שלושה שבועות בצפון-מערב ארה"ב – אורגון ווושינגטון

המסלול הזה הוכן לבקשה ספציפית. הוא מסלול שמשלב הרבה נהיגות והרבה טבע, אבל מסלולים קצרים ברגל בלבד. שלושה שבועות, בוושינגטון ואורגון בחודש אוגוסט. המסלול הזה לא מתאים לחודשי החורף. למעשה, יוני-ספטמבר הם החודשים בהם אפשר לעשות אותו "בביטחה" ובשאר השנה צריך לבדוק ואולי להוריד את החלקים ההרריים.

המסלול מתחיל ומסתיים בסיאטל. קישור למפה של החלק הראשון של המסלול. קישור למפה של החלק השני של המסלול.

יום 1 – הגעה לסיאטק
סיאטק הוא כינוי של שדה התעופה "של סיאטל". המירכאות כיוון שבעצם מדובר בשדה שמשרת את שתי הערים, סיאטל ואחותה הזנוחה-משהו, טקומה. השם סיאטק הוא שילוב של סיאטל-טקומה ובין שתי הערים שוררת יריבות היסטורית.

היום הראשון, יוקדש להתארגנות והתאוששות. מי שרוצה להצטייד ו/או לסייר בניחותא, טקומה היא המתאימה לכך. היא פחות עמוסה, פחות לחוצה ויש בה שפע של מרכזי קניות. הלינה בה זולה יותר מאשר בסיאטל, כמובן. יש גם מה לעשות בטקומה, אם מאד רוצים ואפשר להתרשם מסיכום הביקור שלנו בעיר.

יום 2 פארק לאומי רייניר מאונטיין
ריינייר הוא הגדול והמרשים שבהרי הקסקיידס. מדובר בפארק לאומי גדול מאד ויפהפה שצריך קצת מזל לתפוס אותו בימים בהירים. הקפת ההר בכביש של הפארק ברכב אורכת 4-5 שעות. יש שפע של מסלולי טיול רגליים אבל בהחלט אפשר להסתפק גם במרכזי המבקרים ובנקודות התצפית הרבות מאד כדי להתרשם מיופיו של המקום. אפשר להקיף את ההר ולחזור ללינה דרומית לטקומה, או להמשיך בנסיעה לכיוון כביש 5 ושם ללון באחת העיירות המקומיות.

יום 3 – נסיעה וביקור בפארק הר סיינט הלנס
בפארק יש מרכז מבקרים מרשים ובו מסופר על התפרצות הר הגעש הדרמטית שהיתה לפני כמה עשרות שנים והשפיעה על האיזור כולו. את היום תסיימו בפורטלנד.

יום 4 – פורטלנד
יום ביקור בבירת אורגון. קצת על מה שיש לעשות בפורטלנד.

יום 5 – הקולומביה גורג' ומאונט הוד
ביום זה תצאו מפורטלנד מזרחה, דרך נתיב הגורג' של נהר הקולומביה הענק. בדרך יש הרבה עצירות, כולל במפלי מלטנומה המפורסמים. פירוט העצירות בקולומביה גורג'. בעיירה הוד ריבר, תפנו דרומה לכביש 35. זהו כביש נופי בדרגה הגבוהה ביותר (All American Road) שיקח אתכם דרך הר הוד המרשים. עצירה מומלצת היא באגם טריליום Trillium Lake בכביש 26, דרומית לעיירונת Government Camp. שם שם מסלול שטוח מסביב לאגם, שהקטע היפה ביותר בו נמצא קרוב למגרש החניה. משם המשך הנסיעה דרומה לעיירה Bend. נקודות עצירה נוספות בדרך היא בפארק The Cove Palisades State Park ואחר כך בגשר מעל הנקיק ב-Peter Ogden State Park. בשני המקומות מדובר בתצפיות. בקוב פאליסיידס אפשר גם לטבול באגם לרחצה מרעננת. סיכום יום שלנו באיזור יש כאן. לינה: בנד

יום 6 – בנד
בבנד מומלץ מאד לבקר בפארק הלאומי הוולקני מדרום לעיר ובמוזיאון ההיי דזרט (מומלץ ומרשים!). ממלא יום שלם. אפשר לנסות למצוא לינה דרומית לעיר או לחזור ללון בעיר. מדובר בעיר גדולה במונחים מקומיים (כמאה אלף תושבים) עם כל החנויות והפסיליטיס.

יום 7 – קרייטר לייק וכביש המפלים
ביום זה תסעו מבנד דרומה אל עבר קרייטר לייק. בשעתיים אפשר להקיף את האגם כולל עצירות לתצפיות ולהתרשמות מצבעו העמוק. בצהריים, תמשיכו בכביש 138, דרך אומפקה הנופית, עם עצירות במפלים. דרך אומפקה – כביש 138. כדאי לעצור ללינה באיזור כביש 5, ליד העיירה Roseburg.

יום 8 – ביום זה תגיע לחופי אורגון! מומלץ לנסוע בניחותא עד העיירה ניופורט בכביש ה-101 עם עצירות בדרך. חופי אורגון.

יום 9 – ניופורט
ניופורט עיירה שכדאי מאד לבלות בה לפחות יום אחד שלם. יש הרבה מה לעשות בניופורט, כולל אקווריום מקסים, נמל ציורי עם אריות ים ומרכז מבקרים של מחקר ימי. עוד על ניופורט. סיכום ביקור שלנו בניופורט ב-2015 וסיכום ביקור ב-2011.

ימים 10-11 – נסיעה לאורך החוף עד אסטוריה. יש המון נקודות עצירה בדרך ואפשר ביום העשירי ללון באיזור קנון ביץ'. ביום ה-11 אפשר להתחיל ביקור באסטוריה. יש הרבה מה לעשות בעיר. פירוט לגבי אסטוריה. סיכום ביקור שלנו באסטוריה ב-2011 וסיכום ביקור ב-2015.

יום 12 – בבוקר יום זה אפשר עדיין להספיק לטייל באסטוריה אבל עד הצהריים לצאת דרך הגשר הארוך שמחבר בין אורגון לוושינגטון לכיוון צפון, כדי להגיע בזמן לפורקס, מרחק 3-4 שעות נסיעה. הדרך מקסימה ועוברת צמוד לקו החוף. אפשר ומומלץ לעצור במרכז המבקרים בקווינולט – Quinault לסיורים קצרצרים בשבילים ביער הגשם במקום. זה כבר חלק מפארק אולימפיק. לינה: פורקס, בירת הערפדים של ארה"ב.

יום 13 פארק לאומי אולימפיק – איזור פורקס
את היום ה-13 כדאי להקדיש יום אחד לטיול באיזור פורקס ולשלב ביקור ביער הגשם הוה ובחופים. אפשר לקבל מהריינג'רים במרכז המבקרים ביער הוה המלצות לשבילים קצרים ונוחים, גם ביער וגם בחוף המרשים.

יום 14 – ניאה ביי
ביום זה תצאו מפורקס אל עבר עיירת האינדיאנים ניאה ביי שנמצאת בקצה הצפון-מערבי של ארה"ב. יש במקום מוזיאון מעניין של תולדות השבט, כולל ממצאים מחפירות ארכיאולוגיות במקום. בנוסף, יש מסלול הליכה קצר (אבל לא מאד נוח, כדאי להעזר במקלות) אל עבר נקודת תצפית אל האוקיינוס. מרשים וכדאי, אם אפשר. מניאה ביי תצאו בנסיעה מזרחה אל עבר פורט אנג'לס. בדרך, תעברו באגם קרסנט המרשים. אפשר לעצור שם לתצפית ומנוחה.

יום 15 – הוריאקן רידג' ונסיעה לויקטוריה
כדאי להקדיש את הבוקר לעלייה על רכס הוריקאן רידג' עם הנופים המרשימים שלו. יש שם שבילי הליכה נוחים ונגישים מאד ומרכז מבקרים מצוין, כולל תצפיות מסביב. בצהריים אפשר כבר לרדת בחזרה לעיר ולעלות על מעבורת אל קנדה.

ימים 16-17 ויקטוריה, בריטיש קולומביה
מה עושים בויקטוריה

יום 18 – מויקטוריה אפשר לחזור במעבורת אל פורט אנג'לס או לקחת מעבורת אל עבר איי סן חואן ולרדת בעיירה אנאקורטז. אם חוזרים לפורט אנג'לס כדאי לקחת מעבורת נוספת מפורט טאונסנד אל האי וידבי ומשם בכביש אל אנאקורטז. בכל מקרה, דרומית לאנאקורטז נמצא Deception Pass שבו שני איים קטנים מחוברים באמצעות גשרים דרמטיים. ניתן לערוך תצפיות מהגשרים עצמם על המפרצים שלמטה. לחלופין, אם המעבורות לא הספיקו, אפשר לנסות לשלב שיט לוויתנים באיזור ביום הזה, או ביום המחרת.

ימים 19-21 סיאטל
חזרה לסיאטל לסיום הטיול, שופינג וביקור בעיר סיאטל עצמה.

 

סגירת תפריט