מפלי הניאגרה, ניו יורק

מפלי ניאגרה כוללים שלושה מפלים  בין מחוז אונטריו שבקנדה ומדינת ניו יורק בארה"ב: מפלי הפרסה (Horseshoe Falls) הם הגדולים ביותר ונמצאים בצד הקנדי, המפלים האמריקנים (American Falls) ומפלי ההינומה (Bridalveil Falls) בצד האמריקני. באמצע הנהר, בין המפלים נמצא אי המכונה אי העיזים Goat Island. המפלים הם חלק מנהר הניאגרה, המנקז את לייק אונטריו שבצפון אל לייק אירי שדרומי לו. הם מהווים אחת מהאטרקציות התיירותיות הידועות ביותר בארה"ב ובקנדה וסביבם קם קומפלקס תיירותי של אטרקציות המוצעות גם בצד הקנדי וגם בצד האמריקאי.

מהצד האמריקאי –

ניאגרה פולס מוכרז כ"סטייט פארק" של מדינת ניו יורק והוא המקום הראשון בארה"ב כולה שקיבל מעמד של סטייט פארק. הפארק כולל נקודות תצפית ושבילי הליכה, וכל גישה לשלל אטרקציות שאמורות להעצים את חווית הביקור:
http://www.niagarafallsstatepark.com/
שיט בעלמת הערפל Maid of the Mist –
שיט בצד התחתון של המפלים, אל עבר מפלי הפרסה. מחיר הכרטיסים כולל פונצ'ו פלסטיק להגנה מפני הרסס.
מחיר: $15.50 למבוגר ו-$9 לילד בגילאי 6-12 (המחירים לרוכשי כרטיסים בצד הקנדי גבוהים יותר)
http://maidofthemist.com/en/
מערת הרוחות – Cave of the Winds
סיור רגלי שמתחיל בירידה במעלית ומביא את המבקרים קרוב מאד אל מפלי ההינומה, שם יש רוח חזקה כתוצאה מתנאי המיקרו-אקלים במקום. המחיר כולל פונצ'ו וסנדלי גומי למניעת החלקה (חובה לנעול אותם).
מחיר: $11 למבוגר ו-$8 לילד
טיפ מגולשי טריפ אדוויזר: להתחיל בשיט בעלמת הערפל ולהשתמש באותו פונצ'ו (הכחול) במערת הרוחות ועליו ללבוש את הפונצ'ו הצהוב של מערת הרוחות. הכחול ארוך יותר והשילוב מספק הגנה טובה יותר מהרסס.

מרכז מבקרים ניאגרה גורג' – Niagara Gorge Visitors Center
מרכז מבקרים עשיר במוצגים, ממנו יוצאים מספר מסלולי הליכה ברמות קושי שונות.
http://www.niagarafallsstatepark.com/2194.htm
דמי כניסה: $3 למבוגר ו-$2 לילד

סרט על הניאגרה Niagara Falls Adventure Theater
סרט באורך 40 דקות בקולנוע 180 מעלות המתאר את ההיסטוריה של המפלים.
מחיר: $11 למבוגר ו-$7.5 לילד

מגדל תצפית – Observation Deck
נקודת תצפית על המפלים ממנה יורדים במעלית אל השיט בעלמת הערפל. מחיר הכניסה לתצפית כלול במחיר השיט, אבל ניתן גם להכנס רק למגדל בעלות של $1 לאדם.

זיקוקים ותאורה:
מופעי זיקוקין מעל המפלים מתקיימים בחודשי הקיץ בימים שישי וראשון (יוני, יולי ואוגוסט). בנוסף, מדי ערב עם רדת החשיכה, המפלים מוארים באורות צבעוניים.

ניתן לרכוש כרטיס משולב לכל האטרקציות במחיר $33 למבוגר ו-$26 לילד בגילאי 6-12

לפוסט הזה יש 12 תגובות

 1. אבי

  שלום ענת
  רציתי לדעת האם כיום אפשר להיכנס לצד הקנדי מארה"ב בגלל הקורונה?

 2. חזי

  היכן ניתן לרכוש כרטיס משולב למפלי הניאגרה

  1. ענת

   הי חזי,
   הכי פשוט בעיני זה לרכוש במקום, אחרי שאתם רואים מה בא לכם, מה מזג האוויר וכד'. אין סיבה בעיני לרכוש מראש, אבל אם רוצים, גגלו ותראו בהתאם לצד בו תרצו לבקר והאטרקציות הספציפיות שאתם מעוניינים בהן.

 3. מעיין

  היי ענת,
  כיצד עובד המעבר בין הצד הקנדי לאמריקאי ואיך מומלץ לחלק את השהות? (באיזה צד מומלץ לישון, כמה זמן להיות בכל צד והאם אפשר לשלב בין הצדדים באותו יום)
  בנוסף, כמה ימים כדאי להקדיש לביקור?

  תודה.

  1. ענת

   הי מעיין. אנחנו חצינו מהצד הקנדי לאמריקאי עם רכב ומדובר היתה בחציה סטנדרטית כמו בכל מעבר גבול. בודקים דרכונים וניירת ועוברים. יכולים להיות תורים בהתאם לעומס
   (עד שעה עיכוב), אבל לא משהו מיוחד מעבר לזה. אם אתם מגיעים מצד ארה"ב ורק רוצים לקפוץ לצד הקנדי לתצפית, אפשר לעשות את זה גם ברגל על הגשר שנקרא Rainbow Bridge כך שהחציה מהירה וקלה יותר.

   כמה זמן להקדיש לביקור תלוי בעיקר במה שתרצו לעשות בו. אם מגיעים רק לתצפית, אז זה עניין של כמה שעות. אם רוצים את השיט (כדאי לדעתי) ואולי עוד אטרקציות אז צריך יום שלם ואולי אפילו עוד חצי יום. מבחינת הלינה, אין משהו קריטי באף צד. אתם יכולים לבדוק איזה דילים יש בתאריכים שלכם ולבחור את המלון שמתאים לכם וסביב זה לתכנן את המעברים והביקור.

   1. מעיין

    תודה רבה על העזרה 🙂

 4. תקוה

  אהלן ענת.
  ראיתי שהמחיר לילד הוא לילד בן 6-12 האם זה כי לא מסכימים לילדים קטנים יותר לצאת לשייט? אנו מתכננים טיול עם ילד בן שנתיים וחצי

 5. ערן

  תודה על התשובה
  🙂

 6. ערן

  שלום ענת

  האם השייט ב Maid of the mist זהה (מלבד המחיר) ב-2 צידי הגבול? האם הספינות מתקרבות למפלים באותה המידה? (שכן מפלי הפרסה נמצאים בצד הקנדי)

  תודה.

  1. ענת

   ממה שאני רואה, כן. לא ניסיתי את שני הצדדים, אבל מצאתי סרטונים ביוטיוב
   ככה זה נראה מהצד הקנדי: https://www.youtube.com/watch?v=rROoF8MZcG0
   וככה מהצד האמריקאי: https://www.youtube.com/watch?v=2P91kfPUKec
   מהצד הקנדי יש תצפית טובה יותר מהטיילת, אבל לדעתי הספינות מתקרבות באותה מידה למפלים. כולם מקבלים רסס והשפרצות (ופונצ'ואים כחולים!)

התגובות נעולות.