פארק לאומי ג'ושוע טרי, קליפורניה

פארק לאומי גדול זה ממוקם בסמוך לפאלם ספרינגס לא רחוק מלוס אנג'לס. זהו איזור מדברי, כשאת שטחו העצום של הפארק חולקים מדבר מוהאבי ומדבר קולורדו. הפארק קרוי על שמו של העץ היחודי למקום – עץ ג'ושוע שיש לו מראה מדברי יחודי, עד כדי דמיון לקקטוס מוזר. במקום יש "יערות" של עצי יהושוע כאלו, אבל הם מדבריים מאד באופיים. בפארק יש עוד סוגי עצים וקקטוסים במיקומים שונים בפארק. עוד מתאפיין הפארק בריכוזי סלעים בעלי צורות מעניינות, המהווים אטרקציה למטפסי סלעים.

פארק לאומי ג'ושוע טרי, קליפורניה

כמו בכל פארק לאומי, גם כאן יש מגוון פעילויות בהדרכת ריינג'רים, כולל סיורים מודרכים בחלקי הפארק השונים. בפארק יש גם תשעה קמפגראונדים בהם ניתן ללון באוהלים או קראוונים, אך מדובר בחניונים בסיסיים מאד, ללא מקלחות וללא חיבורים לקראוונים. שירותים ומים זורמים יש רק בשניים מהחניונים. לינה בתנאים טובים יותר ניתן למצוא רק בעיירות שמסביב לפארק: פאלם ספרינגס והעיירות הסמוכות לה מדרום, או העיירות 29 Palms ו-Joshua Tree הסמוכות לכניסות הצפוניות לפארק.

בפארק מגוון מסלולי טיול רגליים, חלקם קצרים למדי, וניתן לחוות אותו גם בביקור של כמה שעות. בין המסלולים, יש תריסר מסלולים קצרים יחסית ומשולטים, המתאימים לסיור לימודי עצמאי.

ביקור בפארק מתאים לנוסעים על כביש 10 מלוס אנג'לס או פאלם ספרינגס מזרחה, שם ניתן להכנס אליו מהכניסה הדרומית. כמו תמיד בפארקים לאומיים, כדאי להתייעץ עם הריינג'רים במרכז המבקרים לגבי מסלולים המתאימים לקבועי הזמן שלכם ולתנאי הפארק באותו היום.

לפוסט הזה יש 2 תגובות

 1. ליאת

  הי ענת,
  תודה על הבלוג המעולה, למדתי ממנו רבות.
  אנחנו מטיילים עם ילדה בת 11 בחודש אוקטובר עומדים לצאת מיוסמיטי לכיוון ג’ושוע טרי. האם לדעתך ריאלי לנהוג עם עצירות עד לג׳ושוע טרי או לעצור ללילה בדרך? אם ההמלצה היא לעצור, איפה לדעתך כדאי לעשות זאת?
  המון תודה

  1. ענת

   הי ליאת,
   עם הילדים שלנו עשינו נסיעות כאלו ביום אחד. אין יותר מדי מה להתעכב בדרך, מלבד עצירות לאוכל ותידלוקים. תדאגו למוזיקה, סרטים בטלפון/טאבלט ומה שנוח לה ותהנו מהדרך, לדעתי.

התגובות נעולות.