פייג', אריזונה

פייג' היא עיירה קטנה בדרומו של אגם פאואל המושכת אליה תיירים רבים הבאים להנות מאגם פאואל היחודי, מסכר גלן וקניון אנטילופ. היא נמצאת בתוך תחום השמורה של שבט הנבאחו האינדיאני ומחירי האטרקציות והלינה בה אינם זולים.

אגם פאואל

אגם פאואל נוצר כתוצאה מהקמת סכר גלן על נהר הקולורדו. המים מילאו את מה שהיה קירות קניון תלולים וגבוהים במשך אלפי שנים וכך נוצרו אינספור מפרצונים משוננים מרהיבים ביופים. את אלו ניתן לראות או בשיט מאורגן או על ידי שכירת סירה באגם.

סיורים בספינת תיירים

http://www.lakepowell.com/play/tours/lake-powell-boat-tours.aspx

מציעים שלושה סוגים של שיט – כולל אחד המשלב הליכה לגשר הקשת.

http://www.nps.gov/rabr/index.htm

שיט עצמאי בלייק פאואל

ניתן לשכור סירת ספורט, במחיר לא זול, לכל המשפחה. לזו אפשר ומומלץ להוסיף אבוב נגרר, או אופציה אחרת לסקי מים עצמאי להעצמת החוויה. זה אמנם לא זול, אבל החוויה מצדיקה את ההשקעה, בפרט עם ילדים.

http://www.antelopepointlakepowell.com/

ההשכרה היא מהאתר הזה –

http://www.lakepowellhouseboating.com/

סיור בקניון אנטילופ Antelope Canyon

קניון אנטילופ – Antelope Slot Canyon – הוא קניון צר וציורי שהתפרסם בתמונות המרהיבות שצולמו בתוכו. קרני השמש החודרות מבעד לסדר הצר יחסית ברום הקניון צובעות את אבן החול ואת הפסים שחקקו בה מי שטפונות בצבעים מיוחדים.

מבקרים מתארים תחושות מיסטיות שהמקום משרה, אבל מאידך, המקום עלול גם להיות עמוס בתיירים בתקופות מסיימות, מה שעלול קצת לפגוע באווירה.

הקניון מחולק לקניון העליון והתחתון שביניהם עובר הכביש המוביל אל האתר. הקניון העליון נוח יותר לגישה – הוא רחב יותר ואין עליות וירידות במעבר בו. הוא הידוע יותר מבין השניים ואליו מגיעים רוב התיירים. הקניון התחתון צר יותר והביקור בו כרוך בירידה בסולמות ועלייה במדרגות רבות, כמו גם בהידחקות במעברי סלע צרים בנקודות מסויימות. מטבע הדברים, הוא מושך פחות תיירים, ויתרונו הוא בצפיפות הנמוכה יותר. בכל מקרה, ביקור בכל אחד מאלו כרוך פשוט במעבר מצד אחד אל השני והתרשמות מתצורות הסלע ומשחקי האור וכמובן צילום שלל תמונות.

הקניון שייך לשבט הנבאחו ושתי משפחות מפעילות את המקום. הכניסה לפארק עולה $6 וניתן להשתמש בכרטיס הכניסה ליותר מביקור אחד. העלות העיקרית אינה בכניסה לפארק עצמו אלא בתשלום שנגבה עבור ליווי הקבוצה על ידי מדריך משבט הנבאחו – $20 לאדם.

כדי לבקר בקניון, צריך פשוט להגיע לפתח הפארק ומשם להצטרף לקבוצה בליווי מדריך.

בנוסף, קיימים מספר מפעילים של סיורים מאורגנים שיוצאים מפייג' עצמה. בסיורים אלו יש הסעה מפייג' אל הקניון, לרוב ברכבי שטח מסוגים שונים. המפעיל הידוע ביותר הוא צ'יף טסוסי –

http://www.antelopeslotcanyon.com/tours/antelope.html

$32 למבוגר ו-$20 לילד

אין צורך אמיתי להצטרף לסיור כזה. בכל מקרה, הסיור בתוך הקניון הוא בליווי מדריך בן שבט הנבאחו. איכות ההדרכה תלויה במדריך הספציפי.

עיקול הפרסה – Horseshoe Bend

במרחק של מספר קילומטרים מפייג', על הדרך לכיוון הגדה הדרומית של הגרנד קניון, יש עיקול מרשים בנהר שרבים באים לראותו. כדי להגיע לנקודת התצפית, יש ללכת ברגל קצת יותר מק"מ מנקודת העצירה הממוקמת על כביש 89.

לפוסט הזה יש 4 תגובות

 1. תום

  הי ענת,

  תודה על הבלוג!
  אני מעוניין בסיור בקניון אנטילופ עילי, המחירים לסיורים באינטרנט נראים גבוהים בהרבה ממה שאת מתארת באיזור ה$60 לאדם.
  אני מסתכל במקום הנכון? צריך להזמין מראש?

  1. ענת

   הי תום,
   יתכן והמחירים עלו. לא בדקתי בשנתיים האחרונות 🙂 אין הרבה מפעילים והם די עובדים בקרטל ומתואמים במחירים. אז מה שתמצא באינטרנט, זה מה יש. לגבי הצורך להזמין מראש, תלוי בעונה ובעד כמה אתה גמיש בשעות. אנחנו הצטרפנו באופן ספונטני לסיור בחודש ספטמבר בלי צורך להזמין מראש (קנינו כרטיסים במקום).

 2. מתנה

  שלום ענת בעלת הבלוג ההכרחי ליוצאים לארהב
  בפייג'.לוקחים סיור באנטילופ תחתון ושיט באגם פאוול. מפייג' נוסעים לכוון ארצ'ס וכביש 12 עד לברייס. רצינו להכנס לפארק גלן. האם השיט באגם פאוול מגיע לגלן או שרק דרך כביש 12 מבולדר לבולפרוג נוכל לצפות במפרצונים היפהפיים?
  תודה

  1. ענת

   הי מתנה,
   לא ברור לי למה את מתכוונת ב"פארק גלן". אני מכירה סכר גלן בלייק פאואל שיש בו מרכז מבקרים. את המפרצונים לא רואים כל כך משם אלא בשיט עצמו ובלי קשר לסכר וגם לא לכביש 12 🙂

התגובות נעולות.