דרום-מערב ארה"ב 21-30 יום: מסלול טיול

המסלול הזה משלב בתוכו שלוש ערים גדולות לפחות, כל אחת מיוחדת בדרכה היא: סן פרנסיסקו, לוס אנג'לס ולאס וגאס וכן כמה פארקים לאומיים וכביש נופי ידוע אחד. זהו המסלול הפופולרי ביותר בקרב ישראלים הנוסעים בפעם הראשונה למערב ארה"ב.

Capture

כמה פרטים חשובים –

1. עונה מומלצת: אפריל-אוקטובר. ניתן לנסוע גם בחורף, אבל אז הביקורים בפארקים הלאומיים מוגבלים יותר.

2. המסלול הוא מעגלי. ניתן לבחור לעשות אותו בכיוון ההפוך.

3. אפשר להתחיל ולסיים את המסלול בכל אחת מהערים הגדולות: סן פרנסיסקו, לוס אנג'לס או לאס וגאס.

4. יש אפשרות לחסוך נסיעה אחת בין החוף לוגאס, כך שהמסלול מתחיל בחוף ונגמר בוגאס, או ההיפך. כיוון שטיסות ללוס אנג'לס הן הנוחות והזולות ביותר, בחרתי להתחיל ולסיים את המסלול בדוגמה זו בלוס אנג'לס.

5. המסלול כולל נסיעות ארוכות וקלות ברובן. למשפחות, אני ממליצה בחום לשכור רכב מרווח מסוג מיני-ואן. תוכלו לקרוא כאן עוד על השיקולים בבחירת רכב בטיול בארה"ב, כולל המלצה אישית שלי.

יום 1 – הגעה

נחיתה, שכירת רכב, התארגנות והתמקמות באיזור הוליווד. אם יש לכם כוח, בהחלט אפשר לצאת לסיור רגלי במזח של סנטה מוניקה או בשדרות הכוכבים של הוליווד כבר הערב. אל תבנו על יותר מדי אנרגיות. אחרי טיסה טרנס-אטלנטית, לפעמים פשוט רוצים להתקלח ולנוח, וזה בסדר גמור. אתם בחופשה, לא במסע כומתה!

קיראו כאן על מלונות מומלצים בלוס אנגל'ס

יום 2 – לוס אנג'לס

שדרת הכוכבים בהוליווד
שדרת הכוכבים בהוליווד

יום ביקור בלוס אנג'לס. אם אתם עם ילדים, תרצו אולי לבקר במוזיאוני המדע והטבע המצויינים. המבוגרים יותר אולי יעדיפו לבקר במרכז גטי לאמנויות.

לא לפספס: טיול בשדרות הכוכבים בהוליווד.

המלצה אישית: לכו לראות סרט בקולנוע אל קפיטן בהוליווד. תוכלו לקרוא על הביקור שלנו בהוליווד כאן.

קישורים נלווים: מקומות לביקור בלוס אנגל'ס – איך למצוא מלון בלוס אנג'לס (כולל המלצות) – למתקדמים: 10 מקומות מרתקים שלא חשבתם עליהם בלוס אנג'לס

יום 3 – לוס אנג'לס

היום הזה יוקדש לביקור בפארק יוניברסל. הביקור בפארק אורך 3-7 שעות, תלוי עד כמה תרצו לבלות במתקנים השונים. עם ילדים, יש בהחלט מה לעשות כאן יום שלם, אם כי הפארק פחות "עמוס" מדיסנילנד.

המלצה אישית: אם אתם עם ילדים ומדובר ביום חם, קחו בגדי ים. יש במקום "משחקייה" רטובה עם שלל מזרקות כיפיות.

המשחקיה הרטובה בפארק יוניברסל סטודיוס
המשחקיה הרטובה בפארק יוניברסל סטודיוס

ימי אקסטרה – סן דייגו

אם יש לכם אפשרות להוסיף יומיים עד שלושה כאן, זה המקום להדרים כשעתיים נסיעה עד סן דייגו, במפרט הבא:
יום א' – עצירה במפרץ לה הויה לתצפית בכלבי הים, טיול בעיר העתיקה של סן דייגו, ובקורונדו.
יום ב' – בילוי בפארק Sea World או בפארק LegoLand צפונית לסן דייגו. לחלופין, אפשר להקדיש את היום לפארק בלבואה ולשלל המוזיאונים שבו ו/או לגן החיות של סן דייגו (גם הוא בפארק בלבואה).

המלצה אישית: פארק לגולנד מעולה לילדים קטנים יותר (4-10) וגם המבוגרים ירוו נחת מהפיסול בלגו והעיצוב בפארק.

תוכלו לקבל עוד רעיונות מתיאור הטיול שלנו בסן דייגו.

יום 4 – נסיעה ללאס וגאס עם אופציה ל"סיבוב הפארקים" של אריזונה ודרום-יוטה

ביום הרביעי, אתם עוזבים את לוס אנג'לס ויוצאים אל הכבישים הארוכים של המערב. הכיוון הוא וגאס, אבל לפני שנגיע לשם, יש לי עבורכם חלופה כיפית למי שיכול להקדיש עוד שבוע למסלול. במקום נסיעה ישירה לוגאס, ממליצה לכם על מה שנקרא "סיבוב הפארקים". הסיבוב הזה לוקח אתכם אל פארק לאומי הגרנד קניון, ואל שני הפארקים הלאומיים של מערב דרום-יוטה, זאיון וקניון ברייס.

שימו לב שאם הטיול שלכם מוגבל לשלושה שבועות, כנראה שלא תוכלו לעשות את "סיבוב הפארקים" בלי לוותר על מקומות אחרים. מדובר בנסיעות ארוכות ולטעמי, לא כדאי לנסות לדחוס אותן לתוך סד של טיול ב-21 יום. ששת הימים הבאים המתוארים כאן, הם ימי "אקסטרה" שאפשר וכדאי לכלול אם הטיול שלכם בן ארבעה שבועות.

א. נסיעה לכיוון הגרנד קניון

היום הגיע הזמן לצאת אל המרחבים של המערב. אפשר לנסוע ביום זה מלוס אנג'לס עד הגרנד קניון, או הכי קרוב אליו שתצליחו להגיע. לא להבהל, אבל מדובר בכ-800 ק"מ וכתשע שעות נהיגה לפחות. אני ממליצה לחלק אותם ולהנות מהדרך, כשאת העצירה ללינה תעשו בעיירה Kingman.

כשאתם מגיעים לעיירה נידלז Needles, מומלץ לרדת מההייויי ולעבור לכביש 66 ההיסטורי לקטע דרך נופית המכונה Sitegreave Pass . הכביש המתפתל והנידח יוביל אתכם לעיירה החצי-נטושה אוטמן Oatman, לטעימה מאווירת המערב הפרוע. את היום תוכלו לסיים בלינה בעיירה קינגמן Kingman, בה יש שפע של מוטלים ודיינרים אמריקאיים טיפוסיים.

המלצה אישית: עצרו להציץ בדרך במכרות הנטושים בסייטגריב פאס.

ב. הגרנד קניון

היום תמשיכו בנסיעה לעבר הגרנד קניון. מומלץ לרדת שוב לכביש 66 בין קינגמן לעיירה סליגמן Seligman, או לפחות להכנס לסליגמן לביקור קצר. העיירה הזו היוותה את ההשראה לעיירה שבסרט "מכוניות" ולילדים תהיה כאן חוויה נהדרת.

בעיירה סליגמן
בעיירה סליגמן

עד הצהריים תגיעו לגרנד קניון לביקור בפארק. מומלץ ללון בפארק כדי להנות מהשקיעה, או מהזריחה (לחרוצים וממעטים בשינה, אפשר גם שתיהן). לינה בפארק חשוב להזמין מספיק זמן מראש. אם לא מצאתם מקום לינה בפארק, תוכלו ללון בעיירה טוסיאן Tuysayan ליד הפארק.

המלצה אישית: נסו את הגלידה המפורסמת בסליגמן: Snow Cap ice cream.

ג. מהגרנד קניון לפייג'

אחרי שנהניתם מהזריחה בפארק אפשר לצאת אל ארץ הנבאחו שבפייג', אריזונה. אם לא חם מדי, עצרו בדרך, כמה קילומטרים לפני פייג', בעיקול הפרסה – Horseshoe Bend – נקודה בה אפשר לראות את נהר הקולורדו מתעקל בעיקול חד. קחו בחשבון שיש הליכה של כקילומטר ברגל אז קחו איתכם מים, כובע וקרם הגנה מפני השמש. אם תהיו יצאתם מוקדם מספיק, תוכלו להספיק לבקר בקניון אנטילופ עוד באותו היום או לחלופין לצאת לשיט באגם פאוול.

שקיעה בעיקול הפרסה, פייג', אריזונה
שקיעה בעיקול הפרסה, פייג', אריזונה
קניון אנטילופ, פייג'
קניון אנטילופ, פייג'

ד. פייג' 

היום יוקדש להשלמות פייג'. קרי, אם אתמול שטתם באגם, היום תוכלו לבקר בקניון אנטילופ, ולהיפך. אם לא הספקתם אתמול לא את זה ולא את זה, יש לכם זמן לשניהם.

מי שרוצה יכול היום גם לשכור סירה ולצאת לשיט עצמאי באגם פאואל. תענוג לא זול, אבל מומלץ בחום. עוד על מה שאפשר לעשות בפייג', אריזונה.

הלינה הלילה גם היא בפייג'. כדאי מאד להזמין מראש לינות בפייג'. מדובר בעיירה קטנה ועמוסה בתיירים וקשה למצוא מקום לינה במחיר סביר בהתראה קצרה. כמו תמיד, ממליצה לבחור במלון שאפשר לבטל עד יום לפני ההגעה. קישור לחיפוש בתי מלון בפייג'.

ה. פארק לאומי ברייס

בבוקר צאו מפייג' וסעו אל יוטה, אל פארק לאומי ברייס (כשלוש שעות נסיעה). הפארק נחשב אחד המקומות היפים בארה"ב. ניתן למצות את הביקור בו בחצי יום, ולהמשיך הלאה אל עבר העיירה ספרינגדייל Springdale ביוטה ללינה. לחלופין, לחובבי תצפית הכוכבים, ברייס הוא אחד המקומות המומלצים בארה"ב לתצפית כוכבים ובהרבה לילות יש תצפית מאורגנת בפארק בהדרכת הריינג'רים.

פארק לאומי קניון ברייס
פארק לאומי קניון ברייס

גם בספרינגדייל, מומלץ בחום להזמין לינה מספיק זמן מראש. המבחר מצומצם והמקומות הזולים נתפסים מהר. קישור להזמנת לינות בספרינגדייל.

טיפ: אם לא מצאתם מקום לינה מתאים בספרינגדייל, אפשר להוזיל עלויות באמצעות לינה בעיירה הסמוכה  הוריקיין, Hurricane. זה פחות מומלץ, היות וזמן הנסיעה מהעיירה לפארק הוא כארבעים דקות, ואתם מוסיפים שתי נסיעות מיותרות כאלו למסלול שלכם. מצד שני, נתיב הנסיעה יפה ובהוריקיין יש סופרמרקטים ומסעדות במחירים שפויים יותר מאשר בספרינגדייל. קישור להזמנת לינות בהוריקיין.

המלצה אישית: רדו למסלול הליכה בינות ההודוס, המבנים הגיאולוגיים המרשימים של ברייס, במסלול המכונה גני המלכה.

ו'. פארק לאומי זאיון

מפלים במסלול בריכות האזמרגד, פארק לאומי זאיון
מפלים במסלול בריכות האזמרגד, פארק לאומי זאיון

אם הגעתם ערב קודם עד ספרינגדייל, אתם ממש בפתח הפארק. כנסו אליו, עלו על השאטל וסעו בפארק עד סופו, בכניסה אל הקניון הצר המכונה The Narrows. טיילו קצת בקצה, עלו שוב על השאטל והפעם עיצרו בנקודות שונות למסלולים רגליים. פירוט המסלולים בפארק זאיון. ציונים אמיתיים יוסיפו אפילו עוד יום כאן, ויקדישו אותו למסלול בתוך הנארוס (נא להתייעץ קודם עם הריינג'רים, זה לא מתאים לכל אחד ולא בכל מזג אוויר). הרפתקנים אמיתיים לא יפספסו את מסלול Angel's Landing (לא מתאים לילדים קטנים!)

המלצה אישית: בקרו בכמה מסלולים שתוכלו ואל תוותרו על עלייה לבריכות האזמרגד, ה-Emerald Pools.

אם בחרתם לשלב את סיבוב הפארקים בטיול שלכם, זו הנקודה ממנה אתם נוסעים ללאס וגאס. מדובר בנסיעה של כשעתיים וחצי. כאן אנחנו חוזרים למסלול הטיול המצומצם יותר, קרי מלוס אנג'לס, בנסיעה ישירה ללאס וגאס. היינו ביום הרביעי….

ימים 4-7 – לאס וגאס

כחמש שעות של נסיעה לא מרתקת במיוחד, יביאו אתכם מלוס אנג'לס ללאס וגאס. מי שמאד רוצה לטוס במקום לנסוע, זה אפשרי, אבל כשתכללו בזה את החזרת הרכב, הגעה לטיסה, טיסה, נחיתה, לקיחת רכב חדש, תגיעו בערך לאותם זמנים בנסיעה או בטיסה. לשיקולכם. אחר הצהריים תגיעו לוגאס ותוכלו לשוטט בסטריפ, להנות מההופעות השונות ומעיצובי בתי המלון השונים.

כמה ימים צריך להקדיש לוגאס? אין תשובה אחת לשאלה. לדעתי, חייבים להגיע כדי להתרשם ואז להחליט אם אתם אוהבים מאד, או לא אוהבים. אין הרבה באמצע… אוהבי וגאס יגידו לכם שגם ארבעה ימים זה לא מספיק כדי לראות את כל הנצנצים במלונות השונים. אני ומשפחתי, שייכים לזן השני… בכל מקרה, הנה רשימת אטרקציות חלקית לבילוי בעיר. לשם שלום בית בין אוהבי ארה"ב, תכנית זו כוללת שלושה לילות בוגאס. אם הגעתם לוגאס וממש לא אוהבים, אפשר תמיד לנצל את שלושת הימים הלאו לטיול ביוטה השכנה…

יום 8 – דרך עמק המוות לפאתי פארק יוסמיטי

היום אתם עוזבים את וגאס אל עבר הכניסה המזרחית של פארק לאומי יוסמיטי. מדובר בנסיעה ארוכה. גם אם תעצרו בלי וינינג ללינה (מומלץ), מדובר בכשש שעות נהיגה. לא נורא בכלל, אבל קחו בחשבון מראש.

המסלול שלכם יכול לעבור באיזור עמק המוות, Death Valley, מקום מיוחד ומוזר שיש בו גם פארק לאומי. כשמו כן הוא, מקום יבש וחם מאד מאד. מאד חם, כבר אמרתי? לא מתאים לטיול בקיץ, אבל אם במקרה אתם עוברים בתקופה פחות חמה, בהחלט שווה לשלב ביקור בפארק, כולל עלייה לתצפית מנקודת זבריסקי. עוד על פארק לאומי דת' וואלי ונקודות העניין שבו.

תצפית בפארק לאומי עמק המוות
תצפית בפארק לאומי עמק המוות

כאמור, אתם מגיעים ליוסמיטי מצידו המזרחי. כתבתי הסבר מפורט על דרכי הגישה ברכב ליוסמיטי, אז אם אתם לא מכירים את מעבר טיוגה והכניסה המזרחית, כדאי לקרוא כאן. שימו לב: אם אתם מטיילים במאי או בסוף אוקטובר, אתם חייבים לודא מראש שמעבר טיוגה פתוח. התאריכים משתנים בהתאם לכמות השלג. ברוב השנים הכביש פתוח כבר במאי ונסגר רק בנובמבר, אבל בהחלט יכולות להיות חריגות.

בהנחה שאתם נוסעים דרך מעבר טיוגה המזרחי, את היום הזה תוכלו לסיים קצת לפני המעבר, בעיירה לי וינינג Lee Vining. לחלופין, אם תצאו מוקדם מלאס וגאס, תוכלו לחצות את הטיוגה פאס עוד הערב ולהכנס ללינה בעמק של יוסמיטי. תכנית זו מתאימה בעיקר לימות האביב הארוכים ורק אם אין לכם בעיה לנהוג 8-9 שעות ברצף. בסתיו, כשהימים קצרים יותר, בהחלט כדאי לעצור בלי וינינג ללינה ולהמנע מנהיגה באיזור בשעות החשיכה כיוון שמדובר בכבישים הרריים מתעקלים (וגם באמת חבל שתפספסו את הנוף המדהים של מעבר טיוגה). כדאי להזמין לינה מראש בלי וינינג, עם אפשרות ביטול. אם תגיעו לעיירה בערב בלי הזמנה, בהחלט יתכן שכבר לא ישארו חדרים (מדובר בעיירה קטנה). קישור להזמנת לינה בלי וינינג.

ימים 9-10 יוסמיטי

יוסמיטי בחודש מאי
יוסמיטי בחודש מאי

פארק לאומי יוסמיטי הוא מהיפים בפארקים הלאומיים בארה"ב. שיא יופיו של הפארק מתגלה בחודשים מאי-יוני, עם הפשרת השלגים כשהמפלים מגיעים לשיאם. אם אתם אוהבים טיולים רגליים במקומות קסומים ומגיעים למקום בעונה המתאימה, בהחלט אפשר להאריך בביקור בפארק. הוא גדול מאד ויש בו שפע של מסלולי טיול. גם אם אתם מבקרים בעונה אחרת, יבשה יותר, עדיין מדובר בפארק מדהים ואם לא חם מדי, בהחלט שווה לטייל בו הרבה.

קישור למדריך יוסמיטי, כולל הפניות לנושא הלינה ומסלולים מומלצים. ניתן ללון בלילה בעמק עצמו (מומלץ) או לצאת בערב ללינה בעיירות הסמוכות אוקהרסט Oakhurst או מריפוזה Mariposa. ביומיים אלו, אני מניחה לינה בתוך העמק וממליצה להקדיש אותם לטיולים בטיוגה פאס (ביום ההגעה, אם אתם מגיעים אחרי לינה בלי וינינג), בעמק עצמו ובגליישר פוינט. פירוט מלא לגבי כל מקומות הלינה האפשריים בפארק, תוכלו למצוא כאן.

המלצה אישית: למיטיבי לכת בלבד – ניתן לעלות מהעמק אל מפלי יוסמיטי העליונים או אל הגדה ממול, שם נמצא גליישר פוינט. מפלי יוסמיטי העליונים תצטרכו לרדת בחזרה ברגל. מגליישר פוינט תוכלו לחזור עם השאטל של הפארק אל העמק.

יום 11 מיוסמיטי לסן פרנסיסקו

את הבוקר של היום הזה הקדישו לביקור בחורשת מריפוסה – אם היא כבר פתוחה (צפויה להפתח מחדש למבקרים לקראת קיץ 2017). זהו חלק מפארק יוסמיטי שנמצא מחוץ לעמק של יוסמיטי. כאן תוכלו לראות את עצי הסקויה הענקיים. הקדישו 3-4 שעות לביקור ואחריו סעו לסן פרנסיסקו. הנסיעה תארך 5-6 שעות ולקראת ערב תגיעו לעיר סן פרנסיסקו.

ימים 12-14 סן פרנסיסקו

בסן פרנסיסקו אפשר לבלות גם שבועות רבים. שלושה ימים הוא פרק זמן די מינימלי להכרת העיר ואוצרותיה. זוהי עיר של אווירה, היסטוריה ותרבות ושווה להשקיע בה זמן טיול. הנה קישור למדריך סן פרנסיסקו מפורט שהכנתי לנו לקראת הנסיעה. תוכלו למצוא שם רשימות רבות של אטרקציות ולבחור מתוכן את המתאימות לכם.

אריות הים בפייר 39, סן פרנסיסקו
אריות הים בפייר 39, סן פרנסיסקו

המלצה אישית: הסיור באי אלקטרז מעניין מאד ומתאים למרבה הפלא גם לילדים.

ימים 15-16 מונטריי/צפון כביש 1

ההגעה מסן פרנסיסקו למונטריי Monterey תקח לכם חלק נכבד מבוקר היום ה-15 (כשעתיים עד שלוש שעות נסיעה). שווה להקדיש למונטריי החביבה יום וחצי, אז הזמינו שני לילות במוטל נחמד ותהנו לכם.

ביום וחצי הזה נסו לשלב ביקור באקווריום הידוע של מונטריי, סיור בשמורת פוינט לובוס הסמוכה ואם תספיקו, גם את כביש 17 המייל ואת העיירה כרמל. אם לא תספיקו את כביש 17 המייל, ממש לא נורא, כי הוא לא שונה מהותית משאר כביש 1 שעוד לפניכם (למעט העובדה שגובים בו דמי כניסה). עוד פרטים על מונטריי והאטרקציות שבה.

המלצה אישית: בפוינט לובוס, אל תפספסו את החלק הדרומי יחסית של הפארק ורדו אל המפרץ המקסים הקרוי צ'יינה קוב China Cove. מקום מקסים לילדים לשחק קצת בחול ואם יהיה לכם מזל, תראו כלבי ים מציצים אליכם מהמים.

פארק פוינט לובוס, ליד מונטריי
פארק פוינט לובוס, ליד מונטריי

ימים 17-18 כביש 1

כיוון שאת חלקו הצפוני של כביש 1 ביקרתם בעצם במונטריי, תוכלו היום לנסוע את כביש 1 עד לוס אנג'לס, למעט אם תרצו לבקר בטירת הרסט Hearst Castle. הביקור בטירה לוקח זמן ובמקרה כזה יתכן שתעדיפו ללון בסן סימאון San Simeon, או לפחות סן לואיס אוביספו. בכל מקרה, את עיקר האטרקציות של כביש 1 תוכלו לסיים ביום זה.

המלצה אישית: אל תפספסו את פילי הים בפיידראס בלאנקס Piedras Blancas שבכביש 1. הם שונים מאריות הים שבסן פרנסיסקו וכלבי הים שרואים בדרך כלל ליד החוף.

מושבת פילי הים בפיידראס בלנקס
מושבת פילי הים בפיידראס בלנקס

ימים 19-21 לוס אנג'לס וסיום

אם אתם עם ילדים, אפשר בהחלט לקנח את הטיול בביקור בדיסנילנד. יש לדיסני שני פארקים גדולים שכל אחד מהם "שווה" יום ביקור בפני עצמו. תוכלו לבחור באחד מהם או להקדיש יומיים לשניהם. זה גם הזמן לשופינג של סוף הטיול ואם אתם מחליטים שאין לכם בעצם מה לעשות כאן מלבד לחכות לטיסה בחזרה, קחו את שני הימים האלו שהם "עודף" והקדישו אותם לאחת מהנקודות האחרות בטיול, כגון סן פרנסיסקו, לאס וגאס או יוסמיטי. עוד רעיונות למה לעשות בלוס אנג'לס תוכלו למצוא כאן.

אני מקווה שנהניתם מהמסלול! תמיד שמחה לשמוע תגובות ולנסות לענות לשאלות. תוכלו לקרוא עשרות שאלות מגולשים אחרים ואת התשובות להן, כאן בהמשך הדף.

מכירים מישהו שמפנטז על טיול למערב ארה"ב? שתפו את הפוסט הזה איתם, בפייסבוק או באימייל!

472 comments

 1. היי ענת
  אנחנו משפחה 5 נפשות זה המסלול שלנו אשמח לדעת האם הוא מרווח מספיק ובנו נכון
  24.7 נחיתה בסן פרנסיסקו
  25.7סן פרנסיסקו
  26.7סן פרנסיסקו
  27.7סן פרנסיסקו
  28.7 יצאה מסן פרנסיסקו לכיון מונטרי לינה במונטרי
  29.7 יציאה ממונטרי לכיון מורו ביי (לינה במורו ביי)
  30.7 יציאה ממורו ביי ללוס אנגלס
  30.7-3.8 לוס אנגלס 4 לילות בלוס אנגלס (יוניברסל סטודיו טיול בעיר SIX PLEGׂ)
  3.8 יציאה ללוס אנגלס לכיון סן דייגו
  3.8-7.8 סן דייגו 4 לילות בסן דייגו ( פארק SEA WORD מוזיאון המטוסים טיול בעיר חוף ים)
  7.8 יציאה מלוס אנגלס לכיון בולדר סיטי שינה בבולדר סיטי
  8.8 יציאה מבולדר סיטי לכיון סכר הובר דהם ונסיעה לוילימאס שינה בוילימאס
  9.8 יציאה מוליאמס לכיון גרנד קניון ואז נסיעה לפייג שינה בפייג
  10.8 יצאה מפייג לברייס קניון ואז לקנאב שינה בקנאב
  11.8יצאה מקנאב לכיון לאס וגאס
  11.8-14.8 לאס וגאס 3 לילות וחזרה לארץ
  אשמח לשמוע את דעתך על המסלול

  1. הי יובל,
   אני מקווה שכביש 1 יהיה פתוח לכל אורכו במועד הטיול שלכם. כרגע נראה שכן, אבל תבדקו לפני שיוצאים לדרך. הייתי מורידה יום מלוס אנג'לס לטובת מונטריי. למשפחה עם ילדים זו עיר נהדרת ששווה להתעכב בה יום שלם ואפילו יום וחצי ולא רק חצי יום כמו שיש לכם כרגע (הנסיעה מסן פרנסיסקו למונטריי לא מאד קצרה). דווקא הנסיעה מלוס אנג'לס לסן דייגו קצרה יחסית אז תתכננו משהו ליום הזה. שווה לעצור בדרך בשכונת לה הויה ולבקר בחוף כלבי הים שם.
   ביום של ה-7 באוגוסט, אין סיבה לעצור בבולדר סיטי אם אתם נוסעים לסכר הובר אבל גם לא כדאי לנסוע ביום הזה לסכר הובר כי במילא עוד תהיו בוגאס. במקום זה, סעו ביום הזה עד ויליאמס ובדרך תעברו בדרך הנופית של כביש 66 בעיירות Oatman ו-Seligman. אלו עצירות נחמדות מאד עם ילדים. בכל מקרה, אין מה לעצור בבולדר סיטי ואין סיבה לא להגיע לויליאמס באותו היום. תשדלו לצאת מוקדם מלוס אנג'לס כדי לא להתקע בפקקים. זה גם יפנה לכם יום כדי לבקר בפייג' שכרגע בעצם אין לכם זמן בה בכלל. אין טעם רק לעבור בפייג'. עם ילדים אני ממליצה בחום על שכירת סירה ושיט של חצי יום בלייק פאואל. לדעתי, חבל לפספס גם את פארק לאומי זאיון. הייתי מורידה יום מסן דייגו ואולי אפילו עוד יום מלוס אנג'לס ואז נוסעת כמו שצריך מפייג' לברייס עם לינה בספרינגדייל, יום בזאיון ואז לנסוע לוגאס. בהצלחה וטיול נעים!

 2. היי ענת!
  אנחנו זוג ללא ילדים, טסים בספטמבר לטיול של 25 ימים במערב + ניו יורק
  נשמח לשמוע את דעתך לגבי המסלול הבא (סה"כ 4 ימים), עד כמה ריאלי בהתחשב בזמני נסיעות:
  1. יום נסיעה מלוס אנג'לס לכיוון הפארקים – לינה בעיירה שהיא מספיק קרובה לפייג' ולברייס קניון (Kanab אולי?)
  2. יום בברייס קניון, חזרה ללון בKanab
  3. ביקור יום בפייג' – קניון אנטילופ, Horseshoe Bend. לינה – בעיירה שהיא קצת יותר קרובה לוגאס, חשבנו על St. George
  4. קפיצה לHoover Dam ולגראנד קניון לאחת מהתצפיות מהצד המערבי שלו, הגעה בערב לוגאס
  תודה מראש

  1. הי אלוש,
   אפשרי למעט היום האחרון שדי לא הגיוני (תהיו 10-11 שעות על הכביש ומתי תספיקו הובר דם והגרנד קניון?) בכל מקרה, קצת חבל כי תפספסו הרבה דברים. בעיקר את פארק זאיון ואת לייק פאואל בפייג'. גם בגרנד קניון, יותר מעניין לבקר בצד הדרומי לטעמי. אתם בעצם מגיעים לפייג' רק בשביל קניון אנטילופ ואני לא בטוחה שזה שווה את הנסיעה. אולי במקום זה סעו ביום הראשון לוגאס ותעשו שם ערב (במילא וגאס מעניינת בערב יותר מאשר ביום). למחרת סעו לברייס וטיילו בה ובערב תגיעו ללינה בספרינגדייל או Hurricane (זולה יותר) ביום השלישי תעשו יום שלם מהנה בפארק זאיון ובסוף סעו בחזרה לוגאס כשממנה תמיד תוכלו לקפוץ להובר. זה אמנם מוריד לכם את פייג' והגרנד קניון אבל גם ככה זה לא ממש היה אפשרי. אתם בעצם מנסים לדחוס סיבוב של חמישה ימים לתוך סד של שלושה וזה לא ממש מסתדר כי לא תספיקו לעשות את מה ששווה בכל מקום.

 3. שלום ענת,
  מעוניינים לעשות את כביש 1 מצפון לדרום (חודש ספטמבר), ראינו שיש חסימה כרגע בין Gorda לבין Ragged Point.
  מתלבטים לגבי האופציות הבאות:
  1) האם להדרים מאזור סן פרנסיסקו עד מונטריי / כרמל ולחזור למעקף דרך כביש 101 ואז לחזור שוב לכביש 1 למורו ביי ולהמשיך דרומה ?
  2) מה המקומות שאסור לפספס בדרך של כביש 1?
  3) האם לאור החסימות כדאי לוותר על כביש 1?
  4) והאם זה באמת משנה אם יורדים מסן פרנסיסקו ללוס אנג'לס או הפוך?

  תודה רבה!

 4. היי ענת!
  ראשית תודה על האתר המקסים, וההסברים המפורטים! זה עזר לי מאוד בבניית המסלול שלנו..
  אשמח לעזרתך וחוות דעתך על המסלול 😉
  האם חלוקת הזמן לכל מקום נכונה? נדמה לי שאני מנסה קצת לדחוס הרבה מקומות לטיול אחד..
  הייתי רוצה להספיק לראות המון דברים, אבל לא להרגיש "במרתון" ממקום למקום.
  האם יש מקומות שאפשר להוריד בשביל לרווח? האם יש מקומות יותר מעניינים לדעתך ששווה לראות במקום אחרים?
  תודה רבה!!

  ועכשיו, על הטיול….
  אנחנו זוג צעיר (26), ומתכננים טיול של 3 שבועות במערב ארה"ב, בספטמבר הקרוב, מיד אחרי החגים.
  באופן כללי, אנו מתכננים את הטיול עם רכב, ולינה במוטלים במחירים סבירים.. מעדיפים להרחיק ממרכז העיר לטובת הוזלת עלות הלינה..
  בימים הראשונים של הטיול נבקר אצל חבר שגר בקולורדו, מתכננים לבקר בהרי הרוקי, האם יש לך מקומות נוספים "קלילים" ששווה לראות באזור?
  ומשם נצא לטיול של 15 ימים נטו
  בתכנון:
  – יום 1 – נסיעה לכיוון פייג', מקום הלינה הראשון שלנו. נסיעה ארוכה של 10 שעות.
  מקווה לעבור בדרך בפארק הקשתות.
  – יום 2+3 – לבקר בגראנד קניון, פארק ציון , קניון אנטילופ ופרסת הסוס.
  מתפרש על יומיים, יציאה וחזרה ממקום הלינה בפייג'
  – יום 4 – מבקרים בווגאס. ווגאס בכללי פחות מושכת אותנו, אך נראה שחייב לבקר בה אם כבר הגענו כל כך קרוב, לא כך?
  משם נמשיך ללינה בסביבת ווגאס.
  – יום 5+6 – סן דייגו. האם היא צריכה יומיים? האם בכללי שווה את העצירה? אולי רק לעבור בדרך ולראות נקודות "שוות"?
  – יום 7-9 – לוס אנג'לס. הוליווד, יוניברסל פארק, לבקר בחופים ובשכונות המעניינות.
  – יום 10 – נסיעה לסן פרנסיסקו דרך כביש 1, הביג סור, אולי עצירה בכרמל?
  – יום 11-12 – סן פרנסיסקו.
  – יום 13-15 – פארק יוסימיטי
  מה שמשאיר לנו עוד יום לטוס לניו יורק (יום 16), והטיסה שלנו היא יום למחרת בערב (יום 17).
  אפשר אולי "לגנוב" עוד יום מהאקסטרא שהשארתי לנו בסוף, ולטוס לניו יורק ביום ה17 בבוקר.

  כשחשבנו על הטיול הזה, לפני כמעט שנה, כל מה שחשבתי עליו היה היילוסטון. אך נראה שהוא נורא רחוק, דורש הרבה ימים ויש הרבה פארקים בדרך שמספקים הנאות דומות.. מה את חושבת?

  שוב, תודה רבה על האתר וההתייחסות המדהימה שלך לכל התגובות והשאלות שכתבו כאן לפני! 🙂
  שבוע מקסים,
  ירדן

  1. הי ירדן,
   לא ציינת היכן גר החבר בקולורדו (לא מדינה קטנה כל כך) אז אניח שמדובר בדנבר. יש המון מה לראות ולעשות בדנבר, בסביבותיה (קולורדו ספרינגס) ובדרך מהאיזור לפייג'. הייתי יכולה להציע לך גם תכנית לשבוע ואפילו לשבועיים מלאים רק לקטע הזה. השאלה היא אם תרצו לעשות טיולי כוכב מדנבר או ממש סיבוב. ההבדל משמעותי מבחינת מה שאפשר לעשות. בכל מקרה, מוזמנים לקרוא את סיכומי הטיולים שלנו בקולורדו כדי לקבל רעיונות. לו אני במקומכם, הייתי ממקדת את הטיול בקולורדו ויוטה ולא מגיעה עד קליפורניה. אולי משלבת נגיעות של ניו מקסיקו אם נשאר זמן. ביום נסיעה כזה לא יהיה לכם זמן באמת לטייל בארצ'ס וחבל. מואב שווה עצירה של יומיים-שלושה לפחות. אחרי זה שווה לעשות את המסלול של כביש 12 בעוד יומיים. זה בטח יותר שווה מאשר סן דייגו. ולא, אין חובה להיות בוגאס. אנחנו אישית מעדיפים להמנע ממנה ובפעמיים האחרונות עברנו בה כמעט בלי לעצור 😉

   טיול לילוסטון וצפון הרוקיז זו בהחלט אופציה, אם מוותרים על כיוון מערב. הבעיה היחידה שלי עם זה היא התאריכים. בסוף ספטמבר כבר מתחיל להיות קר מאד בילוסטון וצפונית לו. המסלול שלכם סביר בהחלט למסלול של דרום-מערב ארה"ב. אישית, הייתי מעדיפה לטייל הרבה יותר בקולורדו ובהרים, אבל שוב, עניין של תאריכים. תראו אם זה לא יוצא לכם באוקטובר, שאז זה קצת בעייתי מבחינת האיזורים הגבוהים והקרים, אבל בספטמבר יכול בהחלט להתאים.

 5. הי , המון תודה על הטיפים המפורטים אנחנו משפחה עם 2 בנות בנות 15 ו-10 מתכננים להגיע לארה"ב בסביבות ה 6.9.2018 התוכנית היא : להתחיל בסן פרנסיסקו , לאס אנג'לס , ווגאס ומקסיקו
  הבנתי שכדאי יותר להתחיל את המסלול בסן פרנסיסקו ומשם לסוע לכוון LA ווגאס מכיוון שזה אומר נסיעה על הצד של החוף האם זה נכון ? בנוסף אני רואה בתגובות קודמות שרשום שכביש 1 חסום ? איך זה משפיע על המסלול שלנו ? ומה החלופות ?
  האם היית ממליצה לעשות את המסלול שונה ? אנחנו סוגרים טיסות רק עכשיו

  תודה רבה

  1. הי טלי,
   קודם כל, אני מניחה שלמקסיקו תטוסו? רק רוצה לודא שאתם לא מתכננים לעבור את הגבול עם רכב שכור כי זה לא אפשרי. כביש 1 אמור להפתח ממש או טו טו אז אני מקווה שתוכלו לנסוע בו בלי בעיה בספטמבר. אפשר לנסוע בכל מיני מסלולים, הכל תלוי במה תרצו לעשות ובכמה ימים יש לכם. שימו לב למרחקים ולזמנים ואל תנסו לדחוס יותר ממה שאפשר כדי שלא תבלו את כל הטיול ברכב.

 6. ענת שלום,
  ברצוני להודות לך על האתר הנפלא ועל ההמלצות המעולות.
  אשמח לעצתך.
  אשתי, אני ובנותינו (שלוש בנות 17, 12 ו-9) מתכוונים לטייל במשך 3 שבועות (21 יום בדיוק) בחוף המערבי בחודש ספטמבר הקרוב (בחגים/לאחר הלייבור דיי).
  אנחנו מתחילים ומסיימים ב- LA (הטיסות מישראל הן לשם/ גם הרכב ילקח משדה התעופה ומוחזר לשם/ הטיסות והרכב כבר הוזמנו).
  חשבנו על המסלול הבא:
  5 ימים ראשונים ב- LA:
  לא ספרתי את יום ההגעה, מגיעים בשעות אחה"צ, אוספים את הרכב ונוסעים למלון בווסט הוליווד;
  יום ראשון – אזור סנטה מוניקה וביקור באתרים ב- LA (זה יוצא יום א' בשבוע ולכן רצינו לבקר בסנטה מוניקה ביום זה);
  יום שני – יוניברסל
  יום שלישי – השלמת אתרים בעיר [בארבעת הלילות הראשונים ישנים במלון באזור וסט הוליווד]
  ימים רביעי וחמישי – דיסנילנד [שני לילות במלון באנהיים]:
  התלבטות – האם לדעתך יומיים בשני הפארקים זה יותר מידי במיוחד לאור העובדה שיומיים לפני כן היינו ביוניברסל?
  ימים 6-8 : נסיעה לסן דייגו וטיול בעיר ובאזור בסוף השבוע (עם הנסיעה, שהות של 3 ימים בעיר)
  ימים 9-12: נסיעה מסן דייגו ללאס וגאס ושהות כוללת של 4 ימים בעיר (כולל הנסיעה). לקחנו מלון בסמוך לסטריפ אבל לא ממש על הסטריפ (חדר גדול/ סוויטה המתאימה יותר למשפחות)
  ימים 13-15: נסיעה מלאס וגאס ליוסימיטי וטיולים באזור. היום הראשון מוקדש לנסיעה לאזור ממוט לייקס ולינה שם. הימים השני והשלישי לטיולים ביוסמיטי.
  האם את ממליצה לישון בתוך הפרק בימים אלה? האם יש לך המלצות על מלונות?
  ימים 16-19: ביום הראשון נסיעה לכיוון סן פרנסיסקו ואז טיול ולינה של 3 לילות בעיר.
  התלבטות: לאור העובדה שאנחנו עם רכב בעיר, האם עדיף לישון בעיר או מחוצה לה (למיטב זכרוני, החניה בעיר יקרה מאד). האם יש לך המלצות למלונות עם חניה צמודה (ואז אפשר להסתובב בעיר במוניות).
  ביום ה-19 סיום הביקור בסן פרנסיסקו בשעות הצהריים ונסיעה לכיוון מונטריי.
  לילה במונטריי ולמחרת (ביום ה-20) ביקור באזור ובשמורת פוינט לובוס.
  ההתלבטות האם לישון עוד לילה באזור ואז למחרת (ביום ה-21) לנסוע לשדה התעופה ב- LA (הטיסה חזרה בשעות אחה"צ של אותו יום) או להקדים ולצאת לכיוון – LA כבר באחה"צ של היום ה-20 ולישון במקום כלשהו קרוב ל- LA ואז לנצל גם את יום הטיסה לפעילות נוספת.
  עוד אציין שמבחינת אופי הטיול, ככלל בנותיי וגם אשתי מעדיפות יותר ערים ופחות טבע.
  מעבר ל"התלבטויות" לעיל, האם לדעתך התכנון של המסלול "עושה שכל"? האם היית מזיזה או משנה את התמהיל?
  תודה מראש.
  עידו

  1. הי עידו,
   התכנון נראה לי בסדר גמור למעט היום האחרון. אישית, לא הייתי בונה על נסיעה ארוכה כל כך ביום של הטיסה. פקק רציני בדרך (נניח בגלל עשן של שריפות) ואתם עלולים לפספס טיסה. אל תשכח את הפקקים בלוס אנג'לס עצמה, שיהוו את עיקר הבעיה. לכל הפחות הייתי באמת מתקדמת יום קודם אבל אז כמעט אין לכם זמן במונטריי לכל הדברים. זה די לחוץ גם לטייל בעיירה המקסימה, גם בפוינט לובוס (שאם כבר מגיעים, צריך לעשות בו מסלול רגלי של שעה-שעתיים) וגם לנסוע עד פאתי לוס אנג'לס. בהרכב שלכם, הייתי גם מרחיבה במונטריי ומוסיפה את האקווריום. הייתי לגמרי מורידה יום מלוס אנג'לס בשביל להרחיב כאן. בנוסף, הייתי מעבירה לפחות חלק מהימים בלוס אנג'לס לסוף. בעיני, יש משהו נחמד בסיום בקרשנדו של דיסנילנד 🙂 זה גם ישים אתכם קרוב לשדה התעופה לקראת סיום המסלול ויאפשר לכם "לדלל" קצת את ריכוז ימי הפארקים בהתחלה.

   ביוסמיטי בהחלט עדיף ללון בתוך הפארק. הנה סיכום של מקומות הלינה ביוסמיטי – בפארק ומחוצה לו. בסן פרנסיסקו, אכן דילמה. לנו אישית ממש עדיף להשאר עם הרכב. אני לא אוהבת להסחב עם המשפחה בתחבורה ציבורית בארה"ב. אין שום קושי לנהוג בסן פרנסיסקו ועם קצת תכנון מוקדם, החניה גם לא יקרה כל כך. הלואי ובתל אביב היו חניות בארבעים ש"ח לכל היום 😉 תוכל לקרוא עוד על חניה בסן פרנסיסקו כאן ועל לינה בסן פרנסיסקו כאן. מקווה שעוזר ותהנו הרבה!

   1. הי ענת,
    תודה רבה על תשומת הלב והמענה המפורט!
    האם לאור המלצתך להשאיר יותר ימים בסוף ללוס אנג'לס היית ממליצה "להפוך" את המסלול (ראיתי המלצה שלך למסלול מעין זה באחת התגובות):
    לאחר הנחיתה בשעות אחה"צ בלוס אנג'לס להתקדם לאזור סאן פרנסיסקו – האם יש לך המלצה להיכן כדאי לנסוע מהשדה על מנת ללון שם ולהצליח לצאת בבוקר באופן סביר לכביש המהיר לסן פרנסיסקו?
    למחרת להמשיך בנסיעה ישירה לסן פרנסיסקו ואז 3 ימים מלאים שם – האם סביר לבצע את הנסיעה הזו בחצי יום (ביום ראשון)?
    משם למונטריי ליומיים מלאים
    משם ליוסימיטי ליומיים מלאים
    משם ללאס וגאס 4 ימים
    משם לסן דייגו 3 ימים
    ואז לסיים בלוס אנג'לס

   2. כן, נשמע לי סדר טוב יותר. לא הייתי מזמינה מלון ללילה הראשון אלא בוחנת את הנתיב הכי קצר לסן פרנסיסקו ורואה איזה מלונות שמתאימים לכם יש על הדרך. תכינו רשימה של מלונות סבירים כאלו ואז תחליטו במקום כמה מתאים לכם לנהוג בפועל אחרי טיסה ארוכה. אנחנו עשינו את זה בטיול האחרון והרשימה שלי התחילה ממלון ממש ליד השכרת הרכב, למקרה שנגיע שפוכים או מישהו לא ירגיש טוב וכללה מלונות עד 2-3 שעות נסיעה הלאה. בפועל היו כאלו פקקים בלוס אנג'לס, שאחרי שלוש שעות עצרנו במלון שהיה רשום אצלי כמלון במרחק של שעה משדה התעופה… כלומר עדיין היינו בלוס אנג'לס. מה שכן, הצלחנו לנצל את הערב לרכישת כרטיסי סים כי גם בדקתי איפה לאורך הנתיב יש חנויות של At&t. בכל מקרה, למחרת קמים מוקדם מהג'ט לג ואז אפשר להתחיל לנסוע ולהיות בסן פרנסיסקו אחר הצהריים. היציאה בחמש בבוקר יש לה יתרון גדול מבחינת לברוח מהפקקים של לוס אנג'לס.

 7. היי ענת (צירפתי את תגובתך מטה למעקב), תודה על תגובתך המהירה והמפורטת…אז בהמשך לתגובתך ובהנחה ובאמת נעשה את קליפורניה וניו יורק (בלי אורלנדו ומיאמי) בחודש ימים, איך היית ממליצה לסגור טיסות מהארץ- האם עלינו לסגור טיסת הלוך ללוס אנג'לס וחזור מניו יורק? או סן פרנסיסקו וחזור מניו יורק? או כל דבר אחר…..
  ____________________________________________________________________
  הי אורן,
  1. תלוי לאן נוסעים 🙂 בעיקרון, אם למזרח ארה"ב, עדיף ספטמבר-אוקטובר. גם יהיה יותר קריר וגם באוקטובר יש לכם אפשרות לטיול שלכת. אם במערב, שוב תלוי לאן. באיזורי החוף זה לא משנה. בהרים של הרוקיז, עדיף קיץ כי בספטמבר מתחילים לסגור כבישים בפאסים הגבוהים.
  2. ניו יורק, אורלנדו וקליפורניה זה כבר שלושה יעדים נפרדים. אישית, אני מעדיפה להתרכז באיזור אחד בפרק זמן כזה. עשינו קוסט טו קוסט כבר ארבע פעמים וגם נסענו באותו טיול בין אלסקה ללוס אנג'ס אבל בכל הפעמים היה מדובר בפרק זמן הרבה יותר ארוך.
  לו אני במקומכם, הייתי משלבת את החוף המערבי עם טעימה מניו יורק. שזה המסלול הקלאסי שבעמוד הזה בורסיית השלושה שבועות שלו + שבוע בניו יורק. הייתי יוצאת באמצע ספטמבר, כך שתסיימו עם צבעי שלכת בניו יורק. בשבוע בניו יורק, הייתי לוקחת רכב לשלושה ימים ויוצאת לראות את מפלי הניאגרה עם עצירות שלכת בדרך.
  בהצלחה ומזל טוב!

  1. הי אורן,
   תלוי בטיסות הספציפיות שתמצא. הכי נוח זה למצוא טיסה מישראל ללוס אנג'לס, טיסת פנים מלוס אנג'לס לניו יורק ואז טיסה מניו יורק לישראל. לפעמים יכול להיות זול יותר לטוס לניו יורק הלוך חזור ואז להוסיף טיסות פנים ללוס אנג'לס. בין לוס אנג'לס לסן פרנסיסקו, מבחינת המסלול זה לא משנה (המסלול המוצע מעגלי). הטיסות הזולות יותר הן לרוב ללוס אנג'לס, אבל אולי תמצאו משהו עם טיסות נוחות לסן פרנסיסקו שיתאים לכם יותר.
   רק שימו לב כשאתם משווים מחירים בין אופציות שטיסות פנים בארה"ב מתומחרות ללא מזוודות (רק עם טרולי). תוספת מזוודה זה בדרך כלל $25 לנוסע לכיוון, אבל תבדקו ספציפית את התנאים בכל טיסה.
   בהצלחה!

 8. הי ענת.
  תודה רבה על הבלוג המפורט שלך !!
  רציתי את חוות דעתך בנוגע לטיול שאנו מתכננים לספטמבר הקרוב (זןג + 3 ילדים גדולים)
  נחיתה בסולט לייק ולקיחת קראוון
  נסיעה ולינה בגרנד טיטון
  נסיעה לילוסטון ולינה של 4 לילות
  נסיעה ללאבה הוט ספרינג +לינה
  נסיעה לסולט לייק והחזרת הקראוון
  טיסה לבקר חברים בפורטלנד – 3 לילות
  טיסה ללוס אנג'לס, 4 לילות, מלון Hollywood Orchird Suites –
  בתכנון בעיקר יוניברסל (הילדה הכי קטנה בת 10 כך שאנו מתלבטים בנוגע לדיסני לנד) ונראה את שאר ההמלצות שלך בנוגע ללוס אנג'לס
  נסיעה ברכב ללאס וגאס, לקיחת קראוון ויציאה בנסיעה לכיוון גרנד קניון
  נעצור ללון בדרך, או בקינגסמן או בסליגמן (מה את ממליצה ?)
  לילה בגרנד קניון
  נסיעה לזאיון – 3 לילות בזאיון, לילה בברייס ונסיעה חזרה ללאס וגאס
  שני לילות בלאס וגאס וחזרה לסולט לייק בטיסה והביתה.

  אשמח לכל הערה/ הארה מצידך
  תודה, ענבל

  1. הי ענבל,
   לא ציינת כמה זמן אתם מקצים לכל מקום. קחו בחשבון יום "אבוד" ביום לקיחת הקראוון, בפרט אם זו הפעם הראשונה שלכם עם קראוון. כמו כן, נוסעים לאט. לגרנד טטונס מגיע קצת יותר זמן, לדעתי. לא יודעת למה בחרתם דווקא בלאבה הוט ספרינגז לעצירה? זה לא מקום מאד מעניין. אם זה סתם נקודה לפצל את הנסיעה, זה בסדר. בתנאי שאתם אכן יוצאים מהצד המערבי של ילוסטון. יש מקומות יותר מעניינים בסביבה, כמו העיירה Cody או פארק Craters of The Moon אבל צריך כמובן יותר זמן בשביל זה.

   באופן כללי, מה שמטריד אותי בתכנית שלכם זה זמן, בפרט כיוון שאתם מתכננים על קראוון. אם יש לכם ניסיון בטיולים כאלו, זה סבבה. אם לא, אני לא בטוחה שקראוון זו אופציה טובה לשבוע. גם המנוסים בקראוונים אומרים שעדיף לקחת קראוון למינימום של שלושה שבועות בגלל שלוקח זמן להתארגן בלקיחה ובהחזרה שלו. אתם מתכוונים לעשות את זה פעמיים ולדעתי זה קצת ביזבוז זמן בטיול צפוף בזמנים. מיני ואן או שברולט טאהו יתנו לכם הרבה מקום ונוחות בנסיעה ובעיקר תוכלו לנסוע מהר יותר ולהספיק יותר בכל יום. זו לגמרי היתה הבחירה שלי במתווה שלכם. את הקראוון הייתי שומרת לפעם בה יהיה לכם חודש בנקודה אחת.

   ברכב, הייתי עושה את הסיבוב הקלאסי של "הפארקים של וגאס" בחמישה ימים: זאיון, ברייס, פייג', הגרנד קניון ובחזרה. בקראוון זה יהיה לדעתי מסורבל מדי בפרק הזמן הזה. יכולים לראות את הפירוט כאן בעמוד. בכלל, לו אני במקומכם, הייתי מוותרת על הקראוון ועל טיסות פנים ועושה רוד טריפ מגניב מעגלי מוגאס ואל וגאס שיכלול את כל המקומות שציינתם. מוגאס לעלות לילוסטון ואפילו לגליישר, משם לחצות לחוף לסיאטל ופורטלנד ולרדת עד לוס אנג'לס. אפשר אפילו לסיים שם (אין בדרך כלל דמי החזר בין וגאס לקליפורניה). מהיר וזורם יותר מאשר לקחת ולהחזיר קראוון פעמיים.

   בהצלחה בכל מקרה וטיול נעים!

 9. היי.
  תודה רבה על הפירוט והעבודה שעשית!
  אנחנו זוג בני 30 ומתכננים טיול בספטמבר ל28 ימים. בתוכנית מערב ארה"ב וניו יורק.
  פירטתי למטה את הלו"ז לפי ימים. יש לנו משפחה בפרזנו, אז כנראה נלון אצלם כחמישה לילות ונעשה משם טיולי יום ליוסמיטי וסקויה פארק. אשמח לביקורת על התוכנית.

  תודה
  אור
  6.9.18 flight to SF
  7.9.18 SF
  8.9.18 SF
  9.9.18 SF
  10.9.18 SF
  11.9.18 RD1
  12.9.18 RD1
  13.9.18 RD1
  14.9.18 Fresno
  15.9.18 yosemite
  16.9.18 yosemite
  17.9.18 Fresno
  18.9.18 sequia
  19.9.18 sequia
  20.9.18 drive to Grand Canyon
  21.9.18 Grand Canyon
  22.9.18 Grand Canyon
  23.9.18 Drive to Bryce Canyon
  24.9.18 Bryce Canyon
  25.9.18 Zion
  26.9.18 Zion
  27.9.18 Vegas
  28.9.18 Vegas
  29.9.18 Vegas
  30.9.18 NY
  1.10.18 NY
  2.10.18 NY
  3.10.18 NY
  4.10.18 Fligt to TLV

  1. הי אור,
   יש לכם עצירות ארוכות מדי בנקודות מסויימות. כביש 1 – בעיקרון חסום לתנועה באמצע. בכפוף למה תרצו לעשות שם, הייתי ממקדת את הקטע הזה בסנטה קרוז ומונטריי – עם נסיעה בכביש 1 עד החסימה וחזרה (זה בערך שעה וחצי נהיגה ממונטריי – לא יותר). לגבי יוסמיטי מפרזנו – תשקלו בכל זאת להוסיף לינה בפארק. זה שלוש שעות נהיגה לכל כיוון ונראה לי מוזר לעשות את זה יום אחרי יום. זול יותר לקחת לינה קרוב לפארק מאשר לנהוג שש שעות רק בשביל לישון אצל הקרובים. סקויה אנד קינגז זה סביר בהרבה.

   אלא אם כן אתם מתכננים לעשות את הטרק שיורד אל הגרנד קניון ועולה בצד השני, יש לכם ממש יותר מדי זמן שם. זה יעד של חצי יום ביקור – גג. זה יום שלם של נסיעה מפרסנו לגרנד (10-11 שעות), אז אתם יכולים לתכנן לינה שם כדי לתפוס את השקיעה ו/או הזריחה למחרת ואז לצאת לדרך הלאה. לחלופין, אם לא בא לכם לנהוג את הכל בבת אחת ואתם מתכננים לצאת מפרזנו מאוחר יותר ביום, אז אפשר לתכנן עצירה על הדרך (ב-Needles או Kingaman – ולא חייבים להחליט איזה מראש). ולמחרת להוסיף את הקטע של כביש 66 ו-Seligman/Oatman לנסיעה לגרנד.

   מציעה בחום לעצור בדרך בפייג' ליום אחד. לפחות לבקר בקניון אנטילופ אבל לדעתי גם קחו לכם חצי יום על Lake powell. בברייס מספיק חצי יום – זה כולל מסלול עם ירידה לקניון. כדאי לדעתי את היום הזה לסיים כבר בספרינגדייל ליד זאיון, כדי להיות מוקדם בפארק (קשה למצוא חניה כדי להגיע לשאטל אם מגיעים אחרי תשע בבוקר). זאיון – שוב, תלוי מה אתם רוצים לעשות. יום אחד מלא מספיק לרוב המבקרים, אם כי יש מסלולי טיול ברגל שאפשר לטייל בהם גם כמה ימים. בכל מקרה, מציעה לכם לתכנן מראש.

   1. היי ענת,
    אנחנו זוג נשוי בגילאי 30 ומתכננים ירח דבש של כחודש ימים.
    יש לציין כי שנינו לא היינו מעולם בארה"ב. עשינו בעבר טיול זוגי של כחודש וחצי לגואטמלה ומקסיקו.
    יש לנו מספר שאלות וממש נשמח אם תוכלי לענות לנו:

    1) מתי לדעתך הכי כדאי לטוס כדי ליהנות ממזג אוויר נעים ושמשי? אוגוסט עד ספטמבר / ספטמבר עד אוקטובר? (סטודנטים וגמישים בתאריכים)
    2) האם כדאי לשלב חוף מזרחי וגם מערבי בחודש ימים? (ניו יורק, אורלנדו, קליפורניה וכו')
    או כדאי להתרכז למשל יותר באזור קליפורניה ואיי וגאס?
    3) ממש נשמח להכוונה של מסלול, אפילו גסה ללא פירוט, מחפשים מסלולים שמתאימים לירח דבש שכוללים בילויים, חיי לילה, שילוב חופים.
    היכן עלינו לנחות (האם בניו יורק / LA?) ולאן להמשיך משם, כמה ימים בכל מקום וכו'…

    תודה רבה!!!

   2. הי אורן,
    1. תלוי לאן נוסעים 🙂 בעיקרון, אם למזרח ארה"ב, עדיף ספטמבר-אוקטובר. גם יהיה יותר קריר וגם באוקטובר יש לכם אפשרות לטיול שלכת. אם במערב, שוב תלוי לאן. באיזורי החוף זה לא משנה. בהרים של הרוקיז, עדיף קיץ כי בספטמבר מתחילים לסגור כבישים בפאסים הגבוהים.
    2. ניו יורק, אורלנדו וקליפורניה זה כבר שלושה יעדים נפרדים. אישית, אני מעדיפה להתרכז באיזור אחד בפרק זמן כזה. עשינו קוסט טו קוסט כבר ארבע פעמים וגם נסענו באותו טיול בין אלסקה ללוס אנג'ס אבל בכל הפעמים היה מדובר בפרק זמן הרבה יותר ארוך.
    לו אני במקומכם, הייתי משלבת את החוף המערבי עם טעימה מניו יורק. שזה המסלול הקלאסי שבעמוד הזה בורסיית השלושה שבועות שלו + שבוע בניו יורק. הייתי יוצאת באמצע ספטמבר, כך שתסיימו עם צבעי שלכת בניו יורק. בשבוע בניו יורק, הייתי לוקחת רכב לשלושה ימים ויוצאת לראות את מפלי הניאגרה עם עצירות שלכת בדרך.
    בהצלחה ומזל טוב!

 10. שלום ענת תוכלי לעזור לי בתכנון טיול.
  אני וחברה שלי (בני 22-25) נוחתים בניו יורק ב30 למאי ל4 ימים ואז יש לנו טיסה לסן פרנסיסקו ושם אנחנו כבר משכירים רכב לכל אורך הטיול אני מעוניין להתקדם לכיוון לוס אנגלס דרך כביש 1 ולעצור בדרך במקומות יפים איפה את ממליצה לעצור? אני מעוניין לשהות בלוס אנגלס בערך 4 ימים ואז להמשיך לוגאס לעוד 3-4 ימים אולי לעצור בדרך לוגאס בעוד כל מיני מקומות יש לי טיסה חזור ב20 ליוני מוגאס לארץ זאת אומרת 22 יום.
  אשמח אם תעזרי לי בתכנון של הדרכים בין הערים הגדולות.
  תודה.

  1. הי נועם,
   אני שמחה שמצאת את הדף, כי לקח לי ארבעה ימים להגיע לענות כאן על שאלות ואני רואה שבינתיים אתם כבר כנראה בארה"ב 😉 בכל מקרה, יש לך את המסלול כאן בדף. שים לב שכביש 1 חסום, אז תצטרכו לעקוף את החסימה. נקודות מעניינות לאורך כביש אחד אפשר למצוא כאן.
   בין לוס אנג'לס לוגאס אין הרבה מה לעשות, אז פשוט נוסעים את זה. זו נסיעה קלה וקצרה (במונחים אמריקאים). משהו כמו 5-6 שעות ואתם בוגאס. תשתדלו לצאת בשעה שאין פקקים בלוס אנג'לס כי זה הדבר המעכב העיקרי.

 11. ענת שלום,
  שמי ערן, אני מתכנן עם אשתי אור ירח דבש של חודש בספטמבר הקרוב במערב. אנחנו בני 30, משלבים ערים וטבע, לא מתכננים טיולי הליכה ארוכים. המסלול שונה כבר מספר פעמים מההתחלה עד רגע זה – מנסים לבחור את מה שהכי טוב לנו ותודה לך על הבלוג המושקע הזה.
  אשמח לקבל את חוות דעתך לפני שנכנסים לפרטים והזמנת השכרת רכב ולינה.
  29.8 נחיתה ל.א + השכרת רכב + 4 לילות מלאים בעיר כולל דיסני ויוניברסל והתאקלמות ג׳ט לג שפויה.
  2.9 יציאה לשופינג ומשם לילה בקינגמן.
  3-4.9 שתי לילות בפארקים מדבריים, פה אשמח לקבל הצעה. הרעיון באופן כללי – להרוויח את הנוף המדברי המיוחד ביומיים וחצי. ככל הנראה יציאה מוקדמת לגרנד קניון ומעבר לפייג׳ או ברייס ואז עוד יום שלם ולילה באזור.
  5.9 עוד בוקר טיול מדברי והגעה לוגאס עד אחה״צ.
  6-7.9 וגאס
  8.9 נסיעה ליוסימיטי לכיוון לי ויניניג (מגיעים בשבת)
  9-10.9 שתי לילות ביוסימיטי.
  11.9 – נסיעה לכיוון הים למונטריי.
  12.9 – מונטריי והסביבה – מוותרים על כביש 1 דרומית לחסימה.
  13.9 – נסיעה לכיוון נאפה (דילוג במודע על ס.פ).
  14.9 – נאפה (סיבוב כרמים אז נשאר לילה).
  15.9 – יום שבת – הגעה מוקדמת לס.פ – מחזירים רכב שכור.
  16-17.9 – סן פרנסיסקו
  18.9 – טיסה לבטן גב בקאבו
  19-20.9 – קאבו
  21.9 – טיסה לניו-יורק
  27.9 – חזרה לארץ מניו-יורק.

  נציין שנתנו לניו-יורק הרבה ימים ויש אפשרות לתת יום נוסף למערב או לקאבו ולטוס רק ב 22.9

  אני מקווה שזה ברור מספיק ומודה לך מראש על העזרה.

  1. הי ערן,
   עכשיו רואה את התגובה שלך – סליחה על העיכוב.
   3-4.9 נראה לי צפוף מדי. גם אם תצאו מוקדם, ביום של ה-3 תספיקו להגיע עד פייג' בערב, לא יותר. למחרת, הרי תרצו לטייל קצת בפייג', לא? הכי נחמד זה לשכור סירה לכמה שעות לשיט באגם פאואל. זה, יחד עם קניון אנטילופ, זה כבר יום שלם שבסיומו כדאי להשאר ללון בפייג'. ואז ב-5 לחודש אתם רוצים להגיע לוגאס עד אחה"צ, מה שאומר פשוט לנסוע לוגאס. מקסימום תוכלו לבחור בדרך שעוברת בספרינגדייל והיא נופית יותר. לא יהיה לכם זמן לטייל בברייס או זאיון. גם אם תוותרו על האטרקציות בפייג', יש לכם אולי זמן לזאיון או לברייס – לא לשניהם – וחבל. לדעתי, אם אתם כבר שם, ותרו על לילה בנאפה (יש לכם שם שני לילות כרגע, זה קרוב יחסית למונטריי) לטובת זאיון וברייס. הייתי אפילו שוקלת לשים שם עוד לילה כדי לטייל בנחת בזאיון (דורש יום שלם מלא, עם לינה ערב קודם קרוב לפארק). אותי אישית, נאפה די משעממת, אבל אם חשוב לכם טעימות יין ביקבים, אז זו בהחלט אופציה.

   קחו בחשבון עוד שני דברים –
   1. אתם בארה"ב בחג של לייבור דיי. הסופ"ש של 1-4 בספטמבר הוא סופ"ש ארוך שכולל את יום שני והמשמעות היא שהרבה אנשים יוצאים לטייל. היום של ה-2 יכול להיות סופר פקוק בכבישים ביציאה מלוס אנג'לס. תהיו סבלניים מאד וקחו בחשבון עומסים בכל מקום. כנ"ל אחר כך בפארקים במסלול שלכם בימים שעד ה-5 בחודש.
   2. זו עונה של שריפות. זה פחות משפיע באיזור של יוטה ואריזונה, אבל ביוסמיטי ואיזור סן פרנסיסקו אין לדעת. לפני שנה, נאפה בערה בלהבות בעונה הזאת. קחו בחשבון.

   1. היי ענת
    תודה רבה על תשובתך, רק מלקרוא מה שאת כותבת אני יכול להגיד שיש לך אישיות קסומה.
    המסלול שלנו עדיין לא מוכן ואנחנו מרכזים מאמץ כדי להתקדם. ויתרנו על מקסיקו וניתן כמות ימים מספיקה לסיבוב הקלאסי בפארקים סביב וגאס. רציתי להתייעץ בנוגע לשתי נקודות (קשורות אחת לשנייה):
    1. האם כדאי לשקול היפוך של המסלול וכך לקוות למזג אוויר שפוי יותר בהגעה לאזור וגאס מאוחר יותר (כמעט אמצע ספטמבר) ?

    2. בקשר לסופ״ש הראשון שלנו שמסתבר שהוא הלייבור דיי. האם כדאי למנף את העובדה שאנחנו שם כדי לנסות להנות מהחוויה ולהרגיש את החגיגות בעיר גדולה (למשל להישאר בל.א) או שאולי עדיף לשהות בעיירות קטנות יותר לאורך כביש 1 או להמשיך לפי תוכנית ופשוט להרגיש זאת בעומס בפארקים ובכבישים?

    תודה ערן

   2. הי ערן, ותודה על המחמאה 🙂
    1. קשה לדעת מבחינת מזג האוויר. בעיקרון, כן, ככל שיעברו הימים, מזג האוויר יתקרר. זה יותר רלבנטי אם אתם מגיעים לברייס, זאיון והגרנד קניון. וגאס עצמה נמוכה ולכן בדרך כלל מאד חם שם מאד לאורך כל ספטמבר וגם אוקטובר. אבל שוב, זה עניין של מזל. גל חום יכול להפוך את הכל לחם מאד.
    2. לייבור דיי זה די מכה מבחינת התיירים. אין כל כך חגיגות ציבוריות. האמריקאים נפגשים לברביקיו בבתים פרטיים או יוצאים לסופ"ש בטבע או לקניות. זה בעיקר אומר שהכל נורא עמוס ושיש פקקים אימתניים ביציאה מהערים הגדולות ביום הראשון של הסופ"ש הארוך ואז לכיוון פנים ביום האחרון. ובכלל, מאד עמוס בפארקים לאומיים וכאלו. נסו להמנע מנהיגה בשני הימים האלו עד כמה שאפשר. כלומר, להתמקם בעיירה כמו מונטריי יום קודם ולחכות את היום של הפקקים בטיולים שם. אם אתם נוסעים לטייל בשמורת פוינט לובוס למשל, לנסות להגיע מאד מוקדם בבוקר. תנסו לחשוב בראש של סופ"ש ארוך בישראל כשכולם יוצאים מגוש דן לצפון ולהיות הפוכים לכיווני התנועה העיקריים. בהצלחה!

 12. היי ענת,
  אני רוצה להודות לך על שהקמת את האתר המעולה הזה עם כל ההמלצות המפורטות מאוד.
  אשמח לעצתך, אני ואישתי רוצים לעשות חודש וחצי עד חודשיים בארהב (לא מוגבלים לאיזור מסויים) וכרגע הצלחנו למלא רק חודש אחד.
  אנחנו מאוד אוהבים נופים וטבע ולעשות מסלולים ברגל, אבל נשמח גם להגיע לערים יפות שיש בהן אטרקציות.
  המסלול שתכננו כאשר ישנה טיסה מהארץ ב-1.8.

  א. 5 ימים ניו יורק. משם טיסה לגקסון הול לאיזור של יילוסטון כאשר שם נשכיר רכב.
  ב. 4 ימים יילו סטון.
  ג. 2 ימים פארק bryce
  ד.2 ימים – פארק zion
  ה.3 ימים – פארק arches
  ו.1 יום גרנד קניון
  ז. 1 יום קניון אנטילופ, פייג'
  ח.3 ימים לאס וגאס
  ט.5 ימים – פארק יוסמיטי
  י.4 ימים – סאקויה
  יא.4 ימים – סן פרנסיסקו. החזרת הרכב וטיסה לארץ.

  סה"כ- 34 ימים.

  כמה שאלות:
  1.האם התכנון של המסלול הוא סביר סבבה או שהיית מוסיפה עוד ימים באחד מהמקומות?
  2.האם עדיף לנחות בסן פרנסיסקו ומשם להשכיר רכב ולנסוע לייוסטון ולעשות טיול מעגלי כאשר מחזירים בסוף את הרכב שוב בסן פרנסיסקו ואז לא משלמים קנס על זה שהחזרנו את הרכב לא במקום שלקחנו אותו?
  3.איפה עוד היית ממליצה לנו לטייל ולהוסיף עוד כשלושה-ארבעה שבועות לטיול? אנחנו יכולים להגיע לכל איזור בארהב, גם במערב וגם במזרח.

  תודה מראש ושבוע טוב 🙂

  1. הי שי, כשקראתי שאתה לא מצליח למלא ימים, התפלאתי קצת 🙂 ואז ראיתי שקודם כל, שכחת לחשב נסיעה בין מקום למקום. המערב ענק בגודלו. בין ילוסטון לאיזור ברייס יש לך יום שלם של נסיעה לפחות (סדר גודל של עשר שעות נהיגה). כנ"ל בין זאיון לארצ'ס או בין ארצ'ס לגרנד קניון, או בין וגאס ליוסמיטי. מצד שני, נתת לחלק מהמקומות יותר מדי זמן, אז אולי התכוונת שהנסיעה כלולה בתוכם? שנית, יש המון המון מקומות בדרך שלא כללתם וחבל. חודש וחצי זה כלום זמן לאיזורים האלו.

   אני תיכף אציע לך סקיצה של מסלול, אבל לפני כן, קח בחשבון עוד שני דברים –
   1. אם אתה מדבר על אוגוסט הקרוב, אתם כבר בבעיה. באיזורי הפארקים הלאומיים צריך להזמין מקומות הרבה זמן מראש. קחו בחשבון שזה אומר שנשארו בעיקר מקומות יקרים.
   2. תשמרו על גמישות. יש שריפות בתקופה הזאת של השנה ויתכן שתאלצו לעשות שינויים במסלול.
   3. רכבים – לגבי מסלול מעגלי כן או לא – כמו שאמרת, זה עניין של רגישות כלכלית. אנחנו תמיד עושים מעגלי כדי להמנע מקנס של בערך אלף דולר על החזרה בצד אחר של ארה"ב. בתוך קליפורניה אין קנס בדרך כלל וכן בין וגאס לקליפורניה. אבל תבדקו כי בכל חברה זה קצת שונה. בכל מקרה, אל תניח שאתם יכולים לשכור בג'קסון רכב לכל הטיול ולהחזיר במקום אחר. תלוי בחברת ההשכרה, רובן לא מאפשרות את זה כי בג'קסון זה סניף קטן בניהול מקומי. תצטרכו לקחת את הרכב בסולט לייק סיטי.

   סקיצה של מסלול בחודשיים שמתחיל ונגמר בלי קנסות החזרת רכב. שימו לב שזה מסלול שיכול להתאים לזוג. עם ילדים – למקרה שמישהו אחרי קורא ובא לו – הייתי מאטה כאן את הקצב מאד.
   1-4 סן פרנסיסקו
   5-6 מונטריי וצפון כביש 1
   7 נסיעה ליוסמיטי
   8-9 יוסמיטי
   10-11 לייק טאהו
   12 נסיעה לפארק לאסן
   13 פארק לאסן
   14 או נסיעה לקרייטר לייק או לקרסנט סיטי לפארק הרדוודס
   15-16 איזור הרדוודס או קרייטר לייק ואז התחברות לחוף
   17-20 חופי אורגון עד Astoria
   21 נסיעה לאיזור פורקס – Olympic National Park
   22 אולימפיק – איזור פורקס
   23 נסיעה דרך Neah Bay לפורט אנג'לס
   24 הוריקן רידג' (Olympic National Park)
   25-26 סיאטל
   27 נסיעה לכיוון גליישר
   28 הצד המערבי של Glacier National Park
   29 חצית הפארק ב-Going to the Sun Road (הרבה עצירות למסלולי טיול בדרך)
   30-31 איזור מאני גליישר
   32 נסיעה ל-Bozeman
   33 יום מנוחה בבוזמן (מקום טוב לשופינג בלי מס קניה)
   34-38 ילוסטון (אפשר להכנס דרך ה-Beartooth Pass )
   39-40 פארק גרנד טטונס
   41 ג'קסון
   42 נסיעה למואב – נסיעה ארוכה, אולי תרצו לעצור בסולט לייק סיטי או נקודה אחרת
   43-44 ארצ'ס וקניונלנדס
   45-46 כביש 12 עד ברייס
   47 ברייס והגעה לספרינגדייל
   48-49 זאיון
   50-51 פייג'
   52 הגרנד קניון
   53-54 וגאס
   55 נסיעה ללוס אנג'לס
   56+ לוס אנג'לס והביתה

   זה מסלול עמוס יחסית ויש לכם הרבה מה להתעמק וללמוד בכל קטע דרך. יש בו המון עצירות נהדרות בכל מקום כמעט. מציעה לך להתחיל מלחפש כאן בבלוג את השמות של כל המקומות ולקרוא את סיכומי הטיול שלנו (היינו בחלק מהמקומות האלו יותר מפעם אחת). היתרון של המסלול הזה הוא שתהיו באיזורים יחסית קרירים באוגוסט ואז תגיעו לאיזורים החמים לקראת אמצע ספטמבר שאז כבר יש סיכוי למזג אוויר נעים יותר.

   1. ממש תודה על העזרה,
    שאלה נוספת- אני רואה כאן הרבה אנשים שלוקחים קראוון. רציתי לשאול מה פחות או יותר העלות של קראוון למשל ל30 יום לעומת רכב ולישון במקומות מוסדרים בפארקים (בקתות וכאלה).

    תודה מראש

   2. הי שי,
    בעיקרון, אין הבדל מהותי בין עלות קראוון וקמפגראונדים לבין עלות של רכב + מוטלים. הבחירה היא בהתאם לסגנון הטיול המועדף עליכם. טיול בקראוון הוא לרוב פחות עירוני ונעשה בקצב איטי יותר. הוא לא חוסך כסף ולא זו המטרה בו. 🙂 כמובן שיש טווח מחירים בקראוונים, בדיוק כמו שיש ברכב ומוטלים.

 13. ענת שלום –
  ראשית, רוצה לציין שהאתר מעולה וסופר עוזר – פשוט מדהים! תודה!
  רציתי לשאול: אנחנו נוסעים לחודשיים בקיץ, מתוכם 30 יום בקרוואן שאנחנו לוקחים ומחזירים בסן פרנסיסקו – החל מאמצע אוגוסט ועד אמצע ספטמבר. חשבנו, בגלל החום, להתחיל באזורים הצפוניים יותר, כלומר, לנסוע קודם ללאס וגאס ולקניונים, ורק בחלק השני של הטיול לרדת ללוס אנג'לס ומשם לעלות חזרה לסן פרנסיסקו.
  אבל בכל המסלולים, המפות, הספרים והבלוגים אני רואה שתמיד הכיוון המעגלי הוא הפוך. האם יש לכך סיבה מיוחדת? או שאין בעיה לנסוע גם הפוך (כלומר, מסן פרנסיסקו ליוסמיטי והלאה).
  תודה, סולי.

  1. הי סולי,
   אין בעיה לנסוע בכל כיוון. במקרה שלכם, האיזורים הצפוניים במפה הם לא הקרירים יותר. בוגאס ובאיזור חם יותר מאשר באיזורי החוף. לכן דווקא הייתי מתחילה באיזור מונטריי והחוף, לרדת לכיוון לוס אנג'לס וסן דייגו ולקוות שבינתיים קצת יתקרר. זה ברמה העקרונית בלבד. בפועל, יכול להיות חם מאד בכל מקום. המקומות הקרירים באמת הם סן פרנסיסקו, מונטריי וכביש 1 בחלקו הצפוני (עד החסימה – קחו בחשבון את החסימה שם). שם יכול להיות גם 15 מעלות באוגוסט. בשנים האחרונות גם שם יש גלי חום מעיקים, אבל קצרים ופחות משמעותיים מאשר בשאר קליפורניה. נקודה נוספת היא השריפות. תצטרכו לעקוב אחרי התחזית, כולל תחזיות שריפות ועשן, ולשמור על גמישות. השריפות והעשן הן לרוב בקליפורניה. פחות בנבאדה ויוטה (אבל כן קצת באריזונה). בהצלחה ותהנו!

 14. הי ענת,
  בנינו טיול לזוג עם ארבעה ילדים (אחד מהם תינוק) אנחנו עם קרוואן ומעוניינים להתנהל יחסית בעצלתיים
  מאד נשמח להערות והארות. האם צפוף ועל מה לוותר?
  19-20-21.8 נחיתה ב LA ושכירת רכב לשלושה ימים (נתכנן בהמשך לפי ההמלצות למעלה)
  22.8 קבלת קרוואן קניות אוכל ויציאה לדרך לכיוון ג'ושוע טרי
  23.8 טיול באיזור ג'ושוע טרי לינה בקאליקו
  24.8 סיור בקאליקו שינה בקינגמן או לייק האוואסו
  25-26.8 נסיעה לוגאס ויומיים לינה בחניון ליד העיר (וגאס ערב ווגאס בוקר)
  27-28-29.8 פארק זאיון
  30-31-1.9 ברייס
  2.9 נסיעה לכיוון מואב לינה בקפיטול ריף
  3-4-5-6 איזור מואב: ארצ'רס, קניונלנס, נידלס
  7-8-9.9 עמק המונומנט
  10-11-12-13.9 פייג' (אולי זה יותר מדי ימים?)
  14.9 גרנד קניון
  15.9 שמורה וולקנית
  16.9 מערות גרנד קניון

  ומכאן נתקענו עם שתי אופציות שנראות לנו צפופות ונסיעות ארוכות מדי…
  אופציה א
  17.9 יום נסיעה ארוך בטירוף לקינגס וסקויה דרך בייקרספילדס (במטרה להגיע ליוסימיטי ממערב)
  18.9 מנוחה וג'נרל שרמן
  19-20-21.9 יוסימיטי
  22.9 נסיעה לסאן פרנסיסקו
  23.9 יום בסאן פרנסיסקו
  24.9 כביש 1 רק ה- 49 מייל פלוס נסיעה עד ללוס אנג'לס

  אופציה ב' (מוותרים על סאן פרנסיסקו וכביש 1)
  17.9 יום נסיעה ארוך בטירוף לממות' לייק (במטרה להגיע ליוסימיטי ממזרח)
  18.9 טיוגה פס ליוסימיטי
  19-20-21.9 יוסימיטי
  22-23.9 קינגס וסקויה ג'נרל שרמן
  24.9 נסיעה ללוס אנג'לס

  * מתלבטים בין האופציות
  * מתלבטים איך לפצל את היום של ה-17 ליומיים כדי שלא תהיה כזאת נסיעה
  * מתלבטים אם שווה להוסיף עצירה בחום הזה בעמק המוות (אנחנו גם עם תינוק באמצע ספטמבר)

  ולסיום –
  25.9 דיסני
  26.9 מחזירים קרוואן ועוברים למלון
  27.9 טיסה חזרה

  תודה רבה!

  1. הי אורה,
   זה בהחלט קצת מאד מאד נינוח. ברמה של חצאי ימי מנוחה ואפילו ימים שלמים די תכופים. אם זו הכוונה, סבבה. אחרת, הייתי טיפה מכווצת באיזור מואב ובטח באיזור הגרנד קניון. אין לי מושג על איזו שמורה וולקנית ומערות אתם מדברים שם. שימו לב שלא תיפלו באיזו מלכודת תיירים או לחלופין מקום שלא נגיש עם קראוון או רכב שכור. יש לי תחושה שאתם בכלל מכוונים לצד הצפוני של הקניון, בעוד שמה שמקובל בתוואי שלכם זה הצד הדרומי, היכן שנמצא הפארק הלאומי עצמו. תכל'ס גם במוניומנט ואלי ממש לא הייתי משתהה. כל המקומות האלו שמנוהלים על ידי הנבאחו מצטיינים בתשתיות ירודות ומחירים גבוהים להפליא. מתאים לעבור ולראות אם המקום מעניין אתכם, אבל הרבה פחות מתאים לשהייה של כמה ימים, לטעמי האישי.
   הנסיעה מוגאס לממות' או לסקויה אנד קינגס לא נחשבת בעיני ארוכה במיוחד. בעיני נסיעות ארוכות זה חלק מהכיף בטיול כזה ואם יש לכם אפשרות להתחלף בדרך בנהיגה, אז בכלל. בכל מקרה, אין בעיה לפצל את היום של ה-17 בלי להחליט יותר מדי מראש איפה לעצור. סמנו לכם אופציות לקמפגראונדים בדרך ותחליטו בדרך אם נמאס לכם ואתם עוצרים ללינה. עמק המוות באמת חם מאד. הייתי בודקת את מזג האוויר ספציפית ואם יש גל חום, נמנעת לגמרי. פחות בגלל התינוק ויותר בגלל הקראוון. אסור בכלל להכנס עם קראוונים בחודשי הקיץ (יולי-אוגוסט) ואם יש גל חום בספטמבר, הייתי נמנעת. אם לא, לשיקולכם, אבל מתוך הבנה שבעיקר רואים את הנוף מהחלונות ועוצרים במרכז המבקרים. יהיה בסביבות 40 מעלות בצהריים ויותר, גם אם אין גל חום…

   1. הי ענת,
    תודה רבה על התגובה!
    אכן מכוונים לנינוח (ולהפתעות עם ילדים)
    לגבי הגרנד קניון מכוונים לדרומי – רק עצירה ולהמשיך לישון בפלאגסטאף.
    השמורה הוולקנית זה באיזור פלאגסטאף דרומית לגרנד קניון (Sunset Crater Volcano National Monument) בבוקר של היום אחרי
    המערות זה על כביש 66 סליגמן לכיוון קינגמן – והכוונה לישון בקינגמן
    מקווה מאד שאנחנו לא מכוונים למלכודות תיירים 🙂 ??
    לגבי עמק המונומנט – היית מציעה לא לישון שם או רק לילה אחד? הסיבה היא שחשבנו לראות את
    news paper rock
    Mexican hat
    Goosenecks
    ואולי לקחת סיור ברכב אינדיאני לעמק… (זו המלכודת תיירים?)
    הם לא שווים עצירה לדעתך?

    ולגבי הנסיעה מקינגמן ליוסימיטי:
    מה עדיף לדעתך לעלות דרך ממותלייק ולהכנס ממזרח או דרך בייקרספילד וממערב?
    (הנסיעה והחום מרתיעים אותי ואני שוקלת עכשיו בכלל לוותר על יוסימיטי ולהוסיף את סאן דייגו במקום… אבל אולי באמת נעצור בספונטניות בדרך)

    ושאלה אחרונה –
    האם עדיף לעשות את המסלול מוגאס הפוך?
    כלומר,
    קודם הגראנד קניון ואז פייג' מואב ברייס וציון ואז אולי אנחנו יותר קרובים ליוסימיטי?
    או שזה לא משנה?

    ממש תודה על התגובה וההתייחסות המפורטת

   2. האמת שחשבתי שאת מדברת על אחת השמורות הוולקניות בצפון הקניון. כל מה שהוא National זה סבבה לגמרי. גם סטייט פארק. זה אומר שהמקום מנוהל על ידי הרשויות ולא על ידי השבט המקומי. ניוזפייפר רוק, מקסיקן הט וגוסנקס הם למיטב זכרוני כולם state park. אין קשר בין הביקור בהם לבין להיות כמה לילות במוניומנט ואלי. אלו מקומות שעושים בהם ביקור קצר יחסית וממשיכים הלאה. הסיור ברכב לעמק – אנשים עושים ומאד נהנים. כמו האטרקציות בפייג', זה אכן בסטנדרט אינדיאני – מה שאומר מחיר גבוה מאד ותשתיות עלובות. זה לא אומר שהמקום לא יפה או לא שווה את ההשקעה, אלא פשוט שקחו בחשבון שזה המצב ולטעמי, זה לא מקום טוב להתעכב בו מעבר לביקור עצמו. הכיוון של המעגל, לא קריטי, אז תושיבו על מפה ותראו מה יוצא הגיוני יותר בהתאם למסלול שתחליטו עליו.
    אם לא הייתם בסן פרנסיסקו, אז הייתי עולה ליוסמיטי מהצד המזרחי, חוצה שם ומבקרת בסן פרנסיסקו ומונטריי כמו שצריך. אדרבא, הייתי מורידה ימים מהאיזורים המדבריים כדי להיות שם בנחת ויותר ימים, בעיקר במונטריי. זה איזור נפלא למשפחות, יש הרבה מה לעשות שם ובעיקר, מזג האוויר שם נהדר בעונה הזאת. הרבה הרבה יותר טוב מאשר באריזונה. נקודה אחרונה, תשמרו על גמישות, בפרט כי יש לכם זמן. אתם מגיעים בעונה של גלי חום ושריפות. מאד יכול להיות שתצטרכו לעשות שינויים בגלל הדברים האלו, וזה בסדר. תזכרו תמיד שאיזור החוף – ממש צמוד לחוף – בדרך כלל במצב טוב יותר מבחינת עשן וטמפרטורה, אז אם צריך, כוונו לשם. בהצלחה!

 15. ענת יקרה
  תודה על תשובתך לגבי אמצעי התקשורת בארה"ב.
  מאחר וכבר הייתי לחוצה, כי מועד הטיסה התקרב (טסים הלילה), רכשתי אתמול סים על סמך המלצה באינטרנט של מישהו שרכש פעמיים סים מאותו מקור והיה מרוצה. חשוב לי לשתף כדי לתרום מעט.
  הסים של חברת tmobile. המספר הישראלי נשאר וכן מספר אמריקאי. אפשר לקבל ולהוציא שיחות לארץ ובארה"ב ללא הגבלה, גלישה ללא הגבלה. המחיר 100 דולר. אם תרצי, אעביר לך את מספר הטלפון של אילן שסיפק לי את הסיםת עוד באותו היום לביתי.
  עכשיו כל שנותר הוא, לסיים את האריזות, ליהנות
  ולהודות לך מכל הלב
  בהערכה והוקרה
  מעיין
  ושוב אלפי תודות

  1. הי מעיין, תודה על העידכון! אני שמחה שמצאתם פיתרון טוב ומקווה שהסים יענה על צרכיכם גם במהלך הטיול. תזכרו שמחוץ לערים, בפרט במערב, הכיסוי הסלולרי בעייתי. על אחת כמה וכמה לגלישה. זה לא נורא בכלל, רק להיות מודעים לזה. הניווט מחוץ לערים קל ושווה ללמוד את הציר בבוקר ואולי גם להוריד גוגל מפס של האיזור בבוקר לפני היציאה מהמלון, ככה אפשר לנווט גם בלי דאטה. שיהיה לכם טיול נפלא!

 16. ענת יקרה
  המסלול מוכן, בעזרתך האדיבה
  ואוטוטו יוצאים לדרך.
  המסלול שלנו הוא מתחיל בקליפורניה וממשיך במדינות הדרום מאריזונה ועד ג'ורג'יה .
  אנו צריכים אינטרנט למטרות תקשורת בוואצ אפ ולצורך ניווט
  (waze או google maps)
  מניסיונך, מהי הדרך היעילה יותר? סים מקומי (איזה?) או חבילת גלישה מהארץ?
  תודה
  מעיין

 17. היי ענת,
  קודם כל תודה רבה על המידע האדיר, אני טס בספטמר לארה"ב וכל התכנון נעשה דרך הבלוג שלך.
  שאלה: אחרי שמגיעים לעיירה Lee Vining מטיילים יום שלם בפארק יוסמיטי, האם כדאי לחזור לעוד לילה בלי וייננג במקרה ואנחנו מעוניינים בעוד יום בפארק.

  1. הי וג'די. זו אפשרות בהחלט. במיוחד אם אתם לא מוצאים משהו טוב יותר בתוך הפארק. לי וינינג היא במיקום מצוין לטיולים באיזור טיוגה פאס, אבל אין מניעה גם ללון שם ולנסוע לשם ולחזור משם כדי לטייל בעמק. זה מאריך קצת אבל בנסיעה מקסימה וקלה. אני שמחה שהבלוג עוזר!

 18. ענת שלום,
  ראשית, הבלוג שלך מדהים. מלא אינפורציה וכל כך הרבה סבלנות.. יישרי כח!
  אנחנו זוג + 3 בנים בגילאי 6,9,11 טסים לבקר משפחה בסיאטל ב 6/9 עד ה 15-16/9, ואז לוקחים טיסה ללאס וגאס.
  הטיסה חזרה לארץ היא מלוס אנגלס ב 30/9 בערב, כך שיש לנו 14-15 ימים שאנחנו רוצים לתכנן מהנחיתה בוגאס ועד ההמראה מלוס אנגלס.
  ההתלבטות בגדול היא בין מסלול שעובר ביוסמיטי, סן פרנסיסקו, מונטרי ולוס אנגלס, לבין מסלול שעובר בפארקים של יוטה (זאיון, ברייס, אנטלופ ולייק פאול) ואז סן דייגו ולוס אנגלס.
  השיקולים הם שאנחנו לא רוצים להעמיס על הילדים "יותר מדיי " זמן אוטו, אנחנו לא רוצים טיול לחוץ מדיי של לרוץ ממקום למקום ולסמן וי.
  התכנון לאפשרות הראשונה:
  16-19/9 לאס וגאס
  19/9 בבוקר יציאה מוגאס ללי וינינג ולינה שם.
  20/9 טיוגה פאס והעמק ולינה ביוסמיטי
  21/9 יוסמיטי ומריפוסה גרוב ולינה באיזור.
  22/9 יציאה בבוקר לסן פרנסיסקו, הגעה בצהריים ולינה שם
  23/9 סן פרנסיסקו ולינה שם.
  24/9 בבוקר יציאה למונטריי לינה שם.
  25/9 טיול בבוקר באיזור מונטרי וקצת מכביש 1 דרומה הלוך חזור ויציאה לכיוון לוס אנגלס, לינה ליד היוניברסל
  (פה התלבטות אם לילה נוסף בדך ללוס אנגלס למשל ב מורו ביי)
  26/9 יוניברסל ולינה באנהיים
  27-28/9 דיסני
  29-30/9 לוס אנגלס (הוליווד, סנטה מוניקה, וניס)

  אפשרות שנייה:
  נחיתה בוגאס ב 16/9 צהריים, לוקחים אוטו ונוסעים לספרינגדייל. ולינה שם.
  17/9 טיול בברייס ונסיעה ללון בפייג'.
  18/9 לייק פאול וקניון אנטילופ ונסיעה ללון לספרינגדייל
  19/9 זאיון ונסיעה בערב לוגאס ולינה שם.
  20-22/9 וגאס
  23/9 בבוקר נסיעה לסן דייגו
  23-24 סן דייגו
  25–26 דיסני
  27 יוניברסל
  28-30 לוס אנגלס ( יש לנו יום אחד ספייר לרווח את הטיול)

  כמה שאלות:
  האם אחת מהאופציות לחוצות מדיי?
  האם בהתחשב בעובדה שנטייל כשבוע בתחילת הטיול באיזור סיאטל, לא יותר מעניין לעשות את הפארקים של יוטה? האם לא חם מדיי בפארקים של יוטה באמצע ספטמבר?
  אם בוחרים בפארקים של יוטה, האם איך את ממליצה לשלב אותם? לפני או אחרי וגאס? כדאי להגיע לפייג' בשביל אנטילופ ולייק פאול?
  האם כדאי לנסות לשלב את סן דייגו?
  נשמח בכל הערה נוספת !!

  תודה רבה!
  שאולי

  1. הי שאולי,
   שתי האופציות סבירות בהחלט (תיכף אציע לך קצת תיקונים אבל בקטנה). לגבי מזג האוויר, זו שאלה טובה ולצערי יש כאן הימור מסוים. בפארקים של יוטה יכול כבר להיות ממש נעים, בפרט בברייס. בוגאס עצמה יהיה מאד חם אבל אתם שם ממילא. העניין הוא שגם ביוסמיטי יכול להיות חם ובכל מקום, בפרט בקליפורניה, יכולות להיות שריפות ענק (זו העונה). אין כאן אפשרות לדעת בודאות. אם אתם סופר זורמים וגמישים, אפשר להשאיר את שתי האופציות ולודא שלוקחים מלונות עם אפשרות ביטול ואז להחליט כמה ימים לפני לפי התחזית. אישית, הייתי הולכת לכיוון של מונטריי וסן פרנסיסקו כי שם בדרך כלל בסדר ונעים כל השנה. זה לא דומה למה שתראו באיזור סיאטל אז זו לא בעיה.

   תיקונים מוצעים למסלולים –
   אופציה א
   חסר לכם זמן בסן פרנסיסקו. היא עיר הרבה יותר מעניינת מלוס אנג'לס אז הייתי מעבירה לפחות יום אחד ואולי אפילו שניים אליה. בנוסף, הייתי שוקלת להוסיף יום במונטריי. שם תמיד מזג האוויר נחמד ויש הרבה מה לעשות. אישית, לא הייתי נכנסת לאיזור דרום כביש 1 אבל זה עניין של העדפה אישית. אם לא מעניין אתכם טירת הרסט, לדעתי סנטה ברברה לא שווה את תוספת זמן הנסיעה. יש לכם מספיק מה לעשות כאן בלי סן דייגו, אבל תושיבו את זה על ימים ותראו מה אתם רוצים לעשות בכל יום. אפשר אולי להוריד יום מוגאס ויום מלוס אנג'לס ולהעביר אותם לסן דייגו. אם כי, שוב, לדעתי אתם צריכים את הימים האלו בסן פרנסיסקו.

   אופציה ב
   הנסיעה מיד עם הנחיתה, לא בטוח שכדאי. תלוי עד כמה אתם מנוסים בהגעה למערב ובטיסות שלכם. לא הייתי עושה את הנסיעה הזאת אם מדובר בטיסה שנוחתת אחר הצהריים או בערב, אלא נשארת עוד יום בוגאס להתאושש קצת. בנוסף, אין טעם ללון בספרינגדייל היקרה בכל מקרה כי אתם לא מטיילים למחרת בזאיון. אולי שווה בכל מקרה להשאר ערב בוגאס, לחוות את העיר בערב הזה ולהתאושש מהטיסה ולמחרת לרכב על הג'ט לג (תקומו מאד מאד מוקדם במילא) ולצאת מוקדם לדרך. הייתי דוקוא מרווחת שם באיזור של פייג'. עם ילדים בגילאים האלו, לדעתי ממש תהנו מלפחות חצי יום על האגם בסירה. זה לא זול אבל מאד מאד חוויתי. זה חם ומעייף, אז הייתי עושה את אנטילופ למחרת בניחותא ומשלבת עוד דברים בפייג' עם הפוגה קצת מנסיעות. אחרת יוצא שאתם נוסעים לא מעט כל יום, ממש בימים הראשונים אחרי הנחיתה. בכלל, אולי שווה להפוך את הסדר כך שתתחילו בכמה ימים בלי נהיגה בוגאס, תתאפסו על הג'ט לג ואז תצאו לפארקים.

   1. הי ענת,
    לגבי האופציה השניה, אנחנו נוחתים בוגאס בטיסה מסיאטל אחרי שבוע וחצי אחרי סיאטל.. לא תהיה בעיה של ג'ט לג. כתבת מצד אחד שכדאי ס"פ ומונטריי ומצד שני על השריפות והחום ביוסמיטי.. בתכנון המסלול של אופציה 1 זה הולך ביחד אז נשמע אולי פחות טוב מהפארקים של יוטה. לא?
    מה דעתך על אופציה שלישית, לעשות את הפארקים של יוטה ולאס וגאס, לוותר על הנסיעה מוגאס לס"פ דרך יוסמיטי ולקחת טיסה לוגאס לס"פ וכך לשלב גם את הפרקים של יוטה, ס"פ, ואז מונטריי ולוס אנגלס?
    בשורה התחתונה יש לנו 15 יום מהנחיתה בוגאס עד החזרה מלוס אנגלס לארץ. מה המסלול שהיית ממליצה עליו בהנחה שאנחנו רוצים 3 ימים בוגאס ולסיים ב 4 ימים בלוס אנגלס? תודה!!

   2. סורי, שאולי. כמו שכתבתי יש כאן הימור מסוים ואין לי אפשרות לדעת מה בדיוק עדיף לכם ומה יהיה. אישית, אני מעדיפה לא לפצל טיולים עם טיסות פנים ופשוט לנהוג, כי זו חלק מהחוויה בעיני. זה לא אומר שזה מה שנכון עבורכם. לא בטוח שתהיינה שריפות ביוסמיטי. כן סביר להניח שיהיה מאד חם בפארקים של יוטה. מה עדיף? קשה לדעת. אם זו הייתי אני, הייתי משאירה פתוח ומחליטה יומיים לפני הטיסה, או אפילו תוך כדי, אבל אני לא יכולה להמליץ לאחרים לנהוג כך.

 19. היי ענת,
  תודה רבה על השיתוף במידע, מאוד מסייע ומבהיר.
  רציתי את המלצתך, אנו נוחתים ב15/8 בבוקר בלוס אנג'לס וחוזרים ב31/8 (סה"כ 15 לילות).
  נוסעים עם בנים בני 9 (תאומים), ואנו לא ממיטבי הלכת, אך חשוב לי טיול שישלב טבע וצפייה בבעלי חיים מאוד מתלבטים בין 2 מסלולים:
  אפשרות 1: כביש 1, יוסמטי, סקויה, סן דייגו (2-3 לילות), לוס אנגלס כולל אנהיים ( 5 לילות).
  אפשרות 2: לאס וגאס, פארק ציון, קניון ברייס, אגם פאוול, צפייה באריות הים ליד סן סמיון וביקור הרסט קסטל, סן דייגו (2-3 לילות), לוס אנגלס כולל אנהיים ( 5 לילות).
  אופציה 3 – המלצה שלך…
  אשמח להמלצתך
  תודה מירב

  1. הי מירב,
   מציעה לך בחום לשים על המפה את הנקודות. יש שם כמה קפיצות של הרבה מאד שעות שבכלל לא בטוח ששוות לכם את זה.

   מסלול 1 –
   כביש 1 חסום בין מונטריי לחלק הדרומי שלו. יוסמיטי זה מינימום יומיים וסקויה יום שלם (בלי החלק של קינגס קניון שמוסיף עוד יום שלם). בהנחה שרצית להגיע למונטריי, אתם מגיעים כמעט עד סן פרנסיסקו ואז לא נכנסים, קצת חבל לטעמי. אולי שווה לשלב יומיים בסן פרנסיסקו ולהוריד אותם מלוס אנג'לס. גם יוסמיטי וגם סקויה אנד קינגס יכולים להיות חמים מאד. למרות שהם במקומות גבוהים יחסית, יש ימים מאד חמים באוגוסט שם.

   מסלול 2 –
   הסיבוב של פייג'/זאיון/ברייס/גרנד קניון זה חמישה ימים בערך. תוספת של יומיים לוגאס ויום לדרום כביש 1 ואין לכם זמן כבר לסן דייגו או לחלופין תקצרו בלוס אנג'לס. שימי לב שממש חם בעונה הזאת ביוטה/אריזונה/וגאס. יכול להיות בשקט מעל ארבעים מעלות באמצע היום. לא לכולם זה מתאים.

   מבינה את הרצון לראות בעלי חיים, אבל בכלל לא בטוחה שפילי הים ליד סן סימאון מצדיקים את הנסיעה. טירת הרסט בכלל נשמעת לי כמו משהו שישעמם מאד ילדים בגיל הזה (לא הלכנו עד היום כי נראה לי שאצלנו זה גם עלול לשעמם מבוגרים ;)).

   כיוון שמדובר באוגוסט, אני אישית הייתי נצמדת יותר לחוף הקריר (יחסית). יום ראשון בלוס אנג'לס להתאפסות, ביום השני עולה בכביש הרגיל והמהיר לסן פרנסיסקו (יש שם אריות ים שרואים הרבה יותר מקרוב מאשר פילי הים של סן סימאון), עושה 3 ימים שם, ואז יומיים מלאים במונטריי כולל שיט לוויתנים והאקווריום וטיול בשמורת פוינט לובוס, משם ללוס אנג'לס וסן דייגו בכביש המהיר וסוגרים עניין. אין לכם בעצם זמן להרבה יותר מזה בכל מקרה. מתוך 15 לילות, קחי את הראשון להתאפסות כללית. נשארתם עם 14 שמתוכם אתם רוצים נראה לי הרבה פארקים בסן דייגו ולוס אנג'לס, אז יש לכם בעצם פחות משבוע לשאר הדברים. הייתי מצמצמת טווחים ונשארת קרוב לחוף בשבוע הזה. אבל לשיקולך כמובן 🙂 טיול נעים!

 20. שבוע טוב ענת , קראתי את האינפורמציה לטיול ארצות הברית מערב .. ישר כח!
  אנחנו משפחה שישה נפשות ( בוגרים) ותינוק בן חצי שנה , תאריכי היציאה שלנו הם 17/6 – 4/7/18 הנחיתה שלנו היא בלוס אנגלס ביום ראשון ב 17/6 שעה 16:00 חזרה ב 4/7 מלוס אנגלס ב 18:00 .
  ברצוני לציין לפני עזרתך לתכנון הטיול אנו שומרי שבת.
  חשוב לנו להנות , לראות נופים , ולא להיות במסע כומתה.
  רצוי לשלב ביקור בעיירה של מערב הפרוע , אם תוכלי לעזור לנו בתכנון הטיול כמה ימים להיות כל מקום כדי שנוכל להזמין מקומות כפי שאת ציינת בפוסטים הקודמים.
  אשמח לקבל ממך הכוונה , תודה !

  1. הי שרון,
   אין לי אפשרות להכין מסלולי טיול פרטניים. התאריכים שלכם כמעט מתאימים למסלול שמצויין כאן בדף. תצטרכו לראות מה אתם מורידים כדי להכניס אותו בדיוק וזה כבר בהתאם להעדפות שלכם. אם אתם צריכים תכנון מסלול פרטני, יש יועצות שעושות את זה בתשלום. אני יכולה להציע לכם לפנות לחברתי אושרה קמחי שעוסקת בזה. בהצלחה!

 21. שלום ענת,
  אנחנו זוג עם שני ילידים בני 12 ו- 10, נוסעים ל-25 ימים לארצות הברית בספטמבר, כאשר התוכנית היא לבלות כ- 20 ימים בחוף המערבי וכחמישה ימים בניו יורק (טיסות הלוך ללוס אנג'לס וחזור מניו יורק כבר הוזמנו, טיסת פנים- עוד לא). בנינו תוכנית לפי ההמלצות בבלוג שלך, אך נראה כי חסרים לנו יומיים על מנת להשלים את החמישה ימים הרצויים בניו יורק… על מה היית מוותרת/ מצמצמת במערב?:
  יום 1- הגעה ללוס אנג'לס
  ימים 2- 4- לוס אנג'לס (כולל יוניברסל ודיסני)
  ימים 5-7- סן דייגו
  יום 8- נסיעה לכיוון גרנד קניון, עצירה ללינה בקינגמן (האם כדאי לעבור דרך ג'ושוע טרי פארק?)
  יום 9- גרנד קניון, לינה במקום
  יום 10- Horse shoe band, לינה בפייג'
  יום 11- אגם פאוול+ אנטילופ קניון, לינה בפייג'
  יום 12- ברייס קניון, לינה בספרינגדייל (?) (האם יש איפה לישון בברייס קניון, אם רוצים תצפית כוכבים?)
  יום 13- זיון פארק, לינה בלס וגאס
  ימים 14-15- לס וגאס
  יום 16- נסיעה ליוסמיטי דרך עמק המוות, לינה בלי וינינג
  יום 17- יוסימיטי, לינה במקום
  יום 18- חורשת מריפוסה, נסיעה לסן פרנציסקו
  ימים 19-20- סן פרנציסקו
  יום 21- נסיעה למונטריי, חזרה לסן פרנציסקו וטיסת לילה לניו יורק
  ימים- 22-25- ניו יורק (ביום ה- 25- טיסה הביתה- סה"ב 3.5 ימים בניו יורק, רצוי להאריך ביומיים על חשבון יומיים במערב)
  אודה לעזרתך
  דימה

  1. הי דימה,
   עוד לפני שנכנסתי למסלול שלך, רציתי לאמר שאישית הייתי מוותרת על יומיים בניו יורק ומשאירה מרווח במערב. בעיקר כי אתם עם משפחה והמרחקים במערב גדולים. עדיף יותר להיות שם בנינוחות.
   אפשר לישון ליד ברייס, יש מוטלים בכניסה לפארק (לא זולים). אם ממש חייבים לוותר על משהו במערב, במקרה שלכם הייתי שוקלת להוריד את מונטריי כי זה יוצא לכם טיול חד-יומי די מעייף ביום האחרון. מצד שני, רק יומיים בסן פרנסיסקו גם קצת חבל, אז הייתי מורידה משם. לא יודעת מה תכננתם בסן דייגו, אבל אם הכוונה היא רק להסתובב בעיר, זו גם נקודה שאפשר להוריד. את המקומות האחרים שהם כולם "על המסלול" פחות נוח להוריד.
   בסופו של דבר אלו כמובן החלטות שלכם והרבה תלוי במה רציתם לעשות בכל נקודה באופן ספציפי. בהצלחה!

 22. הי ענת, מצטרפת לכל התודות והשבחים אני חושבת שהבלוג הזה שווה זהב (!) הפוסטים והעצות לתגובות הסופר מועילות שלך. כרגע משתמשת רק בלינק שלך לבוקינג 🙂
  אני עובדת על תכנון טיול בספטמבר שבינתיים אלו הימים הראשונים שלו:
  1. נחיתה בלוס אנגלס לילה
  2.יום ל"א
  3.נסיעה לסקויה (נפגשים שם עם חברים לא גמיש) שינה Three Rivers
  4. סקויה/קינגס שינה Three Rivers
  5.סקויה.קינגס + נסיעה ליוסמיטי שינה יוסימיטי קרוב
  6, יוסימיטי
  7.יוסימיטי
  8.נסיעה לכיוון מונטריי שינה מונטריי
  9.מונטריי וסביבתה
  10.יציאה לכביש 1 דרומה (לצערי רק עד איפה שפתוח)ונסיעה ללאס וגאס…
  אני יודעת שזאת נסיעה ארוכה ממש (8 שעות)
  השאלה שלי היא איך לחלק את הדרך אם יש עיר מומלצת לעצירה בדרך? לחלוקה ליומיים?

  המון תודה

  1. הי איריס, אני שמחה שאת נהנית מהבלוג והמון תודה על השימוש בקישור לבוקינג!
   הייתי מציעה לכם לעשות את הנסיעה בכביש 1 ביום 9, על תקן "מונטריי וסביבתה". יש מה לראות ולעשות בקטע הכביש הזה וחבל להסתפק בנסיעה בלי עצירות לתצפית ואולי גם ביקור באחת השמורות. כך תוכלו לפנות את יום 10 לנסיעה לוגאס. הייתי עושה את זה ביום אחד וזהו. קחו שתייה קרה בצידנית, מוזיקה טובה ותהנו מחווית הרוד טריפ הארוך בארה"ב. אם תצאו ממונטריי בשמונה בבוקר, תוכלו להגיע לוגאס בסביבות שש-שבע בערב (בלי לחץ, בנחת, כולל עצירה לארוחת צהריים, עצירות לחילוץ עצמות, תדלוק וכד'). תכל'ס אין שום דבר מאד מעניין בדרך. בעיקר לראות איך קליפורניה ה"אמיתית" של העמק החקלאי נראית. בערב תוכלו כבר לצאת להסתובב בסטריפ של וגאס.

   1. ענת המון תודה! חוזרת העצות שלך ממש לא מובנות מאליו. מקווה שלפחות קצת מהטוב שאת מעניקה בחינם חוזר אלייך בחזרה.

   2. תודה רבה איריס. בהחלט מאתגר לעמוד בזה בתקופה הזאת של השנה (כולם מטיילים!). אני מקווה שזו קארמה טובה ותמיד שמחה אם מישהו גם משתמש בקישורי השותף שלי כאן להזמנת לינות.

 23. ענת שלום,
  ראשית שאפו על האתר, הידע הרב והתשובות המפורטות!
  אני מנסה כבר תקופה ארוכה לבנות מסלול לתקופה של 18 ימים נטו בספטמבר בהרכב של זוג +ארבעה ילדים בוגרים ומתקשה להגיע להחלטה על מה לוותר 😌
  כרגע התכנון ניראה כך –
  2 לילות ב-LA
  2 סן דייגו
  3 לאס ווגאס
  2 פייג
  2 ספרינגדייל
  טיסה לסן פרנסיסקו
  4 סן פרנסיסקו (כולל יום כיפור בו נסתובב רגלית בעיר)
  2 יוסימיטי
  1 מונטרי
  1 סן סימיון
  1סנטה ברברה
  טיסה חזור מלוס אנגלס
  הדילמות –
  1. האם לטוס לסן פרנסיסקו או לבצע את הנסיעה הארוכה ליוסימיטי
  2 האם ניתן בטיול כזה גם לשלב את היילוסטון ולוותר על אזור פייג/ימים במקומות אחרים ?
  אודה לך מאוד אם תוכלי לומר לי מה דעתך ?

  תודה, סיגל

  1. הי סיגל, התכנון הזה בעייתי אם אכן יש לכם רק 18 יום.
   ספציפית, כדי להבהיר למה זה עמוס מדי:
   1. לא ספרת את היום של הטיסה לסן פרנסיסקו (או הנסיעה – שאז זה בכלל יומיים) ושל הטיסה בחזרה.
   2. לא ספרת את הנסיעות בין יוסמיטי לחוף (זה 6-7 שעות נסיעה לכל כיוון מה שבפועל אוכל כמעט יום שלם).
   3. אני לא משהו בחיבור מספרים אבל עוד לפני היומיים-שלושה האלו, יש לך כאן ברשימה 21 ימים ולא 18.
   4. אם כבר נוסעים לזאיון, כדאי מאד להוסיף גם את ברייס ואת הגרנד קניון כדי להשלים את הסיבוב.

   בודאי שאין מצב לשלב את ילוסטון בטיול קצר כל כך (קצר במונחים של טיול למערב ארה"ב). כדי להגיע לילוסטון צריך להוסיף יומיים. כדאי להיות שם לפחות לפחות ארבעה ימים (רצוי חמישה עם הגרנד טטונס) ואז יומיים נסיעה בחזרה. להוריד את פייג' לא יעזור במקרה הזה.

   מציעה לך בחום להושיב את המסלול על תאריכים ולבדוק בגוגל מפס זמני נסיעה מנקודה אחת לבאה. אל תשכחי להוסיף עשרים אחוז להערכת הזמן של גוגל מפס. נסי גם להעריך כמה זמן בפועל תרצו לטייל בכל נקודה ולראות אם אתם משאירים מספיק זמן בשביל זה. בהצלחה!

   1. הי ענת,
    תודה רבה על התגובה 🌷 אני בהחלט מאמצת את ההמלצה ואבנה את המסלול בצורה יותר מפורטת.
    לגבי הנסיעה בין יוסימיטי למונטרי – בגוגל מפס זמן הנסיעה הוא שלוש וחצי שעות לכל כיוון ולא שש שבע. האם אני טועה?

 24. היי ענת,

  אנחנו בתחילתו של תכנון הטיול
  וחברה הפנתה אותי לבלוג שלך שמתאים לנו בול לתכנון הטיול שלנו.

  עדיין אל התעמקתי בכל ההמלצות
  אך מההתרשמות שלנו עד כה,
  אני נפעמת! איזה פירוט ואיזו השקעה!!

  תודה רבה,
  את עוזרת לנו מאוד 🙂
  ענבל ועוז

 25. היי ענת- נראה לנו שפספסת את השאלה שלנו 🙂
  תודה רבה על התגובה הקודמת. מחשבה חדשה שיש לנו היא לוותר על לוס אנג'לס בכלל, זאת בכדי לבקר גם ביוסמיטי ולאור העובדה שנראה לנו שאנחנו פחות מתחברים למה שיש לעשות בעיר. נשמח מאוד לחוות דעתך על המסלול החדש-
  יום 1- נחיתה אחה"צ בסן פרנסיסקו
  ימים 2-3-4 מלאים בסן פרנסיסקו
  5- מונטריי – חצי יום (אקווריום/טיילת- מה שנספיק)
  6- צפון כביש 1- יציאה ממונטריי, אזור הביג סר, הגעה עד פארק גוליה פייפר, כולל טיול בפארק, חזרה למונטריי לפני החשכה.
  7- מונטריי- המשך וביקור בכרמל
  8- נסיעה ליוסמיטי + טיול
  9- יוסמיטי
  10- יציאה מיוסמיטי, מעבר טיוגה, טיולים, נסיעה עד איפה שאפשר *(לינה בדרך? איפה)*
  11- הגעה לגרנד קניון + ביקור קצר ושקיעה
  12- בוקר בגרנד קניון ונסיעה לפייג' – בדרך- סיבוב הפרסה
  13- פייג' המשך (פאוול/אנטילופ). לינה בפייג'.
  14- נסיעה לברייס, טיול ברייס, לינה באזור או התקדמות לציון.
  15- נסיעה לציון וביקור, לינה באזור (ספרינגדייל)
  16-ציון המשך טיול ונסיעה לוגאס הגעה לקראת ערב
  17- וגאס ולינה
  18- טיסה לנ"י בצהריים
  19-23- נ"י (5 ימים מלאים)
  24- טיסה חזרה

  שאלות נוספות לגבי המסלול-
  *יום 6- האם המסלול אפשרי ביום אחד מבלי להקלע לחשכה? היכן מומלץ ואפשרי לטייל רגלית ביום זה בנוסף לגוליה פייפר במסגרת אילוצי הזמנים?*
  **יום 10- כמה זמן יש להקדיש למעבר טיוגה? היכן סביר ללון ביום זה בדרך אם רוצים להגיע למחרת לגרנד קניון?
  שוב תודה,
  דנית

  1. הי דנית,
   אני לא זוכרת מה תאריכי הטיול שלכם. זה רלבנטי לשאלות אורך היום. תבדקי בגוגל מתי השקיעה וקחי שעה לפני כספייר ותוכלי לראות מה מספיקים עד החשיכה ומה לא. כמובן שזה תלוי גם בסגנון הטיול שלכם וכמה מוקדם בבוקר אתם קמים. ג'וליה פייפר זה ממש לא רחוק ממונטריי (פחות משעתיים נסיעה) ואני לא רואה איך אתם נכנסים לחושך אלא אם כן תצאו בשתיים בצהריים. אם תצאו בבוקר, תעשו מסלול של 1-2 שעות בפארק עצמו, אמור להיות לכם המון זמן לטיול. יש עוד פארקים באיזור, כשהפופולרי שבהם הוא פוינט לובוס. אתם יכולים לעשות מסלול רגלי באחד משניהם ואין צורך גם וגם. לא כל כך משנה איזה מהם, הנופים דומים למדי ויפים מאד בשני המקומות. יש לכם אפילו מספיק זמן לעשות אחד בכל יום שאתם במונטריי. פוינט לובוס קרוב יחסית לעיר. לגבי נקודות עניין אחרות, יכולים להציץ כאן בפוסט על כביש 1. כדאי גם סתם להסתובב רגלית במונטריי, יש להם טיילת מאד נחמדה עם נקודות ירידה לחוף. אם תהיו בזמן השפל (אפשר לבדוק מראש את השעות באינטרנט או בכל מרכז מידע לתיירים, כולל באקווריום) תוכלו לנסות לחפש יצורים ימיים בבריכות השפל. אם בא לכם, אפשר גם לשלב שיט לצפייה בלוויתנים.
   לגבי יום 10 – בטיוגה פאס תלוי מה אתם רוצים לעשות. הנסיעה עצמה לא ארוכה. אם רק עוצרים לתצפיות, זה סדר גודל של שעה עד שעתיים. אם עושים מסלול – תלוי באורך המסלול ובקצב ההליכה שלכם. נקודת הלינה הטבעית היא לאס וגאס, פשוט כי יש ריכוז של מלונות וגם דברים לעשות בדרך. לא חייבים להחליט מראש. אתם יכולים לנסוע ולראות עד איפה יהיה לכם כוח להגיע ולהמשיך למחרת. בגרנד קניון עצמו לא צריך הרבה זמן. אישית, הייתי מנסה להגיע עד פלאגסטף שהיא עיירה ממש חמודה באיזור ירוק וקריר יחסית. אבל אפשר לגמרי גם לעצור בוגאס ואפילו לפני וגאס אם מתעייפים.

 26. הי ענת
  לפי דעתי את צריכה להוציא ספר כמו משפחה מטיילת לארה"ב עם כל האינפורמציה המצויינת שאת מעבירה, כך אנשים יוכלו להסתובב עם זה ביד ולא עם דפים מצולמים :-).
  ולשאלה, אנו משפחה 4 נפשות, 2 בנים 9 ו 13 (מטיבי לכת), טיול בר מצווה ל 15 ימים אמצע עד סוף מאי.
  לוס אנגלס יומיים (יוניברסל)
  יוסמיטי יומיים
  זיאון פארק יומים
  ברייס
  וגאס 5 ימים (עם נסיעה להובר דאם)
  סן דיאגו יומיים (סי וורלד)
  חזרה לוס אנגלס במראה.

  האם הסיבוב והסדר של המקומות נכון? או יש מקום להכניס עוד כמה מקומות?
  כמו כן אני מעוניינת להזמין מקומות מראש למלונות רק לוגאס וליוסמיטי , לכל השאר חשבתי להזמין דרך האפליקציות של הרגע האחרון או מוטלים לאורך הדרך. הה דעתך?

  1. הי אושרית,
   אף פעם לא חשבתי על זה שאנשים מדפיסים דפים מהבלוג :O כשחזרנו מאחד הטיולים פניתי להוצאת ספרים ושאלתי אם יהיו מעוניינים להפיק ספר על בסיס הטיולים שלנו. אמרו לי שאין ביקוש בשוק שיצדיק את ההפקה, אז עזבתי את זה. יש לי מספיק פרוייקטים לעבוד עליהם גם ככה, אז ממש להפיק את הספר אין מצב שאוכל.
   לעניין המסלול. הסדר בסדר, רק כמובן, אל תשכחו לחשב את ימי הנסיעה בין מקום למקום. בין יוסמיטי לפארק זאיון יש לכם משהו כמו 15 שעות נהיגה. רוב האנשים יעשו את זה בלא פחות מיומיים. בין לוס אנג'לס ליוסמיטי זה גם סדר גודל של כמעט יום שלם נהיגה. בין וגאס לסן דייגו, עוד חצי יום. כרגע מה שרשמת לא מתכנס ל-15 יום, סורי.
   לשאלה השניה, מציעה לקרוא את הפוסט שכתבתי לגבי הזמנת לינות מראש בארה"ב, כן או לא.

 27. שלום, נתקלתי בתגובה שלך בכתבה שעשית על מערב ארה"ב ועל כביש מס' 1 – אמרת שכרגע הכביש סגור כנראה עד סוף השנה.
  אנו אמורים להיות שם בחודש ספטמבר הקרוב, האם תוכלי לומר לי לאיזה קטע מהכביש זה מתייחס? איפה אפשר לבדוק זאת?
  תודה על כל העזרה, המידע השופע, הנכונות וטוב הלב.

  1. הי סיגל, מציעה לך לקרוא את הפוסט על כביש 1. יש שם גם קישורים למצב הכביש. בעיקרון, אם תנסי "לנווט" דרך כביש 1 בגוגל מפס, הוא יראה לך איפה החסימה. זה יוצא בערך שעה נסיעה דרומית למונטריי.

 28. היי ענת, בניתי מסלול לטיול זוג בני 28 באוגוסט
  ממש אודה להערות, קשה לי לאמוד האם הוא צפוף מידי או דווקא מרווח? האם עדיף לוותר על פארק אחד?
  עוד התלבטות שיש לי היא האם לטוס לוושינגטון או לעשות יום טיול לוושינגטון מניו יורק? הטיסה לוושינגטון יקרה הרבה יותר, אבל זה מרגיש פחות "סיבוב".
  תודה מראש!
  זה המסלול –
  תאריך עיר
  2.8 סן פרנסיסקו
  3.8 סן פרנסיסקו
  4.8 סן פרנסיסקו
  5.8 סן פרנסיסקו – אגם טהאו
  6.8 אגם טהאו
  7.8 אגם טאהו – יוסמיטי מזרח
  8.8 יוסמיטי מערב
  9.8 יוסמיטי- מונטרי
  10.8 מונטרי
  11.8 מונטרי – לוס אנגלס
  12.8 לוס אנגלס
  13.8 לוס אנגלס
  14.8 לוס אנגלס – גרנד קניון
  15.8 גרנד קניון ונסיעה לפייג
  16.8 פייג'
  17.8 פייג ונסיעה לברייס
  18.8 ברייס ונסיעה לזיון
  19.8 זיון
  20.8 לאס וגאס
  21.8 לאס וגאס
  22.8 לאס וגאס
  23.8 טיסה לווושינגטון
  24.8 וושינגטון
  25.8 נסיעה לניו-יורק
  26.8 ניו יורק
  27.8 ניו יורק
  28.8 ניו יורק – ניו יורק
  29.8 ניו יורק – ניו יורק
  30.8 ניו יורק – טיסה הבייתה
  תודה!

  1. הי רותם,
   כביש 1 חסום בין מונטריי ללוס אנג'לס, כך שלא תוכלו לנסוע לאורכו. לפיכך, עדיף לבקר במונטריי אחרי סן פרנסיסקו, כולל גיחה לצפון כביש 1 וחזרה. משם לנסוע ליוסמיטי. בעיקרון, הייתי ממליצה לנסוע משם לוגאס ואז לסיים בלוס אנג'ל ומשם לטוס בחזרה. לחלופין, להתחיל בלוס אנג'לס, לעלות לסן פרנסיסקו משם לוגאס. אני מניחה שהטיסות כבר מוזמנות? אם לא, שווה לשנות. אם כן, זה עדיין בסדר, רק מוסיף לכם טיפה נהיגה. לא בעיה משמעותית. בסך הכל הטיול נראה לי מרווח ואני בטוחה שתהנו!

 29. הי ענת,
  שפצרתי את התוכנית.. האם תוכלי להאיר?
  תודה מראש
  אתי

  נחיתה אחה"צ סיור ערב קצר בתוספת תשלום, אל סנטה מוניקה והטיילת המקסימה שעל חוף הים טיסה ללוס אנגלס ד' 30.5.18
  שדרת הכוכבים-שדרת הוליווד, התיאטרון הסיני בו נמצאות טביעות הידיים והרגליים של הכוכבים המפורסמים, בוורלי הילס, רודיאו דרייב, שוק האיכרים היהודי ועוד לוס אנגלס ה' 31.5.18 1
  מרכז גטי לאמנויות, מוזיאון מדע וטבע לוס אנגלס ו 1.6 2
  עיירה נידלז Needles, מומלץ לרדת מההייויי ולעבור לכביש 66 ההיסטורי לקטע דרך נופית המכונה Sitegreave Pass . הכביש המתפתל והנידח יוביל אתכם לעיירה החצי-נטושה אוטמן Oatman, לטעימה מאווירת המערב הפרוע. את היום תוכלו לסיים בלינה בעיירה קינגמן Kingman או בוויליאמס. להכנס לסליגמן ( גם גלידה Snow Cap ice cream) לביקור קצר. העיירה הזו היוותה את ההשראה לעיירה שבסרט "מכוניות".
  מומלץ מכרות הנטושים בסייטגריב פאס נסיעה לכיוון גרנד קניון שבת 2.6 3
  נסיעה ל גרנד קניון לביקור בפארק כשעתיים.
  נסיעה לפייג', עצירה עיקול הפרסה –
  Horseshoe Bend – נקודה בה אפשר לראות את נהר הקולורדו מתעקל בעיקול חד. יש הליכה של כקילומטר (מים, כובע וקרם הגנה) קניון אנטילופ לינה בפייג' המשך נסיעה לגרנד קניון א 3.6 4
  שיט פאואל וסכר גלן לינה בספרינגדיל או בהוריקיין (יותר זול) פייג' ב 4.6 5
  כ3 שעות נסיעה לפארק ברייס
  פארק ציון עלו על השאטל וסעו בפארק עד סופו, בכניסה אל הקניון הצר המכונה The Narrows. טיילו קצת בקצה, עלו שוב על השאטל והפעם עיצרו בנקודות שונות למסלולים רגליים. פירוט המסלולים בפארק זאיון. סכר הובר? 2.5 שעות נסיעה לווגאס
  לינה בווגאס פארק לאומי ברייס וציון ג 5.6 6
  הסטריפ, הופעות
  לינה בוגאס וגאס ד 6.6 7
  נסיעה לכיוון הכניסה המזרחית של פארק לאומי יוסמיטי דרך מעבר טיוגה דרך לי וינינג המסלול יכול לעבור באיזור עמק המוות Death Valley
  לינה בלי וינינג להזמין מראש לכיוון יוסימיטי 6 ש' ה 7.6 8
  קישור למדריך יוסמיטי, כולל הפניות לנושא הלינה ומסלולים מומלצים
  "אל קפיטן", צוק הגרניט החשוף הגדול ביותר בעולם. נצפה על מפל היוסמיטי, מהמפלים הגבוהים בצפן אמריקה, ומפל הינומת הכלה והנהר הזורם לאורך הפארק.
  ניתן ללון בלילה בעמק עצמו (מומלץ) או לצאת בערב ללינה בעיירות הסמוכות אוקהרסט Oakhurst או מריפוזה Mariposa. יוסמיטי ו 8.6 9
  יוסימיטי שבת 9.6 10
  חורשת מריפוסה (עצי סקויה) ונסיעה מונטרייו. לינה במונטריי. לכיון מונטריי 3-4 שע' א 10.6 11
  סיור בשמורת פוינט לובוס כולל פוינט לובוס, גשר ביג סר, שמורת ג'וליה ? ושמורת ?limeklin –לינה במונטריי מונטריי ב 11.6 12
  איזור כרמל לינה בסן פרנסיסקו כרמל ג 12.6 13
  הפלגה מרציף הדייגים של סן פרנציסקו לשיט אל מתחת לגשר שער הזהב וסביב כלא אלקטראז סיור באי אלקטרז טיול וארוחה ברציף הדייגים
  סן פרנסיסקו ד 13.6 14
  פארק גולדן גייט, והטווין פיקס. סן פרנסיסקו ה 14.6 15
  רחוב לומברד, הוא רחוב הפרחים -התלול והמפותל, נראה את בנין עיריית סן פרנציסקו, נחצה את פארק ה"גולדן גייט", ונצפה על העיר מהגבעות התאומות. נבקר בעיר הסינית המפורסמת ביותר בעולם ונסיים בתצפית מאי המטמון או מגשר המפרץ. סן פרנסיסקו ו 15.6 16
  בלילה טיסה לניו יורק סן פרנסיסקו שבת 16.6 17
  ניו יורק א 17.6 18
  ניו יורק ב 18.6 19
  ניו יורק ג 19.6 20
  טיסה הביתה ניו יורק ד 20.6 21

  1. אתי, מאד קשה לי להבין את התכנית מהטקסט הזה. ניסיתי, אבל יש ימים שם שלא ברור איפה אתם לנים ומה עושים. אם אפשר לכתוב אותה בצורה פשוטה יותר, רק מספר יום בטיול ואיפה לנים, זה יעזור. תודה.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *