כביש 1 בקליפורניה נסגר לתנועה

עידכון יולי 2018: אחרי חסימה שארכה כשנתיים, הכביש נפתח שוב לתנועה לכל אורכו. 
כמו שקורה לפעמים בחורף גשום במיוחד, חלק מכביש 1 בקליפורניה התמוטט. מזג האוויר הקשה נמשך וכרגע מחכים לראות מה יהיה היקף הנזק הסופי. ככה זה נראה אתמול. והנה תמונה מימים טובים יותר, מהטיול שלנו בשנת 2011.

כביש 1 בימים טובים יותר... בטיול שלנו בשנת 2011

לאלו מכם שנוסעים באפריל-מאי ומתכננים לנסוע בכביש 1, אני ממליצה בחום לשנות תכניות ולבחון מחדש את המסלול. קטע הכביש שסגור כרגע הוא זה שבין מונטריי לסן לואיס אוביספו, כלומר איזור ביג סר. נכון להיום, גם שמורת פוינט לובוס סגורה בגלל חשש לפגיעות נוספות בתשתיות, אבל סביר להניח שתפתח בהמשך. הבעיה העיקרית היא בקטע כביש דרומי הרבה יותר, אבל יש עוד נקודות בהן יש מפולות קטנות.

עידכון. נכון למאי 2017, קטע הכביש שנותר סגור הוא בין העיירה Ragged Point לבין העיירה Gorda. אין כרגע צפי לפתיחה של הקטע הזה בקיץ 2017.

מה כן תוכלו לעשות בטיול שלכם?

קודם כל, תבדקו את התנאים סמוך יותר למועד הנסיעה. כאן אפשר לראות את תנאי הכביש ומה סגור ומה לא.

מי שנוסע בפסח, יכול בהחלט להשאיר את מונטריי בתכנון ולהנות מנופי ביג סר באיזור כביש 17 המייל וכנראה גם בשמורת פוינט לובוס. אפשר להגיע עד גשר Bixby (הגשר שבתמונה) ואז לחזור למונטריי.

אל תבנו על המשך הנסיעה דרומה עד לוס אנג'לס. תצטרכו לנסוע ממונטריי מזרחה ולעלות על כביש ה-101 או על האוטוסטרדה של כביש 5 ומשם תוכלו, אם מאד תרצו, להגיע לסן לואי אוביספו להמשך נסיעה בכביש 1 עד לוס אנג'לס. לדעתי, ותרו על הקטע הזה של כביש 1. הוא הכי פחות מרשים והכי צפוף באיזורים עירוניים. ה"אטרקציה" העיקרית בו היא העיירה סולבנג שיש בה "אווירה" דנית (מלשון דנמרק) אבל מניסיוננו האישי, ממש לא שווה את העיקוף בחזרה לכביש 1. אישית, הייתי מוותרת הפעם על הנסיעה בכביש 1, למעט ביקור של טיול כוכב בחלקו הצפוני, ממונטריי ובחזרה אליה.

תהנו ממונטריי ומשם סעו ללוס אנג'לס. את היומיים שהתכוונתם להקדיש לכביש 1 אפשר לנצל לטובת ביקור מעמיק יותר בסן פרנסיסקו ומונטריי, או לחלופין לביקור בפארק סקויה אנד קינגס בדרך ללוס אנג'לס.

183 comments

 1. היי ענת,
  האם לפי הבנתך כביש מספר אחד נפתח לתנועה בכל חלקיו ואפשר לנסוע מסן פרנסיסקו עד לוס אנג'לס?אם לא, מה עוד נותר סגור? לפי מה שאנ רואה במפות של גוגל, ניתן לנסוע כבר.

  תודה מראש

  1. הי, הכביש פתוח לכל אורכו. עדכנתי כרגע גם בפוסט. ותמיד טוב לבדוק בגוגל מפס – הוא יכול להראות גם עיכובים בתנועה וכו'.

  2. הי ענת
   אנחנו זוג בני 45 ושני נערים בני 14 ו 15 שרוצים לשלב צפיה בשני משחקים של ה NBA וטיול. משחקים בסן פרנסיסקו ולוס אנג'לס וטיול בינהם. ככל הנראה נוכל לצאת לשבועיים וחצי באוקטובר שנה הבאה בגלל אילוצי עבודה ולימודים של הילדים.
   האם העונה והזמן המודצב נראים לך כמו תרחיש אפשרי?

   1. הי חופית,
    אני לא מבינה יותר מדי ב-NBA. אני יודעת שמרץ זה שיא עונת הכדורסל בארה"ב, אבל לא בטוחה מתי היא מתחילה. תבדקו מתי יש משחקים שמעניינים אתכם. בעיקרון, אפשר בשבועיים וחצי לטייל בקליפורניה, כולל שילוב של משחקים וזו עונה מצוינת. אם תכנסו להרים (יוסמיטי) יהיה קריר, אבל זה ממש בסדר גמור ועדיין לא קר מדי (בהנחה שלא תיפלו על איזו סופת שלג מוקדמת חריגה במיוחד).

 2. היי ענת
  אני מתכנן נסיעה לכשלושה שבועות מסוכות 23.9 (5 מבוגרים ותינוקת בת שנה וחודשיים).
  אשמח לחוות דעתך אם כדאי לשנות משהו .
  4-5 ימים בניו יורק וטיסה לוגאס
  2 לילות וגאס
  מוגאס על דרך לעבור בסכר הובר ולהמשיך בנסיעה לכיוון סן פרנסיסקו .
  איפה כדאי ללנון בדרך? האם כדאי לראות את הגנרל שרמן או לוותר ולהכנס ליוסימיטי? (אנחנו פחות בקטע של מסלולים רגליים או לינה באוהלים)
  3 ימים בסן פרנסיסקו ונסיעה על כביש 1 לללוס אנגלס
  לילה במונטריי
  לילה במורו ביי
  2-3 לילות לוס אנגלס והביתה .
  האם היית משנה משהו ? אולי מוגאס ללוס אנגלס ואז סן פרנסיסקו ? או לנחות בסן פרנסיסקו ולחזור הביתה מוגאס?

  תודה רבה

  1. הי אסף,
   מתכונת כזאת של חמישה מבוגרים מחייבת תכנון מהודק יותר, לדעתי. ההתנהלות איטית ומורכבת יותר. אתם חייבים להושיב את המסלול בצורה מסודרת על גיליונות אקסל ולראות כמה שעות נהיגה זה בכל יום (אל תשכחו להוסיף עשרים אחוז להערכות גוגל) ולראות שזה בכלל זמן נסיעה שאתם יכולים לעמוד בו באופן ריאלי עם תינוקת. בפרט אם התכנון הוא להכנס כולם ברכב אחד (זה קשה יותר כשצפוף). לשלב את סקויה או יוסמיטי דורש פשוט עוד זמן. השאלה אם יש לכם. שוב, להושיב על ימים בצורה מסודרת ולבדוק. אין ברירה.

   1. תודה ענת
    אכן סידרתי באקסל , חילקתי את הנסיעות כך שזה לא יהיה מעל ל 3- 3.5 שעות ליום , חוץ מיום אחד נסיעה של 4 שעות מהשרמן למורו ביי. אכן התכנון הוא לפי גוגל , 20 אחוז זה סטיה יחסית גבוהה , טוב לדעת.
    החלטנו להוריד את לוס אנגלס , המסלול כרגע הוא כזה:
    5 לילות ניו יורק
    3 לילות וגאס
    לילה ב mojave (רק כי הנסיעות ארוכות , לא מכיר את המקום) אם יש לך המלצה אחרת , אשמח.
    לילה בטרי ריבר – כנ"ל , וכי זה קרוב לשרמן .
    לילה במורו ביי
    לילה במונטריי
    3-4 לילות בסן פרנסיסקו
    מה דעתך ?
    תודה

   2. הי אסף,
    הלילה הזה ב-Mojave בעייתי. אסביר למה. מצד אחד, עדיף לך באמת להמנע מנסיעות ארוכות. מצד שני, יוצא לך שם יום שבו תסעו 4-5 שעות ואז אתם מגיעים לחור בקליפורניה הלוהטת ולא עושים כלום כל היום. קצת ביזבוז של יום. מה שהייתי עושה במקום זה לסמן כמה מקומות אפשריים ללינה בדרך, כולל בת'רי ריברז עצמה. ואז לנסוע ולראות באותו היום עד כמה מצליחים להתקדם. אולי יפתיעו אותך ואחרי ארוחת צהריים בדיינר ממוזג תוכלו להמשיך עוד שעתיים-שלוש ולגמור את קטע הדרך הזה. ואז למחרת יהיה לכם יום שלם ומלא בפארק סקויה, שתוכלו להגיע בו מגנרל שרמן עד גנרל גרנט ולטייל בכל הפארק, כולל עצירות במרכזי המבקרים וכמה מסלולים רגליים קצרים. בסוף היום, תוכלו ללון באיזור Fresno אם תצאו מהיציאה של גנרל גרנט.
    אגב, בהרכב שלכם, אני מתלבטת לגבי כביש 1. זה כביש עם הרבה פיתולים והנסיעה בו איטית וארוכה. אני מקווה שמבחינת התינוקת זה לא יהיה בעייתי. כשנסענו עם הבן שלי שהיה בן 7 זה גרם לו למחלת נסיעה משמעותית. אם יש לכם בחבורה נוסעים שרגישים לזה, הייתי שוקלת להתחבר למונטריי בדרך הרגילה ואז להיות בה יומיים בנחת.

  2. היי ענת
   התכנון הנוכחי הוא 3 לילות בוגאס ואז נסיעה מוגאס על כביש 1 לסן פרסנסיסקו.
   לילה בביקרספילד/טרי ריברס
   לילה בפרנסו
   לילה במורו ביי/סן סמיון
   לילה במונטריי
   3 לילות בסן פרנסיסקו
   השאלה האם הגנרל שרמן שווה את הסטיה מהדרך או שהחוויה דומה בביג סר ועדיף לוותר ולחסוך לילה לטובת עוד לילה בוגאס או סן פרנסיסקו ?
   ומה דעתך על האקווריום במונטריי?
   תודה

   1. הי אסף,
    אין קשר בין החוויה בסקויה אנד קינגס לחוויה במונטריי. איזורים שונים עם נופים שונים. אם שווה או לא, קשה לי לאמר. זה מוסיף לכם נסיעה ולא יהיה לכם באמת הרבה זמן לחוות את הפארק (שיש בו הרבה יותר מעץ אחד מן הסתם).
    לגבי מונטריי, האקווריום שם נחשב אחד המרשימים בארה"ב. מתאים מאד גם לילדים (יש שם איזורים גם לילדים קטנים) ולכל מי שאוהב אקווריומים. יש עוד דברים נחמדים במונטריי. למעשה, אם הייתם מורידים את היום בסקויות, הייתי מעבירה אותו למונטריי. כך יהיה לכם מספיק זמן גם לטייל קצת באיזור ולא לעבור בו בחטף. תוכל לקרוא כאן עוד על מונטריי ומה יש לעשות בה.

   2. תודה רבה ענת
    פשוט הבנתי שיש סקויות גם בביג סר לכן חשבתי שהחוויה תהיה דומה.
    ע"פ התכנון יציאה מויסאליה לגנרל שרמן והמשך ללינה בפרסנו או אפילו עד סן סמיון אפשרי ביום אחד (ע"פ גוגל). האם לדעתך החויה תהיה מספקת בנסיעה בפארק (אנחנו פחות בקטע של מסלולים רגליים) ?
    בנוסף ע"פ התכנון אפשר בנסיעה מסן סמיון כולל דרך 17 מייל להגיע למונטריי בצהריים וכך גם להספיק את האקווריום ויהיו עוד את שעות הבוקר למחרת במונטריי לפני יציאה לסן פרנסיסקו .
    שאפתני מידי לדעתך ?
    תודה שוב

   3. כן, לדעתי האישית זה לחוץ. לא כיף לטייל בלחץ כשהעיניים על השעון.
    בסקויה אנד קינגס המסלולים לעצים קצרים יחסית וחבל לפספס אותם. זה כולל כניסה לתוך גזע עץ שנפל למשל ובכלל להתקרב קצת אל העצים הגדולים באמת.
    לשיקולכם, בסופו של דבר. אולי לכם כן מתאים טיול בקצב מהיר בלי עצירות. רוב האנשים מעדיפים להאט קצב, לעצור לקפה וארוחות וכד'.

 3. היי
  קודם כל תודה רבה על המידע . אנחנו שלוש בנות , גיל 22 ויש לנו שבועיים וחצי .
  מנסה עדיין להבין איזה נקודות בכביש חסומות ומה זה אומר . אשמח להסבר לגבי החסימה .
  בכל מקרה כרגע התכנון שלנו הוא לנחות בסן פרנסיסקו להיות שם יומיים ואז ליוסמיטי לכמה ימים , אחר כך לכיוןן מונטריי שם לבלות כמה ימים ואז השאלה היא אם יש טעם לרדת לbig sur , האם החלק בין מונטריי עד לחסימה בlucia הוא החלק היפה של כביש 1 ? כי אני רואה שדרומה משם הכבישים חסומים .
  והאם כדאי אחר כך להמשיך לmorro bay ? כי זה מצריך מצריך לרדת מכביש 1 ולעשות שם עיקוף.

  התכנון הוא סן פרנסיסקו -> יוסמיטי -> מונטריי -> ביג סר ? -> מורו ביי ? -> סקויה פארק -> סאנטה מוניקה

  1. הי מיכל,
   בדיוק עידכנתי בפוסט שיש צפי לפתיחה בסוף יולי, אם זה משנה לטיול שלכן.
   הסבר לגבי החסימה יש כאן בפוסט 🙂 הכל מוסבר. את יכולה גם פשוט לנסות להעביר את המסלול בגוגל מפס והוא לא יאפשר להעביר אותו בקטע החסום.
   כמו שכתוב בפוסט, אפשר לראות את הביג סר מהצד של מונטריי ואכן אז לעשות עיקוף, אם רוצים להגיע למורו ביי ולחלק הדרומי של כביש 1. לא חובה. תלוי במה אתן רוצות לעשות בדיוק.

  2. היי תודה רבה !
   מקווה שהכביש ייפתח עד אז .
   עוד שאלה נוספת , מאמינה שזה קשור להעדפה אישית אבל אשמח לדעתך בנושא .
   אנחנו מתלבטות אם לשכור וואן שאפשר לישון בו , שזה מאוד נחמד בעיקר בכל הפארקים אבל במקומות כמו מונטריי זה קצת תוקע כי לא נראה שיש פארקים לישון בהם בתוך העיר ואם לא אז צריך למצוא הוסטל ולהתנייד רגלית או תחבצ בערים .
   או לשכור רכב ולבנות רק על שינה בעצם בהוסטלים או באוהל בפארקים .
   אין ספק שוואן זה יותר יקר אבל מוכנות לשלם את המחיר , השאלה אם נסתדר בלמצוא פארקים וחניונים ?

   1. הי מיכל, ואן שאפשר לישון בו זה בעצם קראוון? זה מה שנקרא Class B אם אני לא טועה. אתן לא יכולות לישון בו סתם בכל מקום. בטח לא בתוך העיר וגם לא מחוץ לעיר. זה מחייב סייט בקמפגראונד כך שזה בודאי לא מוזיל. קלאס בי גם מתאים לדעתי רק לשני אנשים ואתם שלוש. מה שאומר שתצטרכו קראוון Class A, שזה בעצם הקראוון שבדרך כלל מטיילים שוכרים. אני לא יודעת אם משכירים כאלו בגילכן ואם כן, אני מניחה שהמחיר, כולל הביטוחים יהיה מאד מאד גבוה. תבדקו, אבל לדעתי זו אופציה יקרה מאד מבחינתכן.
    לטיול בארה"ב כדאי מאד רכב. אי אפשר לעשות את כביש 1 בתחבורה ציבורית ובאופן כללי, טיול קליפורניה קלאסי זה ברכב. זה יעלה לכן יקר כי אתן מתחת לגיל 25 אבל אין הרבה מה לעשות. תשוו מחירים בין כל הסוכנויות ותמצאו את הדיל הטוב ביותר. לינות זה פחות בעיה. יש המון מוטלים/הוסטלים בכל מקום. אוהלים זה דווקא נראה לי פחות חסכוני בטיול קצר כי צריך להשקיע בציוד עצמו (אוהל, מזרנים וכד'). אם הרכב מייקר לכן את הטיול ואם עדיין אין לכן טיסות, לדעתי טיילו הפעם במזרח ארה"ב, טיול ערים בעיקרו שיכלול את ניו יורק, בוסטון, וושינגטון די.סי. אלו מקומות שאפשר להתנייד בהם בתחבורה ציבורית. לחלופין, קחו טיול מאורגן לצעירים לפארקים הלאומיים שיוצא וחוזר לסן פרנסיסקו.

  3. היי!
   מתכננים טיול באוגוסט עם ילדה בת שנתיים.
   התכנון המקורי היה סן פרנסיסקו (~ 4 ימים) > יוסמטי פארק (~ 3 ימים)> עצירות על כביש 1 > לוס אנג'לס > ניו יורק
   נראה שישארו לנו כמה ימים (סביב 7-10) שאנחנו מתלבטים מה לעשות בהם (אפשרי גם לעבור למדינה/ אזור אחר). לפי מה שהבנו אין יותר מדי ה לעשות בלוס אנג'לס (אנחנו חושבים לוותר על האטרקציות בסגנון דיסני ויונברסל בגלל שלא חושבים שמתאימים לגיל של הילדה).
   האם יש לך המלצות מה לעשות עם הימים הנוספים שנשארו לנו?

   1. הי תותי,
    לא כל כך הבנתי כמה ימים יש וכמה אתם מקדישים לכל מקום. בכביש 1, שווה לעצור ליומיים במונטריי ואז עוד לילה אחד בהמשך הכביש. אפשר בהחלט לשלב גם את סן דייגו לעוד יומיים. אם באמת מה שיש לכם זה עודף של 7-10 ימים, אז הייתי שוקלת הרחבה צפונה לביקור ב-redwoods national park ואולי אפילו גם lassen national park ולייק טאהו. אבל שוב, צריך לראות שבאמת יש לכם את מספר הימים האלו ולתכנן בצורה מאד מדוייקת את הנסיעות כדי לא להעמיס יותר מדי.

 4. היי ענת

  תודה על הבלוג!
  שאלת תכנון קטנה… אנחנו נוסעים ביולי עם שני ילדים קטנים (3 ו5) ל10 ימים (נטו), נוחתים בוגאס וממריאים מוגאס.
  אנחנו מתלבטים האם שווה לעשות את הנסיעה לסן פרנסיסקו ולהנות מיומיים בעיר + כביש 1:
  וגאס (2) -> כביש 1 (2) -> סן פרנסיסקו (2) -> כביש 1 (או אולי כדאי לחזור בדרך אחרת?) (1) -> לוס אנגלס (2.5) -> וגאס
  האם זה עמוס מדי וכדאי להשאר במשולש וגאס -> לוס אנגלס -> סן דייגו -> וגאס?
  יש לך המלצות אחרות? (הטיסות כבר סגורות ואין אפשרות לשנות נמל"תים…)

  תודה!

  1. הי דני, המסלול ה"קלאסי" לדרום-מערב ארה"ב הוא זה של משולש סן-פרנסיסקו-לוס אנג'לס-וגאס. ככה נראה המסלול והוא אורך לפחות שלושה שבועות. בין השלוש, דווקא לוס אנג'לס לדעתי פחות מעניין וסן פרנסיסקו יותר. אבל הכל תלוי בכמה זמן יש לכם.
   בכל מקרה, ממש אין טעם לנסוע את כביש 1 פעמיים. למען האמת, עם ילדים בגילאים שלכם, לא הייתי עושה את כל כביש 1 בכל ימקרה. זו נסיעה יחסית איטית של משהו כמו עשר שעות, כשחלק ניכר מהדרך מפותל מאד. לילד שלי זה עשה בחילות רציניות בנסיעה כשהיה בן 7 ועם ילדים, ככל שהם קטנים יותר, הם יותר נוטים למחלת נסיעה. יומיים במונטריי (מקסימה לילדים!) שיכללו נסיעה של שעה דרומה בכביש 1 וחזרה זה נראה לי אחלה בתור היכרות עם נופי הכביש.
   ושוב, אם בכלל לעשות את הסיבוב, תלוי בכמה זמן יש לכם ובקצב שלכם כמשפחה.

 5. היי ענת,
  אני נוסעת בספטמבר לארה"ב לחודש כאשר 12 יום מתוכם זה הצד המערבי. נוחתים בסן פרנסיסקו ל3 ימים, משם שוכרים רכב לכיוון לוס אנג'לס, לילה לינה בסן סמיאון, 3 ימים בלוס אנגל'ס, יומיים בסן דייגו ועוד 3 ימים בלאס וגאס.
  השאלה שלי היא, אם אנחנו נוסעים מסן פרנסיקו ועוצרים לילה בסן סמיאון, הבנתי ממה שכתבת כאן לאנשים שלא כדאי לנסוע דרך כביש 1 כי גם ככה אחר כך נצטרך לבצע עיקוף בגלל המקטע החסום. האם מסן סמיאון לכיוון לוס אנג'לס כדאי להתחבר לכביש 1? מה המקטע היפה שלו?
  תודה.

  1. הי קורל,
   נהוג לאמר שהקטע היפה של כביש 1 הוא דווקא הצפוני, באיזור מונטריי. אם חשוב לכם לבקר בטירת הרסט, אז סן סימאון הוא היעד הנכון לכם. אם לא, הייתי מחליפה בביקור במונטריי וצפון כביש 1 עם לינה במונטריי. האידיאלי כמובן זה לילה במונטריי + לילה בסן סימאון. לא יודעת מה התכניות שלכם בלוס אנג'לס, אבל זו אולי להוריד משם לילה לטובת כביש 1?

   1. שלום ענת
    אנחנו זוג בשנות ה 60, בפעם הראשונה בארצות הברית.
    הטיול שלנו מתחיל בסאן פרנסיסקו מה 16/7 וחוזרים מדנוור ב 1/8.
    בעקבות המידע שראיתי בבלוג שלך לגבי חסימת כביש 1 שיניתי מעט את הזמנת בתי המלון.
    עדיין אני שומרת על האפשרות הראשונה . השינוי היחיד הוא בין תאריכים 19/7-21/7 ובפירוט ארשום את שתי האפשרויות.
    אודה להתייחסותך .
    המסלול:
    16/7-18/7 סאן פרנסיסקו.ללא רכב. ב 18 אוספים את הרכב ונוסעים למונטריי.
    -18-19/7 לינה במונטריי
    אפשרות 1: 19-21/7 לינה במדונה אין בסן לואיס אוביספו ( לפני שידעתי על החסימה בכביש)
    אפשרות 2: 19-20/7- לילה נוסף במונטריי, 20-21/7 לינה בסאן סמיון. ביקור בטירת הרסט, ב 21 בבוקר ונסיעה ללוס אנג'לס.
    21- 23 לוס אנג'לס.
    23- 25 לינה בלאס וגאס. ב 25 נסיעה ללינה בספרינגדייל.
    25-26 zion park ונסיעה ללינה בברייס.
    26-27 לינה בברייס.
    27-29 לינה בפייג'.
    29-30 לינה בוויליאמס.
    30-31 טיול בעיירות ( אודה לך אם תוכלי לכתוב לי באיזה עיירות כדאי לעבור ).
    30-31 בדרך חזרה לוגאס לינה על נהר קולורדו ב Laughlin
    31/7-1/8 לינה בלאס וגאס.
    ב 1/8 טיסה לדנוור לביקור משפחתי.
    בדנוור נהיה כשבוע, אשמח לשמוע המלצות היכן כדאי לבקר בסביבה, טיולי כוכב.
    תודה רבה לך על המידע הרב שאת משתפת ועוזרת
    אינה

   2. הי אינה,
    הטיול נראה בסדר גמור, ואולי אפילו טיפה מרווח מדי. מצד שני, ציינת תאריכים חופפים עם הלינה, כך שאני לא בטוחה לגמרי איך אתם מחלקים את הימים בין המקומות. באופן כללי, קחו בחשבון שביקור בברייס זה סדר גודל של חצי יום, אלא אם כן אתם מתכננים על יותר ממסלול הליכה אחד. אפשר בעיקרון לצאת מספרינגדייל בבוקר, לבקר בברייס ואז להגיע ללינה בפייג'. כנ"ל בין פייג' לוגאס. בעיקרון, אפשר ביום אחד, אבל אני מניחה שאתם רוצים לבקר בגרנד קניון. אם ככה, אפשר להוסיף לילה אחד באמצע, אבל ממש אין צורך ביותר. הייתי מקדישה את הבוקר בפייג' לעוד משהו מעניין (נניח הורסשו בנד או מרכז המבקרים של סכר גלן) ואז יוצאת בנינוחות לגרנד קניון ולנה שם או בוויליאמס. למחרת, מוויליאמס לוגאס זה יום אחד לא עמוס. בדרך שווה לעשות את העיקוף של כביש 66 דרך העיירות Seligman ו-Oatman וזהו, מגיעים משם לוגאס. זה יום אחד לא לחוץ בכלל. אין מה לעצור ב-Laughlin ללינה.
    בדנבר, אם אתם מוגבלים לטיולי כוכב (כלומר, לא לוקחים רכב ויוצאים לסיבוב של 4-5 ימים), אז מקומות אפשריים זה Colorado Springs, עלייה להר Pikes Peak, וכמובן Rocky Mountain National Park. ויש גם את האטרקציות בדנבר עצמה. מוזמנים לראות סיכום אחד הביקורים שלנו באיזור מתחיל כאן.

   3. ענת יש טעות בתאריך החזרה מדנבר. אנחנו טסים מלאס וגאס לדנוור ב 1/8 ולא חזרה לארץ מדנוור.
    תודה

   4. תודה רבה ענת על תשובתך המפורטת.
    הייתי גם רוצה לדעת מה את היית מעדיפה בין 2 האפשרויות להלן. . בתי המלון לשתי האפשרויות משוריינים עם אפשרות ביטול.
    יאפשרות 1: -19/7-18/7 לינה במונטריי וב 19 לחודש טיול באזור מונטריי ןאחר הצהריים נסיעה למלון מדונה אין. 19-21/7 לינה במדונה אין בסן לואיס אוביספו ( לפני שידעתי על החסימה בכביש)
    או
    אפשרות 2: 18-20/7- לינה במונטריי וטיולים בסביבה, ב 20/7 בערב הגעה לסן סמיון ללינה 20-21/7 לינה בסאן סמיון. טירת הרסט, ב 21 בבוקר ולאחר הביקור בטירה נסיעה ללוס אנג'לס.
    תודה רבה

   5. הי אינה,
    אם חשוב לכם לבקר בטירת הרסט ובחלק הדרומי של כביש 1 אז אפשרות שתיים. הכל תלוי כמובן בהעדפות שלכם ובתכנית הכוללת. אם לא רוצים טירת הרסט ומוותרים על החלק הזה של כביש 1, אז אופציה 1 או אפילו לנסוע ישירות ללוס אנג'לס ביום אחד על הכביש המהיר.

 6. ענת שלום,
  אשמח לעזרתך. בעלי ואני מתכננים טיול בסוף חודש מאי מסן פרנסיסקו לסן דייגו דרך כביש 1.
  לא הבנתי בדיוק אלו מקטעים סגורים, ועל מה אצטרך לוותר בשל כך.
  התכנון בגדול: מונטריי, כרמל, סן סימיון, סנטה ברברה, סולוונג. על מה את ממליצה לא לוותר ומה לא נוכל לעשות?
  תודה רבה

  1. הי אורנה,
   אין מקטע ארוך סגור, אלא חסימה בכביש. זה אומר שאם נוסעים דרומה ממונטריי מגיעים מתישהו לנקודה שהכביש נגמר ואז צריך לנסוע בחזרה ולעשות עיקוף. תוכלו להגיע לכל המקומות שברשימה, רק שנוספו לכם שעות נסיעה בשביל העיקוף. לתכנון שציינת רצוי ממילא להקדיש לפחות יומיים ואפילו שלושה (בעיקר למונטריי וצפון כביש 1). תראו מה מזה ממש חשוב לכם ושלבו במסלול שלכם בהתאם.
   ממליצה גם לפתוח גוגל מפס ולהזין את המסלול. גוגל יראה לכם איפה החסימה בדיוק.

  2. היי ענת, אשמח לעזרתך, אנחנו שני זוגות בגילאי 50 שמתכננים נסיעה של שבועיים בלבד בספטמבר השנה מאילוצי עבודה וילדים..המסלול הראשוני שתכננו מדבר על נחיתה בסן פרנציסקו השכרת רכב שכור- כביש 1 , לוס אנגלס, לאס וגאס- טיסה לניו יורק לשלושה ימים לפחות ומשם הביתה. ברור לי שהמסלול צפוף לשבועיים לכן אשמח לקבל המלצה על חלוקת ימים ואתרים שאסור לפספס בדרך

   1. הי גילי,
    בהנחה שאתם רוצים לשלב טבע (יוסמיטי, כביש 1 וקצת טבע ליד וגאס) זה מסלול לשלושה שבועות, כרגע יש לכם זמן רק לעירוני וגם זה קצת צפוף.
    1-3 סן פרנסיסקו
    4-5 כביש 1
    6 לוס אנג'לס
    7 נסיעה לוגאס
    8-9 וגאס
    10 כבר אתם טסים לניו יורק

    לא תבקרו ביוסמיטי ולא בזאיון או ברייס או בגרנד קניון. לעניות דעתי, מיותר להגיע למערב בשביל מעט כל כך ועוד שרובו עירוני. במקום סן פרנסיסקו ולוס אנג'לס, תרחיבו במזרח ובקרו בוושינגטון די.סי. ובוסטון ביקורי עומק מעניינים. אולי אפילו תשלבו את פארק לאומי שננדואה ליד וושינגטון ואת האמיש בפנסילבניה. חבל להגיע עד למערב, טיסות כל כך ארוכות ויקרות ותוספת ג'ט לג משמעותית, בשביל כמה ימים בערים.

  3. שלום ענת
   כתבתי לך לגבי שתי אפשרויות של הטיול שלנו עקב החסימה בכביש.
   יתכן ואת לא בארץ, כי לא ראיתי פרסום פוסטים בתקופה האחרונה.
   או שבמקרה לא הגיע אליך מה שכתבתי?
   בברכה
   אינה

   1. הי אינה,
    אנחנו בארץ כבר הרבה זמן, אבל יתכן שפיספסתי שאלה. לפי התוכנה כאן, לא אושרו תגובות קודמות שלך, אולי לא נקלט משום מה. את מוזמנת לשאול שוב 🙂

 7. הי ענת,
  אשמח לעזרה, אנחנו נוסעים בתחילת מאי . אנחנו משפחה של 5, ילדים בני 6,11,15.
  נוסעים ל 16 יום . הקצנו 3 לילות לנסיעה מ סאן פרנסיסקו ללוס אנגלס.
  נצא רק בסביבות הצהריים מסאן פרנסיסקו לכיוון מונטרי ונישן לילה ראשון שם.
  2 שאלות.
  1. באיזה מקומות בדרך כדאי לעצור ולכמה זמן , האם יש מסלול בין מונטרי לסאן סימון בלי לחזור למונטריי
  2. מכיוון שכביש 1 חסום היכן כדאי לישון את שני הלילות הנותרים ולא לסוע בדרך בשעות החשיכה במיוחד באיזור ביג סור.
  תודה מראש
  טלי

  1. הי טלי,
   1. לא. כרגע אין אפשרות לנסוע ממונטריי לסן סימאון בלי לחזור למונטריי. החסימה בעינה עומדת, לצערי.
   2. הייתי עושה שני לילות במונטריי ואז מטיילת ביום שבאמצע בביג סר. תחשבו מה אתם רוצים לעשות בשאר כביש 1. אם חשוב לכם להגיע לטירת הרסט למשל, אז נקודת הלינה הבאה תהיה איפשהו דרומית לשם, אחרי הסיור. אם אין משהו שמעניין אתכם באופן מיוחד בחלק הדרומי של כביש 1 ואתם רוצים לחוות את הביג סר לעומק (כולל טיולים רגליים) בהחלט אפשר גם לעשות שלושה לילות במונטריי ואז ביום האחרון לנסוע ללוס אנג'לס בכביש המהיר.

 8. היי ענת ותודה רבה על בלוג מקסים
  אנחנו טסים לסן פרנסיסקו בתחילת אפריל והתוכנית היא
  סן פרנסיסקו יום 1
  יוסמיט יום 1
  מונטריי כביש 17 מייל וכרמל יום 1
  פוינט לובוס ביג סר וסן סיימון יום 1
  משם להמשיך לסן דייגו ליום 1
  ולוואגס
  האם הכביש שסגור ישבש לנו את הטיול?
  האם לדעתך זה עמוס או שאנחנונמפספסים משהו?
  תודה רבה!

  1. הי אדוה,
   בהחלט עמוס מדי. רק יום אחד לסן פרנסיסקו? גם אין לכם בכלל זמן לנסיעה ממקום למקום. מסן פרנסיסקו ליוסמיטי זה 5-6 שעות נסיעה. אתם תבלו את היום השני שלכם בנסיעה עד יוסמיטי ובחזרה במשך 12 שעות? בין מונטריי לסן דייגו זה משהו כמו 8-9 שעות וזה בכביש המהיר. דרך כביש 1 (סן סימאון), זה הרבה יותר. מתי בדיוק תספיקו לעשות משהו בסן דייגו?
   אני מקווה שאני פשוט לא קוראת נכון את התכנית שהצעת, כי בשבוע פשוט אי אפשר לעשות את התכנית הזאת.
   העובדה שכביש 1 חסום בהחלט מפריעה לתכנית שלכם, אבל אם הכוונה היא לעשות את כל זה בשבוע, אז זו הקטנה שבבעיות…

 9. שלום ענת
  אנחנו זוג שמתכוונים להגיע לסן פרנסיסקו ב28/4 ואחרי 4 ימים להשכיר רכב ולעבור ללוס אנגלס כך שבדרך אמורים לעצור ללילה בסן סימיון, השאלה היא האם נוכל להגיע בכלל לסן סימיון בכביש 1 והאם הדרך לשם פתוחה מסן פרנסיסקו? והאם מסן סימיון נוכל להמשיך על כביש 1 עד ללוס אנגלס?

  תודה רבה לך על העזרה והטיפים!!

  1. הי שחר,
   לא תוכלו לנסוע ישירות ממונטריי לסן סימאון על כביש 1. תצטרכו להגיע דרך כביש ה-101 ואז תפספסו את הנופים של הביג סר (החלק הצפוני של כביש 1). מסן סימאון דרומה ללוס אנג'לס אין בעיה.
   הייתי מציעה לכם להקדיש לילה נפרד לעיירה מונטריי Monterey ומשם לטייל קצת באיזור הצפוני של כביש 1. למחרת, לצאת לכיוון כביש ה-101 ולהגיע לסן סימאון, אם חשוב לכם לבקר שם בטירת הרסט ובחלק הדרומי של הכביש. אם אין לכם יום נוסף, ההעדפה שלי היא לוותר על סן סימאון והחלק הדרומי ולהתמקד באיזור מונטריי.

 10. היי ענת
  מחר יוצאים מטרזנה לסן פרנסיסקו,תוכלי לעזור לנו בתיכנון?
  תודה רבה

  1. אני מניחה שאתם כבר אחרי 🙂 לוקח לי בדרך כלל כמה ימים להתפנות לענות לשאלות כאן וגם אז, זה לפי סדר הגעה. פחות מתאים לשאול שאלות מהיום למחר. מקווה שנהנתם!

 11. היי ענת,
  קודם כל המון מחמאות על הבלוג. מאד אינפורמטיבי, מעודכן ולעניין.
  אני מתכנן טיול משפחתי בספטמבר שיתחיל בסן פרנסיסקו ויסתיים בלוס אנג'לס.
  זו התוכנית שלי –
  סן פרנסיסקו – 3 ימים
  יוסמיטי -3 ימים
  מונטריי – 2 ימים(בעקבות החסימה בכביש 1 והמלצתך)
  לוס אנגלס – 5 ימים
  לאס ווגאס – 2 ימים
  יום אחרון – חזרה ללוס אנגלס וטיסה הביתה

  האם לדעתך עדיף לשנות את התוכנית הנ"ל ולנסוע כך – סן פרנסיסקו –> מונטריי –> יוסמיטי –> לאס ווגאס –> לוס אנגלס?
  כך אוכל להמנע מהנסיעה מלוס אנגלס ללאס ווגאס הלוך וחזור, ואולם תתווסף נסיעה ארוכה מיוסמיטי ללאס ווגאס?

  תודה מראש

  1. הי גולן, אני שמחה לשמוע שהאתר עוזר 🙂
   קח בחשבון בספירת הימים שלך את הנסיעות עצמן. בין סן פרנסיסקו ליוסמיטי הולך לך סדר גודל של יום וכך גם בחזרה מיוסמיטי לחוף. גם ממונטריי ללוס אנג'לס זה יום שלם שהולך על הנסיעה וגם מלוס אנג'לס ללאס וגאס זה חצי יום לפחות (ואולי יותר, תלוי מאיפה אתה יוצא בלוס אנג'לס ומצב הפקקים). מה שבפועל יוצא זה שאתה מנסה לדחוס טיול של 21 יום למסגרת של 16 יום וזה יותיר לך פחות זמן ממה שנדמה לך בכל יעד. בתור התחלה, אם אפשר להחזיר את הרכב ולחזור מלאס וגאס, עדיף. אבל מעבר לזה, מציעה להגדיל את מספר הימים או לחשוב איפה מקצצים במשולש הזה. לדעתי במקרה שלכם, המתבקש זה לקצץ את וגאס או לחלופין את יוסמיטי. הפארק אמנם מאד יפה אבל בספטמבר המפלים יבשים אז לא בטוח ששווה לנסוע עד שם בהנתן מסגרת הזמן הלחוצה שלכם. זה גם יפתור לך את הדילמה מבחינת תואי הנסיעה. כמובן, הכי טוב יהיה להוסיף עוד שבוע לטיול ואז המתווה השני שציינת עדיף כי הוא מעגלי ומעניין יותר.
   ממש ממש ממליצה לא לדחוס ולהשאר מודעים למרחקי הנסיעה הגדולים ממקום למקום. בפרט כי ציינת שמדובר בטיול משפחתי. בהצלחה!

 12. ענת שלום, אני ובעלי נוסעים לכשלושה שבועות. נוחתים בשיקגו וחוזרים מלוס אנגלס. אשמח לדעת איך לחלק את הימים ולאן כדאי להגיע. לאיזה איזור כדאי לשכור רכב.

  1. הי אורנה,
   אין לי מושג מהתיאור שנתת מה התכנית לטיול 🙂 ארה"ב ענקית ובין שיקגו ללוס אנג'לס יש חצי יבשת. מה בכלל התכוונתם לעשות בטיול הזה? מתי הוא בשנה? אפשר לתכנן 100 מסלולים שונים בערך כשאלו נקודות ההתחלה והסיום…

   1. אנחנו מגיעים לשיקגו באמצע/סוף יוני ומשם רוצים לטוס ללוס אנגלס או לבאן פרנסיסקו אשמח לקבל המלצה לאן כדאי להגיע. האם כדאי לשכור רכב בלוס אנגלס ולהחזיר באותו מקום, או שזה אותו דבר אם מתחילים בסאן פרנסיסקו.
    לאן כדאי להגיע נהיה שם כעשרה ימים.

 13. שלום ענת,אנחנו זוג בני 58 מתחילים בסן פרננסיסקו ומשם ללוס אנג'לס בכביש מס 1.(לילה 1 בדרך במונטריי, לילה שני בסולוונג)
  שאלה 1: האם הכביש יהיה פתוח בסוף יולי 2018?
  שאלה 2: מה הדברים הכי מעניינים שכדאי לראות?
  ברור לנו כי לא נוכל לראות הכול. הזמן לצערנו מוגבל ונשתדל לראות כמה שאפשר.
  תודה
  אביטל

  1. הי אביטל,
   התחזיות הנוכחיות מדברות על פתיחה ב-late summer. לא הייתי בונה על סוף יולי, אבל אולי תהיינה הפתעות לטובה.
   מבחינת מה אפשר לראות ולעשות, תלוי רק בכם כמובן. אישית, אני הייתי מתמקדת במונטריי, נשארת שם שני לילות ומבקרת בטיילת, באקווריום, בשמורת פוינט לובוס ואולי אפילו יוצאת לשיט לוויתנים לאורך הביג סר. לא חסר מה לעשות במונטריי במשך יום וחצי. אחרי הלילה השני, הייתי יוצאת בנתיב המהיר ביותר ללוס אנג'לס. מוזמנים לקרוא עוד על מונטריי ועל האטרקציות לאורך כביש 1 ולהחליט מה הכי מתאים לכם.

  2. שלום ענת, אנחנו 2 משפחות עם ילדים בגילאים 7-18. נוסעים ל-3 שבועות נטו בקיץ. כרגע מתכוננות טיסות ישירות ללוס אנגלס הלוך ושוב אבל עדיין ניתן לשינוי. מבקשים לשאול לגבי התכנון במיוחד החלק אחרי לאס ווגאס, עד כמה התכנון נכון גם בהתייחס לשינויים בכביש 1. תודה רבה.
   1. – יום ראשון – (נחיתה 6:00) – לוס אנגלס- לילה- מלון בלוס אנג'לס
   2. יום שני – יוניברסל לילה- מלון בלוס אנג'לס
   3. דיסנילנד, לילה- מלון בלוס אנג'לס
   4. נסיעה לכיוון הגרנד קניון. עצירה ו/או לינה – /calico, Needles, אוטמן, קינגמן (אפשר אאוטלט בדרך)
   5. – סליגמן – גרנד קניון – מגיעים בצהרים. לינה בתוך הגרנד קניון
   6. יום שישי – בוקר- גרנד קניון. נסיעה לפייג' בדרך קניון אנטילופ או אגם פאוול (לינה פייג')
   7. יום שבת – קניון אנטילופ או אגם פאוול . (לינה פייג')
   8. נסיעה לברייס . טיול ברייס. לינה ברייס קניון
   9. קמים בברייס, נסיעה לקניון ציון. טיול ולינה בציון (ספרינסדייל)
   10. השלמת ציון ונסיעה ללאס ווגאס
   11. לאס ווגאס . לילה- מלון בלאס וגאס
   12. לאס ווגאס – לילה- מלון בלאס וגאס
   13. יום שישי – עוזבים את לאס וואגס ונוסעים ליוסימיטי – לינה בלי וינינג (כניסה ליוסימיטי מצד מעבר טיוגה)
   14. יוסימיטי
   15. יוסימיטי ונסיעה לסן פרנסיסיקו
   16. סן פרנסיסקו לילה- מלון בסן פרנסיסקו
   17. סן פרנסיסקו – לילה- מלון בסן פרנסיסקו
   18. סן פרנסיסקו – לילה- מלון בסן פרנסיסקו
   19. עוזבים את סן פרנסיסקו, למונטה ריי. לילה- מלון במונטה ריי
   20. יום שישי – יום- ממשיכים את הטיול בכביש 1 . לילה –
   21. כביש 1, לוס אנגלס, לילה- מלון ליד שדה התעופה
   22. טיסה חזרה

   1. הי מיכל, לא תוכלו לנסוע ממונטריי ללוס אנג'לס דרך כביש 1 ולדעתי זה לא פיספוס גדול. לדעתי, את יום 20 תבלו את החצי הראשון של היום במונטריי וצפון כביש 1 (פוינט לובוס) ואז סעו לכיוון לוס אנג'לס בדרך הקצרה ביותר. עם לינה באמצע הדרך (או בפאתי לוס אנג'לס). זה ישים אתכם קרוב יותר לשדה התעופה ב-21 עם מספיק זמן לשופינג של היום האחרון ואולי איזה בילוי מעניין בלוס אנג'לס (סנטה מוניקה או להסתובב בהוליווד).

 14. היי,
  איזה חלק סגור כיום בכביש מס' 1 ומה הצפי שלו לפתיחה? אנחנו מתכננים לנסוע בספטמבר. כיצד ניתן להיערך לחלופות במידה ויהיה עדיין סגור?
  תודה,

  1. הי מייקי. החלק הסגור הוא דרומית למונטריי (בערך שעה נסיעה דרומה). הצפי משתנה אבל לדעתי כרגע מדברים על סוף קיץ 2018. עם קצת מזל תספיקו להיות בין הראשונים שיסעו בו. אבל יתכן גם שלא. כאן בפוסט יש הצעות לחלופות (בגדול – לטייל במונטריי וצפון כביש 1 ואז לצאת לכיוון לוס אנג'לס על ה-101).

   1. שלום ענת
    אני ואישתי טסים לווגאס ולאחר מיכן נוסעים לסן פרנסיסקו למשחק כדורסל רצינו להתיעץ איתך האם כדאי לעשות זאת בטיסה או באוטו כי אנחנו יוצאים מווגאס מ7/2 בבוקר וב8/2 בערב יש לנו את המשחק

   2. הי הראל, בין לאס וגאס לסן פרנסיסקו יש לכם 11-12 שעות נהיגה. אין בעיה לעשות את זה ביומיים של נהיגה (או אפילו ביום אחד מאומץ). מצד שני, אם אתם לא עוברים ביוסמיטי, אין הרבה מה לעשות או לראות בדרך, אז אולי יהיה עדיף באמת לעשות את זה בטיסה של שלוש שעות ולבלות את הזמן הנותר בסן פרנסיסקו. באמת שזה שיקול אישי – אני אישית מעדיפה לנהוג אבל רבים יעדיפו את הטיסה.

 15. היי

  אני מתכנן לטוס עם אשתי לאזור סן פרנסיקו (חייבים להיות בה עד 8.2). בגדול יש לנו מה-9.2 – 14.2 כשב-14.2 אנחנו כבר צריכים להתחיל לעלות על טיסות לארץ (עוד לא סגרנו) (סה"כ 6 ימים בכבישים נטו)

  קיבלנו כמה המלצות אני פשוט לא סגור על הימים שנדרשים ועל הניצול שלהם.
  האחת זה מסן פרנסיקו לצאת צפונה על כביש 1 לאיזור נאפה ולהמשיך עד Redwood National and State Parks
  כאשר יש אופציה אולי להגיע ל-Medford ומשם לקחת טיסה לסן פרנסיסקו ובחזרה לישראל.

  אופציה אחרת זה לרדת מסן פרנסיסקו על כביש 1 ועם כל האתרים המצויינים שתיארת פה בכתבה ולחזור לסן פרנסיסקו ולטוס לארץ. האם זה ימלא 6 ימים ?

  1. הי דור, אחלה איזור לטייל בו, כולל בחורף. בעיקרון, מסן פרנסיסקו לרדוודס זה יום נהיגה אחד מאומץ עד שמגיעים לפארק הדרומי מבין הארבעה שמרכיבים את הפארק הלאומי (בתנאי שלא מתעכבים לטייל בנאפה). משם, 3-4 ימים יאפשרו לכם לטייל בנחת ולחוות את האיזור. לסיים במדפורד יחסוך לכם יומיים נהיגה בחזרה (קח בחשבון כמעט חצי יום נסיעה עד מדפורד עצמה, מקרסנט סיטי). רק תוודא שבאמת אתם יכולים להחזיר את הרכב במדפורד, זו לא עיר גדולה במיוחד.
   כביש 1 יהיה עדיין סגור בקטע שדרומית למונטריי. אתם יכולים לעשות 2-3 ימים בנחת בסנטה קרוז ומונטריי. אפשר לטייל שם בחורשות רדוודס מרשימות (אם כי לא בליגה של הרדוודס הצפוניים יותר, פשוט כי יבש שם יותר), קצת חופים וטעימה מהנופים של ביג סר וצפון כביש 1. משם לרדת לאיזור לוס אנג'לס ולטייל שם ובסן דייגו ואז לחזור מלוס אנג'לס. זו תקופה מצוינת לשלב מקומות כמו ג'ושוע טרי נשיונל פארק ואפילו את עמק המוות ו/או טעימה מאריזונה. אפשר גם לוותר על סן דייגו ולסיים בטיסה מוגאס, או לחזור ללוס אנג'לס.

 16. היי, הבלוג שלך נראה מאוד מעמיק ועוזר ורציתי להתייעץ-
  אנחנו טסים ל15 יום באמצע מרץ (האם המזג אוויר בסדר?), אנחנו נוחתים בניו יורק וחשבנו ישר לטוס לסאן פרנסיסקו לישון שם יומיים ואז להמשיך על כביש החוף ולהגיע ללאס וואגס, אם יש דרך לא לעבור דרך לוס אנגלס? הבנתי גם שהדרך מכביש 1 בעייתי אז האם כדאי לטייל רק בחלק מכביש 1 ואז להמשיך ללאס ואגס? ואז משם לטוס לניורק ולבלות שם 5 ימים.
  אני תוהה האם זה מסלול ראלי ולא עמוס?
  תודה רבה

  1. הי אורנה,
   כביש 1 בין מונטריי ללוס אנג'לס לא צפוי להיות פתוח במרץ. אם אתם גם ככה מעדיפים לא להגיע ללוס אנג'לס, אז בכלל אין טעם. טיילו במונטריי וצפון כביש 1 ומשם סעו לוגאס. זה אם בכלל אתם מגיעים למערב. אישית, ממש לא נראה לי כדאי בשביל שבוע וחצי לטוס למערב. אלו טיסות ארוכות, מתישות ועם ג'ט לג. במילא אתם הולכים לראות בעיקר ערים בזמן הקצר הזה, אז בשביל מה בעצם לנסוע למערב? לא חסרות ערים מעניינות לפחות כמו סן פרנסיסקו ואולי אפילו יותר במזרח 🙂 ב-15 יום הייתי עושה שילוב של ניו יורק, וושינגטון, פילדלפיה ואולי בוסטון. לא צריך יותר מזה וחבל סתם לטוס עד למערב בשביל תקופה קצרה כל כך.

 17. ענת שלום רב,
  אנחנו זוג ומתכננים טיול של כ- 10 ימים בתחילת נובמבר – סן פרנסיסקו (4 ימים), נסיעה ברכב ללאס וגאס (3 ימים) ושהיה של 3 ימים בלאס וגאס.
  אנחנו מתכננים לצאת מסן פרנסיסקו, לעבור במונטריי וכרמל ולשיון באיזור, ביום השני להגיע עד סולבנג' ומשם לכיוון וגאס (לעבור דרך ההובר דאם).
  מאחר ואנו קצרים בזמן הייתי שמח אם היית יכולה לכוון ולתת לנו המלצות לגבי מקומות חובה לדעתך שכדאי לבקר בהם בתקופה זו ומאיזה מקום על כביש אחד כדאי לעבור לנסיעה מהירה לכיוון לאס וגאס.
  בתודה מראש,
  בועז

  1. הי בועז,
   כמה דברים, קודם כל, כמו שהדף הזה מתאר, כביש 1 עדיין חסום. אי אפשר לנסוע ממונטריי לסולבנג' בכביש 1. צריך לצאת לעיקוף ארוך ודי משמים ב-101. אם סולבאנג' היא היעד, זה מיותר. היא לא עד כדי כך מעניינת וממש לא מצדיקה תוספת של 5-6 שעות נהיגה. לדעתי, בלו באיזור מונטריי בנחת ואז צאו לוגאס בלי להתברבר עם כניסה לדרום כביש 1. הנה קישור למידע על איזור מונטריי. אפשר לבלות שם גם שבוע, בפרט אם מוסיפים את דרום עמק הסיליקון ואת סנטה קרוז, שבעצם מרכיבים יחד עם מונטריי את חצי האי מונטריי. יום וחצי יספיקו לכם לראות את מונטריי/כרמל עצמם, האקווריום, קצת טיול במזחים וביקור בפוינט לובוס. כשתסיימו, פשוט סעו לוגאס בדרך המהירה ביותר.

 18. היי ענת אנחנו מתכננים טיול באוקטובר (ירח דבש)
  המסלול:
  אחרי שבועיים במקסיקו מגיעים לוגאס
  וגאס (18-22 לאוק')
  נוסעים ברכב מוגאס ללוס אנגלס
  לוס אנגלס (22-24 לאוק')
  נוסעים ברכב לסאן פרנסיקו
  סאן פרנסיסקו (24-26 לאוק')
  טסים מסאן פרנסיסקו לוושינגטון
  וושינגטון (26-29 לאוק')
  נוסעים לניו יורק ברכבת
  ניו יורק (29 לאוק'- 5 בנוב')
  הביתה….

  אנחנו רוצים לנסוע מל.א לסאן פרנסיסקו אבל על כביש 5 שלוקח 5 וחצי שעות (אני מוותר על כביש 1 בגלל הבעיות בו ובגלל שזה נסיעה ארוכה ואנחנו לא מתעכבים יותר מידי בצד המערבי)
  השאלה שלי היא: שהבנו שבכביש 5 יש תשלום אגרה.
  האם יש נקודת עצירה לתשלום בדרך? או צריך לשלם מראש לכביש?
  בלי קשר מה דעתך על המסלול והאם הייית משנה משהו?
  תודה רבה ותעשו חיים באלסקה

  1. הי רועי, לא זכור לי שאי פעם שילמנו אגרה בכביש 5. אם יש אז זה משהו חדש יחסית. בכל מקרה, אין מה לחשוש מכבישי אגרה. מחזיקים קצת כסף מזומן ברכב (דולרים בודדים) וזה בסדר. בתכנון הטיול, אתה מחשיב את ימי הנסיעה בתור ימים בערים וזה לא ממש ככה. בערב אפשר קצת לטייל בעיר שמגיעים אליה, אבל לא יותר מדי. הנסיעה בין לוס אנג'לס לסן פרנסיסקו זה יותר מחמש וחצי שעות. זה 6-7 שעות במקרה הטוב (אם לא נקלעת לשעות של פקקים) ואם עוצרים לצהריים בדרך אז יותר כמו 8 שעות וזה די משבית באותו היום. זה לא יום שאתה יכול בבוקר לטייל בו בעיר שאתה יוצא ממנה.
   המסלול נראה לי בסדר אם מה שאתם רוצים לראות ולחוות זה ערים גדולות. אישית, אני מעדיפה במערב לחוות טבע והערים של המערב זה בונוס קטן בצד 😉

 19. הי ענת, תודה רבה על הבלוג, הוא מאוד עוזר לתכנון הטיול!! יש לי שאלות שאשמח שתעני עליהן..
  אנחנו טסים בספטמבר לארהב ונהיה כשבועיים וחצי בקליפורניה ווגאס ( נחיתה בסן פרנסיסקו והמראה מוגאס)
  כרגע התכנון לשבוע הראשון הוא כזה:
  7-10.9 סן פרנסיסקו ( נוחתים באיזור 18.00 בסן פרנסיסקו מישראל)
  10-12.9 יוסמיטי
  12.9-13.9 מונטריי
  ואז חשבנו להמשיך לכביש 1 עד לוס אנגלס

  עכשיו ראיתי שרשמת על החסימה של כביש 1 ושאת ממליצה לעשות את האיזור של מונטריי עד החסימה ובחזרה למונטריי.
  ראיתי גם שרשמת שיותר הגיוני אחרי סן פרנסיסקו לנסוע ישר למונטריי, משם ליוסמיטי ומשם ללוס אנגלס
  רציתי לשאול האם את ממליצה להחליף את המסלול לסן פרנססיקו- מונטריי- יוסמיטי- לוס אנגלס? ( עשינו הזמנות עם אופציה לביטול אז אם עוד יש מקום זה אפשרי)
  ואם כן, האם כדאי להחליף ל 2 לילות בסן פרנסיסקו ( יציאה 16.00 מסן פרנסיסקו ב 9.9) ואת השלישי להמיר למונטריי וכך יוצאים 2 לילות במונטריי?
  הבנתי שהקצוות של כביש 1 פחות מרשימים, אך ככה אפשר לחוות את כביש 1 בדרך מסן פרנסיסקו למונטריי..
  בנוסף,
  במידה ולא ניסע מסן פרנסיסקו ישר למונטריי דרך כביש 1, אלא נישאר בתכנית המקורית, חשבתי מכביש 101 לעבור לסולאנג וסנטה ברברה ומשם ללוס אנגלס-
  האם זה מומלץ? נשמע שזה מאוד מאריך את הנסיעה ללוס אנגלס אבל הבנתי שאלו מקומות יפים.
  שאלה אחרונה- האם זה נראה לך ריאלי לבלות חצי יום במונטרי (כולל 17 מייל ושמורת LOBOS POINT) ולצאת משם על הכביש המהיר לכיוון סנטה ברברה ביום אחד או שזה צפוף מדי?

  תודה רבה על כל העזרה!!!!

  1. הי סיון, אם אין לכם משהו מיוחד לעשות בלוס אנג'לס, הייתי פשוט מוותרת עליה. סעו מסן פרנסיסקו לאיזור מונטריי ובלו שם כמה ימים בצפון כביש 1. אחר כך סעו ליוסמיטי וצאו ממעבר טיוגה מזרחה לכיוון לאס וגאס. אם יש לכם זמן תוכלו לבקר ליד לאס וגאס בפארק זאיון ואולי גם ברייס.
   חצי יום זה מעט מדי לאיזור מונטריי ופוינט לובוס אז בהחלט כדאי להרחיב שם. לדעתי דרום כביש 1 (סנטה ברברה וסולבנג) לא מצדיקים הגעה במיוחד ועדיף להרחיב באיזור מונטריי.

 20. שלום ענת,
  לשמחתנו הרבה אנחנו טסים בשבוע הבא(25.7) לאהר"ב ל5 וחצי שבועות שמתוכננים כך:
  שבוע בחצי בניו יורק.
  3 שבועות במערב.
  ועוד שבוע אחד בשרלוט(ביקור משפחתי של סבתא של אשתי).
  אני בצבא ולקח הרבה מאוד זמן לאשר את החופשה הזאת ולכן את התכנון לכל הטיול התחלנו מאוחר מאוד לפני שבוע לערך.
  כרגע כבר תכננו שבועיים ואז שביררתי באינטרנט על כביש 1(לשבוע השישי) ראיתי את הידיעה הבאה וזה קצת הרס לי את התוכניות.
  התוכנית המקורית למערב:
  4.8-נחיתה בפינקס
  5.8-שבת בפינקס(אנחנו שומרי שבת)
  6.8-יציאה מוקדמת בבוקר לגרנד קניון תצפית מרכז מבקרים ומסלול קצר לתצפית הOoh Aah ושינה בוויליאמס
  7.8 גיחה קצרה לגרנד קניון להגיד להתראות ונסיעה לפייג תפית בפרסה וקניון אנטילופ ונסיעה לקאנב ושינה שם
  8.8-נסיעה לברייס קניון ביקור קצר עד 17:00 ונסיעה ללה וריקן ושינה שם
  9.8-טיול בזאיון פארק ושינה בלה וריקן
  10.8-טיול בזאיון פארק ונסיעה ללאס וגאס ושינה שם
  11.8 טיול בסכר הובר וקצת בעיר.
  12.8-שבת בוגאס
  13.8-נסיעה לעיירה ממות' לייק הגעה בצהריים המאוחרים טבילה במעיינות החמים וטיול בין האגמים שינה ממות' לייק.
  14.8-נסיעה לכביש מעבר טיוגה וטיול לאורך הכביש.שינה כרגע אין מקום.
  15-17.8-טיול ביוסמטי פארק ושינה באל פורטל.
  17.8-בערב נסיעה לסן פרנסיסקו.שינה שם.
  18.8-טיול בסן פרנסיסקו
  19.8-שבת בסן פרנסיסקו.
  20.8-למוטנריי טיול במונטריי אולי כניסה לאקוורים וטיול על החוף
  21-22.8-היה מתוכנן נסיעה על כביש 1 ושינה בסן סימון אך לפי מה שאני מבין בוטל
  22.8-שינה בלוס אנגלס
  23-26.8-טיול ברחבי לוס אנגלס(כרגע אין תכנון מדויק)
  27.8-טיסה לשרלוט.
  כמו שאמרתי השבועיים הראושנים הם מתוכננים היטב אך אשמח אם יש לך הארות תעירי את עייני אליהם.
  השבוע השלישי לא מתכון כמו שצריך ויש להגיד שבהסתכלות שניה אני גם לא אוהב את התכנון שלו כי הוא יותר מיד עירוני וזה משהו שאנחנו פחות מחפשים(צריכים יותר טבע והרבה).
  כמו כן יש להגיד שאנחנו עם ילד בן שנה וחצי ודיסלילנד וכאלה פחות מעניין אותו.
  אשמח אם תעזרי לנו שום דבר לא מוזמן לשבוע השלישי חוץ מהטיסה מL.A כך שאנחנו פתוחים להצעות אפילו דרמטיות!

  מצטער על החפירה אבל מכיוון שהתאריכים ממש קרובים אני חייב את עזרתך!
  בתודה רבה
  עמית.

  1. הי עמית. אני מניחה שהתכוונת בזאיון ללינה בהוריקיין (אוטוקורקט עבד שעות נוספות? 😉 ). האמת שבאתי לכתוב לך שזה נראה לי אחלה מסלול ואז ראיתי שאתם עם פעוט בן שנה וחצי. שימו לב שאתם נוסעים באוגוסט למקומות סופר דופר חמים. חמים ברמה של מעל 40 מעלות בצל בצהריים. לשיקולכם מה עושים עם זה. אני לא בטוחה שהייתי מוציאה תינוק בגיל כזה החוצה בכאלו טמפרטורות. כמובן שאולי תגיעו ותיפלו על ימים קרירים יחסית, אבל אם לא, שימו לב בבקשה.
   לגבי החסימה בכביש 1, זה ממש לא נורא. קחו לכם עוד יום במונטריי לטייל שם בצפון כביש 1 כולל פוינט לובוס ועוד שמורות. אפשר לנסוע עד גשר ביקסבי וחזרה ולהנות מהעיירה הזאת. מזג האוויר שם פנטסטי כל השנה וזה ממש כיף. הייתי מורידה מלוס אנג'לס יום או יומיים ומעבירה אותם לסן פרנסיסקו. אם אתם רוצים טבע, אז בקרו באחת משמורות הרדווד סקויה באיזור סנטה קרוז כמו Big Basin Redwood State Park. אפשרות נוספת היא להוריד שלושה ימים מלוס אנג'לס ולהעביר אותם לאיזור לייק טאהו. אחרי יוסמיטי סעו ללייק טאהו. יש שם הרבה מסלולי הליכה כיפיים בנופי הסיירה נבאדה. משם לסן פרנסיסקו. זה יוסיף לכם נהיגה, לכן תצטרכו כנראה להוריד 3 ימים מלוס אנג'לס שיוסיפו לכם יומיים בטאהו.

   1. תודה רבה ענת,
    שהתכוונת לעניין החום זה רק ביחס לשבוע הראשון נכון?(פיניקס עד לאס וגאס דרך גרנד קניון וזאיון פארק)
    האם גם במומת' לייק ויוסמטי גם חם ככה?
    האם יש לך הצעות מה לעשות במקום במה לצמצם ובמה להאריך באותו שבוע?הטיסות כבר מוזמנות כך שאין לנו כל כך אופציה אחרת…
    תודה רבה לך שוב,לא דימינתי שזה יהיה כל כך מהר!!
    עמית.

   2. עמית, זה כמובן גם קצת עניין של מזל. ביוסמיטי גם יכול להיות מאד חם, בפרט בעמק. היינו פעם באוגוסט וזה היה מאד חם (35 מעלות בערך). בפיניקס ולאס וגאס גם יכול להיות 50 מעלות בצל. מזג האוויר בארה"ב יודע להיות קיצוני ברמות שאנחנו לא כל כך מכירים בישראל, גם לכיוון של החום. אני חושבת שבעיקר כדאי לשמור על גמישות מנטלית ולהבין שיש דברים שפחות תוכלו לעשות וזה לא נורא. נסו לכוון כך שאת הטיולים הרגליים תעשו מוקדם מאד בבוקר או אחה"צ לקראת שקיעה. באמצע נסו לנוח בין אם במוטל או בפארקים במרכזי המבקרים (יש סרטים ופעילויות ריינג'רים נחמדות). ולשמור על אופטימיות, היה עכשיו גל חום מטורף באיזורים האלו. אנשים קיבלו כוויות מהידיות של הרכבים שלהם… גם אנחנו נוסעים לאיזורים האלו בדיוק בתאריך שלכם 🙂 מתכוונים אמנם לנסות לעלות כמה שיותר צפונה בהקדם, אבל לפחות יומיים נהיה באיזורים החמים יותר. לא נורא. הרבה שתייה, כובעים, קרם הגנה והרבה אופטימיות ויהיה בסדר 😉 הכל זה בסופו של דבר חוויה בטיול.

 21. היי ענת אנחנו לנים במזרח היוסמיטי (מירור לייק) שמהווה לנו בסיס ליוסמיטי (ידוע שהבחירה לא מוצלחת במיוחד אבל לא ניתן לשנות)
  לאחר שני לילות (/23-24/7) ביוסימיטי ולינה במירור ליק התוכנית היתה
  25/7 נסיעה מירור ליק עד למונטרי (25/7 לילה אחד ) נסיעה ארוכה מאוד
  למחרת 26/7 לרדת לאורך כביש אחד לעוד לילה ו
  27/7 לאורך כביש 1 להגיע להנהיים

  לאור החסימה של כביש אחד חשבנו על רעיון חלופי :
  25/7 מהמירור ליק דרך מעבר טוגה לרדת לפרנזו לינת לילה
  26/7 לעשות את פארק הסקויה כביש 180 ו 198 לישון בבייקרספילד
  27/7 לצאת לכיוון הנהיים (לצאת מוקדם ולעצור בדרך בסיקס פלג )

  לדעתך האם עדיף להישאר בתוכנית המקורית להשקיע במונטרי (עד הגשר החסום) יותר זמן לדלג לאורך כביש 101 או להישאר במזרח ולהגיע לסקויה פארק

  1. הי חן, לא הבנתי כל כך איפה אתם לנים ביוסמיטי. במירור לייק יש קמפגראונד אולי לאוהלים, אבל לא יותר מזה לדעתי? אולי הכוונה היא ללינה בהאף דום וילג'? הוא קרוב מאד למירור לייק והוא בחירה מצוינת. גם מירור לייק מבחינת מיקום זה אחלה, רק שאני לא יודעת איפה לנים שם. אולי התכוונתם ללי וינינג?
   בהחלט אפשר להחליט שמבקרים בסקויה אנד קינגס במקום באיזור מונטריי. לגמרי לשיקולכם. קחו בחשבון שמדובר בפארק ענקי אז תכננו את הביקור מראש ונסו ללון מזרחית לפרזנו על כביש 180. זמן הנסיעה עד שם לא כזה ארוך, כך שאם ב-25 לא תכננתם לטייל בדרך, אין שום מניעה לצאת מוקדם ולהגיע ממש עד הפארק ללינה באיזור Grant Grove ולהתחיל לטייל שם במקום להתקע בפרזנו הרותחת. זה מה שהייתי עושה בעצמי. זה סדר גודל של 6 שעות נסיעה ואם יוצאים בשמונה בבוקר מלי וינינג, אין שום סיבה לא לעשות צ'ק אין בגרנט גרוב בשעה שלוש בנוחות ובלי לחץ ולטייל בפארק אחרי הצהריים. הייתי עושה שם את כל ה-26 ונשארת ללינה לעוד יום. כל הערים שבעמק, בייקרספילד, פרסנו והשאר פשוט לוהטות אימים בקיץ ועדיף לנסוע דרכן בלי לעצור למשהו שהוא יותר מתדלוק 😉 גם כשקריר הן לא להיט, אז בטח לא בקיץ.

   בכל מקרה גם בתכנית המקורית שלכם לא באמת השארתם זמן למונטריי והאיזור כך שלא ויתור גדול בעיני ואולי דווקא ככה יוצא לכם טוב יותר. מונטריי מאד נחמדה אבל צריך להקדיש לה יום אחד לפחות, אם לא יותר. אתם עדיין יכולים להחליט שמבקרים במונטריי במקום בסקויה אנד קינגס. סעו ב-25 עד מונטריי והקדישו לה את ה-26. ב-27 סעו לאנאהיים ולדעתי ותרו על סיקס פלגס ביום הזה, אלא אם כן מבחינתכם שווה להכנס לפארק בשביל שלוש שעות (ושוב, תבדקו את הלוקיישן, מאד חם בדרום קליפורניה בעונה הזאת אם אתם לא בהרים או ממש על קו החוף).

   1. המון תודה על התשובה המהירה והפורטת
    יש מלאכים על שביל ישראל ויש מלכים על שביל האפלצ'ים ואת בהחלט מלאך למטילים בארה"ב

   2. תודה, חן 🙂 הלואי והייתי גם מלאכית שביל בארה"ב, אבל במקום באפאלצ'ים אני מעדיפה בקונטיננטל דיוויד 😛

 22. היי ענת,
  קודם כל המון תודה על המידע החיוני והמדויק! אחרי כל האתרים שחיפשנו בהם רק כאן מצאנו את התשובות המדויקות.
  בן זוגי ואני מגיעים לסן-פרנסיסקו ב14.08 ותכננו אחרי יומיים להתחיל את הנסיעה על כביש 1 לכיוון לוס אנג'לס. כיוון שהבנתי מתגובות קודמות שבשלב מסוים הכביש נחסם אשמח לעזרתך בתכנון המסלול.
  זה המסלול המקורי:
  1. 14.08- סן פרנסיסקו- יוניון סקוור+ נסיעה בקרונית
  2. 15.08- אלקטרז+ רציף הדייגים
  3. 16.08- גשר הזהב, לקיחת רכב- התחלת הנסיעה על כביש 1
  4. 17-20.08- תכננו בנחת את כל כביש 1 (סנטה קרוז, מונטריי, כרמל, סנטה ברברה)
  5. 21-22.08- לוס אנג'לס (עזיבה ב23.08 מוקדם בבוקר).

  חשבנו על הוספה של יוסמיטי אבל חוששים מהמרחקים.

  לאור החסימה אנחנו מתלבטים בין יוסמיטי/ להוסיף משהו אחר באותו מרחב/ המלצה אחרת שיש לך אולי.

  תודה רבה!

  1. הי יאנה, יוסמיטי אכן יוסיף לכם כעשר שעות נהיגה ואולי פחות כדאי במתווה הזה. אם אתם מגיעים ב-14 לסן פרנסיסקו מישראל, אל תבנו על יותר מדי טיול באותו היום. מאד יכול להיות שתרצו רק להתקלח ולהניח ראש במלון, או לחלופין קצת להסתובב ברגל בסביבות המלון ולא יותר מזה. הייתי בהחלט מוסיפה יום ואפילו יומיים בסן פרנסיסקו, שתמיד יש מה לראות בה. חסרים לכם בתכנית המון מקומות בעיר, אז קחו עוד יומיים ותהנו ממנה לעומק. את היומיים האחרים תקדישו למונטריי ותשתמשו בה כבסיס לטיול בצפון כביש 1. בסיום הביקור במונטריי, סעו ללוס אנג'לס בדרך המהירה ביותר (כביש ה-101).

   1. היי ענת,
    תודה רבה על התגובה המהירה והמפורטת.
    רציתי לציין שאנחנו מגיעים מיוסטון לסן פרנסיסקו לאחר שהייה של שבוע ולכן לא בטוח שנתמודד עם עייפות והפרשי שעות. בנוסף כבר הזמנו רכב ל-16.8 בסן פרנסיסקו כי לא רצינו להתמודד עם מגבלות החנייה ותכננו לעזוב את סן פרנסיסקו כבר ב-16.
    לאור זאת, היית ממליצה משהו אחר? אם נעשה את כביש 1 עד מונטריי ב16-17.08 ואז נצא ליוסמיטי ב18 בבוקר עד ה-20.08 זה יותר רלוונטי? או הפוך? (להתחיל ביוסמיטי, לסיים במונטריי ומשם להמשיך ללוס אנג'לס)

    תודה רבה!

   2. יאנה, אם ככה אני חושבת שזה לא מאד משנה. קצת יותר הגיוני להתחיל במונטריי כי זה חוסך קצת נסיעה. תושיבי על המפה בגוגל מפס ותראי שאם קודם נוסעים למונטריי זה מוריד כשעה נסיעה בסה"כ. מעבר לזה, אני לא חושבת שזה משנה יותר מדי. טיול נעים!

 23. שלום ענת
  אנחנו נוסעים בחגים לשבועיים וחצי מערב ואחכ עוד שבוע ניו יורק ומפלי הניאגרה.
  אנחנו משפחה של 5 נפשות, 3 בנות בגילאי 18 ו- 15 (תאומות).
  מה מחיר ממוצע שנכון לחשב עבור מחייה יומית של אוכל, דלק, טיפים, חנייה וכו….?
  כל מה שקשור לטיסות, מלונות והשכרת רכב כבר סגרנו הכל מהארץ.
  תודה
  דלית אלון

  1. הי דלית. זו שאלה שעולה הרבה ונראה לי שאנסה לכתוב פוסט עם דוגמאות. זה כמובן מאד תלוי באופי הטיול ובאופי המטיילים. בגדול, מחיר הדלק הוא חצי מהמחיר בישראל. מסעדות זולות קצת יותר מאשר בארץ – פאסט פוד יכול להיות מאד זול. דיינרים גם הם זולים יותר מאשר מסעדה ממוצעת מקבילה בישראל. אוכל בסופרמרקט עולה כמו בישראל. חניה היא לרוב חינם ואם לא אז תלוי כמובן איפה. במרכז עיר גדולה חניון יכול לעלות גם ארבעים דולר ליום. לרוב מדובר בפחות מעשרה דולר ליום (שוב, אם בכלל, בדרך כלל החניות באטרקציות הן חינמיות). טיפים – תלוי בכם. במסעדה מקובל לתת 15-20 אחוז אבל כמו כאן, תלוי בטיב השירות ואין חובה. אטרקציות ובילויים: משתנה… כרטיס משפחתי לפארק לאומי עולה שמונים דולר לכל המשפחה לשנה. שאר הדברים, צריך לבדוק בכל מקום באופן ספציפי. אני מקווה לכתוב פוסט בנושא ממש בקרוב.

 24. היי,
  אשמח לעצה.
  הטיול שלנו מתוכנן לאוקטובר. התכנון היה וגאס-פארק סאקויה- סן פרנסיסקו-מונטריי-סן דייגו- לוס אנג'לס.
  אני מבינה שהכביש ממונטריי ללוס אנג'לס חסום ובאמת נקדיש יותר זמן לאזור כפי שהמלצת.
  האם את ממליצה גם לוותר על סן דייגו? או לסוע ממונטריי לסן דייגו פשוט בדרך אחרת?

   1. אם מעניין אתכם לשלב ביקור בסנטה ברברה ואם יש לכם זמן, זה אפשרי. בעיני זה לא שווה את זמן הנסיעה במיוחד עד לסנטה ברברה אבל זה עניין של טעם. הייתי פשוט שמה ב-GPS ממונטריי ליעד הבא שלכם (לוס אנג'לס או סן דייגו) ונוסעת במסלול הקצר ביותר.

  1. הי נופר, סן דייגו היא דרומית ללוס אנג'לס כך שבעצם מדובר בקטע הכביש בין ל"א לסן דייגו. זו נסיעה קלה וקצרה יחסית ואני לא רואה למה השינוי בכביש 1 אמור להשפיע על ההחלטה לבקר בסן דייגו. זו עיר חביבה ומעניינת כך שהשאלה היחידה היא האם יש לכם זמן לבקר גם בה ואם כן, אז למה לא.

   1. היי ענת,
    קודם כל תודה רבה.
    יש לנו 9 ימים שמתחילים בפארק סאקויה/יוסמיטי (טרם החלטנו- גם בזה נשמח להמלצה) ללילה, משם סן פרנסיסקו ל2 לילות- מונטריי ללילה, סן דייגו ל2 לילות ולוס אנג'לס ללילה.
    נשאר לנו לילה אחד וחשבנו אולי לעשות בדרך בין מונטריי לסן דייגו כי נראה שהיא בערך 8 שעות. האם את ממליצה להוסיף לילה באחד היעדים או בעיירה בדרך?

    שוב תודה רבה!

 25. היי ענת, קודם כל רציתי
  להגיד ממש תודה על הטיפים והכל באמת עזר לנו!
  אני וחבר שלי כרגע בל.א עד ה9.7
  ומתכננים לנסוע מפה לסאן פרנסיסקו דרך כביש 1.
  לפי הבנתי הרוב עושים את הדרך ההפוכה מצפון לדרום,
  האם תוכלי לעזור לנו לתכנן
  את הנסיעה בכביש 1 מדרום לצפון?
  ליומיים, איפה הכי חשוב לעצור
  והכי מעניין וכמובן שאנחנו
  מודעים לחסימות אז איך אפשר
  לעקוף אותן ועדיין לטעום מצפון כביש 1.
  תודה רבה רבה מראש!

  1. הי יהלי, אני לא יודעת אם הרוב עושים את הדרך הפוך, אבל לדעתי האישית זה לא ממש משנה. בכל מקרה, לדעתי סעו מלוס אנג'לס למונטריי בדרך הקצרה ביותר (כביש ה-101) ובלו שני לילות במונטריי. משם אתם יכולים לרדת דרומה לאיזור ביג סר (צפון כביש 1) ולטייל שם. הנה עוד פרטים על מונטריי ועל מה לעשות לאורך כביש 1 (תתמקדו בחלק הצפוני של ביג סר, עד גשר ביקסבי).

 26. היי ענת
  ראשית- אחלה בלוג!
  אנחנו מתכננים טיול של 33 יום בארה"ב. וכרגע "עובדים" על החלק של כביש 1. קיבלנו את המלצתך לכותבים אחרים ואנחנו מתכוונים "לחתוך" ממונטריי ללוס אנג'לס. כיוון שהנסיעה ארוכה חשבנו לפצל את הנסיעה וללון באחת מעיירות, באזור שתקרב אותנו ללוס אנג'לס כך שלמחורת הנסיעה תהיה קצרה יותר ולא תגזול לנו הרבה זמן ונוכל להתחיל את היום המתוכנן בלוס אנג'לס.
  מה דעתך?
  והאם יש לך המלצות באיזו עיירה לישון?

  1. הי ורד, האמת שאין סיבה מיוחדת לעצור בדרך. זו לא נסיעה קשה ונהגתי אותה כמה פעמים. יוצאים בבוקר בניחותא, עוצרים בדרך באיזו מסעדה או וולמארט או משהו להפסקה ומגיעים אחר הצהריים ללוס אנג'לס. אם רוצים, אפשר ללון בפאתי לוס אנג'לס כדי לחסוך קצת במחיר הלינה באותו הלילה אבל לטעמי חבל, גם כי זה עוד מעבר מלון ובעיקר כי אם אתם יכולים ורוצים לצאת בערב, עדיף להתמקם בלוס אנג'לס באיזור מערב הוליווד ולצאת להליכה ברגל לחילוץ עצמות.

 27. היי,
  תודה על הבלוג, הוא מעולה!

  רציתי לשאול אם את יודעת האם דרך מספר 1 עדיין חסומה?

  אני מתכנן לנסוע מסן פרנסיסקו דרומה לכרמל, מונטריי, ביג סור, ואולי עוד קצת דרומה.

  באזור אוגוסט

  תודה!

 28. היי ענת,
  אני ואשתי מתכננים נסיעה בתאריך ה5.10 למשך 3 ימים מסן פרנסיסקו לכיוון לוס אנגלס דרך כביש 1.
  רציתי לדעת אם בתאריך הנ"ל הדרך תהיה עודנה סגורה, ואם כן מה היית ממליצה לנו לעשות במקום.

  תודה רבה.

  1. הי שניר, לצערי הדרך תהיה עדיין חסומה. כרגע לא יודעים אפילו אם תפתח לתנועה בקיץ 2018. כמו שכתבתי בפוסט, מה שכדאי לעשות זה להשקיע יומיים באיזור מונטריי, כולל ביקור בשמורת פוינט לובוס ונסיעה לאורך כביש 1 עד גשר ביקסבי ובחזרה. ביום האחרון, לנסוע ללוס אנג'לס בדרך המהירה. זו דעתי לפחות. אם חשוב לכם לראות את טירת הרסט או משהו אחר בדרום כביש 1, אז תקצרו בחלק הצפוני ותתחברו לכביש 1 שוב דרך פאסו רובלס.

   1. היי,
    תודה על התגובה.
    תכננו לעשות את דרך 1 במשך 3 ימים ועכשיו לאור העדכון זה מקצר לנו את המסלול ליומיים.
    מכיוון שנותר לנו עוד יום פנוי, אשמח להתייעץ איתך מה ניתן לעשות איתו.
    התכנון המקורי היה זה:
    2-4.10 – סן פרנסיסקו
    5-7.10 – מסלול כביש 1: מונטריי (יום), טיולים בביג סר, סן סמיון… וביום השלישי ירידה לכיוון לוס אנגלס הכוללת את מורו ביי, סולבנג' וכו'…
    8.10 – לוס אנג'לס – יוניברסל סטודיו בעיקר
    9-10.10 – סן דייגו
    11-14.10 – לאס וגאס

    ב14.10 בלילה יש לנו טיסה מלאס וגאס לניו יורק.

    כפי שאת רואה פרט ליום באזור מונטריי, שם ניתן לעשות את הפוינט לובוס, אין לנו ממש טיולי טבע (בניתי יותר על מסלולים בכביש 1). אנחנו זוג שיותר מעדיף לבלות בערים אבל לא נתנגד לעוד שילוב של טיולי טבע קצרים.
    בהתחלה חשבנו לסוע ליומיים לפארק יוסימיטי אך ירדנו מזה מהסיבות הבאות:
    1. נסיעה ארוכה של הלוך חזור מאזור סן פרנסיסקו/מונטריי של כ 4 שעות לכל כיוון לא תשאיר לנו יותר מדיי מה לראות.
    2. אוקטובר זו לא העונה מבחינת מפלים ונחלים. להבנתי זה היופי בעיקר בפארק.
    3. אם אני לא טועה קראתי שגם פארק הסקויה סגור כרגע לרגל שיפוצים. לא יודע מתי הוא ייפתח.

    חשבנו אולי לוותר על סן דייגו ולסוע לכיוון הפארקים של ברייס וציון ליומיים. זה יכול להיות רעיון טוב אך הוא יוסיף לנו עוד לילה בווגאס (נסיעה מלוס אנג'לס עם עצירה בווגאס, כי נסיעה ישר מלוס אנג'לס לאזור הפארקים אורכת כ 7 שעות לפי גוגל מפות), שגם ככה יש לנו בה כ 4 לילות, שזה להערכתי יותר מדיי !

    בקיצור, חסימת הכביש שינתה לי קצת את התכנון ואשמח לעזרתך מה לעשות עם היום שנוסף ו/או לשנות טיפה את המסלול תוך שמירת המסגרת של נחיתה בסן פרנסיסקו ועזיבה מלאס וגאס.

    המון המון תודה,
    שניר

   2. יש לי פיתרון מעניין בשבילכם. ממש ליד מונטריי יש עוד פארק לאומי שלא הרבה מגיעים אליו. הוא לא בליגה של יוסמיטי אבל הוא פארק לאומי קטן ונחמד שאפשר בהחלט להנות בו ממסלולים בעונה הזאת. קוראים לו Pinnacles National Park ואתה מוזמן לקרוא כאן על הטיול שלנו בפארק הזה. היתרון כאן הוא שילוב של פארק לאומי במעט מאד נסיעה ביחס למסלול שלכם.

 29. ענת שאפו על האתר והבלוג (:
  רציתי לשאול, אנחנו זוג בני 50 הנוסעים עם 3 צעירים בגילאי 21-25. מגיעים לסן פרנסיסקו ב-26.9 וטסים חזרה מ-LA ב-6.10. איך היית ממליצה לחלק את הזמן ומה היית ממליצה לעשות. יש לנו אילוץ להיות ב-LA יומיים לפחות.
  תודה מראש

  1. הי אור, יש לכם בעצם שבוע. יש כל מיני אפשרויות לגבי חלוקת הימים. ארבעה מקומות שבהחלט שווים ביקור הם סן פרנסיסקו עצמה (רצוי 3-4 ימים), איזור מונטריי וצפון כביש 1 (רצוי 2-3 ימים), פארק לאומי יוסמיטי (רצוי 2-3 ימים) ופארק לאומי סקויה אנד קינגס (רצוי 2-3 ימים). בכל מה שציינתי, אפשר גם להפחית יום אחד מהמינימום ורק "לטעום". כמו שאת רואה, את כל ארבעת המקומות אי אפשר לבקר בשבוע אחד. שבו ותראו מה ההעדפות של המשתתפים ואיך תרצו לחלק את הזמן. אם אתם מנסים לשלב שלושה מהמקומות, אל תשכחו לחשב זמני נסיעה בין מקום למקום.

   1. ענת, האם לדעתךכולל נסיעות מספיק 4 ימים למוטריי וצפון כביש 1 וליוסמיטי כולל להגיע ל-LA?
    יש מקום שהיית ממליצה לנסות לישון בו בדרך בין סן פרנסיסקו למונטריי או ליוסמיטי, כשהכוונה לנצל יום עד אחהצ בסן פרנסיסקו ואז לקחת רכב ולצאת מהעיר, כדי לחסוך לילה לינה בסן פרנסיסקו בה המחירים מטורפים (לא מצאנו משהו סביר בפחות מ-300$ ללילה)

 30. הי ענת
  תודה על הזמן שאת מקדישה למבולבלים כמוני
  אני נוסעת בפעם הראשונה לקליפורניה עם בתי בת ה 12 בסוף ספטמבר לשבועיים
  מתחילה מסאן פרנסיסקו – 5 ימים
  ואז חשבתי על לקחת את הזמן בין סאן פרנסיסקו ללאס אנגלס
  לנסוע לאוך החוף – לישון לילה בעיירה – איזו כדאי?
  לנסוע ליוסימטי – לשון לילה באזור במוטל
  לחזור לכביש החוף ולנסוע ללאס אנגלס -שם להיות 2 לילות
  משם נסיעה לואגס – גם 2 לילות – ואז חזרה ללאס אנגלס לטיסה הביתה
  שאלתי:
  יוסימיטי תחילת אוקטובר – האם יש מיים במפלים או מאכזב?
  על פי המלצתך – האם כדאי מאזור מונטריי לחתוך ליוסימיטי ולא לחזור חזרה לכביש החוף?
  האם כדאי לנסוע מיוסמיטי ללאס וגאס ומשם ללאס אנגלס?
  מה לגבי פארק סקוי – איפה הוא במסלול?

  1. הי אילן, שימי לב שיוסמיטי והחוף אלו איזורים שונים. אם הייתם נוסעים דרך כביש 1 (והוא כנראה יהיה עדיין חסום), לינה של לילה אחד לאורך הכביש זה מתבקש ולא נחשב "לקחת את הזמן" 🙂 קשה להעריך לפעמים לפי המפה, אבל הנסיעה בין סן פרנסיסקו ללוס אנג'לס לאורך כביש 1 לוקחת משהו כמו 10-12 שעות (בלי לחשב עצירות לטיולים בדרך). לעשות את זה ביומיים זה קצב סביר ולא איטי.
   אכן, היות והכביש חסום, הגיוני יותר לבקר קודם במונטריי ומשם לנסוע ליוסמיטי ואז משם ללוס אנג'לס. במקרה שלכן, אכן אפילו הגיוני יותר מיוסמיטי להמשיך ללאס וגאס, לבקר שם ואת לוס אנג'לס לשמור לסיום (חבל להכנס פעמיים אל העיר). אבל – וזה אבל ענקי – מדובר במסלול לשלושה שבועות ולא לשבועיים! בשבועיים אתן רצות אותו ולא תספיקו לראות ולעשות יותר מדי בדרך. בטח לא להיות 5 ימים בסן פרנסיסקו. אני מציעה לשבת עם גוגל מפס, להעריך זמני נסיעה ולא לשכוח להוסיף עשרים אחוז להערכות שלו כדי לדעת מה הזמנים בפועל (כולל עצירות לתדלוק, האטות בגלל אירועים בכביש וכד'). את זה להושיב על ימי הטיול ולראות למה זה לא מתכנס. לחלופין, את מוזמנת להציץ במסלול דרום-מערב ארה"ב, שם פירטתי את המסלול הזה כולל מה עושים בכל יום ואיך נוסעים אותו. במקרה שלכן, אם אי אפשר להאריך לשלושה שבועות, אני מציעה לוותר על וגאס בתור התחלה, ולצמצם זמן בערים אם חשוב לכן לשלב את יוסימיטי. ואפרופו יוסמיטי, סביר להניח שהמפלים יהיו יבשים, אבל עדיין הפארק מרהיב ביופיו. מוזמנות להציץ בסיכום הביקור הקצר האחרון שלנו שהיה בספטמבר 2015.

   1. היי ענת
    שמי דוד ותכננתי בסוף יולי לנסוע עם אישתי והילדה בכביש 1 המסלול שתוכנן הוא סן פרנסיסקו שלושה ימים
    משם תכננו ליסוע לכרמל שם הזמנו מלון משם הזמנו מלון בסלובנץ
    ומשם הזמנו מלון בסאמרלנד
    האם יש לי בעייה בדרך באופן כזה שאני צריך לשנות את אחד מהמלונות
    דרך אגב תכננו משם ליסוע לווגאס שם מוזמן לנו מלון
    תודה מראש

   2. הי דויד. הנקודה היחידה היא שאין אפשרות לנסוע מאיזור מונטריי (וכרמל) לסולבאנג דרך כביש 1. בכל מקרה, לא ברור לי למה לילה בסולבנג + לילה בסאמרלנד? המרחק ביניהן אפסי ואלא אם כן אתם מבקרים שם משפחה או משהו, אין לכם מה לבזבז שם יום שלם. אם אתם לא נוסעים ללוס אנג'לס, הייתי במקומכם מרחיבה לעוד לילה בסן פרנסיסקו, עוד לילה במונטריי לטעימה מעמיקה יותר מצפון כביש 1 ומשם נסיעה לוגאס. לחלופין, אפשר רק להוסיף לילה במונטריי (מה שקראת כרמל) ולמחרת מוקדם בבוקר לנסוע ליוסמיטי, לטעום מהפארק חצי יום ואז לצאת ללינה בצד המזרחי שלו באיזור Mammoth Lakes. משם תמשיכו לוגאס. רק תבדקו היטב מרחקים וזמני נסיעה, כי במקרה כזה תצטרכו לנסוע מוקדם בבוקר ולצאת מיוסמיטי כך שעדיין יהיה לכם אור בנסיעה עד ממות' לייקס.

 31. היי ענת!
  קודם כל רציתי להודות לך על הבלוג הזה שהוא כל כך אינפורמטיבי ומעניין! 🙂 ומאוד עוזר לתכנון!!
  אני נהנית לקרוא את גם את הדברים שלא קשורים לנסיעה שלנו.
  ושאלה – אנחנו זוג שנוסע לטיול בארה"ב באוגוסט-ספטמבר. בערך ב 1.9 (פחות או יותר יום) אנחנו עוזבים את לאס וגאס. בהתחלה רצינו לעשות מסלול כזה מלאס וגאס: סן דייגו -> לוס אנג'לס -> כביש 1 (עם שתי לילות) ומונטריי -> סן פרנסיסקו.
  הטיסה שלנו היא מסן פרנסיסקו לניו יורק ב18.9 ככה שיש לנו מרווח זמן די גדול (נראה לי?)
  אז חשבנו להכניס גם את יוסמיטי כי אנחנו מאוד אוהבים טבע ואני ממש רוצה לראות סקויות ובכלל לטייל ביער.
  הבעיה היא שזה עושה "סיבוב". אז עכשיו כששמעתי שכביש 1 סגור, מה את אומרת, לשנות את המסלול?
  מה את היית עושה? (רק דבר נוסף זה הטיול הראשון שלי בארצות הברית).

  תודה!!

  1. הי דפנה.את כביש 1 לא תוכלו לנסוע לאורכו, אבל באיזור מונטריי תוכלו בהחלט לטעום ממנו. לגבי יוסמיטי, הפארק מהמם כל השנה, אבל במיוחד באביב, כשהמפלים בזרימה. בספטמבר קצת פחות (גם קחו בחשבון שחורשת הסקויות הגדולה במריפוזה גרוב סגורה לרגל שיפוצים והתחדשות). עוד משהו לקחת בחשבון – אתם בחג של הלייבור דיי, כך שהתאריכים של ה-2 עד ה-4 בחודש יהיו עמוסים מאד באתרי התיירות ובפארקים הלאומיים. זמן דווקא יש לכם, אז זה מה שהייתי עושה במקומכם –
   2 בחודש עד ה-5 בחודש לוס אנג'לס או סן דייגו (אפשר לשלב, הנסיעה בין שתיהן קצרה) המטרה כאן היא להתרחק מעומסי התיירות בפארקים ומחוץ לערים. קחו בחשבון שאחה"צ של ה-4 בחודש יהיו פקקים אימתניים בכניסה לתוך כל הערים.
   6-7 פארק סקויה אנד קינגס וביקור בפארק (שם תוכלו לראות הרבה סקויות ובכלל לטייל במסלולים ביער)
   8-9 יוסמיטי
   10-12 מונטריי וצפון כביש 1 (נסיעה לאורך הכביש עד גשר ביקסבי וחזרה למונטריי, טיול בשמורת פוינט לובוס, ביקור באקווריום ואולי גם שיט לוויתנים)
   13-18 סן פרנסיסקו

 32. שלום ענת,בלוג מעולה!!
  אני ואישתי נוחתים מחר בסן פרנסיסקו ומתכננים לצאת יום חמישי בבוקר לכיוון לוס אנגלס ומאוד רוצים לעלות על כביש 1 ,הבעיה שאנחנו קצרים בזמן ומתכננים להיות יום למחרת בלוס אנגלס,מה המסלול שאת ממליצה עליו+לינת לילה??אשמח לתשובה בהקדם.
  תודה!!!

  1. הי אזר, עניתי לך בדף השני ששאלת בו. אני רואה את כל התגובות ועונה לפי סדר – לא משנה איפה שואלים אותן – ולפעמים זה לוקח 2-3 ימים 🙂 טיסה נעימה שתהיה לכם!

 33. היי ענת,

  אנחנו עושים לילה במונטריי והתכנון היה לרדת ללוס אנג'לס דרך כביש 1.
  האם את לא ממליצה? או שאת ממליצה לדלג על קטע מהכביש, ואם כן איזה?

  תודה רבה!

  1. הי תומר, הנסיעה בכביש 1 אורכת מעל עשר שעות, לעומת נסיעה של שש שעות על הכביש המהיר. לדעתי, טיילו באיזור מונטריי וביום שלכם שם, סעו דרומה על כביש 1 עד החסימה ואז תחזרו. למחרת פשוט סעו על הכביש המהיר ללוס אנג'לס.

 34. שלום ענת
  רוצה המלצה למסלול טיול תחילת ספטמבר יציאה מברקלי בערך שבוע ימים וחזרה לברקלי.
  ללא סן פרנסיסקו (בה גרנו )
  האם יש סיכוי לראות כבר צבעי שלכת?

  1. הי מיכל. צבעי שלכת זה במזרח ושבוע לא מספיק בשביל רוד טריפ ברכב מהחוף המערבי לאיזורי השלכת ובחזרה. אתם יכולים לקחת טיסת פנים ולעשות טיול של 5-6 ימים במזרח ארה"ב כדי לראות שלכת. תוכלו לקרוא כאן עוד על טיולי שלכת בארה"ב. בתחילת ספטמבר, אתם יכולים לבקר בסיירה נבאדה, בדגש על יוסמיטי ו/או לייק טאהו. אולי אפילו להגיע עד פארק לאומי לאסן. לחלופין, לעלות לאורך החוף ולבקר בשמורת הרדוודס.

 35. לענת
  תודה.
  האמת שלא ראיתי את תשובתך שוב המלצתי בחום להעביר את תגובתך להתחלה (לא לראות את התגובות הישנות )
  האם כדאי לוותר על הביקור ב HEARAT CASTLE (מה מיוחד בטירה משאר הטירות הגדולות שביקרנו בכל אירופה )ולהגיע ללון במונטרי ואז להקדיש את היום ובערב לנסוע
  ללון בSUNNYVALE .
  שוב תודה.
  נ.ב מקריאת החומר ושאלות המטילים אנו רואה בעיה עקרונית של המטילים בתכנון לוח זמנים ומקומות ביקור הטיולים למערב.
  לדעתי אתם צריכים לעשות איזה שינויי להיות מעורבים מתחילת התכנון אפילו בתשלום,שהוא זניח בהשוואה לעליות הטיול

  1. הי עודד, צודק לגבי התגובות ושיניתי את זה עכשיו – תודה רבה על הפידבק!
   לא ביקרתי בהרסט קאסל ואותי אישית היא לא מעניינת. להבנתי עיקר העניין בה הוא ההיסטוריה של אלי ההון האמריקאים (כולל הרסט). אל האמריקאים זה מדבר מאד, אותי כאמור פחות מעניין.
   לגבי ההערה האחרונה, יש שירותי תכנון טיולים בתשלום וזה בהחלט כדאי עבור חלק מהמטיילים שזמנם יקר. אני עובדת בכלל במשהו אחר והבלוג הזה הוא תחביב בלבד שמתבסס על זה שכתבתי בלוג כדי לתעד את הטיולים שלנו עבור חברים ומשפחה. עוד אנשים מגיעים לקרוא ואני שמחה לנסות לעזור בתגובות, אבל זה לא למטרות רווח. אני משקיעה בבלוג כמעט שעה ביום, בעיקר לענות תשובות ושמחה אם אנשים מזמינים דרך הקישורים שבצד 🙂 זו בהחלט לא עבודה ששווה את הזמן שאני משקיעה, אבל זה בשביל הכיף ומתוך רצון לעזור לאחרים 🙂

 36. היי ענת… תודה על הבלוג המצויין!!!
  ההורים שלי נוסעים בעוד שבוע לטיול של 10 ימים במערב ארה"ב וראיתי כי כביש 1 סגור. בפועל הם תכננו לכביש בערך יומיים. היציאה היא מסאן פרנסיסקו וסיום בל.א.
  העיירות העיקריות שהם רוצים לבקר בהן הן: מונטריי, כרמל, סאן סימון וטירת הרסט…
  כיצד לדעתך כדי להם לנסוע והיכן הכי כדי לעצור? האם מספיק יום וחצי?
  המון תודה נועה

  1. כדאי ביום הראשון לבקר בצפון כביש 1, לנסוע עם הרכב עד גשר ביקסבי ובחזרה למונטריי ולבקר בשמורת פוינט לובוס וכמובן במונטריי עצמה (עד כמה שיספיקו, זה די צפוף ובדרך כלל אני ממליצה להוסיף כאן יום). אפשר ללון במונטריי או הלאה לכיוון דרום על כביש ה-101. למחרת לנסוע ב-101 עד לפאסו רובלס ואז להכנס שוב לכביש 1 משם. הם יכולים משם להתחבר לטירת הרסט ואחרי הביקור פשוט לנסוע דרומה ללוס אנג'לס.
   לשלב גם את הרסט וגם את מונטריי עצמה ביום וחצי זה עמוס מדי. לדעתי או שיוותרו על טירת הרסט או שיוסיפו כאן חצי יום עד יום על חשבון מקום אחר. מקווה שעוזר.
   תקראי שוב את הפוסט ותראי בדיוק איפה החסימה. אם יש להם פתרון יצירתי אחר בהתאם למה שמעניין אותם, זה גם בסדר.

 37. הי ענת,
  תודה רבה על העצות המועילות.
  כנראה פספסת את השאלה שלי….
  בתחילת יולי אנו מתכננים לנסוע בכביש מס' 1.
  הזמנו 2 מקומות לינה. במונטריי ובפזימו ביץ'. האם קטע הכביש בפזימו ביץ חסום?
  תודה
  אירית

  1. הי אירית וסליחה על הפיספוס והעיכוב 🙂
   אין חסימות כרגע ליד פיזמו ביץ' אבל אין לכם אפשרות להגיע לשם ממונטריי דרך כביש 1. תצטרכו לטייל באיזור צפון כביש 1 ביום בו אתם במונטריי, אחרי שתלונו במונטריי, תצטרכו לנסוע לכביש 101 ומשם לפיזמו ביץ'. הקטע החסום בכביש 1 הוא בין הנקודות Gorda ו-Ragged Point. אני אוסיף עידכון גם בפוסט לגבי זה. את יכולה להסתכל בגוגל מפס ולהחליט איזה חלקים מכביש 1 בכל זאת תרצו להכנס אליהם במגבלות הזמן שיש לכם.

 38. לענת שלום
  חבר שבזבזתי זמן יקר באתרים אחרים….
  ב2-3-6-17 אנו נוסעים ברכב מלוס אנגילס לסן פרנסיסקו
  2-6-17 –נסיעה לסאן סימיון דרך סנטה ברברה,מורו ביי ולינה בסאן סימיון
  3-6-17 -ביקור ב8:40 HEARAT CASTLE והמשך נסיעה לסאן פרנסיסקו דרך מונטרי,כרמל,דרך 17 ןאולי טעומות BIG-SUR
  אשמח לקבל המלצות /שינויים למסלול בידיע שכביש 1 סגור והגע בשעות המאוחרות לס-פרנסיסק (הערה אנו 3 ימים מלאים בסן-פרנסיסקו 4-5-6/6-17 )
  תודה מראש
  עודד

  1. הי עודד. אחרי הביקור בסן סימאון והלינה שם, צאו אחורה אל ה-101, דרך פאסו רובלס וסעו למונטריי בכביש זה. הייתי נשארת ללינה בלילה של ה-3 במונטריי. ממונטריי, תוכלו לנסוע לבקר בשמורת פוינט לובוס הסמוכה ל"טעימה" מנופי הביג סר של כביש 1. אפשר גם להמשיך עד גשר ביקסבי. בסה"כ לטעמי מונטריי שווה עוד יום אבל אם אין לכם, אפשר גם לנסות להתקרב לסן פרנסיסקו באותו היום.

 39. הי ענת,
  תודה רבה על העצות המועילות.
  בתחילת יולי אנו מתכננים לנסוע בכביש מס' 1.
  הזמנו 2 מקומות לינה. במונטריי ובפזימו ביץ'. האם קטע הכביש בפזימו ביץ חסום?
  תודה
  אירית

 40. שאלה לגבי הפלגות בסן דיאגו לצפייה בלוויתינים ודולפינים
  איזו חברה עדיפה?
  איפה קונה קופון?
  מטיילת בתחילת אוקטובר
  תודה על תשובתך

  1. הי אדריאנה, אין לי המלצות ספציפיות בסן דייגו. שווה לחפש ביקורות בטריפ אדוויזר ואחרי שתראי איזו חברה מתאימה לך, לחפש דרך גוגל קופון לאותה חברה (אם יש).

 41. ענת שלום!
  המון פרגון על הבלוג!!!!! פשוט עוזר המוןןן(כמובן שהשכרת רכב ובוקינג עבר דרכך)
  אנחנו(עם חבר 25) טסים ב17 לחודש לשבועיים וחצי לניו יורק לחברים. וב4 יוני טסים לטיול במערב לקליפורניה – לוס אנג'לס לשלושה שבועות המסלול שאנו רוצים לעשות זה לוס אנגלס. סן דייגו. גראנד קניון. וגאס. יוסימיטי פארק. סן פרסיסקו וחזרה ללוס אנג'לס(משם טיסה חזור לארץ) דרך כביש 1[מונטריי כרמל ביג סור סנטה ברברה]
  מה שקורה שכביש 1 סגור בקטעים מסוימים השאלה מה כן שייך עדיין?
  ודבר נוסף עדיין מתקשים למסגר בימים את זמן הימים לשהייה בכל מקום בהתחשב בכך שאנו שומרי שבת והיינו רוצים לעשות את השבתות או באיזור עם קהילה יהודית או בעיר שאפשר לסייר רגלית
  אנו נוחתים בלוס אנגלס ביום ראשון 4 ביוני ב9 בבוקר וחזרה מלוס אנגלס ביום ראשון 25 ביוני
  אשמח לשמוע את דעתך

  1. הי משה, אל תתנו לחסימה בכביש 1 להפריע לכם יותר מדי. לטעמי, בכל מקרה הנסיעה לאורך כל כביש 1 היא קצת יותר מדי. מדובר בכמעט עשר שעות נהיגה על קו החוף ובינינו, יש גבול לכמה אפשר להתלהב מהאוקיינוס. אפשר בהחלט לבלות באיזור מונטריי, כולל ביקור בשמורת פוינט לובוס ואולי קצת נסיעה לאורך הכביש דרומה במשך עוד עשרים דקות עד גשר ביקסבי (שרואים בתמונה בפוסט כאן) ואז לחזור צפונה. החסימה היא קצת דרומה לשם. אפשר את כל זה לעשות בנחת ביום שאתם לנים במונטריי ובערב להנות מערב בעיירה. למחרת לנסוע דרומה על ה-101 עד Paso Robles ולהתחבר שם מחדש לכביש 1. אם תרצו, תוכלו לנסוע צפונה קצת ולראות את פילי הים בפיידראס בלנקאס ולבקר בסן סימאון בטירת הרסט אם זה בתכנית ומשם לחזור דרומה לכיוון לוס אנג'לס.
   לגבי השבתות, אני פחות מתמצאת בזה. אני בטוחה שבסן פרנסיסקו ולוס אנג'לס יש קהילות יהודיות ואני יכולה להגיד לך שמונטריי מתאימה מאד לסיור רגלי וגם בסן דייגו אפשר אם מתמקמים במרכז העיר. כמובן, גם הסטריפ של וגאס מתאים להליכה ברגל (אפשר שרובה תהיה בתוך המלונות). יש כאלו שזה פחות מתאים להם לשבת ויש כאלו שבסדר עם זה. שים לב שלשלב גם את הגרנד קניון וגם את סן דייגו זה אולי יותר מדי לשלושה שבועות. בפרט אם יש אילוצים של שבת. ממליצה לך לראות את סדרי הגודל בפוסט של המסלול לדרום-מערב ארה"ב ולבדוק אם יושב לכם טוב מבחינת הימים.
   תודה על הפירגון ועל ההזמנות דרך האתר! מעריכה מאד!

 42. שלום ענת,
  האם כביש מספר 1 נפתח כבר לתנועה ? אנו נגיע לשם ב 16.5 מסאן פרנסיסקו.
  תודה
  יהודית

  1. הי יהודית, עדיין סגור. לפי מה שקראתי, כנראה שהקטע הזה לא יפתח בחודשים הקרובים.

 43. שלום ענת,
  רק היום התעדכנתי על השיפוצים הנעשים בכביש 1.
  המסלול שתכננתי לעשות הוא מסן פרנסיסקו למונטריי ומשם על כביש 1 עד מורו ביי.
  הכל כבר מוזמן כולל רכב כולל לינה במורו ביי, וזה יהיה ממש ממש מאכזב אם הכביש יהיה סגור
  האם יש איזה סיכוי קטן שהקטע בין מונטריי למורו ביי יפתח??
  תאריך הנסיעה הוא 2017\8\12
  או שאין סיכוי בכלל והוא יפתח רק בסוף השנה?
  אודה לתשובתך

  1. הי יוסי. כמו שאומרים, הנבואה ניתנה לשוטים… הכל יכול להיות אבל כרגע אין צפי לפתיחת הכביש לכל אורכו השנה. להבנתי, לא מדובר בתיקון בכביש, אלא בקטע כביש שלם שפשוט התמוטט לים ונעלם. הם צריכים לתכנן תואי חדש, על כל המשתמע מכך ואז לסלול כביש מחדש… אבל מדובר בקטע יחסית קצר של הכביש. אפשר לטייל באיזור צפון כביש 1 במונטריי, משם לנסוע ל-101 ולהגיע למורו ביי מכביש 101. באוגוסט מצבכם עוד יהיה טוב. המטיילים בחופשת הפסח הזאת נתקלו בהרבה יותר נקודות סגורות בכביש. בכל מקרה, אל תתאכזבו יותר מדי. באופן אישי, אחרי שנהגתי את כביש 1 גם בין לוס אנג'לס לסן פרנסיסקו וגם מסן פרנסיסקו צפונה, לדעתי הוא מוערך יתר על המידה. מדובר בנהיגה ארוכה מאד (סדר גודל של עשר שעות) ובתכל'ס הופכת להיות משעממת באיזשהו שלב.יש עצירות נחמדות בדרך, אבל אליהן תוכלו להגיע גם בלי לנהוג את כל הכביש לכל אורכו.

 44. תודה ענת
  נתלבט עוד כמה ימים ונקבל החלטה, חייבים להזמין מלונות:-) ( בהחלט דרך הקישור שלך)

 45. הי תודה על אתר נפלא.אנחנו מגיעים לסן פרנסיסקו ב 2 ליולי.מעונינים להיות רק יום אחד .וב 3 ליולי לנסוע ליומיים או שלושה ליוסמיטי.בב5 ליולי לנסוע למונטריי ולעשות את כביש 17 מייל ב6 ליולי+ פינט לובוסב 7 ליולי נוסעים לווגאס ליומיים . ב9 ליולי נסיעה לברייס יומיים וב11 נסיעה לציון יומיים . מה דעתך על המסלול …..

  1. הי יהודה, אני שמחה שאתם נהנים מהאתר, תודה 🙂 כמה הערות –
   1. אין טעם לנסוע מהחוף ליוסמיטי, אז לחזור לחוף ואז שוב לנסוע מזרחה. יותר הגיוני להתחיל במונטריי, משם ליוסמיטי ומשם לוגאס.
   2 בתכנון הנוכחי אתם אתם נופלים על יוסמיטי ב-4 ביולי… ב-5 ליולי הדרך מיוסמיטי לחוף גם היא עלולה להיות עמוסה במיוחד. עוד סיבה טובה להתחיל במונטריי. ב-3 ביולי סעו למונטריי (תהיו סבלניים, יהיו פקקים ומחירי הלינה יהיו בשמיים), שהו שם עד ה-5 ביולי ותוכלו גם להנות מהחג במונטריי (יהיה מן הסתם מצעד יפה וזיקוקים ואולי הופעות בחינם) משם סעו ליוסמיטי אחרי שהעומס יורד והלאה לוגאס.
   3. שים לב לזמני הנסיעה שלוקחים ימים. מסן פרנסיסקו למונטריי יכול לקחת שלוש שעות. מהחוף ליוסמיטי, לוקח חצי יום ארוך. הדרך לוגאס ב-7 ביולי תיקח לכם יום שלם ארוך בפרט אם אתם מאיזור מונטריי. אם- ב-9 אתם יוצאים לברייס, זה משאיר לכם יום אחד בוגאס ולא יומיים. יכול להיות שזה מספיק, רק תהיו מודעים לזה.
   4. בברייס אין צורך ביומיים. יום אחד זה די והותר. יוצאים מוגאס בבוקר לברייס, מבקרים בפארק ואחר הצהריים כבר יוצאים ללינה בדרך לזאיון. בזאיון עצמו, תכננו את הזמן שלכם. רוב האנשים, אם הם מסתפקים במסלול הליכה אחד או שניים קצרים, מספיקים הכל ביום אחד. יומיים מאפשרים לכם יותר מסלולי הליכה (ויש כאלו). לשיקולכם.
   תהנו!

 46. ענת האתר שלך מדהים:-)
  אנחנו מתלבטים בנושא השמורות , ברייס והגרנד קניון זוג +3 17,15,11
  יש לנו 17 ימים מלאים, נחיתה בל.א וחזרה מסן פרנסיסקו
  תכנון בסיסי
  1 ל.א- לא מתכננים פאקים היינו באורלנדול לפני 3 שנים
  0.5 נסיעה לווגאס
  3 ימים בווגאס
  1 יום נסיעה ליוסמיטי
  2 יוסמטי
  0.5 נסיעה לסן פרנסיסקו
  3-4 ימים סן פרנסיסקו
  הגרנד קניון נראה מדהים אבל מדובר בתוספת רצינית למסלול, אם כבר נוסעים אולי להוסיף את ברייס?
  אני חוששת מהחום בכל זאת סוף יולי ותוספת משמעותית לנסיעה, מצד שני נופים חד פעמיים
  אשמח לדעתך
  גלית

  1. הי גלית, אני שמחה שאת נהנית מהאתר. הגרנד קניון, זאיון וברייס זו בהחלט אופציה אבל אם אני סופרת נכון, יש לכם רק שלושה ימים. בדרך כלל משלבים גם את פייג' ועושים את זה בחמישה ימים. אתם יכולים עקרונית לשלב את הגרנד קניון בנסיעה הלוך לוגאס. זה יוסיף לכם משהו כמו יום (עם לינה) ואת הגרנד. אם תרצו, תוכלו אחר כך גם לשלב את ברייס וזאיון בגיחה של יומיים מוגאס. אני מבינה לגמרי את הרתיעה מהחום. זה מדבר והטמפרטורות יהיו גבוהות. זה נכון גם לוגאס עצמה, אגב. דווקא בגרנד ובברייס יכול להיות נעים יחסית כי המקומות גבוהים, אבל בהחלט גם יכול להיות מאד חם.
   יש לכם אופציה אחרת, אם אתם רוצים קרירות נעימה והיא להרחיב לפני סן פרנסיסקו באיזור מונטריי – צפון כביש 1. שם קריר ונעים גם בשיא הקיץ (אפילו תביאו משהו ארוך ללבוש) ואפשר לטייל בשמורות יפות ולצאת לשיט לוויתנים. אני מצטערת שאין לי תשובה חד-משמעית לתת לך 🙂 הכל יפה ומהמם, אבל באמת חם בקיץ יחסית וזה מוסיף לכם נסיעה. אני חושבת שאישית, הייתי הולכת לכיוון מונטריי בגלל החום, אבל מצד שני, זה מתוך הנחה וידיעה שהייתי מגיעה גם לאריזונה ויוטה שוב כדי לראות את המקומות האחרים 🙂

 47. היי, תכננו לנסוע מלוס אנג'לס ב 24 לאפריל עד לסן סימון וללון שם כדי לטייל בטירת הרסט ומשם להמשיך לסן פרנסיסקו, האם לשנות את התכניות??

  1. הי נעמה. לא תוכלו לנסוע מהרסט לסן פרנסיסקו בכביש 1. תצטרכו אחרי הביקור בהרסט לרדת ל-101 ולהמשיך משם. אתם יכולים משם להגיע למונטריי כדי לטעום מצפון כביש 1, אבל אל תשכחו להקדיש לזה עוד יום בטיול.

 48. שלום ענת,
  וואוו, הבלוג מדהים, וכך גם ההשקעה, תודה רבה!
  אשמח לעזרתך, אנחנו מגיעים לסן פרנסיסקו ב 12.5 בערב, תככנו להיות שם עד ה 15.3 ואז לצאת ברכב לכיוון היוסמיטי עד ה 18 בערב,
  ב19 להתחיל לסוע לכיוון לוס אנגלס בכביש 1 , צריכים להיות בלוס אנגלס ב 21
  מה דעתך?
  כמו כן לא מצאנו מקומות לינה פנויים במחיר סביר בתוך היוסמיטי, האם זה הגיוני לשון בעיירות מסביב?
  הרבה תודה,רונית

  1. הי רונית. יוסמיטי נהדר במאי אז אם אתם בעניין של טיולים ברגל בנופים מדהימים, הייתי שוקלת להוסיף שם יום. כביש 1 לא יהיה פתוח במאי לכל אורכו. לדעתי, אם רוצים לשלב את כביש 1 אז עדיף ב-15 לנסוע למונטריי, לטעום שם קצת מצפון כביש 1 בשמורת פוינט לובוס ואז לצאת ב-16 לכיוון יוסמיטי. בסיום הביקור ביוסימיטי פשוט לנסוע ישירות ללוס אנג'לס, בלי כביש 1.
   לינה ביוסמיטי בעונה הזאת זה אתגר רציני. מזמינים את הלינות האלו ברגע שנפתחות ההזמנות בפארק, חצי שנה מראש ויותר. במקרה שלכם, אין לכם ברירה אלא לישון בעיירות מסביב, לדעתי. בכל מקרה, יש לי פוסט שלם על לינה ביוסמיטי שמסביר הכל וממליץ איפה כן ואיפה לא כדאי. טיול נעים!

 49. שלום ענת
  עקב תנאי מזג האוויר והכבישים החסומים באזור הוואלי של יוסמיטי פארק ביטלנו את השהות שלנו ביוסמיטי.
  היומים שביטלנו מאפשרים לנו מרווח גדול יותר בין סן פרנסיסקו ללוס אנג'לס.
  התוכנית המקורית היא :
  יום 1 – סן פרנסיסקו
  יום 2 – סן פרנסיסקו
  יום 3 – כרגע פנוי
  יום 4 – כרגע פנוי
  יום 5 – מונטריי – 17 מייל, כרמל, פורט לובוס , Ano Nuevo
  יום 6 – אקווריום מונטריי ונסיעה לכיוון קמבריה על כביש מספר 1 עד big sur ולינה בקמבריה.
  יום 7 הרסט קאסל …או לא…??? ונסיעה ללוס אנג'לס…. וכן הלאה.
  השאלה היא האם להוסיף עוד לילה ( יום 3) בסן פרנסיסקו להגיע לאזור מויר פארק והאזור?
  האם להוסיף עוד לילה (לילה 4) במונטריי ולנסוע לבלות חצי יום ב mount hermon ולעשות קנופי וכו' להמשיך לאזור גילרוי ומשם לינה במונטריי.
  אשמח להמלצתך.
  תודה
  ירון

  1. הי ירון, שים לב שכביש 1 חסום לתנועה. אתם לא יכולים לנסוע ממונטריי ישירות לקמבריה על כביש 1. תצטרכו לעקוף את החסימה, מה שיוסיף לכם 3-4 שעות נהיגה. ההמלצה האישית שלי היא לוותר על חלקים מביג סר ולחוות אותו בעיקר במונטריי (כולל שמורת פוינט לובוס) ואז לחזור לכביש 101 ומשם לנסוע להרסט קאסל אם אתם רוצים לבקר בה (לא ביקרתי אישית והיא פחות מדברת אלינו.) אם לא רוצים את הרסט קאסל, לטעמי האישי לא הייתי מנסה בכלל לחזור לכביש 1 אלא ממשיכה ללוס אנג'לס
   את הימים שמתפנים, בהחלט אפשר להוסיף לטובת סן פרנסיסקו. חורשת מויר זה לא יום שלם, אבל שלבו את זה עם ביקור בסוסליטו ועם אטרקציות נוספות בסן פרנסיסקו. לגבי הקנופי, לא ניסיתי וזה עניין של טעם (ושל תקציב). תקראו ביקורות בטריפ אדוויזור ותראו אם מתאים לכם ואם זה משהו שבא לכם לעשות. אם אתם מחפשים טבע, אפשר לנסות לבקר בפארק הלאומי החדש – Pinnacles National Park. זה ביקור של כמה שעות ואל תגיעו עם ציפיות גבוהות מדי. כן יש שם מסלולים יפים בין צוקים מעניינים, כלל מסלול שמעביר אתכם דרך מערה לצד השני. אפשר גם להוסיף אטרקציות בלוס אנג'לס. יש כמה רעיונות בפוסט הזה: 10 דברים לעשות בלוס אנג'לס.

 50. היי התוכנית שלי היא כזאת:
  יום 1-2 הגעה לעיר בצהריים לוס אנגלס (הגעה וסיבוב קצר בעיר, יום שני יוניברסל)
  3 לוס אנגלס ונסיעה לסן דייגו (סיבוב בוניס וכו ונסיעה לסן דייגו)
  4 סן דייגו ונסיעה עד לאס וגאס
  5 לאס וגאס
  6 נסיעה לקניון אנטלופ/הורס שובנד-לינה בפייג'
  7 גרנד קניון/ נסיעה לסן פרנסיסקו
  8 סן פרנסיסקו
  9סן פרנסיסקו/יציאה לכיוון מונטריי
  10 המשך עיירות לאורך החוף
  11המשך חוף/טירת הרסט
  20 אטרקציה אחרונה ושדה תעופה

  רציתי לדעת- א. אם המסלול לא עמוס מדי ומתיש ברמת הנסיעות. באופן כללי אני רוצה טעימה קטנה מכל דבר. מעדיפה טבע על פני אורבניות ולכן נתתי לסן פרנסיסקו מעט זמן יחסית.
  ב. הבנתי מהבלוג שלך שכביש 1 סגור…האם שווה לי לוותר על היומיים האחרונים ולהחליף ביוסמיטי?האם אספיק לראות משהו מהפארק או שיש מינימום ימים בלעדיהם לא כדאי לנסוע?

  אשמח לעזרתך!

  1. הי לינוי. המסלול עמוס ולדעתי יש בו יותרמדי נסיעות שלא תורמות.
   סן דייגו – אין טעם להגיע בשביל כמה שעות. העיר גדולה וסתם לראות רק את העיר העתיקה או רק את פארק בלבואה, לדעתי לא מצדיק את הנסיעה. הייתי מקדימה את הנסיעה לוגאס ליום השלישי, בלי הסיבוב בוניס, כך שתגיעו בערב יחסית רעננים. אל תשכחי שאתם עם ג'ט לג ולנהוג אחר הצהריים זה לא רעיון טוב.
   הגיחה שלכם לפייג' ולגרנד קניון בכלל לוגאס, בעיני נותנת לכם יחס לא כל כך טוב של זמן נסיעה לזמן "בילוי", גם אם רוצים רק טעימה. מדובר בנסיעות של 3-8 שעות בכל קטע, בשביל דברים שלוקח שעה לעשות. זה מתאים רק אם במקרה מה שבא לך לעשות זה לנהוג מרחקים (וזה לגיטימי, אגב). בעשרים יום, להכניס את הסיבוב של פייג' והגרנד קניון זה סופר צפוף ולא מתכנס. יוצא שגם יש לך מעט זמן בסן פרנסיסקו ומונטריי.
   כביש 1 אכן יהיה סגור. ליוסמיטי "במקום" אכן אין לכם מספיק זמן.
   אני מציעה לך לשבת על התכנית שוב והפעם עם גוגל מפס. לכתוב בכל יום כמה זמן נסיעה ולא לשכוח שגוגל מפס נותן הערכת חסר וצריך להוסיף לזמנים שלו כעשרים אחוז. תראי איך זה נראה בתכנית היומית. אל תשכחי להכניס זמנים לאוכל, קניות (קטנות של הטיול), וסתם מנוחה.

 51. ענת שלום!

  מתכננת לעשות את סן פרנסיסקו ולוס אנג'לס ורציתי לעשות את הנסיעה מסן פרנסיסקו ללוס אנג'לס ברכב התכנון הוא כזה:

  יומיים עד שלושה סן פרנסיסקו
  יומיים בדרך ללוס אנג'לס
  ועוד יומיים עד שלושה לוס אנג'לס

  התאריך המתוכנן להגיעה לסן פרנסיסקו הוא 26/27/28-5 ולצאת לכיוון לוס אנג'לס בערך ב 31.5 מאוד רוצה לעשות את רוב הנסיעה על כביש 1 ולעצור בדרך במונטריי ובתצפיות לאורך הדרך באזור לוס אנג'לס מתכננת עצירה בסנטה ברברה ומליבו.
  השאלה היא כזו האם אפשרי בתאריכים אלו לעשות את כל כביש 1 או לשנות תוכניות כי המלון שנסגור בדרך יהיה תלוי בתכנון המסלול או שיהיו קטעים מסויימים שיהיו סגורים.

  ממש מתלבטת

  1. פיאנה, אי אפשר יהיה לנסוע ממונטריי ללוס אנג'לס לאורך כביש 1. החסימה תהיה כנראה נקודתית, אבל זה מספיק כדי להפריע לנסיעה ישירה. את יכולה לנסוע למונטריי, לבקר בצפון כביש 1 (ביג סר) ואז לעבור לכביש 101 כדי לעקוף את החסימה ולהצטרף בחזרה לכביש באיזור מורו ביי.

 52. אפשר, אם בא לכם. השאלה מה אופי הטיול. באפריל יכול להיות מאד קר בטאהו. אם בא לכם לשלב סקי, זו אפשרות לדעתי (תבדקו את התנאים). אם בא לכם טיולים רגליים, שווה לשבת ולבדוק איזה מסלולים מעניינים אתכם ובאיזה גובה הם (לא הכל רלבנטי באפריל). אם זה סתם כדי לראות את האגם, בהחלט אופציה. זה מוסיף לכם משהו כמו 4-5 שעות נהיגה – אם שווה או לא, תלוי בכם. תמיד אפשר לקחת את היומיים האלו לטובת העמקה במקומות אחרים, האטת קצב ושופינג.
  במקומכם, לא הייתי מחליטה מראש. הייתי קוראת עוד כל כל מקום, בדגש על אופציות בתקופה שלכם ומחליטה במקום בהתאם לתחזית מזג האוויר, לחשק ולאווירה. אין סיבה להזמין מראש מקומות בבתי מלון בעונה הזאת, רק להכין לעצמכם רשימה של אופציות. לסן פרנסיסקו תוכלו להגיע מכל נקודה במסלול תוך יום נהיגה, כך שיש לכם גמישות מקסימלית.

 53. תודה על ההתייחסות המהירה והמפורטת. לא ציינתי שיש לנו שבועיים שלמים נטו ( כלומר כולל הטיסות זה יוצא בערך 16 ימים) ולכן יש לנו יומיים נוספים. היית מוסיפה את לייק טאהו במצב כזה? אתר אחר? יותר זמן במקומות נגישים על כביש 1?
  שוב תודה.

 54. היי ענת,
  הגעתי לבלוג תו"כ נסיון לבנות מסלול לטיול והתרשמתי מאוד מההשקעה והאינפורמציה מועילה. אשמח להמלצותייך: אנו זוג בני 30+ וזה ביקורינו הראשון בחוף המערבי. נוחתים ב-15.4 בסן פרנסיסקו וממריאים ממנה חזרה לארץ כעבור שבועיים ( אילוצי עבודה, הטיסות כבר הוזמנו ולא ניתן לשנות). מעוניינים בעיקר בטיול נופים. טרם גיבשנו מסלול מסודר ואשמח לעצותייך.
  בגדול תכננו שלושה ימים בסן פרנסיסקו, ולאחר מכן חשבנו על יומיים ביוסמיטי (לינה באחת הערים במרחק של כשעה מהפארק) ולאחר מכן להקדיש מס' ימים לכביש 1 בנחת ( כאמור, לא תכננו עדיין את כל השבועיים). לאור החסימות אני מבינה שעלינו לשנות התכנית ורציתי לבקש המלצותייך למסלול. כמו כן, האם ביקור בקינגס קניון, סאקויה ולייק טאהו רלוונטיים בזמן זה של השנה? אינני מצליחה להבין בצורה חד משמעית מהאתרים שלהם האם חלק מכבישי הגישה פתוחים וכיו"ב.

  1. הי יעל,
   אתחיל מהסוף. אפשר לבקר בסקויה אנד קינגס וגם בלייק טאהו כל השנה. באפריל פשוט יהיה מאד קר. עדיין יכולה להיות סופת שלגים חריגה, או סתם מזג אוויר סוער, אבל בהנחה שזה לא יקרה, אין בעיה לבקר שם. בסקויה אנד קינגס, יש סיכוי שהכבישים באיזורי הסקויות (הגבוהים יותר) יהיו חסומים, אבל זה סיכוי נמוך (משתדלים לפנות אותם מהר). לייק טאהו זה איזור מיושב בצפיפות והכביש שמחבר אותו למרכז קליפורניה הוא הייווי ראשי שמשאירים פתוח כל השנה, למעט באמת בעיצומה של סופת שלגים עזה.
   השאלה האם כדאי היא שאלה אחרת. כמו שכתבת, שבועיים זה פרק זמן קצר. זמני הנסיעות כאן בין מקום למקום ארוכים ואתם חייבים לשים לב שאתם לא יוצרים לכם רצף נסיעות ארוכות עמוס מדי. למשל, כשאת כותבת "יומיים ביוסמיטי", יש לך 5-6 שעות נהיגה מסן פרנסיסקו ליוסמיטי וזמן דומה בנהיגה בחזרה לחוף. יומיים נטו פירושם שתנהגו רוב הזמן ויהיו לכם רק 24 שעות בפארק עצמו. אם טיול נופים הוא המוקד שלכם, אז מגיע ליוסמיטי הרבה יותר. כמו כן, אל תתכננו יותר מדי ליום הראשון בסן פרנסיסקו, כך שבעצם יש לכם יומיים בעיר ואם יהיו לכם "ספיירים" בהחלט יש מה להרחיב. הייתי מציעה לכם משהו כזה –
   1 יום הגעה
   2-4 סן פרנסיסקו – ביום האחרון תתקדמו ללינה במונטריי
   6-5 מונטריי וטעימה מצפון כביש 1 וביג סר
   7 יום נסיעה בכביש המהיר ללוס אנג'לס ותחילת ביקור בעיר
   8 לוס אנג'לס (יוניברסל סטודיוס ושדרות הכוכבים)
   10-9 סקויה אנד קינגס
   11-13 יוסמיטי
   14 חזרה לשדה התעופה בסן פרנסיסקו
   טאהו פשוט ירחיק אתכם מהמסלול ואילו סקויה אנד קינגס יושב כמעט "על הדרך". הסיבה לסדר היא לתת לפארקים של הסיירה נבאדה עוד שבוע להתחמם קצת 😉 בכל מקרה, יהיה קר למעלה, אז תתלבשו חם.

 55. הי צופיה, הביטוח של כל הסוכנויות בארץ די דומה. הוא מיועד לכיסוי נגד תאונות משמעותיות, חס וחלילה או גניבה של הרכב. הוא כולל כמעט תמיד ביטול השתתפות עצמית על נזקים אבל מחריגים לזה נזקים לשמשות ולצמיגים ועוד כמה דברים. את יכולה להתקשר לרנטאל קארס ולבקש מנציג שירות שיעבור איתך על הביטוח ויסביר לך מה כלול ומה לא והאם יש הבדלים בין החבילות השונות (למיטב ידיעתי, אין הבדלים מבחינת הביטוח).

  כשתגיעי לשכור את הרכב, יציעו לך ביטוח נוסף שמכסה גם נזקים לצמיגים, שמשות וכד' וגם דברים כמו אובדן מפתח. זה ביטוח שעולה עוד כמה דולרים ליום. אנחנו לא עושים אותו אף פעם אבל יש מי שבוחר כן לעשות. בגדול, הכלל שלנו בחיים הוא שאם מדובר בנזק שאנחנו יכולים לכסות אותו כלכלית, עדיף לא לעשות את הביטוח. בסופו של דבר, הביטוח מחושב כך שהוא "לרעתך" מבחינת ההסתברות לממש אותו. לא סתם חברות הביטוח מרוויחות כל כך הרבה כסף 😉 אבל זה עניין של שיקול אישי. יש אנשים שמעדיפים לשלם וקונים לעצמם סוג של "שקט נפשי", אמיתי או מדומה.

  אני מציעה בכל מקרה לקרוא את הפוליסה ולהבין את המגבלות. למשל, אם תרדו לדרכי עפר, הביטוח לא בתוקף. אם תעלו על מעבורת, הביטוח לא בתוקף. אם תתנו למישהו להחנות עבורכם את הרכב (למשל בחניון גדול ויוקרתי), הביטוח לא בתוקף. זה לא אומר שחייבים להמנע מכל אלו, רק להבין את המשמעות ואת העלות הפוטנציאלית לנזק.

 56. ענת ערב טוב,

  רציתי לשאול שאת מבצעת הזמנה מחברת דולר מה צריך לכלול תנאי ההשכרה ?
  לא כל כך מבינה בזה יש להם כמה אופציות דרך ראנטל .
  אני כמובן רוצה את כל הביטוחים האפשריים בכדי להיות מכוסה .

 57. היי, אנחנו מתכננים ליסוע בכביש 1 בסביבות ה18.6.17, את חושבת שעד אז הכביש יהיה בסדר?
  בנוסף ראיתי את הפוסט שלך ולעשות אותו הפוך כלומר להתחיל מלוס אנגלס-כביש1-סן פרנסיסקו-יוסימיטי- וגאס.
  זה בסדר מבחינת כבישים? דרכי נסיעה?

  1. הי דניאל, אני מאמינה שהאמריקאים מאד ינסו לפתוח את הכביש עד ממוריאל דיי (סוף מאי), שמציין את תחילת עונת התיירות. כמובן, יתכנו הפתעות (לכל כיוון). המסלול הקלאסי של דרום-מערב ארה"ב אכן עביר לשני הכיוונים באותה המידה. יש מי שאומרים שעדיף את כביש 1 לעשות בנסיעה מצפון לדרום, שאז קל יותר לנהג לעצור לתצפיות בצד ימין של הדרך. מניסיון לי (נסענו בשני הכיוונים) זה לא ממש משנה. אפשר די בקלות לעצור בכל כיוון (הכביש לא מאד עמוס).

 58. היי ענת,

  לפני הכל – הבלוג מדהים ויעיל בטירוף. תודה רבה!

  במסגרת טיול לארה"ב, פרק הזמן שבין התאריכים 14/4-18/4 מיועד לנסיעה מLA לסן פרנסיסקו, כולל השהייה בסן פרנסיסקו.
  לאור הצפי לחסימת כביש 1 – מהי המלצתך ל-4 ימים אלו במתווה של נסיעה מLA לסן פרנסיסקו ברכב ושהייה בסן פרנסיסקו (ב18/4 אחה"צ אנחנו טסים מסן פרנסיסקו לניו יורק).

  תודה,
  יוסי

  1. הי יוסי, אני שמחה לשמוע שהבלוג עוזר. לדעתי ארבעה ימים בכל מקרה היה מעט מדי לכביש 1 + סן פרנסיסקו. ארבעה ימים זה מצוין לסן פרנסיסקו עצמה. אם תרצו, תוכלו לצאת מוקדם ממלוס אנג'לס ולנסוע בכביש המהיר למונטריי, לבקר שם חצי יום באקווריום ואולי גם כרמל וכביש 17 המייל. למחרת בבוקר, אופציה לטיול בפוינט לובוס ומשם לנסוע לסן פרנסיסקו. זה יותיר לכם רק יומיים וחצי בסן פרנסיסקו, שזה במילא מעט. אפשר אפילו לוותר על מונטריי ולהתמקד רק בסן פרנסיסקו. תלוי כמובן במה תרצו לעשות בסן פרנסיסקו עצמה.

 59. תודה! ולגבי החשש מחברת דולר, אני מבינה לגמרי. גם אני חשבתי ככה לפני ההזמנה הראשונה. בפועל, יש לנו במצטבר 12 חודשים של רכב שכור איתם בארה"ב ולא היו לי טענות. עבדנו ישירות מולם אחרי שקיבלנו את הרכבים, ומטבע הדברים היו לנו "אירועים" שבהם היינו צריכים סיוע שלהם. לא היו תקלות באף רכב, אבל נסענו כל כך הרבה שהגענו לטיפולי חמשת אלפים ויותר 😉

  הם עובדים כמו אמריקאים, לפי הספר, אדיבים מאד ועושים מה שאפשר כך שבסה"כ היינו מאד מרוצים. אישית, אני היום אקח רכב עם מי שנותן לי את ההצעה הכי זולה (כמובן אתר מוכר כמו רנטאל קארס או סוכנות ידועה). כשאתה בארה"ב, זו החברה שנותנת לך את השירות ולא הסוכן ואני סומכת על כל החברות האמריקאיות שהן יודעות לתת שירות.

 60. צודקת בהחלט , בדקתי גם לגבי כ.א. ואני מדברת איתך על מחיר אחרי כל ההנחות.
  ברנטאל המחירים אכן הכי זולים וזולים בהרבה ממה שנתנו לי בכמה חברות.
  אבל שמעתי על חברת דולר שהם לא משהו בגלל זה אני פוחדת למרות שאת טוענת
  שהיית מרוצה מהם.

 61. הי ענת,
  שוב תודה על התשובה המעמיקה.
  לאור הרצון שלנו להתמקדות בטבע יותר מאשר בעיר, החלטנו שנתחיל את הטיול בוגאס.
  וזה יהיה התכנון:

  28/05/2017 א לאס וגאס לינה ב: לאס וגאס מה עושים: סכר הובר + קניות +מלונות בערב
  29/05/2017 ב ציון לינה ב: ציון מה עושים: טיול בציון
  30/05/2017 ג ציון לינה ב:ברייס ערב חג מה עושים: נחים
  31/05/2017 ד ברייס חג מה עושים: נחים
  01/06/2017 ה ברייס לינה ב:פייג מה עושים: מטיילים בברייס
  02/06/2017 ו פייג מה עושים: אנטילופ + פרסת סוס
  03/06/2017 ש פייג שבת מה עושים: נחים
  04/06/2017 א פייג' לינה ב: גראנד קניון/פלאגסטף מה עושים:שיט
  05/06/2017 ב גרנד קניון מה עושים: מטיילים בגראנד קניון
  06/06/2017 ג
  07/06/2017 ד לוס אנג'לס
  השאלות הן:האם התכנון הגיוני?
  מה עושים ביום שנותר בין הגראנד קניון להגעה ללוס אנג'לס (הטיסה חזרה היא משם)
  שוב תודה על תשומת הלב!

  1. נחום, נראה לי מרווח מאד. נתתם קצת יותר מדי זמן לגרנד קניון לטעמי. קח בחשבון שזה רק שלוש שעות נסיעה מפייג' ושאין הרבה מה לעשות שם. לדעתי, בשעתיים-שלוש סוגרים שם ביקור מאד נינוח כי זה בסה"כ נסיעה לכמה נקודות תצפית. אם אתם נשארים עם המסלול הזה, אז אפשר ללון בפייג' אחרי השיט, ביום של ה-4 ביוני ואז ביום המחרת לנסוע לגרנד קניון, לבקר בו ולהמשיך ללינה בדרך ללוס אנג'לס. לגבי היום האחרון, יש הרבה מה לעשות בלוס אנג'לס אםאתם לא רוצים להוסיף נסיעה. רעיונות תוכלו לקבל כאן.
   אסיים בכך שאני עדיין הייתי מעדיפה בהרבה סיבוב ליוסמיטי וסקויה אנד קינגס. זו העונה הכי טובה לפארקים האלו, עם זרימה חזקה במפלים. בעיני, אין ספק שיוסמיטי וסקויה אנד קינגס יפים ומרשימים יותר מברייס/זאיון/גרנד קניון, על אחת כמה וכמה בעונה הזאת. לעומת זאת, במסלול שתיארת, יהיה חם ואפילו חם מאד. קחו בחשבון.

 62. להיפך על המיני ואן ביקשו יותר מ- 1000 דולר זה מה שמוזר בעיני , מפחיד אותי להזמין דרך אתר
  ולא דרך סוכן שאת מדברת עמו . הבנתי שהרכבים דרך באדגט ועוד חברות הם ישנים זה נכון?
  תודה בכל אופן אם אחליט לשנות את ההזמנה ולהזמין דרך האתר אעדכן אותך .

  1. באמת מוזר. כתבתי מדריך עם הטיפים שלי לשכירת רכב לקראת טיול. אחת ההמלצות שלי שם היא להשוות מחירים מול כמה סוכנויות השכרת רכב, לא אחת. תשאלי גם לגבי הנחות של כל מיני כרטיסי אשראי ומועדוני עובדים כי הרבה פעמים יש. כדאי לקבל כמה הצעות מחיר. אצלנו תמיד רנטאל יצאו משמעותית זולים יותר אבל יכול להיות שבהרכב אחר, מועד אחר או הנחת מועדון סוכנות אחרת תהיה לכם זולה יותר.
   מבחינת איכות הרכבים, את יכולה דרך רנטאל לבחור בין כמה חברות. אנחנו תמיד שכרנו עם הכי זולים וזה עד היום היה דולאר. קיבלנו רכבים עם בין אפס (בערך) לבין שלושים אלף מייל על מד המרחק. כולם תפקדו מצוין בשטח ו"טחנו" אותם בנסיעות מאד מאד ארוכות. מבחינתי, לא ממש משנה אם רכב הוא מהשנה שעברה ולא מהשנה ואני לא מוכנה לשלם יותר בשביל זה. רכבים היום הם מאד אמינים ואין סיבה שרכב משנה שעברה (שזו המשמעות ב"ישנים") יעשה בעיות מיוחדות.

 63. היי ענת,

  האם הזמנת רכב דרך רנטאל קארס היא אמינה? המחירים בתאריכים סוף מרץ עד אמצע אפריל מטורפים ,
  הזמנתי רכב דרך סוכנות ב 970 דולר מסוג ג'יפ שברולט 7 מקומות בעוד שלפני שנתיים לקחתי רכב ליותר ימים בהרבה פחות כסף . זה הגיוני???.
  באתר רנטאל קארס למיני ואן עולה פחות בהרבה ממה שלקחו לי השאלה האם אפשר לסמוך על האתר הזה ?

  1. הי צופיה, אנחנו תמיד הזמנו דרכם ולא היו לנו אף פעם בעיות. מתכוונים להזמין דרכם גם לטיול של הקיץ הקרוב. אני מכירה גם הרבה אחרים. ג'יפ הוא יקר יותר ממיני ואן. מיני ואן לא צריך לעלות יותר מחמישים דולר ליום והרבה פעמים המחיר נמוך יותר (תלוי בעונה ובמיקום ההשכרה). אם אתם מחליטים להזמין מרנטאל קארס, אשמח אם תוכלו להקליק על הקישור הזה ומשם לבצע את ההזמנה. המחיר יהיה זהה אבל אני אקבל עמלה קטנה בזכותכם. תודה מראש!

 64. אנחנו מתכננים מסאן פרנסיסקו לנסוע למונטריי לטייל בה לעשות את 17 מייל ואת כרמל ואם יתאפשר
  את ביג סר , השאלה שלי אם לישון במונטריי או באיזור מורו ביי?

  1. צופיה, סבירה להניח שלא תוכלו לנסוע ממונטריי עד מורו ביי לאורך כביש 1. צריך לראות מה יהיה מצב הכביש אז, אבל בהחלט יתכן שתוכלו לטייל במונטריי ובשמורת פוינט לובוס ואז לנסוע דרך ה-101 למורו ביי ומשם להמשיך דרומה.
   אני מציעה ביום שאתם מטיילים במונטריי והאיזור, ללון במונטריי. למחרת לנסוע דרך ה-101 למורו ביי והרסט קאסל. אגב, אם הרסט לא בתוכנית, אישית לא הייתי נכנסת למורו ביי. לא כזה מקום מדהים ומוסיף לכם זמן נהיגה.

 65. נחום, אם ככה לדעתי וותרו על כביש 1 וקו החוף. בשביל לראות באמת את הטבע המרשים של המערב, אתם צריכים בכלל לנסוע ליוסמיטי והוא ממש מופלא בעונה הזאת.
  כביש 1 זה פשוט כביש עם נוף לאוקיינוס כשבחלקו הכביש עובר על המצוק. לאורכו יש שמורות טבע עם טיולים נחמדים, אבל לא כאלו מרשימים. אין מה להשוות להוד ולהדר של יוסמיטי באביב.

  לדעתי, סעו מסן פרנסיסקו ליוסמיטי ותעשו שם את החג בטיולים רגליים (אם זה מתאים) או סתם בנופים מהממים. משם סעו לפארקים של זאיון וברייס ותסיימו בחזרה מטיסה בוגאס (או שתמשיכו נסיעה עד לוס אנג'לס אם הטיסה שלכם משם כבר מוזמנת). זה יהיה משהו כזה (מקווה שאני לא מבלבלת את התאריכים) –
  ראשון-שני סן פרנסיסקו (לדעתי שווה לטייל בה קצת יותר מאשר גשר שער הזהב והקרוניות, יש בה את הצ'יינה טאון הגדול בעולם, איזור המזחים וכמובן אלקטרז)
  שלישי צאו מוקדם וסעו ליוסמיטי ותתמקמו בעמק לפני כניסת החג
  רביעי יוסמיטי במהלך החג
  חמישי צאו דרך טיוגה פאס (עדיין בפארק יוסמיטי) לכיוון וגאס לינה בוגאס. זו נסיעה ארוכה אבל אפשרית בהחלט ביום אחד. מקסימום, פצלו ותלונו לפני וגאס.
  שישי הגעה לזאיון והתמקמות בעיירה ספרינגדייל
  שבת ספרינגדייל ואולי תוכלו קצת לטייל רגלית בחלק הקרוב של הפארק
  ראשון טיול בפארק זאיון
  שני קניון ברייס וחזרה לוגאס
  שלישי נסיעה ללוס אנג'לס
  יש לכם ככה עוד יום לבלות בלוס אנג'לס, שדרות הכוכבים, שופינג וכד'

 66. ממש תודה על התגובה, ברשותך אני אפרט עוד כמה דברים:
  כל המשפחה שלנו בוגרת טיולים בחו"ל ואנחנו רוצים להתמקד יותר בטבע. מבחינתינו בסאן פרנסיסקו לראות את גשר הזהב והקרוניות ולהתחיל לנסוע. גם לוס אנג'לס תהווה מקום לינה ולא טיול ואת כל פארקי השעשועים למיניהם כבר עשינו בצד המזרחי, כך שמבחינתינו אין סיבה לבזבז על זה זמן.
  אם זמן הנסיעה מלוס אנג'לס לגראנד קניון הוא ארוך אני יכול לטוס ללאס וגאס ולקחת משם רכב.
  בקיצור, אני יותר מתעניין בטבע מאשר בעיר, כך שאם את חושבת שעדיף (ונכון יותר) להתמקד בפארקים , זוהי אופציה מקובלת לחלוטין מבחינתינו. ואם אפשר להתמקד בכביש 1 במקום בערים שתוחמות אותו – גם טוב.
  אשמח שוב לחוות דעתך בעניין.

 67. ענת שלום,
  באמצע חודש אפריל תכננו נסיעה בכביש 1 לפי הפרוט כדלהלן:
  יום1 – סנטה קרוז, מונטריי, כרמל
  יום 2 – פוינט לובוס, ביג סר, ג'וליה פריפר, מקלין סטייט פארק, סן סמיון
  יום 3 – טירת הרסט, מורו ביי, סלובנג, סנטה ברברה, מליבו, לוס אנג'לס
  אודה לך אם תוכלי לחדד ולכתוב באילו מקומות מאלו שהזכרתי לא אוכל להגיע נכון
  להיום (בגלל התיקונים).
  תודה ושוב תודה על העדכונים והעזרה.

  1. הי תמר,
   קשה לדעת היום לגבי אפריל. אם הייתם נוסעים השבוע, אז כל המקומות שבין פוינט לובוס למורו ביי לא נגישים כרגע. הפארקים שבדרך פשוט סגורים למבקרים. עד אפריל אני מאמינה שלפחות חלק מהדרך תפתח, כך שאפשר יהיה לנסוע למשל מסן לואיס אוביספו לטירת הרסט ובחזרה. כמובן, יתכן ויצליחו לתקן את הכביש מהר יותר והכל יהיה פתוח, קשה לאמר. כשאנחנו נסענו לשם בשנת 2011 היה אירוע דומה. הגענו בסוף מאי והכביש עדיין היה סגור למעבר באיזור ביג סר.
   אני מציעה להמשיך לעקוב. במידה ותהיה חסימה בכביש שלא תאפשר נסיעה לאורכו, בקרו במונטריי ומשם תעשו ביום 2 טיול לפוינט לובוס וביג סר (ביג סר זה כל האיזור, כולל מונטריי עצמה) עד איזור החסימה ותחזרו דרך מונטריי לכביש ה-101 ללינה באיזור Paso Robles. משם תוכלו למחרת לטייל בטירת הרסט ומורו ביי ולהמשיך ללוס אנג'לס לפי התכנית שלכם. שיהיה לכם טיול נהדר!

 68. הי ענת,
  ראשית, המון מחמאות על הבלוג, אינפורמטיבי, נגיש מעניין, יפה ו… עושה המון חשק!
  ולעניין: אנחנו נוסעים עם ביתנו הבוגרת (20) לטיול במערב ארה"ב.
  כמה פרטים טכניים:
  1. הטיול יתבצע בין ה 28.5-7.6.
  2. אנחנו מגיעים למערב מוושינגטון ועדיין לא החלטנו היכן כדאי להתחיל.
  3. אנחנו שומרי שבת ולכן בחג השבועות (31.5) ובשבת (3.6) לא נוכל לטייל בפועל.
  4. אנחנו גם צריכים להתארגן לשבת ולכן מעדיפים להגיע ביום שלפני החג לכל היותר בשעה 16:00 למקום הלינה שלנו.
  5. טיסה חזרה לארץ מלוס אנג'לס ב 7.6 בשעה 21:00.
  6. כמו תמיד – רוצים להספיק ולחוות כמה שיותר.
  בקווים כלליים:
  אנחנו רוצים לנסוע בכביש 1 מסן פרנסיסקו ללוס אנג'לס (נראה לנו שכדאי לעצור באקווריום במונטריי). אולי גם דרך 17 המייל.
  רוצים להגיע ללאס וגאס ולא לבזבז עליה יותר מדי זמן אלא לצאת לדרך לכיוון הפארקים.
  לעשות את הגראנד קניון (דרך סכר הובר), ציון וברייס.
  כדי לנסות להכניס לתבנית חשבנו על המתווה הבא:
  ימים ראשון- שלישי (ערב חג) – סאן פרנסיסקו – לוס אנג'לס
  יום רביעי (חג) – לוס אנג'לס
  יום רביעי בערב (צאת החג) – נסיעה ללאס וגאס
  יום חמישי – נסיעה לגראנד קניון
  יום שישי – שבת – ??? לא יודעים עדיין
  יום ראשון – קניון ברייס
  יום שני – ציון והגעה ללאס וגאס
  יום שלישי -לאס וגאס – לוס אנג'לס

  אחרי כל הפירוט הזה – האם המסלול נשמע הגיוני? נשמח לשמוע המלצות, חסרונות ויתרונות.
  המון תודה מראש,
  נחום

  1. הי נחום. הטיול שלכם קצר מדי בשביל כל מה שאתם רוצים להכניס בו.
   למשל, ימים ראשון עד שלישי, סן פרנסיסקו-לוס אנג'לס כשאתם רוצים גם את מונטריי ואת כביש 1. בלתי אפשרי, לצערי. נתחיל מזה שלדעתי בסן פרנסיסקו צריך לפחות שלושה ימים. משם יש לכם נסיעה של שלוש שעות למונטריי ועוד זמן להיות שם, נניח עוד יום. כביש 1 זה יומיים (8-10 שעות נהיגה וחבל לעשות אותן בבת אחת בלי עצירות בדרך…) רק בשביל הקטע הזה, אתם צריכים במינימום חמישה ימים ולא יומיים וחצי.
   מלוס אנג'לס לא צריך להגיע ללאס וגאס כדי לנסוע לגרנד קניון, אבל בכל מקרה מדובר בנסיעה של כמעט עשר שעות. בדרך כלל מפצלים ובדרך מבקרים בכביש 66 או משהו אחר.
   אם אתם נוסעים מהגראנד קניון לברייס וזאיון, אתם עוברים בפייג'. חבל לא לעצור ליומיים כדי לראות את סכר פאואל, לשוט באגם פאואל ולבקר בקניון אנטילופ. בקיצור, התכנית שלכם כרגע די בלתי אפשרית, צר לי 🙁 אתם מנסים להכניס תכנית של כמעט שבועיים פלוס לתוך סד של תשעה ימים וזה עוד לפני שהתחלנו לדבר על שבתות וחגים… שיותירו לכם עוד פחות זמן.

   המלצתי היא להוריד יעדים ולהתמקד בלוס אנג'לס בואכה סן פרנסיסקו, אבל לעשות אותם בנחת. תתחילו בארבעה ימים בסן פרנסיסקו ותתמקמו במקום בו תוכלו לטייל ברגל גם בחג. משם צאו למונטריי ועשו בה את השבת ואז צאו לכם בנחת בכביש 1 (בתקווה שיפתח עד אז) עד ללוס אנג'לס ואולי תוסיפו גם ביקור בדיסנילנד או בסן דייגו (רק שעתיים דרומה ללוס אנג'לס). נכון שגם יוטה והפארקים נהדרים, אבל צריך עוד הרבה ימים בשביל לראות אותם אז תשמרו אותם לפעם הבאה.

 69. ממש תודה!
  יש לי כמה שאלות בעקבות זאת:
  א. אני מבין שנכון לעכשיו אין בעיה בכבישים מסן פרנסיסקו עד מונטריי, נכון? וגם במונטריי עצמה אין בעיה לשהות?
  ב. האם הכביש מסן פרנסיסקו עד מונטריי לאורך הים (שלפי המפות שלי הוא גם כביש מס' 1) מומלץ?

  1. נכון לעכשיו ובאופן כללי, אין בעיה בסן פרנסיסקו, מונטריי או הגעה ביניהן. מדובר באיזור מיושב בצפיפות ואין מצב שיסגרו את מונטריי במצור 😉 ממש בימים אלו יש מזג אוויר סוער באיזור אבל הכבישים ישארו פתוחים.
   לגבי השאלה השניה, לפי האתר של הכביש, כרגע אין בעיות בקטע בין מונטריי לסן פרנסיסקו, אבל כן יש צפונית לסן פרנסיסקו (מחוזות מרין, סונומה ופטלומה). אלו כנראה סגירות זמניות יחסית ובכל מקרה, לא רלבנטיות למרבית המטיילים. אם לנסוע בכביש 1 מסן פרנסיסקו למונטריי, שאלה טובה. בהנחה שמזג האוויר טוב בימים בהם אתם שם ואתם רוצים חוויה של כביש 1, לדעתי זה יהיה לכם נחמד. קחו בחשבון שזה כביש צר יותר מאשר האוטוסטרדה והנהיגה בו איטית יותר, אבל הנופים יפים (זה נכון לכל כביש 1). אם אתם עושים את זה, מומלץ לעצור בפארק שנקרא Año Nuevo State Park ולהקדיש קצת זמן לביקור בו. יש שם מושבות של פילי ים ומתנדבים שעושים בהן סיורים מודרכים. פרטים כאן.

  1. הי ענת,בהמשך לתשובתך רציתי לשאול עוד שאלה. העלתי לאתר לפני מספר ימים ולא קיבלתי תגובה, וכיוון שחשבתי שאולי לא העלתי בצורה הנכונה, אני מעלה שוב.
   האם לדעתךכולל נסיעות מספיק 4 ימים למוטריי וצפון כביש 1 וליוסמיטי כולל להגיע ל-LA?
   יש מקום שהיית ממליצה לנסות לישון בו בדרך בין סן פרנסיסקו למונטריי או ליוסמיטי, כשהכוונה לנצל יום עד אחהצ בסן פרנסיסקו ואז לקחת רכב ולצאת מהעיר, כדי לחסוך לילה לינה בסן פרנסיסקו בה המחירים מטורפים (לא מצאנו משהו סביר בפחות מ-300$ ללילה)
   תודה מראש

   1. הי אור, מצטערת אם פיספסתי שאלה קודמת.
    בעיקרון, כן, אפשר להקדיש למונטריי יום וחצי, חצי יום נסיעה לאיזור יוסמיטי, יום וחצי ביוסמיטי ואז נסיעה ללוס אנג'לס. כמובן, הכל תלוי במה רוצים לעשות בכל מקום, אבל זו תכנית סבירה בהחלט.
    ללון מחוץ לסן פרנסיסקו בסוף היום האחרון לביקור בה זה רעיון טוב. לא חייבים להגיע עד מונטריי או יוסמיטי. מה שאני עושה במקרה כזה זה לבדוק בגוגל מפס את ציר התנועה, נניח מסן פרנסיסקו למונטריי ואז לחפש מוטלים זולים לאורכו. זה יכול להיות במרחק שעה נסיעה מהעיר, שעה וחצי או שעתיים. איפה שמוצאת משהו סביר וזול, שם כנראה נעצור. אנחנו אישית בדרך כלל בוחרים במוטל 6 כי זו הרשת הכי זולה שיש. זה מוטל פשוט בלי שום פינוקים אבל נקי ומתוקתק. כמובן שתמיד חשוב להציץ בביקורות בטריפ אדוויזר כדי לוודא שהאיזור סביר והסניף הספציפי הזה בסדר. כמו כן, זה לא מוטל למי שרוצה להתפנק בחופשה בחו"ל 🙂 ספציפית, דרומית לסן פרנסיסקו אנחנו בדרך כלל לנים במוטל סיקס שליד שדה התעופה.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *