17 טעויות נפוצות בתכנון טיול לארה"ב

תכנון טיול לארה"ב בפעם הראשונה עשוי להראות כמו משימה בלתי אפשרית. כל כך הרבה מקומות לראות ולבקר בהם, כל כך הרבה אטרקציות מדהימות, גם טבעיות וגם מעשה ידי אדם. לא סתם קוראים לה ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות! תכנון טיול לארצות הברית זה בהחלט אתגר של ממש!

כאן בבלוג אני מנסה לסייע לאנשים לתכנן טיולים מוצלחים לארה"ב. זה כולל הרבה מאד שאלות שעולות בתגובות ואני מנסה לענות עליהן ומאפשרות לי הצצה לדרך בה מטיילים עם קצת פחות ניסיון מנסים לתכנן את הטיול שלהם לארץ הענקית והמדהימה הזו.  הנה כמה מהטעויות הנפוצות שאני רואה בקרב מי שמתכנן על טיול לארה"ב (כולל הצעות לתיקון).

תכנון טיול ראשוני

1. לנסות להכניס את כל ארה"ב לטיול אחד

ארה"ב נתפסת לפעמים בתור ארץ אחת או מדינה אחת. טיול לצרפת, איטליה או ספרד אפשר לעשות בשלושה שבועות (גם זה בספק…), אז למה לא בארה"ב? כך קורה שאנשים שמתכננים טיול ראשון לארה"ב מציינים את רשימת היעדים הבאים: ניו יורק, פלורידה, מפלי הניאגרה, לאס וגאס, טקסס, ילוסטון, סן פרנסיסקו, לוס אנג'לס. אה, והגרנד קניון. כל מה שראינו בסרטים ובטלביזיה. מסגרת הטיול: שלושה שבועות. הריאליים יותר אומרים שהם מוכנים לשלב גם טיסות פנים.

אולי אם יש ברשותכם מטוס פרטי אפשר לעשות טיול נגיעות כזה. למרביתנו זה בלתי אפשרי וממש לא כדאי. המרחקים בין היעדים הם כאלו שמחייבים טיסות פנים, ולשלב שש או שבע טיסות פנים בשלושה שבועות, זה אומר לבלות שליש מהטיול בשדות תעופה ולתת לכל יעד יום עד יומיים. לא מספיק בכלל, במיוחד כשיש יעדים שגם טיסת פנים אחת אליהם לא תספיק, כמו ילוסטון למשל.

אי אפשר לבלוע את ארה"ב בטיול אחד של שלושה שבועות. גם לא בטיול אחד של שלושה חודשים, אגב. גם אם נשים בצד את אלסקה ואת הוואי, יש לכם 48 מדינות לכסות… לאט לאט.

2. לא לתת מספיק זמן לטיול במערב

בדרך לארה"ב אנחנו חוצים בטיסה את האוקיינוס האטלנטי. אם ממשיכים לחוף המערבי, טסים מעל שטח יבשתי בערך לאותו מרחק…. כלומר, המרחק בין ניו יורק ללוס אנג'לס, לא מאד שונה מהמרחק בין לונדון לניו יורק. ההגיון "לקפוץ" לשבוע לחוף המערבי בתוך טיול בחוף המזרחי, הגיוני כמו "לקפוץ" לניו יורק לשבוע במסגרת טיול באירופה. רק קצת פחות, כי במערב לא תרצו להיות רק בתוך עיר אחת אלא לטייל קצת מסביב… לטיול הקלאסי הנפוץ בדרום-מערב ארה"ב, קרי המשולש לוס אנג'לס-סן פרנסיסקו-לאס וגאס כדאי להקדיש שלושה שבועות לפחות. אם מוותרים על נגיעות של טבע ומתמקדים רק בערים עצמן, אפשר שבועיים. אבל חבל. טסתם, שילמתם, חטפתם ג'ט לג, לא תשארו עוד קצת?

3. להתעלם ממזג האוויר

בחלקים רבים מארה"ב יש מזג אוויר קיצוני, עם קור עז ומקפיא בחורף וחום אימים בקיץ.

טעות אופיינית לחופשת פסח היא לנסות לתכנן טיול באיזורים צפוניים והרריים. אצלנו, לפני פסח, כבר אפשר לעבור לשורטס וגופיות. "אצלם" ממש לא. אז לא, אי אפשר עדיין לטייל בילוסטון וברוקיז הקנדיים באפריל ולרוב גם לא במאי. גם אי אפשר לבקר במפלי הניאגרה במרץ. כלומר, אפשר, גם וגם וגם, אם אתם מחפשים טיול חורפי בטמפרטורות שיורדות מתחת לאפס בלילה ולפעמים גם ביום. כשאתם מתכננים טיול בארה"ב שמתחיל לפני יוני או נמשך אל תוך המחצית השנייה של ספטבר ואילך, בידקו מה מזג האוויר ביעד שלכם וקחו בחשבון כבישים שעדיין סגורים בגלל חסימות שלגים, למשל.

4. להזמין טיסות מראש לפני שיש תכנון מסלול

שינוי טיסות כרוך לרוב בתשלום לא מבוטל. מומלץ בחום להחליט קודם כל על המסלול, לקבל חוות דעת ממטיילים מנוסים, ורק כשסגורים לגמרי על המסלול, להזמין את הטיסות. אחרת תגלו שחסרים לכם בדיוק יומיים בשביל מקום שמאד חשוב לכם לראות, או שבכלל עדיף היה לכם בעונה הזו להתחיל או לסיים את המסלול בעיר אחרת.

5. להכנס להתחייבויות כספיות לפני שיש ויזה

אם האזרחות היחידה שלכם היא ישראלית, תצטרכו ויזה כדי לטייל בארה"ב. תהליך השגת הויזה אורך מספר שבועות ואין כל ערבות שאכן תקבלו אותה. קבוצות מסויימות, בעיקר צעירים אחרי צבא, נמצאות ב"סיכון מוגבר" לסירוב ויזה. לתכנן לפני קבלת הויזה אפשר, אבל אל תתחייבו על הוצאות גדולות שלא תוכלו לבטל. תודה לגולש צביקה על התוספת.

שלב ב' – בניית תכנית הטיול היומית – טעויות נפוצות

6. להכין תכנית עמוסה ליום הראשון

אל תבנו יותר מדי על היום הראשון לטיול, בפרט אם מדובר בטיול למערב. תגיעו אחרי טיסות ארוכות, עם ג'ט לג, ובמצב צבירה בעייתי, בלשון המעטה. קחו בחשבון שרוב הטסים פשוט קורסים למיטה עם ההגעה לחדר במלון ומתעוררים מוקדם מדי למחרת בבוקר, למרות כל הכוונות הטובות. תודה לאנשיםטובים מפורום למטייל על חידוד הנקודה. אני מוסיפה גם – אלא אם כן יש לכם ניסיון עם עצמכם במצב ג'ט לג, הניחו שבמשך הימים הראשונים לטיול לא תהיו במיטבכם. אל תתכננו ימים עמוסים מדי.

7. להתעלם מחגים ומועדים, וסופי שבוע

בחגים האמריקאים צפויים עומסים באטרקציות התיירותיות וכן עלולים להיות פקקים משמעותיים מאד בנקודות מסויימות. גם סופי שבוע, בפרט בזמן חופשות בית הספר, עלולים להשפיע על העומסים. עומס במבקרים הוא לא בהכרח מה שמוכר לנו מישראל. ככלל, האמריקאים מנומסים וחביבים יותר ובפארקים הלאומיים לרוב לא מורגש עומס במסלולי טיול רגליים. לא כל סופ"ש או חג חייב בהכרח להשפיע על התכניות שלכם, אבל תבדקו מראש ותשאלו אם אתם לא בטוחים. (תודה לאנשיםטובים על התוספת!)

8. לא לחשב נכון את זמני הנסיעות בין נקודה לנקודה

יש מי שמציץ במפה, ומנסה "להעריך בעין" לפי מה שרגילים לו בארץ. התוצאה עלולה להיות תכנית לפיה יוצאים בבוקר מסן פרנסיסקו, מטיילים במשך היום ביוסמיטי ואז נוסעים דרך כביש 1 ללוס אנג'לס. הבעיה היחידה היא שמדובר בפועל בסדר גודל של 24 שעות נהיגה בסה"כ. לא באמת מתאים ליום אחד וגם לא ליומיים או שלושה.

בעיה אחרת היא בחישוב זמנים לפי גוגל מפס. הזמנים המשוערים בגוגל מפס, או תכנות דומות, רלבנטיים לנסיעה במקסימום המהירות המותרת, בלי התברברויות בדרך, בלי פקקים או עומסי תנועה, בלי עצירות לתדלוק, אוכל, קפה או תצפיות. בפועל, צריך להוסיף ה-20% לזמן הנסיעה, מה שעלול בהחלט להשפיע על התכניות שלכם לאותו היום.

9. לחשוש מנסיעות ארוכות

ארה"ב גדולה. ממש גדולה. זו בעיה במיוחד במערב ארה"ב, בה המרחקים בין ערים הופכים משמעותיים מאד. בין סן פרנסיסקו ללוס אנג'לס יש לפחות שש-שבע שעות נסיעה. בין לוס אנג'לס ללאס וגאס, יש חמש-שש שעות נסיעה. לא צריך לחשוש מהנסיעות האלו. הנהיגה בארה"ב קלה יותר מאשר בישראל ולרובנו, הרכב השכור, עם הקרוז קונטרול ושאר הפינוקים, נוח יותר מאשר הרכב הביתי בישראל. עם קצת מוזיקה, צידנית עם שתייה קרה, סבלנות ונינוחות, אפשר אפילו להנות מהנסיעה הארוכה (אפילו עם ילדים!). אין טעם לפצל נסיעות כאלו ליותר מיום אחד, אלא אם כן באמת יש לכם מה לעשות בדרך. לעצור ללינה בבארסטו, כדי להמנע מנסיעה של חמש שעות בין לוס אנג'לס, ללאס וגאס, זה פיספוס של יום טיול.

מחפשים לשכור רכב? אני ממליצה על סוכנות RentalCars. שכרתי דרכם בכל הטיולים הארוכים שלנו ואני מרוצה מאד מרמת הרכבים, רמת השירות ובעיקר, מהמחיר. הם נתנו לי תמיד את המחירים הטובים ביותר (בדקתי!). המחיר הנמוך איפשר לנו לשכור מיניואן מפנק בכל טיול, מה שהפך את הנסיעות הארוכות לקלות במיוחד.

תוכלו לקרוא כאן עוד דברים שכתבתי על שכירת רכב בארה"ב, כולל טיפים לנסיעות ארוכות

10. לא לחשוש מנסיעות ארוכות

כן, אני יודעת, כרגע המלצתי לא לחשוש מנסיעות ארוכות. אז יש בכל זאת מצבים בהם צריך לחשוב טוב אם רוצים לנסוע נסיעה ארוכה מאד. למשל, אחרי נחיתה מטיסה מישראל, לא מומלץ לעלות על רכב ולנסוע 5-6 שעות. זה פשוט פחות בטיחותי, בהתחשב בג'ט לג ובעייפות הכללית. כמו כן, לא כדאי לתכנן נסיעה מאד ארוכה אם יש חשש להגיע לקטע דרך של נסיעת הרים מפותלת ומאתגרת בשעות החשיכה.

11. לא לחשב את "הזמנים האפורים" בטיול

מתוך ניסיון לדחוס כמה שיותר פעילויות ואתרים בתכנית טיול, נוצרת לפעמים תכנית טיול שרק מלקרוא אותה אפשר להתעייף…. מה שהמתכננים שכחו הוא לקחת בחשבון את הזמנים "האפורים" בטיול. אלו יכולים לכלול ארוחות, קניות בסופר, כביסה, סידורי טלפוניה ועוד. מומלץ גם לשלב זמן לנשום מדי פעם. ככל שהטיול ארוך יותר, מומלץ לשלב יותר זמן מנוחה.

12. להקצות יותר מדי זמן לנקודות שהן תצפית בלבד בגלל שהן ידועות

יש מקומות יפים שניתן וצריך לטייל בהם לעומק. כשמדובר בפארק של טבע, יש מקומות עם מסלולים שמוסיפים המון לחווית המקום. למשל, בפארק זאיון, חבל לראות את הפארק רק מחלונות השאטל שתסעו בו. כדאי מאד לעצור וללכת ברגל בכמה נקודות בפארק ויש שם לא מעט מסלולים יפים ומסודרים. לעומת זאת, בגרנד קניון, אלא אם כן בכוונתכם לעשות טרק למיטיבי לכת, סביר להניח שתסתפקו במספר עצירות לתצפית ואולי ביקור במרכז המבקרים. למרות שהגרנד קניון הוא מהמקומות המפורסמים ביותר בעולם, מרבית המבקרים ממצים את הביקור בו במספר שעות. איך יודעים? שואלים כאן בבלוג!

13. לתכנן תכנית מקובעת, בלי חלופות

תכנית טובה היא בסיס לשינויים. מזג אוויר, כבישים סגורים, שביתות, בעיות ברכב או חלילה בעיות בריאות… הכל יכול לקרות. הכירו את התכנית שלכם ואת הגמישות שלה. הכינו תכנית עם חלופות ועם תעדוף פנימי לכל יום.

14. לתכנן מסלול מפורט ומקובע מדי בפארק לאומי

בהמשך לסעיף הקודם, דגשים לפארק לאומי: חשוב להכיר את הפארק הלאומי שתסעו אליו, ללמוד את המסלולים השונים ולראות מה מתאים לכם ומה לא. זה בהחלט עוזר להכין תכנית כזו. יחד עם זאת, חשוב לשמור על גמישות בביצוע. מאד חשוב לגשת להתייעץ עם הריינג'רים בתחנת המידע עם ההגעה לפארק. במהלך טיולינו בפארקים לאומיים נתקלנו בכבישים ושבילים סגורים (באופן לא מתוכנן) משלל סיבות: שלג פתאומי, שטפונות, שריפות, תקיפות דובים, גשרים שהתמוטטו, תאונות דרכים ועוד. תמיד חשוב לבדוק מראש ולהיות מוכנים לשנות תכניות.

15. להזמין מראש לינות ללא אפשרות ביטול

חשוב להשאיר מקום לגמישות, בפרט במערב. להזמין לינות מראש זה בסדר, וגם חשוב במקומות מסוימים, אבל ודאו שניתן לבטל או להזיז את הלינות, רצוי עד ליום הלינה עצמה, ללא תשלום קנסות. זה הסטנדרט ברוב המקומות, למעט בדילים מסויימים שהם ללא אפשרות ביטול.
למה כדאי גמישות? כי אם יש לכם מרחק של 4-5 שעות נסיעה ליעד, ומישהו לא מרגיש טוב, או סתם מתעייפים, רצוי להשאיר את האפשרות לעצור ללינה בדרך ולהתקשר לבטל את ההזמנה. בנוסף, תכניות יכולות להשתנות, ממש לפני הטיול ואפילו במהלכו מאלף ואחת סיבות. אישית, אני מזמינה מלונות באתר כמו בוקינג.קום, עם אפשרות ביטול. נוח לי לעבוד מול אתר אחד שמרכז את ההזמנות ואני גם יודעת שיש לי "גב" למקרה שתהיינה בעיות מול מלון ספציפי.

אם אתם גם מחפשים מלון דרך בוקינג, אשמח אם תשתמשו בתיבת החיפוש הזו, או בקישורים האחרים אליהם ברחבי הבלוג. כך אני מקבלת עמלה קטנה על ההזמנה שלכם (ולכם זה לא עולה כלום!)


Booking.com

16. להשאיר מקום לטעויות בהזנת כתובות ב-GPS

בהכנת תכנית הטיול הקפידו להכין מראש את כתובות היעדים השונים. שימו לב טוב טוב לאיות ולשם המלא של הרחוב. הגולש רב הניסיון reuben13 מוסיף שלאותו שם עיקרי יכולות להיות, באותה העיר, סיומות שונות כגון lane, street, ave, drive, circle ועוד. כל אחד מאלו עשוי להיות יעד שונה לחלוטין שקיים באותה העיר. שימו לב גם לאותיות N, S, W, E שיכולות להיות מצורפות לכתובת. התעלמות מהן עלולה להביא אתכם למקום אחר לגמרי. אנשיםטובים מוסיף שצריך לשים לב לתעתיק המקורי של השם באנגלית, ולא לנסות "לתרגם בחזרה" ממה שקראתם בעברית.

17. להניח שיש קליטת סלולר ואינטרנט בכל מקום

בישראל יש כיסוי סלולרי כמעט מלא בכל מקום. אפשר להיות על הר בגליל או בנגב ולדבר או לגלוש בסלולרי. ניווט? וויז, כמובן. בארה"ב המצב שונה. כיסוי סלולרי ובפרט כיסוי דאטה מוגבל בין הערים. לספקיות הסלולר השונות יש איזורי כיסוי שונים, בתדרים ורשתות שונות. בפרט במערב הפתוח, אל תבנו על קשר סלולרי רציף, וודאי שלא על קליטה דאטה בסמארטפונים.

275 comments

 1. היי ענת,
  אנחנו זוג צעיר בירח דבש.
  יש לנו כ-10 ימים בטיול שאינינו יודעים מה לעשות בהם.
  אנחנו מתחילים במיאמי וקי ווסט, אורלנדו פארקים, קרוז שיוצא מאורלנדו וחוזר לאורלנדו ואז 10 ימים חופשיים. אחר כך יש לנו עוד שבוע בניו יורק וטיסת חזור מניו יורק.

  מתלבטים מה לעשות. מה היית ממליצה לנו? חשבנו אולי לשלב את מפלי הניאגרה, מה שייקח עוד כ-2-3 ימים. אבל אנחנו לא סגורים על זה.

  נשמח לעצות. קראנו הרבה מהמסלולים שלך, אך אנחנו עדיין אבודים.

  1. הי דור ושירן ומזל טוב! לא ציינתם מתי הטיול. אם מדובר במאי עד אוקטובר, בהחלט אפשר לשלב שבוע של טיול ברכב בצפון-מזרח ארה"ב. הנה קישור למסלול מומלץ בצפון-מזרח ארה"ב שתוכלו לאמץ חלק ממנו. אם מדובר בנובמבר-מרץ אולי עדיף להשאר בדרום. אפשר לשכור שוב רכב, לטייל במזרח וצפון פלורידה, באברגליידס ובמפרץ ואולי אפילו להגיע עד ניו אורלינס.

   1. הטיול הוא בסוף מאי-יוני…
    חשבנו אולי לטוס ללאס וגאס, ולטייל גם באזור של הגרנד קניון, ברייס, פארק ציון וכו'.. ומשם לטוס לניו יורק אחכ..
    זה נראה לך מתאים?

   2. בהחלט אפשרי, אם זה מדבר אליכם. זה קצת יותר מערבה (יותר ג'ט לג) אבל כל עוד אתם לא מנסים לדחוס פנימה את החוף ונשארים באיזור יוטה/אריזונה/נבאדה זה יכול בהחלט להתאים. מוזמנים לקרוא על הקטע הזה של הטיול במסלול לדרום-מערב.

 2. היי ענת.
  מחפש השכרת רכב ללא עלות נוספת של החזרה שלא בנקודת המוצא ללא "קנס".
  רוצה לשכור רכב בל"א ולהחזיר בוונקובר.
  מה את ממליצה?

  1. הי דורון, אתה מדבר על ונקובר בקנדה? (יש גם ונקובר בארה"ב). אני לא מכירה חברה שמאפשרת לקחת רכב בארה"ב ולהחזיר בקנדה. אם יש זה בודאי יהיה כרוך בדמי החזר משמעותיים מאד. בכל מקרה, אין דמי החזר בתוך קליפורניה ובדרך כלל גם לא בין קליפורניה לוגאס. כמעט כל מסלול אחר יעלה לך דמי החזרה במקום אחר. לא קנס, אלא פשוט עלות נוספת. לפעמים יש חברות שעושות מבצעים ומוותרות על זה אבל אני לא מכירה חברה שמראש מצהירה שלא גובה דמי החזר בנקודה אחרת. בדרך כלל המחיר יהיה לפי המרחק, אגב. אני שוכרת דרך רנטאלקארס אבל שווה לבדוק בכל החברות ולהשוות. מוזמן לקרוא עוד במדריך שכתבתי על שכירת רכב בארה"ב.

  2. וונקובר קנדה.
   האם לא ניתן בחברות בינלאומיות כמו הרץ או אוויס לאסוף בארה"ב ולהחזיר בקנדה?
   נשמע לי מבארס…

   1. דורון, בעיקרון לא. אני חושבת שאולי יש חברה אחת שמאפשרת את זה, בתשלום נוסף ניכר. לא זוכרת איזו חברה. מציעה לך להרים טלפונים לכמה חברות ולשאול. זו אכן מגבלה לא נוחה. לכן המטיילים עושים או מעגלי שמתחיל ונגמר בקנדה או מעגלי שמתחיל ונגמר בארה"ב. ונקובר זה סדר גודל של 2-3 שעות נהיגה מארה"ב. אם מאד חשוב לך לבקר דווקא בונקובר, אפשר לקפוץ לשם ואז להחזיר את הרכב בסיאטל. ואגב, יש המון מה לעשות ולראות בצפון-מערב ארה"ב. אלא אם כן מדובר בביקור משפחה/חברים, הייתי נשארת בצד האמריקאי.

   2. ביקור משפחתי בוונקובר.
    אולי נחזיר בסיאטל ובתחבורה ציבורית לוונקובר.
    תודה

 3. היי ענת,

  כתבה מקסימה ומאוד מועילה! תודה על ההשקעה 🙂
  אשמח שתתרמי לנו מהידע העצום שלך…אנחנו זוג צעיר (מתחת ל30) ומתכננים לטוס באזור מרץ לחודשיים וחצי ואפילו מעט יותר, כאשר השבועיים-חודש הראשונים מוקדשים לניו יורק (יש לנו מקום לינה) ומשם להמשיך ולראות כמה שיותר בסגנון רוד-טריפ. אנחנו רוצים לדחוף כמה שיותר, כמובן להגיע לאזור ל.א וגאס וכו' אך אני מעוניינת לעבור גם בניו אורלינס ונאשוויל למשל.
  את חושבת שהתקופה מבחינת מזג האוויר ומשך הטיול עצמו יוכלו לכסות את האזורים הרבים שיש לראות?
  בנוסף, אשמח אם תוכלי לתת מסגרת תקציב מומלצת לטיול שכזה מהניסיון שלך ואם תוכלי להמליץ על מקומות שאסור לפספס.

  אנחנו ממש בתחילת התכנון כך שכל עצה וטיפ יועילו 🙂
  תודה רבה על כל העזרה!!

  עדי

  1. הי עדי,
   בעצם יש לכם חודשיים מחוץ לניו יורק? אז קודם כל אין כאן "כמובן" 🙂 ניו אורלינס ונאשוויל זה רחוק מאד מניו יורק וגם רחוק מאד מלוס אנג'לס. בכל מקרה הרי בחודשיים אי אפשר לראות את כל ארה"ב וגם לא חצי ממנה. אני יודעת שזה נשמע הרבה זמן, אבל מניסיון, זה ממש לא. אנחנו עם יותר מ-15 חודשי טיול בארה"ב וטרם ביקרנו בנאשוויל או בפלורידה. מציעה בחום להתאפק ולא לנסות להקיף בטיול הזה את כל הפנטזיות והרצונות, זה פשוט לא יתכנס לכם לחודשיים. לכן אין לי כאן מה להגיד לך שאסור לפספס את ילוסטון, קי ווסט, קולורדו, מערות קרלסבד וסיאטל 🙂 זה פשוט לא יכנס לכם במסגרת הטיול הזאת
   אם אתם ברוד טריפ, אתם צריכים קודם כל להחליט על נקודת התחלה ונקודת סיום. אם אתם רוצים במערב, טוסו לקליפורניה ותבנו לכם מסלול משם. אם אתם רוצים את דרום-מזרח (ניו אורלינס ונאשויל) אתם יכולים גם לעשות סיבובי מניו יורק. בהחלט יש גם את האפשרות לקוסט טו קוסט, להתחיל מניו יורק ולסיים בלוס אנג'לס ולתפור בדרך את המקומות שרציתם לראות. בהחלט אפשרי, אבל לא מתאים לכל אחד. קחו בחשבון שזה אומר לשלם עוד כ-$1500 רק על דמי החזר של הרכב בצד השני של היבשת. כמו כן, שכירת רכב בניו יורק היא לרוב יקרה יותר, כך שיתכן ויהיה לכם כדאי בכל מקרה לטוס לחוף המערבי ומשם לעשות את דרככם מזרחה. אתם תלכו מן הסתם על מסלול יחסית דרומי בגלל העונה (הרי הרוקיז עדיין מושלגים ורוב המעברים חסומים באפריל). מה שבהחלט יאפשר לכם לשלב את וגאס, נאשוויל וניו אורלינס. מעבר לזה, זה ממש תלוי בהעדפות שלכם, בקצב שלכם ובתקציב. ואם כבר תקציב, אז התשובה היא כמובן זה תלוי 😉 תלוי באיזה רכב תשכרו, איפה תשכרו אותו, מה תרצו לעשות בדרך וכד'. את מוזמנת לקרוא כאן על כמה עולה טיול לארה"ב.

 4. אשתי ואני מתכננים טיול למערב ארצות הברית (נחיתה בלוס-אנג'לס סיום בוונקובר) מה-19.5-25.6.18
  האם מזג האוויר ביילוסטון יכול להוות בעיה באמצע יוני?

  1. הי דורון,ילוסטון נפלא באמצע יוני. תראו כנראה עדיין שלוגיות לצידי הדרך ויכול להיות קר, אבל גם באמצע יולי יכולה להיות סופת ברד בילוסטון (קרה לנו) אז ההבדל לא מהותי. תהנו המון!

 5. שלום ענת.
  אנחנו זוג בני 28 ללא ילדים מעוניינים לטוס לארה"ב. חוץ מטיסות לניו יורק וחזרה לישראל לא סגרנו כלום, כולל מה לעשות בארה"ב.
  יש לנו כשבועיים מלאים ללא זמן טיסות לשהות שם. מה ההמלצה שלך?
  אנחנו אוהבים מאוד טבע ונופים, ומאידך גם מאוד רוצים דיסניוורלד- אך מהתוכנית הזו ירדנו בשל המחיר היקר.
  מה ההמלצה לשלב עם ניו יורק? כמה ימים מומלצים להיות בניו יורק?

  1. הי דניאל, תחילת אפריל זו תקופה מצוינת לערים של צפון מזרח, בדגש על ניו יורק, וושינגטון ובוסטון. יהיה קריר אבל זה נעים יותר מהחום של הקיץ ובוושינגטון אולי תוכלו לראות את פריחת הדובדבן. מבחינת נופים, עדיין קר קצת בשביל לעלות צפונה להרים הלבנים או לניאגרה פולס וגם בהרים בשננדואה ורכס האפלאצ'ים עדיין גבולי ובעיקר קשה לדעת. יכול להיות שיהיו לכם ימים נהדרים ולא קרים אבל גם יכול להיות שתתקלו בסופת שלגים שתמנע הגעה אל הפארק. אם אתם מוכנים להשקיע בלימוד של כל האתרים באיזור, לבדוק מזג אוויר בכל אחד מהם ובעיקר להיות מוכנים לספונטניות ושינויים, יתכן שתהנו מאד מטיול בצפון-מזרח. ממליצה גם לבדוק פתיחה של אתרים בתשלום כי יתכן וחלקם עדיין סגורים באפריל ונפתחים רק בממוריאל דיי במאי. לחלופין, אפשר להסתפק בטיול ערים כיפי שיכלול את ניו יורק, וושינגטון די.סי. ואת פנסילבניה (איזור האמיש ועוד, אבל לא מדובר בנופים דרמטיים במיוחד). חפשו בבלוג לפי מדינות רלבנטיות ותוכלו למצוא עוד מידע.
   אופציה אחרת היא פלורידה. הרבה טבע, אם כי סוג אחר לגמרי של נופים ומזג אוויר נעים יותר באפריל. לא חייבים לכלול את דיסני (הנה רעיון לשלד טיול בפלורידה). ואפשר לשלב עם ניו יורק באמצעות טיסת פנים. לגבי מספר ימים בניו יורק, זה תלוי בהעדפות שלכם. אישית, הרגשנו שאנחנו ממצים אחרי 3-4 ימים אבל אוהבי העיר יכולים גם להעביר שם חודשים בלי להשתעמם.

 6. היי ענת, מתכננת אוגוסט-ספטמבר טיול של חודש לצפון אמריקה,
  יש מספר יעדים שאני ראיתי בנתיים באינטרנט אני רוצה המלצות מה כדאי להוריד ומה חובה לעשות , ואשמח אם תוכלי לעזור לי ולהכווין אותי מבחינת מסלול של היעדים
  ניו יורק , בוסטון , פלורידה , קליפורניה , ווגאס , לוס אנגלס , סאן פרנסיסקו , הוואי/מיאמי, ניו ג’רזי.
  אשמח לתשובתך, אני לגמרי חסרת ידע ומנסה להבין, תודה 🙂

  1. הי קורל,
   אי אפשר לבלוע את כל ארצות הברית בטיול של חודש. גם לא חצי ואפילו לא רבע 🙂 ציינת יעדים שנמצאים בקצוות שונים של היבשת ופחות מתאימים לשילוב ביחד. באוגוסט-ספטמבר, מציעה לך להתמקד במערב ארה"ב, שם מזג האוויר נוח יותר. הנה דוגמה למסלול הקלאסי של דרום-מערב ארצות הברית. הוא כולל את לוס אנג'לס, וגאס וסן פרנסיסקו. את יכולה לשלב אותו עם כמה ימים בניו יורק. יותר מזה כבר עדיף בטיול ארוך יותר.
   (ולא לשכוח קודם כל ויזה ורק אז להזמין טיסות!)

 7. היי ענת,
  קודם כל המון תודה על המידע המפורט והכתוב להפליא! ממש נעים לקרוא ומאוד מועיל 🙂
  אני ובעלי (בני 30, ללא ילדים ) מתכננים נסיעה של כחודש בדצמבר 2017 (ממש מעבר לפינה) , עם אפשרות לגמישות מעט מעבר.
  הוא נוסע לכנס מהעבודה בלוס אנג'לס ואני אצטרף אליו.
  אנחנו למעשה נוכל להתחיל לטייל החל מה-10.12 וממש ממש מתלבטים מה לעשות עם כל הטוב בזה. כבר ביקרנו לפני מספר שנים בלאס וגאס, Hoover dam, פארק ציון והגרנד קניון באיזור מערב ארה"ב. לווגאס אולי היינו שמחים לחזור אבל לא כאופציה ראשונה. חככנו בראשינו לעשות רואד טריפ, כמו שתמיד חלמנו מחוף לחוף, אבל אנחנו מאוד מתלבטים בגלל התקופה בשנה, האם זה נכון? לא נעולים על יעדים ספציפיים, חשבנו להיצמד לדרום ארה"ב כדי לנסות להיות במזג אוויר חמים לפחות בחלק מהיעדים, אבל למען האמת אנחנו מרגישים די אבודים.
  חשבנו לעלות מלוס אנג'לס לסן פרנסיסקו, בטיסה או לחלופין בכביש מספר 1, ולאחר מכן להמשיך לכיוון אריזונה, ניו מקסיקו, טקסס וניו אורלינס ומניו אורלינס לקחת טיסה לניו יורק, בתקווה לבלות שם קצת בחג המולד ואולי גם בערב השנה החדשה.
  אז נשאלות השאלות הבאות:
  1. האם זה נשמע תכנון הגיוני? אנחנו חוששים שזה לחוץ מדי
  2. האם ישנם יעדים מעניינים בדרך כפי שציינתי או שעדיף בכלל לקחת מסלול שונה?
  3. האם מזג האוויר בכלל מאפשר לנו לנסוע באיזור הזה בתקופה הזו או שעדיף ללכת על טיסות פנימיות ולקבוע יעדים אחרים מראש?
  4. כמה זמן לפני ה25.12 כדאי להגיע לניו יורק כדי להנות מאווירת חג המולד והשווקים? האם ישנן עוד אטרקציות שקשורות לחג המולד לאחר ה-25.12 או שחייבים להגיע לפני?
  5. האם יש טעם להגיע לניו יורק בתקופה הזו או שסתם עמוס מדי ויקר מדי ויכול להיות שבכלל עדיף להעביר את התקופה הזו בניו אורלינס או יעד אחר בדרך לניו יורק?
  6. ושאלה אחרונה ומפתיעה, התלבטנו אם לטוס מלוס אנג'לס להוואי שאישית מבחינתי זהו חלום ילדות, האם יש סיכוי לטוס לשם ולחיות תחת תקציב יחסית נמוך או יקר בטירוף ועדיף לוותר מראש? פחות קריטי לנו מלון מפנק וממש לא אתנגד להסתפק בדירה או משהו בסגנון, יותר חשוב לי לבקר בטבע הפראי והחלומי 🙂
  מתנצלת על החפירה!!
  המון תודה מראש

  1. הי דיאן, איזה כיף של נסיעה. אבל כן, דצמבר בהחלט חודש מאתגר. מה שהכי חשוב זה לשמור על גמישות. כל דבר מעבר לדרום-קליפורניה (באיזורים שצמודים לחוף) יכול להיות בעייתי בחורף, כולל איזורים באריזונה, יוטה, טקסס וניו מקסיקו. אפילו בפלורידה לפעמים יורד שלג בחורף (אם כי זה לא מחזה שכיח). אנסה לענות לשאלות –
   1. אפשרי, אבל צפוף ומתאים רק אם אתם רוצים ומוכנים לנהיגות ארוכות מאד באמצע (רצוי מאד שתוכלו להתחלף ביניכם בנהיגה). קחו בחשבון שכביש 1 עדיין לא יהיה פתוח לתנועה לכל אורכו. אפשר בהחלט לנהוג לאיזור מונטריי דרך כביש 5 או ה-101, לטייל שם ואז לעלות לסן פרנסיסקו. לדעתי, החלוקה תהיה, שבוע לוס אנג'לס + מונטריי + סן פרנסיסקו – שבועיים לחציית ארה"ב ושבוע בניו יורק. ושוב, אני מזהירה שהשבועיים באמצע כיפיים אבל עם המון נהיגה. זה רוד טריפ ולא טיולי כוכב. נקודה חשובה היא לגבי השכרת הרכב בחוף המערבי והחזרה במזרחי. זה יעלה תוספת נכבדת (סדר גודל של אלף דולר, אולי יותר, תלוי בחברה).

   2. הייתי הולכת על מסלול דרומי עם העצירות הבאות: פיניקס, טוסון, מערות קרלסבד, סן אנטוניו ואולי אפילו דרומה יותר (פארק לאומי Big Bend), יוסטון, ניו אורלינס. יש עוד המון מקומות קטנים בדרך, תצטרכו כמובן לעבד עוד הרבה את המסלול. ושוב, אם לא הובן, זה הרבה נהיגה ביחס למה שאנחנו רגילים לו לישראל. לדעתי, זה כיף אדיר, אבל זה עניין של טעם אישי. האם אפשר מסלול אחר? אם מאד רוצים קוסט טו קוסט, אפשר לבנות מסלול טיפ-טיפה צפוני יותר, עם נכונות לשינויים בדרך בהתאם למזג האוויר. אלטרנטיבות אחרות הן: טיול שמתחלק בין סיבוב של חופי קליפורניה (לוס אנג'לס, סן דייגו, מונטריי, סן פרנסיסקו ואולי אפילו צפונה יותר לפארק לאומי רדווד) ובין שבועיים של ערים בצפון-מזרח (ניו יורק, וושינגטון ובוסטון או פילדלפיה) או לשלב שבועיים בפלורידה.

   3. בעיקרון, הנתיב הדרומי אמור להיות בסדר. אבל כבר היו גלי קור שהורידו את הטמפרטורות אל מתחת לאפס גם שם. כאמור, צריך נכונות לגמישות.

   4+5. ניו יורק מקושטת לקריסמס לפחות החל מת'נקס גיבינג. שזה אומר נובמבר. אחרי הקריסמס מתחילים להוריד מינונים ובינואר כבר כמעט אין כלום. כמובן, קר מאד מאד בניו יורק בכריסמס. אם שווה או לא, קשה לי להגיד. גם כי לא ניסיתי בעצמי ובעיקר כי זה מאד אינדיבידואלי. יש מי שמכורים לניו יורק, בפרט בעונה הזו. אני פחות מתחברת, אבל זה עניין של העדפה אישית לחלוטין. בעיקרון, כל עיר בארה"ב תהיה מקושטת לחג במהלך דצמבר, אבל אומרים שבניו יורק האווירה מיוחדת יותר.

   6. הוואי מדהימה כל השנה ומתאימה מאד לחורף מבחינת הטמפרטורות. אני פחות בקיאה בטיולים בהוואי (עדיין לא ניסינו) אבל בהחלט הייתי בודקת יותר לעומק את האופציה. אני מאד בעד הגשמת חלומות 😉

 8. הי ענת,
  אחרי עוד קצת מחקר על השמורות טבע במזרח ארצות הברית (שננדואה וסמוקי) בחודש אפריל
  החלטתי שעדיף לטוס ליוטה ולעשות את השמורות הגדולות של המערב.
  יש לי 15 יום נטו במערב ולאס וגאס לא מאוד מעניינת אותי .
  מה היית מציעה לראות מכל העושר של השמורות ?
  תודה!

 9. היי אנחנו זוג שמגיע לארצות הברית בפעם הראשונה ולצערנו זה רק ל10 ימים המקומות שאנחנו בהחלו רוצים להיות בהם זה לוס אנגלס ווגאס אך רוצים לראות עוד דברים מעניינים ויפים בדרך אבל בלי להעמיס עלינו יותר מידי נסיעות וטיסות
  מה מומלץ?

  1. הי ביאטה, עשרה ימים זה באמת מעט מדי. אלא אם כן ממש חשוב לכם להיות בוגאס, הייתי מוותרת ועושה ביקור באיזור ניו יורק והחוף המזרחי. הטיסה למערב מאריכה מאד וכך גם טיסות פנים. לוס אנג'לס עצמה לא יעד כל כך מעניין ואלא אם כן יש לכם שם חברים/משפחה לבקר, הייתי מוותרת עליה לגמרי.
   בדרך בין לוס אנג'לס לוגאס ממש אין שום דבר מיוחד לראות או לעשות. פשוט נוסעים אותה (5-6 שעות נהיגה) או טסים.
   אם כבר לבקר בשתי ערים במערב, אז הייתי בוחרת בסן פרנסיסקו ולא בלוס אנג'לס. או לחלופין שילוב של וגאס וניו יורק.

   1. תודה, חשבנו עם לוס אנגלס לשלב גם סן דייגו האם זה הגיוני מבחינת זמנים?
    ואיפה מומלץ לבקר בסן פרנסיסקו?

 10. היי ענת,
  אנחנו 2 בנות 21 שנוחתות בניו יורק בספטמבר ופעם ראשונה בארה"ב.
  מגיעות לשבועיים וחצי.
  השבוע השני מוקדש כולו לניו יורק ואנחנו מתלבטות בנוגע לשבוע הראשון:
  1. להישאר באיזור ניו יורק?
  2.לטייל בניו ג'רזי, וושינטון, פילדלפיה וכד?
  3.לנסוע למפלי הניאגרה ואם כן, האם את ממליצה טיול מאורגן או לשכור רכב?
  נשמח גם להמלצות על מקומות נוספים אם יש.
  תודה מראש!

  1. הי נעם, כשאת שואלת אם להשאר באיזור ניו יורק, אני מניחה שהכוונה לעיר ולא למדינת ניו יורק? לדעתי שבועיים וחצי בתוך העיר זה הרבה אבל אפשרי אם מה שבא לכן זה לחוות אותה לאט ולעומק. בניו ג'רסי לא הייתי מטיילת יותר מדי אבל בהחלט אפשר לעשות גיחה לפילדלפיה ולוושינגטון די.סי. בשבוע. קחו בחשבון ששכירת רכב תהיה לכן יקרה מאד בגלל הביטוחים הנוספים לנהגים מתחת לגיל 25. אם זה לא משנה לכן, אפשר בהחלט לשכור רכב ולנסוע לטייל בצפון מדינת ניו יורק ובמפלי הניאגרה.
   לא נראה לי שאתן זקוקות להמלצות למקומות נוספים כי בסה"כ אין לכן יותר מדי זמן אבל מוזמנות להציץ במסלול לצפון-מזרח ארה"ב.

   1. ענת שלום
    בעלי ואני מעוניינים לנסוע בפסח 2018 לתקופה של שבועיים.(היינו בעבר כבר פעמיים)
    רוצים להיות בלאס ואגס שלושה ימים ,בניו אורלינס לשכור רכב ולטייל בה 4 ימים.
    נשמח להמלצות מה לעשות ביתרת הימים הנותרים.
    חוזרים מניו יורק כנראה ששם נשהה יומיים.
    במקביל נשמח להמלצה שלך לטיול שבועיים בארהב אולי אזור קנדה מפלי הניאגרה

   2. הי איריס. אני מניחה שאתם יודעים שלאס וגאס ולואיזיאנה לא באותו כיוון 😉 בעצם אתם כבר מסודרים לתשעה ימים מתוך 14 ואתם קופצים בהם בין שלושה איזורים בארה"ב. לטעמי זה פחות מאידיאלי, אבל הטיול שלכם אז כמובן שלשיקולכם. לא הבנתי איפה אתם רוצים להכניס עוד שבועיים באותו טיול? בכל מקרה שימו לב שבמרץ מאד קר עדיין באיזור מפלי הניאגרה ולא מתאים בכלל לטיול רכוב. הייתי במקומכם מרחיבה באיזור לואיזיאנה או עושה את סיבוב הפארקים של וגאס.

 11. הי ענת,
  אנחנו זוג עם ארבעה ילדים גדולים 13-21. מתכננים חופשה משפחתי כחודש בארה"ב
  מ 11/3
  על אילו אזורים את ממליצה בתקופה זו של השנה ? עם כמה שפחות סיכוני מזג אוויר ושילוב של טבע וערים?
  מהידע שלי חשבתי על טיול קרוואן במערב שיתחיל בוואגס עם הפארקים מסביב, יוסמיטי וסן פרנסיסקו. ובשבוע האחרון ( חג פסח) בניו יורק .
  חשוב לציין שזה לא הטיול הראשון כמשפחה, מקומות שכבר ביקרנו בהם: לוס אנג'לס, סן דייגו, אורלנדו, מפלי הניאגרה, מוזיאונים בוושינגטון (וכמובן מנהטן , אך תמיד שמחים לחזור )
  פתוחה לשינויים והצעות ( ראיתי את ההמלצה שלך לפריחת עצי הדובדבן בוושינגטון ועשה לי חשק (: )
  תודה רבה
  נגה

  1. הי נגה, איזור יוטה נשמע לי נהדר. קחו בחשבון שבמקומות הגבוהים כמו ברייס יש היתכנות לשלגים ולמזג אוויר קר. יוסמיטי יהיה עדיין ממש קר וכמובן שמעבר טיוגה יהיה סגור. שווה לבדוק תוספות באריזונה כמו איזור סדונה ואולי אפילו דרומה לה. סה"כ נשמע לי תכנית בסדר גמור, אבל כמובן שצריך לראות אותה בחלוקה לימים. קראוון זה סבבה לשלושה שבועות במערב, אבל קחו בחשבון שזה עשוי להאט אתכם ומתאים לטיול בקצב נינוח. נראה לי שיהיה לכם אחלה טיול.

   1. איזה כייף תודה רבה! עכשיו מרגישה בטוחה יותר עם הרעיון. נלך על הכיוון הזה, נגבש מסלול ואחזור אלייך להתייעצות (:

 12. ענת שלום
  תודה רבה על כל המידע.
  רציתי להתייעץ, אני ובן זוגי מתכננים להגיע לכשבועיים לארהב. יש שני דברים שמאוד הייתי רוצה להתחשב בהם והם לצערי לא מסונכרנים: לשהות מספר ימים בעיר ניו יורק ולראות הופעה של קולדפליי שמופיעים רק במערב ארהב.
  זמן הטיול הוא בין 28/9-12/10 בערך, ההופעה היא ב4/10 בסאן פרנסיסקו, 6/10 בלוס אנג'לס, או 8/10 בסאן דייגו..
  אנחנו אוהבים טיולי טבע קצרים (לא טרקים מאסיביים), מאוד אוהבים מים (ים,אגם, מפלים.. שאפשר גם לרחוץ בהם), אוהבים לנסוע הרכב באזורים יפים, ומבחינת עיר, מספר ימים בניו יורק זה לגמרי מספיק מההיבט הזה מבחינתנו.
  קראתי את ההערות שלך לתגובות מעליי, ואני מאוד מתלבטת איך והאם אני יכולה לשלב בין ניו יורק להופעה בכל זאת, כשאני לוקחת בחשבון שזה יהיה מאוד חלקי מבחינת מה שנראה במערב.
  האם יש לך רעיון איך לחלק את הימים?
  המון תודה מראש
  מור

  1. הי מור, בכל מקרה מה שתראו בטיול יהיה חלקי. זה טבעו של טיול בארה"ב 🙂 שבועיים זה מעט במערב, לא כל שכן לחלוקה בין החופים. זו גם תקופה נהדרת במזרח שתוכלו לעשות בה טיול שלכת נחמד מאד בשבועיים. אילולא ההופעה, הייתי לגמרי אומרת לך לעזוב את המערב הפעם ולהתמקד במזרח. אתם צריכים להחליט עד כמה הופעה הזו חשובה לכם. אם בנפשכם היא, אז קחו בחשבון שאתם למעשה די מגיעים למערב בשביל ההופעה. היא תאכל לכם לפחות שלושה ימים מטיול קצר מאד (טיסה לכל כיוון ויום ההופעה) ותשאיר לכם שבוע לטיול במערב במקרה הטוב (אם שלושה ימים בניו יורק מספיקים לכם). זה אומר טעימה מארה"ב במערב ולא יותר. אפשר לשלב עם סן פרנסיסקו ויוסמיטי ו/או איזור מונטריי. לחלופין, להוריד יום מניו יורק, לראות את ההופעה בלוס אנג'לס/סן דייגו וגיחה של שישה ימים לאיזור הפארקים של וגאס (כולל שיט בלייק פאואל). הבעיה היא באמת שהתאריכים של ההופעה בלוס אנג'לס וסן דייגו לא יושבים טוב מהבחינה הזאת, אז זה אומר גם להזיז טיסות קדימה או אחורה. לשיקולכם, כאמור. אין כאן פתרון קסם שיהפוך את זה למסלול טיול נוח, לצערי. מוזמנים להציץ במסלול דרום-מערב ארה"ב ולראות אם סן פרנסיסקו ואיזור מונטרי ו/או יוסמיטי מתאימים לכם. בהצלחה!

 13. הי ענת ,
  כחלק מטיול שלנו לקראת אמצע אוקטובר אנחנו מתכוונים להגיע למפלי הנאיגרה בשעות הצהריים להיות אחר צהריים ערב בצפיה במפלים בצד הקנדי וללון בצד הזה.
  יום למחרת טיול ליד המפלים אולי הפלגה תלוי במזג אויר, שעון הפרחים והעיריה ניאגרה און דה לייק ומשם לנסוע לישון ליד הווטקין גלן.
  יום נוסף טיול בווטקין גלן, מפלי אטיקה, מפל טוגנוק ואונברסיטת קורנל ואז להמשיך עד ניו יורק ללינה בעיר.
  הבנתי שגם העיר אתיקה יפה – אולי לעצור גם לשיטוט קל
  מה דעתך ? אני חוששת מנסיעה לניו יורק שתהיה בחשכה. האם חילקתי את הימים באופן הגיוני ולא עמוס. כמובן צריך לקחת בחשבון הפסקת ארוחות, קפה וכו'…

  אשמח לשמוע חוו"ד בנושא.
  תודה.

  1. הי שרון, אכן היום באיזור אגמי האצבעות עמוס מדי אם מתכוונים לכלול בו גם את הנסיעה לניו יורק. הנסיעה לניו יורק היא 5-6 שעות, ואולי אפילו קצת יותר, תלוי לאן בדיוק בניו יורק סיטי אתם מגיעים. באוקטובר הימים קצרים כך שאם תצאו בחמש אחה"צ בודאות תכנסו אל תוך הלילה ולמעשה רוב הנסיעה תהיה בחשיכה. לטיול בווטקינס גלן כדאי להקדיש 2-3 שעות (אפילו קצת יותר אם אתם עם ילדים), כל עצירה נוספת זה מינימום שעה עד שעתיים. כמו שאמרת, נניח שעתיים לארוחה, ואתם כבר נכנסים לאחר הצהריים ומגיעים לניו יורק יחסית מאוחר בלילה. זה אפשרי, אבל תחשבו אם באמת מתאים לכם נסיעה ארוכה כל כך בשעות החשיכה. מה שהייתי עושה במקומכם זה לנסות ערב קודם ללון כבר באית"קה כך שכבר בערב תוכלו לבקר בעיר אם זה חשוב לכם. למחרת להתמקד בווטקינס גלן ואז להחליט אם מתחשק לכם להוסיף עוד נקודה אחת בהתאם לשעה כך שתצאו בסביבות שתיים בצהריים לכיוון ניו יורק. כך רוב הנסיעה תהיה בשעות נוחות. תוכלו לעצור בדרך לארוחת ערב לפני הכניסה לעיר ניו ירק שם כבר פחות מפריע להיות בערב (יש המון תאורה מלאכותית).

 14. היי
  חשבנו על מסלול מעגלי- אנחנו טסים ללוס אנגלס .. וגם חוזרים משם. מסלול של סביבות השבועיים נטו, גמישים .. עם 2 ילדים קטנים בקראוון. בעיקר בעניין של הפארקים , הערים פחות מושכות אותנו. איך היית מחלקת את הימים? היית ממליצה להגיע לסן פרנסיסקו ? לוגאס?
  המון תודה!!!

  1. הי הילה, נהוג לשכור קראוון לפרקי זמן ממושכים יותר. בקראוון מקובל שמאבדים יום בלקיחה ויום בהחזרה ולכן גם קראווניסטים ממליצים לשכור קראוון רק לטיולים ארוכים של לפחות שלושה שבועות. קראוון גם קצת מאט בנסיעות ובהחלט לא חוסך כסף, אם זה השיקול. לדעתי, פחות מתאים לטיול של שבועיים אם אתם רוצים לראות כמה שיותר מקומות. אם המטרה היא רק לקחת קראוון, לצאת לפארק ולהתמקם שם שבוע וחצי, זו אופציה. קחו בחשבון שקמפים מבוקשים נתפסים חצי שנה מראש ויותר.
   מציעה לך לקרוא על המסלול הקלאסי לדרום-מערב. הוא מסלול של לפחות שבועיים וחצי, וזה בתנאי שאתם ממש חותכים ימים בערים. שוב, קחו בחשבון שקראוון עשוי להאט אתכם קצת יותר וגם להגביל גישה בתוך הפארקים (למשל, אי אפשר לעלות לגליישר פוינט ביוסמיטי עם קראוון מעל אורך מסוים).

   1. השיקול הוא גם נוחות לקטנים, ילד בן חמש ותינוקת בת שנה.. כדי לא לטרטר אותם ממלון למלון וגם ענייני נוחות של בישול אוכל נוח וגם שיקול כלכלי..
    אם מורידים את סאן פרנסיסקו ווגאס איזה מסלול היית ממליצה לעשות? נטו שבועיים זה אומר קצת יותר עם הטיסות וסידורי קראוון . דיסני רוצים יום אחד וזהו

   2. תבדקו טוב עלויות, למיטב ידיעתי קראוון לא חוסך עלויות. אל תשכחו שבנוסף לדמי השכירות, אתם צריכים גם לשלם כל ערב לקמפגראונד כמה עשרות דולרים ויש גם צריכת דלק גבוהה יותר בקראוון. לגבי המסלול, זה תלוי בהעדפות שלכם ובעונה. שוב, ממליצה שתציצו במסלול הקלאסי לדרום-מערב ארה"ב ותראו איזה חלקים מתוכו מסתדרים ומתאימים לכם. קחו רק בחשבון שכביש 1 חסום דרומית למונטריי כך שאי אפשר לנסוע משם ישירות (אישית, בכל מקרה לא הייתי נוהגת את כביש 1 כולו בקראוון עם ילדים קטנים, זה מסלול ארוך שלוקח כמעט עשר שעות נהיגה).

   3. יש לך מסלול שאת יכולה כן להמליץ ? זה יוצא בסביבות ה18 יום בברוטו מהיציאה לחזרה.
    המון תודה על העזרה האתר מעולה! מאוד ממקד

 15. הי ענת. כל הכבוד על העזרה שאת מושיטה.
  אנחנו זוג עם 4 ילדים אקטיבים מאוד בגילאים 8-2
  יש לנו מסלול ארוך ולא שגרתי בארה"ב-
  ניויורק- פנסילביה- וירג'יניה המערבית- אוהיו- קרוואן לפלורידה- יוסטון טקסס.
  יש לנו חודש לשם כך.
  השאלה שלי מתמקדת באורלנדו- יש המון פרקים לילדים. כולם מקסימים, יקרים, מעייפים וכיפים.
  הקצבתי לאורלנדו 3 ימים. האם יש פארקי שעשועים/ אתתרים אחרים באורלנדו שמבחינתך זה must ואסור לוותר עליהם? המבחר גדול וצריך לעשות אלימינציה…
  תודה
  מיקי

  1. הי מיקי. אני לא מאמינה ב"מאסט" 🙂 אין אפילו מאסט לבקר בפארק שעשועים אחד בפלורידה. או בכלל לבקר בפלורידה. גילוי נאות: אחרי יותר משנה של טיולים בארה"ב עדיין לא ביקרנו בפלורידה. בקיץ הקרוב יוצאים לעוד חודשיים וחצי של טיול ועדיין לא נגיע לפלורידה. אז לא חייבים כלום, מסתבר 😉
   לדעתי, בשלושה ימים הייתי עושה שני פארקים עם יום הפסקה באמצע למנוחה של בריכה, משחקים רגועים, סידורים, סופר ואולי טיול טבע קצר בסביבה. איזה פארקים? זה כבר תלוי רק בכם. כולם נהדרים ובסטנדרט גבוה. אתם יכולים פשוט לבחור באקראי או לשבת ולקרוא על כל פארק ולראות איזה מתאימים יותר להעדפות של הילדים שלכם (נניח, הופעה שקשורה לאיזה סרט שהם ממש אוהבים).

 16. היי ענת,

  אנחנו זוג ללא ילדים ומתכננים טיסה של כ-4 שבועות בארה״ב בזמן החגים (אמצע ספטמבר-אמצע אוקטובר), אנחנו מאוד אוהבים טיולים עירוניים משולבים בטיולים (קצרים) בטבע.
  התכנון שלי היה לבלות במערב ארה״ב, בניו יורק, ואולי גם להצליח לשלב את ניו אורלינס כי שמענו מחברים שמאוד נהנו שם. קודם כל האם זה נשמע לך הגיוני לטוס מסן פרנסיסקו לניו אורלינס, להישאר שם 2-3 לילות ולהמשיך לניו יורק?
  בנוסף, אשמח לשמוע מה דעתך על התכנון הכללי שעשיתי (שום דבר עדיין לא מוזמן, כך שאפשר לשנות כל דבר) מבחינת הזמנים, העניין ומזג האוויר.
  יום 1 – נחיתה בדנבר, לינה בבולדר
  יום 2 – Arches Park
  יום 3 – Bryce Canyon
  יום 4 – Zyon
  יום 5 – Grand Canyon + Horseshoe Bend
  יום 6-8 – Las Vegas (סופ״ש)
  יום 9 – Sequoia Park
  יום 10-11 – Yosemite
  יום 12 – טיול ברכב דרך מונטה ריי וכביש 1 והגעה לסן פרנסיסקו
  יום 13-16 – San Francisco (סופ״ש)
  יום 17-19 – New Orleans
  שאר הזמן – New York

  תודה רבה!

  1. הי יואב, ניו אורלינס בהחלט יעד מעניין מאד ושונה. הכל אפשרי, אבל השאלה האם כדאי. כרגע יש לכם טיול במערב שאין לכם בכלל מספיק זמן בשבילו.
   לעניין המסלול שלכם במערב, הוא לא מאד ברור לי. למה לנחות בדנבר אם כבר למחרת אתם טסים ליוטה? יש סביב דנבר אתרי טבע משגעים שאתם מגיעים עד אליהם ואז מוותרים עליהם. בנוסף, אני לא רואה איך אפשר לנחות בדנבר ולמחרת להנות מטיול במואב. יש שבע שעות נסיעה בין המקומות ואתם במוד של נחיתה, ג'ט לג והתארגנות. ואם כבר הגעתם עד מואב, לא חבל להיות שם רק חצי יום? מה עם פארק לאומי קניונלנדס? בין מואב לברייס יש לכם שוב 6-7 שעות נסיעה ואתם עדיין תחת השפעת ג'ט לג ועפוצים למדי. בנוסף, אתם נוסעים על כביש 70 כשיש כביש נופי מהמם בין מואב לברייס – כביש 12 – רק שצריך בשבילו לפחות עוד יום מלא אחד. הלאה, מזאיון אתם קופצים עד פייג' רק בשביל ההורסשו בנד?? מה עם קניון אנטילופ ושיט על לייק פאואל? אתם נוסעים כאן המון ולא רואים מספיק, לטעמי.
   גם ההמשך צפוף בצורה לא סבירה. מוגאס לסקויה אנד קינגס יש לכם כשבע שעות נהיגה. זה פארק שצריך בשבילו מינימום יום שלם מהבוקר עד הערב, רצוי יומיים אם אתם רוצים גם לנסוע בקינגס קניון ולטייל בשבילים. יום 12 – אין טעם להכנס למונטריי בטיול ברכב ובוודאי שנסיעה בכביש 1 (שחסום לתנועה כרגע) לא מתכנסת ליום אחד מיוסמיטי. או שמקדישים לה יום מלא אחד לפחות, או שמוותרים ונוסעים לסן פרנסיסקו.
   בקיצור, לדעתי חשבו מסלול מחדש. תבדקו בכל מקום שאתם רוצים לבקר מה יש לעשות שם וכמה זמן זה לוקח. תבדקו זמני נסיעה (אל תשכחו להוסיף עשרים אחוז להערכות של גוגל מפס) ואל תשכחו לחשב זמן מנוחה, ארוחות, קניות (אפילו סופרמרקט) וכד'. בגדול, אתם מנסים לעשות את המשולש המורחב של דרום-מערב, פחות לוס אנג'לס עצמה אבל בתוספת של דנבר ואיזור מואב. זה מסלול של 4-5 שבועות בפני עצמו ואתם מנסים לדחוס אותו בשבועיים. תציצו כאן במסלול ה"סטנדרטי" של דרום-מערב שמכסה את רוב המקומות שרציתם ותקבלו הערכה קצת יותר טובה של כמה זמן צריך למקומות האלו.

   1. היי ענת,

    תודה רבה על ההארה!! באמת עברתי על כל הזמנים וזה בהחלט לא מתכנס (טעות מס׳ 8 חוזרת על עצמה בתכנון שלי), לקחנו מסלול ארוך יותר שחברים עשו וניסיתי לצמצם אבל בהחלט הנחיתה בדנבר כבר לא הגיונית.
    נראה לי שנוותר על אזור דנוור או על ניו אורלינס, נשקיע יותר זמן באיזור פייג׳ ונרווח את הנסיעות (על חשבון חלק מהאתרים). במידה ורוצים להגיע מהארץ לאיזור bryce/zion, איפה הכי נוח וכדאי לנחות ולשכור רכב? לאס ווגאס? סולט לייק סיטי?

    שוב המון תודה, הבלוג שלך מדהים והמידע בו שווה זהב

   2. שמחה לעזור, יואב 🙂 בעיקרון, הכי טוב להתחיל טיול בדרום-מערב בקליפורניה ועדיפות שניה לוגאס. הסיבה הפשוטה היא שיש יותר טיסות ויותר סניפים גדולים של חברות השכרת רכב. סולט לייק היא יעד מתאים למי שרוצה להגיע לילוסטון, אבל לדרום יוטה, עדיף וגאס והייתי גם בודקת אופציה להתחיל את המסלול בקליפורניה ולסיים בדרום-יוטה עם טיסה בחזרה מוגאס. תבדקו גם עלויות רכבים וגם טיסות כי יכולים להיות הבדלים משמעותיים בקומבינציות השונות.

 17. האם אפשר להגיע לפרקי השעשועים באורלנדו עם תחבורה ציבורית כמו רכבת אוטובוס רכבת תחתית או עילית טו מונית?

  1. הי ירון, לא ציינת מהיכן 🙂 בהנחה שתהיה בתוך אורלנדו, אז כן, יש מערכת אוטובוסים סבירה ולא יקרה – אתה יכול למצוא פרטים באתר שלהם כאן. יש גם מוניות כמובן. לנוסע יחיד או לזוג, מונית זו אופציה יקרה הרבה יותר, אבל יכולה לחסוך זמן. בעיקרון, ארה"ב בנויה לרכבים פרטיים ואם זה חלק מטיול ארוך יותר שבו תהיו עם רכב, שווה לשקול להשאר עם הרכב גם בימים של דיסני.

 18. היי ענת,
  ההורים שלי מתכננים טיול לארה"ב של כ-20 ימים בספטמבר הקרוב, מ31/08 עד 20/09/2017. פעם ראשונה עבור שניהם. זה פחות או יותר כל מה שיש כרגע. הם אוהבים עירוני – להסתובב ברחובות, לראות, להיכנס לחנויות אבל גם רוצים לנוח לא מעט – פארקים ודברים בסגנון גם ישתלבו מעולה. כמובן שחשבתי על ניו יורק, מה דעתך? משתלב טוב עם התאריכים מבחינת מז"א ו"אטרקציות"? האתגר העיקרי כרגע הוא לבחור באמת את המיקום הכללי לטיול. כמובן שויזה וכל הפורמליטיס כבר יש. תודה! אמיר

  1. הי אמיר,
   חם ולח מאד בניו יורק באוגוסט וגם בחצי הראשון של ספטמבר לא יהיה קריר. אם להורים שלך זה לא מפריע, ניו יורק זו אופציה מצוינת לחובבי העירוניות. בעשרים יום בהחלט כדאי לשלב עוד שתי ערים לפחות. לדעתי וושינגטון די.סי. ובוסטון מספקות חוויה עירונית מרתקת ושונה מזו של ניו יורק. אפשר גם לשלב יומיים בפילדפיה אם ירצו. זה טיול שלא צריך לשכור בו רכב ואפשר להסתמך על תחבורה ציבורית. אני מניחה כאן שב"פארקים" אתה מתכוון לפארקים עירוניים כמו סנטרל פארק? אם אתה מדבר על פארקים של טבע, זה כבר יצריך לשכור רכב. אם הם רוצים טיול רכוב מעניין, שווה להציץ במסלול של צפון-מזרח ארה"ב ואולי לאמץ חלקים ממנו.

 19. ענת שלום,אנו משפחה הורים ושלשה ילדים (9,13,16) ,פעם ראשונה בארצות הברית באוגסט הקרוב אשמח לדעתך לשתי שאלות, באמת אני קורה ורואה כמה את עוזרת לכוון וזה באמת מדהים .
  1- מסאן פרנסיסקו ללוס אנגלוס אם מומלץ לישון באמצע בעיירה או להתאמץ ולהמשיך כאשר נהיה בסאןפרנסיסקו יומיים ויום נסיעה ושלשה בלוסאנגלוס.

  2–נחזור מ הפלגה לפורט לודרדיל בשבת בבוקר ונשהה בפלורידה יומיים ושני חצאים (אחד בהתחלה והשני בסוף) עד שלישי בצהריים-איך לחלק את השלש לילות בין אורלנדו ומיאמי?? כי המרחק גדול ביניהם ובהתחשב בזה שמ פורטלודרדיל נטוס, מבקש התיחסותך.

  תודה רבה–שאלה זו העברתי מקודם באחת המחיצות ואיני רואה-אז אשמח לקבל תשובה פה,עבדו

  1. הי עבדו, אנסה לעזור 🙂
   1. נסיעה ישירה מסן פרנסיסקו ללוס אנג'לס זה עניין של יום אחד. אין טעם לעצור ללינה בדרך. זו נסיעה של 6-7 שעות ואין בעיה להשלים אותה ביום אחד. גם אין כל כך מה לעשות בדרך. אלא אם כן בוחרים בנתיב של כביש 1, שזה סיפור אחר לגמרי. כרגע כביש 1 חסום דרומית למונטריי אז אי אפשר לנסוע דרכו. בכל מקרה, אם יש לכם זמן, הייתי ממליצה לשלב ביקור בעיירה Monterey דרומית לסן פרנסיסקו. יש שם הרבה מה לראות ולעשות עם ילדים. מוזמן לקרוא כאן על מונטריי. במקרה כזה, בהחלט כדאי ללון במונטריי בסוף הביקור בה ורק למחרת לעשות את הנסיעה ללוס אנג'לס. אי אפשר גם לבקר במונטריי וגם לנסוע עד לוס אנג'לס באותו היום.

   2. המרחק בין מיאמי ואורלנדו נחשב קצר במונחים אמריקאיים (סדר גודל של ארבע שעות נהיגה). השאלה הגדולה היא מה אתם רוצים לעשות. אם המטרה היא ביקור בדיסני, אתם יכולים להצליח לשלב שני פארקים. עם החזרה מהקרוז, סעו לאורלנדו, בלו שם יומיים ואז בחצי היום האחרון חזרו לטיסה. לחלופין, אפשר להסתפק ביום אחר באחד הפארקים של אורלנדו ואת היום הנותר להקדיש למיאמי, שופינג וכד'. כמובן, אפשר גם לוותר לגמרי על אורלנדו, אם הילדים יסכימו 😉

   1. ענת תודה תודה על התגובה , בהחלט עוזרת לכוון בבקשה אשמח קצת יותר פירוט על הנסיעה מסאן פרנסיסקו ל לוס אנגלוס עם יום מנוחה באמצע
    1- בהחלט מעוניין אני לנסוע בכביש 1 , איך ניתן לדעת אם פותחים אותו עד אוגוסט?? יש איזה קישור ??
    2-ראיתי כמה נקודות מעניינות כמו מונטרי(כולל דרך 17 המייל כרמל ושמורת LOBOS POINT)
    3-סאן סמיון ,פיזמו ביץ
    4-סלובנג סנטה ברברה….
    ברור שאני מעוניין להגיע בסוף ללוס אנגלוס מה דעתך ואיך היית עושה את המסלול או שחלק מהמסלול כדאי צמוד לחוף וחלק בכביש המהיר ??
    תודה עבדו

   2. עבדו,
    1. כביש 1 לא יפתח השנה (2017) אולי בקיץ 2018 וגם זה לא ודאי. אתה יכול לקרוא עוד כאן על החסימה בכביש 1. כמו שתוכל לקרוא בפוסט ההוא, אפשר לבקר בצפון הכביש ואפשר בחלק הדרומי שלו, הם פשוט לא מתחברים ביחד…
    2. יש שפע של מקומות נחמדים לאורך הכביש. מונטריי היא העוגן העיקרי, כי היא עיירה לא קטנה ויש בה מגוון דברים לעשות, כולל הליכה בטיילת המקסימה, ביקור באקווריום ושיט לצפייה בלוויתנים. היא גם המקום המתאים ללון בו למי שרוצה לבקר בכרמל, כביש 17 המייל ובפוינט לובוס. שאר המקומות שציינת הם בדרום הכביש. לטעמי, הם נחמדים לביקור למי שממילא נוסע את כל כביש 1 לאורכו. אישית, אני לא חושבת שהם שווים נסיעה מיוחדת במגבלות זמן הטיול שלרשותכם.

    אם יש לכם רק יום אחד להקדיש לקטע שבין סן פרנסיסקו ללוס אנג'לס, אין ספק שכדאי לכם להתמקד רק במונטריי. סעו למונטריי, בקרו באקווריום ובפוינט לובוס ובערב אולי תצאו לסיבוב במזח או בטיילת אם יהיה כוח וחשק. למחרת, אולי תספיקו לנסוע בכביש 17 המייל או לעבור בכרמל ומשם לנסוע לכביש המהיר ללוס אנג'לס.

 20. ענת שלום,

  אנו מתכננים טיול ביולי 2018 לארה"ב, 5 נפשות (2 ילדים) כ- 22-23 ימים
  אשמח להמלצה שלך ולהלן התכנון:
  אורלנדו 5 ימים
  שיט לקריביים 5 ימים
  דטרויט 9 ימים (משפחה)
  קנדה 2 ימים
  ניו יורק 3 ימים
  מה התכנון הנכון מבחינת טיסות כולל קונקשיין ועלויות?
  אפשרי לשכור רכב מדטריוט-קנדה ולהחזיר בניו יורק? בסוף הטיול( כ- 3 ימיים)

  1. הי אייל, אם טרם הזמנתם את הקרוז, אני אישית הייתי שוקלת לקצר בפלורידה, בעיקר כי חם ולח שם מאד ביולי. גם דטרויט לא להיט בעונה הזאת 😉 בכל מקרה, הבעיה העיקרית שלך היא הסיום. בין דטרויט לניו יורק יש לך מרחק נהיגה של 12 שעות. ביומיים לא ממש תספיקו לטייל בדרך בקנדה או בכל איזור אחר.

   מה שהייתי עושה במקומכם, זה לקצר בפלורידה ו/או לקצר אצל המשפחה בדטרויט. אז לשכור רכב בדטרויט ולנסוע לטייל במפלי הניאגרה. אתם יכולים בדרך לעבור בקטע של קנדה, זה קצת מקצר ויאפשר לכם לראות את מפלי הניאגרה משני צידיהם. משם תוכלו להמשיך ברכב לניו יורק ושם להחזיר את הרכב. בין מפלי הניאגרה לניו יורק סיטי כדאי מאד לטייל באיזור אגמי האצבעות. שווה להקדיש לדרך לפחות 4-3 ימים. כל הסיפור יקח לכם ככה –
   1 נסיעה למפלי ניאגרה ואחה"צ + ערב בצד הקנדי של מפלים
   2 חציה ובוקר בצד האמריקאי של המפלים ונסיעה לאיזור ווטקינס גלן וקורנינג
   3 יום ביקור בווטקינס גלן, אית'קה ומוזיאון הזכוכית בקורנינג
   4 הגעה לניו יורק, החזרת רכב וכניסה לעיר
   זה בקצב נינוח ונחמד. אפשר לצמצם בכל מקום ולדחוס לשלושה ימים. בכל מקרה, תחשבו איך זה יוצא לכם מבחינת מספר הימים שאתם רוצים להשאיר לסוף לניו יורק.
   אין בעיה לשכור רכב בדטרויט ולהחזיר בניו יורק. יתכן ויעלה לכם דמי החזרה של כמה מאות דולרים. מבחינת טיסות קונקשנים, פשוט תחפשו את הטיסה שמתאימה לכם בין פלורידה לדטרויט.

 21. שלום ענת
  שמי מושה מתכנן טיול עם חברים לבערך שבוע אנחנו היינו השנה בלימודים בנו יורק ככה שאנחנו רוצים לצאת לשבוע מעונינים יותר טיולים בטבע ואולי לישון בשטח איזה לילה או שתים אנחנו יוצאים עם רכב רוצים לעשות מסלול סיבובי ורצי לשאול אותך על המלצה מקום מסויים או אתר ספציפי ששווה לסוע אליו..
  תודה

  1. שלום מושה, בהנחה שאתם מדברים על עונת הקיץ, אז מסלול נחמד יהיה לנסוע למפלי הניאגרה ובדרך לבקר באיזור אגמי האצבעות ואולי אפילו באדירונדאקס, שם אפשר גם לעשות קמפינג בדרך באחד מפארקי המדינה או הקמפגראונדים. תלחץ על הקישורים כדי לקרוא עוד על כל איזור.

 22. את כל 17 הטעיות שציינת עשיתי וסגרתי הכל זה המסלול שלי יש דרך לשפר את1. טיסה ישראל אורלנדו
  2. נסיעה לנאס"א
  3.פארק בוש (טאמפה)
  4. יציאה לשייט מטאמפה.
  5.שייט
  6.אי גרנד קיימן
  7. אי ביי רוט
  8.אי בליז סיטי
  9. קוזומל
  10. שייט
  11.הגעה לנמל טאמפה
  island of advetrg.12.
  13.אפקוט?או דיסני הוליווד?
  14. עולם המים
  15 ניו יורק
  16.ניו יורק
  .17.ניו יורק
  18 טיסה ללאס וגאס
  19.לאס וגאס
  20.לאס וגאס(נסיעה ללוס אנגלס
  21. פארק six flex לוס אנגלס
  22. יוניברסל סטודיו לוס אנגלס
  23. חזרה לישראל בע"ה.זה?

  1. היו יובל, אכן בכל קצוות ארה"ב תבקרו… בהנחה שהטיסות כבר סגורות, אני לא רואה מה אפשר לשנות כל כך. זה נראה בסדר, כל עוד אתם מכינים את עצמכם לטיול שהוא עירוני בעיקרו וכולל המון פארקי שעשועים ושתי טיסות (כולל פעמיים ג'ט לג…).

   1. היי תודה ענת , חשבתי על לקצר ימים בשייט ולהקדים את הטיסה לניו יורק כך שיהיה לי יותר זמן בניו יורק את ממליצה?
    יהיה לי רק לשלם על שינוי טיסה פנים אחת .

 23. הי
  ראשית על הבליג מחכים ועוזר במיוחד!
  שניתאבקש עזרה
  הזמנתי כרטיסי אישה לשבועיים לJFK באוגוסט
  אינלי מושג איפה אני מטיילת
  הטיול הוא לזוג
  בגלל שאני משאירה ילדים קטנטנים לא התאפשר לי זמן ארוך יותר.
  ממש באלי למצות את הטיול
  אני שומרת שבת כך שאת השבתות אעשה בניו ג'רזי אצל חברים
  ממש עוד לך על העזרה וההמלצה לאן לנסוע והיכן לטייל
  אין לי שמץ על אמריקה 🙂

  1. הי חן, שבועיים בניו יורק, עם הגבלה לקרבה לניו ג'רסי משמעו טיול באיזור ניו יורק. אפשר לבקר גם בבוסטון, פילדלפיה וושינגטון הבירה ואם תתכננו לכם את הזמנים עם השבתות, אולי אפילו לבקר בפארק לאומי Shenandoah. אפשרות נוספת היא לשכור רכב ולנסוע עד מפלי הניאגרה ובחזרה. את מוזמנת להתרשם ממסלול טיול באיזור ולאמץ חלקים שיתאימו לכם: מסלול בצפון-מזרח ארה"ב.

 24. היי ענת אני וחברה שלי מתכננים טיול באמצע נובמבר בערך לחודשיים וחצי שלושה חודשים .
  1.סאן פרנסיסקו -ארבעה ימים
  2.לוס אנגלס -שבעה ימים
  3.סאן דייגו שלושה ימים
  4.לאס וגאס-שבעה ימים
  זה יוצא 21 יום כל זה נעשה באוטו ואז ניקח טיסה מוגאס לניו יורק
  5. ניו יורק -שבעה ימים
  6.מפלי הניאגרה -יומיים
  7.שיקאגו -ארבעה ימים
  זה עוד 13 יום וגם את זה נעשה באוטו ומשיקאגו ניקח טיסה לאורלנדו
  8.אורלנדו – חמישה ימים
  9.מיאמי -חודש כולל קרוז שבוע לקאריביים

  עכשיו לשאלה שלי ..
  רציתי לדעת אם המספר ימים שתכננתי בכל מקום יספיקו לי ?

  1. הי שי, איזה כיף לעשות טיול ארוך כל כך בארה"ב. האם אתם מודעים למגבלות מזג האוויר? המסלול שלכם מביא אתכם למםפלי הניאגרה כשהם קפואים לגמרי. אתם עלולים להקלע לסופות שלגים משמעותיות ובכל מקרה מדובר בנהיגה על כבישים מושלגים עם המון קרח. אני מציעה לכם לשקול שוב את העניין. לטייל בתוך ניו יורק ובתוך ערים בחורף זה סבבה. לקחת רכב ולנהוג במזג האוויר הזה, נראה לי הרבה יותר בעייתי. שיקגו גם היא קפואה בעונה הזאת. אתם יכולים בלי בעיה ליפול גם על גל קור של מינוס שלושים מעלות שדורש הערכות משמעותית. לדעתי, בחורף הכיוון שלכם חייב להיות או צמוד לחוף המערבי, או דרומה ומזרחה – פלורידה (יותר ממיאמי), לואיזיאנה ואולי עוד מדינות באיזור.
   אחרי הדברים החשובים, לגבי המסלול שלכם במערב, אישית, שבוע בוגאס נראה לי ממש יותר מדי. אני לא אוהבת את וגאס אז דעתי כאן מוטה. בכל מקרה, אם כבר מגיעים למערב, הקסם האמיתי הוא בטבע ולא בערים, אז מציעה לכם בחום לשלב גם טבע (עד כמה שניתן בעונה הזאת, כי בהרים כבר קר מאד). תציצו כאן במסלול לדרום-מערב ארה"ב ותראו אם אתם יכולים לפחות לשלב חלקים מכביש 1. הייתי במקומכם שוקלת גם טיול לאורך החוף, עד לפארק לאומי רדוודס ואולי אפילו עד חופי אורגון.

   1. מזל שאמרת לי את כל זה .. תודה רבה !! מתי היית ממליצה להתחיל טיול כזה באיזה חודשים ?

   2. שי, אם חשוב לכם להגיע למפלי הניאגרה, אז התקופה המומלצת היא בין מאי לאוקטובר. בחוף המערבי לעומת זאת אפשר לטייל לאורך כל השנה (למעט באיזורים ההרריים).

 25. היי,

  להלן מסלול טיול למשך 23 ימים עבור משפחה עם ילדים:

  ימים 1 – 3: נחיתה בטורונטו ומפלי הניאגרה
  יום 4: ווטקינס גלן
  ימים 5 – 8: ניו יורק
  ימים 9 – 11: וושינגטון
  ימים: 12 – 18: (מעבר בטיסה) לאס ווגאס וטיול באיזור הפארקים של יוטה ואריזונה
  ימים 19 – 23: (מעבר בטיסה) אורלנדו

  בבקשה חוות דעת והצעות לשיפור. בנוסף, כיצד מתנהלים עם הרכב השכור בין מפלי הניאגרה לניו יורק?

  1. הי אייל, איך שראיתי את הימים הראשונים רציתי להעיר לך לגבי הרכב 🙂 אם טרם הזמנתם כרטיסים, מציעה לכם לשנות או להערך לבדיקה מדוקדקת יותר כי לשכור בקנדה ולהחזיר בארה"ב זה לא פשוט ורוב החברות לא מאפשרות את זה.

   דבר שני, לטעמי, חבל קצת לטוס עד המערב בשביל שבוע. זה טירטור לא קטן בעיני כשיש לכם כל כך הרבה מה לראות ולעשות בחוף המזרחי. להכניס שלושה איזורים בפחות מחודש בעיני זה עמוס מדי ופחות כיפי. אלא אם כן כבר הזמנתם טיסות, הייתי מחשבת מסלול מחדש ומנסה לראות אם רוצים יותר מערב או מזרח ושם להתמקד. בפרט עם ילדים, להחזיר רכב, לעלות לטיסה ואז שוב לשכור רכב ושוב טיסה, בעיני זה קצת מעיק. וגאס והקניונים – בעיני באופן אישי – לא מצדיקים את הטירטור. מה עוד שבשישה ימים לא תספיקו יותר מדי. סיבוב הפארקים של יוטה ואריזונה לוקח לכם חמישה ימים ויותיר לכם בקושי יום לוגאס (אל תשכח להחסיר לפחות חצי יום בכל כיוון על הטיסות, אם לא קצת יותר. כאמור, אם טרם הוזמנו טיסות ויש מקום לשקול שינויים, שווה להציץ במסלול הזה לדרום-מערב ארה"ב וגם במסלול הזה לצפון-מזרח ארה"ב ולראות איפה תרצו להרחיב.

   נקודה אחרונה, לא ציינת מתי הטיול. אם בקיץ, אז קחו בחשבון גם את החום הכבד באיזור של יוטה-אריזונה-נבאדה וכמובן באורלנדו.

   1. ענת,

    תודה רבה על התגובה. אני יעשה קצת חושבים וייקח את ההערות לתשומת ליבי.

    אייל

 26. הי ענת,
  אנו משפחה עם 3 בנות בגיל העשרה. מגיעים לניו יורק בתחילת אוגוסט וברשותנו כ- 10 ימים נטו עד טיסה לאורלנדו מוושינגטון. אנחנו מתלבטים בחלוקת הזמן. חשבנו להשאר כ- 5 ימים נטו בניו יורק. 2 ימים נטו בוושינגטון.
  השאלה היא האם לדעתך מומלץ להשאר עוד 3 ימים בניו יורק או לנסוע ברכב לוושינגטון כולל טיול בארץ האיימיש?

  1. הי גיל, כל האפשרויות כאן נשמעות לי בסדר גמור. אני מציעה לשבת (אולי אפילו יחד עם הבנות) ולקרוא על האטרקציות בכל אחד מהיעדים ולפי זה לבנות את החלוקה שנכונה לכם. למשפחה שלנו, חלוקה טובה יותר היתה 3 ימים בניו יורק, 3 ימים טיול עד מפלי הניאגרה ובחזרה לוושינגטון ואז שלושה ימים בוושינגטון. דווקא האיימיש נראה לי קצת פחות מעניין. זה איזור חקלאי לא מהמם ביופיו במיוחד. בעיני הוא מיוחד בעיקר למי שחובב היסטוריה אמריקאית ורוצה לראות מקומות כמו גטיסברג וגם אז, הייתי בוחרת ביומיים בפילדלפיה על פני יומיים בדאטץ' פנסילבניה. ושוב, כאמור, אין כאן תשובה לא נכונה, זה תלוי בכם ובמה מתאים לכם יותר לעשות.

 27. הי ענת !

  אני מתכנן לראשונה ביקור בארה"ב.
  מדובר על ביקור של כ10-14 ימים.
  עיקר הפעילות יהיה טורניר הטניס הUS OPEN שיתקיים בסיום אוגוסט 2017.
  המיקום – העיר ניו יורק, פארק Flushing Meadows.

  קראתי את הפוסט שלך, ואהבתי שציינת להתייחס ל'זמן אפור'.
  אני מעריך 'זמן אפור' כמו שיצא לי לחוות בטיול אורבני באירופה. עברנו דרך פארק מהמם,
  והוא בסה"כ היה 'בדרך' ליעד הבא – אז החלטתי להישאר שם עוד 4 שעות ולהנות מהרגע.

  לכן הייתי שמח לקבל את עצתך במספר נושאים:
  1. מספר אתרים בולטים לדעתך שכדאי לפקוד בעיר ניו יורק בפרק הזמן הקצוב שלי, ללא 'ריצות' וניסיון לדחוס כל מה שאפשר.
  2. אין לי ניסיון שהות בארה"ב ומכאן גם חוסר הניסיון לאמוד כלכלית את הטיול (להוציא טיסה).
  אשמח לשמוע על הוצאה ריאלית סטנדרטית ל10 ימים (ללא טיסה).
  ברור לי שזו הערכה גסה, אבל קצת לסבר את האוזן.

  1. הי רונן, להיות בעיר אחת זו דרך מצוינת לשמור על גמישות. איפה לבקר בניו יורק מאד תלוי בהעדפות שלך. יש שפע של אתרים היסטוריים, מקומות מפורסמים, מוזיאונים, פארקים, חנויות וכמובן הופעות ופעילויות. נשמע לי שאתה טיפוס מיוחד שלא רץ "לסמן וי" וזה מעולה. אישית, אני לא חושבת שיש כזה דבר אתרי "מאסט" ולגיטימי לגמרי להחליט שאתה למשל רוצה לעשות סיור עומק בהארלם ההיסטורית אבל לא לעלות לתצפית באמפייר סטייט בילדינג. מה שהייתי עושה במקרה שלך זה דווקא ללכת לרשימות יותר מעמיקות, כמו הרשימה שבאתר טריפ אדוויזור שיש בה ליטרלי אלפי דברים אפשריים. הרשימה מסודרת לפי פופולריות כך שהאטרקציות המרכזיות ראשונות. אפשר לסמן שם אטרקציות שאתה מעדיף (אחרי שנרשמת ואתה בחשבון שלך באתר) ואז לראות אותן על מפה ולפי זה לארגן לעצמך ימי טיול בעיר.
   2. ניו יורק עיר יקרה אבל אם תרכז את הלינות שלך בקווינס (איפה שהטורניר) אז עלות לינה צריכה להיות בסביבות מאה דולר ללילה לחדר במוטל פשוט. רכב לא צריך בניו יורק, אבל תחבורה ציבורית תעלה נניח עד עוד חמישה דולר ליום. מכאן כבר קשה להעריך. מחירי האוכל די דומים לאלו בארץ ואתה יכול לבחור ממנה בדוכן רחוב ועד למסעדת יוקרה (או סתם לקנות בסופר מצרכים). בילויים, מוזיאונים, קניות, כל אלו יכולים להצטבר אבל הם אופציונאליים.

 28. היי ענת, אני וחבר שלי מתכננים טיול בארצות הברית בין התאריכים 28.06-03.08,
  שיתחיל מלאס וגאס-לוס אנג׳לס- כביש 1- סן פרנסיסקו- יוסמיטי
  לזה הקצבנו בערך 3 שבועות
  משם טיסה לאורלנדו ואז מיאמי וקי ווסט
  ובסוף 4-5 ימים בניו יורק.
  רציתי להתייעץ איתך האם זה מספיק? או שכדאי לוותר על פלורידה (למרות שאנחנו ממש מעדיפים את הפארקים של אורלנדו על לוס אנג׳לס).
  האמת שכרגע סגרנו מלון רק בסוף בניו יורק. השארנו את כל שאר היעדים פתוחים לשינוי.
  רציתי לשמוע את דעתך האם זה פזיז מדי או סביר?
  אנחנו שוכרים רכב בין לוס אנגלס לסן פרנסיסקו ובין אורלנדו למיאמי
  תודה רבה מראש!

  1. הי יהלי, יש לכם בעצם 36 ימים. אנחנו מדברים על 21 יום למערב ו-5 ימים לניו יורק מה שמותיר לכם עשרה ימים "לשחק איתם". זה פרק זמן שבהחלט אפשר לנסוע בו לפלורידה במיוחד אם ממוקדים בנושא הפארקים. רק קחו בחשבון שחם ולח מאד בפלורידה ביולי וגם הרבה פעמים גשום. אם זה לא מפריע לכם, אז זה בהחלט סביר ותהנו המון!
   .

 29. ענת שלום . שמי מירה ובעלי ליאור מתגוררים 22 שנים באילת..
  אני , מירה, ביקרתי בארהב 3 חודשים לפני 24 שנים עם חברה. ניו יורק – פלורידה – קליפורניה

  אנחנו זוג עם ילדה בת 11 . מתכננים טיול בת מצווה ב 2018 לארה"ב . חודש מקסימום. מתלבטים ראשית אם לטוס במרץ…סמוך סמוך לחופשת פסח. או בחופש הגדול.. יולי-אוגוסט – או בכלל לעשות את זה בספטמבר 2019 מכיוון שרוב החודש מורכב מחגים וחופשות….

  בגדול חשבתי על 5 ימים במדינת ניו יורק , יום טיסה+יום מנוחה – וביקור במנהטן . טיימס סקוור. לחוות את הגודל . פסל החירות. אולי לוותר על סנטרל פארק. ללכת לציינה טאון. הם לא אוהבי מוזיאונים או כנסיות (אני ראיתי מוזיאונים וכנסיות )….

  משם בטיסה לאורלנדו – 5 ימים – בגדול לדיסניוורלד – אין מספיק זמן כדי להיות גם במיאמי כי העיקר הוא החוף המערבי. אפשר 4 ימים ? 3 ימים זה מינימום בדיסני….

  משם בטיסה לקליפורניה – שבועיים לפחות – איפה כדאי לנחות – לוס אנגלס או סן פרנסיסקו
  כביש מס 1 – כדאי מצפון לדרום או להיפך. רוצים להיות בפארק לאומי יומיסיטי. סן פרנסיסקו. לוס אנגלס.
  לאס וגאס. גרנד קניון רק טיול ברכב. סכר הובר. סן דייגו עולם המים. להיות באגם מסויים לילה אחד או שניים. עם אפשרות לדוג באגם. להתעורר בבוקר לתוך נוף כזה. איפה כדאי בקליפורניה לצאת לשייט מאורגן . בקליפורניה נשכור רכב או מיני וואן…

  תודה על כל טיפ שנקבל.

  1. הי מירה. לדעתי, אם מדובר בטיול של 3-4 שבועות, לא כדאי לשלב שלושה איזורים שונים (ניו יורק + פלורידה + המערב). ככלל אצבע, זמן מינימלי לטיול במערב הוא לפחות שלושה שבועות. הטיסות ארוכות ויש ג'ט לג אז עד שכבר מגיעים, כדאי לנצל זאת לטיול ארוך. המסלול שתיארת במערב הוא מסלול לשלושה וחצי עד ארבעה שבועות. אין אפשרות לעשות אותו בשבועיים כי המרחקים בין המקומות גדולים. את מוזמנת לקרוא כאן את פירוט המסלול לדרום-מערב ארה"ב כדי לראות איך זה לא מתכנס לפרק זמן קצר יותר.
   המועד אם כך תלוי באיזור אליו תבחרו להגיע. במרץ, מתאים יותר לנסוע לפלורידה ולניו יורק (אם כי בעייתי יותר לנסוע עד מפלי הניאגרה למשל – הם עדיין קפואים). אם תחליטו לנסוע בקיץ, מתאים יותר לנסוע למערב (פלורידה לוהטת ולחה וגם ניו יורק). מה בדיוק לעשות בכל מקום, לגבי זה יש לך עוד הרבה זמן להחליט… יש המון אפשרויות, גם במזרח וגם במערב שימלאו לכם בכיף חודש. השאלה הגדולה שתצטרכו להחליט לגביה היא האם מערב או מזרח. אחרי שתחליטו לגבי זה ולגבי אורך מדויק יותר לטיול, תוכלו להתחיל לבנות מסלול. אם תציצי בתפריט כאן באתר, יש למעלה גם קישור למסלולי טיול מוצעים. אולי הם יוכלו לעזור לך עם רעיונות נוספים.
   וכמובן, לא לשכוח, קודם כל לטפל בויזה לארה"ב לכולם!

 30. היי ענת,
  מחדדת את השאלה שלי שוב. אנחנו מתכננים טיול של 23 ימים בארה"ב. התכנון הוא לנחות בסן פרנסיסקו, משם להמשיך ליוסמיטי פארק, משם להמשיך לאזור אריזונה, וגאס וסיום בניו-יורק. זה המסלול המשוער:
  יום 1-4 סן פרנסיסקו
  5-7 יוסמיטי פארק
  וזאת השאלה, איך כדאי לתכנן את הימים הבאים (בין יוסמטי פארק לאס ווגאס
  8-13 חשבנו לנסוע לאזור פייג' או סדונה והגראנד קניון)
  13-16 ללאס ווגאס
  ומשם לניו יורק

  האם התכנון הגיוני? האם יש מקום שאנחנו מפספסים או שכדאי לוותר עליו?
  תודה רבה!
  ענבל

  1. הי ענבל, שימי לב שוגאס היא "בדרך" שלכם מיוסמיטי לאריזונה. יש לכם יום נסיעה בערך מיוסמיטי לוגאס (אני מניחה שהטיול בקיץ, כשמעבר טיוגה פתוח). המסלול הקלאסי הוא חמישה ימים שכוללים את ברייס/זאיון, פייג' והגרנד קניון וחזרה לוגאס. נראה לי שיש לכם זמן בדיוק לזה. את יכולה לקרוא פירוט של הלופ הזה בתיאור המסלול לדרום-מערב ארה"ב. אם תרצו להוסיף את איזור סדונה, כדאי להוריד יום מוגאס בשביל זה, או לפחות חצי יום ולעשות גיחה מ-Flagstaff לסדונה ובחזרה.

 31. הי ענת אנחנו נוסעים למערב ארצות הברית בתאריכים 1 ליולי עד ה6 ליולי נהיה באזור פארק הסקויה מונטריי מורוביי ….. ו ב6 ניסע לסאן פרנציסקו.השאלה היא בשל הקרבה ל 4 ליולי איך להתייחס לתנועה.תודה האתר שלך חדש לנו אך נראה מעולה. מולי
  השאלה בתכנון

  1. הי מולי, ה-4 ביולי בהחלט שיקול משמעותי. האיזור שציינת לאותו שבוע גדול מאד ובעצם אתם מתכננים הרבה נסיעות. ה-4 יוצא הפעם באמצע השבוע, כך שלדעתי יהיו פחות "נדידות" המוניות. בכל זאת, סביר להניח שמונטריי תהיה עמוסה יותר מהרגיל (ומחירי הלינה בהתאם). מה שכן, הייתי מתכננת להיות ב-4 עצמו באחת העיירות באיזור כדי להנות מאווירת החג, לראות את ה-parade ואולי גם את הזיקוקים בערב. החגיגות הן ביום של ה-4 בדיוק ואולי תרגישו קצת יותר תנועה ב-3 וב-5, במיוחד באיזור מונטריי (עיירה תיירותית שקרובה מאד לריכוז האוכלוסין של המפרץ).

 32. שלום ענת
  לפני כשלוש שנים טיילנו חודש בפארקים של מערב ארה"ב בספטמבר. היוסמיטי היה יבש, והיה חום אימים בקליפורניה.
  אנחנו מתכננים שוב טיול בסביבות אוגוסט -תחילת אוקטובר לחודש ונשמח להמלצות במקומות פחות שחונים והרבה טיולי חוץ/טבע לא בדגש על ערים- אבל יפים . אנחנו זוג שאוהבים ללכת אבל לא טיולים אתגריים (בכ"ז לא בני 30 אלא כפול..:-)).
  תודה רבה
  אפרת

  1. הי אפרת, אכן, הסיירה נבאדה בקיץ יכולה להיות מאד חמה ויבשה. כשאנחנו היינו באוגוסט לפני כמה שנים ביוסמיטי, היה חם מאד. בספטמבר צריך קצת מזל – לפני שנה וחצי בספטמבר היה לנו מזג אוויר מעולה.
   לא ציינתם אם יש לכם כיוון כללי לטיול, אז אניח מערב, כי אתם רוצים בעיקר נופים. אם אתם יותר בכיוון של אוגוסט-ספטמבר, הייתי מציעה לכוון לרוקיז, בדגש על הצפוניים יותר. זו העונה לטייל בה ברוקיז של קנדה, למשל, שם המפלים שוצפים כל הקיץ (וקופאים בחורף). גליישר האמריקאי גם נהדר. באוגוסט, הצד המערבי ירוק ושופע מים. הצד המזרחי כבר יבש יותר בחלקים הנמוכים יותר, אבל עדיין מרהיב ולא חם מדי. ילוסטון זו גם אופציה קרירה יחסית. יכולים להיות ימים חמים באוגוסט, אבל פחות חם מאשר בקליפורניה. ספטמבר כבר מתחיל להיות ממש קריר בילוסטון, בפרט לקראת סוף החודש. יש לכם גם את כל החוף המערבי הצפוני. כל עוד נצמדים לחוף, מובטחת לכם קרירות נעימה כל השנה, גם בשיא הקיץ.
   אתם יכולים לקבל עוד רעיונות מהפוסט של מסלול החוף המערבי ומסלול הרוקיז בארה"ב ולשלב מה שמתאים לכם.

 33. היי!
  אנו טסים ביולי לניו יורק למספר ימים ומשם יש לנו כשבועיים,
  המחשבה שלנו הייתה לטוס לסן פרנסיסקו ומשם לרדת ללוס אנג'לס ואפילו עד סן דייגו.
  משם להגיע ללאס וגאס, לעשות שם לילה אחד ולמחרת חשבנו לנסוע לפארק ציון או לגרנד קניון אבל אני לא יודעת אם מזג האוויר מתאים לפארקים אלו כי מאוד חם.
  הבנו שאפשר ללכת ליוסמיטי פארק אבל איך אנחנו יכולים לשלב אותו מבחינת הנסיעה?
  תודה רבה רבה

 34. ענת שלום רב.
  הקצתי יומיים נסיעה מפיטסבורג לגטלינבורג (בכניסה לסמוקי מואונטין).
  כחובבי נוף וטבע באילו כבישים כדאי לנו לנסוע?
  בשנה שעברה נסענו דרך הסקאי ליין והבלו רידג'.
  להצעתך אודה

  1. הבלו רידג' זו בהחלט הדרך הנופית המומלצת למסלול שלכם. היא מאד ארוכה ונוסעים בה לאט הרבה יותר מאשר בכביש רגיל, כך שהיא יכולה להוסיף המון זמן נסיעה. נסעתם את כולה כבר? אם לא, אתם יכולים לשקול לשלב קטעים אחרים ממנה אם תרצו. לדעתי, פשוט כדאי לכם לנסוע בדרך הקצרה ביותר ולהגיע לסמוקיז מוקדם יותר.

   1. שלום ענת,
    אנו משפחה (7 נפשות )שיוצאת למערב ארה"ב ל 21 יום מה 21 לאוגוסט עד ה 11 לספטמבר. אנחנו מגיעים לסאן פרנסיסקו וחוזרים מלאס ואגס. אנחנו שומרי שבת.
    יש לנו בבקשה כמה שאלות:
    1- אמרו לנו שחלקו היפה של יוסמיטי פארק סגור ולכן כדאי לנו להסתפק בסקויה אנד קינג. זה נכון ?
    2- האם חלק מכביש 1 סגור ?
    3- בשבוע האחרון לטיול אנחנו מתכוונים לעשות : יום אחד- גרנד קניון, שני- אנטילופ, שלישי- אגם פאוול, רביעי- ברייס, חמישי – זאיון. מתחילים וחוזרים ללאס ואגס. האם זה נראה לך ? מה הכי מומלץ לעשות בכל נקודה.
    תודה רבה
    אורלי

   2. הי אורלי, לשאלותיך –
    1. ממש לא. החלק המרשים ביותר בפארק יוסמיטי הוא העמק של יוסמיטי והוא בהחלט פתוח. גם נקודת התצפית עליו מגליישר פוינט פתוחה וגם מעבר טיוגה. האיזור היחיד שסגור הוא איזור שנקרא "חורשת מריפוזה" ויש בו חורש יפה של עצי סקויה. אם מאד חשוב לכם לראות עצי סקויה, אכן צריך לנסוע לסקויה אנד קינגס. חשוב להבין שגם סקויה אנד קינגס הוא פארק גדול מאד ורצוי להקדיש יומיים לביקור בו, או במינימום יום אחד מלא.

    2. כן. יש חסימה בכביש 1 דרומית למונטריי. אי אפשר לנסוע את כל הכביש. מוזמנת לקרוא כאן על החסימה בכביש 1, כולל הצעה לחלופה.

    3. בסה"כ, חמישה ימים לסיבוב הזה זה מצוין. הסדר נראה לי גם בסדר גמור. אנסה לפרט לגבי כמה זמן ומה לעשות בכל מקום –
    א. גרנד קניון – רוב המטיילים (בפרט בקיץ) עושים כמה תצפיות מנקודות שונות בקניון ואז ממשיכים הלאה. משך הביקור 2-3 שעות.
    ב + ג. פייג' היא עיירה שיש בה כמה אטרקציות, כשהמרכזית הן אכן קניון אנטילופ ואגם פאואל. בקניון אנטילופ עושים סיור מודרך של כשעה. באגם פאואל, אפשר לשוט בשיט מאורגן של כמה שעות, או לשכור סירה לחצי יום או ליום. האופציה השניה הרבה יותר כיפית, בפרט למשפחות. תוכלו לבלות יום שלם על ובתוך המים, לעשות סקי מים ואבובים.
    ד. קניון ברייס – עושים בדרך כלל 2-3 תצפיות מנקודות שונות אל תוך הקניון. אם לא חם מדי, כדאי מאד לרדת למסלול בתוך הקניון. אם לא יורדים לקניון, אפשר לסכם את הביקור בשעתיים-שלוש. אם יורדים למסלול, אז זה תלוי בקצב שלכם, אבל זה משהו כמו עוד שלוש שעות.
    ה. פארק זאיון – נוסעים בשאטל בתוך הפארק ויורדים בתחנות שונות לעשות מסלולים. כדאי להגיע מוקדם בבוקר, כשיש עדיין חניה בתוך הפארק.

    השתדלתי לקשר לך כאן בתגובה לדפים הרלבנטיים בבלוג. ממליצה לקרוא על כל מקום כדי לראות מה מתאים לכם. כמו כן, בתכנון הימים לא לשכוח את מרחקי הנסיעה בין המקומות. בהצלחה וטיול נעים!

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *