לאן לנסוע בטיול ראשון לארצות הברית?

אם אתם נוסעים לארה"ב בפעם הראשונה, הפוסט הזה בשבילכם. הוא מיועד קודם כל כדי לעזור לכם להבין שכדאי לכם למקד את הטיול שלכם באיזור אחד או שניים ולא יותר ואז לעזור לכם להחליט איזה איזור זה יהיה.

אני כותבת את הדברים בעקבות שאלות מאנשים שרוצים לנסוע לארה"ב בפעם הראשונה. יש כאלו שמקצים לטיול שלושה או אפילו ארבעה שבועות ועכשיו רוצים להספיק לבלוע בהם את כל ארצות הברית. מי שרגיל לסופשבוע בפראג או שבוע בלונדון, עלול לחשוב שחודש של טיול זה המון ולהניח שאפשר לדחוס בו המון מקומות. אני רוצה לנסות להסביר כאן למה עדיף לכם להתמקד באיזור מסוים ואיך בוחרים ביעד המתאים.

"להקדיש חודש של טיול למדינה אחת? זה לא יותר מדי?"

ארצות הברית ע-נ-ק-י-ת. לא מדובר במדינה אחת, אלא בחמישים מדינות בגדולים שונים שתופסות שטח נכבד מיבשת צפון אמריקה. ארצות הברית גדולה בערך כמו כל אירופה (בלי להכנס לויכוח על איפה נגמרת אירופה…)

אם היו לכם שלושה שבועות לטיול באירופה, הייתם מתכננים לבקר בכל המדינות בה בבת אחת? אני מניחה שלא. הרי הגיוני לנו שטיול של שלושה שבועות יכסה את ספרד או את צרפת, אבל לא את כל אירופה. אז גם בטיול לארצות הברית, כדאי לעבור לצורת חשיבה דומה ולמקד את הטיול.

"אבל אנחנו מתכננים רק טיול אחד לארצות-הברית ורוצים לראות את הכל!"

ובכן, אי אפשר. אני מאחלת לכם טיולים רבים ומהנים בצפון-אמריקה, אבל גם אם לא יהיו כאלו, זה לא ישנה את העובדה שבשלושה שבועות או ארבעה, לא תוכלו לראות אפילו את רוב ארצות הברית.

במקרה שלכם, הפתגם שאומר "תפסת מרובה, לא תפסת" עלול להתגשם. אם תנסו לדלג בין נקודות כדי להספיק הכל, תמצאו את עצמכם רואים בעיקר את שדות התעופה באותם איזורים.

אין ברירה, חברים. צריך להתמקד ולהחליט על איזור מסוים לטיול, בהתאם למשך הזמן שאתם יכולים לטייל בו.

"אבל אני חייב לראות את…"

אחת הבעיות של מי שמעולם לא ביקר בארה"ב, הוא שמנסים לתכנן את הטיול לפי "המקומות הידועים" מהטלוויזיה והקולנוע. למה שלא ניסע למיאמי, ניו יורק, וושינגטון, לוס אנג'לס, סן פרנסיסקו באותו טיול? כבר ראיתי מי שהוסיף גם את הוואי או אלסקה לתמהיל…

ובכן, אכן כולם מקומות שכדאי לבקר בהם, אבל לא בהכרח באותו הטיול. הם יכולים להיות מאד מאד רחוקים אחד מהשני. לשלב את מיאמי, ניו יורק ולוס אנג'לס או וגאס באותו הטיול, זה כמו לשלב את ברצלונה, דבלין, והפיורדים הנורבגיים. נכון, כולם באירופה, אבל בקצוות אחרים של היבשת. ויש כל כך הרבה מה לעשות ולראות בדרום ספרד, או באירלנד, או בנורבגיה, אז למה לעשות דילוגים מצד לצד במקום לנצל את הזמן לטיול? אגב, לשלב בזה את הוואי או אלסקה, זה בערך כמו לשלב באותו טיול את הודו.
גם את אם אתם מתכוונים לשלב טיסות פנים כדי להספיק לראות יותר מקומות, אז קחו בחשבון שכל יום של טיסת פנים לוקח לכם יום מהטיול. כלומר, תכנון של ארבע טיסות פנים בטיול של שבועיים, יותיר לכם מעט מדי זמן לטייל בו.

אז מה עושים, אם ממש מפנטזים על לראות את ילוסטון? או אולי לחצות את גשר שער הזהב, או להצטלם בטיימס סקוור? אני בעד הגשמת חלומות. אם יש מקום שבוער לכם לראות, בבקשה, תכננו סביבו את הטיול, רק אל תנסו לשלב את כל המקומות האלו בבת אחת.

סן פרנסיסקו
מפנטזים על גשר שער הזהב? שלבו את סן פרנסיסקו בטיול שלכם.

אז לאן כדאי לנסוע?

מערב או מזרח?

בהנחה שהטיול שלכם אורך 3-4 שבועות, כדאי להתמקד בצד המזרחי של ארה"ב או בצידה המערבי. בצידי היבשת (יחסית…) מרוכזים רוב האתרים שמעניינים אותנו התיירים. אני לא רוצה להגיד שמרכז ארה"ב לא מתאים לביקור, או שהוא משעמם, אבל לרוב מדובר במדינות חקלאיות גדולות, שטוחות למדי והאטרקציות התיירותיות שלהן מחווירות לעומת אלו שבמדינות שלאורך החופים ורכסי ההרים.

מה יש לראות במזרח ארה"ב?

ההתיישבות הלבנה באמריקה הגיעה מאירופה ולכן התחילה במזרח היבשת, לחופי האוקיינוס האטלנטי. כאן מרוכזת רוב אוכלוסיה ארצות הברית וכאן תמצאו את רוב הערים הגדולות וההיסטוריות. זה המקום לטייל בו כדי לראות את ההיסטוריה והתרבות האמריקאית הלבנה. בצפון-מזרח ארה"ב תוכלו לבקר בפילדלפיה ובבוסטון בהן התחולל עיקר המאבק לעצמאות אמריקאית, לחוות את המעצמה מספר אחת בעולם בוושינגטון די.סי. וכמובן, להנות מהעושר התרבותי המסחרר של ניו יורק. אם תדרימו לאורך החוף, תגיעו ליעד פופולרי אחר ואפילו אקזוטי. כאן תוכלו לבקר בפלורידה החמה, כולל מיאמי הלטינית, שמורות טבע שוקקות אליגטורים וכמובן, פארקי השעשועים של אורלנדו.

מבחינת נופים, מזרח ארה"ב מציעה לכם הרים לאורך רכס האפאלצ'ים ושפע של מים שבא לידי ביטוי ביערות ירוקים, נהרות, אגמים ומפלים. המרשימים שבהם הם כמובן מפלי הניאגרה בצפון מדינת ניו יורק. יופיו של האיזור מגיע לשיא בעונת הסתו, אז נצבעים העצים בשלל צבעי שלכת עזים. תוכלו לקרוא כאן על השלכת בניו אינגלנד.

שלכת בהרי האדירונדאקס
שלכת בהרי האדירונדאקס במדינת ניו יורק

מערב ארה"ב

האמריקאים קוראים לכל מה שנמצא מערבית לנהר המיסיסיפי כ"מערב", אבל לתיירים, המערב הוא בעיקר רכס הרי הרוקיז ואיזור החוף המערבי. המערב הרבה פחות צפוף בהשוואה למזרח והנופים בו פראיים ומרשימים יותר. לוס אנג'לס וסן פרנסיסקו רבתי הן המרכזים העירוניים החשובים במערב, כשערים גדולות אחרות נוטות להיות פחות יחודיות. חוץ מלאס וגאס, שהיא לא בדיוק עיר, אלא תופעה בפני עצמה.

למערב באים קודם בשביל הטבע והנופים, ופחות בשביל תרבות והיסטוריה. כאן תמצאו את הרי הרוקיז הגבוהים והמרשימים וגם את הרי הקסקיידס והסיירה נבאדה המדהימים. בקליפורניה תוכלו לראות את העצים הגדולים בעולם וביוטה תוכלו לראות תצורות נוף מדבריות עצומות ויחודיות.

פארק ארצ'ס, יוטה
פארק ארצ'ס, יוטה

מה עם קוסט טו קוסט?

לנסוע מצד אחד של ארה"ב לצידה השני נקרא טיול מחוף אל חוף או Coast to Coast. מדובר בכחמישה ימי נהיגה ארוכים מאד שכדי לעשות אותם בנחת וגם לטייל בדרך, רצוי להקדיש לפחות שבועיים לכל כיוון. אפשר גם הרבה יותר, כמובן. למרות שכבר ארבע פעמים נסענו מחוף לחוף (ונהננו מאד!) זה טיול שפחות מומלץ לטיול ראשון שאורכו רק 3-4 שבועות. מכמה סיבות –

 • חלק גדול מהטיול יהיה באיזורים פחות אטרקטיביים מבחינה תיירותית. בטיול ארוך מאד, יש לאיזורים האלו קסם כפרי משלהם, אבל בטיול קצר יותר, יש מקומות יפים יותר שכדאי לכם לראות.
 • אם המסלול שלכם יתחיל בחוף אחד ויסתיים בחוף השני, תצטרכו לשלם די הרבה כסף על החזרת הרכב בלוקיישן כל כך רחוק. לעשות טיול מעגל מחוף אל חוף בחודש, ממש לא כדאי כי כאן כבר תהיו יותר מדי ימים בנסיעה ארוכה בלי יותר מדי דברים מעניינים לעשות.

אם הפנטזיה שלכם היא לעלות על רכב ולחצות את מרחבי המידווסט האמריקאי, לכו על זה. אני רק מציעה לכם להקדיש מספיק זמן לטיול כדי שתוכלו לשלב גם אתרים מעניינים בשני צידי היבשת.

ומה לגבי שילוב שני צידי היבשת עם טיסה באמצע?

בהחלט אפשרי והרבה אנשים עושים את זה. זה לא נחשב טיול "מחוף אל חוף" כי אתם מדלגים בין החופים.

שילוב טוב כזה יכול להיות בטיול של חודש, אם תעשו שלושה שבועות של טיול בדרום-מערב ארה"ב ותוסיפו שבוע בניו יורק ווושינגטון או אולי בפלורידה. הקפידו שקטע הטיול בחוף המערבי יהיה לפחות שבועיים וחצי או שלושה. הסיבה לכך היא שאם כבר אתם מגיעים למערב בטיסה כל כך ארוכה, כדאי שתשכרו רכב ותצאו לראות את הטבע המרשים שבו. המרחקים גדולים וכדי לעשות מסלול מספיק ארוך, כדאי להקדיש לכך לפחות שבועיים וחצי-שלושה.

 

נו, אז מזרח או מערב?

אני לא יכולה לבחור בשבילכם, אבל הנה כמה נקודות למחשבה –

1. כמה זמן יש לכם?

אם יש לכם פחות משלושה שבועות או לפחות שבועיים וחצי, סעו למזרח ארה"ב. לטעמי, חבל על הטיסות הארוכות והיקרות ועל הג'ט לג בשביל פחות מזה. כדי לחוות את המערב של המרחבים והטבע, תצטרכו לקחת רכב ולנסוע במסלול שכדאי שיכלול מספיק נקודות שיצדיקו את הביקור. אם תסעו למערב רק לשבוע, במשך יומיים-שלושה תהיו עם ג'ט לג ולא תספיקו לצאת לראות מספיק מהטבע.

2. מתי אתם נוסעים?

בחודשי הקיץ, בפרט בין יוני לספטמבר, מאד חם ולח במזרח ארה"ב. ככל שמדרימים, התקופה החמה ארוכה יותר. אם מזג אוויר לח וחם מפריע לכם לטייל, זו יכולה להיות בעיה בחוף המזרחי. בחוף המערבי הקיץ נעים הרבה יותר, בעיקר בגלל אחוזי הלחות הנמוכים יותר. יש בהחלט איזורים מאד חמים, בפרט בדרום, אבל פחות לח. אפשר גם להתמקד באיזורים קרירים יחסית, בצפון החוף המערבי ובהרים.

בחורף, צפון החוף המזרחי וההרים של מערב ארה"ב קפואים. לבקר בילוסטון בחורף אפשר רק במסגרת ספארי שלג. מפלי הניאגרה קפואים גם הם. כן תוכלו לבקר באיזורי החוף במערב, שם הטמפרטורה תהיה קרירה אבל מעל לאפס. פלורידה היא אופציה מצוינת בשיא החורף, אז נעים שם מאד.

הסתו והאביב הן עונות מצוינות לטיול בכל מקום, רק קחו בחשבון שהמקומות הצפוניים והגבוהים יותר נכנסים לחורף כבר באוקטובר ומפשירים רק בסביבות אפריל-מאי. אם יש לכם אפשרות לבקר באוקטובר, היעד המושלם יהיה ללא ספק צפון-מזרח ארה"ב, לשילוב טיול לצפיה בתופעת השלכת הצבעונית היחודית לאיזור.

3. מה הדגשים שלכם?

אם אתם מחפשים טבע פראי ומיוחד, המערב קורא לכם. כמובן שגם בטיול במזרח ארה"ב אפשר לשלב הרבה טבע. רכס הרי האפלאצ'ים מציע נופים נפלאים לכל אורכו ובפלורידה תוכלו להנות מנופים טרופיים נהדרים. אבל בכל זאת, אין כמו המפלים של יוסמיטי, הגייזרים של ילוסטון או קשתות האבן העצומות ביוטה.

לעומת זאת אם היסטוריה ותרבות זה מה שמעניין אתכם, אז המזרח הוא המקום בשבילכם. מסלול שישלב את ניו יורק, וושינגטון, בוסטון, פילדלפיה ואולי אפילו חלקים מוירג'יניה ופנסילבניה יכול לתת לכם תמונה מרתקת של התפתחות האומה האמריקאית.

4. איך אתם עם נסיעות ברכב?

כדי לטייל במערב ארה"ב חייבים רכב. אפשר לבקר בסן פרנסיסקו ובלאס וגאס גם בלי רכב, אבל בשאר המקומות זה הרבה יותר בעייתי. אם יש לכם מגבלה שלא מאפשרת לכם לשכור רכב, תוכלו להנות מטיול ראשון במזרח ארה"ב שיתמקד בוושינגטון, ניו יורק ובוסטון. בין הערים הללו ובתוכן יש תחבורה ציבורית ותוכלו גם לשלב טיולים מאורגנים קצרים כדי לבקר במפלי הניאגרה למשל.

מקווה שהפוסט עזר ולא בילבל אתכם עוד יותר. אם צריך, קראו אותו שוב ונסו להבין איך ההעדפות והצרכים שלכם משתלבים בהמלצות האלו. כמו תמיד, אני שמחה לנסות ולסייע עוד. אם אתם מתלבטים, כתבו כאן בהערות לפוסט ואני מבטיחה לענות ולנסות לעזור.

לפוסט הזה יש 142 תגובות

 1. מיטב

  הי ענת,
  תודה רבה על בלוג מפורט ומעולה! אנחנו מעוניינים לטייל באוגוסט עד ספטמבר בארה"ב רוצים לבקר בווגאס יוסימיטי גראנד קניון וניו יורק ואולי סן פרנסיסקו. (רוצים לסיים בניו יורק) נשמח לשמוע ממך להמלצות מאיפה להתחיל ולמבנה המסלול! תודה רבה

  1. ענת

   הי מיטב, מציעה לכם להציץ במסלול הטיול לדרום-מערב. לזה תוכלו להוסיף כמה ימים בניו יורק, בהתחלה או בסוף. מקווה שעוזר!

 2. רותם

  היי ענת, תודה על הכתיבה המסודרת שעושה סדר!
  אם טסים לשבועיים בספטמבר, ובהנחה שרוצים לראות כמה שיותר אבל בגבולות ההיגיון, היית ממליצה מערב או מזרח? ולגבי טיסות, היית ממליצה על טיסה הלוך למקום אחד וחזור מאחר?
  תודה מראש ♥

  1. ענת

   הי רותם, אני שמחה שעוזר.
   לשבועיים הייתי ממליצה מזרח וספציפית צפון-מזרח. למערב צריך לפחות שלושה שבועות. איזור פלורידה מאד גשום וחם בספטמבר (ומועד להוריקנים) ולכן עדיף להגיע צפונה. הייתי מחפשת טיסות לניו יורק (כולל ניוארק) או בוסטון ועושה מעגלי משם. תוכלו לראות הצעות במסלול הטיול לצפון-מזרח. אם יש לכם אפשרות לדחוף לכיוון סוף ספטמבר ותחילת אוקטובר אולי אפילו תתפסו צבעי שלכת.

 3. שלומית

  האם אפשרי טיול במזרח ארה"ב ל2 נערות אחרי צבא ללא רכב? ומה המסלול שכדי אם הן מתחילות בבוסטון?

  1. ענת

   הי שלומית,
   אפשר אם מתמקדים בערים בלבד. נניח בוסטון, וושינגטון די.סי., בולטימור וניו יורק.

 4. אילנה

  היי ענת , תודה על המידע הרב המפורט והפרקטי, בלוג מצויין!!
  בעלי ואני עתידים לטוס למערב ארה"ב לחודש ימים, נוחתים בלוס אנג'לס… איך ממשיכים ? אשמח לקבל את הכוונתך, אנחנו אוהבי טבע.
  תודה רבה , אילנה

  1. ענת

   שלום ענת,
   נוסעים לניו יורק לשבועיים בסוף יוני, תחילת יולי (פעם ראשונה)
   מתכננים לפתוח ולסגור בניו יורק ולצאת באמצע ל כמה ימים מחוץ לניו יורק. חשבנו על פילדלפיה וושינגטון. האם שייך לשלב גם את בוסטון?
   מה לגבי בולטימור? יש מה לראות שם?
   ועוד שאלה – אני מאוד רוצה להגיע גם לשננדואה.
   כמה זמן צריך להקדיש לפארק? על מה כדאי לוותר?
   תודה רבה,
   ענת

   1. ענת

    הי ענת,
    יש מה לראות ולעשות בכל הערים שציינת, כך שחלוקת הזמן הפנימית תלויה לגמרי בהעדפות שלכם. פילדלפיה מיוחדת בהיסטוריה האמריקאית שאפשר לראות בה, בוושינגטון יש שילוב של היסטוריה, ממשל ומוזיאונים, בבוסטון אפשר לראות חלקים אחרים בהיסטוריה האמריקאית (בדגש על מלחמת העצמאות מהבריטים). בולטימור עיר גדולה עם מוזיאונים משלה אבל פחות אטרקציות יחודיות. עכשיו השאלה היא מה *אתם* רוצים לעשות בכל אחד מהאתרים. אין מנוס מלהקדיש קצת זמן לבדיקת האטרקציות בכל מקום ולראות כמה זמן הייתם רוצים לבלות בכל אחת מהערים, אם בכלל. קחו בחשבון שבוסטון גם מוסיפה כמה שעות נהיגה כי הכיוון אחר, אבל זה בסדר. להוסיף קצת טבע בשננדואה נראה לי רעיון מעולה, כדי לשבור את רצף העירוניות. אפשר להסתפק ביום אחד, ואפשר גם לבלות כמה ימים בפארק אם רוצים למצות את אפשרויות המסלולים ברגל. מצטערת שאין לי תשובות יותר חד-משמעיות, פשוט לא בטוח שמה שמתאים לנו מתאים לאחרים.

 5. רבקה

  הי ענת
  מתכננים טיול משפחתי בשבוע האחרון של מרץ תחילת אפריל. נהיה שבועיים באזור ניו יורק. בשבוע הראשון נטייל בניו יורק ובשבוע השני אנחנו רוצים לטייל חמישה ימים טיול מתגלגל. נשכור רכב. אשמח לדעת האם רלוונטי טיול צפונה (מפלי האצבעות ניאגרה ) שואלת בגלל מזג האויר (29.3-2.4).
  אם בעייתי מבחינת מזג האוויר אשמח לשמוע על רעיון אחר לטיול של חמישה ימים.
  תודה רבה

  1. ענת

   הי רבקה,
   זו עונה גבולית לצפון ניו יורק. אתם יכולים ליפול על שבוע נהדר וחמים, או לחלופין על סופת שלג אביבית. הייתי במקומכם מכינה מסלול חלופי. למשל וושינגטון די.סי., פארק שננדואה ופנסילבניה. או אולי אפילו מסלול דרומי לוירג'יניה. ואז לשמור על גמישות, להזמין רק מלונות עם אפשרות ביטול ולהיות מוכנים מנטלית לשנות תכניות ברגע האחרון. בהצלחה!

 6. אלון

  היי ענת, תודה רבה על האתר וההמלצות

  אנחנו זוג שרוצים לנסוע לירח דבש בתחילת אפריל לארהב- מקסיקו

  הקצבנו לארהב גג שבועיים. זו פעם ראשונה שלנו שם

  חשבתי על ניו יורק – אורלנדו. מחפש עוד יעדים באזור. האם כדאי להגיע גם למיאמי בהנחה שאחרי זה במילא אני ארבוץ כל היום במקסיקו ? האם יש יעד אחר מומלץ יותר באזור?

  תודה , אלון

  1. ענת

   הי אלון,
   בפלורידה יש המממממון מה לעשות חוץ ממיאמי. אנחנו מתכננים טיול לשם במרץ השנה ואני ממלאה שלושה שבועות בלי למצות את פלורידה, בלי הפארקים של דיסני ובלי מיאמי. ברשימת היעדים –
   The Florida Keys
   Everglades National Park
   Kennedy Space Center
   ושלל State Parks של מעיינות צלולים באיזור Crystal River
   וזה בתור התחלה, בלי בכלל לציין חופים מיוחדים.
   גם באיזור ניו יורק אפשר לבלות חודש, בטח בעונה הזאת. לוקחים רכב ומטיילים לפילדלפיה, וושינגטון די.סי., בוסטון, פנסילבניה, לא חסר.

 7. יפעת

  ענת שלום רב, ראשית, תודה רבה על הבלוג והמידע המקצועי והמגוון. אנחנו משפחה (הורים ו- 3 בנות מתבגרות)מתכננים טיול ראשון בארה"ב לחודש יולי למשך 3 שבועות. האם כדאי להתמקד רק בצד המזרחי? או שניתן לשלב בתקופה הזו גם את לאס וגאס והגרנד קניון?

  1. ענת

   הי יפעת,
   בשלושה שבועות הייתי בוחרת צד – או מזרח או מערב. מפלורידה עדיף להמנע בקיץ, אז זה או צפון-מזרח או המערב. אלא אם כן יש לכם עוד כמה ימים להוסיף ואז תוכלו לעשות שלושה שבועות במערב + כמה ימים בניו יורק. קחו בחשבון שבחוץ המזרחי חם ולח ומהביל. במערב, בחלק מהמקומות חם, אבל זה חום יבש. הנה מסלול הטיול לדרום-מערב ארה"ב – תהנו!

 8. בן

  היי ענת מתכנן טיול יחיד בפברואר לבקר משפחה בפלורידה. ויש לי 3 שבועות לטייל אילו מדינות את ממליצה לטייל בחודש קר כזה?

  1. ענת

   הי בן,
   פלורידה מדינה מעולה לעונה. אפשר בכיף לטייל בה במשך שלושה שבועות בלי להשתעמם. אפשר גם לשלב את ניו אורלינס, תראה אם התאריכים של המארדי גרא מסתדרים לך – שווה ביקור.

  2. Ilanit

   הי ענת
   אנחנו משפחה עם 3 בנות 6,8,10 ומתכננים לטוס לטיול ארוך של כחודשיים שלושה בסביבות יוני – אוקטובר. יש אפשרות להעזר בך בתכנון הטיול בצורה יותר מעמיקה תמורת תשלום?

   1. ענת

    הי אילנית,
    אני לא עוסקת בתכנון טיולים בתשלום, אבל יש הרבה שכן. אני יכולה להמליץ על חברתי אושרה קמחי, טיילת ותיקה עם המון ניסיון בארה"ב, כולל בטיולים ארוכים. תהנו!

 9. מירב

  הי ענת, ראשית תודה על כל המידע שאת חולקת איתנו באתר, אוצר לכל מי שיוצא לארה"ב.
  בעלי ואני מתכננים את החופשה שלנו בארה"ב (פעם ראשונה שלי), אנחנו נוחתים בסן פרנסיסקו ב- 25/9/19 ויוצאים לטיול מאורגן ב- 1/10/19 ללאס וגאס עם שילוב הפארקים הידועים בדרך (לא מעוניינים בנהיגה עצמאית), המשך המסלול הוא וגאס וניו יורק, חזרה ב- 17/10/19.
  השאלה שלי היא לגבי משך השהיה שלנו בסן פרנסיסקו ,7 ימים (כולל יום הנחיתה), האם לשלב בפרק זמן זה יציאה ליומיים למונטריי / כרמל והסביבה?
  וגם לגבי ניו יורק, נהיה שם 9 ימים, כולל יום החזרה ארצה בטיסת לילה, האם לשלב יציאה ל- 3 ימים למפלי הניאגרה?
  אודה לתשובתך.

  1. ענת

   הי מירב,
   אני שמחה שהבלוג עוזר. כדי לצאת למונטריי וצפון כביש 1 צריך רכב. אם אתם לא מעוניינים בנהיגה, זה פחות יתאים. אם מוכנים לשכור רכב לשלושה ימים, זו בהחלט אופציה. אופציות נוספות יש לכם מסביב לסן פרנסיסקו באיזור המפרץ, באוקלנד, ברקלי, ואפילו סן חוזה. לדעתי בכולן אפשר להסתדר יופי גם עם תחבורה ציבורית.
   כנ"ל בניו יורק. אם תוכלו לנסוע או לשלב אפילו טיול מאורגן צפונה, לדעתי זה נהדר. אישית, לנו הספיקו 4 ימים בניו יורק, מעל ומעבר. אבל אוהבי העיר יכולים להיות בה גם חודש. תלוי מה תרצו בדיוק לעשות בימים שיש לכם שם. היות ומדובר בתקופת השלכת, אני הייתי מסתפקת בשלושה ימים בעיר ומתכננת שבוע ברכב שיכלול את איזור אגמי האצבעות, הניאגרה והאדירונדקס. תהנו!

  2. נמרוד

   הי ענת אנחנו מגיעים בתחילת נובמבר ללוס אנג'לס ל3 שבועות השאלה היא הכיוון
   לעלות לכביש 1 לסן םרנסיסקו , יוסמיטי , ציון . בריס . לאס וגאס פיגץ אנטילופ וחזרה ללוס אנגלס
   או הפוך

   1. ענת

    הי נמרוד,
    כדאי לנסות לשלב את יוסמיטי מוקדם יותר בגלל העונה והחשש מסגירת הטיוגה פאס. מעבר לזה, הכיוון לא ממש משנה. קחו בחשבון שכבר מאד קר במקומות הגבוהים (ברייס והגרנד קניון למשל).

 10. אילנה ברק

  היי ענת – אנחנו משפחה, בנותי בנות 16 ו 13. רוצים לטוס בסוכות הבא כלומר בתחילת אוקטובר, מוגבלים לחופשת בית הספר כלומר 10 ימים. הבסיס והעיקר הינו ניו יורק, לה אנו מייעדים כ 5 ימים (אני ובתי הגדולה כבר היינו לפני כשנתיים) – השאלה מה עוד יכול לענין הנערות ביתר הימים – אורלנדו פחות מענין הן מבחינת הפארקים (פחות..) והן מבחינת ההוריקנים בתקופה זו.. האם וושינגטון תענין מתבגרות ? האם בוסטון אזור הצפון (ניו המפשיר, מיין וכו') עם השלכת יענינו מתבגרות עירוניות ? האם יש שם פעילויות מעבר לנוף ? תודה רבה מראש..

  1. ענת

   הי אילנה,
   מאד תלוי בבנות עצמן. הבנים שלי בגילאים דומים ומאד אוהבים מוזיאונים וגם טבע. נהנו מאד גם בוושינגטון וגם בבוסטון וגם בטיולי שלכת. אני מציעה לשאול את פי הטף ולראות מה ספציפית מעניין אותן בכל מקום.

 11. אדיר

  הי,
  טיסה לניאגרה? לא קצר מדי לטיסה ולבזבז כמעט יום שלם עם טיסות? שמעתי שיש טיולים מאורגנים עם מדריך בעברית כך שניתן למצות במחיר לא יקר ובלי כאב ראש של טיסות וכיוב..
  כנל לגבי וושינגטון במקום להתרוצץ ברכבות..
  לגבי ניו יורק עצמה אני באמת מתלבט אם 13 ימים זה לא יותר מדי, יש פוסט כלשהו לגבי טיולים אפשריים במזרח ארהב או נקודות מעניינות ששוה ללון בהן מס לילות?
  והתקופה הרצויה היא בסוף ספטמבר כלומר בעוד חודש וקצת כך שאין לי הרבה זמן להתלבטויות 🙂
  תודה!

  1. ענת

   הי אדיר, אתה מוזמן לבדוק בפוסט המסלול לצפון-מזרח וגם לחפש בבלוג לפי שמות המדינות. אישית, פחות מתאים לנו טיולים מאורגנים, והבלוג לא עוסק בזה. אפשר הרי את הכל לעשות בטיול מאורגן… אם אתה קצר בזמן, אולי תרצה להעזר בשירותי מתכננ/ת טיולים בתשלום. גגל את הנושא ויעלו לא מעט אתרים. בהצלחה!

 12. אדיר

  הי ענת,
  תודה רבה על כל האתר המדהים..
  אני אחרי צבא+קבע, בן 30 ומעונין להכיר לראשונה את ארה"ב בטיול יחיד.
  יש לי זמן של כשבועיים וחצי, בהנחה ואני רוצה גם להנות וגם למצות נק' שאני מגיע אליהן מבלי לרוץ יותר מדי מצד לצד עם השכרות רכבים וכיוב', חשבתי על טיול של שבועיים בניו יורק ועוד 4 ימים טיולים מאורגנים קטנים לניאגרה, פילדלפיה וושינגטון (הבנתי שיש סוכנות עזרא טורוס שמארגנת טיולים קצרים כאלה).
  איך המסלול נשמע? מומלץ או ארוך מדי בניו יורק?
  תודה רבה 🙂

  1. ענת

   הי אדיר,
   בניכוי נושא מזג האוויר (לא ציינת מתי הטיול), זה יכול להיות אחלה. לא חייבים טיולים מאורגנים. אתה יכול לעשות שבוע בניו יורק ואז בתחבורה ציבורית לשלב את פילדלפיה ווושינגטון די.סי. לעוד 5-6 ימים. את הניאגרה פולס אפשר לשלב בתחבורה ציבורית ואפילו בטיסה (הכי פשוט). לחלופין, אפשר בהחלט לצמצם בניו יורק, לשכור רכב ולטייל קצת יותר במזרח-ארה"ב הכפרית יותר. מאד תלוי בהעדפה האישית. בהצלחה!

 13. טל

  היי ענת,
  תודה רבה על כל המידע. ממש שימושי!
  אנחנו שתי חברות שמתכננות טיול ל-3 שבועות בצד המערבי, חשוב לציין שאנחנו דתיות (שומרות שבת וכשרות).
  התכנון שלנו הוא:
  שני, שלישי, רביעי, חמישי, שישי, שבת -ניו יורק
  ראשון ושני- טיול מאורגן במפלי הניגארה היוצא מניו יורק ומחזיר אותנו לניו יורק
  שלישי ורביעי-טיסה ללאס וגאס (בעיקר לנצל לקניות)
  חמישי, שישי, שבת, ראשון ושני- לוס אנג'לס (דיסני,יונברסל, שדרת הכוכבים)
  שלישי ורביעי-השכרת רכב ונסיעה על כביש 1 לכיוון סן פרנססיקו (לא יודעות עדיין איפה כדאי לעצור בדרך)
  חמישי, שישי ושבת- סן פרנסיסקו
  ראשון-טיסה בחזרה לארץ.

  רצינו לדעת אם המסלול בר ביצוע וכן, האם יש מקומות שכדאי להשקיע בהם יותר זמן או לקצר במקומות מסויימים?

  תודה רבה!

  1. ענת

   הי טל,
   אני לא רואה טעם בלטוס לוגאס בשביל קניות. אפשר לעשות קניות בעוד אתרים. אם וגאס מעניינת אתכם, סבבה. אם לא, הייתי שוקלת מחדש. היות ואתן שוכרות רכב, לא חסרים אאוטלטים בקליפורניה ואין סיבה להגיע לוגאס רק בשביל קניות. מעבר לזה, בר ביצוע, כן. אתן טיפה מפספסות בעיני את הטבע בויתור על יוסמיטי ו/או פארק סקויה במערב. תכלס, אם בעיקר אתן רוצות ערים ועוד לא ביקרתן בצפון-מזרח, הייתי שוקלת במקום זה פשוט להשאר במזרח ולהנות מהערים הגדולות שם. בוסטון, וושינגטון, בוסטון ופילדלפיה. כולן מעניינות יותר מלוס אנג'לס או וגאס, לטעמי. מה שמדהים במערב זה הטבע ואני לא בטוחה ששווה להגיע עד שם רק בשביל כביש 1. נקודה למחשבה עבורכן.
   הנה דוגמה למסלול הקלאסי לדרום-מערב ארה"ב לשם השוואה. שימו לב שיש בו הרבה יותר טבע במערב. הוא דורש לפחות שלושה שבועות מלאים ואי אפשר לקצר יותר מדי.

 14. גיל

  ענת שלום,
  אנחנו משפחה עם 3 ילדים ואנחנו מחפשים מסלול טיול לתקופה של כ- 3 שבועות בחודש יולי הקרוב.
  לפני שנתיים, עשינו טיול קרוואנים במשך 3 חודשים בחוף המערבי והרוקיס הקנדיים , כך שהיינו ברוב המקומות הפופולאריים באזור זה.
  לאור הטמפרטורות הגבוהות, אנחנו מעדיפים שלא לטייל בתקופה זו בחוף המזרחי.
  נשמח להמלצה למסלול טיול לתקופה זו של השנה.

  גיל

 15. מיכל

  הי ענת
  בהמלצתך סגרנו 11 יום בצפון מזרח ארה"ב לראשית אוקטובר.
  חשבנו על שני לילות בניו היבן, שלושה לילות בבוסטון, 4 לילות באזור ניו המפשיר ושני לילות בניו יורק (משם אנו ממריאים לאורלנדו) . עושה שכל? או יותר מדי נסיעות ופחות מדי טבע וטיול?
  המון תודה:)

 16. מיכל ישראלי

  הי ענת,
  ראשית תודה על היחס האישי והאתר המושקע!
  שנית, אנו מתעתדים לטוס באוקטובר ל- 20 יום לארה"ב., כשהעוגן שלנו הוא 7 ימים באורלנדו (ההרכב שלנו הוא 2 מבוגרים ו- 2 נערים מתבגרים).
  ההתלבטות שלנו היא מה לשלב ב- 12 הימים הנותרים.
  אנחנו חובבי טבע (פחות מוזיאונים…), ומתלבטים בין 3 חלופות.
  האחת- להישאר בטיול בפולרידה – אך הבנו שזו עונה שמועדת להוריקנים, וכן לא בטוחה שיש שם הרבה טבע לראות.
  השניה- לטייל מצפון לנויורק ולנסות לתפוס את השלכת
  והשלישית- לטוס לוגאס ולטיל בפארקים הסמוכים

  אשמח מאוד מאוד להמלצתך, כי אנחנו קצת מתברברים בהחלטה…
  תודה
  מיכל

  1. ענת

   הי מיכל,
   יש המווון טבע בפלורידה. למעשה, אנחנו תכננו לנו טיול של שלושה שבועות בפלורידה לנובמבר-דצמבר (שלצערי מתבטל מסיבות לא קשורות), שכולו טבע. בלי אף יום באורלנדו. יש לך גם את האברגליידס וגם את האיזורים של המעיינות במרכז פלורידה (Crystal River) וכמובן, החופים של ה-Keys. זה ממלא 12 יום בכיף ואפילו יותר. הבעיה היא אכן מזג האוויר. אוקטובר בהחלט עשוי להיות בעייתי מהבחינה הזאת ומסיבה זו, הייתי אכן טסה לצפון-מזרח והולכת על השלמת טיול שלכת. זו העונה לשלכת וזה טיימינג מעולה לצפון-מזרח. אישית, לא הייתי מוסיפה קפיצה למערב בגלל הג'ט לג ובעיקר כי יש את הטבע בצפון-מזרח שזו העונה הנכונה לבקר בו.

   1. מיכל

    הי ענת
    בהמלצתך סגרנו 11 יום בצפון מזרח ארה"ב לראשית אוקטובר.
    חשבנו על שני לילות בניו היבן, שלושה לילות בבוסטון, 4 לילות באזור ניו המפשיר ושני לילות בניו יורק (משם אנו ממריאים לאורלנדו) . עושה שכל? או יותר מדי נסיעות ופחות מדי טבע וטיול?
    המון תודה:)

   2. ענת

    הי מיכל,
    המרחקים לא גדולים מדי אז זה נראה לי סביר אבל כמובן שצריך להושיב את התכנית על טבלה מסודרת, כולל זמני נסיעה, מרחקי נסיעה ומה תרצו לעשות בכל מקום. למשל, בניו המפשייר האם הכוונה להרים הלבנים? בניו יורק, אתם מתכוונים לעיר או לצפון ניו יורק (האדירונדאקס)? אם עדיין יש גמישות בטיסות, הייתי במקומכם שוקלת לוותר על אורלנדו בעונת ההוריקנים ולהרחיב עוד בצפון-מזרח, בדגש על צפון מדינת ניו יורק (הניאגרה, אדירונדאקס, אגמי האצבעות ואולי איזור אלף האיים) כדי להנות יותר מהשלכת.

  2. אלעד

   היי ענת,
   ראשית -תודה על הבלוג הנהדר!
   בהמשך לתגובה הקודמת……אנו מתעתדים לטוס לארה"ב בין ה 3 ל 21 לאוקטובר 2019.
   2 מבוגרים+2 בנים בוגרים.
   אנו מתלבטים בין 2 מסלולים….
   האחד צפון מזרח ארה"ב (טיול שלכת) ללא הגעה לניאגרה. ובנוסף ניו יורק, וושינגטון ואורלנדו.
   השני – מערב ארה"ב, ווגאס, ברייס, ציון, יוסמיטי, סן פרנסיסקו, כביש 1, ול"א- פארקים ובחזרה לארץ עצירה של 3 ימים בני יורק.
   מה המלצתך?
   נשמח מאד לשמוע אותה…
   לבנים זוהי הפעם הראשונה בארה"ב.

   תודה

   אלעד

   1. ענת

    הי אלעד, במקרה שלכם, לדעתי העדיפות הברורה היא למזרח. גם בגלל השלכת וגם בגלל ששבועיים במערב זה מעט מדי. לטעמי, נכון להקדיש לפחות שלושה שבועות מלאים לדרום-מערב, בהתאם למסלול הזה. היות ואתם יכולים להקדיש רק שבועיים, לא תוכלו לכסות אותו ולכן כבר עדיף להתעמק במסלול לצפון-מזרח, עם או בלי הניאגרה 🙂

 17. שלום

  היי ענת
  נהניתי מאוד לקרוא את תאורי הטיולים שלכם. התרשמתי מאוד מהנסיון שלכם ומהאהבה שלכם ליבשת 🙂
  כבר טיילתי קצת בחוף המזרחי וגם בחוף המערבי. מה שאני רוצה לעשות עכשיו זה נסיעה ברכב ממזרח למערב ובחזרה.
  אני מאמין שכבר עשיתם את המסלול הזה למרות שלא מצאתי באתר שלך תאור כזה.
  יש לך אולי סיפור דרך כזה או קישור לסיפור דרך כזה ?
  תודה
  שלום.

  1. ענת

   הי שלום
   אני שמחה שאתה נהנה מהבלוג. חצינו את ארה"ב מחוף לחוף כמה פעמים אבל לא מדובר במסלול ספציפי. פשוט כל פעם עברנו בתוואי אחר. אתה מוזמן להציץ בסיכומי הטיולים שלנו, בפרט בשנים 2011 ו-2013. למרות שהיו חלקים שפשוט נסענו אותך, בעיקרון השתדלנו כמובן לטייל הרבה ואכן, אתרי הטיול המשמעותיים יותר נמצאים פחות באמצע. אני צריכה בהזדמנות לכתוב פוסט על קוסט טו קוסט ואולי אפילו כמה מסלולים מומלצים לחציית היבשת. אבל העיקרון פשוט, לראות כמה זמן יש לך, לבדוק לפי העונה ולהחליט מה הכי חשוב לך לראות. בהצלחה!

 18. אירנה

  שלום ענת,
  אני רוצה לתכנן נסיעה ראשונה שלי ושל הבת שלי (בת 12) לארצות הברית, טיול עד שלושה שבועות שכנראה נצא בסוף חודש מאי ונשאר עד אמצע יוני, חברה טובה שלי בלוס אנג'לס ונתבסס אצלם בתחילת הטיול, לסוף רציתי מאוד לראות את מפלי ניאגרה ומשם כנראה לחזור ארצה. מה דעתך? איך היית ממליצה לבנות את חלק הראשון של הטיול? אולי להחליף ביניהם ולסיים בלוס אנג'לס?

  1. ענת

   הי אירנה,
   לדעתי, אם כבר מגיעים לחוף המערבי, כדי להתמקד בו. מפלי הניאגרה, כבודם במקומם מונח, אבל הם רחוקים מאד מאד מאד מלוס אנג'לס וכדאי לשלב אותם בטיול עתידי בצפון-מזרח. אבל כמובן, לשיקולך בסופו של דבר. אני חושבת שהדבר הנכון יותר הוא לתכנן טיול של שלושה שבועות במערב, לשכור רכב ולעשות את המסלול של דרום-מערב ארה"ב ואז לטוס בחזרה הביתה.
   אם בסוף תבחרי פשוט לעשות טיול של לוס אנג'לס + מפלי הניאגרה, הסדר לא כל כך משנה. אם יש בעיה מבחינת שכירת רכב ונהיגה, אז אפשר לעשות שבוע בלוס אנג'לס ולשלב אותו עם שבוע בניו יורק + יומיים של טיול מאורגן למפלי הניאגרה + כמה ימים בוושינגטון די.סי.

 19. קרן

  הי ענת המקסימה
  ראשית רוצה לפרגן לך על היוזמה המבורכת ועל ההשקעה בבלוג, זה ממש לא מובן מאליו 🙂 אז תודה!
  האם בשבוע השני של אוקטובר מומלץ לשלב את הפארקים של אורלנדו או שיש בזה סיכון? (להבנתי מהקריאה כאן יש חשש בגלל עונת ההוריקנים )

  תודה 🙂

  1. ענת

   הי קרן, תודה על הפירגון 🙂
   אוקטובר זה שיא עונת ההוריקנים בפלורידה. ספציפית, אורלנדו יחסית מוגנת מפני עיקר הנזק של ההוריקנים (לכן דיסני בנו דווקא שם ולא באיזור החוף). עדיין, אם אתם שם בזמן שבאיזור יש מערכת סופה, יהיה לכם המון המון גשם טרופי בזמן הביקור. בנוסף, יש סיכון מבחינת טיסות למיאמי, אם בדיוק נופל הוריקן רציני על הטיסות שלכם.

 20. טלי

  הי ענת,
  בלוג נהדר. אני קצת מבולבלת ואשמח לעזרה.
  אנחנו משפחה עם 3 ילדים 13,12,10 ולא היינו מעולם בארצות הברית.
  אנחנו מעוניינים ליסוע בחגי תשרי, כלומר, סוף ספטמבר ועד השבוע השלישי של אוקטובר – יהיו לנו כ-3 שבועות.
  בעלי לא רוצה לוותר על טבע, אני לא מוכנה לוותר על ניו יורק והילדים לא רוצים לוותר על פארק שעשועים.
  מה דעתך?

  תודה,
  טלי

  1. ענת

   הי טלי,
   אם את לא מוכנה לוותר על ניו יורק, זה די מעגן אתכם בחוף המזרחי, וזה בסדר גמור. השאלה היא אילו פארקי שעשועים הילדים רוצים. יש סיקס פלאגס ו-theme parks בשפע בצפון-מזרח. נופים גם לא חסר שם וזו תקופה מושלמת לטיולי נוף בצפון-מזרח במסלולי השלכת.
   פלורידה היתה יכולה להיות אופציה טובה מבחינת שילוב של דיסני אורלנדו וטבע מעניין, אבל באוקטובר זו עונה ההוריקנים, אז זה סיכון משמעותי לביטולים ובעיות. לחלופין, אם את תהיי מוכנה לדחות את ניו יורק לפעם אחרת, או שתוסיפו כמה ימים לניו יורק, המסלול הקלאסי יהיה דרום-מערב ארה"ב.

   1. טלי

    הי ענת,
    תודה על התשובה.
    אם אורלנדו לא מומלצת בעונה הזו אז זה מקל עלי לבחור במערב ארצות הברית.
    האם לדעתך יהיה מוגזם לעשות טיול במערב ולסיים בניו יורק?
    תודה,
    טלי

   2. ענת

    הי טלי, אם יש לכם מספיק זמן, זה שילוב מצוין. שלושה שבועות במערב ואז 4-5 ימים בניו יורק.

  2. קרול

   היי ענת, בהמשך לתגובות כאן אשמח גם לחידוד. אנחנו מתכננים לסוע באזור החגים לחודש (לקראת סוף ספטמבר- אמצע אוקטובר) זוג עם ילדה בת שנתיים וחצי. חשבנו לבקר בניו יורק 4-5 ימים בהתחלה לפני שמתחיל להיות שם קפוא ומשם לעבור לאורלנדו ואז למערב.. האם זה הרבה מידי? ראיתי שכתבת שאורלנדו לא מתאים בתקופה הזו? מדוע?
   עדיף רק את ניו יורק 4-5 ימים ואז 3 שבועות במערב? האם זה מתאים לילדה בגיל הזה?
   אשמח לשמוע על מקומות נוחים לטיול איתה.. תודה!

   1. ענת

    הי קרול,
    בעיקרון, ספטמבר-אוקטובר זה שיא עונת ההוריקנים בפלורידה. עם קצת מזל, אפשר למצוא ימים לטייל בהם ולהתעלם מהגשם. יש שנים שיש הוריקן משמעותי, עד כדי פינוי איזורי החוף וביטולי טיסות. לכן ההמלצה היא להמנע מפלורידה בתקופה הזאת אם אפשר, או לפחות לשמור על גמישות. בכל מקרה, כן, לדעתי שילוב של ניו יורק, פלורידה וגם המערב בחודש זה יותר מדי. לדעתי, תשמרו את פלורידה לטיול אחר, כשהילדה תהיה גדולה יותר ותוכל להנות ממה שיש לאורלנדו להציע. הפעם שלבו כמה ימים בניו יורק (בסוף או בהתחלה) יחד עם שלושה שבועות במערב.

 21. רועי

  היי,
  אנחנו מתכננים ירח דבש בארהב בינואר פברואר למשך 3 שבועות.
  לאיפה כדאי לטוס מבחינת מזג אוויר?
  חשבנו על אופציה של מיאמי, קרוז לקריביים ואורלנדו או אופציה שניה לטוס לסן פרנסיסקו ומשם להוואי.
  נשמח לעזרתך.

  1. tzachi

   הי רועי, מזל טוב.
   שתי האופציות נראות מלהיבות. בפלורידה יש עוד המון מה לראות, למשל קי ווסט, והפארק הלאומי Everglades. ראה פוסט של ענת על פלורידה. גם הוואי הוא מקום מדהים, ואנחנו מקווים לכתוב עליו וגם לבקר בו בהמשך.
   אני בטוח שתהנו בכל אחד מהמקומות הללו.
   צחי, בן זוגה של ענת

 22. יסמין וגמן-נגב

  שלום ענת,

  אני מתחילה לחלום/לתכנן טיול משפחתי לסתיו 2019, כשבועיים וחצי במחצית הראשונה של אוקטובר. מעוניינת בצפון החוף המזרחי, להקדיש שבוע שלם לעיר ניו יורק, ואת שאר הזמן לטיולי טבע עם דגש על שלכת. לשלב את מפלי הניאגרה, אגמים, ועוד. יש לי כמה שאלות:
  1. האם התוכנית הנ"ל, כ"שלד", נראית לך הגיונית?
  2. איזה עוד אתרי עניין יש מחוץ לעיר ניו יורק, שיוכלו להשתלב בתוכנית שלי?
  3. האם יש באיזור לונה פארק שווה לילדינו המתבגרים? (מעדיפה לא לרדת לאורלנדו)

  תודה רבה!
  יסמין

  1. ענת

   הי יסמין,
   1. כן, בהחלט נראה לי אחלה טיול שלכת. ולא לרדת לאורלנדו, זו גם במילא עונת ההוריקנים שם.
   2. יש המון אתרים מחוץ לניו יורק, ממליצה לך להציץ במסלול הטיול לצפון-מזרח. מבחינת השלכת, הכי כדאי לעקוב בזמן אמת אחרי הדיווחים וקצת "לרדוף" אחריה. כל פעם יש peak במקום אחר ושווה להגיע אליו. מרחקי הנסיעה לא עצומים בכל מקרה.
   3. יש סיקס פלאגס בהמון מקומות. ממש תוכלו לחפש בגוגל מפות six flags, לקרוא קצת ביקורות ולבחור באיזה תרצו לבקר.

   1. יסמין וגמן-נגב

    תודה רבה! עזרת לי.

 23. אסתר

  היי,אנו מעוניינים לעשות חופשה בסוף החודש הזה למזרח ארה"ב למשך שבועיים וחצי .העיניין הוא שאנו לא יודעים איך לתכנן את המסלול כל כך כי אנו מאוד רוצים להיות ביום העצמאות של ניורק

  1. ענת

   הי אסתר,
   אני מניחה שהכוונה היא ליום העצמאות של ארה"ב? ב-4 ביולי אתם רוצים להיות בניו יורק? אתם מוזמנים להציץ במסלול לצפון-מזרח ארה"ב, לראות אילו חלקים מתאימים לכם ולנסות לבנות את המסלול ככה שתהיו בניו יורק בתאריך המתאים. רק שימו לב שכדאי להגיע לפחות יום קודם. באופן כללי, יש פקקים משמעותיים סביב החגים.

 24. מיכל

  היי, בלוג מצויין תודה רבה.
  חבר שלי ואני מתכננים לטוס מאוגוסט עד ספטמבר למזרח ומערב ארצות הברית.
  אשמח לעצתך, מאיפה כדי להתחיל לתכנן את מסלול הטיול? כמה ימים בכל מקום?
  תודה רבה.

  1. ענת

   הי מיכל, ציינת בערך את כל ארה"ב 😀 רק אלסקה והוואי חסרות לכם 😉 כמובן שאי אפשר לראות את הכל בחודש (גם לא בשנה). זה כמו להגיד שאתם רוצים לטייל באירופה, גם במערב וגם במזרח ולשאול איך להתחיל את מסלול הטיול…
   אני מציעה לכם להתמקד באחד מהחלקים. זה אפילו לא יהיה כל מערב ארה"ב או כל מזרח ארה"ב. בתפריט למעלה יש לכם תפריט מסלולי טיול בארה"ב. תתחילו מלקרוא מסלולים לדוגמה שם ותראו מה מדבר אליכם ונכנס בלוחות הזמנים שלכם. שימו לב למזג האוויר – במזרח ארה"ב, בפרט בדרום-מזרח מאד חם ולח בעונה הזאת.

  2. אלונה

   היי אני גם..אולי אוכל להצטרף?

 25. דניאל

  היי אנחנו רוצים לטוס לירח דבש ב1 לספטמבר עד 10 לאוקטובר
  היעדים העיקריים שלנו-
  מזרח
  ניו יורק: 5-6 ימים
  וושיגנטון: 1-2 ימים
  מיאמי: 3-4 ימים
  קרוז 4-5 ימים
  מערב
  סן פרנסיסקו: 4 ימים
  כביש 1: 2 ימים
  לוס אנגלס: 5 ימים
  וגאס 4 ימים
  וחזרה לישראל.
  רצינו לדעת האם
  1. חודש ועשרה ימים מספקי לעבור על היעדים הנ"ל?
  2. מבחינת מזג האוויר האם כדאי להתחיל את המסלול כמו שרשמתי במזרח או במערב ולחזור מניו יורק
  3. בחודש ספטמבר מומלץ לעשות קרוז? הבנו שזה תקופת הסופות בפלורידה.
  4. איזה עוד מקומות כדאי להוסיף? כמו שרשמתי בהערכה את הימים עדיין נותרו לי מספר ימים לנצל…

  1. ענת

   הי דניאל,
   תתיחסו לחלק במזרח ולחלק במערב כנפרדים. אתם בעצם משלבים שני איזורים במזרח ואיזור במערב, כשביניהם תעברו בטיסות. אישית, אני מעדיפה פחות טיסות ולהתעמק באיזור מסוים אבל לשיקולכם. אל תשכחו לחשב בימים את הנסיעות ממקום למקום. יום שנוסעים בו, אפילו רק מניו יורק לוושינגטון, זה לא בדיוק יום טיול במובן של לראות את וושינגטון. זה מקסימום חצי יום טיול. יום של טיסת פנים זה גם קצת יום אבוד (לכן אני מעדיפה לא לעשות טיסות פנים ולהתמקד באיזור מסוים).
   במערב, לדעתי אתם מפספסים את הטבע, שזה מה שמיוחד במערב. בשביל לראות ערים כמו לוס אנג'לס או אפילו סן פרנסיסקו או וגאס, תשארו במזרח ותבקרו בבוסטון, בולטימור ופילדלפיה, כולן ערים עם היסטוריה ועניין רב יותר מאשר במערב. אם כבר מגיעים למערב, המטרה היא הטבע. הגרנד קניון, יוסמיטי, זאיון וברייס. כדי לעשות את המסלול במערב כולל הטבע כמו שצריך, אתם צריכים סדר גודל של שלושה שבועות מלאים באיזור. כרגע הקצבתם לזה 15 יום שזה לא מספיק (יספיק לטיול ערים, אבל כאמור בשביל זה לא שווה לדעתי לטוס למערב ארה"ב).
   לו אני במקומכם, אם מה שבא לכם זה טיול שמתמקד בערים, תשארו במזרח ותסיימו בטיול שלכת באוקטובר.
   אכן, ספטמבר זו תקופת הוריקנים. גם בפלורידה וגם בנתיבי השיט של הקרוזים. זה סיכון. יכול להיות שלא יהיה כלום כשתהיו שם ויכול להיות שתהיה סופה שתחרב לכם את הביקור.

   המלצה שלי היא לעשות ריסט לכל המסלול, היות ועדיין לא קניתם טיסות. מציעה לכם לטוס למערב ארה"ב, ולעשות שלושה שבועות במערב, אולי אפילו קצת יותר לפי המסלול שמוצע כאן. משם טוסו ליעד במזרח (לפי מחירים זולים של טיסות ורכב – יכול להיות ניוארק, וושינגטון או בוסטון, ניו יורק עצמה יקרה יותר לשכירת רכבים). קחו רכב וצאו לשבוע לניאגרה פולס, כשאתם מטיילים בדרך באדירונדאקס ובאגמי האצבעות. עם קצת מזל, תתפסו צבעי שלכת מדהימים. בסוף תחזרו לניו יורק, תחזירו את הרכב ויהיה לכם עוד 3-4 ימים של קינוח עירוני בניו יורק.

   1. דניאל

    היי, ראשית כל תודה רבה על התגובה המושקעת זה לא מובן מאליו.
    שנית, החלטנו ללכת בעקבות חלק מהדברים שאמרת ועשינו מספר שינויים עם זאת חשוב לנו לומר שאנחנו כן אוהבים טבע עוצר נשימה אבל לא רוצים להפוך את הטיול במערב לטיול בין שמורות טבע כי זה פחות אנחנו
    להלן המסלול המתוקן נשמח אם תוכלי לשפצר לנו אותו לפה או לפה..
    טיסה 6.9 מישראל למערב לסן פרנסיסקו
    7-10.9 סן פרנסיסקו
    נסיעה ליסומטי פארק ברכב
    10-12.9 יוסמטי פארק ראינו שהמלונות מאוד יקרים בשמורה יש לך המלצה כלשהי? ואיך מתנהלים שם עם כל הציוד, רכב וכו'.
    נסיעה מהשמורה ברכב למונטריי דרך סן פרנסיקו כדי לעבור את כביש 1 בקטעיו היפים .
    12-13.9 לילה במונטריי אם כדאי לעשות לילה במקום אחר בכביש 1 נשמח לדעת גם כן
    13.9 המשך נסיעה עד איפה שניתן בכביש 1 ומשם נסיעה ללוס אנג'לס דרך מעבר בביג סור, סן סיימון, טירת הרסט וכאמור אם יש עוד מקומות שכדאי לעשות בדרך הנל נשמח לדעת וחשבנו לשאול אם כדאי להעביר עוד לילה באחת העיירות בדרך ללוס אנגלס
    14-20.9 לוס אנגלס והסביבה יש לנו האמת חבר לוס אנגלס שנוכל להתארח אצלו ולהעביר אצלו את יום כיפור שמסתיים ב19.9
    ב20-23.9 נסיעה לווגאס
    23-24.9 אופציה לגראנד קניון מתלבטים.
    25.9-2.10 טיסה למאמי וקרוז אם יש לך המלצות על קרוזים והאם הטווח ימים הזה מספיק נשמח לדעת אנחנו מבינים שספטמבר זאת עדיין העונה הבעייתית במיאמי וכרגע חסר לנו תוכנית מגירה.
    2.10 טיסה לבוסטון ושהייה בת יומיים
    4.10 נסיעה ברכב למפלי הניאגרה דרך אגם האצבעות כאשר אנחנו מחפשים נקודת עצירה לילה בדרך יש מקום שאת ממליצה?
    5.10 מפלי הניאגרה ומעבר עם רכב לצד הקנדי טורנטו שגם כאן רצינו לשאול אם יש בעיה לחצות את הגבול מבחינת אשרות ועם רכב השכרה…
    5-7.10 בעיר טורנטו
    7-8.10 טיסה לוושינגטון ושהייה של לילה
    8.10 נסיעה ללנקסטר ברכב ושם לטייל באזור האיימיש הרשי ומפעל השוקלד
    9.10 נסיעה ברכב לניו יורק
    9-18 ניו יורק אנחנו מבינים שכרגע זה יותר מידי ימים לניו יורק בהמצלתך אולי אפשר להכניס את פילדלפיה אחרי לנקסטר ליום או יומיים ולדחוף יום יומיים ביעדים אחרים שתמליצי.
    18.9 חזרה לישראל מניו יורק
    אשמח לתגובתך
    בברכה,
    דניאל

   2. ענת

    הי דניאל,
    אני מניחה שכבר אמרתי שלדעתי חבל לפצל טיול בארה"ב לכל כך הרבה איזורים. הייתי מוותרת לגמרי על טורונטו, מיאמי ועל הקרוז בעונה הזאת ומעמיקה יותר באיזורים האחרים. למשל, להרחיב במערב ולעשות את הסיבוב של זאיון, ברייס, פייג' והגרנד קניון (חמישה ימים מעגלי מוגאס). גם בין בוסטון לניאגרה יש עולם ומלואו שאפשר לטייל בו. באגמי האצבעות אתם רק עוברים ומחפשים לעצור ללילה? אז בעצם לא ראיתם שם כלום. שווה לעצור ליום או אפילו יומיים מלאים ולבקר בקורנינג, אית'קה, ווטקינס גלן וכד'. ולא התחלנו לדבר על ההרים הלבנים והאדירונדאקס. מציעה לכם לקרוא את המסלול לצפון-מזרח ארה"ב, להוריד את מיאמי/קרוז ולהרחיב לפי ההצעות במסלול. אבל זו רק אני – בסופו של דבר זה הטיול שלכם ואתם תבחרו מה שתרצו 🙂 לי אישית נראה שאתם קופצים ממקום למקום ביבשת בלי להעמיק בשום איזור וחבל. זה כמו לתכנן טיול באירופה ולשלב את אנגליה, איטליה, רוסיה ודנמרק כי בכולם יש מקומות ששמעתם עליהם ואתם רוצים לראות. זה נהדר לבקר בכולם, רק לא בטיול אחד של חודש.

    לגבי יוסמיטי – מידע לגבי לינה ביוסמיטי יש כאן. זה אכן יקר.
    מונטריי אכן נקודה מתאימה לעצירה. תגיעו אליה אחרי הצהריים ותוכלו להספיק כמה שעות של טיול בעיר.
    קחו בחשבון שעצם הנהיגה בכביש 1 זה 8-10 שעות. אל תנסו לדחוס יותר מדי פעילויות ביום הזה.
    אין בעיה לחצות את הגבול לקנדה ובחזרה עם רכב שכור. תכינו דרכונים ורצוי שלא יהיה ברכב דברים כמו פירות וירקות.

    באופן כללי, הטיול שלכם נראה לי עמוס, עתיר נהיגות ועתיר טיסות. הייתי מנקה ממנו המון ומתמקדת באיזורים כך שאפשר יהיה לטייל בהם לאט וברוגע. במתווה שיש לכם כרגע, תראו הרבה כביש ושדות תעופה ופחות את המקומות היפים בכל מקום.

 26. לורן שטיימן

  היי,
  מעולם לא הייתי בארצות הברית ולכן קשה לי לתכנן את הטיול לבד מאחר ואני לא מבינה את המרחקים בין מקום למקום ואת טיסות הפנים. בשורה התחתונה מדובר בטיול ירח דבש שמטרתו לשלב קצת בטן גב והרבה טיולים עם נופים יפים שאורכו לכל היותר למשך שלושה שבועות. אשמח לייעוץ והכוונה תודה רבה.

  1. ענת

   הי לורן ומזל טוב. מציעה לך להתחיל מקריאת הפוסט לגבי טעויות נפוצות בתכנון טיול לארה"ב ואחרי זה להציץ במסלולי הטיול שהכנתי בבלוג (תחת "מסלולי טיול" בתפריט). בהצלחה!

   1. לורן שטיימן

    היי ענת, קראתי את המסלול של דרום-מערב ב21 יום וזה משהו שמתאים לנו, רק איך אני משלבת את ניו יורק גם בטיול, אולי להוריד כל מיני חוויות שמותאמות לילדים במסלול?

   2. ענת

    הי לורן,
    קל יחסית לשלב את ניו יורק רק שצריך להוסיף לזה את מספר הימים שצריך. פשוט את הטיסה מישראל להזמין לניו יורק ומשם בטיסות פנים לחוף המערבי. שימו לב שמשלמים על תוספת מזוודה על טיסות פנים. אפשר לשלב כמה ימים שרוצים בניו יורק בתחילת הטיול או בסופו. לא הייתי מקצרת מהזמן במערב. אפשר להוריד חוויות שמותאמות לילדים (שזה בעצם דיסני…) אבל שווה במקום זה להוסיף מוזיאון טוב.

 27. שירן

  היי ענת,
  אנחנו מתכננים לטוס לחודש למזרח ארה"ב, באזור מאי-יוני. רוצים לשלב קרוז של 4-5 ימים. נשמח לשמוע להצעות מסלול. זו פעם ראשונה שלי בארצות הברית ובעלי היה רק במערב ארה"ב.
  האם את ממליצה להיות באורלנדו? אנחנו לא חובבי פארקי שעשועים, אבל הבנו שזו חוויה.
  מעוניינים לשלב בטיול טבע מצד אחד, ומצד שני לא משהו הארד קור שדורש הרבה ימי לינה בשטח וכדומה.
  מתלבטים איפה לנחות ומאיפה לחזור, כדי שנוכל להזמין טיסות כמה שיותר מהר.

  המליצו לנו על קי ווסט, קט היימיש. אין לנו בעיה לנסוע ברכבות, לא חובה רכב.
  ניו יורק מעריכים שנרצה הרבה ימים, להצגות, הופעות ושופינג.

  אנחנו מעט אבודים, נשמח להכוונה לגבי מסלול. בנוסף לכך נשמח לשמוע להערכתך תקציב ממוצע של זוג ממוצא (לא יותר מידי שופינג, לא מלונות יקרים וכדומה).

  תודה על כל הדברים המועילים שרשומים פה!

  1. ענת

   הי שירן,

   מזרח ארה"ב זה איזור ענקי. יש המון המון מה לעשות ולראות. קי ווסט ואיזור האמיש זה מאד מאד רחוק אחד מהשני. זה סדר גודל של 3-4 ימי נהיגה, בלי יותר מדי עצירות בדרך. זה כמו לתכנן טיול לצפון צרפת ואז לשלב יעד ביוון… אם אתם רוצים קרוז, סביר להניח שאכן תגיעו לפלורידה אבל אם תוותרו על הקרוז אז הייתי מציעה להשאר בצפון-מזרח, מהטעם הפשוט שבאיזור פלורידה כבר מאד חם במאי-יוני (השילוב של החום והלחות – לא מאד כיפי).
   ברגע שאתם מתכננים מסלול של חודש מחוץ לערים, תצטרכו רכב. ארה"ב פחות בנויה לתחבורה ציבורית וברכבות לא תוכלו להגיע לנקודות העניין בדרך.
   מציעה לך לקרוא את המסלול לצפון-מזרח ולהתרשם ממה שיש לעשות. וכיוון שיש לכם חודש באביב, שווה להציץ גם במסלול הזה ובמסלול הזה (אפשר לעשות חלק מהמסלול). לטעמי הם הרבה יותר "שווים" ואלא אם כך בן זוגך בילה כמה חודשים בטיול במערב סביר להניח שלא ביקר עדיין במקומות האלו. וליתר ביטחון, תציצו גם במסלול הקלאסי לדרום-מערב ארה"ב. מקווה שיעזור לעשות סדר. תקראו גם כאן על כמה עולה טיול לארה"ב.

   1. שירן

    היי ענת, תודה על התשובה.
    בתור פעם ראשונה בארצות הברית, לא היית ממליצה לנו לעבור בניו יורק, מיאמי, אורלנדו וקרוז?
    חשבנו לנחות במיאמי, לעשות את קי ווסט, לנסוע לאורלנדו ל3 לילות ולעשות פארקים, אח"כ לעשות קרוז של שמונה ימים בסוף מאי, ואז נשאר לנו בעצם 17 ימים בטיול, שמניחים ש6 נרצה לעשות בניו יורק. יש לך רעיון מה לעשות? יעד שאת ממליצה לשלב? טיסת החזור כנראה תהיה מניו יורק, לכן יש לנו כ10 ימים בין אורלנדו לניו יורק. נשמח לעזרתך. תודה!

   2. ענת

    הי שירן, זו גם אופציה. אני לא חושבת שחייבים שום דבר בפעם הראשונה. אגלה לך סוד: אחרי חמישה טיולים ויותר משנה במצטבר בארה"ב, עדיין לא ביקרנו בפלורידה 🙂 זו בהחלט אופציה, רק לא חובה. אם אתם טסים לניו יורק ושוכרים שם רכב, יש לכם לא מעט אפשרויות. ממליצה להציץ במסלול לצפון-מזרח ארה"ב ולבחור מתוכו.

 28. נועה

  הי ענת,
  כל הכבוד על הבלוג! אשמח להתייעץ. אני ובעלי מתכננים טיול לארה"ב ביולי-אוגוסט הבאים, הטיול יהיה קצר, מקסימום שבועיים. בשבילי פעם ראשונה בארה"ב, בעלי היה שם מספר פעמים אבל הוא דיי גמיש וזורם. אשמח לשמוע מה את ממליצה לטיול ראשון? יש לנו חברה טובה בניו יורק ונרצה לשהות אצלה מספר ימים. חשבנו לנחות בלוס אנג'לס ולחזור מניו יורק. אשמח לקבל המלצות וטיפים.

  1. ענת

   הי נועה, לטעמי, פחות שבועיים זה מעט מדי זמן כדי להגיע לחוף המערבי. ההתניידות בין החופים אוכלת זמן יקר מהטיול ומוסיפה לכם לג'ט לג. בשביל לוס אנג'לס עצמה לא שווה להגיע עד קליפורניה. יש מספיק מקומות מעניינים באיזור ניו יורק. הייתי במקומכם עושה טיול שכולל את מפלי הניאגרה, הרי האדירונדקאס במדינת ניו יורק, ההרים הלבנים, בוסטון וחזרה לניו יורק. מוזמנת לקרוא עוד בתיאור המסלול לצפון-מזרח ארה"ב.

 29. שחר

  היי ענת,
  באמת שבלוג מצוין.
  אנחנו זוג (בגילאי ה20) שטסים לארה"ב מאמצע אוקטובר עד לתחילת נובמבר (שבועיים וחצי סה"כ)
  ולכן אנחנו נרצה להיות במזרח ארצות הברית כמו שהמלצת (וכנראה צפון מזרח).
  1. האם יש לך המלצות למסלול (כמובן שכללי) כאשר הדגשים שלנו זה ניו יורק, וושינגטון די סי וגם טבע עוצמתי?
  2. האם התקופה טובה לצפון מזרח ארה"ב? ולא מסתכנים בסגירת אתרים ופארקים?
  תודה מראש.

  1. ענת

   הי שחר, הטבע במזרח נחמד מאד אבל קשה לי להתייחס אליו כאל עוצמתי. עם קצת מזל, תגיעו לשלכת אז כן תחוו את שיא יופיו של האיזור. זו בהחלט תקופה גבולית מבחינת מזג האוויר. כדאי לכם להתחיל באיזורי הטבע, אולי באדירונדאקס או באפלאצ'ים באיזור שננדואה ואז לעבור לטייל בערים. בכל נקודה שאתם מוסיפים למסלול, תבדקו בגוגל מה מזג האוויר בתקופה בה תהיו, כי זה יכול להשתנות מקומית (בגלל הפרשי גובה). מוזמן להציץ במסלול לצפון-מזרח כדי לקבל רעיונות.

 30. רות וינקלר

  ענת שלום
  האתר נראה לי מצוין והפוסטים מעניינים ומועילים.
  אנחנו מעוניינים לטייל מניו יורק לצפון מזרח ארה"ב ולהגיע לאחר כשבועיים וחצי לטורונטו.
  התקופה: מאמצע אוקטובר עד תחילת נובמבר.
  1. האם בתקופה זו כדאי לדעתך להזמין מקומות לזוג, או שאפשר למצוא באופן חופשי?
  2. האם אפשר לשכור מכונית בניו יורק ולהחזיר בטורונטו?
  תודה, רותי

  1. ענת

   הי רות, אני שמחה שאתם נהנים מהאתר. תקופה נהדרת לאיזור הזה, מקווה שהשלכת עדיין תהיה בשיאה.
   1. ברמה העקרונית, זו תקופה off season ולא חייבים להזמין מראש. כמובן, תלוי במיקום המדויק ובמה שאתם מחפשים. מציעה לך לבקר בבוקינג כדי לקבל כבר עכשיו הערכה לגבי טווחי המחירים ולראות אם יש תפוסה גבוהה. בעוד חודש תבדקי שוב ותראי אם אותם מקומות שראית כבר התמלאו ואז תדעי שכדאי להזמין מראש.
   2. אפשרי אבל לא בכל חברות השכרת הרכב ועלולה להיות עלות גבוהה של החזרת הרכב בלוקיישן אחר. מציעה כבר עכשיו לפנות לכמה סוכנויות ולברר כדי שאם תחליטו שאתם משנים מסלול בגלל זה יהיה לכם מספיק זמן התארגנות.

 31. מיה

  היי ענת . ראשית הבלוג שלך מדהים כל כך הרבה מידע ממש אוצר ? תודה לך.
  מתכננים לנסוע זוג + 2 מתבגרים בפסח מרץ 2018 ל – 3 שבועות . התכנון 5 ימים בניו יורק (לא קר מידי?) טיסה מניו ירק לאורלנדו לשבוע של פארקים ואטרקציות באזור ואז יציאה לקרוז וחזרה ליעד ממנו נטוס חזרה לארץ .
  הסדר הנכון זה לנחות בניו יורק להשאר 5 ימים ואז אורלנדו ? או שעדיף לנחות מהארץ באזור אורלנדו ולחזור לארץ מניו יורק ? מבחינת טיסות מהארץ יש אופציה כזו ? מבחינת מזג האוייר האם תקופה טובה לניו יורק ,אורלנדו ולקרוז? יש לנו אופציה להזיז את הטיול ליוני.
  אשמח אם תוכלי במידה וזה אפשרי לעשות לי סדר בראש ולהמליץ על החלוקה ומאיפה להתחיל את הטיול . המון תודה ?

  1. ענת

   הי מיה, אני שמחה לשמוע שהבלוג עוזר. מרץ בניו יורק זה בהחלט קריר, אבל אם לא יהיה גל קור חריג (שתמיד יכול לקרות במרץ), הטמפרטורות יהיו מעל האפס וסביר להניח שבין חמש לעשר מעלות. זו עונה מצוינת לפלורידה ולקרוז אז דווקא לא הייתי מזיזה, כיוון שזה הפוקוס של הטיול. מה שכן, עדיף באמת להתחיל בפלורידה ולסיים בניו יורק, כדי לתת לה להתחמם עוד קצת לפני שתגיעו. בגדול הייתי עושה משהו כזה: הגעה למיאמי (שם בדרך כלל הטיסות זולות יותר), יומיים במיאמי, ארבעה ימים טיול ברכב שיכלול את קי ווסט ושמורת האברגליידס, 4-5 ימים קרוז ואז 5 ימים באורלנדו לפארקים. משם סיום וטיסה לחמישה ימים בניו יורק. אולי אפילו כדאי להתחיל עם הקרוז, לפני ששוכרים בכלל רכב, אבל זה כבר תלוי בתאריכים המדויקים של הקרוז שתבחרו ושל הטיסות. יש פה המון גמישות בסך הכל, ואני לא חושבת שיש כאן איזו חוקיות נוקשה. פשוט לחלק את הימים איך שמתאים לכם ואיך שמסתדר עם תאריכי הקרוז שתבחרו. בהצלחה ותהנו!

   1. מיה

    את משהו … תודה רבה על
    המענה המהיר ???
    אשב ואתכנן לפי העצות שלך וכמובן שאם יהיה לי עוד שאלות אפנה אלייך שוב (בסבירות גבוהה שזה יקרה ? )

 32. מתן קוריאט

  אהלן ענת,
  אני וחברתי מתכננים לטוס לארצות הברית סביב התאריך 12/8, פעם ראשונה שאנחנו טסים ליעד ואנחנו לא כל כך מבינים כמה ימים להיות בכל יעד או איזה מסלול לעשות.
  בגלל שעוד לא סגרנו טיסה ואני יודע שכבר אני צריך לסגור, אני רוצה לסגור מסלול וחשוב לי שתכתבי לי מה דעתך:
  טיסה מהארץ לסן פרנסיסקו (אם ישנה טיסה כזאת בכלל) – להיות 5 ימים בסן פרנסיסקו ולאחר מכן לשכור רכב ולהתחיל בנסיעה על כביש 1 לכיוון לוס אנג'לס – להיות יומיים בלוס אנג'לס, לאחר מכן נסיעה ברכב שכור ללאס ווגאס – להיות 5 ימים בלאס ווגאס, לאחר מכן לטוס לאורלנדו – לא יודע כמה ימים צריך ואם סוף אוגוסט זו העונה המתאימה, עליה על קרוז רויאל קאריביאן [שיוצא Orlando (Port Canaveral), Florida ] בתאריך 3/9 למקסיקו ג'מאייקה והאיטי (8 ימים) לאחר מכן נסיעה מאורלנדו למיאמי – מספר ימים במיאמי, לאחר מכן נסיעה לקי ווסט ולבסוף טיסה ממיאמי לניו יורק למספר ימים ומשם טיסה חזרה לארץ.
  פרק הזמן שיש לנו הוא חודש ועשרה ימים, האם את חושבת שניתן להכניס את כל היעדים האלו לפרק זמן זה?
  ואשמח אם תכתבי לי כמה זמן אני אצטרך לנסיעות בין מקום למקום (לדוגמא: כביש 1, מלוס אנג'לס לללאס ווגאס, מאורלנדו למיאמי וממיאמי לקי ווסט)
  תודה מראש
  מתן.

  1. ענת

   הי מתן, בעיקרון, נראה לי שאפשר. לטעמי, אוגוסט פחות מתאים לפלורידה אבל אם אתם סגורים על הקרוז, אז אפשר לשלב. מה שהייתי עושה במקומכם זה לעשות שלושה שבועות במערב, לפי המסלול שמוצע כאן. אז לטוס לקרוז ולהוסיף לו אולי יומיים במיאמי. אורלנדו רק אם אתם רוצים את הפארקים של דיסני, אחרת ממש לא חייבים בעונה החמה והלחה הזאת. את השאר הייתי עושה בקינוח בניו יורק והביתה. כלומר הרבה פחות פלורידה.
   לגבי זמני נסיעות, אתה יכול לחפש בגוגל מפות. אפשר גם בעברית או באנגלית. הכנס את היעדים ותקבל זמן נסיעה. לזה תוסיף עשרים אחוז ותקבל את זמן הנסיעה האמיתי. בהצלחה!

 33. דוד

  היי ענת,
  כתבתי פה בעבר ושינית לי את מסלול הטיול אז לאחר גיבוש ההחלטות הסופיות והמסלול הסופי אשמח לשתפך ולשמוע את דעתך והצעותייך.

  נחיתה בל.א, 4 לילות (עוגן), וגאס 3 לילות, משם לאריזונה לגרנד קניון (3 לילות כולל הנסיעות) חזרה לאל איי 2 לילות (עוגן) , נסיעה לסן פרנסיסקו (פיצלתי ליומיים, מקום מומלץ ללינה בדרך?) 4 לילות בסן פרנסיסקו וכאן מתחיל הכיף:
  נסיעה ללייק טאהו ולינה ברינו.
  נסיעה לקרטר לייק ולינה בדוג ווד מוטל (בזכותך כמובן).
  נסיעה לפורטלנד ולינה.
  נסיעה לאסטוריה ולינה בלינקולן סיטי.
  נסיעה (עצירה בניו פורט ופלורנס) ולינה בגולד ביץ'.
  מגולד ביץ' אני רוצה לנסוע לסקמנטו עם עצירת לילה אך אין לי רעיון היכן ללון. אשמח לעבור בדרך גם בנאפה ואלי. יש מקום לינה מומלץ בקו שבין גולד ביץ' לסקרמנטו? תודה.
  נסיעה ולינה בסקרמנטו
  נסיעה לסן פרנסיסקו וטיסה לניו יורק, 5 ימים ניו יורק וחזרה לארץ!

  שוב תודה רבה 🙂

  1. דוד

   דרך אגב בקשר ללילה החסר, המקום הכי טוב שחשבתי עד כה זה יוריקה .

  2. ענת

   הי דוד, אחלה מסלול מבחינת המקומות אבל לא ציינת כמה זמן אתם מתכוונים להקדיש לכל מקום. שים לב שחלק מהנסיעות מאד ארוכות ויש מה לעשות בדרך כך שלא נכון להקדיש כאן יום לשורה. אנסה לפרט קצת –
   1. נסיעה ללייק טאהו ולינה ברינו.
   הנסיעה מלוס אנג'לס ללייק טאהו זה סדר גודל של יום שלם. בהנחה שאתם רוצים גם לטייל בלייק טאהו, לבקר באחת השמורות (אמרלד ביי מומלץ) ואולי אפילו לרחוץ באגם, אתם חייבים להוסיף כאן יום בלייק טאהו. אחרת תראו אותו מהכביש ותמשיכו לרינו. אגב, לא ברור לי למה רינו. עדיף בהרבה ללון ליד האגם ולא להכנס לרינו (שנחשבת וגאס לעניים).
   2. נסיעה לקרטר לייק ולינה בדוג ווד מוטל (בזכותך כמובן).
   שוב, נסיעה ארוכה מאד שאורכת יום שלם. בדרך יש המון מקומות מעניינים כמו פארק לאומי לאסן ששווים בהחלט חצי יום ביקור, אם לא יותר. שווה לקרוא כאן על מסלול המורשת הוולקנית באיזור. כמובן, בסופו של דבר אתם צריכים גם קצת זמן לביקור בקרייטר לייק עצמו. זה אמנם לא פארק ענק ועיקרו בתצפית על האגם ועדיין חשוב כמובן להגיע בשעות האור ולהקדיש כשעתיים לביקור. כמו כן, אל תסעו בחושך משם למוטל. זה איזור שאינו מתאים לנסיעה בשעות הערביים המאוחרות ובחושך (הכביש מתפתל ויש יערות לצידו – הסיכון של בעל חיים שקופץ לכביש לא נמוך).
   3. נסיעה לפורטלנד ולינה.
   אם נוסעים מהכביש המהיר, תוכלו לבלות ערב בפורטלנד. אולי שווה להקדיש לה עוד יום, אם היא מעניינת אתכם כעיר. אישית, הייתי דווקא את הלינה הקודמת עושה על כביש 97, לכיוון Bend ומוסיפה כאן יומיים לפחות, אם לא שלושה, לביקור באיזור בנד ועד מאונט הוד ומשם דרך הקולומביה גורג' לפורטלנד.
   4. נסיעה לאסטוריה ולינה בלינקולן סיטי + נסיעה (עצירה בניו פורט ופלורנס) ולינה בגולד ביץ'.
   האיזורים מדהימים, אבל בעיני חבל מאד להקדיש רק יומיים לנסיעה מאסטוריה עד גולד ביץ'. אם אפשר להוסיף לפחות יום אחד, כדי לעצור כמו שצריך לבקר בשמורות הטבע ובאטרקציות לאורך הכביש, ממש כדאי. הייתי מוסיפה אפילו יומיים או שלושה.
   5. מגולד ביץ' אני רוצה לנסוע לסקמנטו עם עצירת לילה אך אין לי רעיון היכן ללון. אשמח לעבור בדרך גם בנאפה ואלי. יש מקום לינה מומלץ בקו שבין גולד ביץ' לסקרמנטו? תודה.
   למה לנסוע לסקרמנטו? לא נראית לי עיר ששווה נסיעה מיוחדת שוב מהחוף פנימה. לקטע הזה של נסיעה לסן פרנסיסקו הייתי מקדישה 4-5 ימים ועושה אותו באיזורים המופלאים של שמורות הרדוודס של צפון קליפורניה.

   שוב, המסלול בגדול נהדר, אבל בשום פנים ואופן לא מתאים לשבוע, אלא אם כן מה שאתם אוהבים זה לראות נופים מהרכב. זו העדפה לגיטימית בעיני, רק קחו בחשבון שזו המשמעות במסלול הזה אם מקדישים לו שבוע. במקרה כזה, לא הייתי מזמינה לינות מראש באף מקום, אגב ומתקדמת לפי קצב הנהיגה.

   1. דוד

    כל הטיול הזה מתחיל עקרונית ב 20.8 כאשר אני יוצא מל.א לסן פרנסיסקו. אני יוצא בצהריים המאוחרים לכן פיצלתי ליומיים וחיפשתי את עצתך במקום לינה בדרך.
    ב21.8 אגיע לסן פרנסיסקו ואלון שם עד 25.8
    אני רוצה ב 31 בלילה לטוס לניו יורק. זה משאיר לי שבוע לטייל באזור.
    בקשר לנסיעה ללייק טאהו, היא מסן פרנסיסקו עד לאגם כך שזה לא מל.א. כל הנסיעות שבדקתי בסביבות ה 3-5 שעות . האם זה עד כך שורף את כל היום? ובהנחה כי אני רוצה להקדיש יומיים-שלושה לחלק של ההרים ולהסתובב חזרה למסלול 4 ימים דרך החוף. זה פחות או יותר מה שניסיתי לבנות כך שפורטלנד היא האמצע.
    איך היית ממליצה ? בהנחה שאני רוצה להגיע מסן פרנסיסקו לפורטלנד, להסתובב שם (פחות או יותר) ועד ה 31 בשעות הצהריים צריך להגיע חזרה לסן פרנסיסקו.

    תודה, ותודה על תגובתך!

   2. ענת

    דויד, אני מציעה להתחיל לבדוק מה בעצם תרצו לעשות בכל מקום. הרי אין טעם לנסוע עד פורטלנד רק בשביל הנסיעה. מה תרצו לעשות בחלק של ההרים ומה בחלק של החוף וכמה שעות נהיגה אתם מוכנים לתת ביחס למה שיש לעשות. לטעמי, האיזורים האלו עשירים במקומות לבקר בהם ואם יש רק שבוע, הייתי מצמצמת טווחים באופן דראסטי. סתם לדוגמה, הזכרת את יוריקה. ליד יוריקה, מצפון ומדרום לה יש כמה שמורות רדוודס מהממות שהן חלק מפארק לאומי רדוודס וגם חופים שהם חלק מהפארק הלאומי ושווים ביקור. חבל קצת להגיע עד האיזורים האלו ולא לבקר בהן, לא? לו אני במקומכם, הייתי נוסעה ללייק טאהו ומקסימום קרייטר לייק כנקודה הצפונית ביותר ואז חוזרת דרך חופי צפון קליפורניה ופארק הרדוודס. זה יאפשר לכם לעשות את הכל בנינוחות ולבקר ממש במקומות השונים ולא רק לראות אותם מהכביש.
    שוב, מציעה לך לנסות לבנות תכנית ברמת פירוט גבוהה יותר, כולל מה תרצה לעשות בכל מקום ואיך. איזה מסלולים בטאהו, מה תרצו לראות ולעשות שם, מה בחופי אורגון, אלו מקומות תרצו לעצור בהם, לסיור במגדלור, לבקר בבריכות שפל, לראות את האקווריום של אורגון ואת הנמל של ניופורט וכד'. לדעתי ברגע שתרד לרמת רזולוציה כזאת, תראה שבשבוע אי אפשר לעשות את המסלול הזה. כלומר, אפשר, ובתנאי שמבינים שזה טיול שעיקרו טיול רכוב עם מעט מאד זמן לבקר ממש במקומות השונים ולהנות ממה שיש להם להציע במרחק עשר דקות מהכביש.

 34. ענבל לוי

  הי ענת,
  תודה על כל המידע המפורט והנכונות לעזור.
  אנחנו מתכננים לטיול בארהב אבל יש שני עוגנים: 1 ההורים שלי גרים באינגדאנפוליס ואני חייבת להגיע אליהם, עם שני הבנים (10, 16) הבעל לא חייב. ולהיות אצלם איזה שבוע לפחות. עוגן שני הוא שהבן 16 מתחיל כיתה יא וזו שנה של המון בגרויות אז ההעדפה שלו ושל אבא שלו היא נסיעה באוגוסט.
  אנחנו לא חייבים לטוס ביחד. כלומר, אולי יש מצב לשלוח את הגדול בטיסה לארץ אבל רק ישירה. מעדיפים טבע על פני ערים והסטוריה. אני מעדיפה טבע ירוק ובעלי מת על מדבריות. חוץ מזה מתלהבת מלראות את השלכת בניו אינגלנד ורק השנה אין לי מגבלת זמן עד נוב' (מורה בשבתון). ניו יורק העיר לא בתיכנון (יש תכנון אחר וללא ילדים)
  חשבנו שאטוס עם הילדים בתחילת אוג, לאינדיאנה, לאחר שבוע בערך נפגוש את הבעל בשיקאגו או בניו יורק ונטוס לאיזור הרוקי, כולל לפארק ילוסטון, קצת טבע ברכב, ואז לחזור למזרח, ולהצפין לניאגרה ואולי קצת קנדה ולחזור דרך ניו אינגלנד.
  ואז אולי, בכפוף לתקציב ואם לא נשתגע בפעם הראשונה, לחזור להורי לאינדיאנה, רק אני והצעיר ובעלי יחזור לארץ כדי שהגדול לא יישאר לבד.
  אה, ויש מגבלה של תקציב. עד 100 אלף שח.
  נשמע הגיוני?
  אשמח להערות ולעצות
  בתודה מראש

  1. ענת

   הי ענבל, אכן הרבה מאד אילוצים. בסה"כ המתווה נשמע לי נחמד אבל כמובן שצריך להושיב את זה על ימים ולראות מה בדיוק תעשו בכל מקום. את מוזמנת להעזר במסלול הטיול לרוקיז כדי לקבל רעיונות. חשוב לשבת עם גוגל מפס ולהושיב את כל המסלול שלכם על ימים, לראות כמה נסיעה כל יום זה יוצא ואם זה מתכנס לכם.
   מבחינת תקציב, סדר הגודל לטיול (בלי להתיחס לעניין המשפחה באידיאנה) זה משהו כמו $100 ליום לרכב ודלק + $150 ליום ללינה. הוצאות מזון שקולות לאלו שבארץ, יכולות להיות קצת פחות אם נצמדים לרשתות מסעדות זולות או קניות בסופר. פארקים לאומיים זו הוצאה קטנה וחד פעמית אבל מעבר לזה, מה שתרצו מבחינת בילויים (רפטינג, סנפלינג, השמיים הם הגבול). מכאן, תחשבו לפי הטיול שאתם מתכננים 🙂 אגב, אם טיסות פנים יוצאות לכם יקרות, בהחלט אפשר גם לשכור רכב במידווסט (נניח בשיקגו) ומשם לנסוע דרך מינסוטה ודרום-דקוטה להתחבר למסלול של הרוקיז. זה יומיים נסיעה לכל כיוון ובעיני זה כיף יותר מאשר טיסות פנים. יכול להיות גם שזה יוזיל מחירים בהשוואה לשכירת רכב ברוקיז (או לא, צריך לבדוק מראש את המחירים).

   1. ענבל לוי

    תודה ענת, על תשובתך המהירה והמפורטת.
    שאלה: בהתחלה תיכננתי הרבה נק' עניין בניו אנגלנד, מיין ניו המפשייר וכו, בתור מסלול חזרה ממפלי הניאגרה.
    כלומר הכוונה הייתה (אחרי הגיחה למערב לחזור לשיקאגו או לניו יורק, או עכשיו כשאני רואה את הנק אפילו אולי טיסה ישר לטורונטו). כאמור, בהתחלה התכוונתי לעשות את כל הטיול בספט ולקראת אמצע אוקטובר להגיע לצפון מזרח. מכיוון שהכל זז לאוגוסט האם לדעתך כל הצד הזה עדיין יהיה אטרקטיבי כי העצים לא מאדימים לפני אמצע אוקט.
    האם ידוע לך אם בקנדה הסתיו אותי מתחיל קצת קודם? בעלי היה בזמנו בטורונטו ואמר שבספטמבר כבר דיי קר במונחים ישראליים.
    ולגבי קנדה, הבנתי שמפלי הניאגרה מרשימים יותר (וזולים יותר) בצד הקנדי. האם יש מידע על טיול נניח מטורונטו לכיוון נובה סקוטיה? האם יישים לעשות את זה ברכב או שזה ימים של נסיעות?
    שוב, בתודה מראש

 35. אבישג רפופורט

  היי ענת,
  בעת החיפושים אחרי המלצות ועזרה לתכנון טיול לארה"ב הגעתי לבלוג שלך ומקריאה קלה נראה שזה בדיוק המקום לקבל בו המלצות ועזרה! (:
  בן זוגי ואני רוצים לתכנן טיול בארה"ב אך אנחנו לא יודעים איפה להתחיל.
  יש לנו אילוץ אחד שמנווט את התכנון ומקשה עלינו – יש לנו חתונה שאנחנו צריכים להגיע אליה בפילדלפיה ב-13 לאוקטובר, משך הטיול הרצוי- עד שלושה -ארבעה שבועות.
  ובגלל מזג האוויר חשבנו להתחיל את הטיול לפני החתונה ולסיים את הטיול מס' ימים אחרי החתונה.
  בגלל האילוץ של פילדלפיה אנחנו מבולבלים ולא יודעים איך לעשות את זה.
  קראתי את המלצותיך לא לנסות לבלוע את ארה"ב בנסיעה אחת ואני מסכימה עם ההמלצה הזו, שכן לא היינו רוצים לבלות בשדות תעופה ובטח לא לייקר את הטיול עם טיסות מרובות..
  אם לא החתונה כן היינו רוצים לעשות את המסלול של כביש 1 בנהיגה סן פרנסיסקו- ללוס אנג'לס -ולאס וגאס השאלה האם יש איזשהו שילוב שזה כן יהיה אפשרי כולל ההגעה לפילדלפיה ?
  או שזה לא יהיה מומלץ לטעמך? אולי יש לך רעיון אחר למסלול טיול אחר לגמרי בשילוב פילדלפיה?

  תודה רבה !

 36. חן

  היי ענת,
  בן זוגי ואני מתכננים ירח דבש בארה"ב באוגוסט עד סוף השבוע הראשון של ספטמבר – סה"כ חמישה שבועות בדיוק.
  כרגע המסלול המתוכנן הוא: מיאמי> אורלנדו> טיסת פנים לסאן פרנסיסקו> יוסמיטי (לינה במריפוסה)> לוס אנג'לס> נסיעה לוויליאמס> גרנד קניון (לינה בוויליאמס)> לאס וגאס> טיסת פנים לוושינגטון> ניו-יורק.
  האם זה נראה לך מסלול הגיוני ואפשרי לחמישה שבועות?
  תודה מראש!!

  1. ענת

   הי חן, מזל טוב! למה בעצם אתם נוסעים למיאמי ואורלנדו באוגוסט חם ולח (ואפילו גשום) שם ואתם טסים רחוק – לא ברור לי למה. אם המטרה היא דיסני, אפשר גם להנות בדיסני ויוניברסל בלוס אנג'לס ולחסוך טיסה. אני בעד לצמצם איזורים בארה"ב ובחמישה שבועות, שני איזורים נראה לי בהחלט מספיק. אם עדיין לא הזמנתם טיסות למערב, שווה לשקול לעשות משהו כזה: לוס אנג'לס > מונטריי ונגיעות מכביש 1 > סן פרנסיסקו > יוסמיטי > וגאס (יציאה מהצד המזרחי של יוסמיטי) > סיבוב של זאיון/ברייס, פייג' והגרנד קניון וחזרה לוגאס לטיסה. זה בערך מה שמתואר במסלול דרום-מערב ארה"ב. אם תורידו את פלורידה, יהיה לכם מספיק זמן בשבילו, כולל 7-8 ימים בוושינגטון וניו יורק לקינוח.

   לגבי המסלול שהצעת, אתם צריכים להושיב את זה על ימים, ולא לשכוח את הזמן שהנסיעות והטיסות לוקחות. על פניו, אפשרי בהחלט אבל תלוי כמובן כמה ימים תרצו בכל יעד.

 37. עמית

  הי ענת.
  מטייל 10 ימים בלבד בסוף נובמבר עם ביתי. חשבנו על מסלול יומיים ניו-יורק –> יומיים טורונטו וניאגרה –> יומיים וושינגטון DC, ואת 4 הימים האחרונים בלאס ווגאס.
  האם נשמע הגיוני, או שמטורף מדי וכדאי להתמקד במערב? אנחנו צריכים לסיים בכל מקרה בלאס ווגאס בגלל אירוע.
  תודה!

  1. ענת

   הי עמית,
   המסלול שלך במזרח גם צפוף מדי וגם בעייתי מבחינת מזג האוויר. מניו יורק לניאגרה זה יום לכל כיוון אם נוסעים ישר בלי לעצור בדרך. בקושי יש לכם זמן לבקר במפלים עצמם שכדאי להקדיש להם יום שלם, על טורונטו ודאי שאין מה לדבר. כאמור, סוף נובמבר בעייתי מאד מבחינת מזג האוויר. בלילות בודאות יורד מתחת לאפס וזה אומר לנהוג על כבישים עם קרח. במשך היום לא עולה הרבה מעל לאפס מעלות… די קר. משם לדי.סי. זה שוב יום נסיעה מלא וארוך, מה שמשאיר לכם במקרה הטוב יום אחד לבקר בעיר שלדעתי צריך בה לפחות 3-4 ימים. בקיצור, אם במזרח, בשישה ימים הייתי מסתפקת בניו יורק ודי.סי., שלושה ימים בכל אחת מהערים.
   במערב בהחלט אפשרי להעביר עשרה ימים נהדרים בעונה הזאת. תוכלו לטייל באריזונה ויוטה. רק שימו לב שגם שם יהיה קר מאד וסביר להניח שמושלג במקומות הגבוהים. בוגאס עצמה יהיה נחמד (הנה רעיונות לטיולי יום מחוץ לוגאס) ותוכלו לשלב את הגרנד קניון, פייג', פארק זאיון ואולי גם ברייס (אם לא ירד בדיוק שלג). מה שנקרא "סיבוב הפארקים של יוטה". אפשר לראות תיאור שלו במסגרת המסלול לדרום-מערב ארה"ב.

 38. דוד

  היי,
  הבלוג נורא מעניין ונורא כיף לקרוא, שאפו!
  אני טס לארה"ב לחודש (כל אוגוסט).
  רציתי לשתף אותך במסלול שתיכננתי ואשמח אם תוכלי להגיד לי האם ריאלי והצעותייך בנושא.
  נוחת ב-LA, יומיים. וגאס חמישה ימים, חזרה ל-LA (אירוע, לכן חובה) ונסיעה לסן פרנסיסקו (4 ימים), טיסה למיאמי, ומשם חשבתי לעשות את כל החוף המזרחי (נשאר לי בשלב זה כשבועיים) ברכב, ממיאמי לאורלנדו, וושינגטון (וכל המשתמע על כביש 95), סיום בניו יורק 3 לילות.

  מה דעתך? וכמה זמן אמורה לקחת כל הנסיעה אם לפי גוגל מאפס זה סיפור של 20 שעות נטו? האם הזמן המוקצב הוא הגיוני? והאם יש לך הצעות כלשהן חלופיות בשבילי?

  תודה רבה בכל מקרה!

  1. ענת

   הי דוד, אם עדיין לא הזמנת טיסות פנים, הייתי משנה ועושה את הטיול כולו במערב, בלי המזרח. לנסות גם וגם ועוד לשלב במזרח גם את הצפון והדרום, זה עמוס מאד. בנוסף, מזג האוויר במזרח, בפרט בפלורידה די נוראי. הייתי מוותרת על החלק הזה לגמרי ומתמקת במערב הפעם. במערב, אתה בעצם רואה רק את הערים (וגאס וסן פרנסיסקו) ומפספס את הטבע המדהים וחבל. ממליצה לך לקרוא כאן על המסלול לדרום-מערב ארה"ב ולהתרשם מהמקומות הנוספים שאפשר לבקר בהם.
   לגבי המזרח, אם כבר הזמנת טיסות ואתה נעול על מיאמי לניו יורק, אז שבועיים זה מספיק זמן בהחלט. זה לא כל החוף המזרחי, כמובן, כי יש עוד הרבה צפונית לניו יורק 🙂 שוב, זה חם ולח ופחות נעים מהמערב באוגוסט, אבל בהחלט אפשרי.

   1. דוד

    היי ענת!
    הקשבתי לעצתך ושיניתי את המסלול, אשמח לשתף ותגידי את הצעותייך המעולות בשנית.

    לוס אנג'לס והאיזור 3 ימים, וגאס 5, לוס אנג'לס שוב שלושה (אירוע), נסיעה לסן פרנסיסקו 4-5 ימים, המשך ברכב עד סיאטל (יומיים שלושה, מקומות מומלצים בדרך?) סיאטל יומיים-שלושה. טיסה לטורונטו, יומיים שלושה וניו יורק לסיום.
    יש להזכיר ולציין שאני צעיר (25) ומטייל לבד.
    תודה!!

   2. ענת

    בין סן פרנסיסקו לסיאטל יש מיליון מקומות מדהימים לראות ולבקר בהם. רובם יותר "שווים" גם מסיאטל עצמה. אפשר לנסוע דרך החוף ולראות את חופי צפון קליפורניה וחופי אורגון, או דרך ההרים ולעבור בלייק טאהו, פארק לאומי לאסן ופארק לאומי קרייטר לייק. כל אופציה צריכה מינימום שבוע. אם אתה יכול לגנוב יומיים מסן פרנסיסקו ולהקדיש שבוע למסלול ואז לסיים בסיאטל עם ביקור חופוז של אולי יום אחד בעיר לפני הטיסה שלך, יש על מה לדבר. גם ככה זה יוצא עמוס מאד ואני בונה על זה שאתה בקצב מזורז בזכות הגיל 😉 תציץ במסלול הטיול האידיאלי לחוף המערבי, יש שם את כל הנקודות לעצירה, גם דרך החוף וגם דרך ההרים.
    אגב, אני מניחה שגם בטורונטו זה איזשהו אילוץ? אחרת לא ממש חייבים להגיע לשם. וגם, לא חייבים להגיע לסיאטל ואפשר את השבוע שיש לך פשוט להקדיש לקליפורניה עצמה, פארק סקויה אנד קינגס, פארק יוסמיטי ואיזור מונטריי ימלאו לך בקלות שבוע (ואפשר גם יותר).

 39. אפרת

  תודה רבה,
  אין כמוך!!!
  כמה ידע……..

 40. אפרת

  היי ענת,
  אשמח לעזרה, אנחנו נוסעים לאזור גליישר
  מתחילים מהצד המזרחי ועוברים למערבי,
  האם יש לך המלצות לערים קרובות שניתן ללון בהן?

  תודה מראש על כל העזרה

  1. ענת

   הי אפרת. באיזור מאני גליישר צד המזרחי עדיף ללון בתוך הפארק אם אתם מצליחים למצוא לינה במחיר סביר. אין באמת ערים או עיירות קרובות לפארק. יש עיירונת (שניים וחצי מבנים) שנקראת Babb ויש שם מוטל אחד שבהחלט אפשר ללון בו. אין להם הזמנה באינטרנט וצריך להתקשר אליהם כדי להזמין. הם נקראים Thronson motel. אפשר ללון באיזור St. Mary בצד המזרחי. .די קרוב לבאב.
   בצד המערבי כבר יש קצת יותר אופציות. הערים הגדולות יותר הן Kalispell ואחריה Whitefish. שתיהן מתאימות ללינה בתחילת או סיום ביקור בפארק. אם זו לינה בין שני ימי ביקור, עדיף לנסות להתקרב קצת וללון בעיירה Columbia Falls או בעיירונת בהמשך הכביש, Hungry Horse. מקווה שעוזר. צריך בהחלט קצת לחפש. לשבת עם Google Maps ולבדוק מה מעלה חיפוש של motel בכל איזור כזה. בוויטפיש ובקליספל יש מבחר גדול יחסית של מוטלים (אפשר לחפש גם דרך booking).

 41. אפרת

  תודה רבה!
  אכן עזרת
  🙂

 42. אפרת

  היי ענת,

  אשמח לעזרה לגבי מלונות בוגאס.
  אנחנו אמורים להיות שם ביולי 2018.
  נכנסתי עכשיו לבוקינג לזפזפ קצת וראיתי שכל המלונות הטובים תפוסים…. הייתכן?

  תודה מראש

  1. ענת

   הי אפרת. וגאס היא – בין היתר – עיר של כנסים. כשנופלים על כנס גדול, כל המלונות הגדולים בסטריפ מתמלאים והמחירים בהתאם. תמיד יש מקום לעוד אנשים, אבל המחירים עולים מאד. האפשרויות במקרה הזה הן –
   1. לשלם הרבה יותר.
   2. לחפש מלון זול יותר מחוץ לסטריפ.
   מניסיון – לפעמים קשה אפילו למצוא מלון זול מחוץ לסטריפ כשיש כנס גדול במיוחד. במקרה כזה, צריך לשקול עד כמה רוצים לבלות את הלילות הללו בוגאס. יש מי שיעדיפו לשלם עוד מאה או מאתיים דולר על השהות ויש מי שיעדיפו לקצר את הזמן בוגאס או ללון מחוץ לעיר (אין מגוון עצום של מקומות, אבל אם למשל אתם מתכננים למחרת לטייל בזאיון, אפשר ללון בסיינט ג'ורג' על הדרך. מקווה שעוזר.

 43. נאוה

  היי ענת, אשמח אם תתקני לי
  את מסלול הטיול שאנו מתעתדים לטייל בתאריכים
  יוני-יולי 2017. חלק מהדברים סגורים כבר.
  1.נחיתה בטורונטו-4 ימים
  (מפלי הניאגרה והאיזור)
  2. טיסה לניו יורק – 4 ימים
  3.קבלת הרכב ומסלול של 10 ימים במזרח ארה"ב(כאן אני צריכה עזרה…)
  4. הגעה לפלורידה והפלגה באוניה למקסיקו (4 ימים)
  5. אורלנדו (יומיים) *מה לעשות? חוץ מפרקי השעשועים?
  6. מיאמי. ביקור משפחתי.
  – הבנייה היא בעיקר בסעיף 3.
  איך לנצל את 10 הימים ביעילות? מה את מציעה?

  1. ענת

   הי נאוה, מעניין שבחרתם לעשות את איזור הניאגרה בנפרד ומטורונטו. רוב המטיילים לרוב נוסעים לשם מניו יורק ברכב ועושים טיול מעגלי שמגיע עד הניאגרה וחוזר לניו יורק. כיוון שפחות תרצו להגיע לאיזור הצפוני, נראה לי שכדאי לכם להתמקד בפנסילבניה + וושינגטון די.סי. טיול שישלב את פילדלפיה, אולי בולטימור, וושינגטון די.סי. (לפחות 3 ימים) והאיזור של Dutch Pennsylvania). אופציה אחרת היא לנסוע לאורך החוף, לבוסטון, קייפ קוד ואולי אפילו עד מיין. אפשר לחזור דרך חלקים מרכס האפלאצ'ים, בדגש על ההרים הלבנים בניו המפשייר. אתם יכולים לקבל עוד רעיונות בפוסט על מסלול בצפון-מזרח ארה"ב.
   לגבי אורלנדו, יומיים זה מעט מאד זמן לפארקי השעשועים. אם אתם לא מתכוונים להיות בפארקי שעשועים, אולי שווה לחשוב על יעד אחר בפלורידה?

 44. אפרת

  מעולה!
  המון תודה על העזרה.
  כבר מחכה….. 🙂

 45. ענת

  כן, רק שאם יוצאים מברייס בחמש, אז ללון במרחק שעתיים-שלוש נסיעה מברייס ולמחרת להשלים את הנסיעה עד ג'קסון ולהגיע לשם בצהריים. מבחינת אפשרות ללינה, אז כל מקום על הציר מתאים באותה המידה. פרובו, סולט לייק ואוגדן הם המקומות היותר ראשיים אבל יש בטח מוטלים גם בכל מיני עיירות קטנות יותר. אפשר גם פשוט לנסוע ולעצור כשמתעייפים ליד שלט מוטל 🙂 רק לשים לב לא להכנס לטטון פאס בלילה.

 46. אפרת

  הכוונה לצאת מברייס ב5 אחה"צ? הנסיעה עד לאיזור ילוסטון היא בסביבות 8 שעות. עוד לא סגורה שנסע את זה ישירות (למרות שאנחנו משפחה שמתורגלת לנסוע מרחקים אז אולי עדיף…), בכל מקרה אשמח להמלצה על עיירה באמצע ועיירה שקרובה ל אזור ילוסטון.

  תודה 🙂

 47. ענת

  אפשרי, אם כי לדעתי, עצירה בסולט לייק סיטי ללינה כדאית רק אם מעניין אתכם לבקר בעיר (בעיקר בטמפל של המורמונים). אחרת, הגיוני יותר לעצור ללינה במקום הרבה יותר צפוני כדי להיות קרובים יותר לגרנד טטונס ביום המחרת. אופציה אחרת – אם מסתדר לכם בתכנית הכוללת – היא לצאת מברייס בסביבות 2-3 ולהגיע ללינה בסולט לייק סיטי, או לצאת מברייס בחמש וללון במרחק 2-3 שעות נסיעה צפונה לפארק.
  אפשר לנהוג גם בשעות החשיכה, למעט הקטע שממש לפני ג'קסון (כביש 26) שנקרא טטון פאס. מדובר במעבר הרים מפותל שלא כדאי לנהוג אותו בחושך. גם פחות בטיחותי וגם תפסידו את הנוף.

 48. אפרת

  ענת,

  תודה רבה על תשובתך המקצועית, אשמח לעוד עצה –
  אנחנו אמורים להגיע לאזור ילוסטון מברייס, חשבנו לעצור ללינה בסולט לייק סיטי ולמחרת להמשיך לאזור גרנד טיטונס וילוסטון וללון בג'קסון על מנת שלא נצטרך לנסוע הרבה שעות מברייס לג'קסון. מה דעתך?

  תודה ענקית,
  אפרת

 49. הלל

  שלום ענת,
  מצאתי את האתר שלך השבוע וזהו אוצר בלום של מידע. לא מצאתי שום דבר דומה לזה וזה פשוט מצוין.
  התחלתי לתכנן טיול באוגוסט 2018 (נכון, קצת מוקדם, אבל אני עושה בדיקת התכנות)
  זוג + 4 ילדים שיהיו בגילאים 8-15 שיודעים לטייל ומסוגלים לנסוע בשביל לטייל בלי שום בעיה מגוש דן למצפה רמון וחזרה באותו יום (מעל 400 ק"מ. רק בשביל לקבל מושג על הנפשות הפועלות).
  חשבנו לטייל במערב ארה"ב באוגוסט. התכנית הכללית שבניתי הוא משהו בסגנון הזה:
  ימים 1-4 – נתחיל בsouth dakota באזור badlands national park, mt. rushmore ועוד כמה דברים באזור
  ימים 5-6 נסע לjackson עם עצירה ללינת לילה בcasper. נחפש דברים לעשות גם בדרך.
  ימים 7-9 – grand teton
  ימים 10-13 yellowstone
  ימים 14- bozeman
  ימים 15-17 Glacier
  יום 18 – חזרה לbozeman למטוס.

  שאלתי היא: האם זה סביר מבחינת מרחקים? זה יוצא 2800 ק"מ נסיעה על שבועיים וחצי.

  תודה רבה

  1. ענת

   הי הלל, אני שמחה לשמוע שהאתר עוזר לך!
   אני לא חושבת שאתה מתחיל מוקדם מדי. בהחלט זה הזמן להתחיל לתכנן לקיץ 2018, כדי שתהיה מוכן להזמנת טיסות ומקומות לינה בעוד כמה חודשים. שתי הערות כלליות, עוד לפני נושא המרחק –
   1. שים לב שנקודת ההתחלה שלך קצת בעייתית. לטיול באיזורי הרוקיז, עדיף להתחיל בדנבר או מקסימום בסולט לייק סיטי. יש שם שדות תעופה מרכזיים יותר ובעיקר יותר אופציות לשכירת רכב. בכלל לא בטוח שתוכל למצוא רכב לשכור בדרום דקוטה כך שתוכל להחזיר אותו בבוזמן ואם כן, זו עלולה להיות אופציה יקרה יחסית.
   2. שבועיים וחצי זה קצת קצר. עדיף לדעתי לפחות שלושה שבועות אם כבר מגיעים עד שם, וכל המרבה הרי זה משובח. יש המון מה לראות ולעשות, לא יחסר.
   עכשיו לעניין המרחקים. כיוון שציינת שיש לכם הרבה ניסיון בנסיעות ארוכות, לא נראה לי שתהיה בעיה. 2800 ק"מ על שבועיים וחצי זה לא הרבה בכלל, למשפחה שרגילה לנסוע ביחד. אנחנו מתכוונים לעשות רוד טריפ של בערך 18,000 ק"מ בקיץ הקרוב (מניו יורק לאלסקה ובחזרה) בחודשיים וחצי, מה ששם אותנו בממוצע של פעם וחצי לפחות פר יום טיול 😉 הרכבים נוחים יותר הכבישים נוחים יותר. נסיעה בדרום דקוטה או וויומינג היא הרבה יותר רגועה מאשר בין גוש דן למצפה רמון, כך שאני לא חושבת שתהיה בעיה.

 50. אפרת

  היי ענת,
  אני עכשיו בעיצומו של הכנת טיול לצפון מערב ארה"ב,
  אשמח להמלצה לגבי מספר ימים אופטימלי לבקר בפארקים ילוסטון וגליישר?
  ברור לי שיש שם הרבה מה לראות אולם יחד עם זאת אנחנו קצרים בזמן….

  תודה רבה

  1. ענת

   הי אפרת, זה כמובן תלוי באופי הטיול ובעיקר עד כמה רוצים לטייל ברגל. בגליישר יש כמה מסלולים ארוכים יחסית ומאד יפים, אם זה מעניין אתכם. בילוסטון בדרך כלל מתמקדים בנהיגה בין נקודת עניין אחת לאחרת (הפארק ענק ואפשר לנהוג בו כמה שעות טובות בלי לצאת מגבולות הפארק). אל תשכחו גם את פארק הגרנד טטונס שצמוד לילוסטון מדרום ובהחלט שווה גם הוא ביקור. לדעתי, חלוקת זמן טובה, בלי להקצות זמן לטרקים משמעותיים היא יום וחצי לגרנד טטונס, ארבעה ימים לילוסטון ושלושה ימים לגליישר. אם רוצים להוסיף מסלול הליכה ארוך ו"שווה" אז את היום הזה להוסיף בגליישר. כמובן, לא לשכוח את זמני הנסיעה בין מקום למקום. בין ילוסטון לגרנד טטונס זו נסיעה קצרה מאד, אבל בין גליישר לילוסטון זה יום שלם של נסיעה.

 51. ilana

  היי ענת,
  נחשפתי לאתר שלך לראשונה השבוע!! פשוט נהדר כולל התגובות.
  אנחנו 2 משפחות שטסות באוגוסט 3 שבועות לארהב. בגדול הטיול , נחיתה בניו יורק שהייה בניו ג'רסי אצל משפחה 4 ימים וחזרה משיקגו.
  מניו גרסי לניאגרה פולס.מתלבטים אם להמשיך לוושניגטון או להמשיך לטורונטו .מישיגן וכאן נתקענו….
  החזרה משיקגו. יש לך רעיונות יעול? אטרקציות\מקומות שלא כדאי לפספס במסלול זה?

  תודה רבה

  1. ענת

   הי אילנה, אני שמחה שהאתר מוצא חן בעיניכם 🙂 יש לכם בעצם שבועיים וחצי מג'רזי לשיקגו, אם אני מבינה נכון. זה די הרבה זמן ובהחלט אפשר לשלב הרבה דברים (לא בהכרח "על הדרך"). בתור התחלה, הייתי בהחלט משלבת את פילדלפיה, וושינגטון די.סי. ועולה משם דרך פנסילבניה אל איזור אגמי האצבעות בניו יורק ואולי אפילו האדירונדאקס ומשם למפלי הניאגרה. אפשר בהחלט לשלב את טורונטו אם מעניין אתכם וכמובן, לבקר בשיקגו עצמה גם כדאי. את מוזמנת להקליק על הקישורים בתגובה וגם לקרוא על המסלול בצפון-מזרח ארה"ב כדי לקבל רעיונות נוספים.

 52. תמיר

  שלום
  אנחנו( זוג טרי) טסים סוף חודש הבא לשלושה שבועות וחצי לארה"ב, מתחילים במערב ועדיין לא כרטסנו ומסיימים במזרח, רוצים לבקר בסאןפרנסיסקו, ווגאס ולוס אנג'לס כולל יוסימיטי והגראנד קניון, ובמזרח להיות במיאמי( התלבטות עם לעשות משם קרוז לקובה או מקום אחר) ולסיים בניו יורק וחזרה לארץ, השאלה מאיפה להתחיל ואיך המסלול ייראה?

  1. ענת

   הי תמיר וסליחה על האיחור בתגובה. משום מה השאלה שלך חמקה מעיני.
   אם יש לכם רק שלושה וחצי שבועות, ההמלצה שלי היא לא לנסות לדחוס יותר מדי יעדים. אם אתם מגיעים למערב, הקדישו לפחות שלושה שבועות מלאים לביקור שם ואולי תוסיפו יומיים או שלושה בניו יורק (או מיאמי אם יש לכם שם משפחה לבקר. אם אין ביקור משפחתי, הייתי מוותרת בעונה הזאת). הנה קישור למסלול המומלץ לדרום-מערב ארה"ב. קח בחשבון שאם רוצים גם את הגרנד קניון והפארקים של וגאס, צריך 4 שבועות ולא שלושה.

 53. דנה

  הי ענת.
  תודה על הבלוג המעניין והמקיף ועל תשבותייך המפורטות.
  אנחנו זוג+ 2 (גילאי 6+3), מתכננים נסיעה לארה"ב מאמצע ספטמבר עד סוף אוקטובר עם חלום לזמן איכות משפחתי בטיול המשלב קראוון.
  התוכנית הבסיסית שלנו היא לטוס למערב ארה"ב, לבקר בערים הגדולות ובפארקים (להגיע עד ילוסטון) ובדרך חזרה לבלות מס' ימים בניו-יורק.
  בנוסף, חשבנו לבלות עוד שבוע בטיולים באזורי השלכת.
  אנו מתלבטים אם לטוס לונקובר ולהדרים משם דרך סיאטל וכך לבלות כחמישה וחצי שבועות בחוף המערבי או לעשות את טיול השלכת בחוף המזרחי (מניו-יורק למונטריאול) בתחילת הטיול ואז לטוס לחוף המערבי להמשך הטיול.
  נשמח מאוד לשמוע דעתך.

  1. ענת

   הי דנה, לא שמתי את התכנית על ימים אבל על פניו נשמע לי לא מעט, בפרט בקצב עם ילדים בגילאים האלו. מסלול במערב שמגיע עד ילוסטון פירושו נסיעות ארוכות מאד שיתכן שתרצו לפצל, רק אתם מכירים את הילדים שלכם ואת קצב הטיול המשפחתי, אז אני לא פוסלת, רק מסבה את תשומת ליבכם. כשאתם עושים את התכנית עם גוגל מפס, קחו בחשבון שצריך להוסיף עשרים אחוז בערך לזמני הנסיעה שגוגל מפס מציג לכם ולפי זה לתכנן. אני מציעה להזהר מלדחוס מקומות, בפרט שציינתם גם את קנדה ועוד בשני צידי היבשת. אני קצת חוששת ממצב בו אתם לא מודעים לגמרי לקצב של טיול כזה (הוא חייב להיות נינוח) ולמשמעות של הנסיעות הארוכות ממקום למקום. אם תרצו, תעלו כאן את תכנית הטיול ואשמח להציץ ולחוות דעה. שימו לב מבחינת נקודות ההגעה ושכירת הרכב – לא פשוט לשכור רכב בקנדה ולהחזיר בארה"ב (לא כל החברות עושות את זה ואלו שכן דורשות תשלום בהתאם). גם שכירה בנקודה אחת בארה"ב והחזרה באחרת עלולה להיות כרוכה בתשלום דמי דרופ-אוף. בדרך כלל בתוך קליפורניה ובין קליפורניה ולאס וגאס אין, אבל בשאר המקומות יש.

   לגבי השלכת, קשה כמובן לדעת בודאות אבל בדרך כלל אוקטובר הוא חודש מתאים יותר. באמצע ספטמבר הסיכוי שלכם לראות צבעי שלכת נמוך מאד. הם לרוב מתחילים רק בתחילת אוקטובר ואם מקדימים, אז לסוף ספטמבר.

 54. שמוליק

  הי
  מחפשים המלצות לטיול של 14-20 ימים בארה״ב באוגוסט עם ילדים קטנים (2-3), עדיפות לטבע.
  נשמח לקבל עזרה
  תודה.

  1. ענת

   הי שמוליק. יש הבדל מהותי בין 14 לבין 20 יום 🙂 בפחות משלושה שבועות הייתי נשארת בחוף המזרחי, רק קחו בחשבון שחם ולח, גם בצפון-מזרח. אפשר בהחלט לתכנן טיול בצפון-מזרח שעיקרו טבע. בשבועיים תוכלו לקחת רכב ולטייל בצפון מדינת ניו יורק. אגמי האצבעות, הניאגרה והרי האדירונדאקס לדעתי ימלאו לכם עשרה ימים בקצב שמתאים עם ילדים קטנים. עם זה תוכלו לשלב את עיר הנחיתה וההמראה, שתהיה כנראה ניו יורק אבל יכולה גם להיות בוסטון אם תרצו. אפשר גם לשקול טעימה מורמונט או מההרים הלבנים של ניו המפשייר או אפילו איזורי החוף. הכל תלוי בקצב ובהעדפות שלכם.
   אם יש לכם שלושה שבועות, אתם יכולים גם לשקול טיול לדרום-מערב. הנה קישור למסלול דרום-מערב הקלאסי שתוכלו להתאים להעדפות שלכם.

 55. שרון

  שלום אנחנו מתכננים טיול בפסח של 12 יום עם טיסה לניו יורק וחזרה משם גם .בלי ילדים. אין לי מושג מה לעשות ואיך לתכנן את הטיול שם יש אולי כמה המלצות. לא כל כך אוהבים טבע ?

  1. ענת

   הי שרון. אם זה טיול ראשון למזרח ארה"ב אפשר לעשות יופי של טיול בלי טבע. הייתי עושה משהו כזה –
   5 ימים ניו יורק
   2 ימים פילדלפיה
   4 ימים וושינגטון די.סי.
   1 חזרה לניו יורק (תלוי מאיזה שדה טסים, אולי בכלל את היום הזה תקדישו לשופינג בניו ג'רסי)

   זה טיול שאפשר בעיקרון לעשות אותו גם בלי לשכור רכב. אפשר גם לשנות כך שניו יורק תהיה בסוף, או לפצל לשלושה ימים ניו יורק בהתחלה ושלושה ימים ניו יורק בסוף. קישרתי לך למעלה לדפים על כל יעד. טיול מוצלח!

 56. שני

  היי
  אשמח לקבל כמה עצות ותשובות.

  אח שלי חי בלוס אנג'לס, עומד להויוולד לו ילד לקראת אמצע אפריל
  אני ובעלי מתכננים נסיעה של 3 שבועות
  אציין שלא נדע את מועד הטיסה המדויק עד ללידה, מה שאומר שיהיו לנו 5 ימים לסגור טיסות
  אנחנו רוצים להישאר בלוס אנג'לס כ 6 ימים ובשאר הימים לטייל לאורך החוף המערבי
  אציין כי כל הטיול יכלול לינה, כי אצל אח שלי אין מקום.

  אנחנו קצת מתקשים בתכנון הטיול.
  האם יש לך המלצות?
  איך להתחיל, לאן להמשיך, מה יש לראות? ואיפה לסיים?
  אנחנו אנשים שאוהבים טבע, נופים, קניות וטיולים ברגל
  לגבי לינה- מוכנים להתפשר על לינה ברמה סבירה ולא יקרה מדיי
  לגבי רכב- אנחנו רוצים, אבל שובף קצת מבולבלים, איך כמה ולמה חח
  מה העלויות של טיול כזה בממוצע למעט טיסות?
  האם כדאי לחזור ממקום אחר או לקחת טיסה ללוס אנג'לס הלוך ושוב?
  אשמח לתגובה וקצת סדר בראש..

  1. ענת

   יש לכם בעצם שבועיים לטייל בהם. מציעה לכם את המסלול הזה (מתחיל ונגמר בלוס אנג'לס). לשיקולכם אם אתם מעדיפים מסלול אחר, כזה שמסתיים בוגאס וטסים ממנו הביתה, למשל. אישית, נראה לי עדיף לפצל את הביקור אצל האח, כך שתוכלו להיות איתם יומיים-שלושה בהתחלה ואז יומיים-שלושה בסוף.
   1 נסיעה לאיזור הגרנד קניון (יום נסיעה מלא, כדאי לעצור בדרך בכביש 66)
   2 ביקור בגרנד קניון ונסיעה לפייג'
   3 פייג'קניון אנטילופ ושיט בלייק פאואל
   4 פארק לאומי זאיון
   5 פארק לאומי ברייס ונסיעה לוגאס
   6 וגאס (הרבה יגידו שזה מעט מדי לוגאס, אבל ציינתם שאתם מעדיפים טבע ונופים)
   7 נסיעה עד איזור פארק סקויה אנד קינגס
   8 ביקור בפארק סקויה אנד קינגס (עד כמה שמזג האוויר יאפשר להגיע לסקויות) ולינה צמוד ליציאה הצפוני של הפארק או בתוכו
   9-10 יוסמיטי ונסיעה לסן פרנסיסקו
   11-13 סן פרנסיסקו
   14 חזרה ללוס אנג'לס

   אם אתם מעדיפים, תוכלו להוריד יום מסן פרנסיסקו ולהוסיף גם את מונטריי או להעביר את היום הזה לוגאס. בכל מקרה, את כביש 1 כנראה לא תוכלו להוסיף (הוא נסגר לתנועה) כך שתחזרו על הכביש המהיר ללוס אנג'לס. ככה זה נראה על המפה.
   תצטרכו להתעמק קצת עכשיו בכל הדברים, כדי שתוכלו להרים את זה בצורה יחסית ספונטנית (בלי להזמין מראש לינות) אבל זה אפשרי. הנה כמה קישורים שיעזרו לכם –
   טיפים לשכירת רכבאיך למצוא מלון בארה"באיך למצוא מלון בלוס אנג'לסאיך למצוא מקום לינה בפארק יוסמיטי
   .

 57. לאה

  תמר ,אני הייתי מוסיפה את הגרנד קניון .
  אני גרה בארה"ב והוייז עובד כאן מצויין וגם גוגל מאפס.
  הבעיה שאם אתם נוסעים במקום שאין קליטה אז הפאל לא יעזור לכם ,ולכן אנחנו לוקחים איתנו את הגי פי אס .
  בדרך כלל כל הרכבים החדשים באים עם מערכת ניווט בילד אין .
  שיהיה בהצלחה
  לאה

 58. ערן

  אם יש לך מספיק מקום אכסון בטלפון, את יכולה להוריד את כל המפות שאת זקוקה להן מראש.
  יש אמנם הגבלה על כמה זמן המפות נשארות שמורות, מה שעשוי להיות בעייתי בטיול ארוך, אך גם אז ניתן מדי כמה שבועות כשנמצאים במקום שבו יש וויפי טוב (ובארה"ב זה די נפוץ) להשלים הלאה לחודש הבא.
  אני מוצא שגוגל מפס עדיפה בהרבה על פני כל אפליקצית צד ג' חינמית שניסיתי, אם כי מן הסתם לא ניסיתי את כולן

 59. תמר

  הי,
  אשמח לקבל חוות דעתך בחלוקת מסלול הטיול המתוכנן לאפריל 2017 או כל הערה/הארה שתוכלי להעניק בנדיבותך ע”מ שהטיול יהיה מוצלח ומהנה. תודה מראש.
  4 לילות סן פרנסיסקו
  2 לילות יוסימיטי פארק
  2 לילות כביש 1
  3 לילות לוס אנג’לס
  1 לילה סן דייגו
  3 לילות לאס וגאס
  סה”כ: 15 לילות.

  היכן תמליצי לעבות את השהייה או האם כדאי לבקר במקומות נוספים?
  עומדים לרשותנו 19 לילות.

  פרטים נוספים:
  נחיתה בסן פרנסיסקו
  המראה לארץ מלאס וגאס
  אנו 2 זוגות בגילאיי 45
  אורך הטיול 21 יום

 60. ערן

  שלום ענת, אני רוצה להוסיף לתגובה שלך לרן:

  אין צורך כיום להוריד אפליקציה יעודית עבור ניווט אופליין, ניתן להוריד חינם מפות/איזורים גם בגוגל-מפס, וזו תוכנה אמינה בהרבה מכל אפליקצית צד שלישי שנתקלתי בה.
  המפות מורדות לתוך המכשיר (מומלץ לעשות זאת מראש ובחיבור WIFI, ולוודא שיש מספיק מקום פנוי במכשיר, שכן המפות הנ"ל לעיתים תופסות נפח רב, במיוחד אם מדובר בנסיעות למרחקים גדולים), ונשמרות שם למשך חודש, ולאחר מכן יש לעדכן אותן, דבר שיש לקחת בחשבון אם מדובר בנסיעה ארוכה יותר (אך גם ניתן להוריד בכל ערב את המפות הרלוונטיות ליום הבא, בתנאי שיש לכם WIFI במלון).

  חוצמזה, אישית אני תמיד דואג להביא גם מפות פיסיות (מנייר) כגיבוי, לכל צרה שלא תהיה.

  1. ענת

   תודה על התגובה. אהבתי את הרעיון וננסה בטיול הבא. בכל מקרה נראה לי שניקח אפליקצית ניווט אופליין חינמית. מבחינתנו, זה שקול לגיבוי מפות פיסיות מנייר (שמים אחת על כל טלפון), למקרה שאין ווייפיי טוב להוריד ממנו גוגל מפס או שסתם אין זמן או סבלנות להתעסק עם הורדת המפה ליום הבא.

 61. רן

  שלום ענת,
  אנחנו נוסעים עוד חודשיים. נעזרתי מאוד בהמלצות שלך בבלוג ובתשובות המפורטות שתמיד נתת לשאלותיי, ואני מאוד מודה לך על כך.
  יש לי מספר שאלות:
  1. האם את מכירה אתר/סוכנות שבהם אפשר לרכוש כרטיס משולב לפארקים של יוניברסל בפלורידה (יוניברסל, איילנד אוף אדוונצ'רס, פארק מים) ולסי וורלד? האם ידוע לך מה משתלם?
  2. בטיולים שלכם בארה"ב האם שכרתם GPS מחברת השכרת הרכב? זה בטח יקר. אם לא, מה עושים? האם יש WAZE בארה"ב? האם רכשתם מפות (נוסף על GPS)?
  תודה רבה,
  רן

  1. ענת

   הי רן, לשאלה הראשונה, אני לא יודעת מה הכי משתלם נכון ל-2017. אין ברירה אלא לשבת עם גוגל ולראות מה עולה. הייתי מתחילה מאתרי הפארקים עצמם, כי אצלם יש כל מיני שילובים והכי בטוח לקנות ישירות מהם.

   לגבי GPS, ממש לא כדאי לשכור מחברת השכרת הרכב. יש להם מחירים הזויים קצת של עשרה דולר ליום… אפשר לקנות מכשיר בעלות של שבוע שכירה. לקחנו כמה פעמים מכשיר GPS מחברים מישראל וראינו שבפועל לא משתמשים בו. הרבה יותר קל להשתמש בטלפונים. יש בארה"ב ווייז, ויש גם גוגל מפס. הבעיה היא מה קורה כשיוצאים מאיזור קליטת דאטה. הפתרון שלנו הוא אפליקציות ניווט לארה"ב שעובדות גם אופליין. בנסיעה האחרונה הורדתי SyGIC למכשיר אחד ו-Osmand למכשיר שני בתור גיבוי. השתמשנו בעיקר בראשונה, בשתיהן בגרסה החינמית וזה הספיק לנו.

 62. אילנה

  שלום ענת
  בלוג מצויין, תודה על כל המידע. רציתי לשאול אותך שאלה : אנחנו מתכננים טיול למזרח ארצות הברית ומתלבטים בשני דברים עיקריים: 1. האם לנסוע בסוף מרץ עד סוף אפריל ואז לטייל מניו יורק דרומה ממש עד מיאמי? כלומר הלוך ברכב וחזור בטיסה.
  2. או אפשרות נוספת לנסוע מאמצע יוני עד אמצע יולי ואז לשלב טיולים מעגליים מניו יורק צפונה וגם מזרח דרום לניו יורק אבל ללא טיסות.
  השאלה היא: מה מומלץ יותר לדעתך מבחינת מזג אויר, עניין ותוכן? ( זו תהיה פעם ראשונה שלנו בארה"ב ומדובר בזוג פלוס שני בני עשרה)

  1. ענת

   הי אילנה,
   אם אתם נוסעים למזרח, לדעתי מרץ-אפריל עדיף בהרבה על פני יוני-יולי מבחינת מזג האוויר. הייתי הולכת על נסיעה מניו יורק עד פלורידה, אולי אפילו בשילוב ניו אורלינס (שוב, תלוי כמה זמן יש לכם). תבדקו איך הטיסות ועלות החזרת הרכב בנקודה רחוקה יותר. אבל אני חושבת שזה יהיה לכם יותר נחמד מאשר ניו יורק והאיזור ביולי. אם בכל זאת יולי, אז לדעתי סעו למערב אם יש לכם לפחות שלושה שבועות לטיול.

התגובות נעולות.