17 טעויות נפוצות בתכנון טיול לארה"ב

תכנון טיול לארה"ב בפעם הראשונה עשוי להראות כמו משימה בלתי אפשרית. כל כך הרבה מקומות לראות ולבקר בהם, כל כך הרבה אטרקציות מדהימות, גם טבעיות וגם מעשה ידי אדם. לא סתם קוראים לה ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות! תכנון טיול לארצות הברית זה בהחלט אתגר של ממש!

כאן בבלוג אני מנסה לסייע לאנשים לתכנן טיולים מוצלחים לארה"ב. זה כולל הרבה מאד שאלות שעולות בתגובות ואני מנסה לענות עליהן ומאפשרות לי הצצה לדרך בה מטיילים עם קצת פחות ניסיון מנסים לתכנן את הטיול שלהם לארץ הענקית והמדהימה הזו.  הנה כמה מהטעויות הנפוצות שאני רואה בקרב מי שמתכנן על טיול לארה"ב (כולל הצעות לתיקון).

תכנון טיול ראשוני

1. לנסות להכניס את כל ארה"ב לטיול אחד

ארה"ב נתפסת לפעמים בתור ארץ אחת או מדינה אחת. טיול לצרפת, איטליה או ספרד אפשר לעשות בשלושה שבועות (גם זה בספק…), אז למה לא בארה"ב? כך קורה שאנשים שמתכננים טיול ראשון לארה"ב מציינים את רשימת היעדים הבאים: ניו יורק, פלורידה, מפלי הניאגרה, לאס וגאס, טקסס, ילוסטון, סן פרנסיסקו, לוס אנג'לס. אה, והגרנד קניון. כל מה שראינו בסרטים ובטלביזיה. מסגרת הטיול: שלושה שבועות. הריאליים יותר אומרים שהם מוכנים לשלב גם טיסות פנים.

אולי אם יש ברשותכם מטוס פרטי אפשר לעשות טיול נגיעות כזה. למרביתנו זה בלתי אפשרי וממש לא כדאי. המרחקים בין היעדים הם כאלו שמחייבים טיסות פנים, ולשלב שש או שבע טיסות פנים בשלושה שבועות, זה אומר לבלות שליש מהטיול בשדות תעופה ולתת לכל יעד יום עד יומיים. לא מספיק בכלל, במיוחד כשיש יעדים שגם טיסת פנים אחת אליהם לא תספיק, כמו ילוסטון למשל.

אי אפשר לבלוע את ארה"ב בטיול אחד של שלושה שבועות. גם לא בטיול אחד של שלושה חודשים, אגב. גם אם נשים בצד את אלסקה ואת הוואי, יש לכם 48 מדינות לכסות… לאט לאט.

2. לא לתת מספיק זמן לטיול במערב

בדרך לארה"ב אנחנו חוצים בטיסה את האוקיינוס האטלנטי. אם ממשיכים לחוף המערבי, טסים מעל שטח יבשתי בערך לאותו מרחק…. כלומר, המרחק בין ניו יורק ללוס אנג'לס, לא מאד שונה מהמרחק בין לונדון לניו יורק. ההגיון "לקפוץ" לשבוע לחוף המערבי בתוך טיול בחוף המזרחי, הגיוני כמו "לקפוץ" לניו יורק לשבוע במסגרת טיול באירופה. רק קצת פחות, כי במערב לא תרצו להיות רק בתוך עיר אחת אלא לטייל קצת מסביב… לטיול הקלאסי הנפוץ בדרום-מערב ארה"ב, קרי המשולש לוס אנג'לס-סן פרנסיסקו-לאס וגאס כדאי להקדיש שלושה שבועות לפחות. אם מוותרים על נגיעות של טבע ומתמקדים רק בערים עצמן, אפשר שבועיים. אבל חבל. טסתם, שילמתם, חטפתם ג'ט לג, לא תשארו עוד קצת?

3. להתעלם ממזג האוויר

בחלקים רבים מארה"ב יש מזג אוויר קיצוני, עם קור עז ומקפיא בחורף וחום אימים בקיץ.

טעות אופיינית לחופשת פסח היא לנסות לתכנן טיול באיזורים צפוניים והרריים. אצלנו, לפני פסח, כבר אפשר לעבור לשורטס וגופיות. "אצלם" ממש לא. אז לא, אי אפשר עדיין לטייל בילוסטון וברוקיז הקנדיים באפריל ולרוב גם לא במאי. גם אי אפשר לבקר במפלי הניאגרה במרץ. כלומר, אפשר, גם וגם וגם, אם אתם מחפשים טיול חורפי בטמפרטורות שיורדות מתחת לאפס בלילה ולפעמים גם ביום. כשאתם מתכננים טיול בארה"ב שמתחיל לפני יוני או נמשך אל תוך המחצית השנייה של ספטבר ואילך, בידקו מה מזג האוויר ביעד שלכם וקחו בחשבון כבישים שעדיין סגורים בגלל חסימות שלגים, למשל.

4. להזמין טיסות מראש לפני שיש תכנון מסלול

שינוי טיסות כרוך לרוב בתשלום לא מבוטל. מומלץ בחום להחליט קודם כל על המסלול, לקבל חוות דעת ממטיילים מנוסים, ורק כשסגורים לגמרי על המסלול, להזמין את הטיסות. אחרת תגלו שחסרים לכם בדיוק יומיים בשביל מקום שמאד חשוב לכם לראות, או שבכלל עדיף היה לכם בעונה הזו להתחיל או לסיים את המסלול בעיר אחרת.

5. להכנס להתחייבויות כספיות לפני שיש ויזה

אם האזרחות היחידה שלכם היא ישראלית, תצטרכו ויזה כדי לטייל בארה"ב. תהליך השגת הויזה אורך מספר שבועות ואין כל ערבות שאכן תקבלו אותה. קבוצות מסויימות, בעיקר צעירים אחרי צבא, נמצאות ב"סיכון מוגבר" לסירוב ויזה. לתכנן לפני קבלת הויזה אפשר, אבל אל תתחייבו על הוצאות גדולות שלא תוכלו לבטל. תודה לגולש צביקה על התוספת.

שלב ב' – בניית תכנית הטיול היומית – טעויות נפוצות

6. להכין תכנית עמוסה ליום הראשון

אל תבנו יותר מדי על היום הראשון לטיול, בפרט אם מדובר בטיול למערב. תגיעו אחרי טיסות ארוכות, עם ג'ט לג, ובמצב צבירה בעייתי, בלשון המעטה. קחו בחשבון שרוב הטסים פשוט קורסים למיטה עם ההגעה לחדר במלון ומתעוררים מוקדם מדי למחרת בבוקר, למרות כל הכוונות הטובות. תודה לאנשיםטובים מפורום למטייל על חידוד הנקודה. אני מוסיפה גם – אלא אם כן יש לכם ניסיון עם עצמכם במצב ג'ט לג, הניחו שבמשך הימים הראשונים לטיול לא תהיו במיטבכם. אל תתכננו ימים עמוסים מדי.

7. להתעלם מחגים ומועדים, וסופי שבוע

בחגים האמריקאים צפויים עומסים באטרקציות התיירותיות וכן עלולים להיות פקקים משמעותיים מאד בנקודות מסויימות. גם סופי שבוע, בפרט בזמן חופשות בית הספר, עלולים להשפיע על העומסים. עומס במבקרים הוא לא בהכרח מה שמוכר לנו מישראל. ככלל, האמריקאים מנומסים וחביבים יותר ובפארקים הלאומיים לרוב לא מורגש עומס במסלולי טיול רגליים. לא כל סופ"ש או חג חייב בהכרח להשפיע על התכניות שלכם, אבל תבדקו מראש ותשאלו אם אתם לא בטוחים. (תודה לאנשיםטובים על התוספת!)

8. לא לחשב נכון את זמני הנסיעות בין נקודה לנקודה

יש מי שמציץ במפה, ומנסה "להעריך בעין" לפי מה שרגילים לו בארץ. התוצאה עלולה להיות תכנית לפיה יוצאים בבוקר מסן פרנסיסקו, מטיילים במשך היום ביוסמיטי ואז נוסעים דרך כביש 1 ללוס אנג'לס. הבעיה היחידה היא שמדובר בפועל בסדר גודל של 24 שעות נהיגה בסה"כ. לא באמת מתאים ליום אחד וגם לא ליומיים או שלושה.

בעיה אחרת היא בחישוב זמנים לפי גוגל מפס. הזמנים המשוערים בגוגל מפס, או תכנות דומות, רלבנטיים לנסיעה במקסימום המהירות המותרת, בלי התברברויות בדרך, בלי פקקים או עומסי תנועה, בלי עצירות לתדלוק, אוכל, קפה או תצפיות. בפועל, צריך להוסיף ה-20% לזמן הנסיעה, מה שעלול בהחלט להשפיע על התכניות שלכם לאותו היום.

9. לחשוש מנסיעות ארוכות

ארה"ב גדולה. ממש גדולה. זו בעיה במיוחד במערב ארה"ב, בה המרחקים בין ערים הופכים משמעותיים מאד. בין סן פרנסיסקו ללוס אנג'לס יש לפחות שש-שבע שעות נסיעה. בין לוס אנג'לס ללאס וגאס, יש חמש-שש שעות נסיעה. לא צריך לחשוש מהנסיעות האלו. הנהיגה בארה"ב קלה יותר מאשר בישראל ולרובנו, הרכב השכור, עם הקרוז קונטרול ושאר הפינוקים, נוח יותר מאשר הרכב הביתי בישראל. עם קצת מוזיקה, צידנית עם שתייה קרה, סבלנות ונינוחות, אפשר אפילו להנות מהנסיעה הארוכה (אפילו עם ילדים!). אין טעם לפצל נסיעות כאלו ליותר מיום אחד, אלא אם כן באמת יש לכם מה לעשות בדרך. לעצור ללינה בבארסטו, כדי להמנע מנסיעה של חמש שעות בין לוס אנג'לס, ללאס וגאס, זה פיספוס של יום טיול.

מחפשים לשכור רכב? אני ממליצה על סוכנות RentalCars. שכרתי דרכם בכל הטיולים הארוכים שלנו ואני מרוצה מאד מרמת הרכבים, רמת השירות ובעיקר, מהמחיר. הם נתנו לי תמיד את המחירים הטובים ביותר (בדקתי!). המחיר הנמוך איפשר לנו לשכור מיניואן מפנק בכל טיול, מה שהפך את הנסיעות הארוכות לקלות במיוחד.

תוכלו לקרוא כאן עוד דברים שכתבתי על שכירת רכב בארה"ב, כולל טיפים לנסיעות ארוכות

10. לא לחשוש מנסיעות ארוכות

כן, אני יודעת, כרגע המלצתי לא לחשוש מנסיעות ארוכות. אז יש בכל זאת מצבים בהם צריך לחשוב טוב אם רוצים לנסוע נסיעה ארוכה מאד. למשל, אחרי נחיתה מטיסה מישראל, לא מומלץ לעלות על רכב ולנסוע 5-6 שעות. זה פשוט פחות בטיחותי, בהתחשב בג'ט לג ובעייפות הכללית. כמו כן, לא כדאי לתכנן נסיעה מאד ארוכה אם יש חשש להגיע לקטע דרך של נסיעת הרים מפותלת ומאתגרת בשעות החשיכה.

11. לא לחשב את "הזמנים האפורים" בטיול

מתוך ניסיון לדחוס כמה שיותר פעילויות ואתרים בתכנית טיול, נוצרת לפעמים תכנית טיול שרק מלקרוא אותה אפשר להתעייף…. מה שהמתכננים שכחו הוא לקחת בחשבון את הזמנים "האפורים" בטיול. אלו יכולים לכלול ארוחות, קניות בסופר, כביסה, סידורי טלפוניה ועוד. מומלץ גם לשלב זמן לנשום מדי פעם. ככל שהטיול ארוך יותר, מומלץ לשלב יותר זמן מנוחה.

12. להקצות יותר מדי זמן לנקודות שהן תצפית בלבד בגלל שהן ידועות

יש מקומות יפים שניתן וצריך לטייל בהם לעומק. כשמדובר בפארק של טבע, יש מקומות עם מסלולים שמוסיפים המון לחווית המקום. למשל, בפארק זאיון, חבל לראות את הפארק רק מחלונות השאטל שתסעו בו. כדאי מאד לעצור וללכת ברגל בכמה נקודות בפארק ויש שם לא מעט מסלולים יפים ומסודרים. לעומת זאת, בגרנד קניון, אלא אם כן בכוונתכם לעשות טרק למיטיבי לכת, סביר להניח שתסתפקו במספר עצירות לתצפית ואולי ביקור במרכז המבקרים. למרות שהגרנד קניון הוא מהמקומות המפורסמים ביותר בעולם, מרבית המבקרים ממצים את הביקור בו במספר שעות. איך יודעים? שואלים כאן בבלוג!

13. לתכנן תכנית מקובעת, בלי חלופות

תכנית טובה היא בסיס לשינויים. מזג אוויר, כבישים סגורים, שביתות, בעיות ברכב או חלילה בעיות בריאות… הכל יכול לקרות. הכירו את התכנית שלכם ואת הגמישות שלה. הכינו תכנית עם חלופות ועם תעדוף פנימי לכל יום.

14. לתכנן מסלול מפורט ומקובע מדי בפארק לאומי

בהמשך לסעיף הקודם, דגשים לפארק לאומי: חשוב להכיר את הפארק הלאומי שתסעו אליו, ללמוד את המסלולים השונים ולראות מה מתאים לכם ומה לא. זה בהחלט עוזר להכין תכנית כזו. יחד עם זאת, חשוב לשמור על גמישות בביצוע. מאד חשוב לגשת להתייעץ עם הריינג'רים בתחנת המידע עם ההגעה לפארק. במהלך טיולינו בפארקים לאומיים נתקלנו בכבישים ושבילים סגורים (באופן לא מתוכנן) משלל סיבות: שלג פתאומי, שטפונות, שריפות, תקיפות דובים, גשרים שהתמוטטו, תאונות דרכים ועוד. תמיד חשוב לבדוק מראש ולהיות מוכנים לשנות תכניות.

15. להזמין מראש לינות ללא אפשרות ביטול

חשוב להשאיר מקום לגמישות, בפרט במערב. להזמין לינות מראש זה בסדר, וגם חשוב במקומות מסוימים, אבל ודאו שניתן לבטל או להזיז את הלינות, רצוי עד ליום הלינה עצמה, ללא תשלום קנסות. זה הסטנדרט ברוב המקומות, למעט בדילים מסויימים שהם ללא אפשרות ביטול.
למה כדאי גמישות? כי אם יש לכם מרחק של 4-5 שעות נסיעה ליעד, ומישהו לא מרגיש טוב, או סתם מתעייפים, רצוי להשאיר את האפשרות לעצור ללינה בדרך ולהתקשר לבטל את ההזמנה. בנוסף, תכניות יכולות להשתנות, ממש לפני הטיול ואפילו במהלכו מאלף ואחת סיבות. אישית, אני מזמינה מלונות באתר כמו בוקינג.קום, עם אפשרות ביטול. נוח לי לעבוד מול אתר אחד שמרכז את ההזמנות ואני גם יודעת שיש לי "גב" למקרה שתהיינה בעיות מול מלון ספציפי.

אם אתם גם מחפשים מלון דרך בוקינג, אשמח אם תשתמשו בתיבת החיפוש הזו, או בקישורים האחרים אליהם ברחבי הבלוג. כך אני מקבלת עמלה קטנה על ההזמנה שלכם (ולכם זה לא עולה כלום!)


Booking.com

16. להשאיר מקום לטעויות בהזנת כתובות ב-GPS

בהכנת תכנית הטיול הקפידו להכין מראש את כתובות היעדים השונים. שימו לב טוב טוב לאיות ולשם המלא של הרחוב. הגולש רב הניסיון reuben13 מוסיף שלאותו שם עיקרי יכולות להיות, באותה העיר, סיומות שונות כגון lane, street, ave, drive, circle ועוד. כל אחד מאלו עשוי להיות יעד שונה לחלוטין שקיים באותה העיר. שימו לב גם לאותיות N, S, W, E שיכולות להיות מצורפות לכתובת. התעלמות מהן עלולה להביא אתכם למקום אחר לגמרי. אנשיםטובים מוסיף שצריך לשים לב לתעתיק המקורי של השם באנגלית, ולא לנסות "לתרגם בחזרה" ממה שקראתם בעברית.

17. להניח שיש קליטת סלולר ואינטרנט בכל מקום

בישראל יש כיסוי סלולרי כמעט מלא בכל מקום. אפשר להיות על הר בגליל או בנגב ולדבר או לגלוש בסלולרי. ניווט? וויז, כמובן. בארה"ב המצב שונה. כיסוי סלולרי ובפרט כיסוי דאטה מוגבל בין הערים. לספקיות הסלולר השונות יש איזורי כיסוי שונים, בתדרים ורשתות שונות. בפרט במערב הפתוח, אל תבנו על קשר סלולרי רציף, וודאי שלא על קליטה דאטה בסמארטפונים.

לפוסט הזה יש 519 תגובות

 1. יוסי מלכה

  הי.מתכנן טיול אוגוסט הבא אני ואישתי בגליאי 40+.מבקש טיפים לבניית המסלול.לא מכיר כלל את ארצות הברית.מתכנן טיול של כשבועיים וחצי.רוצה לשלב גם השכרת רכב לחוף המערבי.האם כדאי גם לנגוס קצת ממקסיקו?

  1. ענת

   הי יוסי,
   שבועיים וחצי זה פרק זמן קצר לארה"ב, בפרט למערב ארה"ב. לדרום-מערב בלבד צריך להקדיש שלושה עד ארבעה שבועות. הנה המסלול הקלאסי לדרום-מערב ארה"ב (לא מומלץ לנסות לדחוס אותו). לדעתי, שילוב של מקסיקו פשוט דורש עוד זמן מעבר לכך. קחו בחשבון שאי אפשר פשוט לחצות את הגבול עם רכב שכור, אם לזו הכוונה. מקסיקו זה שילוב שמצריך טיסות והתארגנות למסלול בהתאם.

 2. רוני

  שלום ענת,
  בחגים אני מתכננת לנסוע עם חבר שלי לטיול של 17 ימים לצד המזרחי של ארצות הברית.
  אנחנו רוצים לבקר בניו יורק, מיאמי, אורלנדו ובנוסף רוצים לשלב בטיול גם את קובה (הבנתי שהטיסות לשם מאוד זולות וזה קרוב למיאמי)
  עבור שנינו זה הטיול הראשון לארצות הברית ושנינו באופי מעדיפים טבע על פני עיר באופן כללי.
  א. מכיוון שהאזור שאליו אנו נוסעים כולל בעיקר נופים עירוניים (חוץ מקובה), איך היית ממליצה לנו לשלב טבע בתוכו?
  ב. האם אפשר יהיה להסתדר בלי רכב ורק עם טיסות במקומות שציינתי?
  ג. האם היית ממליצה לנו לוותר על אורלנדו בגלל בעיית הזמנים?

  תודה רבה,
  רוני

  1. ענת

   הי רוני,
   אין לכם הרבה זמן. בתור התחלה, הייתי מוותרת על קובה שכבודה במקומה מונח ומגיע לה טיול בזכות עצמה. לגבי פלורידה – ספטמבר ואוקטובר זה תקופת הוריקנים (תבדקו, יש מצב שגם בקובה). בין ההוריקנים אפשר לטייל, אבל זה סיכון מבחינת תכנון הטיול. מה שהייתי עושה במקומכם זה מתמקדת בצפון-מזרח ארה"ב. אוקטובר זו תקופה נפלאה לאיזור הזה, כך שתוכלו להתחיל בכמה ימים בעיר ניו יורק ואז לקחת רכב ולצאת לטבע של צפון-מזרח ארה"ב. מציעה לכם להתרשם מהמסלול לצפון-מזרח ארה"ב כאן. כמו שתראו, זה מסלול של 21 יום, כך שבכל מקרה תצטרכו לקצר – לא יחסר לכם מה לעשות.
   מבחינת רכב, אפשר להסתדר בניו יורק בלי רכב, אבל ברגע שיוצאים מהעיר, חייבים רכב. גם בפלורידה – אם תחליטו לנסוע לשם בכל זאת – תצטרכו רכב. טיול נעים!

 3. אביחי

  היי ענת.
  אני מעוניין לטייל חצי שנה ברחבי ארהב יחד עם זוגתי. רציתי לשאול כמה דברים.
  א. אפשר לקנות רכב בארהב בסביבות ה600 דולר ולשים בו מזרנים ולנהוג איתו את כל ארהב ולישון בלילה?
  ב. אפשר לעבור עם האוטו שקונים למקסיקו?
  ג. מה הפרוצדורה של קניית רכב?
  ד. כמה זמן הטיול דורש אם אני רוצה להיות בכל אזור שבוע בערך?

  1. ענת

   הי אביחי,
   א. לדעתי לא. רכב בשש מאות דולר יהיה רכב ישן וכנראה בלי מנוע. אתה מוזמן לבדוק באתר כמו autotrader.com. בכל ארה"ב לא מצאתי בו רכב בסכום כזה. הסכום המינימלי היה $750 וזה רכב אחד בכל ארה"ב… עם 300,000 ק"מ עליו. מן הסתם, עם סיכונים לתקלות מכאניות מכאן ועד הודעה חדשה. ממש לא רכב שאתה רוצה לנסוע איתו מרחקים, נכון? וגם זה יעלה לך בעצם יותר, כי המחירים שם לא כוללים מיסים, אגרת רישוי וכד'. הסכום הריאלי המינימלי, לדעתי, צריך להיות בסביבות $5000 וגם אז תצטרך לחפש המון עד שתמצא משהו מספיק אמין.
   וזו הנקודה הבאה: זה יכול לקחת זמן למצוא רכב ולעשות את הרישומים למיניהם. בכל סטייט בארה"ב יש דרישות שונות מבחינת רישום הרכב ואתה חייב לוודא היטב שבכלל תוכל לקנות רכב ביעד שלך. אם יש לך קרובי משפחה בארה"ב שיכולים לקנות ולמכור בשבילך, זה יעזור.
   לגבי לינה – ברוב הערים בארה"ב אסור לישון ברכב. זה נכון גם מחוץ לעיר הרבה פעמים. גם בהרבה פארקים אסור לישון ברכב רגיל. אולי לא תמיד יתפסו, אבל אם כן, לך תדע על איזה שוטר ועל איזה שופט אתה נופל. מה שצעירים עושים לפעמים זה לקנות ואן, ואז להתקין וילונות שמאפשרים לישון ברכב בצורה שלא בולטת כלפי חוץ. היות וזה גם ככה לא תמיד חוקי, אני אישית לא הייתי עושה את זה.
   ב. אפשר לעבור עם רכב שלך למקסיקו. קח בחשבון שיש ביטוח (חובה ומקיף, כמו בארץ) ויכולות להיות הגבלות של חברת הביטוח.
   ג. כאמור, משתנה ממדינה למדינה בתוך ארה"ב. תלוי גם אם אתה קונה מבנאדם פרטי או מדילרשיפ. בסוכנות, יוכלו לחסוך לך חלק מהבירוקרטיה אבל יש לזה עלות כספית.
   ד. תלוי בהגדרה "כל איזור". בין חצי שנה לעשר שנים ככה 😉

 4. נרדה

  שלום ענת
  אני ואחותי מתכננות טיול פארקים בחודש אפריל מאי
  רוצות להתחיל בסאן פרנסיסקו ולסיים בלאס ווגאס
  מעוניינות לבקר ביוסמיטי,גרנד,ציון,ברייס וארצס.
  אשמח לשמוע ממך מה המסלול העדיף וכמה זמן להיות בכל מקום ובדרך (יש רק נהג אחד)
  תודה רבה

 5. איילון

  היי,
  אני וחבר מתגייסים במרץ ואנחנו רוצים לעשות טיול של חודש לפחות בארה"ב. הבעיה שלנו היא דרך ההתניידות, תוכלי להמליץ לנו על יעדים שנוכל להתנייד בהם עם תחבורה ציבורית בלבד וכדאי לטייל בהם מבחינת מזג האוויר בחודש ינואר? תודה

  1. ענת

   הי איילון,
   אני מניחה שויזה כבר יש? אם אין, אז זה השלב הראשון. לפני קבלת ויזה אין טעם להתעמק בתכנונים.
   חודש ינואר בעייתי מאד ברוב היעדים, בפרט בחוף המזרחי, שם יש תשתית תחבורה טובה יחסית בערים הגדולות. הייתי מציעה לכם לבחון לעומק את פלורידה, ולחלופין, אופציה של לוס אנג'לס-סן פרנסיסקו, לאס וגאס. ממליצה בחום להוסיף לפחות חלק של הטיול שיהיה טיול מאורגן מחוץ לערים. יש כאלו שמיועדים לצעירים ובינואר אולי תמצאו משהו נחמד לאריזונה.

 6. יעל

  הי ענת
  אנחנו נוסעות 3 בנות ( בגיל 18) לניו יורק להיות בצוות של קמפ בהרים . אנחנו באות שבוע וחצי לפני הקמפ והולכת להתארח אצל משפחה של אחת הבנות בבוראפרק וכן אנחנו נשארות לעוד שבוע שם אחרי הקמפ
  אני יודעת שזה לא הרבה זמן בשביל לטייל כמו שצריך אבל בכל אופן אשמח אם תוכלי לתת לנו עזרה וטיפים איפה כדאי לנו לטייל באזור ניו יורק עם התניידות בתחבורה ציבורית כמעט לגמרי ואם יש לנו אפילו זמן לנסוע עם קבוצת טיולים למפלי הניאגרה
  תודה רבה❤

  1. ענת

   הי יעל,
   בניו יורק עצמה קל מאד לטייל בתחבורה ציבורית. בשבוע תספיקו בערך רק לטייל כמה ימים בניו יורק ואולי לשלב טיול ביעד נוסף. יש המון טיולים מאורגנים למפלי הניאגרה, אז פשוט חפשו בגוגל ותמצאו את מה שמתאים לכן, עם ההמלצות המתאימות. קחו בחשבון שזה לוקח יממה עד יומיים, בכפוף לטיול שתבחרו. אם להקדיש יומיים מהשבוע לכך או לטייל בעיר עוד, זו לגמרי הבחירה שלכן. תלוי במה תרצו לעשות – הצגות, שופינג, מוזיאונים ועד כמה תרצו עוד לראות טבע אחרי הקמפ בהרים. אין לי כל כך מה להוסיף מעבר לזה. תהנו!

 7. יוסי

  אשמח לדעת כמה אנשים במקסימום מותר לנסוע ברכב בארצות הברית עם הרישיון הרגיל שלנו

  1. ענת

   הי יוסי,
   למיטב ידיעתי, עד 12 איש אבל תבדוק את זה מול חברת ההשכרה ספציפית שלא תהיינה הפתעות.

 8. אירית

  הי ענת. תודה על כל המידע. אנחנו 2 מבוגרים שנוסעים לעשרה ימים לניו יורק 19-29 ליולי. פעם ראשונה. סגרנו 5 לילות ראשונים והלילה האחרון במלון בניו יורק שם תחבור אלי חברה אמריקאית שתבלה ותטייל איתנו . נותרו לנו עוד 4 לילות ואנחנו מתלבטים לאיזה כיוון לנסוע . הבנתי שמפלי הניאגרה זה טיול של יומיים. האם יש מה לראות בניו ג'רזי?

  1. ענת

   הי אירית,
   אמריקאים קוראים לניו ג'רסי בית השחי של אמריקה 😉 בסופו של דבר, יש מה לראות בכל מקום, אבל אין ספק שבארבעה ימים בקיץ, עדיף לטייל צפונה ולכיוון ההרים. מפלי הניאגרה ואיזור אגמי האצבעות שבדרך ימלאו לכם בכיף ארבעה ימים. ממליצה לך להציץ כאן בתכנית הטיול לצפון-מזרח ארה"ב כדי לקבל רעיונות.

 9. שאולי

  הי ענת
  תודה על 18 הטיפים
  אנחנו משפחה של זוג ו5 ילדים חלקם בוגרים.
  אנחנו מתכוונים להגיע בפסח 2020 לניו יורק ולאחר שבוע לשכור קראוון לכיוון אורלנדו.
  אנחנו מקצים לכך שבוע – מה דעתך? המטרה להגיע לאורלנדו לאלר שבוע כאמור ולבלות שבוע נוסף באורלנדן – מיאמי וחזרה לארץ – סה"כ כשלושה שבועות.
  אנחנו מנסים לשלב את הקראון כחויה וגם כדי לעבור את הדרך לאורלנדו.
  מה דעתך? האם מנסיונך (אם קיים בתחום הקראוון..) הדבר ישים?
  שוב תודה,
  שאולי

  1. ענת

   הי שאולי,
   מעולם לא נסענו בקראוון אבל התעמקתי מאד בנושא. גם מי שמנוסה בקראוון, אומר שזה מתאים לסדר גודל של שלושה שבועות ולא פחות. קחו בחשבון שמאבדים יום בלקיחה ולפחות חצי יום בהחזרה. במיוחד למי שלא מנוסה בזה. לשבוע, לדעתי עדיף פשוט לשכור רכב מאד גדול (מסוג שברולט סברבן או פורד אקספדישן ולנסוע בכיף עם עצירות בדרך). תהנו!

 10. יניב

  היי ענת,
  תודה ענקית על האתר המדהים ולא פחות מהתשובות לשאלות שעולות פה, מרתק.
  אני נוסע לבקר חבר טוב בבסן פרנסיסקו, יש לנו חמישה ימים לטיול מעגלי.
  חשבתי לחלק כך:
  1. נסיעה ללוס אנגלס – להעביר את הנסיעה בכייף ולבלות בל.א
  2. להנות בל.א ואטרקציות
  3.נסיעה ללאס וגאס ולבלות שם.
  4. יום בלאס וגאס.
  5. נסיעה חזרה לסאן פרנסיסקו.
  איפה את ממליצה לעצור בדרך (בין היעדים במשלוש, עצירה של מקסימום שלוש שעות)
  לצערי אין לי אפשרות ליותר זמן בטיול.
  תודה שוב
  יניב

  1. ענת

   הי יניב,
   ימי הנסיעה בין לבין הם ארוכים מאד. לדעתי תהיו יותר זמן ברכב מאשר בבילויים. זה אפשרי, אבל עמוס בטירוף. בודאי שאין לכם זמן לעצירות בין היעדים. הרבה יותר הגיוני לטייל באיזור סן פרנסיסקו עצמה, מונטריי, צפון כביש 1, סנטה קרוז ומקסימום להגיע לאל.איי. ובחזרה. מציעה לכם לבדוק בגוגל מפס זמני נסיעה, להוסיף עשרים למה שאתם מקבלים, להוסיף פקקים בלוס אנג'לס שיכולים לקחת עוד שעתיים-שלוש ואז להחליט.

 11. יגאל קדוש

  שלום ענת
  אנחנו 2 משפחות עם ילדים – אנחנו כבר פעם שלישית בארהב היינו בניו יורק והאזור ואורלנדו והאזור המשפחה השניה פעם הראשונה בארהב היינו רוצים עזרה בתכנון ורעיונות לטיול זה שנוכל לראות ולחוות גם טבע נוף וגם עיר וקניות.
  אנחנו מגיעים ללוס אנגלס באמצע נובמבר( 15 לנובמבר עד 4 דצמבר) נוחתים בלוס אנגלס –
  התכנון שלנו הוא לוס אנגלס – סן פרנסניקו -לאס וגאס וחוזרים שוב מלוס אנגלס
  האם יש לך מסלול טוב להגיע ליעדים אלו שכוללים בדרך גם טיולי טבע קלים ? בדרך ממקום למקום ? מקומות שאפשר לרדת מהדרך הראשית לכמה שעות ואז להמשיך בנסיעה ?
  האם זה זמן טוב להגיע ליוסימיטי ? מה המרחק ?
  גם ביקור בכל הסן למינהן (דיאגו) לא מכירה את כולם -מצריכים יום לכל אחד או אפשרי לשלב כמה יעדים כאלה ביחד ?
  כמובן שאנחנו כוללים את יונברסל סטדיו ודיסני בלוס אנגלס בימים הראשונים שאנחנו שם
  נשמח לכל עזרה אפשרית בתכנון הטיול תודה רבה אורית

  1. ענת

   הי אורית ויגאל,
   מציעה לכם להציץ בתכנית הטיול לדרום-מערב ארה"ב. זה בדיוק מה שאתם מחפשיםקחו בחשבון שצריך מינימום שלושה שבועות בשביל המסלול, ורצוי קצת יותר. סן דייגו דורש עוד כמה ימים. יוסמיטי כבר קצת קר מדי בשביל המסלול, וקחו בחשבון שהמעבר בין לאס וגאס ליוסמיטי בצד המזרחי יהיה סגור בגלל שלגים. בהצלחה!

 12. טליה

  היי,
  בעלי ואני מתכננים ירח דבש בסוף יולי- חודש עד חודש וחצי.
  התכנון הוא ניו יורק, וגאס, סן דייגו ואורלנו (פארקים).
  ** אנחנו פחות בעניין של פארקים לאומיים.
  חשבנו גם על אופציה להוסיף את הוואי כי אנחנו מעוניינים גם היעד של בטן גב ולהבנתי מקסיקו/ מיאמי לא מומלצות בחודשים האלו.
  אשמח להמלצתך איך כדאי לתכנן את הטיול, איפה להתחיל ואיפה רצוי להשכיר רכב.
  תודה רבה!!

  1. ענת

   הי טליה,
   נראה שיש לנו טעם הפוך כמעט בטיולים 😉 לא חושבת שאוכל לסייע במקרה הזה. לא רק שאתם קופצים ממקום למקום ביבשת במקום להעמיק ולחוות אותם, את שואלת לגבי הוספת יעד שנמצא במרחק למעלה מעשר שעות טיסה מהחוף המזרחי בשביל לעשות בטן/גב. אישית, בשביל בטן גב הייתי נוסעת לנתניה, מקסימום לאילת. לא רואה טעם בטיסות כל כך ארוכות, כולל עלות כספית וג'ט לג, בשביל חוף ים. אבל כאמור, נראה לי שהטעם שלנו שונה מהותית. בטוחה תהנו בכל מקרה.

   אם תשנו את דעתכם ותחליטו לעשות טיול רוד טריפ כדי לחוות את ארה"ב יותר לעומק, הטיול הקלאסי לדרום-מערב יכול להתאים מאד לחודש. לזה תוכלו להוסיף גם את ניו יורק.
   נקודה אחרונה – לא יודעת מי אמר לכם לגבי מיאמי, אבל היא לא שונה מהותית מאורלנדו מבחינת האקלים. בכל המקומות שתהיו בהם, למעט סן דייגו בערך, יהיה מאד חם ביולי-אוגוסט. במזרח יהיה חם ולח (בפלורידה יהיה חם וגשום) ובוגאס יהיה חם ויבש.

 13. אביק

  שלום ענת
  אנחנו זוג בני 50, פעם ראשונה בארה"ב אבל מנוסים בטיולים.
  מתכננים לנסוע מתחילת אוקטובר לשבועיים.
  היינו רוצים להיות בניו יורק לאחר מכן לטוס ללאס וגאס ולחזור בטיסה לארץ מלאס וגאס.
  מה מסלול הטיול שאת ממליצה שישלב גם ערים וגם טבע?
  תודה

  1. ענת

   הי אביק,
   בעיני לאס וגאס לא כזה להיט אבל בכל מקרה, ודאי שלא יעד ששווה שבשבילו לטוס לקצה השני של היבשת. מדגישה את "בעיני". זה כמו לטוס לטייל באירלנד ואז לשלב עיר ביוון. אין קשר גיאוגרפי. אפשרי, אבל בפרק זמן של שבועיים, לדעתי מיותר להכניס את הטיסות האלו והג'ט לג. תשמרו את וגאס לטיול כמו שצריך למערב ארה"ב (שכדאי להקדיש לפחות שלושה שבועות מלאים).
   יתרה מכך, אוקטובר היא תקופה מעולה לטיול בצפון-מזרח ארה"ב היות וזו תקופת צבעי השלכת. מציעה לכם לבנות לכם מסלול טיול טבע וערים יפה על בסיס המסלול לצפון-מזרח ארה"ב כאן. בהצלחה!

 14. איתי

  היי ענת

  אני והבת זוג מתכננים טיול למזרח ארה"ב בספטמבר–אוקטובר למשך חודש, אנחנו רוצים לבקר בניו יורק, וושינגטון, מפלי הניאגרה מהצד הקנדי, מיאמי וגם להגיע לרפובליקה הדומיניקנית, אני יודע שזה בקצוות שונים, האם יש דרך מומלצת להגיע לכל היעדים הללו באותו הטיול עם מינימום נסיעות מיותרות? הרצון הוא לסיים ביעד שקיימת ממנו טיסה נוחה לארץ

  תודה מראש אנחנו נעזרים הרבה בבלוג

  1. ענת

   הי איתי,
   אני לא מכירה דרך להגיע ברכב שכור מארה"ב לרפובליקה הדומיניקנית. אי אפשר להוציא רכבים שכורים מארה"ב, למעט לקנדה וגם אז רוב חברות ההשכרה דורשות שתחזיר את הרכב בארה"ב.
   לעניות דעתי, בחודש חבל לנסוע אפילו למיאמי. אתם על שיא עונת ההוריקנים וגם אם לא תיפלו על הוריקן אמיתי, זה יהיה מאד גשום וסוער. יש כל כך הרבה מה לעשות בצפון-מזרח ארה"ב וקנדה וזו העונה הכי נהדרת לאיזור. הייתי בונה מסלול מעמיק, שכולל את קוויבק (צפון-מזרח קנדה), נובה סקוטיה וניו ברונסוויק ומעמיק בצפון-מזרח ארה"ב, כולל האפאלצ'ים, ההרים הלבנים, האדירונדאקס, בוסטון, מיין… תאמין לי שחודש זה מעט מדי. מציעה לך להתרשם ממסלול הטיול לצפון-מזרח כאן וגם לקרוא קצת על טיולי שלכת בארה"ב.

 15. אופיר סופר

  היי ענת !
  אני וחבר שלי (23) מתכננים טיול במערב ארצות הברית בין סוף אוגוסט לתחילת אוקטובר (יכולים להקצות עד 40 יום לטיול).
  רצינו לשלב גם בטיולאת היעדים הבאים – סן פרנסיסקו – יוסימיטי – עליה לכיוון מפלי שושנה וילוסטון – נסיעה לאזור האתרים בגרנד קניון (פייג, ציון, ברייס) דרך סולט סיטי לייק – לאס וגאס – לוס אנגלס.
  האם לדעתך נצליח לעשות את כל המסלול בזמן הזה עם מנוחה ולא רק ריצות בין אתר לאתר ?
  תודה רבה על כל העזרה, הבלוג ממש עזר לנו בתכנון ההתחלתי !
  אופיר

  1. ענת

   הי אופיר,
   כיוון שאתם בתכנון התחלתי ומפאת הגיל, אז רק נזכיר את עניין הויזה (השלב הראשון בכל העניין) ועלויות השכרת הרכב לנהגים מתחת לגיל 25. מציעה לכם לברר כדי שלא תהיינה הפתעות בהמשך.
   אתם לא הראשונים שרוצים לעשות מסלול כזה, אז כתבתי עליו כאן. כמו שתראו, הוא בהחלט מתכנס לארבעים יום בלי קושי.

 16. שורש ברקאי

  היי ענת,
  ראשית, המון תודה על האתר הנפלא שמספק מידע רב ומכסה המון.

  אנחנו זוג שמתכנן לטוס באוגוסט לראשונה לצפון מזרח ארה"ב (לכ-3 שבועות), מעוניינים להתחיל בניו יורק.
  האישה פחות בעניין של לקחת רכב ולגלות עולם. אז ראיתי באחד השאלות שהמלצת על טיולים מודרכים,
  ובאמת חיפשתי וראיתי שיש כזה גם של ישראלים, טיול של שבוע שמכסה לא מעט מקומות.
  השאלה אם זה משהו שיכול להעשיר את הטיול לדעתך? או שכבר עדיף לגלות מקומות בדרך אחרת..
  זה אומר בעצם ששבוע אנחנו הולכים עם כל המזוודות איתם כי זה לינה שהם דואגים לנו וכו', אשמח לדעתך בנושא.

  ואחרי טיול כזה, לאן היית ממליצה להמשיך משם? אנחנו אנשים אורבניים פחות טבע 🙂

  תודה וחג שמח

  1. ענת

   הי שורש,
   במזרח ארה"ב יש הרבה ערים מעניינות. וושינגטון די.סי. ובוסטון הן החשובות יותר. גם פילדלפיה ובולטימור שוות ביקור. לגבי טיול מאורגן, אין לי ניסיון אישי עם זה. אנחנו מטיילים עצמאית וזה נחמד ונעים לנו. יש מי שמעדיפים טיולים מאורגנים ואז יש ספקטרום מאד רחב של סוגים (ובהתאם, מחירים). אין לי המלצות מעבר לכך. בהצלחה!

 17. רחל

  היי ענת שלום ותודה על הבלוג המיוחד והמעניין, הוא עוזר לי הרבה
  אני ובעלי מתכננים טיול לארה"ב באורך שח כ 3 שבועות עד חודש ביוני-יולי,
  היעדים העיקריים שלנו הם ניו יורק- להרגיש קצת אמריקה הגדולה, קניות , שופינג, מסעדות וכו'
  שבוע נוסף יהיה בנוי על בסיס ניידות לכוון מפלי הניאגרה ובדרך וושינגטון DC והרשי, וחזרה לניו יורק,
  ומשם טיסה פנימית למיאמי לשבוע חופש כולל פארק אורלנדו יומיים,
  רציתי להתייעץ לגבי המסלול מבחינת מזג אויר, מבחינת הגיון ומבחינת טיול מומלץ,
  אשמח לשמוע את דעתך בעניין
  נ.ב. אנחנו זוג שאוהב גם חופש אמיתי, זאת אומרת לא טירוף של הספקים אלא עצירה ורגיעה בין היתר

  1. ענת

   הי רחל,
   אני שמחה שהבלוג עוזר. האמת שביולי אישית הייתי לגמרי מוותרת על פלורידה. חם ומהביל גם בצפון החוף המזרחי ובפלורידה זה אפילו קשה יותר (וגם יורד גשם טרופי לקינוח). לו אני במקומכם, הייתי מתמקדת בצפון-מזרח ארה"ב לפי המסלול הזה. וגם שם, קחו בחשבון שבערים הגדולות, בפרט ניו יורק וושינגטון די.סי. יכול להיות מאד חם ולח.

 18. אלמוג

  היי ענת,
  אנחנו לפני ריח דבש לארה"ב למשך חודש,
  רציני לדעת כמה זה קריטי ושווה לקחת משהו שיתכנן את הטיול שלנו (כי זה לא זול כלל) או לעשות זאת לבד,
  תודה מראש,
  אלמוג

  1. ענת

   הי אלמוג,
   שאלה טובה. מאד תלוי בכם, בכמה פרמטרים –
   1. עד כמה אתם רוצים תכנון טיול מדויק מראש (יש אנשים שהם ספונטניים יותר).
   2. עד כמה יש לכם זמן וקשב לתכנן בעצמכם?
   3. מה התקציב מבחינתכם לנושא.
   בעיקרון, אתם יכולים לבחור בתכנית טיול כאן מהאתר או מאחד מספרי הטיולים. לא יודעת אם זה מספיק מדוייק לרמת התכנון שאתם רוצים. הייתי מתחילה משם ורואה איך מסתדרים.

 19. סרגיו

  ענת שלום
  בני בן ה 20 מגיע לביקור ראשון לניו ג"רסי.
  איזה מקומות מרכזים בארצות הברית אפשר לבקר (נגיעות) ב 9 ימים משבת 23.3 ?
  רכבת ? (רכב יש)
  תודה מראש
  סרגיו

  1. ענת

   הי סרגיו, בעיקרון, ניו ג'רסי קרובה מאד לניו יורק. אפשר גם לבקר בוושינגטון די.סי., פילדלפיה ואם רוצים אפשר אפילו להגיע לבוסטון והכל נגיש בתחבורה ציבורית. הכי פשוט, לחפש בגוגל מפות דרך הגעה בתחבורה ציבורית מנקודה לנקודה. אם הוא ירצה לצאת קצת לטבע, למשל לטייל במדינת פנסילבניה, כדאי יהיה לשכור רכב. לערים, עדיף תחבורה ציבורית.

 20. דנה

  שלום ענת.
  הבלוג ממש מעולה, תודה רבה על המידע הרחב.
  אנחנו משפחה של חמש נפשות, זוג + שלוש בנות בגילאי 16 עד 7. האם אפשר להזמין חדר אחד רגיל (שמוגדר במלון ל 2 מבוגרים + שני ילדים) ולהסתדר, או שזה לא מקובל בארה"ב.
  תודה, דנה.

  1. ענת

   הי דנה, אני שמחה שאת נהנית מהבלוג.
   שאלה מצוינת והתשובה היא שצריך להתקשר ולברר מראש. קודם כל, יש חדרים קטנים שאין בהם מקום לאדם חמישי (במיוחד במוטל 6 למיניהם). שנית, יש ענייני ביטוח שלא מאפשרים הכנסה של אדם חמישי. במעמד קבלת החדר, תחתמו בדרך כלל על כך שאתם רק ארבעה בחדר והאמריקאים לוקחים הצהרות כאלו ברצינות.
   מה שכדאי לכם לעשות זה לחפש מראש family suite ואם אתם לא מוצאים דרך להזמין, להרים טלפון למלון ולדבר איתם. יש כאלו חדרים, לפעמים מדובר בזוג חדרים צמודים, וזה מה שכדאי לכם לקחת.

 21. עדי

  היי ענת –

  אנחנו מעונינים לטוס לטיול בת מצווה לא ארוך מדי, עם שתי בנותינו ( 12 ו 15) לארה"ב.
  בגלל שאשתי מורה, מוגבלים לחופשות בתי הספר ובגלל חום ועומס תיירים, מעדיפים לוותר על יולי-אוגוסט.
  חשבנו על סוכות שזה 10-11 ימים. מתחיל ב 1 באוקטובר (2020..)
  האם קר מדי למפלי הניאגרה ?
  הבסיס והפעילות העיקרית של הגדולה לפחות זה קניות בגרזי גרדן וניו יורק (היינו לפני שנתים) – אז ניו יורק צריכה להיות חלק מהתוכנית, מניח ש 4 ימים יספיקו.
  חשבנו לשלב עם אורלנו.. היינו בכל הפארקים באירופה ודי מיצינו.. האם עדין מדובר בחוויה אחרת ? האם נהנה מהעיר מעבר לפארקים שלה ?
  מה המלצתך ?
  תודה רבה מראש

  1. ענת

   הי עדי,
   זו תקופה מעולה לאיזור צפון-מזרח בעיקר בזכות צבעי השלכת. הייתי לגמרי מוותרת על פלורידה (שם זו עונת ההוריקאנים) ועושה חלק ממסלול צפון-מזרח ארה"ב בדגש על צבעי השלכת.

 22. דפנה

  ענת שלום ,
  בעלי ואני טסים לניו יורק ביולי ל-12 יום (כולל טיסות).
  מעוניינים לבלות בניו יורק (היינו בה שבוע עם הילדים לפני 8 שנים) ולשלב גם וושינגטון יום-יומיים.
  חושבים לנסוע למפלי הניאגרה – הלוך ברכב וחזור בטיסה . מתלבטים אם אפשר להספיק יום בבוסטון.
  מה דעתך? איך כדאי לתכנן את הזמן ומה להספיק?

  1. ענת

   הי דפנה,
   הכל תלוי בהעדפות שלכם. אישית, הייתי מחברת את הנסיעה מחוץ לעיר לתחילת הטיול או לסופו, כך שתוכלו את הרכב לקחת מיד בשדה, או לחלופין להחזיר בשדה ולעלות לטיסה. לא רואה סיבה לחזור בטיסה מהמפלים, אלא אם כן זה מתחבר לכם לטיסה טובה יותר לארץ. תבדקו אם אין עלות להחזרה בבפאלו של רכב שנלקח בניו יורק.
   לו אני במקומכם, הייתי עושה 4 ימים מלאים בניו יורק ואז שוכרת רכב לסיבוב שכולל את בוסטון, ההרים הלבנים, מפלי הניאגרה, האדירונדאקס ואגמי האצבעות. זה יקח משהו כמו שבוע ותסיימו בניו יורק להחזיר את הרכב בשדה ולעלות לטיסה. זה אומר בלי וושינגטון די.סי. הפעם, אבל עם טיול רכוב באיזורים היפים של צפון-מזרח. הסיבה העיקרית היא שבערים די חם ביולי ונראה לי נעים יותר לצאת לטבע ולהרים.
   לחלופין, אפשר לעשות טיול בלי שכירת רכב. כמה ימים בניו יורק, תחבורה ציבורית לבוסטון ואז 2-3 ימים שם ולסיים בכמה ימים בוושינגטון די.סי. אפשר גם לשלב יום בפילדלפיה. את מפלי הניאגרה אפשר גם לעשות בטיסות פנים או בטיול מאורגן שיוצא ושב לניו יורק.
   אין כאן נכון או לא נכון. רק קחו בחשבון שחם ולח מאד באיזורים האלו ביולי. תציצו גם במסלול לצפון-מזרח ותראו אם יש משהו שמדבר אליכם.

 23. עמיחי

  שלום
  ראשית , תודה על הסיוע ! בני לומד בפורטלס, ניו מקסיקו . ברצוני לבקר אצלו ולשלב טיול בת מצווה לאחות הצעירה. נהיה 3 איש. חשבנו לשלב ביקור משפחתי בין כשלושה- ארבעה ימים בניו מקסיקו ולהמשיך לכיוון לוס אנג'לס, סן פרנסיסקו בכללי. סך הכל ב-15 אולי 16 יום.
  האם זה הגיוני ונכון לעבור מניו מקסיקו לחוף המערבי או שנכון להתמקד באזור ניו מקסיקו והסביבה ?
  תודה

  1. ענת

   הי עמיחי, לא ציינת עונה. בקיץ באיזורים האלו מאד חם ובחורף יכול להיות מאד קר, אז צריך לקחת את זה בחשבון. פורטלס ממש קרובה לטקסס, אז מדובר על מרחק של שלושה ימי נסיעה כדי להגיע לסן פרנסיסקו. יהיה לכם גם דמי החזר בלוקיישן אחר של כמה מאות דולרים. אפשרי, אבל השאלה היא האם זה הניצול הנכון שלכם לטיול, כמשפחה. אפשר לגמרי לטייל באיזורים הקרובים יותר, בעיקר לטיול של טבע. מסלול אפשרי בתנאי שאתם נוסעים בקיץ יכלול את צפון ניו מקסיקו, דרום-מערב קולורדו ודרום-מזרח יוטה. אם אתם בחורף, תוכלו לנסוע לבקר בדרום ניו מקסיקו ובאריזונה השכנה. לא חסר מה לראות ולעשות אבל תלוי בעונה ובאופי הטיול שמעניין לכם. לחלופין, אפשר לטוס מפורטלס ללוס אנג'לס ולטייל בקליפורניה.

 24. עדיה

  ענת שלום,
  קודם כל, תודה על הכתיבה וההמלצות. הן עוזרות מאוד!

  בעלי ואני בני 32, מעוניינים לטוס בפעם הראשונה לארה"ב.
  חשבנו לקיים סוג של רוד טריפ עם וואן, אפילו לישון בו. לא טיול יקר במיוחד (אבל גם לא לישון באכסניות)
  אנו אוהבים טבע וגם את העיר.
  טיול כבן שבועיים וחצי באפריל, בדיוק לתקופה של פסח.
  הייתי שמחה להמלצות, מה כדאי לעשות ואיך?
  בנוסף, אני שומרת כשרות (חמץ וכדומה..) מאמינה שזה לא פשוט להעביר את חו"ל בצורה זו.
  בכל זאת, הייתי רוצה לדעת האם יש אלטרנטיבות נוספות/חלופיות שניתן להסתדר (אחרי הכל זה ארה"ב.. יש בה הכל)
  אשמח לעזרתך
  עדיה

  1. ענת

   הי עדיה,
   אני שמחה לשמוע שהבלוג עוזר. ראשית, שימו לב שלא בכל מקום מותר לישון ברכב בארה"ב. אלא אם כן תסתוו היטב, אתם עלולים לשמוע נקישות של שוטר אמריקאי בשתיים לפנות בוקר שמבקש מכם לפנות את האיזור. זה לא טריביאלי כל כך, שלא לדבר על נגישות לשירותים, מקלחת וכד'. שווה לשקול דברים כמו קאוצ'סרפינג או קמפינג (שאז אתם יכולים לישון ברכב, אבל בקמפגראונד מסודר עם שירותים/מקלחת ורשות להיות בו בתשלום), וכמובן, יש בסופו של דבר גם מלונות לא יקרים בכלל. אם מתכננים נכון ולנים מחוץ לערים הגדולות רוב הזמן, ולא בשיא העונה, אפשר להגיע ללינות זולות מאד (בסביבות החמישים דולר ללילה). ואן סטנדרטי הוא גם קצת קטן לטעמי מכדי לישון בו בנוחות, אלא אם כן אתם נמוכים במיוחד. אחרת, תצטרכו לשכור משהו כמו שברולט סאברבן או פורד אקפדישן. והמחיר שלהם בהתאם. כמובן, תמיד יש את אופצית שכירת קראוון. זה לא חוסך הרבה כסף (צריך בכל מקרה לשלם על קמפגראונד ברוב הלילות) ולדעתי לא מתאים בפעם הראשונה לשבועיים וחצי.

   אם אתם יכולים להרחיב לשלושה שבועות, הקלאסי לפסח זה מסלול דרום-מערב ארה"ב. לחלופים, אפשר את מסלול צפון-מזרח. בשבועיים וחצי, אם מורידים את החלקים הצפוניים מהמסלול. מוזמנת גם להציץ בפוסט של הצעות לטיולים בארה"ב בפסח.

   מבחינת כשרות, קטונתי. קחי בחשבון שמסעדות כשרות מחוץ לניו יורק אין המון ומחוץ לערים הגדולות כמעט ואין בכלל. אני לא יודעת מה סטנדרט הכשרות שלך, אבל אם אוכל מהסופרמרקט קביל, אז תמיד יש פירות, ירקות, בשרים וכו' שם. בהצלחה!

 25. צליל

  היי ענת אנחנו זוג בני 29 שמתכננים נסיעה באפריל מאי הקרוב. מסלול של שלוש שבועות עד חודש. פעם ראשונה בארה"ב.
  שילוב של נופים ואיזורים כפריים עם אזורים כמו לאס וגאס או ניו יורק.
  חשבנו גם לסיים בחופשה כמו הוואי או באהמס. מעדיפים שלא לעשות קרוז.

  יש אפשרות לשלב מצד אחד את ניו יורק, סן דייגו סן פרנסיסקו, וגאס, לוס אנגלס ומצד שני גם את דרום ארהב? נאשוויל, אלבמה. מקומות שנראה שכן נתחבר אליהם.
  פחות מעניין אותנו פארקי שעשועים- אורלנדו זה מאסט?
  ולגבי ניו יורק- האם מומלץ להתחיל או לסיים בניו יורק? והאם את מכיר אתר שדרכו ניתן לברר לעניין הופעות שמתקיימות בעיר כדי להזמין כרטיסים?
  כן מעוניינים להשכיר רכב כדי להנות מהדרך והנופים.
  השאלה קצת מבולגנת אבל המטרה היא כן להנות מהמקומות שנהיה בהם ולא להיות במרדף כדי להספיק.
  תודה רבה!

  1. ענת

   הי צליל, חודש זה זמן מאד קצר ביחס ליעדים השונים שציינת. הם רחוקים מאד אחד מהשני ואין ממש קשר ביניהם.
   אין מאסט. מה שכדאי תמיד זה להתמקד באיזור אחד. בעונה הזאת, כדאי להתמקד בדרום-מערב ארה"ב או צפון-מזרח ארה"ב. בשניהם יש מקומות עם טבע מרשים וגם מקומות עירונים מעניינים. אישית, הייתי מורידה את הוואי מעל הפרק בטיול ראשון בארה"ב. היא לא קשורה ודורשת טיסה למקום אחר לגמרי. באותה מידה אפשר לשלב את ארגנטינה או דרום-אפריקה 😉
   הנה הקישור למסלול דרום-מערב ארה"ב והקישור למסלול צפון-מזרח ארה"ב. אתם יכולים לשלב את דרום-מערב בשלושה שבועות עם כמה ימים בניו יורק, אם חייבים. אם כי גם כאן, אני הייתי מציעה להרחיב לארבעה שבועות בדרום-מערב ולשמור את ניו יורק לטיול בצפון-מזרח. יש פשוט המון המון מה לעשות ולראות בכל איזור ולטעמי, חבל לבזבז ימים יקרים של טיול על טיסות מפרכות ויקרות מקצה אחד של היבשת לקצה השני.

 26. דנה

  שלום ענת, אנחנו זוג שמתכננים לנסוע לירח דבש לארהב+ מקסיקו
  שבועיים בארהב ושבועיים במקסיקו,
  חשבנו על 4 לילות סן פרנסיסקו
  5 לילות בלאס וגאס
  4 לילות בלוס אנג'לס

  מה עדיף לפני מה?
  והאם בחודש נובמבר המזג אויר נעים ?

  1. ענת

   הי דנה, בעיקרון מזג האוויר נעים במערב בנובמבר, רק שצריך להיות ערניים לנושא השריפות. לעניות דעתי, חבל להגיע עד המערב ולעשות עירוני נטו. היופי במערב זה הטבע. ממליצה להאריך בשבוע ולעשות את המסלול הקלאסי של דרום-מערב ארה"ב ולזה להוסיף את מקסיקו (או לא, לבחירתכם).

 27. שי

  היי! ראשית תודה רבה על הסבלנות העזרה והפוסט !
  אני עתידה לטוס ב20/2/2019 לחברה שחיה בפלורידה ולטייל במשך יומיים באיזור פלורידה מיאמי. לאחר השבועיים הללו חשבתי להשאר למשך תקופה ולטייל. אם לומר את האמת לא כל כך יןדעת מה מומלץ ועל מה אפשר לוותר בהתחשב בעובדה שאהיה לבד לאחר השבועיים האלה וסביר שלא אשכיר רכב. הטיסה שלי חזרה אל הארץ תצא מניו יורק. אשמח לשמוע מהנסיון שלך.

  1. ענת

   הי שי,
   נראה לי שכדאי דווקא לשכור רכב ולטייל כמה ימים בפלורידה. אם זה ממש לא מסתדר, אולי לבדוק לגבי טיולים מאורגנים לשמורת Everglades או ל-Florida Keys שיוצאים וחוזרים למיאמי. לא כל כך הבנתי לכמה זמן את בפועל נוסעת. שבועיים סך הכל? או שבועיים שכבר מתוכננים כולם בפלורידה? בכל מקרה, את יכולה מפלורידה לטוס לניו יורק ולהיות שם שבוע ואם את רוצה לגוון, לשלב ביקורים באחת או יותר מהערים: וושינגטון די.סי., בוסטון או פילדלפיה. כולן מעניינות ולכולן יש תחבורה ציבורית טובה עם ניו יורק. רק קחי בחשבון שמאד קר שם בעונה הזאת ושיש אפילו סיכון לסופות שלגים.

 28. דניאל קרומר

  היי ענת,
  אנחנו זוג בלי ילדים שנוסעים לארה"ב בסוף מאי ל3 שבועות.
  רציתי לקבל ממך חוות דעת על המסלול שבניתי.
  נחיתה בסן פרנסיסקו, 3 לילות בסן פרנסיסקו.
  נסיעה למריפוסה- במטרה לטייל יום אחד ביוסמיטי, 2 לילות במריפוסה.
  נסיעה ללוס אנג'לס – 2 לילות בלוס אנג'לס כולל יוניברסל סטודיוס (יום שלם, יודעים שלא נשאר לנו לשאר לוס אנג'לס יותר מידי זמן)
  נסיעה ללאס וגאס – 4 לילות בלאס וגאס כולל טיול יום לגראנד קניון (זה רחוק אני יודעת, מעשי לדעתך?)
  טיסה לניו אורלינס – 3 לילות בניו אורלינס
  טיסה לניו יורק- 5 לילות בניו יורק .

  מה את חושבת? עמוס מידי? יותר מידי נסיעות? ניסיתי שזה לא יהיה מרתון מידי, אין לנו שום מקום של לילה אחד, וגם יצאו קצת יותר נסיעות מהתכנון שלי. הגזמתי עם הנסיעות לדעתך?
  אשמח לדעתך המקצועית.
  תודה, דניאל.

  1. ענת

   הי דניאל, זה אפשרי אבל מרגיש לי אישית קצת עמוס בנסיעות במערב ומוטה לטובת ערים, כשהשוס במערב הוא הטבע. לו אני במקומכם, הייתי שוקלת להוריד את לוס אנג'לס ולשלב במקום זה את איזור מונטריי. בנוסף, להוריד יומיים מוגאס לטובת הפארקים של זאיון וברייס. אני גם הייתי מורידה את אחד היעדים מערב – דרום-מזרח – צפון-מזרח. ניו אורלינס חביבה, אבל אלא אם כן זה ממש בנשמתכם להגיע לשם דווקא בטיול הזה, הייתי במקום זה מרחיבה קצת במערב. הטיסות למערב ארוכות, המחיר יקר והג'ט לג לא קל… עדיף לנצל את הזמן שם לטיול מרווח יותר.

 29. רוני

  היי ענת,
  אנו זוג בני 53, 59
  מעוניינים להגיע בפברואר-מרץ לניו אורלינס לחגיגות המארדי גרא, מעבר לכ חמישה ימים שם, אנו מעוניינים לעשות טיול בעקבות המוסיקה והטבע בדרום ארצות הברית, ולסיים בניו יורק, יש לנו כשלושה שבועות להקצות לטיול, על איזה מסלול היית ממליצה ?.

  בתודה,

  1. ענת

   הי רוני,
   רעיון מעולה. אני צריכה לכתוב מסלול כזה בפירוט, אבל בגדול, הייתי מקדישה עוד יומיים לאיזורי הביצות בלואיזיאנה ואז המסלול המתבקש של ממפיס, נאשוויל, לואיוויל (לא מוזיקה אבל מקום מעניין) ומקומות בפנסילבניה ובסוף וושינגטון די.סי. ופילדלפיה.
   הבעיה העיקרית כאן תהיה העיתוי. תצטרכו להיות עם אצבע על הדופק מבחינת מזג האוויר כדי לוודא שאתם לא נכנסים לאיזו סופת שלגים של סוף החורף, ולשמור על גמישות.

 30. אבי

  הי ענת
  אנחנו 2 זוגות דתיים שמתכננים לטוס באמצע אוקטובר ולטייל עד ניו יורק כאשר היעד זה 1/11 בניו יורק למרתון ואז להישאר שבוע בניו יורק ולחזור לארץ.
  בתקופה הזו עדיף חוף מזרחי או מערבי ? ואם כן היכן כדאי להתחיל ?
  תודה

  1. ענת

   הי אבי,
   היות וניו יורק היא העוגן ויש לכם שלושה שבועות באוקטובר, לדעתי המזרח זה הקלאסי. זה זמן מעולה לטיול שלכת נפלא ואפשר לשלב את הערים הגדולות והמרשימות של המזרח. הנה מסלול הטיול לצפון-מזרח. תהנו!

 31. משה

  שלום ענת,
  חפרתי קצת פה בשאלות ובתשובות, כולל בתוכן כן/לא לפחד מנסיעות ארוכות.
  לא מצאתי תשובה לשאלה כללית, כלל אצבע כזה, כמה שעות נהיגה מומלץ או כדאי לתכנן ליום?
  הן מבחינת נהיגה ועייפות, הן מבחינת שיעמום, ואפילו לא מדובר בילדים קטנים.
  למשל, אם מיעד עיקרי אחד לשני יש 12 שעות נהיגה, האם לחלק ליומיים או לשלוש? (6 שעות נהיגה ליום או 4) כמובן שכ"כ שמחלקים יותר מחפשים יותר יעדים לראות בדרך. כלומר יותר ימים ופחות עייפות מהנסיעה, אבל עם יותר עצירות ומקומות לראות.
  יש לי ניסיון של נהיגה בארה"ב, כולל נסיעות מטורפות של 15 שעות ביום, או 6 שעות יום אחרי הנחיתה שם, סכנת נפשות! אבל זה היה לבד והייתי מטופש עשרה כזה, בלי אחריות של בוגר ולמשפחה. כרגע הבסיס שלי להשוואה הוא נסיעה לאילת (3 וחצי עד 4 שעות עם עצירה) אבל זה ישיר כזה, שם בטיול שמתחיל בוקר ומסתיים בערב, אפשר לגמוע יותר מרחקים.
  בסיס העניין הוא להנות, ולא לסבול מזה. ברור לי למשל שאת הנסיעה בין LA ל-SF אעשה בדרך הארוכה, וזה יקח יום שלם – אבל אי אפשר לתכנן יותר מדי ימים כאלו בתוכנית.

  תודה רבה !

  1. ענת

   הי משה,
   שאלה טובה. זה מאד תלוי בנהג. אנחנו שני נהגים, אז נוח לנו לעשות ימים של 12 שעות נהיגה ויותר כי מתחלפים כל שעתיים-שלוש. אם הייתי צריכה לנהוג לבד, אז אם צריך, הייתי עושה יום של 12 שעות לבד (כבר יצא לי לנהוג 15 שעות ביום בלי להתחלף) אבל לא כמה ימים ברצף.
   אני לא חושבת שאילת זו השוואה טובה. הנסיעה בארץ קשה הרבה יותר. אותי אישית, שלוש שעות נהיגה בישראל מעייפות כמו 6-7 שעות בארה"ב…. בארה"ב, הנסיעה מחוץ לעיר היא לרוב קלה מאד. כשמדובר בכבישי האינטרסטייט, זה עניין של לשים קרוז קונטרול ולדאוג שהרכב ישאר בנתיב… אם יש ברכב קרוז אדאפטיבי, אז בכלל.
   לגבי אחרי הטיסה, גילינו שדווקא האדרנלין של תחילת הטיול מאפשר לנו לגמוא מרחקים כבר בימים הראשונים. אבל אנחנו מקפידים לא לנהוג אחרי הצהריים, שאז העייפות של הג'ט לג בשיאה.
   מקווה שזה עוזר. ושוב, זה אינדיבידואלי. יש מי שנהנים לנהוג עשר שעות ביום ויותר ויש מי שסובלים גם משעתיים נהיגה…

 32. זוהר

  היי ענת,
  רצית לברר, אנחנו מתכננים טיול בין שבועיים שעיקרו יהיה בניו יורק עם טיול מאורגן של כמה ימים למפלי הניאגרה. אנחנו מכוונים לחופשת הקיץ (יולי)
  האם מוגזם להתמקד כל כך הרבה זמן בניו יורק, כדאי לשלב עוד יעד, אם כן איזה?

  תודה

  1. ענת

   הי זוהר, נשמע שאתם לא מתכוונים לשכור רכב. אם כך, אפשר לשלב את בוסטון או וושינגטון די.סי. שתיהן ערים מרתקות במרחק נסיעה לא ארוכה ודי נוחה בתחבורה ציבורית.

  2. עידית

   האם נסיעה מוגאס ולינה של לילליה אחד בממוט לייק
   ולאחר מיכן לינה של ליילה אחד ביוסימיטי ואז המשך לסאן פרנסיסקו. בחודש אוגוסט היא הגיונית? האם צריך עוד זמן? (זוג עם שלושה מתבגרים)

   1. ענת

    הי עידית,
    בהחלט הגיוני, בהנחה שאתם לא רוצים לעשות הרבה טיולים ברגל ביוסמיטי, שאז צריך יותר זמן. באוגוסט הייתי מסתפקת בזה, כי יכול להיות מאד חם בעמק ופחות נעים לטייל רגלית.

 33. צחי

  היי ענת
  קודם כל, תודה רבה עבור הטיפים המצויינים .
  אז ככה : צחי, בן אוטוטו 45 ומתוודה – אף פעם לא הייתי בארה"ב.
  אני צלם ומטרת הטיול היא צילום.
  חושב על טיול בין ה 1-29/5 .
  מה את ממליצה ?

  1. ענת

   הי צחי,
   אני מניחה שזה תלוי אם אתה מחפש צילום נופים, בעלי חיים או אנשים וסביבה אורבנית. בגדול, במאי הייתי מכוונת ליוסמיטי ודרום-מערב ארה"ב. יש לך מספיק זמן לעשות אפילו את הגרסה המורחבת, שתכלול את פייג' וקניון אנטילופ, שם תוכל לעשות את סיור הצלמים בקניון, למשל. מציעה לך לקרוא כאן לגבי מסלול דרום-מערב ארה"ב. תהנה המון!

 34. צדוק יוסף

  ענת שלום
  אנו זוג עם ילדה בת 13 מתכננים טיול בחודש אפריל:
  8.4.19 נחיתה במיאמי
  9-12.4.19 אורלנדו כולל 2 פארקים
  12-13.4.19 סאוונה
  13-16.4.19 אטלנטה
  16-18.4.19 סמוקי מואונטין
  18-20.4.19 פיטיסבורג כולל ליל הסדר עם הקהילה היהודית
  20-21.4.19 מפלי הניאגרה
  21-23.4.19 הרשי
  23-24.4.19 לנקסטר
  24-25.4.19 דאלוור
  25-26.4.19 אטלנטיק סיטי
  26-30.4.19 ניו יורק
  להלן מספר שאלות:
  1. האם המסלול אינו עמוס מידי
  2. האם להגיע לניאגרה בתאריך הנקוב הוא רלוונטי עקב מזג האוויר
  3. תחושה שעוברים בהרבה מקומות ולא רואים הכל למרות שיש מקומות עם שני לילות

  1. ענת

   הי צדוק,
   קחו בחשבון שבין הסמוקיס לפיטסברג זה יום שלם של נהיגה. חוץ מזה נראה לי בסדר בסך הכל ולא עמוס מדי. אלו מקומות שאפשר יחסית למצות ביומיים בכל מקום שזה בערך מה שהקצבתם. המרחקים שם פחות משמעותיים (בהשוואה למערב).
   לגבי מזג האוויר, בהחלט תצטרכו להיות עם יד על הדופק. בעיקרון, סוף אפריל יכול להיות מקסים בניאגרה ובסמוקיז, אבל אתם גם עלולים ליפול על ימים קרים עם טמפרטורות מתחת לאפס בלילה (מה שאומר קרח על הכביש בבוקר). אז לשים לב ולשמור על גמישות במהלך הטיול. בהצלחה!

 35. דניאל

  היי ענת
  אשמח אם תוכלי להגיד לי אם התוכנית שלי הגיונית..
  אני חיילת משוחררת עם ויזהו מתכוונת לטוס תחילת דצמבר.
  יש לי כחודש וחצי לטוס לארה"ב ומקסיקו.
  התיכנון שלי בנוי על זה שאני אנחת בניו יורק אהיה שם כשבוע אמשיך לשיקאגו לעוד כמה ימים ומשם לנסוע למיאמי לעוד בערך כשבוע.
  אני רוצה לעשות את הסילבסטר בלאס וגאס (מה שאומר שאני כנראה אקח טיסה ממיאמי לוגאס)
  אחרי וגאס אני נשארת עוד כשבועיים לטייל בלוס אנגלס וסן פרנסיסקו.
  ומתכוונת לקחת טיסה משם למקסיקו לעוד כשבועיים.
  האם זה עמוס מידי או אפשרי ?

  1. ענת

   הי דניאל, זה בעצם טיול ערים עם טיסות ביניהן. לכן זו בעצם שאלה של מה את מתכוונת לעשות בכל עיר. לטעמי האישי, משעמם להיות שבוע שלם במיאמי או בלוס אנג'לס. זה לא עמוס מדי, זה פשוט טיול באופי מאד מסויים ותראי בו פן מאד מסויים של ארה"ב. קחי בחשבון שיהיה מאד מאד קר בחלק מהיעדים. לגבי מקסיקו, מדינה ענקית, מציעה לך גם שם להתמקד.

 36. יעל

  רציתי לשאול אם זה מתאים לדעתך לטייל באזור מפלי הניאגרה לקראת שבוע אחרון של אפריל? האם הטמפרטורות מתאימות לעשות מסלול צפוני מניו יורק עד המפלים וחזרה בתקופה זו?

  תודה רבה מראש.

  1. ענת

   הי יעל,
   זו עונת מעבר כך שקשה לדעת מראש. יש בהחלט סיכון לטמפרטורות מתחת לאפס בלילות, מה שאומר קרח על הכביש. יש גם סיכוי קטן לשלג של סוף החורף. אישית, הייתי נמנעת ומתכננת על טיול פחות צפוני. או לפחות לשמור על גמישות ולראות במקום לפי התחזית.

 37. חני

  הי
  תודה על הבלוג המצוין!
  אני בת 32 והייתי בעבר בטיול מאורגן של צפון-מזרח ארה"ב ודרום קנדה (ניו יורק, פילדלפיה, D.C, פנסילבניה, טורונטו והמפלים).
  בחודש הבא אני טסה לניו יורק לאירוע משפחתי ונשארת לשבוע נוסף.
  אשמח לקבל המלצות מה כדאי לראות בעיר (מעבר למוקדי התיירות הרגילים שלוקחים בכל הטיולים המאורגנים). אני לא נוהגת ואצטרך להסתמך על תחבורה ציבורית בלבד.
  בד"כ אני מעדיפה עיר/עיירות ושווקים מעניינים על פני פארקים, נופים וטבע.
  תודה רבה!!

  1. ענת

   הי חני וסליחה על העיכוב, תקופה עסוקה כאן. מקווה שעדיין יעזור.
   אני לא מומחית גדולה לניו יורק. היינו שם רק ארבעה ימים ולנו אישית זה הספיק. את מוזמנת לקרוא את הסיכום שהכנתי לביקור בניו יורק, אבל מציעה לך להמשיך ולחפש מידע באתרים יעודיים באנגלית. מה שכן, תחבורה ציבורית לא תהיה בעיה. ההמלצה היא להשתמש רק בתחבורה ציבורית בזמן הביקור בניו יורק.

 38. שושנה

  הי,
  תודה על המידע! יש פה המון חומר למחשבה 🙂

  אנחנו מתחילים לחשוב על טיסה עם 2 ילדים קטנים (4,2) בקיץ הבא לטיול 3 שבועות קמפינג בחוף המערבי כשהדגש הוא על הטבע בפארקים.
  אשמח לטיפים על לינה בקמפינג וטיולים שמתאימים לילדים קטנים ובכלל האם הטיול נשמע הגיוני:
  שבוע ראשון-נחיתה בסאן פרנסיסקו,
  פארקים- יוסמטי, סוקויה.
  שבת- לאס וגס.
  שבוע שני- גראנד קניון, ציון וברייס.
  שבת- ??
  שבוע שלישי- ילוסטון.
  (אנחנו שומרי שבת).
  תודה!

  1. ענת

   הי שושנה,
   ילוסטון רחוק מהאיזור שתהיו בו. מדובר ביומיים נסיעה לכל כיוון (מלאס וגאס ו/או מלוס אנג'לס). סדר גודל של יותר מאלף קילומטר לכל כיוון. ימים עמוסים של נסיעה, בפרט עם ילדים בגיל הזה. אם בכל זאת תרצו לשלב, קחו בחשבון שצריך לפחות שבוע וחצי כדי לשלב את הנסיעות והביקור באיזור ילוסטון (דורש 5 ימים לפחות בפארק + פארק גרנד טטונס). וזה לפני שמתחילים להכניס את נושא השבתות, שכנראה יאריך לכם לשבועיים.
   מבחינת התאמת הטיול לקמפינג עם ילדים, זה לא תחום המומחיות שלי ותלוי בעיקר באיך שאתם רגילים לעשות קמפינג בארץ. אם אין לכם ניסיון עם זה, ממליצה בחום להתחיל כאן ולראות איך אתם מסתדרים עם האוהלים ושאר הציוד. קחו בחשבון שתצטרכו לקנות אותו בארה"ב ואז להשאיר שם או להסחב איתו לארץ. לא פשוט. יכול להיות שיהיה לכם פשוט יותר לישון במוטלים, בפרט אם התכנית היא לעשות קמפינג רק בתוך פארקים. יש מקומות לינה בתוך הפארקים עצמם, רק שצריך להזמין מראש (גם סייט לקמפינג צריך בדרך כלל להזמין מראש).

   ממליצה לך להציץ במסלולי הטיול הבאים כדי לראות מה יכול להתאים לכם. מה שלא תבנו, תושיבי את זה על טבלה מסודרת עם מרחקי נסיעה כל יום (אל תשכחי להוסיף עשרים אחוז להערכת הזמנים של גוגל, בפרט כי הילדים קטנים).
   מסלול לדרום-מערב ארה"ב, מסלול לחוף המערבי, מסלול לרוקיז האמריקאיים.

 39. אסף ויניב

  היי ענת, תודה על כל הטיפים 🙂
  אנחנו שני חיילים משוחררים שמתכננים לעשות טיול של חודש בין סוף ינואר לסוף פברואר.
  חשבנו להתחיל בניו יורק ובבוסטון למשך שבוע וחצי, ומשם לטוס ללאס וגאס. משם לשכור רכב ולנסוע לגרנד קניון, ועם הרכב להמשיך לסן פרנסיסקו ולוס אנג'לס (+גיחות ליוסימיטי ולאגם טאהו).
  האם לדעתך היעדים שלנו הם ריאלים ומתאימים לעונה? האם לדעתך זמן השהייה שלנו מספיק? האם יש מקום להוסיף יעדים נוספים?
  נשמח להמלצות.
  תודה מראש!

  1. ענת

   הי אסף ויניב,
   אני מניחה שויזה כבר יש? אם לא, זה הצעד הראשון כמובן. קחו בחשבון שעלות שכירת הרכב תהיה גבוהה בהתאם לגילכם.
   בניו יורק ובוסטון יהיה לכם קפוא בחורף. כולל סיכון לסופות שלגים שעלולות לפגוע בטיסות, קחו בחשבון. טאהו ויוסמיטי יהיו קפואים גם הם. תצטרכו שם שרשראות שלג (על פי חוק – ובודקים את זה). בכל מקרה, הסיבוב שלכם במערב דורש לפחות שלושה-ארבעה שבועות. מומלץ לקרוא את המסלול לדרום-מערב כאן ולראות איך אתם מתאימים לצרכיכם.

 40. מיכל

  אנחנו אם ובתה הרוצות לנפוש בחוף המערבי בפסח: לוס אנג'לס, סן פרנסיסקו ולאס וגאס. האם ניתן לבקר בשלושת המקומות בלי לשכור רכב ולכמה זמן מומלץ לנסוע? (מינימום).

  1. ענת

   הי מיכל, זה אפשרי אם מתארגנים עם אוטובוסים בין היעדים (יש כאלו אבל אני לא בקיאה בקווים – חיפוש בגוגל מפות יתן את התוצאות הרצויות). לדעתי זה טיול שיכול להתאים לשבוע וחצי עד שבועיים. הנה הצעת מסלול עירוני לחוף המערבי. אם זו פעם ראשונה בארה"ב, הייתי שוקלת חוף מזרחי במקום. הערים בחוף המזרחי יותר מרשימות ומעניינות. המערב מתאים יותר לטיולי נופים וטבע (ואז צריך רכב).

 41. נופר פנחס

  שלום ענת,
  נהנתי מאוד לקרוא את כל העצות והטיפים שלך לגבי מסלול ותכנון טיול… תודה!
  רציתי להתייעץ לגבי טיול של חודש במזרח ארה"ב (בין אמצע אוגוסט לאמצע ספטמבר)
  1. לגבי ניו אינגלנד- האם תוכלי לשפוך קצת אור על האזור הזה? האם הוא שווה ביקור? מה יש לראות/ לעשות שם?
  2.אנחנו נוחתים בניו יורק (וגם החזור זה משם), האם שווה בתוך החודש לרדת לכיוון מיאמי (עם אופציה לקרוז לבהאמס/ קיו ווסט) או עדיף לדעתך להשאר באזור הצפון ולבלות שם כל החודש?
  ואם כן שווה לקחת קרוז לבהאמס או לסוע לקיו ווסט- מה הדרך הטובה ביותר לעשות את זה? (מבחינת הזמנת הקרוז/ הגעה למקומות האלה?

  המון תודה!
  נופר.

  1. ענת

   הי נופר,
   1. ניו אינגלנד זה איזור גדול שמקיף כמה מדינות. יש המון מה לעשות בו, השאלה כמה זמן יש לכם. ממליצה לך להציץ כאן בתכנית הטיול לצפון-מזרח ולהתרשם. 2. מאד תלוי בסגנון הטיול ובמשתתפים. אפשר להשאר בצפון-מזרח ואפילו לשלב קצת ממזרח קנדה. זה אומר פחות נהיגה למרחקים ארוכים (אם כי כן תהיה נהיגה, כמובן). שימי לב למזג האוויר. פלורידה מאד גשומה באוגוסט-ספטמבר, כולל אפשרות להוריקנים. אישית, הייתי נמנעת מלתכנן קרוז ואולי אפילו הגעה לאיזור מהסיבה הזאת. מצד שני, המון תיירים כן עושים את זה אז לשיקולכם…

 42. לופז

  שלום ענת.
  אנחנו זוג בשנות הארבעים אשר מתכננים טיול לחודש וחצי ברכב שכור עם לינה במוטלים וקמפים בחודשים ספטמבר ואוקטובר שמתחיל במיין עד לסיאטל ומשם דרומה ללוס אנג'לס, אוהבי טבע בעיקר אך להשאיר גם מקום לבקר בערים המעניינות .
  שאלתי האם זה מספיק זמן ולא לחוץ קצת, והאם זאת תקופה נוחה מבחינת מזג אויר,מחירים ועומס בפרקים.

  תודה רבה מראש על תשובתך

  1. ענת

   הי לופז, זה טיפה לחוץ אם אתם גם מתכוונים לטייל הרבה בדרך. אם כבר ביקרתם במקומות היפים שבדרך, אז זה פרק זמן סביר. אם אתם רוצים ממש לטייל לאורך הציר כולל עצירות וסטיות ימינה ושמאלה זה יכול להיות עמוס. הדרך היחידה לדעת זה לשבת ולהכין תכנית טיול מסודרת. לא חייבים אחר כך לדבוק בה, אבל צריך להכיר אותה.
   מבחינת התקופה – בסך הכל בסדר. אם תהיו ברוקיז באוקטובר, אתם עלולים להתקל בשלג בפאסים בהרים. הבעיה העיקרית היא שריפות ואת זה קשה לחזות. תצטרכו לשמור על גמישות מירבית.

 43. הילה

  הי, אני ואמא שלי מתכננות לבקר את אחותי בבוסטון ומתלבטות בין שבועיים באוגוסט לבין 3 שבועות באוקטובר. כיוון שהתקציב קצת מוגבל, וכיוון שהפנטזיה שלי היא לראות את מקומות אותנטיים יותר מבחינת אוכלוסייה, ופחות מבנים וערים מתועשות, וגם טבע, אני ממש מתלבטת איפה לטייל. אנחנו חייבות לנחות בבוסטון. יש לך הצעה לאיזור במזרח שיכול לענות על הסגנון של הטיול שרשמתי? ולחילופין, האם טיול במערב כולל לינה במוטלים והשכרת רכב ממש יקר?
  נתקלתי ברשת גם במעין רוד טריפ שיוצא מבוסטון עד לוס אנג'לס, דרך שיקגו, אוקלהומה טקסס אריזונה, שדי מתאר את הסגנון שאני רוצה. את חושבת שזה מספיק 3 שבועות ומתאים לאוקטובר?
  תודה!!

  1. ענת

   הי הילה,
   לדעתי עדיף בהרבה אוקטובר. כן, יש סיכון לסופות חורף מוקדמות אבל רוב הסיכויים הם שיהיו לכם שלושה שבועות שבהם תוכלו לראות שלכת מהממת. באוגוסט גם יהיה לכן פחות זמן וגם יכול להיות נורא חם ולח באיזור. בקיצור, אוקטובר. והנה קישור לנושא טיולי שלכת בצפון-מזרח וקישור לפוסט על מסלולים בצפון-מזרח.
   לגבי רוד טריפ, אפשר לנהוג מבוסטון ללוס אנג'לס, כולל במסלול שהצעת (או המון מסלולים אחרים). בשלושה שבועות זה טיול מאד אינטנסיבי עם הרבה מאד נהיגה. באוקטובר עדיין אפשרי במסלול הזה אבל זה לא טיול זול. רק על דמי החזר של הרכב בצד השני של היבשת תשלמי בין אלף לאלפיים דולר. אני פריקית של רוד טריפים וזה סגנון הטיול האופייני שלנו (עשינו כבר 4 פעמים קוסט טו קוסט) אבל בדרך כלל נותנים לזה יותר זמן וברור לי שזה לא מתאים לכל אחד.
   טיול במערב, לטעמי צריך לפחות שלושה שבועות במערב. השאלה אם יש לכן אפשרות לשלב את זה עם ביקור בבוסטון. אין קשר גיאוגרפי בין המקומות. שכירת רכב ומוטלים במערב לא יקר יותר מאשר במזרח. תלוי איפה שוכרים את הרכב, אבל זה בערך אותם מחירים.

   1. הילה

    וואו תודה על התשובה!
    מה את אומרת נגיד על איזור הדרום, מבוסטון עד טקסס כזה? נורא בא לי לראות את אמריקה הפשוטה יותר, חוות, עיירות קטנות, אבל גם טבע. יש לי הרגשה שבמערב (כלומר קליפורניה) זה פחות זה. אני טועה?

   2. ענת

    הי הילה, מבוסטון עד טקסס המרחק מאד גדול… דווקא לדעתי מה שעונה יותר על התיאור שלך זה המערב, אבל לא החוף המערבי אלא איזור הרוקיז, קולורדו, וויומינג ומונטנה.

   3. הילה

    מעניין. איך בצפון מערב באוקטובר? לא מאוד קר?

 44. מרים

  היי ענת,
  אני ובעלי, בני 30, מתכננים לטוס לארהב בחודש ספטמבר לירח דבש. מיותר לציין שיש לנו ויזה 🙂
  אנחנו רוצים לנחות בניו יורק לטוס משם לואגס, סן פרנסיסקו L.A ואז לסיים במקסיקו.
  האם זה נשמע לך ריאלי? בנוסף האם יש לך המלצות למקומות שכדאי להגיע אליהם או לחלופין יעדים אחרים שהיית ממליצה עליהם.

  1. ענת

   הי מרים,
   לא ציינת מה אורך הטיול.
   לדעתי, חבל לנסוע למערב רק בשביל הערים. היופי במערב זה הטבע המדהים. מבחינה עירונית, יש במזרח את וושינגטון ובוסטון או פילדלפיה – כולן הרבה יותר מעניינות מאשר לוס אנג'לס. לדעתי, שילוב נכון יותר יהיה של המסלול לדרום-מערב ארה"ב שכולל את הערים שציינתם אבל גם קצת טבע, יחד עם ניו יורק. כל זה יקח בערך חודש, אז תלוי כמה זמן יש לכם. לגבי מקסיקו, זו ארץ שלמה נפרדת ואפשר לטייל חודשים רק בה. לא יודעת מה בדיוק אתם רוצים להוסיף ממקסיקו ואני לא מכירה אותה מספיק טוב. רק קחו בחשבון שני דברים – צריך עוד זמן כדי לטייל בעוד ארץ ואי אפשר לצאת ברכב שכור מארה"ב למקסיקו.

 45. אמיר

  שלום. אנחנו משפחה עם שני ילדים קטנים, ונהיה ב LA 3 שבועות לרגל עבודה. באחד הסופי שבוע רצינו סופ״ש עם טבע. כמובן שחשבנו על יוסמיטי אבל זה 7 שעות נסיעה לכוון. אילו עוד אופציות יפות ניתן להמליץ כדי שיהיו קרובות יותר?
  תודה

  1. ענת

   הי אמיר,
   בעיקרון, איזור Monterey מקסים ויש שמורות טבע שאפשר לטייל בהן. הקרובה ביותר היא Point Lobos. עם שני ילדים קטנים, הייתי משלבת עם ביקור באקווריום. לא ציינתם מתי הנסיעה, אבל אם לא בחודשי הקיץ, יש ממש קרוב למונטריי את Pinnacles National Park עם מסלולים יפים בטבע.

   עורכת כי פתאום קלטתי שכתבת LA. אם ככה, אפילו יותר משנה התאריכים. תבדקו את Big Bear Lake. זה איזור שנוסעים אליו הרבה לנפוש מאיזור לוס אנג'לס. הוא קרוב יחסית ומשלב אגם גדול ואיזור הררי יחסית. יש בעיקרון עוד state parks באיזור. זה לא הטבע המדהים של פארקים לאומיים במערב, אבל בשביל אלו תצטרכו באמת יותר ימים. אולי אם תוסיפו שבוע לטיול. לסופ"ש עם הילדים הייתי בכלל הולכת לסן דייגו ומבלה בעולם הים וכאלו.

 46. מעיין אוחיון

  היי מה שלומך ענת?
  אני ובן זוגי מתכננים טיסה לארה"ב.
  2 המקומות העיקריים הם -ניו יורק ומיאמי.
  על אילו מקומות את ממליצה לבקר?
  האם שבועיים יספיקו לטיול שכזה? ומתי הזמן המתאים מבחינת מזג אוויר נעים לטיולים?

  תודה רבה ונהניתי מאוד לקרוא כאן את כל ההמלצות!
  יום נעים 🙂

  1. ענת

   הי מעיין,
   אני מניחה שהסיבה לבחירה בניו יורק ומיאמי זה ביקור משפחה? אם לא, יש המון יעדים אחרים נפלאים גם הם, תלוי מאד במה אתם מעדיפים – עיר או טבע. בכל מקרה, שילוב של ניו יורק ומיאמי זה אחלה. הייתי מתחילה בניו יורק באמצע אוקטובר ויוצאת לסיבוב עם רכב של שבוע בצפון המדינה כדי לראות את צבעי השלכת המדהימים. אתם יכולים לקרוא עוד על טיולי שלכת כאן ולראות מה יש לראות ולעשות באיזור בפוסט על מסלול לצפון-מזרח. אפשר גם לעשות את כל הטיול באיזור הזה ואז להתחיל כבר בתחילת אוקטובר לעשות שבועיים-שלושה שם.

   את פלורידה כדאי לדחות לסוף אוקטובר או תחילת נובמבר כדי להפחית סיכון להוריקן משמעותי בזמן הביקור שלכם. בכל מקרה פלורידה, חמה, לחה וגשומה מאד בקיץ וכאמור יש סיכון להוריקנים משמעותיים לאורך הקיץ כולל בספטמבר ואפילו תחילת אוקטובר. לא חייבים לשלב אותה, אלא אם כן יש לכם שם משפחה או משהו. אפשר גם טיול מקסים ונעים מאד מבחינת מזג האוויר בצפון-מזרח ארה"ב. בהצלחה!

 47. קורל אטיאס

  היי ענת,
  ניסיתי להגיב באתר המדהים שלך כבר פעמיים אך לא הצלחתי למצוא את תגובתך בנושא.
  אני וחברה מתכננות להגיע לארה״ב החל מה18/7 בע״ה לזמן של כחודש שבסופו נשלב גם את מקסיקו.
  נשמח מאוד מאוד להמלצתך בתור 2 בחורות בנות 22 משוחררות מהצבא שמגיעות לארצות הברית בפעם הראשונה וזהו חלום חיינו.
  חשבנו על ניו יורק, לאס ווגאס, לוס אנג׳לס ואורלנדו. אשמח להמלצתך בנושא, יעדים שאסור לפספס. (מתכננות לעבור ממקום למקום בטיסה פנימית).

  1. ענת

   הי קורל,
   אני עונה לפעמים בעיכוב של עד שבוע וצריך למצוא את התגובה בדיוק בעמוד שאת שואלת בו. במקרה שלך, נראה שאין לך עדיין תגובות מאושרות במערכת אז אולי באמת היתה תקלה בהשארת התגובה.
   בכל מקרה, אני מקווה שתראי את התשובה הזאת.
   1. אני מקווה שיש לכן ויזה?
   2. היות ואין לכן תכנון לשכור רכב (מה שהגיוני בהתחשב בעלויות הביטוח בגילכן), הייתי במקומכן משלבת טיול מאורגן לפארקים הלאומיים כדי לראות גם את המקומות של הטבע המדהים בארה"ב. יש חברות שעושות טיולים כאלו לצעירים מכל מיני מקומות בארה"ב. זו בעיקר דרך להסתייע בהסעה מסודרת בין הפארקים ובתוכם. חפשו בגוגל "national parks tour from los angeles" או מלאס וגאס או סן פרנסיסקו. למשל סיורים כאלו. וקחו בחשבון שאין כזה דבר "יעדים שאסור לפספס" ובכל מקרה בחודש זו רק טעימה מארה"ב. תהנו מהכל ואני מאחלת לכן שעוד תשובו בהמשך החיים לטייל בארץ המדהימה הזאת.

 48. בושמת סבין

  היי ענת,
  1.אנחנו אמורים לנסוע ב 4/7 מניוארק לכוון איתיקה האם נראה לך שיהיה עומס בלתי רגיל בגלל התאריך?
  2. איפה עדיף לעצור בסקרנטון או בבינגהמטון לשינה במידה ונחליט לצאת לכוון ב 3/7 (מבחינת עניין בעיר)

  מודה לך מקרב לב
  בושמת

  1. ענת

   הי בושמת,
   1. עומסי תנועה בחגים זה עניין מאד מקומי. קשה לצפות במקום כזה מה יהיה, מי נוסע לאן ועד כמה. בעיקרון, כן, יכולים להיות עומסי תנועה מאד כבדים אפילו. הייתי מנסה לשאול בפורום מקומי (אולי בטריפ אדוויזר) איזה צירים צפויים להיות עמוסים ומתי.
   2. לא בזו ולא בזו 🙂 כלומר, אין באמת משהו סופר מעניין. זו נסיעה של חצי יום. אם יוצאים יום קודם, צאו בשלוש-ארבע ותגיעו לאית'קה באותו ערב. אין סיבה לפצל נסיעה כזו.
   בהצלחה!

 49. לילי

  שלום ענת,
  בסוף אוגוסט אסע עם חברה לאחותה לשיקגו ומשם נטוס בתחילת ספטמבר לשבוע לניו יורק. אבקר את בת דודתי בניו ג'רסי בתום השבוע בניו יורק וישארו לי שבועיים בהם הייתי רוצה לקלוט קצת "אמריקה" אותנטית. הייתי רוצה לנסוע באוטובוס גרייהאונד כמו בסרטים וללון במוטלים קטנים ואז לחזור לשיקגו ממנה נחזור יחד לארץ. אני כבר לא ילדה (71) ואני תוהה האם תיור כזה לבדי נכון ? שאלה לא שגרתית אני שואלת ואשמח לשמוע דעתך.

  1. ענת

   הי לילי,
   אין לי ניסיון בטיולי אוטובוסים אבל זו בהחלט אפשרות. בהחלט מעניין לנסוע באוטובוס מניו יורק לשיקגו, אבל הייתי בודקת יותר לעומק מבחינת המסלולים המומלצים, ביחס לקווי האוטובוסים. בעיקרון, זה דווקא נשמע לי פחות טיול למוטלים קטנים ויותר טיול שיקח אותך מעיר גדולה לעיר גדולה בדרך. שווה להתיעץ בפורום, אולי של טריפ אדוויזר כדי למצוא אנשים שעשו מסלולים דומים.

   1. לילי

    תודה! טריפ אדוויזר זה רעיון מצוין. תודה.

 50. אופק

  היי ענת שמי אופק בת 20
  ואני הולכת להשתתף במשלחת של סאמר קאמפ בני ג'רזי אהיה שם 9 שבועות בסאמר קאמפ ,
  יישאר לי חודש של הוויזה ובו אוכל לטייל בארהב. עכשיו אני לא יודעת מאיפה להתחיל בכלל ואיך לתכנן את הטיול שלי. הטיסה חזרה הביתה תצא מניו יורק. האם כדאי לקחת טיול מאורגן או לשבת ולתכנן ? קרוב לוודאי שאהיה לבד , יכול להיות שאכיר משתתפים אבל זה רק בגדר אולי.

  אשמח אם תתני לי טיפים או תייעצי לי .
  תודה רבה .

  1. ענת

   הי אופק,
   המצב מוכר והרבה יהיו במצבך אז שווה אולי לנסות ליצור קשר עם המארגנים ולבקש מהם שיקשרו אותך למשתתפות אחרות. אולי תוכלו לארגן מראש משהו משותף. בעיקרון, הבעיה שלכן תהיה הנהיגה, בדגש על עלויות גבוהות מאד אם תחליטו לשכור רכב (בגלל הביטוח). לכן, אם תוכלו להתארגן 3-4 בנות ביחד, זה יוכל לעזור מאד ויהיו לכן יותר אופציות. אם תהיי לבד או עם עוד חברה, סביר להניח שתתבססו על תחבורה ציבורית וטיולים מאורגנים. לא חייב טיול מאורגן של חודש ואפשר לשלב. את יכולה לעשות משהו כמו שילוב של פילדלפיה, וושינגטון די.סי. ובוסטון – כולן נגישות מאד בתחבורה ציבורית ולהוסיף טיול מאורגן של כמה ימים לניאגרה פולס והאיזור. בהחלט יכולה גם לטוס לחוף המערבי ולעשות 2-3 שבועות שם בטיול מאורגן לפארקים הלאומיים. יש למשל את הטיולים האלו לילוסטון ופארקים נוספים מכל מיני ערים במערב. את יכולה לשלב עם טיולים כאלו בחוף המערבי. תחפשי עוד בגוגל, יש טיולים כאלו ממש מותאמים לצעירים כך שתהייה עם חבר'ה בגילך. וכמובן, את יכולה לשלב כל מיני דברים – הכל פתוח, רק תזכרי שחודש זה לא יותר מדי זמן 😉 בהצלחה!

 51. הדר עזרא

  היי מה שלומך? 🙂 אנחנו שתי חברות משוחררות שמעוניינות לשלב ארהב יחד עם מקסיקו למשך חודש/חודש וקצת.. היינו מאוד שמחות לשמוע את המלצתך לגבי תכנון טיול. לאילו מדינות את ממליצה להגיע על מנת להספיק את המירב? מקומות שווים שאסור לפספס וכמובן שופינג. חשוב מאוד מקומות שיש אוכל כשר
  תקציב משוער- 50,000₪. הזמן המתוכנן הוא באוגוסט בעזרת השם.תודה רבה!!

  1. ענת

   הי הדר,
   במקסיקו אני לא מבינה יותר מדי. רק יודעת להגיד לך שאסור לקחת רכב שכור מארה"ב למקסיקו ושיש שם הרבה מקומות מסוכנים וצריך לדעת טוב מאד לאן מגיעים שם. חודש זה לא הרבה זמן בארה"ב כך שלא תהיה לכם בעיה לעשות טיול של חודש רק בארה"ב. יש המון אפשרויות – הכל שווה ומותר לפספס מה שרוצים ולהתמקד במה שמעניין 😉 . מציעה לך לקרוא קצת על מסלולי טיול בארה"ב כאן ולראות מה מתאים לכן. אין לי כמובן אפשרות לעשות בשבילכן תכנון טיול אבל אם מאד תרצו, יש מי שעושה את זה בתשלום.

   אה, וכמובן, לודא קודם כל שיש לכן ויזה. לא טריביאלי בקבוצת הגיל שלכן.

 52. עמית

  היי ענת. הבלוג שלך מעשיר, מושקע בטירוף וממש כיף לעיין בו.
  אנחנו משפחה בת 6 נפשות (זוג הורים וילדים בגילאים 14 – 22)

  אנחנו מתכננים לטוס מאמצע יוני ל 3 שבועות.
  חשוב לציין שלא טיילנו בארה"ב לפני כן.

  כמה שאלות:
  1. היית ממליצה לשלב בין נוי יורק ולוס אנג'לס ? במידה ולא, אילו יעדים כן היית ממליצה עליהם בתקופה זו ?
  2. מה עדיף הן מבחנית עלויות והן מבחינה טיולית – לשכור רכב של 7 (לינה במוטלים בלבד ולפעמים אף באוהלים) או קראוון (בגלל שנצטרך 2 חדרים במוטל) ?

  1. ענת

   הי עמית, אני שמחה שאתם נהנים מהבלוג!
   1. אם אתם נוסעים למערב ארה"ב, לדעתי הקדישו את כל שלושת השבועות למסלול במערב. זה המסלול המומלץ לביקור ראשון במערב ארה"ב. כפי שתראו, צריך לפחות שלושה שבועות בשבילו. אם יכולים להרחיב לארבעה, הרי זה משובח. אתם גם יכולים לעשות שלושה שבועות במערב ולהוסיף לזה כמה ימים בניו יורק בחניית ביניים. לחלופין, אפשר לעשות מסלול טיול בצפון-מזרח ארה"ב.

   2. שאלה טובה. אין ברירה אלא לבדוק מחירים. קחו בחשבון שמיני ואן עם שבעה מקומות יכול להיות לכם צפוף מידי עם המזוודות. תבדקו עלויות של ואן או של שברולט טאהו (זה רכב 8 מקומות עם קצת יותר מקום – לא הרבה יותר). תצטרכו להצטצם במזוודות. קראוון לשישה מבוגרים לא בהכרח יוזיל לכם עלויות, גם בהשוואה לשני חדרים במוטל, אבל צריך לבדוק. האמת שהטיול קרוב מאד. לא מכירה הרבה אנשים שמטיילים לארה"ב בטווחי תכנון כאלו 🙂 בטח לא משפחה של שישה אנשים שצריכה להזמין מראש רכב מספיק גדול או קראוון ומקומות לינה. מציעה להתחיל לבדוק עלויות כי הזמנות של חודשיים לפני זה לא עסק זול. אם אין לכם רגישות למחיר, אז שווה גם לקחת יועץ טיולים רציני שיבנה לכם מסלול ויעזור לכם בהזמנות. ממליצה לכם על חברתי אושרה קמחי. יש לה גם ניסיון בטיולים בקראוון בארה"ב בהרכב משפחתי דומה.

 53. יונה

  שלום ענת
  מרתק ומלמד לקרוא את הבלוגים שלך, תודה!
  בעלי ואני מתכננים טיול קצר בן 10 ימים. מכורח הנסבות זה מה שיש לנו.
  יש לנו כבר כרטיסי טיסה מהארץ לבוסטון הלוך וחזר (24/6- 4/7 בערב. כן.. יום העצמאות לארהב).
  התכנון הוא לשכור רכב ולעשות מסלול מעגלי איתו.
  חשבנו להתחיל ביומיים בבוסטון עצמה ומשם לנסוע לכוון צפון-מערב ולטייל בניו-אינגלנד ובאיזור הגבוה של מדינת ניו יורק. מלכתחילה חשבנו לשלב גם את וושינגטון בסיפור כדי להרוויח גם קצת את עיר הבירה ומוזאונים ולהוסיף טיסה פנימית, אך כיוון שזמננו קצר וגם נאמר לנו שסביב ה 4/7 יש סיכוי לכל מיני הפתעות סיכמנו לוותר.
  היות ואנחנו רק שנינו אנחנו יחסית ניידים וגמישים אך בשל משך הזמן הקצר העומד לרשותנו הייתי שמחה לשמוע כמה זמן בערך "לתת" לכל אחד מהמקומות, ואולי אפילו אם יש רעיונות לדברים שלא חשבנו עליהם.
  וגם היכן כדאי ללכת ב3-4/7 ליולי מתוך הבנה שבשעות הצהרים כבר נצטרך להגיע לשדה התעופה בבוסטון.
  24/6 בצהרים נחיתה בוסטון, הגעה ליחידת דיור שנשכור לשתי לילות בפרבר של בוסטון. מנוחה ויציאה לעיר למשהו לילי
  25/6 סיור "תיירים" בבוסטון. שביל החרות, מוזיאון או אקווריום
  26/6 להתחיל נסיעה שתכיל ביקור בהרים הלבנים, אגם שמפליין, ולצאת לכיוון הניאגרה כשבדרך נהיה גם בקורנינג, אגמי האצבעות, והאדנירונדק.
  היות והמסלול אמור להיות מעגלי, השאלה איך, מה עדיף לעשות ומתי בהתחשב בעובדה שאת השבת נרצה לשבות במקום לא נידח מידי- אנחנו שומרי שבת.
  רעיונות? הגזמנו?
  מקווה למזג אויר נוח כי בחום ולחות אני ממש לא מסתדרת..
  רוב תודות

  1. ענת

   הי יונה,
   נחזיק לכם אצבעות למזג אוויר נוח. בהחלט יכול להיות חם ולח, אז תהיו מוכנים גם לזה. מציעה לך לעיין במסלול לצפון-מזרח ארה"ב ולראות איך זה מתיישב לכם. המסלול שלכם בגדול יראה בערך ככה:
   https://goo.gl/maps/t6qmKfjh39s
   זה בערך מה שכתבת, רק שימי לב שהאדירונדאקס יוצא לפני ניאגרה פולס.
   תוכלו לחלק בין המקומות איך שאתם מעדיפים. אין ברירה אלא לשבת לקרוא על כל מקום ולראות מה *אתם* מעדיפים לעשות. בכל מקרה, איזורים מאד יפים, בטוחה שתהנו המון!

   1. יונה

    תודה רבה
    כשאני מסתכלת על המסלול נראה כי הדרך חזרה לא ממש מעניינת כמו הדרך חזור. האם כדאי להאריך את הדרך הלוך, אולי לרדת גם לקורנינג ולסיים במפלי הניאגרה עם טיסה ביום האחרון מבאפלו לבוסטון? אולי ככה נרוויח יותר זמן טיול? מה דעתך? מחירי הטיסות לא כל כך יקרות, והטיסה לארץ יוצאת בשבע בערב ב 4 ביולי כך שאולי פשוט נגיע בבוקר המאוחר-צהרים לשדה התעופה ונמשיך משם לארץ בלי לישון שוב בבוסטון.

   2. ענת

    הדרך חזרה יכולה להיות גם נחמדה. אלו איזורים יפים בסך הכל. בגלל שזה ארבעה ביולי, קשה לי לענות לכם לגבי הגעה לבוסטון ביום הזה בצהריים. הייתי שואלת בפורום של המקומיים בטריפ אדוויזר. מה שמטריד כאן זה אפשרות לחסימות ו/או פקקים בעיר כי זה יום של חגיגות כל היום. יכול להיות שכדי לודא שאין לכם בעיה להכנס לשדה התעופה כדאי באמת לטוס מאותו היום מבאפלו לבוסטון. זה גם תלוי כמובן בעלות החזרת הרכב בבאפלו (אם יש) ובטיסות שתמצאו.

   3. יונה

    הי ענת
    בהמשך לשאלותי הקודמות, אנחנו מתקדמים בתכנון ובעזרת ההמלצות שראינו אצלך תכננו מסלול ממש נחמד שיוצא מבוסטון לכיוון לינקולן ופרנקוניה פארק, בהמשך לאיטקה ואגמי האצבעות. אנחנו יודעים שאנחנו רוצים לסיים במפלי הניאגרה, וכבר הזמנו כרטיסי טיסה מבאפלו חזרה לבוסטון. עכשיו אנחנו מחפשים המלצות למקומות מעניינים ויפים לראות באיזור באפלו, רוצ'סטר, והסביבה מלמד המפלים. יש לנו כיומיים פנויים.
    אודה לרעיונות?
    תודה רבה, יונה

   4. ענת

    הי יונה, אם מתאים, אתם יכולים לקפוץ לטורונטו ואפילו לחצות משם מהמפלים ממש. לחלופין, איזור אלף האיים – Thousands Islands Park מעניין וחביב מאד. זאת בהנחה שכבר שילבתם את איזור אגמי האצבעות עצמו (אפשר להיות שם גם יומיים ושלושה) ואת איזור האדירונדאקס. בהצלחה!

 54. יהודה

  ענת שלום,
  דבר ראשון תודה על האתר המושקע ופירוט התגובות!
  אנו זוג צעיר ומעוניינים לנסוע לארה"ב באזור ספטמבר לכ 21 יום.
  לאחר סינון החלטנו כי ברצוננו להגיע בעיקר לאזור ניו יורק (מנהטן), פלורידה (אורלנדו/מיאמי) וקליפורניה.
  האם לדעתך זהו פרק זמן הגיוני להספיק להגיע ל3 הארצות הללו?
  ואם כן, יש לך מסלול מומלץ בשביל זוג שרוצה להספיק לטייל במקומת אלו?
  נשמח לשמוע את דעתך.
  תודה מראש!

  1. ענת

   הי יהודה,
   הכל אפשרי, אבל לטעמי זה חבל. קליפורניה זו מדינה ענקית עם המון מקומות מעניינים. רק בקליפורניה אפשר לבלות חודש בלי להשתעמם. הנה פוסט שכתבתי על דברים שכדאי לעשות בקליפורניה ועוד היד נטויה. אם תבקרו גם בניו יורק וגם בפלורידה, ישאר לכם אולי שבוע עד שבוע וחצי למערב ארה"ב ולטעמי זה מעט מדי. הטיסות יקרות ויש ג'ט לג אז אני מעדיפה אם כבר נוסעים למערב להיות שם מספיק זמן.
   שימו לב שבפלורידה מזג האוויר עלול להיות בעייתי. גם חם ולח ובעיקר כי מדובר בעונת ההוריקנים. לו אני במקומכם, הייתי הולכת על שלושה שבועות במערב ארה"ב לפי מתווה דומה לזה (אפשר להוריד את לאס וגאס, להשאר רק בקליפורניה ולקצץ ככה כמה ימים) + 3-4 ימים בניו יורק.

 55. נועה

  היי, ממש תודה על הפוסט! מאוד מעניין וריאלי (:
  רציתי להתייעץ, קוראים לי נועה, בת 22
  אני טסה למחנה קיץ בקליוולנד ביוני עד תחילת אוגוסט ומשם מתכננת להמשיך לטייל עם חברה (:
  לא בדיוק יודעת איזה מסלול כדאי לי לעשות ומאיפה להתחיל, יש לי אופציה לבחור אם לחזור דרך ניו יורק או אטלנטה. אנחנו מחפשות גם לראות נופים ומסלולי הליכה וגם ערים גדולות (: אשמח לעצות
  תודה, נועה (:

  1. ענת

   הי נועה,
   אני מניחה שלא תשכרו רכב מפאת עלויות הביטוח לצעירים. זה מותיר לכם אפשרות לטייל בערים גדולות שיש אליהן ובהן תחבורה ציבורית. לחלופין, להצטרף לטיול מאורגן של צעירים לפארקים הלאומיים. גגלו young tour of national parks ותמצאו הרבה אופציות כאלו. מה בדיוק לעשות, תלוי גם במשך הזמן שיש לכם (לא ציינת כמה). אם זה שבוע-שבועיים, אז ניו יורק + וושינגטון ובוסטון זה נחמד מאד. אם יותר, אפשר לשקול טיסה למערב וטיול מאורגן לפארקים של המערב.

 56. תהילה

  ענת שלום.
  תודה רבה על הטיפים החשובים.
  בעלי ואני (גיל 23) מתכננים טיול של כשלושה שבועות/חודש בארה"ב (בהמשך לטיול בדרום אמריקה)
  בחודשים דצמבר-ינואר.
  זו פעם ראשונה שלנו בארה"ב וחשבנו לעשות טיול מחוף לחוף.
  רציתי לשאול מספר דברים- 1.בתקופה הזאת זה ראלי?
  2. הבנתי שיש כמה מסלולים, איזה מסלול עדיף?
  3. אם התשובה לשאלה 1 היא לא, אז איפה את ממליצה לבקר בתקופה הזאת?

  תודה רבה, תהילה.

  1. ענת

   הי תהילה,
   שאלות טובות. בדצמבר-ינואר מאד קר בחלקים רבים בארה"ב. עקרונית, למעשה תהיו מוגבלים למסלול הדרומי יותר, בין כביש רוחב 10 לכביש רוחב 40. תוכלו "לזגזג" ביניהם בהתאם לנקודות עניין ובעיקר בהתאם למזג האוויר. קחו בחשבון שבמרכז היבשת, גם בדרום יכול להיות מאד קר. כולל גלי קור שמורידים את הטמפרטורה מתחת לאפס.
   אם אתם מעדיפים להמנע מטמפרטורות כאלו, הייתי מחלקת את הטיול לשלושה שבועות באיזור פלורידה ולואיזיאנה + קצת יותר מחודש באיזור דרום אריזונה וקליפורניה. האיזור שקרוב לחוף היום בצד המערבי נעים לטיול לאורך כל השנה. יש לכם שם את הערים של סן דייגו, לוס אנג'לס וסן פרנסיסקו ואין בעיה אפילו להצפין עד סיאטל. אפשר גם לטייל בטבע שבאיזורי החוף (כולל יערות הרדוודס של צפון קליפורניה)בכל מקרה, אם אתם הולכים על הרפתקת קוסט-טו-קוסט תבדקו קודם את עלויות השכרת הרכב. ההחזרה בקצה השני של היבשת בהחלט אפשרית אבל מייקרת את ההשכרה מאד.

  2. שני

   שלום!
   אשמח לקבל קצת עזרה..
   אני נוסעת לשליחות במחנה קיץ בג'ורגיה, ולאחר הפעילות במחנה יש לי 30 יום לטייל
   בארה"ב עד החזרה לניו יורק- משם הטיסה שלי חזרה לארה"ב.
   האם תכנון מסלול שיעבור דרך טקסס ואריזונה ב30 יום כשנקודת המוצא שלי בג'ורגיה הוא אפשרי?
   ואם לא.. אודה לך על איזשהו מסלול לדוגמא שמשלב נופי טבע ופארקים..
   (לא מפחדת מימים עמוסים אני צעירה ומלאת אנרגיות, אך אין באפשרותי להשכיר רכב צריכה להסתמך על תחבורה ציבורית)
   תודה רבה:)

   1. ענת

    הי שני,
    טיול בתחבורה ציבורית בארה"ב מתאים לטיול ערים. אפשר לתכנן מסלול בין נקודות עירוניות ואז אולי לשלב טיולים מאורגנים לפארקים מכל עיר. רק קחי בחשבון שנורא חם באיזורים האלו בקיץ. ממש ממש חם. אם זה סוף אוגוסט, תחילת ספטמבר, הייתי שוקלת לשלב טיסה ולנסוע לצפון-מערב. שווה לבדוק טיולי צעירים לפארקים הלאומיים. את לא היחידה שרוצה לראות את הטבע המהמם ולא יכולה לשכור רכב. יש חברות שמתמחות בטיולי צעירים לפארקים הלאומיים. חפשי בגוגל "us national parks guided tours for young people" ויעלו לך הרבה אפשרויות טובות.

 57. אירית

  שלום ענת,
  אנחנו בני 60 + וטסים בספטמבר לארה"ב ל-21 יום
  נוחתים במיאמי, משם לביקור לקיי ווסט , אורלנדו (סה"כ 6 ימים). מאורלנדו נוסעים עם רכב לניו אורלינס ( אנחנו נשמח אם תייעצי לנו באיזו דרך כדאי לנסוע, אין שום בעיה להתעכב בדרך כולל לינה) חשבנו יומיים נסיעה עד לניו אורלינס, שהייה בניו אורלינס 4 ימים, משם טיסה לוגאס (5 ימים) משם טיסה לניו יורק (4 ימים) . האם המסלול נשמע לך? אשמח אם תוכלי לייעץ לנו.
  בתודה מראש
  אירית

  1. ענת

   הי אירית,
   מאורלנדו לניו אורלינס יש לכם משהו כמו 12 שעות נסיעה. לדעתי שווה לפצל את זה ליומיים. הייתי עוצרת בדרך באיזור Mobile באלבאמה לראות את החופים היפים במפרץ. כמובן, כמעט בכל עיר גדולה בדרך יש מוזיאונים ואטרקציות. שווה לבדוק בגוגל ולמצוא מה מעניין אתכם. 4 ימים בניו אורלינס זה לא מעט. תכננתם מה לעשות שם? אישית, לא הייתי טסה לוגאס בשביל חמישה ימים ואז לניו יורק, אלא מרחיבה באיזור ניו יורק. קחו רכב ותעשו שבוע מחוץ לניו יורק. עונה נהדרת לטייל בה בצפון-מזרח ארה"ב. הנה קישור למסלול בצפון-מזרח שאולי יתן לכם רעיונות. אם תהיו שם בתחילת אוקטובר, יש לכם אפילו סיכוי לראות שלכת במקומות הצפוניים יותר.

 58. שמוליק

  ענת היי,

  קודם כל ולפני הכל תודה על הפוסט והאתר המושקע.
  אנחנו מתכננים טיול בארה"ב בחוף המזרחי בספטמבר ל 24 ימים (נטו, לא כולל טיסות).
  נתקענו מעט בתכנון חלק מהמסלול ואשמח אם תוכלי לעזור:
  6 ימים ראשונים – אורלנדו
  יום 7 – טיסה פנימית לוושינגטון
  יום 8-9 – וושינגטון
  יום 10 – טיסה פנימית למפלי הניאגרה (באפלו או טורונטו)
  יום 11-13 – המפלים ואיזור "אלף האיים"
  יום 14 – נסיעה לאית'יקה
  יום 15 – המפלים ואוניברסיטה קורנל
  יום 16 – נסיעה לניו יורק
  יום 17-24 – ניו יורק עם גיחה ללנקסטר והרשי

  1. האם התכנון לימים 11-15 – ריאלי?
  2. לנקסטר והרשי – יום אחד יספיק או שנצטרך יומיים?

  תודה מראש,
  שמוליק

  1. ענת

   הי שמוליק,
   לדעתי התכנון לימים 11-15 ריאלי ואף מרווח. אולי אפילו מרווח מדי. הכל תלוי כמובן במה בדיוק אתם רוצים לעשות בכל מקום אבל קח בחשבון שבין איזור אלף האיים ומפלי הניאגרה ועד לאית'קה זה מקסימום חצי יום נסיעה. יותר כמו 3-4 שעות. אין סיבה לא לשלב עוד משהו ביום 14. אם תרצו, תוכלו לטייל באוניברסיטה ובמפלים ביום 14 וביום 15 לטייל בווטקינס גלן ואולי אפילו להמשיך כבר לקורנינג לביקור במוזיאון הזכוכית ולהתקרב עוד קצת לניו יורק.
   לגבי לנקסטר והרשי, שוב, השאלה מה תרצו לעשות שם. מה התכנית הספציפית שלכם – לבקר בפארק השעשועים? במרכז המבקרים של הרשי? בבניין הקפיטול? אפשר יום אחד ואפשר גם חצי יום, ואפשר גם יומיים. הכל תלוי בהעדפות האישיות ובתכניות הספציפיות. אם עדיין אין כאלו, מה שהייתי עושה זה לבדוק בטריפ אדוויזר בדיוק מה האטרקציות המומלצות בכל נקודה ונקודה ולהחליט אילו מהן – אם בכלל – מעניינות אתכם.

 59. שלי

  שלום ענת. אשמח לעזרתך. אנחנו זוג עם 2 ילדים בגלאי 5 ו 6, גרים בטורונטו. ההורים שלי באים לביקור בתחילת אפריל ואנחנו רוצים לסוע ביחד לארהב. יש לנו בערך 12 יום ורוצים לטייל בעיקר בארהב. תוכלי להמליץ על מסלולץ תודה רבה

  1. ענת

   הי שלי, אני מניחה שתטוסו ביחד לארה"ב? אם מדובר בנסיעה ברכב, אתם בטח יודעים טוב ממני שבתחילת אפריל קר מאד בצפון-מזרח היבשת. לדעתי, טוסו לפלורידה או לדרום-מערב ותעשו שם מסלול. הנה קישור למסלול דרום-מערב הקלאסי. צריך בשבילו 21 יום, אבל אתם יכולים להתמקד ולעשות רק צלע אחת שלו, נניח וגאס והפארקים שלידה עד לוס אנג'לס.

 60. רנא מטר

  היי ענת
  מאוד שמחתי לקרוא הטיפיים שלך ובמיחוד כמה זה רליוונטי לשלבי התכנון 🙂
  אני מתכננת לטוס לארצות הברית ל ארבע שבועות עם חברתי ויתכן עוד חברה תצרף
  שאלתי אליך היא : האם כדאי להצטרף לטיול מאורגן לשם!! למרות שאני לא חושבת שכן אך אשמח להתיעל מנסיונך

  האם ממולץ להתמקד באיזור מסויים ולשכור רכב !
  מה את מציעה
  אני קלינאית תקשורת בת 30 וטיילתי הרבה באירופה באופן עצמאי ללא טיול מאורגן
  אשמח לקבל מענה

  1. ענת

   הי רנא, סליחה על העיכוב בתשובה.
   אני לא כל כך אוהבת טיולים מאורגנים אבל זה עניין של העדפה אישית. הרבה אנשים אוהבים טיולים מאורגנים כי אז מישהו אחר "שובר את הראש" לגבי התכנון. לגיטימי לגמרי. אם את מנוסה בטיולים עצמאיים, לדעתי שווה לבדוק קצת מסלולים ולראות מה מדבר אליך. לטעמי, קל לתכנן ולהפיק טיול בארה"ב, אפילו יותר מאשר באירופה. הכל באנגלית והכל נוח מאד (אם כי קצת שונה). לדעתי, אם יש לכן חודש, טוסו למערב ארה"ב, שכרו שם רכב ותתחילו עם המסלול הקלאסי של דרום-מערב ארה"ב. בהצלחה!

 61. אור גמר

  היי ענת.
  אני חייל שמשתחרר עוד כמה חודשים ומתכנן לטייל בארה"ב סביבות חודשיים – שלושה (כמובן לעבוד לפני כמה זמן).
  אני רוצה לטייל 90% מהזמן בפרקים לאומיים: סמוקיס, אוורגליידס, סגוארו, אולימפיק ועוד כמה פארקים.
  יש לי כמה שאלות:
  1. כמה זמן לדעתך חייבים להקדיש לכל פארק? כמה שעות או כמה ימים?
  2. האם אפשר להסתדר בטיול כזה בלי רישיון נהיגה ובלי רכב?
  3. האם זה אפשרי לדעתך להספיק לטייל גם בפארקים במזרח וגם במערב (סביבות העשרה פרקים בערך) או שזה יותר מדי?
  4. לכמה זמן אפשר להיות בארה"ב עם ויזת תייר?
  תודה רבה.

  1. ענת

   הי אור,
   קודם כל, לודא שיש לך ויזה. לא להזמין כרטיסי טיסה בלי ויזה. לעבוד לפני כן, אני מקווה שאתה מתכוון בישראל, אלא אם כן יש לך אזרחות אמריקאית (שאלת לגבי ויזת תייר, אז אני מניחה שאין לך). לעניין הטיול – בחרת אחלה פארקים, רק שהם בקצוות שונים של היבשת. פחות מתאים לשילוב אם כי בחודשיים-שלושה אפשרי, עם טיסות פנים.
   1. תלוי בכל פארק. אין ברירה אלא לשבת ולהתחיל ללמוד אותם. באתרים של הפארקים יש פירוט טוב של כל מה שיש לעשות בהם. כמה זמן תלוי גם בתכניות שלך – הרבה טיולים ברגל? חד-יומיים או ארוכים יותר? ובהחלט יש עוד המון פארקים "שווים", בדגש על ילוסטון ויוסמיטי 🙂 קח בחשבון גם את התאריכים שלך. יש פארקים שפחות מתאימים לקיץ (סגוארו ולדעתי גם אברגליידס לא כדאי) ויש כאלו שלא מתאימים לחורף. יש לך כאן הרבה מאד מה להתעמק בו לפני קבלת ההחלטות.
   2. קשה עד בלתי אפשרי. בחלק מהפארקים יש שאטלים, אבל לא בכולם ולא לכל חלקי הפארק. ההגעה לחלק מהפארקים כמעט בלתי אפשרית בתחבורה ציבורית. זה טיול שהוא קלאסי לרכב, שזו אופציה יקרה לפני גיל 25 (בגלל הביטוח). יש טיולים מאורגנים לצעירים שמתמקדים בפארקים לאומיים. חפש בגוגל באנגלית ותמצא כאלו, לא מעט.
   3. תשמע, הפורמט הקלאסי זה לטוס למערב, לקחת רכב ולטייל איתו חודשיים-שלושה ואולי להוסיף עצירה לניו יורק במזרח. לדעתי, גם מבחינת מזג אוויר וגם מבחינות אחרות, לנסות בשלושה חודשים לכסות את כל הפארקים ה"שווים" (ויש הרבה!) זה קצת צפוף. אפשרי, אבל שוב, תלוי כמה זמן *אתה* רוצה להיות בכל פארק ומה תרצה לעשות בו.
   4. 3-6 חודשים בדרך כלל. פקיד ההגירה בגבול יחליט כמה הוא מאשר. מציעה לך בחום להתחיל בתהליך של הוצאת ויזה, כי זה לוקח זמן ובלי ויזה החלום על הטיול בארה"ב ידחה לכמה שנים. מאד חשוב לא לנסות לתכנן לעבוד בארה"ב עם ויזת תייר. זה לא חוקי ולא שווה את זה. סביר בכלל להניח שלא תקבל אפילו ויזת תייר בדיוק בגלל הצעירים שמגיעים "לעבוד בעגלות", אבל אם כן, ממליצה בחום לא להפר את התנאים שלה ולא לעבוד בארה"ב. אין קונצים אצל האמריקאים והם יכולים להעיף אותך הביתה עם איסור כניסה לארה"ב לכל החיים, וחבל.

   1. אור גמר

    היי ענת, קודם כל תודה על התשובה מאוד מעריך את זה.
    דבר שני, רציתי לדעת למה יכול להיות שלא יאשרו לי ויזה בסיסית? כי הם לא רוצים שאני אעבוד בעגלות?
    יש לאבא שלי שתי אחיות שגרות בארה"ב (אטלנטה ושיקגו) הם יכולות להשפיע על ההחלטה של הענקת ויזה?
    תודה.

   2. ענת

    אור, אף אחד לא יודע בדיוק מה השיקולים של האמריקאים, אבל ההנחה הרווחת היא שלא מאשרים לצעירים בגילאי עשרים בגלל שהיו ישראלים שעבדו/עובדים בעבודה לא חוקית בארה"ב. אני מניחה שהעובדה שיש לך משפחה בארה"ב יכולה להשפיע, אבל כאמור, אני לא באמת יודעת מה מסכת השיקולים. יתכן שזה גם ישפיע לרעה (יגרום להם להניח שיש סיכוי שתנסה להשאר שם מעבר לתקופת הויזה).

 62. טניה

  הי ענת ,
  אנחנו זוג בני 26 מתכננים לטוס אחרי פסח לכחודש ימים, בפעם הראשונה בארה"ב.
  התכנון הוא לנחות בניו יורק לחמישה ימים
  לאחר מכן טיסה ללוס אנגלס לארבעה ימים
  מלוס אנגלס חשבנו לקחת רכב ללאס וגאס ( עוד לא החלטנו סופית עם רכב או טיסה ) בלס וגאס חמישה ימים
  משם טיסה למיאמי סוף שבוע (שלושה ימים)
  וקרוז של שבוע (7 ימים)

  סה"כ אנחנו עומדים על 24 יום .. שזה קצת פחות מחודש
  חישבנו בפנים גם את ימים של הטיסות …
  מה דעתך על החלוקה ?
  האם כדאי להוסיף יעד נוסף ? אם כן איזה ?
  היית ממליצה להתחיל בקרוז או לסיים?

  נשמח להצעתך ..
  תודה רבה

  1. ענת

   הי טניה (וסליחה על העיכוב בתגובה!)
   זו תכנית אפשרית בהחלט, אם מה שמעניין אתכם זה ערים. אני מניחה שיש לכם משפחה או חברים לבקר בלוס אנג'לס? אם לא, הייתי מורידה אותה כיעד. בעיקרון, יום טיסות זה קצת מעיק ועדיף כמה שפחות מהם, כדי לנצל את הזמן ל"טיול" ולא רק לשדות תעופה. אל תשכחו שהטיסה למערב (לוגאס או ללוס אנג'לס) היא ארוכה (4-6 שעות) ושקולה לטיסה מישראל ללונדון. באופן אישי, הייתי מוותרת גם על וגאס לטיול הזה ועושה טיול קצת מחוץ לערים. נניח, ניו יורק משולבת עם לשכור רכב לכמה ימים ולנסוע למפלי הניאגרה (בכפוף לתאריך – במרץ ותחילת אפריל עדיין קר מדי בשביל זה) או לטייל בפנסילבניה ואולי וושינגטון די.סי. גם בפלורידה, הייתי לוקחת רכב ויוצאת לטייל קצת בפלורידה, מחוץ למיאמי. למשל, ללכת לפארק לאומי אברגליידס ולנסוע לקי ווסט. ארה"ב נהדרת לטיולים ברכב וחבל לדעתי להשאר רק בערים. במקום להוסיף יעדים וטיסות, לדעתי כדאי לכם להוריד כאלו ולבנות טיול יותר מעמיק ומרחיב באיזורים בהם תהיו. לגבי הקרוז, נראה לי שאפשר להתחיל או לסיים, לא מאד משנה, תלוי בעיקר בתאריכים הספציפיים שתמצאו בהם קרוז טוב ותאריכי הטיסות.

   1. חיים.כ

    הי ענת,
    ראשית אני חשוף בפעם הראשונה לאתר ולבלוג שלך…ממש מצוין.
    אנחנו זוג בני 56 ומעוניינים לטייל במערב ארה"ב בחודש ספטמבר (בחגים) במשך 17 יום .
    (לאחר מכן טסים לניו יורק לשבוע נוסף).
    התכנית שלנו היא לנחות בלוס אנג'לס לשהות בעיר יומיים..
    לעלות צפונה דרך כביש 1 במשך יומיים – שלוש
    להגיע לסן פרנסיסקו ולשהות בה שלשה ימים
    מסן פרנסיסקו לפארקים יוסמיטי וסוקויה במשך שלשה ימים.
    מהפארקים נוסעים ללס ווגס לשלשה ימים
    מלס ווגס המראה לניו יורק.
    רציתי לשאול על נקודות נוספות בדרך שכדאי לבקר…
    כמו כן האם יש בעיה לנהוג / לטייל לאורכו של כביש 1 מדרום לצפון (ולא כפי שרוב האנשים פה באתר , עושים מצפון לדרום)
    פשוט הטיסות יותר זולות משמעותית ללוס אנגלס…ולכן ההתחלה משם.
    שאלה נוספת היא : האם יש צורך בהזמנת מלונות מראש או שניתן להזמין תוך כדי הטיול ואז יש גמישות גדולה יותר …ואפשר לעצור וללון במקומות נוספים בדרך…
    אשמח לקבל את תגובתך
    תודה מראש

   2. ענת

    הי חיים, אין בעיה מבחינת הכיוונים. יש שאומרים שנוח יותר מצפון לדרום כי אז עוצרים לתצפית בצד המערבי של הכביש וקל להשתלב בחזרה. בפועל, בתור מי שנסעה את זה מדרום לצפון, לא היתה לנו שום בעיה. זה לא כביש עמוס במיוחד. רק תבדקו לפני הביקור שהוא אכן פתוח (כרגע חסום ולא ברור אם יפתח עד סוף 2018). התכנית שלכם בסדר בסך הכל, ממליצה לך לקרוא במסלול טיול דרום-מערב. זה המסלול הזה בערך ובדף המסלול יש פירוט לגבי פעילויות ואטרקציות בדרך. לגבי הזמנת מלונות מראש, התשובה מורכבת ולכן כתבתי פוסט שלם בנושא: האם להזמין מראש מלון בארה"ב או לא.

 63. רענן

  היי ענת, אני חייל שהשתחרר בקרוב, הרעיון הוא לעשות טיול רוב טרמפ בארצות הברית לחודשיים באיזור יוני יולי אוגוסט, אני רוצה להספיק לראות כמה שיותר, על מה את ממליצה?

  1. ענת

   הי רענן, קודם כל כמובן לודא שיש לך ויזה בתוקף. בלי ויזה אין מה לקנות כרטיסים אז אם אין, זה השלב הראשון. שנית, לא מומלץ לטייל בטרמפים בארה"ב. יש המון מדינות שאוסרות טרמפים בחוק וגם במדינות שלא אוסרות את זה, יש לפעמים איסורים ברמת המחוז או העיר. אתה ממש לא רוצה להסתבך עם המשטרה האמריקאית בדברים כאלו. ארה"ב מתאימה יותר לטיול ברכב (התחבורה הציבורית לא משהו) אבל נהגים צעירים מתחת לגיל 25 משלמים די הרבה על ביטוח נוסף, אז קח את זה בחשבון מבחינת העלויות.
   אחרי כל אלו, אם עדיין מסתדר, כדאי לקרוא המון על ארה"ב ולהציץ במסלולים השונים שיש כאן באתר כדי להתרשם ממה שיש לארה"ב להציע ולהחליט מה אתה עושה בטיול של חודשיים. זה לא הרבה זמן בארה"ב וכדאי לנצל אותו היטב ולא לקפוץ מנקודה לנקודה במפה ולבזבז זמן וכסף על יותר מדי טיסות פנים. בהצלחה!

 64. אביבית

  ענת שלום,
  קדם כל קראתי את כל הטיפים שלך לטיול בארצות הברית והם ממש טובים.
  שנית אנחנו 2 משפחות שמתכננים טיול של שלושה שבועות למערב ארצות הברית.
  האם יש לך המלצה או הכרות לחברה שמוציאה טיולים בתוך ארצות הברית שיכולה לעשות לנו טיול מקיף?

  1. ענת

   הי אביבית,
   אני לא כל כך מכירה חברות טיולים אז קשה לי להמליץ. יש גם אופציה לתכנון טיול על ידי מומחה, שהיא לא מאד זולה אבל בהחלט קיימת. אני לא עוסקת בזה בעצמי אבל יכולה להמליץ על חברתי אושרה קמחי (תמסרו ד"ש!). כמובן, אתם תמיד יכולים לתכנן את הטיול שלכם בעצמכם. יש כמה מסלולים מוצעים כאן באתר שאתם יכולים לעיין בהם ולראות אם מתאימים לכם.

 65. צליל

  היי ענת אני ובעלי מתכננים טיול של כ5 שבועות בארהב ומקסיקו. אנחנו מגיעים ב 5.1 למיאמי
  וב 7.1 ממשיכים לאורלנדו ל10 ימים. אנחנו מתכננים בערך שבועיים במקסיקו אך עדין לא קבענו תאריך טיסה. נשמח לעזרתך בהמלצות מה אפשר לעשות בשבוע שנותר? אנחנו חוזרים חזרה לארץ ממיאמי ב 7.2
  תודה רבה:)

  1. ענת

   הי צליל, יש המון מה לעשות בפלורידה ובאיזור. לו אני במקומכם, הייתי יורדת מעשרה ימים באורלנדו. מה תעשו שם כל כך הרבה זמן? לדעתי לזוג מבוגרים, שלושה ימים בפארקים זה די והותר. זו עונה מצוינת לטיולי טבע בפלורידה, אז זה הכיוון לדעתי. סעו לקי ווסט (יומיים לפחות), שלבו ביקור בפארק לאומי אברגליידס (עוד יומיים) ובקרו בערי חוף המפרץ של פלורידה, עד ל-Crystal River שלגמרי שווה ביקור בעונה הזאת. יש שם המון שמורות קטנות של בריכות מי טורקיז צלולים שאפשר לשחות בהם עם פרות ים וכאלו. אם יש לכם עוד זמן, הייתי לגמרי שוקלת רוד טריפ מורחב עד לניו אורלינס ובחזרה למיאמי.

 66. שגיא קרגולה

  היי
  אני ומשפחתי 4 נפשות מתכננים טיול בר מצווה לי ואיננו יודעים איך לדחוס את כל היופי ותחומי העניין שלנו במקום כה מגוון . כמה מהבעיות שלנו הם:1. אנו נמצאים עם תינוקת בת 1.5 שקשה לה לשבת כל היום במכונית ומאוד רוצה לזוז.2. אנו מאוד רוצים להגיע ל-3 יעדים שהם מיאמי , לוס אנגלס וניו יורק וזמננו קצוב ל-14 ימים ולא יודעים איך לבנות את הטיול.3.אנו כמו כולם אוהבים קניות ורוצים בזול אני אישית מכיר כמה רשתות אך את יותר בקיעה ממני 4.אנו תמיד קובעים וקונים כרטיסים למוזאונים ואז מתבאסים למרות הביקורות תוכלי לעזור? אשמח אם תעני שגיא.

  1. ענת

   הי שגיא,
   יש לכם רק שבועיים ושלושה יעדים שחשובים לכם שהם בקצוות שונים של היבשת. למה זה דומה? לזה שממש תמיד חלמת לראות את לונדון, רומא ומוסקבה אז עכשיו אתה מתכנן טיול לאירופה של שבועיים ודוחס את שלושתן ביחד. לא ממש הגיוני, נכון? תבזבז זמן יקר מאד מהשבועיים על טיסות פנים (מעייפות במיוחד עם תינוקת על הידיים). ועוד רציתם קניות…
   בתור התחלה, להוריד את לוס אנג'לס ואת החוף המערבי בכלל. זו תוספת טיסה מטורפת, כמעט כמו הטיסה מאירופה לחוף המזרחי. זה עוד ג'ט לג ועוד כסף ועוד זמן יקר מפז בטיול קצר. ולוס אנג'לס עצמה פשוט לא שווה את זה. למערב מגיעים בשביל לראות נופים מדהימים, לא אוטוסטרדות בטון ועיר ענקית שהיא הרבה פחות מעניינת מניו יורק, למשל.
   נשארתם עם ניו יורק ופלורידה. לא ציינת מתי הטיול אז קחו בחשבון שמזג האוויר כאן יכול מאד לשנות. בחורף ניו יורק קפואה וביולי-אוגוסט שתי הערים חמות ולחות. בסתו, פלורידה עוברת הוריקנים קשים (גם ניו יורק לפעמים). את כל זה צריך לקחת בחשבון אם עדיין לא קבעתם את מועד הטיול. לדעתי, כמשפחה עם תינוקת אולי עדיף לכם להתמקד רק בניו יורק והאיזור (נניח לשלב טיול עם רכב של כמה ימים במפלי הניאגרה והאיזור) או רק בפלורידה (לשלב ביקור באורלנדו, דיסניוורלד ואולי בשמורת האברגליידס). אפשר גם לשלב בין שתי המדינות עם טיסת פנים שתאכל לכם יום מהטיול. לעניות דעתי, אלא אם כן יש משפחה או חברים לבקר שם, שבוע במיאמי עצמה זה ממש יותר מדי. יום או יומיים מספיקים לעיר הזאת ואת השאר כדאי לבלות מחוץ לעיר, במקומות אחרים בפלורידה.
   יש לכם החלטות לקבל ואם קשה לכם לקבל אותן לבד, אפשר גם להעזר ביועצת טיולים בתשלום שתבנה עבורכם מסלול (לא אני :), יש אחרות).
   3. דווקא בקניות אני לא מומחית גדולה. תלוי מאד מה אתם מחפשים, מותגים או מתנות בדולר, ומה בדיוק, אלקטרוניקה או ביגוד. בעיקרון, אני בדעה שאת הזמן בארה"ב כדאי לנצל לטיול ולא לקניות. כל יום יקר מאד וההפרש במחירים לא בהכרח מצדיק את זה. במיוחד היום כשאפשר את הכל להזמין לישראל בעלות סבירה.
   4. קשה לי לעזור כי לא ציינת איזה מוזיאונים ולמה אתם מתאכזבים. בגדול, מעבר ללקרוא ביקורות (רצוי באתר גדול בינלאומי כמו tripadvisor.com) אין לי הרבה מה להציע. אולי כדאי שתלכו פחות למוזיאונים ויותר למקומות אחרים, נניח מקומות בטבע, סנטראל פארק בניו יורק וכד'.

 67. דור ושירן

  היי ענת,
  אנחנו זוג צעיר בירח דבש.
  יש לנו כ-10 ימים בטיול שאינינו יודעים מה לעשות בהם.
  אנחנו מתחילים במיאמי וקי ווסט, אורלנדו פארקים, קרוז שיוצא מאורלנדו וחוזר לאורלנדו ואז 10 ימים חופשיים. אחר כך יש לנו עוד שבוע בניו יורק וטיסת חזור מניו יורק.

  מתלבטים מה לעשות. מה היית ממליצה לנו? חשבנו אולי לשלב את מפלי הניאגרה, מה שייקח עוד כ-2-3 ימים. אבל אנחנו לא סגורים על זה.

  נשמח לעצות. קראנו הרבה מהמסלולים שלך, אך אנחנו עדיין אבודים.

  1. ענת

   הי דור ושירן ומזל טוב! לא ציינתם מתי הטיול. אם מדובר במאי עד אוקטובר, בהחלט אפשר לשלב שבוע של טיול ברכב בצפון-מזרח ארה"ב. הנה קישור למסלול מומלץ בצפון-מזרח ארה"ב שתוכלו לאמץ חלק ממנו. אם מדובר בנובמבר-מרץ אולי עדיף להשאר בדרום. אפשר לשכור שוב רכב, לטייל במזרח וצפון פלורידה, באברגליידס ובמפרץ ואולי אפילו להגיע עד ניו אורלינס.

   1. דור ושירן

    הטיול הוא בסוף מאי-יוני…
    חשבנו אולי לטוס ללאס וגאס, ולטייל גם באזור של הגרנד קניון, ברייס, פארק ציון וכו'.. ומשם לטוס לניו יורק אחכ..
    זה נראה לך מתאים?

   2. ענת

    בהחלט אפשרי, אם זה מדבר אליכם. זה קצת יותר מערבה (יותר ג'ט לג) אבל כל עוד אתם לא מנסים לדחוס פנימה את החוף ונשארים באיזור יוטה/אריזונה/נבאדה זה יכול בהחלט להתאים. מוזמנים לקרוא על הקטע הזה של הטיול במסלול לדרום-מערב.

 68. דורון

  היי ענת.
  מחפש השכרת רכב ללא עלות נוספת של החזרה שלא בנקודת המוצא ללא "קנס".
  רוצה לשכור רכב בל"א ולהחזיר בוונקובר.
  מה את ממליצה?

  1. ענת

   הי דורון, אתה מדבר על ונקובר בקנדה? (יש גם ונקובר בארה"ב). אני לא מכירה חברה שמאפשרת לקחת רכב בארה"ב ולהחזיר בקנדה. אם יש זה בודאי יהיה כרוך בדמי החזר משמעותיים מאד. בכל מקרה, אין דמי החזר בתוך קליפורניה ובדרך כלל גם לא בין קליפורניה לוגאס. כמעט כל מסלול אחר יעלה לך דמי החזרה במקום אחר. לא קנס, אלא פשוט עלות נוספת. לפעמים יש חברות שעושות מבצעים ומוותרות על זה אבל אני לא מכירה חברה שמראש מצהירה שלא גובה דמי החזר בנקודה אחרת. בדרך כלל המחיר יהיה לפי המרחק, אגב. אני שוכרת דרך רנטאלקארס אבל שווה לבדוק בכל החברות ולהשוות. מוזמן לקרוא עוד במדריך שכתבתי על שכירת רכב בארה"ב.

  2. דורון

   וונקובר קנדה.
   האם לא ניתן בחברות בינלאומיות כמו הרץ או אוויס לאסוף בארה"ב ולהחזיר בקנדה?
   נשמע לי מבארס…

   1. ענת

    דורון, בעיקרון לא. אני חושבת שאולי יש חברה אחת שמאפשרת את זה, בתשלום נוסף ניכר. לא זוכרת איזו חברה. מציעה לך להרים טלפונים לכמה חברות ולשאול. זו אכן מגבלה לא נוחה. לכן המטיילים עושים או מעגלי שמתחיל ונגמר בקנדה או מעגלי שמתחיל ונגמר בארה"ב. ונקובר זה סדר גודל של 2-3 שעות נהיגה מארה"ב. אם מאד חשוב לך לבקר דווקא בונקובר, אפשר לקפוץ לשם ואז להחזיר את הרכב בסיאטל. ואגב, יש המון מה לעשות ולראות בצפון-מערב ארה"ב. אלא אם כן מדובר בביקור משפחה/חברים, הייתי נשארת בצד האמריקאי.

   2. דורון

    ביקור משפחתי בוונקובר.
    אולי נחזיר בסיאטל ובתחבורה ציבורית לוונקובר.
    תודה

  3. דורון

   היי ענת.
   החל מה-21.5.18 ועד ה-25.6.2018 אשתי ואני בחוף המערבי.
   (בין ה15.5-21.5 אנחנו בניו יורק ול"א)
   מתחילים בל"א ומסיימים בוונקובר קנדה.
   אנחנו בני 62/65 ובעלי כושר גופני טוב.
   מתכננים טיול במסלול הבא.
   מל"א לסאן פרנסיסקו, אלקטרז, נאפה וואלי, יוסמיטי פארק, לאס ווגאס,סכר הובר לפלאגסטאפ, גראנד קניון,פארק ציון,פייג' אריזונה, אנטילופ קניון והורס שו בנד, ארצ'רס (אם מזג אויר קר אז לקלורדו), לדורנגו ולהמשיך בכביש 550), מושכים לכוון פארק רוקי מאונטן דרך ברקנריג', ולעירה גראנד לייק, רוקי מאונטן, מושכים לכוון יילוסטון/גראנד טייטון דרך ג'קסון וויומינג, גראנד טייטון, יילוסטון, יציאה צפונה מהיילוסטון במונטנה לגארדינר, משם לגליישר נאשונל פארק, ומשם למשוך לסיאטל/וונקובר.
   האם התכנית סבירה או יומרנית?
   האם ניתן לוותר על מקומות מסוימים?
   האם לא הכללנו במסלול מקומות שהם מומלצים?
   אין לנו מושג כרגע כמה זמן להקדיש בכל מקום.
   יש לנו רצון לעשות מסלולי הליכה מעגליים של עד 8 שעות בהליכה מתונה.
   תאפסי אותנו….
   המון תודות דורון ושלומית.

   1. ענת

    הי דורון ושולמית, מקומות נפלאים לביקור בעונה נפלאה. הרבה מאד נהיגה ועל פניו מרגיש לי עמוס לחודש וקצת, בפרט כי אתם כן רוצים מסלולי טיול ברגל. אתם חייבים להושיב את המסלול על ימים (לא לילות – ימים) בטבלה מסודרת ולכתוב כמה שעות נהיגה יש כל יום. תבדקו בגוגל מפס ואז תוסיפו עשרים אחוז למה שהוא אומר. מבחינת מסלולי טיול, בגדול בכל פארק לאומי בדרך יש לכם כמה שווים. בהחלט יש טעם להקדיש 3-5 ימים לכל אחד מהפארקים הבאים: יוסמיטי, ילוסטון, גליישר. וגם 1-2 ימים מלאים לגרנד טטונס, זאיון, ארצ'ס/קניונלנדס (העוגן בשניהם הוא העיירה מואב), רוקי מאונטן. שוב, תושיבו את זה על ימים בצורה מסודרת, עם מפה ועם הערכות זמנים לנהיגה, אחרת הכל דיבורים באוויר.
    מקומות לתוספת: פארק קניונלנדס כשאתם בארצ'ס. הייתי מוותרת על כניסה לקנדה במקרה שלכם ואם יש זמן, מטיילת באיזור סיאטל בהר רייניר ו/או פארק אולימפיק.

   2. דורון

    תודה.
    קנדה מבחינתנו זה וונקובר בלבד לצורך ביקור משפחתי..
    בכל זאת, מכיוון שהתכנון הוא מסלול בלבד ללא חלוקה של ימים (אין לנו מושג) הייתי שמח לקבל ממך מסגרת הכוללת מספר ימים בכל מקום.
    אם כמובן זה בסדר מבחינתך.
    שבת שלום

   3. ענת

    הי דורון, זה כבר ממש דורש תכנון ברמת הימים כי החלוקה כאן תלויה במה תרצו לעשות בכל מקום ובכמה אתם מוכנים לנהוג בין מקום למקום. אין ברירה כאן אלא לעשות עבודת הכנה יסודית ולפי המקומות שרשמת יש לי הרגשה שכבר התחלתם 🙂 תושיבו את זה על טבלה מסודרת, כולל זמני נהיגה כל יום. תבדקו בכל מקום מה *אתם* תרצו לעשות ותנסו לבנות את זה. אחרי שתהיה לך תכנית לפי ימים, אשמח להתיחס כאן אבל אין באפשרותי לבנות עבורכם את התכנית. אם תרצו, יש יועצות טיולים שעושות את זה בתשלום. יועצת כזאת מדברת איתכם, מבררת בדיוק מה תרצו וגם מה לא תרצו ועוזרת לכם לבנות תכנית מדויקת. אני יכולה להמליץ על אושרה קמחי, אם זה רלבנטי.

 69. עדי

  היי ענת,

  כתבה מקסימה ומאוד מועילה! תודה על ההשקעה 🙂
  אשמח שתתרמי לנו מהידע העצום שלך…אנחנו זוג צעיר (מתחת ל30) ומתכננים לטוס באזור מרץ לחודשיים וחצי ואפילו מעט יותר, כאשר השבועיים-חודש הראשונים מוקדשים לניו יורק (יש לנו מקום לינה) ומשם להמשיך ולראות כמה שיותר בסגנון רוד-טריפ. אנחנו רוצים לדחוף כמה שיותר, כמובן להגיע לאזור ל.א וגאס וכו' אך אני מעוניינת לעבור גם בניו אורלינס ונאשוויל למשל.
  את חושבת שהתקופה מבחינת מזג האוויר ומשך הטיול עצמו יוכלו לכסות את האזורים הרבים שיש לראות?
  בנוסף, אשמח אם תוכלי לתת מסגרת תקציב מומלצת לטיול שכזה מהניסיון שלך ואם תוכלי להמליץ על מקומות שאסור לפספס.

  אנחנו ממש בתחילת התכנון כך שכל עצה וטיפ יועילו 🙂
  תודה רבה על כל העזרה!!

  עדי

  1. ענת

   הי עדי,
   בעצם יש לכם חודשיים מחוץ לניו יורק? אז קודם כל אין כאן "כמובן" 🙂 ניו אורלינס ונאשוויל זה רחוק מאד מניו יורק וגם רחוק מאד מלוס אנג'לס. בכל מקרה הרי בחודשיים אי אפשר לראות את כל ארה"ב וגם לא חצי ממנה. אני יודעת שזה נשמע הרבה זמן, אבל מניסיון, זה ממש לא. אנחנו עם יותר מ-15 חודשי טיול בארה"ב וטרם ביקרנו בנאשוויל או בפלורידה. מציעה בחום להתאפק ולא לנסות להקיף בטיול הזה את כל הפנטזיות והרצונות, זה פשוט לא יתכנס לכם לחודשיים. לכן אין לי כאן מה להגיד לך שאסור לפספס את ילוסטון, קי ווסט, קולורדו, מערות קרלסבד וסיאטל 🙂 זה פשוט לא יכנס לכם במסגרת הטיול הזאת
   אם אתם ברוד טריפ, אתם צריכים קודם כל להחליט על נקודת התחלה ונקודת סיום. אם אתם רוצים במערב, טוסו לקליפורניה ותבנו לכם מסלול משם. אם אתם רוצים את דרום-מזרח (ניו אורלינס ונאשויל) אתם יכולים גם לעשות סיבובי מניו יורק. בהחלט יש גם את האפשרות לקוסט טו קוסט, להתחיל מניו יורק ולסיים בלוס אנג'לס ולתפור בדרך את המקומות שרציתם לראות. בהחלט אפשרי, אבל לא מתאים לכל אחד. קחו בחשבון שזה אומר לשלם עוד כ-$1500 רק על דמי החזר של הרכב בצד השני של היבשת. כמו כן, שכירת רכב בניו יורק היא לרוב יקרה יותר, כך שיתכן ויהיה לכם כדאי בכל מקרה לטוס לחוף המערבי ומשם לעשות את דרככם מזרחה. אתם תלכו מן הסתם על מסלול יחסית דרומי בגלל העונה (הרי הרוקיז עדיין מושלגים ורוב המעברים חסומים באפריל). מה שבהחלט יאפשר לכם לשלב את וגאס, נאשוויל וניו אורלינס. מעבר לזה, זה ממש תלוי בהעדפות שלכם, בקצב שלכם ובתקציב. ואם כבר תקציב, אז התשובה היא כמובן זה תלוי 😉 תלוי באיזה רכב תשכרו, איפה תשכרו אותו, מה תרצו לעשות בדרך וכד'. את מוזמנת לקרוא כאן על כמה עולה טיול לארה"ב.

   1. עדי

    היי ענת,

    תודה רבה על התשובה!
    הטיסות כבר הוזמנו ועכשיו אני מתמקדת בתכנון הצד המזרחי – נשכור רכב בוושינגטון והמטרה להגיע באמצעותו לאורלנדו, כשעוברים בדרך בהרי הסמוקי ואטלנטה.
    (אגב, בנוגע לדמי ההחזרה שכתבת – ווידאתי עם חברת אופרן – הם לוקחים "רק" 250$ עבור השכרה בוושינגטון והחזרה באורלנדו – הבדל גדול ממה שאת אמרת אז חשבתי לתת טיפ – כמובן שלא מדובר על קוסט טו קוסט – רק בצד המזרחי).
    מדובר בהרבה שעות נסיעה ולכן אני מחפשת מקומות לעצור בדרך, לא רק כדי לצאת מהאוטו לשחרר רגליים – אלא אולי מקומות מעניינים לראות (חיפשתי המון באינטרנט ללא הצלחה…).
    יש לך המלצה על הסמוקי? כמה ימים כדאי לטייל שם? האם אפשר לעבור דרך הסמוקי עם הרכב כדי להמשיך לאטלנטה? ראיתי במפה שהדבר אפשרי אבל במפות הכל נראה אפשרי : )

    תודה!

   2. ענת

    עדי, דיברתם במקור על רוד טריפ שכולל את הצד המזרחי וגם את לוס אנג'לס אז הינחתי שהכוונה שלכם היא קוסט טו קוסט. דמי החזרה בין שני צידי היבשת הם היקרים. בין וושינגטון לאורלנדו זה אחרת לגמרי. לפעמים אפילו אין דמי החזר באותו צד (למשל בין ניו יורק לשיקגו בחברות מסוימות בתאריכים מסוימים).
    בין וושינגטון לאורלנדו זו נחשבת נסיעה קצרה יחסית. אמריקאים יעשו אותה בדרך כלל ביום אחד ארוך. אפשר לנסוע דרך ההרים אבל אתם מדברים על מרץ. גבולי למדי מבחינת מזג האוויר. חודשיים מאוחר יותר, הייתי מציעה לכם לעבור חלק מהדרך ב-Blue Ridge Parkway שהיא איטית אבל יפה ויכולה לקחת אתכם מפארק שננדואה ועד הסמוקיז לאורך הרכס. הבעיה היא שבמרץ, בלילות הטמפרטורות יורדות אל מתחת לאפס ורק בצהריים מפשיר קצת. מה שאומר פוטנציאל לקרח על הכביש ואפילו לסופות שלגים. זה כביש צר ומפותל ולמרות שהוא פתוח לנסיעה גם בחורף, זה פחות מומלץ ודורש ידע וניסיון בנהיגת חורף. לכן במרץ, עדיף לנסוע בדרך החוף, וגם אז, לעקוב אחרי התחזיות. שלגים יכולים לרדת גם שם ולגרום לשיבושי תנועה. פחות סביר, אבל אפשרי עדיין במרץ ועקרונית, אפילו באפריל.
    עכשיו השאלה היא כמה אתם רוצים לטייל בדרך. העצירה הקלאסית "על הדרך" היא בעיירה סואנה בג'ורג'יה, אבל בכל עיר גדולה יש בטח מוזיאונים ודברים לראות. אם ממש הייתם רוצים לסטות מהדרך ולהקדיש כמה ימים להיסטוריה אמריקאית, יש לכם את וירג'יניה עם Williamsburg ושאר איזור Chesapeake Bay. הכל תלוי בתכנון הטיול הכולל שלכם ובתחומי העניין. בגדול, תסתכלו על הערים בדרך ותחפשו בגוגל את שם העיר + attractions. אין יותר מדי אטרקציות טבע על הדרך, בטח לא בעונה הזאת.

 70. דורון

  אשתי ואני מתכננים טיול למערב ארצות הברית (נחיתה בלוס-אנג'לס סיום בוונקובר) מה-19.5-25.6.18
  האם מזג האוויר ביילוסטון יכול להוות בעיה באמצע יוני?

  1. ענת

   הי דורון,ילוסטון נפלא באמצע יוני. תראו כנראה עדיין שלוגיות לצידי הדרך ויכול להיות קר, אבל גם באמצע יולי יכולה להיות סופת ברד בילוסטון (קרה לנו) אז ההבדל לא מהותי. תהנו המון!

   1. דורון

    תודה.
    עוד "אטריד" עם שאלות יותר ספציפיות לגבי תכנון המסלול…

 71. דניאל

  שלום ענת.
  אנחנו זוג בני 28 ללא ילדים מעוניינים לטוס לארה"ב. חוץ מטיסות לניו יורק וחזרה לישראל לא סגרנו כלום, כולל מה לעשות בארה"ב.
  יש לנו כשבועיים מלאים ללא זמן טיסות לשהות שם. מה ההמלצה שלך?
  אנחנו אוהבים מאוד טבע ונופים, ומאידך גם מאוד רוצים דיסניוורלד- אך מהתוכנית הזו ירדנו בשל המחיר היקר.
  מה ההמלצה לשלב עם ניו יורק? כמה ימים מומלצים להיות בניו יורק?

  1. דניאל

   שכחתי לציין כי התקופה של הטיול בתחילת אפריל עד ל-16 באפריל

  2. ענת

   הי דניאל, תחילת אפריל זו תקופה מצוינת לערים של צפון מזרח, בדגש על ניו יורק, וושינגטון ובוסטון. יהיה קריר אבל זה נעים יותר מהחום של הקיץ ובוושינגטון אולי תוכלו לראות את פריחת הדובדבן. מבחינת נופים, עדיין קר קצת בשביל לעלות צפונה להרים הלבנים או לניאגרה פולס וגם בהרים בשננדואה ורכס האפלאצ'ים עדיין גבולי ובעיקר קשה לדעת. יכול להיות שיהיו לכם ימים נהדרים ולא קרים אבל גם יכול להיות שתתקלו בסופת שלגים שתמנע הגעה אל הפארק. אם אתם מוכנים להשקיע בלימוד של כל האתרים באיזור, לבדוק מזג אוויר בכל אחד מהם ובעיקר להיות מוכנים לספונטניות ושינויים, יתכן שתהנו מאד מטיול בצפון-מזרח. ממליצה גם לבדוק פתיחה של אתרים בתשלום כי יתכן וחלקם עדיין סגורים באפריל ונפתחים רק בממוריאל דיי במאי. לחלופין, אפשר להסתפק בטיול ערים כיפי שיכלול את ניו יורק, וושינגטון די.סי. ואת פנסילבניה (איזור האמיש ועוד, אבל לא מדובר בנופים דרמטיים במיוחד). חפשו בבלוג לפי מדינות רלבנטיות ותוכלו למצוא עוד מידע.
   אופציה אחרת היא פלורידה. הרבה טבע, אם כי סוג אחר לגמרי של נופים ומזג אוויר נעים יותר באפריל. לא חייבים לכלול את דיסני (הנה רעיון לשלד טיול בפלורידה). ואפשר לשלב עם ניו יורק באמצעות טיסת פנים. לגבי מספר ימים בניו יורק, זה תלוי בהעדפות שלכם. אישית, הרגשנו שאנחנו ממצים אחרי 3-4 ימים אבל אוהבי העיר יכולים גם להעביר שם חודשים בלי להשתעמם.

 72. קורל

  היי ענת, מתכננת אוגוסט-ספטמבר טיול של חודש לצפון אמריקה,
  יש מספר יעדים שאני ראיתי בנתיים באינטרנט אני רוצה המלצות מה כדאי להוריד ומה חובה לעשות , ואשמח אם תוכלי לעזור לי ולהכווין אותי מבחינת מסלול של היעדים
  ניו יורק , בוסטון , פלורידה , קליפורניה , ווגאס , לוס אנגלס , סאן פרנסיסקו , הוואי/מיאמי, ניו ג’רזי.
  אשמח לתשובתך, אני לגמרי חסרת ידע ומנסה להבין, תודה 🙂

  1. ענת

   הי קורל,
   אי אפשר לבלוע את כל ארצות הברית בטיול של חודש. גם לא חצי ואפילו לא רבע 🙂 ציינת יעדים שנמצאים בקצוות שונים של היבשת ופחות מתאימים לשילוב ביחד. באוגוסט-ספטמבר, מציעה לך להתמקד במערב ארה"ב, שם מזג האוויר נוח יותר. הנה דוגמה למסלול הקלאסי של דרום-מערב ארצות הברית. הוא כולל את לוס אנג'לס, וגאס וסן פרנסיסקו. את יכולה לשלב אותו עם כמה ימים בניו יורק. יותר מזה כבר עדיף בטיול ארוך יותר.
   (ולא לשכוח קודם כל ויזה ורק אז להזמין טיסות!)

 73. דיאן

  היי ענת,
  קודם כל המון תודה על המידע המפורט והכתוב להפליא! ממש נעים לקרוא ומאוד מועיל 🙂
  אני ובעלי (בני 30, ללא ילדים ) מתכננים נסיעה של כחודש בדצמבר 2017 (ממש מעבר לפינה) , עם אפשרות לגמישות מעט מעבר.
  הוא נוסע לכנס מהעבודה בלוס אנג'לס ואני אצטרף אליו.
  אנחנו למעשה נוכל להתחיל לטייל החל מה-10.12 וממש ממש מתלבטים מה לעשות עם כל הטוב בזה. כבר ביקרנו לפני מספר שנים בלאס וגאס, Hoover dam, פארק ציון והגרנד קניון באיזור מערב ארה"ב. לווגאס אולי היינו שמחים לחזור אבל לא כאופציה ראשונה. חככנו בראשינו לעשות רואד טריפ, כמו שתמיד חלמנו מחוף לחוף, אבל אנחנו מאוד מתלבטים בגלל התקופה בשנה, האם זה נכון? לא נעולים על יעדים ספציפיים, חשבנו להיצמד לדרום ארה"ב כדי לנסות להיות במזג אוויר חמים לפחות בחלק מהיעדים, אבל למען האמת אנחנו מרגישים די אבודים.
  חשבנו לעלות מלוס אנג'לס לסן פרנסיסקו, בטיסה או לחלופין בכביש מספר 1, ולאחר מכן להמשיך לכיוון אריזונה, ניו מקסיקו, טקסס וניו אורלינס ומניו אורלינס לקחת טיסה לניו יורק, בתקווה לבלות שם קצת בחג המולד ואולי גם בערב השנה החדשה.
  אז נשאלות השאלות הבאות:
  1. האם זה נשמע תכנון הגיוני? אנחנו חוששים שזה לחוץ מדי
  2. האם ישנם יעדים מעניינים בדרך כפי שציינתי או שעדיף בכלל לקחת מסלול שונה?
  3. האם מזג האוויר בכלל מאפשר לנו לנסוע באיזור הזה בתקופה הזו או שעדיף ללכת על טיסות פנימיות ולקבוע יעדים אחרים מראש?
  4. כמה זמן לפני ה25.12 כדאי להגיע לניו יורק כדי להנות מאווירת חג המולד והשווקים? האם ישנן עוד אטרקציות שקשורות לחג המולד לאחר ה-25.12 או שחייבים להגיע לפני?
  5. האם יש טעם להגיע לניו יורק בתקופה הזו או שסתם עמוס מדי ויקר מדי ויכול להיות שבכלל עדיף להעביר את התקופה הזו בניו אורלינס או יעד אחר בדרך לניו יורק?
  6. ושאלה אחרונה ומפתיעה, התלבטנו אם לטוס מלוס אנג'לס להוואי שאישית מבחינתי זהו חלום ילדות, האם יש סיכוי לטוס לשם ולחיות תחת תקציב יחסית נמוך או יקר בטירוף ועדיף לוותר מראש? פחות קריטי לנו מלון מפנק וממש לא אתנגד להסתפק בדירה או משהו בסגנון, יותר חשוב לי לבקר בטבע הפראי והחלומי 🙂
  מתנצלת על החפירה!!
  המון תודה מראש

  1. ענת

   הי דיאן, איזה כיף של נסיעה. אבל כן, דצמבר בהחלט חודש מאתגר. מה שהכי חשוב זה לשמור על גמישות. כל דבר מעבר לדרום-קליפורניה (באיזורים שצמודים לחוף) יכול להיות בעייתי בחורף, כולל איזורים באריזונה, יוטה, טקסס וניו מקסיקו. אפילו בפלורידה לפעמים יורד שלג בחורף (אם כי זה לא מחזה שכיח). אנסה לענות לשאלות –
   1. אפשרי, אבל צפוף ומתאים רק אם אתם רוצים ומוכנים לנהיגות ארוכות מאד באמצע (רצוי מאד שתוכלו להתחלף ביניכם בנהיגה). קחו בחשבון שכביש 1 עדיין לא יהיה פתוח לתנועה לכל אורכו. אפשר בהחלט לנהוג לאיזור מונטריי דרך כביש 5 או ה-101, לטייל שם ואז לעלות לסן פרנסיסקו. לדעתי, החלוקה תהיה, שבוע לוס אנג'לס + מונטריי + סן פרנסיסקו – שבועיים לחציית ארה"ב ושבוע בניו יורק. ושוב, אני מזהירה שהשבועיים באמצע כיפיים אבל עם המון נהיגה. זה רוד טריפ ולא טיולי כוכב. נקודה חשובה היא לגבי השכרת הרכב בחוף המערבי והחזרה במזרחי. זה יעלה תוספת נכבדת (סדר גודל של אלף דולר, אולי יותר, תלוי בחברה).

   2. הייתי הולכת על מסלול דרומי עם העצירות הבאות: פיניקס, טוסון, מערות קרלסבד, סן אנטוניו ואולי אפילו דרומה יותר (פארק לאומי Big Bend), יוסטון, ניו אורלינס. יש עוד המון מקומות קטנים בדרך, תצטרכו כמובן לעבד עוד הרבה את המסלול. ושוב, אם לא הובן, זה הרבה נהיגה ביחס למה שאנחנו רגילים לו לישראל. לדעתי, זה כיף אדיר, אבל זה עניין של טעם אישי. האם אפשר מסלול אחר? אם מאד רוצים קוסט טו קוסט, אפשר לבנות מסלול טיפ-טיפה צפוני יותר, עם נכונות לשינויים בדרך בהתאם למזג האוויר. אלטרנטיבות אחרות הן: טיול שמתחלק בין סיבוב של חופי קליפורניה (לוס אנג'לס, סן דייגו, מונטריי, סן פרנסיסקו ואולי אפילו צפונה יותר לפארק לאומי רדווד) ובין שבועיים של ערים בצפון-מזרח (ניו יורק, וושינגטון ובוסטון או פילדלפיה) או לשלב שבועיים בפלורידה.

   3. בעיקרון, הנתיב הדרומי אמור להיות בסדר. אבל כבר היו גלי קור שהורידו את הטמפרטורות אל מתחת לאפס גם שם. כאמור, צריך נכונות לגמישות.

   4+5. ניו יורק מקושטת לקריסמס לפחות החל מת'נקס גיבינג. שזה אומר נובמבר. אחרי הקריסמס מתחילים להוריד מינונים ובינואר כבר כמעט אין כלום. כמובן, קר מאד מאד בניו יורק בכריסמס. אם שווה או לא, קשה לי להגיד. גם כי לא ניסיתי בעצמי ובעיקר כי זה מאד אינדיבידואלי. יש מי שמכורים לניו יורק, בפרט בעונה הזו. אני פחות מתחברת, אבל זה עניין של העדפה אישית לחלוטין. בעיקרון, כל עיר בארה"ב תהיה מקושטת לחג במהלך דצמבר, אבל אומרים שבניו יורק האווירה מיוחדת יותר.

   6. הוואי מדהימה כל השנה ומתאימה מאד לחורף מבחינת הטמפרטורות. אני פחות בקיאה בטיולים בהוואי (עדיין לא ניסינו) אבל בהחלט הייתי בודקת יותר לעומק את האופציה. אני מאד בעד הגשמת חלומות 😉

 74. אופיר חלבה

  הי ענת,
  אחרי עוד קצת מחקר על השמורות טבע במזרח ארצות הברית (שננדואה וסמוקי) בחודש אפריל
  החלטתי שעדיף לטוס ליוטה ולעשות את השמורות הגדולות של המערב.
  יש לי 15 יום נטו במערב ולאס וגאס לא מאוד מעניינת אותי .
  מה היית מציעה לראות מכל העושר של השמורות ?
  תודה!

 75. ביאטה

  היי אנחנו זוג שמגיע לארצות הברית בפעם הראשונה ולצערנו זה רק ל10 ימים המקומות שאנחנו בהחלו רוצים להיות בהם זה לוס אנגלס ווגאס אך רוצים לראות עוד דברים מעניינים ויפים בדרך אבל בלי להעמיס עלינו יותר מידי נסיעות וטיסות
  מה מומלץ?

  1. ענת

   הי ביאטה, עשרה ימים זה באמת מעט מדי. אלא אם כן ממש חשוב לכם להיות בוגאס, הייתי מוותרת ועושה ביקור באיזור ניו יורק והחוף המזרחי. הטיסה למערב מאריכה מאד וכך גם טיסות פנים. לוס אנג'לס עצמה לא יעד כל כך מעניין ואלא אם כן יש לכם שם חברים/משפחה לבקר, הייתי מוותרת עליה לגמרי.
   בדרך בין לוס אנג'לס לוגאס ממש אין שום דבר מיוחד לראות או לעשות. פשוט נוסעים אותה (5-6 שעות נהיגה) או טסים.
   אם כבר לבקר בשתי ערים במערב, אז הייתי בוחרת בסן פרנסיסקו ולא בלוס אנג'לס. או לחלופין שילוב של וגאס וניו יורק.

   1. ביאטה

    תודה, חשבנו עם לוס אנגלס לשלב גם סן דייגו האם זה הגיוני מבחינת זמנים?
    ואיפה מומלץ לבקר בסן פרנסיסקו?

   2. ענת

    ביאטה, אתם מוזמנים לקרוא כאן על סן פרנסיסקו. אפשר לשלב סן דייגו, תצטרכו לתכנן מה אתם רוצים לעשות בכל יום ולראות איך מתאים לכם.

 76. נעם

  היי ענת,
  אנחנו 2 בנות 21 שנוחתות בניו יורק בספטמבר ופעם ראשונה בארה"ב.
  מגיעות לשבועיים וחצי.
  השבוע השני מוקדש כולו לניו יורק ואנחנו מתלבטות בנוגע לשבוע הראשון:
  1. להישאר באיזור ניו יורק?
  2.לטייל בניו ג'רזי, וושינטון, פילדלפיה וכד?
  3.לנסוע למפלי הניאגרה ואם כן, האם את ממליצה טיול מאורגן או לשכור רכב?
  נשמח גם להמלצות על מקומות נוספים אם יש.
  תודה מראש!

  1. ענת

   הי נעם, כשאת שואלת אם להשאר באיזור ניו יורק, אני מניחה שהכוונה לעיר ולא למדינת ניו יורק? לדעתי שבועיים וחצי בתוך העיר זה הרבה אבל אפשרי אם מה שבא לכן זה לחוות אותה לאט ולעומק. בניו ג'רסי לא הייתי מטיילת יותר מדי אבל בהחלט אפשר לעשות גיחה לפילדלפיה ולוושינגטון די.סי. בשבוע. קחו בחשבון ששכירת רכב תהיה לכן יקרה מאד בגלל הביטוחים הנוספים לנהגים מתחת לגיל 25. אם זה לא משנה לכן, אפשר בהחלט לשכור רכב ולנסוע לטייל בצפון מדינת ניו יורק ובמפלי הניאגרה.
   לא נראה לי שאתן זקוקות להמלצות למקומות נוספים כי בסה"כ אין לכן יותר מדי זמן אבל מוזמנות להציץ במסלול לצפון-מזרח ארה"ב.

   1. איריס שץ

    ענת שלום
    בעלי ואני מעוניינים לנסוע בפסח 2018 לתקופה של שבועיים.(היינו בעבר כבר פעמיים)
    רוצים להיות בלאס ואגס שלושה ימים ,בניו אורלינס לשכור רכב ולטייל בה 4 ימים.
    נשמח להמלצות מה לעשות ביתרת הימים הנותרים.
    חוזרים מניו יורק כנראה ששם נשהה יומיים.
    במקביל נשמח להמלצה שלך לטיול שבועיים בארהב אולי אזור קנדה מפלי הניאגרה

   2. ענת

    הי איריס. אני מניחה שאתם יודעים שלאס וגאס ולואיזיאנה לא באותו כיוון 😉 בעצם אתם כבר מסודרים לתשעה ימים מתוך 14 ואתם קופצים בהם בין שלושה איזורים בארה"ב. לטעמי זה פחות מאידיאלי, אבל הטיול שלכם אז כמובן שלשיקולכם. לא הבנתי איפה אתם רוצים להכניס עוד שבועיים באותו טיול? בכל מקרה שימו לב שבמרץ מאד קר עדיין באיזור מפלי הניאגרה ולא מתאים בכלל לטיול רכוב. הייתי במקומכם מרחיבה באיזור לואיזיאנה או עושה את סיבוב הפארקים של וגאס.

 77. נגה

  הי ענת,
  אנחנו זוג עם ארבעה ילדים גדולים 13-21. מתכננים חופשה משפחתי כחודש בארה"ב
  מ 11/3
  על אילו אזורים את ממליצה בתקופה זו של השנה ? עם כמה שפחות סיכוני מזג אוויר ושילוב של טבע וערים?
  מהידע שלי חשבתי על טיול קרוואן במערב שיתחיל בוואגס עם הפארקים מסביב, יוסמיטי וסן פרנסיסקו. ובשבוע האחרון ( חג פסח) בניו יורק .
  חשוב לציין שזה לא הטיול הראשון כמשפחה, מקומות שכבר ביקרנו בהם: לוס אנג'לס, סן דייגו, אורלנדו, מפלי הניאגרה, מוזיאונים בוושינגטון (וכמובן מנהטן , אך תמיד שמחים לחזור )
  פתוחה לשינויים והצעות ( ראיתי את ההמלצה שלך לפריחת עצי הדובדבן בוושינגטון ועשה לי חשק (: )
  תודה רבה
  נגה

  1. ענת

   הי נגה, איזור יוטה נשמע לי נהדר. קחו בחשבון שבמקומות הגבוהים כמו ברייס יש היתכנות לשלגים ולמזג אוויר קר. יוסמיטי יהיה עדיין ממש קר וכמובן שמעבר טיוגה יהיה סגור. שווה לבדוק תוספות באריזונה כמו איזור סדונה ואולי אפילו דרומה לה. סה"כ נשמע לי תכנית בסדר גמור, אבל כמובן שצריך לראות אותה בחלוקה לימים. קראוון זה סבבה לשלושה שבועות במערב, אבל קחו בחשבון שזה עשוי להאט אתכם ומתאים לטיול בקצב נינוח. נראה לי שיהיה לכם אחלה טיול.

   1. נגה

    איזה כייף תודה רבה! עכשיו מרגישה בטוחה יותר עם הרעיון. נלך על הכיוון הזה, נגבש מסלול ואחזור אלייך להתייעצות (:

 78. מור קורלנד

  ענת שלום
  תודה רבה על כל המידע.
  רציתי להתייעץ, אני ובן זוגי מתכננים להגיע לכשבועיים לארהב. יש שני דברים שמאוד הייתי רוצה להתחשב בהם והם לצערי לא מסונכרנים: לשהות מספר ימים בעיר ניו יורק ולראות הופעה של קולדפליי שמופיעים רק במערב ארהב.
  זמן הטיול הוא בין 28/9-12/10 בערך, ההופעה היא ב4/10 בסאן פרנסיסקו, 6/10 בלוס אנג'לס, או 8/10 בסאן דייגו..
  אנחנו אוהבים טיולי טבע קצרים (לא טרקים מאסיביים), מאוד אוהבים מים (ים,אגם, מפלים.. שאפשר גם לרחוץ בהם), אוהבים לנסוע הרכב באזורים יפים, ומבחינת עיר, מספר ימים בניו יורק זה לגמרי מספיק מההיבט הזה מבחינתנו.
  קראתי את ההערות שלך לתגובות מעליי, ואני מאוד מתלבטת איך והאם אני יכולה לשלב בין ניו יורק להופעה בכל זאת, כשאני לוקחת בחשבון שזה יהיה מאוד חלקי מבחינת מה שנראה במערב.
  האם יש לך רעיון איך לחלק את הימים?
  המון תודה מראש
  מור

  1. ענת

   הי מור, בכל מקרה מה שתראו בטיול יהיה חלקי. זה טבעו של טיול בארה"ב 🙂 שבועיים זה מעט במערב, לא כל שכן לחלוקה בין החופים. זו גם תקופה נהדרת במזרח שתוכלו לעשות בה טיול שלכת נחמד מאד בשבועיים. אילולא ההופעה, הייתי לגמרי אומרת לך לעזוב את המערב הפעם ולהתמקד במזרח. אתם צריכים להחליט עד כמה הופעה הזו חשובה לכם. אם בנפשכם היא, אז קחו בחשבון שאתם למעשה די מגיעים למערב בשביל ההופעה. היא תאכל לכם לפחות שלושה ימים מטיול קצר מאד (טיסה לכל כיוון ויום ההופעה) ותשאיר לכם שבוע לטיול במערב במקרה הטוב (אם שלושה ימים בניו יורק מספיקים לכם). זה אומר טעימה מארה"ב במערב ולא יותר. אפשר לשלב עם סן פרנסיסקו ויוסמיטי ו/או איזור מונטריי. לחלופין, להוריד יום מניו יורק, לראות את ההופעה בלוס אנג'לס/סן דייגו וגיחה של שישה ימים לאיזור הפארקים של וגאס (כולל שיט בלייק פאואל). הבעיה היא באמת שהתאריכים של ההופעה בלוס אנג'לס וסן דייגו לא יושבים טוב מהבחינה הזאת, אז זה אומר גם להזיז טיסות קדימה או אחורה. לשיקולכם, כאמור. אין כאן פתרון קסם שיהפוך את זה למסלול טיול נוח, לצערי. מוזמנים להציץ במסלול דרום-מערב ארה"ב ולראות אם סן פרנסיסקו ואיזור מונטרי ו/או יוסמיטי מתאימים לכם. בהצלחה!

 79. שרון

  הי ענת ,
  כחלק מטיול שלנו לקראת אמצע אוקטובר אנחנו מתכוונים להגיע למפלי הנאיגרה בשעות הצהריים להיות אחר צהריים ערב בצפיה במפלים בצד הקנדי וללון בצד הזה.
  יום למחרת טיול ליד המפלים אולי הפלגה תלוי במזג אויר, שעון הפרחים והעיריה ניאגרה און דה לייק ומשם לנסוע לישון ליד הווטקין גלן.
  יום נוסף טיול בווטקין גלן, מפלי אטיקה, מפל טוגנוק ואונברסיטת קורנל ואז להמשיך עד ניו יורק ללינה בעיר.
  הבנתי שגם העיר אתיקה יפה – אולי לעצור גם לשיטוט קל
  מה דעתך ? אני חוששת מנסיעה לניו יורק שתהיה בחשכה. האם חילקתי את הימים באופן הגיוני ולא עמוס. כמובן צריך לקחת בחשבון הפסקת ארוחות, קפה וכו'…

  אשמח לשמוע חוו"ד בנושא.
  תודה.

  1. ענת

   הי שרון, אכן היום באיזור אגמי האצבעות עמוס מדי אם מתכוונים לכלול בו גם את הנסיעה לניו יורק. הנסיעה לניו יורק היא 5-6 שעות, ואולי אפילו קצת יותר, תלוי לאן בדיוק בניו יורק סיטי אתם מגיעים. באוקטובר הימים קצרים כך שאם תצאו בחמש אחה"צ בודאות תכנסו אל תוך הלילה ולמעשה רוב הנסיעה תהיה בחשיכה. לטיול בווטקינס גלן כדאי להקדיש 2-3 שעות (אפילו קצת יותר אם אתם עם ילדים), כל עצירה נוספת זה מינימום שעה עד שעתיים. כמו שאמרת, נניח שעתיים לארוחה, ואתם כבר נכנסים לאחר הצהריים ומגיעים לניו יורק יחסית מאוחר בלילה. זה אפשרי, אבל תחשבו אם באמת מתאים לכם נסיעה ארוכה כל כך בשעות החשיכה. מה שהייתי עושה במקומכם זה לנסות ערב קודם ללון כבר באית"קה כך שכבר בערב תוכלו לבקר בעיר אם זה חשוב לכם. למחרת להתמקד בווטקינס גלן ואז להחליט אם מתחשק לכם להוסיף עוד נקודה אחת בהתאם לשעה כך שתצאו בסביבות שתיים בצהריים לכיוון ניו יורק. כך רוב הנסיעה תהיה בשעות נוחות. תוכלו לעצור בדרך לארוחת ערב לפני הכניסה לעיר ניו ירק שם כבר פחות מפריע להיות בערב (יש המון תאורה מלאכותית).

 80. הילה

  היי
  חשבנו על מסלול מעגלי- אנחנו טסים ללוס אנגלס .. וגם חוזרים משם. מסלול של סביבות השבועיים נטו, גמישים .. עם 2 ילדים קטנים בקראוון. בעיקר בעניין של הפארקים , הערים פחות מושכות אותנו. איך היית מחלקת את הימים? היית ממליצה להגיע לסן פרנסיסקו ? לוגאס?
  המון תודה!!!

  1. ענת

   הי הילה, נהוג לשכור קראוון לפרקי זמן ממושכים יותר. בקראוון מקובל שמאבדים יום בלקיחה ויום בהחזרה ולכן גם קראווניסטים ממליצים לשכור קראוון רק לטיולים ארוכים של לפחות שלושה שבועות. קראוון גם קצת מאט בנסיעות ובהחלט לא חוסך כסף, אם זה השיקול. לדעתי, פחות מתאים לטיול של שבועיים אם אתם רוצים לראות כמה שיותר מקומות. אם המטרה היא רק לקחת קראוון, לצאת לפארק ולהתמקם שם שבוע וחצי, זו אופציה. קחו בחשבון שקמפים מבוקשים נתפסים חצי שנה מראש ויותר.
   מציעה לך לקרוא על המסלול הקלאסי לדרום-מערב. הוא מסלול של לפחות שבועיים וחצי, וזה בתנאי שאתם ממש חותכים ימים בערים. שוב, קחו בחשבון שקראוון עשוי להאט אתכם קצת יותר וגם להגביל גישה בתוך הפארקים (למשל, אי אפשר לעלות לגליישר פוינט ביוסמיטי עם קראוון מעל אורך מסוים).

   1. הילה

    השיקול הוא גם נוחות לקטנים, ילד בן חמש ותינוקת בת שנה.. כדי לא לטרטר אותם ממלון למלון וגם ענייני נוחות של בישול אוכל נוח וגם שיקול כלכלי..
    אם מורידים את סאן פרנסיסקו ווגאס איזה מסלול היית ממליצה לעשות? נטו שבועיים זה אומר קצת יותר עם הטיסות וסידורי קראוון . דיסני רוצים יום אחד וזהו

   2. ענת

    תבדקו טוב עלויות, למיטב ידיעתי קראוון לא חוסך עלויות. אל תשכחו שבנוסף לדמי השכירות, אתם צריכים גם לשלם כל ערב לקמפגראונד כמה עשרות דולרים ויש גם צריכת דלק גבוהה יותר בקראוון. לגבי המסלול, זה תלוי בהעדפות שלכם ובעונה. שוב, ממליצה שתציצו במסלול הקלאסי לדרום-מערב ארה"ב ותראו איזה חלקים מתוכו מסתדרים ומתאימים לכם. קחו רק בחשבון שכביש 1 חסום דרומית למונטריי כך שאי אפשר לנסוע משם ישירות (אישית, בכל מקרה לא הייתי נוהגת את כביש 1 כולו בקראוון עם ילדים קטנים, זה מסלול ארוך שלוקח כמעט עשר שעות נהיגה).

   3. הילה

    יש לך מסלול שאת יכולה כן להמליץ ? זה יוצא בסביבות ה18 יום בברוטו מהיציאה לחזרה.
    המון תודה על העזרה האתר מעולה! מאוד ממקד

 81. מיקי

  הי ענת. כל הכבוד על העזרה שאת מושיטה.
  אנחנו זוג עם 4 ילדים אקטיבים מאוד בגילאים 8-2
  יש לנו מסלול ארוך ולא שגרתי בארה"ב-
  ניויורק- פנסילביה- וירג'יניה המערבית- אוהיו- קרוואן לפלורידה- יוסטון טקסס.
  יש לנו חודש לשם כך.
  השאלה שלי מתמקדת באורלנדו- יש המון פרקים לילדים. כולם מקסימים, יקרים, מעייפים וכיפים.
  הקצבתי לאורלנדו 3 ימים. האם יש פארקי שעשועים/ אתתרים אחרים באורלנדו שמבחינתך זה must ואסור לוותר עליהם? המבחר גדול וצריך לעשות אלימינציה…
  תודה
  מיקי

  1. ענת

   הי מיקי. אני לא מאמינה ב"מאסט" 🙂 אין אפילו מאסט לבקר בפארק שעשועים אחד בפלורידה. או בכלל לבקר בפלורידה. גילוי נאות: אחרי יותר משנה של טיולים בארה"ב עדיין לא ביקרנו בפלורידה. בקיץ הקרוב יוצאים לעוד חודשיים וחצי של טיול ועדיין לא נגיע לפלורידה. אז לא חייבים כלום, מסתבר 😉
   לדעתי, בשלושה ימים הייתי עושה שני פארקים עם יום הפסקה באמצע למנוחה של בריכה, משחקים רגועים, סידורים, סופר ואולי טיול טבע קצר בסביבה. איזה פארקים? זה כבר תלוי רק בכם. כולם נהדרים ובסטנדרט גבוה. אתם יכולים פשוט לבחור באקראי או לשבת ולקרוא על כל פארק ולראות איזה מתאימים יותר להעדפות של הילדים שלכם (נניח, הופעה שקשורה לאיזה סרט שהם ממש אוהבים).

 82. יואב

  היי ענת,

  אנחנו זוג ללא ילדים ומתכננים טיסה של כ-4 שבועות בארה״ב בזמן החגים (אמצע ספטמבר-אמצע אוקטובר), אנחנו מאוד אוהבים טיולים עירוניים משולבים בטיולים (קצרים) בטבע.
  התכנון שלי היה לבלות במערב ארה״ב, בניו יורק, ואולי גם להצליח לשלב את ניו אורלינס כי שמענו מחברים שמאוד נהנו שם. קודם כל האם זה נשמע לך הגיוני לטוס מסן פרנסיסקו לניו אורלינס, להישאר שם 2-3 לילות ולהמשיך לניו יורק?
  בנוסף, אשמח לשמוע מה דעתך על התכנון הכללי שעשיתי (שום דבר עדיין לא מוזמן, כך שאפשר לשנות כל דבר) מבחינת הזמנים, העניין ומזג האוויר.
  יום 1 – נחיתה בדנבר, לינה בבולדר
  יום 2 – Arches Park
  יום 3 – Bryce Canyon
  יום 4 – Zyon
  יום 5 – Grand Canyon + Horseshoe Bend
  יום 6-8 – Las Vegas (סופ״ש)
  יום 9 – Sequoia Park
  יום 10-11 – Yosemite
  יום 12 – טיול ברכב דרך מונטה ריי וכביש 1 והגעה לסן פרנסיסקו
  יום 13-16 – San Francisco (סופ״ש)
  יום 17-19 – New Orleans
  שאר הזמן – New York

  תודה רבה!

  1. ענת

   הי יואב, ניו אורלינס בהחלט יעד מעניין מאד ושונה. הכל אפשרי, אבל השאלה האם כדאי. כרגע יש לכם טיול במערב שאין לכם בכלל מספיק זמן בשבילו.
   לעניין המסלול שלכם במערב, הוא לא מאד ברור לי. למה לנחות בדנבר אם כבר למחרת אתם טסים ליוטה? יש סביב דנבר אתרי טבע משגעים שאתם מגיעים עד אליהם ואז מוותרים עליהם. בנוסף, אני לא רואה איך אפשר לנחות בדנבר ולמחרת להנות מטיול במואב. יש שבע שעות נסיעה בין המקומות ואתם במוד של נחיתה, ג'ט לג והתארגנות. ואם כבר הגעתם עד מואב, לא חבל להיות שם רק חצי יום? מה עם פארק לאומי קניונלנדס? בין מואב לברייס יש לכם שוב 6-7 שעות נסיעה ואתם עדיין תחת השפעת ג'ט לג ועפוצים למדי. בנוסף, אתם נוסעים על כביש 70 כשיש כביש נופי מהמם בין מואב לברייס – כביש 12 – רק שצריך בשבילו לפחות עוד יום מלא אחד. הלאה, מזאיון אתם קופצים עד פייג' רק בשביל ההורסשו בנד?? מה עם קניון אנטילופ ושיט על לייק פאואל? אתם נוסעים כאן המון ולא רואים מספיק, לטעמי.
   גם ההמשך צפוף בצורה לא סבירה. מוגאס לסקויה אנד קינגס יש לכם כשבע שעות נהיגה. זה פארק שצריך בשבילו מינימום יום שלם מהבוקר עד הערב, רצוי יומיים אם אתם רוצים גם לנסוע בקינגס קניון ולטייל בשבילים. יום 12 – אין טעם להכנס למונטריי בטיול ברכב ובוודאי שנסיעה בכביש 1 (שחסום לתנועה כרגע) לא מתכנסת ליום אחד מיוסמיטי. או שמקדישים לה יום מלא אחד לפחות, או שמוותרים ונוסעים לסן פרנסיסקו.
   בקיצור, לדעתי חשבו מסלול מחדש. תבדקו בכל מקום שאתם רוצים לבקר מה יש לעשות שם וכמה זמן זה לוקח. תבדקו זמני נסיעה (אל תשכחו להוסיף עשרים אחוז להערכות של גוגל מפס) ואל תשכחו לחשב זמן מנוחה, ארוחות, קניות (אפילו סופרמרקט) וכד'. בגדול, אתם מנסים לעשות את המשולש המורחב של דרום-מערב, פחות לוס אנג'לס עצמה אבל בתוספת של דנבר ואיזור מואב. זה מסלול של 4-5 שבועות בפני עצמו ואתם מנסים לדחוס אותו בשבועיים. תציצו כאן במסלול ה"סטנדרטי" של דרום-מערב שמכסה את רוב המקומות שרציתם ותקבלו הערכה קצת יותר טובה של כמה זמן צריך למקומות האלו.

   1. יואב

    היי ענת,

    תודה רבה על ההארה!! באמת עברתי על כל הזמנים וזה בהחלט לא מתכנס (טעות מס׳ 8 חוזרת על עצמה בתכנון שלי), לקחנו מסלול ארוך יותר שחברים עשו וניסיתי לצמצם אבל בהחלט הנחיתה בדנבר כבר לא הגיונית.
    נראה לי שנוותר על אזור דנוור או על ניו אורלינס, נשקיע יותר זמן באיזור פייג׳ ונרווח את הנסיעות (על חשבון חלק מהאתרים). במידה ורוצים להגיע מהארץ לאיזור bryce/zion, איפה הכי נוח וכדאי לנחות ולשכור רכב? לאס ווגאס? סולט לייק סיטי?

    שוב המון תודה, הבלוג שלך מדהים והמידע בו שווה זהב

   2. ענת

    שמחה לעזור, יואב 🙂 בעיקרון, הכי טוב להתחיל טיול בדרום-מערב בקליפורניה ועדיפות שניה לוגאס. הסיבה הפשוטה היא שיש יותר טיסות ויותר סניפים גדולים של חברות השכרת רכב. סולט לייק היא יעד מתאים למי שרוצה להגיע לילוסטון, אבל לדרום יוטה, עדיף וגאס והייתי גם בודקת אופציה להתחיל את המסלול בקליפורניה ולסיים בדרום-יוטה עם טיסה בחזרה מוגאס. תבדקו גם עלויות רכבים וגם טיסות כי יכולים להיות הבדלים משמעותיים בקומבינציות השונות.

 83. ירון

  האם אפשר להגיע לפרקי השעשועים באורלנדו עם תחבורה ציבורית כמו רכבת אוטובוס רכבת תחתית או עילית טו מונית?

  1. ענת

   הי ירון, לא ציינת מהיכן 🙂 בהנחה שתהיה בתוך אורלנדו, אז כן, יש מערכת אוטובוסים סבירה ולא יקרה – אתה יכול למצוא פרטים באתר שלהם כאן. יש גם מוניות כמובן. לנוסע יחיד או לזוג, מונית זו אופציה יקרה הרבה יותר, אבל יכולה לחסוך זמן. בעיקרון, ארה"ב בנויה לרכבים פרטיים ואם זה חלק מטיול ארוך יותר שבו תהיו עם רכב, שווה לשקול להשאר עם הרכב גם בימים של דיסני.

 84. אמיר

  היי ענת,
  ההורים שלי מתכננים טיול לארה"ב של כ-20 ימים בספטמבר הקרוב, מ31/08 עד 20/09/2017. פעם ראשונה עבור שניהם. זה פחות או יותר כל מה שיש כרגע. הם אוהבים עירוני – להסתובב ברחובות, לראות, להיכנס לחנויות אבל גם רוצים לנוח לא מעט – פארקים ודברים בסגנון גם ישתלבו מעולה. כמובן שחשבתי על ניו יורק, מה דעתך? משתלב טוב עם התאריכים מבחינת מז"א ו"אטרקציות"? האתגר העיקרי כרגע הוא לבחור באמת את המיקום הכללי לטיול. כמובן שויזה וכל הפורמליטיס כבר יש. תודה! אמיר

  1. ענת

   הי אמיר,
   חם ולח מאד בניו יורק באוגוסט וגם בחצי הראשון של ספטמבר לא יהיה קריר. אם להורים שלך זה לא מפריע, ניו יורק זו אופציה מצוינת לחובבי העירוניות. בעשרים יום בהחלט כדאי לשלב עוד שתי ערים לפחות. לדעתי וושינגטון די.סי. ובוסטון מספקות חוויה עירונית מרתקת ושונה מזו של ניו יורק. אפשר גם לשלב יומיים בפילדפיה אם ירצו. זה טיול שלא צריך לשכור בו רכב ואפשר להסתמך על תחבורה ציבורית. אני מניחה כאן שב"פארקים" אתה מתכוון לפארקים עירוניים כמו סנטרל פארק? אם אתה מדבר על פארקים של טבע, זה כבר יצריך לשכור רכב. אם הם רוצים טיול רכוב מעניין, שווה להציץ במסלול של צפון-מזרח ארה"ב ואולי לאמץ חלקים ממנו.

 85. עבדו

  ענת שלום,אנו משפחה הורים ושלשה ילדים (9,13,16) ,פעם ראשונה בארצות הברית באוגסט הקרוב אשמח לדעתך לשתי שאלות, באמת אני קורה ורואה כמה את עוזרת לכוון וזה באמת מדהים .
  1- מסאן פרנסיסקו ללוס אנגלוס אם מומלץ לישון באמצע בעיירה או להתאמץ ולהמשיך כאשר נהיה בסאןפרנסיסקו יומיים ויום נסיעה ושלשה בלוסאנגלוס.

  2–נחזור מ הפלגה לפורט לודרדיל בשבת בבוקר ונשהה בפלורידה יומיים ושני חצאים (אחד בהתחלה והשני בסוף) עד שלישי בצהריים-איך לחלק את השלש לילות בין אורלנדו ומיאמי?? כי המרחק גדול ביניהם ובהתחשב בזה שמ פורטלודרדיל נטוס, מבקש התיחסותך.

  תודה רבה–שאלה זו העברתי מקודם באחת המחיצות ואיני רואה-אז אשמח לקבל תשובה פה,עבדו

  1. ענת

   הי עבדו, אנסה לעזור 🙂
   1. נסיעה ישירה מסן פרנסיסקו ללוס אנג'לס זה עניין של יום אחד. אין טעם לעצור ללינה בדרך. זו נסיעה של 6-7 שעות ואין בעיה להשלים אותה ביום אחד. גם אין כל כך מה לעשות בדרך. אלא אם כן בוחרים בנתיב של כביש 1, שזה סיפור אחר לגמרי. כרגע כביש 1 חסום דרומית למונטריי אז אי אפשר לנסוע דרכו. בכל מקרה, אם יש לכם זמן, הייתי ממליצה לשלב ביקור בעיירה Monterey דרומית לסן פרנסיסקו. יש שם הרבה מה לראות ולעשות עם ילדים. מוזמן לקרוא כאן על מונטריי. במקרה כזה, בהחלט כדאי ללון במונטריי בסוף הביקור בה ורק למחרת לעשות את הנסיעה ללוס אנג'לס. אי אפשר גם לבקר במונטריי וגם לנסוע עד לוס אנג'לס באותו היום.

   2. המרחק בין מיאמי ואורלנדו נחשב קצר במונחים אמריקאיים (סדר גודל של ארבע שעות נהיגה). השאלה הגדולה היא מה אתם רוצים לעשות. אם המטרה היא ביקור בדיסני, אתם יכולים להצליח לשלב שני פארקים. עם החזרה מהקרוז, סעו לאורלנדו, בלו שם יומיים ואז בחצי היום האחרון חזרו לטיסה. לחלופין, אפשר להסתפק ביום אחר באחד הפארקים של אורלנדו ואת היום הנותר להקדיש למיאמי, שופינג וכד'. כמובן, אפשר גם לוותר לגמרי על אורלנדו, אם הילדים יסכימו 😉

   1. עבדו עבדו

    ענת תודה תודה על התגובה , בהחלט עוזרת לכוון בבקשה אשמח קצת יותר פירוט על הנסיעה מסאן פרנסיסקו ל לוס אנגלוס עם יום מנוחה באמצע
    1- בהחלט מעוניין אני לנסוע בכביש 1 , איך ניתן לדעת אם פותחים אותו עד אוגוסט?? יש איזה קישור ??
    2-ראיתי כמה נקודות מעניינות כמו מונטרי(כולל דרך 17 המייל כרמל ושמורת LOBOS POINT)
    3-סאן סמיון ,פיזמו ביץ
    4-סלובנג סנטה ברברה….
    ברור שאני מעוניין להגיע בסוף ללוס אנגלוס מה דעתך ואיך היית עושה את המסלול או שחלק מהמסלול כדאי צמוד לחוף וחלק בכביש המהיר ??
    תודה עבדו

   2. ענת

    עבדו,
    1. כביש 1 לא יפתח השנה (2017) אולי בקיץ 2018 וגם זה לא ודאי. אתה יכול לקרוא עוד כאן על החסימה בכביש 1. כמו שתוכל לקרוא בפוסט ההוא, אפשר לבקר בצפון הכביש ואפשר בחלק הדרומי שלו, הם פשוט לא מתחברים ביחד…
    2. יש שפע של מקומות נחמדים לאורך הכביש. מונטריי היא העוגן העיקרי, כי היא עיירה לא קטנה ויש בה מגוון דברים לעשות, כולל הליכה בטיילת המקסימה, ביקור באקווריום ושיט לצפייה בלוויתנים. היא גם המקום המתאים ללון בו למי שרוצה לבקר בכרמל, כביש 17 המייל ובפוינט לובוס. שאר המקומות שציינת הם בדרום הכביש. לטעמי, הם נחמדים לביקור למי שממילא נוסע את כל כביש 1 לאורכו. אישית, אני לא חושבת שהם שווים נסיעה מיוחדת במגבלות זמן הטיול שלרשותכם.

    אם יש לכם רק יום אחד להקדיש לקטע שבין סן פרנסיסקו ללוס אנג'לס, אין ספק שכדאי לכם להתמקד רק במונטריי. סעו למונטריי, בקרו באקווריום ובפוינט לובוס ובערב אולי תצאו לסיבוב במזח או בטיילת אם יהיה כוח וחשק. למחרת, אולי תספיקו לנסוע בכביש 17 המייל או לעבור בכרמל ומשם לנסוע לכביש המהיר ללוס אנג'לס.

 86. אייל

  ענת שלום,

  אנו מתכננים טיול ביולי 2018 לארה"ב, 5 נפשות (2 ילדים) כ- 22-23 ימים
  אשמח להמלצה שלך ולהלן התכנון:
  אורלנדו 5 ימים
  שיט לקריביים 5 ימים
  דטרויט 9 ימים (משפחה)
  קנדה 2 ימים
  ניו יורק 3 ימים
  מה התכנון הנכון מבחינת טיסות כולל קונקשיין ועלויות?
  אפשרי לשכור רכב מדטריוט-קנדה ולהחזיר בניו יורק? בסוף הטיול( כ- 3 ימיים)

  1. ענת

   הי אייל, אם טרם הזמנתם את הקרוז, אני אישית הייתי שוקלת לקצר בפלורידה, בעיקר כי חם ולח שם מאד ביולי. גם דטרויט לא להיט בעונה הזאת 😉 בכל מקרה, הבעיה העיקרית שלך היא הסיום. בין דטרויט לניו יורק יש לך מרחק נהיגה של 12 שעות. ביומיים לא ממש תספיקו לטייל בדרך בקנדה או בכל איזור אחר.

   מה שהייתי עושה במקומכם, זה לקצר בפלורידה ו/או לקצר אצל המשפחה בדטרויט. אז לשכור רכב בדטרויט ולנסוע לטייל במפלי הניאגרה. אתם יכולים בדרך לעבור בקטע של קנדה, זה קצת מקצר ויאפשר לכם לראות את מפלי הניאגרה משני צידיהם. משם תוכלו להמשיך ברכב לניו יורק ושם להחזיר את הרכב. בין מפלי הניאגרה לניו יורק סיטי כדאי מאד לטייל באיזור אגמי האצבעות. שווה להקדיש לדרך לפחות 4-3 ימים. כל הסיפור יקח לכם ככה –
   1 נסיעה למפלי ניאגרה ואחה"צ + ערב בצד הקנדי של מפלים
   2 חציה ובוקר בצד האמריקאי של המפלים ונסיעה לאיזור ווטקינס גלן וקורנינג
   3 יום ביקור בווטקינס גלן, אית'קה ומוזיאון הזכוכית בקורנינג
   4 הגעה לניו יורק, החזרת רכב וכניסה לעיר
   זה בקצב נינוח ונחמד. אפשר לצמצם בכל מקום ולדחוס לשלושה ימים. בכל מקרה, תחשבו איך זה יוצא לכם מבחינת מספר הימים שאתם רוצים להשאיר לסוף לניו יורק.
   אין בעיה לשכור רכב בדטרויט ולהחזיר בניו יורק. יתכן ויעלה לכם דמי החזרה של כמה מאות דולרים. מבחינת טיסות קונקשנים, פשוט תחפשו את הטיסה שמתאימה לכם בין פלורידה לדטרויט.

 87. אברהם

  שלום ענת
  שמי מושה מתכנן טיול עם חברים לבערך שבוע אנחנו היינו השנה בלימודים בנו יורק ככה שאנחנו רוצים לצאת לשבוע מעונינים יותר טיולים בטבע ואולי לישון בשטח איזה לילה או שתים אנחנו יוצאים עם רכב רוצים לעשות מסלול סיבובי ורצי לשאול אותך על המלצה מקום מסויים או אתר ספציפי ששווה לסוע אליו..
  תודה

  1. ענת

   שלום מושה, בהנחה שאתם מדברים על עונת הקיץ, אז מסלול נחמד יהיה לנסוע למפלי הניאגרה ובדרך לבקר באיזור אגמי האצבעות ואולי אפילו באדירונדאקס, שם אפשר גם לעשות קמפינג בדרך באחד מפארקי המדינה או הקמפגראונדים. תלחץ על הקישורים כדי לקרוא עוד על כל איזור.

 88. יובל כהן

  את כל 17 הטעיות שציינת עשיתי וסגרתי הכל זה המסלול שלי יש דרך לשפר את1. טיסה ישראל אורלנדו
  2. נסיעה לנאס"א
  3.פארק בוש (טאמפה)
  4. יציאה לשייט מטאמפה.
  5.שייט
  6.אי גרנד קיימן
  7. אי ביי רוט
  8.אי בליז סיטי
  9. קוזומל
  10. שייט
  11.הגעה לנמל טאמפה
  island of advetrg.12.
  13.אפקוט?או דיסני הוליווד?
  14. עולם המים
  15 ניו יורק
  16.ניו יורק
  .17.ניו יורק
  18 טיסה ללאס וגאס
  19.לאס וגאס
  20.לאס וגאס(נסיעה ללוס אנגלס
  21. פארק six flex לוס אנגלס
  22. יוניברסל סטודיו לוס אנגלס
  23. חזרה לישראל בע"ה.זה?

  1. ענת

   היו יובל, אכן בכל קצוות ארה"ב תבקרו… בהנחה שהטיסות כבר סגורות, אני לא רואה מה אפשר לשנות כל כך. זה נראה בסדר, כל עוד אתם מכינים את עצמכם לטיול שהוא עירוני בעיקרו וכולל המון פארקי שעשועים ושתי טיסות (כולל פעמיים ג'ט לג…).

   1. יובל כהן

    היי תודה ענת , חשבתי על לקצר ימים בשייט ולהקדים את הטיסה לניו יורק כך שיהיה לי יותר זמן בניו יורק את ממליצה?
    יהיה לי רק לשלם על שינוי טיסה פנים אחת .

 89. Chen

  הי
  ראשית על הבליג מחכים ועוזר במיוחד!
  שניתאבקש עזרה
  הזמנתי כרטיסי אישה לשבועיים לJFK באוגוסט
  אינלי מושג איפה אני מטיילת
  הטיול הוא לזוג
  בגלל שאני משאירה ילדים קטנטנים לא התאפשר לי זמן ארוך יותר.
  ממש באלי למצות את הטיול
  אני שומרת שבת כך שאת השבתות אעשה בניו ג'רזי אצל חברים
  ממש עוד לך על העזרה וההמלצה לאן לנסוע והיכן לטייל
  אין לי שמץ על אמריקה 🙂

  1. ענת

   הי חן, שבועיים בניו יורק, עם הגבלה לקרבה לניו ג'רסי משמעו טיול באיזור ניו יורק. אפשר לבקר גם בבוסטון, פילדלפיה וושינגטון הבירה ואם תתכננו לכם את הזמנים עם השבתות, אולי אפילו לבקר בפארק לאומי Shenandoah. אפשרות נוספת היא לשכור רכב ולנסוע עד מפלי הניאגרה ובחזרה. את מוזמנת להתרשם ממסלול טיול באיזור ולאמץ חלקים שיתאימו לכם: מסלול בצפון-מזרח ארה"ב.

 90. שי

  היי ענת אני וחברה שלי מתכננים טיול באמצע נובמבר בערך לחודשיים וחצי שלושה חודשים .
  1.סאן פרנסיסקו -ארבעה ימים
  2.לוס אנגלס -שבעה ימים
  3.סאן דייגו שלושה ימים
  4.לאס וגאס-שבעה ימים
  זה יוצא 21 יום כל זה נעשה באוטו ואז ניקח טיסה מוגאס לניו יורק
  5. ניו יורק -שבעה ימים
  6.מפלי הניאגרה -יומיים
  7.שיקאגו -ארבעה ימים
  זה עוד 13 יום וגם את זה נעשה באוטו ומשיקאגו ניקח טיסה לאורלנדו
  8.אורלנדו – חמישה ימים
  9.מיאמי -חודש כולל קרוז שבוע לקאריביים

  עכשיו לשאלה שלי ..
  רציתי לדעת אם המספר ימים שתכננתי בכל מקום יספיקו לי ?

  1. ענת

   הי שי, איזה כיף לעשות טיול ארוך כל כך בארה"ב. האם אתם מודעים למגבלות מזג האוויר? המסלול שלכם מביא אתכם למםפלי הניאגרה כשהם קפואים לגמרי. אתם עלולים להקלע לסופות שלגים משמעותיות ובכל מקרה מדובר בנהיגה על כבישים מושלגים עם המון קרח. אני מציעה לכם לשקול שוב את העניין. לטייל בתוך ניו יורק ובתוך ערים בחורף זה סבבה. לקחת רכב ולנהוג במזג האוויר הזה, נראה לי הרבה יותר בעייתי. שיקגו גם היא קפואה בעונה הזאת. אתם יכולים בלי בעיה ליפול גם על גל קור של מינוס שלושים מעלות שדורש הערכות משמעותית. לדעתי, בחורף הכיוון שלכם חייב להיות או צמוד לחוף המערבי, או דרומה ומזרחה – פלורידה (יותר ממיאמי), לואיזיאנה ואולי עוד מדינות באיזור.
   אחרי הדברים החשובים, לגבי המסלול שלכם במערב, אישית, שבוע בוגאס נראה לי ממש יותר מדי. אני לא אוהבת את וגאס אז דעתי כאן מוטה. בכל מקרה, אם כבר מגיעים למערב, הקסם האמיתי הוא בטבע ולא בערים, אז מציעה לכם בחום לשלב גם טבע (עד כמה שניתן בעונה הזאת, כי בהרים כבר קר מאד). תציצו כאן במסלול לדרום-מערב ארה"ב ותראו אם אתם יכולים לפחות לשלב חלקים מכביש 1. הייתי במקומכם שוקלת גם טיול לאורך החוף, עד לפארק לאומי רדוודס ואולי אפילו עד חופי אורגון.

   1. שי

    מזל שאמרת לי את כל זה .. תודה רבה !! מתי היית ממליצה להתחיל טיול כזה באיזה חודשים ?

   2. ענת

    שי, אם חשוב לכם להגיע למפלי הניאגרה, אז התקופה המומלצת היא בין מאי לאוקטובר. בחוף המערבי לעומת זאת אפשר לטייל לאורך כל השנה (למעט באיזורים ההרריים).

 91. אייל

  היי,

  להלן מסלול טיול למשך 23 ימים עבור משפחה עם ילדים:

  ימים 1 – 3: נחיתה בטורונטו ומפלי הניאגרה
  יום 4: ווטקינס גלן
  ימים 5 – 8: ניו יורק
  ימים 9 – 11: וושינגטון
  ימים: 12 – 18: (מעבר בטיסה) לאס ווגאס וטיול באיזור הפארקים של יוטה ואריזונה
  ימים 19 – 23: (מעבר בטיסה) אורלנדו

  בבקשה חוות דעת והצעות לשיפור. בנוסף, כיצד מתנהלים עם הרכב השכור בין מפלי הניאגרה לניו יורק?

  1. ענת

   הי אייל, איך שראיתי את הימים הראשונים רציתי להעיר לך לגבי הרכב 🙂 אם טרם הזמנתם כרטיסים, מציעה לכם לשנות או להערך לבדיקה מדוקדקת יותר כי לשכור בקנדה ולהחזיר בארה"ב זה לא פשוט ורוב החברות לא מאפשרות את זה.

   דבר שני, לטעמי, חבל קצת לטוס עד המערב בשביל שבוע. זה טירטור לא קטן בעיני כשיש לכם כל כך הרבה מה לראות ולעשות בחוף המזרחי. להכניס שלושה איזורים בפחות מחודש בעיני זה עמוס מדי ופחות כיפי. אלא אם כן כבר הזמנתם טיסות, הייתי מחשבת מסלול מחדש ומנסה לראות אם רוצים יותר מערב או מזרח ושם להתמקד. בפרט עם ילדים, להחזיר רכב, לעלות לטיסה ואז שוב לשכור רכב ושוב טיסה, בעיני זה קצת מעיק. וגאס והקניונים – בעיני באופן אישי – לא מצדיקים את הטירטור. מה עוד שבשישה ימים לא תספיקו יותר מדי. סיבוב הפארקים של יוטה ואריזונה לוקח לכם חמישה ימים ויותיר לכם בקושי יום לוגאס (אל תשכח להחסיר לפחות חצי יום בכל כיוון על הטיסות, אם לא קצת יותר. כאמור, אם טרם הוזמנו טיסות ויש מקום לשקול שינויים, שווה להציץ במסלול הזה לדרום-מערב ארה"ב וגם במסלול הזה לצפון-מזרח ארה"ב ולראות איפה תרצו להרחיב.

   נקודה אחרונה, לא ציינת מתי הטיול. אם בקיץ, אז קחו בחשבון גם את החום הכבד באיזור של יוטה-אריזונה-נבאדה וכמובן באורלנדו.

   1. אייל

    ענת,

    תודה רבה על התגובה. אני יעשה קצת חושבים וייקח את ההערות לתשומת ליבי.

    אייל

 92. גיל

  הי ענת,
  אנו משפחה עם 3 בנות בגיל העשרה. מגיעים לניו יורק בתחילת אוגוסט וברשותנו כ- 10 ימים נטו עד טיסה לאורלנדו מוושינגטון. אנחנו מתלבטים בחלוקת הזמן. חשבנו להשאר כ- 5 ימים נטו בניו יורק. 2 ימים נטו בוושינגטון.
  השאלה היא האם לדעתך מומלץ להשאר עוד 3 ימים בניו יורק או לנסוע ברכב לוושינגטון כולל טיול בארץ האיימיש?

  1. ענת

   הי גיל, כל האפשרויות כאן נשמעות לי בסדר גמור. אני מציעה לשבת (אולי אפילו יחד עם הבנות) ולקרוא על האטרקציות בכל אחד מהיעדים ולפי זה לבנות את החלוקה שנכונה לכם. למשפחה שלנו, חלוקה טובה יותר היתה 3 ימים בניו יורק, 3 ימים טיול עד מפלי הניאגרה ובחזרה לוושינגטון ואז שלושה ימים בוושינגטון. דווקא האיימיש נראה לי קצת פחות מעניין. זה איזור חקלאי לא מהמם ביופיו במיוחד. בעיני הוא מיוחד בעיקר למי שחובב היסטוריה אמריקאית ורוצה לראות מקומות כמו גטיסברג וגם אז, הייתי בוחרת ביומיים בפילדלפיה על פני יומיים בדאטץ' פנסילבניה. ושוב, כאמור, אין כאן תשובה לא נכונה, זה תלוי בכם ובמה מתאים לכם יותר לעשות.

 93. רונן

  הי ענת !

  אני מתכנן לראשונה ביקור בארה"ב.
  מדובר על ביקור של כ10-14 ימים.
  עיקר הפעילות יהיה טורניר הטניס הUS OPEN שיתקיים בסיום אוגוסט 2017.
  המיקום – העיר ניו יורק, פארק Flushing Meadows.

  קראתי את הפוסט שלך, ואהבתי שציינת להתייחס ל'זמן אפור'.
  אני מעריך 'זמן אפור' כמו שיצא לי לחוות בטיול אורבני באירופה. עברנו דרך פארק מהמם,
  והוא בסה"כ היה 'בדרך' ליעד הבא – אז החלטתי להישאר שם עוד 4 שעות ולהנות מהרגע.

  לכן הייתי שמח לקבל את עצתך במספר נושאים:
  1. מספר אתרים בולטים לדעתך שכדאי לפקוד בעיר ניו יורק בפרק הזמן הקצוב שלי, ללא 'ריצות' וניסיון לדחוס כל מה שאפשר.
  2. אין לי ניסיון שהות בארה"ב ומכאן גם חוסר הניסיון לאמוד כלכלית את הטיול (להוציא טיסה).
  אשמח לשמוע על הוצאה ריאלית סטנדרטית ל10 ימים (ללא טיסה).
  ברור לי שזו הערכה גסה, אבל קצת לסבר את האוזן.

  1. ענת

   הי רונן, להיות בעיר אחת זו דרך מצוינת לשמור על גמישות. איפה לבקר בניו יורק מאד תלוי בהעדפות שלך. יש שפע של אתרים היסטוריים, מקומות מפורסמים, מוזיאונים, פארקים, חנויות וכמובן הופעות ופעילויות. נשמע לי שאתה טיפוס מיוחד שלא רץ "לסמן וי" וזה מעולה. אישית, אני לא חושבת שיש כזה דבר אתרי "מאסט" ולגיטימי לגמרי להחליט שאתה למשל רוצה לעשות סיור עומק בהארלם ההיסטורית אבל לא לעלות לתצפית באמפייר סטייט בילדינג. מה שהייתי עושה במקרה שלך זה דווקא ללכת לרשימות יותר מעמיקות, כמו הרשימה שבאתר טריפ אדוויזור שיש בה ליטרלי אלפי דברים אפשריים. הרשימה מסודרת לפי פופולריות כך שהאטרקציות המרכזיות ראשונות. אפשר לסמן שם אטרקציות שאתה מעדיף (אחרי שנרשמת ואתה בחשבון שלך באתר) ואז לראות אותן על מפה ולפי זה לארגן לעצמך ימי טיול בעיר.
   2. ניו יורק עיר יקרה אבל אם תרכז את הלינות שלך בקווינס (איפה שהטורניר) אז עלות לינה צריכה להיות בסביבות מאה דולר ללילה לחדר במוטל פשוט. רכב לא צריך בניו יורק, אבל תחבורה ציבורית תעלה נניח עד עוד חמישה דולר ליום. מכאן כבר קשה להעריך. מחירי האוכל די דומים לאלו בארץ ואתה יכול לבחור ממנה בדוכן רחוב ועד למסעדת יוקרה (או סתם לקנות בסופר מצרכים). בילויים, מוזיאונים, קניות, כל אלו יכולים להצטבר אבל הם אופציונאליים.

 94. יהלי

  היי ענת, אני וחבר שלי מתכננים טיול בארצות הברית בין התאריכים 28.06-03.08,
  שיתחיל מלאס וגאס-לוס אנג׳לס- כביש 1- סן פרנסיסקו- יוסמיטי
  לזה הקצבנו בערך 3 שבועות
  משם טיסה לאורלנדו ואז מיאמי וקי ווסט
  ובסוף 4-5 ימים בניו יורק.
  רציתי להתייעץ איתך האם זה מספיק? או שכדאי לוותר על פלורידה (למרות שאנחנו ממש מעדיפים את הפארקים של אורלנדו על לוס אנג׳לס).
  האמת שכרגע סגרנו מלון רק בסוף בניו יורק. השארנו את כל שאר היעדים פתוחים לשינוי.
  רציתי לשמוע את דעתך האם זה פזיז מדי או סביר?
  אנחנו שוכרים רכב בין לוס אנגלס לסן פרנסיסקו ובין אורלנדו למיאמי
  תודה רבה מראש!

  1. ענת

   הי יהלי, יש לכם בעצם 36 ימים. אנחנו מדברים על 21 יום למערב ו-5 ימים לניו יורק מה שמותיר לכם עשרה ימים "לשחק איתם". זה פרק זמן שבהחלט אפשר לנסוע בו לפלורידה במיוחד אם ממוקדים בנושא הפארקים. רק קחו בחשבון שחם ולח מאד בפלורידה ביולי וגם הרבה פעמים גשום. אם זה לא מפריע לכם, אז זה בהחלט סביר ותהנו המון!
   .

 95. ליאור בן דוד

  ענת שלום . שמי מירה ובעלי ליאור מתגוררים 22 שנים באילת..
  אני , מירה, ביקרתי בארהב 3 חודשים לפני 24 שנים עם חברה. ניו יורק – פלורידה – קליפורניה

  אנחנו זוג עם ילדה בת 11 . מתכננים טיול בת מצווה ב 2018 לארה"ב . חודש מקסימום. מתלבטים ראשית אם לטוס במרץ…סמוך סמוך לחופשת פסח. או בחופש הגדול.. יולי-אוגוסט – או בכלל לעשות את זה בספטמבר 2019 מכיוון שרוב החודש מורכב מחגים וחופשות….

  בגדול חשבתי על 5 ימים במדינת ניו יורק , יום טיסה+יום מנוחה – וביקור במנהטן . טיימס סקוור. לחוות את הגודל . פסל החירות. אולי לוותר על סנטרל פארק. ללכת לציינה טאון. הם לא אוהבי מוזיאונים או כנסיות (אני ראיתי מוזיאונים וכנסיות )….

  משם בטיסה לאורלנדו – 5 ימים – בגדול לדיסניוורלד – אין מספיק זמן כדי להיות גם במיאמי כי העיקר הוא החוף המערבי. אפשר 4 ימים ? 3 ימים זה מינימום בדיסני….

  משם בטיסה לקליפורניה – שבועיים לפחות – איפה כדאי לנחות – לוס אנגלס או סן פרנסיסקו
  כביש מס 1 – כדאי מצפון לדרום או להיפך. רוצים להיות בפארק לאומי יומיסיטי. סן פרנסיסקו. לוס אנגלס.
  לאס וגאס. גרנד קניון רק טיול ברכב. סכר הובר. סן דייגו עולם המים. להיות באגם מסויים לילה אחד או שניים. עם אפשרות לדוג באגם. להתעורר בבוקר לתוך נוף כזה. איפה כדאי בקליפורניה לצאת לשייט מאורגן . בקליפורניה נשכור רכב או מיני וואן…

  תודה על כל טיפ שנקבל.

  1. ענת

   הי מירה. לדעתי, אם מדובר בטיול של 3-4 שבועות, לא כדאי לשלב שלושה איזורים שונים (ניו יורק + פלורידה + המערב). ככלל אצבע, זמן מינימלי לטיול במערב הוא לפחות שלושה שבועות. הטיסות ארוכות ויש ג'ט לג אז עד שכבר מגיעים, כדאי לנצל זאת לטיול ארוך. המסלול שתיארת במערב הוא מסלול לשלושה וחצי עד ארבעה שבועות. אין אפשרות לעשות אותו בשבועיים כי המרחקים בין המקומות גדולים. את מוזמנת לקרוא כאן את פירוט המסלול לדרום-מערב ארה"ב כדי לראות איך זה לא מתכנס לפרק זמן קצר יותר.
   המועד אם כך תלוי באיזור אליו תבחרו להגיע. במרץ, מתאים יותר לנסוע לפלורידה ולניו יורק (אם כי בעייתי יותר לנסוע עד מפלי הניאגרה למשל – הם עדיין קפואים). אם תחליטו לנסוע בקיץ, מתאים יותר לנסוע למערב (פלורידה לוהטת ולחה וגם ניו יורק). מה בדיוק לעשות בכל מקום, לגבי זה יש לך עוד הרבה זמן להחליט… יש המון אפשרויות, גם במזרח וגם במערב שימלאו לכם בכיף חודש. השאלה הגדולה שתצטרכו להחליט לגביה היא האם מערב או מזרח. אחרי שתחליטו לגבי זה ולגבי אורך מדויק יותר לטיול, תוכלו להתחיל לבנות מסלול. אם תציצי בתפריט כאן באתר, יש למעלה גם קישור למסלולי טיול מוצעים. אולי הם יוכלו לעזור לך עם רעיונות נוספים.
   וכמובן, לא לשכוח, קודם כל לטפל בויזה לארה"ב לכולם!

 96. ענבל

  היי ענת,
  מחדדת את השאלה שלי שוב. אנחנו מתכננים טיול של 23 ימים בארה"ב. התכנון הוא לנחות בסן פרנסיסקו, משם להמשיך ליוסמיטי פארק, משם להמשיך לאזור אריזונה, וגאס וסיום בניו-יורק. זה המסלול המשוער:
  יום 1-4 סן פרנסיסקו
  5-7 יוסמיטי פארק
  וזאת השאלה, איך כדאי לתכנן את הימים הבאים (בין יוסמטי פארק לאס ווגאס
  8-13 חשבנו לנסוע לאזור פייג' או סדונה והגראנד קניון)
  13-16 ללאס ווגאס
  ומשם לניו יורק

  האם התכנון הגיוני? האם יש מקום שאנחנו מפספסים או שכדאי לוותר עליו?
  תודה רבה!
  ענבל

  1. ענת

   הי ענבל, שימי לב שוגאס היא "בדרך" שלכם מיוסמיטי לאריזונה. יש לכם יום נסיעה בערך מיוסמיטי לוגאס (אני מניחה שהטיול בקיץ, כשמעבר טיוגה פתוח). המסלול הקלאסי הוא חמישה ימים שכוללים את ברייס/זאיון, פייג' והגרנד קניון וחזרה לוגאס. נראה לי שיש לכם זמן בדיוק לזה. את יכולה לקרוא פירוט של הלופ הזה בתיאור המסלול לדרום-מערב ארה"ב. אם תרצו להוסיף את איזור סדונה, כדאי להוריד יום מוגאס בשביל זה, או לפחות חצי יום ולעשות גיחה מ-Flagstaff לסדונה ובחזרה.

 97. מולי

  הי ענת אנחנו נוסעים למערב ארצות הברית בתאריכים 1 ליולי עד ה6 ליולי נהיה באזור פארק הסקויה מונטריי מורוביי ….. ו ב6 ניסע לסאן פרנציסקו.השאלה היא בשל הקרבה ל 4 ליולי איך להתייחס לתנועה.תודה האתר שלך חדש לנו אך נראה מעולה. מולי
  השאלה בתכנון

  1. ענת

   הי מולי, ה-4 ביולי בהחלט שיקול משמעותי. האיזור שציינת לאותו שבוע גדול מאד ובעצם אתם מתכננים הרבה נסיעות. ה-4 יוצא הפעם באמצע השבוע, כך שלדעתי יהיו פחות "נדידות" המוניות. בכל זאת, סביר להניח שמונטריי תהיה עמוסה יותר מהרגיל (ומחירי הלינה בהתאם). מה שכן, הייתי מתכננת להיות ב-4 עצמו באחת העיירות באיזור כדי להנות מאווירת החג, לראות את ה-parade ואולי גם את הזיקוקים בערב. החגיגות הן ביום של ה-4 בדיוק ואולי תרגישו קצת יותר תנועה ב-3 וב-5, במיוחד באיזור מונטריי (עיירה תיירותית שקרובה מאד לריכוז האוכלוסין של המפרץ).

 98. אפרת

  שלום ענת
  לפני כשלוש שנים טיילנו חודש בפארקים של מערב ארה"ב בספטמבר. היוסמיטי היה יבש, והיה חום אימים בקליפורניה.
  אנחנו מתכננים שוב טיול בסביבות אוגוסט -תחילת אוקטובר לחודש ונשמח להמלצות במקומות פחות שחונים והרבה טיולי חוץ/טבע לא בדגש על ערים- אבל יפים . אנחנו זוג שאוהבים ללכת אבל לא טיולים אתגריים (בכ"ז לא בני 30 אלא כפול..:-)).
  תודה רבה
  אפרת

  1. ענת

   הי אפרת, אכן, הסיירה נבאדה בקיץ יכולה להיות מאד חמה ויבשה. כשאנחנו היינו באוגוסט לפני כמה שנים ביוסמיטי, היה חם מאד. בספטמבר צריך קצת מזל – לפני שנה וחצי בספטמבר היה לנו מזג אוויר מעולה.
   לא ציינתם אם יש לכם כיוון כללי לטיול, אז אניח מערב, כי אתם רוצים בעיקר נופים. אם אתם יותר בכיוון של אוגוסט-ספטמבר, הייתי מציעה לכוון לרוקיז, בדגש על הצפוניים יותר. זו העונה לטייל בה ברוקיז של קנדה, למשל, שם המפלים שוצפים כל הקיץ (וקופאים בחורף). גליישר האמריקאי גם נהדר. באוגוסט, הצד המערבי ירוק ושופע מים. הצד המזרחי כבר יבש יותר בחלקים הנמוכים יותר, אבל עדיין מרהיב ולא חם מדי. ילוסטון זו גם אופציה קרירה יחסית. יכולים להיות ימים חמים באוגוסט, אבל פחות חם מאשר בקליפורניה. ספטמבר כבר מתחיל להיות ממש קריר בילוסטון, בפרט לקראת סוף החודש. יש לכם גם את כל החוף המערבי הצפוני. כל עוד נצמדים לחוף, מובטחת לכם קרירות נעימה כל השנה, גם בשיא הקיץ.
   אתם יכולים לקבל עוד רעיונות מהפוסט של מסלול החוף המערבי ומסלול הרוקיז בארה"ב ולשלב מה שמתאים לכם.

 99. טל

  היי!
  אנו טסים ביולי לניו יורק למספר ימים ומשם יש לנו כשבועיים,
  המחשבה שלנו הייתה לטוס לסן פרנסיסקו ומשם לרדת ללוס אנג'לס ואפילו עד סן דייגו.
  משם להגיע ללאס וגאס, לעשות שם לילה אחד ולמחרת חשבנו לנסוע לפארק ציון או לגרנד קניון אבל אני לא יודעת אם מזג האוויר מתאים לפארקים אלו כי מאוד חם.
  הבנו שאפשר ללכת ליוסמיטי פארק אבל איך אנחנו יכולים לשלב אותו מבחינת הנסיעה?
  תודה רבה רבה

 100. מאיר

  ענת שלום רב.
  הקצתי יומיים נסיעה מפיטסבורג לגטלינבורג (בכניסה לסמוקי מואונטין).
  כחובבי נוף וטבע באילו כבישים כדאי לנו לנסוע?
  בשנה שעברה נסענו דרך הסקאי ליין והבלו רידג'.
  להצעתך אודה

  1. ענת

   הבלו רידג' זו בהחלט הדרך הנופית המומלצת למסלול שלכם. היא מאד ארוכה ונוסעים בה לאט הרבה יותר מאשר בכביש רגיל, כך שהיא יכולה להוסיף המון זמן נסיעה. נסעתם את כולה כבר? אם לא, אתם יכולים לשקול לשלב קטעים אחרים ממנה אם תרצו. לדעתי, פשוט כדאי לכם לנסוע בדרך הקצרה ביותר ולהגיע לסמוקיז מוקדם יותר.

   1. אורלי זיני

    שלום ענת,
    אנו משפחה (7 נפשות )שיוצאת למערב ארה"ב ל 21 יום מה 21 לאוגוסט עד ה 11 לספטמבר. אנחנו מגיעים לסאן פרנסיסקו וחוזרים מלאס ואגס. אנחנו שומרי שבת.
    יש לנו בבקשה כמה שאלות:
    1- אמרו לנו שחלקו היפה של יוסמיטי פארק סגור ולכן כדאי לנו להסתפק בסקויה אנד קינג. זה נכון ?
    2- האם חלק מכביש 1 סגור ?
    3- בשבוע האחרון לטיול אנחנו מתכוונים לעשות : יום אחד- גרנד קניון, שני- אנטילופ, שלישי- אגם פאוול, רביעי- ברייס, חמישי – זאיון. מתחילים וחוזרים ללאס ואגס. האם זה נראה לך ? מה הכי מומלץ לעשות בכל נקודה.
    תודה רבה
    אורלי

   2. ענת

    הי אורלי, לשאלותיך –
    1. ממש לא. החלק המרשים ביותר בפארק יוסמיטי הוא העמק של יוסמיטי והוא בהחלט פתוח. גם נקודת התצפית עליו מגליישר פוינט פתוחה וגם מעבר טיוגה. האיזור היחיד שסגור הוא איזור שנקרא "חורשת מריפוזה" ויש בו חורש יפה של עצי סקויה. אם מאד חשוב לכם לראות עצי סקויה, אכן צריך לנסוע לסקויה אנד קינגס. חשוב להבין שגם סקויה אנד קינגס הוא פארק גדול מאד ורצוי להקדיש יומיים לביקור בו, או במינימום יום אחד מלא.

    2. כן. יש חסימה בכביש 1 דרומית למונטריי. אי אפשר לנסוע את כל הכביש. מוזמנת לקרוא כאן על החסימה בכביש 1, כולל הצעה לחלופה.

    3. בסה"כ, חמישה ימים לסיבוב הזה זה מצוין. הסדר נראה לי גם בסדר גמור. אנסה לפרט לגבי כמה זמן ומה לעשות בכל מקום –
    א. גרנד קניון – רוב המטיילים (בפרט בקיץ) עושים כמה תצפיות מנקודות שונות בקניון ואז ממשיכים הלאה. משך הביקור 2-3 שעות.
    ב + ג. פייג' היא עיירה שיש בה כמה אטרקציות, כשהמרכזית הן אכן קניון אנטילופ ואגם פאואל. בקניון אנטילופ עושים סיור מודרך של כשעה. באגם פאואל, אפשר לשוט בשיט מאורגן של כמה שעות, או לשכור סירה לחצי יום או ליום. האופציה השניה הרבה יותר כיפית, בפרט למשפחות. תוכלו לבלות יום שלם על ובתוך המים, לעשות סקי מים ואבובים.
    ד. קניון ברייס – עושים בדרך כלל 2-3 תצפיות מנקודות שונות אל תוך הקניון. אם לא חם מדי, כדאי מאד לרדת למסלול בתוך הקניון. אם לא יורדים לקניון, אפשר לסכם את הביקור בשעתיים-שלוש. אם יורדים למסלול, אז זה תלוי בקצב שלכם, אבל זה משהו כמו עוד שלוש שעות.
    ה. פארק זאיון – נוסעים בשאטל בתוך הפארק ויורדים בתחנות שונות לעשות מסלולים. כדאי להגיע מוקדם בבוקר, כשיש עדיין חניה בתוך הפארק.

    השתדלתי לקשר לך כאן בתגובה לדפים הרלבנטיים בבלוג. ממליצה לקרוא על כל מקום כדי לראות מה מתאים לכם. כמו כן, בתכנון הימים לא לשכוח את מרחקי הנסיעה בין המקומות. בהצלחה וטיול נעים!

התגובות נעולות.