ונקובר, קנדה

 • מחבר:
 • קטגוריה:קנדה

וונקובר היא העיר הגדולה ביותר במערב קנדה ומהווה מרכז איזורי תוסס. אוכלוסיית וונקובר רבתי עולה על שני מיליון איש, רבים מהם מהגרים (בעיקר סינים), כך שמדובר בעיר קוסמופוליטית.

הרי החוף הצפוני ממסגרים את קו הרקיע של העיר ומעניקים לה נופך נופי ייחודי.  האקלים ממוזג ונוח מאד ביחס לשאר קנדה (רק באי וונקובר עצמו יש אקלים אפילו פחות קר).

הדאונטאון של ונקובר מתאים מאד להליכה, וניתן להתרשם בו מיופיה של העיר ומאופיה. מומלץ להצטייד במעילי גשם (הקנדים אומרים שרק לתיירים  יש מטריות…)

אטרקציות בוונקובר –

פארק סטנלי – Stanley Park

אחד מהפארקים העירוניים הגדולים והמומלצים בעולם כולו ובצפון אמריקה בפרט. הוא גדול במעט מסנטרל פארק בניו יורק ומתאפיין בריבוי איזורי יער טבעי. בפארק יש הרבה פסלים ומוניומנטים, הידועים שבהם הם עמודי הטוטם.

פארק לין קניון – Lynn Canyon Park

פארק של חורש טבעי ומפלי מים, קרוב מאד למרכז העיר (מצפון לה). בפארק מערכת שבילים נוחה וגשר תלוי. יש בפארק נקודות רבות בהן ניתן להכנס ולשחות במים (הקרים!). את הפארק חוצה שביל באדן פאואל, הוא שביל ארוך העובר בנקודות רבות אחרות בקולומביה הבריטית. ההליכה לאורכו בפארק מומלצת, וזהו שביל מסודר, העובר גם בגשר התלוי ובנקודות אחרות. הנקודות הפופולריות לביקור בפארק כוללות:

 • גשר לין – גשר תלוי בגובה 50 מטר מעל קניון ובו נהר שוצף ומפלים.
 • טווין פולס – Twin Falls – בסמוך לגשר התלוי, נמצאים צמד מפלים ומעליהם גשר רחב ונוח. ניתן לצפות בהם, או לרדת קצת במורד הזרם ולהכנס למים.
 • בריכת 30 פוט – 30 Foot Pool – איזור פופולרי לשכשוך במים (האומדן מתייחס לרוחב ולא לעומק).

הכניסה חינם ויש חניה חופשית.

קניון קפילנו

ה"מתחרה" הממוסחר של לין. הגשר התלוי כאן כפול באורכו והמסלול קל יותר ונוח. במקום הולכת ונבנית מערכת של שבילים עיליים בין צמרות העצים.

מחיר כניסה: $30 למבוגר $19 לנוער ו$10 לילדים מתחת גיל 12. כל אלו, לפני תוספת מס.

שעות פתיחה בקיץ: 08:30- 20:00

גרנביל איילנד – Granville Island

מעין איון קטן בתוך וונקובר, עם חיבור יבשתי בשני גשרים וכן תחבורה בדרך הים. באי נמצא שוק האיכרים של ונקובר, וכן גלריות וחנויות המתמחות באמנות. עיקר הביקור בו הוא באווירה היחודית, בלב המטרופולין.

האקווריום של ונקובר

אקווריום ידוע וגדול, השוכן בסטנלי פארק. התצוגות כוללות לוויתני בלוגה ודולפינים וניתן לערוך ביקורים עם מגע ישיר עם בעלי החיים ואפילו ללכת לישון עם הבלוגות (בתוספת מחיר משמעותית כמובן).

שעות פתיחה: בקיץ 09:00-18:00 (סוגרים שעה קודם בחורף)  – דמי כניסה: $21 למבוגר, $16 לנוער (13-18), סטודנטים וגמלאים, $13 לילד מתחת לגיל 13, חינם מתחת לגיל 3

http://www.visitvanaqua.org/

מוזיאון האנתרופולוגיה

מוזיאון מומלץ מאד, הממוקם בקמפוס של אוניברסיטת בריטיש קולומביה, בונקובר. המוזיאון מכיל אוספים אנתרופולוגיים מרשימים ומציג לראווה עמודי טוטם ענקיים בחלל הכניסה.

שעות כניסה: 10:00-17:00 סגור בימי שני. בימי שלישי פתוח עד 21:00

דמי כניסה (המחירים לא כוללים מס) – $14 למבוגר, $12 לגמלאים וסטודנטים, ילדים מתחת גיל 6 בחינם. בימי שלישי אחה"צ, $7 לאדם.

הר גראוס – Grouse Mountain

פסגת הר מצפון מערב למרכז העיר. רכבל מוביל לפסגה וממנה, אך יש גם שביל למי שמחפש אימון פיסי משמעותי. למעלה יש זירת החלקה על הקרח, אומגה, בית מחסה ובו שני דובי גריזלי וזאבים. בקיץ יש הופעות של חוטבי עצים, שלוש פעמים ביום ( 14:30, 16:30  12:00 ). בחורף מופעלים מסלולי הסקי בהר, כולל בשעות הלילה. מהמקום נשקף נוף מרהיב של ונקובר.

המחיר אינו זול – $40 לאדם לכל הפעילויות, כולל העליה ברכבל. $14 לילדים עד גיל 12, $24 לגילאי 12-18.

http://www.grousemountain.com/

סקיי טריין – Sky Train

מערכת הסעות של רכבת עילית מוגבהת ואוטומטית לחלוטין. במערכת מספר קוים ו-47 תחנות. הנסיעה עולה מספר דולרים, בהתאם לאיזורים בהם נוסעים (המערכת מחולקת לשלושה איזורים). כרטיס לנסיעה חינם במשך היום עולה $9 ($7 לילד).

המוזיאון הימי של ונקובר – Vancouver Maritime Museum

מוזיאון מומלץ העוסק בספנות, ספינות וההיסטוריה המקומית בתחום.

שעות כניסה: 10:00-17:00 (בחורף סגור בימי שני). דמי כניסה (לפני מס) – $11 למבוגר $8.5 לילד

לפוסט הזה יש 2 תגובות

 1. ענת

  זה בהחלט איזור מקסים. לא מאד זול וכמובן, שלושה חודשים זה זמן מוגבל, אז ביקור באי ונקובר יהיה על חשבון משהו אחר. אני חושבת שכדאי שתראו בהתאם לתכנית הטיול הכללית שלכם. אני יכולה להגיד לך שהיינו באיזור כבר שלוש פעמים ועדיין לא טיילנו ממש באי ונקובר (מעבר לויקטוריה). שילוב של מחירים יקרים מאד בעונה והעובדה שהיו לנו המון תכניות במקומות אחרים. זה לא אומר בהכרח שזה מה שכדאי לכם לעשות. עניין של העדפה אישית.

 2. גיל

  ענת שלום,
  אנחנו משפחה שנוסעת ביוני ל- 3 חודשים במערב ארה"ב והרוקיס עם קרוואן.
  כחלק מהסיבוב אנחנו מגיעים לונקובר.
  האם את ממליצה לשלב גם מספר ימים באי ונקובר ?

  תודה,
  גיל

התגובות נעולות.