יום 80 – פארק גליישר

ניצלנו את העובדה שאנחנו לנים קרוב מאד לכניסה המערבית של פארק גליישר לטיול בוקר בפארק. כמה מילים לגבי המבנה של הפארק המיוחד והיפה הזה. גליישר ממוקם על הרי הרוקיז באיזור הצפוני ביותר שלהם בארה"ב, בערך במרכז הפארק, עובר מצפון לדרום קו פרשת המים היבשתי, הקרוי הקונטיננטל דיוויד ומחלק את הפארק לצד מערבי ומזרחי. בגדול, הצד המערבי גשום יותר וירוק יותר, ואילו הצד המזרחי מתהדר בהרים גבוהים וחשופים יותר, בהם ניתן לראות יותר בקלות בעלי חיים. הפארק הוא אחד העשירים ביותר בארה"ב בבעלי חיים גדולים. החל בצבאים, אלקים, מוסים וכלה בזאבים, דובים שחורים ודובי גריזלי.

בגליישר כבר היינו בטיול הקודם, אבל אז היינו בעיקר בצד המזרחי של הפארק. בצד המערבי רק עברנו בדרכנו לקנדה. הפעם רצינו להקדיש יום גם לצד זה, למרות שידענו שאת עיקר הביקור שוב נכוון לצד המזרחי.
נסענו בתוך הפארק אל מסלול קל וידוע המכונה מסלול הארזים Trail of the Cedars, מסלול קל שרובו דק עץ נוח שנגיש גם לכיסאות גלגלים. מתוך מסלול זה יוצא מסלול טיול קצת יותר מאתגר אל עבר אבאלנש לייק ובו בחרנו לטייל. המסלול מקסים, מוצל ברובו ועובר בחלקו לצד ערוץ הנחל. אני ממליצה בחום למי שבוחר לטייל רק במסלול הארזים הקל, לצאת אל מסלול האבאלנש לייק, ולו לכמה מאות מטרים, כדי לחוות את הזרימה היפה והאשדים בנחל. שווה ללכת את כל המסלול ולהגיע עד אבאלנש לייק המקסים, שממוסגר בהרים מושלגים. אני חושבת שהמראה יפה עוד יותר אחר הצהריים, כשהשמש מאירה את ההרים עצמם.

אחרי שסיימנו את המסלול נסענו בחזרה "העירה". עברנו בחדר שלנו להתרעננות ואז המשכנו לכיוון קאליספל. אחרי שעת אינטרנט בסטארבקס בקאליספל, עשינו קניות של אוכל לקראת היציאה לחלק המזרחי של גליישר ונסענו לשדה התעופה בקאליספל. כשהגענו, הסתבר שמדובר בשדה תעופה של מטוסים פרטיים זעירים ומטוסי כיבוי אש, ואילו טיסות נוסעים בכלל מגיעות לשדה אחר, שנקרא גליישר פארק אינטרנשיונל אירפורט. מי היה מעלה על דעתו שבקאליספל, שהיא קטנה מפרדס-חנה באוכלוסייתה, יהיו שני שדות תעופה… בסופו של דבר, הגענו אל השדה הנכון ואספנו את ארנון לפגישה מחודשת מלאת התרגשות. למרבה המזל, ארנון לא עוקב אחרי הבלוג שלנו, כך שיכלנו לבלבל לו את המוח כל הדרך בסיפורים ועדכונים…

תמונות ממסלול הארזים ואגם אבאלנש –

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. סבתא חגית

    האם דן גבה כל כך? גבר גבר הבחור, אני שמחה שארנון הצטרף אליכם כל הכבוד ארנון.
    ככה ענת בחבורה של 4 גברים בטח מתפנקת כל היום, חחחחחחחחח

התגובות נעולות.