17 טעויות נפוצות בתכנון טיול לארה"ב

תכנון טיול לארה"ב בפעם הראשונה עשוי להראות כמו משימה בלתי אפשרית. כל כך הרבה מקומות לראות ולבקר בהם, כל כך הרבה אטרקציות מדהימות, גם טבעיות וגם מעשה ידי אדם. לא סתם קוראים לה ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות! תכנון טיול לארצות הברית זה בהחלט אתגר של ממש!

כאן בבלוג אני מנסה לסייע לאנשים לתכנן טיולים מוצלחים לארה"ב. זה כולל הרבה מאד שאלות שעולות בתגובות ואני מנסה לענות עליהן ומאפשרות לי הצצה לדרך בה מטיילים עם קצת פחות ניסיון מנסים לתכנן את הטיול שלהם לארץ הענקית והמדהימה הזו.  הנה כמה מהטעויות הנפוצות שאני רואה בקרב מי שמתכנן על טיול לארה"ב (כולל הצעות לתיקון).

תכנון טיול ראשוני

1. לנסות להכניס את כל ארה"ב לטיול אחד

ארה"ב נתפסת לפעמים בתור ארץ אחת או מדינה אחת. טיול לצרפת, איטליה או ספרד אפשר לעשות בשלושה שבועות (גם זה בספק…), אז למה לא בארה"ב? כך קורה שאנשים שמתכננים טיול ראשון לארה"ב מציינים את רשימת היעדים הבאים: ניו יורק, פלורידה, מפלי הניאגרה, לאס וגאס, טקסס, ילוסטון, סן פרנסיסקו, לוס אנג'לס. אה, והגרנד קניון. כל מה שראינו בסרטים ובטלביזיה. מסגרת הטיול: שלושה שבועות. הריאליים יותר אומרים שהם מוכנים לשלב גם טיסות פנים.

אולי אם יש ברשותכם מטוס פרטי אפשר לעשות טיול נגיעות כזה. למרביתנו זה בלתי אפשרי וממש לא כדאי. המרחקים בין היעדים הם כאלו שמחייבים טיסות פנים, ולשלב שש או שבע טיסות פנים בשלושה שבועות, זה אומר לבלות שליש מהטיול בשדות תעופה ולתת לכל יעד יום עד יומיים. לא מספיק בכלל, במיוחד כשיש יעדים שגם טיסת פנים אחת אליהם לא תספיק, כמו ילוסטון למשל.

אי אפשר לבלוע את ארה"ב בטיול אחד של שלושה שבועות. גם לא בטיול אחד של שלושה חודשים, אגב. גם אם נשים בצד את אלסקה ואת הוואי, יש לכם 48 מדינות לכסות… לאט לאט.

2. לא לתת מספיק זמן לטיול במערב

בדרך לארה"ב אנחנו חוצים בטיסה את האוקיינוס האטלנטי. אם ממשיכים לחוף המערבי, טסים מעל שטח יבשתי בערך לאותו מרחק…. כלומר, המרחק בין ניו יורק ללוס אנג'לס, לא מאד שונה מהמרחק בין לונדון לניו יורק. ההגיון "לקפוץ" לשבוע לחוף המערבי בתוך טיול בחוף המזרחי, הגיוני כמו "לקפוץ" לניו יורק לשבוע במסגרת טיול באירופה. רק קצת פחות, כי במערב לא תרצו להיות רק בתוך עיר אחת אלא לטייל קצת מסביב… לטיול הקלאסי הנפוץ בדרום-מערב ארה"ב, קרי המשולש לוס אנג'לס-סן פרנסיסקו-לאס וגאס כדאי להקדיש שלושה שבועות לפחות. אם מוותרים על נגיעות של טבע ומתמקדים רק בערים עצמן, אפשר שבועיים. אבל חבל. טסתם, שילמתם, חטפתם ג'ט לג, לא תשארו עוד קצת?

3. להתעלם ממזג האוויר

בחלקים רבים מארה"ב יש מזג אוויר קיצוני, עם קור עז ומקפיא בחורף וחום אימים בקיץ.

טעות אופיינית לחופשת פסח היא לנסות לתכנן טיול באיזורים צפוניים והרריים. אצלנו, לפני פסח, כבר אפשר לעבור לשורטס וגופיות. "אצלם" ממש לא. אז לא, אי אפשר עדיין לטייל בילוסטון וברוקיז הקנדיים באפריל ולרוב גם לא במאי. גם אי אפשר לבקר במפלי הניאגרה במרץ. כלומר, אפשר, גם וגם וגם, אם אתם מחפשים טיול חורפי בטמפרטורות שיורדות מתחת לאפס בלילה ולפעמים גם ביום. כשאתם מתכננים טיול בארה"ב שמתחיל לפני יוני או נמשך אל תוך המחצית השנייה של ספטבר ואילך, בידקו מה מזג האוויר ביעד שלכם וקחו בחשבון כבישים שעדיין סגורים בגלל חסימות שלגים, למשל.

4. להזמין טיסות מראש לפני שיש תכנון מסלול

שינוי טיסות כרוך לרוב בתשלום לא מבוטל. מומלץ בחום להחליט קודם כל על המסלול, לקבל חוות דעת ממטיילים מנוסים, ורק כשסגורים לגמרי על המסלול, להזמין את הטיסות. אחרת תגלו שחסרים לכם בדיוק יומיים בשביל מקום שמאד חשוב לכם לראות, או שבכלל עדיף היה לכם בעונה הזו להתחיל או לסיים את המסלול בעיר אחרת.

5. להכנס להתחייבויות כספיות לפני שיש ויזה

אם האזרחות היחידה שלכם היא ישראלית, תצטרכו ויזה כדי לטייל בארה"ב. תהליך השגת הויזה אורך מספר שבועות ואין כל ערבות שאכן תקבלו אותה. קבוצות מסויימות, בעיקר צעירים אחרי צבא, נמצאות ב"סיכון מוגבר" לסירוב ויזה. לתכנן לפני קבלת הויזה אפשר, אבל אל תתחייבו על הוצאות גדולות שלא תוכלו לבטל. תודה לגולש צביקה על התוספת.

שלב ב' – בניית תכנית הטיול היומית – טעויות נפוצות

6. להכין תכנית עמוסה ליום הראשון

אל תבנו יותר מדי על היום הראשון לטיול, בפרט אם מדובר בטיול למערב. תגיעו אחרי טיסות ארוכות, עם ג'ט לג, ובמצב צבירה בעייתי, בלשון המעטה. קחו בחשבון שרוב הטסים פשוט קורסים למיטה עם ההגעה לחדר במלון ומתעוררים מוקדם מדי למחרת בבוקר, למרות כל הכוונות הטובות. תודה לאנשיםטובים מפורום למטייל על חידוד הנקודה. אני מוסיפה גם – אלא אם כן יש לכם ניסיון עם עצמכם במצב ג'ט לג, הניחו שבמשך הימים הראשונים לטיול לא תהיו במיטבכם. אל תתכננו ימים עמוסים מדי.

7. להתעלם מחגים ומועדים, וסופי שבוע

בחגים האמריקאים צפויים עומסים באטרקציות התיירותיות וכן עלולים להיות פקקים משמעותיים מאד בנקודות מסויימות. גם סופי שבוע, בפרט בזמן חופשות בית הספר, עלולים להשפיע על העומסים. עומס במבקרים הוא לא בהכרח מה שמוכר לנו מישראל. ככלל, האמריקאים מנומסים וחביבים יותר ובפארקים הלאומיים לרוב לא מורגש עומס במסלולי טיול רגליים. לא כל סופ"ש או חג חייב בהכרח להשפיע על התכניות שלכם, אבל תבדקו מראש ותשאלו אם אתם לא בטוחים. (תודה לאנשיםטובים על התוספת!)

8. לא לחשב נכון את זמני הנסיעות בין נקודה לנקודה

יש מי שמציץ במפה, ומנסה "להעריך בעין" לפי מה שרגילים לו בארץ. התוצאה עלולה להיות תכנית לפיה יוצאים בבוקר מסן פרנסיסקו, מטיילים במשך היום ביוסמיטי ואז נוסעים דרך כביש 1 ללוס אנג'לס. הבעיה היחידה היא שמדובר בפועל בסדר גודל של 24 שעות נהיגה בסה"כ. לא באמת מתאים ליום אחד וגם לא ליומיים או שלושה.

בעיה אחרת היא בחישוב זמנים לפי גוגל מפס. הזמנים המשוערים בגוגל מפס, או תכנות דומות, רלבנטיים לנסיעה במקסימום המהירות המותרת, בלי התברברויות בדרך, בלי פקקים או עומסי תנועה, בלי עצירות לתדלוק, אוכל, קפה או תצפיות. בפועל, צריך להוסיף ה-20% לזמן הנסיעה, מה שעלול בהחלט להשפיע על התכניות שלכם לאותו היום.

9. לחשוש מנסיעות ארוכות

ארה"ב גדולה. ממש גדולה. זו בעיה במיוחד במערב ארה"ב, בה המרחקים בין ערים הופכים משמעותיים מאד. בין סן פרנסיסקו ללוס אנג'לס יש לפחות שש-שבע שעות נסיעה. בין לוס אנג'לס ללאס וגאס, יש חמש-שש שעות נסיעה. לא צריך לחשוש מהנסיעות האלו. הנהיגה בארה"ב קלה יותר מאשר בישראל ולרובנו, הרכב השכור, עם הקרוז קונטרול ושאר הפינוקים, נוח יותר מאשר הרכב הביתי בישראל. עם קצת מוזיקה, צידנית עם שתייה קרה, סבלנות ונינוחות, אפשר אפילו להנות מהנסיעה הארוכה (אפילו עם ילדים!). אין טעם לפצל נסיעות כאלו ליותר מיום אחד, אלא אם כן באמת יש לכם מה לעשות בדרך. לעצור ללינה בבארסטו, כדי להמנע מנסיעה של חמש שעות בין לוס אנג'לס, ללאס וגאס, זה פיספוס של יום טיול.

מחפשים לשכור רכב? אני ממליצה על סוכנות RentalCars. שכרתי דרכם בכל הטיולים הארוכים שלנו ואני מרוצה מאד מרמת הרכבים, רמת השירות ובעיקר, מהמחיר. הם נתנו לי תמיד את המחירים הטובים ביותר (בדקתי!). המחיר הנמוך איפשר לנו לשכור מיניואן מפנק בכל טיול, מה שהפך את הנסיעות הארוכות לקלות במיוחד.

תוכלו לקרוא כאן עוד דברים שכתבתי על שכירת רכב בארה"ב, כולל טיפים לנסיעות ארוכות

10. לא לחשוש מנסיעות ארוכות

כן, אני יודעת, כרגע המלצתי לא לחשוש מנסיעות ארוכות. אז יש בכל זאת מצבים בהם צריך לחשוב טוב אם רוצים לנסוע נסיעה ארוכה מאד. למשל, אחרי נחיתה מטיסה מישראל, לא מומלץ לעלות על רכב ולנסוע 5-6 שעות. זה פשוט פחות בטיחותי, בהתחשב בג'ט לג ובעייפות הכללית. כמו כן, לא כדאי לתכנן נסיעה מאד ארוכה אם יש חשש להגיע לקטע דרך של נסיעת הרים מפותלת ומאתגרת בשעות החשיכה.

11. לא לחשב את "הזמנים האפורים" בטיול

מתוך ניסיון לדחוס כמה שיותר פעילויות ואתרים בתכנית טיול, נוצרת לפעמים תכנית טיול שרק מלקרוא אותה אפשר להתעייף…. מה שהמתכננים שכחו הוא לקחת בחשבון את הזמנים "האפורים" בטיול. אלו יכולים לכלול ארוחות, קניות בסופר, כביסה, סידורי טלפוניה ועוד. מומלץ גם לשלב זמן לנשום מדי פעם. ככל שהטיול ארוך יותר, מומלץ לשלב יותר זמן מנוחה.

12. להקצות יותר מדי זמן לנקודות שהן תצפית בלבד בגלל שהן ידועות

יש מקומות יפים שניתן וצריך לטייל בהם לעומק. כשמדובר בפארק של טבע, יש מקומות עם מסלולים שמוסיפים המון לחווית המקום. למשל, בפארק זאיון, חבל לראות את הפארק רק מחלונות השאטל שתסעו בו. כדאי מאד לעצור וללכת ברגל בכמה נקודות בפארק ויש שם לא מעט מסלולים יפים ומסודרים. לעומת זאת, בגרנד קניון, אלא אם כן בכוונתכם לעשות טרק למיטיבי לכת, סביר להניח שתסתפקו במספר עצירות לתצפית ואולי ביקור במרכז המבקרים. למרות שהגרנד קניון הוא מהמקומות המפורסמים ביותר בעולם, מרבית המבקרים ממצים את הביקור בו במספר שעות. איך יודעים? שואלים כאן בבלוג!

13. לתכנן תכנית מקובעת, בלי חלופות

תכנית טובה היא בסיס לשינויים. מזג אוויר, כבישים סגורים, שביתות, בעיות ברכב או חלילה בעיות בריאות… הכל יכול לקרות. הכירו את התכנית שלכם ואת הגמישות שלה. הכינו תכנית עם חלופות ועם תעדוף פנימי לכל יום.

14. לתכנן מסלול מפורט ומקובע מדי בפארק לאומי

בהמשך לסעיף הקודם, דגשים לפארק לאומי: חשוב להכיר את הפארק הלאומי שתסעו אליו, ללמוד את המסלולים השונים ולראות מה מתאים לכם ומה לא. זה בהחלט עוזר להכין תכנית כזו. יחד עם זאת, חשוב לשמור על גמישות בביצוע. מאד חשוב לגשת להתייעץ עם הריינג'רים בתחנת המידע עם ההגעה לפארק. במהלך טיולינו בפארקים לאומיים נתקלנו בכבישים ושבילים סגורים (באופן לא מתוכנן) משלל סיבות: שלג פתאומי, שטפונות, שריפות, תקיפות דובים, גשרים שהתמוטטו, תאונות דרכים ועוד. תמיד חשוב לבדוק מראש ולהיות מוכנים לשנות תכניות.

15. להזמין מראש לינות ללא אפשרות ביטול

חשוב להשאיר מקום לגמישות, בפרט במערב. להזמין לינות מראש זה בסדר, וגם חשוב במקומות מסוימים, אבל ודאו שניתן לבטל או להזיז את הלינות, רצוי עד ליום הלינה עצמה, ללא תשלום קנסות. זה הסטנדרט ברוב המקומות, למעט בדילים מסויימים שהם ללא אפשרות ביטול.
למה כדאי גמישות? כי אם יש לכם מרחק של 4-5 שעות נסיעה ליעד, ומישהו לא מרגיש טוב, או סתם מתעייפים, רצוי להשאיר את האפשרות לעצור ללינה בדרך ולהתקשר לבטל את ההזמנה. בנוסף, תכניות יכולות להשתנות, ממש לפני הטיול ואפילו במהלכו מאלף ואחת סיבות. אישית, אני מזמינה מלונות באתר כמו בוקינג.קום, עם אפשרות ביטול. נוח לי לעבוד מול אתר אחד שמרכז את ההזמנות ואני גם יודעת שיש לי "גב" למקרה שתהיינה בעיות מול מלון ספציפי.

אם אתם גם מחפשים מלון דרך בוקינג, אשמח אם תשתמשו בתיבת החיפוש הזו, או בקישורים האחרים אליהם ברחבי הבלוג. כך אני מקבלת עמלה קטנה על ההזמנה שלכם (ולכם זה לא עולה כלום!)


Booking.com

16. להשאיר מקום לטעויות בהזנת כתובות ב-GPS

בהכנת תכנית הטיול הקפידו להכין מראש את כתובות היעדים השונים. שימו לב טוב טוב לאיות ולשם המלא של הרחוב. הגולש רב הניסיון reuben13 מוסיף שלאותו שם עיקרי יכולות להיות, באותה העיר, סיומות שונות כגון lane, street, ave, drive, circle ועוד. כל אחד מאלו עשוי להיות יעד שונה לחלוטין שקיים באותה העיר. שימו לב גם לאותיות N, S, W, E שיכולות להיות מצורפות לכתובת. התעלמות מהן עלולה להביא אתכם למקום אחר לגמרי. אנשיםטובים מוסיף שצריך לשים לב לתעתיק המקורי של השם באנגלית, ולא לנסות "לתרגם בחזרה" ממה שקראתם בעברית.

17. להניח שיש קליטת סלולר ואינטרנט בכל מקום

בישראל יש כיסוי סלולרי כמעט מלא בכל מקום. אפשר להיות על הר בגליל או בנגב ולדבר או לגלוש בסלולרי. ניווט? וויז, כמובן. בארה"ב המצב שונה. כיסוי סלולרי ובפרט כיסוי דאטה מוגבל בין הערים. לספקיות הסלולר השונות יש איזורי כיסוי שונים, בתדרים ורשתות שונות. בפרט במערב הפתוח, אל תבנו על קשר סלולרי רציף, וודאי שלא על קליטה דאטה בסמארטפונים.

לפוסט הזה יש 451 תגובות

 1. היי!
  תודה על העזרה קודם כל,
  אחרי שישבנו בצורה נורמלית עם המפה השאלות שלי כאלו, אנו טסים בחודש יולי ל21 יום-, אנו מתחילים בניו יורק כשבוע.
  1.האם משם כדאי לטוס ללוס אנגלס ולעלות על כביש 1 לסן פרנסיסקו ומשם לנסוע לפארק לאומי בו נטייל כשבוע, אם כן לאיזה פארק? יוסמטי מתאים לחודש זה?
  2. המחשבה שלנו הייתה לטוס לסן פרנסיסקו ומשם לרדת ללוס אנג'לס, משם חשבנו לנסוע לפארק ציון או לגרנד קניון אבל אני לא יודעת אם מזג האוויר מתאים לפארקים אלו.
  תודה 🙂

 2. היי ענת,
  חבר שלי ואני מתכננים לטוס בתחילת אוגוסט ליוסטון לחתונה ומשם יש לנו עוד שבועיים לטייל. אנחנו חושבים לשלב ב-4 ימים האחרונים את ניו יורק ולחזור משם לארץ אבל מתלבטים לגבי המסלול עד להגעה לניו-יורק. נשמח להמלצתך למסלול טיול (אם צריך לוותר על ניו יורק זו גם אופציה מבחינתנו).
  תודה רבה!

  1. הי יאנה, טקסס מאד חמה באוגוסט. סביר להניח שהטמפרטורות יהיו מעל 35 מעלות רוב הזמן ולכן פחות יתאים לכם טיול באיזור. אם טסים משם לאיזור אחר בארה"ב, הכל פתוח 🙂 אתם יכולים למשל לטוס לקליפורניה או לסיאטל וצפון החוף המערבי. אתם גם יכולים לטוס לאיזור ניו יורק ולטייל שם, בתוספת של צפון מדינת ניו יורק (מפלי הניאגרה), האדירונדאקס, וושינגטון די.סי. ופילדלפיה. הכל תלוי במה בא לכם לעשות – טבע או ערים, טיול רכוב ארוך או לא, מעגלי או קווי, במזרח או במערב.

 3. היי,
  אנחנו קוראים את כל התכנונים וההמלצות הנהדרות אבל עדיין לא גיבשנו מסלול מסודר… אנחנו זוג שנוסע לארה"ב בפטמבר 17 ל-3 שבועות בארה"ב. התכנון הוא לוותר על LA, לנחות בקיפורניה, להיות שם 4-5 לילות, להמשיך לפארקים לעוד 3 לילות, להמשך ללאס וגאס ל3 לילות ומשם לניו יורק.
  נשמח לדעת אם בהתאם למסלול הזה כדאי להיות בעוד מקום או שניים בדרך (במערב). האופטימלי הוא שנהיה שבועיים במערב ושבוע בניו- יורק.
  נודה לעזרה

  1. הי ענבל, אני מניחה ש"קיפורניה" פירושה קליפורניה? LA היא בקליפורניה, כך שאני מניחה שאתם רוצים לנחות בסן פרנסיסקו? לא ברור לי גם למה הכוונה ב"פארקים". בקליפורניה עצמה יש כעשרה פארקים לאומיים חשובים. בגדול, כדאי להקדיש שלושה שבועות לפחות לביקור בדרום-מערב ארה"ב. אם כבר עוברים את הטיסות הארוכות והג'ט לג, אז לנסות למצות. את מוזמנת להציץ במסלול המומלץ לדרום-מערב. כמו שתראי, הגרסה המינימלית שלו היא שלושה שבועות. גם אם תוותרו על LA, עדיין צריך שבועיים פלוס. אבל שוב, יכול להיות שאני לא מבינה למה את מכוונת, כי לא ברור לי מה הכוונה בקליפורניה והפארקים. אם תוכלי להבהיר, אשמח לנסות לעזור.

 4. היי ענת! תודה ענקית קודם כל 🙂
  אני וחבר שלי (בני 26) טסים לארה"ב במטרה לטייל ובין היתר לפגוש משפחה בניו יורק.
  השאלות שלי-
  1. בתחילת יולי נטוס לניו יורק, לאיזה פארק כדאי להמשיך משם לטיולים (אין לנו בעיה עם השכרת רכב) למשך שבוע ולאחר מכן לחזור לברוקלין למספר ימים.
  2. האם נסיעה לטורנטו לשלושה ימים לפגוש חבר שגר שם ולטייל איתו שווה את ההשקעה או שמדובר במרחק רב שמבזבז זמן יקר?
  3. האם כביש 1 יכול להשתלב בתכנית לטייל בפארק כך שנוכל גם להנות מהדרך הזו אבל לא רק כדי לנסוע בה?
  מקווה שהייתי ברורה 🙂
  תודה רבה!!

  1. הי טל,

   תלוי כמה זמן יש לכם בסך הכל.

   1. לא הבנתי כל כך את השאלה "לאיזה פארק". האם אתם מחפשים פארק לאומי לטייל בו? אתם במזרח ארה"ב, שזה מקום עם פחות טבע עוצמתי ויותר ערים היסטוריות, אם כי כמובן תמיד יש איזורים יפים ומיוערים ברכס האפלאצ'ים שאפשר לטייל בהם. רק קחו בחשבון שיכול להיות חם ולח. שבוע לא מאפשר לכם לנסוע עם רכב למערב ארה"ב, אני מקווה שזה ברור. כדי להגיע לפארק כמו ילוסטון, אתם צריכים סדר גודל של 4-5 ימים לכל כיוון + 3-4 ימים בפארק עצמו.

   2. נסיעה לטורונטו מניו יורק זה סדר גודל של עשר שעות נסיעה ויש מה לראות בדרך (למשל מפלי הניאגרה ואיזור אגמי האצבעות). השאלה גם לאן תסעו משם, כי את הרכב תצטרכו להחזיר כנראה בצד האמריקאי וסביר להניח שתרצו להחזיר בניו יורק?

   3. כביש 1 שבקליפורניה? לא כל כך הבנתי. אתם מדברים על מקום שהוא בקצה השני של היבשת (הגדולה!). זה שבוע נסיעה אינטנסיבית מאד בכל כיוון בין ניו יורק לכביש 1, בלי לעשות כמעט כלום בדרך. מבחינת המרחק, זה בערך כמו לטוס ללונדון ואז לשכור רכב ולנסוע לבקר מקומות במזרח תורכיה, או אפילו בישראל (אם היתה גישה ישירה).מציעה בחום לפתוח מפה ולבדוק בגוגל מפס זמני נסיעה (אל תשכחו להוסיף להם עשרים אחוז כדי לקבל אומדן ריאלי יותר).

 5. היי ענת , מקסים בעיניי הנכונות שלך לעזור ולייעץ ועל כך תודה מראש. אנו משפחה של 6 מבוגרים שמתכננים לנסוע לחודש לארה"ב מאמצע יולי ,מתוכם לחוף המערבי לשלושה שבועות בערך: סן דיאגו לוב אנגלס, ו פרנסיסקו דרך כביש 1 / מונטיי/ כרמל מס פרקים חובה ואז נסיעה לו וגאס למס לילות ומשם טיסה לניו יורק ל7 לילות כולל טיול למפלי הניאגרה. רציתי את עצתך לעניין מס הלילות שצריך בכל נק' ואילו פרקים הם חובה

  1. הי חנית. בעיקרון כלל הזמן שיש לכם מתאים. את יכולה לקרוא כאן לגבי המסלול המומלץ בדרום-מערב. יש בפוסט ההוא גם חלוקה לימים והצעות לגבי מה לעשות בכל יום. נראה לי שזה יעזור לך. קחו בחשבון שכביש 1 כנראה לא יהיה פתוח לכל אורכו, אבל אפשר יהיה לעקוף את החסימה.

 6. היי ענת חג שמח,
  מתכננים טיול בר מצווה באוגוסט 2017. זוג + 3 ילדים (13.5 ,8 ,2.5)
  מתחילים ב-4 ימים בניו יורק ומשם לוקחים רכב לכיוון הניאגרה.
  ב-11/8 יוצאים מניו יורק ב-14/8 טסים מבפאלו לאורלנדו. חשבנו להקדיש את הקטע הזה לטבע וסביבה.
  לינה מתוכננת (ניתן לשינוי) 11/8 באלבני, 12/8 ניאגרה בצד הקנדי, 13/8 בפאלו ליד שד"ת.
  אשמח להמלצות על מסלול

  1. הי יפית וסליחה על העיכוב בתשובה!
   נקודת העצירה הטבעית לנוסעים לניאגרה פולס היא באיזור אגמי האצבעות, באיזור אית'קה/קורנינג. זה אומר שלא תעברו באולבני, אלא במסלול קצת שונה. זה יאפשר לכם לטייל במקומות כמו ווטקינס גלן ומוזיאון הזכוכית בקורנינג. אתם יכולים לקרוא עוד על אגמי האצבעות ומה יש לעשות באיזור בדף הזה.

 7. היי ענת אשמח להמלצות אני ובנותי טסות לניו יורק ביולי נשארות 4 ימים ומשם אנחנו טסות לאורלנדו בת מצווה של הקטנה שם אנחנו נהיה 5 ימים 6 לילות עד כאן אנחנו מסודרות אין לי שמץ של מושג לאן להמשיך מאורלנדו יש לנו עוד5 ימים עד שאנחנו צריכות לחזור לניו יורק ולטוס הביתה התאריכים הם 4.7 נחיתה בניו יורק. עד ה8.7 משם לאורלנדו עד ה13.7 ואז יש חלון טיסה חזרה לארץ התאריך 18.7 אודה על המלצתך לימור

  1. אתם באיזורים מאד חמים ולחים לעונה אני מקווה שמודעים לזה? בעיקרון, יש בהחלט מה לעשות ולראות בפלורידה עוד חמישה ימים, אבל נראה לי חם ומהביל ובטח תרצו לברוח משם. במידה וזה המצב, נראה לי הגיוני לטוס בחזרה לניו יורק (שם ממילא תצרכו לחזור, לקחת רכב ולנסוע לאנשהו, אולי למפלי הניאגרה, אולי לבוסטון או להרי האדירונדאקס). את מוזמנת להציץ במסלול הטיול לצפון-מזרח כדי לקבל רעיונות.

 8. היי ענת .. כל כך מעניין שיש כמוך בן אדם שמפרט את הכללללל לכל המתעניינים .. כל כך תודה על המענה ועל הקדשת זמנך למטיילים ולעזרה שאת נותנת לנו .. רציתי לברר .. אני מתלבטת לטוס לארה"ב ביוני לחודש או בנובמבר לחודשיים .. איך שקראתי שעד מאי המזג אוויר עדיין יכול להיות במינוס .. ושואלת את עצמי אם באפריל יורד שלג אז מה יכול להיות בנובמבר !!!! זה באמת יהיה כזה קריר ??
  זו הפעם הראשונה שאני טסה לשם ורציתי גם לברר אם טסתי ביוני לחודש איזה מסלול את ממליצה (אני לא מחפשת פרקים .. יותר אקשן יותר חוויות) ואם אני טסה בנובמבר לחודשיים אז לאן מומלץ .. כמובן שאשמח לבקר כמה שיותר ערים ..

  1. הי ארין. ארה"ב היא יבשת ענקית. יש מקומות שבהם במאי עדיין קר מאד ויש שלג ויש מקומות שגם בחורף נעים לבקר בהם. נובמבר בהחלט חודש מאד קר במקומות הצפוניים והגבוהים. את כן יכולה להנות בו מאד בפלורידה, לואיזיאנה והמפרץ של טקסס, למשל, או לאורך חופי קליפורניה: סן דייגו, לוס אנג'לס וסן פרנסיסקו (ואפילו צפונה יותר משם). גם לאס וגאס נעימה מאד בנובמבר. אפשר לחפש בגוגל מידע לגבי מזג האוויר האופייני בכל מקום לפי חודש (למשל Las Vegas weather average November) וככה להחליט מה מתאים לך יותר ומה פחות. בהצלחה ואני שמחה שאת נהנית מהבלוג!

 9. היי ענת

  אנחנו נוסעים לטיול שלושה מבוגרים תינוק בן 9 חודשים וילדה בת 3 , פעם ראשונה בארה״ב ולכן אנחנו לא רוצים לפספס את ניו יורק, יש לנו בערך שבועיים .. אמצע אפריל – תחילת מאי, תוכלי להמליץ על טיול ואם בכלל כדאי בתאריכים אלו להיות בניו יורק ? חשבנו לטוס משם לכמה ימים במיאמי … מה דעתך?

  1. הי רעות,
   קודם כל, מותר לפספס את ניו יורק בביקור הראשון בארה"ב 😉 אנחנו פיספנו אותה גם בראשון וגם בשני והגענו לניו יורק רק בנסיעה השלישית (אחרי יותר מחצי שנה של טיולים בארה"ב!) אין מאסט בדברים האלו. אישית, אני לא חובבת טיסות ומרגישה שיום של טיסה אוכל לי יום מהטיול. אם ניו יורק היא העוגן – לגיטימי לגמרי! – הייתי נשארת באיזור צפון-מזרח ומוותרת על מיאמי הפעם. תוכלו לעשות מסלול כזה –
   2 ימים ניו יורק
   2 ימים פילדלפיה או בולטימור
   4 ימים וושינגטון די.סי.
   2 ימים פארק לאומי שננדואה
   2 הרשי ואיזור האמיש בפנסילבניה
   2 ימים לסיום בניו יורק
   אפשר גם לאחד את הימים בניו יורק, כך שתצאו ישר מהעיר אחרי הנחיתה, תעשו את הסיבוב ואז בחזור, תחזירו את הרכב בשדה ותיכנסו לעיר לארבעה ימים לקינוח. לחלופין, התחילו בארבעה ימים בניו יורק, אז תקחו רכב לסיבוב באיזור ותסיימו בשדה התעופה עם החזרת הרכב וטיסה הביתה.

 10. הי ענת
  מעולם לא הגבתי בבלוג אבל הפעם כה התרשמתי מההמלצות והתיאורים – הכל לענין ובטעם!
  אני מתכננת בקיץ הבא לטוס עם ביתי לפני גיוסה.
  היינו במזרח והפעם קליפורניה על הפרק.
  אין לי מי שיחלוק איתי הנהיגה כך שהייתי שמחה למעט בה ככל הניתן גם ע״ח ״בזבוז זמן״ בטיסות פנימיות (לא ע״ח must see…). ביתי היא יותר עירונית ואני יותר אוהבת טבע כך שבעיקר נתמקד בערים LA SF LV אבל אני רוצה לעשות לפחות פארק אחד מה את ממליצה? יוסימיטי? וכמובן גם פארק הרפתקאות כמו יוניברסל ( היינו באורלנדו יום בכל פארק של יוניברסל זה היי בלתי רגיל!).
  אני מתיעצת איתך הרבה זמן מראש לגבי מסלול מומלץ – איפה להתחיל ואיפה לסיים כדי להזמין הטיסות כשיש כבר תכנון אבל ניתן להנות ממחירים זולים יותר…
  אני מעריכה כשלושה שבועות לטיול

  1. הי גלי, אני שמחה שאת נהנית מהבלוג!
   שלושה שבועות זה אכן פרק הזמן המתאים לטיול במערב, בעיקר בגלל הטיסה הארוכה והג'ט לג. הנה קישור למסלול המקובל בטיול ראשון בדרום-מערב ארה"ב, שכולל הרבה מאד קליפורניה. אני חושבת שבמקרה שלכן, סיבוב שבאמת יתמקד בקליפורניה יכול להיות מתאים יותר, כיוון שיחסוך לכן חלק מהנסיעות הארוכות בנבאדה/יוטה/אריזונה. תציצי במסלול ותראי איך זה נראה על המפה. בגדול, אפשר לעשות מסלול חלופי שיראה בערך כך: לוס אנגל'ס – סן דייגו – יוסמיטי – סן פרנסיסקו – מונטריי וצפון כביש 1 (ביג סר). כל המקומות הללו מוזכרים במסלול שציינתי קודם. תוכלו לחבר את זה בחזרה ללוס אנג'לס דרך כביש 1 או לחזור מסן פרנסיסקו. כל זה אפשרי גם בשבועיים, אבל בשלושה תוכלו להנות הרבה יותר מהערים הגדולות, שופינג ובילויים. מקווה שעוזר!

 11. היי.
  נוסעים בעוד כמה ימים לסאן פרנסיסקו ומשם לסן סימיון ללילה ואז ללוס אנגלס,כמובן על כביש מס' 1.הבנתי שיש סיכוי שהוא חסום עקב נפילה של חלקים ממנו בסופה האחרונה;ידוע על כך למישהו?

  1. הי חני. אכן, הכביש בודאות יהיה חסום בזמן הנסיעה שלכם. כנראה שהוא יהיה חסום עד לשנה הבאה, כיון שחלק מהכביש פשוט נפל לים ויצטרכו למצוא נתיב אחר ולסלול בו כביש. את יכולה לקרוא עוד בפוסט שלי: חסימה בכביש 1 בקליפורניה.

 12. היי ,
  אני , בעלי והבן שלנו , מתכננים טיול בר-מצווה כשבועיים בארה"ב בקיץ הקרוב. .התוכנית היא טיסה לניו-יורק 4 ימים ,נסיעה ברכב שכור לאית'קה, אגמי האצבעות ,מפלי הניאגרה ליומיים נוספים. משם לנסוע לוושינגטון לשלושה ימים נוספים.
  הייתי מעוניינת לקבל טיפים לגבי מוזיאון הרשי והאם אפשר להגיע אליו בדרכנו לוושינגטון? עוד אפשרויות מעניינות והיכן כדאי לסיים את הטיול? אשמח לקבל כל טיפ או עצה מועילה.
  בברכה גלית

  1. הי גלית, קחו בחשבון שנסיעה עד מפלי הניאגרה עם כל העצירות בדרך זה סדר גודל של 2-3 ימים (לא כתבת כמה ימים אתם מקדישים לנסיעה). בלי עצירות מדובר ביום נסיעה ארוך מאד אחד. כנ"ל מניאגרה לוושינגנטון. בהרשי יש מרכז מבקרים של בית החרושת לשוקולד (אני מניחה שלזה את מתכוונת במוזיאון?) יש גם פארק שעשועים של הרשי שלדעתי מתאים לגילאים צעירים יותר. אין טיפים מיוחדים לגביהם, פשוט לבדוק באינטרנט מה שעות הפתיחה בתאריכים שלכם. בהחלט אפשר לעבור שם בדרך לוושינגטון רק קחו בחשבון שאם רוצים לבקר בפארק השעשועים זה לפחות חצי יום.
   איפה לסיים את הטיול תלוי בכמה ימים יש לכם. אפשר לשלב גם ביקור בפארק לאומי שננדואה Shenandoah בשביל עוד קצת טבע ואפשר גם לשלב גיחה לעיר ההיסטורית פילדלפיה. הכל תלוי בזמן שיש לכם (וכאמור, אל תשכחו לחשב כמו שצריך את ימי הנסיעה – לא מדובר במרחקים קצרים).

 13. הי ענת,
  תודה על הטיפים החשובים.
  נוסעים בתחילת אפריל למערב. איזו אפשרות חילופית מומלצת במידה ויוסמטי יהיה חסום, מושלג?
  פארק סקויה?
  עמק המוות?
  אם כן היכן כדאי לישון?

  בתוכנית המקורית 3 לילות ביוסמטי. חושבת על חלופה של יום או יומיים למידת הצורך…
  מיוסמטי ממשיכים דרומה ללאס ואגס.

  תודה מראש
  אור

  1. הי אור, אכן באפריל יש סיכוי לשלג אבל בדרך כלל – אם לא תיפלו על סופה חריגה בהיקפה – מפנים אותו מהר מהכבישים. אפשר לרוב להגיע, רק שצריך לפעמים שרשראות שלג. פארק סקויה גם הוא בסיירה נבאדה. אם יוסמיטי בסופת שלגים, גם הפארק הזה כנראה יהיה באותה מערכת מזג אוויר. בשני הפארקים יש כבישים שנסגרים לאורך החורף ויש איזורים שאפשר לטייל בהם במשך כל השנה. עמק המוות זה כבר משהו אחר לגמרי, כמובן. שווה לעבור בו ולהתרשם, אבל הוא לא מקום מתאים לטיולי הליכה בסגנון של הסיירה נבאדה. אפשר תמיד את הימים האלו להעביר לדרום-יוטה ולהרחיב באיזור ברייס וזאיון. רוב המסלולים מקדישים רק יום אחד לכל אחד מהפארקים, אבל אפשר בהחלט גם לבלות 3-4 ימים באיזור הזה בטיולים מקסימים. לחלופין, להרחיב באיזור מונטריי. אם בא לכם טיול קצת שונה במונטריי, יש שם פארק לאומי חדש שנקרא Pinnacles National Park. כדאי להנמיך ציפיות אם מגיעים אליו. הוא יפה אבל קטן ורמת השירותים של הריינג'רים שם מוגבלת. אבל כן, לחובבי מסלולים רגליים, יש שם מסלולים נחמדים מאד בטבע והוא ממש קרוב למונטריי. אפשר לקרוא את סיכום הביקור שלנו בפינאקלס כאן. בין פינאקלס להרחבה ביוטה, יוטה עדיפה לדעתי.

 14. הי,אנחנו מתכננים קרוז ביולי. רציתי לברר לגבי תקשורת סלולרית באוניה. הבנתי שכרטיס wi fi עולה הון עתק. מה אתה מציע?

  1. ממה שאני יודעת – ואני לא מומחית לקרוזים – ברוב הספינות יש וויפיי בתשלום. הוא אכן לא זול, אבל בהתחשב בעובדה שנמצאים בלב ים ומדובר בתקשורת לווינית, לא נראה לי שיש פיתרון זול. לדעתי כדאי פשוט להפחית בשימוש ולהבין שתקשורת נתונים בלב ים היא יקרה וגם פחות טובה, בפרט כשיש עומס משתמשים.

 15. היי,
  בעלי ואני רוצים לטוס לאזור קליפורניה והוואיי בסביבות מאי.
  האם זו תקופה מתאימה מבחינת מזג אויר? שלושה שבועות מספיק? כמה זה אמור לעלות לזוג? וכמה זמן מראש צריך לתכנן טיול כזה כולל סידורי ויזה והכל…?
  תודה מראש ?

  1. הי רעות. קודם כל כדאי לטפל בויזה ורק אז להזמין טיסות. מאי זה עוד חודשיים ותהליך קבלת הויזה יכול לקחת כמה שבועות. הייתי מציעה לכם להתחיל במיידי עם הגשת בקשה לויזה ורק אחרי שתהיה לכם ויזה ביד (לא בטוח הרי שתקבלו כזו), תוכלו להתחיל לחשוב על תאריכים ויעדים. בעיקרון, קליפורניה והוואי במאי זה נהדר. אפשר לעשות סיבוב של סן פרנסיסקו (3 לילות) – יוסמיטי (3 לילות) – מונטריי (2 לילות) – כביש 1(לילה אחד) – לוס אנג'לס (2 לילות) ומשם לטוס להוואי ובחזרה, כך שיצא לכם בערך עשרה ימים בכל אחת מהמדינות. כמובן, אפשר גם לעשות אחלה סיבוב בדרום-מערב ארה"ב בלי להכניס את הוואי (שמייקרת למדי את הטיול). הנה הצעה למסלול הקלאסי של דרום-מערב ארה"ב בשלושה שבועות. מבחינת תקציב, השמיים הם הגבול. לטיול בלי הוואי – בערך אלף דולר לכל כרטיס, לינה זה כמאה דולר בלילה (אפשר גם פחות ואפשר גם יותר), רכב כולל דלק, זה סדר גודל של חמישים דולר ליום. מסעדות, שופינג ואטרקציות, כמה שתרצו…

 16. שלום,
  אני ובעלי מתכננים טיול "ירח דבש מאוחר" לארצות הברית בספטמבר 2017, התכנון הוא טיול של חודש וחצי מאצע ספטמבר עד סוף אוקטובר,
  כרגע התכנון מסלול הוא להתחיל מניו יורק (4-5 ימים), משם למפלי הניאגרה, טיסה לסן פרנסיסקו, נסיעה על כביש 1 לLA (הבנתי שזה דורש כמה ימים של נסיעה אבל שווה את זה) ביקור אצל משפחה שלי בLA, ביקור בהוליווד , משם ללאס ווגאס, עכשיו שוקלת אם כדאי גם להקדיש יום לטיול בברייס קניון או לא,
  התכנון הוא משם להמשיך לאורלנדו ושם ללכת לפארקים (DISNEY,SEA WORLD, UNIVERSAL) כי אמרו לי ששם הם יותר טובים מאשר בLA.
  המחשבה שלי האם אפשר\ כדאי לשלב שבוע אחרון כ"בטן גב" במקסיקו, 🙂 בכל זאת ירח דבש, לא כלכך מוצאת איך אפשר לשלב מקסיקו בטיול כזה ומאיפה כדי להגיע לשם(או לאן כדאי ללכת) אם זה לא בעייתי מבחינת תקציב וייתכן שסם יעלה יותר יקר ממקומות אחרים שניתן להיות בהם, ואולי בכלל יש המלצה למקום אחר בו נוכל לנפוש אחרי כל הטיול של השופינג והנסיעות ובאמת לנוח רגע לפני שחוזרים הביתה.
  אשמח אם יש לך המלצות בנושא:)

  1. הי אדווה, בחודש וחצי המסלול שלכם אפשרי, רק קחו בחשבון שאתם די מכנסים את כל קצוות ארה"ב 😉 אישית, אני מעדיפה להתמקד באיזור ולטייל בו לעומק. למשל, במקרה שלכם, הייתי דווקא מתחילה במערב, עושה שם ארבעה שבועות במסלול הקלאסי של דרום מערב שהוא מאוזן ונותן המון דברים טובים ואז טסה לניו יורק לקינוח של שבועיים של טיול שלכת, מתוכו כ-4 ימים יוקדשו לעיר ניו יורק עצמה, 2-3 ימים לוושינגטון דיסי והשאר לטיול יפה שיקח אתכם דרך איזור אגמי האצבעות לניאגרה ובחזרה דרך בוסטון. לעניות דעתי, לנסוע לפלורידה רק בשביל דיסני וורלד ממש מיותר. יש בפלורידה הרבה מה לעשות ואם כבר מגיעים לשם, אז זה פיספוס לא לטייל בפארקים של הטבע, במיאמי ועוד. בגילכם – וגם בכלל – אני חושבת שדיסנילנד ויוניברסל סטודיוס בלוס אנג'לס זה בהחלט מספיק ומספק.

   לגבי בטן-גב, אני חושבת שפשוט כדאי לא להשתגע בטיול ולעשות אותו בנינוחות כך שלא תסיימו אותו "עם הלשון בחוץ", אבל חבל לבזבז ימים יקרים בארה"ב על בטן-גב. כששואלים אותי איפה המקום הכי טוב לבטן-גב, אני בדרך כלל ממליצה על נתניה 😉 או אחת מערי החוף האחרות בישראל. מקסיקו זו אופציה, אבל אני לא באמת מבינה במקסיקו. אני בטוחה שאפשר מכל מקום בארה"ב לטוס לכל יעד במקסיקו לנופש. השאלה אם זה שווה את הזמן והמחיר.

 17. אוקי..ענת תודה רבה על התגובות..אנסה להתקדם עם רעיונות למסלול במידה וזה אכן יקרה אשתף כאן להתייחסותך

 18. מאוד עוזר..תודה..
  במקביל המליצו לי לוותר על הטיסה הפנימית ופשוט לקחת רכב ולעשות מעגלי בצפון ניו יורק/ בוסטון/ ניו המפשיר
  שוב איזור דיי "קריר" אך מציינים שגם באיזור זה יש המון מה לראות ופארקים לטייל ועיירות מעניינות..
  יש מסלול מומלץ לאיזור זה

  1. אם היית מדבר על חודש אחרי, הייתי מצטרפת בהחלט להצעה לנסוע לצפון ניו יורק, ניו המפשייר ומסצ'וסטס. בסוף מרץ ותחילת אפריל, זה סיכון של קרח על הכבישים בבקרים ובערב ובאופן כללי ימים קרים. הנה הטמפרטורות שהיו בבוסטון באפריל השנה. שים לב לשבוע השני בו הטמפרטורות ירדו עד מינוס שש מעלות בלילה. בצפון מדינת ניו יורק, בניאגרה פולס, גם בשבוע השלישי של אפריל נמדדו מינוס שבע מעלות ובסוף אפריל עוד היו לילות של מינוס אחד. באיזור האדירונדאקס בניו יורק, אפילו קר יותר.
   זה לא אומר שאי אפשר לטייל במקומות האלו, רק לקחת בחשבון שא. קר וצריך ביגוד מתאים ב. הכבישים עלולים לקפוא בלילות והנהיגה בבקרים צריכה להיות מאד זהירה. אם גם ירד שלג, אולי גם תצטרכו שרשראות שלג. בכל מקרה, מסוכן למדי למי שלא מורגל בנהיגה מהסוג הזה. וג. חלק מהמקומות עדיין סגורים (אני מדברת על פארקי טבע מסוימים, אטרקציות, מוזיאונים וכד').
   אם כל זה לא מפריע לכם, אז זה בהחלט אפשרות. כאן יש לי מסלול לאיזור צפון-מזרח שכולל גם חלק מהאיזורים הללו, רק שוב, קחו בחשבון שמבחינת מה שפתוח, הוא מכוון לעונה אחרת 🙂

 19. שלום רב
  אני מתכנן שהות בארהב ב27/3-9/4 כאשר ההתחלה הרצויה היא בניו יורק להופעה וסיום בניו יורק למשחק נבא
  מאוד מבולבל מה לעשות בין לבין כי הבנתי שקר בערך בכל מקום וכן רצינו לטייל קצת בפארקים וכדומה
  מדובר בטיול שלישי בארהב כך שבקודמים כבר כיבינו את פנסילווניה וושינגטון ופילדלפיה
  חשבנו אולי לטוס לאיזור יוטה אבל הבנו שקר מאוד ונראה שגם איזור בוסטון והסביבה יהיה קר
  אודה לכל המלצה

  1. הי עופר, אכן, זו תקופה בעייתית קצת, בעיקר כי קשה לדעת מה יהיה. כיוון שיש לכם רק שבועיים, הייתי דווקא בודקת כיוון דרומה ברכב ולא טיסות נוספות, אבל זה כמובן שיקול שלכם. לדעתי יש הרבה מה לראות בג'ורג'יה ווירג'יניה ושם מזג האוויר *כנראה* יהיה טוב. שוב, סופה או גל קור יכולים לשנות גם את זה. המקום הכי "בטוח" יהיה פלורידה, מן הסתם וזו תקופה נחמדה מאד לטיול בפלורידה.
   לגבי יוטה, בהחלט אפשר לטייל בה בתחילת אפריל. כן, יכול להיות קר במקומות הגבוהים. אפילו מושלג. לא בטוח שזה צריך לעצור בעדכם מלטייל. הקור הוא בעיקר בלילות ובמשך היום בזאיון למשל יהיה נחמד מאד. בברייס יהיה יותר קר, אבל עדיין עם ביגוד מתאים אפשר לטייל. אפשר גם לנסוע למקומות פחות גבוהים באריזונה וכמובן, יש את איזור החוף בקליפורניה שהוא תמיד מתאים לטיול (גם צפונה משם, אם מתאים לכם, למשל חופי אורגון). מקווה שזה עוזר ולא מבלבל אפילו יותר 😉

 20. שלום רב , אנחנו זוג , יש לנו כרטיסים לניו יורק נחיתה ב1.4. חזרה לארץ ב16.4 . היכן כדאי לבקר .(לא מעוניינים להגיע ללוס אנגלס).
  מקומות שנרצה להגיע וושינטון ,פילדלפיה כת האמיש,ניו אורלינס ואולי..גם לאס וגס וכמובן לפחות 5 לילות בני ייורק…מה המסלול המומלץ ואילו טיסות לשלב, האם מומלץ להשכיר רכב או ניתן להסתדר בתחבורה ציבורית?
  תודה

  1. יש לכם בערך שבועיים. בפרק זמן כזה, כדאי להתמקד באיזור המזרח ולא להגיע מערבה (לטעמי, גם לא לוגאס). קחו בחשבון שטיסה לוגאס למערב, זו טיסה של 5-6 שעות. זה קצת כמו לטייל בספרד ואז להחליט שאתם משום מה משלבים ביקור במוסקבה. שבועים זה אפילו גבולי לשילוב ניו אורלינס. זה יעד מצוין לאפריל ואפשר כן לבנות טיול מתגלגל עד ניו אורלינס אבל קחו בחשבון שמדובר ביותר מעשרים שעות נהיגה לכל כיוון. לדעתי, שבועיים זה מצוין לטעימה מאיזור ניו יורק-וושינגטון ופילדלפיה. בלי להתרחק יותר מזה, יש לכם המון מה לעשות, בפרט שכבר חמישה לילות אתם רוצים להקדיש לניו יורק. בניו יורק עצמה לא צריך רכב. אפשר גם להגיע לוושינגטון בתחבורה ציבורית ושם עדיין להיות בלי רכב. להמשך הייתי כן שוכרת רכב. הנה רעיון למסלול (כמובן, תצטרכו לשבת בצורה מפורטת יותר ולהתאים אותו לצרכיכם) –
   1-5 ניו יורק
   6-8 וושינגטון די.סי. בסיום השהות, שכירת רכב
   9-11 פנסילבניה הדרומית (ובתנאי שאתם מודעים לכך שאתם לא נוסעים לראות את בני האמיש אלא לבקר באיזור מרתק מבחינה היסטורית. הביקור יכול למשל לכלול את העיירה ההיסטורית Harper's Ferry, שדה הקרב גטיסברג ואת בירת המחוז הריסברג, בנוסף לכפרי האמיש הקטנים bird-in-hand ו-intercourse
   12-13 פילדלפיה ואולי קצת שופינג קרוב לאיזור שדה התעופה
   14 החזרת רכב וטיסה הביתה

   אם וגאס משום מה חשובה לכם מבחינת ההימורים, אפשר להוריד יום בפנסילבניה ולנסוע לעיר Atlantic City. כמו שאתם רואים, הרבה זמן אין לכם ולכן שילוב של ניו אורלינס למשל, יצטרך להיות על חשבון איזור אחר. לדעתי, בטיול קצר של שבועיים, עדיף להתמקד באיזור אחד ולהעמיק.

 21. היי. אנחנו זוג עם פעוט בן שנה ומגיעים למיאמי בפברואר ( קונקשיין מקוסטה ריקה) יש לנו זמן שבועיים נשמח לטיפים ומסלול מומלץ בפלורידה.

  1. הי לי, יש לי שלד של מסלול לפלורידה שאפשר לראות כאן. בדיוק שבועיים (אם לא הולכים לדיסני). אני עובדת על מסלול מפורט יותר, אבל יקח קצת זמן, אז אני מקווה שזה יעזור לכם בינתיים. טיול נעים! זו תקופה מצוינת לפלורידה ותוכלו לראות הרבה בעלי חיים בשמורות!

 22. הי ענת, אנחנו מתכננים טיול לארה"ב בקיץ הקרוב לחודש וחצי (יולי עד אמצע אוגוסט) עם שני ילדים בני 3 ו- 6.. הדבר היחיד שאנחנו "סגורים" עליו הוא הוואי (למשך כשבוע עד שבוע וחצי בערך)… ולסיים בניו יורק. לגבי כל שאר התקופה נשמח להמלצות.. כמה אזורים היית ממליצה לנו להכניס בתקופה כזו?
  אני חוששת שיש לנו בראש יותר מידי יעדים (פלורידה, קליפורניה וכו'..) וזה יהיה טיול עמוס מידי כמו שכתבת ב"טעויות נפוצות"…

  1. בהתחשב בזה שיש לכם רק חודש וחצי ואתם כבר קופצים להוואי, נראה לי שיש סיכון כזה 😉 חודש וחצי זה כלום לטיול בארה"ב. כלומר, זה נהדר לטיול בארה"ב, זו פשוט לא מספיק זמן כדי לראות "הכל", או אפילו חלק קטן. היות ואתם מרחיקים עד הוואי, הייתי דווקא מתמקדת בחוף המערבי. חודש זה פרק זמן מצוין לטיול בחוף המערבי שיכול להספיק בנחת. בגילאים של הילדים שלכם, סן דייגו עם לגולנד וגן החיות יכולה בכיף למלא כמה ימים, סן פרנסיסקו יכולהל התאים וכמובן, טיול עם קצת טבע ביוסמיטי, סקויה אנד קינגס ואולי אפילו לייק טאהו וצפונה. ויש כמובן את המסלול הקלאסי של דרום-מערב ארה"ב ב-21-30 יום. בעיקרון, אפשר גם ניו יורק, למרות ששם לטעמי באוגוסט ממש מעיק.
   שימו לב גם לגילאים של הילדים. רק אתם מכירים את הילדים שלכם ואת הסגנון המשפחתי שלכם, אני אישית מעדיפה למעט בטיסות עם ילדים בגילאים האלו והייתי משתדלת למקד את הטיול באיזור אחד, קריר ונעים.
   ואם כבר הזכרתי, קריר, אז כמה מילים לגבי מזג האוויר. אם אתם סגורים על הוואי, אז סבבה, יש המון משפחות שמבקרות שם בקיץ. רק תהיו מודעים לעובדה שזו לא נחשבת העונה האידיאלית להוואי, כי מאד חם ולח שם בקיץ. גם בניו יורק ובכל מקום אחר בחוף המזרחי (שלא לדבר על פלורידה) יהיה חם, הביל, לח ולטעמי, מעיק מאד. אם זה לא משנה לכם, אז המקומות שיכולים יותר להתאים הם איזורי החוף בחוף המערבי (מקליפורניה ועד מדינת וושינגטון). בשאר המערב די חם, אבל במקומות הגבוהים נעים יותר וגם איפה שלא גבוה, לפחות אין לחות.

 23. תודה רבה על התשובה המהירה! שכחתי באמת לציין את התקופה, אנחנו ורצים לטוס בקיץ מאמצע אוגוסט עד אמצע ספטמבר או על תקופת החגים- כרגע עוד אין תאריכים.
  אנחנו רוצים לשלב בין טיולים, נסיעות ומרחבים לבין טיול עירוני ונינוח.
  תודה רבה

  1. הי מירית, אני רואה שכמעט פיספסתי את המשך השאלה. אוגוסט-אוקטובר אפשר לטייל בכל מקום בארה"ב (בניגוד לחורף). יולי-ספטמבר זה מעולה לילוסטון ולרוקיז. ספטמבר-אוקטובר מצוין למסלול של דרום-מערב ארה"ב.

 24. הי ענת תודה על התגובה המהירה,
  לגבי הזמנת טיסות , קראתי את הפוסט שלך בנושא הזמנת כרטיסים, בעידן האינטרנט היום מה היתרון של הזמנה דרך סוכן נסיעות ? האם בכלל יש יתרון למי שיכול להתנהל לבד ?

  1. שאלה טובה. אני אוהבת לחפש לבד טיסות, לנבור בשעות הטיסה ובכל האפשרויות ולהחליט לבד, כולל לבחור מקומות במטוס וכד'. את הכל יכול גם סוכן לעשות עבורך ויש מי שמרגישים נוח יותר לעשות זאת בעזרת סוכן. לגיטימי לגמרי, בעיני. כדאי בכל מקרה גם לחפש טיסות באופן עצמאי, כדי לדעת מה טווח המחירים הסביר ועם התוצאות להגיע לסוכן.

 25. הי ענת,
  אנחנו מתכננים טיול של כמעט כל החופש הגדול, בערך 50-55 יום, (3 ילדים שיהיו בני 12 , 10 ו 10)
  אנחנו בוודאות עושים את הרוקים הקנדיים בקראוון (מגיעים לקרובי משפחה בקאלגרי) ומסיימים בוואנקובר,- תכננו כ 3 שבועות (כולל וואנקובר)
  סוף הטיול יהיה כנראה בניו יורק ווושינגטון (בוושינגטון יש לנו קרוב משפחה שחשוב לנו לבקר) – כ 10-12 ימים ?
  אם לא טעיתי בחישוב הימים נשארו לנו כ 20 יום
  באמצע היו לנו מספר חלופות :
  1. דילוג לאורלנדו (אבל – יוצר הרבה דילוגים וגם הפחידו אותנו עם מזג האוויר שחם מאוד ולח מאוד – אני סובל ולא נחמד בלחות גבוהה :)) והחלטנו לרדת מזה (אלה אם את ממליצה בחום רב )
  2. איזור לוס אנג'לס (הולוויד דיסנילנד/קליפורניה אדוונצ'ר פארק, יוניברסל , עולם המים בסן דייגו?) שבוע בערך ?- אני מעריך שנשאר זמן לחלופות הבאות :
  – אולי אפשר להוסיף גם את סאן פרנסיסקו ואז טיסה מוונקובר לסאן פרנסיסקו ולרדת ברכב ללוס אנגלס (יוסמיטי סוקיה וכו' או דרך החוף road 1) כ 10 ימים ?
  – להוסיף את לאס ווגאס ?

  תודה מראש
  רז

  1. הי רז,
   איזה כיף לכם. נכונה לכם חוויה מדהימה!
   1. לגמרי לא כדאי לשלב את אורלנדו. אין לכם כל כך הרבה זמן ואכן מזג האוויר שם נורא בקיץ למי שסובל מחום ולחות.
   2. שבוע זה בסדר, בתנאי שהולכים באמת לכל הפארקים.
   3. לאס וגאס כן או לא, עניין של טעם. אני לא אוהבת את העיר הזאת ולדעתי לא מתאימה לילדים. זה גם הקונצנזוס בקרב האמריקאים. עם זאת, יש הרבה ישראלים שאוהבים אותה וחושבים שהיא כן מתאימה לילדים, אז אולי שווה לכם לעבור שם לערב אחד ולדגום אותה.
   שימו לב לנושא לקיחת והחזרת רכבים, כולל הקראוון. לא יודעת אם בדקתם כבר, אבל יכולות להיות עלויות משמעותיות להחזרה בלוקיישן שונה מהלקיחה.
   מה שהייתי שוקלת במקומכם זה להרחיב את המעגל ברוקיז האמריקאיים ו/או בחוף. אם אתם מחפשים מקומות קרירים או בלי לחות, שווה להשאר שם, לדעתי. אם איכשהו מסתדר לכם לשלב את ילוסטון/גליישר לפני קנדה, ומשם לעלות לרוקיז הקנדיים, בהחלט שווה. ילוסטון וגליישר הם מהמקומות היחידים בארה"ב שיתנו "פייט" מבחינת הנוף לרוקיז הקנדיים. לחלופין, אפשר לרדת מוונקובר לסיאטל ולעשות יופי של טיול לאורך החוף המערבי ממש, עד סן פרנסיסקו. חופי אורגון, נגיעות בקסקיידס, פארק הרדוודס וסן פרנסיסקו. וכמובן, יש את האופציה שציינת, של קליפורניה עצמה. אין שום בעיה לעשות ב-21 יום סיבוב מעגלי שיתחיל ויסתיים בסן פרנסיסקו. מסלול לדוגמה יש כאן.

 26. היי, אנחנו זוג צעיר שמתחיל לתכנן טיול של שלושה עד ארבעה שבועות לארה"ב. שנינו לא מבינים גדולים של היבשת. אנחנו מעוניינים לשלב יעדים של טיולים וטרקים-שמענו רבות על הילוסטון, ויעד אחד למספר ימים של בטן גב. אם איזה ערים מומלץ לשלב טיול בפארקים?
  תודה רבה
  מירית

  1. הי מירית. לא ציינת מתי הטיול, זה מאד משמעותי להחלטה לאן לנסוע.

   לדעתי, זה פיספוס רציני לנסוע לארה"ב בשביל בטן-גב. בשביל בטן-גב עדיף לנסוע לנתניה 😉 או ליעד בים התיכון. קרוב, זול יותר והים נעים יותר. בארה"ב מדובר באוקיינוסים קרים למדי ובכלל, חבל לבזבז ימי חופשה כל כך יקרים על בטן-גב. אם ממש קורץ לכם, האופציה המתאימה היא קרוז, כמו אלו שיוצאים מפלורידה אל הקאריביים. שימו לב שקרוזים לקאריביים קשורים גם לתקופה בשנה. התקופה המתאימה היא דווקא בחורף. בחודשי הקיץ והסתיו, זו עונת ההוריקאנים בקאריביים.

   ילוסטון הוא יעד שמתאים לחודשי הקיץ בלבד. בשאר השנה קר שם מדי. בנוסף, צריך לראות איך מחברים אותו ליעדים אחרים. כמעט בהכרח מדובר בטיול עם המון שעות נהיגה. זה לא נורא בכלל בעיני (ביקרנו בילוסטון כבר כמה פעמים), אבל צריך להבין שזה סוג הטיול: טיול שכולל הרבה טבע והרבה מאד נהיגה. רק כדי לקבל מושג על הגדלים. פארק ילוסטון הוא בגודל של הגליל. רק לנסוע בתוך הפארק מהקצה הדרומי לצפוני לוקח סדר גודל של שלוש שעות. הנסיעה לנמל התעופה הבינ"ל הקרוב ביותר (סולט לייק סיטי) אורכת עוד 6-7 שעות. כדי לבנות את הטיול נכון, צריך ממש למקד מסלול של כשלושה שבועות באיזור של ילוסטון והרוקיז האמריקאיים.

   אם אתם נוסעים באביב/קיץ, המסלול הסטנדרטי לטיול ראשון במערב ארה"ב הוא המסלול הזה של 21-30 יום בדרום-מערב ארה"ב. אתם יכולים לעשות אותו במתכונת של שלושה שבועות ולהוסיף לו כמה ימים בניו יורק. מסלול שכולל את הילוסטון יכול להיות המסלול הזה: הרוקיז האמריקאיים, רק שימו לב למגבלות התאריכים.

   בכל מקרה, כמו שכתבתי בפוסט, אל תתיחסו לזה כאל טיול שצריך להספיק בו "הכל". בחודש אפשר רק לטעום מאיזור מסוים בארה"ב, לא יותר 🙂

 27. שלום ענת,
  אני מתכננת טיול של כשבועיים וחצי בארצות הברית. שני הורים וארבע בנות בגילאי 21,19,18,9.
  אנחנו בשלבי התכנון הראשונים. ההלבטות העיקרית היא אם לעשות טיול קרוואנים או שרק נשכור רכב. מה יותר משתלם מבחינה כספית?

  ועל איזה מסלול את ממליצה? אנחנו רוצים בעיקר את לאס וגאס, לוס אנגלס והפארקים.
  תודה!

  1. הי אודליה,
   קודם כל, היות ואתם רוצים לטייל במערב, אני ממליצה בחום לנסות להאריך את הטיול לפחות לשלושה שבועות. זה גם פרק הזמן המינימלי שכדאי בו בכלל לחשוב על קראוון (פשוט כי תהליך השכרת הקראוון והחזרתו ארוכים בהרבה בהשוואה לרכב ולכן אוכלים לכם לפחות יום שלם מהטיול).
   נהוג לאמר שאופציית הקראוון שקולה כספית לאופציית הרכב + מוטלים. הבחירה צריכה להיות לפי מה שנהנים ממנו יותר ולא בגלל שיקול כספי כי אין באמת הבדל מהותי בין השניים. עלות של רכב גדול + שני חדרי מוטל תעלה לכם כמו קראוון גדול שמתאים לשישה.
   בתוך העיר, לטעמי נוח יותר להסתדר עם רכב, בפרט שבמקרה שלכם יהיה מדובר בקראוון גדול. גם בתוך פארקים לאומיים, יש לפעמים הגבלות על קראוונים גדולים. למשל, בקראוון גדול לא תוכלו לנסוע לתצפית בגליישר פוינט בפארק יוסמיטי. קחו בחשבון שמדובר בכלי רכב שמקביל למשאית בגודלו. צריך להתרגל לנהוג בו. הוא גם איטי יותר מאשר רכב רגיל. בנוסף, תהיה לכם מעט מאד פרטיות (ומדובר בשלוש בנות שהן כבר בוגרות). עם כל זאת, אוהבי קראוונים מתמכרים לצורת הטיול הזאת, אז אולי שווה לכם להציץ קצת בסרטוני יוטיוב על טיולים בקראוונים (חפשו שם RV trips) ולראות אם מתאים לכם או לא.
   לגבי מסלול, אתם צריכים בעיקרון את המסלול של 21 יום בדרום-מערב ארה"ב. אם אתם לא רוצים את סן פרנסיסקו ויוסמיטי, אתם יכולים לצמצם אותו (אבל חבל, לדעתי, שניהם מקומות מדהימים). עוד רעיון: כיוון שאתם בהרכב של שישה אנשים, אם תעדיפו להשאר במקום אחד שלושה ימים או יותר, שווה לכם לבחון אופציה של שכירת דירת נופש. תוכלו לקרוא עוד על הנושא הזה כאן.

 28. היי ענת … אני מעוניינת לצאת עם בן זוגי באוגוס לטיול בארה"ב
  המסלול הוא כזה:
  נחיתה בניו יורק וחמישה ימי שהייה
  טיסת פנים למיאמי ו 4 ימי שהייה ובתוכם נסיעה גם לקי ווסט
  משם טיסת פנים ללאס וגאס ושהייה 4 ימים (לא בטוח שנעשה את זה אבל , נסיעה ברכב לסן פרנסיסקו ושהייה של 3 ימים, אם לא נעשה אס טיסה בין וגאס ללוס אנג'לס ושהייה של חמישה ימים וטיסה חזרה לארץ.
  המסלול נראה לך ריאלי ? האם מומלץ סן פרנסיסקו או שכדי לוותר ?

  1. יש לכם בסה"כ שלושה שבועות, אם ספרתי נכון. לדעתי, חבל לעשות את כל הפיצולים האלו בתקופה כל כך קצרה. אתם מבזבזים יומיים על טיסות, למשל.
   כיוון שמדובר באוגוסט, לדעתי כדאי לוותר הפעם על פלורידה. במיאמי וכל דרום פלורידה חם ולח מאד, וגם מאד גשום (זו העונה הכי גשומה בשנה). לטוס לשם ומשם, בשביל ארבעה ימים, ובפרט באוגוסט, לדעתי מיותר.
   מה שהייתי מציעה לכם זה להתמקד בדרום-מערב, ולצרף לזה כמה ימים בניו יורק. את יכולה לראות כאן את המסלול הקלאסי לדרום-מערב ארה"ב, שכולל גם המשולש של וגאס, סן פרנסיסקו ולוס אנג'לס. אם טבע פחות מעניין אותכם ואתם מוותרים על פארק יוסמיטי, אתם יכולים בכיף לעשות מסלול כזה במערב
   1-4 לאס וגאס
   5-6 לוס אנג'לס (אין סיבה לטוס לשם מוגאס, אפשר בהחלט לשכור רכב בוגאס לכל השהות במערב. זו נסיעה קלה של 4-5 שעות נסיעה בסה"כ וטיסה לא תקצר לכם זמנים כאן).
   7-8 נסיעה בכביש 1 הנופי צפונה לכיוון סן פרנסיסקו (תוכלו לקראו כאן עוד על כביש 1)
   9 מונטריי
   10-14 סן פרנסיסקו שם גם תסיימו

   את שאר הזמן תוכלו באמת להקדיש לניו יורק (חמישה ימים בעיר + יומיים לטיסות למערב) את הסדר אפשר כמובן להפוך. אגב, קחו בחשבון שגם ניו יורק חמה ולחה מאד באוגוסט.

 29. שלום
  אני נוסעת לארצות הברית לשלושה שבועות ואת הסיום של הטיול אני רוצה לסיים בואגס ולוס אנגלס הביתה ! איפה אני צריכה להתחיל מה כדי?

  1. הי דנה, נראה לי שמסלול של דרום-מערב ארה"ב הוא מה שיתאים לך. לא ציינת מה הרכב הנוסעים, אבל את מוזמנת להתרשם מהמסלול כאן: מסלול 21 יום בדרום-מערב ארה"ב.

 30. שלום, אנחנו זוג עם 3 בנות (1, 3, 4) מעוניינים לטוס ל20 יום מערב ארצות הברית בקרוון ועוד 10 יום ניו יורק ומפלי הניאגרה במלונות.
  אשמח לקבל המלצות על מסלול מועדף.
  בנוסף, יש לנו אפשרות לטיסה ישירה, להוסיף 800 דולר ולא לעצור בלונדון לשעתיים, האם כדאי? 800 דולר זה לא סכום קטן אבל המטוסים הגדולים הרבה יותר נוחים מהמטוסים הקטנים.
  אשמח לחוות דעת של מישהו שמכיר

  1. אני לא מומחית גדולה לטיסות, אבל הרושם שלי שכל המטוסים לטיסות הטרנס-אלטנטיות גדולים. כלומר, בנסיעה דרך לונדון, תהיו במטוס יותר קטן עד לונדון, שם תעבור למטוס גדול. לעניות דעתי, אין משמעות לגודל המטוס. מה שמשנה זה "מרחב המחיה" האישי שלנו בטיסה, וזה לא משתנה מהותית בין המטוסים. אני מניחה שאתם מתכוונים 800 דולר תוספת לכל הכרטיסים ולא פר כרטיס? אישית, הייתי מעדיפה לחסוך 800 דולר ולעשות קונקשן של שעתיים. מצד שני, אתם עם תינוקת ושתי ילדות קטנות, כך שהטירטור של לעשות קונקשן קצת יותר קשה, בפרט כשיש רק שעתיים. זה פרק זמן בסדר גמור למבוגרים, אבל עם הקטנטנות זה יכול להיות קצת לחוץ, אז אולי באמת עדיפה לכם טיסה ישירה.

   אגב, הייתי שוקלת לאחד מסלולים ולטייל רק במזרח (קרוב יותר לארץ) או רק במערב. 20 יום זה לא הרבה לטיול קראוון, כי בלקיחה ובהחזרה מאבדים כמעט יום שלם. בכל מקרה, מבחינת מסלול, במערב יש לכם את המסלול הקלאסי של דרום-מערב ארה"ב. תראו מה מתוך זה אתם לוקחים. אולי תרצו לצמצם בנקודות מסויימות כדי להספיק בפחות מעשרים יום. במקרה שלכם, עם קראוון, הייתי שוקלת לוותר על הנסיעה בכביש 1 שהיא ארוכה ודי מיגעת.
   במזרח, לעשרה ימים הייתי בודקת מסלול כזה:
   יום 1 נסיעה לאיזור אגמי האצבעות
   יום 2 אגמי האצבעות
   ימים 3-4 מפלי הניאגרה
   יום 5 איזור האדירונדאקס
   ימים 6-7 חזרה לניו יורק, אולי דרך עמק ההאדסון.
   את שאר הימים בניו יורק עצמה.

 31. שלום.
  אנחנו זוג עם ילד בן 13. מתכננים טיול בר מצוה מסוף יוני לחודש. מתלבטים מזרח או מערב כשהנטיה למזרח אבל הדילמה הכי גדולה האם לקחת קרוז של שבוע? נשמח להמלצות לטיול. תודה רבה!

  1. קרוז זה עניין של טעם ושל תקציב. עדיין לא היינו בקרוז, כי אותנו אישית זה פחות מושך (לא פוסלת שננסה מתישהו). זה סוג של נופש ופחות של טיול אבל אין ספק שהמון אנשים נהנים מזה מאד מאד, אז לשיקולכם. זה כן משתלב בטיול שכולל את פלורידה. לטעמי, יוני כבר חם מדי באיזור הזה, אז קחו את זה בחשבון.
   חודש זה פרק זמן מעולה לטיול במערב, ומזג האוויר מצוין ביוני. יש מסלול של 3-4 שבועות בדרום-מערב שאתם יכולים לראות כאן. אם בא לכם טיול אפילו יותר מדהים מבחינה נופית, אז המסלול של הרוקיז מדהים בתקופה הזאת. זה שונה מהותית מקרוז – לגמרי טיול road trip והרפתקה עם המון טבע ונוף. תצטרכו להחליט מה מתאים לכם.

 32. הי
  אנחנו טסות בפעם הראשונה לניו יורק כך שהכל חדש לנו , הטיסה באמצע מרץ למשך 10 ימים וחשבנו לחלק את הזמן כך:
  6 ימים בניו יורק ולטייל בסביבה
  4 ימים בלאס וגאס
  לדעתך זהו מסלול מומלץ או אולי עדיף לנו להישאר בחוף המזרחי
  נשמח מאוד אם תוכלי להמליץ לנו על מסלול מתאים לשתי נשים בגילאי 35

  תודה רבה לך

  1. לדעתי לא כדאי לטוס לוגאס בשביל ארבעה ימים. מבחינת המרחקים, זה בערך כמו לטוס לטייל ברומא ואז "לקפוץ" למוסקבה כדי ללכת לקזינו, כי אתם כבר באירופה. זה לבזבז זמן יקר על טיסות ולעבור ג'ט לג ובשביל לראות מלונות יפים וקזינו, לטעמי האישי, לא שווה. הופעות טובות ומסעדות יש לכם הרי בשפע בניו יורק.
   באמצע מרץ עדיין קר למדי צפונה לניו יורק. לדעתי, לא כדאי לטייל שם עדיין ובטח שלא להצפין למפלי הניאגרה וכאלו (עדיין מושלג שם). גם להרי האפאלצ'ים לא כדאי להגיע. מה שלדעתי כדאי לכן לעשות זה לבקר בניו יורק, פילדלפיה ווושינגטון די.סי. עשרה ימים זו חלוקה טובה למקומות האלו, וגם לא תצטרכו לשכור רכב ותוכלו להשתמש רק בתחבורה הציבורית הנוחה ביניהם. הייתי מחלקת ככה –

   4 ימים ניו יורק
   2 ימים פילדלפיה
   4 ימים וושינגטון די.סי.

   כמובן, כל זה בתנאי שמעניין אתכן לראות היסטוריה אמריקאית בפילדלפיה ווושינגטון די.סי. מציעה לכן לקרוא על המקומות האלו בקישורים ששמתי ולהחליט.

   לחלופין, אפשר לשלב את פלורידה, שתהיה יותר חמימה מבחינת מזג האוויר ואפשר לעשות בה טיול טבע נחמד. במקרה כזה, הייתי הולכת על 4-5 ימים בניו יורק, ואז טיסה לפלורידה, שכירת רכב וטיול בקיז ובשמורות הטבע.

 33. הי,
  אנחנו מתכננים נסיעה לסן פרנסיסקו,לוס אנג'לס ומשם טיסה למקסיקו.
  לשלושה שבועות באפריל, אני מתכננת לשהות 7-8 ימים בסן פרנסיסקו ומשם ברכב ללוס אנג'לס ומשם למקסיקו.
  כמה זמן כדאי לקחת ללוס אנג'לס והשהות וכמה זמן כדאי להיות במקסיקו ואיפה.
  תודה

  1. שלושה שבועות זה פרק זמן מצוין לטיול של דרום-מערב ארצות הברית, בלי מקסיקו. הנה דוגמה למסלול: מסלול שלושה שבועות בדרום-מערב ארה"ב. אם אתם סגורים על התואי שציינת, אני מציעה להקדיש גם יום או יומיים לעיר מונטריי ועוד יומיים לנסיעה בכביש 1 הנופי. לגבי לוס אנג'לס, זה תלוי מה ברצונכם לעשות שם. אם לא מבקרים בפארק יוניברסל או בדיסנילנד, אפשר להסתפק ביומיים ואפילו רק ביום אחד בעיר.
   לגבי מקסיקו, אני לא מכירה מספיק. להבנתי, זו ארץ גדולה עם המון אפשרויות לטיול ביותר מסגנון אחד. אם אין לכם שם משהו מיוחד שאתם כבר יודעים שאתם רוצים לעשות, אולי תשקלו בכל זאת לטייל יותר זמן בדרום-מערב ארה"ב?

 34. שלום ענת מתכנן טיול זוגי לשבועיים נחיתה ואגס 3 לילות נסיעה ללוס אנגלס 4 לילות ומשם טיסה לניורק 5 לילות
  תאריכי הטיסות סוף נובמבר עד אמצע דצמבר מה דעתך

  1. אם זה מה שבא לכם ואם הטיסות סגורות, אז זה אפשרי. אישית, לא יודעת אם הייתי טסה עד לחוף המערבי רק בשביל וגאס ולוס אנג'לס. זה תלוי כמובן בתכניות שלכם שם. ביקור משפחות למשל, יכול בהחלט להצדיק את זה. אחרת, מה בעצם תעשו בלוס אנג'לס במשך ארבעה ימים?
   אם הטיסות עדיין לא הוזמנו ואתם פתוחים לרעיונות, הייתי משלבת את פלורידה במקום החוף המערבי. פחות ג'ט לג ופחות זמן טיסה ובהחלט מתאים לדצמבר (גם וגאס ולוס אנג'לס זה בסדר, מבחינת מזג האוויר).

 35. הי,
  אנחנו רוצים לתכנן טיול לארה"ב לפרק זמן של שלושה שבועות באפריל (זוג+3). מכיוון שזו הפעם השלישית שלנו עם הילדים אנו רוצים לבקר למשך כשבוע באורלנדו ולהמשיך לטייל באזור פנסילבניה, וושינגטון מישיגן שיקאגו.. ההעדפה שלנו היא להתחיל באורלנדו. האם זה כדאי מבחינת הטיסות ?

  1. קחו בחשבון שבצפון (מישיגן ושיקגו) עדיין די קר באפריל, בפרט בתחילת החודש. אפילו שלג זו אפשרות (אם כי יותר סביר שלא יהיה).
   מהסיבה הזו בעיקר, אני בהחלט חושבת שכדאי לכם להתחיל בפלורידה ולדחות את ההגעה צפונה עד כמה שאפשר. אני לא יודעת אם התכוונתם לטוס מאורלנדו לאיזור פנסילבניה או ברכב.
   לגבי עלויות הטיסה, צריך לחפש ולראות מה יש באותו החודש, זה יכול להשתנות משבוע לשבוע. טיול נעים!

 36. האם אתם מתכננים טיול נוסף לארצות הברית בזמן הקרוב?
  (ואם כן אשמח ליותר תמונות כי זה ממש מרתק לראות את הנופים שם אפילו נוף סתמי מהחלון של הדירה)

  1. כן! מתכננים לטוס לקליפורניה באוגוסט ומשם ברכב לנסוע על אלסקה ובחזרה. מסלול מאתגר ולא מומלץ למתחילים. בכל מקרה, יש המון תמונות בבלוג, גם סתמיות (אם כי לפעמים הנוף מהחלון היה יפה מאד). אתה מוזמן לנבור בסיכומי הטיולים שלנו ולראות את כל התמונות. כמעט בכל פוסט יש גלריה של תמונות מאותו היום.

 37. הי,
  מתעניינת במסלול לשבועיים עם בעלי באפריל (מחוה"מ פסח והלאה). חשבתי על ניו יורק, ווגאס ועוד שבוע במקסיקו. מעברים באמצעות טיסות כמובן. האם ריאלי?

  1. לא הבנתי אם מקסיקו בתור שבוע שלישי או בתוך השבועיים. אם בתוך השבועיים, זה די הרבה טיסות לשבועיים. בכל מקרה, אפשרי. אתם לא מתכוונים לשכור רכב ורק מבקרים בתוך ערים, אז אין מניעה עקרונית להיות שלושה ימים בניו יורק, לטוס לוגאס, להיות שם שלושה ימים ואז לטוס למקסיקו.

 38. היי. אני בשלבי תכנון ראשוניים של טיול מחוף לחוף של בערך חודשיים וראיתי שהרבה ממליצים בטיול כזה לקנות רכב בחוף המערבי ולמכור אותו בסוף הטיול בחוף המזרחי מה דעתך על אופציה כזאת?

  1. לחודשיים זה ממש לא מתאים. לוקח זמן לקנות רכב (צריך להתעסק עם פרוצדורות בירוקרטיות, כמו להמיר את רישיון הנהיגה שלך לרישיון אמריקאי, וכמובן, למצוא רכב) ולוקח זמן למכור רכב. בדקתי את זה לעומק לפני הטיולים הארוכים שלנו ולדעתי לפחות מחצי שנה, זה לא מתאים. הזמן שמתבזבז שווה יותר מההפרש בעלויות. בנוסף, ברכב שכור מקבלים רכב יחסית חדש ויש מאחוריו חברה. אם יש תקלה, אפשר להחליף רכב ולהמשיך הלאה ובאופן כללי יש גיבוי לתיקונים וטיפולים.
   אני לא יודעת אם חודשיים זה זמן מתאים לטיול מחוף לחוף בכיוון אחד. לדעתי, נסו להאריך לשלושה או ארבעה חודשים כך שתוכלו לעשות טיול מעגלי ולהחזיר את הרכב במקום לקיחתו. יחסוך קנסות של החזרה בחוף הנגדי. לחלופין, להיות מוכנים לשלם בסביבות אלף דולר על החזרה בלוקיישן רחוק כל כך מזה שלקחתם ממנו.

 39. שלום, עדיין לא קניתי כרטיס טיסה אבל מתכננת באוקטובר לטוס למערב ארהב לשבועיים, הגעה לוואגס ומשם עד סאן פרנסיסקו או לוס אנגלס וטיסה לשבוע בניו יורק. אשמח לעצות בקשר למסלול, השכרת רכב ומה שיראה לך רלוונטי. תודה 🙂

  1. אני מניחה שויזה כבר יש? בעיקרון, במערב מתניידים ברכב. לא ציינת את גילך, אז רק אוסיף שבמידה ואת מתחת לגיל 24 זה יכול להיות קצת יקר. שבועיים זה סבבה לוגאס עד סן פרנסיסקו. אפשרות אחת היא לנסוע דרך יוסמיטי. אם את מעדיפה פחות טבע, אז אפשר לנסוע מוגאס ללוס אנג'לס ומשם לסן פרנסיסקו ואז לטוס לניו יורק. משהו כזה –
   ימים 1-4 לאס וגאס
   יום 5 נסיעה ללוס אנג'לס
   ימים 6-7 לוס אנג'לס
   ימים 8-9 כביש 1 עד מונטריי (לא חובה – אם את נוהגת לבד אולי תעדיפי לנסוע בכביש 5 המהיר והקל יותר).
   שאר הימים בסן פרנסיסקו (אפשר יהיה להחזיר את הרכב בתחילת השהות בעיר ואז להתנייד בתחבורה ציבורית.
   את יכולה לקרוא כאן אם את רוצה לראות איך נראה המסלול המורחב הסטנדרטי יותר בדרום-מערב ארה"ב. אולי תוכלי לשאוב משם רעיונות נוספים שיתאימו לך.

 40. אנחנו נוסעים לשבועיים באוקטובר, ואכן ניסינו אולי לטרוף יותר ממה שכדאי… חשבנו על נחיתה ראשונית בניו יורק ושם לשהות 3-4 לילות, ואחר כך להמשיך בטיסה לקליפורניה. האם עדיף לבטל את ניו יורק כדי להספיק את קליפורניה בצורה נינוחה יותר?
  תודה רבה!

  1. סליחה על העיכוב, היה לי פה שבוע מטורף עם מעט מאד זמן מחשב. הביקור בניו יורק יותיר לכם משהו כמו עשרה ימים ברוטו לקליפורניה. זה פרק זמן שיתאים לטיול של סן פרנסיסקו עד לוס אנג'לס, במתווה הבא –
   סן פרנסיסקו – 4 ימים
   מונטריי – 1 יום
   כביש 1 – 2 ימים
   לוס אנג'לס – יומיים
   אפשר גם בכיוון ההפוך. זה בסדר גמור, אם זה מה שמתאים לכם. זה קצב נינוח ואין איתו בעיה. רק קחו בחשבון שאתם בעצם רק "טועמים" מקליפורניה הענקית. כתבתי לא מזמן על מקומות לבקר בהם בקליפורניה וכמו שתראי, אתם בעצם מתמקדים בחלק קטן מהמדינה. אם תוותרו על ניו יורק, תוכלו לשלב במקומה את פארק לאומי יוסמיטי ולהרחיב ככה בקליפורניה, אבל אין פה "חובה" ואני מקווה שהטעימה מהמערב תעשה לכם חשק לחזור לטיול נרחב יותר בעתיד.

 41. היי. אנחנו מתכננים לבקר את אחי שחי בארה"ב בסוף דצמבר תחילת ינואר, אני צפויה לנסוע עם ילדיי תינוקת שתהיה בת שנה וילד בן חמש. האם זה אםשרי בכלל לטייל בקור של ניו יורק עם ילדים? האם לקחת את הסיכון? צפויים להיות בניוק יורק וושינגטון ובולטימור.
  האם הכמויות שלגים מטורפות עד כדי דך שלא ניתן לקחת עגלה לסיבוב בעיר?

  אשמח לטיפת אופטימיות ועצות 🙂

  1. האם אפשרי? בודאי שכן. מיליוני אנשים מגדלים תינוקות בניו יורק, גם בחורף 🙂 האם כדאי? זו כבר שאלה אישית. הילדים שלי היו מאד רגישים לקור כשהיו בסביבות גיל חמש והיו מתלוננים בלי סוף גם בנסיעה לחרמון 😉 ניו יורק לא משותקת בחורף, אלא אם כן נופלים על סופת שלגים וצריך לחכות עד שיפנו את השלג מהרחובות.
   הרבה אנשים מאד נהנים מביקור חורף בניו יורק. זול יותר ויש פחות עומס. סביר להניח שעיקר המקומות התיירותיים שתבקרו יהיה בתוך מוזיאונים ולא בחוץ, כי בחוץ יהיה קר ומאד יכול להיות שהטמפרטורות ירדו מתחת לאפס. אם היית שואלת לגבי טיול נטו, הייתי מציעה לטייל באביב עם ילדים, כדי שאפשר יהיה להנות מיותר פעילויות במקומות פתוחים. היות ומדובר בביקור משפחה, אולי השיקולים שלכם שונים. אני לא חושבת שזה מסוכן (כל עוד מתלבשים כמו שצריך) אבל אם שווה דווקא בחורף עם ילדים קטנים או לא, תלוי מאד בסיטואציה המשפחתית שלכם. בהצלחה, במה שלא תבחרו!

 42. אהלן. קניתי כרטיס לי ולבעלי לאמריקה. 21 יום נחיתה במיאמי וחזרה ממיאמי. ועכשיו אני קולטת שאין לי מסלול או רעיון. אני רוצה לראת ולחוות כמה שיותר.
  אולי יש לך הצעות?
  תודה

  1. יש דברים יותר גרועים מאשר כרטיס לארצות הברית לשלושה שבועות בלי מסלול 😉 יש באתר הצעה למסלול בסיסי בפלורידה. כיוון שאתם בזוג, אני מניחה שפחות מעניין אתכם דיסני ולכן הייתי משלבת גם גיחה ללואיזיאנה ואולי עוד מקומות במפרץ. השאלות העיקריות הן מה מעניין אתכם וגם באיזו עונה הטיול. אגב, אופציה שהרבה אנשים נהנים ממנה היא לקחת קרוז ממיאמי לקאריביים. בהחלט שווה לבדוק ולשקול.

 43. היי ענת,
  אנחנו 2 חברות שמדריכות כרגע חודשיים במיסיסיפי במחנה קיץ.
  התחלנו לחשוב על להגיע למערב, לפארקים הלאומיים כמו יוסמיטי, זיון וכל האיזור של קולורדו-יוטה-נוואדה-קליפורניה.
  אנחנו בלי תקציב גדול במיוחד.
  רצינו לדעת אם את יודעת אם יש מקום להשכרת רכבים ליד פארקים לאומיים? כדי לא לשלם את הימים שאנחנו מטיילות בהם. או שאולי עדיף להתנייד בתחבורה ציבורית?
  חוץ מזה רצינו לשאול לגבי לינה במהלך טיול בפארק לאומי. האם יש אפשרות פשוט לפתוח אוהל במסלול כמו בארץ? איך זה עובד?

  המון תודה ושבוע טוב!!
  עירית

  1. הי עירית, איזה כיף להדריך במחנה קיץ. מקווה שאתן מסתדרות עם החום.
   אם אתן מתחת לגיל 24, שכירת רכב תהיה לכן יקרה מאד. אולי אפילו יקרה מדי. בכל מקרה, אם שוכרים, עדיף לשכור בעיר שנוחתים בה (נניח לאס וגאס או סן פרנסיסקו) ומשם לנסוע לפארק. התחבורה הציבורית לפארקים לא אידיאלית וגם אין שם סניפים מרכזיים לשכירת רכב. דווקא בתוך חלק מהפארקים עצמם, אתם לא חייבות ברכב. יוסמיטי וזאיון, למשל, יש בהם שאטלים מצוינים ובזאיון אפילו אסור להכנס עם רכב.
   תבדקו את עניין השכרת הרכב. צרו קשר עם סוכנויות בישראל וקבלו הצעת מחיר (אל תנסו לשכור מתוך ארה"ב, כי לא יכללו לכם את הביטוחים המתאימים בהצעה ואחרי שתוסיפו אותם, ההצעה תצא הרבה הרבה יותר מכל הצעה שתקבלו בישראל). תראו אם רכב בכלל על הפרק. אופציה אחרת היא פשוט למצוא טיול מאורגן לצעירים, לא חסרים כאלו, שיוצא מאחת הערים המרכזיות ונותן לכן בדיוק את מה שאתן מבקשות, נסיעה לפארקים וזמן לטייל בכל אחד מהם. בהחלט יתכן שזו תצא אופציה זולה יותר ועל הדרך גם תכירו צעירים מכל העולם.
   לגבי לינה, שאלה טובה. אסור בתכלית האיסור לפתוח אוהל על השביל וגם לא סתם איפה שבא לכן. לינה בפארקים לאומיים נעשית אך ורק בחניונים מוסדרים. מי שעושה שביל ארוך ורחוק מהחניונים (זה נקרא wilderness) חייב אישור מיוחד ללינה בשטח וגם אז חייב ללון רק בנקודות שנקבעו מראש ולא סתם ככה איפה שרוצים. האמריקאים מקפידים מאד ואסור לשחק עם זה. תקראו בכל פארק איפה החניונים ומה הסידור. אני לא זוכרת לגבי הפארקים האלו, אבל בעיקרון יש פארקים עם חניונים חינמיים, אבל הרוב בתשלום מסוים (בהתאם לשירותים שהחניון מציע).

 44. היי ענת,
  אני ובן זוגי מעוניינים לעשות ירח דבש בארה"ב, אנחנו בני 30
  התקופה הכי טובה לנו לטוס היא בחודש אוקטובר (חגים) למשך 3 שבועות כולל טיסות הלוך חזור
  אנחנו מעוניינים להיות בצד המזרחי (ניוז יורק + מפלי ניאגרה), הצד המערבי (סן פרנסיסקו, LA, לאס וגאס+ גראנד קניון, סן דייגו)
  אשמח להמלצתך כיצד לבנות את המסלול שלי בהתחשב בעובדה שאנחנו רוצים להנות כמה שיותר מכל מקום.
  את הצד המערבי אנו נתנייד ברכב
  אהה, ואני חזירה אז אולי רוצה להיות גם באורלנדו 🙂 אם יהיה לנו זמן

  תודה
  נינה

  1. אהבתי שאתם רוצים להנות בכל מקום, בהחלט דרישה מצוינת מטיול! 😉
   כדי להנות בכל מקום, תצטרכו לחתוך מקומות. אי אפשר לעשות את מה שכתבת בשלושה שבועות. לא נכנס, סורי. אלא אם כן אתם רוצים להגיע, להציץ מהחלון של האוטו ולנסוע הלאה. תצטרכו להחליט אם אתם רוצים טיול שלכת בצפון-מזרח ארה"ב באוקטובר, עם כמה ימים באורלנדו, או טיול בדרום-מערב ארה"ב. דרום-מערב ארה"ב במתווה שתיארת זה שלושה שבועות (מינימום שבועיים וחצי). זה כמו שתגידי שאת רוצה טיול בלונדון, פאריס, עמק הלואר בצרפת, רומא, אמסטרדם, וגם אם אפשר כמה ימים בכרתים. כולם מקומות נפלאים, רק לא באותו טיול של שלושה שבועות.
   אתם צעירים, עוד יהיו לכם הרבה טיולים לארה"ב וכדאי להתמקד כל פעם באיזור אחר. טיסות היום יש גם ב-$600 וארה"ב קרובה מתמיד, אז אין מה לדחוס ולמהר.
   הצעה לדרום-מערב ארה"ב יש כאן, תוכלי לראות למה צריך לפחות שלושה שבועות בשביל מה שביקשת. לגבי המזרח, בקווים כלליים
   4 ימים ניו יורק
   3 ימים וושינגטון די.סי.
   2 ימים פנסילבניה
   2 ימים איזור אגמי האצבעות
   2 ימים מפלי הניאגרה
   2 ימים האדירונדאקס
   2 ימים ורמונט וניו המפשייר
   2 ימים בוסטון

   זה טיול די נחמד בצפון-מזרח, בעונה מדהימה עם צבעי שלכת. כמו שאת רואה, כבר זה סוגר שלושה שבועות. אפשר להוריד מפה מקומות ועל חשבון זה לטוס לאורלנדו לכמה ימים מתוך שלושת השבועות. בהצלחה ושיהיה במזל טוב!

 45. היי ענת. תודה על התגובה המפורטת ממקודם, אנסה לחדד את השאלה עכשיו כשאני יותר ממוקדת, אשמח מאוד לעצתך עבור מסלול לניו יורק ואזור לוס אנגלס ל17 יום ברוטו-
  יש לי חתונה כאמור ב21 לאוגוסט בניו פורט ביץ' קליפורניה. מתכננת להיות שם בין ה18/19-22/23
  ובשאר הזמן לטייל. נכון לכרגע צפויה לטייל לבד ללא רכב, ומכאן הקושי בתכנון לפני הזמנת הכרטיס. זו פעם ראשונה בארהב.
  אשמח לדעת אם מסלול כזה הוא סביר: ניו יורק- ניופורט ביץ-סן דייגו-סן פרנסיסקו-לאס וגאס-לוס אנגלס(חזרה לארץ בלבד).

  פערים עיקריים-
  עד כמה סביר להתנייד בין הערים בתחבורה ציבורית במסגרת הזמן הזו? למשל כדי להגיע לסן פרנסיסקו/לאס וגאס
  מה הדרך העדיפה (בהיבטי עלות מול תועלת וזמן) להגיע לניו פורט ביץ- טיסה לל.א ואז תחבורצ או טיסה לסנטה אנה שמייקרת בכ100 דולר ? (1670 דולר טיסה לניורק חזרה מל.א וטיסה פנימית)

  אשמח לשמוע אם יש לך המלצה או רעיון אחר לניצול המסלול…תודה תודה

  1. הדרך המקובלת להתנייד בסביבות לוס אנג'לס היא רכב, כך שאינני מכירה באופן אישי את נושא התחבורה הציבורית. אני יודעת שזה אפשרי, אבל לדעתי אין ברירה אלא לרדת לרזולוציות המתאימות בגוגל מפס ולבדוק בדיוק מה האופציות. אין לי תשובות לשאלות שלך ואלו דברים שתצטרכי לבדוק בגוגל בדיוק מה העלויות והזמנים. אני בדרך כלל מציעה לשאול גם בפורום "למטייל" אבל במקרה שלך, נראה לי שאולי הפורומים המקומיים של לוס אנג'לס באתר טריפ אדוויזור יתאימו יותר.
   הטיפ היחיד שיש לי לתת לך הוא מחברה שחזרה מסן דייגו וטיילה שם בלי רכב. היא שכרה אופניים ודיוושה כל יום ונהנתה מאד. יש תחנות השכרת אופניים, כמו בתל אביב בנקודות שונות בעיר.
   מצטערת שאיני יכולה לסייע יותר מזה. שיהיה בהצלחה!

 46. אפשר לעשות טיול מאורגן לארה"ב ולשכוח מכל עניין הארגון ותכנון של מסלול. טיול מאורגן לארה"ב מאפשר לכם רק להזמין ולתת לסוכן אישי לטפל בהכל 🙂

  1. בהחלט אפשרות. אישית, אני מתחרפנת מטיולים מאורגנים. אני רוצה לבקר איפה שאני רוצה, כמה שאני רוצה ושתהיה לי בחירה מלאה בנושאים האלו. אני גם אוהבת את הגמישות של טיול עצמאי תוך כדי. חוץ מזה, אני גם נהנית מאד מתהליך התכנון 🙂

 47. היי ענת , זה אור מהתגובות הקודמות.
  לעצתך שינינו את המסלול ואנחנו נעשה מסלול מעגלי מלוס אנגל'ס והארכנו אותו לחודש ושבוע.
  אנחנו רוצים להגיע ליוסמטי, ילוסטון ,יוטה, אריזונה (ממליצה?) ווגאס ולוס אנג'לס.
  את תוכלי לעזור עם המסלול ועם החישוב ימים מחדש?
  מאיפה הכי כדאי להגיע מקליפורנה לילוסטון? (גם מבחינת דרכים וגם מבחינת אטרקציות)
  תודה.

  1. הי אור, אני מנסה לשרטט כאן מסלול אפשרי. כולל נגיעות באריזונה (פייג' והגרנד קניון).

   יום 1 – לוס אנג'לס
   ימים 2-3 כביש 1 ומונטריי
   ימים 4-7 סן פרנסיסקו
   ימים 9-8 לייק טאהו
   יום 10 – נסיעה ארוכה לחציית נבאדה והגעה לפחות עד Twin Falls באיידהו
   יום 11 – ביקור בפארק Craters Of The Moon והגעה לילוסטון
   ימים 12-15 ילוסטון
   ימים 16-17 גרנד טטונס וג'קסון
   יום 18 נסיעה דרומה עד ברייס
   יום 19 – ברייס
   יום 20 – זאיון
   יום 21 – פייג'
   ימים 22-23 גרנד קניון (כולל נסיעות)
   ימים 24-25 לאס וגאס
   יום 26 נסיעה לפאתי יוסמיטי (Lee Vining)
   ימים 27-30 יוסמיטי
   ימים 31-34 סקויה אנד קינגס
   והשאר – סיום בלוס אנג'לס ואולי תוספות פה ושם, לפי בחירתכם.

   זה טיול מקסים, עם הרבה נסיעות ארוכות (רצוי מאד שני נהגים). מקווה שעוזר!

 48. היי ענת,

  ממש כיף לראות את האתר שלך ותודה מראש על ההיענות!

  אנחנו זוג צעיר עם תינוק בן שנה שמתכנן טיול לחוף המזרחי ביולי למשך 3 שבועות, והמסלול הוא בוסטון והסביבה למשך שבוע – צפון קרולינה- בולטימור והסביבה למשך שבוע – ניו יורק.

  1. ממש חשוב לי להגיע בטיול לעיירות קטנות , אם זה עיירות ציוריות עם גאזיבו וכיכר עיר או עיירות קטנות ופשוטות (כן כמו שיש בכל הסרטים והסדרות…:)) יש לך המלצה למדינה מסוימת שבה אוכל לראות את אלו?
  כעקרון חשבתי ללכת לצפון קרולינה ושם לראות את העיירות הללו אך אני חוששת שאולי זה לא נכון ויש מדינה עדיפה על פניה.

  2. במידה ונבטל את הנסיעה לצפון קרולינה, את יודעת איך הכי כדאי לנסוע מבוסטון לבולטימור? האם יש הבדל משמעותי במחיר בין טיסה לאוטובוס? או שבכלל נסיעה באוטובוס היא בלתי אפשרית עם תינוק..?

  אשמח להמלצותיך!
  תודה חן

 49. היי ענת,
  אני טסה עם בן זוגי לסן פרנסיסקו בסוף ספטמבר ואנחנו רוצים לטייל בסביבה ליומיים..
  אנחנו מתלבטים בין יוסמטי פארק או טיול עירוני בלאס וגאס.
  מה היית ממליצה? האם יומיים זה זמן הגיוני לנסיעה ברכב מסן פרנסיסקו לכל אחד מהיעדים?
  תודה מראש

  1. ליוסמיטי מדובר בכחמש שעות נהיגה לכל כיוון. לוגאס מדובר לפחות בעשר. מן הסתם, וגאס לגמרי יורד מהפרק. לטעמי, גם ליוסמיטי זה קצר מדי. אם יש לכם אפשרות להוסיף אפילו חצי יום, יוסמיטי זה יעד מצוין. אם לאו, הייתי מתמקדת במונטריי, במרחק כשעתיים-שלוש נהיגה מסן פרנסיסקו. טיול נעים!

 50. הי ענת,
  אנחנו זוג + 2 ילדים (בני 4 ו-6) שרוצים לעשות טיול באוגוסט למשך 3 שבועות. נוחתים בניו-יורק (למשך 3 ימים) ורוצים לטייל במזרח.
  כרגע תכננו ניו-יורק- וושינגטון- הרי הסמוקי -בלו רידג' – צ'רלסטון- סוואנה- סנט אוגוסטין- שמורת הבלו ספרינגס- אורלנדו (4 ימים, שלאחריהם ביום החמישי לוקחים טיסה חזרה לניו יורק ונשארים בה עוד יומיים)-ניו-יורק.
  האופציה השנייה היא לקחת טיסה מוושינגטון ולשהות באורלנדו 10 ימים (!!!) (שמתוכם נהיה בפארקים רק 4 ימים) ואז ביום ה-11 לקחת את הטיסה חזרה לניו-יורק.
  אנחנו חוששים מאוד מהנסיעות הארוכות ותוהים מה הדבר הנכון לעשות…
  (חוץ מזה, האם יש מה לעשות באורלנדו כל כך הרבה זמן?)
  תודה מראש על התשובה…

  1. אתם מכירים את המשפחה שלכם טוב יותר ממני. אם מדובר היה בילדים שלי בגילאים האלו, הייתי עושה את זה ברכב. קחו רכב גדול, מיני ואן, שנותן לכם המון המון מקום גם לציוד וגם לכל ילד. מבחינת הילדים, שניהם יושבים בשורה השניה, אבל לכל אחד יש כמעט סלון משלו, במונחים של רכב ישראלי 😉 תתארגנו על טאבלטים עם סרטים, מוזיקה, שתיה קרה ויאללה. אנחנו עשינו את זה עם ילדים בני 5 ו-7 בטיול הרבה יותר ארוך (חמישה וחצי חודשים) והם נהנו מכל רגע ולא רצו לחזור הביתה. כאמור, אתם מכירים את שלכם טוב ממני, אבל אם אין בעיות חריגות בנסיעה ברכב, לדעתי האישית זה כיף הרבה יותר גדול. הנהיגה בארה"ב קלה יותר ויהיה לכם טיול הרבה יותר מעניין ככה.

 51. הי ענת, אשמח באם תוכלי להמליץ לנו על מסלול בן שלושה שבועות, הגעה לניו יורק וחזרה לארץ מניו יורק. אנו שוהים בתחילת הטיול בניו יורק אולם אחר כך אין לנו מושג לאן ללכת. עדיף שלא יהיה במסלול מפלי הניאגרה. תודה על המלצתך. יפה

  1. אני יכולה להציע לכם בקווים מאד כלליים, אבל באמת שאין ברירה אלא להתעמק ולהחליט. המסלול הקלאסי יראה ככה בערך: וושינגטון > פנסילבניה > אגמי האצבעות > האדירונדאקס > ורמונט > מיין וחזרה לאורך החוף עם מסצ'וסטס ובוסטון.

 52. הי ענת, תודה על אתר מאלף. אני נהנית לקרוא את ההמלצות שלך למסלולים. אנחנו 3 אנשים, נוסעים בשבוע האחרון של יוני לארה"ב למשך 3 שבועות. אנחנו מתחילים בניו יורק וצריכים לחזור חזרה לניו יורק לטיסה לארץ. אנו מתכוונים להיות בניו יורק 4 ימים. מכאן אנחנו לא מצליחים לבנות מסלול. האם תוכלי להמליץ לנו מסלול בנתונים האלה? תודה רבה , יפה

 53. הי ענת
  תודה על התשובה המהירה.
  מדובר ביוני נסיעה לשבועיים כמה ימים בניו יורק ולסיום
  סופשבוע בבוסטון השאלה איך לחלק את הטיול
  ואיפה לבקר.
  נניח חמישה ימים ראשונים בניו יורק (איפה לבקר)
  איך את מציעה לחלק את הטיול? מה לעשות בכל יום
  עד לסופשבוע בבוסטון אשמח להמלצה על פי ימים
  ואתרים שמתאימים לילדה
  תודה
  דני

  1. מה לעשות בכל יום כבר מאד תלוי בכם. אתה מכיר את הילדה ואותך הכי טוב 🙂 ממליצה לכם לשבת על רשימת ההמלצות באתרים כמו טריפ אדוויזר ולבנות משהו שיתאים ספציפית לכם. טיול נעים!

 54. שלום ענת, זה האתר הראשון שאני מקבלת בו סוף סוף מידע מסודר ומועיל, אז תודה.
  יש לי חתונה בסמוך ללוס אנג'לס (ניו פורט ביץ') ב21 לאוגוסט, ויהיו לי סה"כ כשבועיים וחצי לטיול (אני בת 26). זו פעם ראשונה שלי בארה"ב ואני מתלבטת מאוד אילו מקומות לבחור לטייל בשל קוצר הזמן, וכי לא בטוח שהשכרת רכב תהיה רלוונטית עבורי. הייתי מאוד רוצה לעשות עצירה בהלוך או בחזור בניו יורק, אבל לא נעולה על כך. אילוץ נוסף זה שאני רוצה להגיע לאזור ל.א בשבוע שלפני החתונה כדי להספיק לטייל קצת עם המשפחה באזור. אשמח לעזרתך בקבלת כיוון כללי למסלול, או מה ניתן להספיק במסגרת הזמן הזו, והאם יש סיכוי לשלב טיול טבע של יום או יומיים.
  מקומות שמעניינים אותי- סן פרנסיסקו, יוסמיטי, לאס וגאס, גרנד קניון, סן דייגו, אזור חופים מומלץ… (מובן שלא ניתן להספיק הכל, אשמח לשלב לפחות חלק).

  1. אני שמחה שהאתר עוזר לך 🙂
   אני חושבת שלגבי המסלול שלך, זה תלוי בעיקר אם יש רכב או לא. אם אני מבינה נכון, בשבוע הראשון תטיילי עם בני המשפחה ואני מניחה שברכב שלהם? אני מניחה שהם מכירים את האיזור שלהם וירצו להראות לך מקומות שהם אוהבים. גם לא ברור אם תוכלו לצאת לטיול כולל לינה במקום אחר. ניופורט ביץ' זה בדרום לוס אנגל'ס, כך שסן דייגו היא יעד טבעי בשבילכם. כל שאר המקומות שציינת, יחייבו אתכם ללון מחוץ ללוס אנג'לס. אם זה בסדר, אז לטיול של יומיים בהחלט אפשר לטייל בפארק סקויה אנד קינגס ואולי אפילו לאס וגאס (היא לא קרובה כל כך, אבל אם לא אכפת לכם לנסוע חצי יום לכל כיוון, אפשר להעביר בה ערב). סן פרנסיסקו, יוסמיטי והגרנד קניון, זה כבר דורש לפחות שלושה ימים, כי מדובר ביותר מחמש-שש שעות נסיעה לכל כיוון.
   בקיצור, תצטרכי לראות אם את שוכרת רכב או שיש לך באיזושהי דרך אפשרות לצאת מלוס אנג'לס עם רכב. במידה וכן, ויש לך שבוע, כל המקומות שציינת פתוחים בפנייך. תצטרכי רק לבחור מסלול. אם אין, יתכן ותסתפקי בטיולים קצרים יותר עם המשפחה וביקור בלוס אנג'לס וסן דייגו, בחלק של החוף המערבי.
   ניו יורק זו אופרה אחרת. בניו יורק לא צריך רכב. אפשר גם לשלב את וושינגטון די.סי. בלי רכב. שבוע בין שתי הערים יכול להיות נחמד (רק קחי בחשבון שבאוגוסט חם ולח).
   בהצלחה ותהני מהחתונה!

 55. שלום ענת

  יש לי נסיעת עבודה לשבועיים שמתחילה בניו יורק
  ומסתיימת בבוסטון
  הלוז גמיש מצטרפת לטיול בתי בת השמונה וחצי
  מה היית ממליצה כמסלול ?
  תודה
  דני

  1. הי דני. איזה כיף לכם! המסלול מאד תלוי בכמה ימים יש לכם וגם בעיתוי הנסיעה. אם בקיץ, ואם יש לכם זמן, אני חושבת שלקחת רכב ולנסוע למפלי הניאגרה, ולשלב בזה ביקור באיזור אגמי האצבעות והאדירונדאקס יכול להיות נחמד מאד. זה לא מתאים לחורף, כן מתאים (מאד אפילו!) לסתו.
   בנוסף, וושינגטון די.סי. עם המוזיאונים מאד מעניינת, גם לילדים. בוסטון וניו יורק בעצמן כמובן מקסימות ויש בהן שפע אטרקציות שיתאימו גם לילדה. נסיעה טובה!

 56. אהלן ענת, אנחנו מטיילים 4 חבר'ה אחרי צבא מתחילים במישגן ומסיימים בלוס אנג'לס,
  התכנון הוא להשכיר רכב (יודע שהעלויות גבוהות קצת) יש לנו חודש לטייל ואנחנו מתחילים באמצע אוגוסט.
  חשבנו על מסלול שעובר דרך צפון ארה"ב ולרדת משם לקליפורניה דרך פורטלנד, האם שווה לעשות עיקוף ולהגיע ליוטה?
  אופי הטיול הוא סה"כ להיות בפארקים הלאומים,לעשות טיולים רגליים, ולישון שם באוהלים ומדי פעם במוטלים בדרך.
  האם שווה גם בסוף לנסוע לווגאס בסוף הטיול, וגם בערך מה העלויות לבן אדם (בהערכה גסה)?
  אשמח אם תיתני טיפים גם על המסלול, תודה.

  1. חודש זה לא כל כך הרבה. אפשר בהחלט להתחיל במישיגן, רק לקחת בחשבון שזה אוכל לכם כמעט שבוע בלהגיע עד האיזורים היותר "מעניינים". לדעתי ימים כאלו של נסיעות ארוכות במישורים זה כיף, אבל יש מי שחושבים אחרת וצריך לקחת את זה בחשבון. לדעתי לא להגיע דווקא עד פורטלנד אלא לעצור ברוקיז ולטייל משם דרומה עד וגאס. הבעיה העיקרית היא מספר הימים שיש לכם, אז אולי משהו כזה –

   1-4 נסיעה עד רוזוולט נשיונל פארק וביקור בפארק (הוא מקסים, אבל מספיק לו חצי יום)
   5 נסיעה עד פארק לאומי גליישר (הצד המזרחי)
   6-10 פארק לאומי גליישר (מקום אדיר לטיולים רגליים בטבע, מהיפים ביותר שיש בארה"ב ועם המון חיות)
   11 נסיעה לילוסטון
   12-18 ילוסטון
   19-20 גרנד טטון
   21 נסיעה לדרום יוטה
   22 פארק ברייס
   23-24 פארק זאיון (יש המון מסלולים יפים ברגל)
   25-27 לאס וגאס
   28 נסיעה ללוס אנג'לס
   29-30 לוס אנג'לס והביתה

   קחו בחשבון שככל שאתם מרחיקים מנקודת ההתחלה עם הרכב, יש קנס גבוה יותר על החזרה בלוקיישן אחר. מאד יכול להיות שיצא לכם זול יותר לטוס ממישיגן ללוס אנג'לס, לאס וגאס או אפילו דנבר או סולט לייק סיטי (תלוי ביעדים שתרצו) ולהתחיל משם טיול מעגלי. אתם מוזמנים להציץ במסלולי הטיול השונים במערב שהרכבתי ולראות מה מושך אתכם יותר.

 57. שלום ענת,
  אנחנו 3-4 צעירים(משוחררים טריים) מתכננים לעשות רוד טריפ של 4-5 שבועות במערב ארה"ב(יוסמיטי,גראנד קניון,ברייס,סקויה,עמת המוות,ציון,לאס וגאס) מאמצע אוגוסט.
  אנחנו מאוד רוצים לחצות את ארה"ב ממזרח למערב וככה גם להיחשף קצת ליופי של המזרח,השאלה היא אם מבחינת זמנים זה סביר?
  חשבנו להתחיל מאזור פילדלפיה וליסוע במשך שבוע עד לפארקים במערב ולשהות במערב בערך חודש.
  האם זה נראה לך סביר מבחינת זמנים?או שאולי כדאי להתמקד רק במערב?
  האם יש לך עוד נקודות שהם בגדר חובה באזור המערב?
  תודה רבה מראש

  1. תני, צריך לעשות קצת סדר. קודם כל, מנהלות. אני מניחה שויזה כבר יש לכולם. מבחינת שכירת רכב, בהנחה שאתם אחרי שירות חובה, קחו בחשבון עלויות גבוהות בגלל שאתם מתחת לגיל 24. אם תרצו לקחת רכב במזרח ארה"ב ולהחזיר במערב, זה יוסיף לכם לא מעט (אלפי דולרים קנס על החזרה רחוק כל כך מנקודת האיסוף). מבחינת העלויות, אין ספק שעדיף לכם להתמקד באיזור אחד ואפילו לתכנן טיול מעגלי.

   כל היעדים שציינתם הם במערב. אם אתם רוצים את היופי של המזרח, צריך לתכנן טיול למזרח, כזה שיכלול למשל את מפלי הניאגרה, איזור אגמי האצבעות, האדירונדאקס ואיזורי החוף בצפון-מזרח. את כל אלו לא תראו אם פשוט תצאו מפילדלפיה ותסעו מערבה. כן תוכלו להחשף לחוויה של נסיעה ארוכה מאד מחוף לחוף, שבעיני היא נחמדה בפני עצמה, אבל בפירוש לא תחשוף אתכם לנופים במזרח ארה"ב.

   עכשיו, לעניין המקומות שציינתם במערב. למעשה ציינת רק מקומות בדרום-מערב ארה"ב. היות ואני מבינה שאתם רוצים נופים, והיות והטיול שלכם באוגוסט, אני מציעה לכם לעזוב את הקוסט טו קוסט (שמתאים או למי שכבר ביקר ברוב המקומות האלו, או למי שיש לו קצת יותר זמן מאשר לכם יש) ולעשות טיול במערב, כולל נקודות צפוניות יותר, כמו ילוסטון וגליישר. קחו בחשבון שביוטה ואריזונה, לא כל שכן בעמק המוות, חם מאד מאד מאד באוגוסט. לעמק המוות אין טעם להתקרב בכלל (מה תעשו כשחמישים מעלות צלזיוס בחוץ? לטייל הרי אי אפשר באוגוסט).

   בקיצור, לכו על מסלול ברוקיז האמריקאים כמו זה מסלול לחודש ברוקיז ואולי תשלבו גם חלקים מהחוף המערבי, אם יש לכם זמן (סן פרנסיסקו, חופי אורגון). יצא לכם טיול קריר ונעים, עם נופים מאד יפים. בהצלחה!

 58. שלום ענת
  אנחנו זוג צעיר מתכננים טיול לארה"ב כל חודש יולי השנה, רוצים לבקר משפחה בשיקאגו, אבל לא חובה.
  אין בעיה עם כמה נסיעות ארוכות וכמה ימים בערים.. , אבל ככלל מעדיפים טיולי יום, ולראות בעיקר נופים, חיות, חופים.. לא אוהבים כל כך מקומות תיירותיים מאוד..
  אשמח לקבל טיפים למסלול/ מאיפה להתחיל, לפי העונה ולפי הרצונות מעלה 🙂

  תודה רבה מראש

  1. זה תיאור מאד כללי 🙂 נופים וחיות יש בהרבה מקומות, אבל בהחלט בעיקר במערב ארה"ב. חופים, יש במזרח ובמערב 😉 אלא אם כן אתם מחשיבים חופי אגמים, שיקגו לא מתאימה. שיקגו די "תקועה" באמצע ארה"ב, אז לדעתי תחליטו קודם כל עד כמה חשוב לכם לבקר את המשפחה שם. אם זה עוגן, קחו בחשבון שהוא "יאכל" לכם כמה ימים מהטיול וכמעט בטוח שתעדיפו את זה בטיסות ולא בנסיעה ברכב.

   לדעתי, חודש שלם ביולי מתאים יותר למערב ארה"ב, ובפרט איזור הרי הרוקיז. זה המסלול המועדף עלי לתקופה זו והוא גם מתאים לפרק הזמן שלכם –
   http://gosite.co.il/westcoast/?page_id=7530
   יש בו המון המון נופים וחיות. הוא לא נחשב מסלול "ראשון" בארה"ב אבל לדעתי הוא הכי יפה והכי מתאים לחודש יולי.

 59. שלום ענת אני ובעלי עם תינוק בן שנה ו 10 חודשים מתכננים לטוס באוקטובר למשך 3 שבועות לארהב בתכנון ניו יורק לוס אנגלס ווגאס התלבטנו אם להכניס גם את אוהיו עקב משפחה שיש לנו שם ואז אמרנו נחסוך את העלויות של מלון מכיוון שאין לנו הרבה זמן אשמח לתכנון מסלול ללא אוהיו

  1. שלושה שבועות זה פרק זמן שמתאים לדרום-מערב ארה"ב. להוסיף את ניו יורק לתוך שלושה שבועות זה בעייתי מהבחינה הזאת. עדיף אם אתם יכולים להאריך קצת את הטיול כך שתהיו שלושה שבועות במערב + 3-4 ימים בניו יורק. אוהיו בודאי שלא היה טעם להכניס. רעיונות למסלולים תוכלו למצוא בדף הזה. תקראו ותראו מה מהמסלולים מתאים לכם ותשנו על פי הצרכים שלכם 🙂 טיול נעים.

 60. היי ענת,
  אני ובעלי מתכננים לטוס בספטמבר לארה"ב ומקסיקו לכחודש. התכנון (בגסות) הוא שבוע בסן פרנסיסקו, 4-5 ימים בוגאס, משם לטוס למקסיקו לשבוע וחצי-שבועיים (איסלה מוחרס, פלאיה דל כרמן..), ומשם שבוע לניו יורק. האם זה ריאלי מבחינת הזמנים?
  בנוסף, לבעלי ממש חשוב שנעשה טיולים רגליים/טראקים למיניהם בארה"ב או במקסיקו. איפה היית ממליצה במסגרת המקומות האלו?

  תודה רבה מראש!!!! 🙂

  1. אין לי מושג לגבי מקסיקו.
   מבחינת ארה"ב, למה לתכנן כל כך הרבה זמן בערים כשאתם במערב ארה"ב? מה שמיוחד ויפה במערב זה הטבע, ואין היגיון לנסוע עד המערב בשביל להיות בסן פרנסיסקו ווגאס, בפרט שאתם מחפשים טרקים. מציע לכם, בגדול, לעשות חישוב מסלול מחדש 😉 אם יש לכם עשרה ימים במערב (שזה ממש קצת), לפחות תקדישו כמה מהם ליוסמיטי ו/או לפארקים של דרום יוטה. במינימום –
   3 ימים סן פרנסיסקו
   3 ימים יוסמיטי
   יומיים וגאס
   2 ימים פארק זאיון וברייס
   יום אחרון בוגאס

   שוב, לגבי מקסיקו, אני באמת לא מכירה. לעניות דעתי, אם כבר יש חודש ויש לכם אפשרות להגיע למערב ארה"ב, ואתם אוהבים טבע, הייתי מנצלת את זה לטיול כהלכתו במערב, כולל ילוסטון, יוסמיטי ודרום-יוטה.

 61. שלום ענת,
  אנחנו זוג עם תינוק בן שנה (היום) ומתכננים לטוס למשך כל אוגוסט, חשוב לציין שזו הפעם הראשונה שלנו בארה"ב.
  כמובן שאנחנו רוצים להספיק הכל 🙂 גם ניו יורק, גם L.A-סן פרנסיסקו-סן דייגו ובנוסף יש לנו משפחה במיאמי שחשוב לנו לבקר, אבל אנחנו גם יודעים שלא בטוח שהכל אפשרי בטווחי הזמן שלנו ואנחנו מוכנים לשלם את המחיר שיעלו לנו טיסות פנים וכו' אם זה ייתן מענה…
  אנחנו אוהבים תרבות (אשתי למדה תיאטרון, ברודווי…) וגם טבע.
  נשמח לשמוע את דעתך על האפשרויות הריאליות העומדות בפנינו לשילוב הנכון בין הרצונות השונים בצירוף העובדה שהבן שלנו יהיה בן שנה ו-4 חודשים.

  1. הילה, תשכחו מלהספיק הכל. אין דבר כזה בארה"ב, לא בחודש ולא בשנה. זה כמו להגיד שאתם רוצים בחודש להספיק את כל אירופה ומוכנים בשביל זה לטוס ממוסקבה ללונדון ומלונדון למדריד. ועדיין תפספסו עשרות ומאות מקומות מדהימים לראות. פשוט אי אפשר להספיק הכל בחודש כשמדובר ביבשת. כאמור, גם בשנה לא (תאמיני לי, אני מנסה 😉 ). סתם כדי לקבל מושג, הנה רשימה שהכנתי, מוגבלת רק למערב ארה"ב ותאמיני לי שחסרים בה עוד הרבה דברים (אני באמת רושמת לעצמי לעדכן אותה בהזדמנות). טיסות פנים זה לא כזה להיט, לטעמי. בטח לא יותר מטיסה אחת בטיול. כל טיסה כזאת אוכלת לכם יום שלם מהטיול וחודש זה זמן קצר.
   תתחילו מהחלטה אם אתם רוצים לבקר בחוף המזרחי או המערבי. לדעתי, כדאי מערבי ואסביר למה – בחוף המזרחי חם ולח באוגוסט. סיוטי. בטח לתינוק בגיל כזה. לעומת זאת, במערב יש מקומות נעימים, ליד האוקיינוס או בהרים. בנוסף, במזרח אפשר לבקר גם בטיול קצר יותר, של שבועיים. לצורך ביקור במערב, צריך כבר לפחות שלושה שבועות. לכם יש הפעם חודש, אז נראה לי שכדאי לנצל למערב.
   מה שכן אפשר לעשות, זה לטוס דרך מיאמי או דרך ניו יורק וככה לשלב נגיעה במזרח. ניו יורק אידיאלית לתרבות וברודווי. מיאמי זה משפחה. תחליטו מה עדיף לכם. לדעתי, טיסת פנים אחת גג. טוסו למזרח, תתחילו שם עם משפחה או עירוני. אחרי כמה ימים תתעלפו מהחום 😉 וזה יהיה הזמן לטוס מערבה. לישראל תחזרו מהמערב. מה לעשות במערב תלוי כמה זמן תחליטו להקדיש לאיזור. אני מניחה שתסעו למסלול הסטנדרטי לטיול ראשון, זה של דרום-מערב, שצריך להקדיש לו 21-30 יום. אלטרנטיבה טובה יותר מבחינת נופים ומזג אוויר היא לנסוע צפונה או לרוקיז, אבל זה לרוב נחשב טיול "שני" או "שלישי" בארה"ב ומשום מה אנשים לא עושים אותו כטיול ראשון. תוכלו לקרוא על המסלולים השונים כאן.

 62. שלום ענת
  אני ואמא שלי מתכננות לטוס לטיול מחוף לחוף בקיץ, אנחנו מתלבטות בין תכנון לבד לבין טיול מאורגן שיסדר לנו את הכל אבל גם יקח מאיתנו את העצמאות ובטח הלוח זמנים יהיה מטורף.. מה שכן אמא שלי מפחדת לטוס רק אני והיא לארצות הברית כי היא אומרת שזאת מדינה קצת מפחידה והיא לא תרגיש בביטחון ומפחדת להסתבך בדרכים ובטיסות
  מה את חושבת שכדאי לעשות? אשמח להתייעץ איתך

  1. הי שובל,
   אני חושבת שאם אמא שלך מרגישה קצת חששות, אולי כן כדאי למצוא חברה טובה שמארגנת טיולים טובים שכן יתאימו לכן. אולי טיול עומק באיזור מסוים, עם מדריך טוב, כן יאפשר לכן להנות. לחלופין, לטוס לעיר כמו סן פרנסיסקו ומשם לקחת טיול מאורגן מקומי (באנגלית) של שבוע או שבועיים, 'שיקח אתכן לפארקים הגדולים של המערב (יוסמיטי וילוסטון, למשל). לזה תוסיפו כמה ימים בסן פרנסיסקו בהם תהיו בטיול עצמאי.
   לדעתי ארה"ב לא מסוכנת או מפחידה במיוחד, אבל אני גם מבינה איך היא יכולה להרתיע לפני שמגיעים אליה. לכן אולי כן כדאי למצוא פתרון משולב שגם יאפשר לאמא שלך להנות בלי לחץ ואחריות רבים מדי. בפעם השנייה בארה"ב אני מאמינה שיהיה כבר קל יותר).

 63. הי ענת, אנחנו מתכננים טיול של שבועיים לארה"ב בחודש אוגוסט. עפם ראשונה בארה"ב. נוחתים בניו יורק וחוזרים מניו יורק.חוץ מניו יורק, מה עוד אפשר לשלב במסגרת הזמן הזאת?
  תודה.

  1. שבועיים זה פרק זמן שכדאי להשאר בו במזרח ולא לטוס למערב. מה בדיוק לעשות תלוי גם בהעדפות שלכם. קחו בחשבון שחם ולח במזרח בעונה הזאת. הצעה למסלול שישלב גם קצת טבע וגם ערים –

   ימים 1-3 ימים ניו יורק
   יום 4 נסיעה לאיזור אגמי האצבעות
   יום 5 אגמי האצבעות ובסיום היום התקדמות מערבה
   יום 6 מפלי הניאגרה
   ימים 7-8 אדירונדאקס
   ימים 9-11 בוסטון
   ימים 12-14 חזרה לניו יורק, אפשר תוך טיול בקייפ קוד, ניו הייבן ושאר המקומות שבדרך

   זה מתווה בחלוקה גסה, אפשר כמובן גם לשחק עם זה ולשלב נניח את פילדלפיה בהתחלה, על חשבון יום בבוסטון וכד'.

 64. היי ענת,
  איך לדעתך כדאי לתכנן טיול של שלושה שבועות למערב?
  כדאי להתחיל בלוס אנג'לס ולעלות על כביש 1 לסן פרנסיסקו ומשם טיסה פנימית לוגאס ואז פארקים או להיפך – לנחות בסן פרנסיסקו, לרדת בכביש 1 ולהמשיך בנהיגה לוגאס והפארקים?
  תודה רבה!
  אנה

  1. אין פה חוקיות. אפשר ככה ואפשר ככה 🙂
   צריך להושיב את כל המסלול על חלוקה לימים ולראות מה מתאים לכם. אישית, אני פחות אוהבת טיסות פנים ומעדיפה לנהוג. אלא אם כן מדובר בחורף, הייתי גם מעדיפה לשלב את יוסמיטי, בין סן פרנסיסקו לוגאס. בעיני זה יותר יפה מהפארקים של דרום-יוטה (שגם הם יפהפיים, כמובן). גם לא ברור למה את מתכוונת בדיוק ב"וגאס והפארקים", אגב. יש לך את זאיון וברייס במרחק שלוש שעות נסיעה מוגאס. יש גם את הגרנד קניון במרחק 6 שעות נסיעה מוגאס. אפשר כל מיני שילובים, ובלבד שהסה"כ יתכנס לכם לכלל ימי הטיול.

 65. שלום ענת,
  מתכננים טיול לארה"ב כל חודש אוקטובר השנה, נוחתים בניו יורק וחוזרים מלוס אנגלס, זוג+4 ילדים בוגרים. על איזה מסלול היית ממליצה ועל מה לוותר?
  תודה

  1. היות שאתם חוזרים מלוס אנג'לס, הכי מתאים המסלול של דרום-מערב. מצוין בעונה הזאת. אפשר לשלב עם 4 ימים בניו יורק ומשם למערב. תראו את המסלול ותוסיפו מה שמתאים לכם ממה שהכנסתי בו כימים אופציונאליים –
   http://gosite.co.il/westcoast/?page_id=7451
   נסיעה טובה!

 66. שלום ענת,
  אנחנו בסן דייגו כרגע. רוצים להגיע בחודש יוני לטייל באלסקה. מה הדרך המומלצת להגיע מפה לשם?
  האם כדאי להזמין מקומות מראש או. לחכות לרגע האחרון בטיול כזה???
  תודה

  1. אני אישית הייתי נוסעת ברכב 😉 ואכן אני מתכננת לנסוע ברכב מלוס אנג'לס לאלסקה וחזרה, בעוד שנה וחצי. סן דייגו ולוס אנג'לס זה כמעט אותו המקום, בסדרי הגודל האלו. יש שתי דרכים שמחברות את ארה"ב לאלסקה, וביוני כדי לעלות באלסקה הייויי ואם גם חוזרים, אז לחזור באוגוסט בסטיוארט-קסיאר. רק כדי להבהיר, זו איננה המלצה לכם או לאחרים. מדובר בנסיעה של 62 שעות גוגל מפס. גם אם עושים אותה בבת אחת, ב-12-14 שעות ביום, מדובר במינימום בשבוע של נסיעה אינטנסיבית. בקצב סביר יותר, עם טיולים בדרך (ויש המון המון מה לראות) מדובר לפחות בחודש. רצוי אפילו חודשיים אם לא ביקרתם באיזורים שעל הדרך. מצד שני, נשמע לי שאתם כן שואלים לגבי מסלול ברכב ויש לכם זמן. אז אולי לכם זה יתאים?
   החלופה כמובן היא טיסה. מסן דייגו לאנקורג', שם שוכרים רכב ומטיילים באלסקה. אם במקרה אתם בוחרים לעשות רוד טריפ, אשמח מאד אם תהיו בקשר ותספרו איך הולך. שימו רק לב למזג האוויר. אתם תעברו בדרך הקצרה ביותר קרוב מאד לאיזורי הרוקיז, גם בארה"ב וגם בקנדה. זה מפתה מאד לטייל שם ויתכן שאפילו יהיה אפשרי במאי, אבל היו קשובים להנחיות בפארקים הלאומיים ומשרדי התיירות המקומיים. דרך צלחה!

 67. אני רוצה לטוס לאמריקה במאי האם זה
  כדאי מבחינת מזג אויר. לא יודעת לאיזה
  מדינות אטוס

  1. יהלומה, מאי חודש מצוין כמעט לכל מקום בארה"ב. עדיין מוקדם מדי לשמורות הצפוניות בהרי הרוקיז, כמו ילוסטון וגליישר, אבל כל המקומות האחרים נהדרים לטיול במאי. תהני!

 68. שלום לכם שאפו על האתר המושקע ממש כיף לשוטט בו ולקבל כל כך הרבה מידע מצוין רציתי לדעת אם אתם יכולים להרחיב תחת הנושא של הכנות לטיול על השכרת רכב או קניה מה עדיף לטיול של כארבעה חודשים מחופים לחופים
  בתודה ובברכה יהושע שוורץ

  1. תודה על המחמאות 🙂
   כלל האצבע לגבי רכב הוא שעד חצי שנה טיול, עדיף לשכור. מעל חצי שנה, אפשר להתחיל לשקול קנייה. זה על סמך ניסיוננו וניסיונם של אחרים בקנייה. קנייה ומכירה לוקחים לא מעט זמן (צריך קודם כל להוציא רישיון אמריקאי…) אם מדובר ברכב חדש, הפרש המחיר על מעבר מיד ראשונה לשנייה כבר הופך את זה ללא משתלם. עם רכב ישן, יש את ענייני התיקונים למיניהם. בקיצור, זה לא טריביאלי ונוח רק לטיול ארוך.
   אם מנסים לחשב לבד, חשוב לזכור שגם בקנייה ישראלי ישלם הרבה כסף על ביטוחים. בערך חצי מעלות השכרת רכב זה בעצם ביטוחים שאנחנו צריכים כישראלים ונשלם אותם גם על רכב שנקנה.

 69. היי ענת,

  שאלות קצרות :
  1) האם סן דיאגו שווה ביקור (גן חיות וכו') ?
  2) האם בדצמבר כל הפארקים סגורים ועדיף להגדיש יותר זמן לסן פרנציסקו או לוס אנג'לס ?

  1. אנחנו בטיול כרגע אז אשיב בקיצור.
   1. סן דייגו עיר מאד נחמדה. שווה ביקור, השאלה על חשבון מה. למשל, פחות "חשובה" מסן פרנסיסקו.
   2. אני לא בטוחה לאילו פרקים אתה מתכוון. תצטרך לפרט. הכי טוב לבדוק באתרים הרשמיים של הפארקים לגבי אפשרויות הביקור בדצמבר. נדיר שפרק ממש סגור אבל ביקור בדצמבר בפרק יוסמיטי שונה מאד מביקור ביוני ולא מתאים לרוב המטיילים. בעיקרון, רצועת החוף עצמה ומקומות מאד דרומיים ולא גבוהים אמורים להיות בסדר.

 70. היי ענת
  פעם ראשונה אני באתר כאן
  הייתי שמח לקבל כיוון מסלול לי ולאשתי בני 48 ולא היו מעולם בארה"ב
  ומתכננים טיול עצמאי
  בברכה

  1. יעקב, אנחנו מטיילים בימים אלו אז קצת קשה לי לענות בהרחבה. אני מציעה להתחיל בקריאת סיפורי טיולים, גם שלנו וגם במקומות אחרים ולראות מה מדבר אליכם יותר. ממליצה לשאול גם בפורום באתר "למטייל".

 71. היי ענת, כבר הגבתי כאן בעבר ומאוד עזרת לי בהמלצותייך לגבי הטיול. אנחנו זוג בגיל 25 וסגרנו טיסה לניו יורק ב3.9 -הגעה בצהריים וחזרה ב8.10 מלוס אנגלס( יש לנו משפחה שם). ככה שיש דיי הרבה זמן לטיול. נרצה לבקר בלוס אנגלס אצל המשפחה ולעשות את הדרך של כביש 1 לכיוון סן פרנסיסקו או אפילו חזרה ממנו ולהקצות לזה מספר ימים. כמובן שנרצה גם להיות מספר ימים בלאס וגאס. עכשיו ההתלבטות שלי היא היעד הנוסף שאנחנו רוצים להוסיף כיוון שיש לנו מספיק זמן. הרבה המליצו לנו על הפארקים באורלנדו וביקור במיאמי ושיט לקאריבים, לי זה מרגיש שאצטרך לקחת יותר מדי טיסות ויעלה לי ממש ביוקר. שמעתי גם על אופציה לקחת טיסה פנימית להוואי מלוס אנגלס ואני באמת שוקלת זאת, כיוון שהיינו רוצים לקראת סוף הטיול להוסיף קצת בטן גב ומנוחה ואני אישית מאוד אוהבת חופים יפים. ולכן ההתלבטות היא באמת בין מיאמי ואולי שייט לקאריביים או טיסה להוואי. האם תוכלי לעזור לי בסדר לגבי הימים ולאן מומלץ להגיע קודם אחרי שהות בניו יורק? כיוון שיש הרבה אופציות ואני נורא מבולבלת ואובדת עצות מאיפה להתחיל וכמה ימים להשאר בכל מקום. תודה רבה רבה רבה לך ענת, הבלוג שלך מאוד מועיל ועוזר!

 72. הי ענת,
  תודה רבה על ההמלצות 🙂
  כיום אנו נמצאים במצב שבו הכיוון הוא נחיתה בניו יורק יומיים במפלי הניאגרה, טיסה לאורלנדו לחמישה לילות, מיאמי שלושה לילות ולסיים בניו יורק שישה לילות. אנו מתלבטים בין כמה אפשרויות לתחילת הטיול:
  1. האם כדאי לבצע את הנסיעה לאזור האגמים ומפלי הניאגרה מייד ביום הנחיתה – האם לא מעייף מידי? (הבנות שלנו די חסרות סבלנות בנסיעות ארוכות….)
  2. במידה ונחליט לבצע את הנסיעה ברכב, שקלנו לבקר במפעל הרשי ובארלי דויידסון – האם מומלץ?3.. האם כדאי ביום הנחיתה בניו יורק לקחת טיסה לבאפלו לשהות שני לילות באזור ומשם טיסה למיאמי?
  4. המליצו לנו על קי ווסט – האם מומלץ?

  המון המון תודה על העזרה הרבה! הבלוג שלך נהדר !!!

  סיגל

 73. היי. זה אני מההערה הקודמת. רק תוספת קטנה – אנחנו יכולים לחזור גם מלוס אנג'לס לארץ, אז יש גם אופציה של לבלות זמן באיזור קליפורניה.

 74. היי ענת.
  קודם כל, תודה רבה על האתר ובמיוחד על ההתייחסות האישית לתגובות – אנשים שתורמים כך מזמנם ומהידע שלהם ללא תמורה הם נדירים.

  אז המצב שלי הוא כזה: אני נוסע מהעבודה לסיאטל לשבוע ב-30 באוגוסט.
  אני רוצה לקחת את אישתי והתינוק שלנו (בן 5 חודשים) ואז אחרי השבוע הזה (בו אני עובד), לטייל שבועיים באיזה מקום בארצות הברית.

  אנחנו יכולים לבלות את השבועיים האלה או באיזור סיאטל או באיזור ניו יורק (כי אנחנו חוזרים דרך שם), או לשלב

  ברור לי ששבועיים זה לא מספיק לכלום אז אין לנו מטרה לכסות הרבה מקומות והרבה נסיעות (מה גם שאנחנו עם תינוק שלא מת על נסיעות באוטו) אלא להתרכז במקום אחד או שניים.

  מה היית ממליצה לעשות עם שבועיים כאלה?

  ועוד שאלה, בגדול בדרך כלל אנחנו אוהבים לטייל בטבע (אבל מוגבלים בכמות הנסיעות ברכב פרטי בגלל התינוק – בסאב ווי למשל אין בעיה כי הוא עלינו ולא בכיסא בטיחות). האם יש פארקים באיזור וושינגטון שמתאימים לעונה מבחינת מזג אוויר?

  1. רוני, וושינגטון מדינה יפהפיה ואפשר בכיף לבלות שם שבועיים בספטמבר. אפשר גם לעשות רוד טריפ מוושינגטון ללוס אנג'לס. שבועיים טיפה לחוץ, אבל בהחלט אפשרי. מזג האוויר מצוין לאורך החוף בעונה הזו (ובכל עונה).
   אופציה א' שבוע פארקים לאומיים בוושינגטון (פארק אולימפיק ופארק הר ריינייר)
   ואז חמישה ימים ניו יורק. (יום לטיסה ויום לסיאטל).
   אופציה ב' שלושה ימים בסיאטל + 5 ימים בניו יורק + 3-4 ימים בוושינגטון
   אופציה ג' טיול רוד טריפ 3 ימים אולימפיק – 4 ימים חופי אורגון – 3 ימים צפון קליפורניה (רדוודס) – יומיים סן פרנסיסקו – יומיים כביש 1 – חזרה מלוס אנג'לס

   האופציה השלישית מאד כיפית אבל יש בה הרבה שעות נסיעה. יש גם עלות של לקיחת רכב בוושינגטון והחזרה בלוס אנג'לס.

 75. ענת ערב טוב.
  היה מעניין מאוד לקרוא את הכתבה שלך ואת כל התגובות המפורטות- תודה רבה.
  אנחנו מתכננים ירח דבש של כ-שבועיים חוף מערבי , כמה ימים מיאמי ועוד שבוע לרפובליקה דומינקנית/קריבים.
  מהתגובות שלך אני מתחילה לחשוב כי מדובר על זמן קצר מדיי לחוף המערבי..
  חשבנו לשכור רכב ולנסוע מסן פרנסיסקו, וגאס, לוס אנג'לס וסן דייגו.
  באיזה מסלול כדאי לשלב את כל זה בשבועיים? אלו פארקים כדאי לבקר בהם בתחילת אוקטובר?עדיף לקחת עוד טיסה פנימית בתוך החוף המערבי? (אולי לוגאס?)
  המון המון תודה!!

  1. מור, שיהיה בשעה טובה!
   אם הטיול שלכם בדרום-מערב הוא טיול נטו של ערים, זה אפשרי בשבועיים במסלול כזה (שגם הוא לא כולל את סן דייגו) –
   http://gosite.co.il/westcoast/?page_id=7469

   אם אתם רוצים לשלב גם פארקים לאומיים וטבע, תצטרכו להגביל את המקומות ו/או להאריך את פרק הזמן במערב. כך נראה מסלול של דרום-מערב עם פארקים –
   http://gosite.co.il/westcoast/?page_id=7451

   טיסה פנימית לא תעזור לכם יותר מדי. זמן הנסיעה בין וגאס ללוס אנג'לס הוא כחמש-שש שעות. טיסה, כולל החזרת רכב, בידוקים, שריכת רכב מחדש וכיו"ב אולי תחסוך לכם שעה או שעתיים, לא יותר. באוקטובר, כל יחסית נגיש. הפארקים המומלצים הם אלו של דרום-יוטה, אבל אפשר לבקר גם ביוסמיטי, סקויה אנד קינגס והגרנד קניון.

 76. היי ענת,
  אנו מתכננים טיול לכשלושה שבועות בחוף המזרחי בחודש ספטמבר בהרכב של זוג וארבעה ילדים בגילאים 11-18.
  אנו מעוניינים לשלב בטיול את ניו יורק, מפלי הניאגרה ואורלנדו ומתלבטים לגבי יעדים נוספים שיעניינו את הילדים. האם תוכלי להמליץ לנו על מסלול ?
  האם כדאי לשלב קרוז לבהאמס?
  היכן כדאי להתחיל את המסלול והיכן לסיים?
  תודה מראש:)

  1. סיגל –
   ניו יורק כעוגן ממנו תסעו לניאגרה, פירושו טיול של לפחות 4-5 ימים במדינת ניו יורק והאיזור (מפלי הניאגרה מרוחקים מאד מהעיר ניו יורק). הצעה בסיסית למסלול (רק רעיון, אין מנוס מכך שתלמדו את השטח יותר לעומק ותחליטו לבד) –
   3 ימים ניו יורק
   3 ימים וושינגטון דיסי
   יומיים טיול באיזור פנסילבניה (אמיש) והתקדמות צפונה
   יומיים באיזור אגמי האצבעות (מדינת ניו יורק)
   יום עד יומיים במפלי הניאגרה. כאן תחזירו את הרכב ותטוסו לפלורידה
   יום טיסה לפלורידה
   בפלורידה אפשר לבלות גם שבוע באיזור אורלנדו בין הפארקים

   נשארו 3-4 ימים. אפשר לשלב בהם קרוז קצר (אם קצת מורידים מפלורידה), או להרחיב בצפון-מזרח לעוד מקומות, או לטייל בפלורידה (לנסוע לקיז, ביקור בשמורת האברגליידס ועוד).

   לא חסר מה לעשות 🙂 כאמור, תצטרכו לבדוק את האפשרויות ולהחליט. בהצלחה ואני בטוחה שתהנו בכל מסלול!

 77. אנה, ננסה להושיב את זה על ימים

  ימים 1-7 ניו יורק
  יום 8 טיסה ללוס אנג'לס
  ימים 9-13 משפחה
  ימים 13-14 כביש 1
  ימים 15-18 סן פרנסיסקו
  יום 19 נסיעה ליוסמיטי
  יום 20 יוסמיטי
  יום 21 נסיעה לסקויה אנד קינגס
  ימים 22-23 סקויה אנד קינגס (זה פארק ענק)
  יום 24 נסיעה ללאס וגאס
  ימים 25-27 לאס וגאס

  זה בלי מיאמי. אין בעיה לשלב את מיאמי לפני או אחרי המערב, אבל קחי בחשבון יום שהולך על טיסת פנים. אם יש לכם יותר מחודש, זה בסדר. בשלושים יום זה לא נכנס, אז לשיקולכם.

 78. היי ענת, קודם כל תודה רבה לך על התגובה המהירה! שנית, בגלל שחשבנו להתחיל את הטיול מניו יורק למשך שבוע, משם טיסה ללוס אנג'לס לבלות שם כמה ימים אצל המשפחה ולהתחיל משם את כל הנסיעה לכיוון סאן פרנסיסקו דרך כביש 1, לחזור דרך יוסמיט וסקווילה(נקצה בערך 4-5 ימים) ולקנח בלאס ווגאס למשך חמישה ימים.מה שמשאיר לנו עוד לפחות שבוע לטיול( התכנון הוא חודש פלוס..) ולכן שאלתי האם זה מתאים לשלב את מיאמי ודווקא בתחילת הטיול…כלומר מניו יורק למאמי ומשם ללוס אנגלס…את הטיסה חזור ניקח מלוס אנגלס..הסתכלתי בטיול של דרום מערב וזה מרגיש לנו קצת יותר מדי…לכן חשבנו להקצות לזה סביבות חמישה ימים..מה את חושבת ענת? ושוב תודה רבה רבה רבה

 79. היי ענת, אני זוג צעיר בגילאי 25 טסים לחודש(+) לארה"ב. מבקרים משפחה בלוס אנגלס ומתכננים לשהות אצלם מספר ימים. נתחיל את הטיול מניו יורק ונרצה לבקר בוגאס, סאן פרנסיסקו, יוניברס ודיסנילנד וכמובן להשכיר רכב. אני אישית אוהבת מאוד חופים יפים, והשאלה אם זה יתאים לטיול שלנו? כיצד את ממליצה לתכנן את הטיול כמה ימים להשאר בכל מקום והאם לקחת טיסות או להשכיר רכב. בנוסף, האם מומלץ לחזור לישראל מניו יורק או מלוס אנגלס גם מבחינת מחירים. והשאלה האחרונה האם היית ממליצה לקחת טיסה למיאמי או שזה מיותר כיוון שזה הרבה שעות טיסה? תודה רבה על ענת!!

  1. הטיול הבסיסי שתיארת הוא מסלול דרום-מערב + ניו יורק, שזה מסלול סטנדרטי שרבים עוברים בו. תוכלי לראות פירוט שלו כאן –
   http://gosite.co.il/westcoast/?page_id=7451

   חופים יפים – השאלה מה כוונתך בחופים יפים. אם הכוונה לחופים טרופיים עם חול לבן ואגוזי קוקוס, אז פחות מתאים. החופים שתראו הם חופי האוקיינוס השקט בארה"ב ולהם אופי שונה. הם לא מתאימים כל כך לרחצה (המים מאד עד די קרים) ולמרות שיש בהם חופים קסומים לטעמי, לא מדובר בחופים טרופיים כמו אלו שבתאילנד נניח. מכל מדינות ארה"ב, פלורידה היא המתאימה ביותר לענייני חופים, אבל היא לא הפוקוס בטיול שלכם. מה שמביא אותי לשאלתך: האם לטוס למיאמי. הבעיה העיקרית היא זמן והתחושה שלי ששילוב של מיאמי, ניו יורק והחוף המערבי ביחד, קצת קופץ ממקום למקום. פלורידה בעיני היא יעד שמתאים לטיול בפני עצמו, של שבועיים-שלושה, אולי אפילו בשילוב מדינות סמוכות כמו לואיזיאנה. מצד שני, אם מאד בא לכם מיאמי, אז אין בעיה עקרונית לשלב טיסה דרך מיאמי בחזור ומשם לטוס לישראל. שעות הטיסה מתקזזות היות ומדובר בטיסה לכיוון ישראל. תראי איך זה מסתדר לכם מבחינת הטיסות (מחירי הטיסות) והזמנים. שימו לב שבקיץ מאד חם ולח בפלורידה.

 80. וואו ענת- את באמת מקסימה,
  לא ציפיתי לתשובה כה מפורטת ועניינית – כל הכבוד על הפעילות שלך פה !!!!
  אני בטוח שהרוב כאן חושבים כמוני
  תודה !

 81. הי ענת, מצטרף למחמאות – בלוג מ-צ-ו-י-ן
  אני ממש אובד עצות לגבי תכנון המסלול שלנו
  אנחנו שני חברים 30+ שרוצים לטייל מה 14.9 עד ה 4.10
  אשמח לחוות דעתך:
  15-19 – ניו יורק + פילדלפיה (לפגוש חבר) – 5 ימים
  20/9 – 3/10 – רצינו לטייל בסאן פרנסיסקו, ווגאס, LA, ואולי גם להספיק גיחה ליוסמטי פארק

  איך הכי טוב לתכנן את זה מבחינת טיסות, טיול ברכב וכו'
  ממה שקראתי פה אני יודע שאנחנו מנסים להספיק הרבה במעט זמן, אנחנו אוהבים טבע אבל כן רצינו לחוות את ניו יורק סאן פרננסיקו ווגאס

  אשמח לכל הכוונה
  תודה

  1. יש לכם בערך שבועיים וחצי. לא הייתי מפצלת בין מערב למזרח, אם כי הכל אפשרי כמובן. הטיסה בין המערב למזרח, שקולה לחציית כל אירופה. זה כמו לשלב בטיול של שבועיים וחצי טיול ברומניה ובריטניה. אפשר, אבל לא בטוח שכדאי. סן פרנסיסקו, וגאס ולוס אנג'לס זה עירוני נטו. בשביל עירוני, הייתי נשארת במזרח, יש לו יותר מה להציע מהבחינה הזאת. מה עוד שבעונה הזאת, החל מתחילת אוקטובר, אתם כבר יכולים לתפוס שם צבעי שלכת יפים. אם אתם בכל זאת רוצים להגיע למערב, יוסמיטי מרהיב, אבל בסוף ספטמבר קצת פחות (יבש לגמרי, אין מים במפלים) ולדעתי מתאים יותר הפארקים של דרום יוטה.
   אם בכל זאת אתם רוצים במתווה המפוצל, ננסה רגע להושיב את התכנית שלכם במערב על ימים –
   20/9 טיסה לסן פרנסיסקו
   21-22 ביקור בסן פרנסיסקו
   23-24 כביש 1
   25-26 לוס אנגל'ס (מספיק יום אחד אם אתם לא רוצים דיסנילנד)
   27 נסיעה לוגאס וערב בעיר
   28-29 פארק ברייס ופארק זאיון
   1-4 לאס וגאס

   אם זה יותר מדי וגאס בשבילכם, אפשר מפארק זאיון לנסוע כך –
   30 נסיעה לפייג' וביקור בקניון אנטילופ
   1/10 נסיעה לגרנד קניון וביקור שקיעה בגרנד
   2/10 נסיעה בחזרה לוגאס דרך קטע מכביש 66 (seligman, oatman)
   3-4 לאס וגאס
   זה הרבה נסיעה, אבל באיזורים שלדעתי כיף לנסוע בהם ולעשות road trip

 82. היי ענת,

  אשמח אם תייעצי לנו.

  אנחנו 4 בנות בגילאי 30-+ מתכננות טיול בנות לארה"ב בתאריכים 20/09 עד ה08/10.
  מתכננות להתחיל במערב ולסיים בניו יורק.
  בתכנון , רצינו להספיק את לוס אנג'לס סן פרנסיסקו לאס וגאס וניו יורק. ונתקלות בבעיה בתכנון חלוקת הימים.

  אציין מספר דברים שחשובים לנו בטיול:
  1. אנחנו מתכננות להשכיר רכב- אבל תוהות האם לנהוג בין LA לסן פרנסיסקו ובין סן פרנסיסקו ללאס וגאס או להסתפק בטיסות פנימיות כדי לא לבזבז זמן בנסיעות.
  מצד שני, מהמלצות שונות שקיבלנו – הדרכים הן חוויה בפני עצמה.
  2. בLA אנחנו רוצות להיות ביוניברסל ובדיסנילנד ובכל הסיבוב ההולייוודי.
  3.יש לנו בעיה כי אנחנו נצום את כיפור ב22-23/9 – ומעדיפות לטייל רגלית ביום הזה. (הדבר מגביל אותנו)
  4. אפשר להגיד שזו הפעם הראשונה של ארבעתינו בארה"ב – רוצות למצות את הטיול אבל גם לא להעמיס ולהיות בלחץ .
  5. רוצות לתכנן את הטיול מראש , אבל גם להצליח לשמור על איזשהי ספונטניות במקומות מסויימים.

  6. רוצות למצות את ניו יורק ולחוות אותה (לא רק "לחזור דרכה " ארצה)

  תודה על העזרה!

  1. במקרה הזה, בהנתן תאריכי הסתו והרצון שלכן לבקר כמו שצריך בניו יורק, לדעתי התמקדו בצפון-מזרח. התחילו בניו יורק ווושינגטון ואז תעלו לסיבוב שיכלול את מפלי הניאגרה, איזור אגמי האצבעות, ורמונט, ניו המפשייר ומסצ'וסטס. יש לכן סיכוי טוב לראות צבעי סתיו יפים בשבוע האחרון.
   לחלופין, התמקדות במערב גם היא אפשרית, אם כי לנסוע למערב בשביל פחות משלושה שבועות, בעיני זה חבל. זאת ועוד, גדולתו של המערב בנופים ובטבע. לעשות טיול עירוני נטו, בעיני קצת חבל.
   אם לשמור על התואי המקורי שלכן –
   טיסה ללוס אנג'לס ויומיים מלאים בעיר. יום אחד ליוניברסל + יום להוליווד, בברלי הילס וסנטה מוניקה.
   נסיעה של יומיים בכביש 1 צפונה עד מונטריי, וביקור באקווריום במונטריי.
   שלושה ימים בסן פרנסיסקו.
   טיסה לוגאס ויומיים או שלושה בעיר.
   טיסה לניו יורק ושאר הזמן בניו יורק.

 83. שלום ענת
  אנחנו מנסים להבין האם כדאי לטייל לילוסטון (מזג אויר ואתרים פתוחים) בשבוע האחרון של ספטמבר.
  נשמח לדעתך.

  1. אפשרי, אבל לקחת בגדים חמים. ברד וגשם יכול להיות בילוסטון גם ביולי-אוגוסט. אני מניחה ששלג מוקדם יכול להיות גם בסוף ספטמבר, ואז יתכן שתצטרכו שרשראות שלג. קחו גם בחשבון קפיאה של הכבישים בלילות, אז סעו בזהירות בבקרים. מעבר לזה, בהחלט יכול להיות ביקור מהנה, בעיקר כי העומס בפארק יורד ואילו בעלי החיים פעילים מאד לקראת החורף.

 84. הי טיפים שווים אני מתכנן טיול בר מצוה עם 2 הילדים הקטנה בת 6 מניו יורק נייגרה וושינגטון ומשם לטוס לדיניולרד ובסוף לסיים בניו יורק יש לך הצעה למסלול נסיעה כשבוע לשני המקומות

  1. שבוע אחד לכל זה? שבוע נראה לי מתאים לניו יורק או לפלורידה. שניהם ביחד זה שבועיים. מינימום עשרה ימים. לניאגרה תוסיף 3-4 ימים (תלוי אם ברכב או בטיסה) ולוושינגטון עוד 3-4 ימים. לא הבנתי גם למה לחזור לניו יורק בסוף? כל טיסת פנים זה יום אבוד מהטיול, חבל.

 85. שלום.
  אנחנו משפחה עם שלושה ילדים קטנים. חולמים (ומנסים לבצע) לצאת לטיול קארוונים בארצות הברית בעוד כשנה. התכנון הוא לנסוע בערך בפברואר ולחזור בסוף אוגוסט או במהלך החגים (אם ממש נרצה להמשיך). מנסים להבין עלות משוערת של שהיה בטיול (לא כולל תשלום על קארוון, שוקלים לקנות אחד ולמכור בסוף או לשיט לארץ), וכן להבין מה המסלול הכי הגיוני מבחינת מזג אוויר- איפה להתחיל (בפברואר מרץ- שלא יהיה קר מידי), איפה להיות בחודשי הקיץ החמים יותר ואיפה לסיים. רוצים לתכנן טיול רגוע עם שהיות ארוכות במקומות יפים.
  אשמח לתגובה וסיוע. תודה רבה

  1. איזה כיף! מומלץ בחום, זה קודם כל. אני מכירה כמה וכמה משפחות שעשו את זה בקראוון וזו חוויה מדהימה. מה שאתם צריכים לעשות זה להפגש או לדבר עם משפחות כאלו ולספוג מהן ידע, לגבי הקראוון, הנהיגה, התפעול ועוד. אני שולחת לך אימייל כדי להתחיל לקשר אתכם.
   עלויות תהיינה לכם של דלק (בכפוף לאורך המסלול וכמות הנסיעה), ביטוח וקמפים. לדעתי קמפ זה סדר גודל של $30-$40 ללילה, כשיש גם חניות יבשות מדי פעם, אבל גם קמפים יקרים יותר. מעבר לזה, אין עלויות בהשוואה לחיים בארץ (כלומר, קניות אוכל בסופר וכד').
   המסלול זה החלק הקל יחסית. יש בהחלט דברים חשובים מבחינת מזג האוויר (בגדול – חורף בדרום וקיץ ברוקיז ובצפון-מערב) שיכולים להשפיע וגם שיקולים אחרים, כמו איפה כדאי לקנות ולמכור קראוון (אלא אם כן יש לכם שם משפחה). אני מציעה באמת לדבר עם קראווניסטים ולהתחיל לצבור מומחיות.

 86. היי ענת, הבלוג ממש נהדר. הייתי מעוניין לראות הצעתך לטיול של כ-50 יום רק במערב ולשלב את אזור פניקס אריזונה למשך כ-10 ימים מתוכם. הנחיתה וההמראה מלוס אנג'לס. המועד אמצע יוני בערך עד סוף יולי.

  1. אבי, טיפה באיחור, אז אני מקווה שכבר התקדמת בתכנונים. אין לי אפשרות לבנות תכניות אישיות כאן בתגובות בבלוג. אני ממליצה לך לחפש את פורום "למטייל" ושם את פורום צפון-אמריקה. גם שם יבקשו ממך להגיע עם תכנית ואז יתנו לך ביקורת בונה. בהצלחה!

 87. ואו ואו ואו איזה שינוי הולך להיות.
  תיכנון מחודש עם דגש לדרום
  .גרנדקניון ההיתי אמנם לא בטרק,יש מצב תלוי בבן ובנשים.
  אגב קוקורד ליד סן פרסיקו.
  תודה אם יש לך רעיון אשמך לקבל.
  איתן

 88. סליחה קראתי תגובה לאיתן אחר .
  ממתין לתגובה .איתן מהטיול במרץ אפריל

 89. הי
  נראה לי שלא בדיוק היתביתת על המסלול שלי ומדובר על מרץ אפריל ולא מאי ולא יוסימיטי למרות הרבה המלצות .אז אם תוכלי לעיין במסלול ולהביע דעה ,אשמך.

 90. ראשית באמת המלצות לעיניין.ב20/3/15 ב15 נוחתים ב L.A ניפגשים עם בן וזוגתו(?) ממשיכים בטיסה לוגאס.נחים קצת ז.א סיור בוגאס בערב ולמחרת ומקווים להיות יותר ערנים בערב.למחרת השכרת רכב מתאים ומתקדמים לפארק זיאון , פארק פג' מחילים לעלות צפונה(והרבה) פארק ילסטון מצד מערב לצד מיזרח לעיר קודי מחזירם הרכב וטסים לקונקורד לסדר פסח.מנוחה. סן פרסיקו כולל אלקטרז ולהתחיל לתכנן חזרה לL.A ב15/4/15.
  1.איך ההית מתכננת את הזמנים לפי המסלול ,או כמה זמן ההית נותנת בכל מקום.(טיסה מפג' לקודי אמנם תחסוך המון זמן אבל ניפרדים מכ1400 דולר, כבד לי)
  2. האם משתלם להשכיר רכב מהארץ.
  תודה איתן

  1. מרץ אפריל אין לכם מה לעלות לילוסטון. הוא קפוא, ברמת הקפוא ביותר. במשך היום מתחת לאפס, במשך הלילה הרבה מתחת לאפס. רוב הכבישים בפארק סגורים בכלל בתחילת אפריל. אני ממליצה בחום לעשות "חישוב מסלול מחדש". אתם מקדימים את העונה ברוקיז בחודשיים בערך.
   קונקורד איפה? זו שבקליפורניה? אם כן, ממליצה לכם בחום לעשות סבב פארקים בדרום-יוטה בזאיון וברייס, להוסיף יומיים בפייג' (היא לא פארק אבל יש מה לעשות בה) ומשם לחזור דרך הגרנד קניון לחופי קליפורניה. סן דייגו, לוס אנג'לס ואם מזג האוויר יאיר לכם את פניו, אפשר גם ביקור בחלקים מפארק סקויה וקינגס וחלקים מיוסמיטי. הם עדיין מאד קרים בתקופה הזו, אבל אם תופסים שבוע של שמש, באמצע אפריל הפארקים האלו יפהפיים.

 91. קראתי את טיפים, מעולים. תודה. אהיה עם הבן למשך 11 יום בארה"ב בסוף מאי, לאירוע משפחתי.יומיים לפני האירוע יש זמן חופשי לטייל ואחרי האירוע עוד חמישה ימים. מתכננים להיות בניו יורק יומיים, מעונינים להיות יום בקנטקי, ויום במפלי הניאגרה. איזה עיצות תוכלי לתת לקשר בין הנקודות הנ"ל ומקומות באיזור שניתן לבקר בהם.

  1. מפלי הניאגרה מניו יורק, הלוך ושוב כולל הביקור במפלים, זה כבר שלושה-ארבעה ימים. הגעה לקנטאקי וחזרה ממנה לניו יורק, זה לפחות 2-3 ימי נסיעה בכל כיוון. לא ברור לי איך אתם מוסיפים יום במפלי ניאגרה ויום בקנטאקי בתוך שלושה ימים בסה"כ. אפילו בטיסות זה לוקח זמן (כל טיסה "אוכלת" חצי יום מהטיול). או שלא הבנתי את חלוקת הימים בתוך ה-11. אנא פרטו, היכן האירוע, לאן טסים, איך האירוע משתלב מבחינת הזמנים ומאיפה חוזרים.

 92. היי
  קודם כל הכתבה מעולה! תודה רבה!
  רציתי לשאול כמה שאלות, אני בת 21 ואני וחברה שלי מעוניינות לעשות טיול לארהב לחודש וקצת בחודש אפריל.
  יש לנו תכנון שחשבנו עליו בליווי של אטרקציות ומקומות שאנחנו רוצות, כמו למשל פסטיבל הקואצלה בפאלם ספרינג וביקור מנוחה של כמה ימים במאליבו.
  ההתלבטות הגדולה שלנו היא במהלך שהותנו בקליפורניה שמגיע לכמעט 18 ימים, האם כדאי להתנייד ברכב שכור או דווקא בתחבורה ציבורית.. אנחנו מאוד מתלבטות כי מצד אחד הבנתי שהתחברה הציבורית במקום לא משהו ומצד שני המרחקים הם עצומים ממקום למקום.
  השאלה השנייה שלי היא מה המסלול ׳הידוע׳ באיזור קליפורניה, איפה כדאי לנו להתחיל ולסיים?
  נודה לעזרתך 🙂

  1. הילה, כמובן שהשאלה הראשונה היא אם יש לכן ויזות או אזרחות אמריקאית.
   בהנחה שכן – התניידות בארה"ב תמיד נוחה יותר ברכב. לדעתי, חריג היחיד לכלל הזה הוא התניידות בתוך ניו יורק. השאלה היא העלות. אם שתיכן מתחת לגיל 24 שכירת רכב תהיה לכן מאד יקרה. אם זה משהו שאתן יכולות להרשות לעצמכן, אין ספק שזה עדיף על פני תחבורה ציבורית. אם לא, תצטרכו להסתדר עם תחבורה ציבורית ואולי גם שילוב של טיולים מאורגנים (למשל לפארק יוסמיטי).
   לגבי המסלול, כיוון שמדובר ב-18 ימים מתוך חודש וקצת, קשה להמליץ בלי לדעת מה שאר המסלול שלכן. האם רק קליפורניה בחוף המערבי? אתן מתכננות גם גיחה ללאס וגאס? אריזונה? גם שאלת הרכב משמעותית פה. כמו כן, באיזה ימים תרצו להיות בפסטיבל הקואצ'לה (מה התאריכים – נדמה לי שמדובר בשני סופ"שים?) בעקרון, לדעתי כמה ימים במאליבו זה די ביזבוז זמן. בטן גב בחוף הים עדיף לעשות בישראל, אבל לשיקולכן.

 93. אני בדיוק מתחיל לנסות ולתכנן טיול לארה"ב למשך שבועיים לשני זוגות, ושמחתי מאוד לקרוא את העצות החשובות מאוד שלך.
  אודה לך אם תוכלי לתת לי עצה בגדול, היכן כדאי להתמקד באותם שבועיים. אנו אמורים לצאת בתחילת חודש מאי. אנו אוהבים לשלב נופים יפים ופארקים (כמו הילוסטון פרק או היוסמיטי פרק), יחד עם מקומות יפים בערים. האם כדאי להתמקד בלוס אנג'לס, סאן פרנסיסקו ולאס וגאס. אם כן – כיצד לחלק את הימים ? ואיך אנו משלבים כאן פארקים ?
  תודה וערב טוב
  איתן

  1. שלום איתן,
   שבועיים הם פרק זמן קצר לטיול למערב, אז העצה הראשונה שלי היא להאריך את הטיול לשלושה שבועות ואולי אפילו ארבעה. שלושה שבועות יאפשרו לכם לערוך את המסלול ה"קלאסי" של דרום-מערב ארה"ב:
   http://gosite.co.il/westcoast/?page_id=7451

   אם אין לכם אפשרות להאריך, הרי שבחודש מאי, ללא ספק הפארקים של הסיירה נבאדה, ובפרט יוסמיטי, יהיו גולת הכותרת של ביקורכם. יהיה קר בלילות, אבל העמק של יוסמיטי צפוי להיות בשיא הדרו. בגדול, הייתי ממליצה על המסלול הבא –
   ימים 1-2 לוס אנג'לס
   ימים 3-4 פארק סקויה אנד קינגס
   ימים 5-7 פארק יוסמיטי
   ימים 8-10 סן פרנסיסקו
   ימים 11-13 מונטריי וכביש 1
   יום 14 לוס אנג'לס

   בהצלחה וטיול נעים!

 94. ענת שלום, אנחנו נהיה כעשרה ימים במערב באמצע נובמבר, נוחתים בסאן פרננסיסקו, חשבנו אולי על נסיעה צפונה לכיוון הפארק הוולקני. מה את חושבת על הנושא . תודה

  1. קר מדי. בלילות הטמפרטורה יורדת הרבה מתחת לאפס (ממוצע של מינוס שש מעלות) וגם ביום סביר להניח שתתקלו בשלג. זה לא בלתי אפשרי, אבל זו הרפתקה מאד מאד חורפית ואתם צריכים להיות ערוכים הן מבחינת ביגוד והן מבחינת שרשראות שלג ונכונות לנהיגה על כבישים קפואים ומושלגים. מרכז המבקרים פתוח חלקית בלבד בנובמבר וכמובן, כבישים ושבילים בפארק עלולים להחסם כתוצאה משלגים.
   במקום פארק לאסן, אולי פארק הרדוודס? הוא מקסים בעיני ועל קו החוף מזג האוויר מתון יותר. יהיה קריר, אבל לא מתחת לאפס. קחו בחשבון שמדובר בטיול של כחמישה ימים לפחות, עם יציאה וחזרה לסן פרנסיסקו.

  2. אם אתם מחפשים משהו קרוב יותר וזריז יותר, יש פארק לאומי חדש ליד מונטריי – Pinnacles National Park. הוא חם מדי לביקור בקיץ, אבל מתאים מאד לנובמבר.
   http://www.nps.gov/pinn/index.htm

 95. יישר כוח

 96. שלום מאוד אהבתי את הטיפים שכתבת אין לי ספק שהם מכינים אותך טוב יותר לקראת הטיול .! אנחנו 2 זוגות שמתכננים טיול לאר״הב הטיול יהיה בתאריך 12 אוקטובר חול מועד סוכות המסלול בגדול מתוכנן לנחיתה בסן פרנסיסקו השכרת רכב בשדה ואז יומיים בsf אחרי כן לוס אנגלס עוד 4 ימים ואז להגיע לווגאס ל3 לילות החזרת הרכב בווגאס טיסה לניו יורק 3 לילות והביתה האם תוכל להמליץ לי על מסלול אני רוצה לציין שאנחנו מעוניינים יותר בטיולי בתוך הערים מקומות מפורסמים קניות אבל לא להכנס לפארקים או מסלולי טבע אשמח מאוד אם תוכל לעזור לי בתכנון המסלול תודה רבה לך

  1. יגאל שלום, חייבת לציין קודם כל שלטעמי חבל נורא לפספס את הטבע במערב. לא חייבים לעשות הליכות מאומצות כדי להנות מנופים עוצרי נשימה שאין קרוב או דומה להם בארץ. ממליצה לכם בחום לשקול מחדש. הייתי מוותרת על אחת הערים ומוסיפה יומיים-שלושה של פארקים לאומיים (איזה בדיוק – תלוי באיזו עיר תבחרו לוותר עליה).
   בגדול התכנון שלכם סביר, אבל אלא אם כן יש לכם דברים ספציפיים לעשות בלוס אנג'לס, הייתי מורידה ממנה יומיים ומוסיפה יום אחד לטובת סן פרנסיסקו ועוד יום לטובת כביש 1 (הדרך החופים בין סן פרנסיסקו ללוס אנג'לס). בלוס אנג'לס עצמה אפשר להסתפק ביום ביקור בהוליווד ושופינג + יום בדיסנילנד ויוניברסל סטודיוס. אם דיסני לא על הכוונת, אפשר אפילו להסתפק ביום אחד שישלב ביקור ביוניברסל סטודיוס עד אחה"צ ואז ערב בשדרות הכוכבים בהוליווד. בכל מקרה, ארבעה ימים בלוס אנג'לס, אם אין לכם שם ביקורי קרובים או משהו דומה, זה בזבוז זמן. לעומת זאת בסן פרנסיסקו יש הרבה לעשות, וכדאי גם לעשות את זה באיזי שם, כשאתם עוד בשלב הג'ט לג.

 97. הטיפ החשוב הוא לקרוא ולעכוב אחר האתר המדהים שהכנת , ללמוד גם מתשובות שאת נותנת לאנשים בפורום למטייל וגם לשאול אותך ישירות ולקבל תשובות ממיטב ידיעתך וניסיונך והכל בחפץ לב .
  (מניסיון אישי)

  שוב תודה על הכל .

  נתן

  1. המון תודה! שמחה לעזור 🙂

 98. כל כך נכון!!!

 99. פוסט מועיל מאד!
  הרבה מהטיפים רלוונטיים לנסיעות בכלל, לא רק בארה"ב.

 100. טיפים חשובים מאד! תודה.
  למרות שהייתי אינספור פעמים בארה"ב, למדתי דברים חדשים.
  תודה רבה!

כתיבת תגובה

סגירת תפריט