איך לשאול שאלה לגבי הטיול שלכם

הודעה חשובה: נכון לאוקטובר 2021 אני נאלצת לסגור את הבלוג לתגובות ושאלות. אנחנו בארה"ב כרגע, עסוקים עד מעל הראש ופשוט אין לי זמן לענות לשאלות בקבועי זמן סבירים. אני מקווה שכשירגע קצת, אוכל שוב לפתוח לשאלות. בינתיים, מוזמנים לקרוא בבלוג, כולל לגלול למטה לשאלות ותשובות קודמות.

הקיץ מתקרב ובמקביל קצב השאלות בבלוג עולה. אני ממש שמחה לענות ולעזור כי אני יודעת כמה מלחיץ זה לתכנן טיול, בפרט לארץ חדשה. גם לי עזרו ועוזרים אנשים לפני טיולים ואני שמחה "להעביר את זה הלאה" בחינם ומכל הלב.

לא פשוט לענות מדי שבוע לעשרות שאלות גולשים ולכן אני רוצה היום לכתוב קצת על איך נעשה את זה טוב יותר. אנסה להסביר מה כדאי לשאול – ומה פחות כדאי – ואיך לעשות את זה כך שאוכל לענות בצורה הכי מהירה ואפקטיבית.

קצת רקע

למי שלא מכיר, אני ענת והבלוג הזה הוא קודם כל בלוג הטיולים המשפחתי שלנו. התחלתי אותו בשנת 2010 לקראת הטיול הארוך הראשון שלנו לארה"ב. בגדול, פשוט סיכמתי לעצמי נתונים ומידע לגבי היעדים בהם התכוונו לבקר. כיוון שאני מה שנקרא web publisher במקצועי, היה לי נכון ונוח לעשות את זה בפורמט של בלוג.

כשיצאנו לטיול ההוא, סיכמתי את קורותינו כמעט מדי יום, לטובת המשפחה והחברים שנשארו בבית. כך עשיתי גם בטיולים הבאים שלנו. בסך הכל כמעט שנה וחצי במצטבר של טיולים בארה"ב וקנדה. גם סיכמתי מידע לגבי הטיול הממש ראשון שלנו, בשנת 2009 ופרסמתי אותו אז. וזו תמונה מתוך הפוסט הראשון –

צחי והילדים. אנחנו בדרך לטיול הראשון שלנו בארה"ב בשנת 2009!
צחי והילדים. אנחנו בדרך לטיול הראשון שלנו בארה"ב בשנת 2009!

זה אומר מאות רבות של פוסטים בבלוג. חלקם סיכומים יומיים מהטיולים, וחלקם כוללים מידע לגבי יעדים.

עם השנים, הגיעו עוד ועוד קוראים לבלוג. היה לי ברור שהמידע עוזר לאחרים שמתכננים טיולים לצפון אמריקה ושמחתי להמשיך לחלוק אותו. שיפרתי הרבה מהפוסטים לפורמט של "מדריכים" כדי שיהיה יותר נוח לאחרים להשתמש בהם.

זה עדיין בלוג אישי/משפחתי מבחינתי. רק אני עובדת עליו ואין פה צוות שמתחזק את האתר או משהו. יש בו מודעות וקישורי שותפים שאני מקווה שתשתמשו בהם. בלוג עם כל כך הרבה תמונות צורך הרבה מקום איחסון ורוחב פס ועולה בהתאם. ההכנסות הקטנות מקישורי השותפים והמודעות עוזרות לי להשאיר אותו על שרת טוב ולתחזק אותו.

אז אם אתם מזמינים לינות דרך בוקינג (שזה מה שאני עושה כמעט תמיד), אשמח אם תוכלו להכנס תמיד דרך הקישור כאן בדף (נמצא גם בצד ימין). אם אתם מזמינים רכבים דרך רנטאל קארס (שזה גם מה שאנחנו עושים כמעט תמיד) אז אותו כנ"ל. אתם ממש לא חייבים, אבל אם תעשו את זה, לכם זה לא יעלה כלום ולי זה יעזור להמשיך לתחזק את הדף. רק שתדעו איך זה עובד, אחרי שלחצתם, מה שאתם מזמינים במשך בערך יממה נרשם כאילו אני הפניתי אתכם. אחרי זה כבר לא. אז סמנו את הקישור או שתחזרו לבלוג אם אתם רוצים להמשיך להגיד לשני האתרים האלו שאני שלחתי אתכם ותודה מראש!

איך לשאול אותי לגבי הטיול שלכם לארה"ב

בתחתית כל פוסט יש מקום להוסיף תגובה שלכם. כשאתם מגיבים ולוחצים "להגיב" התגובה שלכם נוספת לבלוג ואני מקבלת הודעה על כך באימייל.

אין לי אפשרות לענות מדי יום. אני ממש משתדלת לפנות לזה זמן פעם או פעמיים בשבוע ואז לענות לכולם באופן מרוכז. יש לי מקום בממשק הניהול של הבלוג שבו מחכות כל השאלות לפי סדר הגעתן. ככה אני עונה – לפי הסדר ששאלתם. משתדלת תמיד "לנקות שולחן" עד השאלה האחרונה שיש שם. מה שאומר שאתם עשויים לחכות בין שעה לשבוע בערך עד שאענה, תלוי מתי היתה הפעם האחרונה שישבתי לענות על שאלות.

שימו לב שאני לא רואה את השאלות לפני כן. אני רואה את הכותרת של האימייל אבל בדרך כלל לא פותחת אותם מפאת קוצר הזמן. לכן אם אתם טסים מחר ושאלתם היום שאלה, בכלל לא בטוח שאספיק לענות לכם בזמן.

אם זו התגובה הראשונה שלכם בבלוג, המערכת לא תציג אותה עדיין. זה משהו שנהוג בבלוגים כדי למנוע מספאמרים להציף בלוגים בספאם. במקרה כזה, כשאגיע לטפל בתגובות, אאשר אותה תוך כדי שאני עונה לכם. מקומכם בתור ישמר, אל חשש.

אם זו תגובה שלכם אחרי שכבר עניתי, הנוהל נשאר אותו הדבר. התגובה החדשה תחכה בתור לפי סדר ההגעה.

אם עברו יותר מעשרה ימים ולא עניתי לכם, תשאלו שוב. תמיד יכול להיות שפיספסתי. אבל עד שבוע וחצי ככה, זה סביר יותר שהגבתם בדיוק אחרי שסיימתי לענות על סדרת שאלות ולוקח לי זמן להגיע לשאלות הבאות. אז סבלנות ואני אגיע גם לשאלה שלכם.

מה לציין כשאתם שואלים שאלה

כשאתם שואלים לגבי טיול עתידי, בבקשה מכם, הקפידו לציין בקצרה –

 • מספר המשתתפים וגילאים.
 • תאריכים או תקופת הטיול.
 • אם כבר ביקרתם בארה"ב וספציפית באיזור אליו אתם נוסעים.

לגבי תאריכי הטיול, בבקשה תחזרו על זה אם יש לכם שאלות המשך. אין לי יכולת לזכור מי נוסע מתי וכשאני רואה שאלת המשך, היא מופיע לי ברשימת התגובות כך שאני לא רואה את השאלה המקורית, אלא רק אותה. אל תניחו שאני זוכרת משהו מהשאלה המקורית ואם יש פרטים חשובים, תזכירו לי. לכל הפחות את תאריכי הטיול. תודה!

מה כדאי לשאול אותי

מה שאני יכולה בדרך כלל לעזור בו יחסית באפקטיביות זה הדברים הבאים –

מה דעתי לגבי מסלול טיול שתכננתם – ציינו מסלול מפורט בחלוקה לימים – שורה לכל יום. מציעה לכם בחום לשבת ולהכין אותו עם גוגל מפס, כולל הבנה מראש של שעות נסיעה. ואל תשכחו להוסיף עשרים אחוז להערכת הזמנים של גוגל.

תובנות לגבי איזור מסוים בעונה מסויימת. עם השנים גיליתי עד כמה ארה"ב שונה וקיצונית מבחינת האקלים. לפעמים אני יכולה בשניה לראות שיש בעיה במה שתכננתם פשוט כי אני יותר במודעות לדברים האלו.

מה לא כדאי לשאול אותי

אל תבקשו ממני לתכנן עבורכם טיול. 

תכנון טיול זה חתיכת פרוייקט וכרוכה בו גם אחריות רבה. יש אנשים שמתמחים בזה ואם תחפשו בגוגל "יעוץ טיולים בתשלום" תגיעו למי שכן עושות את זה, גם לטיול בארה"ב. אני לא הכתובת לכך.

כאן בבלוג הכנתי כמה וכמה מסלולי טיול מפורטים לארה"ב. אתם מוזמנים בחום להעזר בהם ולבנות לפיהם את הטיול שלכם. אין לי אפשרות לבנות מסלולים פרטניים מעבר לכך.

איפה כדאי לעשות שבת – וואלק, אין לי מושג. אני חילונית למהדרין ואנחנו נוסעים בכל ימות השבוע. אני בהחלט מכבדת בחירה של כל אחד לנהוג אחרת, רק שלא אוכל לסייע לכם במידע בנושא. גם לא בשאלות כשרות, סורי.

מה עדיף א' או ב'? אתם יכולים לשאול ואני אוכל לענות לגבי יתרונות וחסרונות של כל אופציה למיטב הבנתי. רק שאת הבחירה אתם תעשו. בטיולים יש תמיד אלמנט של הימור וזו חלק מההרפתקה. אני לא יכולה לבחור עבורכם, אלא רק להאיר את עיניכם לגבי היבטים שאולי לא חשבתם עליהם.

ותזכרו, זו רק דעתי

כן, טיילנו המון בארה"ב וקנדה. ביקרנו ביותר מ-45 מדינות בארה"ב. יש לנו ניסיון של מאות ימי טיול ביבשת. סביר להניח שאוכל לעזור לכם ואם אני יכולה, אני עושה את זה מכל הלב. רק קחו בחשבון שאם אתם שואלים לגבי דעתי, אז תקבלו את דעתי. ודעתי יכולה להיות שונה מזו של אחרים שטיילו שם. בסוף, זה הטיול שלכם, המשפחה שלכם ורק אתם תדעו מה נכון לכם או שתגלו את זה תוך כדי הטיול.

בברכת תשובות מועילות וטיולים מוצלחים!

לפוסט הזה יש 277 תגובות

 1. מיקי

  הי ענת
  תודה רבה על הבלוג המדהים!
  אני נוסעת שבוע הבא עם עוד חברה לשבועיים לקליפורניה (גיל 25)
  רצינו לשלב את פארק יוסמיטי וסקויה
  לוס אנגלס וסן דייגו
  ולאס וגאס וגראנד קניון
  האם זה עמוס מידי?
  והאם את מכירה חברות ישראליות בתוך ארצות הברית שעושות טיולים במסלולים האלו ונוכל להצטרף אליהם כטיול מאורגן?
  תודה רבה

  1. ענת

   הי מיקי,
   אני עמוסה ברמות שהפסקתי תגובות לבלוג ועכשיו מנסה להשלים אחורה למי שכבר שאל. נשמע שאצלכם זה כבר מאוחר מדי. אני מקווה שתכננתם לכם מסלול כיפי! בעיקרון, זה אפשרי, היות ואתם לא משלבים את סן פרנסיסקו ומדובר בשתי בחורות צעירות (משפחות עם ילדים זה קצבים אחרים ואיטיים יותר).

 2. עומר

  היי ענת
  חושב לשלב ביקור בניו יורק בחורף עם בתי בת ה – שנתיים וחצי גם להראות לה את אווירת חג המולד וגם לנסוע צפונה לראות שלג. אשמח לדעתך בנושא, אולי מוקדם מידי בשבילה?
  המלצות לאן לסוע לראות שלג ולהינות
  פעילויות לקטנטנים בניו יורק

  1. ענת

   הי עומר,
   אם אתם טסים לשם, אישית הייתי נמנעת מטיסות עם קטנטנים לא מחוסנים בקורונה. מעבר לזה, יהיה מאד מאד קר. אם אתם כמשפחה יכולים להסתדר עם זה ולהנות – רק אתם תדעו. שלג בדצמבר-ינואר יהיה בהרבה מקומות. בגדול, כל מקום גבוה ויתכן בהחלט גם במקומות פחות גבוהים. קחו בחשבון שזו נהיגה לא פשוטה בהכרח. צריך שרשראות שלג, או לכל הפחות רכב עם צמיגי שלג והרבה זהירות בנושא קרח שחור על הכביש.
   לגבי פעילויות לקטנטנים בניו יורק, אין לי הרבה מה לתרום. זה לא משהו שעשינו. בטוחה שיש בגוגל באנגלית הרבה רעיונות. שיהיה טיול מוצלח!

 3. זהר

  היי, תודה רבה על מה שאת עושה כאן, מעריך את זה מאוד. אשמח אם תוכלי לתת את הדעה שלך על טיול שתכננתי.
  אנחנו זוג, בני 23, מתכננים לטוס בחודשים אפריל-יוני. טסים בפעם הראשונה לארה"ב. התכנון הוא כזה:
  שבוע 1 – נחיתה במיאמי ושהות אצל משפחה.
  שבוע 2 – השכרת רכב ונסיעה לאורלנדו. שהות של 4-5 ימים (דיסניוורלד+יוניברסל), חזרה למיאמי.
  שבוע 3 – טיסה לוושינגטון די.סי ושהות אצל משפחה.
  שבוע 4 – נסיעה לניו-יורק
  שבוע 5-8 – טיסה ללוס אנג'לס, השכרת רכב ובגדול התבססות את ההמלצה שלך לטיול בדרום-מערב ארה"ב. חוזרים ללוס אנג'לס וטסים בחזרה לארץ.
  לא נכנסתי עדיין למה עושים בכל יום, אני עדיין בתכנון הראשוני. אני מודע לזה שטיול של 8 שבועות כולל עלויות גבוהות, בכל זאת טיול חלומותי..
  אנחנו זוג עם ראש פתוח בסך הכל, נשמח לשמוע מה את חושבת.

  1. ענת

   הי זהר,
   נשמע לי מעולה. גם היעדים וגם התקופה בשנה. תראו כמה עולה רכב, הייתי שוקלת להחזיק רכב גם במיאמי, לפחות לחלק מהימים, כדי שלא תהיו תלויים במשפחה לנסיעות. כך תוכלו לשלב בזמן השהות במיאמי גם טיולים בפארק לאומי Everglades ואולי אפילו יום או יומיים ב-Florida Keys. חוץ מזה, נשמע לי מעולה. תהנו המון!

  2. גדי

   ענת שלום,
   אנחנו רק שאלה.
   האם טיול שבוע מסן פרנסיסקו לסיאטל בשבוע הראשון של נובמבר הוא זמן בעייתי מבחינת מזג אוויר.
   בתנו בסיאטל לא ממליצה.
   מה דעתך? גדי

   1. ענת

    הי גדי,
    כל עוד הטיול שלכם יתמקד בחוף ולא בהרים, תחילת נובמבר יכול להיות בסדר. ברכסי ההרים לאורך הדרך זה כבר יכול להיות מושלג וחסום. וכמובן, הכל תלוי בתחזית הספציפית שאין לדעת אותה מראש. אתם עלולים ליפול על שבוע גשום. אבל בגדול, יהיה קריר ונעים לאורך החוף. הייתי במקומכם מתכננת סקיצה של טיול ואז בודקת מה היה מזג האוויר בנקודות העניין שלכם באותם תאריכים בשנים האחרונות.

 4. שירה

  היי ענת,
  אנחנו שתי בנות 23, מתכננות טיול ראשון לארה"ב מתחילת אוקטובר לחודש וחצי עד חודשיים.
  חשבנו לנחות בניו יורק ולטייל באיזור הזה ל3 שבועות או חודש ואז להמשיך למסלול של 21 יום בדרום מערב.
  בצפון מזרח אנחנו רוצות לבקר בניו יורק, פילדלפיה, וושינגטון וגם לראות את השלכת.
  האם זה זמן טוב לראות את השלכת והאם יש מסלולים מומלצים או איזור מומלץ? בהנחה שאנחנו רוצות מסלולים קלילים.
  מאיפה כדאי להתחיל את המסלול? (בערים או באיזור השלכת).
  מבחינת ניידות בין הערים יש אפשרות לעשות את זה בתחבורה ציבורית או שעדיף לשכור רכב? הבנתי שבתוך הערים אפשר להתנייד בקלות בתחבורה ציבורית.
  תודה 🙂

  1. ענת

   הי שירה,
   הזמנים נראים לי טובים. כדי לראות את צבעי השלכת במלוא עוזם, צריך לעקוב אחרי תחזיות השלכת בזמן אמת. זה משתנה משנה לשנה. אני מציעה לך לבדוק את הדפים הבאים בבלוג –
   טיולי שלכת לצפון-מזרח ארה"ב וניו אינגלנד
   מסלול לצפון-מזרח ארה"ב – ניו יורק, פנסילבניה ווושינגטון די.סי. ב-21 יום
   תוכלי להעזר בהם כדי לבנות לכן את המסלול. בתוך הערים אכן אפשר להתנייד בתחבורה ציבורית. גם בין הערים הגדולות אפשר לעשות את זה. הייתי מחלקת לכן את התקופה ל"טיול ערים" בתחבורה ציבורית + כמה ימים עד שבוע ברכב (מוגבל יותר בעיקר כי השכרת רכב בגילכן יקרה). בדרום-מערב תצטרכו לשכור רכב, אין מנוס, אלא אם כן תחליטו על טיול מאורגן. לגבי מסלול שם: דרום-מערב ארה"ב 21-30 יום: מסלול טיול

 5. תמר

  היי ענת,
  אנחנו מתכננים נסיעת רכב באוגוסט, מניו יורק לכיוון צפון מזרח ארה"ב, עם 2 ילדים קטנים (3, 4.5) – אז בעצם מחפשים מקומות/טיולים שמתאימים לגילאים הללו.
  חשבנו להתחיל בפארק רחוב שומשום (ליד פילדלפיה), להמשיך למפעל של הרשי, ואז לעלות צפונה לכיוון מוזיאון הזכוכית בקורנינג, אית'קה (למרות שאני מתלבטת אם לוותר עליה), מפלי הניאגרה ואז להמשיך לכיוןן מזרח, דרך אגמי האצבעות.
  כמה זמן לדעתך מומלץ למסלול שתיארתי והאם יש לך רעיונות/תוספות/שינויים ביחס למסלול הזה?
  את מכירה מסלולי הליכה שמתאימים לילדים קטנים ו/או עגלה באיזור אגמי האצבעות?

  אציין כי סה"כ יהיה לנו שבועיים לטיול, ואחרי הנאייגרה פולס אנחנו רוצים להמשיך לכיוון ורמונט/מיין/ניו המפשייר – אבל את החלק הזה של המסלול עדין לא סגרנו.

  1. ענת

   הי תמר,
   קחו בחשבון שיש עכשיו עלייה בקורונה. אישית, הייתי מצמצת מאד שהייה במקומות סגורים עם ילדים לא מחוסנים. יש המון מקומות פתוחים לטייל בהם, אבל עגלה זה בהחלט מאתגר. מה לגבי מנשא במקום? אין לי רעיונות ספציפיים לילדים בגילאים האלו, לצערי. הייתי מתמקדת בטיולים בטבע ומחפשת בגוגל state parks על הדרך. בודקת ביקורות לכל אחד ומסמנת מסלולים רלבנטיים. בהצלחה!

   1. תמר

    תודה רבה!

    3 שאלות בקשר למסלול שלנו:
    1. בין הרשיז לקורנינג יש נסיעה יחסית ארוכה. האם יש לדעתך מקום נחמד לעצור בדרך לטייל?
    2. אנחנו חושבים לבקר ב finger lakes לפני מפלי הניאגרה. אחרי המפלים, אנחנו נרצה לעשות עוד כ 9 ימים בדרך חזרה לניו יורק. חשבנו על צפון מדינת ניו יורק, ורמונט, ניו המפשיר ויכול להיות שגם מיין. נראה שהתחנה הראשונה לאחר הניאגרה היא באיזור Lake george. שזו נסיעה מאוד ארוכה (שדיי גומרת יום, בלי שום דבר נחמד בדרך) ומשעממת לילדים. האם לדעתך יש אופציה מעניינת בדרך?
    3. באיזור הזה נהיה קצת באגמים, אדירונדק, ההרים הלבנים. מה לדעתך כדאי לעשות אחר כך? להמשיך מזרחה לכיוון ניו המפשיר/מיין ולהדרים באיזור החוף או משהו אחר?

    שוב תודה רבה על כל העזרה ועל בלוג מעולה!

 6. דור

  היי ענת,
  קודם כל תודה רבה על הבלוג והמאמרים שמעלה, מאוד עוזר בתכנון הטיול!
  אשמח להתייעצות בנוגע לטיול שתכננו:
  בני זוג בשנות העשרים, אוהבים טבע אך גם הרבה עיר, 3.9-28.9.21, פעם שלישית בארה"ב של שנינו (כל אחד בנפרד)
  נוחתים בסן פרנסיסקו (מוקדם בבוקר), חוזרים מניו יורק (מאוחר בערב) והמסלול בגדול הוא כזה:
  8 ימים בערך של קליפורניה, אשר כוללים את סן פרנסיסקו, כביש 1, ל.א וסן דייגו.
  מסן דייגו טיסה לוגאס, לוקחים שוב רכב ועושים טיול פארקים מעגלי בערך 5-6 ימים (גרנד קניון, לייק פאול ואנטילופ, ברייס וזאיון). חוזרים שוב לוגאס שם נהיה עוד 3 ימים בערך ואז ממריאים לניו יורק עד סוף הטיול (בערך 7 ימים)
  האם הטיול דחוס או מרווח מידי? מה עוד אפשר לעשות באזור ניו יורק, כי שנינו היינו שם כבר פעמיים?
  מנסה בגדול לראות שהכיוון שלנו הגיוני ואם יש לך המלצות איפה היית מוסיפה ימים על חשבון משהו אחר (גמישים מאוד מבחינת כמות לילות בכל יעד)
  תודה ענקית!

  1. ענת

   הי דור,
   נראה לי על פניו תכנון סביר. תושיבו את הכל על ימים ותראו אם יש מקומות שבהם מאד היה חשוב לכם להרחיב (לדוגמה, טיול ב-narrows בפארק זאיון זה בעצם עוד יום שלם שם, כנ"ל שילוב של שיט בלייק פאואל עם אנטילופ). מכאן זה עניין אישי. אנחנו אנשים של טבע, אז לגמרי הייתי מורידה מוגאס ומניו יורק לטובת טבע.
   קחו בחשבון גם את הקורונה, שבניו יורק ובלוס אנג'לס מתייחסים אליה ברצינות. זה יכול לצמצם את האפשרויות שלכם לבילויים במקומות סגורים, למשל. אנחנו מעדיפים לטייל בחוץ בקורונה, ונמנעים ממקומות סגורים, למרות שאנחנו מחוסנים. באיזור ניו יורק למשל, אפשר בהחלט לשכור גם רכב ולצאת מהעיר לסיבוב טבע במדינת ניו יורק ומדינות שכנות.
   בהצלחה! בטוחה שתהנו בכל מקום!

 7. עידית

  שלום רב,
  תודה מראש על תשובותיך.
  אנחנו זוג נוסעים למערב ארה"ב באמצע יולי. הייתה בלוס אנגלס בבוקר ויום קליל שם.
  למחרת יום ג מתחילים את סיבוב הפארקים כשביום שישי לקראת צהריים ארצה לחזור לאס, ווגאס להתארגן לשבת. אנחנו דתיים.
  שאלה, האם שלושה לילו. ושלושה ימים מספיקים לגראנד קניון, זיון וביחס וחזרה לווגאס. האם כדאי מלוס אנג'לס לנסוע קודם לזיון ובסוף לגרנד קניון? ואם זה כבד אז על איזה פארק לוותר? כמובן עם רכב צמוד.
  תודה רבה מראש💐 עידית

  1. ענת

   הי עידית,
   נקווה שעד אמצע יולי כבר יהיה אפשר לטייל בבטחה בקליפורניה מבחינת הקורונה. קחו בחשבון שזו עדיין פאנדמיה, לא הכל פתוח ותהיו ערניים לשינויים בהנחיות גם כאן וגם שם. לשאלותיך, האם ביום ג' אתם יוצאים מלוס אנג'לס? הנסיעה מלוס אנג'לס לגרנד קניון מאד ארוכה. זה יום שרק נוהגים בו. תגיעו לגרנד קניון בערב ותוכלו ללון קרוב אליו ואז לטייל בו כמה שעות למחרת בבוקר. משם יש לכם נסיעה ארוכה עד זאיון. כדאי לעצור בדרך בפייג' לתצפית על אגם פאואל ואולי אפילו תספיקו סיור בקניון אנטילופ (אם תזמינו כרטיסים מראש) ובערב תגיעו לספרינגדייל. את יום חמישי תוכלו לבלות בזאיון ואז ביום שישי לחזור לוגאס. זה הרבה מאד נהיגה, אבל אפשרי. מציעה לכם להושיב את זה על המפה, לראות כמה שעות נהיגה מנקודה לנקודה (לא לשכוח להוסיף 20% לזמן שגוגל מפס מראה) ואז להחליט אם מתאים לכם. אם מרגיש לכם עמוס, אז לשיקולכם אם לוותר על הגרנד קניון או על זאיון. שניהם יפים אבל שונים באופי החוויה. הגרנד קניון זו בעיקר תצפית. בזאיון אפשר גם לטייל ברגל.

  2. אביב

   שלום עידית, מתכננים טיול של כ-15 יום בפסח (אפריל 2022)- 3 ילדים בני 18,15,11. חשבתי על החוף המזרחי- כמה ימים בניו יורק ומתלבט מבחינת מזג האוויר האם לנתב את הטיול צפונה (ניו אינגלנד, ניאגרה פולס וכד') או אולי דרומה- פלורידה וכד. השאלה האם ניתן לשלב נהיגה מניו יורק עד פלורידה

   1. ענת

    הי אביב,
    בפסח הייתי מכוונת יותר דרומה, אם כי זה עניין של מזל. באפריל יכול עוד להיות מאד קר, ולפעמים גם לא.
    אפשר בהחלט לשלב נהיגה מניו יורק ועד פלורידה ועוד כמה ימים בפלורידה.

 8. שחר

  הי ענת ,
  קודם כול שאפו על הבלוג המעמיק והמפורט, זה לא פשוט להעלות בכתב את החוויות והתאורים.
  ברור לי שלא ניתן לנתק את השאלות מהקורונה שיש כיום אבל ננסה …
  אנחנו משפחה של 5, זוג ו 2 ילדים 12 ,15,18 , ואנחנו מתכננים טיול לארה"ב לתאריך 2022 – נראה רחוק אבל זה מגיע בציק .
  הגילאים שלי ושל אישתי פחות אות יותר כמו שלכם 48-50 .
  אני מתכנן טיול בין 28-35 יום והשאלה הראשונה שאני מתחבט איתה היא על התאריכים .
  פסח (אפריל מרץ ) או קיץ (יולי – תחילת אוגוסט .בגרויות צבא… )
  הכיוון הכללי הוא בעיקר החוף המערבי בעיקר טבע מוזיאונים , הסטוריה אמריקאית וקצת ערים.
  השאלה היא מה מזג האוויר בתקופות האלה באיזור ומה יותר יותר נוח לטיול .(חיפשתי בתגובות הקודמות אבל לא מצאתי משהו קונקרטי),
  הערה , זה לא טיול ראשון בתור משפחה כולם מתורגלים ורגילים לנסיעות או מזג אוויר קיצוני
  אשמח לדעתך
  שחר

  1. ענת

   הי שחר,
   אני מאד מקווה שעד 2022 הקורונה תהיה מאחורינו. נראה לי טווח טוב לתיכנון טיול לארה"ב.
   לשאלתך, תלוי מה המיקוד של הטיול. אם הכוונה היא להיות ממש בחוף המערבי – כשהעוגן הוא קליפורניה בשילוב של אריזונה, יוטה, נבאדה (מסלול דרום-מערב שמופיע כאן), אז פסח זה מעולה. אמנם בסוף מרץ ותחילת אפריל עדיין יש סיכוי קטן לשלג במקומות הגבוהים, ומעבר טיוגה יהיה עדיין סגור, אבל בסך הכל יהיה לכם מזג אוויר טוב מאד. אם הכוונה היא לעשות טיול באיזורי הרוקיז, כלומר קולורדו או ילוסטון, אז יולי עדיף בהרבה. כך שהייתי מתחילה מלהסגר על איזור לטייל בו, דרום-מערב, או הרוקיז (אפשר לשלב גם קצת קליפורניה, אם מוכנים לנסיעה הארוכה ביניהם).
   בגדול, ככל שנצמדים לחוף – סן דייגו, לוס אנג'לס וסן פרנסיסקו – מזג האוויר יותר ממוזג לאורך כל השנה ולא משנה מתי תגיעו. הנקודות המאתגרות הן ההרים מחד, והמדבר מהצד השני.
   בהצלחה!

  2. טלי

   שלום ענת,
   אנחנו טיילים מנוסים, בני 60, מתכננים נסיעה בספטמבר –
   נחיתה במיאמי – שוכרים רכב – אחכ רוצים להגיע לשיקאגו בטיסה פנימית ואחכ ניו יורק,
   יש לנו לטיול 15 יום לא כולל ניו יורק –
   איך היית ממליצה לתכנון מיאמי – ניו אורליאנס ? ומשם טיסה פנימית לשיקאגו ?

   1. ענת

    הי טלי,
    בספטמבר פלורידה חמה ולחה, ובשיא עונת ההוריקנים. קחו בחשבון שזה א. לא הכי כיף וב. יכול לשנות תוכניות. אם טרם הזמנתם כרטיסים, הייתי שוקלת לוותר על פלורידה בטיול הזה ולהרחיב באיזורים הצפוניים יותר. פלורידה יעד מצוין לחורף, ואז הייתי מקדישה לו יותר מאשר כמה ימים כי יש המון מה לראות ולעשות. אם אתם סגורים על פלורידה, אז מאד תלוי מה רוצים לעשות. כאמור, יש המון מה לראות ולעשות. גם בפלורידה וגם בניו אורלינס. וגם בשיקגו. למיאמי בואכה ניו אורלינס הייתי מקדישה שבועיים בפני עצמם, בלי לשלב את שיקגו. 2 ימים מיאמי, יום באברגליידס, 2 ימים לאורך החוף, 2 ימים במרכז פלורידה (איזור crystal river), 2 ימים בצפון פלורידה, עוד יום לנסיעה לניו אורלינס ואז מה שנשאר בניו אורלינס עצמה. ואפשר עוד להרחיב גם בפלורידה (איזור טמפה נהדר).

 9. ראול

  ענת שלום,
  ראשית, יישר כח על הבלוג המקצועי והמעשיר שלך.
  אנחנו משפחה של 4 (זוג וילדים בני 14 ו-12) ומתכננים טיול ראשון בארה"ב, כ-30 יום ביולי-אוגוסט הקרוב (מעדיפים לצאת באמצע יולי אבל גמישים לגבי תאריך היציאה). טיילנו יחד כמשפחה לפני שנתיים במשך 4 חודשים במזרח אסיה כך שרגילים להיות יחד ואוהבים טבע ותרבות אך גם ערים ואטרקציות מדי פעם (לא רצים, מעדיפים פחות מקומות ויותר זמן בכל מקום). כיוון שהטריגר הינו טיול בר ובת מצווה והילדים רוצים פארקים באורלנדו חשבנו על החוף המזרחי כאשר מתחילים בפלורידה ל-5 ימים (בגלל החום) רק עבור 3 פארקים באורלנדו (ואולי ביקור בקייפ קנווראל) ומשם טיסה לוושינגטון DC ל-3 ימים ואז השכרת קראוון או רכב לשבועים לטיול באזורי הטבע של ניו אינגלנד, להחזיר את הרכב בבוסטון, יומיים בבוסטון אצל חברים ולסיים ב-3 ימים בניו יורק ולטוס משם לארץ.
  ראשית, אשמח לדעתך לגבי שלד התוכנית. לגבי ניו אינגלנד – אזור נרחב- האם טיילתם שם ואם כן אשמח להמלצות, 3-4 מוקדים / פארקים לאומיים שכדאי לבקר בהם בשבועיים.
  בתודה רבה מראש,
  ראול

  1. ענת

   הי ראול,
   קחו בחשבון שבחוף המזרחי יכול להיות חם ולח בקיץ, ולא רק בפלורידה. כשהיינו שם ביולי, ברחנו מערבה בגלל גלי חום שהעלו את הטמפרטורה לארבעים מעלות גם במדינת מיין. נכון שזה לא אופייני, אבל לקחת בחשבון שזה אפשרי לא רק בפלורידה. הבעיה במזרח היא שגם לח, ולא רק חם, בפרט ליד החוף, ולנו זה היה קצת מעיק. בפלורידה עצמה, הבעיה היא לא רק החום והלחות, אלא הגשמים הטרופיים בעונה הזאת. אם עדיין גמישים לגבי הטיסות, הייתי שוקלת לבחון אופציה לחוף המערבי, לפי מתווה הטיול הזה, או אפילו ברוקיז. במסלול של דרום-מערב, תוכלו בקלות לשלב את דיסני ויוניברסל. אם ממש לא רוצים לוותר על פארקים ספציפיים באורלנדו, אפשר אפילו לשלב כמה ימים בפלורידה ואז (או לפני) שלושה שבועות במערב. כאמור, רק רעיון. וכמובן, שמזג אוויר אמריקאי הוא בלתי צפוי,בפרט בתקופתנו. יכול להיות שיהיה דווקא קיץ קריר בצפון-מזרח ושריפות במערב. אני כן יכולה לאמר לך שהנופים של הרוקיז האמריקאים הרבה יותר מרשימים מאלו של צפון-מזרח.
   אחרי שהוצאתי את זה מהסיסטם (מכורה למערב!). שימו לב שקראוון לא בטוח שכדאי לשבועיים. גם אוהבי הקראוונים המושבעים אומרים שקראוון מתאים למינימום של שלושה שבועות. מאבדים יום בלקיחה וחצי יום בהחזרה ובאופן כללי זה סגנון טיול איטי יותר (שגם לא חוסך כסף). הנה המסלול שבניתי לצפון-מזרח, והוא כולל בתוכו גם טבע וגם עיר. קשה לי להמליץ על פארקים לאומיים באיזור. האטרקציה הנופית הכי מעניינת היא מפלי הניאגרה. מעבר לזה, יש פארקים כמו שננדואה ליד וושינגטון ופארק אקדיה במיין. אף אחד מהם לא משתווה לפארקים של המערב (יוסמיטי, ילוסטון, הרדווד, גליישר או יוטה, כולם מרשימים הרבה יותר). המזרח כן נהדר למי שמתעניין בהיסטוריה האמריקאית ובערים הגדולות. מקווה שעוזר במשהו. תהנו המון בכל מקום, אני בטוחה!

 10. שני

  שלום ענת
  האם ניתן להיפגש איתך על מנת לתכנן טיול לארהב לקיץ הקרוב ? אנחנו 2 משפחות שטסות למיאמי בתחילת אוגוסט ונשמח לשבת איתך לתכנון טיול ? אשמח לדעת אם יש אופציה כזאת ?

  1. ענת

   הי שני,
   אני לא עוסקת בתכנון טיולים בתשלום. יש מי שכן עושה את זה – תוכלו לנסות את אושרה קמחי כאן. אם טרם קניתם כרטיסים והיעד לא סגור, הייתי מציעה לכם לבחון אם באמת מיאמי הוא היעד האידיאלי. פלורידה חמה ולחה מאד באוגוסט. זו העונה הגשומה ופחות רואים בעלי חיים. אישית, הייתי שומרת את פלורידה לטיול חורף ובודקת אופציות לטיול במערב ארה"ב, רצוי באיזורים הרריים. למשל המסלול הזה לרוקיז או פשוט המסלול הקלאסי של דרום-מערב ארה"ב.

 11. מאיה

  ענת שלום רב,
  אנחנו מתכננים טיול של 5 שבועות לארה"ב- זוג+ ילדים בני 10, 13 ולשבועיים יצטרף אלינו בן ה-23. יוני-יולי.
  יש לנו תכנית בסיסית כרגע, שאיני בטוחה שחלוקת הזמנים בה הגיונית ושאינה עמוסה מידי בחלקה. אציין שילדינו מאד מתענייינם בטבע והיסטוריה, ויחד עם זאת ישנם מספר פארקי נושא שחשוב להם להיות בהם (סטאר וורס, אפקוט, נאסא…)
  ניסינו ליצור מסלול שיאפשר לגדול להצטרף לשבועיים ממוקדים בעיקר טבע, עם נגישות לשדה תעופה בקצוות. (חייב לחזור לצבא…).
  בכל הימים פרט לניו יורק נהיה עם רכב, 12 ימים מתוכם עם קראוון.
  התכנית המתוכננת כרגע (המספרים מייצגים את מספר הימים של הטיול בסדר עולה):
  1 נחיתה בלוס אנג'לס והצטיידות
  2-3 לוס אנג'לס (כולל הפארק החדש של star wars) * האם כדאי עוד יום בעיר? לא נהיה בפארקים הנוספים, בשל אורלנדו בהמשך.
  4-6 נסיעה בכביש 1 כולל מונטריי/כרמל
  6-8 סן פרנסיסקו. הילד הגדול מצטרף אלינו ביום השני. * האם כדאי להוסיף עוד יום?
  8-9 אגם טאו/יוסמיטי * האם להוסיף כאן עוד יום?
  10-11 סקויה/ קינגס קניון
  11-12 וגאס . שכירת קראון
  12-13 זאיון
  14-15 ברייס
  16-17 מואב – ארצ'ס, קניונלנדס
  18-19 עמק המונומנט
  20 גראנד קניון – סכר הובר
  21 וגאס . הילד הגדול חוזר לארץ (אילוצי צבא). החזרת הקראוון.
  22 טיסה לאורלנדו.
  23- 26 אורלנדו.
  27 טיסה לבאפלו.
  27-28 מפלי הניאגרה והאזור.
  29-30 נסיעה לאורך אגמי האצבעות עד ניו יורק
  31-35 ניו יורק סיטי. שהייה ללא רכב.
  אשמח לחוו"ד לגבי תכנון הזמנים.
  אני מתלבטת אם לוותר על מפלי הניאגרה ואגמי האצבע ופשוט לרווח יותר במערב, שהרי נראה הרבה טבע גם כך ואולי לא כדאי להוסיף עוד אזור. בכל מקרה נצטרך ליצור סיבוב שיאפשר לגדול להיות איתנו לא יותר מ 13-14 ימים.

  1. ענת

   הי מאיה,
   37 ימים זה נפלא, ואיזה כיף שתוכלו לבלות גם יחד עם הבן הגדול. לטעמי אתם דוחסים כאן המון. יותר מדי יעדים, ביי פאר. אני מניחה שהטיסות כבר סגורות, אחרת הייתי מורידה למשל את אורלנדו ושומרת אותה לטיול נפרד בפלורידה. שימי לב שיש לך כאן תאריכים חופפים. נניח, ביום של ה-6, אתם בסן פרנסיסקו או בנסיעה בכביש 1? זה לא אותו הדבר. ביום של ה-8, אותה שאלה. יש לכם מרחק נסיעה מאד גדול בין יוסמיטי לסן פרנסיסקו. לא כל שכן לייק טאהו – מתי בדיוק תספיק לטייל בפארקים? קחו בחשבון שקראוון מאט אתכם עוד יותר. שכירת קראוון זה עסק של חצי יום לפחות, בפרט אם אתם לא מנוסים בקראוון. גם ההחזרה לוקחת זמן. תוך כדי, נהיגה בקראוון, בפרט למי שאינו מנוסה, יכולה להאט אתכם בכבישים. בין ברייס למואב יש מרחק מאד מאד גדול. אתם לא יכולים להיות ב-15 בברייס וב-16 כבר לטייל בפארקים של מואב… לא שברייס דורש יומיים מלאים, אבל שימו לב לאיפה אתם בכל רגע נתון על המפה.

   אני מציעה לכם בחום, להושיב את התכנית על טבלה מסודרת שכוללת בכל יום מרחקי נסיעה וזמני נסיעה (לא לשכוח להוסיף עשרים אחוז למה שגוגל טוען כשאתם ברכב ושלושים אחוז כשאתם בקראוון). תכניסו בכל יום בדיוק מה עושים. אל תשכחו להכניס גם "זמנים אפורים" לקניות, כביסות וסתם מנוחה. לדעתי תגלו שהתכנית מאד דחוסה ואתם לא מספיקים לראות ולהעמיק באף מקום. לכן, אכן, להוריד במינימום את צפון-מזרח. לטעמי, להוריד גם את אורלנדו. הסיבוב שלכם במערב דורש סדר גודל של 40 יום ויהיה די עמוס גם ככה, ויתכן שתצטרכו להוריד גם חלקים ממנו, אם תרצו לשמור על קצב טיול נעים ולא לחוץ. אחרי שתחליטו בדיוק מה עושים, תוכלו גם לארגן את נקודות המפגש עם הבן הגדול. מציעה לכם לקרוא את מסלול הטיול לדרום-מערב. תראו שבגרסת 30 היום שלו, הוא עדיין לא כולל את כל מה שאתם רוצים לעשות… והוא בנוי לנסיעה ברכב, לא קראוון.

 12. מירב

  היי ענת,
  אנחנו זוג + 3 ילדים (16,14,7) מגיעים באוגוסט ל-18 יום בפעם הראשונה בארה"ב ופעם ראשונה בטיול ארוך.
  לא ממש משפחת טבע ולכן מתכננים רק פארק אחד. גם לא מהמשכימים לקום .. אשמח לעצתך. המסלול שתכננו:
  1 לילה ראשון בשדה תעופה לוס אנג'לס- נוחתים בערב
  2 לילות לוס אנג'לס- פוגשים ומטיילים עם חברים מהארץ לפני שהם חוזרים ארצה. באיזה אזור כדאי ללון?
  1 לילה בכביש 1 -מורו ביי – איפה כדאי לעצור בדרך לשם מלוס אנג'לס?
  3 לילות סן פרנסיסקו- איפה כדאי לעצור בדרך ממורו ביי לסן פרנסיסקו? באיזה אזור כדאי ללון?
  2 לילות בפארק יוסמיטי- לינה באל פורטל או כדאי במקום אחר או פארק אחר. יש לנו למעשה יום אחד מלא לטייל . איפה כדאי משהו קליל? והאם כדאי לפצל ללינה כדי שהלילה שני יהיה קרוב יותר ויחסוך קצת בנסיעה לוגאס.
  4 לילות בלאס וגאס
  2 לילות סן דייגו
  2 לילות לוס אנג'לס . חזרה בטיסת ערב
  אשמח גם להמלצה על רכב נוח שיכיל הרבה מזוודות (שניתן גם להסתיר אותן) ויהיה מרווח מספיק לנסיעות הארוכות.
  בתודה מראש
  מירב

  1. ענת

   הי מירב,
   חסר לכם לילה באיזור מונטריי (צפון כביש 1). מאד מתאים למשפחות וחבל לפספס. יש שם גם את האקווריום וגם את פארק פוינט לובוס ששווה לבקר בהם. הייתי מורידה לילה מלאס וגאס לטובת זה. לטעמנו, וגאס לא מתאימה למשפחות, כך שהייתי מורידה אפילו יותר לילות משם (אם בכלל חייבים להגיע אליה). קחו בחשבון שגם מאד חם שם באוגוסט. לינה ביוסמיטי, לדעתי תמיד כדאי בתוך הפארק, אבל תקראו כאן יותר על הלינה ביוסמיטי. אפשר ביום האחרון לצאת ללינה בעיירה Mammoth Lakes שנמצאת כשעה נסיעה מהיציאה המזרחית של הפארק.
   מבחינת הלינה בלוס אנג'לס, כדאי ללון קרוב למקומות שבהם תרצו לטייל עם החברים. הנה עוד פירוט לגבי לינה בלוס אנג'לס.
   מבחינת רכב, כדאי מאד לקחת מיני-ואן. תוכלו לשטח את הספסל האחורי, או את חלקו וליצור כך עוד מקום איחסון. אופציה נוספת ומרווחת יותר – אם התקציב מאפשר – זה רכב גדול מסוג Suburban או פורד אקפדישן, או לפחות שברולט טאהו. בכולם אפשר לשטח ספסל אחורי או חלק ממנו כדי ליצר יותר מקום. הרכב הכי גדול עם הכי הרבה מקום Ford Expedition EL אבל אני לא בטוחה שאפשר להבטיח לכם שיהיה בדיוק את זה. בכל מקרה, סביר שגם עם גם עם מיני ואן תוכלו להסתדר, עם שיטוח של חצי מהספסל האחורי. לא עשרים מזוודות, אבל ארבע יהיה אפשר.

 13. אשר אילן

  ענת שלום
  אנחנו זוג בשנות ה60 שזאת לא הפעם הראשונה בארה"ב.
  באפריל אנחנו מתכננים לנסוע מבוסטון לשיקגו במשך 5 ימים (ביקור משפחתי ב2 ערים)
  האם יש לך מסלול מומלץ (מהעבר) או מקומות שכדאי לבקר בהם
  תודה על ההתייחסות

  1. ענת

   הי אשר,
   אני מתחילה בהמלצה הקבועה לעונה זו – לבדוק תחזית מזג אוויר לפני שיוצאים לדרך. סביר להניח שיהיה בסדר, אבל בין סופות שלגים מאוחרות לעונה לטורנדואים מוקדמים, חשוב לבדוק. אם הכל תקין, הרי מתבקש במסלול שלכם לבקר במפלי הניאגרה. אפשר גם לשלב יום באיזור ה-Lake Fingers אגמי האצבעות. אפשר לקרוא עוד על האיזור כאן. מעבר לכך, תלוי בכם. אפשר לשלב עוד פארקי מדינה state parks, או אפילו את איזור האדירונדאקס ו/או איזור אלף האיים בניו יורק (אבל שוב, בכפוף למזג האוויר), ואפשר להנות מהערים שבדרך כמו קליבלנד. תלוי בהעדפות שלכם של טבע מול עירוני. בהצלחה!

 14. יעל

  שלום ענת. אנחנו זוג בשנות החמישים רוצים לטייל 3 שבועות במע' ארה"ב פעם הראשונה. (היינו במזרח).
  מתלבטת מאוד האם לעשות את המסלול המקובל בדרום מערב או לעשות מסלול מסן פרנסיסקו- כביש 1-לוס אנג'לס- וגאס וטיסה לפורטלנד ומסלול עד סיאטל. אנו פחות אוהבים נופי מדבר ולכן חשבתי מוגאס לטוס צפונה. שבוע וחצי טיול בכל אזור. מה דעתך? האם הגיוני?
  תודה רבה על תשובתך, יעל

  1. ענת

   הי יעל,
   גם אנחנו פחות מתלהבים מנופי מדבר בארץ ועדיין ממש התלהבנו מיוטה. זה הרבה מעבר ל"מדבר". הנה הקישור למסלול הטיול המעגלי השלם לדרום-מערב ארה"ב, שמתאים לשלושה שבועות. אבל אם מתאים לכם, אפשר גם לפצל. אין בעיה עם זה. ממליצה לכם להציץ במסלול האולטימטיבי לחוף המערבי. תוכלו למצוא שם הרבה רעיונות גם לצפון-מערב. ואפשר כמובן גם לעשות גם טיול נפלא רק שם, בלי דרום-מערב הפעם. יש עוד הרבה מקומות לגלות ביבשת 🙂

 15. גיא

  שלום רב,
  מתכננים נסיעה למערב ארה"ב בין ה-07.05.20 – 23.05.20. נוחתים בלוס אנג'לס. האם ניתן לשלב טיול ביוסמיטי פארק עם הגרנד קניון או זיון פארק לטיול של 10 ימים?

  1. ענת

   הי גיא,
   מציעה לך להושיב את הנקודות האלו על Google Maps ולראות בעצמך את המרחקים וזמני הנסיעה (לא לשכוח להוסיף עשרים אחוז להערכות של גוגל). הכניסה המזרחית לפארק יוסמיטי כנראה עדיין תהיה סגורה, מה שמוסיף לכם אפילו עוד זמן נסיעה. זה אפשרי, אבל יוצא הרבה זמן נהיגה ביחס לזמן טיול. בגדול (ותבדקו אותי בגוגל מפס) –
   יום 1 נסיעה כל היום עד Williams
   יום 2 גרנד קניון בבוקר ונסיעה עד זאיון
   יום 3 זאיון
   יום 4 ברייס והגעה לוגאס
   יום 5 וגאס
   יום 6 נסיעה ליוסמיטי (נסיעה מאד ארוכה, שאולי תרצו לפצל אותה ליומיים)
   יום 7-8 יוסימיטי
   יום 9 נסיעה בחזרה ללוס אנג'לס
   אם מתאים לכם, אפשר להוסיף יום ביוסמיטי (עונה נהדרת לטיולים שם) או להוסיף יום בפייג', אריזונה, בין הגרנד קניון לזאיון.

  2. צביה

   שלום ענת,
   אנחנו טסים לאי ונקובר והרי הרוקיס בין התאריכים 16.8.2020 ל- 8.9.2020.
   בניתי את הטיול לפי המדריך של נטע דגני מסלול משולב אדום חום וכחול. באחד הימים יש נסיעה מאד ארוכה של 1060 ק"מ מהרדיי-סטוארט לג'אספר על כביש 16. במדריך זה רשום כיום אחד של נסיעה של כמעט 12 שעות. לי אישית זה נשמע ארוך מאד ולא מאפשר להנות מהדרך. עם זאת אני לא מכירה את הדרך. האם כדאי לפצל את הנסיעה ליומיים ואם כן איפה את ממליצה לעשות את הפיצול הזה?

   1. ענת

    הי צביה,
    אני לא מכירה את המסלולים של נטע דגני, כך שקשה לי לחוות דעה. אם הכוונה היא לנסיעה מג'אספר להיידר (לא הארדי) סטיוארט, זו נשמעת לי המלצה מעניינת אבל מאד לא שגרתית. אלו איזורים יחסית ריקים ובכפוף למספר הימים שיש לרשותכם אפשר לפצל איפה שרוצים בדרך. לדעתי, לא חייבים אפילו להחליט מראש, אלא לנהוג באותו היום ולראות מה מתאים לכם. כבר יצא לנו לעשות נסיעות של 12-14 שעות. אתם מוזמנים לראות כאן את סיכום הנסיעה שלנו להיידר (התחלנו מנקודה אחרת) ולקבל רעיונות לעצירות.

  3. קרן

   שלום ענת,
   אנחנו מתכננים טיול ראשון למערב ארה"ב, זוג ושלוש בנות בגילאים 6-15, שלושה שבועות, סביב פסח. אוהבים טבע, ופחות ערים.
   נוחתים בסן פרנסיסקו וחוזרים מלוס אנג'לס.
   אשמח לקבל את חוות דעתך על התכנית שלנו:
   יום 1 – נחיתה בסן פרנסיסקו ב 13:30 (אחרי חניית ביניים של לילה במלון בפריז).
   יום 2-4 – יוסמיטי
   יום 5 – חזרה לסן פרנסיסקו.
   יום 6-7 – סן פרנסיסקו
   יום 8 – כביש 1 עד כרמל
   יום 9 – כביש 1 עד קמבריה או סן לואיס אביספו
   יום 10 – נסיעה ללאס וגאס 7 שעות
   יום 11 – לאס וגאס
   יום 12 – לאס וגאס ונסיעה לספרינגדייל
   יום 13 – פארק זאיון
   יום 14 – פארק ברייס ונסיעה לפייג'
   יום 15 – אגם פאוול, קניון אנטילופ
   יום 16 – עיקול הפרסה ונסיעה לגראנד קניון
   יום 17 – גראנד קניון ונסיעה לנידלס
   יום 18 – נידלס ללוס אנג'לס
   יום 19 – לוס אנג'לס, אולפני יוניברסל
   יום 20 – לוס אנג'לס, המראה ב-21:00 בחזרה

   האם יש לך המלצות על מקומות עצירה בדרך ללאס וגאס?
   המלצות לשינוי המסלול?

   תודה רבה על הבלוג הנהדר!

   1. ענת

    הי קרן,
    בסך הכל נראה לי בסדר גמור. כמה חידודים –
    1. שימו לב שיכול להיות מאד קר ביוסמיטי, כולל שלג. תתעדכנו בתחזית ותגיעו מוכנים. נכון גם לברייס ולגרנד קניון.
    2. ביום 8, הייתי נוסעת הכי מהר שאפשר למונטריי ומבלה את היום שם. לדעתי, כביש אחד במקטע בין סן פרנסיסקו למונטריי מיותר, בפרט היות ותסעו את שאר הכביש משם ועד לוס אנג'לס.
    3. יום 17, לא הייתי מזמינה לינה בנידלז מראש. יתכן ותגלו שמתאים לכם לנסוע יותר או פחות באותו היום. סמנו כמה מוטלים לאורך הדרך שיוכלו להתאים לכם ותחליטו תוך כדי. מומלץ לבקר גם בעיירה Seligman על הדרך (ולוודא שהבנות רואות את הסרט "מכוניות" לפני הביקור!)

 16. אביתר

  שלום ענת אני טס ללאס ווגס בחודש מאי.רוצה להגיע לגרנד קניון ולעשות שם טרק למטיבי לכת.העניין הוא שאני לבד.אין לי בעיה ללכת ולטפס כבר טיפסתי את הקילימנגרו.אין לי גם מגבלה של זמן רוצה למקסם את מה שיש למקום להציע.פעם ראשונה בארהב.

  1. ענת

   הי אביתר,
   בהחלט אפשרי, רק שים לב שבמאי יכול להיות מאד קר בגרנד קניון. הטרק בגרנד קניון, זה בעיקרון לרדת לקניון למטה ולעלות לגדה השניה. מציעה לך לקרוא על זה, זה מסלול של יומיים ואני בטוחה שיש גם קבוצות, כולל לינה בקניון. שוב, אם אתה עושה את זה לבד, ללמוד היטב את המשמעויות של טיול רגלי בגרנד קניון במאי ולראות שאתה מצויד כמו שצריך ללינת שטח.
   באופן כללי, במערב ארה"ב יש טרקים מדהימים. הייתי בודקת גם את half dome ביוסמיטי (זה דורש אישור מראש וההגרלה בדרך כלל במרץ), Angel's Landing בפארק זאיון (קצר יחסית ולא דורש אישורים) ויש עוד. מאי תקופה מהממת, רק שוב, לשים לב לטמפרטורות ולתחזית. הטבע במערב פראי ומדהים ביופיו, אבל גם יודע להיות מסוכן מאד.

 17. דניאל משה

  בס"ד

  היי ענת,
  אני(27) והוריי מתכננים טיול בארהב . שבועיים סה"כ בתחלית חודש פברואר .
  אנו נוחתים בלאס וגאס , וגם החזרה לארץ משם.
  התכנון כדלקמן:
  שישי נחיתה לאס וגאס. מוצ"ש טיסה לאורלנדו (אנו שומרי שבת)
  5 ימים אורלנדו , נסיעה למיאמי עד מוצ"ש .
  לאחר מכן ,
  טיסה ללוס אנגל'ס ל 3ימים ואז חזרה עם רכב ללאס וגאס ל4 ימים ?
  או יומיים לוס אנ'לס , ואז טיסה לסן פרנסיסקו ל 2 ימים ואז חזרה עם רכב ללאס וגאס ל3 ימים ?
  האם נוכל להספיק את לוס אנג'לס (ללא הפארקים) וגם את סאן פרנסיסקו ?
  או שעדיף לשלב רק יעד אחד מהם ??

  תודה מראש

  1. ענת

   הי דניאל,
   בדיוק עניתי לך קודם. לדעתי אתם עושים כאן סלט של ממש. בשביל מה לטוס למערב, ואז לטוס אחורה למזרח ואז שוב לטוס למערב? מדובר בטיסות מאד ארוכות כל פעם, יותר ארוכות בהרבה מטיסה שהיית עושה מישראל לאירופה. נשמע לי טירטור נוראי לכל כיוון, כל הזמן שדות תעופה ומעט מאד טיול. בטח ובטח שאין לכם אפשרות לשלב כאן עוד יעדים. אלא אם כן מהות הטיול היא לראות כבישים ושדות תעופה.
   אני מציעה לך בחום להושיב את התכנית על טבלה, לראות בדיוק מה עושים בכל יום ולדמיין איך זה יהיה. תבדוק בגוגל מפס כמה זמן נסיעה מנקודה לנקודה ותכתוב בטבלה "נסיעה של 4 שעות", "המתנה של שעתיים בשדה תעופה", "טיסה של שש שעות" וכד'. תראה מהר מאד שהטיול הוא מסע כומתה של מעברים, בלי יותר מדי זמן לעשות דברים.
   הצעתי – או להתמקד בפלורידה (פברואר תקופה נהדרת לפלורידה), או במערב. אל תפצלו שבועיים בין המערב למזרח, ובטח לא בין כל כך הרבה יעדים. יש המון מה לעשות בכל מקום, ואם כבר מגיעים, אז להנות מהמקומות ולא ישר לקפוץ לטיסה או לנסיעה הבאה.

 18. ירון

  היי ענת
  אנחנו זוג בגילאי 60 מתכננים בסתיו הבא לנסוע לטיול ראשון בארהב. זמן עד 12 ימים בחגי תישרי.
  ניו יורק תהיה עוגן מרכזי בטיול.
  מה או איך ניתן לנצל את הזמן ולחלקו בין ניו יורק ויציאה ממנה?
  האם מסלול מעגלי? האם לפצל טיסות הלוך ניו יורק חזור ממקום אחר או להיפך?
  מה עדיף קודם ניו יורק או בסוף?

 19. ירון

  היי ענת ,
  אנחנו זוג בגילאי 60 שרוצים לבקר באוקטובר הקרוב לעד 12 ימים בארהב.
  חלק נכבד מהטיול יתמקד בעיר ניו יורק. מה עוד אפשר לשלב במסגרת הזמן? האם מעגלי? האם ניו יורק התחלה או בסוף? האם הלוך וחזור מניו יורק או יש אופציה יותר יעילה וחסכונית
  בברכה, ירון

  1. ענת

   הי ירון,
   בדרך כלל טיסות הלוך וחזור לאותו היעד הן זולות יותר, אז לדעתי תבחרו לפי הטיסות הכי נוחות וזולות. המרחקים קצרים שם, כך שלא בעיה לבנות מסלול שיכלול גם את וושינגטון די.סי. ואת בוסטון. אפשר גם לשלב יום בפילדלפיה. אפשר לוותר על בוסטון ולהתעמק בפנסילבניה ואפשר בכלל להתעמק בצפון מדינת ניו יורק, כולל אגמי האצבעות, האדירונדאקס וכמובן מפלי הניאגרה. מוזמנים להציץ במסלול של צפון-מזרח ארה"ב ולקבל עוד רעיונות.

 20. מיה ואסף

  שלום ענת. תודה על הבלוג המדהים שלך הוא עוזר לנו מאוד בתכנון הטיול שלנו.
  אנחנו משפחה של חמישה. ילדים בגיל 15, 13, 13. מתכננים טיול של 23 ימים למערב ארה"ב בפסח . זו פעם ראשונה שלנו בארה"ב
  בסה"כ אנחנו אוהבים להישאר במקומות קצת יותר מהמקובל ו"להרגיש" את המקום – אנחנו מבינים שכך נראה פחות מקומות אבל זה הסגנון שלנו
  להלן המסלול המתוכנן:
  הגעה ביום חמישי 26/3 לסן פרנסיסקו
  שישי+ שבת – טיול בסן פרנסיסקו + משחק NBA
  ראשון (29/3) נסיעה למונטריי + טיול באזור. – שני לילות לינה במונטריי
  שלישי – נסיעה למורו ביי. לינה לילה אחד
  רביעי – נסיעה ללוס אנגלס + משחק NBA
  חמישי ושישי – בילוי בדיסני ויוניברסל
  שבת – טיול בלוס אנג'לס (אולי עוד משחק NBA)
  ראשון (5/4) – נסיעה ארוכה מאוד ל Kanab – אנחנו מעדיפים לגמור את זה בפעם אחת למרות שברור לנו שזה יהיה יום קשה של 8 שעות נסיעה
  שני+שלישי+רביעי לינה בKanab וטיול בפארקים באזור – זאיון + ברייס + פייג'. עדיין לא החלטנו כמה להקדיש לכל פארק
  חמישי – המשך טיול בפארקים ונסיעה לווגאס. לינה בווגאס
  שישי – שהייה בווגאס + לינה בווגאס
  שבת – נסיעה ל three rivers + לינה באזור
  ראשון (12/4) טיול בסקויה
  שני – נסיעה ליוסמיטי + לינה 3 לילות וטיולים בפארק עד ליום חמישי
  חמישי – נסיעה לסן פרנסיסקו
  שישי – שהייה בסן פרנסיסקו
  שבת – טיסה חזרה הביתה
  נשמח מאוד לשמוע את חוות דעתך ולקבל ממך טיפים לשלד המסלול שלנו בהתחשב בהיקף הזמן שנהיה שם והתקופה בשנה
  תודה רבה!!!

  1. ענת

   הי מיה ואסף,
   שימו לב שנסיעה מלוס אנג'לס לקנב לוקחת יותר משמונה שעות. הייתי מעריכה יותר לכיוון ה-11-13 שעות. גוגל אומר 8 שעות, אבל לזה צריך להוסיף עשרה אחוז וזה רק זמן הנסיעה הצפוי. לזה תוסיפו עצירות לתידלוק, ארוחה וחילוץ עצמות. כל זה בלי לקחת בחשבון פקקים ביציאה מלוס אנג'לס. אם תצאו בשעות העומס ממרכז לוס אנג'לס, אתם עלולים להתקע גם 3-4 שעות בפקקים שם (מניסיון שלנו ושל אחרים). זה לא אומר שאי אפשר לעשות את זה ביום אחד, רק לקחת בחשבון את המשתמעים. לו אני במקומכם, הייתי מנסה ערב קודם לצאת מלוס אנג'לס ללינה בפאתי העיר, כדי לפחות להוריד את עניין הפקקים. אפשר גם להחליט שאת אותו הערב מסיימים לפני קנאב, באיזור סיינט ג'ורג' נניח.
   קחו בחשבון שקר מאד בברייס בעונה הזאת. תגיעו עם ביגוד מתאים ותעקבו אחרי התחזית כי שלג בתחילת אפריל לא בלתי אפשרי. כנ"ל לסקויות ולאיזורים הגבוהים בסיירה נבאדה.
   בסך הכל נראה לי אחלה מסלול, רק קחו בחשבון שזה לא מאד מרווח. זה די הממוצע למסלול הזה, וזה בסדר.

 21. גדי ארליך

  שלום ענת
  אנחנו זוג בני 60 שמעוניינים לעשות טיול באורגון. להתחיל בסיאטל ולסיים בסיאטל. כנראה נוסיף את ונקובר.
  כמה שאלות:
  1 האם ניתן לעשות את הטיול בקארוון?
  2 האם ידוע לך על הגבלות לאורך הטיול על קארוון? אני מדבר על קארוון 15 פייט.
  3 האם ניתן להתחיל את הטיול באמצע מאי או שזה קר מדי?
  תודה גדי

  1. ענת

   הי גדי,
   1. בהחלט ניתן לטייל בקראוון באיזורים האלו. השאלה היא מה אורך הטיול. בטיול של פחות משלושה שבועות לא כדאי לשכור קראוון כי מאבדים יום בלקיחת הקראוון וכחצי יום בהחזרה. בטיול ארוך יותר, זה סביר.
   2. 15 פיט זה קראוון קטן, לא חושבת שתיתקלו בהגבלות, אבל אחרי שיהיה לכם מסלול, שווה לבדוק באתר של כל פארק לאומי שתבקרו בו ולוודא.
   3. במאי יהיה קר בהרי הקסקייד ובמקומות הגבוהים בפארק אולימפיק. שאר האיזורים יהיו נוחים מאד לטיול (אולי גשומים קצת, אבל זה המצב לאורך רוב השנה שם).
   מציעה לכם לקרוא את המסלול השלם לחוף המערבי – יש בו המון הצעות לאורגון ווושינגטון.

 22. נועה

  היי ענת,
  אנחנו זוג בני 28-29 ללא ילדים. רוצים לטוס לארה"ב לשבועיים (מוגבלים בזמן בגלל העבודה).
  חשבנו לטוס ללוס אנג'לס, לטייל שם, בסן פרנסיסקו ובלאס וגאס (גם טבע וגם עיר),
  ומשם לטוס לניו יורק ליומיים-שלושה אחרונים של הטיול (שנינו היינו כבר בניו יורק ורוצים לחוות שוב מעט מהעיר) ומשם לארץ.
  חשבנו לטוס מה22.12 עד ה2.1 כדי לחוות את אווירת החגים בארה"ב.
  מצד שני אנחנו מתלבטים אם יהיה עמוס מאוד בכל מקום אליו נגיע והמחירים יהיו יקרים משמעותית ועדיף לדחות את הטיול לתחילת ינואר (אין לנו אפשרות להקדים).
  נשמח לשמוע את דעתך

  1. ענת

   הי נועה,
   המשולש של וגאס-ס"פ-ל"א לוקח שלושה שבועות בגרסה הקצרה (ללא הגרנד קניון וזאיון/ברייס) ובלי ניו יורק. בנוסף, זו עונה בהחלט מאתגרת במקומות הגבוהים, כך שאם רוצים ברייס, יוסמיטי וכד', זה דורש הערכות מיוחדת (כולל לאופציה של נהיגה בשלג). לדעתי, תחשבו היטב מה באמת מעניין אתכם ואז תתמקדו בטיול של שבועיים במערב באחד מהמתווים הללו –
   1. מתווה החוף – סן דייגו עד סן פרנסיסקו.
   2מתווה לאס וגאס-לוס אנג'לס, כולל אולי פייג' והגרנד קניון (קר שם מאד בחורף, לכן אולי).
   תושיבו את זה בצורה מסודרת על טבלה עם זמני נסיעות ותראו מה מתאים לכם מבחינת הקצב. אולי תצליחו להגיע לכמה ימים בניו יורק, אבל לדעתי האישית, אם כבר מגיעים למערב עם מרחקי הנסיעה והג'ט לג, שווה למצות את הזמן שם. המחירים אמורים להיות סבירים, אבל תבדקו ספציפית בכל יעד. יכול להיות שינואר באמת יהיה לכם עדיף מהבחינה הזאת.
   לחלופין, אפשר לתכנן טיול ערים בצפון-מזרח (ניו יורק-בוסטון-וושינגטון-פילדלפיה), או טיול בפלורידה. בפלורידה זו עונה קלאסית לטיול, כולל המון טבע שנמצא בשיאו בדיוק בחורף (זה הזמן לשחות עם מנאטיס ולהציץ מקרוב באליגטורים!) ויהיה לכם שם מזג אוויר נהדר.

 23. פזית שלף

  הי ענת,
  אחרי קריאה ועיון מדוקדקים בבלוג המקסים שלך, אני מבקשת להתייעץ. אנחנו זוג בני 60, צעירים ברוחנו, מיטיבי לכת ומנוסים בטיולים בעולם. מגיעים ב.2.4. וחוזרים ב17.4 מL.A. זה משאיר לנו 15יום ברוטו. מאד רציתי לשלב את יוסמיטי, אך אני מבינה שמעבר טיוגה נפתח רק באמצע אפריל וחלק מהמקומות עדיין סגורים . אם כך, מה דעתך על התכנון הזה:
  2-4 לוס אנגלס
  5-6 וגאס
  7 זאיון
  8 פייג' ואנטילופ
  9 גרנד קניון
  10 ?
  11-13 סאן פרנציסקו
  14-16 כביש מס 1 וחזרה לL.A

  מה שלא ברור לי זו הדרך מהגרנד קניון לכיוון סאן פרנציסקו, כיוון שאני מבינה שאין אפשרות לחצות את ההרים. איך כדאי לתכנן את הדרך? מאיפה לעבור? אם ימי הקניונים נראים דחוסים מידי, אפשר מבחינתנו לוותר על פארק זאיון ולהקדיש יותר לגרנד קניון.
  אשמח מאד לעצותיך. תודה מראש
  פזית

  1. ענת

   הי פזית,
   ראשית, אני מציעה בחום להושיב את התכנית על טבלה, כולל מרחקי נסיעה וזמני נסיעה (לבדוק לפי גוגל מפס, ואז להוסיף עשרים אחוז). כרגע, קשה להבין איפה למשל תכניסו את הנסיעה בין לוס אנג'לס לוגאס? על חשבון איזו עיר? אין כאן תשובה נכונה או לא, רק חשוב להבין את המרחקים ולהקצות זמן מתאים לנסיעה. כנ"ל הנסיעה מהגרנד קניון לסן פרנסיסקו. אם אתם שני נהגים, אפשר ביום אחד, אחרת תשקלו היטב אם מתאים לכם, כי מדובר בסדר גודל של 12 שעות נהיגה (לא כולל הפסקות לארוחות…). אותה הבעיה גם בין סן פרנסיסקו לכביש 1 וללוס אנג'לס. צריך להושיב את זה על הטבלה ולהבין מה סדרי גודל הנהיגה ומה מתאים לכם.
   לגבי הדרך, עוברים בעמק של קליפורניה, דרך בייקרספילד, כמו שגוגל מציע, בעיקרון בלי יותר מדי מה לעשות. לו אני במקומכם, הייתי מארגנת אחרת את הטיול ומנסה לשלב את יוסמיטי. יהיה שם קר, אבל מאד יפה בעונה. בכלל, היות ויש לכם רק 15 יום, הייתי בוחרת בין איזור החוף לאיזור וגאס/יוטה/אריזונה ולא מנסה לדחוס את שניהם. ביחד, זה מסלול של שלושה שבועות לפחות ויצא לכם מאד עמוס, לדעתי. מוזמנים להציץ כאן בתכנית הטיול לדרום-מערב ארה"ב כדי להתרשם מחלוקת ימים מאוזנת.

 24. אורנה כרמלי

  הי ענת
  קודם כל תבורכי… על הבלוג המעולה ובעיקר על הסבלנות והרצון לעזור לכל פונה…זה לא מובן מאיליו
  אז ככה…
  מתכננת טיול בקיץ 2020 ורוצה לסגור הכל כמה שיותר מהר.נוסעת עם בתי בת ה27
  התכנון הוא כזה:21.6 נחיתה בלוס אנגלס
  22.23.24/6 בוורלי הילס,יוניברסל,השלט המפורסם,סנתה מוניקה,סנטה ברברה, וניס ביץ
  25/6 יציאה לכיוון לאס ווגס.
  26.27.28.29 (יום קניות, יומיים בעיר, יומיים אנטילופ והאזור)
  אפרט… מתכוונת לשכור רכב ולצאת מוקדם לכיוון אנטילופ.(אזמין מראש סיור לשעה 13:00) משם להמשיך לאגם פאאול . לינה בעיירה ולמחרת בבוקר לחזור לווגס
  30.6 לטוס ל ניויורק 5 ימים.
  שאלותי הן:
  1. האם יש עוד משהו לראות או להיות בו בלוס אנגלס?
  2. האם יש לך המלצה על מקום לינה בעיר? או לחילופין להמליץ לי על אזור בו כדאי לללון
  3. הדרך לווגס – האם שווה לעשות ברכב או בטיסה?
  4. הנסיעה לאנטילופ – האם שווה או חכם יותר להגיע אחהצ לעיירה ללון בה ולמחרת להרשם לסיור בוקר באנטילופ? או שזה לא ממש משנה.

  אוסיף ואומר שאני לא לחוצה על ימים…טרם סגרתי טיסות ככה שיכולה להוסיף או לגרוע ימים…

  תודה רבה, אורנה

  1. ענת

   הי אורנה,
   נשמע אפשרי לגמרי. קחו בחשבון שיש לכם די הרבה נסיעה לכיוון וגאס ומזג האוויר יהיה שרבי בכל האיזור הזה, כולל בפייג'. סביר להניח שמעל 40 מעלות בצהרי היום. לא לכל אחד זה מתאים. לייק פאואל – מה מתכוונות לעשות שם? לשכור סירה או לצאת לשיט מאורגן? בכל מקרה, תבדקו שמבחינת הזמנים זה מסתדר. אם החום לא מרתיע אתכן וממש חשוב לכן לראות את קניון אנטילופ ואת וגאס, אז נראה לי אחלה מסלול. אם החום כן מרתיע, אפשר במקום זה לבקר בסן פרנסיסקו, ואולי אפילו לשלב נהיגה בכביש 1 עד שם. מבחינת הטמפרטורה – ולטעמי האישי, גם מבחינת הנופים – זה עדיף.
   לשאלותיך הספציפיות –
   1. יש המון מה לראות בלוס אנג'לס. הנה עשרה דברים פחות מוכרים בלוס אנג'לס ועדיין שווים. הכל עניין של טעם והעדפות.
   2. הנה פוסט לגבי איך לבחור מלון בלוס אנג'לס.
   3. שאלה טובה. אני מעדיפה בנסיעה – זה סדר גודל של חמש שעות, כך שבפועל לא שונה מהותית מהשילוב של החזרת רכב, טיסה ושכירת רכב שוב. לדעתי, נותן טעימה של רוד טריפ אמריקאי. יש מי שמעדיף לטוס.
   4. אישית, לא יודעת אם הייתי מגיעה לפייג' רק בשביל זה. אם זה כחלק מ"סיבוב הפארקים" כולל ברייס, זאיון והגרנד קניון, אז כן. אבל הסיבוב הזה דורש חמישה ימים. יכולה לקרוא עליו כאן בתכנית הטיול לדרום-מערב. אם בכל זאת חשקה נפשכן רק באנטילופ, נראה לי ששתי האופציות בסדר גמור. אפשר אפילו לצאת בבוקר מוגאס, לטייל באנטילופ בצהריים ולחזור בערב לוגאס.

 25. קובי

  היי ענת
  ראשית אני משוטט בבלוג ואני מאוד מתרשם מהידע ואיכות הטיפים
  אני וזוגתי מתכננים טיול לדרום מערב ארה"ב עם שהייה של 4-5 בניו יורק בהתחלה או בסוף ביולי 2021 טיול לכבוד גיל 50
  אורך הטיול 4-5 שבועות בבלוג יש התייחסות למשפחות לזוגות צעירים האם יש טיפים לגילאי 50 . בכל זאת אנחנו בתפר לא צעירים וגם לא מבוגרים

  1. ענת

   הי קובי,
   אנחנו איתכם 😉 צחי יהיה בן 50 בשנה הבאה ואני בת 47, אז לא רחוקים. אין לי טיפים מיוחדים, בעיקר כי אני חושבת שגם בגיל 50 וגם בגיל 30 יש הבדלים בין אנשים, כך שיש העדפות שונות בכל שלב. מציעה לכם להתחיל ממסלול הטיול לדרום-מערב שמותאם לארבעה שבועות. אפשר להרחיב משם או להוסיף שבוע בניו יורק. בהצלחה!

  2. משה

   היי ענת.אנחנו משפחה בת 3 נפשות זוג וילד בוגר,מתכננים לטייל באיזור הקניונים בתחילת חדש פברואר. השאלה אם מזג האויר נוח באותה תקופה?ווהאם הקניונים פתוחים בעונה זו של השנה. בנוסף האם את ממליצה על לינה באיזור הקניונים?
   אשמח לעידכון מצידך.
   משה

   1. ענת

    הי משה,
    אני מניחה שהכוונה שלך היא לגרנד קניון ואיזור זאיון/ברייס ביוטה. הכינוי "איזור הקניונים" עשוי להיות מבלבל כי קניונים נהדרים יש בהרבה מקומות (גם ביוסמיטי וילוסטון, למשל). בהנחה שהתכוונתם לאריזונה/יוטה, אכן מאד קר שם בפברואר. הגרנד קניון וברייס יהיו מושלגים בסבירות גבוהה. הפארקים פתוחים גם בשלג, אבל לא מגיעים הרבה מבקרים ולכן גם הפעילויות מוגבלות יותר (מבחינת שעות פתיחה של מרכזי מבקרים). בהתאמה, גם הרבה ממקומות הלינה הסמוכים סגורים. אם אתם ממש רוצים לטייל שם בעונה הזאת, תתכננו על רכב 4X4 ועל שרשראות שלג ברכב. בטיול עצמו, תבדקו כל הזמן את התחזית וקחו בחשבון שאחרי סופות שלגים יש חסימות כבישים שעשויות להשפיע עליכם, וכמובן סעו בזהירות. בפוסט הזה על מסלול הטיול לדרום-מערב יש תיאור של החלק הזה במסלול, כולל המלצות לגבי איפה לישון.

  3. רחל

   הי ענת אני ובעלי מעונינים לעשות טיול ברוקיס הקנדים אבל לא בצורה מאורגנת מהארץ אלא לקחת טיול עם חברה בונקובר קנדה . אשמח לשמוע מה דעתך ועל איזה חברה קנדית אתם ממליצים ?

   1. ענת

    הי רחל,
    אין לי המלצות לגבי חברות ספציפיות. האיזור די נוח לטיול עצמי, אם זו אופציה מבחינתכם. אפשר לטוס לקלגרי, לשכור רכב ולטייל בנחת שבועיים. מה שכן, צריך להזמין מראש רכבים ולינות כי האיזור עמוס מאד בעונה.

 26. שלומית

  הי ענת,

  שמי שלומית והטיול שאני מתכננת עבור 5 אנשים (3 בנות בנות 20,16,12) באוגוסט 2020 יכלול גם חוף מערבי וגם מזרחי. אני יודעת שאת פחות בעד אבל בשבילם זו פעם ראשונה ורוצים כמה שיותר טעימות וכמה שיותר אורלנדו בפארקים…
  הדבר היחיד שאני צריכה בו עזרה זה איך לתכנן את המסלול מוגאס דרך היוסמיטי עד לסן פרנסיסקו. לא נעשה את הדרך ליוסמיטי ביום אחד, וגם לסן פרנסיסקו אפשר לנוח בדרך אם יש משהו מעניין.

  1. ענת

   הי שלומית,
   באמת שאין שום סיבה לפצל את הנסיעה הזאת. אין שום דבר ששווה עצירה ללינה באמצע אבל אם כבר, אפשר לעצור בממות' לייקס ורק למחרת להכנס ליוסמיטי. השאלה היא האם יהיה לכם זמן לטייל באיזור ממות'. בין יוסמיטי לסן פרנסיסקו בכלל חבל על העצירה. אלא אם כן אתם יוצאים מיוסמיטי אחר הצהריים המאוחרים, לנים בדרך (רק לינה) ולמחרת ממשיכים לסן פרנסיסקו. מציעה לכם בחום לבדוק היטב את כל הטיול ולא לדחוס יותר מדי בשביל טעימות.

 27. מרב דביש בן משה

  הי ענת,
  כאן מרב הפיניקס אריזונה, כתבתי לך לפני כשבוע אבל אני לא רואה את זה כך שאני מנסה שוב,
  אנחנו מתלבטים אם לנסוע בשבוע הבא- וקנד ארוך של ה LABOR DAY לקניונלדס CANYONLANDS , זה יקח כ-7 שעות והאם שווה. מקומיים אמרו לנו שאם היינו ב ZION לא כדאי גם את ה BRYCE, אנחנו מתלבטים, זה יום הלוך, יום חזור ויומיים לטיול באמצע.
  את ההצעות שלך ל ANTYLOPE ננצל כמובן אבל אפשר לעשות את זה הלוך ושוב מפה ואנחנו מחפשים משהו קצת יותר ארוך. נשמח לרעיון, סאן דייגו למשל קרובה יותר-5 שעות אבל נראית לנו עירונית מדי וזה כעת פחות מתאים לנו, אבל אולי לא נכון.

  פארק הסגוארו- שווה בחום או לותר, אני מניחה שעד אמצע ספטמבר לא ישתנה כל כך?
  ואת ההמלצות המקומיות שלנו מכאן – קטנות כגדולות, איך תרצי שנשלח, אנחנו נרכז הכל
  תודה רבה שוב על היעוץ הנהדר

  1. ענת

   הי מרב, בדיוק עניתי קודם.
   עכשיו כשאני מבינה שאתם יוצאים וחוזרים לפיניקס – לדעתי, אם כבר לנסוע לאיזור מואב, אז רק אם יש לכם מספיק זמן לבקר גם בקניונלנדס וגם בארצ'ס. לפחות יום שלם לכל אחד מהם. אחרת, יש לכם את ברייס (שהוא בעיני נהדר) ועוד כמה וכמה National Monuments שווים באיזור כמו Cedar Breaks. אם אתם עם רכב שלכם (לא שכור) שמתאים לנסיעת שטח, אפשר גם לבדוק את האפאצ'י טרייל לידיכם ממש. סן דייגו מקסימה ומגוונת, אבל בהחלט עיר.
   אישית, אם מדובר ממש בלייבור דיי, הייתי מתרחקת מפארקים לאומיים וערים גדולות ומתמקדת בשלל פארקי המדינה והנשיונל מוניומנטס באיזור שלם ובדרום יוטה. פשוט לפתוח גוגל מפס על האיזור שבטווח שתרצו להגיע אליו ולחפש National Monument וגם State Park. יש כאלו מקסימים ומיוחדים. צריך לבדוק לגבי כל אחד מה מצב העומס בחופשה ולפי זה הייתי מחליטה, בגדול. בהצלחה!

  2. אילן

   הי ענת אנחנו 4 מבוגרים רוצים להגיע מי ווגאס ליוסימיטי בתחילת נובמבר הבנתי שחלק מהדרכים סגורות האם גם בתאריכים האלו( אנחנו רוצים לישון בוואלי ביוסימיטי)

   1. ענת

    הי אילן,
    הכביש שאולי יהיה סגור הוא כביש 120, הידוע גם בשם Tioga Pass. במקרה כזה, נוסעים בכביש שמערבי לרכב הרי הסיירה נבאדה. מוזמנים לקרוא את ההסבר ה מלא כאן, בדף על דרכי ההגעה ליוסמיטי. בהצלחה!

 28. הילה בן אשר

  ענת שלום
  אנחנו משפחה של מתבגרים 15,17,20 מצוצמים בימים שולחת רק חלק מהתוכנית כי השאר זה לס ווגאס
  אשמח לקבל קצת תובנות בקשר לימים רוצים לראות יודעים שלא נספיק הכל
  כמו כן אשמח לדעת היכן ניתן לראות סקוויות ביוסמטי
  תודה
  הילה

  23/8- נחיתה בסן פרנסיסקו נסיעה לראות את גשר שער הזהב, , וירידה לכביש 101 עד מונטריי ,אושין רווד, SUNSET RODE ודרך 17 מייל, לילה במונטריי – אמבסי סוויט
  24/8 – קמים מוקדם יוצאים לדרך ב08:00 נסיעה ממונטריי ל- -fish camp 4 שעות , וכניסה ליוסמטי ביקור , WAWONA, המשך לגליישר פויינט, ומשם (בהתאם לזמן) לוואלי לינה ב WESTGATE LOGGE
  25/8 – המשך של הוואלי ( או לוותר) נסיעה על TIOGA RODE , ל- MAMMOTH LAKES לינה ,
  26/8- יום נסיעה לווגאס, כולל נסיעה דרך עמק המוות יום ארוווווךךךךך של נסיעה

  1. ענת

   הי הילה,
   תהיו מודעים לזה שיש ג'ט לג רציני לרוב האנשים. היום הראשון שלכם נשמע לי מאד עמוס ביחס לזה שאתם בדיוק יורדים מטיסה בינלאומית לחוף המערבי. להכניס ביום הזה את סן פרנסיסקו ואת מונטריי – זה המון! ביוסמיטי, ממש כדאי לכם ללון בוואלי כדי להספיק לחוות אותו. דווקא ביום של ה-25 בהחלט כדאי לטייל בעיקר בוואלי בחצי היום הראשון ורק בצהריים לעבור לטיוגה פאס ולסיים בממות' לייקס. דת' ואלי לוהט באוגוסט ברמות אחרות. אל תבנו על יותר מאשר לקפץ מהרכב למרכז המבקרים ובחזרה.
   לו אני במקומכם, הייתי מוותרת על מונטריי, עושה יום נינוח בסן פרנסיסקו ומשם ליוסמיטי. פחות יעד, יותר מנוחה ויותר טיול.
   לגבי סקויות, במסלול שלכם הכי הגיוני לראות אותן ביוסמיטי במריפוזה גרוב אבל זה דורש חצי יום. מוזמנת לקרוא עוד במדריך הסקויות.

  2. ארי

   היי ענת,
   דבר ראשון אני חייב להגיד שהבלוג שלך מאוד מעניין והוא עוזר לי מאוד.
   שמי ארי, אני מתכנן לנסוע לטיול ראשון בארצות הברית עם שני הבנים שלי(14,16) במהלך קיץ 2020( בין סוף יוני לאמצע יולי).
   תכנון הטיול בגדול:
   1. נחיתה בניו יורק.
   2. ניו יורק 5 ימים.
   3. שאטל לוושינגטון.
   4. ושינגטון 4 ימים.
   5. טיסת פנים ללוס אנגלס.
   6. לוס אנגלס 3 ימים(מכאן עם רכב).
   7. כביש1 – 3 ימים.
   8. סן פרנסיסקו 4 ימים.
   9. יוסמטי 5 ימים.
   10. טיסה חזרה מסן פרנסיסקו.
   האם התכנון צפוף מדי?
   האם לדעתך צריך להוריד יום ממקום מסוים ולהוסיף למקום אחר?
   מה דעתך על הטיול?
   תודה רבה, ארי

   1. ענת

    הי ארי,
    ככלל, אני פחות בעד טיולים שמדלגים לכמה ימים למערב. הטיסות ארוכות, המרחק רב ויש ג'ט לג. לדעתי האישית, אם מערב, זה מערב – לפחות לשלושה שבועות. אבל מעבר לזה, התכנון נראה לי סביר. הייתי מנסה להפוך את הסדר ולהגיע ליוסמיטי הכי מהר שאפשר, כדי לנסות לתפוס זרימה במפלים ולהנות ממזג אוויר יותר קריר. ככל שתתקדמו בחודש, יהיה חם ויבש יותר בפארק.
    מעבר לזה, העצה הקבועה שלי היא להושיב את התכנית על טבלה, כולל זמני נסיעה כל יום. לא לשכוח להוסיף עשרים אחוז למה שגוגל אומר. זה יתן לכם פרופורציות נכונות יותר לגבי איך הטיול יראה בפועל. בהצלחה!

  3. מרב דביש בן משה

   תודה ענת,
   בארצ'ס כבר היינו לדעתי יומיים, נבדוק לפי עצתך, את הסביבה,
   האם הקניונלנדס או הברייס מתאימים ליומיים?
   ואני מבטיחה לרכז את כל הטיפים שלנו בהמשך,
   תהנו גם אתם מהחופשה, מרב

   1. ענת

    הי מרב,
    בקניונלנדס יש שני איזורים נפרדים, כך שאפילו מתאים יותר ליומיים. ברייס מתאים ליומיים רק אם אתם מתכננים מסלולי הליכה משמעותיים כל יום. אם בעיקר תצפיות ומסלול אחד, יום אחד יספיק.

 29. יובל

  היי ענת
  אני נוסע מוושינגטון לניויורק ומחפש אטרקציה בדרך מה מציעה? אנחנו זוג ובן 16 תודה

  1. ענת

   הי יובל,
   לא מדובר בנסיעה ארוכה, כך שאין סיבה מיוחדת לא לעשות אותה ברצף. אם ממש רוצים, פילדלפיה היא העצירה ההגיונית, אבל מדובר ביעד שראוי להקדיש לו יום שלם, לדעתי. מוזמן לקרוא כאן על ביקור בפילדלפיה.

 30. שלומי

  היי ענת שבת שלום,
  נחשפתי לבלוג שלך ממש רק לאחרונה ודיי שמחתי הרבה טיפים מצוינים ומועילים ממש בלוג מצוין מסודר ומקצועי .
  אני ומשפחתי זוז הורים ו-3 ילדים (שני בנים 17 ו-14 ובת 11) מתכננים טיול במערב ארה"ב ביולי 2020(הבן הגדול אמור להתגייס בנוב')
  לציין כי זה הטיול המשפחתי השלישי שלנו פעמיים היינו חודש ימים במזרח ארה"ב.
  בתכנון טיסה ללוס אנג'לס או ניו יורק שהייה של שבוע באיזור לוס אנג'לס וסן דייגו.
  שבוע נסיעה מלוס אנג'לס לסן פרנסיסקו והאזור(כביש 101, העיירה כרמל ומונטריי ועוד).
  משם שבוע של טבע ונופים פארק יוסמיטי דרומה לכיוון לאס וגאס וטיול באזור(סכר הובר דם, גרנד קניון ועוד)
  ומשם טיסה וחמישה ימים בניו יורק, ניו ג'רסי, אטלנטיק סיטי ועוד.
  יש לי לא מעט שאלות בשלב התכנון:
  1. האם כדאי לנו לטוס לניו יורק ומשם ללוס אנג'לס?
  2. האם כדאי לנו להתחיל את הטיול בניו יורק ומשם למערב?
  3. האם את ממליצה ללון בפארק יוסמיטי ואיפה?
  4. בשבוע של לוס אנג'לס-סן פרנססיקו(מטיילים ביום ולינה בלילה) איפה את ממליצה ללון?
  5. האם את ממליצה לעשות את המסלול מלוס אנג'לס/סן דייגו לסן פרנסיסקו משם לפארק יוסמיטי לסאס וגאס וטיול פארקים ומשם לניו יורק והביתה? או מסן פרנסיסקו פארק יוסמיטי, לאס וגאס, לוס אנג'לס/סו דייגו ומשם לניו יורק?
  אשמח אם תמליצי לנו על מסלול לטיול שיהיה אידיאלי הן מבחינת אטרקציות לראות ולהיות בהם והן מבחינת לוחות זמנים.
  בברכה שלומי.

  1. ענת

   הי שלומי,
   1. תלוי בטיסות שתמצא. לפעמים זול יותר למצוא טיסה הלוך ושוב לניו יורק ולזה לחבר טיסות פנים. לפעמים כדאי יותר טיסה ללוס אנג'לס וחזרה מניו יורק ואז להוסיף טיסת פנים אחת.
   2. ביולי הייתי מתחילה במערב. במזרח מאד חם ולח. שלושה שבועות מאוחר יותר יש סיכוי להקלה.
   3. יש פוסט שלם על לינה ביוסמיטי, תוכל למצוא שם דיון שלם בנושא והמלצות 🙂
   4+5. אתה חייב מסלול מהודק יותר ולהושיב אותו על טבלה משלכם ולראות שמתאים לכם. כאן תוכל למצוא את ההצעה שלי למסלול לדרום-מערב ארה"ב שזה מה שאתם מחפשים.
   בהצלחה!

   1. שלומי

    ענת ערב טוב,
    ראשית תודה על הטיפים והתייחסותך המהירה והאדיבה.
    אשב על התוכנית לעומק יותר ואגבש מסלול מהודק יותר.
    אשמח להתייחסותך גם בהמשך…
    ושוב תודה על הטיפים שכבר עזרו לי מאוד.
    בברכה שלומי.

 31. ריטה

  שלום ענת
  אנחנו4 מבוגרים. מגיעים באמצע ספטמבר מלאס וגאס ליוסמיטי דרך מעבר טיוגה. איפה כדאי ללון כדי למצות למחרת את הפארק יוסמיטי הכי טוב? תודה רבה

  1. ענת

   הי ריטה,
   כדאי ללון בעיירה לי וינינג Lee Vining. תזמינו מקום מראש, כי בעונה המוטלים שם מתמלאים לקראת הערב. כך למחרת תוכלו להתחיל לטייל בטיוגה פאס. לחלופין, אם לא תמצאו משהו בעיירה הזו, אפשר גם בעיירת הנופש Mammoth Lakes.

 32. מיכל

  היי ענת,
  אנחנו מטיילים בחודש אוקטובר בדרום מערב ארה"ב.
  התחלת הטיול היא מאריזונה. 4-11/10/19 לינה בסקוטסדיל.
  אח"כ הייתי מבקשת אם תוכלי לעזור לי לתכנן את כווני הנסיעה… (כולל הקצבה של ימים לכל מקום)
  החזרה שלנו היא ב-3/11/2019 מלוס אנג'לס.
  אני מנסה להשיג מפה עם מספרי כבישים בכדי שיהיה לי יותר נוח ולא מצאתי, אולי יש לך המלצה היכן ניתן לרכוש.
  הייתי רוצה שהכל יהיה לי כתוב ולא להישען על גוגל מפס.
  בנוסף היכן ניתן לברר אם הכבישים פתוחים…

  תודה מראש
  מיכל

  1. ענת

   הי מיכל,
   את מוזמנת להעזר במסלול הטיול לדרום-מערב ארה"ב שנמצא כאן. אני יכולה גם לעזור בלחוות דעה על מסלול אחרי שתגבשו אחד כזה, אבל אני לא עוסקת בבניית מסלולים, גם לא בתשלום 🙂 יש אנשים שכן עוסקים בזה. אני יכולה להמליץ לך על אושרה קמחי לצורך זה.

 33. הדר

  היי ענת! אני מתכננת נסיעה עם בן הזוג שלי (בני 23) לארה"ב בפעם הראשונה.
  מדובר בחודש ספטמבר 2019.
  תכנון המסלול :
  סן פרנסיסקו- 30.08-01.09
  נוחתים בסן פרנס ב06:00. מטיילים שם יומיים מלאים.
  נסיעה ליוסימיטי ב01.09 עד ה03.09.
  03.09 נסיעה למונטריי בכביש 1.
  05.09 נסיעה ללוס אנגל'ס , שם נהיה עד ה 08.09. (בברלי הילס הוליווד, יוניברסל סטודיו ודיסנילנד.)
  ב08.09 נסיעה לוגאס , שם נהיה עד ה12.09. (משלבים טיול לגראנד קניון מערב וסכר הובר יחד עם מדריך פרטי).
  טיסה ב12.09 לניו יורק בשעה 23:45, מגיעים לניו יורק ב07:00.
  שם נהיה בין התאריכים 13-15.09 באופן עצמאי.
  ב15.09 יוצאים טיול מאורגן- 15-19.09
  טיול משולב בן חמישה ימים שכולל את הטיול לאלף האיים , טורונטו והמפלים , וגם טיול לוושינגטון ופנסילבניה.
  ב 19.09 טיסה מניו יורק בשעה 23:50.

  האם המסלול ראלי מניסיונך? אשמח לקבל ממך המלצות .
  תודה רבה, הדר!

  1. ענת

   הי הדר,
   נראה לי בסדר אבל דורש קצת חידוד.לא ברור מה זה "נסיעה למונטריי בכביש 1" למשל. מציעה לכם לתכנן טבלה יומית, בכל יום לרשום בדיוק מאיפה נוסעים ולאן, כמה זמן נסיעה יהיה לכם ומה אתם מתכננים לעשות. ככה תראו אם התכנון עונה על הצרכים שלכם מהטיול. קחו בחשבון שבהגעה לחוף המערבי תהיו עייפים מהטיסות ועם ג'ט לג. זה לא ממש יומיים מלאים בסן פרנסיסקו.

 34. גדי

  ענת שלום
  בנסיעה מניו יורק לוושינגטון אשמח להתארח לילה בבית/חווה/בית אירוח "אמישי".
  חשבתי על העיירה "אינטרקורס". האם תוכלי להמליץ לי על אירוח כזה?

  1. ענת

   הי גדי,
   אנחנו לנו פעם אצל משפחה מכת ה-Brethren שמזכירה את האמיש בלבוש ובערכים, אבל יותר פתוחה לעולם ומשתמשת בטכנולוגיה מודרנית. בהחלט היה מעניין. זה היה במסגרת קאוץ' סרפינג ולא בתשלום. גיגול מהיר העלה את האתר הזה. כאמור, לא ניסיתי אותם אבל נראה נחמד.

 35. מירב

  הי ענת,אחרי שבועות תכנונים ביטולים ושינויים ,רוצים להתייעץ על המסלול הכמעט מגובש,טסים סוף ספטמבר זוג +שני מתבגרים(14,17)
  נוחתים בוושינגטון ונשארים שם יומיים ללא רכב
  יום4 -שכירת רכב ונסיעה להרשי+BIRD ON HAND לינה בוויליאמספורט או בהמשך הדרך
  יום5-הגעה לניאגרה בילוי ולינה
  יום 6-שייט במפלים ונסיעה לאיתקה(אולי עצירה באאוטלט)
  יום 7-איתקה והסביבה
  יום 8- למחרת צריכים להגיע לניו ג'רזי למשחק(הבן חובב ספורט מצא משחק פוטבול היחיד בתאריכים שאנחנו באיזור)
  ביום הזה רוצים לחוות שלכת אבל בקצרה אז חשבנו לעבור דרך הקטסקיל לישון שם ולמחרת מוקדם לצאת לניוג'רסי(הדרך להרים הלבנים תיהיה ארוכה מידי) (HOWE CAVERNS ?)
  יום 9-בצהריים משחק ביתרה אאוטלט ג'רסי גארדן או טיול ביו ג'רזי
  יום 10-אאוטלט ונסיעה לניו יורק החזרת רכב ,שהייה 6 ימים וטיסת חזור
  אשמח לדעתך והמלצות היכן לחפש משחקי כדורסל(לא העונה?/פוטבול ועוד
  תודה

  1. ענת

   הי מירב,
   אני מציעה שתושיבו את התכנית על טבלה מסודרת, כולל מרחקי וזמני נסיעה מדי יום. עם כתובות מדויקות ככל האפשר. על פניו, נשמע לי טיפה צפוף ועתיר נסיעות. בכל מקרה, לענייני שלכת, צריך לשמור על גמישות. אין טעם לעשות שינויי מסלול משמעותיים בלי לדעת מה מצב הצבעים ואת זה אפשר יהיה לדעת רק תוך כדי תנועה, במעקב אחרי אתרים בנושא. בהצלחה!

 36. נעמה בן דבורה

  הי ענת.
  ראשית הבלוג שלך מצויין ובהחלט השתמשתי בטיפים לתכנון הטיול.

  אשמח לדעת מה דעתך על התכנון יוצאים 2 מבוגרים ו3 בנים(14,11,5)
  אנחנו יוצאים באוקטובר השנה וזה המסלול המתוכנן.
  אשמח לדעת גם אם ישדברים שכדאי להזמין מראש פרט למלונות ורכב

  30-Sep-19 ום שני טיסה לניו יורק הגעהב 12:15 JFK
  1-Oct-19 יום שלישי ניו יורק
  2-Oct-19 יום רביעי ניו יורק
  3-Oct-19 יום חמישי ניו יורק
  4-Oct-19 יום שישי ניו יורק
  5-Oct-19 יום שבת six flags Six Flags Great Adventure 11:00 = 00:00
  6-Oct-19 יום ראשון פילדלפיה כיכר העצמאות, היכל העצמאות, פעמון החירות
  7-Oct-19 ום שני לנקסטר לנקסטר
  8-Oct-19 יום שלישי וושינגטון הקפיטול, ספריית הקונגרס, הבית הלבן
  9-Oct-19 יום רביעי וושינגטון מוזיאון התעופה והחלל, אנדרטת וושינגטון
  10-Oct-19 יום חמישי וושינגטון מוזיאון הטבע, מוזיאון השואה
  11-Oct-19 יום שישי טיסה ללוס אנגלס טיסה
  12-Oct-19 יום שבת לוס אנגלס דיסנילנד
  13-Oct-19 יום ראשון לוס אנגלס שייט לויתנים, סנטה מוניקה, לונג ביץ, מליבו, בל אייק, הוליווד, מהולנד דרייב
  14-Oct-19 ום שני לוס אנגלס שלט הוליווד, מאהולד דרייב, הוליווד בולוורד, רדיו דרייב
  15-Oct-19 יום שלישי לוס אנגלס יוניברסל( להביא בגדי ים)
  16-Oct-19 יום רביעי ווגאס נסיעה לווגאס ( 4 שעות), ערב בווגאס
  17-Oct-19 יום חמישי גראנד קניון 4 שעות נסיעה, מרכז מבקרים של נאשיונל ג'אוגרפיק ב + שקיעה
  18-Oct-19 יום שישי גראנד קניון טיול + נסיעה????
  19-Oct-19 יום שבת אנטילופה קניון נסיעה (שעתיים וחצי)וטיול +סכר קניון גלן+ נסיעה לפארק ציון (2 שעות)
  20-Oct-19 יום ראשון פארק ציון חצי יום טיול + נסיעה לווגאס ( שעתיים וחצי)
  21-Oct-19 ום שני נסיעה ליוסימיטי 8 שעות
  22-Oct-19 יום שלישי יוסימיטי
  23-Oct-19 יום רביעי יוסימיטי meriposa (3 שעות לסן פרנסיסקו)
  24-Oct-19 יום חמישי סן פרנסיסקו גשר הזהב, רחוב לומברד ( russian hill)
  25-Oct-19 יום שישי סן פרנסיסקו רציף הדייגים pier 39, כלא אלקטרז
  26-Oct-19 יום שבת טיסה לארץ 26.10 16:10 – 27.10 21:30
  27-Oct-19

  1. ענת

   הי נעמה,
   בסך הכל נראה לי בסדר. אתם בהערכת חסר של זמני נסיעות, לדעתי. לוס אנג'לס לוגאס זה ארבע שעות "על הנייר". בפועל, זה תלוי מאיפה בלוס אנג'לס יוצאים ובאיזו שעה. וגם באופן אידיאלי, זה חמש שעות. יכול גם להגיע לשש ושבע בתלות בטראפיק בלוס אנג'לס. הנסיעה מוגאס ליוסמיטי היא גם יותר משמונה שעות. עוצרים בדרך לחילוצי עצמות, תידלוקים, תצפיות וכן הלאה. זה יום שלם קומפלט אז אל תבנו על יותר מדי דברים ביוסמיטי. כנ"ל לגבי הנסיעה מיוסמיטי לסן פרנסיסקו. אין מצב שזה שלוש שעות… זה יותר כמו חמש שעות ויכול גם להיות יותר אם אתם נתקעים בפקקים בכניסה לסן פרנסיסקו בשעות העומס (אם כי אחר הצהריים בכיוון שלכם אמור להיות בסדר). שימו לב שאתם בסתיו כך שהימים קצרים יחסית. תהיו מודעים לשעת החשיכה וקחו ספיירים. במיוחד בנסיעות לזאיון וליוסמיטי שאתם מסיימים אותן בכבישים מפותלים והרריים וגם חבל לפספס את הנוף בהם.
   ב-18, צאו לפייג' כבר באותו היום. אין מה להשאר בגרנד קניון יותר מדי. תוכלו אולי כבר לבקר בקניון אנטילופ באותו היום. הייתי שוקלת לפנות יום מלוס אנג'לס לטובת עוד יום בפייג' ושיט בלייק פאואל. הכל בכפוף גם למזג האוויר.
   זהו, תהנו המון!

 37. לענת שלום,
  לענת שלום,
  אנחנו זוג בני 55-60 טיילים מנוסים ומיטיבי לכת. אנחנו נוסעים שוב לשהיית קיץ בפיניקס אריזונה 15.7-15.9 2019,
  היינו שם כבר ב 2011 ומכירים חלק גדול מההמלצות שלך בתיאור של אתרי פיניקס- סדונה, הפארק הביוספרי הניסויי, אגם פאול הנפלא ,לא הכל מיצינו למשל בטוסון לא היינו ובאתרים הפארקים שהזכרת שם בהחלט אטרקציות שוות, ממליצה לך לכלול את המוזיאון הנהדר של פרנק לויד רייט שהוא פשוט נפלא ואנשים לא מכירים אותו, באתרי פיניקס אריזונה יש שם גם מוזיאונים מקסימים וגן בוטני מעניין,
  כן טיילנו כבר בפארקים הלאומיים והדרך אליה כולל ערי המערב הפרוע, גרנד קניון, זיון, הארצ'ס, פארק הדיונות, ניו מקסקו מעט מונטסומה,
  הרחקנו גם להוואיסופי לסופ"ש, עלינו וירדנו רגלית למרות החום, היינו בהמפריז פיק. זה כדי לתת לך תחושה על סגנון נשמח להמלצות על טיולים מתאימים בסופ"ש שבודאי התחדשו בשנים שעברו, ולמרות החום- אפשר גם אפשר ללכת בתחילת היום או אחה"צ או יעדים זולים לקפיצה"במחירי הדקה ה-90"
  נחלוק כל מידע שנאסוף ונודה מראש,
  בברכה, מרב וישראל

  1. ענת

   הי מרב וישראל,
   נשמע שאתם מכירים את אריזונה הרבה יותר טוב ממני 🙂 הדבר היחיד שלא ציינתם ואולי כדאי לכם לבדוק זה פלאגסטף ומצפה הכוכבים שם. מעבר לזה, רק פארקים ומוניומנטים לאומיים שנשמע שכבר הייתם גם בהם. תהנו המון ואשמח לעידכונים וטיפים כאן. אם תרצו, אתם יותר ממוזמנים לכתוב פוסט אורח לבלוג עם ההמלצות והחוויות שלכם בדרום מערב ארה"ב!

   1. מרב דביש בן משה

    תודה ענת ננסה לעדכן בעוד טיפים במהלך השהיה שם,
    והנה שאלה- האם ניסיתם לנסוע מאריזונה או ממדינות דרום אחרות לכיוון מקסיקו המעבר בול יבשתי עם הרכב?
    ואם יש לך המלצות למקסיקו ומרכז אמריקה נשמח,
    תודה שוב מרב

   2. ענת

    הי מרב,
    עם רכב שכור אסור לחצות את הגבול למקסיקו. אפשר לעשות את זה רק עם רכב שלך. אני יודעת שקראווניסטים אמריקאיים עושים את זה רק בקבוצות, כי זה יכול להיות מסוכן לבד. מעבר לזה, לא מבינה יותר מדי במה שמעבר לגבול הדרומי 😉

 38. עידו

  היי ענת,
  מאוד מעריך את הזמן שאת מקדישה לכל השאלות בבלוג המושקע. יישר כוח!
  אנחנו משפחה עם שני ילדים בין 10 תאומים (בן ובת). לרוב בני המשפחה זו נסיעה ראשונה לארה"ב. אנו מתכננים לנסוע מ- 8 ביולי ולחזור ב- 24 באוגוסט. נסיעה ארוכה… הנסיעה משולבת עבודה, באופן שאת השבוע האחרון של הטיול אני צריך לעשות בניו יורק (מה- 18 ועד 24 באוגוסט). אני גם צריך להיות בפגישות בבוסטון ובמיאמי. כרטיס הטיסה שלנו מישראל הוא לסן פרנסיסקו. אז אחרי ההקדמה הארוכה, הנה המסלול שחשבנו –
  8/7 – 10/7 – סן פרנסיקו
  11/7 – טיול בעמק הנאפה ולינה בסקרמנטו
  12/7 – נסיעה לאגם טאהו ולינה ביוסימיטי
  13/7 – טיול ביוסימיטי ולינה בפרנסו
  14/7 טיול בסוקויה ולינה בפרסנו
  15-17 נסיעה על כביש אחד ועצירות בדרך (מונרטי/כרמל/סולבנג)
  17/7 – 20/7 – לוס אנגלס (כולל יוניברסל יום אחד)
  21/7 – 23/7 – נסיעה ולינה בסן דייגו (כולל סיי-ווארד / פארק מים)
  24/7 – 27/7 – לאס ווגאס (האם וכיצד לשלב את ציון / ברייס / פאוול? לקצר ימים במקומים אחרים? חם מידי שם?)
  27/7 – טיסה למיאמי מלאס וגאס
  27/7 – 30/7 מיאמי (יש לי שם פגישות עבודה…)
  31/7 נסיעה לאורלנדו (ביקור בנאס"א)
  1/8 פארק לילדים באורלנדו (אפקוט?)
  2/8 פארק לילדים (המלצה לפארק מים?)
  3/8 טיסה מאורלנדו לשיקגו
  3/8 – 5/8 שיקגו
  6/8 קליבלנד
  7/8 – 8/8 באפלו
  9/8 איזור הרשי איימיש (לינה בהרשי)
  10/8 – 14/8 וושינגטון
  14/8 טיסה לבוסטון
  14/8 – 17/8 בוסטון
  18/8 – 24/8 ניו יורק (פגישות עבודה)

  המון תודה על הסיוע!!!

  1. ענת

   הי עידו,
   נשמע לי יותר מדי צפוף ועמוס. הייתי לגמרי מורידה יעדים, בפרט עם ילדים. להכניס את נאפה, טאהו, יוסמיטי, סקויה אנד קינגס בארבעה ימים זה יותר מדי אפילו בלי ילדים. בעיקר תסעו ולא תספיקו לבקר יותר מדי בכל מקום. מציעה בחום להושיב את המסלול על טבלה מסודרת ובה לרשום לגבי כל יום כמה מרחק וזמן נהיגה יש וגם מה בדיוק אתם רוצים לעשות באותו היום. אל תשכחו להוסיף עשרים אחוז להערכות של גוגל. עכשיו תחשבו על עצירות, ארוחות וכאלו ותראו שבקושי תספיקו משהו בכל מקום. מדובר במקומות גדולים שאפשר להקדיש לכל אחד 3-4 ימים ולדעתי לראות אותם בחצי יום זה פיספוס. לו אני במקומכם, הייתי מתמקדת רק ביוסמיטי. מקסימום, להוסיף את טאהו או את נאפה – לא שניהם.
   כביש 1 גם צפוף מאד. אתם בעצם מקדישים לו את ה-15 וה-16 בלבד (ה-17 כבר רשום בלוס אנג'לס). ביומיים האלו אתם רוצים להגיע למונטריי מפרזנו, לבלות יום במונטריי ואז לנסוע נסיעה של כמעט 10 שעות על כביש מתפתל… פחות מתאים. חייבים לרווח שם בעוד יום מלא במונטריי בתור התחלה.
   לאס וגאס – אין מצב לעשות בשלושה ימים את הסיבוב של הפארקים של וגאס (אורכו חמישה ימים) וזה בלי לגעת בוגאס עצמה.
   בגדול, במערב, אתם מנסים לדחוס מסלול של יותר מחודש לתוך 19 יום. לכן שוב, ממליצה להושיב את זה על טבלה, כולל כל הנתונים לגבי כל יום. כנ"ל לגבי החלק במזרח. הוא מתכנס אם המקומות מצויינים רק כנקודות לעצירה בנסיעה. אתם צריכים להחליט אם אתם רוצים גם לעשות דברים בדרך ולהקצות לכך את הזמן הנדרש.
   בהצלחה!

  2. מרב דביש בן משה

   הי ענת, בודקים איתך כמה אפשרויות
   היינו כבר ב ZION והמקומיים אמרו לנו שה BRYCE מאכזב, מה את חושבת?
   לכן אנחנו בודקים אפשרות של יציאה מפיניקס לכיוון ה קניונלנדס ? והאם שווה לעבוד בדרך ב GLEN NATIONAL MONUMENT?
   המלצות לגבי דברים יפים שעשינו פה לאן לשלוח לך?
   תודה מרב

   1. ענת

    הי מרב,
    אפשר לכתוב המלצות בתגובות, אני תמיד שמחה לשמוע.
    אני מקווה שעדיין רלבנטי לענות לשאלה – לדעתי ברייס בהחלט שווה ביקור. שונה מאד מזאיון. יש כן פארקי מדינה באיזור שדומים לברייס ויכולים להוות תחליף, אבל אם אתם מפיניקס לכיוון מואב אז הם לא על הדרך.
    אני לא מכירה גלן נשיונל מוניומנט. מכירה רק Glenn Canyon National Recreation Area שזה בעצם לייק פאואל באיזור פייג'. בהחלט שווה, אם שוכרים סירה לחוות את האגם. פחות מעניין מהחוף. מקווה שעוזר וטיול נעים!

 39. אורן סלע

  ענת שלום,
  אנו זוג שטס בפעם הראשונה לטיול במערב ארצות הברית וניו יורק.
  עקרונית אנו פחות בעניין של טיולים בחיק הטבע.
  יש לנו יומיים נוספים שטרם החלטנו איך ואיפה לנצל אותם (עקרונית מעדיפים את המערב).
  מצ"ב רשימה ראשונית להתרשמותך:
  סן פרנסיסקו 3 לילות
  מונטריי + כרמל 2 לילות
  סנטה ברברה 1 לילה
  לוס אנג'לס 2 לילות
  לאס וגאס 3 לילות
  ניו יורק 5 לילות
  סה"כ 16 לילות + 2 (?)
  נשמח להיתרם מנסיונך, לשמוע את חוות דעתך/המלצותייך לשיפור, מיקומים מועדפים לשכירת רכב..
  בתודה מראש
  ענת ואורן

  1. ענת

   הי ענת ואורן, על פניו, 11 לילות במערב זה מעט מדי. אתם מפספסים את איזור יוסמיטי וגם את הפארקים שליד לאס וגאס. יוצא לכם טיול עירוני באופיו, כשבמערב יש המון טבע מהמם שחבל לפספס. בכל מקרה, גם אם זה מתווה הטיול, אתם צריכים להושיב אותו על טבלה מסודרת, כולל זמני נסיעות בכל יום ומה בדיוק תרצו לעשות. רק כך תראו אם התמהיל של זמני נסיעה וזמני בילוי נכון לכם.
   ממליצה לכם לקרוא את המסלול הקלאסי לדרום-מערב ארה"ב כאן. תראו איך מסלול דומה נראה. כולל יוסמיטי (ובלי הפארקים "של וגאס" זה יוצר מסלול של 21 יום, כך שב-11 יום סביר להניח שזה קצת לחוץ מדי.

 40. טניה

  היי ענת,
  אני ובעלי מתכננים את הירח דבש שלנו לארה"ב בחגים הקרובים (23 ימים) סוף ספטמבר – אוקטובר
  זוג בני 31. פעם ראשונה בארה"ב. אנחנו מתחילים ממיאמי (יום אחד במיאמי ויוצאים לקרוז של 8 לילות).
  לאחר מכן לאס וגאס (4 ימים) ומסיימים בניו יורק (שבוע).יש לנו עוד 3 ימים פנויים שהיינו רוצים לעשות אותם בצד המערבי. רציתי לשאול את דעתך מה היעד שמתאים ל3 ימים בצד המערבי ויכול להשתלב טוב במסלול שלנו (אחרי מיאמי). חשבנו על מספר אופציות : לוס אנג'לס / סאן פרנסיסקו / סן דייגו / פארק ברייס וציון. אשמח לשמוע מהניסיון שלך מה את ממליצה בהתחשב בפרק זמן שיש לנו?
  תודה רבה, טניה.

  1. ענת

   הי טניה,
   אני לא מתחברת לטיולי הקפיצה מנקודה לנקודה ביבשת. אני מניחה שהטיסות וההזמנות כבר סגורות, אז באמת לשיקולכם. הכל אפשרי. לטעמי האישי, הייית מורידה יומיים מוגאס ועושה את המסלול של חמישה ימים שכולל את פייג', זאיון, ברייס והגרנד קניון. תוכלו לקרוא עליו כאן, במסלול הטיול לדרום-מערב. אבל קחו בחשבון שאנחנו חובבי רוד טריפס ופחות שיט, טיסות ויעדים עירוניים, אז התייחסי להמלצה בהתאם. תהנו ומזל טוב!

   1. טניה

    תודה רבה ענת 🙂

 41. אורן

  היי ענת ,
  אנחנו זוג שטסים ב 24/5 לניו יורק ,שם נשהה כ 3 שבועות במנהטן. ברצוני לטייל עם רכב שכור כשבוע פלוס.
  נסיעה בבוקר לאטלנטיק סיטי לעבור דרך גר'זי גרדן לקניות קצר,לשהות יממה בעיר ,לטייל בטיילת ,להמר קצת ,ולעשות שייט לוויתנים בקייפ מאי. למחרת בצהריים לנסוע לפילדלפיה לטייל בעיר ולישון בעיר. למחרת לנסוע לוושינגטון לטייל בעיר ולישון באיזור. בבוקר לנסוע צפונה דרך חבל האמיש במחוז לנקסטר ונסיעה ארוכה עד מפלי הניאגרה, ולישון באיזור .בצהריים לנסוע לאלף האיים לעשות שייט ולישון באיזור. בבוקר לנסוע לעיר אית'קה לטייל בעיר ובאיזור אגמי האצבעות-פארק ווטקינס גלן לישון באזור. בבוקר לנסוע דרומה לעמק נהר ההדסון לטייל באיזור נהר ההדסון הצפוני לישון באיזור ניו פאלץ. למחרת לטייל באזור נהר ההדסון היותר דרומי בשמורת הר דב לנסוע בסוף היום למנהטן להחזיר את האוטו בערב או למחרת בבוקר. האם המסלול נראה סביר להספק של שבוע ?האם כדאי להאריך אותו ?בנושא של שינה נזמין לילה ראשון באטלנטיק סיטי. כל שאר הלילות יהיה ספונטני לפי ההספק. אולי מוטלים בדרך או אתרים שנזמין באותו לילה דרך הטלפון באתר בוקינג או גוגל מפס. האם בצורה הזאת כדאי לתכנן את המלונות לשינה בלילות בלי להזמין מראש ?אלה לפי המצב בשטח ולפי איך שאנו מתקדמים במסלול שלנו ? תודה על התשובה ,אורן

  1. ענת

   הי אורן,
   אני מציעה לך לבנות תכנית טיול בגיליון אקסל. בכל שורה לשים יום ובטורים לשים זמן נסיעה (תוסיף עשרים אחוז להערכות של גוגל), מרחק נסיעה ומה תרצו לעשות. על פניו, המסלול מרגיש לי צפוף מדי עם יותר מדי נסיעה ופחות מדי זמן לבלות בכל יעד. וושינגטון למשל, צריכה לטעמי יום מלא בתור מינימום וכנראה יותר.
   לגבי הזמנת מלונות מראש, כתבתי על זה פוסט כאן. בעיקרון, אני בעד לשמור על ספוטניות אבל יש לזה מחיר וצריך לודא שהוא לא גבוה מדי.

 42. הילה

  הי נגה,
  תודה רבה על הנכונות לעזור.
  אנחנו זוג דתי שטס פעם ראשונה לארה"ב אשמח לדעת מה דעתך על המסלול שבניתי.
  אנחנו נגיע ב 21.8 בשעה 18:00 לניו יורק ונהיה שם עד ה 26.8
  משם ניקח טיסת פנים לאורלנדו (26.8 עד 28.8 בלילה)
  משם ניסע למיאמי עד 1.9
  ממיאמי טיסה לוגאס
  2.9 עד 5.9 וגאס.
  5.9 נסיעה ללוס אנגלס עד 11.9

  1. ענת

   הי הילה,
   הכל אפשרי ואם זה מה שאתם רוצים, זה יעבוד. אישית, אני מעדיפה להשקיע יותר זמן בכל מקום ובעיקר לצאת מהערים, בודאי במערב. לאס וגאס ולוס אנג'לס פחות מעניינות בהשוואה לטבע שמסביב להן. ואם כבר טסים עד החוף המערבי וסובלים מהג'ט לג, כדאי לדעתי לצאת מהערים ולעשות טיול כהלכתו במערב. זה דורש יותר ימים ולכן במסלול כזה כשיש לכם רק שבועיים, הייתי לגמרי מוותרת על המערב. לחלופין, לוותר על המזרח ולהתמקד בשלושה שבועות במערב כמו שצריך. הנה קישור למסלול הטיול הקלאסי בדרום-מערב כדי לתת לך רעיונות. אישית, לא מתה על הקפיצות מקצה של היבשת לקצה אחר בלי באמת לחוות את האיזורים (מחוץ לערים). אני גם לא יודעת מה אתם רוצים לעשות בכל מקום (מה יש לעשות חמישה ימים במיאמי למשל?).
   כדי לסבר את האוזן, זה כמו לתכנן טיול ראשון באירופה ולבנות מסלול של לונדון, רומא, סן פטרסבורג וקופנהגן. אפשרי? כן. כדאי? לא בטוחה.

 43. מוטי זמיר

  שלום ענת קראתי מספר תגובות ומאוד נהנתי
  אנחנו 2 זוגות בני 60 מטיילים ביחד בעולם (חזרנו מיפן )
  אשמח לקבל תגובה על התוכנית לטיול בארה"ב המערבית .

  יום 1–– 4/9 (ד) = טיסה בשעה 0100 נחיתה ב 6 בבוקר ב 4/9 = (רכב מהשדה ?) סיור ולינה סן פרנסיסקו
  יום 2 –5/9 (ה ) = סן פרנסיסקו
  יום 3 – 6/9 (ו ) = נסיעה על כביש 101עד monterey כביש מס 1 עד san simeon עצירות בדרך המשך נסיעה, לינה בעמק Yosemite Valley (עם עצירות 11 שעות ?? )
  או לינה בעיירה (Oakhurst) שממוקמת בכניסה הדרום מערבית של הפארק
  יום 4 – 7/9 (ש) = פארק יוסמיטי (Yosemite Valley ,,-Tunnel Vie ,(El Capitan)
  Sentinel Dome & Taft Point מסלול הליכה
  אם פתוח תצפית מ-Glacier Point יציאה מהפארק לינה ב Visalia
  יום 5- 8/9 – (א ) = (Sequoia National Park ) ,(Moro Rock)
  (Tunnel Log), (General Sherman), (Congress Trail).
  יציאה מהפארק נסיעה לכיוון לאס ווגאס לינה בדרך (האם ניתן להגיע ללאס וואגס ??????)
  יום 6 – 9/9 (ב ) = לאס וגאס לינה בעיר
  יום7 – 10/9(ג ) = Bryce Canyon National Park נסיעה של 4 שעות
  מסלול Queen Garden ,תצפיות הן Inspiration Point ו-Bryce Point,תצפית בנקודת השקיעה (Sunset Point),לינה בעיירה Panguitch) המרוחקת כשעה נסיעה מפארק ציון
  יום 8 – 11/9 (ד ) = Zion National Park
  לינה בפארק ?/ ב Rockville
  יום 9- 12/9 (ה) =השלמה טיול בפארק ציון
  נסיעה לכיוון קניון אנטילופ לינה באזור.
  יום 10- 13/9 (ו) =קניון אנטילופ (Lower Antelope) , (Horseshoe Bend) אם יש זמן סכר גלן (Glen Canyon Dam) ,נסיעה דרך כביש עוקף marble canyon ללאס ואגס הגעה מאוחרת או חזרה בדרך הקצרה יותר.
  לינה לאס ואגס
  יום 11- 14/9 (ש ) =לאס וגאס
  יום 12 – 15/9 (א )טיסה לניו יורק
  יום 13 – 16/9 (ב )=ניו יורק
  יום 14- 17/9 (ג )=ניו יורק
  יום 15- 18/9 (ד ) המראה לארץ שעה 13.00
  יום 16- 19/9 (ה ) נחיתה 17.40

  1. ענת

   מוטי, על פניו ממש עמוס מדי. מציעה לך לא לנסות להבין אם "אפשר להגיע" מנקודה א. לב. באותו היום אלא אם כדאי. תושיבו את התכנית כולה על גיליון אקסל, עם שורה לכל יום. בכל שורה שימו את נקודת ההתחלה והסיום ומגוגל מפס תקחו את המרחק ביניהן. קחו גם את הערכת זמן הנהיגה אבל תוסיפו לזה עשרים אחוז (גוגל מעריך לנהג מנוסה באיזור שלא עוצר בדרך ואין לא פקקים או צורך בתדלוק או קפה…). עכשיו תראו כמה זמן נותר לכם בפועל לראות מקומות כל יום, וכמה זמן אתם יושבים ברכב ורואים את הנוף דרך החלון. לדעתי, תגלו שיש לכם יחס לא מוצלח של נהיגה לעומת טיול.
   מציעה לכם גם להציץ בתכנית הטיול לדרום-מערב ארה"ב. תוכלו לראות שם שאתם מנסים להכניס שלושה שבועות ב-16 יום וזה יוצא מאד בעייתי. האם אפשרי? טכנית כן, אם רק יושבים כל היום ברכב, אבל חבל.

  2. מרים שרביט

   שלום אנחנו מתלבטים בין צפון מערב ארהב לדרום מערב ונשמח לקבל פרטים

   1. ענת

    הי מרים,
    לרוב נהוג לעשות את הטיול הראשון במערב בדרום-מערב, במשולש של סן פרנסיסקו-לוס אנג'לס-לאס וגאס במשך כשלושה עד ארבעה שבועות. זה פשוט מסלול מעגלי שיושב "טוב" על פרק הזמן הזה ומכיל איזון טוב של טבע וערים. מוזמנת להציץ במסלול הטיול הקלאסי לדרום מערב ארה"ב כאן. צפון מערב מתחלק לאיזורי החוף (וושינגטון, אורגון ואולי צפון קליפורניה) ואיזור הרוקיז האמריקאים (ואולי גם הקנדים). אלו טיולים שונים קצת באופיים אם כי מאד יפים. טיפה יותר מורכבים, בעיקר כי מדובר באיזורים שבחלקם הם פחות מתויירים, או שיש בהם מרחקי נסיעה מאד גדולים.

 44. חבצלת

  שלום ענת

  איזה חסד את עושה עם מטיילים רבים בבלוג, תבוא עלייך הברכה.

  אנו מתכננים לצאת זוג בשנות החמישים ושלושה צעירים בגילאי ה 20 למערב ארצות הברית.
  זה המסלול , שלאחר התלבטויות רבות ועיון מעמיק בבלוג שלך, בניתי:
  תאריך:
  21.8 ד נחיתה לוס אנגלס קצת לטייל ולינה
  22.8 ה נסיעה סן דייגו
  23.8 ו סן דייגו
  24.8 ש סן דייגו
  25.8 א נסיעה גרנד קניון לינה שם
  26.8 ב נסיעה פייג לינה שם קניון אנטילופ בבוקר למחרת
  27.8 ג נסיעה ברייס לינה שם מסלול בבוקר למחרת
  28.8 ד נסיעה ציון לינה שם מסלול בבוקר למחרת
  29.8 ה נסיעה לאס וגאס
  30.8 ו לאס וגאס
  31.8 ש לאס וגאס
  1.9 א נסיעה לוס אנגלס
  2.9 ב יוניברסל
  3.9 ג נסיעה יוסמיטי
  4.9 ד יוסמיטי
  5.9 ה נסיעה סן פרנסיסקו
  6.9 ו נסיעה פאלו אלטו נסיעה לקראת שבת
  7.9 ש פאלו אלטו
  8.9 א נסיעה מונטריי
  9.9 ב מונטריי
  10.9 ג 1 או ס.פ או 1 או ס.פ או
  11.9 ד ס.פ ס.פ טיסה בשמונה בערב מסן פרנסיסקו

  הכרטיסים עדיין לא נקנו
  תודה רבה
  חבצלת

  1. ענת

   הי חבצלת,
   בסך הכל נראה לי אחלה. אהבתי שאתם נוסעים ליעד יום קודם ואז מטיילים על הבוקר. רק תהיו עירניים לשעת השקיעה ותשדלו לא לנסוע בחושך בכבישים בין ברייס לזאיון (בעיקר כי חבל לפספס את הנופים). כמו כן, תראי אם אתם מצליחים לשלב גם שיט בלייק פאואל בביקור בפייג'. שיט מאורגן של שעה וחצי יכול להספיק כדי להתרשם מהקניונים של האגם. נסיעה טובה!

  2. קובי

   הי ענת,
   דבר ראשון, האתר נהדר, מאד נוח ואני מוצא עצמי חוזר אליו רבות, אז תודה!
   אני נשוי להדס ואנו הורים לנויה ויהב, בני כמעט 8 ו-4.
   לפני כבר כמעט שנה יצאנו אתם לטיול בן שלושה חודשים (אירופה) ואיך נאמר, היה מדהים, ויותר, עשה חשק לעוד..
   כעת אנו מתכננים טיול די בקרוב האמת (יציאה מישראל באוגוסט/ספטמבר), לארה"ב, למשך כחצי שנה.
   עקרונית, התכנון המקורי היה שכירת רכב וטיול די ספונטאני, בעקבות מזג האוויר והחשק..
   יחד עם זאת, ומכיוון שהתעוררה אפשרות להמשיך לטייל עוד מעבר לחצי שנה האמורה(לאו דווקא בארה"ב), התחלנו לחשוב על דרך לצמצם מעט עלויות, כך שנוכל "למתוח" עוד את התקציב ומכך את הטיול.
   אחרי ההקדמה הארוכה הזו, לשאלה: האם לדעתך ניתן לעשות בחדשים הללו, קרי אוגוסט/ספטמבר- ינואר/פברואר טיול אשר בו נשכור שש דירות/בתים, כל אחד לחודש כערך (בהתאם לעונות ומזג האוויר כמובן בכל אחד מהיעדים), ואז במשך כל אחד מהחודשים הללו לשלב מחיה באותו היעד עם טיולים יומיים (או של לילה נגיד) בסביבה הקרובה (באופן יחסי כמובן..).
   למשל- לשכור דירות באזור בסיאטל, סן דייגו, יוטה, מונטנה, יוסטון ופלורידה (שוב, כל מקום כחודש). ההתניידות בין המקומות תיעשה עם רכב שכור (בין אם נשכיר לכל התקופה, נקנה רכב או אפילו נשכיר כל פעם אד-הוק).
   כמובן, הבחירה בערים מעלה הינה טנטטיבי בשלב זה ורחוקה מלהיות סגורה, ולכן, כוונתי היא האם כקונספט הדבר נראה לך סביר.
   דבר מה נוסף הוא כמובן העלות, והאם לדעתך בסוג טיול שכזה ניתן לבנות על הוצאה נמוכה יותר כתוצאה מהשכרה לטווח ארוך יותר ושאר השימושים בבסיס קבוע שכזה חלף למעבר בין בתי מלון תכופות.
   אשמח מאד לתגובתך..
   קובי

   1. ענת

    הי קובי,
    שאלה מעניינת. לדעתי, הגם שיש בהחלט דברים מעניינים בערים, החוויה המעניינת יותר היא הרוד טריפ בטבע ובעיירות הקטנות שבדרך. לו אני במקומכם, הייתי מתחילה ברוד טריפ של 3-4 חודשים במערב ואולי את החודשיים האחרונים עושה בלוקיישנים במזרח, וגם אז, נראה לי שגג שבועיים באותה נקודה. או לעשות את הכל ברוד טריפ מתמשך.
    אל תשכחו שארה"ב ממש גדולה. חצי שנה נשמע המון, אבל אי אפשר לראות את הכל בתקופה הזאת.
    יש שיטות להוזלת לינה בבתי מלון, בפרט שאתם ארבעה בחדר. מציעה לך לקרוא את הפוסט שלי כאן לגבי הזמנת לינות בארה"ב. דירת נופש לא בהכרח תתן לכם מחיר זול יותר ללילה ויש איזורים (במיוחד בפארקים של המערב) שבהם דירות כאלו פחות רלבנטיות. זו דעתי לפחות. מה שבאמת מהמם בארה"ב זה הנופים של המערב, ילוסטון, יוסמיטי, החופים של אורגון, יוטה (לא בעיר ספציפית), אריזונה… חבל לפספס את זה בגלל שיקולי כאלו ובאמת שלדעתי לא יצא לכם יקר יותר לעבור בין מלון למלון בהשוואה לדירות נופש. וכמובן, תמיד יש את אופצית קניית הקראוון. זה מאט את הטיול אבל אולי יתן לכם תחושה של "עוגן" שתתאים לכם יותר. בהצלחה!

 45. אפרת

  הי ענת
  תודה על בלוג מועיל ביותר..
  שתי שאלות:
  א. מתכננים לנחות בניוארק ב 6.5 ולטייל כחודש במזרח ארה"ב. האם יש מקום מומלץ ממנו כדאי להתחיל? (נהיה בניו יורק בסוף הטיול ולא בהתחלה. מעדיפים אזורי טבע וכפר ופחות ערים).
  ב. לגבי השכרת רכב, האם עדיף להגיע לעיר קטנה ושם להשכיר רכב ולא בשדה התעופה? ובכלל, האם מחירי השכרת הרכב קפצו? ניסיתי לחפש גם באתר שהמלצת (63$ ליום!!) וגם באתרים של חברות ישראליות,אחרים (הכי נמוך 39$ ליום).
  תודה וחג שמח
  אפרת

  1. ענת

   הי אפרת,
   א. ממליצה לך להציץ בתכנית הטיול לצפון-מזרח ארה"ב. יש שם כל מיני רעיונות.
   ב. אתם ממש קרובים לתאריך הנסיעה ולכן המחירים גבוהים. המחירים עולים ככל שהתאריך מתקרב (כי החברות נשארות עם מלאים קטנים יותר, הרוב כבר מוזמן). רוב הסוכנויות הישראליות עובדות רק עם סניפים גדולים. או בשדה התעופה או בעיר גדולה – לא עם סניפים קטנים. אם תנסו לשכור ישירות, תצטרכו לשלם הפרש ביטוח גדול מאד במקום.
   נסיעה טובה וחג שמח!

  2. קובי

   הי ענת, תודה רבה על התגובה המהירה והאינפורמטיבית, הדברים שענית עושים שכל.
   לאור זאת, ככל הנראה נאמץ את עניין הרודטריפ באמת.. לכן, וברשותך, שאלות המשך:
   היה ואנחנו מדברים על תקופה של חמישה חודשים, ספטמבר-ינואר, האם נשמע לך סביר להתחיל באזור אורגון מונטנה וילוסטון למשל למשך כחודש, ואז לרדת דרומה לכיוון אזור הפארקים של יוטה ואולי מעט וגאס (כשלושה שבועות) משם לכביש החוף המערבי שבין סן פרנסיסקו לסן דייגו למשך כחודש למשל, משם להמשיך דרך אריזונה לטקסס לואיזיאנה (כחודש) ולסיים בחודש כערך באזור פלורידה.
   בנוסף, אני נתקל בקשיים לברר על השכרת רכבים למשך זמן שכזה דרך האתר של רנטל קרס. האם ידוע לך על מגבלת זמן שכזו? כמו כן, האם לא יהיה כדאי יותר לקנות בהתחשב בפרק הזמן?
   תודה רבה מראש!
   קובי

   1. ענת

    הי קובי,
    סליחה על העיכוב הפעם. בעיקרון, כן, זה צריך להיות כיוון. שימו לב שבפארקים שהם גם צפוניים וגם בהרים – גליישר וילוסטון – החורף מתחיל ממש מוקדם. אוקטובר כבר קר. הכביש שחוצה את פארק גליישר נסגר בדרך כלל בשבוע השני של ספטמבר. אם יש לכם אפשרות לצאת בסוף אוגוסט ולהתחיל באיזור הזה, עדיף. אם מדובר בתחילת הטיול בסוף ספטמבר, תצטרכו לעבד את החלק הזה של הטיול בקפידה ולראות שכבישים פתוחים וכד'. גם אוקטובר במקומות הגבוהים ביוטה כבר גבולי.אנחנו תפסנו שלג בברייס בראשון באוקטובר. זה לא אומר שאי אפשר לטייל שם – אבל כן צריך להערך לזה, גם מבחינת ביגוד ובעיקר מבחינת נהיגה. לא להיות לחוצים על נהיגה (לדחות נסיעה אם בדיוק מושלג מאד והכביש מתכסה שלג), להיות עם שרשראות שלג ליתר ביטחון וכד'. השאר נראה לי אחלה.
    לגבי שכירת רכב, שאלת השאלות. בכל פעם שנסענו לחמישה חודשים, בדקתי מחדש. תמיד יצא שלהתעסק עם קניית רכב יקח יותר מדי זמן יקר מהטיול כך שבסוף שכרנו. כן אפשר לשכור לטווח ארוך, אבל זה דורש תיאום מול הסניף ממני שוכרים בארה"ב – לא מול רנטאל קארס. לכם יש אתגר כפול כי אתה מתכנן גם השכרה ארוכה וגם מסלול שאינו מעגלי. מה שאומר שא. יהיו לכם דמי החזר משמעותיים בצד השני של היבשת (בסביבות אלף דולר רק על זה) ואולי יהיה יותר קשה לארגן את זה.

    מבחינת העיקרון, לכל חברת השכרה יש אורך מקסימלי לחוזה השכרה. זה בדרך כלל בין חודש לחודש וחצי. בסיום פרק הזמן המקסימלי, דורשים שתגיע עם הרכב לסניף של החברה כדי להחליף אותו. הרציונל מאחורי זה הוא שהם צריכים לבדוק את הרכב מבחינת בטיחות ולעשות טיפולים שוטפים. אופציה אחת להשכרה ארוכת טווח היא באמת לתכנן להגיע כל שישה שבועות לסניף.

    זה מה שעשינו ברמת העיקרון בטיול הראשון הארוך כי לא הבנו את המשמעות. כלומר, שכרנו בחברת דולר וחשבנו שבטח אפשר להכנס לסניף של דולר בכל מקום ולסדר את העניין. אפילו לא הבנו שירצו להחליף רכבים, חשבנו שזה עניין טכני של הארכת חתימה. שכרנו את הרכב בסן פרנסיסקו. אחרי שישה שבועות היינו באיזור ילוסטון ונכנסנו לתומנו לסניף של דולר בעיירה ג'קסון בוויומינג. ככה גילינו שלא כל סניף של חברת השכרה הוא באמת סניף של חברת ההשכרה. כלומר, יש סניפים מרכזיים שנקראים corporate branch שהם ממש בניהול ישיר של החברה ושם אפשר לעשות הארכות חוזה, שינויי חתימה וכאלו. שאר הסניפים ברחבי ארה"ב הם זיכיונות מקומיים עם ציי רכב משלהם שלא באמת יכולים לעשות את זה. כיוון שהיינו מאד רחוקים מסניף קורפורייט, הסכימו לפני משורת הדין לתת לנו להאריך במייל והמשכנו בטיול עוד שישה שבועות, שאז היינו שוב בסן פרנסיסקו והחלפנו רכב שם לעוד שישה שבועות ואיתו כבר היינו עד סוף הטיול.

    זו השיטה הבסיסית והפשוטה מבחינת חברת השכרת הרכב, אבל לא מבחינתכם, כי כאמור, זה מחייב אתכם להכנס כל שישה שבועות לסניף מרכזי ואז ממש להחליף רכב. שיטה אחרת, שגילינו בטיול הבא, היא לעבור לסוג של ליסינג מול חברת ההשכרה. את *זה* אפשר לסדר מול הסניף בלבד, ולא דרך הסוכנות בישראל. בשביל זה עשיתי את ההזמנה דרך רנטאל קארס ומשם המשכתי טלפונית מספיק זמן לפני הנסיעה מול הסניף של דולר בניו ג'רסי. סיכמתי עם מנהלת הסניף את העניין חודשים לפני הנסיעה וכמה ימים לפני סגרנו ברמת חתימות וחוזים עוד מהארץ. המשמעות בליסינג כזה היא שחידוש החוזה הוא חודשי בטלפון או אימייל ואת כל הטיפולים אתה מתחייב לעשות כשהם מחזירים בסוף הטיול את העלות. זה ממש קל ונוח, כי בסה"כ נכנסים לכל oil change, עושים טיפול ולוקחים קבלה. וזה משהו שתוכלו לעשות בכל פורמט של שכירת רכב, אגב. אם מגיעים לנקודת הטיפולים ועדיין לא קרובים להשכרת הרכב, נכנסים לכל אויל צ'יינג', עושים את הטיפול, לוקחים קבלה ומזדכים בהחזרת הרכב.

    אני חושבת שהיום, אם היינו לקראת טיול של יותר מחמישה חודשים, הייתי מנסה לסגור ליסינג, אבל אם היה מסתבך, הייתי בודקת שוב את עניין רכישת הרכב, בדגש על התהליך בנקודת התחלת הטיול – כלומר, עד כמה מסובך לקנות ולהעביר בעלות על רכב באותה סטייט. יש סטייטס שזה ממש קל ופשוט ויש כאלו שזה דורש הרבה יותר התעסקות. אם יש לכם בארה"ב משפחה או חברים קרובים באיזור הנחיתה שמוכנה לעשות את זה בשבילכם ורק לתת לכם את הרכב "שלהם" כשתגיעו, זה הכי פשוט. רק לברר היטב מראש לגבי הביטוח שלכם כנהג זר (לא אמריקאי) שלוקח את הרכב מחוץ לסטייט.

    בהצלחה וממש אשמח לשמוע מה אתם מחליטים ואיך מתקדמים!

   2. קובי

    הי ענת,
    תודה רבה על התשובה המפורטת, את מאד מאד עוזרת לנו!
    על מנת לוודא שהבנתי דברים לאשורם: הכוונה בליסינג דרך הסניף היא ראשית להזמין דרך רנטל קרס למקס' האפשרי בחברה הספציפית, ואז "על גבי" הזמנה זו, להתקשר לסניף ממנו אני אמור לאסוף את הרכב ולהסדיר אתם את המשך ההשכרה?
    שוב תודה,
    קובי

 46. יוסי כהן

  תודה ענת, איפה הקישור למסלול

  1. ענת

   הי יוסי, אם תעביר את העכבר על המילים מסלול לדרום מערב ארה"ב (גם בתגובתי הקודמת וגם כאן) הצבע שלהן ישתנה לכחול. תלחץ וזה יקח אותך למסלול.

  2. נטלי

   היי ענת!
   חג שמח ויישר כוח על הבלוג

   יש לי שאלה : האם תהיה לי בעיה בלהכנס עם b1/b2 עם חתולה לארה"ב? (לוס אנג'לס) תודה!
   נטלי

   1. ענת

    הי נטלי,
    הטסת בעלי חיים והכנסתם לארה"ב זה לא משהו שאני מתמצאת בו. צריך לא מעט טופסיאדה ובירוקרטיה וזה מתאים יותר למי שעובר לתקופה ארוכה לארה"ב. לא מתאים לטיול (גם לא עבור החתולה… עדיף שתשאר בבית עם קט סיטר).

 47. כהן יוסי

  שלום רב ענת,
  אנחנו משפחה זוג ושתי בנות (21 ו 13) מתכננים טיול לארה"ב בקיץ הקרוב.
  האם בשבועיים וקצת אפשר ומומלץ לעשות את המסלול לוס אנג'לס, סן פרנססיקו ולאס ואגאס.
  כולל ביקור בפארקים , (טבע ושעשועים), כולל זמן קצר בכל אחת מהערים ? באיזה סדר ערים ?
  האם מומלץ הכל ברכב או לשלב טיסות.
  את הטיול אנחנו מתחילים שבוע בניו יורק ואז טסים למזרח.
  בברכה ותודה , יוסי

  1. ענת

   הי יוסי,
   רצוי להקדיש למסלול שלושה שבועות כדי להנות גם מהטבע ולעשות את המסלול ברכב. הנה מסלול דרום-מערב שמכסה בדיוק את היעדים הללו.

 48. נדב אסייג

  הי ענת, אנחנו 7 בני משםחה (5 מבוגרים 2 ילדים (12,16) , בתאריך: 30.04.19 אנחנו נוסעים ללאס וגאס ורוצים לישון לילה באחד הפארקים, חשבתי על על היוסימיטי פארק ומעונינים לישון שם לילה אחד בלבד ולשלב גם איזה מסלול, אני אשמח לדעת לגבי עניין הלינה ? מה את ממליצה? והאם לקחת טיול עם מדריך או משהו אחר? או…..
  לישון בסקויה פארק? מה מומלץ?
  אני אשמח לשמוע את המלצתך.

  1. ענת

   הי נדב,
   זה קצת יותר מורכב מזה. הפארקים הללו גדולים מאד. ההגעה אליהם לוקחת זמן וצריך להזמין לינות בתוך הפארק משהו כמו חצי שנה מראש. הכניסה ממעבר טיוגה תהיה בכלל סגורה. לא ציינת מאיפה אתם מתחילים, אבל בהנחה שמדובר בסן פרנסיסקו או לוס אנג'לס, אתם צריכים לפחות 4 ימים כדי לשלב את יוסמיטי בין היציאה לבין וגאס. זה לא עניין של יום אחד. יש לכם בכלל את הזמן הזה? כי אם לא, סעו פשוט לוגאס. אם יהיה לכם זמן, תוכלו לנסוע לבקר בפארק לאומי זאיון.

 49. רחל

  היי ענת,
  הבלוג שלך הצלה!!!
  מחכים מרשים ומעניין, אין מילים, תודה!
  אני ובעלי מתכוננים לטוס לארה"ב בסביבות יוני-יולי למשך כחודש,
  אני מעולם לא הייתי שם ובעלי כן,
  רציתי לשאול האם טיול על בסיס ניו יורק יומיים- שלושה, אח"כ נסיעה לכוון מפלי הניאגרה דרך הרשי וושינגטון לשלושה ימים נוספים חזרה לניו יורק, משם טיסה פנימית למיאמי למשך שלושה ימים, יומיים באורלנדו ובסביבה ולאחר מכן חזרה לניו יורק לשבוע נוסף זה מסלול נחמד מבחינת מזג אויר, הספקים, חוויות ובהחלט רוצים לשמוע את דעתך ועוד רעיונות,
  אני מציינת שאנחנו זוג שלא אוהבים עומס גדול, זאת אמרת לחץ של הספקים לא עושה לנו טוב- אוהבים טיול חופש אמיתי,
  עם מנוחה וקניום באיזי,
  האם בעיניך המסלול הגיוני?
  רצוי?
  כדאי כוון אחר?
  כמה כסף משוער צריכים עבור כזה מסלול? (נוציא רכב למיאמי ולכוון הצפון- ניאגרה וושינגטון)
  תודה רבה עזרת לי המון

  1. ענת

   הי רחל,
   אני שמחה שאת נהנית מהבלוג. קחו בחשבון שחם מאד בפלורידה בתקופה הזאת. אם אתם רוצים טיול מאד נינוח, הייתי מכוונת למסלול של צפון-מזרח ארה"ב כאן, עם עוד קצת ריווחים לשופינג ומנוחה. לחלופין, אפשר לטוס לדרום-מערב ארה"ב ולעשות שם חודש לפי המסלול הזה. גם כאן, יש חלקים שאפשר להוריד (מסומנים במסלול) ואז לרווח יותר. מזמינה אותך גם לקרוא את הפוסט לגבי כמה עולה טיול לארה"ב. מקווה שיעזור לגבש הערכה בהתאם לצרכים ולתכניות שלכם.

   1. רחל

    תודה ענת היקרה,
    נקודה מעניינת שהתוודעתי אליה השבוע זה שבזמן שהותנו במיאמי יחול 4 ביולי- חג העצמאות האמריקאי,
    יש לך מה לומר לי או להדריך אותי על העניין?
    תודה רבה
    רחל

   2. ענת

    הי רחל,
    סביב החג יש סופ"ש ארוך. כלומר, כל סוף השבוע, מה-3 ביולי ועד ה-6 יתכנו עומסים במוקדי תיירות. בתחילת וסוף השבוע גם יכולים להיות פקקים רציניים. ב-4 עצמו תהיינה חגיגות. בכל עיר ועיירה יש בדרך כלל מצעד בבוקר החג וזיקוקים בערב.

 50. רמי

  שלום ענת,
  אני ואשתי נוסעים לשלושה שבועות של ירח דבש בארה"ב החל מ-9 באפריל. אנחנו נהיה עם אוטו שכור, ורוצים להתמקד בדרום, ומעניינים אותנו בעיקר אנשים, תרבות ופוליטיקה וגם קצת מוסיקה, אוכל וטבע. המקום היחיד שאנחנו רוצים להיות בו בוודאות הוא ניו אורלינס, והשאלה מה כדאי לצרף לו באזור (קנטאקי, טנסי, וירג'יניה, טקסס), ואם כדאי לטוס לניו יורק ומשם להתחיל מסלול באוטו (כולל פנסילבניה ודרומה), או לטוס ישר לדרום ממש. אשמח לעצותייך. תודה, רמי

  1. ענת

   הי רמי,
   נשמע לי ממש כיף. בשלושה שבועות אפשר לעשות די הרבה. הייתי מנסה לשלב את Great Smoky Moutains National Park אבל יותר לקראת סוף הסיבוב, כדי שיספיק להתחמם קצת. מעבר לזה, בכל מקום יש דברים מעניינים. רק שימו עין על מרחקי הנסיעה, בפרט בטקסס. אין לי באמת אפשרות להכין לכם תכנית כאן ובעיקרון תצטרכו להתעמק בכל הסטייטס הללו ולראות מה מעניין אתכם. כיוון שהזמן קצר, אולי עדיף לכם להעזר באושרה קמחי שמכירה ממש טוב את האיזור ועושה יעוץ טיולים בתשלום.

 51. שיר

  היי ענת,
  קודם כל תודה רבה על העזרה רך הבלוג , מרגיש שכל מידע שאת רושמת הוא חיוני ועונה בדיוק על כל השאלות שצצות עם הזמן. אשמח להתייעץ על מסלול שבנינו לבד , אנחנו מנסים לטעום משני הקצוות מערב ומזרח אך עדיין גם לרווח את הטיול. אנחנו זוג שחוגג ירח דבש והטיסה מתוכננת לסוף יולי – אוגוסט לחודש.
  חשבנו על מסלול כזה:
  ימים 1- 4 סן פרנסיסקו
  ימים 4- 6 פארק יוסמיט
  ימים 7-11 ללוס אנג'לס
  ימים 12-15 – נסיעה לוגאס דרך קינגמן וגרנד קניון
  ימים 15- 19 וגאס (חשוב לנו שזה יהיה בסוף שבוע חמישי-שני)
  ימים 20- 26 אורלנדו ומיאמי (חשוב לנו שההגעה לפארקים באורלנדו תהיה באמצע שבוע)
  ימים 27- 31 – ניו יורק ומפלי הניאגרה

  1. אשמח לחוות דעת על המסלול (האם הוא מסלול כדאי? האם הוא צפוף מידי? האם הקצבנו מספיק ימים לכל יעד?)
  2. אשמח לייעוץ בדרכים – אנחנו מתכוונים לנסוע מסן פרנסיסקו ליוסמיט , ומיוסמיטי ללוס אנג'לס – האם יש בדרך נופים או מקומות שכדאי לחוות או פשוט לנסוע את ה4 שעות ללא עצירות?
  את הנסיעה מלוס אנג'לס ללאס וגאס נעשה כעצירה ובה נחווה את הגרנד קניון והעיירה סליגמן – כמה זמן בערך אמורים לתזמן שם?

  תודה רבה!

  1. ענת

   הי שיר,
   המסלול עמוס יחסית בנסיעות וטיסות. לא לכל אחד זה מתאים. אישית, הייתי מוותרת לפחות על פלורידה שהיא גם חמה, לחה וגשומה בעונה הזאת. כל יום טיסה אוכל יום מהטיול וצריך לקחת את זה בחשבון (להתארגן, אריזות לבדיקות בטחוניות, החזרת רכב, שכירת רכב והטיסה עצמה…). יש לכם גם נסיעות ארוכות קצת יותר ממה שנדמה לכם. במקום 4 שעות, יותר לכיוון של 5-6 שעות. זה לא נורא ולדעתי אין מה לעצור בכוח בדרך. עוצרים לחילוץ עצמות, תידלוק, ארוחה וכדומה כשצריך. רק שימו לב לזמן שזה אוכל לכם מהטיול ותחשבו בהתאם. למשל, כשאת כותבת ימים 4-6 יוסמיטי, אם שם מחשיבים את הנסיעות, זה יוצא יום אחד מלא בפארק.

   נראה לי שדווקא בקטע של הנסיעה מלוס אנג'לס לוגאס אפשר להוריד יום. ביומיים תספיקו לראות הכל, כולל הגרנד קניון. שעתיים בסליגמן, שעה באוטמן ושלוש שעות בגרנד קניון זה יהיה די והותר.

   לגבי מפלי הניאגרה, זה יום נסיעה לכל כיוון. לא יהיה לכם הרבה זמן בניו יורק, קחו גם את זה בחשבון.

  2. אורלי קמיל

   היי ענת,
   שמחה לקרוא את הבלוג אנחנו נהייה ביוסמטי בסוף אפריל וכרגע לא מצאתי מקומות בעמק. אנחנו מגיעים מסן פרנסיסקו ותהיתי איפה כדאי ללון מחוץ לעמק כשבאים מכיוון סן פרנסיסקו.אנחנו מחפשים מלון. נהיה 4 זוג הורים ותאומים בני 13.לראשונה ביוסמטי.
   תודה רבה ,אורלי

   1. ענת

    הי אורלי,
    ביוסמיטי צריך להזמין מקומות משהו כמו חצי שנה לפני, בטח לעונת האביב. מזמינה אותך לקרוא כאן הכל לגבי לינה ביוסמיטי, כולל המלצות למקומות לינה מחוץ לפארק.

  3. שיר

   הייי תודה על התשובה . נסתי לבנות מסלול טיפה שונה בהתחשב לחלוקת הימים שהצעת מבחינת נסיה וטיסות. אנחנו לוקחים בחשבון כמובן שהטיול כולל נסיעות וטיסות רבות אך מאמינים שגם בנסיעה נהנה מהנוף וכך נוכל לחוות יותר מקומות במערב. לגבי פלורידה חשוב לנו להגיע לשם בגלל הפארקים. אשמח להסתכלותך והערות.
   יום 1 – הגעה ללוס אנג'לס
   יום 2- 4 (28-30.7 ) – הסתובבות בלוס אנג'לס ( אולפני יוניברסל, שדרת הכוכבים , סנטה מוניקה)
   יום 5 –יציאה לכיוון סן פרנסיסקו דרך כביש 1 – עצירה ולינה במונטריי \ עיירה אחרת שאת ממליצה
   יום 6- המשך נסיעה לכיוון סן פרנסיסקו
   יום 7 – 9 (1-3.8 ) סן פרנסיסקו
   יום 10 – יציאה ליוסמיטי + לינה בפארק
   יום 11- טיול בפארק יוסמיטי
   יום 12 – 13 יציאה לכיוון וגאס – לינה בעיירה בדרך אשמח להמלצה
   יום 14- 17 (8-12.8) – וגאס
   יום 18- טיסה לאורלנדו
   יום 19 –24 (13-18.8) אורלנדו +מיאמי
   יום 25- טיסה לניו יורק
   יום 26 – 33 (20-27.8) – ניו יורק ומפלי הניאגרה (מפלי הניאגה תלוי בהספק באותו השבוע)

   *חשוב לי מאוד לדעת איזה מסלול מבין השניים נראה לך מוצלח יותר וחוויתי יותר לביקור בפעם הראשונה בארה"ב.

   תודה רבה!

   1. ענת

    שיר,
    לשיקולכם, מן הסתם. רק קחו בחשבון את הזמנים. למשל ביום 5, אתם תהיו באוטו כמעט כל היום. לא תוכלו לבקר רגלית במקומות היפים שלאורך הכביש וחבל. יום 6 – בעצם רק אז יהיה לכם חצי יום לטייל במונטריי עצמה. הנסיעה משם לסן פרנסיסקו זה סדר גודל של 3 שעות. ימים 12-13, דווקא כאן אין בעיה לעשות את הנסיעה ביום אחד. זו נסיעה קלה ואין יותר מדי מה לעשות בדרך. לי אישית נראה מיותר לטוס עד פלורידה ועוד באוגוסט כשיש לכם בלוס אנג'לס את יוניברסל ודיסני, אבל שוב, לשיקולכם.
    אני בטוחה שתהנו בכל מקרה – אין לי באמת דרך לדעת איזה מהמסלולים הכי יתאים לכם אבל אני מבטיחה שחווייתי יהיה בכל מקרה ואני מאמינה שגם מוצלח. רק תתכוננו לקצב הגבוה מראש.

 52. רינת

  היי ענת ,ראשית כל הכבוד עך הבלוג שלך הוא מעולה מפורט ונעזרתי המון בו .
  אני ובעלי מתכננים טיול למערב ארה"ב לשלושה שבועות בחודש מאי 2019 . נעזרתי בטילו שלך 21 יום במערב ארה"ב.
  השאלה שלי בנוגע לכטיס שנתי לכניסה לפארקים הלאומיים האם שווה לקנות או לא .
  לא מצאתי בשום מקום את רשימת הפארקים שהוא כולל . אני מתכננים להיות :
  1. קניו אנטילופ
  2. פארק לאומי ברייס
  3. ד'ת וואלי
  4. יוסימיטי פארק
  5. פארק גשר הזהב
  6. שמורת פוינט לובוס
  7. LIGHSTATION PARK
  מה מפה כולל הכרטיס חינם והאם שווה לקנות אותו ?

  1. ענת

   הי רינת,
   אני שמחה שהטיול עוזר. בגדול, קניון אנטילופ לא מכוסה בכרטיס וגם לא פוינט לובוס (זה פארק מדינה של קליפורניה). את הפארק האחרון אני לא מכירה אבל זה לא פארק לאומי אז אני מניחה שלא יכסה (אם כי יש הפתעות לפעמים ויש מקומות שמכבדים את כרטיס הפארקים למרות שהם לא חייבים). פארק גשר הזהב, אין לו ממש כניסה אז לא עולה כסף. גם דת' וואלי, למיטב זכרוני, הוא חינמי. לכן במקרה שלכם, אם מדובר רק בשני פארקים, אולי באמת משתלם יותר לקנות כניסה פר פארק. לדעתי שווה לכם לשקול את פארק זאיון ואז זה כבר אולי כן כדאי. בכל מקרה, לא התלבטות עצומה. מקסימום, שילמתם $80 תרומה לפארקים האמריקאים… כשיכולתם לשלם רק $40.

   1. רינת

    תודה רבה .
    עוד שאלה , אנו שוכרים רכב ואני אצטרך סים כדי שיהיה לי נייוט לכל התקופה ובכלל ווי פיי לווצאפ.. אינטרנט
    מאיפה הכי משתלם לרכוש ?
    שמעתי שממסי מציעה חבילות עם גלישה וגם נותנים משהו שנקרא כרטיס AAA יודעת על זה משהו ?
    האם משתלם ?

   2. ענת

    הי רינת,
    מה שאנחנו עושים זה לגשת לחנות הקרובה של At&T או t-mobile (מסמנים מראש במפה ליום הראשון ונוסעים לשם מהשדה) וקונים שם סימים עם תכנית פרי-פייד. היתרון הוא שבחנות מחליפים לנו את הסימים ואם יש בעיות, מטפלים בהן במקום. לשתי החברות (וגם לאחרות) יש תכניות pre-paid שכוללות קשר אינטרנט שעולות משהו כמו $40 לחודש. קחו בחשבון שאיכות הכיסוי בארה"ב נמוכה מזו שבארץ.
    לא מכירה את ההצעה של ממסי לגבי גלישה. כרטיס טריפל A מקנה הנחות בכל מיני מקומות ועשוי להשתלם בטיול ארוך יחסית (תלוי באטרקציות שאתם מתכננים לבקר בהן). את יכולה לחפש בגוגל triple A ולראות מה ההנחות בימים אלו ואם מתאים לכם. בהצלחה!

 53. מאיה

  היי ענת
  אנחנו מגיעים לניו יורק באוגוסט בין התאריכים 6-19/08. זוג + 2 ילדים בגילאי 8,10.
  אנחנו נשהה בניו יורק בין התאריכים 6-11/08 ואח"כ מעוניינים להשכיר רכב ולצאת מהעיר לטיול באזור המזרחי, ללא טיסות.
  כמה שיותר טבע, בעוצמות של ארה"ב, שילוב של מעט היסטוריה גם.
  היינו בטיול בחוף המערבי בלי הילדים ואנחנו מאוד רוצים חוויה עצמתית של טבע כמו שחוינו שם. זה אפשרי בכלל?
  אשמח להתייעץ לגבי המסלול, אני מרגישה מוצפת ברצונות וזקוקה למיקוד. גם בתשלום אם אפשרי, פשוט זקוקה לסיוע מפורט (:

  1. ענת

   הי מאיה,
   לא תמצאו במזרח את העוצמות של יוסמיטי, יוטה או ילוסטון. כדאי מאד להוריד ציפיות ואז תוכלו כן להנות מהיופי של צפון-מזרח. לו אני במקומכם, הייתי מקצרת בעיקר ומרחיבה מחוץ לעיר, בעיקר בגלל החום והלחות. תוכלי למצוא כאן את הצעת המסלול שלי לצפון-מזרח ארה"ב. אינני עוסקת ביעוץ פרטני גם לא בתשלום, אבל יש מי שכן. אני יכולה להמליץ לך על חברתי אושרה קמחי שהיא מנוסה בטיולים בארה"ב לא פחות ממני.

 54. עמית ירושלמי

  היי ענת, אשמח לעזרה בתכנון מסלול ראשוני והמלצות או דיס המלצות

  זוג, בני 26, פעם ראשונה בארצות הברית.
  יש לנו שלושה שבועות, התכנון הוא ניו יורק, בוסטון, פילדפלפיה מפלי הניאגרה ו-וגאס.
  כן, פעם ראשונה אבל עדיין לא מוכן לוותר על לאס וגאס למרות המרחק והכסף שמצריך.

  רציתי לשאול בבקשה, אם רוצים שלושה לילות בוגאס, ועוד 6 לילות בניו יורק, איך כדאי לחלק את הזמן בשאר המקומות? האם יש עוד מקום חובה שמומלץ להוסיף ?? לא מכיר יותר מדי. אשמח לתשובתך. בתודה רבה, עמית.

  1. ענת

   הי עמית,
   ממליצה לך להציץ במסלול לצפון-מזרח ארה"ב. תוכל למצוא שם רעיונות ליעדים נוספים בצפון-מזרח. אכן, לדעתי וגאס לא משתלבת כאן טוב, אבל אם אתה מוכרח, אז מוכרח 🙂

 55. יובל יעקובוביץ

  שלום ענת,
  קודם כל רציתי לפרגן על האתר המאוד מושקע ולהגיד לך שהוא מאוד תורם לי.
  ועכשיו לענייננו,
  אנחנו זוג בני 23 (לשנינו יש ויזה) שמעוניינים לטוס לטיול באורך של 4-5 שבועות לקראת סוף אוגוסט עד סוף ספטמבר.
  לשנינו זאת לא הפעם הראשונה בארה"ב, אך אני הייתי בפעם האחרונה לפני למעלה מעשור.
  התכנון שלנו הוא להתחיל בדרום-מערב ולעשות את המסלול המעגלי של לוס אנג'לס, סן פרנסיסקו ולאס וגאס (לאו דווקא בסדר הזה) עם עצירות בדרך בפארקים הלאומיים (לא חובה לעבור בכולם, מספיק 2). התכנון לחלק הזה הוא סביב 3 שבועות.
  משם חשבנו לטוס לניו-יורק, לשהות שם 5-7 ימים ולהמשיך ברכב לכיוון וושינגטון ומשם לכיוון מפלי הניאגרה ובחזרה לניו יורק.
  התכנון לחלק הזה הוא כשבועיים.
  האם התכנון נראה לך ריאלי או שהוא עמוס מדי ?
  אשמח להצעות לשיפור

  1. נורית הלפמן

   שלום ענת,
   אשמח לעזרתך, טיול לארצות הברית בת ואבא, צריכים להגיע בת חילה לוורמונט לעניין כשלהו, ואחכ למרילנד, איך עושים זאת

   1. ענת

    הי נורית,
    או שטסים בטיסת פנים לורמונט או שלוקחים רכב משדה תעופה אחר. ואחר כך, גם או ברכב או בטיסות פנים 🙂 לא נתת שום מידע מעבר לזה, עיתוי ואורך הטיול, כך שקשה לי מאד להתייחס מעבר לזה. למה מרילנד דווקא? מה מטרת הטיול ומה אורכו? קחו בחשבון שבחורף מאד מאד קר במקומות האלו והחורף נמשך ממש אל תוך אפריל. מוזמנים לקרוא עוד על מסלולי טיול בצפון-מזרח ארה"ב כדי להתרשם מהאיזור.

   2. רונית אופיר

    היי ענת
    שפו על היוזמה המבורכת 🙂
    אני שואלת כאן פעם ראשונה ומקווה שאכן זו הדרך.

    אנחנו זוג מבוגרים (65) שמטיילים המון ולקראת פסח טסים לקליפורניה ל 19 יום. בינתיים אוספים נתונים ועוד לא סגורים על כל התכנית .
    מה ידוע לך על POW WOW , ב 27.4 יש איזה שהוא פסטיבל באוניברסיטת סאן פרנסיסקו. האם זו חוויה מרתקת ? הבנתי שהביקור בשמורות האינדיאנים מאכזב .

    נשמח לשמוע את דעתך לגבי ה – POW WOW

    תודה מראש, רונית

   3. ענת

    הי רונית,
    לא יצא לנו להיות עדיין בפאו וואו אבל זו בהחלט נראית לי חוויה אם מגיעים לפאו וואו הנכון. מעבר לזה, אכן אין מה לבקר בשמורת אינדיאנים. זה פשוט שטח אדמה שיש בו שיטור של כוחות מקומיים של השבט, אבל אין שם מה לראות באופן מיוחד. בני השבטים חיים בבתים רגילים ונוהגים ברכבים רגילים ואין שום דבר מיוחד לראות שם.
    אם זו הפעם הראשונה שלכם במערב, מציעה לך להציץ במסלול הטיול לדרום-מערב ארה"ב ולראות מה מתאים לכם. תהנו!

  2. איציק

   הי בוקר טוב ,

   אנחנו מתכננים מפגש משפחתי בניו יורק בסוף מאי אחיות שלי גרות שם , אני מחפש המלצה לכוון לטיול של 3-4 ימים מניו יורק שיהיה יפה ובעיקר טבע פחות ערים לאיזה כיוון היית ממליצה ??
   אנחנו נהיה 6 מבוגרים מגיל 35 עד 65 …4 ילדים:) וההורים .

   1. ענת

    הי איציק,
    בעיתוי הזה במדינת ניו יורק, הקלאסי נשמע לי טיול נינוח למפלי הניאגרה ובחזרה, עם עצירה באיזור אגמי האצבעות לטיול בווטקינס גלן. לא הייתי מכניסה יותר מזה, היות ותהיו בהרכב קבוצתי, מן הסתם בשלושה רכבים, כך שהקצב שלכם יהיה איטי. מוזמנים לקרוא עוד על המקומות בתיאור המסלול לצפון-מזרח ארה"ב.

   2. דנה

    היי ענת,
    תודה רבה על בלוג נהדר.|

    אנחנו זוג + 3 (16, 21, 25), פעם ראשונה באזור מערב ארה"ב עם הילדים.

    מתלבטים בחלוקת הימים כדלקמן:

    20.9 נחיתה בסן פרנסיסקו (טיסה ישירה מהארץ)

    23.9- 20.9: סן פרנסיסקו (3 לילות)

    23.9-25.9: יוסמיטי (2 לילות)

    25.9-28.9: אזור כביש מס' 1 (כרמל, מונטריי סה"כ 3 לילות)

    28.9-30.9: לוס אנג'לס (2 לילות)

    30.9-2.10: סן דייגו (2 לילות)

    2.10-5.10 וגאס (טיסה חזרה לארץ מוגאס סה"כ 3 לילות)

    נשמח לחוות דעתך לגבי חלוקת הימים.
    תודה רבה

   3. ענת

    הי דנה,
    נראה לי על פניו סביר אבל זה יחסית קצב מהיר. שימו לב שביוסמיטי יש לכם רק יום אחד לטייל. אישית, הייתי מוסיפה שם יום, על חשבון לאס וגאס כנראה. מציעה לכם לשים את התכנית על גיליון נתונים ובכל יום לציין כמה מרחק נסיעה וזמן נסיעה יש (לא לשכוח להוסיף 20 אחוז למה שגוגל מעריך מבחינת זמני נסיעה). תראו אם הקצב מתאים לכם או להוריד יעד (כנראה סן דייגו).

 56. שני

  היי ענת 🙂
  בלוג מעולה!!
  אשמח להתייעץ.
  אני ובן זוגי מעוניינים לטוס ביוני למשך שבועיים לניו יורק, לאס וגאס ולוס אנג'לס.
  חשוב לי לציין שהיינו לפני כשנה 6 ימים בניו יורק ו- 4 ימים בלאס וגאס אז כך שאת החוויה הראשונית כבר יש לנו 🙂
  התכנון הוא להיות בניו יורק 5 ימים, 4 ימים בלאס ווגאס ו-5 ימים בלוס אנג'לס (לשלב את כביש 1).
  אשמח לשמוע את דעתך לגבי התכנון מבחינת זמנים ושהייה בכל ידע.

  תודה רבה 🙂

  1. ענת

   הי שני,
   זה עניין של החלטה, כמובן. לטעמי, הייתי לגמרי משנה פאזה ובונה משהו הרבה יותר מעניין עם טבע במערב. את מוזמנת לקרוא כאן על מסלול הטיול בדרום-מערב ארה"ב . ביוני יוסמיטי מהמם וחבל לוותר עליו ובכלל, יש במערב דברים הרבה יותר מעניינים מאד מאשר וגאס ולוס אנג'לס.

 57. אורלי

  היי ענת, בלוג נפלא!
  אנחנו זוג +3 (12,9,6) נסיעה ראשונה עם הילדים ואשמח לשמוע את דעתך:
  ממריאים ב 1.8 לסן פרנסיסקו לבקר משפחה ואז ב 8.8 (גמישים אם צריך) יוצאים למסלול שלנו:
  8 – יוצאים ליוסמיטי, נסיעה, התארגנות ומה שנספיק באותו יום
  9-10 ימי טיול ביוסמיטי
  11 – נסיעה למונטריי ולינה שם
  12- מונטריי+ נסיעה לסן דייגו
  13+14 סן דייגו
  15 נסיעה ללאס וגאס
  16 אחד הפארקים – בעדיפות לברייס ( מה דעתך?)
  17 וגאס
  18 נסיעה ל LA
  19-21 LA
  22 ממריאים אחה"צ ארצה

  1. ענת

   הי אורלי, אני שמחה שאת נהנית מהבלוג 🙂
   אני חוששת שהמסלול שלכם בסדר גמור רק טיפה דחוס מדי. אנסה לפרט –
   מונטריי יוצא לכם שם קצר מדי. יקח לכם כמעט את כל היום להגיע מיוסמיטי למונטריי ולמעשה למחרת תצאו כבר לסן דייגו (כמובן, לא בכביש 1!) לדעתי עם ילדים בגילאים האלו שווה להקדיש למונטריי יום שלם, כולל האקווריום וביקור בשמורת פוינט לובוס או אפילו שייט לצפיה בלוויתנים. בנוסף, לנסוע כל הדרך מוגאס לברייס, לבקר ולחזור באותו היום קצת צפוף וחבל לא להשקיע עוד יום ולהיות גם בזאיון (זה כמעט על הדרך). אני לא יודעת מה תכננתם ללוס אנג'לס, אבל הייתי שוקלת להוריד יום מלוס אנג'לס ולצאת לדרך יום קודם. אולי אפילו להוריד יום ביוסמיטי, בעיקר כי באוגוסט המפלים יבשים ויכול להיות מאד מאד חם בפארק. ואז להוסיף יום במונטריי ואולי יום לזאיון.
   כרגיל, לשמור על גמישות באוגוסט בגלל השריפות. מכל היעדים שלכם, איזור החוף (סן פרנסיסקו, מונטריי וסן דייגו) הכי סביר מבחינת מזג אוויר וסיכון לעשן, אז אולי תרצו לקחת את זה בחשבון.

   1. אורלי אופק

    תודה! איך עכשיו לדעתך?
    1-7 משפחה. סן פרנסיסקו וסביבותיה
    8 נסיעה ליוסמיטי
    9 יוסמיטי
    10 נסיעה למונטריי
    11 מונטריי
    12 נסיעה לסן דייגו
    13-14 סן דייגו
    15 נסיעה לוגאס
    16 נסיעה לברייס ולינה שם
    18 נסיעה לזאיון ולינה שם
    18 חזרה לוגאס
    19 נסיעה לל.א.
    20-21 ל.א.
    22 יום הטיסה

   2. ענת

    הי אורלי,
    נראה לי בסדר גמור. הדבר שהייתי משנה זה ביום של ה-16, להגיע ללינה בספרינגדייל, צמוד לזאיון. אין בעיה להספיק את זה אחרי ברייס (רק תסעו כשיש אור ואל תכנסו לחושך). ככה תהיו ליד הפארק על הבוקר לפני שהחניונים מתמלאים (בסביבות תשע בבוקר). בהצלחה!

 58. סוהא

  היי ענת
  בלוג מאוד מרשים
  כל הכבוד לך
  אנחנו משפחה שני מבוגרים פלוס שני ילדים 5 ו 8 שנים
  מתכננים לפסח הקרוב 4\2019 לנסוע לארצות הברית ל 14 יום, וזו הפעם הראשונה שלנו, בעלי היה כמה פעמים אך מעמי עבודה .
  היעד שלנו הוא ניו יורק , אבל 14 יום רק לניו יורק זה הרבה, אז מה את ממליצה לנו לשלב עם ניו יורק??
  תודה לך מראש

  1. ענת

   הי סוהא,
   אני מסכימה ששבועיים בניו יורק זה ממש יותר מדי. בדרך כלל, משלבים את ניו יורק עם קצת טבע בצפון מדינת ניו יורק, כולל מפלי הניאגרה . באפריל זה קצת מוקדם מדי ועדיין מאד מאד קר באיזורים הצפוניים. מה שהייתי עושה במקומכם זה לשלב לפחות את וושינגטון די.סי. ליומיים-שלושה ולהוסיף לזה סיבוב מחוץ לעיר ברכב שכור בפנסילבניה (מה שנקרא איזור האמיש). אתם יכולים עם הילדים לבלות גם יום בפארק השעשועים של Hershey. יכול להתאים מאד.

  2. אינה סולומון

   שלום ענת
   נעזרתי רבות בעצותייך בטיול לארצות הברית ביולי שעבר.
   ביולי הקרוב אנו נוסעים לביקור משפחתי בדנוור.
   היינו רוצים להיות מספר ימים בפארק ילוסטון.
   יש לנו רק כ 10 ימים לטיול מעגלי מדנוור וחזור לדנבר.
   האם רלוונטי או אפשרי לדעתך לנסוע עד ילוסטון?

   תודה
   אינה

   1. ענת

    הי אינה, אני שמחה לשמוע שעזרתי בטיול הקודם 🙂
    בהחלט אפשרי לעשות טיול מעגלי מדנבר שיכלול את ילוסטון והגרנד טטונס. אין בעיה בכלל. זו נסיעה של יום שלם (כ-12 שעות) עד איזור הפארק. תוכלו להנות מטיול מעמיק ויפהפה באיזור ילוסטון. רק כמו תמיד, לשמור על גמישות מבחינת שריפות וכאלו. בהצלחה!

 59. לימור

  שלום ענת, אנחנו זוג+3 בנים בגילאי 11,15,18 נוסעים ל-22 ימים.
  1-3 ימים סן פרנסיסקו
  4- יוסימיטי
  5 – מונטריי
  6-פיסמו ביץ
  7-9 – לוס אנג'לס
  10-11 – סן דייגו
  12-13 – אנהיים
  14-17 לאס וגאס
  18-22 – ניו – יורק

  אשמח להערותייך האם המסלול הגיוני והאם היית משנה ?

  תודה רבה
  לימור

  1. ענת

   הי לימור,
   המסלול לחוץ מדי. יוסמיטי ביום אחד זה בלתי אפשרי ממש. יש לכם 5-6 שעות נהיגה לכל כיוון ולא תספיקו לראות הרבה. אתם בגדול דוחסים מסלול של שלושה שבועות וחצי במערב (בגלל סן דייגו) לשבועיים וחצי. מציעה לך לקרוא כאן על המסלול לדרום-מערב ואז להושיב את המסלול שלכם על טבלה מסודרת, כולל זמני נהיגה כל יום. לא לשכוח להוסיף עשרים אחוז להערכות הזמנים של גוגל מפס.
   לו אני במקומכם, הייתי מורידה את ניו יורק והולכת לפי המסלול הקלאסי. לחלופין, מוסיפה שבוע לטיול.

 60. רון

  שלום ענת,
  אנחנו זוג שטייל מס' פעמים בארצות הברית מזרח מערב ודרום, במערב התיכון הכולל את שיקגו לא היינו עדיין,מחפשים שלד של מסלול באזור לשלושה שבועות ביוני 2019.
  תודה,
  רון

  1. ענת

   הי רון,
   חייבת לאמר שאני ממש בעד המערב וחושבת שקשה מאד למצות אותו. מציעה לך להציץ במסלול האולטימטיבי לחוף המערבי ובמסלול הרוקיז כדי לוודא שלא מפספסים את האיזורים האלו לפני שמגיעים למערב התיכון. מרכז ארה"ב, בין האפלאצ'ים לרוקיז מעניין מבחינה תרבותית ועירונית, אבל יחסית דל בנופים.
   אם ממש רוצים להגיע כבר לאיזורים של המרכז, תלוי אם אתם רוצים טיול עירוני או רוד טריפ. טיול עירוני יכלול את הערים הגדולות שיקגו, מיניאפוליס, סיינט לואיס, סינסינטי, לואיוויל, קליבלנד ודטרויט.
   ברוד טריפ הייתי מכוונת לדקוטות ועושה משהו כזה:
   Lake Superior, Duluth, Voyageurs National Park, Roosevelt National Park, Custer State Park, Mt. Rushmore, Badlands National Park,
   זה טיול מקסים באיזורים מיושבים בדלילות ועם נסיעות מאד ארוכות. בזה תוכלו לשלב את הערים שבדרך כמובן.
   בהצלחה ותהנו!

  2. מיכה

   שלום ענת
   אנחנו צפויים להיות ביוסמיטי בין ה 20 ל 23 באפריל
   היכן לדעתך עדיף ללון ?
   באוקהרסט או במריפוסה ?
   האם ניתן לטייל במריפוסה גרוב באפריל ?
   תודה מראש

   1. ענת

    הי מיכה, סיכוי נמוך מאד שמריפוסה גרוב תהיה פתוחה. מאד. במיוחד היות ובינתיים נראה שהשנה יחסית מושלגת. הכי טוב לכם ללון בתוך העמק, באחד הלודג'ים. בין אוקהרסט למריפוזה, אני לא רואה הבדל משמעותי, הייתי הולכת על איפה שהייתי מוצאת דיל מתאים יותר.

 61. ליאת

  הי ענת,
  רוצים להציק לך בשאלה נוספת… נזכיר: טסים למערב ארה״ב באוגוסט הקרוב, 3 ילדים (15;13;9)
  יש לנו 6 ימים בלבד ל״סיבוב הפארקים״ – יוצאים ביום ראשון בבוקר מוגאס וחוזרים בשישי בערב לוגאס.
  חשבנו:
  ראשון. הגעה לפארק זאיון לינה בספרינגדייל
  שני. מסלול בפארק זאיון לינה שוב בספרינגדייל
  שלישי. קניון ברייס לינה בברייס
  רביעי. מסלול הליכה בקניון ברייס לינה בפייג’
  חמישי. פייג’ ואגם פאוול. פה מתלבטים איך להמשיך.
  האם ללון בגראנד קניון בחמישי בערב לקום לזריחה בשישי ולעשות את המסלול של הגרנד ומרכז המבקרים בשישי או שזה עמוס מדי ולא נספיק להגיע ללינה בווגאס באותו יום.
  האם היית מוותרת על אגם פאוול ופייג’ או אולי על הגראנד קניון. מה שבטוח לא רוצים לרוץ ולסמן וי אלא ללכת לפחות אבל לדברים המעניינים. נראה שהנסיעה מפייג לגדה הדרומית של הגרנד קניון ארוכה ביותר!
  תודה לך על עצותייך הטובות
  ליאת

  1. ענת

   הי ליאת,
   אתם נותנים יותר מדי זמן לברייס וזאיון, לדעתי. אם תצאו מוקדם בבוקר מוגאס, אין סיבה לא לטייל בזאיון כבר באותו היום. לחלופין, סעו עד ברייס, ,תגיעו אליו בסביבות שתיים בצהריים, מה שיותיר לכם זמן לכמה נקודות תצפית + מסלול הליכה בגני המלכה ולינה ליד הפארק או אפילו הלאה לכיוון זאיון. למחרת, נסיעה לזאיון ובילוי של כל היום בפארק ולינה ליד הפארק. יום שלישי, אתם כבר בפייג' לקניון אנטילופ והזמנת הסירה ליום המחרת. יום רביעי שיט בקניון פאואל (אל תפספסו עם ילדים בגילאים האלו!) ולינה בפייג'. למחרת סעו ל לגרנד קניון (זה רק 3-4 שעות מפייג', ממש לא נורא) ותעשו את אחר הצהריים בגרנד ואז למחרת סעו בנחת לוגאס.
   לברייס מספיק חצי יום, לזאיון צריך יום שלם, מהבוקר עד הערב. הגרנד קניון זה חצי יום מקסימום. ולא לפחד מהנסיעות – הן קלות מאד. תהנו!

 62. Paz

  1 נחיתה ונסיעה לפאתי יוסמיטי
  -2 יוסמיטי יומיים מלאים
  3 יוסמיטי-סקויה לינה באזור
  4-8סקויה – וגאס כולל סכר הובר וגרנד קניון – 4-5 ימים מלאים
  9 וגאס- סן דייגו-אפשרי עצירה בעיר calico יש שם משהו עם מערב הפרוע
  10-11סן דייגו הגעה : מפרץ לה הויה כלבי הים, עולם הים ועוד.- יומיים מלאים
  12-15נסיעה סן דייגו -לוס אנגלס יום 1 הוליווד , שדירת הכוכבים , סרט
  אנהיים- יום מלא:יוניברסל. יום מלא: דיסני יום מלא מנוחה או השלמות לוס אנגלס : , 3 ימים מלאים
  16 יום נסיעה אנהיים לכיוון – טירת הרסט, סנטה ברברה-1יום
  17-18סנטה ברברה. לכיוון ביג סור ולינה בסן סימיון- 2 ימים
  19-20סן סימיון למונטריי- 2 ימים כולל שייט לוויתנים, – לינה בכרמל
  21-24 כרמל ל סן פרנסיסקו 3 ימים מלאים

  1. ענת

   הי פז,
   1. לא ציינת תקופה, אז אני מניחה שלא בחורף. קחו בחשבון עייפות אחרי טיסה. לא הייתי מתחייבת למלון בפאתי יוסמיטי ביום הראשון, אלא נוסעת ורואה עד איפה נוח להגיע. זו נסיעה מאד ארוכה שלא כדאי לעשות כשמאד עייפים, בפרט אם זו הפעם הראשונה שלכם לנהיגה בארה"ב, מדובר בנהג יחיד וכד'.
   2. אני מניחה שב"סקויה" הכוונה היא לחורשת מריפוזה ולא לפארק סקויה אנד קינגס? פארק סקויה אנד קינגס גם מאריך לכם את הדרך וגם אין לכם זמן לביקור בו.
   3. את הגרנד קניון שלבו בדרך חזרה לחוף, אין טעם לנסוע מוגאס לגרנד קניון ובחזרה ואז לסן דייגו.
   חוץ מזה, נראה לי סבבה לגמרי. שוב, שימו לב ליום הראשון עם הנסיעה. תהנו!

 63. עמי

  היי ענת, אשמח להיעזר בך שוב. באפריל האחרון חרשנו את הצד הדרום מערבי של ארצות הברית. כולל ווגאס . גראנד קניון, ברייס, אנטילופ….היינו מספר פעמים בארה"ב אבל את הצד צפון מערבי "הזנחנו". אני ביקרתי כבר בסיאטל אחרי טיול ברוקיז אבל שאר בני המשפחה טרם ביקרו בה. לצערי יש לנו חלון זמנים קצר (בגלל בגרויות וגיוס לצבא…). אנחנו טסים בלילה של ה11/7 לסן – פרנסיסקו. נחיתה ב6:00 בבוקר של 12/7. הטיסה חזרה לארץ ב 24/7 בשעה 20:00 מסן פרנסיסקו.
  אנחנו משפחה זוג ו 5 ילדים בוגרים (26,23,18,17,14) טיילנו כבר באירופה ובצד המזרחי בהרכב זה. בהנחה שאני רוצה להקצות 3 ימים לסן פרנסיסקו והשאר גמיש (אין בעיה לשלב טיסות פנים ) קשה לי לראות איך אני משלב את דרך החוף עם דרך ההר. אישית דרך החוף מעניינת אותי יותר-חופי אורגון, פארק אולימפיק, סיאטל הם המאסט. האם נכון לחלק את הימים רק על נקודות אלו? אשמח לעזרה בעניין ההחלטה על חלוקת הימים. אין לנו בעיה עם נסיעות ארוכות אבל בגלל קוצר הזמן אנחנו מוכנים לשלב טיסות פנים.תודה . עמי

  1. ענת

   הי עמי, אכן, שבוע זה לא הרבה זמן בשביל האיזורים האלו. זה גבולי אפילו לטיול של רוד טריפ לאורך החוף עד סיאטל. לדעתי קצר מדי, בהנחה שרוצים לעצור ולטייל הרבה בדרך. רק פארק לאומי רדוודס זה שלושה ימים, מה שאומר ששאר הזמן זה נטו נהיגה. אם ככה, לדעתי מה שכדאי לכם זה לטוס לסיאטל ומשם לקחת רכב ולצאת לסיבוב בפארק אולימפיק, ואולי טעימה מצפון חופי אורגון ומאונט ריינייר.

  2. דורית

   שלום ענת
   אנחנו מתכננים טיול של חודש לדרום מערב ארה"ב , בעיקר טיול נופי עם סיום של יומיים שלושה כנראה בלוס אנג'לס
   המסגרת עדיין מאד בוסרית התחלה בסדונה , אנטילופ wave ועליה לכוון הפארקים צפון אריזונה ודרום יוטה
   מוצאת באתרים ובספרים התיחסויות שונות לגבי מזג אוויר
   האם אמצע מאי עד אמצע יוני יהיה חם מדי?
   האם בסוף מרץ יכולה להיות בעיה של כבישים סגורים ? שבילים סגורים ?
   האם באתרי השכרת רכב שלך ניתן לשכור רכב 4X4 ושבביטוח שלו לא תהיה החרגה של ירידה לדרכים off road
   תודה מראש
   סליחה על החוצפה…אשמח אם תוכלי לענות לנו עד יום שלישי כי יש לנו כרטיסים בהמתנה שצריך לכרטס עד שלישי בצהריים
   דורית

   1. ענת

    הי דורית,
    מקווה שזה עדיין בזמן. אני בדרך כלל מתיישבת לענות לשאלות בימי ראשון, כך שפחות מתאים לשאלות דחופות אבל אולי עדיין יעזור.
    לא הבנתי איך מתחילים בסדונה? טסים לוגאס? לפניקס?
    מאי-יוני אמור להיות בסדר. בהחלט יתכנו ימים חמים, אבל חלק מהמקומות האלו גבוהים למדי ולכן יהיו קרירים. בסוף מרץ יכולים להיות שבילים סגורים ואפילו כבישים סגורים זמנית בגלל שלג, אבל הסיכוי נמוך באריזונה. אם יש לכם מעבר הררי ספציפי שסגור בדרך כלל בחורף, תבדקו ספציפית לגבי תאריכים צפויים לפתיחה.
    למיטב ידיעתי, השכרת רכב עם ביטוח ל-off road זה רק בנקודות השכרת ג'יפים יעודיות בכל מקום. לא מכירה אפשרות כזאת בהשכרת רכב רגילה מישראל, סורי.
    נסיעה טובה!

 64. נגה ורד

  שלום ענת,
  בסוף יוני אני נוסעת עם בני בן 17 לחוף המזרחי- פעם ראשונה לשנינו בארה"ב.
  רציתי את חוות דעתך על המסלול:
  28.6 אחה"צ נחיתה בניו יורק
  29.6-1.7 ניורק
  1.7 אחה"צ נסיעה לפילדיפיה.
  2-3.7 וושינגטון
  4.7 יציאה מוושינגטון, לאמיש והרשי ולינה באזור קורנינג.
  5.7 ווטיקנס גלן,אגמי האצבעות ונסיעה למפלי הניאגרה – לינה בצד הקנדי.
  6-7.7 מפלי הניאגרה צד אמריקאי וקנדי ואם הזמן יאפשר גיחה לטורונט
  8-9.7 יציאה מהניאגרה חזרה לכיוון ניו יורק דרך אלבני, וודסטוק ופארק הרימן
  10.7 טיסה לאורלנדו.
  האם לוח הזמנים נראה סביר לדעתך, או לחוץ מידי?
  תודה רבה!
  נגה

  1. ענת

   הי נגה, בפילדלפיה קצת חסר לכם זמן, לא? אם רק אחה"צ נוסעים ולמחרת כבר אתם בוושינגטון, בשביל מה להכנס לתוך העיר? אני מציעה לדלג עליה, או לבנות תכנית שתאפשר יום מלא בעיר. הימים של ה-4 וה-5 ביולי עמוסים מדי. אתם בעצם לוקחים יומיים שיש בהם 9-10 שעות נהיגה ביחד ומנסים בזמן הזה גם להכניס המון sightseeing. לדעתי המקומות בהם תבקרו דורשים קצת יותר תשומת לב וזמן. הייתי מוותרת הפעם על הצד הקנדי של המפלים ועל טורונטו ומרחיבה בעוד יום באיזור אגמי האצבעות.
   הבעיה העיקרית כאן היא שאתם נוסעים על חג. זה אומר אופציה להמון פקקים בכל מיני מקומות, מה עוד שה-4 ביולי נופל השנה על תחילת סופ"ש אז כולם יסעו לטייל. אל תבנו על זמני נסיעות לפי גוגל מפס בכל מקרה, והפעם יותר מתמיד. בנוסף, לדעתי האישית, חגיגות ה-4 ביולי זה דבר מקסים ושווה לנסות לכוון להיות בפרייד מוצלח. זה יכול להיות זה בוושינגטון, אם כי לי יש העדפה קלה לחגיגות בעיירות קטנות. בכל מקרה, הייתי מקדישה את ה-4 ביולי לשילוב של חגיגות וצפייה ב-parade באחת מהעיירות בדרך, וכמובן למצוא חגיגת זיקוקים שווים בערב. וכאמור, לקחת בחשבון שיכולים להיות פקקים של תנועה של חג.

 65. אור

  ענת שלום,
  נשמח לעזרתך מניסיונכם הרב.
  זוג צעירים (25) בטיול של ארבעה חודשים – שלושה חודשים במערב עם קרוואן וחודש במזרח, איך את ממליצה להתנהל מבחינה כספית?
  הבנו שיש דבר שנקרא חשבון דולרי/חשבון מט"ח…?
  עם כמה מזומן לטוס בהתחלה? היכן לבצע משיכות מזומן? או הכל בגיהוצי אשראי? כמה מסגרת צריך בערך לחודש? היכן ממירים בעמלות נמוכות? המרה לדולר קנדי כשעוברים לקנדה לכשבועיים וחצי, ועוד.

  תודה רבה מראש!

 66. אלעד וליאת

  הי ענת,
  אנחנו קוראים הרבה בבלוג שלך ונהנים ממנו מאד. פעמיים ניסינו לשאול ומשום מה השאלות שלנו לא קיבלו מענה או שאנחנו לא הצלחנו לראות.
  אנחנו משפחה של 2 מבוגרים ושלושה ילדים 15 13 ו8

  יש לנו התלבטות אנחנו נוסעים ל25 יום בתחילת אוגוסט ומתלבטים אם לעשות את סיבוב הפארקים שאת ממליצה עליו. ההתלבטות. נוגעת לחום הכבד שאמור לשרור באזור באוגוסט וכן לנסיעות הארוכות.

  אנחנו נוחתים בסן פרנסיסקו.
  כרגע תכננו כך והזמנו מקומות לינה לעשרה ימים הראשונים

  1-3 סאן פרניסקו
  4-7 יוסמיט
  8-10 וגאס

  וכאן אנחנו מתלבטים איך להמשיך. אנחנו יודעים שאנחנו רוצים בסוף להשאיר 4 ימים לכביש מספר אחד ועוד 3-4 ימים בלוס אנגלס.
  תודה רבה!
  אלעד וליאת

  1. ענת

   הי אלעד וליאת,
   כדי לראות את התשובות, צריך לחזור לדף בו שאלתם. מקווה שלא דילגתי בטעות ובעיקר מקווה שהפעם יצליח!
   באוגוסט אכן יהיה חם באיזור וגאס. בברייס בדרך כלל קצת יותר נעים וגם בגרנד קניון, אבל פייג' לוהטת וכך גם וגאס עצמה (אם כי שם אפשר להיות בתוך שטחים ממוזגים). עכשיו, זו שאלה של עד כמה אתם רגישים לחום. הרבה אנשים נוסעים ומטיילים שם, גם באוגוסט. אישית, אנחנו נמנעים מזה, כי מאד לא אוהבים חום. בעיקרון, אתם יכולים להצמד למסלול דרום-מערב ארה"ב, שעונה על כל מה שרציתם, כולל ההרחבות. אם זה מתאים לכם אישית מבחינת החום והנסיעות, רק אתם יכולים להחליט. זה דרום-מערב בקיץ – אין הרבה אפשרות לקרר אותו 😉 קחו בחשבון שככל שמתקרבים לאיזור החוף עצמו, הטמפרטורות יורדות, אבל זה בתנאי שאתם ממש נצמדים לקו החוף. אם אתם ממש רוצים קרירות, מסלול שיכלול את קו החוף של קליפורניה, אורגון ומדינת וושינגטון יהיה הרבה יותר קריר. זה מה שאנחנו עשינו והיינו עושים באוגוסט (או אלסקה…) מצד שני, זה מסלול פחות "קונבנציונלי". לשיקולכם, בסופו של דבר.
   דבר נוסף לשים לב אליו אלו השריפות. תצטרכו לעקוב בזמן אמת גם אחרי דיווחי עשן וגם מזג אוויר ולהיות מוכנים לשינויים.

 67. ליאת

  שלום ענת,
  אנחנו משפחה עם שלושה ילדים בגילאי 15,13, ו- 9 מתכננים טיול עוקב לבלוג שלך למערב ארהב באוגוסט 2019.
  נמצאים כעת בשלב הזמנת לינה ביוסמיטי, מגיעים מסן פרנסיסקו. לא אוהבים "לרוץ" במקומות ו"לסמן וי".
  רציתי לשאול אם התכנון הבא ליוסמיטי נשמע לך נכון:
  יום 1- הגעה מסן פרנסיסקו לחורשת מריפוסה, טיול בסקויה, לינה בבסט ווסטרן הסמוך
  יום 2 – נסיעה אל תוך היוסמיטי ואלי – התמקמות בyosemite view lodge (כבר הזמנו לינה, אבל אין בעיה לבטל), טיול ביוסמיטי
  יום 3 – טיול יוסמיטי ואלי, חזרה ללינה בyosemite view lodge (כבר הזמנו לינה, אבל אין בעיה לבטל)
  יום 4 – טיוגה פאס, אגם טניה, אגם ממות', לינה בעיירה ממות' (או מקום אחר שיקרב אותנו לוגאס ויחסוך לנו עוד איזו שעה נסיעה למחרת, נשמח לשמוע ממך)
  יום 5- בבוקר יציאה לוגאס

  מה דעתך?
  האם אנחנו "מורחים" יותר מדי זמן ביוסמיטי (יומיים מלאים, לא כולל מריפוסה ולא כולל יום בטיוגה פאס והאגמים)?
  האם תשאר לנו אחרי ממות' נסיעה ארוכה מאוד לוגאס?

  תודה רבה מראש ויישר כוח על הבלוג והעצות המועילות,
  ליאת

  1. ענת

   הי ליאת,
   החלוקה נשמעת מצוין באמת העיקרון. אני לא חושבת שאפשר למרוח זמן ביוסמיטי אבל כן חשוב להיות מודעים לנושא מזג האוויר. למרות שמדובר בהרים, יכולים להיות ימים מאד חמים בקיץ. עם קצת מזל, יהיה לכם מזג אוויר מצוין ותהנו מאד מהפארק (למרות שהמפלים כבר יהיו יבשים). קחו בחשבון שגם יתכנו ימים מאד חמים שיקשו על טיולים ברגל בעמק. במקרה כזה, תוכלו לנסות לטייל גבוה יותר, במסלולים בטיוגה פאס. בעיה חמורה יותר יכולה להיות השריפות. בשנים האחרונות אוגוסט היה בעייתי מאד מהבחינה הזאת. תעקבו אחרי התחזיות כשתתקרבו ותראו מה קורה. אם יש עשן, יאפשרו לכם לבטל לינות גם בהתראה של יום או יומיים לפני (מניסיון) ותוכלו לנסות לטייל במקום אחר במקום ואז לחצות את יוסמיטי מהר יותר.
   ממות' לוגאס זו נסיעה של יום שלם, חביב ביותר. באוגוסט לא הייתי נכנסת לעמק המוות, אבל יש לכם בדרך את העצים העתיקים ביותר בעולם – bristlecone pines באיזור העיירה Bishop. בהצלחה ותהנו המון!

 68. עדינה פרידלנדר

  ענת שלום
  לפני כמה שבועות העליתי כאן את מסלול הטיול שלנו לחוות דעתך. משום מה לא רואה אותו
  האם עשיתי משהו לא בסדר?
  האם לשלוח שוב?
  אודה לתגובתך
  עדינה

  1. ענת

   הי עדינה, עניתי לך – זה פשוט הכל בדף הזה. אם תגללי למטה, תראי גם את המסלול שהעלית וגם את התגובה שלי.

   1. הדר

    שלום ענת
    אנחנו זוג עם 3 מתבגרים מתקשים למצוא מקום לינה.
    מוצעים לנו לרוב 2 חדרים וזה מייקר מאד.
    אנו מעדיפים סויטה או חדר גדול עבור כולנו.
    האם תוכלי להמליץ לנו על מקומות לינה ב לאס ואס, פייג', סאן פרנסיסקו, ל.א
    תודה

   2. ענת

    הי הדר,
    זה אכן מאתגר. המקומות שציינת כולם יחסית יקרים. אתם יכולים לחפש גם ב-AirBnB אבל לא בטוחה שתמצאו אופציות יותר זולות משני חדרים בערים הללו. תוכלו לקרוא עוד על דירות נופש בארה"ב בפוסט הזה. יש גם מלונות עם סוויטות, כפי שאת בודאי יודעת, אבל שוב, לא בטוח שזה זול יותר משני חדרי מוטל. ספציפית בלוס אנג'לס, תציצי בדף שכתבתי על לינה בלוס אנג'לס ותמצאי שם קישור למלון שהיינו בו בגרדנה (שכונה בעיר). היו לו חדרים ענקיים, ואני די בטוחה שאפשר למצוא שם חדר לחמישה במחיר אטרקטיבי. בהצלחה!

 69. הילה

  שלום
  אנחנו רוצים לעשות קראוז שבוע ממיאמי ומועניינים לשלב עוד יעד האם אתם ממליצים לשלב את ווגאס
  הבנתי שפלורידה היא יותר פארקים ? אשמח להכוונה והמלצה

  1. ענת

   הי הילה,
   וגאס נמצאת בקצה השני של היבשת. טיסה ארוכה וג'ט לג. לדעתי פלורידה נפלאה לטיול מעבר לפארקים, בכפוף לעונה בה תהיו. יש שם את פארק לאומי אברגליידס Everglades ועוד כל מיני דברים, הרבה מעבר לאורלנדו. חם ולח בקיץ אבל וגאס לא יותר נעימה בקיץ (יבש אבל חם מאד). אם כבר לשלב יעד בטיסה, הייתי שוקלת את אחד היעדים של צפון החוף המזרחי כמו ניו יורק, וושינגטון די.סי. או בוסטון.

 70. שרון ידרמן

  היי ענת,
  אנחנו מעוניינים לצאת לירח דבש בינואר הקרוב לטיול של שלושה שבועות בערך.
  אנחנו בני 26, ולצערי אין לנו תקופה אחרת לטוס מלבד ינואר.
  האם ארה"ב זה יעד שניתן לטוס אליו בחודש זה? חשבנו על טיול במערב של לאס וגאס-סן פרנסיסקו- לוס אנג'לס.
  כמובן שאם יש יעדים נוספים באיזור שאפשר לשלב אין לנו בעיה.
  הבעיה היא מבחינת מזג האוויר בחודש ינואר בארה"ב, האם מומלץ ללכת על זה או להחליף ליעד אחר לגמרי?

  1. tsahi

   הי שרון, מזל טוב!
   ללאס וגאס-סן פרנסיסקו- לוס אנג'לס ניתן לנסוע בכל עונה. יעדים אפשריים נוספים באזור בינואר יכולים להיות יעדים עירוניים, כמו סן דייגו, או קפיצה ליוסמיטי שהוא יעד מדהים גם בחורף. יש בארצות הברית יעדים נוספים המתאימים לחורף, למשל פלורידה, לואיזיאנה והוואי. או לחלופין, לחוות חוויה קרה במיוחד כמו ספארי שלג בילוסטון. חיי העיר אינם עוצרים בחורף, ולכן אם מעדיפים טיול עירוני, אפשר לקיימו בכל עונה.
   צחי, בן זוגה של ענת

 71. נועה

  הי, איזה בלוג מדהים. אני נהנית מאד לקרוא.
  אולי תוכלו לעזור לנו.
  אנחנו משפחה עם ילדים בני 16,13,9 מחפשים יעד לטיול באוקטובר 2019.
  גרנו בקליפורניה 8 שנים, טיילנו בסן-דיאגו,יוסמיטי,לוס אנגלס,לאס וגאס,סן פרנסיסקו,טאו.. ומצד מזרח טיילנו מטורונטו עד ניו יורק, ולמטה באיזור פלורידה. ובכל זאת תמיד אשמח על כל הזדמנות לחזור לארהב ולחקור איזורים חדשים. חשבנו על הילוסטון אבל באוקטובר זה כבר חורף שם. אולי יש לכם המלצות על יעדים שעוד לא היינו ששוים ביקור? תודה מראש על התשובה

  1. ענת

   הי נועה,
   אכן בהרים וצפונה כבר קצת קר מדי. מה לגבי לואיזיאנה, טקסס וניו מקסיקו, מדינות מאד מעניינות שמתחברות יפה לטיול קוי. אם יש לכם אפשרות, אפשר ממש לעשות קוסט טו קוסט בנתיב דרומי, לאורך ה-i-10, מפלורידה ועד סן דייגו. אבל גם רק חלק מהדרך זה נחמד ומעניין. לחלופין, לעשות טיול ממוקד יותר – עם פחות נסיעות – בלואיזיאנה ומזרח טקסס, או בניו מקסיקו ואריזונה.

 72. אבנר

  שלום ענת ותודה רבה,
  אני בן 32, אהיה בלוס אנג'לס לענייני עבודה בסוף אוקטובר. זו פעם ראשונה שלי במערב ארה"ב.
  אני רוצה לטייל מחוץ לעיר בסוף שבוע של ה19-21 לאוקטובר.
  הכי מפתה זה לנסוע ליוסמיטי אבל נראה לי שזה זמן קצר מדי (אני צודק?)
  יש לך אולי רעיון לטבע יפה, מספיק קרוב לLA ששווה לנסוע אליו לסופש אחד?
  בהתחשב כמובן בעונה ובזה שאני מטייל לבד ובלי רכב (יכול לשכור אבל מעדיף לחסוך).
  תודה רבה מראש,
  אבנר

  1. ענת

   הי אבנר,
   דווקא יוסמיטי יכול בהחלט להיות אופציה. אם לא יוסמיטי אז פארק סקויה אנד קינגס. קרוב יותר ללוס אנג'לס. בכל מקרה, תצטרך לשכור רכב לכל טיול שתעשה, או למצוא חברה לסיור מאורגן. מאד מאד לא נוח לטייל במקומות הללו בלי רכב.

 73. לי

  ענת שלום וחג שמח,
  תודה רבה ויישר כוח על הבלוג

  אני בחורה בת 36, רוצה לטוס לאיזור אל.איי (אין לי עדיין תאריכים) לתקופה קצרה מפאת תקציב דל (הייתי שם לפני כעשר שנים)

  אשמח ממך למענה על כמה שאלות :
  אני בעלת חתולה ומאוד לא רוצה להשאיר אותה כשאני נוסעת, אני מכירה את הפרוצדורה של הטסת בע"ח והיא לא מורכבת – מה דעתך על כך והאם כדאי בכלל לקחת אותה איתי, כלומר האם ניתן לטייל באיזור אל.איי טיולים יום-יומיים אפילו נניח באופניים/קטנוע ובכל זאת לחזור ללון כל יום באותו המקום?
  האם אפשר לעשות גם טיול יומי מאל.איי לוגאס/סאן פרנסיסקו ושות' (נניח ברכב) ,ללא פארקים וכאלה כי אני מטיילת לבד, ועדיין לחזור ללון באותו יום באותו מקום (כך שהחתולה לא תהיה לבד)
  כמה כסף להערכתך יעלו נניח סביב 3 שבועות כאלה?

  אלף תודות

  לי

  1. ענת

   הי לי,
   אי אפשר לעשות את הטיולים האלו כטיולים חד-יומיים ולחזור באותו היום למלון. נסיעה מלוס אנג'לס לסן פרנסיסקו בכביש המהיר זה 6-7 שעות לכל כיוון. לוגאס זה 5-6 שעות לכל כיוון. לא ריאלי. גם אם הפרוצדורה של ההטסה לא מסובכת עבורך, הטיסה עצמה מעייפת ומתישה גם לבני אדם, לא כל שכן לבעל חיים (בפרט בתא המטען). יש מצב שזה גם יכול לסבך אותך מבחינת הכניסה לארה"ב כי זה יראה כאילו את מתכננת להשאר שם למגורים. בקיצור, תשאירי את החתולה בישראל עם קט סיטר. היא תשמח יותר להשאר בסביבה המוכרת והבטוחה שלה ואת תוכלי להנות מטיול בלי להיות כבולה למוטל מסויים.

   1. לי

    תודה ענת, את צודקת.

    האם לדעתך טיולים יומיים באל.איי יאפשרו לינה באותו מקום? האם ניתן לעשות זאת באופניים/קטנוע שכור באיזור?

    כמה להערכתך יעלו סביב שבועיים כאלה?

    שוב תודה!

    לי

 74. אפרת בש

  הי ענת,
  ראשית תודה על הבלוג!
  אנחנו משפחה עם 2 ילדים. בני 15, 4. מתכננים נסיעה לחוף המערבי באוגוסט 2019, למשך 3.5 שבועות.
  בגדול אנחנו מתכננים מסלול שמתחיל בלאס וגאס, ממשיך בפארקים, כביש מספר 1, סן פרנסיסקו, ל.א. ולסיים בניו יורק.
  אנחנו מנסים לתכנן מסלול שיענה על הצרכים של כולנו וייתן מענה גם לגילאים השונים של הילדים.
  אנחנו אוהבים ערים וגם טיולי טבע אולם בטיולי טבע מוגבלים מעט בגלל גיל הבן הצעיר (יהיה בן 5).
  לגבי הפארקים -חושבים לטייל בגראנד קניון, בברייס וביוסמיטי. אחת ההתלבטויות היא בין לטייל בזאיון או לנסוע לפייג' ולטייל באגם ובקניון אנטילופה. קיבלנו המלצה לטייל בזאיון אולם אני לא יודעת האם המסלולים הקלים אכן בשבילנו והאם הנוף בהם 'מצדיק' נסיעה לשם.
  התלבטות נוספת היא האם לוותר על זאיון ועל הנסיעה לאזור פייג' ולהוסיף ימים באזור כביש מספר 1?
  אנחנו לא יכולים להאריך את המסלול מעבר ל3.5 שבועות וכמו כן אנחנו מטיילים בדרך כלל בקצב לא מהיר…
  ביוסמיטי אנחנו מתכננים לטייל מספר ימים, בברייס יומיים.

  אנחנו קצת מבולבלים בעניין ה'כמה טבע' ומידת הקושי….
  אשמח לשמוע חוות דעתך.

  1. ענת

   הי אפרת,
   המסלול הבסיסי בדרום-מערב (בלי מה שנקרא "סיבוב הפארקים של וגאס – הגרנד קניון, זאיון/ברייס ופייג') לוקח 21 יום. אם אתם לא עושים מעגלי לגמרי, אז 20 יום. טיסה לניו יורק לוקחת עוד יום, מה שמשאיר לכם בעצם 3 ימים בניו יורק, וזה בתנאי שאתם עושים את המסלול הבסיסי בדרום-מערב. אם תרצו להוסיף את זאיון/ברייס או את פייג', תצטרכו לוותר על ניו יורק.
   את מוזמנת לעיין במסלול המפורט לדרום-מערב כאן. יש שם הסברים לגבי כל יום שיוכלו לעזור לכם להבין את חלוקת הזמנים. בפרט כי אתם עם ילדים ולא אוהבים למהר (ובצדק!) הייתי נמנעת מריבוי יעדים.

   1. ארז ליאור

    היי ענת, כל הכבוד על הבלוג. מעריך מאד את הידע הרב והנכונות לעזור ולענות על כל השאלות.
    אנחנו זוג בשנות החמישים מתכננים טיול של שבועיים -שבועיים וחצי לתחילת אוקטובר 2019. מעגלי מלאס ווגאס לפארקים של אריזונה ויוטה. האם מזג האוויר באוקטובר בעייתי לאזורים אלו? האם טווח של שבועיים סביר עבור ברייס, זאיון, קיונלנדס, ארצ׳ס, פייג׳? שיקולים נוספים בבחירת האזור לטייל בו בתחילת אוקטובר? תודה רבה.

   2. tsahi

    הי ארז,
    אוקטובר הוא זמן מצויין לאריזונה ויוטה. יש לקחת בחשבון שבפארקים הגבוהים של יוטה יכול לרדת שלג באוקטובר ויש סיכוי (כנראה נמוך) שידרשו צמיגי שלג או שרשראות שלג. אבל בתמורה, מנסיוננו ברייס נראה נהדר בשלג.
    ניתן להספיק בשבועיים את הפארקים שכתבת, ואפילו לעבור גם בגראנד קניון, קאפיטול ריף ובשאר האתרים המתוארים בפוסט על כביש 12.
    צחי, בן זוגה של ענת

 75. רפי

  שלום,
  מטעמים אישיים זוגתי ואני צריכים להיות בסן פרנסיסקו ל 3 ימים לאחר חג הסוכות. אנו יכולים לשלב עד כשבועיים נוספים לטיול שאותו עלינו לסיים שם ולחזור ולישראל.
  זהו ביקורנו השני בארה"ב והראשון בחוף המערבי. מעוניינים יותר בטבע ונוף.
  חשבנו לנחות בסיאטל ולנסוע דרומה לאורך החוף ולחזור לסן פרנסיסקו תוך כדי שילוב של ביקור בהר רנייר ושמורות נוספות. לחילופין לנחות ולהמריא מסן פרנסיסקו וטיול מעגלי כולל היוסימיטי וכביש 1. אפשרות נוספת היא לנחות בלוס אנגלס כביש 1, היסימטי ולסיים בסן פרנסיסקו.
  על פניו ווגאס פחות מעניינת אותנו. האם יש לך חלופה מוצעת שנראת עדיפה?

  1. ענת

   הי רפי, כל האפשרויות נהדרות ומתאימות מבחינת זמנים. בביקור ראשון רוב האנשים מתמקדים בחלק הדרומי יותר אבל אורגון מקסימה גם היא. אני איתכם בקטע של לוותר על וגאס אבל אין לי העדפה מאד ברורה בין האופציות האחרות – כולן נפלאות.

 76. איילת

  ענת שלום ,
  אנחנו 2 משפחות עם ילדים בגיל 17-9 ומגיעים ליוסמטי בעוד כשבועיים ,
  האם יש לך המלצה למסלולים בתוך הפארק ליומיים טיול כאשר אנחנו נוסעים חוגאס דרך מעבר טיוגה .
  אודה לעזרתך ותודה על הבלוג עוזר מאוד !!

  1. ענת

   הי איילת, שימו לב שבשביל יומיים מלאים בפארק תצטרכו 3 לילות בו. נסיעה מוגאס זה יום שלם ונסיעה מיוסמיטי לסן פרנסיסקו זה שלושת רבעי יום.
   מבחינת מה לעשות בפארק, מציעה לכם לשבת עם הדף הרלבנטי כאן או עם אתר הפארק ולהחליט מה חשוב לכם ואז לשבץ את זה במסגרת הזמנים שלכם. תשאירו מקום לגמישות, במיוחד בהרכב של שתי משפחות. בהצלחה!

   1. איילת

    הי ענת ,

    הכוונה עם יש לך נקודות ענין בפארק שאת יכולה להמליץ ,היומיים שדיברתי זה עם שני לילות שאנו ישנים בקרבת הפארק ,זאת אומרת שיש לנו 3 ימים מלאים לא כולל הנסיעה מסאן פרנסיסקו וללאס וגאס.
    האם יש אפשרות שחיה בפארק עצמו או שאולי המים קרים מדי כבר ,
    תודה על העזרה

   2. ענת

    הי איילת, אין כל כך אפשרות לשחות ביוסמיטי. נקודת העניין המומלצות נמצאות כאן בדף של יוסמיטי. בהצלחה!

 77. נילי גרינבלט

  היי ענת,
  כמו שכתבו קודמיי, הבלוג שלך נהדר ומשדרג לכל-כך הרבה אנשים את הטיול והופך אותו לחוויה בלתי נשכחת.
  אז תודה רבה לפני הכול.
  זו הפעם הראשונה שלנו בארה"ב. אנחנו זוג + 2 מתבגרים בגילאי 15,16 נוחים וזורמים. אוהבים טבע, פחות בקטע של שופינג ואין לנו בעיה עם נסיעות ארוכות.
  נוחתים בסן-פרנסיסקו ב-8.9 ב-6.00 בבוקר וממריאים מלוס-אנג'לס ב-30.9 ב-6.00 בבוקר.
  מצורפת התוכנית. אנחנו חוששים שאזור הפארקים צפוף ואולי כדאי לוותר על משהו. מה דעתך?
  תודה מראש.

  תאריך יום לינה
  8/9 שבת סן פרנסיסקו (נחיתה ב-06.00) לינה בסן פרנסיסקו
  9/9 ראשון SF – אחה"צ נסיעה לסאניוול לארוחת רה"ש אצל חברים לינה בסן פרנסיסקו
  10/9 שני סן פרנסיסקו לינה בסן פרנסיסקו
  11/9 שלישי סן פרנסיסקו לינה בסן פרנסיסקו
  12/9 רביעי נסיעה סן פרנסיסקו – אזור מונטריי לינה במונטריי
  13/09 חמישי בילוי באזור מונטריי – ביג סר לינה במונטריי
  14/09 שישי מונטריי – יוסמיטי לינה באזור יוסמיטי
  15/09 שבת יוסמיטי לינה באזור יוסמיטי
  16/09 ראשון יוסמיטי לינה באזור יוסמיטי
  17/09 שני נסיעה יוסמיטי – לאס וגאס לינה בלאס וגאס
  18/09 שלישי לאס וגאס לינה בלאס וגאס
  19/09 רביעי נסיעה לאס וגאס – זאיון, אחה"צ בזאיון לינה באזור זאיון
  20/09 חמישי זאיון, נסיעה אחה"צ לברייס לינה באזור ברייס
  21/09 שישי ברייס לינה באזור ברייס
  22/09 שבת נסיעה לאגם פאוול, אנטילופ לינה בפייג'
  23/09 ראשון נסיעה לגרנד קניון + הגעה אחה"צ לינה בוויליאמס
  24/09 שני נסיעה ל-LA כל היום לינה בלוס אנג'לס
  25/09 שלישי אדוונצ'ר פארק לינה בלוס אנג'לס
  26/09 רביעי יוניברסל לינה בלוס אנג'לס
  27/09 חמישי נסיעה לסן דייגו + הופעה של ביונסה לינה בסן דייגו
  28/09 שישי סן דייגו – לוס אנג'לס לינה בלוס אנג'לס
  29/09 שבת לוס אנג'לס לינה ליד ש"ת
  30/09 ראשון טיסה ב-06.00

  1. ענת

   הי נילי,
   בסך הכל נראה לי בסדר למעט פייג'. בהנחה שתרצו לשכור סירה כדי לטייל בלייק פאואל (מומלץ!), יכול להיות שלשלב את אנטילופ באותו היום יצא עמוס. תלוי לכמה זמן תרצו את הסירה וכמה מרץ יש לכם. הייתי מנסה במקום זה לעשות את ברייס על הבוקר ואז לצאת לפייג' ולעשות סיור אחה"צ באנטילופ. כך למחרת יהיה לכם את כל היום לאגם. אלא אם כן אתם יודעים בודאות שתרצו רק חצי יום באגם ואז זה בסדר.

 78. יחיאל אקוע

  שלום ענת, השקעה אדירה שלך באתר, יישר כח. ותודה ענקית.
  אשמח לקבל הערות – המלצות לגבי התכנון הר"מ.
  אנחנו זוג בשנות השישים + מטיילים לבד ללא שותפים, היינו בעבר בארה"ב במסלול שלכת, אגמי האצבעות, מפלי ניאגרה, וורמונט, קנדה ושיקגו, , מתכננים טיול עם רכב שכור בחודש יוני 2019, סגרתי לינות עם אפשרות ביטול, טיסה ישירה הלוך חזור ללוס אנג'לס,
  להלן המסלול שהמתוכנן
  יום 1 – טיסה ללוס אנג'לס, נסיעה ברכב שכור לסנטה ברברה, לינה ומנוחה.
  יום 2 – מסנטה ברברה לסאן סמיון, ביקור ביקבים , טירת הרסט,.
  יום 3 – מסאן סמיון – למונטריי, – ביקור בלובוס, כרמל, כביש 17 מייל, אקווריום,
  יום 4 -ממונטריי – לסאן פרנסיסקו – 3 לילות לינה בכיכר יוניון. –
  יום 7 – מסאן פרנסיסקו לאגם טאהו,
  יום 8 – מאגם טאהו דרך מונו לק ליוסימיטי וואלי , לינה בפארק בהאף דום ואלי בקתה מעץ.
  יום 9 – מיוסימיטי לפארק סקויה לינה ב Three Rivers.
  יום 10 – מפארק סקויה – לברסטו,
  יום 11 מברסטו – ללאס ווגאס , 3 לילות בשדרה המרכזית.
  יום 14 – מלאס וגאס – ללוס אנג'לס, לינה בבוורלי הילס 2 לילות.
  יום 16מלוס אנג'לס לסאן דייגו – לינה 2 לילות.
  יום 18 – לא מתוכנן
  יום 19 – לא מתוכנן
  יום 20 – לא מתוכנן
  יום 21 – טיסה חזרה לישראל
  לגבי ביקור בגרנד קניון וסכר הובר – ייתכן שניקח סיור במסוק מלאס ווגאס –
  נותרו לי 3 ימים לפני אחרונים ללא תכנון

  1. ענת

   יחיאל שלום, באופן כללי, המסלול מרגיש לי צפוף ועמוס מדי. המון נהיגה ביחס לזמן שאתם מבלים ממש במקומות עצמם. אנסה לפרט.
   דבר ראשון קפץ לי היום הראשון. קחו בחשבון שלוס אנג'לס זה פקקי ענק בשעות מסוימות. מלוס אנג'לס לסנטה ברברה יכול לקחת גם שלוש וארבע שעות נהיגה בפקקים. לא בטוח שזה מה שתרצו לעשות אחרי טיסה טראנס אטלנטית ארוכה. לכל הפחות, לא הייתי מזמינה את הלינה, אלא מסמנת כמה מקומות עצירה אפשריים לאורך המסלול.
   ביום השלישי שימו לב שיש לכם את הנסיעה עצמה. לא נראה לי שתספיקו את כל שאר הדברים באותו היום. אם לא משנה לכם, לא נורא. אם כן, אז תצטרכו להוסיף שם קצת זמן. ביום 7, שוב, יום עם המון נסיעה. תטעמו קצת לייק טאהו אחר הצהריים וזהו בערך. למחרת יש לכם שוב 3-4 שעות נסיעה ליוסמיטי ובעצם רק חצי יום בפארק עצמו. ביום 9-10 שוב, מעט מאד זמן בפארק סקויה אנד קינגס (גם אם רק בחלק של סקויה, זה עדיין פארק שצריך 4-5 שעות בשבילו במינימום, רצוי יום שלם. היות ויש לך שלושה ימים ללא תכנון, אני מציעה בחום לרווח מאד. הייתי מוסיפה יום שלם במונטריי, יום בלייק טאהו ויום ביוסמיטי, בתור התחלה. הייתי גם שוקלת להוריד את לייק טאהו ו/או את סקויה ולתת יותר זמן בזה שישאר.
   מציעה בחום להושיב את התכנית על גיליון אקסל כולל זמני נסיעות. אל תשכחו להוסיף עשרים אחוז למה שגוגל מעריך. כשמדובר בזמן נסיעה בעיר גדולה כמו לוס אנג'לס או יציאה וכניסה מסן פרנסיסקו, אז לבדוק בגוגל זמן משוער ביחס לשעות בהן תרצו בפועל לעשות את הנסיעה – ואז שוב להוסיף עשרים אחוז. בהצלחה!

   1. מתניה צוקרמן

    שלום ענת.
    אנחנו 7 נפשות 2 ילדים בגילאי 7 ו-5 מתכננים טיול שבוע במסלול שמתחיל בבוסטון
    מתכננים פילדלפיה לנקסטר הרשי וושינגטון העיר וחזרה לבוסטון. תאריכי יעד 23 -30 ספט'.
    האם המסלול נשמע הגיוני אם כן איך כדאית חלוקת זמנים?
    אם לא האם יש חלופות?
    תודה מתי.

   2. ענת

    הי מתניה, זה מאד קשה לאמר כי תלוי מה אתם רוצים לעשות בכל מקום. אני מציעה לכם לשבת ולבדוק מה יש בכל יעד ומה תרצו לעשות בו ואז להושיב את התכנית על ימים ולבדוק זמני נסיעות וזמנים שיש לכם לאייטמים עצמם. כדי לסבר את האוזן – אפשר רק בוושינגטון די.סי. לבלות שבוע… אין כאן "פיתרון בית ספר", דווקא כי זמני הנסיעה אינם ארוכים מאד כמו במערב. בהצלחה!

  2. נילי סדן

   שלום
   שני מבוגרים.נוסעים בספטמבר למערב לשבועיים.בדרך מסן פרנסיסקו היינו אמורים לנסוע ליוסמיטי.
   ביטלנו את יוסמיטי בגלל השריפה ומחפשים חלופה. נוסעים לפארק לאסן,ישנים בצסטר.חושבים לאן לנסוע בדרך חזרה דרומה למונטריי.חשבנו על אגם טאהו.האם מאוד מאריכים את הדרך או שזה סביר לשני לילות?

   1. ענת

    הי נילי,
    זה שינוי שלדעתי מצריך תוספת של יום במינימום, רצוי יומיים. לאסן מוסיף לכם הרבה מאד זמן נסיעה וצריך גם יום שלם לביקור בפארק עצמו. אם יש לכם אפשרות להוסיף יומיים, למה לא. רק תבדקו שאתם לא עוברים בכל זאת באיזורי שריפות. זו העונה שבה כל הסיירה נבאדה בוערת…

 79. אנטון

  שלום ענת,

  אני מתגייס בסוף נובמבר, וההורים הציעו לסוע לחברה של אמא שגרה כבר יותר מ 20 שנה בשיקגו.
  אני בן 19, והכוונה היא לסוע לבד, לגור אצלה, ולטייל בצורה רגילה ללא תכנון משמעותי לפני הטיסה.
  הכיוון הוא לטוס בתחילת אוקטובר והדבר הראשון שרציתי לשאול הוא: מה התקופה המומלצת לדעתך לטיול ראשון כזה בארה"ב? יש לי ניסיון עם טיולים לבד, טסתי לקרובי משפחה באוקראינה ונשארתי כמה שבועות שם בכל קיץ, ומהגיל שהיה אפשר טסתי לבד. אני מרגיש ש-3 שבועות יהיה בסדר, אבל אפשר גם לטוס לשבועיים או לחודש. מה דעתך בנושא?
  אתמול, 5 אוגוסט, מילאתי את טופס הבקשה לויזה, שילמתי, וקבעתי ראיון ב 28 לאוגוסט. ורציתי לשאול אם יש לך עצות בנוגע לראיון, כגון איזה מסמכים להביא, או מה כדאי להדגיש/להגיד? האם לדעתך קיים חשש משמעותי שאקבל דחייה? ואם נתקלת בזה, איזה עוד דברים יכולים לבקש והאם משהו יכול לדחות את קבלת הויזה מעבר לראיון? ז"א, האם זה פשוט לעבור את הראיון, ואז במקום מחליטים שאני מקבל ויזה, או שאולי יבקשו מסמכים נוספים וכו'?

  תודה רבה על התשובה, זה מאד יעזור.

  1. ענת

   הי אנטון,
   קשה מאד לדעת לגבי קבלת ויזה בגילך. יש מי שמקבלים ולעשר שנים, ויש מי שלא. בהתאם להנחיות באתר של השגרירות, כדאי להביא מסמכים שמעידים על הקשר שלך לישראל. אם יש לך מקום עבודה, אז מכתב מהמנהלים שלך. אם אתה רשום לאוניברסיטה לשנה הבאה, אז את מסמכי הקבלה. הכי חשוב להיות אמיתי וכנה ולא לנסות לסבן אותם בתשובות. גם אין לך סיבה לעשות את זה. תסביר בדיוק את מה שהסברת כאן. אני מניחה שציינת בטפסים את החברה של אמא, כולל כתובת אז הם כבר אמורים לדעת לגבי זה. זהו, לקוות לטוב ורק אחרי שתהיה הויזה ביד, אפשר יהיה להתחיל לחשוב על כמה זמן ומה לעשות בדיוק. בהצלחה!

  2. דרור

   היי ענת נשמח לעזרה פעם ראשונה אצלך באתר.
   אנו זוג חברים שמעוניינים לבקר במערב ארצות הברית התכנון בגדול אוגוסט 2019 למיטב הבנתי על מנת לתפוס מקומות לינה בפארקים צריך להזמין שנה מראש
   בגדול נחיתה בוגאס השכרת רכב
   נסיעה לברייס וציון
   נסיעה לילוסטון טיול מודרך של 6 ימים להלן הקישור https://www.yellowstonenationalparklodges.com/content/uploads/2017/04/Trails-Through-Yellowstone-Summer-2018_FINAL.pdf
   יוסימיטי 3 לילות
   סן פראנסיסקו 3 לילות
   כביש 1
   לוס אנג'לס 2 לילות.
   1. האם יש הגיון למסלול?
   2.אשמח אם תסתכלי על הטיול בילוסטון ותחווי את דעתך (מעוניינים ללכת הרבה ברגל)
   סליחה על השאלה הארוכה ותודה.

   1. ענת

    הי דרור,
    אתה חייב להושיב גם את החלק הראשון על ימים, לבדוק מרחקי נסיעה בגוגל מפות ואז להוסיף עשרים אחוז. את זה לעשות לגבי כל הטיול. אתם הולכים לכסות מרחקים ניכרים וזה בסדר גמור, כל עוד מקצים מספיק ימים גם לנסיעות. אין טעם להיות בלחץ ולא להספיק להנות ולטייל במקומות עצמם.
    קשה לי לחוות דעה לגבי הטיול המאורגן. אם כבר יש לכם רכב, אני לא רואה באמת טעם בטיול מאורגן? יש המון מסלולים ולא תתקשו למצוא כאלו שיתאימו לכם ולעשות אותם בקצב שלכם. תמיד אפשר להתיעץ עם הריינג'רים.
    לא חייבים להזמין מקומות שנה מראש בפארקים, למעשה ההזמנות בחלק מהמקומות נפתחות רק חצי שנה מראש, אבל כן, אלו מקומות מבוקשים מאד בעונה אז בפארקים תצטרכו להזמין מראש, אבל רק אחרי שתתבשלו עם המסלול. אין טעם להזמין לילה ליד זאיון ואז יומיים אחרי בילוסטון, כי זה לא יספיק לכם מבחינת נסיעה וביקור בפארק הגרנד טטונס, כמו שצריך. בקיצור, קודם לבנות את הטיול ואז לעשות הזמנות. אחרת תעשו שינויים כל הזמן.
    בהצלחה!

   2. דרור

    משום מה אני לא מצליח למצוא איפה להגיב על מה שענית לי אז אני מנסה כאן.
    להלן התכנון זו התכנית.
    יום 1 נחיתה בווגאס (עוד לא יודעים אם ננחת בבוקר או בערב בכל מקרה לינה בווגאס)
    יום 2 ברייס לינה באזור (עוד לא סגורים איפה)
    יום 3 ציון לינה באזור
    יום 4 עד 10 כלומר 5 לילות ילוסטון (לינה בפארק)
    יום 11 עד 14 דהיינו 3 לילות יוסימיטי (לינה בפארק)
    נסיעה לסן פרנסיסקו
    יום 15 עד 18 3 לילות בסן פרנסיסקו
    יום 19 (אולי יומיים) נסיעה בכביש 1 חושבים לעצור ללילה באזור הרסט קאסל (לא בטוח)
    יום 20 עד 22 2 לילות בלוס אנג'לס
    דעתך בבקשה?

 80. סופי

  היי ענת,
  תודה רבה על הבלוג הנהדר, ועל הזמן שאת משקיעה לענות לשאלות!

  אנחנו זוג בני 28 שיוצא בראשון לספטמבר לטיול של קצת יותר מחודש וחצי (טיול שני שלנו בארה"ב, הראשון היה לחוף המזרחי 🙂 )
  מתחילים בשיקגו ונוסעים עד לוס אנג'לס, משם טיסה להוואי לשבוע.
  מצרפת קישור למסלול (והוספתי פירוט למטה למקרה שזה מבולגן מדי):
  https://roadtrippers.com/map?a2=t!20009485&lat=35.628970468840876&lng=-110.82796887999513&utm_campaign=trip&utm_medium=share&utm_source=copy&z=3.9933422003100656

  נשמח מאוד לחוות דעתך!
  ועוד שתי שאלות בנוסף…
  האם לדעתך הגיוני לנסוע את כל הדרך מסן פרנסיסקו ללוס אנג'לס ביום אחד? או שכדאי לעצור בדרך ולהפחית מהימים בלוס אנג'לס?
  האם יש לך המלצות למקומות שווים בקולורדו על המסלול שלנו? אנחנו עוצרים להופעה בדנבר ויש לנו כמה לילות שם.

  תודה רבה!!!

  פירוט המסלול:

  1.9-5.9 – שיקגו
  5.9-7.9 – סט לואיס (הופעה)
  7.9-8.9 – נסיעה לדנבר קולרדו, עם לינה באמצע בסלינה
  8.9-12.9 – הגעה לדנבר, הופעה ב-9.9, ו-3 לילות נוספים שאמורים להיות מוקדשים לטבע באיזור (חשבנו על הרי הרוקי, colorado springs ואולי hanging lake).
  13.9 – נסיעה ליוטה, עם לינה בדרך ב-grand junction
  14.9 – ברייס קניון
  15.9 – zion
  16.9 – פייג' (אנטלופ ואולי לייק פאוול)
  17.9 – גרנד קניון
  18.9 – לינה ב-kingman בדרך לוגאס
  19.9-21.9 – וגאס
  22.9-23.9 – נסיעה ליוסמיטי עם לינה בבישופ בדרך
  24.9-25.9 – יוסמיטי עם לינה במריפוסה (יומיים מלאים)
  26.9-30.9 – סן פרנסיסקו
  1.10-5.10 – לוס אנג'לס (עם יומיים לסיקס פלאגס ויוניברסל)
  6.10-14.10 – מאווי הוואי, משם חזרה דרך יומיים בניו יורק ולארץ 🙂

  1. ענת

   הי סופי,
   בסך הכל נראה לי בסדר. קצת חבל לעבור כל כך קרוב ל-Arches ול-Canyonlands ולא להכנס לפארקים. הייתי שוקלת לשלב את זה, אבל קשה לי לראות איפה. באיזור דנבר יש המון מה לראות מבחינת טבע. פארק לאומי רוקי מאונטיין זה לפחות יום מלא, אפשר גם יומיים. אפשר גם לעלות עם הרכב ל-Pikes Peak בקולורדו ספרינגס וגם לבקר שם ב-Garden of the Gods. שימו לב ש-Hanging Lake לא קרוב לדנבר עצמה. אולי יכול להתאים בדרך ליוטה. שימו לב שהנסיעה עצמה בין דנבר לגרנד ג'נקשן זה רק חצי יום. או שתשלבו ביום הזה את ה-Hanging Lake או אולי תצאו יום קודם ותסעו בכל זאת למואב.
   מהגרנד לוגאס לא צריך עצירת ביניים בקינגמן. זה נסיעה של חצי יום והביקור בגרנד לא לוקח יותר משעתיים-שלוש. גם בין וגאס ליוסמיטי אין צורך לעצור בבישופ. אפשר בשקט להגיע עד יוסמיטי באותו היום, מקסימום ללון בכניסה המזרחית ב-Lee Vining. אין בעיה לנסוע מס"פ לל"א ביום אחד, כיוון שאתם לא נוסעים דרך כביש 1.
   תהנו המון!

  2. גיא

   היי ענת,
   אישתי ואני מתכננים לבקר בסוף ספטמבר בצפון ארה"ב.
   לאחר ביקור בניאגרה מעונינים לבקר ב-1000 האיים.
   1. האם ב-1000 האיים יש הבדל משמעותי בין הצד האמריקאי לקנדי מבחינת הפעילות, יופי, עלות והאם יש צד מומלץ?
   2. בין מה משך הזמן המינימלי המומלץ לביקור?
   תודה רבה

   1. ענת

    הי גיא,
    עברנו באיזור הזה אבל לא ביקרנו לעומק, כך שאין לי תובנות מיוחדות. מה שהייתי עושה זה לבדוק באתר כמו טריפ אדוויזור בדיוק מה יש בכל צד, כמה זה עולה ומה מעניין אתכם מתוך זה ואז לבחור.

 81. זיו

  הי ענת,
  אני מתכנן טיול של כשלשה שבועות לחוף המערבי עם אשתי בנובמבר – דצמבר.
  א. האם הגיוני לשלב גיחה לכמה ימים להוואי ואם כן, להיכן בהוואי מומלץ ליסוע?
  ב. מהם אתרי החובה שאת ממליצה בחוף המערבי במסגרת של שבועיים?
  תודה
  זיו

  1. ענת

   הי זיו,
   מציעה לך להציץ במסלול לדרום-מערב. כמו שתראה, זה מסלול לשלושה עד ארבעה שבועות והוא כולל את אתרי ה"חובה". בחורף יהיה לכם קר מדי להיכנס לאיזור יוסמיטי אז שלושה שבועות יוכלו להספיק. השאלה מה תרצו לעשות ואיפה תוכלו לקצץ. לא הייתי משלבת את הוואי כי מדובר בעוד יומיים שתאבדו על טיסות לא קצרות בכלל ואז כמה ימים תהיו שם? לא שווה, לדעתי.

 82. עמית

  היי ענת, תודה רבה על האתר את עוזרת לי נורא !
  אני מתכנן טיול לכמשך שלושה חודשים (יש אפשרות להוסיף עוד כשבועיים) עם בת זוגתי,
  בחודשים מאי – אוגוסט פחות או יותר,
  הרעיון הכללי הוא coast to coast, (ניו יורק – כל הצפון – לאס וגאס – כל הדרום – פלורידה) ותכננתי פחות או יותר את המקומות שנהיה בהם ואשמח ממש לחוות דעת !
  על איזה מקומות את חושבת שאפשר לוותר? יש מקומות שלדעתך פספסתי ששווים ביקור?
  אני פתוח להצעות 🙂

  אנחנו זורמים על הכול (טבע,מוזיאונים,חופים וכו')

  זה הקישור לטיול – https://roadtrippers.com/map?lng=-92.73454486879763&lat=41.325211555948044&z=3.628779053244368&a2=t!22255321

  1. ענת

   הי עמית,
   במבט על נראה לי מעולה. יש עוד מלא מקומות ששווים ביקור אבל מן הסתם אי אפשר הכל בטיול אחד של שלושה חודשים 😉 אז זה נראה לי בסדר גמור. קחו בחשבון ששלושה חודשים זה טיפה צפוף, תוסיפו את השבועיים ואם אפשר אפילו יותר. זה יאפשר לכם לבקר יותר לעומק בכל מיני מקומות. מציעה לכם ללמוד את היעדים השונים לעומק כדי להבין מה תרצו לעשות בכל מקום. בהצלחה!

 83. אופיר מלובני

  ענת שלום רב,

  קודם כל רציתי לאודות לך על הבלוג המטורף! עזר לי רבות בארגון הטיול.

  לאחר סגירת המסלול – אבקש לשמוע את דעתך והערותיך. היכן נדרש לצמצם, לבטל או מה נדרש להוסיף. כל הערה תתקבל בשמחה.

  אנו זוג + תינוק בן חצי שנה.
  טיול ראשון בארצות הברית (וטיול ראשון עם ילד)
  בגדול – אוהבים לטרק, לטייל בשמורות טבע ובעיקר מרחבים.

  המסלול – מחולק לימים:

  מערב ארה"ב – תיאור מסלול :

  5.9 – נחיתה בלוס אנגלס
  נחיתה – 13:30
  יציאה מהשדה והשכרת רכב – 15:30
  וולאמרקט הצטיידות לטיול – 1 שעה (אפשרי יום למחרת)
  נסיעה למלון קרוב (בשעות עומס) – 1 שעות
  לינה – New Gardena Hotel

  6.9 – מלוס אנגלס לBlythe
  נסיעה לפארק לאומי ג'ושוע – 3.5 שעות
  סיור בפארק הלאומי – 2 שעות
  נסיעה מהפארק לבלאיטי – 1.5 שעות
  לינה – M Star Inn and Suites Blythe

  7.9 – סביבת הפניקס
  נסיעה לכיוון הפניקס – 3.5 שעות
  South Mountain Park ‏ – 2-3 שעות (אופציה לתאם עם גילי)
  נסיעה לפניקס (לינה אצל ג'יל) – 1.5 שעות

  8.9 – יום בפניקס עם ג'יל וגילי

  9.9 – מהפניקס לווילימס
  נסיעה למצודת מונטזומה (Montezuma Castle) – כ 2 שעות
  סיור במצודה – 1 שעה
  נסיעה לסודנה – 1 שעה
  Sedona
  סיור בסביבת סודנה – 2-3 שעות
  נסיעה למכתש (ראובן) – 2 שעות
  סיור במכתש – 1 שעה
  Meteor Crater Natural Landmark‏
  נסיעה לווילאמס – 1.5 שעות
  לינה – El Rancho Motel
  Williams

  10.9 – גראנד קניון ונסיעה לפייג'
  נסיעה לגראנד קניון – 1.5 שעות
  סיורים בסביבת הגראנד קניון – 4 שעות
  נסיעה לפייג' – 3 שעות
  לינה – Rodeway Inn & Suites
  Big Water

  11.9 – פייג'
  נסיעה לקניון אנטילפ – 1 שעה
  סיור בקניון – 2 שעות
  טיולים בסביבת העיר (הפרסה והעיר) – 3 שעות
  סכר גלן (דיג ומנוחה) – 3 שעות
  חזרה לביג ואטר (לילה) – 0.5 שעות
  לינה – Rodeway Inn & Suites
  Big Water

  12.9 – מביג וואטר למונטיקלו
  נסיעה למוניומנט ואלי – 3 שעות
  סיור באתר – 2 שעות
  נסיעה ל-Sipapu Bridge – 2 שעות
  סיור בפארק – 2 שעות
  נסיעה למונטיקלו – 2 שעות
  לינה – Blue Mountain Horsehead Inn

  13.9 – מונטיקלו למואב
  נסיעה לפארק הקניונלנדס – 1.5 שעות
  סיור בחלק הדרומי של הפארק – 3 שעות
  נסיעה לחלק הצפוני של השמורה – 3 שעות
  טיול בחלק הצפוני – 2 שעות
  לינה – Archview RV Resort & Campground
  Moab

  14.9 – פארק הקשתות ומואב
  פארק הקשתות – 4 שעות
  מואב/ קניון לאנדס – 4 שעות
  לינה – Archview RV Resort & Campground
  Moab

  15.9 – ממואב לאסקלנט (פארק ברייס)
  נסיעה לפטריות סלע – 2 שעות
  סיור רגלי – 4 שעות
  נסיעה לאסקלנט – 4 שעות
  לינה – Escalante Cabins and RV Park

  16.9 – אסקלנט, ברייס עד פנגואיץ
  סיור בזברה – 4 שעות
  נסיעה לברייס קניון – 1.5 שעות
  סיורים בברייס – 3 שעות
  נסיעה לפנגואיץ – 1 שעות
  לינה – Blue Pine Motel
  Panguitch

  17.9 – קניון ציון
  נסיעה לציון קניון – 2 שעות
  סיורים בציון – 5 שעות
  נסיעה לסנט ג'ורג' – 2 שעות
  לינה – St. George Inn & Suites‏

  18.9 – מסנט גורג לואגס
  נסיעה לסכר הובר– 4 שעות
  סיורים בסכר הובר– 1.5 שעות
  נסיעה לוואגס – 1.5 שעות

  19.9 – ואגס

  20.9 – ואגס

  21.9 – מואגס לעמק המוות
  הקניון האדום – 4 שעות
  נסיעה לכניסה לעמק המוות – 3 שעות
  לינה – Longstreet Inn Casino & RV Resort‏
  Amargosa Valley

  22.9 – מעמק המוות לכניסה ליוסמאטי
  נסיעה דרך עמק המוות – 6 שעות
  עצירות בעמק המוות – 2 שעות
  לינה – June Lake Villager Motel‏

  23.9 – יוסמטי פארק
  נסיעה ליוסמטי וואלי (דרך הפארק) – 3 שעות (האם הגיוני?)
  סיורים בפארק – 5 שעות
  לינה – Half Dome Village
  Yosemite Valley

  24.9 – יוסמטי פארק ויציאה
  סיורים בפארק – 6 שעות
  נסיעה לטורלוק – 3 שעות
  לינה – Sunrise Inn
  Turlock

  25.9 – סן פרנסיסקו
  נסיעה לסאן פרנסיסקו בשעות העומס – 4.5 שעות
  סיור בסאן פרנסיסקו – 5 שעות
  לינה – Motel 6 San Francisco CA

  26.9 – מסאן פרנסיסקו למונטריי
  סיורים בסאן פרנסיסקו – 4 שעות
  נסיעה למונטריי דרך כביש מס' 1 – 4 שעות (עומס)
  הפסקות בדרך – 2 שעות
  לינה – Monterey Surf Inn Downtown

  27.9 – ממונטריי למורן ביי (כביש 1)
  Point Lobos State – 2 שעות
  Big Sur – 2 שעות
  שעות נסיעה על כביש 1 – 2.5 שעות
  נסיעה למורן ביי (כביש מהיר/ כביש 1 כתלות בפתיחת הדרך) – 3 שעות
  לינה – מורן ביי

  28.9 – ממורן ביי ללוס אנגלס
  נסיעה לסולברג – 2
  סיור בסולברג – 1 שעות
  נסיעה ללוס אנגלס – 3.5 שעות
  סיור בלוס אנגלס ודאג – 4 שעות

  29.9 – לוס אנגלס
  סיורים בלוס אנגלס – 8 שעות
  פגישה עם חבר – 2 שעות

  30.9 – טיסה חזרה לישראל

  תודה רבה,

  1. ענת

   הי אופיר, אני תוהה עד כמה אתם פתוחים לשינויים. בעיקרון אני ממש אוהבת את יוטה ואריזונה אבל אני חוששת מזה שיהיה לכם חם מאד מאד. אתם יכולים בקלות ליפול על ימים של 40 מעלות פלוס באיזורים האלו בתחילת ספטמבר. ממש לא מתאים לטרקים, על אחת כמה וכמה עם תינוק. יש לכם אפשרות לפחות להפוך את הסדר? להיות בקליפורניה בתחילת ספטמבר ואז רק לקראת סוף החודש לצאת למדבר? זה יעלה מאד את הסיכוי שלכם לעשות שם טיולים ברגל. שתבינו, בשבועיים הראשונים של ספטמבר 2017, הטמפרטורה בפיניקס לא ירדה מ-42 מעלות בצל בצהריים, אפילו פעם אחת. במואב וג'ושוע טרי היה קבוע מעל 35 מעלות בצהריים, לפעמים הרבה יותר. בחצי השני של ספטמבר המצב הרבה יותר טוב, במיוחד ביוטה.
   מבחינת שאר הדברים, בעיקרון אני רואה שחישבתם זמני נסיעות אז לא בודקת אתכם יותר מדי. רק מזכירה שצריך להוסיף עשרה אחוז להערכה של גוגל מפס.

   1. אופיר מלובני

    תודה רבה על התייחסותך.

    1. כמעט כל המלונות ברי שינוי – כך שניתן לבצע היפוך (אם מדובר בעניין קריטי).

    2 לגבי הטרקים – ברור לנו שהפעם לא נוכל לטרק – בתכנון לא נבצע טיולים מעבר לשעתיים הליכה (חוץ מהיוסמטי – שם מזג האוויר קריר הרבה יותר). רוב המסלולים המתוכננים לא יעברו את השעה בשטח.

    3. מזג האוויר – האם הטמפ' בספטמ' גבוהות יותר מיולי-אוגוסט (עונת התיירות)?

    4. אשמח אם תוכלי לאתר ימים עמוסים מידי בתכנית – שאדע לצמצם פעילות או לארגן מקום לינה שונה בהתאם.

    שוב – תודה רבה,
    אופיר

   2. ענת

    הי אופיר,
    תראה, מזג אוויר זה תמיד עניין של הימור אבל כן, אם תבדוק ממוצעים ותיעוד של שנים קודמות תראה שיש הפרש משמעותי בטמפרטורות באיזורי המדבר בין החצי הראשון של ספטמבר לחצי השני.אבל שוב, זה הימור. היתה שנה שבה נסענו וחלפנו קרוב למואב באמצע ספטמבר ולא נכנסנו לפארקים כי היה גל חום וטמפרטורות של מעל 45 מעלות ביום. בנוסף לעניין הטמפרטורה, יש בשנים האחרונות בעיה אמיתי של שריפות בעונה הזאת בקליפורניה.

    לו אני במקומכם, הייתי הופכת את הסדר כבר עכשיו כי זה פשוט מגדיל את הסיכוי שלכם לא לסבול מחום אימים – רק תבדוק עד כמה זה באמת מרחיק אתכם מהאיזורים החמים בפועל כי בסופו של דבר זו לא תהיה דחייה מספיק ארוכה. אישית, עם תינוק בן חצי שנה לא הייתי יוצאת גם לשעה החוצה בחום כזה. אלא אם כן אתם אילתים ורגילים לזה 😉 אבל הכי חשוב, לשמור על גמישות. לא להזמין לינות שאי אפשר לבטל בקלות. אני אוהבת לעבוד עם האפליקציה של Booking שמאפשרת לי לבטל לינות בלחיצת כפתור מכל נקודה שיש בה קשר אינטרנט (כל מקדולנדס על הדרך לצורך העניין).

    לגבי העומס, ממש קשה להגיד מראש. רק אתם מכירים את הדינמיקה והקצב שלכם, על אחת כמה וכמה עם תינוק. מציעה שוב לשמור על גמישות מירבית ולהכין תכנית עם אופציה א' כשמרגיש לכם עמוס ואופציה ב' עם תוספות למקרה שתרגישו אנרגטיים במיוחד.

   3. יעל

    הי ענת,
    איכשהו השאלה שלי התפספסה :(( … הבלוג מדהים ומלא מידע. אשמח לעזרה קצת יותר ספציפית ביוסמיטי. אנחנו נהיה שם שני ימים מלאים , אנחנו לנים בכניסה הצפון מערבית (oak….) חשבתי יום אחד לנסוע לעמק ולעשות בעזרת השאטלים את מפלי יוסמיטי ומירור לייק לחזור בנהיגה דרך ה Tunnel View ולגליישר פוינט.
    ביום השני לנסוע לכיוון מריפוזה …. שהבנתי שנפתחה ומה עוד? איך זה נשמע לך ?? אנחנו משפחה לא הרפתקנית במיוחד אבל הילדים גדולים (18, 16,12) המון תודה על הזמן שאת מקדישה לנו…

   4. ענת

    הי יעל,
    סליחה על הפיספוס. יש המון שאלות בקיץ ולפעמים חלק מתפספסות. תודה ששאלת שוב!

    בהחלט אפשרי. לא ציינת לאן אתם ממשיכים הלאה, אבל אם אתם לכיוון וגאס אז ביום השני הייתי עושה את חורשת מריפוזה וטיוגה פאס ומשם יציאה לכיוון וגאס ולינה בדרך בממות' לייקס. גם אם חוזרים מערבה אפשר לשלב ביום השני את מריפוזה וטיוגה פאס. השאטלים עמוסים בקיץ אז תתאזרו בסבלנות ותהנו המון!

 84. רונה

  הי ענת,
  קוראת ולומדת מהבלוג שלך, תודה רבה!!!
  אנחנו שתי חברות עם שלושה ילדים בני 10-15 נוסעות לטיול בר מצווה, מזרח ארה"ב
  23.08-29.9 בקרוואן.
  ( טיול שני בקרוואן….)
  רוצה להתייעץ לגבי המסלול .
  כיצד מצרפת את המסלול?
  מודה להתייחסותך.

  1. ענת

   הי רונה,
   את מוזמנת פשוט לכתוב כאן את המסלול, בחלוקה לימים. כל יום, מה רוצים לעשות ואיפה מתכוונים לישון בלילה.

   1. ליאל

    הי ענת
    אנחנו משפחה עם שתי בנות בנות 6 ושלוש ומתכננים שבוע בגליישר פארק מונטנה והסביבה הקרובה.
    בנוסף כשניסע באוגוסט אהיה בחודש שביעי.
    שאלתי היא האם בפארק יש מסלולי טיול קלים לנשים כמוני וילדים קטנים ועדיין להנות מהטבע והנוף שיש לפארק להציע?האם יש מה לעשות בסביבה מעבר לפארק גליישר?
    אשמח לרעיונות.
    תודה רבה.
    ליאל

   2. ענת

    הי ליאל,
    בפארק גליישר יש שני חלקים שבהם אפשר ללון – המזרחי והמערבי. באמצע יש את רכס הרי הרוקי וכביש יפה שחוצה אותו. יש מסלולי טיולים בכל רמות הקושי בשני הצדדים וגם לאורך הכביש החוצה, כולל קצרים יחסית וכולל טיולים משמ קצרים בהדרכת הריינג'רים שאפשר להצטרף אליהם. בצד המזרחי יש גם את איזור Two medicine שגם בו יש מסלולים קלים (וגם פחות קלים). השאלה היא כמה תרצו לעשות כאלו מסלולים ביום. כיוון שהם קצרים, אם אתם מאד נמרצים, תוכלו למצות אותם יחסית מהר. לדעתי, אפשר למלא שבוע בתכנים, אבל זה בהנחה שאתם עושים ימים רגועים יחסית מבחינת הקילומטראז' הכולל ברגל כל יום. הייתי עושה משהו כזה –
    שלושה ימים עם לינה בצד המזרחי של הפארק באיזור מאני גליישר שיתחלקו כך:
    1. יום טיול באיזור מאני גליישר עצמו במסלולים הקלים (נגיד פישרקפ לייק)
    2. יום טיול באיזור ווטרטון לייקס הקנדי (יש שם כמה מסלולים מאד יפים וקלים)
    3. יום טיול באיזור טו מדיסין.
    בערב תמיד נחמד סתם להסתובב על כביש הכניסה למאני גליישר ולראות דובים ומוסים.
    ביום הרביעי, חצייה איטית של ה-Going to the sun road, כולל טיולים קלים לאורך הכביש לנקודות התצפית השונות.
    ימים חמישי ושישי יוקדשו לצד המערבי של הפארק, שם יש גם מסלולים מאד נחמדים באורכים משתנים (ובעיקרון עם פחות עליות, זה הצד הפחות הררי).
    זה בערך ממלא שבוע – שישה ימים. אם מתאים, אפשר להוריד יום בצד המערבי ולטייל קצת ברכב באיזור. יש כמה מסלולים מאד נחמדים ברכב בצד הזה של הפארק.

 85. מור

  היי ענת,
  לפני שנה הייתי טסתי לארה"ב והייתי בעיקר בסן פרנסיסקו (בדגש על סן חוזה), לוס אנג'לס, ולאס וגאס. סך הכל חודש ימים. אני רוצה לתכנן מסלול דומה אך הפעם אני לא יכולה לוותר על ניו יורק ומיאמי, סן פרנסיסקו חייב להיות כלול במסלול משום שחברה שלי גרה שם ואני מתארחת אצלה ואיתה נוסעת גם לווגאס ולוס אנג'לס. שאלתי היא מהיכן עדיף להתחיל קודם משום שניו יורק מיאמי וסן פרנסיסקו הן בקצוות שונים.
  תודה על העזרה והבלוג שלך מהמם!!!!!

  1. ענת

   הי מור,
   אכן צדדים שונים לגמרי. את בעצם עושה שלושה טיולים באותה היבשת שאין קשר ביניהם. זה כמו שתסעי לבקר חברה בסקוטלנד ותרגישי שאת חייבת לבקר גם ביוון ובדנמרק. שזה לגיטימי, רק חשוב להבין שאין קשר בין המקומות. את יכולה להתחיל ולסיים איפה שבא לך, בעיקרון. בצד המזרחי חם ולח בקיץ ויש סיכון להוריקנים בעיקר בין אמצע אוגוסט לאמצע אוקטובר. תראי אם המידע הזה עוזר לך לתכנן את התאריכים כמו שצריך. בהצלחה!

 86. שגיב שמילוביץ'

  הי ענת. תודה על בליג מדהים!
  אנחנו משפחה של 4 מבוגרים שמתכננים טיול בין ה 1.8 ל 1.9 בקיץ הקרוב. פעם ראשונה של כולנו בארה"ב- חשוב לציין שבשבת אנחנו לא נוסעים.ואנחנו רוצים לשלב את לוס אנג'לס סן פרנסיסקו יוסמיטי לאס וגאס הכל ברכב ומשם טיסה לניו יורק וחזרה לארץ. אנחנו מחפשים גם להנות מהטבע של המערב וגם כמובן מהערים עצמן.
  יש לנו תכנון עפי מחירי טיסות שבדקנו ואשמח אם תוכלי להגיד לי מה דעתך ומה אפשר להוסיף/להוריד.
  1-7 באוגוסט לוס אנג'לס
  8 באוגוסט לילה במונטריי
  9-14 באוגוסט סן פרנסיסקו
  15-16 באוגוסט יוסמיטי
  17-21 באוגוסט לאס וגאס
  22-31 ניו יורק והביתה.
  האם לדעתך אפשר לשלב עוד פארק בדרך ללאז וגאז חוץ מהיוסמיטי?
  האם אפשר להוסיף את מפלי הניאגרה/ יומיים בוושינגטון או ש 10 ימים בניו יורק זה גבולי?

  1. ענת

   הי שגיב,
   יש לכם המון זמן בלוס אנג'לס. לדעתי מיותר. מה יש לכם לעשות שם כל כך הרבה זמן? אלא אם כן מדובר באיזה ביקור קרובים, הייתי מורידה לגג יומיים. יוניברסל סטודיוס, סיור קליל בהוליווד והלאה. לא שאין מה לעשות בלוס אנג'לס, פשוט יש הרבה יותר מה לראות ולעשות באיזורים האחרים.
   מלוס אנג'לס למונטריי תתכננו יום נסיעה. זה 6-7 שעות נהיגה בדרך הקצרה. לחלופין, סעו בכביש 1 שכבר אמור להיות פתוח (רק תוודאו לפני) ותקצו לכך יומיים. מונטריי והאיזור שווים יותר מלילה אחד. תקדישו לה לפחות יום שלם (אפשר גם יומיים). יוסמיטי זה יום נסיעה מסן פרנסיסקו ואז יום נסיעה ארוך ללאס וגאס. בהנחה שרוצים גם לבקר בפארק, צריך להוסיף יום שלם באמצע. אין באמת פארקים אחרים במתווה שלכם. עקרונית, אפשר לעבור בנהיגה בפארק עמק המוות אבל לא הייתי עושה את זה באוגוסט (מדובר בטמפרטורות של חמישים מעלות בצל ואפילו יותר).
   מציעה לכם לבחון את מסלול הטיול לדרום-מערב ארה"ב כדי להתרשם מהמקומות שאפשר לשלב וכמה זמן להקדיש לכל מקום.
   לגבי ניו יורק, אוהבי ניו יורק יכולים להיות בה גם חודשים. השאלה היא מה התכניות (שופינג מיוחד? הצגות?). לי אישית עשרה ימים בניו יורק זה המון. ממש יותר מדי. לגמרי הייתי לוקחת 4-5 ימים ונוסעת לבקר מקומות אחרים. ואז כן, מפלי הניאגרה ו/או יומיים בוושינגטון או בוסטון אלו אופציות נחמדות. הנה מסלול הטיול לצפון-מזרח שיכול לתת לכם רעיונות.
   הערה כללית, כי זו פעם ראשונה שלכם בארה"ב – תבדקו תמיד את המסלולים בגוגל מפס לפני שאתם מחליטים על תכנית. תראו כמה זמן זה לוקח ואז תוסיפו עשרים אחוז להערכת הזמנים של גוגל. יש מקומות, בפרט במערב, שתגלו שיום שלם הוא יום של נסיעה. זה בסדר גמור, רק צריך להבין את זה מראש ולתכנן בהתאם.

 87. אורית זוסמן

  שלום רב
  אני בת 60 יחידה בכושר טוב מעוניינת לטייל בהרי הרוקיס מאמצע יולי לכשבוע. האם קיים בארה"ב ארגון כמו אצלנו החברה להגנת הטבע ? (ראיתי כמה הצעות לטיולי שטח במחירים 1300$ ל5 ימים.) או פורומים של חיפוש שותפים למסע ?
  מה מומלץ בטווח זמן זה כשבכוונה גם להליכות רגליות לתוך הפארק
  האם יש בעיית גובה במסלולים ברמה בינונית +

  1. ענת

   הי אורית,
   בארה"ב יש את רשות הפארקים הלאומיים. בכל פארק לאומי יש סיורים בהדרכת ריינג'רים והם אפילו חינמיים. בדרך כלל יש גם סיורים ארוכים וגם קצרים, תלוי בפארק. לסיורים הארוכים צריך להרשם מראש ולקצרים אפשר פשוט להגיע ולהצטרף לקבוצה. רק לשים לב שלפחות בקצרים, לפעמים מדובר בסיור עם הרבה עצירות והסברים. זה מעניין מאד לשמוע, אבל לא מאתגר פיזית בהכרח.
   לדעתי הכי קרוב לחברה להגנת הטבע זה הסיירה קלאב. יש להם גם טיולים וסיורים מקומיים שאפשר לחפש לפי איזור מיקוד – https://content.sierraclub.org/outings/. לא ניסיתי אותם אף פעם אז לא יכול להמליץ או לא.
   בלי קשר, אני חושבת ששבוע ברוקיז זה קצר מדי. הטיסות ארוכות מאד מישראל ותגיעי עם ג'ט לג שיעבור בערך כשתחזרי…
   להגיע באופן עצמאי לפארקים עצמם – ילוסטון, גליישר והגרנד טטונס – לוקח זמן. גם לחזור מהם לוקח זמן. הפארקים עצמם ענקיים בגודלם וצריך כמה ימים בכל פארק, אפילו עוד לפני שמתחילים לדבר על טיולים רגליים ארוכים. אם כבר, הייתי באמת הולכת על טיול מאורגן כזה, כמו שמצאת, כי לפחות יורידו ממך את הלוגיסטיקה, בהנחה שהם יוצאים מעיר גדולה וחוזרים אליה. בנוסף, הם גם ידאגו ללינות שהם כבר שריינו מראש. למצוא עכשיו לינה באיזורים האלו במחיר סביר לעוד חודש, לא פשוט בכלל.
   לגבי בעיית גובה – בהנחה שאת מדברת על טטונס/ילוסטון/גליישר, לדעתי אין בעית גובה מיוחדת. אם את מכוונת לרוקיז של קולורדו, זה סיפור אחר. יש שם פסגות בגובה של 4 קילומטר ואם מתכננים מסלול שעולה אליהן בהחלט יש בעיה של מחלת גבהים.

 88. עינת

  ענת שלום
  אנחנו משפחה עם 2 בוגרים (12, 17) יוצאים למערב ארה"ב ב- 5/9/18 נחיתה בלוס אנגלס.
  חזרה ב- 26/9 מלוס אנגלס. רציתי להרכיב מסלול מעגלים לוס אנגלס-סן פרנסיסקו-לאס וגאס
  מה המסלול המעגלי המומלץ לעונה זו ? האם קודם לאס וגאס או קודם סן פרנסיסקו ?
  חשבתי את לוס אנגלס להשאיר בכלל לסוף, כלומר לנחות ולצאת ממנה לא להישאר בהתחלה
  תודה מראש על הסיוע
  הבלוג מ ע ו ל ה !!! יישר כח על ההשקעה

  1. ענת

   הי עינת,
   אני שמחה שאת נהנית מהבלוג. אפשר ככה ואפשר ככה. הנה המסלול הקלאסי של דרום-מערב ארה"ב שזה בעצם מה שתרצו לעשות. אפשר לצאת קודם כל לדרך ולשמור את היום-יומיים בלוס אנג'לס לסוף. אנחנו גם עשינו ככה כשהיינו שם. גם כי אני אוהבת להיות קרוב לשדה לפני הטיסה בחזרה וגם כי זה איפשר לנו "לקנח" בדיסנילנד. הכיוון לא באמת משנה. הדבר היחיד לשים אליו לב זה ענייני השריפות. בשנים האחרונות ספטמבר היה חודש עתיר שריפות, מה שעלול לשנות תכניות, אז לעקוב אחרי החדשות קרוב למועד הטיול ולהיות מוכנים לגמישות.

 89. שמואל

  שלום ענת יקרה,
  סחתיין על האתר המרשים והמושקע!
  רציתי להתייעץ לגביי נסיעה לארה"ב בחודש אוגוסט הקרוב. מדובר בטיול (שני משתתפים, ללא ילדים) שיתחיל בניו-יורק (לאור ענייני עבודה; ביקרנו כבר בעבר בניו-יורק).
  היינו מעוניינים לתכנן טיול למשך כעשרה ימים עד שבועיים שיתרכז בערים (לא מעוניינים לשכור רכב). כל הצעה תתקבל בברכה!
  תודה רבה!

  1. ענת

   הי שמואל,
   נשמע פשוט יחסית 🙂 בוסטון, וושינגטון דיסי, פילדלפיה ובולטימור. כולן מחכות לכם עם המון דברים שאפשר לעשות בהן וכולן נגישות בתחבורה ציבורית. נותר לכם רק לקרוא על כל אחת מהן ולהתמקד בשתיים או שלוש מהן. לדעתי, יום או יומיים בפילדלפיה, 4-5 ימים בוושינגטון די.סי. ועוד 4-5 ימים בבוסטון. אבל תחליטו אחרי שתקראו מה עושים בכל אחד מהיעדים הללו.

   1. שמואל

    שלום ענת,
    תודה רבה על התשובה!
    בבוסטון כבר היינו בעבר, וחשבנו על ניו אורלינס. האם נשמע מתאים לבקר בה ללא רכב? האם מומלץ?
    שמואל

   2. ענת

    אין בעיה לבקר בתוך העיר ניו אורלינס בלי רכב. יש דברים כמו סיורים בביצה או ביקור במטע שאינם במרכז העיר. אם תרצו, תוכלו לקחת סיור מאורגן אל אלו. כמובן שתצטרכו טיסת פנים כדי להגיע לשם. לא חושבת שהייתי מבלה שם שבוע שלם ויש שם פחות ערים קרובות שאפשר להגיע אליהן בתחבורה ציבורית קרקעית. אולי תשלבו את די.סי. באוטובוס לכמה ימים ומשם טיסה לניו אורלינס.

 90. ענת

  הי ענת,
  אני מתכננת חופשה עם בן זוגי בין התאריכים 21.9.2018-29.9.2018.
  מתחילים בסן פרנסיסקו (2 לילות), משם נוסעים ברכב לכיוון לוס אנג'לס דרך כביש 1,
  את הדרך נרצה לעשות עם לינה של לילה אחד בדרך.
  בלוס אנג'לס נשהה 2 לילות ומשם נמשיך ללאס וגאס ל-3 לילות אחרונים.
  אשמח לעזרה בתכנון הנסיעה בכביש 1 והמלצה למקום לינה.
  תודה מראש, ענת 🙂

  1. ענת

   הי ענת,
   כביש 1 כנראה עדיין יהיה חסום בתקופה הזאת. מציעה לך לקרוא עוד על החסימה כאן ולתכנן בהתאם. עדיין אפשר לבקר בכל חלקי הכביש אבל אם זה היעד העיקרי שלכם, אולי תצטרכו להוסיף עוד לילה או אפילו שניים כדי לעשות את הכל בניחותא. הנה עוד על כביש 1 ומה לעשות בדרך.
   מבחינת לינה, הנה מה שכתבתי על מלון בסן פרנסיסקו ועל מלון בלוס אנג'לס. מקווה שעוזר.

 91. שחף

  היי ענת,
  ראשית, הבלוג שלך הוא באמת ברכה ותורם המון ידע לטובת התארגנות לקראת הטיול לארה"ב.
  שנית, אני ואשתי טסים בתחילת יוני למשך כחודש לטיול חוף לחוף.
  רציתי לשאול האם יש לך עצות לגבי ההתנהלות הכספית בטיול שכזה- האם להתנהל רק עם כרטיסי אשראי? כמה מזומן להביא מישראל? האם לפתוח חשבון דולרי בבנק? וכו'..
  כפי שציינתי, הטיול הוא בסגנון של חוף לחוף ולכן גם כולל הרבה נסיעות והשארת מזוודות במכונית לעיתים קרובות.

  אשמח לעזרתך בנושא,
  שחף.

 92. יעל פרידמן

  שלום ענת, האם ניתן לטייל במערב ארה"ב באוקטובר? הכוונה שלנו (טיול זוגי לחודש) לטוס ללוס אנג'לס משם לפאקים- גרנד קניון, ברייס וציון. לאס וגאס ובהמשך יוסמיטי וסן פרנססיסקו. מסן פרנסיסקו טיסה לניו יורק.
  האם אוקטובר מתאים למסלול זה?
  תודה, יעל

  1. ענת

   הי יעל. מתאים מאד. אין בעיה לטייל בכל האיזורים האלו. לטובת מטיילים אחרים, אציין שיש איזורים במערב בהם אוקטובר כבר גבולי מאד, בעיקר הרוקיז במונטנה או וויומינג וגם מקומות גבוהים בקולורדו. אבל כל המקומות שציינת ממש אחלה באוקטובר. כן יכול לתפוס אתכם שלג ראשון במקומות הגבוהים (קרה לנו בתחילת אוקטובר ביוטה פעם), אבל זו חוויה. לא קר מדי, בכל מקרה.

 93. אריאל

  ענת שלום!
  דבר ראשון, הבלוג שלך פשוט מעולה! תודה רבה לך.
  חבל שלא גיליתי אותו קודם לכן…
  אנחנו זוג + 4 "ילדים" בגילאים- בנים- 22, 19, 16 ובת 11. לנסוע בעוד שבועיים לטיול למערב ארה"ב ל30 יום. בעיקרון כבר תכננו את כל המסלול (מלוס אנג'לס- לאס וגאס- פארקים עד ילוסטון ואז מערבה עד לסאן פרנציסקו ודרומה ללוס אנג'לס). אנחנו מתלבטים לגבי 3 דברים:
  1. האם כדאי לקנות כרטיסי סים מקומיים או לעשות חבילות מהארץ (אנחנו צריכים רק אינטרנט במכשירים הסלולריים שלנו, בשביל תקשורת וואטסאפ ובשביל ווייז)? מה זול יותר מניסיונך?
  2. שכרנו רכב דודג' גראנד קראוון, אמנם יחסית אנחנו די חסכנים בתיקים ומזוודות, אולם בכל זאת הנסיעות הארוכות וכו'… האם לדעתך רכב זה מספיק עבורנו?
  3. כשנהיה בלוס אנג'לס, אנחנו מתלבטים האם ללכת לדיסנילנד המקורי (היינו בדיסנילנד פריז) או לאדוונצ'ר פארק? או ליוניברסל? או גם וגם…? אנחנו לא רוצים לבזבז זמן או כסף, מעוניינים להזמין את הכרטיסים מראש, וגם לא רוצים לפספס משהו שווה במיוחד. אין לנו מספיק שיקולים לכאו או לכאן…
  תודה רבה לך על כל מה שאת כותבת.

  1. ענת

   הי אריאל,
   1. אנחנו מעדיפים לרכוש בארה"ב. נכנסים לחנות הראשונה של החברה שאנחנו מחפשים (במערב זה יהיה AT&T), בוחרים חבילה ונותנים למוכר במקום לסדר הכל, מרכישת החבילה ועד הפעלת הסים. יוצאים אחרי חצי שעה עם טלפונים פועלים וזהו. זה עולה בסביבות $40 לחודש לשיחות ודאטה ולדעתי זה זול יותר ממה שמציעים כאן. בכל מקרה, זה נוח לנו יותר כי אנחנו לא אוהבים להתעסק עם הגדרות וסימים ונוח לנו שמישהו אחרי יעשה את זה. החנויות האלו נמצאות בדרך כלל במרכזי קניות, אז אפשר שמישהו אחד ישאר עם הטלפונים וכל השאר יסתובבו ויבלו.
   2. גבולי. אנחנו נסענו חודש בפורמט של שישה אנשים ברכב כזה, אז זה אפשרי. אפילו עשינו את זה פעמיים. אצלנו זה היה ארבעה מבוגרים ושני ילדים/בני נוער. זה כן צפוף מאד מבחינת ציוד. הבעיה שאין הרבה ברירה. גם אם תשדרגו לשברולט טאהו, לא תקבלו יותר מקום לציוד. השאלה אם מתאים לכם לשדרג ממש לואן. זו כבר ליגה אחרת ומחיר אחר… בכלל לא בטוח שיהיה כזה לחברת ההשכרה בהתראה כזו.
   3. קשה מאד לענות על זה. אין חובה ללכת לאף אחד מהם. לדעתי דיסנילנד עצמו יותר מיוחד כי הוא יותר "דיסני" אבל זה עניין של טעם. לא הייתי בזה שבפאריס אז אין לי איך להשוות. יוניברסל יהיה לכם מעניין ובכל מקרה שווה ללכת אליו. דווקא נראה לי שלא הייתי קונה כרטיסים מראש אלא זורמת עם החשק…

   1. אריאל

    תודה רבה!
    נלך בעצתך!

  2. רוני מסיקה

   שלום רב, אהבנו לקרוא אותך, אנחנו זוג, טסים להופעה של ברוס ספרינגסטין ב 10/7/18 בברדווי ועל הדרך נטייל, ננחת בסאן פרנסיסקו ב 25/6 בערב ונשהה בה 28/6 , משם מתלבטים בין מונטרי שמרחק הנסעה מסאן פרנסיסקו רק שעתיים לבין ישירות ליוסימיטי, נלון 2 לילות במריפוסה, ואז התכנון הוא להגיע ללאס וגאס, ע"מ שלא לנסוע שעות ארוכות חשבנו לעצור בדרך אולי בלוס אנגלס ללילה 1 ואז לאס וגאס (בלאס וגאס נשהה 5 לילות כרגע ונראה שנוריד לילה אחד או שניים לטובת לוס אנגלס ואולי גם סנטה ברברה או מקום נחמד אחר …טסים לניו יורק ב 6/7/18 מלאס וגאס . מה דעתך? מה היית מציעה ?

   1. ענת

    הי רוני,
    אין סיבה לעבור בלוס אנג'לס בין יוסמיטי לוגאס בעונה הזאת. צאו מיוסמיטי מאיזור Lee Vinings ו-Mammoth Lakes וסעו ביום אחד עד וגאס. הייתי מורידה 2-3 ימים מוגאס לטובת מונטריי וצפון כביש 1 ואפילו עוד יום בסן פרנסיסקו. לחלופין, לטובת גיחה של יומיים לזאיון ואולי גם ברייס. כל אלו מקומות מרשימים הרבה יותר מלוס אנג'לס או סנטה ברברה.

 94. אילת

  שלום ענת,
  קודם כל- מקסים, מעורר הערכה ואפילו קצת קנאה בדבר היפה הזה שיצרת… באמת כל הכבוד ושיניב לך ולמשפחתך רק שמחה ואושר…. עשית לי ממש חשק להתייעץ איתך ולכן אני מנסה את מזלי… אנחנו משפחה מטיילת, יש לנו ארבעה ילדים בגילאי 5-11 ובספטמבר מתכננים טיול לארצות הברית לשלושה שבועות. כרגע יש לנו טיסות לניו יורק בלבד (הלוך 8/9 חזור 30/9), חשבנו לטוס לדנוור, לעשות טיול בהרי הרוקיז האמריקאים ולהמשיך משם לניו יורק. האם לדעתך ריאלי ורלוונטי לחזור בנסיעה לניו יורק או שעדיף לתכנן מסלול של שבועיים באיזור הרי הרוקיז ולטוס חזרה לניו יורק? מהמחקר שעשיתי עד עכשיו, הנסיעה לניו יורק יכולה לקחת 3-4 ימים ולא מצאנו שום אטרקציה בדרך… אבל עדיין מתלבטים איך לחלק את הזמן. נשמח לעצותיך ותודה מראש על הכוונות הטובות… לכשנתקדם בתכנון נשמח להיכנס ללינקים הרלוונטים.

  1. ענת

   הי אילת ותודה על המחמאות על הבלוג 🙂
   נסיעה מאיזור דנבר לניו יורק היא אכן ארוכה. אפשר למצוא אטרקציות רבות בדרך, בדגש על עירוניות (מוזיאונים וכד') כי יש הרבה מאד מקומות ישוב. אבל זה כבר יאריך מאד את החלק הזה של הטיול. קחו בחשבון שיש גם עלות ללקיחת רכב בדנבר והחזרה בניו יורק.
   מה שאני לא בטוחה לגביו היא למה הכוונה ב"רוקיז האמריקאיים". הרכס ארוך ומשתרע בין ניו מקסיקו למונטנה. האם הכוונה היא לטייל ברוקיז בקולורדו בלבד? או שהכוונה היא לטיול שמשלב גם את ילוסטון וגליישר? זה מאד שונה מבחינת מספר הימים שצריך. בעיקרון, אני בעד להקדיש למערב לפחות שלושה שבועות אם נוסעים עד שם. אם דנוור זה העוגן, אפשר גם לתכנן רוד טריפ שיכלול את דרום דקוטה ו/או את יוטה למשל. יש אינסוף מה לראות ולעשות באיזור (כולל בקולורדו עצמה) אז במקרה שלכם ובהתחשב במגבלת הזמן, באמת לא כדאי לנסוע ברכב מקולורדו לניו יורק ועדיף לדעתי להקדיש את הימים לטיול במערב.
   שימו לב לתאריכים. אם הכוונה שלכם היא לעלות עד גליישר אז קחו בחשבון שבאמצע ספטמבר הכביש הראשי בלב הפארק כבר נסגר.

   1. אילת

    תודה רבה ענת יקרה!
    כאמור, אנחנו טסים לניו יורק 8-30/9 וחשבנו לטוס לדנוור לטיול בהרי הרוקיז.
    נאריך את משך הזמן שלנו בהרי הרוקיז ונקצר את הביקור בניו יורק, ביוטה כבר היינו, אז אני מניחה שנשאר באזור קולורדו. כמה שאלות בהמשך לתשובתך:
    1. רלוונטי להגיע גם לילוסטון וגליישר בשבועיים?
    2. האם גם שם הכבישים נסגרים באמצע ספטמבר?
    3. האם יש צורך להזמין מקומות מראש גם כשאנחנו באים בסוף עונה?
    4. יש לך טיפ להזמנת חדרים למשפחה עם ארבעה ילדים? ברוב האתרים אין אפשרות למצוא חדר לזוג +4
    תודה מראש ושבוע טוב
    אילת

   2. ענת

    הי אילת,
    1. אפשר בהחלט לעשות טיול של ילוסטון וגליישר. עדיף לטוס לסולט לייק סיטי לשם כך. הנה מסלול שהצעתי בזמנו לחברים.
    2. בגליישר הכביש הראשי בפארק נסגר באמצע ספטמבר. אם אתם הולכים על האופציה הזאת, כדאי יהיה לדחוף קדימה ולטייל בעצם מצפון לדרום.
    3. כן. בפרט אם אתם בהרכב של שישה. הפארקים האלו – בפרט ילוסטון – מאד מאד עמוסים בשנים האחרונות, כולל בסוף ותחילת העונה. אל תשכחו שחודש אחרי כבר אי אפשר ממש לטייל בהם.
    4. למצוא את המקומות שאתם מעוניינים בהם ולהתקשר טלפונית לברר אם יש בכלל חדר כזה… לא תמיד יש. ממה שהבנתי, יש ברוב המקומות מגבלות ביטוח שאוסרות על הכנסת מיטות נוספות. שווה לדעתי בהרכב כזה לבחון שני חדרים במקום אחד ולהתקשר לשאול אם יש להם אפשרות להצמיד את שני החדרים. לפעמים אפשר אפילו לפתוח את הדלת באמצע בין החדרים.

    בהצלחה וטיול נעים!

 95. הילה

  יפה כתבת, כל הכבוד !

 96. Faten Zidan

  תודה רבה.
  שאלתי שאלה בבלוג לפני כמה סמן בפעם הראשונה. לפי ההסבר הבנתי שכדאי לשאול שוב.
  אני ובן זוגי נוסעם באמצע ספטמבר ל10 ימים לארה"ב, נוחתים בבוסטון ומסיימים בניו יורק, לאיזה מקומות כדאי לבקר בדרך ברכב מבוסטון לניויורק ?, יש לנו בערך 6 לילות כולל בוסטון .

  1. ענת

   הי פאתן, אני עונה תמיד בדף ששואלים בו. במקרה שלך, זה היה בעמוד הזה. אם תגללי למטה, תראי שעניתי 🙂

התגובות נעולות.