איך לשאול שאלה לגבי הטיול שלכם

הקיץ מתקרב ובמקביל קצב השאלות בבלוג עולה. אני ממש שמחה לענות ולעזור כי אני יודעת כמה מלחיץ זה לתכנן טיול, בפרט לארץ חדשה. גם לי עזרו ועוזרים אנשים לפני טיולים ואני שמחה "להעביר את זה הלאה" בחינם ומכל הלב.

לא פשוט לענות מדי שבוע לעשרות שאלות גולשים ולכן אני רוצה היום לכתוב קצת על איך נעשה את זה טוב יותר. אנסה להסביר מה כדאי לשאול – ומה פחות כדאי – ואיך לעשות את זה כך שאוכל לענות בצורה הכי מהירה ואפקטיבית.

קצת רקע

למי שלא מכיר, אני ענת והבלוג הזה הוא קודם כל בלוג הטיולים המשפחתי שלנו. התחלתי אותו בשנת 2010 לקראת הטיול הארוך הראשון שלנו לארה"ב. בגדול, פשוט סיכמתי לעצמי נתונים ומידע לגבי היעדים בהם התכוונו לבקר. כיוון שאני מה שנקרא web publisher במקצועי, היה לי נכון ונוח לעשות את זה בפורמט של בלוג.

כשיצאנו לטיול ההוא, סיכמתי את קורותינו כמעט מדי יום, לטובת המשפחה והחברים שנשארו בבית. כך עשיתי גם בטיולים הבאים שלנו. בסך הכל כמעט שנה וחצי במצטבר של טיולים בארה"ב וקנדה. גם סיכמתי מידע לגבי הטיול הממש ראשון שלנו, בשנת 2009 ופרסמתי אותו אז. וזו תמונה מתוך הפוסט הראשון –

צחי והילדים. אנחנו בדרך לטיול הראשון שלנו בארה"ב בשנת 2009!
צחי והילדים. אנחנו בדרך לטיול הראשון שלנו בארה"ב בשנת 2009!

זה אומר מאות רבות של פוסטים בבלוג. חלקם סיכומים יומיים מהטיולים, וחלקם כוללים מידע לגבי יעדים.

עם השנים, הגיעו עוד ועוד קוראים לבלוג. היה לי ברור שהמידע עוזר לאחרים שמתכננים טיולים לצפון אמריקה ושמחתי להמשיך לחלוק אותו. שיפרתי הרבה מהפוסטים לפורמט של "מדריכים" כדי שיהיה יותר נוח לאחרים להשתמש בהם.

זה עדיין בלוג אישי/משפחתי מבחינתי. רק אני עובדת עליו ואין פה צוות שמתחזק את האתר או משהו. יש בו מודעות וקישורי שותפים שאני מקווה שתשתמשו בהם. בלוג עם כל כך הרבה תמונות צורך הרבה מקום איחסון ורוחב פס ועולה בהתאם. ההכנסות הקטנות מקישורי השותפים והמודעות עוזרות לי להשאיר אותו על שרת טוב ולתחזק אותו.

אז אם אתם מזמינים לינות דרך בוקינג (שזה מה שאני עושה כמעט תמיד), אשמח אם תוכלו להכנס תמיד דרך הקישור כאן בדף (נמצא גם בצד ימין). אם אתם מזמינים רכבים דרך רנטאל קארס (שזה גם מה שאנחנו עושים כמעט תמיד) אז אותו כנ"ל. אתם ממש לא חייבים, אבל אם תעשו את זה, לכם זה לא יעלה כלום ולי זה יעזור להמשיך לתחזק את הדף. רק שתדעו איך זה עובד, אחרי שלחצתם, מה שאתם מזמינים במשך בערך יממה נרשם כאילו אני הפניתי אתכם. אחרי זה כבר לא. אז סמנו את הקישור או שתחזרו לבלוג אם אתם רוצים להמשיך להגיד לשני האתרים האלו שאני שלחתי אתכם ותודה מראש!

איך לשאול אותי לגבי הטיול שלכם לארה"ב

בתחתית כל פוסט יש מקום להוסיף תגובה שלכם. כשאתם מגיבים ולוחצים "להגיב" התגובה שלכם נוספת לבלוג ואני מקבלת הודעה על כך באימייל.

אין לי אפשרות לענות מדי יום. אני ממש משתדלת לפנות לזה זמן פעם או פעמיים בשבוע ואז לענות לכולם באופן מרוכז. יש לי מקום בממשק הניהול של הבלוג שבו מחכות כל השאלות לפי סדר הגעתן. ככה אני עונה – לפי הסדר ששאלתם. משתדלת תמיד "לנקות שולחן" עד השאלה האחרונה שיש שם. מה שאומר שאתם עשויים לחכות בין שעה לשבוע בערך עד שאענה, תלוי מתי היתה הפעם האחרונה שישבתי לענות על שאלות.

שימו לב שאני לא רואה את השאלות לפני כן. אני רואה את הכותרת של האימייל אבל בדרך כלל לא פותחת אותם מפאת קוצר הזמן. לכן אם אתם טסים מחר ושאלתם היום שאלה, בכלל לא בטוח שאספיק לענות לכם בזמן.

אם זו התגובה הראשונה שלכם בבלוג, המערכת לא תציג אותה עדיין. זה משהו שנהוג בבלוגים כדי למנוע מספאמרים להציף בלוגים בספאם. במקרה כזה, כשאגיע לטפל בתגובות, אאשר אותה תוך כדי שאני עונה לכם. מקומכם בתור ישמר, אל חשש.

אם זו תגובה שלכם אחרי שכבר עניתי, הנוהל נשאר אותו הדבר. התגובה החדשה תחכה בתור לפי סדר ההגעה.

אם עברו יותר מעשרה ימים ולא עניתי לכם, תשאלו שוב. תמיד יכול להיות שפיספסתי. אבל עד שבוע וחצי ככה, זה סביר יותר שהגבתם בדיוק אחרי שסיימתי לענות על סדרת שאלות ולוקח לי זמן להגיע לשאלות הבאות. אז סבלנות ואני אגיע גם לשאלה שלכם.

מה לציין כשאתם שואלים שאלה

כשאתם שואלים לגבי טיול עתידי, בבקשה מכם, הקפידו לציין בקצרה –

 • מספר המשתתפים וגילאים.
 • תאריכים או תקופת הטיול.
 • אם כבר ביקרתם בארה"ב וספציפית באיזור אליו אתם נוסעים.

לגבי תאריכי הטיול, בבקשה תחזרו על זה אם יש לכם שאלות המשך. אין לי יכולת לזכור מי נוסע מתי וכשאני רואה שאלת המשך, היא מופיע לי ברשימת התגובות כך שאני לא רואה את השאלה המקורית, אלא רק אותה. אל תניחו שאני זוכרת משהו מהשאלה המקורית ואם יש פרטים חשובים, תזכירו לי. לכל הפחות את תאריכי הטיול. תודה!

מה כדאי לשאול אותי

מה שאני יכולה בדרך כלל לעזור בו יחסית באפקטיביות זה הדברים הבאים –

מה דעתי לגבי מסלול טיול שתכננתם – ציינו מסלול מפורט בחלוקה לימים – שורה לכל יום. מציעה לכם בחום לשבת ולהכין אותו עם גוגל מפס, כולל הבנה מראש של שעות נסיעה. ואל תשכחו להוסיף עשרים אחוז להערכת הזמנים של גוגל.

תובנות לגבי איזור מסוים בעונה מסויימת. עם השנים גיליתי עד כמה ארה"ב שונה וקיצונית מבחינת האקלים. לפעמים אני יכולה בשניה לראות שיש בעיה במה שתכננתם פשוט כי אני יותר במודעות לדברים האלו.

מה לא כדאי לשאול אותי

אל תבקשו ממני לתכנן עבורכם טיול. 

תכנון טיול זה חתיכת פרוייקט וכרוכה בו גם אחריות רבה. יש אנשים שמתמחים בזה ואם תחפשו בגוגל "יעוץ טיולים בתשלום" תגיעו למי שכן עושות את זה, גם לטיול בארה"ב. אני לא הכתובת לכך.

כאן בבלוג הכנתי כמה וכמה מסלולי טיול מפורטים לארה"ב. אתם מוזמנים בחום להעזר בהם ולבנות לפיהם את הטיול שלכם. אין לי אפשרות לבנות מסלולים פרטניים מעבר לכך.

איפה כדאי לעשות שבת – וואלק, אין לי מושג. אני חילונית למהדרין ואנחנו נוסעים בכל ימות השבוע. אני בהחלט מכבדת בחירה של כל אחד לנהוג אחרת, רק שלא אוכל לסייע לכם במידע בנושא. גם לא בשאלות כשרות, סורי.

מה עדיף א' או ב'? אתם יכולים לשאול ואני אוכל לענות לגבי יתרונות וחסרונות של כל אופציה למיטב הבנתי. רק שאת הבחירה אתם תעשו. בטיולים יש תמיד אלמנט של הימור וזו חלק מההרפתקה. אני לא יכולה לבחור עבורכם, אלא רק להאיר את עיניכם לגבי היבטים שאולי לא חשבתם עליהם.

ותזכרו, זו רק דעתי

כן, טיילנו המון בארה"ב וקנדה. ביקרנו ביותר מ-45 מדינות בארה"ב. יש לנו ניסיון של מאות ימי טיול ביבשת. סביר להניח שאוכל לעזור לכם ואם אני יכולה, אני עושה את זה מכל הלב. רק קחו בחשבון שאם אתם שואלים לגבי דעתי, אז תקבלו את דעתי. ודעתי יכולה להיות שונה מזו של אחרים שטיילו שם. בסוף, זה הטיול שלכם, המשפחה שלכם ורק אתם תדעו מה נכון לכם או שתגלו את זה תוך כדי הטיול.

בברכת תשובות מועילות וטיולים מוצלחים!

לפוסט הזה יש 90 תגובות

 1. ענת שלום,
  נשמח לעזרתך מניסיונכם הרב.
  זוג צעירים (25) בטיול של ארבעה חודשים – שלושה חודשים במערב עם קרוואן וחודש במזרח, איך את ממליצה להתנהל מבחינה כספית?
  הבנו שיש דבר שנקרא חשבון דולרי/חשבון מט"ח…?
  עם כמה מזומן לטוס בהתחלה? היכן לבצע משיכות מזומן? או הכל בגיהוצי אשראי? כמה מסגרת צריך בערך לחודש? היכן ממירים בעמלות נמוכות? המרה לדולר קנדי כשעוברים לקנדה לכשבועיים וחצי, ועוד.

  תודה רבה מראש!

 2. הי ענת,
  אנחנו קוראים הרבה בבלוג שלך ונהנים ממנו מאד. פעמיים ניסינו לשאול ומשום מה השאלות שלנו לא קיבלו מענה או שאנחנו לא הצלחנו לראות.
  אנחנו משפחה של 2 מבוגרים ושלושה ילדים 15 13 ו8

  יש לנו התלבטות אנחנו נוסעים ל25 יום בתחילת אוגוסט ומתלבטים אם לעשות את סיבוב הפארקים שאת ממליצה עליו. ההתלבטות. נוגעת לחום הכבד שאמור לשרור באזור באוגוסט וכן לנסיעות הארוכות.

  אנחנו נוחתים בסן פרנסיסקו.
  כרגע תכננו כך והזמנו מקומות לינה לעשרה ימים הראשונים

  1-3 סאן פרניסקו
  4-7 יוסמיט
  8-10 וגאס

  וכאן אנחנו מתלבטים איך להמשיך. אנחנו יודעים שאנחנו רוצים בסוף להשאיר 4 ימים לכביש מספר אחד ועוד 3-4 ימים בלוס אנגלס.
  תודה רבה!
  אלעד וליאת

  1. הי אלעד וליאת,
   כדי לראות את התשובות, צריך לחזור לדף בו שאלתם. מקווה שלא דילגתי בטעות ובעיקר מקווה שהפעם יצליח!
   באוגוסט אכן יהיה חם באיזור וגאס. בברייס בדרך כלל קצת יותר נעים וגם בגרנד קניון, אבל פייג' לוהטת וכך גם וגאס עצמה (אם כי שם אפשר להיות בתוך שטחים ממוזגים). עכשיו, זו שאלה של עד כמה אתם רגישים לחום. הרבה אנשים נוסעים ומטיילים שם, גם באוגוסט. אישית, אנחנו נמנעים מזה, כי מאד לא אוהבים חום. בעיקרון, אתם יכולים להצמד למסלול דרום-מערב ארה"ב, שעונה על כל מה שרציתם, כולל ההרחבות. אם זה מתאים לכם אישית מבחינת החום והנסיעות, רק אתם יכולים להחליט. זה דרום-מערב בקיץ – אין הרבה אפשרות לקרר אותו 😉 קחו בחשבון שככל שמתקרבים לאיזור החוף עצמו, הטמפרטורות יורדות, אבל זה בתנאי שאתם ממש נצמדים לקו החוף. אם אתם ממש רוצים קרירות, מסלול שיכלול את קו החוף של קליפורניה, אורגון ומדינת וושינגטון יהיה הרבה יותר קריר. זה מה שאנחנו עשינו והיינו עושים באוגוסט (או אלסקה…) מצד שני, זה מסלול פחות "קונבנציונלי". לשיקולכם, בסופו של דבר.
   דבר נוסף לשים לב אליו אלו השריפות. תצטרכו לעקוב בזמן אמת גם אחרי דיווחי עשן וגם מזג אוויר ולהיות מוכנים לשינויים.

 3. שלום ענת,
  אנחנו משפחה עם שלושה ילדים בגילאי 15,13, ו- 9 מתכננים טיול עוקב לבלוג שלך למערב ארהב באוגוסט 2019.
  נמצאים כעת בשלב הזמנת לינה ביוסמיטי, מגיעים מסן פרנסיסקו. לא אוהבים "לרוץ" במקומות ו"לסמן וי".
  רציתי לשאול אם התכנון הבא ליוסמיטי נשמע לך נכון:
  יום 1- הגעה מסן פרנסיסקו לחורשת מריפוסה, טיול בסקויה, לינה בבסט ווסטרן הסמוך
  יום 2 – נסיעה אל תוך היוסמיטי ואלי – התמקמות בyosemite view lodge (כבר הזמנו לינה, אבל אין בעיה לבטל), טיול ביוסמיטי
  יום 3 – טיול יוסמיטי ואלי, חזרה ללינה בyosemite view lodge (כבר הזמנו לינה, אבל אין בעיה לבטל)
  יום 4 – טיוגה פאס, אגם טניה, אגם ממות', לינה בעיירה ממות' (או מקום אחר שיקרב אותנו לוגאס ויחסוך לנו עוד איזו שעה נסיעה למחרת, נשמח לשמוע ממך)
  יום 5- בבוקר יציאה לוגאס

  מה דעתך?
  האם אנחנו "מורחים" יותר מדי זמן ביוסמיטי (יומיים מלאים, לא כולל מריפוסה ולא כולל יום בטיוגה פאס והאגמים)?
  האם תשאר לנו אחרי ממות' נסיעה ארוכה מאוד לוגאס?

  תודה רבה מראש ויישר כוח על הבלוג והעצות המועילות,
  ליאת

  1. הי ליאת,
   החלוקה נשמעת מצוין באמת העיקרון. אני לא חושבת שאפשר למרוח זמן ביוסמיטי אבל כן חשוב להיות מודעים לנושא מזג האוויר. למרות שמדובר בהרים, יכולים להיות ימים מאד חמים בקיץ. עם קצת מזל, יהיה לכם מזג אוויר מצוין ותהנו מאד מהפארק (למרות שהמפלים כבר יהיו יבשים). קחו בחשבון שגם יתכנו ימים מאד חמים שיקשו על טיולים ברגל בעמק. במקרה כזה, תוכלו לנסות לטייל גבוה יותר, במסלולים בטיוגה פאס. בעיה חמורה יותר יכולה להיות השריפות. בשנים האחרונות אוגוסט היה בעייתי מאד מהבחינה הזאת. תעקבו אחרי התחזיות כשתתקרבו ותראו מה קורה. אם יש עשן, יאפשרו לכם לבטל לינות גם בהתראה של יום או יומיים לפני (מניסיון) ותוכלו לנסות לטייל במקום אחר במקום ואז לחצות את יוסמיטי מהר יותר.
   ממות' לוגאס זו נסיעה של יום שלם, חביב ביותר. באוגוסט לא הייתי נכנסת לעמק המוות, אבל יש לכם בדרך את העצים העתיקים ביותר בעולם – bristlecone pines באיזור העיירה Bishop. בהצלחה ותהנו המון!

 4. ענת שלום
  לפני כמה שבועות העליתי כאן את מסלול הטיול שלנו לחוות דעתך. משום מה לא רואה אותו
  האם עשיתי משהו לא בסדר?
  האם לשלוח שוב?
  אודה לתגובתך
  עדינה

  1. הי עדינה, עניתי לך – זה פשוט הכל בדף הזה. אם תגללי למטה, תראי גם את המסלול שהעלית וגם את התגובה שלי.

   1. שלום ענת
    אנחנו זוג עם 3 מתבגרים מתקשים למצוא מקום לינה.
    מוצעים לנו לרוב 2 חדרים וזה מייקר מאד.
    אנו מעדיפים סויטה או חדר גדול עבור כולנו.
    האם תוכלי להמליץ לנו על מקומות לינה ב לאס ואס, פייג', סאן פרנסיסקו, ל.א
    תודה

   2. הי הדר,
    זה אכן מאתגר. המקומות שציינת כולם יחסית יקרים. אתם יכולים לחפש גם ב-AirBnB אבל לא בטוחה שתמצאו אופציות יותר זולות משני חדרים בערים הללו. תוכלו לקרוא עוד על דירות נופש בארה"ב בפוסט הזה. יש גם מלונות עם סוויטות, כפי שאת בודאי יודעת, אבל שוב, לא בטוח שזה זול יותר משני חדרי מוטל. ספציפית בלוס אנג'לס, תציצי בדף שכתבתי על לינה בלוס אנג'לס ותמצאי שם קישור למלון שהיינו בו בגרדנה (שכונה בעיר). היו לו חדרים ענקיים, ואני די בטוחה שאפשר למצוא שם חדר לחמישה במחיר אטרקטיבי. בהצלחה!

 5. שלום
  אנחנו רוצים לעשות קראוז שבוע ממיאמי ומועניינים לשלב עוד יעד האם אתם ממליצים לשלב את ווגאס
  הבנתי שפלורידה היא יותר פארקים ? אשמח להכוונה והמלצה

  1. הי הילה,
   וגאס נמצאת בקצה השני של היבשת. טיסה ארוכה וג'ט לג. לדעתי פלורידה נפלאה לטיול מעבר לפארקים, בכפוף לעונה בה תהיו. יש שם את פארק לאומי אברגליידס Everglades ועוד כל מיני דברים, הרבה מעבר לאורלנדו. חם ולח בקיץ אבל וגאס לא יותר נעימה בקיץ (יבש אבל חם מאד). אם כבר לשלב יעד בטיסה, הייתי שוקלת את אחד היעדים של צפון החוף המזרחי כמו ניו יורק, וושינגטון די.סי. או בוסטון.

 6. היי ענת,
  אנחנו מעוניינים לצאת לירח דבש בינואר הקרוב לטיול של שלושה שבועות בערך.
  אנחנו בני 26, ולצערי אין לנו תקופה אחרת לטוס מלבד ינואר.
  האם ארה"ב זה יעד שניתן לטוס אליו בחודש זה? חשבנו על טיול במערב של לאס וגאס-סן פרנסיסקו- לוס אנג'לס.
  כמובן שאם יש יעדים נוספים באיזור שאפשר לשלב אין לנו בעיה.
  הבעיה היא מבחינת מזג האוויר בחודש ינואר בארה"ב, האם מומלץ ללכת על זה או להחליף ליעד אחר לגמרי?

  1. הי שרון, מזל טוב!
   ללאס וגאס-סן פרנסיסקו- לוס אנג'לס ניתן לנסוע בכל עונה. יעדים אפשריים נוספים באזור בינואר יכולים להיות יעדים עירוניים, כמו סן דייגו, או קפיצה ליוסמיטי שהוא יעד מדהים גם בחורף. יש בארצות הברית יעדים נוספים המתאימים לחורף, למשל פלורידה, לואיזיאנה והוואי. או לחלופין, לחוות חוויה קרה במיוחד כמו ספארי שלג בילוסטון. חיי העיר אינם עוצרים בחורף, ולכן אם מעדיפים טיול עירוני, אפשר לקיימו בכל עונה.
   צחי, בן זוגה של ענת

 7. הי, איזה בלוג מדהים. אני נהנית מאד לקרוא.
  אולי תוכלו לעזור לנו.
  אנחנו משפחה עם ילדים בני 16,13,9 מחפשים יעד לטיול באוקטובר 2019.
  גרנו בקליפורניה 8 שנים, טיילנו בסן-דיאגו,יוסמיטי,לוס אנגלס,לאס וגאס,סן פרנסיסקו,טאו.. ומצד מזרח טיילנו מטורונטו עד ניו יורק, ולמטה באיזור פלורידה. ובכל זאת תמיד אשמח על כל הזדמנות לחזור לארהב ולחקור איזורים חדשים. חשבנו על הילוסטון אבל באוקטובר זה כבר חורף שם. אולי יש לכם המלצות על יעדים שעוד לא היינו ששוים ביקור? תודה מראש על התשובה

  1. הי נועה,
   אכן בהרים וצפונה כבר קצת קר מדי. מה לגבי לואיזיאנה, טקסס וניו מקסיקו, מדינות מאד מעניינות שמתחברות יפה לטיול קוי. אם יש לכם אפשרות, אפשר ממש לעשות קוסט טו קוסט בנתיב דרומי, לאורך ה-i-10, מפלורידה ועד סן דייגו. אבל גם רק חלק מהדרך זה נחמד ומעניין. לחלופין, לעשות טיול ממוקד יותר – עם פחות נסיעות – בלואיזיאנה ומזרח טקסס, או בניו מקסיקו ואריזונה.

 8. שלום ענת ותודה רבה,
  אני בן 32, אהיה בלוס אנג'לס לענייני עבודה בסוף אוקטובר. זו פעם ראשונה שלי במערב ארה"ב.
  אני רוצה לטייל מחוץ לעיר בסוף שבוע של ה19-21 לאוקטובר.
  הכי מפתה זה לנסוע ליוסמיטי אבל נראה לי שזה זמן קצר מדי (אני צודק?)
  יש לך אולי רעיון לטבע יפה, מספיק קרוב לLA ששווה לנסוע אליו לסופש אחד?
  בהתחשב כמובן בעונה ובזה שאני מטייל לבד ובלי רכב (יכול לשכור אבל מעדיף לחסוך).
  תודה רבה מראש,
  אבנר

  1. הי אבנר,
   דווקא יוסמיטי יכול בהחלט להיות אופציה. אם לא יוסמיטי אז פארק סקויה אנד קינגס. קרוב יותר ללוס אנג'לס. בכל מקרה, תצטרך לשכור רכב לכל טיול שתעשה, או למצוא חברה לסיור מאורגן. מאד מאד לא נוח לטייל במקומות הללו בלי רכב.

 9. ענת שלום וחג שמח,
  תודה רבה ויישר כוח על הבלוג

  אני בחורה בת 36, רוצה לטוס לאיזור אל.איי (אין לי עדיין תאריכים) לתקופה קצרה מפאת תקציב דל (הייתי שם לפני כעשר שנים)

  אשמח ממך למענה על כמה שאלות :
  אני בעלת חתולה ומאוד לא רוצה להשאיר אותה כשאני נוסעת, אני מכירה את הפרוצדורה של הטסת בע"ח והיא לא מורכבת – מה דעתך על כך והאם כדאי בכלל לקחת אותה איתי, כלומר האם ניתן לטייל באיזור אל.איי טיולים יום-יומיים אפילו נניח באופניים/קטנוע ובכל זאת לחזור ללון כל יום באותו המקום?
  האם אפשר לעשות גם טיול יומי מאל.איי לוגאס/סאן פרנסיסקו ושות' (נניח ברכב) ,ללא פארקים וכאלה כי אני מטיילת לבד, ועדיין לחזור ללון באותו יום באותו מקום (כך שהחתולה לא תהיה לבד)
  כמה כסף להערכתך יעלו נניח סביב 3 שבועות כאלה?

  אלף תודות

  לי

  1. הי לי,
   אי אפשר לעשות את הטיולים האלו כטיולים חד-יומיים ולחזור באותו היום למלון. נסיעה מלוס אנג'לס לסן פרנסיסקו בכביש המהיר זה 6-7 שעות לכל כיוון. לוגאס זה 5-6 שעות לכל כיוון. לא ריאלי. גם אם הפרוצדורה של ההטסה לא מסובכת עבורך, הטיסה עצמה מעייפת ומתישה גם לבני אדם, לא כל שכן לבעל חיים (בפרט בתא המטען). יש מצב שזה גם יכול לסבך אותך מבחינת הכניסה לארה"ב כי זה יראה כאילו את מתכננת להשאר שם למגורים. בקיצור, תשאירי את החתולה בישראל עם קט סיטר. היא תשמח יותר להשאר בסביבה המוכרת והבטוחה שלה ואת תוכלי להנות מטיול בלי להיות כבולה למוטל מסויים.

   1. תודה ענת, את צודקת.

    האם לדעתך טיולים יומיים באל.איי יאפשרו לינה באותו מקום? האם ניתן לעשות זאת באופניים/קטנוע שכור באיזור?

    כמה להערכתך יעלו סביב שבועיים כאלה?

    שוב תודה!

    לי

 10. הי ענת,
  ראשית תודה על הבלוג!
  אנחנו משפחה עם 2 ילדים. בני 15, 4. מתכננים נסיעה לחוף המערבי באוגוסט 2019, למשך 3.5 שבועות.
  בגדול אנחנו מתכננים מסלול שמתחיל בלאס וגאס, ממשיך בפארקים, כביש מספר 1, סן פרנסיסקו, ל.א. ולסיים בניו יורק.
  אנחנו מנסים לתכנן מסלול שיענה על הצרכים של כולנו וייתן מענה גם לגילאים השונים של הילדים.
  אנחנו אוהבים ערים וגם טיולי טבע אולם בטיולי טבע מוגבלים מעט בגלל גיל הבן הצעיר (יהיה בן 5).
  לגבי הפארקים -חושבים לטייל בגראנד קניון, בברייס וביוסמיטי. אחת ההתלבטויות היא בין לטייל בזאיון או לנסוע לפייג' ולטייל באגם ובקניון אנטילופה. קיבלנו המלצה לטייל בזאיון אולם אני לא יודעת האם המסלולים הקלים אכן בשבילנו והאם הנוף בהם 'מצדיק' נסיעה לשם.
  התלבטות נוספת היא האם לוותר על זאיון ועל הנסיעה לאזור פייג' ולהוסיף ימים באזור כביש מספר 1?
  אנחנו לא יכולים להאריך את המסלול מעבר ל3.5 שבועות וכמו כן אנחנו מטיילים בדרך כלל בקצב לא מהיר…
  ביוסמיטי אנחנו מתכננים לטייל מספר ימים, בברייס יומיים.

  אנחנו קצת מבולבלים בעניין ה'כמה טבע' ומידת הקושי….
  אשמח לשמוע חוות דעתך.

  1. הי אפרת,
   המסלול הבסיסי בדרום-מערב (בלי מה שנקרא "סיבוב הפארקים של וגאס – הגרנד קניון, זאיון/ברייס ופייג') לוקח 21 יום. אם אתם לא עושים מעגלי לגמרי, אז 20 יום. טיסה לניו יורק לוקחת עוד יום, מה שמשאיר לכם בעצם 3 ימים בניו יורק, וזה בתנאי שאתם עושים את המסלול הבסיסי בדרום-מערב. אם תרצו להוסיף את זאיון/ברייס או את פייג', תצטרכו לוותר על ניו יורק.
   את מוזמנת לעיין במסלול המפורט לדרום-מערב כאן. יש שם הסברים לגבי כל יום שיוכלו לעזור לכם להבין את חלוקת הזמנים. בפרט כי אתם עם ילדים ולא אוהבים למהר (ובצדק!) הייתי נמנעת מריבוי יעדים.

   1. היי ענת, כל הכבוד על הבלוג. מעריך מאד את הידע הרב והנכונות לעזור ולענות על כל השאלות.
    אנחנו זוג בשנות החמישים מתכננים טיול של שבועיים -שבועיים וחצי לתחילת אוקטובר 2019. מעגלי מלאס ווגאס לפארקים של אריזונה ויוטה. האם מזג האוויר באוקטובר בעייתי לאזורים אלו? האם טווח של שבועיים סביר עבור ברייס, זאיון, קיונלנדס, ארצ׳ס, פייג׳? שיקולים נוספים בבחירת האזור לטייל בו בתחילת אוקטובר? תודה רבה.

   2. הי ארז,
    אוקטובר הוא זמן מצויין לאריזונה ויוטה. יש לקחת בחשבון שבפארקים הגבוהים של יוטה יכול לרדת שלג באוקטובר ויש סיכוי (כנראה נמוך) שידרשו צמיגי שלג או שרשראות שלג. אבל בתמורה, מנסיוננו ברייס נראה נהדר בשלג.
    ניתן להספיק בשבועיים את הפארקים שכתבת, ואפילו לעבור גם בגראנד קניון, קאפיטול ריף ובשאר האתרים המתוארים בפוסט על כביש 12.
    צחי, בן זוגה של ענת

 11. שלום,
  מטעמים אישיים זוגתי ואני צריכים להיות בסן פרנסיסקו ל 3 ימים לאחר חג הסוכות. אנו יכולים לשלב עד כשבועיים נוספים לטיול שאותו עלינו לסיים שם ולחזור ולישראל.
  זהו ביקורנו השני בארה"ב והראשון בחוף המערבי. מעוניינים יותר בטבע ונוף.
  חשבנו לנחות בסיאטל ולנסוע דרומה לאורך החוף ולחזור לסן פרנסיסקו תוך כדי שילוב של ביקור בהר רנייר ושמורות נוספות. לחילופין לנחות ולהמריא מסן פרנסיסקו וטיול מעגלי כולל היוסימיטי וכביש 1. אפשרות נוספת היא לנחות בלוס אנגלס כביש 1, היסימטי ולסיים בסן פרנסיסקו.
  על פניו ווגאס פחות מעניינת אותנו. האם יש לך חלופה מוצעת שנראת עדיפה?

  1. הי רפי, כל האפשרויות נהדרות ומתאימות מבחינת זמנים. בביקור ראשון רוב האנשים מתמקדים בחלק הדרומי יותר אבל אורגון מקסימה גם היא. אני איתכם בקטע של לוותר על וגאס אבל אין לי העדפה מאד ברורה בין האופציות האחרות – כולן נפלאות.

 12. ענת שלום ,
  אנחנו 2 משפחות עם ילדים בגיל 17-9 ומגיעים ליוסמטי בעוד כשבועיים ,
  האם יש לך המלצה למסלולים בתוך הפארק ליומיים טיול כאשר אנחנו נוסעים חוגאס דרך מעבר טיוגה .
  אודה לעזרתך ותודה על הבלוג עוזר מאוד !!

  1. הי איילת, שימו לב שבשביל יומיים מלאים בפארק תצטרכו 3 לילות בו. נסיעה מוגאס זה יום שלם ונסיעה מיוסמיטי לסן פרנסיסקו זה שלושת רבעי יום.
   מבחינת מה לעשות בפארק, מציעה לכם לשבת עם הדף הרלבנטי כאן או עם אתר הפארק ולהחליט מה חשוב לכם ואז לשבץ את זה במסגרת הזמנים שלכם. תשאירו מקום לגמישות, במיוחד בהרכב של שתי משפחות. בהצלחה!

   1. הי ענת ,

    הכוונה עם יש לך נקודות ענין בפארק שאת יכולה להמליץ ,היומיים שדיברתי זה עם שני לילות שאנו ישנים בקרבת הפארק ,זאת אומרת שיש לנו 3 ימים מלאים לא כולל הנסיעה מסאן פרנסיסקו וללאס וגאס.
    האם יש אפשרות שחיה בפארק עצמו או שאולי המים קרים מדי כבר ,
    תודה על העזרה

   2. הי איילת, אין כל כך אפשרות לשחות ביוסמיטי. נקודת העניין המומלצות נמצאות כאן בדף של יוסמיטי. בהצלחה!

 13. היי ענת,
  כמו שכתבו קודמיי, הבלוג שלך נהדר ומשדרג לכל-כך הרבה אנשים את הטיול והופך אותו לחוויה בלתי נשכחת.
  אז תודה רבה לפני הכול.
  זו הפעם הראשונה שלנו בארה"ב. אנחנו זוג + 2 מתבגרים בגילאי 15,16 נוחים וזורמים. אוהבים טבע, פחות בקטע של שופינג ואין לנו בעיה עם נסיעות ארוכות.
  נוחתים בסן-פרנסיסקו ב-8.9 ב-6.00 בבוקר וממריאים מלוס-אנג'לס ב-30.9 ב-6.00 בבוקר.
  מצורפת התוכנית. אנחנו חוששים שאזור הפארקים צפוף ואולי כדאי לוותר על משהו. מה דעתך?
  תודה מראש.

  תאריך יום לינה
  8/9 שבת סן פרנסיסקו (נחיתה ב-06.00) לינה בסן פרנסיסקו
  9/9 ראשון SF – אחה"צ נסיעה לסאניוול לארוחת רה"ש אצל חברים לינה בסן פרנסיסקו
  10/9 שני סן פרנסיסקו לינה בסן פרנסיסקו
  11/9 שלישי סן פרנסיסקו לינה בסן פרנסיסקו
  12/9 רביעי נסיעה סן פרנסיסקו – אזור מונטריי לינה במונטריי
  13/09 חמישי בילוי באזור מונטריי – ביג סר לינה במונטריי
  14/09 שישי מונטריי – יוסמיטי לינה באזור יוסמיטי
  15/09 שבת יוסמיטי לינה באזור יוסמיטי
  16/09 ראשון יוסמיטי לינה באזור יוסמיטי
  17/09 שני נסיעה יוסמיטי – לאס וגאס לינה בלאס וגאס
  18/09 שלישי לאס וגאס לינה בלאס וגאס
  19/09 רביעי נסיעה לאס וגאס – זאיון, אחה"צ בזאיון לינה באזור זאיון
  20/09 חמישי זאיון, נסיעה אחה"צ לברייס לינה באזור ברייס
  21/09 שישי ברייס לינה באזור ברייס
  22/09 שבת נסיעה לאגם פאוול, אנטילופ לינה בפייג'
  23/09 ראשון נסיעה לגרנד קניון + הגעה אחה"צ לינה בוויליאמס
  24/09 שני נסיעה ל-LA כל היום לינה בלוס אנג'לס
  25/09 שלישי אדוונצ'ר פארק לינה בלוס אנג'לס
  26/09 רביעי יוניברסל לינה בלוס אנג'לס
  27/09 חמישי נסיעה לסן דייגו + הופעה של ביונסה לינה בסן דייגו
  28/09 שישי סן דייגו – לוס אנג'לס לינה בלוס אנג'לס
  29/09 שבת לוס אנג'לס לינה ליד ש"ת
  30/09 ראשון טיסה ב-06.00

  1. הי נילי,
   בסך הכל נראה לי בסדר למעט פייג'. בהנחה שתרצו לשכור סירה כדי לטייל בלייק פאואל (מומלץ!), יכול להיות שלשלב את אנטילופ באותו היום יצא עמוס. תלוי לכמה זמן תרצו את הסירה וכמה מרץ יש לכם. הייתי מנסה במקום זה לעשות את ברייס על הבוקר ואז לצאת לפייג' ולעשות סיור אחה"צ באנטילופ. כך למחרת יהיה לכם את כל היום לאגם. אלא אם כן אתם יודעים בודאות שתרצו רק חצי יום באגם ואז זה בסדר.

 14. שלום ענת, השקעה אדירה שלך באתר, יישר כח. ותודה ענקית.
  אשמח לקבל הערות – המלצות לגבי התכנון הר"מ.
  אנחנו זוג בשנות השישים + מטיילים לבד ללא שותפים, היינו בעבר בארה"ב במסלול שלכת, אגמי האצבעות, מפלי ניאגרה, וורמונט, קנדה ושיקגו, , מתכננים טיול עם רכב שכור בחודש יוני 2019, סגרתי לינות עם אפשרות ביטול, טיסה ישירה הלוך חזור ללוס אנג'לס,
  להלן המסלול שהמתוכנן
  יום 1 – טיסה ללוס אנג'לס, נסיעה ברכב שכור לסנטה ברברה, לינה ומנוחה.
  יום 2 – מסנטה ברברה לסאן סמיון, ביקור ביקבים , טירת הרסט,.
  יום 3 – מסאן סמיון – למונטריי, – ביקור בלובוס, כרמל, כביש 17 מייל, אקווריום,
  יום 4 -ממונטריי – לסאן פרנסיסקו – 3 לילות לינה בכיכר יוניון. –
  יום 7 – מסאן פרנסיסקו לאגם טאהו,
  יום 8 – מאגם טאהו דרך מונו לק ליוסימיטי וואלי , לינה בפארק בהאף דום ואלי בקתה מעץ.
  יום 9 – מיוסימיטי לפארק סקויה לינה ב Three Rivers.
  יום 10 – מפארק סקויה – לברסטו,
  יום 11 מברסטו – ללאס ווגאס , 3 לילות בשדרה המרכזית.
  יום 14 – מלאס וגאס – ללוס אנג'לס, לינה בבוורלי הילס 2 לילות.
  יום 16מלוס אנג'לס לסאן דייגו – לינה 2 לילות.
  יום 18 – לא מתוכנן
  יום 19 – לא מתוכנן
  יום 20 – לא מתוכנן
  יום 21 – טיסה חזרה לישראל
  לגבי ביקור בגרנד קניון וסכר הובר – ייתכן שניקח סיור במסוק מלאס ווגאס –
  נותרו לי 3 ימים לפני אחרונים ללא תכנון

  1. יחיאל שלום, באופן כללי, המסלול מרגיש לי צפוף ועמוס מדי. המון נהיגה ביחס לזמן שאתם מבלים ממש במקומות עצמם. אנסה לפרט.
   דבר ראשון קפץ לי היום הראשון. קחו בחשבון שלוס אנג'לס זה פקקי ענק בשעות מסוימות. מלוס אנג'לס לסנטה ברברה יכול לקחת גם שלוש וארבע שעות נהיגה בפקקים. לא בטוח שזה מה שתרצו לעשות אחרי טיסה טראנס אטלנטית ארוכה. לכל הפחות, לא הייתי מזמינה את הלינה, אלא מסמנת כמה מקומות עצירה אפשריים לאורך המסלול.
   ביום השלישי שימו לב שיש לכם את הנסיעה עצמה. לא נראה לי שתספיקו את כל שאר הדברים באותו היום. אם לא משנה לכם, לא נורא. אם כן, אז תצטרכו להוסיף שם קצת זמן. ביום 7, שוב, יום עם המון נסיעה. תטעמו קצת לייק טאהו אחר הצהריים וזהו בערך. למחרת יש לכם שוב 3-4 שעות נסיעה ליוסמיטי ובעצם רק חצי יום בפארק עצמו. ביום 9-10 שוב, מעט מאד זמן בפארק סקויה אנד קינגס (גם אם רק בחלק של סקויה, זה עדיין פארק שצריך 4-5 שעות בשבילו במינימום, רצוי יום שלם. היות ויש לך שלושה ימים ללא תכנון, אני מציעה בחום לרווח מאד. הייתי מוסיפה יום שלם במונטריי, יום בלייק טאהו ויום ביוסמיטי, בתור התחלה. הייתי גם שוקלת להוריד את לייק טאהו ו/או את סקויה ולתת יותר זמן בזה שישאר.
   מציעה בחום להושיב את התכנית על גיליון אקסל כולל זמני נסיעות. אל תשכחו להוסיף עשרים אחוז למה שגוגל מעריך. כשמדובר בזמן נסיעה בעיר גדולה כמו לוס אנג'לס או יציאה וכניסה מסן פרנסיסקו, אז לבדוק בגוגל זמן משוער ביחס לשעות בהן תרצו בפועל לעשות את הנסיעה – ואז שוב להוסיף עשרים אחוז. בהצלחה!

   1. שלום ענת.
    אנחנו 7 נפשות 2 ילדים בגילאי 7 ו-5 מתכננים טיול שבוע במסלול שמתחיל בבוסטון
    מתכננים פילדלפיה לנקסטר הרשי וושינגטון העיר וחזרה לבוסטון. תאריכי יעד 23 -30 ספט'.
    האם המסלול נשמע הגיוני אם כן איך כדאית חלוקת זמנים?
    אם לא האם יש חלופות?
    תודה מתי.

   2. הי מתניה, זה מאד קשה לאמר כי תלוי מה אתם רוצים לעשות בכל מקום. אני מציעה לכם לשבת ולבדוק מה יש בכל יעד ומה תרצו לעשות בו ואז להושיב את התכנית על ימים ולבדוק זמני נסיעות וזמנים שיש לכם לאייטמים עצמם. כדי לסבר את האוזן – אפשר רק בוושינגטון די.סי. לבלות שבוע… אין כאן "פיתרון בית ספר", דווקא כי זמני הנסיעה אינם ארוכים מאד כמו במערב. בהצלחה!

  2. שלום
   שני מבוגרים.נוסעים בספטמבר למערב לשבועיים.בדרך מסן פרנסיסקו היינו אמורים לנסוע ליוסמיטי.
   ביטלנו את יוסמיטי בגלל השריפה ומחפשים חלופה. נוסעים לפארק לאסן,ישנים בצסטר.חושבים לאן לנסוע בדרך חזרה דרומה למונטריי.חשבנו על אגם טאהו.האם מאוד מאריכים את הדרך או שזה סביר לשני לילות?

   1. הי נילי,
    זה שינוי שלדעתי מצריך תוספת של יום במינימום, רצוי יומיים. לאסן מוסיף לכם הרבה מאד זמן נסיעה וצריך גם יום שלם לביקור בפארק עצמו. אם יש לכם אפשרות להוסיף יומיים, למה לא. רק תבדקו שאתם לא עוברים בכל זאת באיזורי שריפות. זו העונה שבה כל הסיירה נבאדה בוערת…

 15. שלום ענת,

  אני מתגייס בסוף נובמבר, וההורים הציעו לסוע לחברה של אמא שגרה כבר יותר מ 20 שנה בשיקגו.
  אני בן 19, והכוונה היא לסוע לבד, לגור אצלה, ולטייל בצורה רגילה ללא תכנון משמעותי לפני הטיסה.
  הכיוון הוא לטוס בתחילת אוקטובר והדבר הראשון שרציתי לשאול הוא: מה התקופה המומלצת לדעתך לטיול ראשון כזה בארה"ב? יש לי ניסיון עם טיולים לבד, טסתי לקרובי משפחה באוקראינה ונשארתי כמה שבועות שם בכל קיץ, ומהגיל שהיה אפשר טסתי לבד. אני מרגיש ש-3 שבועות יהיה בסדר, אבל אפשר גם לטוס לשבועיים או לחודש. מה דעתך בנושא?
  אתמול, 5 אוגוסט, מילאתי את טופס הבקשה לויזה, שילמתי, וקבעתי ראיון ב 28 לאוגוסט. ורציתי לשאול אם יש לך עצות בנוגע לראיון, כגון איזה מסמכים להביא, או מה כדאי להדגיש/להגיד? האם לדעתך קיים חשש משמעותי שאקבל דחייה? ואם נתקלת בזה, איזה עוד דברים יכולים לבקש והאם משהו יכול לדחות את קבלת הויזה מעבר לראיון? ז"א, האם זה פשוט לעבור את הראיון, ואז במקום מחליטים שאני מקבל ויזה, או שאולי יבקשו מסמכים נוספים וכו'?

  תודה רבה על התשובה, זה מאד יעזור.

  1. הי אנטון,
   קשה מאד לדעת לגבי קבלת ויזה בגילך. יש מי שמקבלים ולעשר שנים, ויש מי שלא. בהתאם להנחיות באתר של השגרירות, כדאי להביא מסמכים שמעידים על הקשר שלך לישראל. אם יש לך מקום עבודה, אז מכתב מהמנהלים שלך. אם אתה רשום לאוניברסיטה לשנה הבאה, אז את מסמכי הקבלה. הכי חשוב להיות אמיתי וכנה ולא לנסות לסבן אותם בתשובות. גם אין לך סיבה לעשות את זה. תסביר בדיוק את מה שהסברת כאן. אני מניחה שציינת בטפסים את החברה של אמא, כולל כתובת אז הם כבר אמורים לדעת לגבי זה. זהו, לקוות לטוב ורק אחרי שתהיה הויזה ביד, אפשר יהיה להתחיל לחשוב על כמה זמן ומה לעשות בדיוק. בהצלחה!

  2. היי ענת נשמח לעזרה פעם ראשונה אצלך באתר.
   אנו זוג חברים שמעוניינים לבקר במערב ארצות הברית התכנון בגדול אוגוסט 2019 למיטב הבנתי על מנת לתפוס מקומות לינה בפארקים צריך להזמין שנה מראש
   בגדול נחיתה בוגאס השכרת רכב
   נסיעה לברייס וציון
   נסיעה לילוסטון טיול מודרך של 6 ימים להלן הקישור https://www.yellowstonenationalparklodges.com/content/uploads/2017/04/Trails-Through-Yellowstone-Summer-2018_FINAL.pdf
   יוסימיטי 3 לילות
   סן פראנסיסקו 3 לילות
   כביש 1
   לוס אנג'לס 2 לילות.
   1. האם יש הגיון למסלול?
   2.אשמח אם תסתכלי על הטיול בילוסטון ותחווי את דעתך (מעוניינים ללכת הרבה ברגל)
   סליחה על השאלה הארוכה ותודה.

   1. הי דרור,
    אתה חייב להושיב גם את החלק הראשון על ימים, לבדוק מרחקי נסיעה בגוגל מפות ואז להוסיף עשרים אחוז. את זה לעשות לגבי כל הטיול. אתם הולכים לכסות מרחקים ניכרים וזה בסדר גמור, כל עוד מקצים מספיק ימים גם לנסיעות. אין טעם להיות בלחץ ולא להספיק להנות ולטייל במקומות עצמם.
    קשה לי לחוות דעה לגבי הטיול המאורגן. אם כבר יש לכם רכב, אני לא רואה באמת טעם בטיול מאורגן? יש המון מסלולים ולא תתקשו למצוא כאלו שיתאימו לכם ולעשות אותם בקצב שלכם. תמיד אפשר להתיעץ עם הריינג'רים.
    לא חייבים להזמין מקומות שנה מראש בפארקים, למעשה ההזמנות בחלק מהמקומות נפתחות רק חצי שנה מראש, אבל כן, אלו מקומות מבוקשים מאד בעונה אז בפארקים תצטרכו להזמין מראש, אבל רק אחרי שתתבשלו עם המסלול. אין טעם להזמין לילה ליד זאיון ואז יומיים אחרי בילוסטון, כי זה לא יספיק לכם מבחינת נסיעה וביקור בפארק הגרנד טטונס, כמו שצריך. בקיצור, קודם לבנות את הטיול ואז לעשות הזמנות. אחרת תעשו שינויים כל הזמן.
    בהצלחה!

   2. משום מה אני לא מצליח למצוא איפה להגיב על מה שענית לי אז אני מנסה כאן.
    להלן התכנון זו התכנית.
    יום 1 נחיתה בווגאס (עוד לא יודעים אם ננחת בבוקר או בערב בכל מקרה לינה בווגאס)
    יום 2 ברייס לינה באזור (עוד לא סגורים איפה)
    יום 3 ציון לינה באזור
    יום 4 עד 10 כלומר 5 לילות ילוסטון (לינה בפארק)
    יום 11 עד 14 דהיינו 3 לילות יוסימיטי (לינה בפארק)
    נסיעה לסן פרנסיסקו
    יום 15 עד 18 3 לילות בסן פרנסיסקו
    יום 19 (אולי יומיים) נסיעה בכביש 1 חושבים לעצור ללילה באזור הרסט קאסל (לא בטוח)
    יום 20 עד 22 2 לילות בלוס אנג'לס
    דעתך בבקשה?

 16. היי ענת,
  תודה רבה על הבלוג הנהדר, ועל הזמן שאת משקיעה לענות לשאלות!

  אנחנו זוג בני 28 שיוצא בראשון לספטמבר לטיול של קצת יותר מחודש וחצי (טיול שני שלנו בארה"ב, הראשון היה לחוף המזרחי 🙂 )
  מתחילים בשיקגו ונוסעים עד לוס אנג'לס, משם טיסה להוואי לשבוע.
  מצרפת קישור למסלול (והוספתי פירוט למטה למקרה שזה מבולגן מדי):
  https://roadtrippers.com/map?a2=t!20009485&lat=35.628970468840876&lng=-110.82796887999513&utm_campaign=trip&utm_medium=share&utm_source=copy&z=3.9933422003100656

  נשמח מאוד לחוות דעתך!
  ועוד שתי שאלות בנוסף…
  האם לדעתך הגיוני לנסוע את כל הדרך מסן פרנסיסקו ללוס אנג'לס ביום אחד? או שכדאי לעצור בדרך ולהפחית מהימים בלוס אנג'לס?
  האם יש לך המלצות למקומות שווים בקולורדו על המסלול שלנו? אנחנו עוצרים להופעה בדנבר ויש לנו כמה לילות שם.

  תודה רבה!!!

  פירוט המסלול:

  1.9-5.9 – שיקגו
  5.9-7.9 – סט לואיס (הופעה)
  7.9-8.9 – נסיעה לדנבר קולרדו, עם לינה באמצע בסלינה
  8.9-12.9 – הגעה לדנבר, הופעה ב-9.9, ו-3 לילות נוספים שאמורים להיות מוקדשים לטבע באיזור (חשבנו על הרי הרוקי, colorado springs ואולי hanging lake).
  13.9 – נסיעה ליוטה, עם לינה בדרך ב-grand junction
  14.9 – ברייס קניון
  15.9 – zion
  16.9 – פייג' (אנטלופ ואולי לייק פאוול)
  17.9 – גרנד קניון
  18.9 – לינה ב-kingman בדרך לוגאס
  19.9-21.9 – וגאס
  22.9-23.9 – נסיעה ליוסמיטי עם לינה בבישופ בדרך
  24.9-25.9 – יוסמיטי עם לינה במריפוסה (יומיים מלאים)
  26.9-30.9 – סן פרנסיסקו
  1.10-5.10 – לוס אנג'לס (עם יומיים לסיקס פלאגס ויוניברסל)
  6.10-14.10 – מאווי הוואי, משם חזרה דרך יומיים בניו יורק ולארץ 🙂

  1. הי סופי,
   בסך הכל נראה לי בסדר. קצת חבל לעבור כל כך קרוב ל-Arches ול-Canyonlands ולא להכנס לפארקים. הייתי שוקלת לשלב את זה, אבל קשה לי לראות איפה. באיזור דנבר יש המון מה לראות מבחינת טבע. פארק לאומי רוקי מאונטיין זה לפחות יום מלא, אפשר גם יומיים. אפשר גם לעלות עם הרכב ל-Pikes Peak בקולורדו ספרינגס וגם לבקר שם ב-Garden of the Gods. שימו לב ש-Hanging Lake לא קרוב לדנבר עצמה. אולי יכול להתאים בדרך ליוטה. שימו לב שהנסיעה עצמה בין דנבר לגרנד ג'נקשן זה רק חצי יום. או שתשלבו ביום הזה את ה-Hanging Lake או אולי תצאו יום קודם ותסעו בכל זאת למואב.
   מהגרנד לוגאס לא צריך עצירת ביניים בקינגמן. זה נסיעה של חצי יום והביקור בגרנד לא לוקח יותר משעתיים-שלוש. גם בין וגאס ליוסמיטי אין צורך לעצור בבישופ. אפשר בשקט להגיע עד יוסמיטי באותו היום, מקסימום ללון בכניסה המזרחית ב-Lee Vining. אין בעיה לנסוע מס"פ לל"א ביום אחד, כיוון שאתם לא נוסעים דרך כביש 1.
   תהנו המון!

  2. היי ענת,
   אישתי ואני מתכננים לבקר בסוף ספטמבר בצפון ארה"ב.
   לאחר ביקור בניאגרה מעונינים לבקר ב-1000 האיים.
   1. האם ב-1000 האיים יש הבדל משמעותי בין הצד האמריקאי לקנדי מבחינת הפעילות, יופי, עלות והאם יש צד מומלץ?
   2. בין מה משך הזמן המינימלי המומלץ לביקור?
   תודה רבה

   1. הי גיא,
    עברנו באיזור הזה אבל לא ביקרנו לעומק, כך שאין לי תובנות מיוחדות. מה שהייתי עושה זה לבדוק באתר כמו טריפ אדוויזור בדיוק מה יש בכל צד, כמה זה עולה ומה מעניין אתכם מתוך זה ואז לבחור.

 17. הי ענת,
  אני מתכנן טיול של כשלשה שבועות לחוף המערבי עם אשתי בנובמבר – דצמבר.
  א. האם הגיוני לשלב גיחה לכמה ימים להוואי ואם כן, להיכן בהוואי מומלץ ליסוע?
  ב. מהם אתרי החובה שאת ממליצה בחוף המערבי במסגרת של שבועיים?
  תודה
  זיו

  1. הי זיו,
   מציעה לך להציץ במסלול לדרום-מערב. כמו שתראה, זה מסלול לשלושה עד ארבעה שבועות והוא כולל את אתרי ה"חובה". בחורף יהיה לכם קר מדי להיכנס לאיזור יוסמיטי אז שלושה שבועות יוכלו להספיק. השאלה מה תרצו לעשות ואיפה תוכלו לקצץ. לא הייתי משלבת את הוואי כי מדובר בעוד יומיים שתאבדו על טיסות לא קצרות בכלל ואז כמה ימים תהיו שם? לא שווה, לדעתי.

 18. היי ענת, תודה רבה על האתר את עוזרת לי נורא !
  אני מתכנן טיול לכמשך שלושה חודשים (יש אפשרות להוסיף עוד כשבועיים) עם בת זוגתי,
  בחודשים מאי – אוגוסט פחות או יותר,
  הרעיון הכללי הוא coast to coast, (ניו יורק – כל הצפון – לאס וגאס – כל הדרום – פלורידה) ותכננתי פחות או יותר את המקומות שנהיה בהם ואשמח ממש לחוות דעת !
  על איזה מקומות את חושבת שאפשר לוותר? יש מקומות שלדעתך פספסתי ששווים ביקור?
  אני פתוח להצעות 🙂

  אנחנו זורמים על הכול (טבע,מוזיאונים,חופים וכו')

  זה הקישור לטיול – https://roadtrippers.com/map?lng=-92.73454486879763&lat=41.325211555948044&z=3.628779053244368&a2=t!22255321

  1. הי עמית,
   במבט על נראה לי מעולה. יש עוד מלא מקומות ששווים ביקור אבל מן הסתם אי אפשר הכל בטיול אחד של שלושה חודשים 😉 אז זה נראה לי בסדר גמור. קחו בחשבון ששלושה חודשים זה טיפה צפוף, תוסיפו את השבועיים ואם אפשר אפילו יותר. זה יאפשר לכם לבקר יותר לעומק בכל מיני מקומות. מציעה לכם ללמוד את היעדים השונים לעומק כדי להבין מה תרצו לעשות בכל מקום. בהצלחה!

 19. ענת שלום רב,

  קודם כל רציתי לאודות לך על הבלוג המטורף! עזר לי רבות בארגון הטיול.

  לאחר סגירת המסלול – אבקש לשמוע את דעתך והערותיך. היכן נדרש לצמצם, לבטל או מה נדרש להוסיף. כל הערה תתקבל בשמחה.

  אנו זוג + תינוק בן חצי שנה.
  טיול ראשון בארצות הברית (וטיול ראשון עם ילד)
  בגדול – אוהבים לטרק, לטייל בשמורות טבע ובעיקר מרחבים.

  המסלול – מחולק לימים:

  מערב ארה"ב – תיאור מסלול :

  5.9 – נחיתה בלוס אנגלס
  נחיתה – 13:30
  יציאה מהשדה והשכרת רכב – 15:30
  וולאמרקט הצטיידות לטיול – 1 שעה (אפשרי יום למחרת)
  נסיעה למלון קרוב (בשעות עומס) – 1 שעות
  לינה – New Gardena Hotel

  6.9 – מלוס אנגלס לBlythe
  נסיעה לפארק לאומי ג'ושוע – 3.5 שעות
  סיור בפארק הלאומי – 2 שעות
  נסיעה מהפארק לבלאיטי – 1.5 שעות
  לינה – M Star Inn and Suites Blythe

  7.9 – סביבת הפניקס
  נסיעה לכיוון הפניקס – 3.5 שעות
  South Mountain Park ‏ – 2-3 שעות (אופציה לתאם עם גילי)
  נסיעה לפניקס (לינה אצל ג'יל) – 1.5 שעות

  8.9 – יום בפניקס עם ג'יל וגילי

  9.9 – מהפניקס לווילימס
  נסיעה למצודת מונטזומה (Montezuma Castle) – כ 2 שעות
  סיור במצודה – 1 שעה
  נסיעה לסודנה – 1 שעה
  Sedona
  סיור בסביבת סודנה – 2-3 שעות
  נסיעה למכתש (ראובן) – 2 שעות
  סיור במכתש – 1 שעה
  Meteor Crater Natural Landmark‏
  נסיעה לווילאמס – 1.5 שעות
  לינה – El Rancho Motel
  Williams

  10.9 – גראנד קניון ונסיעה לפייג'
  נסיעה לגראנד קניון – 1.5 שעות
  סיורים בסביבת הגראנד קניון – 4 שעות
  נסיעה לפייג' – 3 שעות
  לינה – Rodeway Inn & Suites
  Big Water

  11.9 – פייג'
  נסיעה לקניון אנטילפ – 1 שעה
  סיור בקניון – 2 שעות
  טיולים בסביבת העיר (הפרסה והעיר) – 3 שעות
  סכר גלן (דיג ומנוחה) – 3 שעות
  חזרה לביג ואטר (לילה) – 0.5 שעות
  לינה – Rodeway Inn & Suites
  Big Water

  12.9 – מביג וואטר למונטיקלו
  נסיעה למוניומנט ואלי – 3 שעות
  סיור באתר – 2 שעות
  נסיעה ל-Sipapu Bridge – 2 שעות
  סיור בפארק – 2 שעות
  נסיעה למונטיקלו – 2 שעות
  לינה – Blue Mountain Horsehead Inn

  13.9 – מונטיקלו למואב
  נסיעה לפארק הקניונלנדס – 1.5 שעות
  סיור בחלק הדרומי של הפארק – 3 שעות
  נסיעה לחלק הצפוני של השמורה – 3 שעות
  טיול בחלק הצפוני – 2 שעות
  לינה – Archview RV Resort & Campground
  Moab

  14.9 – פארק הקשתות ומואב
  פארק הקשתות – 4 שעות
  מואב/ קניון לאנדס – 4 שעות
  לינה – Archview RV Resort & Campground
  Moab

  15.9 – ממואב לאסקלנט (פארק ברייס)
  נסיעה לפטריות סלע – 2 שעות
  סיור רגלי – 4 שעות
  נסיעה לאסקלנט – 4 שעות
  לינה – Escalante Cabins and RV Park

  16.9 – אסקלנט, ברייס עד פנגואיץ
  סיור בזברה – 4 שעות
  נסיעה לברייס קניון – 1.5 שעות
  סיורים בברייס – 3 שעות
  נסיעה לפנגואיץ – 1 שעות
  לינה – Blue Pine Motel
  Panguitch

  17.9 – קניון ציון
  נסיעה לציון קניון – 2 שעות
  סיורים בציון – 5 שעות
  נסיעה לסנט ג'ורג' – 2 שעות
  לינה – St. George Inn & Suites‏

  18.9 – מסנט גורג לואגס
  נסיעה לסכר הובר– 4 שעות
  סיורים בסכר הובר– 1.5 שעות
  נסיעה לוואגס – 1.5 שעות

  19.9 – ואגס

  20.9 – ואגס

  21.9 – מואגס לעמק המוות
  הקניון האדום – 4 שעות
  נסיעה לכניסה לעמק המוות – 3 שעות
  לינה – Longstreet Inn Casino & RV Resort‏
  Amargosa Valley

  22.9 – מעמק המוות לכניסה ליוסמאטי
  נסיעה דרך עמק המוות – 6 שעות
  עצירות בעמק המוות – 2 שעות
  לינה – June Lake Villager Motel‏

  23.9 – יוסמטי פארק
  נסיעה ליוסמטי וואלי (דרך הפארק) – 3 שעות (האם הגיוני?)
  סיורים בפארק – 5 שעות
  לינה – Half Dome Village
  Yosemite Valley

  24.9 – יוסמטי פארק ויציאה
  סיורים בפארק – 6 שעות
  נסיעה לטורלוק – 3 שעות
  לינה – Sunrise Inn
  Turlock

  25.9 – סן פרנסיסקו
  נסיעה לסאן פרנסיסקו בשעות העומס – 4.5 שעות
  סיור בסאן פרנסיסקו – 5 שעות
  לינה – Motel 6 San Francisco CA

  26.9 – מסאן פרנסיסקו למונטריי
  סיורים בסאן פרנסיסקו – 4 שעות
  נסיעה למונטריי דרך כביש מס' 1 – 4 שעות (עומס)
  הפסקות בדרך – 2 שעות
  לינה – Monterey Surf Inn Downtown

  27.9 – ממונטריי למורן ביי (כביש 1)
  Point Lobos State – 2 שעות
  Big Sur – 2 שעות
  שעות נסיעה על כביש 1 – 2.5 שעות
  נסיעה למורן ביי (כביש מהיר/ כביש 1 כתלות בפתיחת הדרך) – 3 שעות
  לינה – מורן ביי

  28.9 – ממורן ביי ללוס אנגלס
  נסיעה לסולברג – 2
  סיור בסולברג – 1 שעות
  נסיעה ללוס אנגלס – 3.5 שעות
  סיור בלוס אנגלס ודאג – 4 שעות

  29.9 – לוס אנגלס
  סיורים בלוס אנגלס – 8 שעות
  פגישה עם חבר – 2 שעות

  30.9 – טיסה חזרה לישראל

  תודה רבה,

  1. הי אופיר, אני תוהה עד כמה אתם פתוחים לשינויים. בעיקרון אני ממש אוהבת את יוטה ואריזונה אבל אני חוששת מזה שיהיה לכם חם מאד מאד. אתם יכולים בקלות ליפול על ימים של 40 מעלות פלוס באיזורים האלו בתחילת ספטמבר. ממש לא מתאים לטרקים, על אחת כמה וכמה עם תינוק. יש לכם אפשרות לפחות להפוך את הסדר? להיות בקליפורניה בתחילת ספטמבר ואז רק לקראת סוף החודש לצאת למדבר? זה יעלה מאד את הסיכוי שלכם לעשות שם טיולים ברגל. שתבינו, בשבועיים הראשונים של ספטמבר 2017, הטמפרטורה בפיניקס לא ירדה מ-42 מעלות בצל בצהריים, אפילו פעם אחת. במואב וג'ושוע טרי היה קבוע מעל 35 מעלות בצהריים, לפעמים הרבה יותר. בחצי השני של ספטמבר המצב הרבה יותר טוב, במיוחד ביוטה.
   מבחינת שאר הדברים, בעיקרון אני רואה שחישבתם זמני נסיעות אז לא בודקת אתכם יותר מדי. רק מזכירה שצריך להוסיף עשרה אחוז להערכה של גוגל מפס.

   1. תודה רבה על התייחסותך.

    1. כמעט כל המלונות ברי שינוי – כך שניתן לבצע היפוך (אם מדובר בעניין קריטי).

    2 לגבי הטרקים – ברור לנו שהפעם לא נוכל לטרק – בתכנון לא נבצע טיולים מעבר לשעתיים הליכה (חוץ מהיוסמטי – שם מזג האוויר קריר הרבה יותר). רוב המסלולים המתוכננים לא יעברו את השעה בשטח.

    3. מזג האוויר – האם הטמפ' בספטמ' גבוהות יותר מיולי-אוגוסט (עונת התיירות)?

    4. אשמח אם תוכלי לאתר ימים עמוסים מידי בתכנית – שאדע לצמצם פעילות או לארגן מקום לינה שונה בהתאם.

    שוב – תודה רבה,
    אופיר

   2. הי אופיר,
    תראה, מזג אוויר זה תמיד עניין של הימור אבל כן, אם תבדוק ממוצעים ותיעוד של שנים קודמות תראה שיש הפרש משמעותי בטמפרטורות באיזורי המדבר בין החצי הראשון של ספטמבר לחצי השני.אבל שוב, זה הימור. היתה שנה שבה נסענו וחלפנו קרוב למואב באמצע ספטמבר ולא נכנסנו לפארקים כי היה גל חום וטמפרטורות של מעל 45 מעלות ביום. בנוסף לעניין הטמפרטורה, יש בשנים האחרונות בעיה אמיתי של שריפות בעונה הזאת בקליפורניה.

    לו אני במקומכם, הייתי הופכת את הסדר כבר עכשיו כי זה פשוט מגדיל את הסיכוי שלכם לא לסבול מחום אימים – רק תבדוק עד כמה זה באמת מרחיק אתכם מהאיזורים החמים בפועל כי בסופו של דבר זו לא תהיה דחייה מספיק ארוכה. אישית, עם תינוק בן חצי שנה לא הייתי יוצאת גם לשעה החוצה בחום כזה. אלא אם כן אתם אילתים ורגילים לזה 😉 אבל הכי חשוב, לשמור על גמישות. לא להזמין לינות שאי אפשר לבטל בקלות. אני אוהבת לעבוד עם האפליקציה של Booking שמאפשרת לי לבטל לינות בלחיצת כפתור מכל נקודה שיש בה קשר אינטרנט (כל מקדולנדס על הדרך לצורך העניין).

    לגבי העומס, ממש קשה להגיד מראש. רק אתם מכירים את הדינמיקה והקצב שלכם, על אחת כמה וכמה עם תינוק. מציעה שוב לשמור על גמישות מירבית ולהכין תכנית עם אופציה א' כשמרגיש לכם עמוס ואופציה ב' עם תוספות למקרה שתרגישו אנרגטיים במיוחד.

   3. הי ענת,
    איכשהו השאלה שלי התפספסה :(( … הבלוג מדהים ומלא מידע. אשמח לעזרה קצת יותר ספציפית ביוסמיטי. אנחנו נהיה שם שני ימים מלאים , אנחנו לנים בכניסה הצפון מערבית (oak….) חשבתי יום אחד לנסוע לעמק ולעשות בעזרת השאטלים את מפלי יוסמיטי ומירור לייק לחזור בנהיגה דרך ה Tunnel View ולגליישר פוינט.
    ביום השני לנסוע לכיוון מריפוזה …. שהבנתי שנפתחה ומה עוד? איך זה נשמע לך ?? אנחנו משפחה לא הרפתקנית במיוחד אבל הילדים גדולים (18, 16,12) המון תודה על הזמן שאת מקדישה לנו…

   4. הי יעל,
    סליחה על הפיספוס. יש המון שאלות בקיץ ולפעמים חלק מתפספסות. תודה ששאלת שוב!

    בהחלט אפשרי. לא ציינת לאן אתם ממשיכים הלאה, אבל אם אתם לכיוון וגאס אז ביום השני הייתי עושה את חורשת מריפוזה וטיוגה פאס ומשם יציאה לכיוון וגאס ולינה בדרך בממות' לייקס. גם אם חוזרים מערבה אפשר לשלב ביום השני את מריפוזה וטיוגה פאס. השאטלים עמוסים בקיץ אז תתאזרו בסבלנות ותהנו המון!

 20. הי ענת,
  קוראת ולומדת מהבלוג שלך, תודה רבה!!!
  אנחנו שתי חברות עם שלושה ילדים בני 10-15 נוסעות לטיול בר מצווה, מזרח ארה"ב
  23.08-29.9 בקרוואן.
  ( טיול שני בקרוואן….)
  רוצה להתייעץ לגבי המסלול .
  כיצד מצרפת את המסלול?
  מודה להתייחסותך.

  1. הי רונה,
   את מוזמנת פשוט לכתוב כאן את המסלול, בחלוקה לימים. כל יום, מה רוצים לעשות ואיפה מתכוונים לישון בלילה.

   1. הי ענת
    אנחנו משפחה עם שתי בנות בנות 6 ושלוש ומתכננים שבוע בגליישר פארק מונטנה והסביבה הקרובה.
    בנוסף כשניסע באוגוסט אהיה בחודש שביעי.
    שאלתי היא האם בפארק יש מסלולי טיול קלים לנשים כמוני וילדים קטנים ועדיין להנות מהטבע והנוף שיש לפארק להציע?האם יש מה לעשות בסביבה מעבר לפארק גליישר?
    אשמח לרעיונות.
    תודה רבה.
    ליאל

   2. הי ליאל,
    בפארק גליישר יש שני חלקים שבהם אפשר ללון – המזרחי והמערבי. באמצע יש את רכס הרי הרוקי וכביש יפה שחוצה אותו. יש מסלולי טיולים בכל רמות הקושי בשני הצדדים וגם לאורך הכביש החוצה, כולל קצרים יחסית וכולל טיולים משמ קצרים בהדרכת הריינג'רים שאפשר להצטרף אליהם. בצד המזרחי יש גם את איזור Two medicine שגם בו יש מסלולים קלים (וגם פחות קלים). השאלה היא כמה תרצו לעשות כאלו מסלולים ביום. כיוון שהם קצרים, אם אתם מאד נמרצים, תוכלו למצות אותם יחסית מהר. לדעתי, אפשר למלא שבוע בתכנים, אבל זה בהנחה שאתם עושים ימים רגועים יחסית מבחינת הקילומטראז' הכולל ברגל כל יום. הייתי עושה משהו כזה –
    שלושה ימים עם לינה בצד המזרחי של הפארק באיזור מאני גליישר שיתחלקו כך:
    1. יום טיול באיזור מאני גליישר עצמו במסלולים הקלים (נגיד פישרקפ לייק)
    2. יום טיול באיזור ווטרטון לייקס הקנדי (יש שם כמה מסלולים מאד יפים וקלים)
    3. יום טיול באיזור טו מדיסין.
    בערב תמיד נחמד סתם להסתובב על כביש הכניסה למאני גליישר ולראות דובים ומוסים.
    ביום הרביעי, חצייה איטית של ה-Going to the sun road, כולל טיולים קלים לאורך הכביש לנקודות התצפית השונות.
    ימים חמישי ושישי יוקדשו לצד המערבי של הפארק, שם יש גם מסלולים מאד נחמדים באורכים משתנים (ובעיקרון עם פחות עליות, זה הצד הפחות הררי).
    זה בערך ממלא שבוע – שישה ימים. אם מתאים, אפשר להוריד יום בצד המערבי ולטייל קצת ברכב באיזור. יש כמה מסלולים מאד נחמדים ברכב בצד הזה של הפארק.

 21. היי ענת,
  לפני שנה הייתי טסתי לארה"ב והייתי בעיקר בסן פרנסיסקו (בדגש על סן חוזה), לוס אנג'לס, ולאס וגאס. סך הכל חודש ימים. אני רוצה לתכנן מסלול דומה אך הפעם אני לא יכולה לוותר על ניו יורק ומיאמי, סן פרנסיסקו חייב להיות כלול במסלול משום שחברה שלי גרה שם ואני מתארחת אצלה ואיתה נוסעת גם לווגאס ולוס אנג'לס. שאלתי היא מהיכן עדיף להתחיל קודם משום שניו יורק מיאמי וסן פרנסיסקו הן בקצוות שונים.
  תודה על העזרה והבלוג שלך מהמם!!!!!

  1. הי מור,
   אכן צדדים שונים לגמרי. את בעצם עושה שלושה טיולים באותה היבשת שאין קשר ביניהם. זה כמו שתסעי לבקר חברה בסקוטלנד ותרגישי שאת חייבת לבקר גם ביוון ובדנמרק. שזה לגיטימי, רק חשוב להבין שאין קשר בין המקומות. את יכולה להתחיל ולסיים איפה שבא לך, בעיקרון. בצד המזרחי חם ולח בקיץ ויש סיכון להוריקנים בעיקר בין אמצע אוגוסט לאמצע אוקטובר. תראי אם המידע הזה עוזר לך לתכנן את התאריכים כמו שצריך. בהצלחה!

 22. הי ענת. תודה על בליג מדהים!
  אנחנו משפחה של 4 מבוגרים שמתכננים טיול בין ה 1.8 ל 1.9 בקיץ הקרוב. פעם ראשונה של כולנו בארה"ב- חשוב לציין שבשבת אנחנו לא נוסעים.ואנחנו רוצים לשלב את לוס אנג'לס סן פרנסיסקו יוסמיטי לאס וגאס הכל ברכב ומשם טיסה לניו יורק וחזרה לארץ. אנחנו מחפשים גם להנות מהטבע של המערב וגם כמובן מהערים עצמן.
  יש לנו תכנון עפי מחירי טיסות שבדקנו ואשמח אם תוכלי להגיד לי מה דעתך ומה אפשר להוסיף/להוריד.
  1-7 באוגוסט לוס אנג'לס
  8 באוגוסט לילה במונטריי
  9-14 באוגוסט סן פרנסיסקו
  15-16 באוגוסט יוסמיטי
  17-21 באוגוסט לאס וגאס
  22-31 ניו יורק והביתה.
  האם לדעתך אפשר לשלב עוד פארק בדרך ללאז וגאז חוץ מהיוסמיטי?
  האם אפשר להוסיף את מפלי הניאגרה/ יומיים בוושינגטון או ש 10 ימים בניו יורק זה גבולי?

  1. הי שגיב,
   יש לכם המון זמן בלוס אנג'לס. לדעתי מיותר. מה יש לכם לעשות שם כל כך הרבה זמן? אלא אם כן מדובר באיזה ביקור קרובים, הייתי מורידה לגג יומיים. יוניברסל סטודיוס, סיור קליל בהוליווד והלאה. לא שאין מה לעשות בלוס אנג'לס, פשוט יש הרבה יותר מה לראות ולעשות באיזורים האחרים.
   מלוס אנג'לס למונטריי תתכננו יום נסיעה. זה 6-7 שעות נהיגה בדרך הקצרה. לחלופין, סעו בכביש 1 שכבר אמור להיות פתוח (רק תוודאו לפני) ותקצו לכך יומיים. מונטריי והאיזור שווים יותר מלילה אחד. תקדישו לה לפחות יום שלם (אפשר גם יומיים). יוסמיטי זה יום נסיעה מסן פרנסיסקו ואז יום נסיעה ארוך ללאס וגאס. בהנחה שרוצים גם לבקר בפארק, צריך להוסיף יום שלם באמצע. אין באמת פארקים אחרים במתווה שלכם. עקרונית, אפשר לעבור בנהיגה בפארק עמק המוות אבל לא הייתי עושה את זה באוגוסט (מדובר בטמפרטורות של חמישים מעלות בצל ואפילו יותר).
   מציעה לכם לבחון את מסלול הטיול לדרום-מערב ארה"ב כדי להתרשם מהמקומות שאפשר לשלב וכמה זמן להקדיש לכל מקום.
   לגבי ניו יורק, אוהבי ניו יורק יכולים להיות בה גם חודשים. השאלה היא מה התכניות (שופינג מיוחד? הצגות?). לי אישית עשרה ימים בניו יורק זה המון. ממש יותר מדי. לגמרי הייתי לוקחת 4-5 ימים ונוסעת לבקר מקומות אחרים. ואז כן, מפלי הניאגרה ו/או יומיים בוושינגטון או בוסטון אלו אופציות נחמדות. הנה מסלול הטיול לצפון-מזרח שיכול לתת לכם רעיונות.
   הערה כללית, כי זו פעם ראשונה שלכם בארה"ב – תבדקו תמיד את המסלולים בגוגל מפס לפני שאתם מחליטים על תכנית. תראו כמה זמן זה לוקח ואז תוסיפו עשרים אחוז להערכת הזמנים של גוגל. יש מקומות, בפרט במערב, שתגלו שיום שלם הוא יום של נסיעה. זה בסדר גמור, רק צריך להבין את זה מראש ולתכנן בהתאם.

 23. שלום רב
  אני בת 60 יחידה בכושר טוב מעוניינת לטייל בהרי הרוקיס מאמצע יולי לכשבוע. האם קיים בארה"ב ארגון כמו אצלנו החברה להגנת הטבע ? (ראיתי כמה הצעות לטיולי שטח במחירים 1300$ ל5 ימים.) או פורומים של חיפוש שותפים למסע ?
  מה מומלץ בטווח זמן זה כשבכוונה גם להליכות רגליות לתוך הפארק
  האם יש בעיית גובה במסלולים ברמה בינונית +

  1. הי אורית,
   בארה"ב יש את רשות הפארקים הלאומיים. בכל פארק לאומי יש סיורים בהדרכת ריינג'רים והם אפילו חינמיים. בדרך כלל יש גם סיורים ארוכים וגם קצרים, תלוי בפארק. לסיורים הארוכים צריך להרשם מראש ולקצרים אפשר פשוט להגיע ולהצטרף לקבוצה. רק לשים לב שלפחות בקצרים, לפעמים מדובר בסיור עם הרבה עצירות והסברים. זה מעניין מאד לשמוע, אבל לא מאתגר פיזית בהכרח.
   לדעתי הכי קרוב לחברה להגנת הטבע זה הסיירה קלאב. יש להם גם טיולים וסיורים מקומיים שאפשר לחפש לפי איזור מיקוד – https://content.sierraclub.org/outings/. לא ניסיתי אותם אף פעם אז לא יכול להמליץ או לא.
   בלי קשר, אני חושבת ששבוע ברוקיז זה קצר מדי. הטיסות ארוכות מאד מישראל ותגיעי עם ג'ט לג שיעבור בערך כשתחזרי…
   להגיע באופן עצמאי לפארקים עצמם – ילוסטון, גליישר והגרנד טטונס – לוקח זמן. גם לחזור מהם לוקח זמן. הפארקים עצמם ענקיים בגודלם וצריך כמה ימים בכל פארק, אפילו עוד לפני שמתחילים לדבר על טיולים רגליים ארוכים. אם כבר, הייתי באמת הולכת על טיול מאורגן כזה, כמו שמצאת, כי לפחות יורידו ממך את הלוגיסטיקה, בהנחה שהם יוצאים מעיר גדולה וחוזרים אליה. בנוסף, הם גם ידאגו ללינות שהם כבר שריינו מראש. למצוא עכשיו לינה באיזורים האלו במחיר סביר לעוד חודש, לא פשוט בכלל.
   לגבי בעיית גובה – בהנחה שאת מדברת על טטונס/ילוסטון/גליישר, לדעתי אין בעית גובה מיוחדת. אם את מכוונת לרוקיז של קולורדו, זה סיפור אחר. יש שם פסגות בגובה של 4 קילומטר ואם מתכננים מסלול שעולה אליהן בהחלט יש בעיה של מחלת גבהים.

 24. ענת שלום
  אנחנו משפחה עם 2 בוגרים (12, 17) יוצאים למערב ארה"ב ב- 5/9/18 נחיתה בלוס אנגלס.
  חזרה ב- 26/9 מלוס אנגלס. רציתי להרכיב מסלול מעגלים לוס אנגלס-סן פרנסיסקו-לאס וגאס
  מה המסלול המעגלי המומלץ לעונה זו ? האם קודם לאס וגאס או קודם סן פרנסיסקו ?
  חשבתי את לוס אנגלס להשאיר בכלל לסוף, כלומר לנחות ולצאת ממנה לא להישאר בהתחלה
  תודה מראש על הסיוע
  הבלוג מ ע ו ל ה !!! יישר כח על ההשקעה

  1. הי עינת,
   אני שמחה שאת נהנית מהבלוג. אפשר ככה ואפשר ככה. הנה המסלול הקלאסי של דרום-מערב ארה"ב שזה בעצם מה שתרצו לעשות. אפשר לצאת קודם כל לדרך ולשמור את היום-יומיים בלוס אנג'לס לסוף. אנחנו גם עשינו ככה כשהיינו שם. גם כי אני אוהבת להיות קרוב לשדה לפני הטיסה בחזרה וגם כי זה איפשר לנו "לקנח" בדיסנילנד. הכיוון לא באמת משנה. הדבר היחיד לשים אליו לב זה ענייני השריפות. בשנים האחרונות ספטמבר היה חודש עתיר שריפות, מה שעלול לשנות תכניות, אז לעקוב אחרי החדשות קרוב למועד הטיול ולהיות מוכנים לגמישות.

 25. שלום ענת יקרה,
  סחתיין על האתר המרשים והמושקע!
  רציתי להתייעץ לגביי נסיעה לארה"ב בחודש אוגוסט הקרוב. מדובר בטיול (שני משתתפים, ללא ילדים) שיתחיל בניו-יורק (לאור ענייני עבודה; ביקרנו כבר בעבר בניו-יורק).
  היינו מעוניינים לתכנן טיול למשך כעשרה ימים עד שבועיים שיתרכז בערים (לא מעוניינים לשכור רכב). כל הצעה תתקבל בברכה!
  תודה רבה!

  1. הי שמואל,
   נשמע פשוט יחסית 🙂 בוסטון, וושינגטון דיסי, פילדלפיה ובולטימור. כולן מחכות לכם עם המון דברים שאפשר לעשות בהן וכולן נגישות בתחבורה ציבורית. נותר לכם רק לקרוא על כל אחת מהן ולהתמקד בשתיים או שלוש מהן. לדעתי, יום או יומיים בפילדלפיה, 4-5 ימים בוושינגטון די.סי. ועוד 4-5 ימים בבוסטון. אבל תחליטו אחרי שתקראו מה עושים בכל אחד מהיעדים הללו.

   1. שלום ענת,
    תודה רבה על התשובה!
    בבוסטון כבר היינו בעבר, וחשבנו על ניו אורלינס. האם נשמע מתאים לבקר בה ללא רכב? האם מומלץ?
    שמואל

   2. אין בעיה לבקר בתוך העיר ניו אורלינס בלי רכב. יש דברים כמו סיורים בביצה או ביקור במטע שאינם במרכז העיר. אם תרצו, תוכלו לקחת סיור מאורגן אל אלו. כמובן שתצטרכו טיסת פנים כדי להגיע לשם. לא חושבת שהייתי מבלה שם שבוע שלם ויש שם פחות ערים קרובות שאפשר להגיע אליהן בתחבורה ציבורית קרקעית. אולי תשלבו את די.סי. באוטובוס לכמה ימים ומשם טיסה לניו אורלינס.

 26. הי ענת,
  אני מתכננת חופשה עם בן זוגי בין התאריכים 21.9.2018-29.9.2018.
  מתחילים בסן פרנסיסקו (2 לילות), משם נוסעים ברכב לכיוון לוס אנג'לס דרך כביש 1,
  את הדרך נרצה לעשות עם לינה של לילה אחד בדרך.
  בלוס אנג'לס נשהה 2 לילות ומשם נמשיך ללאס וגאס ל-3 לילות אחרונים.
  אשמח לעזרה בתכנון הנסיעה בכביש 1 והמלצה למקום לינה.
  תודה מראש, ענת 🙂

  1. הי ענת,
   כביש 1 כנראה עדיין יהיה חסום בתקופה הזאת. מציעה לך לקרוא עוד על החסימה כאן ולתכנן בהתאם. עדיין אפשר לבקר בכל חלקי הכביש אבל אם זה היעד העיקרי שלכם, אולי תצטרכו להוסיף עוד לילה או אפילו שניים כדי לעשות את הכל בניחותא. הנה עוד על כביש 1 ומה לעשות בדרך.
   מבחינת לינה, הנה מה שכתבתי על מלון בסן פרנסיסקו ועל מלון בלוס אנג'לס. מקווה שעוזר.

 27. היי ענת,
  ראשית, הבלוג שלך הוא באמת ברכה ותורם המון ידע לטובת התארגנות לקראת הטיול לארה"ב.
  שנית, אני ואשתי טסים בתחילת יוני למשך כחודש לטיול חוף לחוף.
  רציתי לשאול האם יש לך עצות לגבי ההתנהלות הכספית בטיול שכזה- האם להתנהל רק עם כרטיסי אשראי? כמה מזומן להביא מישראל? האם לפתוח חשבון דולרי בבנק? וכו'..
  כפי שציינתי, הטיול הוא בסגנון של חוף לחוף ולכן גם כולל הרבה נסיעות והשארת מזוודות במכונית לעיתים קרובות.

  אשמח לעזרתך בנושא,
  שחף.

 28. שלום ענת, האם ניתן לטייל במערב ארה"ב באוקטובר? הכוונה שלנו (טיול זוגי לחודש) לטוס ללוס אנג'לס משם לפאקים- גרנד קניון, ברייס וציון. לאס וגאס ובהמשך יוסמיטי וסן פרנססיסקו. מסן פרנסיסקו טיסה לניו יורק.
  האם אוקטובר מתאים למסלול זה?
  תודה, יעל

  1. הי יעל. מתאים מאד. אין בעיה לטייל בכל האיזורים האלו. לטובת מטיילים אחרים, אציין שיש איזורים במערב בהם אוקטובר כבר גבולי מאד, בעיקר הרוקיז במונטנה או וויומינג וגם מקומות גבוהים בקולורדו. אבל כל המקומות שציינת ממש אחלה באוקטובר. כן יכול לתפוס אתכם שלג ראשון במקומות הגבוהים (קרה לנו בתחילת אוקטובר ביוטה פעם), אבל זו חוויה. לא קר מדי, בכל מקרה.

 29. ענת שלום!
  דבר ראשון, הבלוג שלך פשוט מעולה! תודה רבה לך.
  חבל שלא גיליתי אותו קודם לכן…
  אנחנו זוג + 4 "ילדים" בגילאים- בנים- 22, 19, 16 ובת 11. לנסוע בעוד שבועיים לטיול למערב ארה"ב ל30 יום. בעיקרון כבר תכננו את כל המסלול (מלוס אנג'לס- לאס וגאס- פארקים עד ילוסטון ואז מערבה עד לסאן פרנציסקו ודרומה ללוס אנג'לס). אנחנו מתלבטים לגבי 3 דברים:
  1. האם כדאי לקנות כרטיסי סים מקומיים או לעשות חבילות מהארץ (אנחנו צריכים רק אינטרנט במכשירים הסלולריים שלנו, בשביל תקשורת וואטסאפ ובשביל ווייז)? מה זול יותר מניסיונך?
  2. שכרנו רכב דודג' גראנד קראוון, אמנם יחסית אנחנו די חסכנים בתיקים ומזוודות, אולם בכל זאת הנסיעות הארוכות וכו'… האם לדעתך רכב זה מספיק עבורנו?
  3. כשנהיה בלוס אנג'לס, אנחנו מתלבטים האם ללכת לדיסנילנד המקורי (היינו בדיסנילנד פריז) או לאדוונצ'ר פארק? או ליוניברסל? או גם וגם…? אנחנו לא רוצים לבזבז זמן או כסף, מעוניינים להזמין את הכרטיסים מראש, וגם לא רוצים לפספס משהו שווה במיוחד. אין לנו מספיק שיקולים לכאו או לכאן…
  תודה רבה לך על כל מה שאת כותבת.

  1. הי אריאל,
   1. אנחנו מעדיפים לרכוש בארה"ב. נכנסים לחנות הראשונה של החברה שאנחנו מחפשים (במערב זה יהיה AT&T), בוחרים חבילה ונותנים למוכר במקום לסדר הכל, מרכישת החבילה ועד הפעלת הסים. יוצאים אחרי חצי שעה עם טלפונים פועלים וזהו. זה עולה בסביבות $40 לחודש לשיחות ודאטה ולדעתי זה זול יותר ממה שמציעים כאן. בכל מקרה, זה נוח לנו יותר כי אנחנו לא אוהבים להתעסק עם הגדרות וסימים ונוח לנו שמישהו אחרי יעשה את זה. החנויות האלו נמצאות בדרך כלל במרכזי קניות, אז אפשר שמישהו אחד ישאר עם הטלפונים וכל השאר יסתובבו ויבלו.
   2. גבולי. אנחנו נסענו חודש בפורמט של שישה אנשים ברכב כזה, אז זה אפשרי. אפילו עשינו את זה פעמיים. אצלנו זה היה ארבעה מבוגרים ושני ילדים/בני נוער. זה כן צפוף מאד מבחינת ציוד. הבעיה שאין הרבה ברירה. גם אם תשדרגו לשברולט טאהו, לא תקבלו יותר מקום לציוד. השאלה אם מתאים לכם לשדרג ממש לואן. זו כבר ליגה אחרת ומחיר אחר… בכלל לא בטוח שיהיה כזה לחברת ההשכרה בהתראה כזו.
   3. קשה מאד לענות על זה. אין חובה ללכת לאף אחד מהם. לדעתי דיסנילנד עצמו יותר מיוחד כי הוא יותר "דיסני" אבל זה עניין של טעם. לא הייתי בזה שבפאריס אז אין לי איך להשוות. יוניברסל יהיה לכם מעניין ובכל מקרה שווה ללכת אליו. דווקא נראה לי שלא הייתי קונה כרטיסים מראש אלא זורמת עם החשק…

   1. תודה רבה!
    נלך בעצתך!

  2. שלום רב, אהבנו לקרוא אותך, אנחנו זוג, טסים להופעה של ברוס ספרינגסטין ב 10/7/18 בברדווי ועל הדרך נטייל, ננחת בסאן פרנסיסקו ב 25/6 בערב ונשהה בה 28/6 , משם מתלבטים בין מונטרי שמרחק הנסעה מסאן פרנסיסקו רק שעתיים לבין ישירות ליוסימיטי, נלון 2 לילות במריפוסה, ואז התכנון הוא להגיע ללאס וגאס, ע"מ שלא לנסוע שעות ארוכות חשבנו לעצור בדרך אולי בלוס אנגלס ללילה 1 ואז לאס וגאס (בלאס וגאס נשהה 5 לילות כרגע ונראה שנוריד לילה אחד או שניים לטובת לוס אנגלס ואולי גם סנטה ברברה או מקום נחמד אחר …טסים לניו יורק ב 6/7/18 מלאס וגאס . מה דעתך? מה היית מציעה ?

   1. הי רוני,
    אין סיבה לעבור בלוס אנג'לס בין יוסמיטי לוגאס בעונה הזאת. צאו מיוסמיטי מאיזור Lee Vinings ו-Mammoth Lakes וסעו ביום אחד עד וגאס. הייתי מורידה 2-3 ימים מוגאס לטובת מונטריי וצפון כביש 1 ואפילו עוד יום בסן פרנסיסקו. לחלופין, לטובת גיחה של יומיים לזאיון ואולי גם ברייס. כל אלו מקומות מרשימים הרבה יותר מלוס אנג'לס או סנטה ברברה.

 30. שלום ענת,
  קודם כל- מקסים, מעורר הערכה ואפילו קצת קנאה בדבר היפה הזה שיצרת… באמת כל הכבוד ושיניב לך ולמשפחתך רק שמחה ואושר…. עשית לי ממש חשק להתייעץ איתך ולכן אני מנסה את מזלי… אנחנו משפחה מטיילת, יש לנו ארבעה ילדים בגילאי 5-11 ובספטמבר מתכננים טיול לארצות הברית לשלושה שבועות. כרגע יש לנו טיסות לניו יורק בלבד (הלוך 8/9 חזור 30/9), חשבנו לטוס לדנוור, לעשות טיול בהרי הרוקיז האמריקאים ולהמשיך משם לניו יורק. האם לדעתך ריאלי ורלוונטי לחזור בנסיעה לניו יורק או שעדיף לתכנן מסלול של שבועיים באיזור הרי הרוקיז ולטוס חזרה לניו יורק? מהמחקר שעשיתי עד עכשיו, הנסיעה לניו יורק יכולה לקחת 3-4 ימים ולא מצאנו שום אטרקציה בדרך… אבל עדיין מתלבטים איך לחלק את הזמן. נשמח לעצותיך ותודה מראש על הכוונות הטובות… לכשנתקדם בתכנון נשמח להיכנס ללינקים הרלוונטים.

  1. הי אילת ותודה על המחמאות על הבלוג 🙂
   נסיעה מאיזור דנבר לניו יורק היא אכן ארוכה. אפשר למצוא אטרקציות רבות בדרך, בדגש על עירוניות (מוזיאונים וכד') כי יש הרבה מאד מקומות ישוב. אבל זה כבר יאריך מאד את החלק הזה של הטיול. קחו בחשבון שיש גם עלות ללקיחת רכב בדנבר והחזרה בניו יורק.
   מה שאני לא בטוחה לגביו היא למה הכוונה ב"רוקיז האמריקאיים". הרכס ארוך ומשתרע בין ניו מקסיקו למונטנה. האם הכוונה היא לטייל ברוקיז בקולורדו בלבד? או שהכוונה היא לטיול שמשלב גם את ילוסטון וגליישר? זה מאד שונה מבחינת מספר הימים שצריך. בעיקרון, אני בעד להקדיש למערב לפחות שלושה שבועות אם נוסעים עד שם. אם דנוור זה העוגן, אפשר גם לתכנן רוד טריפ שיכלול את דרום דקוטה ו/או את יוטה למשל. יש אינסוף מה לראות ולעשות באיזור (כולל בקולורדו עצמה) אז במקרה שלכם ובהתחשב במגבלת הזמן, באמת לא כדאי לנסוע ברכב מקולורדו לניו יורק ועדיף לדעתי להקדיש את הימים לטיול במערב.
   שימו לב לתאריכים. אם הכוונה שלכם היא לעלות עד גליישר אז קחו בחשבון שבאמצע ספטמבר הכביש הראשי בלב הפארק כבר נסגר.

   1. תודה רבה ענת יקרה!
    כאמור, אנחנו טסים לניו יורק 8-30/9 וחשבנו לטוס לדנוור לטיול בהרי הרוקיז.
    נאריך את משך הזמן שלנו בהרי הרוקיז ונקצר את הביקור בניו יורק, ביוטה כבר היינו, אז אני מניחה שנשאר באזור קולורדו. כמה שאלות בהמשך לתשובתך:
    1. רלוונטי להגיע גם לילוסטון וגליישר בשבועיים?
    2. האם גם שם הכבישים נסגרים באמצע ספטמבר?
    3. האם יש צורך להזמין מקומות מראש גם כשאנחנו באים בסוף עונה?
    4. יש לך טיפ להזמנת חדרים למשפחה עם ארבעה ילדים? ברוב האתרים אין אפשרות למצוא חדר לזוג +4
    תודה מראש ושבוע טוב
    אילת

   2. הי אילת,
    1. אפשר בהחלט לעשות טיול של ילוסטון וגליישר. עדיף לטוס לסולט לייק סיטי לשם כך. הנה מסלול שהצעתי בזמנו לחברים.
    2. בגליישר הכביש הראשי בפארק נסגר באמצע ספטמבר. אם אתם הולכים על האופציה הזאת, כדאי יהיה לדחוף קדימה ולטייל בעצם מצפון לדרום.
    3. כן. בפרט אם אתם בהרכב של שישה. הפארקים האלו – בפרט ילוסטון – מאד מאד עמוסים בשנים האחרונות, כולל בסוף ותחילת העונה. אל תשכחו שחודש אחרי כבר אי אפשר ממש לטייל בהם.
    4. למצוא את המקומות שאתם מעוניינים בהם ולהתקשר טלפונית לברר אם יש בכלל חדר כזה… לא תמיד יש. ממה שהבנתי, יש ברוב המקומות מגבלות ביטוח שאוסרות על הכנסת מיטות נוספות. שווה לדעתי בהרכב כזה לבחון שני חדרים במקום אחד ולהתקשר לשאול אם יש להם אפשרות להצמיד את שני החדרים. לפעמים אפשר אפילו לפתוח את הדלת באמצע בין החדרים.

    בהצלחה וטיול נעים!

 31. תודה רבה.
  שאלתי שאלה בבלוג לפני כמה סמן בפעם הראשונה. לפי ההסבר הבנתי שכדאי לשאול שוב.
  אני ובן זוגי נוסעם באמצע ספטמבר ל10 ימים לארה"ב, נוחתים בבוסטון ומסיימים בניו יורק, לאיזה מקומות כדאי לבקר בדרך ברכב מבוסטון לניויורק ?, יש לנו בערך 6 לילות כולל בוסטון .

  1. הי פאתן, אני עונה תמיד בדף ששואלים בו. במקרה שלך, זה היה בעמוד הזה. אם תגללי למטה, תראי שעניתי 🙂

כתיבת תגובה

סגירת תפריט