רשימת המתקנים בפארק דיסנילנד, קליפורניה

הכנתי לנו את הרשימה לפני הביקור בשנת 2011. מקווה שתהיה לעזר גם לכם!

פארק דיסנילנד מחולק לשמונה איזורים – רשימה מלאה של המתקנים בכל אחד, כולל סרטונים ותמונות ניתן למצוא באתר הרשמי של דיסנילנד –

http://disneyland.disney.go.com/disneyland/

הנה רשימה כולל תיאור קצר בעברית נכון ל-2010, לפי איזורים. ברבים מהמתקנים הדגש הוא על "אנימטרוניקס" כלומר, מעין המחזה של נושא מסוים עם בובות נעות, הקרנות ושלל אפקטים, כשהקהל צופה בדרך כלל מתוך קרוניות נעות. מעבר למתקנים עצמם, כל איזור מעוצב להפליא, עד לפרטים הקטנים, ויש בו חנויות מזכרות, מסעדות ובתי קפה, כולם ברוח אותו איזור.

גם מתקנים שנשמעים בנאליים לכאורה, עשויים לקסום לילדים ולילדים ברוחם, בזכות האווירה והעיצוב היחודי.

בנוסף, לא לשכוח להקצות זמן בביקור למצעד – parade – ולהופעת הזיקוקים בלילה. לגבי לוחות הזמנים – יש לבדוק באתר הפארק לגבי התאריכים הספציפיים.

Main Street, U.S.A

זהו הרחוב הראשי אליו נכנסים הישר מהשער הראשי. באיזור זה יש חנויות ומסעדות ומעט מאד אטרקציות שוות.

The Disneyland Story presenting Great Moments with Mr. Lincoln הסיפור של דיסנילנד מציג רגעים גדולים עם מר לינקולן – מדובר בהנפשת אנימטרוניקס "קלאסית" של חייו של הנשיא לינקולן, כולל קטעים מנאום גטיסברג. לחובבי היסטוריה אמריקנית בלבד.

ארץ המחר – Tomorrow Land

Buzz Lightyear Astro Blasters באז לייטייר אסטרו בלאסטרס – קרוניות של ארבעה הנוסעים בהן כל אחד מקבל מעין אקדח לייזר. תוך כדי הנסיעה צריך לנסות ולצלוף במטרות שונות המופיעות במסלול. הכל בעיצוב באז שנות אור מהסרט צעצוע של סיפור.

Finding Nemo Submarine Voyage – מסע צוללות "לחפש את נמו" – אטרקציה פופולרית מאד. צוללות (צהובות כמובן!) שיורדות לסיבוב של רבע שעה מתחת לפני המים, כולל היתקלויות בסכנות שונות והרעדת הצוללת ב"פיצוץ"  מוקשים ימיים.

Space Mountain – ספייס מאונטיין או הר החלל – אחת הקלאסיקות של הפארק. מסע בקרונית בצורת טיל המתחיל עם "המראה" ועובר בשלל מראות גלקטיים. גובה מינימלי 102 ס"מ.

Astro Orbitor אסטרו אורביטור – דקה וחצי של סיבובים בקרוניות זוגיות מתוך עמוד קרוסלה. ניתן לשלוט בגובה הקרונית (קצת כמו מתקן הדמבו בלונה פארק, רק בגימור אה-לה-דיסני). ילדים בליווי מבוגר.

Autopia – אוטופיה – נסיעה במכונית בזוג, כשאחד נוהג, על מסלולים ארוכים למדי.  ילדים צריכים להיות לפחות בגובה של 82 ס"מ כדי לעלות וגם זאת בליווי מבוגר. רק מי שגובהו למעלה מ-132 יכול לעלות לבדו.

סרט תלת-מימד:  Captain EO Tribute בכיכובו של מייקל ג'קסון המנוח ובבימויו של לא אחר מפרנסיס קופולה והפקה של ג'ורג' לוקאס. הסרט הופסק לפני מספר שנים והוחזר ב-2010 בעקבות דרישת מעריציו של ג'קסון.

אינוביישנס – Innoventions – אטרקציה גדולה המשלבת תערוכות, הדגמות, משחקי מחשב והופעות – כולן מוקדשות לעדכוני מדע. המבנה כולו מסתובב והכניסה אליו חוויתית.

ארץ הפנטסיה –  Fantasyland

Peter Pan's Flight – מעופו של פיטר פן – למרבה ההפתעה, זו אחת האטרקציות הפופולריות בפארק. מדובר בעוד נסיעה דרך סיפור דיסני, הפעם פיטר פן. הקרוניות (עד 3 אנשים בכל אחת) תלויות על כבלים, עולות ויורדות ויוצרות אשליית ריחוף, תחילה מעל לונדון ואחר כך מעל סצנות שונות מתוך הסרט.

It's a Small World – זה עולם קטן – אחת האטרקציות המפורסמות ביותר של דיסני, אשר שיר הנושא שלה תורגם לאינסוף שפות (גם לעברית) ויש לו נטייה בעייתית להידבק לאוזן לכל היום, במיוחד אחרי שביליתם במתקן (לפחות, זהו ניסיוני האישי). השיר מתנגן במלוא עוזו כבר בתור ואחר כך במהלך הנסיעה בסירות במשך כמעט רבע שעה, בין סצנות מומחזות מרחבי העולם של בובות אנימטרוניקס צבעוניות שרות ורוקדות. השאירו את הציניות בחוץ, במיוחד בסצינת הסיום בה ילדי כל העולם רוקדים יחד והתמקדו בהתלהבות של הילדים האנושיים שאצלנו התרגשו עם כל מקום חדש שזיהו.

ההרפתקאות המפחידות של שלגיה – Snow White's Scary Adventures – קלאסיקה של מתקן, שעוצב ע"פ חזונו של וולט דיסני, ופועל בפארק מיום פתיחתו ב-1955. מסע בקרוניות בתוך סיפורה של שלגיה, עם המחשות ויזואליות של סצנות שונות מתוך העלילה, כולל של המכשפה הרעה (עלול להיות מפחיד לילדים קטנים).

Pinocchio's Daring Journey – מסעו של פינוקיו – שחזור עלילת הסרט בשילוב טכנולוגיות הולוגרפיות.

דמבו הפיל המעופף – Dumbo the Flying Elephant – קרוסלה עם קרוניות בצורת דמבו הפיל שאפשר להעלות ולהוריד – מיועד לילדים קטנים.

הנסיעה הפרועה של מר קרפד – Mr. Toad's Wild Ride –  מר קרפד מהספר "הרוח בערבי הנחל" נוהג במכונית הראשונה שלו והנוסעים מצטרפים אליו בנסיעה של שתי דקות מפותלות ופרועות.

Alice in Wonderland – אליס בארץ הפלאות – נסיעה ברכבת שעוברת בסצנות מתוך הספר והסרט גם מחוץ למבנה וגם בתוכו. ארבע דקות של הרפתקאה בתוך המחילה בה פוגשים את הדמויות השונות.

מסיבת התה המטורפת –  Mad Tea Party – אתם התה בתוך ספלים מעוצבים בהשראת אליס בארץ הפלאות המסתובבים מהר יותר ויותר בכמה כיוונים בו זמנית. עד חמישה יכולים לשבת בסבלספל אחד. לא לסובלים מסחרחורת/מחלת נסיעה.

הטירה של היפהפיה הנרדמת – Sleeping Beauty Castle – ביקור בטירתה של הנסיכה אורורה, לחובבי (חובבות?) הז'אנר הורוד. הסיור נעשה ברגל ועובר דרך סצנות שונות מהסרט.

הקרוסלה של המלך ארתור – King Arthur Carrousel – פשוט קרוסלה קלאסית, עם סוסים, עתיקה ויפה. אחד המתקנים הישנים ביותר בפארק ומתאים במיוחד לילדים קטנים.

Casey Jr. Circus Train – קייסי ג'וניור רכבת הקרקס – מתקן המיועד לילדים קטנים – נסיעה נינוחה ברכבת בין מינאטורות הלקוחות מסרטי דיסני המצויירים הקלאסיים באיזור המכונה ארץ הסיפורים storybook land.

Storybook Land Canal Boats – סירות התעלה של ארץ הסיפורים – הדרך השנייה בה ניתן לראות את איזור זה היא באמצעות שיט תעלות נינוח שאורך כשבע דקות. מתאים לילדים קטנים (בליווי הורים כמובן).

Pixie Hollow פיקסי הולו – ביתה של טינקר בל הפיה מהסרט פיטר פן. הכל מעוצב בגדלים הגורמים למבקרים (במיוחד הצעירים שבהם) לחוש שהצטמקו הצטרפו לטינקר בל וחברותיה. זה המקום לפגוש את הדמויות ולהצטלם איתן.

מזחלות השלג של המאטרהורן – Matterhorn Bobsleds – אחת האטרקציות היותר "אקסטרים" בחלק זה של הפארק, בה נוסעים ב"מזחלת שלג" דרך מנהרות ועיקולים במורד "הר המאטרהורן" השוויצרי. מגובה 89 ס"מ וילדים חייבים בליווי מבוגר.

Frontierland – ארץ המערב הפרוע

רכבת ההרים ביג ת'אנדר – Big Thunder Mountain Railroad – אכן, רכבת הרים, העוברת דרך נופי המערב הפרוע במסע דרך מכרה נטוש בלב ההר. גובה מינימלי נדרש הוא 102 ס"מ וילדים צריכים ליווי מבוגר.

האי של תום סויר ומאורת הפיראט – Pirate's Lair on Tom Sawyer Island – האי נמצא בלב אגם בתוך הפארק ומגיעים אליו בשיט קצר על גבי רפסודה. על האי, מסתובבים לבד ו"חוקרים" עד שמוצאים את הכניסה אל מאורת הפיראטים, שם נכנסים ועוברים במנהרות חשוכות (לפעמים מאד!) בין חדרי אוצרות וחדרי כלא (אל החדרים לא נכנסים, אלא מציצים פנימה דרך חלונות). חוויתי מאד בזכות העיצוב הנפלא של דיסני החל משלב הרפסודה.

דוכן יריות – Frontierland Shooting Exposition – במחיר של דולר אפשר להתאמן בקליעה בסגנון המערב הפרוע ברובים המופעלים על ידי קרני אינפרה-אדום.

סירת הנהר של מארק טווין –  Mark Twain Riverboat – שיט של כרבע שעה בספינת קיטור ענקית, באגם המקיף את האי של תום סויר. במהלך השיט ניתן להתפעל מהעיצוב ההיסטורי הן של הספינה עצמה על ארבעת (!) סיפוניה והן של הנופים מסביב.

ספינת המפרש קולומביה –  Sailing Ship Columbia – היא אופציה נוספת לשיט באגם. שחזור בגודל טבעי של ספינה תלת-תרנית, כולל תותחים, וגם כאן אפשר להנות מהספינה עצמה וכן מנופי השיט המעוצבים.

ארץ ההרפתקאות – Adventureland

איזור קטן יותר, בסמוך לכיכר ניו אורלינס.

בית העץ של טרזן – Tarzan's Treehouse – עץ ענק ועליו מבוך של מדרגות ומעברים, מוגנים ברשתות, המאפשרים לקטנים וגם לבינוניים לחקור את ביתו של טרזן, האוספים של ג'יין ועוד. עוד פינה מצויינת לתת להם להוציא אנרגיה ולהנות.

שיט בג'ונגל – Jungle Cruise – שיט של שבע דקות בספינה עם הדרכה מצחיקה וקצת מטורללת. בדרך רואים דמויות אנימטרוניקס של בעלי חיים וילידים בג'ונגל, כולל פילים, אריות וחיות נהר, כשהכל משולב בסיפור וקריאות המדריכ/ה.

אינדיאנה ג'ונס – Indiana Jones Adventure – אחת האטרקציות החדשות (יחסית) והקצת יותר אקסטימיות בפארק. הקרונית היא חלק ממסע אינדיאנה ג'ונס במכרות והנסיעה מהירה וקופצנית ומלווה בשלל אפקטים. ילדים בליווי מבוגרים בלבד.

חדר הטיקי – Enchanted Tiki Room – אחת הקלאסיקות של הפארק, בעלת מעמד איקוני בתרבות האמריקנית. לישראלים עלולה להיות קצת מוזרה… אחרי המתנה בחצר מעוצבת בסגנון הוואי, נכנסים להופעת אנימטרוניקס של תוכים מדברים ומזמרים, כשהלהיט הוא שיר הטיקי.

כיכר ניו אורלינס New Orleans Square

שודדי הקאריביים – Pirates of the Caribbean – אחד הלהיטים של הפארק. שיט בנהר תת קרקעי העובר דרך סצנות מהסרט שודדי הקאריביים, עם עיצובים מרהיבים ואפקטים מיוחדים. רגוע יחסית, אבל עשוי להפחיד ילדים קטנים מאד בסצנות הקרבות.

האחוזה רדופת הרוחות – Haunted Mansion – "רכבת השדים" של דיסנילנד (ויחי ההבדל הקטן). מסע באחוזה הרדופה, המשלב מעט הליכה ובעיקר נסיעה בקרוניות. בפנים שלל אפקטים של רוחות רפאים ואלמנטים מפחידים אחרים. בן החמש שלנו טען שלא היה מפחיד, אבל נצמד לאמא לאורך המסע. לשיקולכם – למי שמפחד מהחושך ומהסגנון, כדאי לוותר.

איזור החיות הקטנות – Critter Country

ספלאש מאונטיין – Splash Mountain – רכבת הרים המעוצבת כבולי עץ בנהר. יש מים, יש סיבובים ושינויי גובה ובהחלט אפשר להתרטב קצת. מתחת לגיל 8 יש צורך בליווי מבוגר אחראי.

הרפתקאותיו של פו הדוב – The Many Adventures of Winnie the Pooh– מסע צבעוני וקסום בהרפתקאותיו של פו הדוב, בקרוניות "מצופות דבש". אווירה פסיכדלית משהו, אבל הילדים נהנים והאטרקציה מיוחדת ולא מפחידה.

סירות הקאנו של דייבי קרוקט – Davy Crockett's Explorer Canoes – מופעלות במזג אוויר נאה ועוברות את הסיבוב באגם (אותו מסלול כמו הספינות הפועלות מאיזור פרונטירלנד). שני נציגי דיסני יושבים בקצוות ומשיטים את הקאנו האותנטי, אבל הנוסעים מוזמנים לסייע בעזרת המשוטים שלהם.

Mickey's Toontown טונטאון של מיקי

איזור שמתאים במיוחד לקטנטנים.

הבית של מיקי מאוס – Mickey's House
הבית של מיני – Minnie's House
המשחקיה של גופי – Goofy's Playhouse
הספינה של דונלד – Donald's Boat
הבית בעץ של צ'יפ ודייל – Chip 'n Dale's Treehouse

כל אלו דומים באופיים: סיור רגלי בתוך איזורי המחייה של הדמויות המצוירות. הכל מעוצב ויפה, וכאן גם ההזדמנות לפגוש את הדמויות הידועות ולהצטלם איתן למזכרת.

סיבוב במכונית של רוג'ר ראביט – Roger Rabbit's Car Toon Spin – נסיעה נחמדה שתתאים גם לגדולים יותר, דרך סצנות אנימטרוניקס מתוך הסרט רוג'ר ראביט.

רכבת הרים לקטנטנים – Gadget's Go Coaster – נסיעה מהירה (יחסית) עם פיתולים ושיפועים, אבל בגובה נמוך, בעיצובים הלקוחים מסרטי צ'יפ ודייל.

אמצעי התחבורה בפארק

הפארק אמנם גדול, אבל לטעמי, אין בעיה לחצות אותו ברגל שוב ושוב. למי שבכל זאת חשוב לחסוך הליכה, או שסתם רוצה להנות מנסיעה ברחבי דיסני (בתור אטרקציה), יש כמה אפשרויות:

Disneyland Railroad רכבת דיסנילנד – ידועה גם בכינוי DLLR רכבת היסטורית זו סובבת את הפארק וניתן להשתמש בה כאמצעי נסיעה או כמתקן בפני עצמו. הרכבת עוצרת גם במיקיס טונטאון, כיכר ניו אורלינס ועולם המחר.

רכבת המונורייל – Disneyland Monorail – רכבת יחסית מהירה המקיפה את הפארק תוך 13 דקות. התחנות נמצאות בטונטאון ובארץ המחר.

לפוסט הזה יש 4 תגובות

 1. oren

  שלום ענת,
  רצינו להתייעץ איתך בנוגע לפארק דיסני קליפורניה לקראת אמצע- סוף ספטמבר:
  לפי לוח השנה באתר דיסני, בתאריכים שבדקנו שעות הפתיחה של פארק דיסני הן 9:00-21:00 ושל דיסני אדוונצ'ר 9:00-20:00- יש לציין גם כי באותם תאריכים אין את מופעי הזיקוקים המיוחדים.

  מתלבטים האם להקדיש יום אחד עבור שני הפארקים (קניית כרטיס hopper)? האם לדעתך נספיק את שניהם ביום אחד? ראינו שאמור להיות פחות לחוץ בעונה הזו
  או ,
  האם שווה להקדיש יום שלם לכל פארק ולעשות יומיים ל 2 הפארקים של דיסני? (וזה יבוא על חשבון יום פחות בלוס אנג'לס / סן דייגו)

  רקע: זוג ללא ילדים

  תודה רבה

  1. ענת

   הי אורן, שאלה מעניינת. האמת שיש יתרונות וחסרונות לכל אופציה ואין כאן תשובה חד-משמעית. לדעתי, תעברו על רשימת המתקנים בשני הפארקים ותראו מה מאסט מבחינתכם ואם זה יכול להתכנס ליום אחד ולפי זה תחליטו. להספיק כל מתקן והופעה בשניהם נראה לי שקשה ביום אחד אבל גם אין סיבה לעשות את זה. יש מן הסתם מתקנים שפחות יעניינו אתכם. אז תעברו על הרשימה ותחליטו לפי זה. בהצלחה!

 2. פז

  איזה גובה מינימלי לכול המתקנים?

  1. ענת

   הי פז, זה משתנה ממתקן למתקן. יש כאלו גם בלי גובה מינימלי. תצטרכו לבדוק באתר הפארק לגבי כל אחד מהמתקנים.

התגובות נעולות.