מה לקחת לטיול לארה"ב? חולקת רשימות ורשמים לפני הטיול

עוד פחות משבוע לטיול הגדול שלנו ואני כאן כדי לשתף ברשימות הציוד, הכנות אחרונות ותחושות. מקווה שתמצאו כאן טיפים ורעיונות שיסייעו לכם בטיול שלכם!

היום בעוד שבוע לא נהיה כאן. נתחיל את הרוד טריפ שלנו לאלסקה בנסיעה מלוס אנג'לס לאריזונה. ההתרגשות בשיאה. גם אחרי יותר משנה של טיולים במצטבר, כולל רוד טריפס של קוסט טו קוסט כמה פעמים ו-44 מדינות ברזומה, כולנו מתרגשים כאן מאד. על המסלול כתבתי כבר בפוסט הזה והיום אני רוצה לנסות לעשות קצת סדר בנושא הכנות האחרונות.

סידורים אחרונים לפני הטיול

ההערכות לקראת פרידה ארוכה מהבית התחילה כבר לפני חודשים. עכשיו זמן טוב לסכם ולספר מה עשינו ומה אנחנו לא עושים ואתם אולי כן תרצו לעשות לקראת הטיול שלכם.

מה קורה עם הבית?

כשנוסעים לכמה חודשים חייבים להתארגן מבחינת הבית. במקרה שלנו, יש חתול שנשאר מאחור וצריך השגחה צמודה, אבל גם בלי חית מחמד רצוי מאד שמישהו יגיע לפחות כל כמה ימים ויראה שהכל בסדר. כמו בטיולים קודמים, התארגנו עם בני משפחה שיגורו אצלנו בתורנויות, יטפלו בחתול ובעציץ ופשוט יהיו כאן. בנוסף, הכנתי כגיבוי קט סיטר מקומי שיוכל להגיע על פי קריאה אם נוצר מצב בו יש יום או יותר שאף אחד לא יהיה בבית.

ומה עם הרכב?

ההאוס סיטרים שלנו מגיעים עם רכב, אבל סיכמנו על התנעת הרכב שלנו אחת לשבוע, כדי לבדוק שהכל בסדר. באוגוסט גם יעזרו לנו להעביר את הרכב טסט כשלא נהיה כאן.

בירוקרטיה חשבונות ומנויים

יש מי שמנתקים תכניות אינטרנט, טלוויזיה ושאר שירותים. כיוון שיהיו מי שיגורו אצלנו, אנחנו לא מנתקים כלום. נבדוק אפשרות לניתוק הסלולר, אם כי לא עשינו את זה בטיולים קודמים. עלות חשבון סלולר היא נמוכה יחסית ולא בטוח ששווה את ההתעסקות בניתוק ובחיבור מחדש לפני שחוזרים.

רצוי מאד להשאיר יפוי כוח לקרוב משפחה אחראי שיוכל לטפל במצבים שידרשו חתימה על מסמכים (למשל, להעביר את הרכב טסט).

מבחינת חשבונות בנק, במהלך הטיול נשלם בדולרים. אני לא מומחית גדולה בבנקים אבל אני יודעת שצריך לודא מול הבנק שההוצאות הללו ירדו מחשבון המט"ח שלנו ולא מהחשבון השקלי, כדי לחסוך בהוצאות המרה. אם אין לכם חשבון מט"ח, יתכן וכדאי לכם לפתוח כזה. דברו עם הבנקאי שלכם כדי לברר האם כדאי ואיך עושים את זה.

ביטוח בריאות

ארה"ב זולה מבחינות מסוימות ויקרה מבחינות אחרות, ביניהן שירותי בריאות. נגישות לשירותי בריאות תמיד חשובה, בפרט כשמטיילים עם ילדים. כיוון שהתנסנו כבר בביקורי רופא וחדרי מיון, אני יכולה לספר שביקור רופא מדי פעם זו לא הוצאה גדולה מדי. יצא לנו לבקר גם רופא ילדים וגם רופאים מומחים (אורטופד ואא"ג) ובכל פעם החשבון הגיע לפחות ממאתיים דולר לביקור. לא זול עבור מי שגר שם, אבל לא הוצאה שאי אפשר לעמוד בה בטיול.

בתי חולים זה כבר סיפור אחר. כשטיילנו בלייק טאהו ודן העלה חום באופן פתאומי והיה סמרטוט באופן כללי, רופא הילדים הפנה אותנו למיון. כאן, ביקור של שעתיים שכלל בדיקות דם, הסתכם בחשבון של אלפיים דולר. אם חלילה וחס נהיה מעורבים אפילו בתאונה קטנה שתצריך הגעה למיון, זה יכול בשקט להגיע לעשרת אלפים דולר וחלילה הרבה הרבה יותר. כיוון שכך, ברורה לנו החשיבות של ביטוח רפואי טוב.

אני לא חושבת שיש משמעות רבה לחברת הביטוח בה בוחרים. הביטוחים האלו די סטנדרטיים והמחירים לא שונים מהותית. אנחנו עושים ביטוח דרך הכללית כי היינו מרוצים מהם בעבר. הם מנפיקים מספר מבוטח במערכת אמריקאית גדולה של United Healthcare כך שאפשר להגיע לרופא, לשלם השתתפות עצמית של שלושים דולר וזהו. כל השאר זה כבר בין הרופא לבין חברת הביטוח. זו לא בהכרח המלצה עבור מטיילים אחרים כי לא ניסינו עוד אופציות. זו בעיקר תזכורת למי שיוצא לעשות ביטוח ולעשות אותו בעודכם בארץ.

וידוא הזמנת רכב

באחד הטיולים שלנו, התעכבנו במשך ארבע שעות בסוכנות השכרת הרכב. אנחנו הזמנו חבילה שכללה נהג נוסף ואילו בחברת ההשכרה רצו לחייב אותנו במאות דולרים עבור נהג נוסף כי זה לא הופיע אצלם במערכת. ישבנו שם וחיכינו עד שהסוכנות בארץ נפתחה ואפשר היה לברר את העניין. הלקח שלי מאז הוא להתקשר ללוקיישן כמה ימים לפני הנסיעה ולודא שיש להם את הואוצ'ר המתאים לנו, עם כל הפרטים והדרישות. לא חייבים לעשות את זה, אבל לי זה מוסיף לשקט הנפשי.

מעבר לעבודה בלפטופ

אצטרך להקדיש כמה שעות כל שבוע לניהול מרחוק של העסק שלי. בבית אני עושה את זה מהמחשב האישי, אבל בדרכים הלפטופ עובר להיות כלי העבודה העיקרי. בשבוע שלפני הטיסה, אני מנסה לעבוד כמה שיותר מהלפטופ כדי לראות עוד בבית מה חסר לי מבחינת תוכנות, סיסמאות וכד'. כמובן, את קובץ הסיסמאות המאובטח בקפידה אני שומרת גם בענן, לגיבוי.

אם כבר מחשבים, עשינו גם סדר בגיבויי העננים למיניהם ובאיחסון שנשתמש בו בדרך כדי לגבות כל יום את התמונות והסרטים של הטיול.

ספרים, רבותי, ספרים (וגם שירים וסרטים!)

אנחנו לוקחים לטיול שני קינדלים, שני לפטופים וארבעה טלפונים. כמובן שאפשר גם בארה"ב לקנות ספרים לקינדל או לצפות בסרטים בנטפליקס, אבל אנחנו נערכים בעיקר לטיסות. הטיסה שלנו לארה"ב ארוכה ומשמימה ואנחנו מתארגנים לקראתה בשלל אמצעי הבידור הנדרשים. כן, יש סרטים ומוזיקה בטיסה, אבל ל-14 שעות טיסה עדיף שיהיו עוד כמה שאנחנו בוחרים לעצמנו. אגב, נטפליקס מאפשרת להוריד סרטים וסדרות לצפיה אופליין בטלפון (אם אתם מנויים, כמובן).

בנוסף, לרוד טריפ כהלכתו צריך מוזיקה. הרבה מוזיקה. אנחנו הולכים להעביר סדר גודל של יותר ממאה וחמישים שעות בנהיגה בחודשים הקרובים ואין כמו מוזיקה טובה כדי לשדרג את החוויה. כבר נתקלנו בכל מיני מערכות שמע ברכבים וקשה לנבא מה יגיע. חיבור בלוטות' לטלפון? הארד דיסק ברכב? רדיו לווייני? היו לנו כבר כל מיני שילובים וראינו שאוסף שירים שהבאנו איתנו יכול מאד לעזור במיוחד כשאין רדיו לוויני.

מפות…

בחלק ניכר מהטיול לא ממש נצטרך ניווט. כלומר, הניווט יהיה ברמה של "בעוד 700 מייל, פנה ימינה"… אבל ברוב הימים נצטרך בכל זאת למצוא את דרכנו באמצעות GPS. על מכשיר GPS יעודי אנחנו מוותרים. היה לנו בטיולים קודמים ונשאר ארוז וסגור במעמקי תא המטען. הטלפונים זמינים ונוחים יותר לשימוש. יש אפליקציות ניווט יעודיות שלא צריך בשבילן קשר וויפיי ואפשר גם להשתמש בגוגל מפס ולהוריד ערב קודם את קטע המפה הרלוונטי. אני מעדיפה שתהיה על אחד הטלפונים גם אפליקציה עם מפות של המדינות הרלבנטיות, למקרה שאין וויפיי מספיק טוב במלון ואין לנו כיסוי סלולרי. אפליקציה כזו צריך להוריד עוד בבית, כשיש לנו קשר וייפיי חזק ויציב.

קלסר הטיול!

עם השנים, יותר ויותר מקומות עובדים עם אישורים דיגיטליים שאפשר לשמור בטלפון. ובכל זאת, אני מעדיפה שאת הדברים החשובים יהיה לנו גם בעותק נייר. כרטיסי הטיסה, ואוצ'ר הרכב וואוצ'רים לפעילויות ספציפיות שהוזמנו מראש – כולם מודפסים ונכנסים אחר כבוד לקלסר הטיול, מסודרים לפי הסדר בו נזדקק להם. הקלסר הזה גם מחזיק עותק של תכנית הטיול שלנו – מסמך מפורט בו יש את התכנון היומי והכתובות הרלבנטיות (לא כל יום מתוכנן מראש אבל אלו שכן, מפורטים במסמך). אני לא מדפיסה כל אישור של כל הזמנת מלון, כי זה כבר יוצא יותר מדי דפים. האפליקציה של בוקינג מספיקה לי לצורך זה ובנוסף, מספר ההזמנה של כל הזמנה שקיימת כבר מופיע בתכנית הטיול כגיבוי.

הכנות ליום הנחיתה

יש לנו שלוש טיסות עד שננחת בלוס אנג'לס וניקח את הרכב. אז בעצם מתחיל הטיול.

ניסיון העבר מלמד אותנו שבנקודה שאנחנו סוף סוף יוצאים מהמגרש של השכרת הרכב, אנחנו מחוקים מנטלית לגמרי. ג'ט לג, עייפות, התרגשות… אנחנו צריכים להתרכז בניווט ונהיגה נטו. ה-GPS כנראה גם מתרגש ובג'ט לג, כי פעמיים כבר קרה לנו שהוא לא היה מאופס כמו שצריך עם הנחיתה והיינו צריכים לנווט עם מפה אבל בלי חיווי GPS. בקיצור, חשוב לי שנהיה מוכנים במקסימום לשעות שאחרי הנחיתה. אני עדיין לא יודעת אם יהיה לנו כוח לנהוג שעה או שעתיים כדי להתרחק קצת ממרכז לוס אנג'לס ולכן הכנתי מראש שלוש אופציות לבתי מלון, במרחק של חצי שעה, שעה ושעתיים מהשדה. בקלסר הטיול יהיו את כל הפרטים של המלונות האלו, כולל מפות מודפסות להגעה אליהם.

רשימת ציוד

יש עוד זמן עד האריזות. חלק מהדברים נתחיל לארגן בימים הקרובים אבל את האריזה עצמה נעשה יום לפני או אולי אפילו ביום הטיסה (אנחנו טסים בערב ויהיה לנו את כל היום). בינתיים, הכנו את רשימות הציוד לאריזה ואני חולקת אותה כאן כדי שתגידו לי אם שכחתי משהו 😉

מסמכים ותעודות (החלק החשוב ביותר!)

 • דרכונים (חדשים + הדרכונים הישנים עם הויזות)
 • רישיונות נהיגה (פלסטיק)
  • כרטיסי אשראי
  • רישיונות נהיגה בינ"ל
  • הדפסה של כרטיסי טיסה
 • ואוצ'ר לקבלת רכב
 • הדפסה של כרטיסי ביטוח בריאות
 • קלסר טיול

תרופות ועזרה ראשונה

יש בארה"ב שפע של בתי מרקחת ובהם שפע של מצרכי עזרה ראשונה. מהארץ אני לוקחת רק אופטלגין (אין להשיג בארה"ב) ותרופות מרשם.

ביגוד

אנחנו נוהגים להצטייד בביגוד בביקורים שלנו בארה"ב (או במילים אחרות, לעשות שופינג), כך שהכוונה שלי היא לצאת עם מינימום ולחזור עם קצת יותר…

אנחנו אורזים לכל אחד 2 זוגות מכנסיים קצרים/קלים, 2 טישירטים, ג'קט חם אחד, מעיל (כי יש לנו ולא נקנה בטיול) והלבשה תחתונה ליומיים. בגדול, את כל השאר נקנה במהלך הטיול.

הנעלה

לא אלאה אתכם בסוגי הנעליים שלנו, אבל בגדול, אורזים לכל אחד זוג נעלי הליכה טובות (למעט מי שמתכננים לקנות לו בטיול) ועוד זוג נעלי ריצה לצחי. מעבר לזה, לכל אחד יש זוג נעליים קלות ונוחות לטיסה ולרוב הימים. מן הסתם נקנה עוד כמה זוגות במהלך הטיול…

טואלטיקה

פריטים "גדולים" כמו שמפו וקונדישינר נקנה בארה"ב. איתנו ניקח מברשות שיניים ואביזרי ציחצוח, מברשת שיער, מטליות לחות, קרם לחות קטן (לטיסה), סכיני גילוח וקצף גילוח, פינצטה, גוזז ציפורניים וכד'. מכינים מראש שני תיקי רחצה נפרדים. אחד גדול לחדרי האמבטיה במלון ושני קטן לטיסה. בתיק שעולה איתנו לטיסה כמובן שחשוב להקפיד שלא יהיו מספריים, סכיני גילוח ושאר כלי משחית.

אלקטרוניקה וחשמל

 • מתאם שקע אמריקאי לישראלי
 • מפצל שקעים ישראלי (מחברים למתאם וכך יוצרים מקום למספיק תקעים ישראלים)
 • מצלמת גו פרו + אביזרים
 • אוזניות ריצה ונרתיק טלפון
 • אוזניות נוספות
 • מפצל לאוזניות כדי שהילדים יוכלו לצפות ביחד בסרט
 • מצלמה זום X50 וסוללה ומטען
 • מטענים לכולם
 • 2 לפטופים
 • 2 קינדלים
 • פאואר בנק (סוללה גדולה עם מספיק יכולת הטענה לכולם). זה יהיה שימושי בעיקר בטיסה בהנחה ולא יעשו לנו בעיות להעלות אותה לטיסה…

שונות

עוד כמה דברים שלא נכנסו תחת הסעיפים האחרים…

 • מסרגת פלסטיק ופרוייקט סריגה (לטיסה)
 • מחברת וכלי כתיבה,
 • משקפיים ומשקפי שמש עם מספר (זוגות נוכחיים וזוג ישן מכל סוג על תקן "ספייר")
 • משקפת
 • ציוד טיולים: פנס ראש, מצפן, מקלות הליכה

רשימת קניות וסידורים ליום הראשון

אז אחרי שהבאנו כל כך הרבה דברים מהארץ, עדיין יש הרבה דברים לקנות ולהצטייד בהם. השאיפה היא לרכז את רוב הקניות הללו ביום הראשון של הטיול. זה לא יום ההגעה (אני לא בונה על כלום ביום הנחיתה מעבר לאיסוף הרכב…) אלא יום המחרת. בתכנון אותו היום אני מקדישה זמן להצטיידות בכרטיסי סים מקומיים לטלפונים וגם לביקור נינוח וארוך בוולמארט סופר סנטר בו נרכוש את הפריטים הבאים:

 • צידנית
 • קומקום חשמלי 
 • סט קעריות פלסטיק עם מכסים (שימושי לאחסון מזון חתוך וגם לחימום במיקרוגל של מזון).
 • כלים חד"פ 
 • שקיות זיפלוק בינוניות וגדולות
 • אבקת כביסה ומרכך (במקום לשלם דולר בכל מכונת כביסה בדרך, קונים במרוכז בתחילת הטיול וחוסכים קצת כסף ובעיקר את הצורך להתעסק עם עוד כסף קטן).
 • שמפו ומרכך
 • זרוע לרכב לגו-פרו (כי אנחנו מתכוונים לתעד את הנסיעה בטיימלאפס!)

זהו! אלו הרשימות שלנו. אם גם אתם נוסעים לפרק זמן ארוך, אשמח להשוות רשימות. אם אתם חושבים שיש לי כאן דברים מיותרים או ששכחתי משהו, תוסיפו תגובה. גם אם זה פשוט משהו שאתם עושים אחרת, תמיד טוב ללמוד מאחרים ואני בטוחה שזה יעזור לעוד גולשים בעתיד.

לפוסט הזה יש 7 תגובות

 1. יענקלה

  בקשר לכרטיסי האשראי: יש לבקש מהבנקאי בסניף להגדיר בכרטיס אשראי שכל חיוב שיגיע מחו"ל יחייב את את חשבון המט"ח בסניף, ובמקביל לדאוג שתהיה יתרה מספקת במט"ח. ברירת המחדל בכרטיסי אשראי הוא חיוב בשקלים.
  חלק גדול מהמצרכים שאתם עומדים לרכוש עם הנחיתה בארצות הברית אני מציע לרכוש ברשת החנויות "הכל בדולר", ששם כל מוצר מחירו דולר אחד.

  1. ענת

   הי יענקלה. אני בטוחה שגם בדולאר סטורס למיניהן יצא לנו לבקר. וכן, מסודרים מבחינת כרטיסי האשראי. מקווה שהטיפ יעזור לאחרים!

 2. יוכי

  בגדי ים וקרם נגד שמש חובה באלסקה

 3. גלעד

  הנה רשימת האריזה שלי:

  – חובה:
  דרכון, כרטיסי טיסה, רישיון נהיגה בינלאומי, רישיון רגיל, ארנק, [חגורת בטן], כסף מקומי מזומן, פוליסת ביטוח רפואי, אישורים למלונות, משקפי שמש + אופטיים

  – בגדים:
  תחתונים, גרביים, חולצות קצרות, חולצות ארוכות, מכנסיים קצרים, מכנסיים ארוכים, ג'קט קל (ריצ'רץ')

  – בגדי חורף:
  מעיל, סוודר, צעיף, מכנסי טרנינג / גטקס / גרביונים, גרביים עבים, [מגפיים], [כפפות], [כובע כלב / מחממי אוזניים], [מטריה]

  -שינה:
  כרית, אטמי אוזניים, כיסויי עיניים, פיג'מה / גטקס, [כרית מתנפחת למטוס]

  – רחצה:
  תיק כלי רחצה, בקבוקונים ריקים, מברשת שיניים [חשמלית], משחת שיניים, פצירה, מספריים לציפורנים, סבון מועדף / שמפו / קונדישנר), מסרק / מברשת, דאודורנט, קרם לחות, כפכפי רחצה, מכונת גילוח, אבקת כביסה, חוט דנטלי, "דברי נשים"

  – תרופות:
  אקמול / אופטלגין / נורופן, תחבושת אלסטית, פלסטרים, פולידין, חגורת גב, מדחום

  – אלקטרוניקה:
  לפטופ + כבל, מתאמי חשמל [לבדוק שכל מוצרי החשמל מתאימים גם ל-110V], כבל אודיו לחיבור למכונית, טלפון נייד + אוזניות + מטען, מצלמה + מטען, חצובה קטנה למצלמה, בטרייה נטענת לניידים, מפצל חשמל משולש,

  – טיולים:
  ילקוט גב, כובע, קרם הגנה, אלתוש, בגד ים, ניילונים לאיטום, קפה + ערכת קפה חירום, נעליים סגורות להליכה, נעליים למים / קרוקס, משקפיים ספייר, קוקיות, [משקפי שחיה]

  – בידור:
  ספרים, דיסקים?, נגן מוזיקה + אוזניות, ניירות +כלי כתיבה, קלפים, מחברת יומן

  1. ענת

   אחלה רשימה, גלעד!

 4. ורד ונונו

  תודה על השיתוף וכל הכבוד על ההשקעה. עושה חשק לנסוע. מה משך הטיול שלכם? תיהנו!

  1. ענת

   חודשיים וחצי – חוזרים באוקטובר!

התגובות נעולות.