היום ה-34 – דנבר

English recap: We visited the Wild Animal Wildlife Sanctuary near Denver and met Heidi and Earl there and then had lunch together at Brooklyn's in Downtown Denver.

לא טעיתי ואכן אני מדלגת יום בדיווחים. היום ה-33 היה יום די חסר אירועים "תיירותיים" וניצלנו אותו להגעה לדנבר ול"סידורים". ביקרנו בסוכנות השכרת הרכב דולר, לראות אם צריך להחליף שמן כפי שהרכב מבקש כבר זמן מה, אבל הבטיחו לנו שיש עוד זמן ושעדיף לנו להשאר עם הרכב הזה. אחר כך נסענו לקצת קניות וסיימנו בכניסה למלון Quality Inn and Suites Central Denver. בחרתי בו בזכות ההמלצות בטריפ אדוויזר, ואכן מדובר במלון של ממש, יותר מאשר במוטל. החדר נקי ומרווח מאד, אבל אין מקרר או מיקרוגל. ארוחת הבוקר ראויה לציון בזכות המגוון, הטריות והמקום הרב בחדר האוכל. המחיר הנקוב היה $99 ללילה, אבל כשציינתי שבאתר hotels.com החדר מוצע במחיר זול יתר של $76 ללילה, מיד הסכימו לכבד את המחיר הזה.
ואחרי הדיווחון הזה….

היום ה-34 – דנבר

אחרי ארוחת בוקר נדיבה במלון, יצאנו אל יעדנו להיום: Wild Animal Sanctuary, או בתרגום חופשי: מקלט לחיות בר. בית מחסה זה ממוקם צפונית לדנבר ומהווה בית חם לחיות נטושות, אלא שכאן מדובר באריות, דובים וזאבים. מסתבר שלא מעט אמריקאים מנסים לגדל חיות טרף כחיות מחמד וכשהם מתייאשים, קצת קשה למצוא להם בית אחר. בטקסס לבדה יש יותר טיגריסים המוחזקים על ידי אנשים פרטיים, מאשר בטבע.

כיוון שהמקום נועד בראש ובראשונה לספק לבעלי החיים סביבה נעימה ונוחה, הצפייה בהן מוגבלת באופייה. את הטיגריסים וחלק מהאריות אשר נמצאים בשלבי איקלום, ניתן לראות ממרפסת תצפית מעל הכלובים שלהם. שאר בעלי החיים מוחזקים במתחמים רחבי ידיים והצפייה בהם היא מרחוק. כיוון שידענו זאת מראש, הבאנו איתנו משקפת שקנינו באותו יום בבוקר (וולמארט, $25).

כאן גם פגשנו את היידי, בחורה שאני עובדת איתה באינטרנט מזה כמה שנים. היא ובעלה ארל גרים בדנבר וקבענו להפגש בזמן שנהיה בעיר. אחרי הביקור במקלט חיות הבר, נסענו עם היידי וארל לדאונטאון דנבר, לארוחת צהריים במסעדת ברוקלין שליד מרכז פפסי קולה.

אחרי הצהריים, נפרדנו מדנבר ונסענו צפונה לאירוח הבא שלנו במסגרת גלישת הספות – couchsurfing. האירוחים האלו הופכים להיות ההיילייט של הטיול שלנו. האנשים שאנחנו פוגשים כל כך נדיבים ומארחים אותנו בחום. המפגשים יוצרים אינטרקציות שבאמצעותן אנו חווים את אמריקה בצורה מרתקת.

ביתם של דייוויד ובת' נמצא באיזור כפרי ליד העיר ברת'ד שמצפון לדנבר. הבית מוקף שדות ירוקים והנוף בחצר הוא של הרי הרוקי המושלגים. כמו הבתים הקודמים שביקרנו בהם, הבית רחב ידיים ומרוהט ומאובזר ברמות שמעל ומעבר למקובל בישראל. קבלת הפנים כוללת ארנבונים חמודים שמקפצים בחצר.

אנחנו מתחברים מהר מאד למארחים שלנו, אנשים חמים ואוהבי ישראל והערב חולף בנעימים כשרון ודן משחקים במשחק כדורים שיש בחצר (שימו לב לנוף המרהיב!) ואנחנו מסיימים את הלילה בשיחת עומק מרתקת עם המארחים שלנו על ישראל, ארה"ב וההבדלים בחיים בין המדינות.

לפוסט הזה יש 5 תגובות

 1. לינה

  בואי ננסה לדבר בסקייפ, כאשר אראה אותך אתקשר ולהיפך

 2. אירית

  ענת וצחי !

  מעבר לכך שאתם רואים את אמריקה דרך העינים של התושבים החיים בה ,
  הם גם רואים את ישראל דרככם .
  הפכתם חלק ממערך ההסברה שלנו בעולם – שאפו !

  אירית

 3. ענת

  לינה, היה שם שלט לגבי אימוץ האריות האלו או משהו כזה (בתרומה כספית כמובן, לא לקחת הביתה…) מה קורה איתך? אני אנסה להתקשר (סוף סוף חידשתי את התכנית בטלפון, הייתי בלי טלפון כמה ימים).

 4. לינה

  הי ענת,
  למקלט החיות הזה הביאו לפני מס' חודשים כמה וכמה אריות מדרום אמריקה (לא זוכרת מאיזו מדינה בדיוק), אריות שהיו בתנאים "לא משהו"…

 5. אל השחר חגית

  התמונה שלך עם שני הנסיכים מרגשת כי כך בדיוק אני רגילה לראותם צופים.
  שוחחתי עם צח כשהיית בטקס ,אין על צחי סיפר לי חויות הילדים היו עסוקים במשחק לידו אז הצלחתי לשמוע את הקולות המתלהבים של באמצע משחק. יופי תמשיכו להנות , בארץ כפי שאמרתי אין חדש אותם ברבורי תקשורת על הרשלנות הישראלית המפורסמת בכל התחומים, על כמה אוהבים אותנו בעולם וכמה חכמים אנחנו בשיווק עצמנו.
  אבל אתם תתשכחו ורק תזכרו להנות לחוות חויות ואותנו כמובן, ערן אחיך מתלונן על חוסר קשר,מה היא לא דואגת לאוטו שלה הוא שואל????????
  נישוקים וחיבוקים

התגובות נעולות.