הרי הרוקיז הקנדיים – מדריך למטיילים

איזור הרוקיס הקנדיים הוא ללא ספק מהיפים בעולם. הוא משופע בהרים מושלגים, קרחונים של ממש, אגמים הדורים, יערות עבותים ומפלים שוצפים. כל אלו מנוקדים בחיות בר מרשימות כולל מוס, אלק ודובים. כשהתחלתי לתכנן את הטיול שלנו באיזור היו לי תהיות רבות: כמה זמן צריך להקצות לאיזור? איפה ללון? איך ממקסמים חוויות בלי לבזבז ימים יקרים? אנסה לעשות קצת סדר ולעזור לכם לתכנון את המסלול שלכם ברוקיז הקנדיים בצורה מיטבית.

איך מגיעים לרוקיז הקנדיים?

הגעה בטיסה

שדה התעופה הבינלאומי הקרוב ביותר נמצא בעיר קלגרי Calgary. קלגרי היא בירת מחוז אלברטה (בשטחו נמצאים רוב הרי הרוקיז הקנדיים) וגרים בה כמיליון קנדים. בכל חודש יולי נערך בקלגרי פסטיבל רודיאו ענקי הקרוי – The Calgary Stampede – וחוגג את מורשת המערב הפרוע של העיר. אישית, אני מסתייגת מאירועי רודיאו אבל מציינת אותו כאן בעיקר כדי שתדעו שאם אתם במקרה עוברים בקלגרי בעונה, היא עמוסה וסואנת במיוחד בתקופת הסטמפיד. מעבר לכך, מי שירצה לבלות בעיר קנדית מודרנית ונינוחה, קלגרי בהחלט יכולה להתאים לו. אבל היום אנחנו כאן בשביל הרוקיז.

הגעה ברכב

בהנחה שלא הגעתם מאלסקה, ניתן להגיע לרוקיז הקנדיים ברכב משני כיוונים שונים. אפשר לנסוע מהעיר הקנדית וונקובר שבבריטיש קולומביה. זו נסיעה ארוכה מאד שצריך להקדיש לה כיומיים ולפצל אותה עם לינה באמצע הדרך. לחלופין, אפשר להגיע מכיוון הרוקיז האמריקאיים, בהמשך לביקור בפארק לאומי גליישר בצידו האמריקאי. במקרה כזה, אפשר להגיע ביום אחד מגליישר לאיזור באנף ברוקיז הקנדיים.

מה יש לראות ולעשות באיזור הרוקיז הקנדיים?

אל הרוקיז הקנדיים מגיעים בשביל הנוף והטבע. רוב הפארקים נמצאים בשטח מדינת אלברטה. יש גם פארקים נפלאים בבריטיש קולומביה השכנה, אבל מרבית המטיילים מתמקדים בארבעת הפארקים הלאומיים שבאלברטה, שנמצאים צמוד אחד לשני. הדרומי שבהם הוא פארק לאומי קוטנאי Kootenay, מצפון לו הפארקים של באנף Banff ויוהו Yoho וצפונית להם, פארק ג'אספר Jasper. המקומות היפים והמרשימים ביותר נמצאים באיזורים הצפוניים כך שמרבית המטיילים מתמקדים בבאנף, יוהו וג'ספר.

פארקים לאומיים ברוקיז הקנדיים

כמו כל פארק לאומי בגודל שכזה ובמיקום כזה, הרשימה המלאה היא כמעט אינסופית. מי שרוצה יכול לבלות חודשים בכל פארק כזה. אנסה למקד כאן את רשימת ה"חובה" בכל אחד מהפארקים. קחו בחשבון שהם ענקיים וצמודים זה לזה, כך שבהחלט אפשר וכדאי לשלב נקודות מפארקים שונים באותו יום טיול.

מה כדאי לראות בפארק לאומי באנף?

לייק לואיז – Lake Louise

מהיפים שבאגמי הרוקיז ואולי המפורסם שבהם. אגם ענק בצבע טורקיז שלצידו טיילת נחמדה. אפשר ורצוי גם לטייל בשביל שעולה מלייק לואיז אל לייק אגנס הקטן. אורך המסלול הוא כשבעה קילומטר (כולל החזרה), כשחלקו האחד בעלייה והחזרה היא בירידה. בשיאו של המסלול נמצא בית התה של לייק אגנס, שאפשר לשבת בו, לנוח מהעלייה ולהנות מכוס שוקו חם ויקר.

לייק לואיז, פארק לאומי באנף
לייק לואיז, פארק לאומי באנף

מוריין לייק – Moraine Lake

מהאגמים היפים ביותר ברוקיז הקנדיים. יש כביש שמקרב אל האגם ומשם הליכה קצרה ברגל מחברת אתכם אל השבילים שסביב לו.

פייטו לייק – Peyto Lake

פייטו לייק נמצא על דרך שדות הקרח (פירוט בהמשך) ומתאים כעצירה בנסיעה בין באנף לג'ספר. התצפית עליו היא מלמעלה ומגיעים אליה אחרי הליכה קצרה. הצבע של האגם מדהים. רוב האגמים באיזור הם בצבע טורקיז שמגיע מהמינרלים שנמצאים בקרחונים. פייטו עולה על כולם בזכות אלפי שנות אידוי שהותירו בו ריכוז גבוה מאד של מינרלים וצבע טורקיז זרחני.

לייק פייטו, פארק לאומי באנף
פייטו לייק, פארק לאומי באנף

באו וואלי פארקווי – Bow Valley Parkway

דרך נופית שעוברת במקביל לכביש המהיר (הטראנס-קנדה הייווי) ומחברת נקודות עניין שונות, ביניהן קניון ג'ונסטון ולייק לואיז. כדאי לנסוע בה ולחפש דובים לאורך הכביש (אנחנו הצלחנו למצוא!)

דב שראינו בנסיעה בכביש באו וואלי פארקוואי
אחד משישה דובים (!) שראינו בנסיעה בכביש באו וואלי פארקוואי

קניון ג'ונסטון – Johnston Canyon

קניון מרשים ועמוק שנמצא באמצע הדרך בין באנף ללייק לואיז על דרך באו וואלי. הביקור כולל הליכה בתוך הקניון, על מסלול תלוי שמביא אתכם אל המפלים השונים שלאורך הקניון.

לייק מינוונקה – Lake Minnewanka

האגם הארוך ביותר בהרי הרוקיז (21 ק"מ). אפשר להגיע ברכב לתצפית על צידו הדרום-מערבי של האגם. ההרפתקנים יכולים להמשיך ולהקיף את האגם ברגל.

אתר פארק לאומי באנף

מה כדאי לראות בפארק לאומי יוהו?

אמרלד לייק – Emerald Lake

קשה למצוא תיאורים חדשים לאגמים, אז כן, עוד אגם מרהיב, יפהפה ועוצר נשימה בצבעי טורקיז. לייק אמרלד. החניה קרובה מאד לאגם ויש שביל נוח שחוצה קטע ממנו, כך שיכול להתאים גם לבעלי צרכי נגישות מיוחדים.

אמרלד לייק, פארק לאומי יוהו
אמרלד לייק, פארק לאומי יוהו

הגשר הטבעי – The Natural Bridge

ליד אמרלד לייק, באחת הפניות מהדרך המובילה לאגם, ניתן לעצור לתצפית על תופעת טבע יחודית. המים פרצו דרך מתחת לסלע, כך שהם זורמים במפלים גועשים מתחת לגשר טבעי.

הגשר הטבעי, פארק לאומי יוהו
הגשר הטבעי, פארק לאומי יוהו

מפלי טקקאו – Takakkaw Falls

מפלים מרשימים וגבוהים מאד (מעל 250 מטר גובה נפילה). יש נקודות תצפית מרוחקות וגם כאלו שהן קרובות מספיק כדי להרגיש את הרסס של המפלים.

מפלי טקקאו, פארק לאומי יוהו
מפלי טקקאו, פארק לאומי יוהו

המנהרות הספירליות – Spiral Tunnels

הרכבת שעוברת באיזור צריכה היתה להתגבר על הפרשי גובה משמעותיים. הפתרון שמצאו לכך המהנדסים היה ליצור "לופ" ספירלי בתוך ההר. התוצאה היא שאפשר לראות רכבת נכנסת אל ההר, ובעוד חלקה האחורי ממשיך להכנס (הרכבות ארוכות!) החלק הקדמי כבר יוצא הלאה. בהחלט מראה מעניין, לראות רכבת במעגל שלם, כשהקטר והקרונות האחוריים חולפים זה על פני זה. אטרקציה נפלאה לילדים וגם לגדולים. הרכבות עוברות במנהרה 25-30 פעמים ביום. אין לוח זמנים קבוע, אבל מומלץ בחום להגיע לחניון ולעשות שם את הפיקניק שלכם, בהמתנה לרכבת הבאה.

לייק או'הרה – Lake O'hara

לייק או'הרה נחשב לאחד המקומות היפים בעולם. הוא כל כך פופולרי, שכניסת רכבים אליו נאסרה. אפשר להגיע ללייק או'הרה במסלול הליכה של כעשרה קילומטר (צריך גם לחזור אותם…), או באוטובוס מיוחד שאליו צריך להזמין כרטיסים הרבה זמן מראש. ההזמנות נפתחות באפריל כל שנה ומתמלאות מהר מאד. עוד מידע על לייק או'הרה והזמנת הנסיעה באוטובוס תוכלו למצוא כאן.

אתר פארק לאומי יוהו (באנגלית).

מה כדאי לראות בפארק לאומי ג'ספר?

ג'ספר הוא הגדול והצפוני מבין הפארקים של הרוקיז הקנדיים. הוא נמצא במרחק של 5-6 שעות נהיגה מבאנף ויוהו (עוד על הדרך המופלאה אליו, בהמשך) ולכן כדאי להקדיש לו לפחות יומיים בהם הלינה תהיה באיזור. שימו לב שחלק מהמקומות המפורטים כאן נמצאים על אותה דרך ולכן מתאים לשלב אותם ביום בו נוסעים מבאנף לג'ספר (או ביום החזרה באותה הדרך)

קרחון את'אבסקה וקולומביה אייספילדס –  The Columbia Icefields & Athabasca Glacier

באמצע הדרך בין באנף לג'ספר נמצא קרחון את'אבסקה. קרחון (גליישר) הוא הכינוי לאיזור בו הקרח והשלג לא מפשירים גם בקיץ. במקרה הזה, מדובר בקרחון ענקי שמעבר לו משתרעים שדות הקרח של הקולומביה, לאורך מאות קילומטרים. ניתן לראות את הקרחון מהכביש. אפשר וכדאי לעצור לפחות במרכז המבקרים במקום.

דרך מקובלת לתור את קרחון את'אבסקה היא באוטובוס תיירים מיוחד עם גלגלים ענקיים, שלוקח אתכם אל הקרחון עצמו, שם אפשר לטייל ברגל על הקרח למשך כמה זמן שתרצו, ואז לחזור עם האוטובוס הבא (הם יוצאים כל 12 דקות). שימו לב, לא מטיילים היכן שרוצים, רק כמה זמן שרוצים. מסוכן מאד לצאת מהגבולות המסומנים. כיום, הסיור כולל גם מסלול יחודי, מוגבה מעל הקרחון, ובחלקו יש רצפת זכוכית. אפשר כך לטייל בביטחה לאורך קילומטר שלם ולראות את הקרחון ואת הנופים סביבו. עוד על הסיורים הממונעים על קרחון את'אבסקה.

יש אפשרות לצאת לטיול מודרך רגלי על הקרחון. אנחנו בחרנו באפשרות הזאת בביקורנו וזו היתה אחת החוויות המדהימות של הטיול שלנו באיזור. שימו לב: אסור בתכלית האיסור לטייל על הקרחון ללא מדריך. הקרחון מבוקע ומי שלא מכיר עלול ליפול פנימה. לא תמיד מצליחים לחלץ את אלו שנופלים… אנחנו טיילנו עם החברה הזו ואפשר לקרוא על הטיול שלנו בקרחון את'אבסקה כאן.

סיור רגלי מודרך על קרחון את'אבסקה, פארק לאומי ג'ספר
סיור רגלי מודרך על קרחון את'אבסקה, פארק לאומי ג'ספר

הר אדית' קאוול – Mt. Edith Cavell

הר אדית' קאוול מציע מסלול הליכה מרשים באיזור גבוה, כולל גישה לאגם מקסים שגושי קרחונים נופלים אליו וצפים במים. הדרך אל המקום תלולה ומפותלת ולא מתאימה לקראוונים. גם ברכב רגיל, היו מוכנים לנהיגה מהסוג שתותיר את מפרקי האצבעות שלכם לבנים מהאחיזה ההדוקה בהגה. תוכלו לקרוא עוד על הביקור שלנו בהר אדית' קאבל כאן.

על הר אדית' קאבל, פארק לאומי ג'ספר
על הר אדית' קאבל, פארק לאומי ג'ספר

קניון מאלין – Maligne Canyon

מסלול יפהפה לאורך קניון נחל גועש עם שישה גשרים שאפשר לעבור בהם מצד לצד.

קניון מאלין, פארק לאומי ג'ספר
קניון מאלין, פארק לאומי ג'ספר

מאלין לייק – Maligne Lake

זהו האגם הגדול ביותר ברוקיז הקנדיים. הדרך הנופית המגיעה אליו עוברת גם באגם מדיסין ושזורה כולה בנופים מרהיבים של הרים מושלגים ואגמי הטורקיז.

פירמיד לייק ולייק פטרישיה – Pyramid Lake & Patricia Lake

אם אתם מחפשים עוד מהנוף המסחרר הזה, אפשר לנסוע מג'ספר לשני האגמים המקסימים האלו. זה טיול רכוב בעיקרו אבל אפשר גם לטייל ברגל ליד כל אחד מהאגמים.

אגמים, פארק לאומי ג'ספר
אגמים, פארק לאומי ג'ספר

מפלי סאנוופטה – Sunwapta Falls ומפלי את'אבסקה – The Athabasca Falls

מפלי סנוואפטה, פארק לאומי ג'ספר
מפלי סנוואפטה, פארק לאומי ג'ספר

מפלים לא מאד גבוהים אבל גועשים מאד שאפשר להגיע אליהם בפניה מדרך הקרחונים. מרשימים מאד.

אתר פארק ג'ספר

האייספילד פארקווי

הדרך המכונה Icefields Parkway היא דרך 93N המחברת בין באנף לג'ספר. היא נחשבת לאחת הדרכים היפות בעולם ויש לאורכה מספר אטרקציות, שהן למעשה חלקמהפארקים הלאומיים של באנף, יוהו וג'ספר. ריכזתי כאן ברשימה את נקודות העצירה המומלצות בדרך, בקטע שבין לייק לואיז וג'ספר, מדרום לצפון:

 1. אגם הקטור – Hector Lake
 2. קרחון רגל העורב – Crowfoot Glacier
 3. אגם פייטו – Peyto Lake
 4. אגם ווטרפואל העליון – Upper Waterfowl Lake
 5. הקיר הבוכה – Weeping Wall
 6. קרחון את'אבסקה שדות הקרח קולומביה – Columbia Icefields
 7. מפלי סונוואפטה – Sunwapta Falls
 8. מפלי אתאבסקה – Athabsca Falls

עוד על דרך שדות הקרח

מה כדאי לראות בפארק לאומי קוטנאי?

פארק קוטנאי הוא הדרומי מבין ארבעת הפארקים. רבים מהמטיילים לא מגיעים עד אליו מהסיבה הפשוטה שיש כל כך מה לראות בשלושת הפארקים האחרים והוא לא עומד בתחרות… הוא בהחלט מספק מספר נקודות עצירה בדרך, אם אתם מגיעים אליו מצידו המערבי של פארק גליישר שבמונטנה, ארה"ב. שלוש הנקודות שאפרט מיד נמצאות על כביש 93, החוצה את הפארק או סמוך לו ומהוות נקודות מצוינות לעצירה בדרך.

 

מעיינות רדיום – Radium Hot Springs

אולי האטרקציה הידועה ביותר של הפארק. מעיינות חמים עם בריכות מוסדרות, לחובבי הז'אנר.

נקודת תצפית על עמק קוטנאי Kootenay Valley Viewpoint

נקודת עצירה נוחה שאפשר להשקיף ממנה על העמק וההרים הסובבים לו.

קניון מארבל – Marble Canyon

מסלול קצר מוביל לקניון עם מפלים גועשים.

מה לגבי הפארקים האחרים באיזור?

ארבעת הפארקים האלו מהווים את הפארקים של הרוקיז הקנדיים באלברטה. בבריטיש קולומביה הסמוכה יש את פארק לאומי רבלסטוק (Revelstoke) ופארק לאומי גליישר (Glacier National Park) שלא קשור במאומה לפארק בעל השם הזהה בארצות הברית. יש גם כמה פארקים ברמת Provincial Parks. לכל אלו מגיע פוסטים ומדריכים נפרדים.

מרבית המבקרים באיזור מתמקדים בשלושת הפארקים: ג'ספר, באנף ויוהו, לפחות בביקור הראשון. יש בהם מספיק מה לראות ולעשות כדי למלא ביקור של שבוע ואף יותר ורוב המטיילים לא מגיעים לתקופות ארוכות יותר.

יש אטרקציות עירוניות יותר?

לא ממש. כאמור, קלגרי היא העיר הגדולה הקרובה ובהחלט אפשר גם לנסוע לעיר אדמונטון. שתיהן נחשבות "קרובות" במונחים קנדיים אבל הן לא ברוקיז עצם. באיזורים ההרריים עצמם יש כמה עיירות תיירותיות. הגדולות שבהן הן באנף וג'ספר. ליד באנף נמצאת עיירה "אחות" בשם קאנמור Canmore. בנוסף, יש עוד כמה יישובים קטנים שמפוזרים.

עיקר האטרקציות נמצאות בבאנף, עיירת סקי מפונפנת ליד פארק לאומי באנף. אם יש לכם כמה שעות להעביר בבאנף, תוכלו לשוטט ברחבי העיר שנראית כאילו יצאה מגלויה שוויצרית, או לעלות ברכבל להר הגופרית – Sulphur Mt Gondola. נסיעת רכבל של כשמונה דקות תביא אתכם אל נקודת תצפית ומסעדה. המחיר יקר ולכן הנסיעה מומלצת רק במזג אוויר טוב וראות טובה. למעלה קר ויש רוח – צריך להצטייד בלבוש הולם. קישור לאתר. גם בג'ספר אפשר לעלות ברכבל וכן להנות שם מכמה אטרקציות כמו הפלנטריום וגלריות מקומיות.

 

מה עוד חשוב לדעת בתכנון טיול לרוקיז הקנדיים?

מזג אוויר

מדובר באיזור שהוא גם צפוני וגם גבוה. מטבע הדברים, לרוב קר ברוקיז הקנדיים. חודשי הקיץ מקבילים לשיא החורף הישראלי, כשבמקומות הגבוהים יותר אפשר להתקל בהחלט גם בשלג ביולי ובאוגוסט. העונה המתאימה היא מאמצע יוני ועד אמצע ספטמבר. אפשר לטייל גם קצת לפני וקצת אחרי, אבל אז אתם עלולים להתקל כבר במקומות סגורים ובמזג אוויר קר יותר.

לינות ומחירים

באופן כללי, קנדה יקרה יותר מארצות הברית. יולי-אוגוסט הם חודשים עמוסים באיזור ולכן חשוב כן להזמין מקומות לינה מראש כדי לבחור מקום שנוח לכם ומתכנס לכם לתקציב. מרבית המבקרים לנים בבאנף ובג'ספר. יש מעט מלונות גם בעיירות הזעירות של לייק לואיס וגולדן הסמוכה (הם נוטים להיות יקרים יותר).

הטיפ שלי ללינות מוזלות: ללון בעיירה Canmore הסמוכה. אנחנו עשינו את זה והוזלנו כך את הביקור בצורה משמעותית. המשמעות היא תוספת של 20 דקות נסיעה לפארק באנף, אבל בנסיעות האלו אפשר לראות עוד בעלי חיים לצד הדרך, ובכל מקרה, גם בקאנמור, הנופים הם אותם נופים מדהימים שרואים מבאנף.

תקשורת ברוקיז הקנדיים

יש צורך בכרטיס סים קנדי כדי להפעיל טלפון סלולרי ברוקיז הקנדיים. לא בכל נקודה יש קליטה טובה, בפרט לדאטה, אבל בסה"כ הכיסוי התקשורתי באיזור כבר טוב מאד.

ביקרנו באיזור במשך 10 ימים בשנת 2011. סיכום הטיול שלנו ברוקיז הקנדיים מתחיל כאן. התמונות בעמוד הן כולן צילומים שלנו מאותו הביקור.

 

21 comments

 1. שלום וברכה,
  אני ושני בני דודי מעוניינים לצאת לטיול במאי 2018 ואנו בודקים כעת את כרטיסי הטיסה על מנת להזמין. יש לנו 15 יום (כולל הטיסות – פרט נוסף אנו דתיים כלומר שבת לא זזים) לכן רצינו לשאול האם כדאי טיסה הלוך לנחות מ – סולט לייק סיטי – וטיסה חזור מסיאטל, כאשר הדברים העיקריים שבשבילם אנו טסים הם הרי הרוקי הקנדיים ופארק ילוסטון.
  האם נראה לכם אפשרי והאם האופציות של הטיסה והמחירים נראה לכם טוב?
  1. 1281 $ יונייטד ואייר קנדה
  הלוך (21:22 שעות):יציאה ביום ד' 2/5/18 בשעה 23:10. הגעה ביום ה' 3/5/18 בשעה 11:32. עצירה בניו יורק סיטי.
  חזור (17:35 שעות):יציאה ביום ה' 17/5/18 בשעה 06:30. הגעה ביום ו' 18/5/18 בשעה 10:05. עצירה בטורונטו

  אפשרות 2. – 1193 $ יונייטד ולופטהנזה
  הלוך (18:36 שעות):יציאה ביום ד' 2/5/18 בשעה 00:55. הגעה ביום ד' 2/5/18 בשעה 10:31. עצירה בסן פרנסיסקו.
  חזור (15:20 שעות):יציאה ביום ד' 16/5/18 בשעה 14:00. הגעה ביום ה' 17/5/18 בשעה 15:20. עצירה בפרנקפורט.
  נשמח לשמוע את דעתך על מנת להכריע ולהזמין,
  תודה מראש,
  מני.

  1. הי מני, 15 יום לא יספיקו לכם למסלול הזה, לצערי. בפרט לא אם מתוכם לפחות שלושה ימים אתם לא נוסעים (אבל גם אם כן). המרחקים כאן גדולים מאד וזה לא יותיר לכם זמן לטייל. מסולט לייק לרוקיז, כולל ביקור בילוסטון ואולי גם בגליישר האמריקאי צריך סדר גודל של עשרה ימים, לרוקיז הקנדיים צריך לפחות עשרה ימים. לנסיעה בין הרוקיז הקנדיים לסיאטל, עוד יומיים וכדאי מאד גם עוד יום ספייר בסוף. אנחנו מדברים על טיול של שלושה וחצי עד ארבעה שבועות…

   1. היי ענת,

    ראשית, תודה על המענה המהיר והמקצועי.
    שנית, האם יש לך הכוונה מסויימת על מנת שנפיק המירב בזמן שיש לנו והאם היית משאריה את הטיסות כפי שפירטתי לך בהודעה הקודמת?

   2. לדעתי, אם יש לכם רק 15 יום, אז התמקדו רק ברוקיז הקנדיים או רק באיזור ילוסטון וגליישר בארה"ב. במקרה כזה, טיסת החזור שלכם יכולה להיות מסולט לייק סיטי (מה שכנראה יוזיל לכם את עלות הרכב השכור בגלל שלא תצטרכו לשלם על החזרה בלוקיישן אחר).

 2. תודה דני. ווטרטון אכן אופציה, אבל אז להתחיל בגליישר בצד המערבי ומשם לחצות מזרחה ולעבור לווטרטון.

 3. דני,
  אם זה רלוונטי הייתי ממליץ לעבור בשמורת ווורטון (Waterton) שהיא בעצם המשך של גליישר בצד הקנדי ומשם לנסוע לקלגארי/באנף.

  חוץ מזה, ענת – סיכום מעולה של הרוקיז ואיזה כיף לך שראית כל כך הרבה דובים!!

 4. הי ענת,
  באמת עושה חשק.
  אני מתכנן לשלב טיול בילוסטון, גליישר פארק (האמריקאי) והרוקיז הקנדיים. איפה לדעתך שווה לעשות עצירות לילה בין הפארקים, והאם לדעתך יש טעם לעבור בגליישר או שזה יכול כבר לשעמם כי זה אותם נופים כמו הרוקיז?

  1. לגמרי כדאי לשלב את גליישר ולהקדיש לו לפחות יומיים-שלושה. הוא שונה מהרוקיז הקנדיים ומילוסטון ולגמרי שווה ביקור. כמובן, צריך זמן למסלול כזה. בין גליישר האמריקאי לרוקיז הקנדיים לא צריך עצירת לילה אבל אפשר אם רוצים בסוף היום האחרון בגליישר, לצאת אחה"צ לקנדה וללון ליד הגבול בזול, ואז למחרת לנסוע לרוקיז הקנדיים. זה פשוט מוזיל עלות של אחת הלינות (יקר מאד בכל המקומות שציינת). בין ילוסטון לגליישר האמריקאי, אפשר לעשות את זה בנסיעה מאד ארוכה של יום אחד. כדאי לצאת בסוף היום האחרון בילוסטון ללינה צפונית לפארק (שוב, חוסך עלויות) ואז למחרת להמשיך הלאה. אם רוצים לטייל בדרך, אז Bozeman חביבה מאד ויש בה את מוזיאון הרי הרוקי (מומלץ). צפונית יותר יש את Great Falls שיש בה מרכז מבקרים מעניין שמספר על החוקרים לואיס וקלארק שהגיעו לשם ונתקעו במפלים של המיזורי (אפשר גם לראות את המפלים). אפשר לקרוא על הביקור שלנו בגרייט פולס כאן. בוזמן היא איזור לא רע לשופינג, יש שם קניונים וחנויות בשפע ובמונטנה אין מס קניות.
   נסיעה דרך גרייט פולס מביאה אותך לצד המזרחי של גליישר, אל איזור מאני גליישר. זה האיזור הכי יפה בפארק ושווה לעשות שם יום שלם ואפילו יותר אם אתם אוהבים טיולים ברגל בנופים יפים. משם תחצו את הפארק דרך הכביש של Going to the sun המהמם ותגיעו לצד המערבי ומשם סעו צפונה לאיזור באנף בקנדה.

 5. הי ענת, התיאור בהחלט עושה חשק…
  אם נגיע לקלגרי ביום שלישי, ונרצה לצאת מהרוקיז (לכיוון ונקובר) בשבוע לאחר מכן ביום רביעי בלילה או חמישי בבוקר, בכמה מקומות לינה היית מתמקמת? (מעדיפים כמה שפחות)

  1. הנסיעה מבאנף לוונקובר זה סדר גודל של 12 שעות נהיגה. אם אתם שני נהגים נחושים (או אפילו נהג יחיד נחוש מאד) אפשר לעשות את זה ביום אחד ארוך. רוב הטיילים הישראלים מפצלים את זה ליומיים כשנקודת הלינה היא באיזור Kamloops. לא מקום מעניין במיוחד, אבל יש בו הרבה מוטלים זולים והוא מגיע אחרי בערך 8-7 שעות נהיגה מבאנף. למחרת ממשיכים ובערב כבר אפשר לטייל בוונקובר. יש מה לעשות בדרך, אגב. אם אכן אתם מגיעים מבאנף ולא מג'ספר, אתם עוברים בשני פארקים לאומיים יפים, Revelstoke ו-Glacier (הקנדי, לא האמריקאי). גם באיזור העיירה Hope, קרוב יותר לונקובר יש מה לראות ולעשות. רוב המטיילים לא מקדישים לאיזורים האלו זמן אלא פשוט נוהגים דרכם. אני מקווה שבטיול הקרוב שלנו נבקר לפחות בשני הפארקים של הרוקיז של בריטיש קולומביה ואולי, אולי גם בהופ. כמובן, אם עוצרים לבקר במקומות הללו, צריך להקדיש להם קצת זמן. בהחלט רעיון לפוסט עתידי… מקומות במערב קנדה שכדאי לשלב בטיולים ובדרך כלל לא עושים זאת.

   אה, וחשוב מאד – אני מאד ממליצה להמנע מנהיגות לילה בהרים. אמנם הכביש של טרנס קנדה מצוין, ובכל זאת זה גם פחות בטיחותי וגם מפספסים את הנוף. בקטעים של הכביש שאין בהם גדרות נגד מוס, זה כבר ממש מפחיד לנהוג בלילה. מוס זו חיה שלא מסתובבת הרבה על הכבישים, אבל כשהיא כן, היא מחסלת רכבים וקשה מאד מאד לראות אותה בלילה בזמן.

 6. שלום ענת. האתר מפורט ומעשיר. רציתי לברר האם אפשר לישון רק בעיירה שציינת ועדיין לנסוע עד לג'ספר. אם לא איפה היית ממליצה לישון באיזור ג'ספר.
  תודה

  1. ג'ספר אכן יעד בעייתי מבחינת לינות. העיירה הקרובה היא הינטון, אבל מדובר ביותר משעה נסיעה לכל כיוון (אם כי רובה בנופים יפים מאד). לדעתי בג'ספר צריך ללון פשוט בג'ספר.
   לנסוע ביום אחד מקאנמור/באנף לג'ספר וחזרה, לא ריאלי. מדובר בארבע וחצי-חמש שעות נהיגה לכל כיוון, מה שלא באמת יותיר לכם זמן לטייל בשום מקום. חבל לראות את המקום הזה רק מהחלונות של הרכב. לכן לדעתי, אין הרב ברירה אלא ללון בג'ספר. בעיקרון, המקום לא זול, מטעמי היצע וביקוש אבל אפשר להסתדר. אנחנו לנו שם בצימר עם שירותים ומקלחת משותפים והיה סביר מאד וזול למדי. המיקום המדויק בתוך ג'ספר לא משנה כל כך, היות ומדובר בעיירה קטנה יחסית.

 7. הי ענת, אנחנו ממש רוצים לסוע לרוקיז…הבעיה היא שחלון ההזדמנויות שלנו הוא שלושת השבועות הראשונים של אפריל 2017 ואנחנו מבינים שמזג האוויר לא יהיה לטובתינו. אנחנו זוג עם שתי ילדות בנות 10 ו 4. יש לך המלצה לאזור בצד המזרחי שיהיה רלוונטי? היינו שמחים לשהות בנחת באזור של טבע…אפשר לשלב גם טיול אורבני

  1. אכן, תחילת אפריל ברוקיז זה לא פשוט בכלל. דורש מוכנות להתמודדות עם תנאי שלג, קרח על הכביש וכד'. גם בצפון-מזרח ארה"ב עדיין קר ויש בהחלט אפשרות אפילו לשלג ולטמפרטורות מתחת לאפס בלילות. ככל שמדרימים, המצב משתפר, כך שעל פניו נשמע לי שדרום-מזרח יכול להתאים לכם, אולי פלורידה או לואיזיאנה. אפשר בהחלט לעשות טיול טבע בפלורידה והס מלהזכיר, יש גם את אורלנדו 😉 גם במערב יש מה לעשות. תחילת אפריל מתאים לדרום-מערב ארה"ב. כמו כן, איזורי החוף, מסן דייגו ועד חופי אורגון ווושינגטון מתאים לטיולים לאורך כל השנה ואין בעיה לטייל שם גם באפריל (יכול להיות קריר, אבל באותה מידה יכול להיות שם קריר גם באוגוסט).

 8. שלום ענת,
  אני מתכנן טיול של כ 50 יום בצפון אמריקה שאחד האיזורים הוא הרוקים הקנדיים,
  האם זה משנה מבחינת נוחות/עלויות או כל דבר שאתה חושבת עליו על עדיפות בין קרוואן או רכב פרטי ?

  אנחנו נטייל גם בפארקים מערב ארה"ב באותו הטיול ועדיין לא החלטתי איפה כדאי לקחת קרוואן (באחד מהם או בשניהם)

  תודה

  1. 50 יום זה באמת פרק זמן מתאים לטיול בקראוון. זה טיול שאינו בהכרח זול יותר בהשוואה לאלטרנטיבה (מוטל + רכב) אבל מי שאוהב את החיים בקראוון יהנה ממנו מאד. לדעתי, אם אתם הולכים על זה, אז לכל הטיול. תשכרו בצד האמריקאי (הזול יותר) ותעשו את כל הטיול בקראוון. אל תעשו טיול קראוונים קצר מדי (הקצב אחר ולוקח זמן להתרגל) ואל תנסו לדחוס יותר מדי מקומות כי הנסיעה איטית יותר.
   בכל מקרה, בפארקים יש כבישים שקראוונים לא נכנסים אליהם, אבל הם לא רבים. ברוקיז הקנדיים, הכביש שעולה לאדית' קאוול, למשל. באמריקאים, הכביש שהכי בולט הוא ה-Going to the sun road בגליישר. מעבר לזה, לי קשה לחשוב על הבדלים, אני מכירה הרבה אנשים שטיילו בקראוון גם בצד האמריקאי וגם בקנדי ולא שמעתי אף פעם על הבדלים או המלצות להמנע מכך באחד הצדדים.

 9. הי ענת,
  גרמת לי תעוקת לב וגעגוע נוראי לרוקיס.היינו שם ב-2007,
  תאור הרוקיס החזיר אותי באחת לאזור המופלא הזה.
  הכתבה מוגשת נהדר באופן ממצה ומעניין.עונג גדול לקרוא.
  תודה

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *