כרטיס טריפל AAA – A – באמצעות ממס"י

האמת היא שבשבועות האחרונים נסחפתי את תוך כמה מערבולות משפחתיות קטנות. הכל טוב ויש התפתחויות חיוביות בכמה מישורים, אבל זמן לטפל בטיול לא כל כך היה לי. פתאום הבנתי כמה טוב היה פרץ התכנון הכל כך מוקדם שעברתי בקיץ. הרבה יותר רגוע עכשיו, כשהמסלול סגור והטיסות והלינות (ברובן) מוזמנות.

הדבר היחיד שכן עשינו, בקונטקסט של הטיול, במהלך השבועיים האחרונים היה להגיע לסניף ממס"י בנתניה –

סניף ממסי בנתניה

הגענו בשעה חמש, שעה לפני הסגירה והתקבלנו מיד בחיוך ובאדיבות. ראשית כל, טיפלנו בנושא רישיונות נהיגה בינ"ל. נכון שרישיון התמונה הסטנדרטי הישראלי אמור להיות תקף ברחבי העולם, אבל עדיף ללכת על בטוח ולצרף עוד מסמך, עם יותר מילים באנגלית, שיבהיר מי ומה (והוא כמובן בא בצמוד לרשיון התמונה ולא בפני עצמו).

בשלב השני, התפנינו לדאוג לחברות בממס"י, כדי לקבל את כרטיס ההטבות של ה-AAA. אין מדובר בחברות בארגון ה-AAA האמריקני – American Automobile  Association – המכונה טריפל Triple A. חברות של ממש בארגון, שנוסד לפני למעלה ממאה שנים, שמורה לאזרחי ארה"ב בלבד. למרות שהטריפל A הוא גם לובי פוליטי המייצג את האוחזים בהגה, עיקר ההטבה בחברות של ממש בו היא בזכאות לשירותי דרך. בנוסף, ה-AAA הוא גם ארגון צרכנים גדול, שמקנה הנחות במגוון מקומות כגון מוטלים ואטרקציות תיירותיות.

למזלנו, חברות בממס"י כאן בארץ, נותנת לנו זכות להשתמש בכרטיס שמקנה את אותן הנחות צרכנים. הכרטיס נקרא Show your Card & Save. כשעושים חברות בממס"י, מקבלים אותו ואת המקבילה האירופאית שלו. הערכה של ממס"י כוללת עוד ברושורים וכן קופון הנחה של 30 ש"ח על קנייה בחנות ושובר לייעוץ טיולים חינם. ככה בערך זה נראה (הרישיונות הבינ"ל באפור והכרטיס האמריקני הוא העליון מבין שלושת הכרטיסים בצד שמאל):

ערכת ממס"י

הנזק הכספי היה מינימלי, כיוון שאחד מאיתנו היה זכאי לחברות חינם בממס"י לשנה בזכות כרטיס לאומי כארד. בסיכומו של דבר, שילמנו רק 15 ש"ח עבור רשיון הנהיגה השני (הראשון היה כלול בחברות בממס"י).

כבר כשהזמנתי את הלינות ידעתי שיהיה ברשותנו כרטיס ההנחות של טריפל A, כך שציינתי זאת בעת ההזמנה וקיבלתי את ההנחות. לדעתי, קיבלנו הנחות בשווי כולל של כ-$500 עד עכשיו. ככל שהנסיעה ארוכה יותר, הכרטיס משתלם יותר, כך שבמקרה שלנו, שווה בהחלט, גם אם היינו צריכים לשלם את מלוא דמי החברות בממס"י. רק צריך לזכור לבטל את החברות בעוד שנה – אחרת נמשיך ונחויב.

לפוסט הזה יש 3 תגובות

 1. אילנית

  הזמנת את המלונות דרך אתרי אינטרנט (בוקינג, טריווגו וכו') ? הוספת את המידע אודות הכרטיס בהערות מיוחדות כשעשית את ההזמנה?
  תודה

 2. ענת

  נדמה לי שזה משהו כמו 115 ש"ח לשנה – אבל אל תתפסי אותי במילה. בין 100 ל-200, זה בטוח. תודה על האירוח – אכן היה נחמד מאד! חבל רק שהמסלולים שלנו לא מצטלבים בקיץ…

 3. אתי

  היי ענת,
  מצחיק, גם לי בגלל עומס עבודה בשבועיים האחרונים, לא היה זמן בכלל להתעסק בתכנון הטיול, ואצלי בניגוד אליך עוד כלום לא מוזמן, אבל אני לא מודאגת, בכל זאת יש לנו עוד זמן.
  כרטיס הטריפל A באמת חוסך, בפעם הקודמת שנסענו עלה לנו יותר זול לעשות כרטיס לאומי כארד ואז לקבל את הטריפל A בחינם. יש לך מושג כמה זה עולה למי שאינם חברי לאומי כארד ?(ביטלנו את הכרטיס כשחזרנו). אני מניחה שבכל מקרה שווה לעשות את זה.
  היה נחמד להיפגש.
  להתראות
  אתי

התגובות נעולות.