היום ה-35 – פארק רוקי מאונטיין

English recap: This is our day in the Rocky Mt National Park. We hiked parts of Lake Fern trail and Cub Lake trails.

מתעוררים ועולים לארוחת בוקר קלה עם בת' ודייויד. השיחה קולחת ועד שאנחנו יוצאים לדרך, השעה כבר עשר וחצי…

היעד היום הוא פארק לאומי רוקי מאונטיין. בפארק יש דרך ידועה שחוצה את הרכס הגבוה, הרבה מעל קו העצים, אבל כשהגענו לפארק נודע לנו שהכביש נסגר מחדש לילה קודם בגלל השלג, אחרי שנפתח לתנועה רק שבועיים קודם לכן. אנחנו מחליטים לפצל את הביקור בפארק לשניים ולחזור ביום שני, בתקווה שעד אז הכביש יפתח. בינתיים, אנחנו יוצאים לחקור את חלקו האמצעי של הפארק, מדרום-מערב לעיירת הנופש אסטס פארק. באיזור זה יש שלל אגמים ושבילי הליכה ובהמלצת הריינג'ר, אנחנו יוצאים אל השביל של Fern Lake ומחברים ממנו מסלול מעגלי שעובר גם ב-Cub Lake. אורך המסלול כעשרה קילומטר ובמהלכו יש טיפוס של כמאה מטר.

הנופים בדרך מקסימים. הכל ירוק והשביל עובר ברובו בתוך יערות מקושטים בפרחים ובפלגים ומפלוני מים. כשמטפסים קצת, נגלה נוף אגמים משגע. אנחנו גם זוכים לחוות את מזג האוויר ההפכפך האופייני לאיזור בתקופה זו. כשיוצאים מהרכב השמש זורחת, אבל חצי שעה מאוחר יותר יורד גשם מקפיא, ששוב מתחלף בשמש חמימה כשעה אחר כך. בהחלט הבנתי את האזהרות למי שעולה למעלה בהר – בקלות אפשר להגיע לא מוכנים ולהתפס במזג אוויר קשה ומסוכן.

בדרך ראינו איילים מסוג אלק – אייל גדול ואדמדם. מצידו האחר של אחד האגמים שעברנו ראינו אייל זכר גדול רועה באחו ואילו לקראת סוף המסלול ראינו מרחוק עדר של כמה עשרות איילים. גם באיזור החניות, ממש לצידי הכביש, רועים איילי אלק רבים.

כשחזרנו, הזמנו את המארחים שלנו לארוחת ערב בצ'יליז ולסיום פרשנו לשינה מוקדמת יחסית.

לפוסט הזה יש 4 תגובות

 1. ענת

  תודה לכולם! אסתי, אנחנו גם מאד מתגעגעים, אבל גילינו שבימים שיש לנו חברה נעימה (דרך גלישת הספות), זה מקל מאד. אין מה לעשות, בסוף צריכים את הקשר האנושי החברתי, ושום נופים יפים לא מפצים על זה. אני אודיע לרון ודן לגבי הספר – הם רצו שנקנה אותו פה ואנחנו מנסים לשכנע אותם שלהקריא להם באנגלית זה לא פשוט בכלל (למרות שהאנגלית שלהם משתפרת פלאים! אין כמו לנסות ולהתמודד עם לבקש מאנשים אחרים לשחק בפלייסטיישן כשהם יודעים רק אנגלית…)

  מילקה, מה קורה??? אנחנו ננסה להתקשר, נדמה לי שאמא נתנה לצחי את המספר שלכם בבית. יש לנו שיחות חינם למספרים רגילים בישראל (לא ניידים).

 2. אסתי

  נראה נפלא! מרומם את הנפש…

  אתמול קנינו את הספר הראשון בסדרת ההמשך לפרסי ג'קסון (וזה חוץ מהסדרה שלו על האלים המצריים…). את הספרים שלכם כולנו קראנו בהנאה, וכשתחזרו תוכלו אם תרצו לקבל את כל האחרים- עד שתחזרו הוא בטח יוציא עוד כמה…

  מתגעגעים אליכם, אבל שמחים לראות אתכם פורחים ככה!

 3. עיריתל

  איזה יופי של תמונות !!!

  תמשיכו להנות !

 4. מילקה

  היי איזה יופי אנחנו נהנים לקרוא על הטיול ולראות את התמונות
  תמשיכו לעשות חיים
  נשיקות מכולם

התגובות נעולות.