היום ה-36 – צפון מסצ'וסט

היום ה-36 לטיול היה יום שישי, ממש לפני כמה ימים, אז הגיע הזמן לסגור פערים…

עזבנו את בוסטון בבוקר אותו היום ונסענו לבקר בסיילם, מסצ'וסטס. סיילם ידועה בעיקר במשפטי המכשפות שהתנהלו בה במאה ה-17. פרנסי העיר דאז היו וודאי מתחלחלים לו היו רואים למה גרמו – העיירה מהווה כיום מוקד משיכה תיירותי לכל ענייני הכישוף. יש בה שלושה מוזיאוני מכשפות שונים, סיורי רוחות רפאים ושלל חנויות ניו אייג'. בקיצור, המכשפות ניצחו ובגדול.

הסיור שלנו בעיר התמקד בפארק ההיסטורי הלאומי שבה, שמנוהל על ידי רשות הפארקים. הפארק מתעלם באלגנטיות מכל נושא המכשפות ומתמקד בעברה של סיילם כעיר נמל המתבססת על מסחר ימי ענף. הגענו למרכז המבקרים, לקחנו את חוברות הג'וניור ריינג'ר ויצאנו בעקבותיהן למסע באיזור הנמל ההיסטורי שם היינו צריכים למצוא כל מיני מקומות שצוינו בחוברת.

אחרי שסיימנו את הסיור חזרנו למרכז המבקרים לקבלת סיכות הג'וניור ריינג'ר. במרכז המבקרים מצאנו הפניות והתייחסויות לפארקים היסטוריים באחרים באיזור, ביניהם אחד שעוסק בהפקת ברזל מקומית. רון התלהב ושאל הרבה שאלות אז החלטנו לנסוע לאותו הפארק, מרחק של רק רבע שעה נסיעה.

אחרי עצירה לארוחת צהריים בדיינר, TGI פריידייס, המשכנו לפארק ההיסטורי של סאוגוס הסמוכה. מדובר בשחזור של מרכז הפקת ברזל מעופרות מקומיות שבנו מתיישבים במאה ה-17. המערך כולו מופעל על ידי מים מהנהר ומשוחזר להפליא. זכינו למצוא שם ריינג'ר צעיר ונלהב שארגן לנו ביקור דה-לוקס. הוא שמח לראות כמה עניין הילדים מגלים ולקח אותנו לסיור גם בבית עתיק של בעלי האחוזה, מבנה אותנטי מהמאה ה-17 וגם במערך הכבשנים וחישול הברזל ליד הנהר. הסיורים היו מאד מעמיקים, עם שפע שאלות של הילדים ותשובות מהריינג'ר (אנחנו ברקע, מתפעלים מהאנגלית של הזאטוטים שלנו שכבר לא צריכים תרגום או סיוע). הריינג'רים גם הפעילו עבורנו את המפוחים שמבעירים אש ענקית (כמובן ללא האש) וגם את הפטיש רבע טון שמחשל ברזל (מאד רועש!). הכל פועל באמצעות הפעלת גלגל המים בתחנה. מרשים מאד.

נשארנו בפארק עד הסגירה, כולל כמובן קבלת תג ג'וניור ריינג'ר נוסף. היה ביקור מעולה ורון סיכם אותו כטוב מבין הפארקים ההיסטוריים שאי פעם היינו בו. בהתאמה, קבלו שלל תמונות לביקור ובזה אסיים להיום – תיכף יוצאים מהחדר לפארק אכדיה (אנחנו כבר במיין!).

לפוסט הזה יש 3 תגובות

 1. ענת

  תודה לכולם! מאד כיף לקרוא תגובות!

 2. ליאורה

  גם אני נהנת לעקוב איתכם ואחריכם

 3. סבא שלמה וסבתא אריקה

  שלום לכולכם!
  אנחנו מלווים אותכם בטיול בפוסטים ונהנים יחד איתכם!
  הרבה נשיקות וחיבוקים!
  מסבתא אריקה וסבא שלמה

התגובות נעולות.