איך לשאול שאלה לגבי הטיול שלכם

הקיץ מתקרב ובמקביל קצב השאלות בבלוג עולה. אני ממש שמחה לענות ולעזור כי אני יודעת כמה מלחיץ זה לתכנן טיול, בפרט לארץ חדשה. גם לי עזרו ועוזרים אנשים לפני טיולים ואני שמחה "להעביר את זה הלאה" בחינם ומכל הלב.

לא פשוט לענות מדי שבוע לעשרות שאלות גולשים ולכן אני רוצה היום לכתוב קצת על איך נעשה את זה טוב יותר. אנסה להסביר מה כדאי לשאול – ומה פחות כדאי – ואיך לעשות את זה כך שאוכל לענות בצורה הכי מהירה ואפקטיבית.

קצת רקע

למי שלא מכיר, אני ענת והבלוג הזה הוא קודם כל בלוג הטיולים המשפחתי שלנו. התחלתי אותו בשנת 2010 לקראת הטיול הארוך הראשון שלנו לארה"ב. בגדול, פשוט סיכמתי לעצמי נתונים ומידע לגבי היעדים בהם התכוונו לבקר. כיוון שאני מה שנקרא web publisher במקצועי, היה לי נכון ונוח לעשות את זה בפורמט של בלוג.

כשיצאנו לטיול ההוא, סיכמתי את קורותינו כמעט מדי יום, לטובת המשפחה והחברים שנשארו בבית. כך עשיתי גם בטיולים הבאים שלנו. בסך הכל כמעט שנה וחצי במצטבר של טיולים בארה"ב וקנדה. גם סיכמתי מידע לגבי הטיול הממש ראשון שלנו, בשנת 2009 ופרסמתי אותו אז. וזו תמונה מתוך הפוסט הראשון –

צחי והילדים. אנחנו בדרך לטיול הראשון שלנו בארה"ב בשנת 2009!
צחי והילדים. אנחנו בדרך לטיול הראשון שלנו בארה"ב בשנת 2009!

זה אומר מאות רבות של פוסטים בבלוג. חלקם סיכומים יומיים מהטיולים, וחלקם כוללים מידע לגבי יעדים.

עם השנים, הגיעו עוד ועוד קוראים לבלוג. היה לי ברור שהמידע עוזר לאחרים שמתכננים טיולים לצפון אמריקה ושמחתי להמשיך לחלוק אותו. שיפרתי הרבה מהפוסטים לפורמט של "מדריכים" כדי שיהיה יותר נוח לאחרים להשתמש בהם.

זה עדיין בלוג אישי/משפחתי מבחינתי. רק אני עובדת עליו ואין פה צוות שמתחזק את האתר או משהו. יש בו מודעות וקישורי שותפים שאני מקווה שתשתמשו בהם. בלוג עם כל כך הרבה תמונות צורך הרבה מקום איחסון ורוחב פס ועולה בהתאם. ההכנסות הקטנות מקישורי השותפים והמודעות עוזרות לי להשאיר אותו על שרת טוב ולתחזק אותו.

אז אם אתם מזמינים לינות דרך בוקינג (שזה מה שאני עושה כמעט תמיד), אשמח אם תוכלו להכנס תמיד דרך הקישור כאן בדף (נמצא גם בצד ימין). אם אתם מזמינים רכבים דרך רנטאל קארס (שזה גם מה שאנחנו עושים כמעט תמיד) אז אותו כנ"ל. אתם ממש לא חייבים, אבל אם תעשו את זה, לכם זה לא יעלה כלום ולי זה יעזור להמשיך לתחזק את הדף. רק שתדעו איך זה עובד, אחרי שלחצתם, מה שאתם מזמינים במשך בערך יממה נרשם כאילו אני הפניתי אתכם. אחרי זה כבר לא. אז סמנו את הקישור או שתחזרו לבלוג אם אתם רוצים להמשיך להגיד לשני האתרים האלו שאני שלחתי אתכם ותודה מראש!

איך לשאול אותי לגבי הטיול שלכם לארה"ב

בתחתית כל פוסט יש מקום להוסיף תגובה שלכם. כשאתם מגיבים ולוחצים "להגיב" התגובה שלכם נוספת לבלוג ואני מקבלת הודעה על כך באימייל.

אין לי אפשרות לענות מדי יום. אני ממש משתדלת לפנות לזה זמן פעם או פעמיים בשבוע ואז לענות לכולם באופן מרוכז. יש לי מקום בממשק הניהול של הבלוג שבו מחכות כל השאלות לפי סדר הגעתן. ככה אני עונה – לפי הסדר ששאלתם. משתדלת תמיד "לנקות שולחן" עד השאלה האחרונה שיש שם. מה שאומר שאתם עשויים לחכות בין שעה לשבוע בערך עד שאענה, תלוי מתי היתה הפעם האחרונה שישבתי לענות על שאלות.

שימו לב שאני לא רואה את השאלות לפני כן. אני רואה את הכותרת של האימייל אבל בדרך כלל לא פותחת אותם מפאת קוצר הזמן. לכן אם אתם טסים מחר ושאלתם היום שאלה, בכלל לא בטוח שאספיק לענות לכם בזמן.

אם זו התגובה הראשונה שלכם בבלוג, המערכת לא תציג אותה עדיין. זה משהו שנהוג בבלוגים כדי למנוע מספאמרים להציף בלוגים בספאם. במקרה כזה, כשאגיע לטפל בתגובות, אאשר אותה תוך כדי שאני עונה לכם. מקומכם בתור ישמר, אל חשש.

אם זו תגובה שלכם אחרי שכבר עניתי, הנוהל נשאר אותו הדבר. התגובה החדשה תחכה בתור לפי סדר ההגעה.

אם עברו יותר מעשרה ימים ולא עניתי לכם, תשאלו שוב. תמיד יכול להיות שפיספסתי. אבל עד שבוע וחצי ככה, זה סביר יותר שהגבתם בדיוק אחרי שסיימתי לענות על סדרת שאלות ולוקח לי זמן להגיע לשאלות הבאות. אז סבלנות ואני אגיע גם לשאלה שלכם.

מה לציין כשאתם שואלים שאלה

כשאתם שואלים לגבי טיול עתידי, בבקשה מכם, הקפידו לציין בקצרה –

 • מספר המשתתפים וגילאים.
 • תאריכים או תקופת הטיול.
 • אם כבר ביקרתם בארה"ב וספציפית באיזור אליו אתם נוסעים.

לגבי תאריכי הטיול, בבקשה תחזרו על זה אם יש לכם שאלות המשך. אין לי יכולת לזכור מי נוסע מתי וכשאני רואה שאלת המשך, היא מופיע לי ברשימת התגובות כך שאני לא רואה את השאלה המקורית, אלא רק אותה. אל תניחו שאני זוכרת משהו מהשאלה המקורית ואם יש פרטים חשובים, תזכירו לי. לכל הפחות את תאריכי הטיול. תודה!

מה כדאי לשאול אותי

מה שאני יכולה בדרך כלל לעזור בו יחסית באפקטיביות זה הדברים הבאים –

מה דעתי לגבי מסלול טיול שתכננתם – ציינו מסלול מפורט בחלוקה לימים – שורה לכל יום. מציעה לכם בחום לשבת ולהכין אותו עם גוגל מפס, כולל הבנה מראש של שעות נסיעה. ואל תשכחו להוסיף עשרים אחוז להערכת הזמנים של גוגל.

תובנות לגבי איזור מסוים בעונה מסויימת. עם השנים גיליתי עד כמה ארה"ב שונה וקיצונית מבחינת האקלים. לפעמים אני יכולה בשניה לראות שיש בעיה במה שתכננתם פשוט כי אני יותר במודעות לדברים האלו.

מה לא כדאי לשאול אותי

אל תבקשו ממני לתכנן עבורכם טיול. 

תכנון טיול זה חתיכת פרוייקט וכרוכה בו גם אחריות רבה. יש אנשים שמתמחים בזה ואם תחפשו בגוגל "יעוץ טיולים בתשלום" תגיעו למי שכן עושות את זה, גם לטיול בארה"ב. אני לא הכתובת לכך.

כאן בבלוג הכנתי כמה וכמה מסלולי טיול מפורטים לארה"ב. אתם מוזמנים בחום להעזר בהם ולבנות לפיהם את הטיול שלכם. אין לי אפשרות לבנות מסלולים פרטניים מעבר לכך.

איפה כדאי לעשות שבת – וואלק, אין לי מושג. אני חילונית למהדרין ואנחנו נוסעים בכל ימות השבוע. אני בהחלט מכבדת בחירה של כל אחד לנהוג אחרת, רק שלא אוכל לסייע לכם במידע בנושא. גם לא בשאלות כשרות, סורי.

מה עדיף א' או ב'? אתם יכולים לשאול ואני אוכל לענות לגבי יתרונות וחסרונות של כל אופציה למיטב הבנתי. רק שאת הבחירה אתם תעשו. בטיולים יש תמיד אלמנט של הימור וזו חלק מההרפתקה. אני לא יכולה לבחור עבורכם, אלא רק להאיר את עיניכם לגבי היבטים שאולי לא חשבתם עליהם.

ותזכרו, זו רק דעתי

כן, טיילנו המון בארה"ב וקנדה. ביקרנו ביותר מ-45 מדינות בארה"ב. יש לנו ניסיון של מאות ימי טיול ביבשת. סביר להניח שאוכל לעזור לכם ואם אני יכולה, אני עושה את זה מכל הלב. רק קחו בחשבון שאם אתם שואלים לגבי דעתי, אז תקבלו את דעתי. ודעתי יכולה להיות שונה מזו של אחרים שטיילו שם. בסוף, זה הטיול שלכם, המשפחה שלכם ורק אתם תדעו מה נכון לכם או שתגלו את זה תוך כדי הטיול.

בברכת תשובות מועילות וטיולים מוצלחים!

29 comments

 1. היי ענת,
  לפני שנה הייתי טסתי לארה"ב והייתי בעיקר בסן פרנסיסקו (בדגש על סן חוזה), לוס אנג'לס, ולאס וגאס. סך הכל חודש ימים. אני רוצה לתכנן מסלול דומה אך הפעם אני לא יכולה לוותר על ניו יורק ומיאמי, סן פרנסיסקו חייב להיות כלול במסלול משום שחברה שלי גרה שם ואני מתארחת אצלה ואיתה נוסעת גם לווגאס ולוס אנג'לס. שאלתי היא מהיכן עדיף להתחיל קודם משום שניו יורק מיאמי וסן פרנסיסקו הן בקצוות שונים.
  תודה על העזרה והבלוג שלך מהמם!!!!!

  1. הי מור,
   אכן צדדים שונים לגמרי. את בעצם עושה שלושה טיולים באותה היבשת שאין קשר ביניהם. זה כמו שתסעי לבקר חברה בסקוטלנד ותרגישי שאת חייבת לבקר גם ביוון ובדנמרק. שזה לגיטימי, רק חשוב להבין שאין קשר בין המקומות. את יכולה להתחיל ולסיים איפה שבא לך, בעיקרון. בצד המזרחי חם ולח בקיץ ויש סיכון להוריקנים בעיקר בין אמצע אוגוסט לאמצע אוקטובר. תראי אם המידע הזה עוזר לך לתכנן את התאריכים כמו שצריך. בהצלחה!

 2. הי ענת. תודה על בליג מדהים!
  אנחנו משפחה של 4 מבוגרים שמתכננים טיול בין ה 1.8 ל 1.9 בקיץ הקרוב. פעם ראשונה של כולנו בארה"ב- חשוב לציין שבשבת אנחנו לא נוסעים.ואנחנו רוצים לשלב את לוס אנג'לס סן פרנסיסקו יוסמיטי לאס וגאס הכל ברכב ומשם טיסה לניו יורק וחזרה לארץ. אנחנו מחפשים גם להנות מהטבע של המערב וגם כמובן מהערים עצמן.
  יש לנו תכנון עפי מחירי טיסות שבדקנו ואשמח אם תוכלי להגיד לי מה דעתך ומה אפשר להוסיף/להוריד.
  1-7 באוגוסט לוס אנג'לס
  8 באוגוסט לילה במונטריי
  9-14 באוגוסט סן פרנסיסקו
  15-16 באוגוסט יוסמיטי
  17-21 באוגוסט לאס וגאס
  22-31 ניו יורק והביתה.
  האם לדעתך אפשר לשלב עוד פארק בדרך ללאז וגאז חוץ מהיוסמיטי?
  האם אפשר להוסיף את מפלי הניאגרה/ יומיים בוושינגטון או ש 10 ימים בניו יורק זה גבולי?

  1. הי שגיב,
   יש לכם המון זמן בלוס אנג'לס. לדעתי מיותר. מה יש לכם לעשות שם כל כך הרבה זמן? אלא אם כן מדובר באיזה ביקור קרובים, הייתי מורידה לגג יומיים. יוניברסל סטודיוס, סיור קליל בהוליווד והלאה. לא שאין מה לעשות בלוס אנג'לס, פשוט יש הרבה יותר מה לראות ולעשות באיזורים האחרים.
   מלוס אנג'לס למונטריי תתכננו יום נסיעה. זה 6-7 שעות נהיגה בדרך הקצרה. לחלופין, סעו בכביש 1 שכבר אמור להיות פתוח (רק תוודאו לפני) ותקצו לכך יומיים. מונטריי והאיזור שווים יותר מלילה אחד. תקדישו לה לפחות יום שלם (אפשר גם יומיים). יוסמיטי זה יום נסיעה מסן פרנסיסקו ואז יום נסיעה ארוך ללאס וגאס. בהנחה שרוצים גם לבקר בפארק, צריך להוסיף יום שלם באמצע. אין באמת פארקים אחרים במתווה שלכם. עקרונית, אפשר לעבור בנהיגה בפארק עמק המוות אבל לא הייתי עושה את זה באוגוסט (מדובר בטמפרטורות של חמישים מעלות בצל ואפילו יותר).
   מציעה לכם לבחון את מסלול הטיול לדרום-מערב ארה"ב כדי להתרשם מהמקומות שאפשר לשלב וכמה זמן להקדיש לכל מקום.
   לגבי ניו יורק, אוהבי ניו יורק יכולים להיות בה גם חודשים. השאלה היא מה התכניות (שופינג מיוחד? הצגות?). לי אישית עשרה ימים בניו יורק זה המון. ממש יותר מדי. לגמרי הייתי לוקחת 4-5 ימים ונוסעת לבקר מקומות אחרים. ואז כן, מפלי הניאגרה ו/או יומיים בוושינגטון או בוסטון אלו אופציות נחמדות. הנה מסלול הטיול לצפון-מזרח שיכול לתת לכם רעיונות.
   הערה כללית, כי זו פעם ראשונה שלכם בארה"ב – תבדקו תמיד את המסלולים בגוגל מפס לפני שאתם מחליטים על תכנית. תראו כמה זמן זה לוקח ואז תוסיפו עשרים אחוז להערכת הזמנים של גוגל. יש מקומות, בפרט במערב, שתגלו שיום שלם הוא יום של נסיעה. זה בסדר גמור, רק צריך להבין את זה מראש ולתכנן בהתאם.

 3. שלום רב
  אני בת 60 יחידה בכושר טוב מעוניינת לטייל בהרי הרוקיס מאמצע יולי לכשבוע. האם קיים בארה"ב ארגון כמו אצלנו החברה להגנת הטבע ? (ראיתי כמה הצעות לטיולי שטח במחירים 1300$ ל5 ימים.) או פורומים של חיפוש שותפים למסע ?
  מה מומלץ בטווח זמן זה כשבכוונה גם להליכות רגליות לתוך הפארק
  האם יש בעיית גובה במסלולים ברמה בינונית +

  1. הי אורית,
   בארה"ב יש את רשות הפארקים הלאומיים. בכל פארק לאומי יש סיורים בהדרכת ריינג'רים והם אפילו חינמיים. בדרך כלל יש גם סיורים ארוכים וגם קצרים, תלוי בפארק. לסיורים הארוכים צריך להרשם מראש ולקצרים אפשר פשוט להגיע ולהצטרף לקבוצה. רק לשים לב שלפחות בקצרים, לפעמים מדובר בסיור עם הרבה עצירות והסברים. זה מעניין מאד לשמוע, אבל לא מאתגר פיזית בהכרח.
   לדעתי הכי קרוב לחברה להגנת הטבע זה הסיירה קלאב. יש להם גם טיולים וסיורים מקומיים שאפשר לחפש לפי איזור מיקוד – https://content.sierraclub.org/outings/. לא ניסיתי אותם אף פעם אז לא יכול להמליץ או לא.
   בלי קשר, אני חושבת ששבוע ברוקיז זה קצר מדי. הטיסות ארוכות מאד מישראל ותגיעי עם ג'ט לג שיעבור בערך כשתחזרי…
   להגיע באופן עצמאי לפארקים עצמם – ילוסטון, גליישר והגרנד טטונס – לוקח זמן. גם לחזור מהם לוקח זמן. הפארקים עצמם ענקיים בגודלם וצריך כמה ימים בכל פארק, אפילו עוד לפני שמתחילים לדבר על טיולים רגליים ארוכים. אם כבר, הייתי באמת הולכת על טיול מאורגן כזה, כמו שמצאת, כי לפחות יורידו ממך את הלוגיסטיקה, בהנחה שהם יוצאים מעיר גדולה וחוזרים אליה. בנוסף, הם גם ידאגו ללינות שהם כבר שריינו מראש. למצוא עכשיו לינה באיזורים האלו במחיר סביר לעוד חודש, לא פשוט בכלל.
   לגבי בעיית גובה – בהנחה שאת מדברת על טטונס/ילוסטון/גליישר, לדעתי אין בעית גובה מיוחדת. אם את מכוונת לרוקיז של קולורדו, זה סיפור אחר. יש שם פסגות בגובה של 4 קילומטר ואם מתכננים מסלול שעולה אליהן בהחלט יש בעיה של מחלת גבהים.

 4. ענת שלום
  אנחנו משפחה עם 2 בוגרים (12, 17) יוצאים למערב ארה"ב ב- 5/9/18 נחיתה בלוס אנגלס.
  חזרה ב- 26/9 מלוס אנגלס. רציתי להרכיב מסלול מעגלים לוס אנגלס-סן פרנסיסקו-לאס וגאס
  מה המסלול המעגלי המומלץ לעונה זו ? האם קודם לאס וגאס או קודם סן פרנסיסקו ?
  חשבתי את לוס אנגלס להשאיר בכלל לסוף, כלומר לנחות ולצאת ממנה לא להישאר בהתחלה
  תודה מראש על הסיוע
  הבלוג מ ע ו ל ה !!! יישר כח על ההשקעה

  1. הי עינת,
   אני שמחה שאת נהנית מהבלוג. אפשר ככה ואפשר ככה. הנה המסלול הקלאסי של דרום-מערב ארה"ב שזה בעצם מה שתרצו לעשות. אפשר לצאת קודם כל לדרך ולשמור את היום-יומיים בלוס אנג'לס לסוף. אנחנו גם עשינו ככה כשהיינו שם. גם כי אני אוהבת להיות קרוב לשדה לפני הטיסה בחזרה וגם כי זה איפשר לנו "לקנח" בדיסנילנד. הכיוון לא באמת משנה. הדבר היחיד לשים אליו לב זה ענייני השריפות. בשנים האחרונות ספטמבר היה חודש עתיר שריפות, מה שעלול לשנות תכניות, אז לעקוב אחרי החדשות קרוב למועד הטיול ולהיות מוכנים לגמישות.

 5. שלום ענת יקרה,
  סחתיין על האתר המרשים והמושקע!
  רציתי להתייעץ לגביי נסיעה לארה"ב בחודש אוגוסט הקרוב. מדובר בטיול (שני משתתפים, ללא ילדים) שיתחיל בניו-יורק (לאור ענייני עבודה; ביקרנו כבר בעבר בניו-יורק).
  היינו מעוניינים לתכנן טיול למשך כעשרה ימים עד שבועיים שיתרכז בערים (לא מעוניינים לשכור רכב). כל הצעה תתקבל בברכה!
  תודה רבה!

  1. הי שמואל,
   נשמע פשוט יחסית 🙂 בוסטון, וושינגטון דיסי, פילדלפיה ובולטימור. כולן מחכות לכם עם המון דברים שאפשר לעשות בהן וכולן נגישות בתחבורה ציבורית. נותר לכם רק לקרוא על כל אחת מהן ולהתמקד בשתיים או שלוש מהן. לדעתי, יום או יומיים בפילדלפיה, 4-5 ימים בוושינגטון די.סי. ועוד 4-5 ימים בבוסטון. אבל תחליטו אחרי שתקראו מה עושים בכל אחד מהיעדים הללו.

   1. שלום ענת,
    תודה רבה על התשובה!
    בבוסטון כבר היינו בעבר, וחשבנו על ניו אורלינס. האם נשמע מתאים לבקר בה ללא רכב? האם מומלץ?
    שמואל

   2. אין בעיה לבקר בתוך העיר ניו אורלינס בלי רכב. יש דברים כמו סיורים בביצה או ביקור במטע שאינם במרכז העיר. אם תרצו, תוכלו לקחת סיור מאורגן אל אלו. כמובן שתצטרכו טיסת פנים כדי להגיע לשם. לא חושבת שהייתי מבלה שם שבוע שלם ויש שם פחות ערים קרובות שאפשר להגיע אליהן בתחבורה ציבורית קרקעית. אולי תשלבו את די.סי. באוטובוס לכמה ימים ומשם טיסה לניו אורלינס.

 6. הי ענת,
  אני מתכננת חופשה עם בן זוגי בין התאריכים 21.9.2018-29.9.2018.
  מתחילים בסן פרנסיסקו (2 לילות), משם נוסעים ברכב לכיוון לוס אנג'לס דרך כביש 1,
  את הדרך נרצה לעשות עם לינה של לילה אחד בדרך.
  בלוס אנג'לס נשהה 2 לילות ומשם נמשיך ללאס וגאס ל-3 לילות אחרונים.
  אשמח לעזרה בתכנון הנסיעה בכביש 1 והמלצה למקום לינה.
  תודה מראש, ענת 🙂

  1. הי ענת,
   כביש 1 כנראה עדיין יהיה חסום בתקופה הזאת. מציעה לך לקרוא עוד על החסימה כאן ולתכנן בהתאם. עדיין אפשר לבקר בכל חלקי הכביש אבל אם זה היעד העיקרי שלכם, אולי תצטרכו להוסיף עוד לילה או אפילו שניים כדי לעשות את הכל בניחותא. הנה עוד על כביש 1 ומה לעשות בדרך.
   מבחינת לינה, הנה מה שכתבתי על מלון בסן פרנסיסקו ועל מלון בלוס אנג'לס. מקווה שעוזר.

 7. היי ענת,
  ראשית, הבלוג שלך הוא באמת ברכה ותורם המון ידע לטובת התארגנות לקראת הטיול לארה"ב.
  שנית, אני ואשתי טסים בתחילת יוני למשך כחודש לטיול חוף לחוף.
  רציתי לשאול האם יש לך עצות לגבי ההתנהלות הכספית בטיול שכזה- האם להתנהל רק עם כרטיסי אשראי? כמה מזומן להביא מישראל? האם לפתוח חשבון דולרי בבנק? וכו'..
  כפי שציינתי, הטיול הוא בסגנון של חוף לחוף ולכן גם כולל הרבה נסיעות והשארת מזוודות במכונית לעיתים קרובות.

  אשמח לעזרתך בנושא,
  שחף.

 8. שלום ענת, האם ניתן לטייל במערב ארה"ב באוקטובר? הכוונה שלנו (טיול זוגי לחודש) לטוס ללוס אנג'לס משם לפאקים- גרנד קניון, ברייס וציון. לאס וגאס ובהמשך יוסמיטי וסן פרנססיסקו. מסן פרנסיסקו טיסה לניו יורק.
  האם אוקטובר מתאים למסלול זה?
  תודה, יעל

  1. הי יעל. מתאים מאד. אין בעיה לטייל בכל האיזורים האלו. לטובת מטיילים אחרים, אציין שיש איזורים במערב בהם אוקטובר כבר גבולי מאד, בעיקר הרוקיז במונטנה או וויומינג וגם מקומות גבוהים בקולורדו. אבל כל המקומות שציינת ממש אחלה באוקטובר. כן יכול לתפוס אתכם שלג ראשון במקומות הגבוהים (קרה לנו בתחילת אוקטובר ביוטה פעם), אבל זו חוויה. לא קר מדי, בכל מקרה.

 9. ענת שלום!
  דבר ראשון, הבלוג שלך פשוט מעולה! תודה רבה לך.
  חבל שלא גיליתי אותו קודם לכן…
  אנחנו זוג + 4 "ילדים" בגילאים- בנים- 22, 19, 16 ובת 11. לנסוע בעוד שבועיים לטיול למערב ארה"ב ל30 יום. בעיקרון כבר תכננו את כל המסלול (מלוס אנג'לס- לאס וגאס- פארקים עד ילוסטון ואז מערבה עד לסאן פרנציסקו ודרומה ללוס אנג'לס). אנחנו מתלבטים לגבי 3 דברים:
  1. האם כדאי לקנות כרטיסי סים מקומיים או לעשות חבילות מהארץ (אנחנו צריכים רק אינטרנט במכשירים הסלולריים שלנו, בשביל תקשורת וואטסאפ ובשביל ווייז)? מה זול יותר מניסיונך?
  2. שכרנו רכב דודג' גראנד קראוון, אמנם יחסית אנחנו די חסכנים בתיקים ומזוודות, אולם בכל זאת הנסיעות הארוכות וכו'… האם לדעתך רכב זה מספיק עבורנו?
  3. כשנהיה בלוס אנג'לס, אנחנו מתלבטים האם ללכת לדיסנילנד המקורי (היינו בדיסנילנד פריז) או לאדוונצ'ר פארק? או ליוניברסל? או גם וגם…? אנחנו לא רוצים לבזבז זמן או כסף, מעוניינים להזמין את הכרטיסים מראש, וגם לא רוצים לפספס משהו שווה במיוחד. אין לנו מספיק שיקולים לכאו או לכאן…
  תודה רבה לך על כל מה שאת כותבת.

  1. הי אריאל,
   1. אנחנו מעדיפים לרכוש בארה"ב. נכנסים לחנות הראשונה של החברה שאנחנו מחפשים (במערב זה יהיה AT&T), בוחרים חבילה ונותנים למוכר במקום לסדר הכל, מרכישת החבילה ועד הפעלת הסים. יוצאים אחרי חצי שעה עם טלפונים פועלים וזהו. זה עולה בסביבות $40 לחודש לשיחות ודאטה ולדעתי זה זול יותר ממה שמציעים כאן. בכל מקרה, זה נוח לנו יותר כי אנחנו לא אוהבים להתעסק עם הגדרות וסימים ונוח לנו שמישהו אחרי יעשה את זה. החנויות האלו נמצאות בדרך כלל במרכזי קניות, אז אפשר שמישהו אחד ישאר עם הטלפונים וכל השאר יסתובבו ויבלו.
   2. גבולי. אנחנו נסענו חודש בפורמט של שישה אנשים ברכב כזה, אז זה אפשרי. אפילו עשינו את זה פעמיים. אצלנו זה היה ארבעה מבוגרים ושני ילדים/בני נוער. זה כן צפוף מאד מבחינת ציוד. הבעיה שאין הרבה ברירה. גם אם תשדרגו לשברולט טאהו, לא תקבלו יותר מקום לציוד. השאלה אם מתאים לכם לשדרג ממש לואן. זו כבר ליגה אחרת ומחיר אחר… בכלל לא בטוח שיהיה כזה לחברת ההשכרה בהתראה כזו.
   3. קשה מאד לענות על זה. אין חובה ללכת לאף אחד מהם. לדעתי דיסנילנד עצמו יותר מיוחד כי הוא יותר "דיסני" אבל זה עניין של טעם. לא הייתי בזה שבפאריס אז אין לי איך להשוות. יוניברסל יהיה לכם מעניין ובכל מקרה שווה ללכת אליו. דווקא נראה לי שלא הייתי קונה כרטיסים מראש אלא זורמת עם החשק…

  2. שלום רב, אהבנו לקרוא אותך, אנחנו זוג, טסים להופעה של ברוס ספרינגסטין ב 10/7/18 בברדווי ועל הדרך נטייל, ננחת בסאן פרנסיסקו ב 25/6 בערב ונשהה בה 28/6 , משם מתלבטים בין מונטרי שמרחק הנסעה מסאן פרנסיסקו רק שעתיים לבין ישירות ליוסימיטי, נלון 2 לילות במריפוסה, ואז התכנון הוא להגיע ללאס וגאס, ע"מ שלא לנסוע שעות ארוכות חשבנו לעצור בדרך אולי בלוס אנגלס ללילה 1 ואז לאס וגאס (בלאס וגאס נשהה 5 לילות כרגע ונראה שנוריד לילה אחד או שניים לטובת לוס אנגלס ואולי גם סנטה ברברה או מקום נחמד אחר …טסים לניו יורק ב 6/7/18 מלאס וגאס . מה דעתך? מה היית מציעה ?

   1. הי רוני,
    אין סיבה לעבור בלוס אנג'לס בין יוסמיטי לוגאס בעונה הזאת. צאו מיוסמיטי מאיזור Lee Vinings ו-Mammoth Lakes וסעו ביום אחד עד וגאס. הייתי מורידה 2-3 ימים מוגאס לטובת מונטריי וצפון כביש 1 ואפילו עוד יום בסן פרנסיסקו. לחלופין, לטובת גיחה של יומיים לזאיון ואולי גם ברייס. כל אלו מקומות מרשימים הרבה יותר מלוס אנג'לס או סנטה ברברה.

 10. שלום ענת,
  קודם כל- מקסים, מעורר הערכה ואפילו קצת קנאה בדבר היפה הזה שיצרת… באמת כל הכבוד ושיניב לך ולמשפחתך רק שמחה ואושר…. עשית לי ממש חשק להתייעץ איתך ולכן אני מנסה את מזלי… אנחנו משפחה מטיילת, יש לנו ארבעה ילדים בגילאי 5-11 ובספטמבר מתכננים טיול לארצות הברית לשלושה שבועות. כרגע יש לנו טיסות לניו יורק בלבד (הלוך 8/9 חזור 30/9), חשבנו לטוס לדנוור, לעשות טיול בהרי הרוקיז האמריקאים ולהמשיך משם לניו יורק. האם לדעתך ריאלי ורלוונטי לחזור בנסיעה לניו יורק או שעדיף לתכנן מסלול של שבועיים באיזור הרי הרוקיז ולטוס חזרה לניו יורק? מהמחקר שעשיתי עד עכשיו, הנסיעה לניו יורק יכולה לקחת 3-4 ימים ולא מצאנו שום אטרקציה בדרך… אבל עדיין מתלבטים איך לחלק את הזמן. נשמח לעצותיך ותודה מראש על הכוונות הטובות… לכשנתקדם בתכנון נשמח להיכנס ללינקים הרלוונטים.

  1. הי אילת ותודה על המחמאות על הבלוג 🙂
   נסיעה מאיזור דנבר לניו יורק היא אכן ארוכה. אפשר למצוא אטרקציות רבות בדרך, בדגש על עירוניות (מוזיאונים וכד') כי יש הרבה מאד מקומות ישוב. אבל זה כבר יאריך מאד את החלק הזה של הטיול. קחו בחשבון שיש גם עלות ללקיחת רכב בדנבר והחזרה בניו יורק.
   מה שאני לא בטוחה לגביו היא למה הכוונה ב"רוקיז האמריקאיים". הרכס ארוך ומשתרע בין ניו מקסיקו למונטנה. האם הכוונה היא לטייל ברוקיז בקולורדו בלבד? או שהכוונה היא לטיול שמשלב גם את ילוסטון וגליישר? זה מאד שונה מבחינת מספר הימים שצריך. בעיקרון, אני בעד להקדיש למערב לפחות שלושה שבועות אם נוסעים עד שם. אם דנוור זה העוגן, אפשר גם לתכנן רוד טריפ שיכלול את דרום דקוטה ו/או את יוטה למשל. יש אינסוף מה לראות ולעשות באיזור (כולל בקולורדו עצמה) אז במקרה שלכם ובהתחשב במגבלת הזמן, באמת לא כדאי לנסוע ברכב מקולורדו לניו יורק ועדיף לדעתי להקדיש את הימים לטיול במערב.
   שימו לב לתאריכים. אם הכוונה שלכם היא לעלות עד גליישר אז קחו בחשבון שבאמצע ספטמבר הכביש הראשי בלב הפארק כבר נסגר.

   1. תודה רבה ענת יקרה!
    כאמור, אנחנו טסים לניו יורק 8-30/9 וחשבנו לטוס לדנוור לטיול בהרי הרוקיז.
    נאריך את משך הזמן שלנו בהרי הרוקיז ונקצר את הביקור בניו יורק, ביוטה כבר היינו, אז אני מניחה שנשאר באזור קולורדו. כמה שאלות בהמשך לתשובתך:
    1. רלוונטי להגיע גם לילוסטון וגליישר בשבועיים?
    2. האם גם שם הכבישים נסגרים באמצע ספטמבר?
    3. האם יש צורך להזמין מקומות מראש גם כשאנחנו באים בסוף עונה?
    4. יש לך טיפ להזמנת חדרים למשפחה עם ארבעה ילדים? ברוב האתרים אין אפשרות למצוא חדר לזוג +4
    תודה מראש ושבוע טוב
    אילת

   2. הי אילת,
    1. אפשר בהחלט לעשות טיול של ילוסטון וגליישר. עדיף לטוס לסולט לייק סיטי לשם כך. הנה מסלול שהצעתי בזמנו לחברים.
    2. בגליישר הכביש הראשי בפארק נסגר באמצע ספטמבר. אם אתם הולכים על האופציה הזאת, כדאי יהיה לדחוף קדימה ולטייל בעצם מצפון לדרום.
    3. כן. בפרט אם אתם בהרכב של שישה. הפארקים האלו – בפרט ילוסטון – מאד מאד עמוסים בשנים האחרונות, כולל בסוף ותחילת העונה. אל תשכחו שחודש אחרי כבר אי אפשר ממש לטייל בהם.
    4. למצוא את המקומות שאתם מעוניינים בהם ולהתקשר טלפונית לברר אם יש בכלל חדר כזה… לא תמיד יש. ממה שהבנתי, יש ברוב המקומות מגבלות ביטוח שאוסרות על הכנסת מיטות נוספות. שווה לדעתי בהרכב כזה לבחון שני חדרים במקום אחד ולהתקשר לשאול אם יש להם אפשרות להצמיד את שני החדרים. לפעמים אפשר אפילו לפתוח את הדלת באמצע בין החדרים.

    בהצלחה וטיול נעים!

 11. תודה רבה.
  שאלתי שאלה בבלוג לפני כמה סמן בפעם הראשונה. לפי ההסבר הבנתי שכדאי לשאול שוב.
  אני ובן זוגי נוסעם באמצע ספטמבר ל10 ימים לארה"ב, נוחתים בבוסטון ומסיימים בניו יורק, לאיזה מקומות כדאי לבקר בדרך ברכב מבוסטון לניויורק ?, יש לנו בערך 6 לילות כולל בוסטון .

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *