מסלולי הליכה מומלצים בפארק לאומי יוסמיטי בקליפורניה

בפארק לאומי יוסמיטי יש המון אפשרויות למסלולי הליכה באורכים שונים ובדרגות קושי שונות. באיזור עובר גם אחד משלושת שבילי ההליכה המפורסמים החוצים את ארה"ב מצפון לדרום, ה-Pacific Crest Trail.

בעמוד זה אתמקד במסלולים הרלבנטיים לנו – משפחה מטיילת שמחפשת מסלולים מגוונים ברמות שונות (עד 15 ק"מ אורך כולל ביום), כשעיקר השהות שלנו ביוסמיטי תהיה באיזור עמק יוסמיטי. המידע בעמוד זה לקוח מתוך עלוני הפארק, אתר הפארק והאתר:  yosemitehikes.com . מפות ומסלולים אפשר למצוא באתר זה, או כמובן במרכזי המידע של הפארק עצמו.

אם אתם נעזרים בדף הזה, אנא זיכרו שיש לבדוק תמיד מול הריינג'רים במקום לגבי כל מסלול ומסלול. מסלולים נסגרים לפעמים בהתראה קצרה וחשוב להתעדכן במרכז המבקרים.

כדי להכיר טוב יותר את האיזורים המצויינים בדף זה, כדאי לקרוא קודם את הפוסט על פארק לאומי יוסמיטי.

מסלולים קצרים בעמק יוסמיטי ממערב למזרח –

 1. מפל ההינומה – Bridalveil Fall – מסלול קל של חצי מייל, 20 דקות, היוצא ממגרש החנייה של המפל. (מומלץ).
 2. מפל יוסמיטי העליון אל קולומביה רוק – עלייה 300 מטר ומסלול של סה"כ שני מייל. המסלול יוצא מתחנה מס' 7 של השאטל.
 3. מפל יוסמיטי התחתון – מסלול של כמייל, היוצא מתחנה מס' 6 של השאטל. (מומלץ באביב).
 4. מירור לייק (אגם עונתי) – מסלול של סה"כ שני מייל, יוצא מתחנה מס' 17 של השאטל. (נחשב עמוס בגלל שהמסלול קל).
 5. גשר הולכי הרגל במפל וורנל – מסלול בדרגת קושי בינונית, באורך כמייל וחצי – יוצא מתחנה מס' 16 של השאטל.

מסלולים בינוניים וארוכים היוצאים מעמק יוסמיטי –

 1. The Mist Trail – מפלי ורנל ומפלי נבאדה – המסלול הכולל הוא מעגלי ואורכו 11 ק"מ והוא כולל גם את מפלי ורנאל וגם את נבאדה. ניתן לעשות מסלול קצר יותר שכולל רק את ורנאל.
 2. Sentinel Meadow & Cook's Meadow Loop – מסלול של כארבעה ק"מ באחו קוק ואחו סנטינל.

מסלולים באיזור גליישר פוינט

 1. עצירה בדרך וטיפוס קצר במדרגות לוושבורן פוינט (אורך השביל: 20 מדרגות).
 2. שביל גלשייר פוינט – מסלול קצר ומעגלי באורך מייל אל נקודת התצפית. ברובו נגיש לכסא גלגלים. פופולרי מאד ועמוס בהתאם בחודשי הקיץ.
 3. טאפט פוינט Taft Point – הליכה של קצת מעל 2.2 מייל מעגלי. הדרך עצמה לא מרשימה, אבל מובילה לאחת מנקודות התצפית המרשימות בגליישר פוינט.
 4. סנטינל דום – Sentinel Dome – מסלול 2.2 מייל מעגלי המטפס אל פסגת סלע סנטינל. מסלול לא מאד קשה, עם עלייה של כ-300 מטר.
 5. מסלול 4 המייל – טיפוס מהעמק אל גלשייר פוינט ברגל. מדובר בעלייה של כמעט אלף מטר, לאורך מסלול מזגזג של 4 מייל. השביל נוח למעבר, ופופולרי למדי, אבל העלייה קשה ולוקחת כמה שעות. הבעיה היא עם החזרה – אפשר כמובן לחזור ברגל, מה שמכפיל את אורך ההליכה ומאתגר את הברכיים. יש אוטובוסים שנוסעים בשעות קבועות בין העמק לגלשייר, כך שעקרונית, ניתן לעלות ולנסוע בחזרה באוטובוס. הבעיה היא שכרטיסים אפשר להזמין מראש רק לנסיעה בשני הכיוונים. הצטרפות בכיוון אחד, היא על בסיס מקום פנוי בלבד. הסיכוי הטוב ביותר למצוא מקום למספר אנשים בחזור, הוא לחזור עם האוטובוס הראשון של היום (שיש בו קבוצות שמגיעות לגליישר ויחזרו רק עם אוטובוסים מאוחרים יותר). מחיר הנסיעה לא זול – $25 למבוגר ו-$15 לילד. הנופים הטובים ביותר הם בחלקו העליון של השביל, לכן אפשר גם להגיע עם רכב לגליישר פוינט, ומשם לרדת מייל וחצי ולעלות אותם בחזרה.

מסלולים באיזור מריפוסה גרוב

 1. מסלול הסקויות במריפוסה גרוב – המסלול בין עצי הסקויה הידועים אורך כ-3.5 ק"מ ומוביל אותנו בין הסקויות הידועות, כולל הגריזלי הגדול.
 2. מסלול אחו ויוונה – Wawona Meadow – מסלול קל מעגלי באורך 3.5 מייל או 5 מייל באחו יפה.

מסלולים באיזור מעבר טיוגה

יש שפע של מסלולים באיזור זה, שאפשר לדגום בהם את החלק העליון של יוסמיטי. בחרתי מספר מצומצם יחסית. אפשר לבלות במקום גם שבוע של הליכות בטבע, כשדרך טיוגה פתוחה.

 1. נקודת אולמסטד – Olmsted Point  – נקודת תצפית יפה, על דרך טיוגה. מסלול קצר מהחניה אל הנקודה – כארבע מאות מטר הלוך ושוב.
 2. אגם טנאיה – Tenaya Lake – טנאיה נחשב לאגם היפה ביותר ביוסמיטי והמסלול שסובב אותו באורך 4 ק"מ. אין עלייה במהלך המסלול, אבל האיזור כולו בגובה של כשניים וחצי ק"מ.
 3. אגמי קת'ידרל – Cathedral Lakes – הליכה כוללת של כ-13 ק"מ הלוך ושוב (לא מעגלי), כדי לראות את שני האגמים, העליון והתחתון. אפשר גם לראות רק אחד מהם (שניהם בקצה המסלול, כל שלא חוסך הרבה הליכה). זהו חלק משביל ג'ון מויר.
 4. אחו טולום – Tolumne Meadows – מסלול קל ויפה, באורך של כשלושה ק"מ, באחו ירוק בו מתפתל נהר טולום. אין עליות, אבל המסלול בגובה של כ-2.5 ק"מ. אפשר אפילו לרוץ אותו, אם רגילים לגובה.
 5. אגמי גיילור – Gaylor Lakes – מסלול יפה באורך של כחמישה ק"מ (לא מעגלי) שעובר באגם גיילור התחתון ואגם גיילור העליון.

לפוסט הזה יש 6 תגובות

 1. נתן

  תודה רבה על הפרטים! זה בדיוק סוג המידע שחיפשתי!
  אני מגיע בעוד כשבועיים לפארק, ל3 לילות (חצי יום, יום מלא, ואז חצי יום נוסף). את הלינה בלילות אני עושה בלודג' שנמצא מחוץ לפארק, מרחק של שעה נסיעה מעמק יוסמיטי (לפי גוגל מפס) ואני עם רכב כדי להגיע לתוך הפארק מדי יום.
  בתור בחור ספורטיבי שנהנה להרגיש את הטבע ברגליים, מה היית ממליצה בזמן שיש לי? תודה רבה!

  1. ענת

   הי נתן,
   משהו כמו האף דום לא תוכל לעשות בהתראה קצרה כזאת (צריך אישורים חודשים מראש). אתה יכול לעשות מסלול שעולה מהעמק אל גליישר פוינט ובחזרה. או לעלות למפלי יוסמיטי העליונים ברגל. הבעיה היא שיש לך בעצם רק יום אחד מלא בפארק, כך שהרבה תלוי בקצב שלך (אלו מסלולים עם הרבה עלייה – למיטיבי לכת). שים לב למזג האוויר. יכול להיות מאד חם באוגוסט. מעבר לזה, היות ואתה בעצם לן מחוץ לפארק (וקצת חבל שכך), לא בטוח בכלל שביום הראשון וגם בשלישי תרצה להכנס לעמק. אני מניחה שבאחד מהם תבקר באיזור חורשת מריפוזה. בשני תצטרך להחליט לפי לוחות הזמנים וההעדפות. בהצלחה!

 2. ענת

  אנו זוג המגיעים באמצע אוגוסט סביבות שעה
  13.00 ולצערנו יש לנו רק עד למחרת בשעה 12.00.לנים האל פורטל.מעונינים גם בהליכות וגם ברכב.עיקר ההמלצות היו על מפלי ורנל,אגם המראה,המפלים הנמוכים,מפל ההינומה,טאנל ווין וגליישר פוינט.אני מבינה שלא ריאלי.מה ההמלצה?

  1. ענת

   הי ענת,
   מה שחשוב זה מה *אתם* רוצים לעשות. מציעה לכם לבדוק איזה מסלולי הליכה הכי מדברים עליכם ולבנות לעצמכם מסלול שיתאים לכם. אין לי דרך לעשות את זה בשבילכם 🙂 מה שאני מעדיפה לא בהכרח יהיה מה שאתם תעדיפו.
   כמה נקודות שכדאי לזכור –
   1. יכול להיות מאד חם באוגוסט בעמק. לשים לב לתחזית ולשמור על גמישות. שביל ארוך או תלול אולי פחות יתאים.
   2. יכולות להיות שריפות באוגוסט וגם זה יכול להשפיע על היכולת שלכם לטייל רגלית (בגלל העשן באוויר).
   3. תמיד כדאי לדבר עם הריינג'רים איך שמגיעים ולקבל המלצות במקום, שמתבססות על מידע עדכני, גם לגבי מזג האוויר וגם לגבי מצב השבילים והמפלים.
   4. נראה שבדקתם וחקרתם כבר – שזה מצוין – רק שימו לב שאתם באוגוסט ויתכן שמקומות יהיו יבשים כבר או כמעט יבשים. מירור לייק אולי בכלל לא יהיה שם. שוב, הריינג'רים יהיו אלו שיוכלו לתת לכם הערכות מדויקות לגבי יום הביקור, כשתגיעו לשם.
   בהצלחה!

 3. אורית

  האם יומיים בפארק סביר למטיילים רגילים (לא מיטיבי לכת) באמצע יוני?

  1. ענת

   הי אורית,
   כן, נשמע לי בסדר גמור. תוכלו להספיק לראות את המקומות העיקריים ולשלב טיול רגלי של כמה שעות.

התגובות נעולות.