אלסקה – רקע למטיילים

אלסקה היא המדינה הגדולה ביותר בארה"ב מבחינת שטח. גדולה יותר מטקסס ומקליפורניה ומשתרעת על פני יותר ממיליון וחצי קמ"ר. קו החוף המפורץ של אלסקה ארוך יותר מהחוף המערבי והמזרחי ביחד. יש בה את ההר הגבוה ביותר בצפון אמריקה (הר מקינלי, או הר דנאלי, בפארק לאומי דנאלי), את הפארק הלאומי הגדול ביותר בארה"ב (וורנגל סיינט אליאס). היא שוברת עוד שיאים רבים, בין היתר, אוכלוסיית הדובים החומים (ממשפחת הגריזלי) הגדולה בעולם למשל.

מה שאין הרבה באלסקה אלו הם תושבים. בכל אלסקה הענקית יש רק 700 אלף תושבים, מה שהופך אותה למדינה דלילת האוכלוסין ביותר בארה"ב. הסיבות העיקריות לכך הן ריחוקה הגיאוגרפי של אלסקה, העדר תשתיות מתאימות ובעיקר, מזג האוויר. אמנם באיזורי החוף, ובעיקר באיזור המעבר הפנימי בו שוכנת ג'ונו הבירה, החורף יחסית נסבל, ובג'ונו הטמפרטורות במשך היום עשויות אפילו לעלות מעל האפס בימים רבים, בשאר אלסקה ובעיקר בצפון, הקור עז מאד.

לפוסט הזה יש 2 תגובות

 1. רוני עמר

  היי ענת,

  אנחנו זוג מתכננים קרוז לאלסקה בספטמבר 2018 – קרוז 7 ימים מסיאטל
  רוצים להוסיף עוד 3 לילות וגאס
  + 3 לילות ניו יורק
  האם יש טיול מאורגן בוגאס לכמה ימים לטייל בסביבה?
  או שאת מציעה לטייל במקומות אחרים
  הנגישות שלנו היא טיסות ממקום למקום ללא רכב

  1. ענת

   הי רוני,
   קרוז לאלסקה נשמע לי נפלא. למה לא לחבר אותו עם טיול באלסקה? בהנחה שאתם מסיימים באנקורג', שזה יעד שדי קשה להגיע אליו, למה לא בכל זאת לשכור רכב לשבוע ולטייל קצת באלסקה עצמה? תוסיפו לכם יומיים לדנאלי, אולי אפילו יום בפיירבנקס ושלושה ימים באיזור פארק לאומי קנאי פיורדס ואנקורג' עצמה. יש המון דברים לעשות ולראות וזה איזורים יפהפיים שקשה להגיע אליהם בטיולים אחרים לארה"ב. נראה לי פיספוס לשלב את וגאס בטיול שהביא אתכם עד אנקורג'… אני בטוחה שיש גם טיולים מאורגנים באלסקה שיוצאים מאנקורג' אם לא בא לכם רכב. בוגאס אפשר למצוא טיולים בסביבה, אפילו לגרנד קניון. אין בעיה. אלו טיולים שיוצאים בבוקר מהמלון וחוזרים אליו בערב. אתם אפילו לא חייבים להזמין מראש, אפשר לשאול במלון ואני בטוחה שיהיו שפע הצעות.

התגובות נעולות.