האפאצ'י טרייל, אריזונה

האפאצ'י טרייל – Apache Trail – הוא קטע מדרך 88 באריזונה, באורך של כשישים וארבעה ק"מ, המתפתל בין הרי סופרסטישן, ועובר בנופים מיוחדים, המשלבים מדבר, קקטוסים, ואגמים כחולים. ניתן לשלבו במסלול מעגלי בן כמאתיים ק"מ שמתחיל ומסתיים בעיירה Apache Junction, מזרחית לפיניקס, או פשוט לנסוע לאורך הכביש בין אפאצ'י ג'נקשן לסכר רוזבלט, ומשם להמשיך לעיירה גלוב (Globe).

הדרך עוברת במספר נקודות עניין המצויינות כאן ממערב למזרח (כלומר, אם מתחילים את הנסיעה באפאצ'י ג'נקשן ומסיימים אותה בגלוב):

עיר הרפאים גולדפילד

אתר משומר ומשוחזר הפעיל כיום כאטרקציה לתיירים. בימי שבת וראשון, בין שתים עשרה בצהריים לשעה ארבע, מדי שעה עגולה, יש קרבות אקדוחנים ברחוב הראשי. מלבד זאת, יש מוזיאונים, סלון (שם ניתן לאכול), פעילות חיפוש זהב, סיורים במכרות ונסיעה ברכבת מקומית.
שעות פתיחה: 10:00-17:00 – נמצא כ-4.5 מייל מתחילת הדרך.
4650 N. Mammoth Mine Road
Goldfield, Arizona 85219
http://www.goldfieldghosttown.com/

פארק ההולנדי האבוד – Lost Dutchman State Park

ההולנדי האבוד הוא שמו של מכרה זהב אגדי, החבוי בין הרי סופרסטישן. מגלה הזהב שטען כי מצא אותו, השאיר הוראות מעורפלות מאד כשמת לפני כמה שנה (עם כמה קילוגרמים של זהב מתחת למיטתו). מאז מחפשים אנשים מכל רחבי ארה"ב והעולם אחרי המכרה המיסתורי ורובם מתחילים את החיפושים כאן.
גם בלי סיפורי הזהב, יש כאן אוצר של נופי מדבר הרריים, עם מערכת שבילים מסודרת היטב. במקום מרכז מבקרים, בו ניתן ללמוד על האיזור, לרכוש מפות ולהשתתף בפעילויות (כלול במחיר הכניסה לפארק).
מקום המתאים מאד לטיולים רגליים, בכפוף למזג האוויר. ניתן גם לעשות קמפינג בפארק בקמפגראונד מסודר, כולל מקלחות, שירותים ועמדות ריקון לקראוונים.
דמי כניסה: $7 לרכב.
http://www.pr.state.az.us/parks/lodu/index.html

אגם קניון – Canyon Lake

אחד מכמה אגמים שנוצרו בעקבות סכירת נהר סולט- Salt River. ניתן להנות ממראה האגם לאורך הדרך, או לעצור לצידו. במקום מרינה פעילה, וניתן לשכור סירות בגדלים ומחירים שונים. ניתן גם ללון במקום בקמפגראונד.
http://www.canyonlakemarina.com/

טורטייה פלאט – Tortilla Flat

לא יותר משישה אזרחים גרים בעיירה הזו, כך שרוב הזמן רוב האוכלוסיה מורכב מתיירים… עיירת הזהב לשעבר, נרכשה בשלמותה על ידי אדם אחד בשם אלווין רוס, שיחד עם משפחתו מתחזק במקום מוזיאון קטן, מסעדה, חנות (המגישה גם גלידת סברס מקומית!) ואפילו סניף דואר אמיתי ופועל.
http://www.tortillaflataz.com/

אגם אפאצ'י

מטורטייה פלאט, ממשיכה הדרך בסדרה של פיתולים, כשבשלב מסויים היא הופכת לדרך עפר… ומגיעה לאגם אפאצ'י, גם שם ניתן לעצור ולהכנס למרינה. במקום אתר נופש, מסעדה וכמובן, נקודה להשכרת סירות.

סכר רוזוולט ואגם רוזוולט

כביש 88 מסתיים כאן ומתחבר לכביש 188. במקום נמצא אגם רוזוולט,והסכר שיצר אותו, סכר רוזוולט. זהו אחד מהסכרים הגבוהים בעולם, וכמייל וחצי מזרחית לו נמצא מרכז המבקרים של הסכר. האגם הוא מאגמי המדבריות הענקיים, בדומה ללייק פאואל ולייק מיד (שבנבאדה) וגם בו יש שלל פעילויות נופש.

אתר לאומי טונטו – Tonto National Monument

אתר בהנהלת ראשות הפארקים הלאומיים, המשמר מגורי סלע קדומים של השבטים המקומיים. בהיותו חלק ממערך הפארקים הלאומיים, יש במקום מרכז מבקרים וריינג'רים המקיימים סיורים ופעילויות אחרות.

פתוח מדי יום 08:00-17:00

http://www.nps.gov/tont/index.htm

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. itamar

    רק מציין שכ-5 מייל לאחר אגם האפאצ'י, הדרך הופכת לדרך כורכר לאורך של כ-10 מייל, לא פשוט לרכב משפחתי, אבל אם מתאמצים, הסכר והנופים בסוף מרשימים בהחלט!

    1. ענת

      תודה על החידוד! רק מזכירה שלפי חוזה שכירות הרכב, אסור לרדת לדרך כורכר. ברגע שעושים את זה, כל נזק אפשרי, גרירה וכד', עלינו…

כתיבת תגובה