פארק לאומי סקויה וקינגס קניון, קליפורניה

פארק סקויה אנד קינגס הוא "אחיו" הפחות מתוייר של פארק יוסמיטי. לדעתי, אין לכך הצדקה. אמנם אין בפארק את העמק הדרמטי של יוסמיטי, אבל יש בו נופים מהממים לא פחות וכמובן, הרבה יותר עצי סקויה ענקיים ומרשימים.

פארק סקויה אנד קינגס, קליפורניה
עץ סקויה ענקית בפארק סקויה אנד קינגס

הפארק בדרום רכס הסיירה נבאדה, מזרחית לעיר פרזנו והוא מורכב למעשה משני פארקים צמודים – פארק סקויה ופארק קינגס קניון – אך הם מנוהלים כיחידה אדמיניסטרטיבית אחת על ידי שירות הפארקים הלאומי. באיזור פארק קינגס קניון, הוא הצפוני משני החלקים, עיקר העניין הוא באיזור קניון קינגס העצום שהעניק לפארק את שמו. בנוסף, בחלק המערבי של פארק קינגס, בסמוך למרכז המבקרים, מצויה חורשת גרנט, ובה עץ הסקויה המפורסם שנקרא על שמו של גנרל גרנט.

באיזור פארק סקויה, הדרומי יותר, ניתן לסייר באיזור ה-foothills, הוא איזור מרגלות ההרים המאופיין ביער אלונים ים-תיכוני, או לעלות לעבר יער הסקויות בו נמצא העץ הגדול בעולם, הגנרל שרמן. בנוסף, יש בפארק זה את מערת הקריסטל, בה ניתן לבקר בעונה המתאימה (סגור בחורף).

פארק סקויה וקינגס משופע במסלולי הליכה נפלאים. כמו בכל פארק לאומי, מומלץ להתייעץ עם הריינג'רים לגבי מסלולים מתאימים לעונת הביקור וכן לברר לגבי שבילים סגורים והגבלות נוספות. אפשר ומומלץ גם להצטרף לפעילויות בהדרכת ריינג'רים, בפרט אם אתם עם ילדים שמבינים אנגלית.

כמו ביוסמיטי, גם בפארק זה סגורים חלקים נרחבים בחורף, עקב הצטברות שלגים, בעיקר באיזורים הגבוהים שבפארק. הכביש המחבר את איזור פארק סקויה עם איזור קינגס קניון סגור בחורף והגישה אל שני החלקים נעשית מכביש החיצוני לפארק.

כמה זמן להקדיש לביקור בפארק סקויה אנד קינגס?

הפארק גדול מאד. זמן הנסיעה מהעיירה הסמוכה לכניסה הדרומית, Three Rivers, עד לאיזור הגנרל שרמן ומשם צפונה עד לפתחו של קינגס קניון הוא לפחות שעתיים. מדובר בזמן נסיעה נטו, בלי לשלב שום פעילות. הוסיפו לכך ביקור לפחות בשתיים מחורשות הסקויות, במרכז מבקרים אחד ואולי גם במערת הקריסטל והגעתם ליום מלא וגדוש. ועדיין לא ביקרתם בקינגס קניון או טיילתם במסלול רגלי ראוי לשמו. לדעתי, שווה להקדיש לפחות יומיים מלאים לביקור בפארק. יום שלם זה המינימום ומי שרוצה לטייל ברגל ולחוות את יופים של הרי הסיירה נבאדה כדאי שיקצה 3-4 ימים לטיול ואפשר כמובן גם יותר.

בנימה אישית, ביקרנו בפארק סקויה באפריל 2009 ובילינו בו שלושה ימים מופלאים. איזור חורשת הסקויות היה עדיין מושלג, אבל נגיש ונפלא לביקור ביום שמש. בשאר הזמן, טיילנו מדי יום במסלולים יפהפהיים באיזור הפוטהילס. מומלץ בחום! הנה קישור לתמונות ולסיפור הטיול בפארק סקויה.

למידע נוסף, כדאי לבקר באתר הפארק: http://www.nps.gov/seki

לפוסט הזה יש 6 תגובות

 1. הי ענת. אתחיל בתודה על הבלוג המעולה שלך! אנחנו נהיה בתחילת אפריל בסקויה עם ארבעה ילדים מגיל 7 ומטה. כמה שאלות:
  1. כתבת שחולצה ארוכה הספיקה. את חושבת שיש סיכוי שנצטרך מעילים? לפני שקראתי אותך התכנון היה מעילים, כובעים, כפפות…אשמח ממש לא לסחוב את הכל הנ"ל איתנו…
  2. את יודעת לספר לי על מסלולים/פעילויות שיתאימו במיוחד לגילאי הילדים שלנו? המסלול שעשיתם למפלי השיש נשמע לי קשה מידי לחבורה שלי…
  3. באפריל, יש סיכוי שנצטרך שרשראות לצמיגים? מקווה שלא…
  תודה רבה!

  1. הי חנה,
   1. חולצה ארוכה מספיקה במשך היום. בלילה יכול להיות עדיין מאד קר באיזורים הגבוהים של הסקויות וכך גם בבקרים. בסופו של דבר, מדובר בעונת מעבר אז קשה לדעת מראש מה יהיה, אבל לפי המשקעים השנה, נראה לי שתגיעו לקו השלג בתחילת אפריל. אפילו קחו בחשבון שיכול להיות שיהיו עדיין כבישים סגורים בפארק באיזורי הסקויות.
   2. מציעה לכם להגיע קודם כל לריינג'רים. אולי הילדים ירצו לעשות ביחד ג'וניור ריינג'ר (בתיווך שלכם כמובן) והריינג'רים יוכלו גם להמליץ לכם על מסלולים מתאימים לפי רמת הקושי שתרצו. זה חשוב במיוחד בעונה הזאת כי עדיין יש שלג בחלק מהמקומות ויש שבילים שסגורים.
   3. סיכוי יש. זו עונה מעבר ויכולה אפילו להיות סופת שלג של סוף האביב. הסיכוי נמוך, אבל לא בלתי אפשרי. תעקבו אחרי התחזית ותשמרו על גמישות.

 2. הי נעמה
  אפשר לשוחח איתך בטלפון?
  שמי לילך ואנחנו מגיעים 7 אנשים ללוס אנגלס בחודש אפריל
  אני אשמח לשוחח איתך.

  1. לילך, אני לא בטוחה למי כיוונת את ההודעה. מחקתי את מספר הטלפון כי לא מתאים שיהיה כאן בבלוג. אם נעמה תרצה, היא תוכל לענות כאן ואז אחבר בין כתובות האימיילים שלכן.

 3. שלום ענת.
  אני קוראת בשקיקה את מה שאת כותבת- כתוב בבהירות ובאופן מפתה כ"כ שאנחנו כבר נוסעות…
  אמי ואני נוסעות בינואר הקרוב, עוד שבועיים.
  לאור מה שכתבת על חסימת כביש 1 מדרום למונטריי, האם מתאים בעונה זו ליסוע לפארק סקויה?

  תודה, נעמה

  1. הי נעמה,
   אפשר לבקר בפארק סקויה אבל לקחת בחשבון שהחלק של קינגס קניון סגור. בנוסף, הסקויות מכוסות בשלג. ביקור בפארק בגובה הסקויות מחייב הערכות מיוחדת, כולל שרשראות שלג, ניסיון בנהיגה בתנאי שלג וקרח (זה כביש מאד מפותל ולא טריביאלי גם בתנאים אידיאלים) וגמישות כי הכביש יסגר אחרי כל ירידת שלג ויפתח מחדש רק אחרי פינוי שלו. בקיצור, כנראה שלא מתאים 😉 במקום זה, אתם יכולים לנצל את הזמן לעוד יום במונטריי או סנטה קרוז. אם בא לכם טבע שונה קצת, יש את פארק לאומי פינקלס הסמוך. הוא לא בליגה של הפארקים של הסיירה נבאדה אבל יש בו מסלולים יפים בתצורות סלע מרשימות.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט