כמה עולה טיול לארה"ב?

כמה עולה טיול לארה"ב? מה התקציב שאנחנו צריכים לטיול של שלושה שבועות בארה"ב? כמה מוציאים בארה"ב ביום של טיול? אלו שאלות שעולות הרבה והחלטתי להקדיש להן פוסט מיוחד. הדאגה ברורה. טיול לארה"ב הוא הרבה פעמים טיול ארוך יחסית. אם לאירופה מקובל "לקפוץ" לשבוע ואפילו לסופ"ש קצר, הרי שלארה"ב בדרך כלל מקדישים לפחות שבועיים עד חודש. הבדל בהערכה של מאה דולר ליום יכול בקלות להתבטא בשינוי תקציבי של מעל עשרת אלפי ש"ח. הרצון להבין מראש את העלויות ולהעריך אם טיול כזה הוא במסגרת התקציב שלנו מובן ולגיטימי.

אבל כמובן שהתשובה לא פשוטה. המילה שתחזור על עצמה הרבה בפוסט הזה היא "תלוי". הערכת העלויות באמת תלויה בהרבה גורמים, ביניהם מספר המשתתפים, התקופה בשנה, אופי הטיול ורמת הנוחות והפינוק שלכם. ארה"ב היא ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות. אפשר לטייל בה בזול אבל אפשר גם להגיע לעלויות טיול גבוהות מאד – וזה בסדר גמור, אם זה מה שאתם רוצים ויכולים להרשות לעצמכם.

בפוסט הזה ננסה לפרק לגורמים את עלויות הטיול ולתת לכם טווחים משוערים. איפה *אתם* תיפלו בטווחים האלו, תחליטו אתם אחרי שתקראו. הרכיבים העיקריים בטיול אליהם אתייחס הם הטיסות, מלונות/לינה, רכב, מחיה (אוכל וכד'), בילויים, שופינג והוצאות נלוות לטיול.

כמה יעלו הטיסות לארה"ב?

טווח המחירים לטיסה הלוך ושוב לארה"ב לאדם יחיד במחלקת תיירות הוא $600-$2000. למה הטווח גדול כל כך? כי המחיר תלוי בכמה גורמים (הזהרתי אתכם שהמילה "תלוי" תופיע כאן הרבה, לא?).

 1. לאן טסים? בגדול, טיסה לחוף המזרחי תהיה כמעט תמיד זול יותר מאשר טיסה לחוף המערבי. זה הגיוני כשחושבים על זה שהמרחק בין החוף המזרחי למערבי הוא כחצי מהמרחק שבין ישראל לחוף המזרחי. לניו יורק, ניו ג'רזי  ומיאמי אפשר למצוא טיסות גם ב-$600 ולפעמים אפילו קצת פחות. נדיר למצוא מחירים כאלו בטיסות ללוס אנג'לס או סן פרנסיסקו. טיסות ליעדים בחוף המערבי מתחילות בדרך כלל בסביבות אלף דולר לאדם. אם תרצו להתחיל ביעד שאין אליו טיסות סדירות מישראל יתכן שתצטרכו להוסיף טיסת פנים שתייקר עוד יותר.
 2. מתי טסים? טיסה בחודשי הקיץ יקרה יותר מאשר בשאר השנה. באביב ובסתיו יש הרבה פעמים טיסות במחירים מוזלים במיוחד. המחירים יכולים להשתנות לפעמים בהפרשים של ימים. כלומר, אם תחזרו ממש בסוף סוכות, כשהביקוש בשיאו, תשלמו מחיר גבוה. אבל אם אתם יכולים לספוג עוד שלושה ימי העדרות מהעבודה ומבתי הספר, יתכן שתוכלו לחסוך מאה או מאתיים דולר ממחיר הכרטיס הכולל.
 3. מתי מזמינים את הטיסות? כאשר נפתחת ההרשמה לטיסות ניתן למצוא לרוב מחירים מוזלים. לאחר מכן הטיסות מתייקרות בהדרגה ואז לפעמים יש מבצעי הרגע האחרון ממש ימים לפני הטיסה. למשפחות מטיילות, בדרך כלל כדאי להזמין את הכרטיסים הרבה זמן מראש (אנחנו בסה"כ פחות ספונטניים…).אז כמה יעלו הטיסות? בהנחה שאתם טסים בקיץ או בחגי ישראל (מועדים עמוסים) אבל מזמינים מספיק זמן מראש, אתם יכולים להניח כ- $800 לאדם לניו יורק ו-$1200 לאדם לחוף המערבי. אנחנו מעולם לא שילמנו יותר מאלף דולר לטיסה לחוף המערבי, כולל בקיץ, אז אתם מוזמנים לקרוא כאן את הטיפים שלי להזמנת טיסות מוזלות, כולל לארה"ב.

ומה לגבי טיסות פנים?

אם תרצו לשלב בטיול יותר מאיזור אחד בארה"ב כנראה שתצטרכו להוסיף טיסת פנים. עלות טיסה כזאת תעמוד על כמאה עד שלוש מאות דולר לכל כיוון, תלוי ביעד ובמועד הזמנת הכרטיסים.

כמה יעלה לנו מלון בארה"ב?

שניה, תנו לי רק להוציא את זה: תלוי.

באמת שטווח המחירים כאן גדול מאד ויש הרבה פקטורים בעלות המלונות. העיקריים שבהם הם –

 1. מה הרכב המטיילים? האם אתם זוג שצריך רק חדר אחד? או משפחה בת שש נפשות שצריכה שני חדרים? אם אתם נוסעים עם ילדים, בני כמה הם? ברבים מהמלונות בארה"ב יש שתי מיטות זוגיות בכל חדר וילדים יכולים לישון בחינם עם ההורים. יש מלונות שמגבילים את האפשרות לילדים עד גיל מסוים.
 2. איפה אתם מטיילים? בערים הגדולות ובפרט במנהטן וסן פרנסיסקו, מחירי הלינה גבוהים במיוחד ביחס לשאר ארה"ב. כמה מהלינות שלכם יהיו בערים הללו? כמה מחוצה להן? בפארק לאומי מבוקש תצטרכו גם לשלם הרבה, בפרט אם תתמהמהו עם ההזמנות.
 3. מתי הטיול שלכם? בתיירות יש עונות. כמו עם טיסות, גם במלונות יש עונות עם ביקוש גבוה ועונות עם ביקוש נמוך יותר. המחיר בהתאם.
 4. מה אתם מחפשים במלון? בארה"ב יש תרבות מלונות שונה מזו שבישראל. בישראל נהוג לראות במלון מקום לנופש מפנק. בארה"ב לעומת זאת יש תרבות של מוטלים בהם המטרה היא לעצור באמצע נסיעה ארוכה (לא בהכרח למטרות טיול) כדי להניח את הראש על כרית, להתקלח ולצאת שוב לדרך. מוטלים כאלו יכולים להיות ספרטנים למדי ולפעמים גם מרופטים ומיושנים. האם זה מתאים לכם? או שבטיול חשוב לכם חדר מעוצב ושמפו בחדר האמבטיה?

אחרי שראינו למה טווחי המחירים גדולים, הנה כמה דוגמאות.

בקצה העליון, עבור לילה במלון סביר במנהטן לזוג בעונה, תכינו לכם תקציב של $400 דולר. אם אתם רוצים ממש להתפנק במלון, תתכוננו לשלם אפילו יותר. לנו זה יקר מדי לכן בחרנו ללון מחוץ למנהטן כשביקרנו בניו יורק.

בקצה התחתון, לילה במוטל 6 או מוטל דומה, בשומקום על הדרך מיעד אחד לשני יכול לעלות $40 למשפחה של ארבעה בחדר (ואפילו פחות, בחיי!). היו לנו הרבה לילות כאלו בטיולים שלנו. החדר קטן ופשוט, אין פינוקים, אין ארוחת בוקר אבל נקי ומספיק לצרכינו.

עוד דוגמאות למחירים ששילמנו, כמשפחה של ארבעה כשהילדים חולקים חדר עם ההורים –

אני מחשבת לנו עלות לינה ממוצעת כמאה דולר בלילה, אבל אצלנו הטיולים ארוכים ולכן בהרבה לילות אנחנו נמצאים במקומות פחות יקרים. אם אתם מתכננים טיול של שבועיים או שלושה שיתמקד באתרים פופולריים, אם אתם חוששים ממוטלים זולים ו/או לא בטוחים איך למצוא לינות בזול, חשבו לעצמכם מאתיים וחמישים דולר ללילה. רוצים אומדן מדויק יותר? זה די פשוט, כנסו לבוקינג.קום ותריצו קצת חיפושים על היעדים אליהם תרצו להגיע בעונה המתאימה ובהרכב המשתתפים המתאים.

רוצים לדעת איך אפשר להוריד את המחיר? מוזמנים לקרוא את הטיפים שלי להזמנת מלון בארה"ב.

כמה יעלה לכם רכב לטיול?

שכירת הרכב היא אחד הסעיפים שלי אישית קשים יותר בכל טיול. כדי למצוא את המחיר הכי טוב צריך לכתת רגליים ולו וירטואלית וטלפונית. חשוב להשוות מחירים בין כל הסוכנויות בארץ כדי לקבל את המחיר הטוב ביותר. גם כאן, העיתוי והמיקום יכולים להשפיע מאד על המחיר וכמובן, סוג הרכב שתבחרו. משך ההשכרה עשוי גם הוא להשפיע.

ובכל זאת, הנה הצצה לטווחי מחירים סבירים לרכב שכור בארה"ב:

 • רכב קומפקט – $25-$40 ליום.
 • רכב משפחתי מרווח $35-$50 ליום.
 • מיני ואן – $45-$70 ליום

תוכלו למצוא עוד טיפים לגבי שכירת רכב בארה"ב בפוסט הזה.

כמה יעלה הדלק בטיול לארה"ב?

ככלל אצבע, מחיר הדלק בארה"ב הוא בערך חצי מאשר בארץ. יש איזורים ומדינות בהן הוא גבוה יותר בגלל מיסוי מקומי, אבל זה כלל נוח לחישובים. יש מחשבוני דלק ברשת שיכולים לסייע לכם באומדן עלויות. הנה אחד מהם. אם תזינו את המסלול וסוג הרכב, תקבלו את סה"כ מחיר הדלק, בהתאם למחירים באיזורים בהם תעברו.

כמה עולה חניה בארה"ב?

ארה"ב מוכוונת לנסיעה ברכב וברוב המקומות יש שפע של חניה ובחינם. במרכזי קניות, ליד מסעדות וליד רוב האטרקציות תמצאו חניה חינמית ובשפע. גם במוטלים החניה היא כמעט תמיד בחינם. בערים הגדולות אתם עלולים להתקל במגבלת חניה ויתכן שתצטרכו לשלם עבור חניון, אפילו במסגרת המלון. אם אתם מתכוונים להיות עם רכב בתוך עיר גדולה כמו סן פרנסיסקו, וושינגטון די.סי. או מנהטן, בררו מראש אם יש חניה ואם המחיר כלול במחיר החדר שהזמנתם.

אם אתם רוצים לחנות בתוך עיר גדולה ולצאת לבלות, כדאי לבדוק מראש מהם סידורי החניה. אם אין חניה חינמית או זולה ליד המוזיאון או האטרקציה בה תבקרו, כדאי להערך מראש ולמצוא היכן יש חניות זולות באיזור. בחניונים רבים יש תעריף מוזל לחניה לאורך כל היום למי שמגיע מוקדם בבוקר. זה נקרא תעריף early bird והוא לרוב זמין עד שעה שמונה או תשע בבוקר. בסן פרנסיסקו ניצלנו את האופציה הזאת פעמים רבות. ליד איזור המזחים יש כמה חניונים שמציעים תעריף ארלי בירד כזה שמוזיל את עלות החניה היומית משלושים-ארבעים דולר לעשרה דולר בלבד. בפוסט שכתבתי לקראת הנסיעה הראשונה שלנו לעיר, "סן פרנסיסקו: רכב שכור או תחבורה ציבורית?" תוכלו למצוא את אתר החניונים של סן פרנסיסקו ועוד כמה תובנות בנושא.

כבישי אגרה

יתכן והמסלול שלכם יכלול כבישי אגרה, במיוחד אם בכוונתכם לנסוע הרבה באיזורים הצפופים של ניו ג'רסי, ניו יורק ושאר מדינות החוף המזרחי. העלות יכולה להגיע גם לעשרה דולר ליום ויותר. קחו זאת בחשבון. אפשר לקחת מכשיר יעודי מחברת השכרת הרכב שיאפשר לכם מעבר במסלולים המהירים ותשלום מרוכז. למכשיר עצמו יש עלות ועד היום לא השתמשנו בו. הקפידו שיהיה ברשותכם כסף קטן ותוכלו לנסוע במסלולים הרגילים. כמעט בטוח שזה יהיה זול יותר מאשר לשלם לחברת השכרת הרכב.

נסיעות נוספות

סעיף קטן, אבל שווה להזכיר. יתכן ויש לכם גם עלות להגעה לשדה התעופה בארץ וכן נסיעה משדה התעופה בחו"ל לעיר הראשונה בה תשהו, אם לא תשכרו בה רכב. למשל, בטיול שמתחיל בניו יורק סביר להניח שלא תשכרו רכב בימים הראשונים. במקרה כזה, תצטרכו לשלם על הגעה משדה התעופה למלון הראשון שלכם ואחר כך גם עלות של נסיעות בתוך העיר.

כמה יעלה לנו האוכל בטיול בארה"ב?

זו אחת השאלות שעולה הרבה בקרב מי שמבקר בארה"ב בפעם הראשונה, ובפרט משפחות. אם בבית בישראל אנחנו לרוב קונים בסופרמרקט ומבשלים בבית, בטיול הסדר מתהפך ואנחנו אוכלים בעיקר בחוץ. הבשורות הטובות הן שיש בארה"ב שפע של אופציות זולות. כמובן, הכל תלוי במה אתם אוהבים ורוצים. מי שאוהב לשלב בטיולים שלו ארוחות גורמה במסעדות עם כוכבי מישלן יוכל למצוא שפע של אפשרויות לשלם הון תועפות עבור כל ארוחה… אבל בהנחה שהפוקוס שלכם איננו קולינרי (וזה לגיטימי לגמרי אם הוא כן, כמובן), הנה מה שאנחנו עושים כדי להוזיל עלויות בסעיף האוכל בארה"ב –

לקנות הרבה אוכל בסופרמרקט

בתחילת כל טיול אנחנו נכנסים לוולמארט הקרוב וקונים צידנית. כיוון שהטיולים שלנו ארוכים, אנחנו "משקיעים" הון של בין עשרה לעשרים דולר בצידנית פלסטיק איכותית ומוסיפים עוד צידנית קטנה יותר מקלקר בעלות של שלושה דולר. קונים שקיות זיפלוק או כלי פלסטיק קטנים לקרח והנה יש לנו מקרר נייד קטן. בכל מוטל יש מכונת קרח בחינם ובכל בוקר שולחים את הילדים למלא שקיות בקרח. בטיולים ארוכים (מעל חודשיים) אנחנו משקיעים עוד עשרה דולר בקומקום חשמלי ועוד כמה דולרים על סכין וכלי פלסטיק נוחים.

במהלך הטיול, נכנסים לסופרמרקטים ועיקר תקציב האוכל שלנו מושקע שם. ירקות ופירות, קורנפלייקסים, חלב, מעדנים, לחמים טריים, ממרחים ומזון טרי מוכן במקום מהמעדניות מהווים את הבסיס. יש גם שפע של מזון מסוג ה"מנה חמה" שאנחנו מחזיקים ברכב למקרים שנתקענו בלי משהו טוב יותר וכמובן קצת שימורים. כל זה עולה בערך כמו בארץ ושקול למה שהיינו קונים בארץ אם לא היינו מטיילים.

לאכול ברשתות המזון המהיר

כן, ראינו את הסרט "לאכול בגדול". אני לא מציעה לכם לבסס את התזונה שלכם בטיול על מקדולנדס בלבד וגם לא להגיד "כן" אם מציעים לכם להגדיל את המנה. אני כן חושבת שלעצור באחת מרשתות המזון המהיר מדי פעם זו דרך מצוינת לאכול אוכל סביר במחיר זול להפליא. במקדולנדס, למשל, יש תפריט של מבחר מנות בדולר אחד. לא כולו ג'אנק. אפשר למשל לקנות סלט קטן בדולר או פארפה יוגורט ופירות יער בדולר. יש גם מנות של דייסת קוואקר חמה במחיר דומה וגם "לאפה" קטנה עם חזה עוף וירקות. השקעה של דקה וחצי בלימוד התפריט ומשפחה של ארבעה יכולה לצאת שבעה בפחות מחמישים ש"ח (12 דולר).

לאכול בדיינרים ומסעדות

גם את זה בהחלט כדאי לעשות מדי פעם. האוכל טעים ולא יקר בהשוואה למסעדות בישראל. הרשתות האהובות עלינו הן Applebees ו-Dennys ויש להן סניפים ברחבי ארה"ב. המנות קבועות ואתם יודעים בדיוק מה תקבלו (שזה נהדר עם ילדים מפונקים באוכל שמתבייתים על מנות מסוימות). יש כמעט תמיד דילים מעניינים. למשל בהרבה סניפים של דניס, ילדים אוכלים בחינם בימים מסוימים בשבוע (כמובן, יחד עם הורה שמזמין לעצמו ארוחה). באפלביז יש קומבינציות קבועות לארוחות זוגיות גדולות ומשביעות בעלות של כעשרה דולר לאדם וגם פחות.

ארוחה בישיבה ובהגשה של מלצר לא אמורה לעלות לכם יותר מ-$15 עד $20 לאדם. אפשר גם בהרבה פחות. ארוחות הבוקר בדניס למשל, משביעות מאד ויש כאלו גם בחמישה דולר ופחות. רק שימו לב שבמסורת הדיינרים האמריקאיים, האוכל אמנם טעים אבל עתיר קלוריות. גם מנה תמימה כמו סלט קייל ועוף צלוי יכולה להכיל יותר מאלף קלוריות… בחלק מהמקומות הערך הקלורי של כל מנה מצוין בתפריט (עניין מעציב מאד, תאמינו לי) וגם איפה שלא, אפשר לבקש ולקבל פירוט. כמובן, הכל זמין היום גם באתרי האינטרנט של הרשתות.

כמה כסף להקציב לבילויים בארה"ב?

כאן המילה "תלוי" כבר מתגמדת… בארה"ב השמיים הם הגבול מבחינת מה שתוכלו לעשות. טיסה בכדור פורח? טיול טרקטורונים ביוטה? טיסה במסוק מעל מנהטן או במטוס מעל הגרנד קניון? שיט בסירת מירוץ באגם פאואל? צלילה מודרכת בשמורות בפלורידה? הכל זמין ואפשרי, רק שימו לב שהמחירים לא זולים, בפרט בעונה. אם יש משהו שממש חשוב לכם לעשות, בידקו מחירים מראש ותראו מה נכנס בתקציב שלכם ובהתאם לסדרי העדיפויות שלכם.

פארקי שעשועים כמו דיסני או עולם הים גם הם יקרים. הכרטיס לבדו עולה בערך מאה דולר. אם מוסיפים לזה ארוחות, שתיה וגלידה במתחם הפארקים אפשר גם להגיע בקלות למאה וחמישים דולר לאדם, עוד לפני שעברתם בחנויות המזכרות… אם אתם בוחנים אופציה לטיול משפחתי שיכלול שבוע של פארקים באורלנדו, תצטרכו להקדיש לעניין כמה אלפי דולרים.

לא הכל חייב להיות יקר. אנחנו אוהבים לשלב בטיולים שלנו הרבה טבע וביקורים בפארקים לאומיים. העלות זעומה. במחיר של $80 לכל המשפחה אפשר לבקר בכמה פארקים שרוצים. זה כולל גם ביקורים באתרים שאינם פארק לאומי של ממש אבל הם שייכים לרשות הפארקים. בכל עיר גדולה יש כמה כאלו והם מקומות מעניינים עם חשיבות היסטורית ותרבותית.

אנחנו אוהבים גם לשלב ביקור במוזיאונים. העלות היא בין חמישה לעשרים וקצת דולר לאדם כשיש כמעט תמיד הנחות לילדים. אם בוחרים נכון, אפשר למצוא מוזיאונים נהדרים שמספקים עניין וחוויות לכל המשפחה במשך חצי יום ואפילו יותר ובעלות סבירה מאד.

מה לגבי תקציב לשופינג?

עבור רבים מאיתנו שופינג הוא חלק הכרחי מהביקור בארה"ב. לפני ההתמכרות לארצו של הדוד סם נהגתי לזלזל במי שממוקד בשופינג בטיולים. היום גם אנחנו שם ומתכננים חודשים מראש מה נקנה בארה"ב. זה לא רק המחירים הזולים של חלק מהמוצרים אלא גם חווית הקניה שהיא נעימה לנו יותר. האפשרות להחליף מוצר שלא מתאים או מתגלה כפגום בלי ויכוחים ובלי פרצופים חמוצים, בכל סניף של הרשת, מקלה מאד על קבלת ההחלטות בקניה.

כאמור, לא הכל זול יותר בהכרח. במיוחד היום, כשאפשר להזמין מעלי אקספרס ישירות מסין. אבל מי שאוהב את חווית הקניה בחנויות בודאי יהנה מאד משופינג בארה"ב. באאוטלטים – מרכזי הקניות העצומים שמשתרעים לפעמים על שטח של עיר קטנה – אפשר למצוא הרבה פעמים חנויות מפעל של מותגים גדולים שמוכרות פריטים במחירי חיסול. האם שווה לכם להשקיע חצי יום מהטיול בשופינג מהסוג הזה? רק אתם תחליטו. גם התקציב כולו בידיים שלכם.

שימו לב שאת השופינג בהחלט כדאי לתכנן מראש. אם יש מותגים ספציפיים שאתם מחפשים, תבדקו באיזה אאוטלט לאורך המסלול שלכם יש חנויות מפעל שלהם. במרכזי קניות ואאוטלטים רבים אפשר גם להדפיס בבית קופונים ושוברי הנחה לחנויות שיעזרו לכם לחסוך עוד קצת.

הוצאות נוספות במהלך הטיול

בטיול יש תמיד עוד הוצאות. הן קטנות אבל לפעמים מצטברות. אני מביאה כאן דוגמאות ובהחלט יתכן שלא כיסיתי את הכל.

לפני היציאה לטיול תצטרכו כנראה להשקיע כמה מאות ש"ח (תלוי במספר הנוסעים) כדי להשיג ויזה מהשגרירות האמריקאית. תצטרכו גם לעשות ביטוח רפואי למשך הטיול שיעלה לכם בין דולר לשניים לאדם לכל יום טיול. אם תרצו להשקיע כבר בארץ במזוודות או ביגוד מיוחד אולי גם אותם תרצו לזקוף לעלות הטיול. אגב, מטיילים מנוסים טסים לארה"ב עם מעט מאד ביגוד וציוד וקונים שם את הכל, כולל המזוודות… כך שאולי את כל אלו בעצם כיסינו בסעיף השופינג 😉

במהלך הטיול יהיו לכם עוד הוצאות שאפשר לצפות מראש. סעיף תקשורת הוא הראשון מביניהם. אנחנו מעדיפים להגיע לארה"ב ושם להכנס לחנות התקשורת הראשונה במסלול (של חברה כמו At&T או Tmobile) ולקנות שם סים מקומי ותכנית עם שיחות טלפון ודאטה. זה סעיף שרוב האנשים מקדישים לו הרבה זמן בדיקות לפני הנסיעה, אז אולי תמצאו משהו שיתאים יותר לצרכים שלכם. ביחס לשאר הטיול זה סעיף קטן מאד ומדובר בעלות של כחמישים דולר לחודש לכל טלפון.

עוד דוגמה להוצאה קטנה בטיול: כביסה. בנאלי, אבל הכרחי בטיול של יותר משבוע. ברוב המלונות תמצאו מכונות כביסה ומייבשים. כל סבב כביסה כזה יעלה לכם כמה דולרים. בקטנה, אבל דוגמה להוצאות נוספות. ואם כבר כסף קטן: טיפים. לא חובה, אבל רבים מאיתנו נוטים כן לתשר נותני שירות. נהג המונית לשדה התעופה, החדרנית במלון ועוד, בהתאם לנדיבות ליבכם. אם אתם תוהים כמה טיפ נהוג לתת ולמי, מוזמנים לקרוא את המדריך שכתבתי בנושא: כמה טיפ לתת בארה"ב, למי ואיך.

בלת"מים ושולי ביטחון

כמו בכל תכנון פיננסי, כדאי להשאיר שולי ביטחון בתקציב. מזוודה שלא הגיעה, החלפת מלון ברגע האחרון, החלטה לשדרג רכב או לינה מסיבות כאלו ואחרות, חריגה באחד הסעיפים של הבילויים או השופינג. הכל יכול לקרות. אם אתם מחושבים מאד בתקציב שלכם, קחו מראש "ספייר" רציני לאירועים חריגים ולא מתוכננים. בין חמישה לעשרה אחוז נראה לי טווח ביטחון טוב מספיק.

"אז מה היה לנו שם?"

את הטווחים ברכיבים השונים פירטתי. אתם מוזמנים לעבור שוב על הפוסט ולראות איך זה מתחבר לטיול שלכם. הנה כמה דוגמאות ל"סל" טיול אופייני.

כמה יעלה טיול של שבועיים בפלורידה + שבוע בניו יורק למשפחה עם שני ילדים

בואו נעבור על הסעיפים השונים ונראה מה סדר הגודל של עלויות של טיול כזה.

 1. טיסות – $800 לאדם לטיסה הבינ"ל + טיסת פנים של $150 לאדם (כיוון אחד). סה"כ $950 לאדם או $3800 לכל המשפחה.
 2. תחבורה – 14 יום של רכב משפחתי בפלורידה יעלו סדר גודל של $600. מרחקי הנסיעה אינם מאד גדולים כך שאפשר להניח שבשבועיים נמלא מיכל דלק 4 פעמים. סה"כ $300. עד כאן לפלורידה. בניו יורק לא נשכור רכב אבל יש עלויות של תחבורה ציבורית כולל מוניות. סה"כ נקציב לשבוע ניו יורק, כולל מוניות אל השדה וממנו: $400. סך כל סעיף רכב/תחבורה לטיול: $1300
 3. לינות – בפלורידה לא צריכה להיות בעיה למצוא מלונות סבירים גם ב-$80 ליום ופחות, אבל נניח שהמשפחה מעדיפה מלון ברמה גבוהה יותר ונקציב מאה דולר ליום בפלורידה או סה"כ $1400 לשבועיים. בניו יורק המצב קשה יותר. אם המשפחה תתעקש ללון במנהטן אבל תקפיד להזמין מלון מספיק זמן מראש ולא במיקום הכי מרכזי, אפשר לחשב $200 ללילה או $1400 לשבוע. סה"כ עלות לינות: $2800
 4. אוכל – בפלורידה, נניח בסיס של ארוחות בוקר במלון וקניה בסופרמרקטים + ארוחה אחת בחוץ כל יום, פעם בדיינר ופעם בפאסט פוד. לקניות יומיות של אוכל בסופרמרקט נקציב $40 ליום. ארוחה ממוצעת (בין דיינר לפאסט פוד) תעלה $30 למשפחה. נוסיף שתיה, גלידה וחטיפים ואפשר להגיע בלי קושי להוצאה יומית של $90 בסעיף מזון. כיוון שבניו יורק יותר קשה לקנות בסופר מרקט וסביר להניח שנקנה מזון קצת יותר יקר בתוך העיר, נעגל את ההוצאה היומית על מזון במהלך הטיול למאה דולר ביום. סה"כ $2100 לשלושה שבועות.
 5. בילויים – סעיף כאוב בטיול כזה שיש בו יחס של הרבה עיר ופחות טבע. נניח שלושה ימים של פארקי שעשועים באורלנדו. לארבעה בני משפחה מדובר יהיה בסדר גודל של $1500. מעבר לכך, אם ניקח ממוצע של 2 אטרקציות ליום (מוזיאונים או בילוי דומה), במחיר של $20 למבוגר וחצי מזה לילד, אנחנו מגיעים לעוד $120 ביום. ב-18 יום (ניכיתי את ימי דיסני…) מדובר ב-$2160 ועכשיו נוסיף בחזרה את דיסני ונעגל את התוצאה ל-$3600. אמרתי לכם שזה סעיף כאוב בטיול הזה?
 6. שופינג – לא נכלול בחישוב הזה ונציין זאת בסוף.
 7. שונות – $500 זה כולל הוצאות ויזה וביטוח רפואי.סה"כ יוצא לנו בערך 14 אלף דולר. תוסיפו שולי ביטחון והגענו ל-15 אלף דולר. וזה בלי שופינג.

כמה יעלה טיול לזוג בדרום-מערב ארה"ב?

אני מתייחסת למסלול של שלושה שבועות בדרום-מערב שכולל את השילוש הקדוש של לאס וגאס, לוס אנג'לס וסן פרנסיסקו.
 1. טיסות ללוס אנג'לס ובחזרה משם -$1200 לאדם או $2400 לזוג שלנו.
 2. תחבורה – כדאי בטיול כזה לקחת רכב מיום הנחיתה ועד יום החזרה הביתה. נניח כאן 21 ימי שכירת רכב בעלות של $35 ליום, כלומר $735 בסה"כ. נוסיף $100 לטובת חניות בערים הגדולות ונגיע ל-$835. הוצאות הדלק משתנות כאן בין הימים, אבל יש לפחות 4 ימים של נסיעות ארוכות. הזנתי חלק מהמסלול במחשבון הדלק כך שבסך הכל אפשר להעריך $300 של הוצאות דלק. אני מעגלת את הכל קצת כלפי מעלה ומגיעה לסה"כ הוצאות תחבורה: $1200
 3. לינות – יש לנו כאן שילוב של רמות מחירים מבחינת הלינה. לסן פרנסיסקו וליוסמיטי אני מקציבה $150 ללילה, בהנחה שהזוג החביב מזמין הכל מספיק זמן מראש ולא מתפנק מדי במלונות או במיקום שלהם. אני ממשיכה להניח שמדובר בזוג לא מפונק בעליל שקרא את הטיפים שלי להזמנת מלון בארה"ב ויוכל להסתדר גם בממוצע של $80 ללילה בשאר הלילות בטיול. טיפה נעגל גם כאן ונגיע לתקציב של $2200 ללינה במהלך שלושה שבועות של טיול.
 4. אוכל – נניח גם כאן קניות בסופרמרקט וארוחות בוקר במלון כבסיס. כיוון שמדובר בזוג, יספיק תקציב יומי של $30 לסופרמרקט. נפנק את הזוג שלנו בממוצע יומי של $30 נוספים לדיינר/פאסט פוד כך שאנחנו מדברים על $60 ליום או $1260 לשלושה שבועות של טיול. אולי הם בכל זאת ירצו גם ארוחה רומנטית אחת או שתיים אז נוסיף בונוס של עוד כמאתיים וחמישים דולר ונסמן $1500 בסעיף מזון.
 5. בילויים – בערך בחצי מהזמן הם יהיו בערים ולכן יצטרכו תקציב לעוד שתי אטרקציות ביום במחיר ממוצע של $20 לאדם בכל אחת. כלומר $80 ביום בעשרה ימים מהטיול או $800 סה"כ. נוותר על דיסני בלוס אנג'לס ונשלח את הזוג רק ליוניברסל סטודיוס בעלות של מאתיים דולר. נקנה להם גם מנוי לפארקים הלאומיים בשמונים דולר שיוכלו לנצל אותו גם בעוד אטרקציות בערים עצמן. נניח עוד יום אחד לחוויה מיוחדת, אולי שיט לוויתנים או רפטינג ונסגור על $1400 לבילויים בכל הטיול.
 6. שונות – $300

סה"כ עלות הטיול הזה לזוג שלנו – $9000 ואם נוסיף מעשר לטובת בלת"מים אפשר לעגל ל-$10,000. כל זה בלי שופינג, כאמור.

כמובן, המטרה שלי בדוגמאות איננה לתת תשובה מספרית על השאלה האולטימטיבית: כמה עולה טיול לארה"ב. להיפך, רציתי להראות שאין כאן תשובה אחת, אלא טווח אפשרי של תשובות. אם מתאמצים, אפשר גם להגיע לטיול זול בהרבה וגם ההיפך…

אז כמה יעלה הטיול שלכם לארה"ב?

רק אתם יכולים לנסות ולהעריך.

נסו לקבל מידע מוקדם. הכנסו לאתר של RentalCars ובדקו מחירים לתאריכים שלכם ולסוג הרכב שאתם רוצים. היכנסו לבוקינג ובידקו מחירים לבתי מלון. טיסות אפשר להתחיל לחפש באתר של Google Flight. אלו הרכיבים העיקריים שאתם צריכים כדי לקבל את הכיוון הכללי מבחינה תקציבית.

עכשיו תעברו על מה שכתבתי בנושא עלויות מחיה, בילויים ושופינג ונסו להעריך את טווחי הנוחות שלכם. הכפילו במספר ימי הטיול והנה יש לכם הערכה בסיסית לא רעה בכלל של עלות צפוי לטיול שלכם בארה"ב.

 

 

לפוסט הזה יש 19 תגובות

 1. גלית חרובי

  הי ענת
  לצערי דחינו טיול למערב ארהב שאמור היה להיות בחגים .
  מתלבטת לגבי העונה העדיפה והעלויות.
  מה עדיף אפריל 20? אוקטובר 20?
  תודה

  1. ענת

   הי גלית,
   אוקטובר ואפריל די שקולים. באפריל יוסמיטי יהיה יותר יפה אבל יהיה קר ומעבר טיוגה יהיה סגור כמעט בודאות. מעבר לכך, העיתוי די דומה וגם העלויות תהיינה דומות.

 2. רויח

  לינה בגקסון ואיומינג
  ענת שלום.
  אני מתכנן טיול גדול בשנה הבאה עם תקציב די גבוה. הסתכלתי על מחירי הבתי מלון בגקסון לאוגוסט 2020 וחשכו עיני…
  עלות של לילה של בית מלון טוב , מתחיל ב500 – 600 דולר ללילה. אין שם בתי מלון סבירים בעלות של 250-350 דולר ללילה?
  תודה מראש
  רועי

  1. ענת

   הי רוי,
   אכן, אחד המקומות הכי יקרים בארה"ב, ועדיין שנה מראש נשמע לי מוזר מאד שאלו המחירים שאתם רואים. אני תוהה אם אתה מחפש בתאריכים ספציפיים שיש בהם איזה פסטיבל בעיר. זה יקפיץ את המחירים מאד. במקרה כזה, שווה לשקול שינוי במסלול כדי להגיע בתאריכים אחרים. הצצתי עכשיו ואני רואה המון אפשרויות ב-$250-$300, כך שנראה לי שאולי זו הבעיה. בנוסף, חפש בג'קסון הול ולא בעיר עצמה. צמוד לג'קסון יש אתר סקי עם קונדוז נהדרים שאפשר לשכור במחיר מצוין. זה ממש 5 דקות נסיעה ממרכז העיר והאיזור מקסים. הנה למשל מלון שמצאתי עכשיו, בפחות ממאתיים דולר ללילה בקונדו כזה. חדר גדול, כולל סלון, שיכול להתאים לארבעה אנשים. בהצלחה!

 3. ע

  היי ענת,
  האם יש לך איזשהי המלצה על קניית טיסות פנים ( מראש, ברגע האחרון, אתרים?)
  אני רוצה לברר על טיסה מניו גרסי לבאפלו כיוון אחד…
  תודה
  ע

  1. ענת

   הי,
   לא ממש מומחית בנושא. מעדיפה להמנע מטיסות פנים כשאפשר, אבל טיסות כדאי תמיד באחד ממנועי חיפוש הטיסות כמו סקייסקאנר או קייאק. אני מעדיפה לקנות כמה שיותר זמן מראש, אבל כמובן רק אחרי שיודעים בודאות מתי ואיפה רוצים לטוס.

 4. עירית

  הי ענת,

  האם יש דרך להעריך סכום יומי לטיול עם שני ילדים ( 11,15) ל 12 יום לניויורק וקצת מסביב.
  וושינגטון ומפלי הניאגרה.
  בניו יורק רק כ 3 ימים שדורשים לינה ורכב רק בנסיעה למפלים ואולי לוושינגטון

  האם 300דולר ליום יכול להיות תקציב סביר?
  ( לא כולל הטיסות כמובן. רק להוצאות)

  1. ענת

   הי עירית, תלוי מתי בשנה ומה אתם צריכים בלינה אבל זה נראה לי טיפה נמוך. רכב, לדעתי כדאי מיני ואן, מה שאומר $60-$80 ליום. דלק יכול לצאת עוד $50-$100 ליום. לינה זה $100-$150 ליום (לא כולל ניו יורק, שם אם תלונו במנהטן זה יכול להגיע גם ל-$250 ליום). מוזיאונים ואטרקציות במפלי הניאגרה יכול להגיע לממוצע של $30 ביום *לאדם* במינימום, כלומר $120 לארבעה. (בלי הופעות ודברים מאד יקרים). אוכל, תלוי מה עושים, אבל אם אוכלים במסעדות פעם ביום, אז עוד $40 ליום לאדם. מדובר בטווחים, אבל זה כל מקרה יותר לכיוון $400-$500 ליום, ואולי אפילו יותר, שוב תלוי בכם. מציעה לך לשבת ולבדוק הצעות מחיר לרכבים ולחפש מלונות בבוקינג כדי לקבל מושג טוב יותר לגבי המקומות הספציפיים שתהיו בהם בתאריכים של הטיול.

   1. עירית

    תודה.

    אם כך מפני שאנחנו שלושה, וברוב הימים לא צריכים לינה ( יש קרובי משפחה בניו גרסי שישנים אצלם) ורכב, יש סיכוי שאני לא לגמרי רחוקה מההערכה.
    אני מניחה שגם האטרקציות בניו יורק עצמה עם ילדים מייקרות לי.

    מנסה להתכוונן לפסח. מה שאומר שאני גם קונה כרטיסים כבר די ברגע האחרון.
    ואמנם הם לא קשורים לתקציב שדיברתי עליו, אבל אשמח אם יש לך טיפים למציאת כרטיסים מוזלים בזמן הזה.

    תודה רבה
    הבלוג שלך עוזר לי

   2. ענת

    הי עירית, אני שמחה לשמוע שהבלוג עוזר. לצערי אין לי טיפים לכרטיסים מוזלים בניו יורק. אמנם ביקרנו בניו יורק אבל אנחנו פחות בעניין הופעות וכאלו. האטרקציות האחרות – מוזיאונים, גני חיות וכד' – לא יקרות עד כדי כך שנטרח לחפש כרטיסים מוזלים מעבר להנחות שיש בקופה. תמיד אפשר לשקול לעשות כרטיס AAA. הוא בתשלום אבל מעניק הנחות בהמון מקומות ולפעמים משתלם.

 5. יניב שלו

  הי ענת.
  אנחנו זוג עם שתי ילדות בנות 7 ו-3. טסים בספטמבר הקרוב.
  בחרנו בחברה חיצונית שהציעה מסלול בתמורה להזמנת מלונות ורכב דרכם.
  עבור 16 לילות המחיר הנו 4,300 דולר. רצינו לדעת האם המחיר הגיוני?

  הערים ואתרים בהם נעבור-
  גרנד קניון, ברייס, ציון, פייג', לאס וגאס, יוסמיטי, ס. פרננסיקו, מונטריי, אנהאיים, סאן דייגו.
  זה בגדול. לא לפי הסדר. 6 ימים נוספים נשהה בלוס אנגלס ללא עלות של לינה.
  הרכב שקיבלנו הנו דודג' מיני וואן 7 מקומות ב- 1,200 דולר מתוך 4,300 דולר.
  אז שוב לסכיום האם המחיר הגיוני?
  תודה יניב

  1. ענת

   הי יניב, סדר גודל של שכירת מיני ואן זה $70-80 דולר ליום. לינה זה כבר הרבה יותר גמיש כשהכל תלוי בסוג המלונות שהזמינו עבורכם. אפשר למצוא מלונות ב-$90 ליום ואפשר גם ב-$250 מה שאומר טווח של $2000-$4000 ל-16 יום. אם קיבלת רשימת של בתי המלון, אתה יכול לבדוק בבוקינג ולראות את המחירים. אני מניחה שחלק מהמחיר הוא עמלה על העבודה וההזמנה, ואם אתה כבר בודק, אתה יכול לחסוך ולהזמין בעצמך…. מסלול לדרום-מערב ארה"ב אתה יכול לראות כאן באתר לבד, אם זה עוזר זה די מסלול קלאסי ואין כאן חוכמות גדולות. באמת שאין לי ניסיון עם חברות שמזמינות רכב ומלונות, כך שקשה לי לחוות דעה מעבר לכך. אישית, אני פשוט חוסכת עמלות ומזמינה לבד. זה בהחלט לוקח זמן וקשב ואם יש לך גורם חיצוני שאתה ממש סומך עליו שיזמין בדיוק מה שאתה היית רוצה, זה שווה לא מעט.

   1. יניב שלו

    הי ענת,
    תודה על המענה המהיר.
    הרכב הנו ל- 21 יום. פשוט טעיתי. יוצא כ- 57 דולר ליום.
    המלונות – כן זאת הסיבה שהוקסמתי ממישהו שמזמין לי. אני מוכן לשלם 140 דולר עמלה (ביררתי).
    הזמן וההתעסקות שווים בעיניי.
    ההזמנות למלונות נעשו (בדיעבד נודע לי אתמול) דרך ATI.
    http://www.americantours.com
    ההתחייבות של החברה שהנה מוכרת בתחום הקרוואנים בעיקר הנה למחיר זול מבוקינג… אך איני מקבל את המחיר לכל מלון (לילה).
    שוב תודות!

   2. ענת

    נשמע בסדר גמור. אני מקווה שהכל יהיה לשביעות רצונכם ותהנו המון!

   3. יניב

    תודה רבה ענת !@@!
    על המענה מהבוקר..

 6. צח

  היי ענת,
  אני ואישתי מתכננים טיול לפלורידה של כשבועיים:
  נתמקד באזור אורלנדו (נהיה שם כ-5 ימים, עם 3 פארקים)
  עוד כ 5 ימים במיאמי.
  וחשבנו על טיול באזור האייברגליידס וקיי-ווסט או פשוט לעשות הפלגה לבהאמס.
  כמה עלות טיול כזה יכולה להגיע?
  לאחר חיפוש מקיף שלי לא מצאתי בתי מלון שזולים יותר מ-100$ ללילה (ללא מיסים) באזור מיאמי.
  לגבי האטרקציות: האם יש לך המלצות? מה חובה לעשות?
  האם כדאי לצאת להפלגה?
  לפי חישוב שלי עלות טיול מוערכת היא: 6500$ ללא קניות.(האם יש אפשרות להוזיל?)
  אודה לעזרתך,
  צחי

  1. ענת

   הי צחי,
   וואו, שאלות קשות. אתחיל מזה שלא הייתי אף פעם בפלורידה או בקרוז. לא ציינת מתי תהיו שם. פלורידה נחמדה יותר בחורף כשקריר יותר, יש יותר בעלי חיים ופחות תיירים. בקיץ, אישית, הייתי נמנעת מביקור בפלורידה.

   אם תהיו בקיץ, זה לא יהיה טיול זול כי מדובר בעונת השיא של התיירות. בקיז לינה תהיה בטח יקרה אפילו יותר. לגבי קרוז, הרבה אנשים נהנים מזה וממליצים אז שווה לבחון עלויות ולראות אם מתאים לכם. צר לי שאני לא יכולה לעזור יותר מזה… זה באמת עניין של טעם של טיול וכאמור, אין לי ניסיון "מהשטח" בפלורידה. אני גם לא חושבת שיש "מאסט" באטרקציות בשום מקום. תבחנו את האופציות ותראו מה מעניין אתכם. ושוב, הוזלת עלויות אפשר באמצעות גמישות בתאריכי הטיול והמנעות מהעונה החמה, תרתי משמע.

 7. שי

  שלום ענת !
  בעוד כשבוע אני טס עם חברה שלי למיאמי לשלושה שבועות פחות או יותר. במיאמי נגור אצל משפחה שלי ככה שעלות הלינה נחסכת מאיתנו וגם עלות רכב נחסכת מאיתנו . לאחר שנסיים לטייל במיאמי אנו רוצים לטוס לוגאס לחמישה לילות ולניו יורק שבוע .. כמה כסף לבזבוזים פחות או יותר נצטרך בהנחה שאנחנו רוצים ליהנות כמה שיותר אבל גם לא "לפשוט רגל " ?

  1. ענת

   הי שי,
   אין איזה סכום ספציפי. לינה – החל משישים דולר ללילה ועד אינסוף. אם אתם אוהבים להתפנק במלון טוב, אז כמה שתשקיעו, ככה תהנו. בוגאס לינה יכולה להתחיל בשישים דולר ללילה. בניו יורק, אם תרצו ללון במנהטן, המחירים מתחילים מסביבות המאתיים וחמישים דולר ללילה. אפשר גם ללון מחוץ למנהטן ואז לנסוע כל בוקר וערב כארבעים דקות עד שעה. בשתיהן אפשר להסתדר גם בלי רכב. בילויים ושופינג? הכי תלוי בכם. יש הכל. אני אישית, לא אוהבת קזינואים וגם לא שופינג, אבל מי שכן, יכול גם להוציא בשקט מאות ואלפי דולרים ביום בוגאס. גם יותר 😉 בקיצר, אין לזה תשובה טובה. אני גם לא יודעת באיזו נקודה זו פשיטת רגל מבחינתכם. אפשר להסתפק באוכל מהיר או אוכל רחוב זול ואפשר ללכת למסעדות הכי טובות בעולם. אפשר לטייל ברגל ברחובות ואפשר ללכת להמר בקזינו או למועדונים יקרים. אין כאן כללים ברורים. תחליטו מה מעניין אתכם, תבדקו מחירים ספציפית ותוכלו להעריך כמה תצטרכו. בהצלחה וטיול כיפי שיהיה לכם!

התגובות נעולות.