סולט ליייק סיטי, יוטה

העיר סולט לייק סיטי, הידועה בקרב המקומיים גם כסולט לייק או SLC, היא המרכז בן מאתיים אלף תושבים, של איזור אורבני גדול בו מרוכזת מרבית אוכלוסית יוטה. סולט לייק סיטי נוסדה בשנת 1847 על ידי המנהיג המורמוני בריגהם יאנג שהגיע למקום עם עשרות אלפים מחסידיו. כם כיום, העיר היא מרכז התנועה המורמונית (אם כי רק כמחצית מהתושבים הם מורמונים).

העיר אמנם שוכנת בסמוך לאגם השני במליחותו בעולם, אחרי ים המלח שלנו, אבל בין הבתים לגדת האגם יש הפרדה מסויימת. האקלים מוגדר כיבש למחצה. הקיץ ארוך ויבש והחורף ארוך גם הוא ומלווה בשלגים.

פארק היסטורי "זהו המקום" – This is the Place Heritage Park

פארק המשחזר את תקופת החלוצים המורמונים באיזור, באמצעות מבנים, תצוגות וגם מוזיאון חי, מופעל על ידי שחקנים. המוזיאון החי פועל רק בקיץ, אבל בשאר השנה יש פעילויות אחרות. זמני הפעילויות מתפרסמים באתר.

שעות כניסה: 09:00-17:00 – המחיר $10 למבוגר ו-$5 לילד
2601 E Sunnyside Ave
Salt Lake City, UT 84108
http://www.thisistheplace.org

מרכז המבקרים המורמוני והמקהלה המורמונית – Mormon Tabernacle Choir

מקהלה ידועה זו מופיעה בכנסית ענק בשם Tabernacle on Temple Square מדי יום ראשון בבוקר. כדי להאזין למופע, יש להיות ישובים בכנסיה עד השעה תשע ורבע בבוקר. ניתן גם להגיע לחזרות בימי חמישי בערב, אז המפגש פחות פורמלי, ניתן לצאת ולהכנס בזמן החזרה ואין צורך בלבוש חגיגי.

בסמוך, נמצא מרכז מבקרים ומוזיאון היסטורי המתעד את ההתיישבות המורמונית באיזור. יש בעיר עוד כמה מרכזים, גנים ומבנים בהם ניתן לבקר כדי ללמוד עוד על מורשת כנסייה זו.

http://www.mormontabernaclechoir.org/

מערות טימפנוגוס – Timpanogos Cave National Monument

מערכת של שלוש מערות נטיפים מרשימות, הכוללות תצורות יחודיות וחלקן צבעוניות. האתר סגור בחורף ונפתח בהתאם למזג האוויר, לרוב בסוף מאי.

מחיר הכניסה לאתר היא כמו לפארק לאומי, וחינם עם כרטיס הפארקים. הסיור בתוך המערות מודרך ועולה $7 למבוגר ו-$3-5 לילד.

http://www.nps.gov/tica/

מוזיאון ההיסטוריה של הטבע – Utah Museum of Natural History

המוזיאון נחשב למוזיאון מצוין לילדים.

http://umnh.utah.edu/home