מסלול דרום החוף המערבי + דרום יוטה + רוקיז – חודש בקיץ

מסלול שלוקח כ-30 יום. יש בו מספר ימים שמוגדרים "אופציונליים" שאפשר לוותר עליהם. מומלץ כן לעצור למנוחה בכמה מקומות במסלול, כיוון שהמסלול עתיר נסיעות ארוכות. כדאי גם שיהיו שני נהגים, כדי לא להעמיס יותר מדי שעות נהיגה על נהגת אחת. אנא, בידקו את המפה הנלווית והכינו לעצמכם תכנית יומית משלכם שתיקח בחשבון זמני נסיעות. אל תשכחו להוסיף כעשרים אחוז להערכת הזמן של גוגל מפס לגבי כל קטע נסיעה.

המסלול מתחיל ונגמר בלוס אנג'לס – כמעט לרוב זהו היעד הזול ביותר לטיסה למערב ארה"ב ושכירת הרכבים בו גם היא לא יקרה. הוא מתאים ליציאה בין יוני לשבוע השני בספטמבר – לא אחרי.
Capture
קישור למפת המסלול

 1. הגעה ללוס אנג'לס והתארגנות.
 2. בוקר בשדרות הכוכבים ואז נסיעה לוגאס. בדרך, כדאי לעבור בחנות כמו וולמארט סופרסנטר ולרכוש צידנית ואוכל. לינה בוגאס וביקור ערב בעיר.
 3. יום ביקור בלאס וגאס וערב נוסף בעיר (אופציונלי)
 4. יום ביקור בפארק זאיון. סיום בעיירה ספרינגדייל צמוד לפארק מאפשר לבלות את כל היום בפארק.
 5. ביקור בברייס והתחלת נסיעה צפונה, לכיוון ג'קסון, וויומינג. הלינה בנקודה בה מתעייפים מדי מהנסיעה. כדאי לצאת מברייס עד שלוש אחה"צ ולנסות להתקדם לפחות 2-4 שעות צפונה.
 6. המשך נסיעה לג'קסון, וויומינג – ביקור בעיירה והופעת קאובויים (ארוחה + הופעה) בערב
 7. יום ביקור בפארק לאומי גרנד טטון והגעה לילוסטון ללינה
 8. ילוסטון – לינה בפארק
 9. ילוסטון – לינה בפארק
 10. ילוסטון ויציאה ללינה בעיירה Bozeman צפונית לפארק.
 11. ביקור במוזיאון הרוקיז בבוזמן + קניות והצטיידות בין הפארקים – נסיעה להלנה, בירת מונטנה – לינה בהלנה
 12. נסיעה לצידו המזרחי של פארק לאומי גליישר – ביקור בצידו המזרחי של הפארק. מומלץ ביקור באיזור Two Medicine שמתאים גם להליכות ברגל, ואז הגעה ללינה וטיולים אחה"צ באיזור מאני גליישר.
 13. יום טיול בצד המזרחי של גליישר. יש מסלולים נפלאים למיטבי לכת וגם מסלולים קצרים יותר. למעוניינים, יש גם שיט בסירה באגם וכן טיולי סוסים.
 14. יום נוסף בגליישר  (אופציונלי ומומלץ בעיקר לחובבי טיולים רגליים)
 15. חציית גליישר בכביש Going to the sun – מסלול באיזור לוגאן פאס בדרך – לינה בצידו המערבי של הפארק
 16. בבוקר – מערב פארק גליישר. אחה"צ נסיעה למיזולה ללינה
 17. מיזולה – אפשר להקדיש את הבוקר לקצת שופינג במונטנה (מדינה ללא מס קניות). עד שעה 11 בבוקר כדאי לצאת לדרך לנסיעה הארוכה עד ארקו, איידהו. בדרך אפשר לעצור בעיירה סלמון, איידהו, לביקור קצר במרכז המבקרים של שבט האינדיאנים המקומי. לינה בעיירה ארקו, איידהו
 18. ביקור בכור הגרעיני בארקו ומשם לפארק קרייטרס אוף דה מון. התחלת נסיעה מערבה. נסו להגיע עד כביש 80 וללון באחת העיירות לאורך הכביש
 19. המשך נסיעה עד lee vining בקליפורניה – לינה בלי וינינג. אם במקרה הגעתם מוקדם, אפשר בהחלט להכנס כבר למעבר טיוגה לטיולים ראשונים באיזור זה של פארק יוסמיטי, או לבקר בימת מונו ליד העיירה.
 20. כניסה ליוסמיטי דרך טיוגה פאס. אפשר לשלב מסלול הליכה ארוך בטיוגה פאס, או להמשיך לתצפית מגליישר פוינט לפני הכניסה לעמק. הלינה תהיה בעמק של יוסמיטי
 21. יום טיול בעמק של יוסמיטי
 22. גליישר פוינט (אם לא ביקרתם לפני יומיים) וביקור בסקויות במריפוזה גרוב – התחלת נסיעה לכיוון סן פרנסיסקו ולינה בדרך
 23. הגעה לסן פרנסיסקו וביקור בעיר
 24. סן פרנסיסקו
 25. סן פרנסיסקו
 26. מונטריי -מומלץ ביקור באקווריום של מונטריי ובפארק פוינט לובוס. ניתן לשלב ביום זה שיט לוויתנים במקום ביקור בפוינט לובוס
 27. כביש 1
 28. סיום כביש 1 והגעה ללוס אנג'לס
 29. לוס אנג'לס – יוניברסל סטודיוס  (אופציונלי)
 30. לוס אנג'לס – דיסני (אופציונלי)
 31. יום נוסף בלוס אנג'לס (אופציונלי)
 32. טיסה חזרה

לפוסט הזה יש 28 תגובות

 1. עמרי

  היי ענת!
  תודה רבה על הבלוג המדהים הזה, המידע פה מאוד מאוד עוזר!

  רצינו להתייעץ איתך לגבי מסלול דומה אך שונה למסלול שפירטת פה שאנחנו רוצים לעשות בקרוב.
  אנחנו זוג בשנות ה-30, מתכננים לנסוע בחודש ספטמבר הקרוב ל-29 יום – כמעט מתחילת החודש עד סופו.
  אחד מאיתנו עשה רואד טריפ בחלק מהמקומות באוגוסט 2019, בעיקר בדרום מערב ארה״ב. אנחנו אוהבים לטייל ברגל חשוב לנו להקדיש מספיק זמן לטיולי יום בפארקים.
  רצינו לשאול אותך לגבי:
  א. האינטנסיביות של הטיול – האם לא דחסנו יותר מדי מקומות בפרק הזמן של הטיול, ואם הוא באמת מתכנס.
  ב. מזג האוויר במקומות שאנחנו מתכננים לבקר בהם, בגלל שמדובר על ספטמבר.
  ג. האם יש נקודות לאורך תוואי המסלול שפספסנו או שכדאי לוותר.
  ד. אנחנו רוצים לעשות את הטיול בקרוואן, ואנחנו לא בטוחים אם לא יהיה לנו קר מדי לישון בו בלילה באזורים היותר צפוניים.

  התכנון בגדול הוא כזה:
  יום 1 – הגעה לסיאטל
  יום 2 – סיאטל
  יום 3 – סיאטל
  יום 4 – פארק אולימפיק, וושינגטון
  יום 5 – פארק אולימפיק, וושינגטון
  יום 6 – פארק רייניר, וושינגטון
  יום 7 – פארק רייניר, וושינטגון
  יום 8 – נסיעה לפארק גליישר
  יום 9 – הגעה לפארק גליישר
  יום 10 – פארק גליישר
  יום 11 – פארק גליישר
  יום 12 – נסיעה לפארק ילוסטון
  יום 13 – פארק ילוסטון
  יום 14 – פארק ילוסטון
  יום 15 – פארק גרנד טטון
  יום 16 – פארק גרנד טטון
  יום 17 – נסיעה למואב
  יום 18 – פארק קניונלאנד
  יום 19 – פארק ארצ׳ס
  יום 20 – נסיעה לפארק זאיון
  יום 21 – פארק זאיון
  יום 22 – פארק זאיון
  יום 23 – לאס וגאס

  מכאן יש 2 אופציות, שבתכל׳ס הסיבה היחידה שאנחנו רוצים להחליט ביניהן כרגע היא כדי להבין אם אנחנו מזמינים טיסה חזרה לארץ מסאן פרנסיסקו או סאן דייגו.

  אופציה 1
  יום 24 – נסיעה לפארק יוסמיטי דרך עמק המוות
  יום 25 – פארק יוסמיטי
  יום 26 – פארק יוסמיטי
  יום 27 – סאן פרנסיסקו
  יום 28 – סאן פרנסיסקו
  יום 29 – סאן פרנסיסקו וחזרה לארץ

  אופציה 2
  יום 24 – לאס וגאס / לוס אנג׳לס
  יום 25 – לוס אנג׳לס
  יום 26 – נסיעה על כביש 1 לסאן דייגו
  יום 27 – סאן דייגו
  יום 28 – סאן דייגו
  יום 29 – סאן דייגו ויציאה לארץ

  המון המון תודה!

  1. ענת

   הי עמרי,
   לא ציינת אם עם ילדים ואת גודל הקראוון. זה חשוב משתי סיבות –
   1. היכולת שלכם לנסוע בכבישים כמו ה-going to the sun road
   2. מהירות הנסיעה שלכם. לנסוע ב-class B קומפקטי זה לא שונה מהותית מלנהוג ברכב. לעומת זאת קראוון class c של עשרה מטר ויותר, מאט אתכם. גם בגלל חוקי התנועה (מגבלת מהירות למשאיות) וגם כי כדאי לנסוע לאט, במיוחד אם לא רגילים.
   חוץ מזה, קראוון משמעו זמן כניסה וזמן יציאה מכל קמפ, וגם צורך בהזמנת מקומות בקמפים השונים. אתם מכוונים למקומות מאד מבוקשים כאן ועדיין בתקופת קורונה (כלומר הרבה מטיילים בקראוונים). הייתי בכלל מתחילה בלבדוק אם יש מקומות בקמפים.

   לגבי העומס, מציעה לכם להושיב את התכנית על טבלה מסודרת ובה לכתוב בדיוק מה עושים כל יום. כולל זמני התארגנות בבוקר ובערב (אם בקראוון), זמני נהיגה (לא לשכוח להוסיף 20% למה שגוגל מפס מציע, ואפילו 25% עם קראוון) ובעיקר מה התכנים שאתם רוצים. מסלולים ברגל? באיזה אורך? שיט באגם בגליישר? תכניות ריינג'רים? סתם נסיעה לראות נופים? כל אלו יכתיבו את הקצב שלכם ואת התחושה של ההספק. לטעמי, זה קצת צפוף. יחס לא אידיאלי של זמן נהיגה לזמן במקומות השונים. ילוסטון, למשל, זה פארק שהייתי נותנת לו לפחות חמישה ימים. אבל אם כל מה שמעניין אתכם זה אולד פיית'פול והגרנד קניון של הילוסטון, אז תספיקו ביומיים. כנ"ל לכל אחד מהמקומות.

   לגבי מזג האוויר, בפארק גליישר הכביש החוצה את הפארק נסגר בדרך כלל בשבוע השלישי של ספטמבר וזה כי אז מתחילים השלגים. רוב המסלול הזה יהיה קר בספטמבר, אבל לא ברמה שצריכה למנוע טיול. פשוט להערך עם ביגוד ושמיכות בקראוון בהתאם. מקווה שעוזר. זה מסלול מהמם בשתי הקומבינציות ואני בטוחה שתהנו מאד! אם היה אפשר להוסיף כמה ימים, הייתי מוסיפה. מעבר לזה, תבנו לכם תכנית יומית מסודרת ותנסו לראות איך זה עובד עבורכם. בהצלחה!

   1. עמרי

    היי ענת,
    תודה רבה על התשובה המושקעת!
    אכן לא ציינתי, אנחנו בלי ילדים. לגבי גודל הקרוואן – תכננו לקחת class B, אבל בגלל שאין כמעט בכלל זמינות של קרוואנים ושל מקומות בקמפים בתקופה הזאת, אנחנו נרד מהרעיון של הקרוואן ונטייל באוטו.
    בנוסף, לא הצלחנו להשיג טיסות נורמליות במסלול המתוכנן, ולכן החלטנו לשנות את המסלול כך שננחת בדנבר ונסיים בסאן פרנסיסקו, וגם הצלחנו להאריך את זמן הטיול ל30 יום.
    בגלל שאנחנו נוחתים בדנבר, אבל רוצים גם לשלב את האיזורים החמים יותר של נבאדה וקליפורניה, חשבנו לעקוב אחרי המסלול שלך שנקרא ״מסלול הרוקיז האמריקאיים: קולורדו, וויומינג ומונטנה 21-33 ימים״ עד יום 14, ולאחריו להמשיך לפארקים של יוטה באיזור מואב או לפארק זאיון, ומשם לסן דייגו, לוס אנג׳לס סאן פרנסיסקו.
    מצד שני, בגלל שבספטמבר המזג אוויר בגליישר לא יהיה אידיאלי, וכדי קצת להוריד מרחקים ולרווח את הטיול, חשבנו שאולי עדיף לא להצפין לגליישר אלא להתרכז בקולורדו, ילוסטון ומואב ביוטה, ומשם להתחיל להדרים לפארק זאיון ולאחר מכן לסן דייגו, לוס אנג׳לס וסן פרנסיסקו. אנחנו קצת חוששים שאולי באופציה הזאת לא כל כך נראה בעלי חיים, אבל לא מכירים מספיק.
    כמובן שנושיב את המסלול על טבלה מסודרת, אבל רצינו לשמוע את דעתך. ההרגשה שלי היא שעדיף לוותר על הגליישר ולהתמקד באופציה השניה, במיוחד בגלל שבחלק מהימים אנחנו רוצים לעשות מסלולים יומיים בפארקים של לפחות כמה שעות הליכה.

 2. מור

  היי ענת! חייבת לציין שהאתר שלך פשוט נפלא, עוזר לנו המון בתכנון הטיול, מאד ברור, מקיף ומועיל. אז קודם כל תודה!
  נשמח להתייעצות. אנחנו זוג צעיר, עושים טיול ארוך של חודשיים וחצי מחוף לחוף. יש שלב בו התקשינו מעט בתכנון. לאחר היציאה מהילוסטון יש לנו 6 לילות להגיע לווגאס (עם גמישות קלה), בהם נרצה לשלב את היעדים הבאים (לפי סדר העדיפויות שלנו):
  *יציאה מהילוסטון בבוקר-צהריים*
  1- גראנד קניון
  2- עמק המונומנטים
  3- קניון אנטילופ
  4- ברייס
  5- זאיון
  6- חשבנו לשלב גם את הארצ'ס, אבל לא בטוחים שיש זמן
  *הגעה לווגאס*
  האם לדעתך אפשרי להספיק את הכל, באיזה סדר הגיוני מבחינת הנסיעות? אם לא את כולם, על מה היית ממליצה לוותר?

  1. ענת

   הי מור,
   שמחה שהאתר עוזר! לשאלותיך, התכנון הזה עמוס למדי. אני לא רואה איך אפשר יהיה לשלב גם את מואב (ארצ'ס וקניונלנדס). הסדר ההגיוני יהיה –
   1. יום נסיעה אינטנסיבי (12 שעות נהיגה ואולי יותר) מג'קסון, וויומינג ועד איזור מוניומנט ואלי.
   2. סיור מודרך רכוב בעמק המוניומנטים (אין אפשרות לסיור עצמאי ומדובר בסיור יחסית יקר) ואז הגעה לפייג'. לא בטוח שתספיקו את קניון אנטילופ באותו היום – תלוי בשעת הסיור.
   3. קניון אנטילופ + לייק פאואל (ממש חבל לפספס אם אתם באיזור)
   4. יום נסיעה לפארק לאומי גרנד קניון (גדה דרומית, ה"שווה" יותר)
   5. נסיעה לברייס, ביקור בפארק והמשך נסיעה לספרינגדייל (צמוד לזאיון)
   6. יום ביקור בזאיון
   7. הגעה לוגאס
   רק שימו לב לא לשכוח להכניס את פארק הגרנד טטונס בתכנון של ילוסטון. אם חסר לכם יום, מה שהייתי מורידה באופן אישי זה את מוניומנט ואלי (היות ואין באמת אפשרות לסייר בו באופן עצמאי). תהנו!

 3. דנה

  היי ענת, ראשית תודה רבה על הבלוג הנפלא הזה שלך שעוזר מאוד בבניית הטיול לארה״ב והטיפים שלך שווים זהב. רציתי להתייעץ בקשר ללוס אנג׳לס, אנחנו נגיע אליה במסגרת ירח הדבש שלנו ממש בסוף אחרי 5 שבועות של טיול..זה יהיה בסוף ספטמבר. אנחנו מקדישים לעיר 3 וחצי ימים ואני קצת מתחילה להצטער על כך שכן מרגיש לי שהעיר יחסית משעממת. אנחנו לא חובבי פארקים כמו דיסנילנד, בכל זאת בשביל החוויה החלטנו להקדיש יום אחד ליוניברסל סטודיוס, אבל אין לי ממש רעיונות מה לעשות בשאר הימים.. קצת הוליווד ושדרת הכוכבים, בוורלי הילס, וניס ביץ׳ ושוק האיכרים.. וזהו.. את כל הדברים שהזכרתי אני יכולה לעשות ביום אחד, ונשארתי עם יום מיותר.. האם כדאי לנו לנסוע ליום אחד לסן דיאגו? (הלוך חזור באותו היום לLA)

 4. מאור אלבז

  היי ענת, יש לך בלוג נפלא ואני קורא בו המון על מנת לתכנן את הטיול שלי. יש לי שאלה לגבי הפארקים זיון ויוסימיטי, ליוסימיטי הקצבתי 3 ימים (2 לילות, עזיבה והגעה מסן פרנסיסקו) ולפארק ציון גם 3 ימים (2 לילות, עזיבה והגעה מוגאס) האם זה יותר מדי לפארקים הללו? ועוד שאלה איפה מומלץ לישון ביוסימיטי?
  תודה!

  1. ענת

   הי מאור,
   לא ציינת מתי הטיול ומה אתה רוצה לעשות בפארקים. יום אחד מלא זה המינימום בכל אחד מהפארקים. בעונה המתאימה ואם אוהבים לשלב טיולים רגליים במסלולים, אפשר גם הרבה הרבה יותר. אנחנו בילינו במצטבר שבוע ביוסמיטי ושבוע בזאיון ואני בטוחה שעוד נחזור בעתיד. מציעה לך להכנס לאתרי הפארקים או אפילו לדפים הרלבנטיים כאן בבלוג, להתרשם מהמסלולים ולראות עד כמה מתאים לך לבלות שם. רק קח בחשבון גם את נושא מזג האוויר בהתאם למועד הנסיעה. והנה קישור לדף על לינה ביוסמיטי עם הסברים לגבי כל האופציות. תהנה!

 5. הילה לוי

  שלום, האם יש באיזה שהוא מקום באתר שלך התייחסות לעלויות ?
  כלומר איך אוכל לדעת סדר גודל של עלות טיול (לדוגמה הטיול הזה עליו אני מגיבה) ?
  ברור לי שההערכה היא גסה ותלויה במקומות הלינה וכד' …
  תודה
  הילה

 6. יסמין

  שלום ענת,
  האתר שלך פשוט נפלא ומלא מידע מועיל.
  אנחנו נוסעים ב 6 ספטמבר 2018 לארה״ב ל 3 שבועות – זוג בגיל 50 ללא ילדים.
  הטיסה מהארץ ל Los Angeles.
  אנחנו רוצים לבקר בילוסטון+טטון, לאס וגס וסן פרנסיסקו.
  חשבנו לטוס מ LA לבילינג ולקחת משם רכב ל 4-6 ימים ילוסטון+טטון, אחר כך 3 ימים לאס וגס + תצפית skywalk בגרנד קניון, משם 3-4 ימים סן פרנסיסקו דרך פארק סקויה, ובסוף יומיים דרך כביש 1 בחזרה ללאס אנג׳לס.
  הייתי מאד רוצה לשלב:
  1. טיול שלכת
  2. מועדונים עם מוזיקה אמריקאית של פעם 🙂 קאונטרי, בלוז וכד׳
  3. מקומות אחרים מיוחדים

  כפי שאת רואה הטיול עדיין ממש בקוים כלליים. תוכלי להוסיף דגשים על מקומות בדרך? ואיפה ניתן לשלב את 1-3?

  תודה רבה, יסמין

  1. ענת

   הי יסמין,
   תבררו טוב לגבי הרכב. בילינגס היא לא עיר מרכזית בארה"ב (למרות שהיא בירת מונטנה). לדעתי רבות מסוכנויות הרכב שם הן סניפים מקומיים שלא יאפשרו לכם להחזיר רכב בלוס אנג'לס, או לחלופין יגבו על כך מחיר גבוה מאד. יותר הגיוני לטוס לסולט לייק סיטי. זה אמנם עוד כמה שעות נסיעה, אבל זו עיר גדולה יותר בהרבה ועם יותר אפשרויות. תבדקו את זה לפני שאתם מזמינים טיסות.
   בדרך כלל משלבים את יוסמיטי בין איזור וגאס לאיזור סן פרנסיסקו. בעיקרון, יוסמיטי מרשים יותר מסקויה אנד קינגס (שגם הוא לא קוטל קנים). בכל מקרה, שימו לב שאתם נותנים מספיק זמן לכל מקום. צריך להושיב את התכנית הזאת על ימים בצורה מדויקת יותר ולבדוק כמה זמן נסיעה יוצא לכם בכל יום, כי מדובר בכל זאת במרחקים מאד גדולים. אין טעם לשלב יעדים אם אין לכם זמן להגיע אליהם. כשאתם בודקים זמני נסיעה בגוגל מפס, תמיד תוסיפו עשרים אחוז להערכה שגוגל נותן לכם ולפי זה תעבדו.

   1. טיול שלכת זה לא במערב. יכול להיות שתראו קצת שלכת זהובה של צפצפות במקומות הגבוהים פה ושם ביוטה (אם כי אתם קצת מוקדם בעונה בשביל זה), אבל השלכת הדרמטית של ארה"ב היא לגמרי במזרח היבשת. אם יש לכם זמן ואפשרות לטוס בסוף לשבוע במזרח, בהחלט תוכלו לשלב את זה. במסלול הזה, אי אפשר. תוכלי לקרוא כאן עוד על טיולי שלכת בארה"ב.

   לגבי 2 יש מן הסתם מועדונים של מוזיקה מכל הסוגים בכל הערים הגדולות שתהיו בהן, אז תוכלו לחפש בכל מקום הופעות ובילויים בהתאם לתאריכים המדויקים. אם אתם רוצים ממש את האווירה של בירות המוזיקה של ארה"ב, פסטיבלים וכאלו, זה באיזור אחר בארה"ב (ממפיס וכד'). מוזיקת קאנטרי תוכלו למצוא במונטנה וואיומינג, אבל שוב, תצטרכו לחפש בכל מקום ספציפית. אנחנו אישית נהננו מהופעה בעיירה ג'קסון בוויומינג (פארק גרנד טטונס) שאפשר לקרוא עליה כאן.

   3. לא נראה לי שיחסרו לכם מקומות מיוחדים 😉 מוזמנים לקרוא כאן בבלוג על כל אחד מהיעדים, כולל בסיכומי הטיולים שלנו. אם זה טיול ראשון לארה"ב, אז לזכור שהכל יהיה מיוחד מאד מבחינתכם ולא לנסות לדחוס יותר מדי אירועים ומקומות. להכנס לאווירה ופשוט להנות מהדרך.

   בהצלחה!

 7. אתי אופיר

  היי ענת,

  תודה רבה על התגובה המהירה והמפורטת שלך, היא עזרה לנו רבות 🙂
  בעקבות התגובה חשבנו עוד והגענו למסקנה שאולי כדאי לוותר על פארק גליישר, ובמקום לנסוע ממאונטיין הום איידהו לכיוון פורטלנד וחופי אורגון, קרייטר לייק ולהגיע לסן פרנסיסקו.
  זה המסלול שחשבנו עליו: https://goo.gl/maps/obWxNNufB3p
  חשבנו לאור התגובה שלך שאולי מסלול זה גם יעזור לנו להימנע משריפות בדרך. מה נראה לך? אילו מקומות נראה לך שכדאי לבקר במסלול זה?
  תודה רבה, אתי

  1. ענת

   הי אתי, בסה"כ המסלול נראה לי יופי אבל לא הושבתי אותו בחלוקה לימים, אז אני סומכת עלייך בזה. לגבי השריפות, אין שום אפשרות לדעת, לצערי. השנה היה שבוע שבו הכל בער, מונטנה, איידהו, וושינגטון ואורגון, בערך במקביל. כמויות מטורפות של עשן. חשוב להבין שכמעט תמיד הכבישים פתוחים והבעיה העיקרית היא עם איכות האוויר הגרועה. אין ברירה אלא לנסוע עם מודעות לנושא ואם נופלים על תקופת שריפות, אז לעקוב אחרי מפות זיהום האוויר ולהחליט בשטח מה עושים. מבחינת מקומות למסלול, מציעה לך להציץ גם במסלול הזה וגם בזה ולראות. יש שם התייחסות גם לאיזורים האלו. מחזיקה לכם אצבעות לאוויר נקי וטיול נפלא!

   1. אתי אופיר

    היי ענת,

    שוב תודה על התגובה ובכלל האתר שלך מקסים ועוזר מאד 🙂 עכשיו כשזה המסלול שאנחנו רוצים, אתחיל את החלוקה לימים וכמובן אמשיך להעזר במידע הרב והמועיל באתר שלך (וארשה לעצמי לשוב ולהתייעץ במידת הצורך..)
    המון תודה על הכל

 8. אתי אופיר

  היי ענת,
  אנחנו זוג עם ארבעה ילדים המתכננים טיול של כשלושה שבועות באוגוסט 2018 לאזור המערבי של ארה"ב. הילדים יהיו בני 18,15,11,7 והם למודי טיולים ולא מפונקים בעליל. בגדול אנחנו רוצים מאד להיות בילוסטון וכן נבקר קרובים באיידהו בעיר מאונטיין הום. היינו גם רוצים להגיע לסן פרנסיסקו, וגם פארק גליישר ממש נראה לנו כמו מקום שהיינו רוצים לבקר בו, העניין הוא שאנחנו לא רוצים להעמיס על עצמנו בנסיעות ארוכות מידיי, ולכן ההתייעצות איתך. האם יש אפשרות לעשות מסלול מסולט לייק סיטי לילוסטון, גליישר, מאונטיין הום ואז עד לסן פרנסיסקו? או האם כדאי לוותר על גליישר? האם יש מקומות שכדאי לבקר בהם בדרך ממאונטיין הום לסן פרנסיסקו? עוד אפשרות שחשבנו עליה היא לעשות מסלול מעגלי המתחיל בסיאטל, גליישר, ילוסטון, מאונטיין הום וחזרה לסיאטל. אשמח להכוונה.

  תודה רבה,
  אתי

  1. ענת

   הי אתי,
   נשמע כמו יופי של טיול מבחינת הרכב המשתתפים והעיתוי. סן פרנסיסקו אכן רחוקה ובעיקר דורשת חצייה של נבאדה הענקית. לא בלתי אפשרי אבל לקחת בחשבון שזה יומיים נסיעה בלי לעשות כמעט כלום בדרך (או 3-4 ימים עם עצירות בלייק טאהו ויוסמיטי, כשעדיין יש לפחות יום נסיעה ארוך אחד בין מאונטיין הום לרינו, נבאדה). זו נסיעה חביבה מאד בעיני, עוברים בעיירות רפאים בנבאדה ומתרשמים מהמרחבים העצומים של המערב. עקרונית, אפשר לעשות מסלול כזה אבל כן, תהיינה נסיעות ארוכות, אז לגמרי לשיקולכם. זה בהחלט מסלול אינטנסיבי, אבל כל מסלול שישלב גם את החוף (סיאטל או סן פרנסיסקו) בהכרח ישלב הרבה נסיעה. אם לעשות מסלול מסיאטל וחזרה אליה, אז לדעתי, רק אם יש 5-6 ימים לטייל מסביב לסיאטל (מאונט ריינייר ורצוי גם אולימפיק). סתם לנסוע את כל הדרך רק בשביל לראות את סיאטל עצמה, לדעתי ממש לא שווה. היא חביבה אבל הרבה פחות מעניינת מסן פרנסיסקו.
   אני חושבת שאם אתם רוצים את איזור החוף, שווה להוסיף שבוע לטיול. בשלושה שבועות ובפרט אם אתם חוששים מהעמסת נסיעות ארוכות, עדיף להשאר ברוקיז כל הטיול.
   נקודה חשובה נוספת – מדובר באוגוסט ואם לשפוט מהשנים האחרונות, יש סיכון גבוה לשריפות ענק בנתיבים שלכם. מה שאומר נכונות לגמישות מקסימלית. קחו בחשבון.

 9. גיא

  היי ענת – תודה רבה על כל מידע 🙂

  אנחנו זוג צעיר (35) עם ילד (2.5) ורוצים לעשות טיול הקיץ, נטו כ-18 יום, נחיתה וחזרה בסאן פרנסיסקו (מגיעים מלונדון). אנחנו מאוד רוצים לעשות טיול שונה עם הרבה טבע, ובגדול שמחים להתרחק מקליפורניה (לוס אנגלס למשל) ומלאס וגאס, מה גם שהתאריכים המדוברים הם אמצע אוגוסט וגם ככה יהיה חם מאד.
  האם תוכלי להמליץ על קווי מסלול כללים הדומים לטיול הזה לטיול של 18 יום נטו, כולל 2-3 ימים בסאן פרנסיסקו בסוף הטיול (כלומר 15 יום נטו לטבע)? שנינו מיטיבי לכת ושמחים לעשות טיולי טבע, המגבלה היחידה היא מסלולים סבירים להליכה עם ילד על הגב (למשל, לא הליכה על סף תהום 🙂 תודה, גיא

  1. ענת

   הי גיא. קליפורניה מדינה עם טבע מהמם ואם יש לכם רק 18 יום דווקא הייתי ממליצה לכם לטייל רק בקליפורניה 🙂 אולי משהו כזה –
   2 ימים מונטריי והאיזור
   3 ימים יוסמיטי
   3 ימים לייק טאהו
   3 ימים פארק לאומי לאסן
   3 ימים פארק הרדוודס באיזור Arcata ודרומה לו
   1 יום חזרה לסן פרנסיסקו

   לחלופין, אם אתם ממש בעניין של מסלולי הליכה ארוכים, אין מניעה גם לעשות 5 ימים ביוסמיטי, 5 ימים בסקויה אנד קינגס ונניח 3 באיזור מונטריי וצפון כביש 1. זה יצא לכם פחות נסיעות ולא יחסרו לכם מסלולי הליכה 🙂

   1. גיא

    היי ענת, עדכון קטן עכשיו כשיש לנו טיסות והתייעצות קצרה. בשעה טובה הזמנו כרטיסים מלונדון ללאס וגאס (בסופו של דבר במקום סאן פרנסיסקו, משיקולי מחיר בעיקר). אנחנו נוחתים בוגאס ב14:00 ב-13.8 וממריאים משם ב31.8 אחה"צ, כלומר 19 יום ברוטו. חשבתי על מסלול בסגנון הבא – אבל לא בטוח 1) אם ריאלי 2) מה לעשות בימים באמצע – אשמח לחוות דעתך:
    יום 1 – נחיתה בוגאס ונסיעה ישר לספריגדייל ללינה
    יום 2 – שמורת טבע zion ולינה באותו המקום
    יום 3 – קניון ברייס ולינה עדיין בדרום יוטה (אולי בסאלט לייק אם נספיק?)
    יום 4 – יום נסיעה בעיקר והגעה לג'קסון
    יום 5 – גרנד טטון
    יום 6 – ילוסטון
    יום 7 – ילוסטון
    יום 8 – ילוסטון ונסיעה של ארבע שעות מאחה"צ לכיוון crates of the moon
    יום 9 – יום טיול ב"איזי" בשמורת טבע
    יום 10-11 – לא יודע כל כך מה כדאי לעשות פה – נשמע על פניו קטע נסיעה די משעמם, המלצות?
    יום 12 – לייק טאהו והגעה בערב לאיזור סאן פרנסיסקו
    יום 13 – סאן פרנסיסקו
    יום 14 – סאן פרנסיסקו
    יום 15-17 יוסמיטי אבל לא בטוח באיזה מסלול – תוכלי להמליץ? אידיאלי הגעה לוגאס ביום 17 בערב
    יום 18 – וגאס
    יום 19 – שוטטות אחרונה בוגאס וטיסה

    אם יש המלצות אחרות לטיול מעגלי מוגאס אשמח לשמוע – בגדול הדברים החשובים לנו הם:
    1) עדיפות לטיול שיש כמה נקודות בהן אפשר לישון 2-3 לילות (פשוט יותר נוח עם ילד קטן נראה לי לעשות מן נסיעה-כוכב-נסיעה-כוכב וכו)
    2) עדיפות להתחמק מהאיזורים הממש חמים ולא לבלות שם את רוב הטיול (כלומר מעדיפים לא לעשות טיול מעגלי מזרחי ביוטה, אריזונה, וניו מקסיקו כי נראה לי טירוף מבחינת חום)
    3) אידיאלית היינו רוצים לעבור בסאן פרנסיסקו באיזשהו שלב בעיקר כדי לבקר חברים קרובים שמתגוררים שם.

    המון תודה! גיא

   2. ענת

    גיא, אני בעיקרון לא אוהבת לבנות על נסיעה של כמה שעות אחרי נחיתה מטיסה טרנס-אטלנטית. אצלנו לפחות מה שבעיקר רוצים זה להגיע לחדר במוטל, להתקלח ולנוח. נסיעה מוגאס לזאיון זה שלוש שעות. יותר בריא לדעתי לקחת חדר בוגאס, להסתובב בסטריפ שעתיים אם יהיה לכם בכלל כוח, לקרוס מוקדם לישון ואז במילא תקומות בשלוש לפנות בוקר בגלל הג'ט לג ותוכלו להתחיל לטייל בזאיון ממש מוקדם. יום שלוש קצת צפוף לדעתי. תצאו בחמש-שש בבוקר (ג'ט לג! הוריי!) תהיו בברייס 3-4 שעות ואז תתחילו נסיעה של חמש שעות לסולט לייק. שזה נשמע בסדר אבל קחו בחשבון שיכול להיות שבשלוש ארבע תרגישו ממש עייפים. זה אחלה כביש נוח אבל נוסעים בו במהירויות מטורפות מסביבכם (חופשי 120 מייל לשעה ובנתיבים האיטיים יש משאיות בגודל אמריקאי). בקיצור, צריך להיות עירניים מספיק בנהיגה הזו. מה שאני מציעה לכם ביום הזה זה לא להחליט אם מגיעים בטוח עד סולט לייק ולראות עד איפה מגיעים. תוכלו למחרת להשלים הגעה עד ג'קסון.
    את יום 9 תעביר לילוסטון, לדעתי. לא יודעת לאיזו שמורת טבע התכוונת אבל אין שום דבר שדומה לעוצמות של ילוסטון בדרך. למעשה, גם על קרייטרס תרגיש חופשי לוותר בהנחה שמדובר בביקור ראשון שלכם בילוסטון. יש הרבה יותר מה לראות ולעשות בילוסטון מאשר בקרייטרס אוף דה מון. ימים 10-11 – נוסעים בכיף. צידנית עם שתיה קרה, מוזיקה טובה והנאה מאווירת רוד טריפ נינוח. אלו כבישים קלים לנהיגה וריקים. ממש כיף לדעתי. סן פרנסיסקו ויוסמיטי טיפה צפוף. אפשרי, אבל תבדוק טוב עד כמה באמת סן פרנסיסקו חשוב לכם. היא מוסיפה לכם 10 שעות נהיגה בשביל יומיים בעיר וביקור חברים – אולי שווה ואולי לא, תחליטו אתם. אתם יכולים במקום זה לרווח ביוטה, ילוסטון ולייק טאהו. זה מה שהייתי עושה (אני לא מאמינה ב"מאסט" אלא במה שטוב לטיול שלכם 🙂 ).
    מבחינת חום, יהיה לכם חם. בגרנד טטונס ובילוסטון קצת פחות חם (וזה חום יבש כשזה חם). בשאר המקומות קחו בחשבון שיכול להיות חם בהתאם לגובה שאתם נמצאים בו. גם ביוסמיטי. אם חשוב לכם פחות חם, רווחו ברוקיז והייתי שוקלת אפילו להרחיק לגליישר על חשבון הגיחה מערבה לסן פרנסיסקו ויוסמיטי. קשה לנבא טמפרטורות. אתם יכולים ליפול על ימים קרירים או על גל חום, פשוט קחו בחשבון אם זה קריטי עבורכם. מקווה שעוזר. בסה"כ זה אחלה מסלול כל עוד אתם מבינים את המשמעות של שעות הנהיגה (במיוחד הגיחה לס"פ).

 10. עינב

  היי ענת ! מאוד מתרשמים מהאתר שלך, מהמסלולים ומהטיפים ולומדים מהם הרבה.
  אנחנו זוג, טסים באמצע יוני. טיסה וחזרה מלוס אנג'לס, יש לנו 35 יום נטו .
  מעוניינים לשכור רכב ולישון חלק נכבד מהזמן באוהל בחניוני לילה.
  אנחנו מאוד אוהבים לטייל אך רוצים גם זמן באיזי וזמן מספק בערים הגדולות.
  על פניו המסלול הנ"ל ניראה לנו מאוד מתאים.
  תוהים האם כדאי להשקיע הרבה זמן נסיעות כדי להגיע ולטייל בילוסטון או שכדאי להסתפק ו"למרוח" את המסלול הקלאסי שמוצע במסלול אחר ולוותר על ילוסטון.
  אני יודעת שקשה להשוות אבל האם יש בילוסטון דברים שלא ניראה בפארקים אחרים כמו יוסמטי, ברייס, זיון, וגראנד קניון.
  תודה רבה !

  1. ענת

   הי עינב, אכן ילוסטון שונה מאד מהפארקים של דרום-יוטה ואריזונה. מאד מאד. גליישר שונה אפילו יותר. לדעתי, בעונה הזאת בהחלט שווה לעשות את המאמץ להגיע גם לילוסטון ולגליישר, בפרט כי באיזורים הדרומיים יותר יהיה חם מאד ואילו בילוסטון וגליישר יהיה קריר ונעים. בכל מקרה, הנופים והטבע שונים מאד. בילוסטון יש לכם את הגייזרים והאגנים הגיאותרמיים. בגליישר יש לכם קרחונים ונופי הרים מהממים. בשניהם יש שפע של בעלי חיים שלא תראו במקומות הדרומיים יותר. אם כבר, הייתי שוקלת להוריד ימים באיזורי הדרום כדי להוסיף אותם בילוסטון וגליישר. בכל מקרה זה טיול מדהים ותהנו מאד.

 11. ענבלית

  תודה רבה על אתר נפלא עם ידע נרחב

 12. ענבלית

  היי ענת
  אני ובעלי מתכננים טיול ראשון לארהב. אשמח לקבל טיפים בספטמבר אוקטובר. בערך 20 יום במערב ארהב – חשבתי לסיים בניויורק בלוס אנגלס.

  1. ענת

   תודה על המחמאות לאתר 🙂
   ציינת בשאלה גם את ניו יורק, שכמובן לא נמצאת במערב. לדעתי, אם יש לכם רק שלושה שבועות, לא כדאי לפצל בין המערב והמזרח. למערב כדאי להקדיש מינימום של שלושה שבועות בפני עצמו. לא נורא לא להגיע לניו יורק בטיול ראשון (אנחנו הגענו אליה רק בטיול השלישי שלנו בארה"ב). כאן יש מסלול לטיול בדרום-מערב ארה"ב ותוכלו לראות למה שלושה שבועות הם פרק זמן די מינימלי לאיזור.
   לחלופין, בהחלט אפשר להנות מטיול ראשון נפלא בצפון-מזרח, בפרט בחודשים ספטמבר-אוקטובר, תקופה מעולה לטיולי שלכת. הנה המלצה למסלול באיזור.

 13. אליק

  שלום ענת
  תודה רבה רבה רבה על האתר המדהים הזה. אנחנו מתכוונים לטייל אי״ה באוגוסט באזור ילוסטון וקולרדו (פארק הרי הרוקי, כביש 550 וכו׳), ואני נעזר המון בכל המידע שיש כאן.
  שאלה לי: התיאורים שלך של פארק גליישר עושים רצון עז לבקר בו. האם הנוף בדרך הנסיעה אליו (מאזור ילוסטון) הוא גם יפה, או שזה תהיה נסיעה שכולה נועדה רק על מנת להגיע לפארק הגלישר?
  זמננו מוגבל יחסית, כי יש לנו רק עשרים יום ואנחנו דתיים, כך שאנו לא מטיילים בשבת…
  תודה רבה, אליק

  1. ענת

   אני שמחה שהאתר עוזר 🙂
   אם זמנכם מוגבל, סעו ישירות בין הפארקים. יש מקומות חביבים לבקר בדרך, אבל הם לא באותה ליגה כמו הנופים של ילוסטון וגליישר.

התגובות נעולות.