מואב, יוטה

מואב היא עיירה קטנה ביוטה, השוכנת קרוב לפארק [[קניונלנדס]] ו[[פארק לאומי ארצ'ס]] ומהווה מרכז לתיירים הבאים לבקר את הפארקים, וכן לשוחרי ספורט אתגרי, בעיקר רכיבה על אופניים, בנופי המדבר הדרמטיים.

המבקרים בעיר מתמקדים לרוב בביקור בפארקים הלאומיים הסובבים אותה, אולם ישנן עוד פעילויות ואתרים באיזור ששווים ביקור –

נקודת הסוס המת – Dead Horse Point State Park

פארק שעיקר תהילתו על נקודת תצפית יפה מעל נהר הקולורדו. אגדות שונות כרוכות בשמו, שכולן מסתיימות בסוסים שמתים מצמא למעלה על הגדה, בעודם מביטים בעיניים כלות בנהר הקולורדו השוצף למטה. במקום יש קמפגראונד ושבילי הליכה ורכיבת אופניים מסודרים וכן מרכז מידע.

http://www.utah.com/stateparks/dead_horse.htm

אתרי ציורי קיר

איזור מואב משופע בציורי קיר של הילידים האינדיאנים הקדומים. חלקם נמצאים בפארק [[קניונלנדס]] וחלקם ב[[פארק לאומי ארצ'ס]], אבל יש רבים המצויים במקומות אחרים בסביבת מואב. הציורים מתחלקים לפטרוגליפים, אלו שנחקקו בסלע, ופיקטוגרפים, שצוירו על הסלע. הדף הבא מסביר על שני הסוגים ומכיל את רשימת האתרים בהם ניתן לראות את שניהם באיזור מואב –

http://www.discovermoab.com/rockart.htm

מוזיאון מואב

מוזיאון קטן הסוקר את תולדות מואב והאיזור, החל בנושאי גיאולוגיה ופלאנטולוגיה ועד להיסטוריה של ההתיישבות בעיירה.

שעות פתיחה בקיץ: שני-שישי 10:00-18:00. שבת 12:00-18:00

כניסה כנגד תרומה מומלצת של $5 לאדם או $10 למשפחה.

מוזיאון הסרטים של מואב

מוזיאון קטן שמתמחה בהצגת הסרטים והפרסומות שצולמו באיזור מואב, בעיקר באמצעות תמונות ועזרים. המוזיאון שוכן בתוך חוות הצוק האדום, שם יש גם לודג' ושירותי תיירות אחרים.

הכניסה חופשית ופתוח מדי יום.

http://www.redcliffslodge.com/museum/

הרי לה סאל ואגם וורנר

כמה עשרות מיילים דרומית למואב נמצא רכס הרי לה סאל ויער Manti-La Sal National Forest – הרים גבוהים, יערות אשוחים, נחלים זורמים ואפילו אגם – שונה מאד מהנוף המדברי של מואב. דרך נופית – La Sal Mountain Loop Road – מציעה מסלול מעגלי שיוצא וחוזר אל מואב ואורך כארבע שעות נסיעה.
http://www.discovermoab.com/la_sal_mountain_loop_road.htm

החור בסלע – Hole 'N the Rock

כשנים עשר מייל דרומית למואב, על כביש 191 נמצאת אטרקציית roadside קלאסית. החור בסלע הוא למעשה בית שנחפר בתוך הסלע האדום בעיקר במחצית הראשונה של המאה ה-20, כבית מגורים למשפחת קריסנטנסן. כיום המקום משמש כאטרקציה תיירותית, כשניתן לבקר בבית החצוב בסלע, בגן החיות הקטן הסמוך וכמובן בקיוסק ובחנות המזכרות.

הכניסה עולה $5 (ילדים בגילאי 5-10 $3.5 וילדים מתחת לגיל 5 בחינם)

http://theholeintherock.com/

רפטינג בנהר הקולורדו

נהר הקולורדו הוא מרכז לפעילויות ספורטיביות שונות. ניתן לעשות רפטינג קלאסי, בדרגות שונות של אשדים, נסיעה שקטה יותר בקייאק או בקאנו, נסיעה בסירת מנוע ועוד ועוד.

ההמלצה למשפחות היא לבלות חצי יום ברפטינג באיזור  Fisher Towers שנחשב רגוע מספיק ובטיחותי מאד. למי שרוצה שיט סוער ו/או ארוך יותר, יש שפע של אפשרויות שמשלבות לרוב את הקטע של פישר טאוארס עם קטעים סוערים יותר של הנהר.

מרבית המפעילים מציעים חבילה הכוללת הסעות ממואב וארוחות, בהתאם לאורך המסלול. ניתן גם לבחור במסלולים ארוכים של מספר ימים, הכוללים קמפינג על גדות הנהר בערב.

רשימת המפעילים הרשמית והמלאה במואב:

http://www.discovermoab.com/tour.htm

בנוסף, במיטב המסורת של ערים תיירותיות בנופים מדהימים, יש במואב שפע של פעילויות לתיירים – טרקטורונים, טיסה בכדור פורח, טיפוס הרים, צניחה חופשית, טיולי שטח בג'יפים ועוד ועוד.

האתר הרשמי לתיירות במואב