היום ה-32 – קולורדו ספרינגס

Recap: Visited the Peterson Air and Space Museum located in the Peterson Airbase in Colorado Springs and then had a meal at the Airplane Restaurant in Colorado Springs.

קמנו בבוקר מוקדם כדי להפרד מואל לפני שיצא לעבודה. אחר כך עזרנו קצת בבית וצחי ורון הוציאו את באדי הכלב לטיול. אחרי התארגנות, נפרדנו גם מברנדה ויצאנו לדרכנו.

על הפרק היום, ביקור במוזיאון הטיסה והחלל שבבסיס חיל האוויר פיטרסון. המוזיאון בתוך בסיס צבאי, לכן התקשרתי כבר יום קודם לכן, כפי שנדרש, כדי לארגן לנו אישורי כניסה לבסיס. כשהגענו, חיכו לנו האישורים במרכז המבקרים של הבסיס, שנמצא מחוץ לשער המערבי. אחרי בדיקת מסמכים לנו ולרכב, קיבלנו את הפאסים ונכנסנו לבסיס. כפי שחשבנו, בסיס מפואר מאד, עם הרבה דשא ואפילו מגרש גולף של הבסיס!

הבסיס הוא אמנם של חיל האוויר, אבל הוא מרכז את פעילות הפיקוד הצפוני של ארה"ב: נוראד NORAD, אותו "בור פיקוד" מפורסם השוכן במעמקי הר שאיין בקולורדו ספרינגס. בפיקוד יש נציגים של כל החילות האמריקניים, ולכן בבסיס פיטרסון יש באופן קבוע כמה גנרלים של ארבעה כוכבים מהזרועות השונות.

המוזיאון כולל תצוגת מטוסים וטילים בחצר וכן מטוס בקרה אווירית גדול בו ניתן לבקר בפנים והאנגר ובו תצוגה מרשימה המתמקדת בנוראד ובטילים הגרעיניים. בין היתר, נמצא במקום תא מאמן לפיקוד על טילי מינוטמן, שהוא רפליקה מדויקת של תא פיקוד אמיתי כזה. בחיים האמיתיים, יושבים בתא כזה שני אנשים שאחראים ללא פחות ממאה פצצות גרעיניות. ההסברים המפורטים על איך משגרים ועל אורח החיים של אנשים אלו היו מרתקים.

את הסיורים מנחים מתנדבים שהם ותיקי חיל האוויר האמריקני. אותנו הנחה קצין ותיק בשם גאס, שריתק אותנו בסיפורים והסברים. אדם מרשים ביותר, טייס ודוקטור לפיסיקה, עם עניין רב בהיסטוריה ובערך בכל דבר שהוא. היה ביקור מעניין מאד שלקח כארבע שעות!

אחרי הביקור, יצאנו למסעדת המטוס – airplane restraurant ונהננו מארוחה חוויתית בתוך גוף של מטוס תדלוק צבאי שהוסב למסעדה. במטוס יש עדיין את תא הטייס והאורחים מוזמנים להכנס לקוקפיט ולשחק בכפתורים והידיות השונות.

נסענו הלאה משם לכיוון דנבר, אבל עייפות תקפה אותי וגם את צחי, ומטעמי בטיחות קיצרנו את הנסיעה ועצרנו לחניית לילה בעיירה בשם קאסל רוק, בין קולורדו ספרינגס לדנבר. זהו – אנחנו כאן! סוף סוף סגרתי פערים בדיווחים. מקווה שנהנתם וכמו תמיד, תמשיכו לכתוב לנו!

לפוסט הזה יש 3 תגובות

 1. אל השחר חגית

  רונצוק כל כך נהניתי לשמוע אותך היום כפרה שלי , גם אני מתגעגעת אליכם מאד.אני שוב קוראת מה אמך כתבה ומסתכלת על התמונות במטוסים.
  שתדע שמעט ילדים זוכים להורים כמו שלך יש, ומעטים חווים טיול כזה. אני שמחה בשבילכם תהנה חמוד שלי.

 2. אורי

  כל הכבוד ענת! קבלי צלש מאיתנו על דבקות במשימה תוך שמירה על איכות ללא פשרות.
  כיף גדול לקרוא ולעקוב אחרי הרפתקאות המשפחה מדי יום…

 3. big O

  אף פעם לא הייתי בקולורדו וגם לא חשבתי לבקר אבל נשמע ממש מקסים ומרתק שם.

התגובות נעולות.