פארק לאומי הגרנד קניון

הגרנד קניון נחשב בעיני רבים כאחד מפלאי תבל. נהר הקולורדו חרץ באיזור קניון בעומק של 1.6 ק"מ וברוחב ממוצע של 16 ק"מ באיזור הפארק. למעשה, אחד הדברים שמבקרים מתלוננים עליו לפעמים הוא שהקניון גדול כל כך שקשה לתפוס את גודלו העצום.

פארק לאומי הגרנד קניון
מבט אל הגרנד קניון מהגדה הדרומית

הביקור בגרנד קניון הוא למעשה ביקור בפארק לאומי הממוקם בפינה הצפון-מערבית של אריזונה, קרוב יחסית ליוטה ולנבאדה. ניתן לבקר בגדה הצפונית ובגדה הדרומית של הקניון, אולם שני האיזורים מרוחקים זה מזה ולא מתאימים לביקור באותו היום. רוב התיירים מבקרים רק באחד מהם וההמלצה היא לבקר דווקא בגדה הדרומית, לפחות בביקור הראשון בפארק. החלק של הפארק בגדה הדרומית נגיש יותר ועשיר יותר בתצוגות ונקודות תצפית.

 

סיור בגדה הדרומית של הגרנד קניון

מוזיאון Tusayan Museum & Ruins
מוזיאון Tusayan Museum & Ruins

כביש 64 עובר בפארק הגרנד קניון לאורך הגדה הדרומית. למגיעים מכיוון מזרח – לרוב מהעיירה פייג' באריזונה – מומלץ לעצור בנקודות הבאות –

 1. מרכז מבקרים Desert View
 2. מוזיאון Tusayan Museum & Ruins
 3. Grand View Point
 4. Grand Canyon Visitor Center – מרכז המבקרים הראשי של הפארק
 5. Grand Canyon Village – האיזור שליד מרכז המבקרים של הפארק ולמעשה, לב הפארק בגדה הדרומית. כאן תוכלו למצוא את המלונות של הפארק, מסעדות ועוד.
 6. Hopi Point – חלק פנימי יותר של הפארק, לא רחוק מהגרנד קניון וילג'.
 7. Hermits Rest – הנקודה המערבית ביותר לתצפית מהגדה הדרומית בתוך הפארק. מכאן תוכלו לחזור על עקבותיכם ולצאת דרך הגרנד קניון וילג' דרומה להמשך הנסיעה בכביש 64.

ניתן ללון בגרנד קניון וילג', או לצאת ללינה (לרוב זמינה וזולה יותר) בעיירות שמדרום לפארק, Tusayan או אפילו Williams או  Flagstaff.

סיור בגדה הצפונית של הגרנד קניון

מרכזי המבקרים בגדה הצפונית מעט פחות נגישים מאלו שבגדה הדרומית (מבחינת קרבתם לצירי תנועה ראשיים). הצד זה של הקניון גבוה הרבה יותר ולפיכך גם קר יותר והאיזור סגור למבקרים בחורף ונפתח רק בחודש מאי.

תצפיות מהגדה הצפונית ניתן לערוך משלוש נקודות, המרוחקות למדי זו מזו: Cape Royal, Point Imperial וכן Bright Angel Point, שם גם נמצא מרכז מבקרים וריכוז שירותים לתייר.

האם ניתן לרדת אל תוך הגרנד קניון?

בהחלט כן. אפשר גם לחצות את הגרנד קניון מגדה לגדה ברגל. מדובר במסלול מאומץ, שאפשר לעשות רק בין האביב לסתו (בחורף הגדה הצפונית מכוסה בשלג והכבישים ומרכזי המבקרים סגורים). בקיץ, חם מאד במסלול ונדרשת הערכות מיוחדת כדי לטייל בו בצורה בטוחה. רוב המטיילים מקדישים יומיים למסלול, כדי להמנע מהליכה בשעות החמות. חשוב מאד ללמוד את הנושא לפני שיוצאים למסלול, להתייעץ עם הריינג'רים ולהערך בהתאם.

האתר הרשמי של הפארק:

http://www.nps.gov/grca/index.htm

לפוסט הזה יש 8 תגובות

 1. תאיר

  היי
  האם יש אופציות לטיול בגרנד קניון שהוא לא רק נקודות תצפית ומרכזי מבקרים? הכוונה לטיול רגלי רציני יותר?

  1. ענת

   הי תאיר,
   כן, אפשר לעשות ממש טרק אל תחתית הקניון ובחזרה, כולל אפילו עליה לגדה השניה. זה דורש לשבת ולקרוא קצת על הטרק הזה. רוב האנשים עושים אותו ביומיים לפחות (או אפילו שלושה או ארבעה) בקבוצה מאורגנת כמו כאן. זה איזור פראי ואם עושים את זה לבד, חייבים להיות מוכנים מאד ולדעת למה נכנסים. כמובן, אפשר תמיד לרדת בטרייל לכמה שעות ולחזור. כמו כן, בין נקודות התצפית מקשר טרייל כך שאפשר גם ללכת בו.

 2. ליהי

  היי ענת,

  במידה ויוצאים מ-וגאס בבוקר, האם ניתן לטייל בשעות הצהריים בגרנד קניון (החלק הדרומי, במקומות שציינת) ולחזור ללינה ב-ווילאמס לפני שעות החשיכה? למחרת, אנו רוצים להמשיך לאנטילופ קניון.
  בנוסף, מה אורך המסלולים שציינת בחלק הדרומי? מהי דרגת הקושי שלהם? (ללא ירידה לקניון)

  תודה רבה!

  1. ענת

   הי ליהי,
   זו נסיעה של חמש שעות בערך. אם יוצאים בשמונה בבוקר, אפשר בהחלט לטייל בפארק בין שתיים לחמש נניח ולהגיע לויליאמס בזמן. תבדקו את שעות השקיעה בתאריכים שלכם כדי לראות כמה זמן יש לכם. לא שנורא כל כך לנסוע מהגרנד קניון לויליאמס בחשיכה (אם אין בעיות של ראיית לילה).
   המסלולים קלים כולם. זה בעצם לא כל כך מסלולים אלא נקודות תצפית. הולכים קצת לאורך טיילת אבל לא יותר מזה.

 3. ענת

  הבנתי. שאלת לגבי מקומות בדרך אז הנחתי שמדובר בטיול לגרנד קניון עצמו. אתם בעצם מדברים על מה שנקרא ה-Grand Canyon Skywalk. זו יוזמה של שבט אינדיאני מקומי שיש לגביה הרבה ביקורת. גם ביקורות המבקרים מעורבות. זה מקום קטן ויקר ולא בטוח ששווה שעתיים וחצי נסיעה לכל כיוון. מציעה לכם לקרוא ביקורות בטריפ אדוויזר ולהחליט.

 4. רויטל

  היי ענת,
  מדובר בנסיעה של שעתיים בלבד. הכוונה היא לתצפית ולא נסיעה לגרנד קניון עצמו.
  יש את ה-skywalk שזו מרפסת שממנה צופים על הגרנד קניון.
  אנחנו עם רכב כמובן
  תודה בכל אופן

 5. ענת

  הי רויטל, יש הרבה דברים שלא מוזכרים כאן באתר 😉 האם את מתכוונת לשכירת רכב ונסיעה בעצמכם, הלוך וחזור? אם כן, זו נסיעה מאד ארוכה של בערך חמש שעות לכל כיוון. מתאים רק למי שממש, אבל ממש, חייב לראות את הגרנד קניון ומוכן בשביל זה לשבת עשר שעות ברכב. מסעדות יש בפארק ובשלל העיירות בדרך.
  יש טיולים חד-יומיים מאורגנים מוגאס שבהם אוטובוס עושה את הנהיגה. זה עדיין סיפור די מייגע, לטעמי, לשבת כמעט כל היום באוטובוס בשביל שעה-שעתיים בפארק, אבל לשיקולכם. יש כאן רשימה של מפעילי סיורים כאלו, כולל ביקורות –
  https://www.tripadvisor.com/Attractions-g45963-Activities-c63-Las_Vegas_Nevada.html
  תהנו בוגאס! אם אתם רוצים רעיונות לטיולים אחרים מחוץ לעיר, יש כמה כאלו בפוסט הזה:
  https://gosite.co.il/westcoast/?p=9398

 6. רויטל

  היי ענת,
  אנחנו בלאס וגאס ורוצים לצאת לאיזור הגרנד קניון לטיול חד יומי. לא ראיתי באתר שלך איזכור לאפשרות הזו (או שפיספסתי?)
  האם מסלול כזה מומלץ? והאם ידוע לך אם יש מסעדות באיזור או בדרך לשם?
  תודה רבה וחג שמח

התגובות נעולות.