יום 48 – וויומינג

English Recap: the Dinosaur Center at Thermopolis, WY and driving to Dubois, WY

ושוב, באיחור אופנתי של יומיים, אני מעדכנת אחורה. והרי קורות היום ה-48, הוא יום ה-1 ביולי, 2011.

התעוררתי מוקדם בת'רמופוליס לבוקר חם ויבש. לא נותר זכר לסופת הברקים והגשם הכבד שהיה לילה קודם לכן. צחי והבנים ישנו, ואני יצאתי לסיור רגלי בעיר וחזרתי כעבור שעה וחצי ואז התחלפנו – צחי יצא לאימון בוקר קל ואני נשארתי עם הבנים בחדר. יצא ששנינו הלכנו לאותו המקום – פארק מדינה הממוקם בתוך העיר. יחודו הוא במעיינות התרמיים שבו (ומכאן שם העיר). במסגרת הסכם היסטורי עם השבטים האינדיאניים המקומיים, מחוייבת וויומינג לאפשר רחצה חינם במקום והמחוייבות אכן נשמרת.

דיון קצר הביא אותנו למסקנה שחם מכדי לטייל עם הילדים במקום ולכן עדיף לעזוב את העיר ולהתקדם במסלולנו, לכיוון הרי הרוקיז ופארק גרנד טטון. תוך רבע שעה, היינו ארוזים ומוכנים ליציאה – אין מה לדבר, השתפרנו מאד בעסק של הלינה במוטלים.

דבר אחד רצינו בכל זאת לעשות בת'רמופוליס – לבקר במוזיאון הדינוזאורים של העיר, שנחשב למוזיאון טוב מסוגו. באיזור יש אתר חפירות פלאנטולוגיות חשוב, והמוזיאון מציג חלק מהממצאים, כמו גם ממצאים ממקומות אחרים בעולם. התצוגה לא גדולה מאד, אבל עשויה מצוין, באופן שאפשר לנו לעבור עם הילדים על האבולוציה החל משלב התאים הבודדים ועד הדינוזאורים.

הביקור ארך כשעה, כולל המון הסברים שלנו. הילדים יצאו משם עם התובנה המרעישה שאבות התרנגולות היו בעצם טי רקסים (כבוד לפרגיות!) ועם שתי חתיכות של עצמות דינוזאור שניתנו להם על ידי אחת המדעניות שעובדת במקום. מדובר בחתיכות שנפלו מממצאים שהיא ניקתה במעבדה, ואין להם שימוש בהן. תוספת מכובדת לאוסף המזכרות מהטיול.

שאר היום כלל בעיקר נהיגה לאורך כבישים שונים בוויומינג, בחלקים מדבריים יחסית. כשעתיים לפני העיירה ג'קסון החלטנו לעצור, כיוון שלא היינו אמורים להגיע עד יום המחרת (היתה לנו ספה לגלוש עליה…) וגם כי היינו עייפים. מספר טלפונים מהדרך ונכנסנו ללודג' שהציע לנו את העסקה המשתלמת ביותר – זוג חדרים קטנים, עם חדר אמבטיה משותף ב-$114 ללילה. החדרים לא גדולים, אבל העיצוב מרשים וגם כאן, ראש גדול מפוחלץ מעטר את המבואה… הפעם של אייל מוס גדול.

אגב, באוסף התמונות שכאן תוכלו גם לראות תמונות שצילמתי באיזור ארוחת הבוקר של המוטל בת'רמופוליס… קצת מוזר להכין כוס קפה כשאייל נועץ בך מבטים…

לפוסט הזה יש 3 תגובות

 1. big O

  התרשמתי מאוד מתא המטען המסודר ועשיתי לי mental note לארגן כזו שידת מגירות בטיול הגדול שלנו

 2. אמא אל השחר

  איזה כיף למצוא מילים ממכם, בבוקר עשיתי בדיקות דם משם לבריכה ובחזרה רופא עייניים ששלח אותי לניתוח קטרקט. מרגישה טוב מאד אחרי היציאה אבל אני לא מוצאת סבא מעניין לאן הלך
  רון ודן בתמונות שעוברות אלי לתיקיה ולמסך כפרה עליכם
  יופי תמשיכו להנות הנופים מדהימים ובלוי הסיפורים כאילו אני איתכם
  נשיקות וחיבוקים לצחי רון דן וענתוש

 3. אסתי

  נראה יפהפה- בעיקר הנופים אבל גם החדרים…
  נשמע שעשיתם כמה ימים יותר רגועים ומנוחתיים, וזה נראה לי הכרחי כדי לתת לאוצר החוויות החדשות להיקלט, ולתת לרצון לראות עוד להתפתח (אני מרגישה כך כקוראת, לא יודעת אם גם אתם מרגישים כך). עכשיו יש מקום בראש לאוצר הבא, עם כל הטבע האדיר, שאנחנו מצפים לו בהתרגשות.
  תמשיכו להינות, ותודה על השיתוף…
  וד"ש וכולם…

התגובות נעולות.