מסלולי טיול עתידיים בארצות הברית

קודם כל, עדכון סטטוס הכנות לטיול הקרוב – יש לי מסלולים מפורטים יחסית לרוב ימי הטיול. הוזמנו טיסות וכמעט כל הלינות בטיול. אגב, למי שתוהה, הצלחתי לשמור על ממוצע של פחות מ-$100 ללילה ללינות, הישג לא מבוטל כשמדובר ביולי-אוגוסט!

נשאר –

ברמה ה"טכנית": להזמין רכב וביטוחים. את שני אלה אעשה כשלושה חודשים לפני מועד הטיול, שאז קל יותר לקבל הצעות מחיר קונקרטיות.

ברמת התכנון ולמידת המסלול:

 • למפות scenic roads לאורך המסלול ולראות מה משתלב לנו במסלול.
 • למפות road side attractions לאורך המסלול.
 • לעשות "מקצה שיפורים" ללינות – ולראות איפה אפשר לתפוס מבצעים או סתם לשפר מחירים או מיקום. לא מתכוונת לעשות את זה לכל מקום, אלא רק ללינות ה"כבדות" יותר.

אז מה הקשר למסלולים עתידיים? זהו שעכשיו כשהמסלול הנוכחי פחות או יותר סגור, אני כבר חושבת (מפנטזת? הוזה?) על טיולים עתידיים בצפון אמריקה. האיזור כל כך גדול, יפה ומפותח יחסית, שכדי שנרגיש ש"ראינו" צריכים כמה חודשים טובים, מפוצלים לטיולים שונים. אז ככה סתם, כדי להוציא את הטיולים האלו מהראש ואל הכתב וכשירות לקוראים שאולי תוהים איזה טיול כדאי מתי בשנה –

פלורידה – חודש עד 6 שבועות בחודשי החורף. טיול משפחתי עם הילדים.

הדרום הישן והרי הסמוקי – טיול מעגלי שמתחיל בג'ורג'יה > דרום קרולינה > צפון פלורידה > אלאבמה > לואיזינה > מיסיספי > טנסי > קנטאקי > הרי הסמוקי (ג'ורג'יה) – 3 חודשים – התחלה בפברואר/מרץ וסיום במאי/יוני.

צפון החוף המזרחי – כמה שבועות במזרח קנדה, כולל איזור קוויבק ונובה סקוטיה ואז ירידה דרך ניו אינגלנד, עם סיבוב פנסילבניה, עד וושינגטון די.סי. – 3 חודשים – אוגוסט-אוקטובר בשאיפה לטיול שלכת.

טיול אמצע – ויסקונסין/מינסוטה עד טקסס. לא מכירה כל כך את האיזור, אבל נראה מתאים לעונת מעבר, בהתאם לכיוון (באביב להתחיל מטקסס או בסתיו להתחיל מהצפון). טיול עומק, למתקדמים… לחלופין, חושבת על שני טיולי חוף-אל-חוף, דרומי בחורף וצפוני בקיץ.

אלסקה – לא נשכח את החוף המערבי ועוד נשוב, אינשאללה לטיול אלסקה מקיף, כולל שיט לאורך החוף עד קנדה, אז נשלב גם ביקור מקיף יותר של כשבוע בוונקובר איילנד (שנאלצנו לשמוט מהטיול הקרוב). חודשיים, רק בקיץ!

עוד רעיונות ומחשבות לגבי איזורים נוספים? כתבו לי בתגובות – תודה מראש!

לפוסט הזה יש 4 תגובות

 1. רחלר

  לטיול במזרח קנדה אני ממליצה מאוד להוסיף את ניו פאונדלנד…מדהים לראות מקום כל כך נידח ששייך למדינה כל כך מפותחת. (היינו שם מחוץ לעונת התיירות- חווייה בלתי נשכחת).

 2. ענת

  פתאום נזכרתי, אז מוסיפה הערה לעצמי – הוואי!

 3. ענת

  לרוב הפארקים יש לי גם מסלול או מסלולים לאותו היום, אבל כמובן שנשמור על גמישות. פשוט, כדי להחליט כמה ימים להקדיש לכל פארק, עברתי על עלוני הפארק, רשימות המסלולים והפעילויות וכו'. התכנית היא להגיע קודם כל למרכז המבקרים, לקבל חוברות ג'וניור ריינג'ר ולקבל המלצות או אישור לתכנית שלנו. אי אפשר לדעת במקומות האלו איפה יש בעיה באיזו מסלול באותו היום – מפולת עפר, דוב על השביל, או השד יודע מה D:
  את יכולה לראות את דרגת הפירוט שהגעתי אליה בדפי הפארקים בבלוג. לא בכולם התעמקתי באותה מידה – יש כאלו שרק קראתי עליהם באופן כללי. או שנערוך מקצה שיפורים לפני הטיול, או שנניח לאלות הגורל לנהל את הימים האלו…
  http://gosite.co.il/westcoast/?page_id=168 פארק ציון – רשימת מסלולים, למשל
  http://gosite.co.il/westcoast/?page_id=943 – דף מסלולים רגליים שמתאימים לנו בילוסטון ואפילו תכנית ספציפית לחמשת הימים בפארק זה –
  http://gosite.co.il/westcoast/?page_id=955

  לעומת זאת, אם תציצי בדף שלך הגרנד טטון, תגלי שלא כתבתי כמעט כלום, למעט משהו כללי ופרטים על השיט בנהר הסנייק שאולי נעשה.

  לגבי מציאת הלינות, בגדול, די דומה למה שאת עושה, אבל במקומות מסויימים, כשחשוב לי המיקום בתוך האיזור, אני מחפשת דרך גוגל מפס קודם ורק אח"כ בודקת את הביקורות. אפשר לבדוק את הביקורות גם מתוך גוגל מפס עצמו. נתת לי רעיון לפוסט בנושא – אנסה לכתוב מדריך למציאת לינה מתאימה בארה"ב – שיטת גוגל מפס ושיטת טריפ אדוויזר.

  דווקא מסתמנת אצלנו שבת באיזור חולון ב-11 לחודש – אכתוב לך מייל בעניין! תודה!

 4. אתי

  היי ענת,

  כל הכבוד לך על התכנון המדויק. יש לך ממש מסלול לכל יום? גם בתוך הפארקים?
  אנחנו היינו מגיעים ומרכז המבקרים, לוקחים מפות ואז מתכננים.
  איך מצאת מלונות במחירים כאלה? רוב המלונות שראיתי יעלו לנו מעל 100$. ספרי על תהליך הבדיקה שלך (אם לא אכפת לך כמובן). אני בודקת קודם כל בטריפאדוויזר, מהם המוטלים המומלצים לפי דעת הקהל (רייטינג 4 או מינימום שלוש וחצי) ואז מחפשת את המחיר של המלון.
  אנחנו עדיין מחכים למועדי הבחינות. בשבוע שעבר שלחתי שאלה למשרד החינוך, אבל למה שהם יענו לי?
  מקווה שנעביר מידע זו לזו גם בפגישה אישית. אבל בינתיים, יש לנו את הרשת וזה גם טוב.
  את לא באה למרכז בזמן הקרוב?
  להתראות
  אתי

התגובות נעולות.