ליקוי החמה בארה"ב: 4 מסלולים שיאפשרו לכם לצפות בו

באוגוסט 2017 יהיה בארצות הברית ליקוי חמה מלא. אירוע מסעיר שאין ספק שכדאי לשלב בתכנית טיול, אם אתם מתכננים ממילא להגיע לארצות הברית באותו הקיץ. תוכלו לקרוא עוד על הליקוי בפוסט הזה. יש מי שנוסע במיוחד כדי לראות את הליקוי, ועבור אלו, הכנתי כאן הצעות למסלולים שמשלבים צפייה בליקוי באחד משני המקומות המומלצים: צפונית לבויסי, איידהו או צפונית לבנד, אורגון (ליד העיירה מדרס Madras). למה דווקא אלו? תוכלו לקרוא על הסיבות בפוסט על ליקוי החמה שמפרט את ההמלצות למיקומים האידיאליים לצפייה בליקוי החמה בארה"ב.

כרגיל, המסלולים הם מעגליים, כדי לחסוך בהוצאות טיסה ודמי החזרת רכב. אלו מסלולים של שלושה שבועות, עם הצעה לקיצור למי שצריך מסלול של שבועיים וחצי. כמו שאני כותבת בהרבה מקומות בבלוג, לדעתי הזמן המינימלי לטיול במערב ארה"ב הוא שלושה שבועות. מדובר בטיסות ארוכות ויקרות, בשילוב עם ג'ט לג. אם כבר מגיעים, כדאי לנצל את הזמן כמו שצריך.

מסלול ראשון – סן פרנסיסקו: הרים וחופים

בשילוב צפיה באיזור מדרס, אורגון

מסלול נהדר שלוקח אתכם דרך יוסמיטי ולייק טאהו, לאורך החלק הצפוני של רכס הסיירה נבאדה ודרך האיזורים הגעשיים של המדינה, ומשם על חופי אורגון הקסומים ויערות הרדוודס של צפון קליפורניה. נקודת ההתחלה והסיום היא סן פרנסיסקו.

ימים 1-3 סן פרנסיסקו

סן פרנסיסקו עיר נפלאה להתאוששות איטית מהג'ט לג. קחו לכם שלושה ימים נינוחים לתור את העיר. בפוסט הזה תוכלו לקבל רעיונות לגבי מה לעשות בסן פרנסיסקו.

ימים 4-6 יוסמיטי

קחו את הרכב וסעו מזרחה, אל הרי הסיירה נבאדה. הכנסו לעמק של יוסמיטי, בקרו בגליישר פוינט ובחורשת מריפוזה (שאמורה להפתח באביב 2017) ולסיום, צאו דרך מעבר טיוגה. מומלץ להזמין לינות בתוך העמק מספיק זמן מראש.

עוד על ביקור בפארק יוסמיטי

ימים 7-8 לייק טאהו

מיוסמיטי הצפינו עד לאיזור לייק טאהו. כדאי לטייל באגם, בפרט בחלקו הדרומי, להקדיש חצי יום לרחצה באחד החופים ולבקר בפארק ההיסטורי של מעבר דונר – Donner Pass בצפון האגם. לחלופין, מי שמתגעגע לאווירת וגאס, יכול להמשיך צפונה ולבלות יום בעיר רינו.

לייק טאהו
לייק טאהו

ימים 9-10 מורשת וולקנית

צאו צפונה מאיזור טאהו לנהיגה בקליפורניה הגעשית. בקרו בפארק לאומי לאסן, הר שאסטה, מפלי ברני מקארת'ור ו-Lava Beds National Monument וכמובן, פארק לאומי קרייטר לייק. לבסוף הגיעו לאורגון ושם לעיירה Bend. נסו להגיע עד בנד, אורגון, כך שתוכלו להקדיש לה את היום הבא בטיול בנחת.

עוד על מסלול המורשת הוולקנית בקליפורניה.

טיפוס על הר געש ליד בנד, אורגון
טיפוס על הר געש ליד בנד, אורגון

יום 11 בנד, אורגון

בבנד כדאי מאד לבקר בפארק הוולקני המקומי, לעלות עם הרכב עד לוע הר הגעש, לסייר במערה ולא לפספס את מוזיאון High Desert המצוין. מומלץ מאד למבוגרים ולילדים וכולל הרבה תצוגות מיוחדות ואינטראקטיביות. בנד עיר חביבה ויש בה שפע של חנויות כך שאם נשאר לכם זמן, אפשר בהחלט לנצל אותו לקצת שופינג (באורגון אין מס קניות).

יום 12 צפייה בליקוי

יום הליקוי! צאו מוקדם בבוקר מבנד כדי שתספיקו להגיע לעיירה MADRAS. מדובר בכשעה נסיעה, אבל יתכן ויהיו עומסי תנועה בגלל הליקוי. מומלץ להתעדכן בתחזיות המקומיות. בתום הליקוי, צאו מערבה אל החוף.

ימים 13-15 חופי אורגון

קייפ פרפטואה, ליד ניופורט, אורגון
קייפ פרפטואה, ליד ניופורט, אורגון

כדאי לבלות לפחות יומיים באיזור ניופורט. ניופורט מקסימה ויש בה אקווריום מקסים (למעשה שניים, אחד של האוניברסיטה המקומית ובאווירה הרבה יותר "מדעית"), נמל ציורי עם גשר ענק ואריות ים על המזח, בריכות שפל מצוינות ועוד. עוד על ניופורט בפוסט הזה. ביום השלישי, כדאי להתחיל להדרים לאורך החוף. חובבי החול יוכלו לנהוג בג'יפונים בדיונות של פלורנס. אפשר גם סתם להנות מהמגדלורים והחופים הציוריים ונקודות התצפית בדרך (אל תשכחו לחפש לוויתנים במים!). יש לכם חמש שעות נסיעה עד היעד הבא, ואפשר לעשות אותן ביום השלישי מתוך שלושת הימים שלכם בחוף.

עוד על חופי אורגון.

ימים 16-19 פארק רדוודס

הקדישו לפחות יום אחד לפארק ג'דדיה סמית' באיזור העיר Crescent City, בירת הצונאמי של ארצות הברית. כדאי מאד לשלב גם ביקור בחוף הקסום Enderts Beach. למחרת, סעו דרומה ובקרו בחורשות הסקויה של Prairie Creek משני צידי כביש ה-101. את הלילה הבא בלו באיזור Arcata/Eureka. ביום השלישי סעו לפארק Humboldt לביקור באיזור סקויות מסוג שונה קצת. כל אלו הם חלק מפארק Redwoods National Park.

מטיילים ליד גזע עץ סקויה שנפל, פארק רדוודס, קליפורניה
מטיילים ליד גזע עץ סקויה שנפל, פארק רדוודס, קליפורניה

עוד על פארק הרדוודס ואיך כדאי לבקר בו.

ימים 20-21 חזרה לסן פרנסיסקו

אם יש לכם הרבה זמן, אפשר לנסוע מ-Fort Bragg לאורך החוף בכביש 1 הצפוני לסן פרנסיסקו. לטעמי, הוא יפה לא פחות מכביש 1 בקטע שדרומי לעיר. לחלופין, אפשר לנסוע בכביש הרגיל של ה-101. גם אז מדובר בנסיעה של 5-6 שעות עד סן פרנסיסקו, לכן הקצבתי לה כאן יום שלם. אפשר לעצור בדרך באיזור נאפה וואלי.

כדי לקצר משלושה שבועות לשבועיים וחצי, אפשר לותר על יומיים באיזור לייק טאהו, לקצר ביום בחופי אורגון ואפילו אולי יום ביוסמיטי (הוא מקסים, אבל חם בעמק באוגוסט).

מסלול שני: צפון החוף המערבי

בשילוב צפיה באיזור מדרס, אורגון

מסלול שמשלב את ההוד וההדר הרי הקסקייד, יערות הגשם והחופים האפורים של פארק אולימפיק, המדבר הגבוה של מזרח אורגון ואת החופים הקסומים של צפון-מערב ארה"ב.

ימים 1-2 סיאטל

המסלול מתחיל ומסתיים בסיאטל. יש לכם יומיים להתאושש מהג'ט לג בעזרת הרבה קפאין (זו מולדת הסטארבאקס!) ולסייר בעיר.

עוד על מה שאפשר לעשות בסיאטל.

פארק מאונט רייניר
פארק לאומי מאונט רייניר

יום 3 ריינייר

צאו בבוקר מוקדם אל פארק לאומי הר ריינייר המשגע והמתעתע. מקווה בשבילכם שלא יהיה מעונן. מומלץ להגיע לפחות עד מרכז המבקרים באיזור Paradise ולטייל באיזור במסלולים לפי המלצת הריינג'רים. בסיום הטיול, תוכלו לצאת ללינה בעיירה Ashford או להתקדם ללינה באיזור כביש 5. לחלופין, תוכלו לצאת מהצד המזרחי של הפארק וללון באיזור העיירה Packwood.

עוד על פארק לאומי מאונט ריינייר.

יום 4 סיינט הלנס ופורטלנד

הקדישו את הבוקר למרכז המבקרים של Mount St Helens כדי לחזות בשינויים שחוללה רעידת האדמה הגדולה של שנת 1982. אחר הצהריים כבר תגיעו לפורטלנד ותוכלו לצאת לסיור בעיר.

עוד על פורטלנד, אורגון.

יום 5 פורטלנד

אם אתם בעניין, מוזיאון המדע של פורטלנד ה-OMSI נחשב לאחד מהטובים בעולם. יש לכם יום לבלות בפורטלנד ולהנות מהעיר.

יום 6 הקולומביה גורג'

מפלי מלטנומה, בקולומביה גורג'
מפלי מלטנומה, בקולומביה גורג'

צאו מפורטלנד לכיוון מזרח, לאורך שפך נהר הקולומביה האדיר. בדרך יש לכם שלל נקודות עצירה במפלים מדהימים ונקודות עניין נוספות. עוד על הקולומביה גורג'. אני מציעה להמשיך עם תואי הקולומביה עד העיירה Hood River ושם להפרד מהנהר ולנסוע למאונט הוד המרשים. תוכלו לסיים את היום בעיירת הסקי Government Camp.

עוד על נקודות לעצירה לאורך הקולומביה גורג'

יום 7 ליקוי במדרס ונסיעה לבנד

צאו מספיק מוקדם בבוקר כדי להגיע לאיזור הליקוי בעיירה מדרס (מרחק של כשעה ורבע נסיעה מגאברמנט קמפ). כשיסתיים הליקוי, סעו לעיירה Bend באורגון. יש נקודות עניין רבות לאורך הדרך. תוכלו לקרוא עליהם בסיכום יום הטיול שלנו באיזור. בנד עצמה עיירה חביבה ולא קטנה כל כך. יש שפע של מקומות לאכול בהם ולעשות קצת שופינג (באורגון אין מס קניה).

יום 8 בנד

הקדישו את היום לטיול באיזור בנד. כדאי מאד לבקר בפארק הוולקני המקומי, לעלות עם הרכב עד לוע הר הגעש, לסייר במערה ולא לפספס את מוזיאון High Desert המצוין. מומלץ מאד למבוגרים ולילדים וכולל הרבה תצוגות מיוחדות ואינטראקטיביות.

עוד על בנד, אורגון.

קרייטר לייק
קרייטר לייק

יום 9 נסיעה לניופורט

היום תחצו את אורגון לכיוון מערב. מי שרוצה, יכול להוסיף בדרך ביקור בפארק לאומי קרייטר לייק. זה מוסיף כשלוש שעות לנסיעה, אבל אתם מרוויחים פארק לאומי מיוחד. לטעמי, אין צורך לשעות בו יותר משעתיים. זה די והותר זמן לנסיעה סביב האגם ולתצפיות. כדאי לנסות להגיע בסוף היום לעיירה ניופורט, באורגון ולהתמקם שם לשלושה לילות.

עוד על פארק לאומי קרייטר לייק

ימים 12-10 חופי אורגון

כדאי לבלות לפחות יומיים באיזור ניופורט. ניופורט מקסימה ויש בה אקווריום מקסים (למעשה שניים, אחד של האוניברסיטה המקומית ובאווירה הרבה יותר "מדעית"), נמל ציורי עם גשר ענק ואריות ים על המזח, בריכות שפל מצוינות ועוד. ביום השלישי, אפשר להתחיל לעלות לאורך החוף, ולעצור בנקודות העניין הרבות שבדרך.  נסו להתקרב להגיע ללינה ביום השנים עשר באיזור Cannon Beach כדי להותיר לכם יום שלם לביקור באסטוריה למחרת.

כוכבי ים בבריכות השפל באורגון
כוכבי ים בבריכות השפל בניופורט, אורגון

עוד על ופי אורגון וגם עוד על ניופורט.

מעיפים טיסנים מהמגדל של אסטוריה
מעיפים טיסנים מהמגדל של אסטוריה

יום 13 אסטוריה

הגיעו לעיירה אסטוריה שעל שפך נהר הקולומביה האדיר. יש המון מה לעשות ולראות באסטוריה: המגדל של אסטוריה, המצודה של לואיס וקלארק, המוזיאון הימי המצוין וסתם לשוטט בטיילת שבנמל. אפשר ללון באסטוריה בסוף היום או להמשיך צפונה, תוך שאתם חוצים את הגשר המדהים שמחבר את מדינות אורגון ווושינגטון מעל שפך נהר הקולומביה.

עוד על אסטוריה, אורגון.

ימים 14-17 פארק לאומי אולימפיק

הקדישו שלושה ימים לביקור בפארק המהדהים הזה. אתם מתחילים מדרום, במרכז המבקרים של קווינולט, ממשיכים לאיזור פורקס ויער הו, כולל ביקור בחופים האפורים של הפארק, אפשר לבקר גם בכפר האינדיאני Neah Bay ולסיום, להתמקם בעיירה פורט אנגל'ס ולבקר בהוריקאן רידג'.

הוריקאן רידג', פארק לאומי אולימפיק
הוריקאן רידג', פארק לאומי אולימפיק

עוד על פארק לאומי אולימפיק

יום 18 גיחה לקנדה

ביום זה תוכלו להשאיר את הרכב בארצות הברית, לקחת דרכונים ולהפליג במעבורת מפורט אנג'לס לעיר ויקטוריה שבקנדה. אפשר גם לנסוע עם הרכב במעבורת, מה שיאפשר לכם ניידות גדולה יותר בויקטוריה והסביבה. אפשר גם להשאר ללון ללילה בויקטוריה.

עוד על ויקטוריה.

יום 19 האי וידבי

אם לא נשארתם ללון בויקטוריה, תוכלו להקדיש את היום הזה לנסיעה מפותלת ואיטית בכיוון חזרה לסיאטל. המסלול שאני מציעה כולל ביקור בלשון היבשה של Sequim, חציה במעבורת דרך Port Townsend לאי וידבי, ביקור באי ובפארקים ההיסטוריים שלו וחציה של הגשרים בין האיים של Deception Pass עד אנאקורטז. זה גם מקום טוב לצאת בו לשיט לוויתנים לנסות לצפות באורקות ולוויתנים אחרים. אפשר להשאר ללון באנאקורטז או לחזור לסיאטל.

יום 20 חזרה לסיאטל וטקומה

נותרו לכם יום-יומיים לנוח לפני הטיסה, לסייר עוד בסיאטל וכמובן, לצאת לשופינג באחד מהאאוטלטים שמצפון ומדרום לעיר. אפשר אפילו להקדיש חצי יום לביקור בעיר האחות של סיאטל, טאקומה ואפשר גם ללון בה לפני הטיסה (טאקומה זולה יותר מסיאטל וקרובה יותר לשדה התעופה).

כדי לקצר משלושה שבועות לשבועיים וחצי, אפשר לותר על רינייר, לקצר יום בחופי אורגון וכמובן לותר על יום בקנדה.

מסלול שלישי: נבאדה, יוטה וילוסטון

בשילוב צפיה באיזור מצפון לבויסי, איידהו

מסלול שלוקח אתכם לילוסטון ולגרנד טטונס, לפארקים של דרום-יוטה ולגרנד קניון וכמובן ללאס וגאס. קחו בחשבון שהוא החם ביותר מהמסלולים שמוצעים כאן. אם חום של ארבעים מעלות בצהרי היום בחלק מהאתרים מרתיע אתכם, עדיף לכם לבחור במסלול אחר.

ימים 1-2 לאס וגאס

נצלו את היומיים הראשונים להתאוששות מהטיסה, הצטיידות ושיטוטים בעיר החטאים.

עוד על לאס וגאס.

קולוב קניונס
קולוב קניונס

יום 3 סולט לייק סיטי

ביום השלישי, צאו צפונה וסעו לסולט לייק סיטי. אם נסיעה של 6-7 שעות ביום פחות קוסמת לכם, תוכלו לצאת יום קודם מוגאס וללון בסיינט ג'ורג' או ב-Cedar city. לחלופין, תוכלו לעשות את זה ביום השלישי ולהעביר ערב בסיינט ג'ורג', כך שתגיעו לבויסי חצי יום מאוחר יותר. הנקודה היא שאין חובה לעצור ללינה דווקא בסולט לייק סיטי. נקודה שאני כן ממליצה לעצור בה היא Kolob Canyons קניונים מקסימים שהם חלק מפארק לאומי זאיון. נופים מרהיבים ש"עולים" לכם נסיעה קצרצרה מהכביש הראשי.

עוד על פארק לאומי זאיון וקניון קולוב

ימים 4-5 בויסי, איידהו, כולל צפייה בליקוי

בויסי עיר מקסימה ויש שפע של דברים נחמדים לעשות בה. תוכלו להעביר בה יומיים מלאים, כשביום הליקוי, צאו מהעיר וסעו כשעה וחצי צפונה כדי להגיע לנקודת שיא הליקוי.

עוד על בויסי.

יום 6 קרייטרס אוף דה מון + ארקו

צאו מבויסי לנסיעה בכבישים הארוכים והריקים של איידהו. בקרו בפארק Craters Of The Moon לנופים געשיים מכוכב אחר. אם אתם בעניין אטרקציות מהסוג הזה, מומלץ לעצור לסיור בכור הגרעיני בעיירה Arco הסמוכה. הנה תיאור הביקור שלנו באיזור. אם אתם ממוקדים מספיק, אין סיבה שלא תגיעו בסיום היום לעיירה ווסט ילוסטון, שיכולה להיות העוגן שלכם לביקור בפארק ילוסטון. אם אתם מצליחים להזמין לינה לימים הבאים בתוך הפארק, אולי כדאי לכם ללון בעיירה Idaho Falls.

קרייטרס אוף דה מון
קרייטרס אוף דה מון

ימים 7-10 ילוסטון

ביזון בפארק לאומי ילוסטון
ביזון בפארק לאומי ילוסטון

הגעתם למלך הפארקים! זהו הפארק הותיק ביותר ומהגדולים שיש. הנה רשימת עשרת הדברים שחייבים לראות בילוסטון. יש עוד מקומות נוספים ששווים עצירה. קחו בחשבון שרק להקיף את הפארק פעם אחת, בלי לעצור באף נקודה, לוקח יקח לכם יום שלם. לכן הקצבתי ארבעה ימים לביקור, כך שתוכלו לחלק את הביקור שלכם לאיזורים השונים.

ימים 11-12 פארק לאומי גרנד טטונס

הדרימו מילוסטון לפארק לאומי גרנד טטונס הסמוך. הפארקים צמודים זה לזה ותוכלו להקדיש  יום וחצי לביקור בהם. אל תפספסו טיול בלייק ג'ני ואת הנופים של ג'קסון לייק. כדאי גם לעלות ברכבל מטטון וילג' אל פסגת ההרים.

את מחצית היום השני מתוך השניים, הקדישו לנסיעה דרומה, היות ויש לכם כעשר שעות נהיגה עד היעד הבא: פארק לאומי קניון ברייס.

עוד על פארק הגרנד טטונס

יום 13 נסיעה לקניון ברייס

אפשר בהחלט לנסוע ביום אחד מג'קסון, וויומינג, לקניון ברייס, אבל אז תגיעו יחסית מאוחר ולא תספיקו לטייל. תארגנו את הזמנים לפי מה שנוח לכם. כדאי להקדיש לפחות חצי יום לקניון ברייס, לעצור בשתיים-שלוש נקודות תצפית ולרדת אל ההודוס בשביל גני המלכה.

מסלול גני המלכה, בתוך קניון ברייס
מסלול גני המלכה, בתוך קניון ברייס

עוד על פארק לאומי קניון ברייס.

ימים 14-15 פארק לאומי זאיון

זו ההזדמנות שלכם להשלים חובות בברייס ואז לצאת לפארק לאומי זאיון. יש לכם יום וחצי לפחות בזאיון ומומלץ לטייל בשבילי הפארק בשעות הפחות חמות. לחלופין, לצאת לטיול ב-Narrows. טיול מים קריר ונעים בצהרי יום חם.

עוד על פארק לאומי זאיון.

קניון אנטילופ, פייג'
קניון אנטילופ, פייג'

ימים 16-17 פייג', אריזונה

מזאיון סעו לעיירת הנבאחו פייג', באריזונה. נצלו את אחר הצהריים לטיול בקניון אנטילופ ולמחרת שיכרו סירה וצאו לתור את אגם פאואל. זה לא זול, אבל שווה כל סנט. בהחלט אפשר להסתפק בשכירת סירה רק לחצי יום. בסוף היום השני, התחילו להתקדם לכיוון הגרנד קניון.

עוד על פייג', אריזונה.

יום 18 הגרנד קניון

היום תגיעו לביקור בגרנד קניון. הביקור שלכם מתמקד בגדה הדרומית של הקניון, באיזור הפארק הלאומי, שם יש מרכז מבקרים מרשים ונקודות תצפית רבות.

עוד על הגרנד קניון.

ימים 19-21 לאס וגאס

זהו. חוזרים לוגאס. מומלץ לעבור בדרך בקטע של כביש 66 ה"'קלאסי" ולעצור בעיירות Oatman ו-Seligman בוגאס יהיה לכם עוד יומיים להנות מהופעות וקניות ולחזור הביתה מלאי חוויות.

כדי לקצר משלושה שבועות לשבועיים וחצי, אפשר לותר על הגרנד קניון + יומיים בוגאס או לחלופין, לותר על פייג' אריזונה והגרנד קניון.

מסלול רביעי: פסגת הרוקיז האמריקאיים: ילוסטון וגליישר

בשילוב צפיה באיזור מצפון לבויסי, איידהו

מסלול עתיר שעות נהיגה ארוכות וכיפיות במרחבים של וויומינג ומונטנה. כולל את הפארקים הכי יפים בארה"ב לטעמי, הילוסטון ופארק גליישר. אם חשקה נפשכם בדובים ובקרחונים זה המסלול בשבילכם.

יום 1 סולט לייק סיטי

הטיול הזה מתחיל בסולט לייק סיטי, שמהווה עוגן לטיולים של צפון הרוקיז. בכפוף למצב העייפות, תוכלו להקדיש את היום לטיול בכנסיה המורמונית והתארגנות.

יום 2 קרייטרס אוף דה מון

צאו צפונה מהעיר, אל עבר פארק Craters Of The Moon, אם מעניין אתכם, בסמוך לשם יש גם כור גרעיני שאפשר לבקר בעיירה Arco. תיאור הטיול שלנו אולי יעשה לכם חשק.

ימים 3-4 בויסי, איידהו, כולל צפייה בליקוי

בויסי עיר מקסימה ויש שפע של דברים נחמדים לעשות בה. תוכלו להעביר בה יומיים מלאים, כשביום הליקוי, צאו מהעיר וסעו כשעה וחצי צפונה כדי להגיע לנקודת שיא הליקוי.

עוד לגבי מה שאפשר לעשות בבויסי.

יום 6 נסיעה לעבר פארק לאומי גליישר

צאו מבויסי צפונה אל עבר צידו המערבי של פארק לאומי גליישר המדהים. מדובר בנסיעה ארוכה של למעלה מעשר שעות וכדאי לפצל אותה ליומיים.לא חייבים להחליט מראש איפה לעצור, אפשר לנסוע ולראות. בדרך אתם עוברים במעבר יפהפה בכביש 12 שנקרא Lolo Pass ומביא אתכם אל העיירה מיסולה. כדאי מאד לא לנסוע בו בשעות החשיכה. זה גם לא בטיחותי וגם תפספו את הנוף. במיסולה כדאי לעצור לביקור במרכז קופצי העשן Smoke Jumpers.

יום 7 צידו המערבי של פארק גליישר

היום תגיעו לצידו המערבי של פארק לאומי גליישר. אם הגעתם בצהריים, אפשר להקדיש כמה שעות למסלולי ההליכה היפים באיזור, אבל עדיין לא לנסוע את כל דרך ה-Going To The Sun (אלא אם כן השלמתם יום קודם את כל הנסיעה ואתם מתחילים בבוקר בפארק עצמו.

עוד על פארק לאומי גליישר

פארק לאומי גליישר
פארק לאומי גליישר

ימים 8-11 גליישר

את היום הראשון מבין הארבעה, תקדישו לנסיעה איטית ונינוחה בכביש Going To The Sun Road, תוך השמעת קריאות התפעלות מהנוף בפאס הכי יפה באמריקה. יש הרבה נקודות עצירה בדרך, אז נצלו אותן כדי שהנהג יוכל גם להנות מהנוף וגם לנהוג בביטחה. במעבר לוגאן, כשאתם חוצים את רכס הקונטיננטל דיוויד, עיצרו לזמן ארוך יותר וטיילו בשביל המרתק של -Highline Trail. את שלושת הימים הבאים תבלו באיזור Mani Glacier ואיזורים נוספים במזרח הפארק. תזהרו מהדובים ותהנו מהביקור! ביום האחרון, אפשר לצאת ללינה בעיר Great Falls, מזרחית לפארק.

יום 12 גרייט פולס

גרייט פולס היא עיר חשובה להיסטוריה האמריקאית של המערב. כדאי לבקר בה במרכז המבקרים של לואיס וקלארק, כולל בנהר הקצר בעולם וגם במפלים הגדולים של נהר המיזורי. ליד גרייט פולס יש גם אתר קפיצת באפלו מעניין. אפשר ללון בגרייט פולס או להמשיך דרומה. נקודה נוחה ללינה, אם הגעתם בזמן, היא העיירה Bozeman. עיירה אוניברסיטאית מקסימה. יש בה מוזיאון מומלץ על הרי הרוקיז ואולי תוכלו לבקר בו בבוקר המחרת לפני שתצאו לילוסטון.

עוד על גרייט פולס

בריכות חמות בילוסטון
בריכות חמות בילוסטון

יום 13-17 נסיעה לילוסטון

הגעתם למלך הפארקים! זהו הפארק הותיק ביותר ומהגדולים שיש. הנה רשימת עשרת הדברים שחייבים לראות בילוסטון. יש עוד מקומות נוספים ששווים עצירה. קחו בחשבון שהקפה של הפארק לוקחת כמה שעות, ולכן הקצבתי חמישה ימים לביקור, כך שתוכלו לחלק את הביקור שלכם לאיזורים השונים (או שתנצלו את תחילת היום הראשון לביקור במוזיאון בבוזמן). הנה הצעה לחמישה ימים בילוסטון.

ימים 18-19 הגרנד טטונס

הדרימו מילוסטון לפארק לאומי גרנד טטונס הסמוך. הפארקים צמודים זה לזה ותוכלו להקדיש  יומיים לביקור בטטונס, כולל ביקור בעיירה המקסימה ג'קסון. אל תפספסו את לייק ג'ני ואת ג'קסון לייק. כדאי גם לעלות ברכבל מטטון וילג' אל פסגת ההרים לתצפית מזווית קצת אחרת.

עוד על פארק הגרנד טטונס

ג'קסון לייק, הגרנד טטונס
ג'קסון לייק, הגרנד טטונס

יום 20 חזרה לסולט לייק סיטי

יש לכם נסיעה של כשש שעות עד סולט לייק סיטי, שם תוכלו לבלות את היום האחרון לפני הטיסה בשופינג וטיולים בעיר.

יום 21 סולט לייק סיטי

כדי לקצר משלושה שבועות לשבועיים וחצי, אפשר "להדק" קצת את כל התכנית. פחות יום או יומיים בגליישר (במיוחד אם אין בכוונכם ללכת ברגל), פחות יום בילוסטון, פחות יום בגרנד טטונס ו"לגלח" חצאי ימים מסולט לייק סיטי בהתאם לטיסות שלכם.

כמה הערות כלליות –

 1. המסלולים הינם סקיצות בלבד. כמו תמיד, בידקו היטב את המסלולים. הושיבו את היעדים בעצמכם על גבי מפה ובידקו את המרחקים. מדובר כאן בטיולים במערב ולכן כל המסלולים כוללים קטעי נהיגה ארוכים (חלקם גם של שמונה-עשר שעות). הוסיפו תמיד 20% להערכת הזמן של גוגל מפס. אם זו הפעם הראשונה שלכם במערב ארה"ב אנא קיראו את הפוסט לגבי טעויות נפוצות בתכנון טיול ראשון לארצות הברית.
 2. אפשר בהחלט לרווח את המסלולים ולהוסיף עוד יעדים בדרך.
 3. אפשר להפוך את כיווני המסלולים. רק שימו לב שהתאריך של ליקוי החמה מהווה עוגן מבחינת התאריכים. ידידי  גלעד דיאמנט, שבוחן אופציה לנסוע לראות את הליקוי בקיץ הבא, הכין לעצמו טבלה ובה השווה את הכיוונים מבחינת תאריכים. במקרה שלו, חשוב לו לחזור לישראל לפני תחילת שנת הלימודים, כך שיש משמעות רבה להיפוך בחלק מהמסלולים. גלעד מבקש שתשימו לב שמדובר כאן בסקיצה גם מבחינתו ובהתאמה אישית שלו של המסלולים (תוך כדי קיצור שלהם). השימוש, כמו בכל המסלולים, על אחריותכם בלבד).
  מסלולי טיול לצפיה בליקוי החמה

שאלות?  הערות? רעיונות? אשמח לשמוע בתגובות!

6 comments

  1. הי ברק, אתה מתכוון לקראת הליקוי או בכלל? עדיין לא הכנתי לבלוג הצעה למסלול כזה. ביום מן הימים…

   1. לא הכנתי כזה, לא. במקום הכי דרום-מזרחי, הליקוי יראה בדרום-קרולינה שהיא לא בדיוק יעד תיירותי ממדרגה ראשונה. מי שמאד ירצה להיות באיזורים האלו באוגוסט (ושמוכן לספוג את החום והלחות בשביל זה!) יכול לנסוע לאיזורי הליקוי מכל מסלול אחר באיזור. אין מסלול באיזור שאני יכולה להמליץ עליו באוגוסט, סורי.

 1. היי.
  עשית לנו חשק למסלול דרך Salt Lake City …
  אנחנו זוג +4 , בגילאים מ7 ועד 18 .
  א. האם הנסיעות לא ארוכות מדיי?
  ב. האם ניתן לשלב איך שהוא את המסלול הזה עם LA ? הבטחנו לקטנה דיסנילנד….
  ובכלל- האם זה מסלול שמתאים לטיול ראשון לארה"ב ?
  תודה!

  1. הנסיעות אכן ארוכות, האם מדי או לא, קשה לאמר, כי זה עניין אישי. אנחנו אוהבים נסיעות ארוכות (ואנחנו שני נהגים שיכולים להתחלף), אבל בהרכב של שישה אני מניחה שתצטרכו רכב מאד גדול או שתהיו בפורמט של קראוון. זה יכול להיות נפלא עבורכם, אבל בתנאי שהטיול יהיה נינוח וארוך. אם רוצים להכנס למקומות האלו במערב וגם להגיע לחוף (לוס אנג'לס), אתם צריכים סדר גודל של 5-6 שבועות.
   שאלה נוספת היא המועד. האם מדובר בקיץ? האם בקיץ הקרוב? ילוסטון וגליישר לא מתאימים באפריל או באוקטובר, אלא רק ביוני-ספטמבר (ובגליישר מדובר בחצי הראשון של חודש ספטמבר).
   המסלול שרוב האנשים עושים בטיול ראשון במערב ארה"ב הוא זה: מסלול דרום-מערב ארה"ב. כמו שתראו, הוא משלב נופים עם ערים, כולל דיסני ויוניברסל. שוב, קחו בחשבון את עניין הזמן, שחשוב במיוחד בהרכב כמו שלכם. לא לנסות לדחוס טיול למסגרת זמן קצרה מדי, אלא להיפך, להוסיף ימים ולרווח.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *