17 טעויות נפוצות בתכנון טיול לארה"ב

תכנון טיול לארה"ב בפעם הראשונה עשוי להראות כמו משימה בלתי אפשרית. כל כך הרבה מקומות לראות ולבקר בהם, כל כך הרבה אטרקציות מדהימות, גם טבעיות וגם מעשה ידי אדם. לא סתם קוראים לה ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות! תכנון טיול לארצות הברית זה בהחלט אתגר של ממש!

כאן בבלוג אני מנסה לסייע לאנשים לתכנן טיולים מוצלחים לארה"ב. זה כולל הרבה מאד שאלות שעולות בתגובות ואני מנסה לענות עליהן ומאפשרות לי הצצה לדרך בה מטיילים עם קצת פחות ניסיון מנסים לתכנן את הטיול שלהם לארץ הענקית והמדהימה הזו.  הנה כמה מהטעויות הנפוצות שאני רואה בקרב מי שמתכנן על טיול לארה"ב (כולל הצעות לתיקון).

תכנון טיול ראשוני

1. לנסות להכניס את כל ארה"ב לטיול אחד

ארה"ב נתפסת לפעמים בתור ארץ אחת או מדינה אחת. טיול לצרפת, איטליה או ספרד אפשר לעשות בשלושה שבועות (גם זה בספק…), אז למה לא בארה"ב? כך קורה שאנשים שמתכננים טיול ראשון לארה"ב מציינים את רשימת היעדים הבאים: ניו יורק, פלורידה, מפלי הניאגרה, לאס וגאס, טקסס, ילוסטון, סן פרנסיסקו, לוס אנג'לס. אה, והגרנד קניון. כל מה שראינו בסרטים ובטלביזיה. מסגרת הטיול: שלושה שבועות. הריאליים יותר אומרים שהם מוכנים לשלב גם טיסות פנים.

אולי אם יש ברשותכם מטוס פרטי אפשר לעשות טיול נגיעות כזה. למרביתנו זה בלתי אפשרי וממש לא כדאי. המרחקים בין היעדים הם כאלו שמחייבים טיסות פנים, ולשלב שש או שבע טיסות פנים בשלושה שבועות, זה אומר לבלות שליש מהטיול בשדות תעופה ולתת לכל יעד יום עד יומיים. לא מספיק בכלל, במיוחד כשיש יעדים שגם טיסת פנים אחת אליהם לא תספיק, כמו ילוסטון למשל.

אי אפשר לבלוע את ארה"ב בטיול אחד של שלושה שבועות. גם לא בטיול אחד של שלושה חודשים, אגב. גם אם נשים בצד את אלסקה ואת הוואי, יש לכם 48 מדינות לכסות… לאט לאט.

2. לא לתת מספיק זמן לטיול במערב

בדרך לארה"ב אנחנו חוצים בטיסה את האוקיינוס האטלנטי. אם ממשיכים לחוף המערבי, טסים מעל שטח יבשתי בערך לאותו מרחק…. כלומר, המרחק בין ניו יורק ללוס אנג'לס, לא מאד שונה מהמרחק בין לונדון לניו יורק. ההגיון "לקפוץ" לשבוע לחוף המערבי בתוך טיול בחוף המזרחי, הגיוני כמו "לקפוץ" לניו יורק לשבוע במסגרת טיול באירופה. רק קצת פחות, כי במערב לא תרצו להיות רק בתוך עיר אחת אלא לטייל קצת מסביב… לטיול הקלאסי הנפוץ בדרום-מערב ארה"ב, קרי המשולש לוס אנג'לס-סן פרנסיסקו-לאס וגאס כדאי להקדיש שלושה שבועות לפחות. אם מוותרים על נגיעות של טבע ומתמקדים רק בערים עצמן, אפשר שבועיים. אבל חבל. טסתם, שילמתם, חטפתם ג'ט לג, לא תשארו עוד קצת?

3. להתעלם ממזג האוויר

בחלקים רבים מארה"ב יש מזג אוויר קיצוני, עם קור עז ומקפיא בחורף וחום אימים בקיץ.

טעות אופיינית לחופשת פסח היא לנסות לתכנן טיול באיזורים צפוניים והרריים. אצלנו, לפני פסח, כבר אפשר לעבור לשורטס וגופיות. "אצלם" ממש לא. אז לא, אי אפשר עדיין לטייל בילוסטון וברוקיז הקנדיים באפריל ולרוב גם לא במאי. גם אי אפשר לבקר במפלי הניאגרה במרץ. כלומר, אפשר, גם וגם וגם, אם אתם מחפשים טיול חורפי בטמפרטורות שיורדות מתחת לאפס בלילה ולפעמים גם ביום. כשאתם מתכננים טיול בארה"ב שמתחיל לפני יוני או נמשך אל תוך המחצית השנייה של ספטבר ואילך, בידקו מה מזג האוויר ביעד שלכם וקחו בחשבון כבישים שעדיין סגורים בגלל חסימות שלגים, למשל.

4. להזמין טיסות מראש לפני שיש תכנון מסלול

שינוי טיסות כרוך לרוב בתשלום לא מבוטל. מומלץ בחום להחליט קודם כל על המסלול, לקבל חוות דעת ממטיילים מנוסים, ורק כשסגורים לגמרי על המסלול, להזמין את הטיסות. אחרת תגלו שחסרים לכם בדיוק יומיים בשביל מקום שמאד חשוב לכם לראות, או שבכלל עדיף היה לכם בעונה הזו להתחיל או לסיים את המסלול בעיר אחרת.

5. להכנס להתחייבויות כספיות לפני שיש ויזה

אם האזרחות היחידה שלכם היא ישראלית, תצטרכו ויזה כדי לטייל בארה"ב. תהליך השגת הויזה אורך מספר שבועות ואין כל ערבות שאכן תקבלו אותה. קבוצות מסויימות, בעיקר צעירים אחרי צבא, נמצאות ב"סיכון מוגבר" לסירוב ויזה. לתכנן לפני קבלת הויזה אפשר, אבל אל תתחייבו על הוצאות גדולות שלא תוכלו לבטל. תודה לגולש צביקה על התוספת.

שלב ב' – בניית תכנית הטיול היומית – טעויות נפוצות

6. להכין תכנית עמוסה ליום הראשון

אל תבנו יותר מדי על היום הראשון לטיול, בפרט אם מדובר בטיול למערב. תגיעו אחרי טיסות ארוכות, עם ג'ט לג, ובמצב צבירה בעייתי, בלשון המעטה. קחו בחשבון שרוב הטסים פשוט קורסים למיטה עם ההגעה לחדר במלון ומתעוררים מוקדם מדי למחרת בבוקר, למרות כל הכוונות הטובות. תודה לאנשיםטובים מפורום למטייל על חידוד הנקודה. אני מוסיפה גם – אלא אם כן יש לכם ניסיון עם עצמכם במצב ג'ט לג, הניחו שבמשך הימים הראשונים לטיול לא תהיו במיטבכם. אל תתכננו ימים עמוסים מדי.

7. להתעלם מחגים ומועדים, וסופי שבוע

בחגים האמריקאים צפויים עומסים באטרקציות התיירותיות וכן עלולים להיות פקקים משמעותיים מאד בנקודות מסויימות. גם סופי שבוע, בפרט בזמן חופשות בית הספר, עלולים להשפיע על העומסים. עומס במבקרים הוא לא בהכרח מה שמוכר לנו מישראל. ככלל, האמריקאים מנומסים וחביבים יותר ובפארקים הלאומיים לרוב לא מורגש עומס במסלולי טיול רגליים. לא כל סופ"ש או חג חייב בהכרח להשפיע על התכניות שלכם, אבל תבדקו מראש ותשאלו אם אתם לא בטוחים. (תודה לאנשיםטובים על התוספת!)

8. לא לחשב נכון את זמני הנסיעות בין נקודה לנקודה

יש מי שמציץ במפה, ומנסה "להעריך בעין" לפי מה שרגילים לו בארץ. התוצאה עלולה להיות תכנית לפיה יוצאים בבוקר מסן פרנסיסקו, מטיילים במשך היום ביוסמיטי ואז נוסעים דרך כביש 1 ללוס אנג'לס. הבעיה היחידה היא שמדובר בפועל בסדר גודל של 24 שעות נהיגה בסה"כ. לא באמת מתאים ליום אחד וגם לא ליומיים או שלושה.

בעיה אחרת היא בחישוב זמנים לפי גוגל מפס. הזמנים המשוערים בגוגל מפס, או תכנות דומות, רלבנטיים לנסיעה במקסימום המהירות המותרת, בלי התברברויות בדרך, בלי פקקים או עומסי תנועה, בלי עצירות לתדלוק, אוכל, קפה או תצפיות. בפועל, צריך להוסיף ה-20% לזמן הנסיעה, מה שעלול בהחלט להשפיע על התכניות שלכם לאותו היום.

9. לחשוש מנסיעות ארוכות

ארה"ב גדולה. ממש גדולה. זו בעיה במיוחד במערב ארה"ב, בה המרחקים בין ערים הופכים משמעותיים מאד. בין סן פרנסיסקו ללוס אנג'לס יש לפחות שש-שבע שעות נסיעה. בין לוס אנג'לס ללאס וגאס, יש חמש-שש שעות נסיעה. לא צריך לחשוש מהנסיעות האלו. הנהיגה בארה"ב קלה יותר מאשר בישראל ולרובנו, הרכב השכור, עם הקרוז קונטרול ושאר הפינוקים, נוח יותר מאשר הרכב הביתי בישראל. עם קצת מוזיקה, צידנית עם שתייה קרה, סבלנות ונינוחות, אפשר אפילו להנות מהנסיעה הארוכה (אפילו עם ילדים!). אין טעם לפצל נסיעות כאלו ליותר מיום אחד, אלא אם כן באמת יש לכם מה לעשות בדרך. לעצור ללינה בבארסטו, כדי להמנע מנסיעה של חמש שעות בין לוס אנג'לס, ללאס וגאס, זה פיספוס של יום טיול.

מחפשים לשכור רכב? אני ממליצה על סוכנות RentalCars. שכרתי דרכם בכל הטיולים הארוכים שלנו ואני מרוצה מאד מרמת הרכבים, רמת השירות ובעיקר, מהמחיר. הם נתנו לי תמיד את המחירים הטובים ביותר (בדקתי!). המחיר הנמוך איפשר לנו לשכור מיניואן מפנק בכל טיול, מה שהפך את הנסיעות הארוכות לקלות במיוחד.

תוכלו לקרוא כאן עוד דברים שכתבתי על שכירת רכב בארה"ב, כולל טיפים לנסיעות ארוכות

10. לא לחשוש מנסיעות ארוכות

כן, אני יודעת, כרגע המלצתי לא לחשוש מנסיעות ארוכות. אז יש בכל זאת מצבים בהם צריך לחשוב טוב אם רוצים לנסוע נסיעה ארוכה מאד. למשל, אחרי נחיתה מטיסה מישראל, לא מומלץ לעלות על רכב ולנסוע 5-6 שעות. זה פשוט פחות בטיחותי, בהתחשב בג'ט לג ובעייפות הכללית. כמו כן, לא כדאי לתכנן נסיעה מאד ארוכה אם יש חשש להגיע לקטע דרך של נסיעת הרים מפותלת ומאתגרת בשעות החשיכה.

11. לא לחשב את "הזמנים האפורים" בטיול

מתוך ניסיון לדחוס כמה שיותר פעילויות ואתרים בתכנית טיול, נוצרת לפעמים תכנית טיול שרק מלקרוא אותה אפשר להתעייף…. מה שהמתכננים שכחו הוא לקחת בחשבון את הזמנים "האפורים" בטיול. אלו יכולים לכלול ארוחות, קניות בסופר, כביסה, סידורי טלפוניה ועוד. מומלץ גם לשלב זמן לנשום מדי פעם. ככל שהטיול ארוך יותר, מומלץ לשלב יותר זמן מנוחה.

12. להקצות יותר מדי זמן לנקודות שהן תצפית בלבד בגלל שהן ידועות

יש מקומות יפים שניתן וצריך לטייל בהם לעומק. כשמדובר בפארק של טבע, יש מקומות עם מסלולים שמוסיפים המון לחווית המקום. למשל, בפארק זאיון, חבל לראות את הפארק רק מחלונות השאטל שתסעו בו. כדאי מאד לעצור וללכת ברגל בכמה נקודות בפארק ויש שם לא מעט מסלולים יפים ומסודרים. לעומת זאת, בגרנד קניון, אלא אם כן בכוונתכם לעשות טרק למיטיבי לכת, סביר להניח שתסתפקו במספר עצירות לתצפית ואולי ביקור במרכז המבקרים. למרות שהגרנד קניון הוא מהמקומות המפורסמים ביותר בעולם, מרבית המבקרים ממצים את הביקור בו במספר שעות. איך יודעים? שואלים כאן בבלוג!

13. לתכנן תכנית מקובעת, בלי חלופות

תכנית טובה היא בסיס לשינויים. מזג אוויר, כבישים סגורים, שביתות, בעיות ברכב או חלילה בעיות בריאות… הכל יכול לקרות. הכירו את התכנית שלכם ואת הגמישות שלה. הכינו תכנית עם חלופות ועם תעדוף פנימי לכל יום.

14. לתכנן מסלול מפורט ומקובע מדי בפארק לאומי

בהמשך לסעיף הקודם, דגשים לפארק לאומי: חשוב להכיר את הפארק הלאומי שתסעו אליו, ללמוד את המסלולים השונים ולראות מה מתאים לכם ומה לא. זה בהחלט עוזר להכין תכנית כזו. יחד עם זאת, חשוב לשמור על גמישות בביצוע. מאד חשוב לגשת להתייעץ עם הריינג'רים בתחנת המידע עם ההגעה לפארק. במהלך טיולינו בפארקים לאומיים נתקלנו בכבישים ושבילים סגורים (באופן לא מתוכנן) משלל סיבות: שלג פתאומי, שטפונות, שריפות, תקיפות דובים, גשרים שהתמוטטו, תאונות דרכים ועוד. תמיד חשוב לבדוק מראש ולהיות מוכנים לשנות תכניות.

15. להזמין מראש לינות ללא אפשרות ביטול

חשוב להשאיר מקום לגמישות, בפרט במערב. להזמין לינות מראש זה בסדר, וגם חשוב במקומות מסוימים, אבל ודאו שניתן לבטל או להזיז את הלינות, רצוי עד ליום הלינה עצמה, ללא תשלום קנסות. זה הסטנדרט ברוב המקומות, למעט בדילים מסויימים שהם ללא אפשרות ביטול.
למה כדאי גמישות? כי אם יש לכם מרחק של 4-5 שעות נסיעה ליעד, ומישהו לא מרגיש טוב, או סתם מתעייפים, רצוי להשאיר את האפשרות לעצור ללינה בדרך ולהתקשר לבטל את ההזמנה. בנוסף, תכניות יכולות להשתנות, ממש לפני הטיול ואפילו במהלכו מאלף ואחת סיבות. אישית, אני מזמינה מלונות באתר כמו בוקינג.קום, עם אפשרות ביטול. נוח לי לעבוד מול אתר אחד שמרכז את ההזמנות ואני גם יודעת שיש לי "גב" למקרה שתהיינה בעיות מול מלון ספציפי.

אם אתם גם מחפשים מלון דרך בוקינג, אשמח אם תשתמשו בתיבת החיפוש הזו, או בקישורים האחרים אליהם ברחבי הבלוג. כך אני מקבלת עמלה קטנה על ההזמנה שלכם (ולכם זה לא עולה כלום!)


Booking.com

16. להשאיר מקום לטעויות בהזנת כתובות ב-GPS

בהכנת תכנית הטיול הקפידו להכין מראש את כתובות היעדים השונים. שימו לב טוב טוב לאיות ולשם המלא של הרחוב. הגולש רב הניסיון reuben13 מוסיף שלאותו שם עיקרי יכולות להיות, באותה העיר, סיומות שונות כגון lane, street, ave, drive, circle ועוד. כל אחד מאלו עשוי להיות יעד שונה לחלוטין שקיים באותה העיר. שימו לב גם לאותיות N, S, W, E שיכולות להיות מצורפות לכתובת. התעלמות מהן עלולה להביא אתכם למקום אחר לגמרי. אנשיםטובים מוסיף שצריך לשים לב לתעתיק המקורי של השם באנגלית, ולא לנסות "לתרגם בחזרה" ממה שקראתם בעברית.

17. להניח שיש קליטת סלולר ואינטרנט בכל מקום

בישראל יש כיסוי סלולרי כמעט מלא בכל מקום. אפשר להיות על הר בגליל או בנגב ולדבר או לגלוש בסלולרי. ניווט? וויז, כמובן. בארה"ב המצב שונה. כיסוי סלולרי ובפרט כיסוי דאטה מוגבל בין הערים. לספקיות הסלולר השונות יש איזורי כיסוי שונים, בתדרים ורשתות שונות. בפרט במערב הפתוח, אל תבנו על קשר סלולרי רציף, וודאי שלא על קליטה דאטה בסמארטפונים.

לפוסט הזה יש 519 תגובות

 1. קים

  היי ענת,
  רציתי לשאול האם חופשה של 8 ימים לניו יורק זה מספיק?

  1. ענת

   הי קים,
   כמו בכל יעד, תלוי מה רוצים לעשות. מי שחובב הצגות, שופינג, מסעדות ומוזיאונים יכול לבלות בניו יורק גם חודש מבלי להשתעמם. מי שרק רוצה לראות את ההיילייטס, גם אחרי ארבעה ימים יתכן ויספיק לו. ממליצה לך למצוא רשימות של אטרקציות בניו יורק ולראות מה שם מדבר אלייך.

 2. יוסי

  היי
  תודה על כל העזרה
  רציתי לשאול ,אנחנו רוצים לטייל באוקטובר איזה מדינות רלוונטיות מבחינת מזג אויר?
  תודה

 3. עינב צרפתי

  היי ענת
  מתכננים טיול של שבועיים למזרח ארצות הברית בתחילת אוקטובר
  מתחבטים באיה יעדים להתמקד ובאיזו חלוקת זמנית
  רוצים לבקר בניו יורק וושינגטון
  כמה ימים היית מקדישה לכל יעד? והאם היית משלבת עוד יעד?

  1. ענת

   הי עינב,
   אני מניחה שאתם בעיצומו של הטיול בשלב זה. לצערי, אני עמוסה מדי בימים אלו מכדי לענות בזמן לשאלות ולכן גם סגרתי לתגובות נוספות. לטובת מי שיעיין בעתיד – הנה מסלול צפון-מזרח ארה"ב שבו הבעתי את דעתי לגבי חלוקת ימים ביעדים הללו.

 4. גיל

  היי ענת,
  מתכננת להיות בניו יורק בסוף ספטמבר ומשם להמשיך ליעד נוסף לשבוע בערך. האם מומלץ לטייל לאזור ורמונט בתחילת אוקטובר ? יש דברים לעשות או ששבוע זה קצת יותר מדי ?
  יש לך המלצות ליעד מתאים לשני בנות 20+? זורמות די על הכל.
  בנוסף, האם כדאי לטוס לדוגמא לחוף המערבי בזמן הזה ולטייל שם כשבוע? הייתי כבר ברוב במקומות המתויירים בארצות הברית בחוף המזרחי.
  תודה !
  גיל

  1. ענת

   הי גיל,
   תחילת אוקטובר יכול להיות מהמם לורמונט. התאריכים של השלכת משתנים מדי שנה, אבל תחילת אווקטובר זה סיכוי די טוב לצבעים יפים. מציעה לך להציץ בפוסט על טיולי שלכת ובפוסט על טיולים לצפון-מזרח ארה"ב. בשניהם תוכלי למצוא רעיונות שימלאו לכן בכיף שבוע.
   לעניות דעתי, שבוע זה קצר מדי לחוף המערבי, אבל אם ממש מיציתן את החוף המזרחי, זה אפשרות. הייתי מנסה כמה שיותר להאריך, אם כבר הגעתן עד שם.

 5. עומר

  היי ענת,
  אני מתכנן לטוס לבד בתחילת אוקטובר עד סוף אוקטובר. ויש לי כרגע ממש התלבטות של לאן לסוע. מבחינת מקומות שבא לי לסוע אליהם הם יותר בצפון ארהב על גבול קנדה, יערות ענקיים עם מלא בעלי חיים ואגמים, אבל הבנתי שזה פחות הזמן המתאים.
  הבנתי שזה זמן טוב לסוע לאזור new england וקליפורניה, מה דעתך עדיף?
  גם זה שאני לבד מלחיץ אותי מהבחינה של להיות כל יום הרבה ברכב (לטייל רגלית לא אכפת לי)

  1. ענת

   הי עומר,
   אכן, אוקטובר זה קלאסי לצפון-מזרח, עם צבעי השלכת. מציעה לך להציץ בפוסט על טיולי שלכת ובמסלול לצפון-מזרח. זה טיול שיכול להתאים מאד לשלושה שבועות או שלושה וחצי. לא חייבים לשלב את קליפורניה בטיול הזה. לדעתי, כדאי לבחור או חוף מערבי או חוף מזרחי. חבל לטוס כל הדרך לקליפורניה ולא להיות לפחות שלושה שבועות במערב. הנה קישור למסלול הקלאסי של דרום-מערב ארה"ב שיכול להתאים גם הוא לחודש אוקטובר. לחלופין, עם קצת מזל, תוכל להנות גם מטיולים בחלק הצפוני יותר של החוף המערבי. בתחילת אוקטובר עדיין לא יהיה מושלג מדי, למעט בפסגות.

   מבחינת הנהיגה, בעיקרון לא מדובר בנהיגה קשה. הייתי מציעה לך לבנות מסלול כך שבהתחלה זמני הנהיגה קצרים יותר, עד שתתרגל. אחר כך לא צריכה להיות בעיה לגמוא מרחקים גם בתור נהג יחיד. בהצלחה!

 6. יונתן

  היי ענת,

  מתכנן טיול עם חברה שלי באוקטובר לשבועיים במערב ארצות הברית. טיילתי מספר פעמים בעבר בארצות הברית אבל זו הפעם הראשונה שלה. אני מתכנן לבקר במקומות הבאים: נחיתה בסן פרנסיסקו והשכרת רכב ונסיעה לאורך כביש 1 עד ללוס אנגלס להנות מלוס אנגלס ולסיים בוגאס. מה דעתך על התקופה,המסלול והאם כרגע במערב המצב סביר לטיול בגלל הקורונה או שלא נצליח להנות כמו שצריך?

  תודה מראש

  1. ענת

   הי יונתן,
   מציעה לכם להציץ במסלול לדרום-מערב ולראות שיש לכם מספיק זמן לכל מה שתרצו. מבחינת הקורונה, שאלה טובה. אישית, לא הייתי יוצאת לטיול בתקופה הזאת, אבל אני כנראה חריגה יחסית בחשש שלי מפני הקורונה. מעבר לכך שהתקנות משתנות כל הזמן, גם בארה"ב (בפרט בקליפורניה) המספרים עולים ודלתא מאד מדבק. אנחנו בפלורידה כרגע ופשוט לא נכנסים למקום סגור בלי מסיכת N95. זה אומר בלי מסעדות בכלל, רק הזמנות הביתה. אנחנו ברילוקיישן לצרכי עבודה, ומאד חבל לי שאי אפשר לטייל כמו שצריך. רק קצת מטיילים בחוץ בטבע (עד כמה שאפשר, כי חם ולח כאן מאד).
   הייתי אומרת שלפחות תעשו קודם מנה שלישית, ותבנו מסלול שמבוסס על טבע ופחות מקומות סגורים. במצב כזה, טיול במערב יכול להתאים. כמובן, קחו בחשבון בידודים בישראל, ותעקבו לראות שאין חובת בידוד בהגעה בעיר בה תנחתו. הייתי מתכננת טיסות לוגאס במקום ללוס אנג'לס או סן פרנסיסקו בגלל השיקול הזה.
   אבל שוב, זה עניין של ניהול סיכונים אישי. אם אתם צעירים, בריאים ואחרי מנה שלישית, יכול להיות שזה סביר.

 7. ויטל

  הי ענת
  אח שלי מתחתן באיזור מיאמי בתחילת ספטמבר
  אני מתכנן טיול עם אמא שלי מ 20.8 עד 20.9
  רצינו להתחיל בקוסטה ריקה, להמשיך למיאמי ולסיים בניו יורק, אבל אמא עכשיו שמעה שהקורונה משתוללת בפלורידה ובמרכז אמריקה ורוצה לקצר את השהות במיאמי ככול האפשר ולטייל בעיקר לארוך החוף המזרחי.
  החתונה היא ממש באמצע הטיול.
  מה את ממליצה ?
  האם ממליצה לשלב גם את החוף המערבי (עם טיסות.פנים כמובן) ?
  אמא יותר בקטע של מוזיאונים, אני פחות, וגם הייתי בניו יורק, אבל עדיין יכול למצוא שם מקומות שלא ביקרתי

  1. ענת

   הי ויטל,
   מזל טוב לחתונה של אחיך! אכן פלורידה מלא בקורונה כרגע. הכל פתוח אבל התחלואה במספרי שיא. יותר ממה שהיה אפילו בשיא הקורונה. אפשר לטייל כאן (אנחנו כרגע בפלורידה) אבל לדעתי רק עם מסיכות N95 ברגע שנכנסים למקום סגור. שתהיה חתונה מוצלחת, אבל תנסו להתמגן כמה שיותר. הייתי מציעה לאח לארגן בדיקות לכל המשתתפים, אחרת באופן אישי לא הייתי מורידה N95 לאורך האירוע. אם אמא מעל גיל 60 אז גם לקבל בוסטר לפני הנסיעה יכול לעזור.
   בכל מקרה מוזיאונים ומקומות סגורים זה גבולי כרגע, לדעתי. המספרים עולים בכל מקום.

   לצערי, אין לי עצה טובה לגבי מה לעשות, מלבד להתמגן, להתחסן ולהשתדל למעט בביקורים במקומות סגורים, מסעדות וכד'. אני חושבת שאולי הייתי שוכרת רכב ועושה road trip במדינות צפון-מזרח. בניו המפשייר, ורמונט וכאלו. גם קריר יותר וגם הרבה פחות קורונה. החוף המערבי זו גם אופציה אבל כרגע מלא עשן ולא עומד להשתפר בתקופה שתהיו כאן. צפון-מזרח ארה"ב נראה לי האופציה הכי טובה כרגע. לחלופין, להתקפסל עם המשפחה במיאמי, לבלות מקומית, להתרחק ממסעדות ומקומות סגורים (ואם חייבים אז N95) ולהנות מחברת המשפחה. זו גם עונת ההוריקנים כאן אז אל תבנו על יותר מדי טיולי טבע ותנסו להגביל אותם לשעות הבוקר (אחר הצהריים לרוב רוחות וגשמים). בהצלחה!

 8. יובל

  שלום ענת, אנחנו זוג בשנות ה 60. מתכננים לנסוע לסיום לימודי בתנו באוניברסיטת Yale בניו הייבן קונטיקט. אשתי מאד רותה לשלב עם טיול במערב ארה"ב. ארועי הסיום הם ב 21-23 במאי ונוכל לצאת מהארץ ב 5 למאי. כלומר, יש לנו 18 יום נטו. היינו שמחים להיות בסן פרנסיסקו ואח"כ בכמה שמורות. נטו במערב, כ 13 יום. חשבנו לעשות את הטיול (מלבד בעיר) בקרוון. איזה מסלול היית מציעה?

  1. ענת

   הי יובל,
   ברכות לרגל הגרדואיישן של הבת! 13 יום זה קצת קצר מדי לקראוון. בקראוון יש לכם יום בלקיחה ויום בהחזרה. באמצע אתם בקצב הרבה יותר איטי. בנוסף, נכון להיום, תחום הקראוונים קצת עמוס. המחירים גבוהים, גם לקראוונים עצמם וגם לקמפגראונדים. במקומות הטובים צריך להזמין אפילו חודשים מראש. בקיצור, אני מציעה להפעם לוותר על קראוון, אלא אם כן יש לכם הרבה ניסיון בפועל עם זה ואתם מבינים את המגבלות.
   במאי הייתי מציעה להגיע ליוסמיטי ובכלל, לטייל בסיירה נבאדה. בשבועיים, אפשר לשלב את סן פרנסיסקו, מונטריי, יוסמיטי ואפילו סקויה נשיונל פארק. אפשר גם לסיים בלוס אנג'לס. תצטרכו לשבת ולעבד את המסלול בצורה מסודרת, כולל מרחקי נסיעה יומיים ומה עושים בכל יום. כמה ימים להקדיש לכל מקום תלוי בתכניות הספציפיות שלכם. ההמלצה שלי היא לא לנסות לדחוס יותר מדי, כי אלו מקומות מקסימים וזו העונה הנכונה לטייל בהם בנחת. תהנו!

 9. יוסי

  היי ענת,
  אני בחור בן 25 ורוצה לתכנן טיול לארהב בנובמבר- ינואר לשלושה חודשיים.
  רוצה להספיק גם מזרח גם מערב. רוצה לקנות איזשהו טנדר סגור עד 3000 דולר ולחוות כמה שיותר מארהב גם בטבע המשוגע מחוץ לעיר וגם את הערים עצמן. מתכנן להגיע לפלורידה למשפחה בשלב כלשהו ולא יודע איך להתחיל לתכנן את הטיול בכלל.
  אשמח למספר טיפים כמו מתי הכי שווה לי לטוס מבחינת המזג אוויר? מאיפה להתחיל? לאיזו הוצאה בערך אני צריך להתכונן בשבייל 3 חודשים מלאים עם כל האטרקציות וכל מידע אחר שתוכלי לשתף אותי ואזדקק לו.
  תודה רבה מראש !!

  1. ענת

   הי יוסי,
   מחירי הרכבים עלו מאד בארה"ב בשנים האחרונות ובפרט בקורונה. לא חושבת שתמצא טנדר, סגור או פתוח, במחיר כזה. בטח לא משהו שאפשר לנהוג בו מקוסט לקוסט.
   להתחיל לפחות מויזה. אם אין לך ויזת תייר, אז אין מה לתכנן. ואין כרגע אפשרות להוציא ויזה בשגרירות. למיטב ידיעתי, התורים מתחילים מאוגוסט.
   אחר כך, להבין שלקנות רכב זה לא כזה טריביאלי. לא בכל מקום אתה יכול לקנות רכב בתור תייר. בפלורידה למשל דווקא כן אפשר, אם תוכל להשתמש בכתובת של הקרובים שלך לרישום. אבל כאמור, לא במחיר הזה. במחיר הזה מדובר בטנדר בן יותר מעשרים שנה עם 300 אלף קילומטר עליו. לא רכב מתאים לכזה טיול ארוך, לדעתי. לא בטיחותי ויכול לעלות לך הרבה יותר אחר כך בגרירה, שלא לדבר על טיפולים.
   מבחינת מזג האוויר, חורף זה בעייתי מאד בארה"ב. רוב היבשת לא זמינה לך בעונה הזאת. זו תקופה טובה לפלורידה, לואיזיאנה, ובגדול הרצועה הדרומית של ארה"ב. אם כי גם בדרום טקסס ואפילו בחלקים מניו מקסיקו, אריזונה וקליפורניה יהיה קר מדי. הייתי מציעה להתמקד קודם כל בסוגית הויזה והתקציב לרכב ולראות שהטיול בכלל על הפרק. לדעתי, תתקצב רכב מינימום ב-15-10 אלף דולר. זה עדיין טנדר מאד זול ובן עשר לפחות. בדיוק קניתי כאן רכב בפלורידה לפני כמה שבועות. רק המיסים והרישום עלו יותר מחמש מאות דולר…

 10. יעל ליבשיץ

  שלום ענת ותודה מראש על ההמלצות
  אנחנו מתכננים ביקור משפחתי בניו יורק ביולי, ל 10 ימים. זוג ושלושה ילדים גדולים (14, 22, 23)
  כולנו כבר ביקרנו בעיר ניו יורק בעבר.

  מעוניינים לשלב 4-5 ימים בעיר עם 4-5 ימי טיול מחוצה לה – גיחות יומיות או טיול טבעתי.

  לאן היית ממליצה לנו ליסוע ?

  תודה מראש

  1. ענת

   הי יעל, סליחה על העיכוב בתשובה. היינו בעצמנו במעבר בין ישראל לפלורידה ורק עכשיו הגענו לבית משלנו. נראה שכבר מאוחר מדי לעזור לכם ליולי. מקווה שמצאתם אופציות נחמדות.

 11. בועז

  שלום ענת, אנחנו זוג בגיל 60 שמתכננים טיול של 3 שבועות בקליפורניה והוואי בחודש אוגוסט 2021, אילו המלצות / טיפים את יכולה לתת לנו?

  1. ענת

   הי בועז,
   ההמלצה העיקרית שלי היא לתכנן היטב מראש ולדעת מה רוצים לעשות. לדעתי, 3 שבועות זה קלאסי למסלול של דרום-מערב ארה"ב. אין בעיה לטייל 3 שבועות בקליפורניה עצמה. לשלב את הוואי נשמע מעניין, אבל אני לא מכירה לעומק את המדינה, וקשה לי לאמר איך לחלק את הזמנים. מאד תלוי גם בסגנון הטיול שלכם ומה תרצו לעשות בשתי המדינות.
   בידקו היטב עלויות מראש. מחירי השכרת הרכב וגם המלונות גבוהים יחסית השנה בגלל השפעת הקורונה על השוק.

 12. אלין

  היי ענת,
  תודה על הפוסט החיוני!
  אני מתכננת לטוס *לבד* לחודשיים – באזורי החודשים ספטמבר עד נובמבר.
  תחילה התכנון שלי היה לטוס לכמה מדינות לאירופה לטיול טבע, תרבות וקולינריה(עדיין מפנטזת על ) ובשל הקורונה אני שוקלת לעבור לטיול בארה״ב על אותו הסגנון.
  **רק לציין שמדובר בטיול ראשון שלי לבד, טיול אחרי צבא בדילאי:).
  אשמח להמלצות לעצותיך בנושאים הבאים:
  – אילו מדינות מתאימות לתקופה הזו בשנה(ספטמבר-נובמבר)?
  – האם לעבור ממדינה למדינה זה פרוצדורה מבחינת בדיקות קורונה וכ׳ו לתושבת ישראל?
  – איזה איזור ממולץ לטיול לבד (בחורה בגיל 25)?

  1. ענת

   הי אלין,
   ספטמבר-נובמבר זו עונה נוחה יחסית לטיולים בארה"ב. הייתי נמנעת מפלורידה ומדרום החוף המזרחי כי זו עונת ההוריקנים. כמובן, בפסגות הרוקיז (אם רלבנטי) בעייתי לטייל כבר מסוף ספטמבר.
   אין בעיה מבחינת מעבר בין הסטייטס. אין מעברי גבול ולא בודקים שם. כרגע מבחינת כניסה לארה"ב נדרשת בדיקת קורונה שלילית לפני העלייה למטוס (דרישה של האמריקאים). לדעתי רוב נקודות הכניסה כבר לא דורשות בידוד, אבל תבדקי ספציפית. החיסונים סוף סוף מתחילים לתת את האפקט הרצוי בארה"ב והמספרים יורדים, ההגבלות מוסרות ואינשאללה עד ספטמבר כבר יהיה שם כמו שעכשיו בישראל. אחוזי ההתחסנות נמוכים יותר במדינות הדרום הקלאסיות, כך שסביר ששם יקח יותר זמן. אישית, אנחנו טסים בקיץ לרילוקיישן ומתכוונים להיות בעיקר בניו אינגלנד בחודשים הראשונים משיקולי קורונה. שם אחוזי ההתחסנות הגבוהים ביותר כך שלהערכתי יהיה הכי נעים לטייל שם, לפחות באוגוסט-ספטמבר.
   זה גם איזור נוח מבחינת טיולים לטייל יחיד, בהנחה שהכוונה להמעיט בשכירת רכב. יש הרבה תחבורה ציבורית בין הערים (באופן יחסי לארה"ב). אפשר גם להצטרף לטיולים מאורגנים בפארקים ושמורות טבע. בשלושה חודשים אפשר לשלב כמה איזורים. איפה בדיוק ואיך, מאד תלוי בתקציב שלך ובסגנון הטיול.
   קחי בחשבון שכרגע שכירות רכב בארה"ב יקרה מהרגיל. יש מחסור ברכבים (גם לקנייה) וזה מעלה את המחירים בכל מקום. גם מחירי המלונות גבוהים מהרגיל. תבדקי טוב ואל תסתמכי על מידע שנצבר לפני הקורונה. בהצלחה!

 13. Ishai

  הי ענת. ראשית תודה – מדריך וטיפים מצוינים.
  אני ושני ילדי 18,26 מתכננים טיול של 21-24 ימים בארה"ב בסוף אוגוסט.
  הכוונה לטייל שבועיים וחצי +- במערב, סן פרנסיסקו, ווגס, LA ומספר פרקים, פעילות אקסטרים ( לא מענין אותנו דיסני, סיוורלד וכו')לטוס לניו יורק ולסיים שם שבוע , אולי לקפוץ למפלי הניגרה, ( עשיתי את המסלול מפילדלפיה לטורונטו , כל סוף שבוע במשך כמעט חצי שנה כך שאני מבין את סדרי הגודל)
  הכוונה לשכור רכב במערב וכן במזרח.
  המלצות, למועד, היכן להתחיל וכו'

  תודה
  ושבוע טוב

  1. ענת

   הי ישי,
   בסך הכל נראה לי אחלה. המועד הספציפי יקבע לפי החופשות שלכם, אני מניחה. באוגוסט עצמו אין חגים, אבל שימו לב ללייבור דיי בתחילת ספטמבר. בפארקים לאומיים בכל מקרה צריך להזמין מקומות לינה הרבה זמן מראש אם זאת הכוונה. שבועיים וחצי למסלול בדרום-מערב זה אפשרי, אבל דורש תכנון די מדויק. מציעה לכם לשבת על המסלול הזה, לראות מה מורידים ולבנות לכם מסלול מסודר. "פארקים" זה דבר אמורפי ודורש הכי הרבה תכנון, מבחינת זמן הגעה, חזרה ובעיקר לינה באיזור.

 14. ליאור

  הי ענת,
  אני מעוניינת לטוס ביולי- אוגוסט, לתקופה של חודש או יותר לארה"ב.
  טרם התחלתי לתכנן משהו. כרגע טסה לבד.

  רציתי לשאול:
  1. לפי המצב כרגע מבחינת הקורונה, היית ממליצה לטוס בחודשים האלו?
  2. יש לך מסלול כלשהו שמתאים לבחורה שטסה לבד או אולי עם פרטנר/ית? אני בת 32. מעוניינת בטיול שבתכלס משלב הכל, פארקים, מסיבות, נופים, אטרקציות.. קצת מנוחה אבל לא הרבה.
  3. היית ממליצה לי למצוא פרטנר/ית או שאין סיכון ברור לבחורה שמטיילת לבד..?

  תודה 🙂

  1. ענת

   הי ליאור,
   1. אני ממש שמחה שהתחלת עם השאלה הראשונה. אני רואה כל כך הרבה אנשים שמתכננים טיולים לקיץ הקרוב כאילו הקורונה נגמרה כבר. אנחנו עדיין לא שם, לצערי הרב. אתחיל בזה שגם מבחינת ישראל *כרגע* ההמלצה היא לא לטייל בחו"ל. נסיעות לחו"ל אמורות להיות רק נסיעות חיוניות. כמובן, כולנו תקווה שעד יולי-אוגוסט המצב בארה"ב ישתפר. סביר להניח שהוא אכן ישתפר מאד, אבל קצב החיסונים שם עדיין איטי מדי. אין תו ירוק (הרפובליקנים בלמו את היוזמות לכך) ובהתאמה יש הרבה קובידיוטים שמסרבים להתחסן. המשמעות היא שהמספרים יורדים הרבה יותר לאט. ברוב ארה"ב, כרגע המספרים מקבילים ל-500 עד אלף ביום. אני ממש מקווה שעכשיו שהתחילו לחסן שם בני 12-16 זה יתן פוש לכיוון הנכון. אגב, הסיבה שאני עוקבת בעניין רב היא שאנחנו נוסעים לפלורידה כנראה ביולי (לא למטרות טיול הפעם) ואני מאד מודאגת. לא מתכוונת להסתובב שם יותר מדי במקומות סגורים, ואיפה שכן, עם מסיכת N95 למרות שאנחנו מחוסנים. אם כי שוב, מקווה מאד שהמספרים ימשיכו לרדת ושיהיו מספיק מחוסנים כדי להגיע לרמות הקורונה שיש לנו היום בישראל. הלואי.
   אם לסכם את החפירה – אישית, לא הייתי נוסעת לטייל באף יעד *בשלב זה*, כולל לא בארה"ב. אבל כן אפשר להזמין כרטיסים עם אפשרות ביטול ולהמשיך לעקוב אחרי המספרים. אם ירדו באיזור בו את רוצה להגיע לרמות שאנחנו נמצאים בהן בישראל, בהחלט אפשר לשקול לטייל (בהנחה שאת מחוסנת). עם מסיכת N95 בתיק למקרה שנקלעים למקום צפוף וסגור.
   2. חודש או יותר בעונה הזאת, שמשלב נופים, אטרקציות ופארקים ולא מתים בו מהלחות והחום, מבחינתי זה המסלול לדרום-מערב ארה"ב.
   3. לדעתי, המסלול בטוח לבחורה לבד. תמיד עם עוד בנאדם זה קצת יותר בטיחותי (ולו ברמת מישהו שיכול להתחלף בנהיגה או לעזור בניווט). כל עוד את מתוכננת בתוך הערים הגדולות ונשארת באיזורים התיירותיים בלילה, לא צריך להיות שום סיכון (לא יותר ממה שיש לך בתל אביב, נניח). תעברי על המסלול ותראי שהנהיגה שם מתאימה לך. אפשר להחליף את הקטעים הארוכים (בפרט סן -פרנסיסקו – וגאס) גם בטיסות פנים.

 15. אושרית

  היי ענת,
  אנו שתי משפחות שנוסעות יחד
  מתכננות טיול לחוף מרזחי של ארהב והוא בסדר הזה אשמח לייעוץ או המלצות שלך:
  ניו יורק – 3-4 לילות
  מפלי הניאגרה הצד הקנדי ולילה של לילה בדרך למפלים – 3 לילות
  פנסילבניה כת האמיש הרשיס וכו'
  וושינגטון
  הרפוליקה הדומיניקנית – טיסת פנית מוושינגטון או מניו יורק
  ושבוע באורלנדו

  חשוב לציין שלפני הקורונה התכנון היה במקום הרפובליקה – לרדת לאורלנדו ואחכ נמיאמי ומשם 7 לילות קרוז לקריביים
  לא נראה שיהיו קרוזים השנה לכן חשבנו על הרפוליקה יש עוד מקומות אחרים גן עדן כאלה לשלב?
  אשמח לעזרתך,
  תודה
  אושרית

  1. ענת

   הי אושרית,
   לא ציינת מתי הטיול. בקיץ? בסתיו? מזג האוויר בחלק מהמקומות הללו מתאים לעונות מסויימות אבל לא לאחרות. למשל, פלורידה מתאימה מאד לעונת החורף. בסוף הקיץ חם ומאד ועד נובמבר גם יש סיכון להוריקנים (פחות באורלנדו, יותר באיזור החוף). אין לי מושג לגבי הרפובליקה הדומיניקנית ומה יש לעשות שם, סורי. גם לא ציינת כמה זמן בכל מקום ומה הרכב המשתתפים (כולם מבוגרים? יש ילדים?) בקיצור, יש לכם הרבה עבודה בתכנון. מציעה לך להושיב את התכנית על טבלה מסודרת, כולל זמני ומרחקי נסיעות בכל מקום, כולל טיסות. אל תשכחו ששתי משפחות זה קצב קצת יותר איטי. תשאירו מקום לארוחות, שופינג וכד' ותראו מה מתכנס לכם. אם אתם משלבים מקומות חוץ מארה"ב, כמובן לבדוק מה קורה עם הקורונה. ברוב העולם עדיין לא מחוסנים והקורונה בשיא. אני ממש מקווה שבארה"ב עד הקיץ המצב ישתפר כמו כאן, אבל לא בטוח בכלל שזה יקרה במקומות אחרים. גם בארה"ב עוד צריך לראות מה תהיה ההענות לחיסונים עד הקיץ.
   בהצלחה!

   1. אושרית

    הי ענת תודה על תגובתך
    אנו מתכננים ליולי אוגוסט 3 שבועות
    2 המשפחות מורכבות שני זוגות ו6 ילדים מגיל 3 עד 14
    רציתי לבדוק אם לא יהיו קרוזים ואן לא ניתן לצאת לאחד האיים בקריביים כדי לנוח שבוע אחרון של הטיול.. האם זה נכון מאורלנדו לטוס ללאס טגאס.
    המשםחה השנייה רוצה ואנחנו חושבים שזה לא חכם מבחינת זמן הטיסה ובכלל לא בכיוון הטיול.

   2. ענת

    הי אושרית,
    נתחיל מזה שהקורונה עדיין לא נגמרה בארה"ב ובפרט לא בפלורידה. קצב ההתחסנות לא כזה מהיר ואין לדעת מה יהיה עד יולי. אישית, לא הייתי לוקחת ילדים לא מחוסנים, והאמת שגם לא הייתי עולה על קרוז בארה"ב גם בעצמי בתור מחוסנת. זו סיטואציה עם פוטנציאל הדבקה גבוה מדי לטעמי. בכל מקרה, גם אם הקורונה לא מטרידה אתכם (נניח וכולכם מחלימים), זו עונה לא להיט לפלורידה וגם לא קרוזים בקריביים. מאד חם, לח וגשום בתקופה הזאת באיזור הזה, כולל סופות טרופיות ואפילו הוריקנים פוטנציאליים. קרוז אולי פחות בעייתי (פחות חם על המים) אבל זו נקודה לקחת בחשבון. לא סתם שיא העונה בפלורידה היא בדצמבר.
    לגבי שילוב וגאס, אני עם המשפחה השנייה. זו טיסה ארוכה עם הפרשי שעות רציניים (ג'ט לג) ולדעתי האישית, וגאס לא שווה את זה למשפחות. אמריקאים ממש לא רואים בוגאס מקום לילדים ומסיבה טובה. זו עיר עם זנות והימורים חוקיים ולכן באוריינטציה למבוגרים. בכלל, לא חושבת שיש טעם לשלב שתי טיסות ארוכות (הלוך ושוב) רק בשביל כמה ימים בקזינואים. לכו לאיזה קזינו בפלורידה במקום, אם חייבים להמר.
    אם עדיין הכל פתוח, לשלושה שבועות, הייתי שוקלת לשנות יעד לדרום-מערב ארה"ב (ואז וגאס משתלבת באופן טבעי במסלול), או לצפון-מזרח (אם כי גם שם די לח בעונה). אם רוד טריפ של טבע וקאובויים מדברים אליכם, ואם לא תהיינה שריפות ענק, אז זו עונה טובה מאד לילוסטון ולרוקיז. אם סגור שהטיול בפלורידה, אז יש המון מה לעשות ולראות בפלורידה בשלושה שבועות. גם בלי קרוז. אבל שוב, לקחת בחשבון את מזג האוויר הקשוח בקיץ.

 16. אריאל

  היי ענת,
  אנחנו זוג שמתכנן לטוס מ1 ביולי לשלושה שבועת, זאת ההפעם הראשונה שלנו בארצות הברית ואשמח להמלצה על מסלול, אשמח לדעת מה המסלול הכדאי שבואו נוכל לשלב (אם בכלל אפשרי) כמה מהיעדים כמו לוס אנגלס, סאן דיגו, לאס ואגס, מיאמי, ניו יורק והוואי אגב אני היה בחודש שישי להריון באותם ימים אבל לא רוצה לוותר על הטיול הזה ואם יש לך המלצות נוספות או יעדים אחרים שיותר כדי לשחב אשמח לשמוע (:

  1. ענת

   הי אריאל,
   סליחה על העיכוב, אני פחות מגיעה לבלוג בקורונה. שמחה לראות ששוב אנשים מתחילים לתכנן.
   אז קודם כל קורונה, אני מקווה שבאמת ביולי אפשר כבר יהיה לטייל בארה"ב אבל קחו בחשבון שזה סיכון. בתקווה שאכן יחסנו שם חלק גדול מהאוכלוסיה והמספרים כבר ירדו דרמטית זו אופציה, אם שניכם מחוסנים (אם טרם התחסנת, אז דווקא בהריון הקורונה מסוכנת במיוחד ולא הייתי טסה במצב כזה). תבדקו טוב טוב לגבי ביטוח רפואי, בפרט לאישה הרה ובתקופה זו.
   מבחינת היעדים, הרשימה הזאת לא מתאימה לטיול של שלושה שבועות. בעיקרון, לא כדאי יותר מאיזור אחד: או החוף המזרחי או החוף המערבי. לא שאי אפשר לשלב, אבל עם כל הטיסות והג'ט לג זה ממש פחות כיפי, לדעתי. בטח שאין מה לשלב את הוואי או יעדים נוספים.
   לדעתי תעשו או פלורידה וצפון החוף המזרחי או חוף מערבי (לוס אנג'לס, וגאס וסן דייגו וסן פרנסיסקו). מוזמנת להציץ כאן בדף של מסלולי טיולים כדי להתרשם ולראות למה לא כדאי לדחוס יעדים.

 17. קובי והבה

  שבוע טוב ענת מתכוון לאחר חיסון קורונה לצאת שני אנשים בוגרים באמצע פברואר לבקר חבר שלא ראיתיו כעשרים שנה באריזונה טוסון מתכוון לשהות במקום עד חמישה ימים אחרי כן לחזור לניו יורק הידועה לנו. באלו אתרים היית ממליצה לבקר רק באזור אריזונה טוסון.
  תודה קובי

  1. ענת

   הי קובי,
   וואו, כמה משמח לחזור לתכנון טיולים אחרי החיסון! בדיוק קבענו הערב תורים גם להורים אצלנו. מקווים להתחסן ברגע שיתאפשר לקבוצת הגיל שלנו ולחזור לטייל גם. אריזונה בפברואר זו אופציה מצוינת. רק קחו בחשבון שגם שם במקומות הגבוהים עלול להיות מאד קר ועיקבו אחרי מזג האוויר. לא התעמקתי באיזור אריזונה בשנים האחרונות, אבל אולי הפוסטים האלו יעזרו –
   אריזונה – 11 מקומות ששווה לבקר בהם
   טיול 2009 – פרק ה' טוסון, אריזונה

   1. אביגיל

    היי ענת
    אנחנו זוג עם 3 ילדים שמנסים לתכנן טיול לעוד כשנה. ניסע למשהו כמו חודש. הילדים יהיו בני 16, 13 ו 11. אוהבים טבע
    אבל גם אטרקציות… יש הכל מהכל. מתלבטים האם לבחור בחוף המזרחי או המערבי. הטיסה תהיה בחופש הגדול.
    ועוד דבר מתלבטים על קראוון האם זה נוח לטיול כזה.
    תודה מראש!

   2. ענת

    הי אביגיל,
    אני מוטה מאד לטובת המערב עם ילדים. אצלנו אלו הם זכרונות הילדות של הילדים שלנו והמערב חקוק לנו בלב לנצח. בעיקר המרחבים והעדר הצפיפות. הייתי לגמרי מתחיל מהמסלול הקלאסי המורחב של דרום-מערב ארה"ב. לגבי קראוון, זה תלוי. הילדים די גדולים, כך שלדעתי תצטרכו קראוון גדול. בהשכרה מדובר בקראוון מסוג class c שזה בעצם כמו סוג של משאית ענקית. זה אומר נסיעה איטית יותר ופחות נוח בתוך ערים. בהחלט אפשרי, אם יש מוכנות לחנות בקמפ מחוץ לעיר ולקחת הסעה או תחבורה ציבורית פנימה. לא ניסינו בעצמנו, רק קראנו המון על קראוונים והחלטנו כשאם וכאשר, נקנה ונטייל בנגרר, כדי שיהיה רכב שאפשר לנתק ולנסוע איתו. אבל המון אנשים מאד נהנים בטיולים של קראוון שכור. קחו בחשבון שזה לא יוצא בהכרח זול יותר מאשר לשכור מיני ואן ולישון במוטלים. בקיצור, מצטרפת ללבטים. רק שוב, לשים לב שזה יכול טיפונת להאט, אז להזהר מתכנית טיול צפופה מדי.

 18. אמי

  ערב טוב..רציתי לשאול לאיזה יעד כדאי לקחת את בתי בת ה 11? לאורלנדו או לוורמנט? כמה זמן כדאי להיות ואיזה סכום צריך לקחת

  1. ענת

   הי אמי, מאד תלוי בתקופה ובמה רוצים לעשות. אין תשובה אחת לשאלה שלך.

 19. יעקב

  היי ענת
  אנחנו קבוצה של גברים בני 21
  מתכננים להגיע לארה"ב לשבועיים בין התאריכים 8-22 נובמבר
  נוחתים בניו יורק
  אנחנו אוהבים אטרקציות אתגריות וכו' גם נופים ונהרות, אבל יותר אטרקציות,
  רציתי לשאול מה את ממליצה לנו לעשות בשבועיים האלו
  חשבנו לנסוע לכיוון פלורידה ואורלנדו
  או לכיוון המערב,
  מה את ממליצה לנו לעשות ?
  איפה הכי טוב להיות מבחינת מזג האוויר ?
  וכן מה התקציב המומלץ לטיול כזה ( יש לציין שבניו יורק אנחנו שוהים אצל משפחה)?
  תודה רבה מראש ..

  1. ענת

   הי יעקב,
   שבועיים זה לא הרבה זמן. בהנחה שתהיו לפחות שבוע באיזור ניו יורק, זה מותיר לכם שבוע. זו תקופה מצוינת מבחינת הצבעים של השלכת, אז הייתי הולכת על טיול בניו אינגלנד. אפשר לשלב אטרקציות אתגריות באיזור. בגדול, חלקים מהמסלול הזה. בהרים שבמערב כבר יהיה קר מדי, אבל בכל מקרה, זה איזור רחוק מאד, עם יום טיסה הלוך ויום טיסה חזור (בהנחה שחוזרים לארץ מניו יורק). בפלורידה, מדובר בסוף עונת ההוריקנים. כלומר, עדיין יכולים להיות הוריקנים מאד משמעותיים (זה נכון לכל אורך החוף המזרחי, אגב).
   ועכשיו לעניין אולי הכי חשוב. קורונה.
   אני מבינה שאתם צעירים ופחות בסיכון. זה סבבה. אבל יש הנחיות והגבלות בכל רחבי ארה"ב. ומטבעה של מגיפה כזאת, הן יכולות להשתנות בכל רגע נתון בשנה-שנתיים הקרובות. לכיוון של הקלות, אבל גם לכיוון של החמרות. כל מדינה בתוך ארה"ב עוקבת אחרי מצב מיטות הטיפול נמרץ אצלה. אם מגיעים לפיק בהתפרצות ורואים שהמערכת מגיעה לגבול, יטילו הגבלות. זה יהיה ככה גם בארץ וגם בערך בכל מקום בעולם עד שתגמר הפאנדמיה.
   בארה"ב, זה אומר סגירות של מקומות בילוי אבל גם סגרים למי שנכנס למדינה. למשל, במדינות מיין ומסצ'וסטס, כרגע כל מי שנכנס לגבולות המדינה מחוייב בבידוד של שבועיים. שוטרים אשכרה עוצרים רכבים עם לוחיות רישוי של מדינות אחרות ובודקים. מעבר לזה, יש כרגע חובת בידוד של שבועיים על כל מי שנכנס לארה"ב ממדינה אחרת. זה ברמה הפדראלית.
   נובמבר עדיין רחוק, אבל בהתחשב במספרים, אני לא רואה איך יהיה שינוי לטובה עד אז. יכול להיות שינוי נקודתי, אבל אנחנו כל כך רחוקים מנקודת חסינות העדר, שלדעתי, עד שלא יהיה חיסון, מדינות ימשיכו לנקוט בצעדים של הכלה, בדגש על הגבלות נסיעה. קחו בחשבון שבהחלט יתכן שכל מה שתוכלו לעשות זה לשבת בבית של הקרובים במשך שבועיים. אלא אם כן בכוונתכם להפר את החוק בארה"ב. בזה כמובן לא אוכל לסייע לכם, כי אני חושבת שהחוקים האלו חשובים לכולנו וחשוב לשמור עליהם. היות ויש לכם ויזה, אולי יש ביניכם אזרחים אמריקאים. אבל אם לא, תזכרו שהפרת חוקים כאלו בארה"ב יכולה להוביל לגירוש מידי ואיסור חזרה לארה"ב לכל החיים. בקיצור, במקומכם, הייתי עושה ביטוח ביטול נסיעה מכל סיבה ומקווה לטוב עד נובמבר.

   עוד נקודה חשובה – ביטוח רפואי. כרגע לא רק שמחירי הביטוח הרפואי לחו"ל מאד גבוהים, הם גם לא מכסים קורונה. אם חלילה אחד מכם יחלה, הוא יתקע בארה"ב (כי לא יוכל לעלות על טיסה בחזרה הביתה עם חום או שיעול). כל הבדיקות והטיפולים יהיו בעלות אישית שלו. הביטוח לא יכסה. רק לסבר את האוזן, חשבון על חודש בבית חולים בארה"ב יכול להגיע למאות אלפי דולרים.

 20. סמנתה ריפה

  שלום ענת,
  אנחנו זוג עם תינוקת בת שנה וחצי, מתכננים טיול לקנדה וארה"ב, את הכרטיסים קנינו מזמן כמובן שבוטלו וקיבלנו זיכוי מאייר קנדה לקניית טיסה בשנתיים הקרובות, כרגע מקווים שנוכל לטייל בספטמבר, מדובר על טיול של 3 שבועות לפחות.
  האם אפשרי לדעתך לתכנן עצמאית טיול מעגלי מטורונטו לניו יורק?
  מתכננים לנסוע ברגע שכל המצב יירגע כמובן.
  האם עדיף בטיול כזה לשכור מישהו שיבנה מסלול מסודר?
  תודה וחג שמח
  סמנתה ריפה

  1. ענת

   הי סמנתה,
   אני ממש מתרגשת קצת. כבר שבועות שלא היתה תגובה או שאלה בבלוג.
   אני שמחה שקיבלתם זיכוי מאייר קנדה. למען האמת, אני בספק רב מאד אם אפשר יהיה לטייל בספטמבר בצפון אמריקה. גם אם תהיינה טיסות, לדעתי רוב האטרקציות תהיינה סגורות ובכל מקרה, יש סיכון להקלע לבידודים או להתפרצות מחודשת שתביא לצעדי סגר מיידיים ביעד. באופן אישי, למרות שאנחנו משתוקקים לנסוע, לא נראה לנו שיהיה פיזיבילי עד 2021 לפחות. אני מציינת את כל זה כי אם ההזמנה תהיה כרוכה בדמי ביטול או שלא יאפשרו שינויים, כדאי לקחת את זה בחשבון כבר עכשיו. הוירוס הזה כאן עד שיהיה חיסון זמין, לצערי.
   לשאלתך, אפשר בהחלט לתכנן טיול כזה באופן עצמאי. זה איזור נוח לטיול, ולא צריכה להיות בעיה בכלל. זה כן דורש העמקה, קריאה ולימוד, אבל אם יש לכם זמן לעשות את זה בנחת, לדעתי זה שווה את המאמץ. לחלופין, אם אין זמן או סבלנות, ומעוניינים להשקיע כסף במקום, בהחלט אפשר לשכור גם מתכנן טיולים. מקווה שעזרתי.

 21. יאיר בן אבגי

  היי ענת,
  אני יוצא להדריך במחנה קיץ במרילנד ביוני-אוגוסט הקרובים; משם יש לי חודש לטייל (בין היתר בגלל מגבלות הויזה).
  אשמח להכוונה לגבי מסלול שיכלול בעיקר נופים וביקור באתרי טבע בולטים אבל גם את החוויה העירונית של ניו יורק וכו'.
  בנוסף, בגלל שאני מתכנן להמשיך אח"כ לטייל בדרום אמריקה (ובגלל היותי חייל משוחרר ותפרן), אשאף למזער עלויות על דברים לא הכרחיים.
  תודה מראש!

  1. ענת

   הי יאיר, צר לי לבאס אבל לא נראה לי שיהיו מחנות קיץ השנה. מקווה מאד שאתבדה. לטייל בארה"ב בלי רכב די קשה, ולשכור רכב בגילך יהיה מאד יקר. לדעתי הכי כדאי לך לתכנן מסלול בין כמה ערים + טיול מאורגן או שניים לצעירים בין פארקים לאומיים. אבל שוב, כרגע, די חבל על הזמן לעשות תיכנונים לקיץ הקרוב 🙁

 22. נטלי

  היי ענת תודה רבה על כל המידע!!
  אני ובעלי רוצים לטוס עם שני הילדים שלנו לארהב ביולי, אוגוסט או ספטמבר למשך 4 שבועות: שבוע במזרח ניו יורק, ניאגרה וושינגטון. טיסת פנים לסן פרנסיסקו ו3 שבועות במערב בן פרנסיסקו, יוסימיטי, כביש 17 המייל או 1 לא סגורה מה יותר שווה, לוס אנג׳לס ולאס וגאס- גראנד קניון וטיסת חזרה לארץ.
  יש לציין שהבן שלי יהיה בן 3 והבת תהיה בת כמעט שנתיים. טיילנו איתם כבר באירופה אמסטרדם ולונדון. כן חשוב לנו לטוס עכשיו עקב תוכניות לעתיד, וגם הבנתי שבהרבה מקומות לא נצטרך לשלם עליהם כרטיסי כניסה.
  1. רציתי לשאול באיזה תקופה עדיף מבחינת מחירים? עומס תיירות ומזג אוויר חם מדי?
  2. אם זה באמת נראה לך ריאלי שמטוס עם 2 פעוטות , יש לציין שאנחנו רגילים ורוצים לטייל איתם ולא מסוגלים להפרד מהם לשבוע?
  3. אנחנו לא מפונקים רוצים להספיק לראות כמה שיותר לישון במקומות פשוטים בחדר 1 אפילו מיטה זוגית 1 מספיקה לנו , , אין לנו בעיה לקנות בסופרמרקטים אוכל ולאכול אוכל פשוט וזול לא מקדונלדס.. ורוצים להכנס לאטרקציות דיסנילנד, יוניברסל ועולם המים שיש במערב ובנפרד שופינג באאוטלטס שווים, מה התקציב שנצטרך לקחת , כמה כסף? מה שחשוב לנו זה מקומות חשובים, אטרקציות, טבע ואאוטלטס.
  4. איזה לבוש חיוני להביא במזג אוויר כזה שיתאים להכל לנו ולילדים? וכמה עולה לשלוח משלוחים מארהב לישראל של שופינג בגדים כדי לא להסחב איתם
  5. האם בחברות שכירת רכב צריך רשיון בינלאומי או אמריקאי איך עושים והאם משכירים גם מושבי בטיחות לילדים ?
  תודה מראש נטלי

  1. ענת

   הי נטלי,
   ראשית, הייתי ממתינה כרגע עם רכישת כרטיסים. גם לקיץ. אענה על כל השאלות, בתקווה ושאיפה שהדברים ישתנו עד אז.
   1. מבחינת עומס ומחירים, ספטמבר-אוקטובר עדיף.
   2. מבינה אתכם לגמרי (לגבי לא להפרד מהם). האם ריאלי או לא, תלוי מאד בכם ובסגנון הטיול שלכם כמשפחה. כשהילדים שלנו היו בגילאים האלו הם היו נוחים וכבר היו טיילים טובים. אבל יש ילדים קטנים שזה קצת יותר קשה להם. אם היה לכם נוח בטיולים באירופה, אני לא רואה סיבה שבארה"ב יהיה פחות נוח. זו ארץ שמאד בנויה למשפחות עם ילדים.
   3. כמעט בכל המוטלים יש שתי מיטות זוגיות. ילדים עד גיל 16 לרוב בחינם עם ההורים. מהבחינה הזאת, באמת נוח לטייל עם ילדים. לגבי העלות, הנה הפוסט שכתבתי לגבי כמה עולה טיול בארה"ב.
   4. בעיקרון, בגדים קצרים, כמו בארץ. לא חושבת שהייתי מתעסקת עם שופינג בארה"ב בכלל בימים אלו. כל כך קל להזמין מאמזון, עם משלוח חינם מעל $49. קשה לי לראות איך תמצאו משהו יותר נוח וזול בארה"ב. אני כבר לא זוכרת כמה עולה לשלוח חבילה, אבל תוכלו לבדוק בגוגל. זה בטוח יקר יותר מאשר להזמין באמאזון.
   5. צריך רישיון ישראלי (כרטיס פלסטיק) + רישיון בינלאומי. שניהם חיונים. הנה רשימת המקומות בהם אפשר להוציא רישיון בינלאומי. אפשר לשכור מושבי בטיחות לילדים אבל זה די יקר. אנחנו תמיד העדפנו להביא מהבית. בהצלחה!

 23. שמעון

  היי ענת אני אשמח לעזרה לתכנון טיול עם בת הזוג לארצות הברית טיול ראשון לשם

  1. ענת

   הי שמעון,
   התחלת כבר במקום טוב. המקום הבא לבדוק בו הוא דף ההצעות למסלולים שנמצא כאן. אחרי שתחליטו על מסלול שנראה לכם, תצטרכו לשבת ולדייק אותו עבורכם. בסיומו של התהליך, אשמח לחוות דעה על התוצאה כאן בבלוג (פשוט תוסיפו תגובה, עם פירוט המסלול). יש עוד טיפים שיעזרו לי לעזור לכם בדף הזה. בהצלחה!

 24. נועם

  היי ענת! קודם כל תודה רבה על כל האינפורמציה – זה ממש עוזר!
  יש לנו 11 יום נטו (לא כולל יום הגעה ויום חזרה) במערב ארה"ב

  אופציה א':
  נוחתים בחמישי ב LA, מתכננים להשאר שם עד שני בבוקר (אילוצי משפחה).
  יום 4 (שני בבוקר) טיסה ל SF, משם לשכור רכב וללון מחוץ לעיר 3 לילות, כך שפועל יש לנו יומיים מלאים לטיול ב SF
  יום 7 (חמישי בבוקר) לנסוע ליוסמיטי ולישון שם 2 לילות (מחוץ לוואלי, באיזה שהוא מקום שהוא מרחק עד שעה נסיעה כמו מריפוסה)
  יום 9 (שבת בבוקר) לנצל עוד קצת ביוסמיטי בחצי יום הראשון, ובחצי יום השני לנסוע ללון במונטריי וללון שם 2 לילות.
  יום 11 לטייל עוד קצת במונטריי ומשם לנסוע ישירות ל LA אחה"צ , ללון שם (למחרת הטיסה חזרה לארץ) ולהחזיר את הרכב בשדה.

  אופציה ב':
  אותו דבר רק שבמקום SF, לנסוע לווגאס מ LA ואז טיסה מווגאס ליוסמיטי (fresno airport) ומשם להשכיר רכב ולהחזיר ב LA (ולוותר לגמרי על SF)

  איזה מסלול יותר הגיוני? אשמח להכוונה. יש לי נטייה לאופציה א', מכיוון שאנחנו כנראה נסע שוב ל LA בשנתיים הקרובות למשפחה ובפעם הבאה אולי נעשה את ווגאס עם כל הפארקים מסביב (ציון, גרנד קניון וכו')

  תודה רבה

  1. ענת

   הי נועם,
   לא ציינת מתי הטיול. יוסמיטי נהדר באביב, ופחות בחורף (הסתיו בסדר גמור אבל המפלים יבשים. הקיץ סביר אבל יכול להיות מאד חם בעמק). בחורף, וגאס הגיונית יותר. לא הבנתי כל כך את אופציה ב' למען האמת. לא פירטת את חלוקת הימים ואם זה רק בשביל לראות את וגאס אז זה עניין אישי (אני לא מתחברת). באופן כללי, ההמלצה שלי היא לשים לב לנושא טיסות הפנים שלפעמים לוקחות לא פחות זמן מנסיעה. יכול להיות שלנהוג מלוס אנג'לס ליוסמיטי יותר הגיוני מאשר לטוס. שוב, גם בזה יש עניין של העדפה אישית.
   אני מציעה לכם לשים את התכנית על טבלה ולראות כמה זמן נסיעה יש בכל יום בדיוק (אל תשכחו להוסיף עשרים אחוז להערכות של גוגל מפס) ולראות שיש לכם מספיק זמן לעשות את כל מה שרוצים. 11 יום למערב זה לא הרבה והמרחקים לא קטנים. בהצלחה!

 25. דניאל

  היי ענת, תודה על כל העצות הכתובות באתר!

  אני ואמא שלי מתכננות טיול של חודש במאי – אנחנו לא מעוניינות/יכולות לשכור רכב כלל. כמה משמעותי זה? האם ניתן לטייל במערב גם באמצעות תחבורה ציבורית? האם יש טיולי יום לפארק יוסמיטי? או שחובה רכב פרטי באזור הזה? חשבנו לעשות 3 שבועות במערב ושבוע בניו יורק.
  תודה,
  דניאל

  1. ענת

   הי דניאל,
   אני שמחה שהאתר עוזר. רכב פרטי מאד מאד עוזר בטיול בארה"ב, ובפרט במערב. תוכלו לטייל בסן פרנסיסקו בלי רכב וכך גם בלאס וגאס. בלוס אנג'לס וסן דייגו, אפשרי אבל מורכב יותר (הן מאד גדולות והתחבורה הציבורית בהן הרבה פחות נוחה). יש טיולים מאורגנים ליוסמיטי מסן פרנסיסקו, כך שזו אפשרות. לדעתי האישית, היופי במערב הוא המרחבים והטבע, וכדי ממש להנות מהם, כדאי להיות עם רכב. אם מדובר בטיול ראשון לארה"ב, אולי שווה לשקול להתמקד במזרח. שם תוכלו לשלב את וושינגטון די.סי. ואת בוסטון, וגם פילדלפיה ואולי בולטימור. כולן ערים גדולות שאפשר לנסוע בהן וביניהן בתחבורה ציבורית. אם בכל זאת במערב, הייתי משלבת כמה ימים בסן פרנסיסקו בתחבורה ציבורית, יחד עם יומיים-שלושה בלאס וגאס ולזה מוסיפה טיול מאורגן מקומי לפארקים הלאומיים. יש כאלו שיקחו אתכן להרבה יותר מיוסמיטי. למשל, הסיור הזה שאפשר לקחת גם מלאס וגאס וגם מסן פרנסיסקו. אם אין בעיה עם האנגלית, זאת נראית לי אפשרות נחמדה מאד. בהצלחה!

 26. ליבי

  הי ענת.
  אנחנו זוג שיוצא לטיול בחודש יוני השנה (מ- 31/5-17/6)
  אנחנו נוחתים בניו יורק נהיה שם 4 ימים ומשם נמשיך לוושינגטון ולאל-אי. אנחנו רוצים לטוס בטיסת פנים ללוס אנג'לס ומישם לשכור רכב ולבצע נסיעה ללאס וגאס (מלאס וגאס הזמנו טיסה חזרה לארץ).
  אשמח לדעתך על המסלול שתיכננו.
  תודה ליבי

  1. ענת

   הי ליבי,
   עניתי לך בפירוט בתגובה נפרדת. הכל תלוי במסגרת הזמנים. לדעתי, קצת פיספוס להיות מעט זמן במערב ורק להיות בלוס אנג'לס ולאס וגאס. אבל זה עניין של טעם, אולי יעדים עירוניים זה מה שמדבר אליכם.אישית, הייתי לגמרי מכוונת לסן פרנסיסקו ויוסמיטי ומוותרת לגמרי על לוס אנג'לס ולאס וגאס.

 27. רוית

  ענת שלום, רכשנו טיסה למאי – הלוך לסאן פרנסיסקו וחזרה מניו יורק, ל-15 יום.חשבנו לעשות את סאן פרנסיסקו- לוס אנגלס- סאן דייגו- לאס וגאס ולטוס לניו יורק ל- 3 ימים אחרונים. אנו מבינים שזה לחוץ בזמנים. איך את מציעה לחלק את הימים, או אולי כדאי לוותר על וגאס ולטוס מסן דייגו לניו יורק?

  1. ענת

   הי רוית,
   מקובל להמליץ על מינימום של שלושה שבועות במערב, כדי באמת להנות מהטבע ומהמרחבים. נשמע שאתם מתכננים בעיקר על ערים, שזה בסדר גמור כמובן, פשוט את זה יש הרבה גם במזרח (ולרוב ערים מרשימות יותר). אני בטוחה שתהנו, אבל קחו בחשבון שיהיה כדאי לתכנן טיול נפרד למערב ארה"ב, עם יותר זמן לטבע. למעשה, היות ואתם במאי, הייתי ממש ממליצה לכם בחום רב בכל זאת להקדיש כמה ימים ליוסמיטי. הפארק הזה בשיא תפארתו במאי, וחבל לפספס את הזרימה במפלים. לו אני במקומכם, הייתי נשארת באיזור סן פרנסיסקו/יוסמיטי לעשרה ימים וזהו. לוס אנג'לס וסן דייגו, לא כל שכן לאס וגאס, בעיני לא מצדיקות את הנסיעות הארוכות בין היעדים כשיש לרשותכם רק עשרה ימים. רק לסבר את האוזן, נסיעה מסן פרנסיסקו לוגאס אורכת כ-12 שעות נהיגה.
   בסופו של דבר, השיקול שלכם. אפשר גם לעשות יומיים בסן פרנסיסקו, לטוס לוגאס, לעשות יומיים שם, לטוס ללוס אנג'לס ולעשות יומיים שם ואז לטוס לניו יורק. לטעמי האישי, זה די מפספס את מה שיש למערב להציע וזה טיול שהוא בעיקרו מעבר בין שדות תעופה. קחו בחשבון שטיסות פנים לוקחות זמן, כולל לקחת רכב שכור ולהחזיר אותו.
   לו אני במקומכם. הייתי בונה מסלול שכולל שלושה ימים בסן פרנסיסקו, שלושה ימים ליוסמיטי (כולל הנסיעות לפארק ובחזרה – כשש שעות לכל כיוון), יומיים טעימה מצפון כביש 1 באיזור מונטריי ואז חזרה מסן פרנסיסקו.

 28. ליבי

  היי ענת,
  בעלי ואני סגרנו טיול ל- 3 שבועות ב- 31/5 הקרוב.
  הזמנו כבר את הטיסות לפני שסגרנו סופית את תכנון המסלול.
  אנחנו נוחתים בניו-יורק וחוזרים לארץ מלאס וגאס.
  הטיול שלנו מתחיל בחלק המזרחי ניו-יורק, מפלי הניאגרה (בצד הקנדי), וושינגטון ומתלבטים אם לטוס בטיסת פנים ללוס אנג'לס ומישם לשכור רכב ללאס וגאס.
  אשמח לעזרתך…

  1. ענת

   הי ליבי,
   הכל תלוי במה אתם רוצים לעשות במערב. חייבים לשבת ולבנות עכשיו תכנית טיול מסודרת, כולל חלוקה לימים. בדיוק מה תרצו לעשות בכל מקום. רק ככה תדעו מה מתאים ומה לא.

 29. אהרן

  הי ענת? אני אהרן, מתרגם מקצועי באתר Upwork. אני מתרגם מאמרים/בלוגים עבור כמה חברות תכנון טיולים. אם אתם מעוניינים בעזרה, אשמח לעמוד לשירותכם בתרגום חומר לאתר.
  שיהיה יום מוצלח😄

  1. ענת

   תודה על ההצעה, אהרן! כל הפוסטים באתר הם מקוריים שלנו ולא מתורגמים.

 30. אפי

  היי ענת..
  אנחנו זוג שמתכנן ביוני לטוב לשבועיים למערב..
  מתחילים בוגאס..
  מה היית ממליצה לנו לעשות מעבר ללוס אנגלס? חשבנו על כמה ימים במיאמי..
  איזה אתרים מומלצים לטייל בהם?
  התקציב שלנו הוא 30 אלף שקל לשנינו

  1. ענת

   הי אפי,
   כידוע, מיאמי איננה במערב כך שלדעתי האישית, חבל על הטיסות פנים ועדיף לנצל את הזמן לטיול במערב עצמו. שבועיים זה בכל מקרה מעט זמן לטיול במערב, שם המרחקים גדולים. מציעה לך לקרוא את מסלול הטיול הקלאסי לדרום-מערב ארה"ב, שכולל גם את לאס וגאס בתוכו. כדי לעשות אותו, תצטרכו שלושה שבועות לפחות ורצוי ארבעה. אם אתם רק בעניין אתרים עירוניים, תוכלו לנסות את המסלול הזה של שבועיים עירוניים בדרום-מערב ארה"ב. לגבי התקציב, מציעה לכם לקרוא את הפוסט הזה לגבי כמה עולה טיול בארה"ב. כפי שתראו, הכל תלוי בכם ובאיך שתרצו לתכנן את הטיול שלכם.

 31. שניר

  היי, אנחנו זוג בגיל ה27+-, סטודנטים. רוצים לתכנן את הטיול הראשון שלנו באהר"ב.
  מתכננים להיות כ3 שבועות טיפה יותר.
  המקומות שחשבתי: לאס וגאס, ניו יורק. לוס אנגלס.
  יש כל כך הרבה מדריכים וכל כך הרבה דברים לעשות שאני לא מצליח לבנות תוכנית מסודרת ונכונה בדגש על הכסף.
  התקציב לא גבוה כך שאפילו טיול בקרוואן לכמה ימים ספורים יכול להיות גם חסכון וגם חוויה.
  אשמח להמלצות. בנוסף אם יש המלצה על מקום עוצר נשימה שאסור לפספס אשמח לשמוע.

  1. ענת

   הי שניר,
   מציעה לכם לבדוק את המסלול לדרום-מערב ארה"ב. יש מסלול מצוין של שלושה שבועות שם, ותוכלו להוסיף לו כמה ימים בניו יורק. הוא כולל את כל המקומות הכי עוצרי נשימה באותו איזור. בשלושה שבועות, אי אפשר לשלב את כל עוצרי הנשימה של ארה"ב (יש הרבה והם רחוקים זה מזה).
   טיול בקראוון לא חוסך כסף. אם כבר, יכול להיות יקר יותר אם נוסעים הרבה ולא מזמינים מספיק זמן מראש. קראוון גם מאט אתכם ודורש התעסקות עם הלקיחה וההחזרה. אם ממש בא לכם קראוון, זו בהחלט אופציה לתקופה של שלושה שבועות במערב, אבל לא כדי לחסוך כסף.
   אתם מוזמנים לברר עלויות. תראו שעלות ההשכרה היומית + מיילים למרחק שתעשו + עלות הקמפים, תצא לא פחות מעלות רכב ומוטל. כנראה שיותר. בהצלחה!

 32. דניאל

  בס"ד

  היי ענת,
  אני והוריי מתכננים טיול בארהב .
  יש לנו סה"כ שבוע להיות במערב , אנו נוחתים בלאס וגאס , וגם החזרה לארץ משם.
  האם נוכל להספיק את לוס אנג'לס (ללא הפארקים) וסאן פרנסיסקו ?
  או שעדיף לשלב רק יעד אחד מהם ??

  תודה מראש

  1. ענת

   הי דניאל,
   שבוע זה מעט מאד זמן למערב, היות וזמני הנסיעה בין המקומות ארוכים. לדעתי, חבל לשלב נסיעה לחוף אם אתם מגיעים וחוזרים מלאס וגאס. הנסיעה ללוס אנג'לס כל כיוון אורכת 5-6 שעות (וזה בלי הפקקים של לוס אנג'לס). לסן פרנסיסקו הנסיעה עוד יותר ארוכה מזה בהרבה. זה כמו להגיע לטיול בישראל לשבוע ולשלב את אילת. אפשרי, אבל השאלה אם כדאי לכם מבחינת ניצול הזמן. אם מאד חשוב לכם להגיע לשם, ויש אפשרות לשנות טיסות, הדבר הנכון לעשות הוא להוסיף לפחות עוד שבוע לטיול. אם אין אפשרות, הייתי נשארת בוגאס ובונה מסלול טיול לאתרים יפים באיזור וגאס, כמו הגרנד קניון, פארק לאומי ספרינגדייל ופארק לאומי ברייס, וקניון אנטילופ בפייג'. רק לקחת בחשבון שגם הסיבוב הזה לוקח חמישה ימים. לטעמי האישי, וגאס עצמה די משעממת, כך שזה מה שאני הייתי עושה. אבל אם אתם מאוהבי וגאס, אז אולי תסתפקו בטיול מאורגן של יום לגרנד קניון וכד'. אם בכל זאת יעניין אתכם המסלול הארוך יותר מסביב לוגאס, הנה קישור למסלול הטיול לדרום-מערב ארה"ב שבו מפורט גם הקטע הזה.

 33. מיכל

  היי ענת,
  ביוני הקרוב מתכננת טיול בר מצווה לבן שלי יחד עם בעלי ועוד זוג חברים עם שני ילדים מעל גיל 13.
  החשיבה הייתה לעשות ניו יורק- לעבור לאלף האיים מפלי הניאגרה.
  לעבור לאורלנדו לשבוע – אטרקציות.
  באמצע לא יודעת מה לשלב
  אבל בסוף לקנח בוגאס
  האם לדעתך נשמע הגיוני?
  מה היית מוסיפה אחריי אורלנדו
  הטיול אמור להיות מתאריך 13/6 לילה ל 16 יום לערך

  1. ענת

   הי מיכל,
   16 יום זה ממש קצר למה שאתם מתכננים. בטח אין מה לתכנן לשלב עוד דברים "באמצע"… קחי בחשבון שהמעברים לוקחים גם הם ימים.

   3 ימים ניו יורק
   5 ימים טיול בין ניו יורק-ניאגרה, אלף האיים ואיזור אגמי האצבעות (או חזרה לניו יורק?)
   7 ימים אורלנדו
   זה כבר 15 יום – אין לכם אפילו זמן לוגאס. ולדעתי האישית, מיותר לגמרי לטוס למערב כשרוב הטיול שלכם הוא במזרח ארה"ב. במקום זה, תוסיפו יום בטיול בצפון-מזרח, לא חסר מה לראות. אפשר לשלב גם את וושינגטון די.סי. או בוסטון, למשל.

 34. כהן פנחס

  אנחנו 7 נוסעים להפלגה בכרוז ממימי ל7 ימים. בחזרה מהכרוז רוצים לטייל ממימי לניו יורק דרך החופים ואטרקציות על הדרך בערך 3-4 ימים עד ניו יורק ברכב לשבעה נוסעים ולנה לשלושה לילות בדרכים.

  1. ענת

   הי פנחס,
   נשמע רעיון נחמד. יש הרבה מה לעשות ולראות בדרך ותצטרכו לשבת ללמוד את האיזור ולראות מה מעניין אתכם – אין באפשרותי להכין תכנית טיול לאנשים, אבל אם תרצו, יש מי שעושים את זה בתשלום. לאורך החוף יש כמה ערים עתיקות כמו סוואנה. יש גם המון המון מה לראות ולעשות בפלורידה עצמה, במיוחד בחורף. בהחלט אפשר לבלות 4 ימים בפלורידה ואז לטוס לניו יורק. אולי יהיה לכם יותר נוח, מאשר להצטופף 7 נוסעים ברכב כל הדרך? בכל מקרה, וודאו שאתם לוקחים רכב גדול, לפחות שברולט טאהו ורצוי פורד אקפדישן או שברולט סברבן.

 35. אוריה

  היי ענת,
  אנחנו זוג פלוס ילדה בת 1.5, מעוניינים לתכנן טיול למהלך חודש אפריל, פסח למשך של כ- 25 ימים.
  ברמת העיקרון המסלול שציינת שאת עשית די מתאים לנו (ניו יורק, ווגאס, סן פרנסיסקו ולוס אנג'לס) וגם בשל הטיול עם פעוטה אנחנו רוצים להימנע מנסיעות ארוכות מדי, גג 4-5 שעות.
  א. אשמח לפירוט יותר גדול לגבי המסלול שעשית לגבי רעיונות.
  ב. איך ההתנהלות בשדות תעופה, כמה זמן זה לוקח מכניסה לשדה אחד עד היציאה משדה אחר (לדוגמא הטיסה מסן פרנסיסקו ללוס אנגלס כמה זמן היא לוקחת ברוטו).
  ג. אשמח להמלצה ליעד אחד נוסף במסלול הזה, כרגע שוקלת את מפלי הניאגרה אבל לא בטוחה בנוגע לפרקטיות.
  ד. איפה מומלץ להתחיל ולסיים, בהתחשב בעובדה שמדובר בחודש אפריל ויש אזורים שעדיין קרירים.
  המון תודה!!!

  1. ענת

   הי אוריה,
   אני לא בטוחה לגבי איזה מסלול שלנו אתה מתכוון? עשינו הרבה מסלולים וארוכים יותר.
   א. לפי המקומות שציינת, נשמע שאתה מחפש את המסלול הזה לדרום-מערב ארה"ב (כל הפירוט בדף).
   ב. לא טסנו אף פעם מלוס אנג'לס לסן פרנסיסקו. מעדיפים לנהוג. בעיקרון, אנחנו ממעטים בטיסות פנים, אבל יצא לנו לטוס בין לוס אנג'לס לניו יורק. מדובר בכשעתיים לפני הטיסה ואז ממש מהר ביציאה (כי אין לך לעבור בהגירה). מעבר לכך, עניין של זמן הטיסה עצמה (תלוי ביעדים).
   ג. עם ילדה בגיל הזה, לדעתי תתמקדו בדרום-מערב. המסלול שקישרתי אליו נותן לכם הצעה מפורטת ל-21-30 יום במערב שזה בעצם מה שיש לכם. מקסימום, אם מסתדר עם הטיסות, תוכלו להוסיף כמה ימים בניו יורק.
   ד. הכל במסלול שקישרתי אליו 🙂 הוא מסלול מעגלי ואין משמעות לכיוון, רק קחו בחשבון שבאפריל תצטרכו להוסיף יום כי לא תוכלו לעבור במעבר טיוגה.
   בהצלחה!

  2. רחל

   שלום ענת, האם לדעתך אפשר לתכנן טיול בצפון מערב ארצות הברית, מסן פרנסיסקו לסיאטל וחזרה, בתחבורה הציבורית? בדגש על טבע ונוף…
   תודה מראש,
   רחל

   1. ענת

    הי רחל,
    אין תחבורה ציבורית טובה לפארקים הלאומיים. אפשר להנות מנופים של אוקיינוס וחופים באיזורים עירוניים, אבל אין ספק שגם שם, רכב יעזור להגיע לפארקים היותר מעניינים לאורך החוף. אז, אפשרי, אבל פחות מומלץ.

 36. דניאל

  הי. ענת.
  אני מעוניין לנסוע לארהב בתחילת דצמבר.
  מחפש הצעה לטיול למקומות, בהם מזג האוויר יהיה נוח כמעט כמו בישראל. לא קפוא ולא מושלג.
  כמו כן ברצוני לעשות חלק מהדרך ברכב שכור.
  אשמח לשמוע הצעות

  1. ענת

   הי דניאל,
   הסיכוי הכי טוב שלך יהיה בפלורידה. אולי גם לואיזיאנה ומדינות הדרום, למעט איזור האפאלצ'ים. וגם שם – כולל בפלורידה – גל קור יכול לקרות בחורף ואפילו שלג עלול לרדת. עדיין, רוב הסיכויים הם שמזג האוויר יהיה נוח, פשוט לעקוב אחרי התחזית ולהערך בהתאם. בכל המדינות הללו אפשר לטייל גם ברכב שכור. למעשה, תתקשה לטייל ללא רכב שכור. בהצלחה!

 37. אורי מלמד

  ענת שלום רב יש לי שאלה אני ורעיתי בני 73 שנים אני רוצה מאוד מאוד להפתיע אותה בטיול קצר לארצות הברית וזו הפעם הראשונה של אשתי באמריקה אני בעבר טיילתי לבד בהמון מקומות והתחלתי את הטיול בניו יורק והצלחתי להגיע עד הונלולו והוואי כמובן שטסתי ממקום למקום אני מחפש טיול מאורגן שמתאים לגיל שלנו ללא ריצות כמו בטירונות ואני מעוניים להראות לה את ניו יורק ושינגטון ולוס וגאס האם ישנה אפשרות לטיול מסוג זה וגם במחיר סביר תודה

  1. ענת

   הי אורי,
   נשמע לי רעיון מקסים. אני פחות מכירה טיולים מאורגנים, אז אין באפשרותי להמליץ. בהצלחה!

 38. לימור

  הי ענת,
  טסים בשבוע הבא לניו יורק עם 3 בנות (16,13,4).
  מתלבטים לגביי המסלול- יציאה ישירה משדה התעופה ל-8 ימים עם רכב שכור לראות את השלכת באפ סטייט לרבות וורמונט וניו אינגלנד.
  האם הזמן יספיק לשלב נסיעה למפליי הניאגרה?
  לחילופין וושינגטון ומפליי הניאגרה עם "מעט" שלכת בדרך- הכל מתוכנן ברכב. תודה!

  1. ענת

   הי לימור,
   בהחלט יש לכם זמן להגיע למפלי הניאגרה וחזרה. לא נראה לי בעייתי.

 39. אורלי גאזי

  היי ענת, אנחנו זוג + שתי בנות בגיל העשרה (12,15). פעם ראשונה בארה"ב לכולנו. החלטנו לחלק את הטיול לשניים. המסלול בגדול הוא נחיתה מיאמי (שייט ווהקייס) משם לאורלנדו, משם ניו יורק סובב (נסיעה לניאגרה פולס / איתקה דרך אגמי האצבעות חזרה דרך ההרים הירוקים לבנים , אלבני, נהר ההדסון ווטקינגס גלן עד לניו יורק. כמה ימים בניו יורק והביתה. התכנון לצאת בספטמבר 11/09/2020 ולחזור באוקטובר 17/10/2020.
  1. האם יש לך המלצה למסלול מ Alexandria Bay‏ עד לניו יורק.
  2. האם כדאי להתחיל את הטיול סביב ניו יורק ואז אורלנדו ומאימי או להפך.
  3. האם בתוך הטבע בין Alexandria Bay לניו יורק יש נקודות "עירוניות" עבור הבנות שפחות אוהבות טבע?

  1. ענת

   הי אורלי,
   אני פחות חזקה במזרח ארה"ב אז אין לי משהו בשלוף, אבל בגדול המרחקים במזרח קצרים, כך שהייתי מתמקדת באטרקציות ופשוט מחברת אותן. אפשר לראות מה הערים הכי גדולות בדרך אם ממש חייבים הפסקה, אבל לדעתי הכי יהיה להן נחמד פשוט להגיע לניו יורק.
   קחו בחשבון שספטמבר זו עונת ההוריקנים. אישית, לא הייתי מגיעה לפלורידה בעונה הזאת בגלל הסיכון לטיול (ביטולי טיסות למשל). גם שיט יכול להיות די בעייתי אם תיפלו על הוריקן באיזור. מצד שני, באוקטובר יש את השלכת בצפון-מזרח… אם ממש חייבים את פלורידה, אז בגלל ההוריקנים הייתי מנסה לעשות אותה כמה שיותר בסוף. לחלופין, המערב נהדר בעונה הזאת ויש לכם מספיק זמן בשביל לשלב שלושה שבועות במערב ארה"ב.

 40. שי

  היי ענת! קודם כל תודה על הטיפים והפירוט!
  אנחנו זוג צעיר שרוצה לחוות את ארצות הברית אך התקציב שלנו מוגבל.. 10,000 שח לאדם. לכמה זמן את חושבת שריאלי לטוס בתקציב כזה והאם יש טעם בכלל? (אמרו לי שלפחות מ3 שבועות אין טעם לטוס) ובמידה וכן, איפה היית מתמקדת? במזרח או במערב?
  תודה רבה ושבת שלום!

  1. ענת

   הי שי,
   זה תלוי בסגנון הטיול שלכם, אבל אם אתם מוכנים להשקיע הרבה בתכנון, להזמין הרבה זמן מראש ולהתפשר ברמת הרכב והלינה, לדעתי טיול של שבוע וחצי במזרח יכול להיות אופציה. בינואר-פברואר יש טיסות לפלורידה בסביבות $500 לאדם. זה מותיר לכם כ-$4000 לרכב, לינה זולה וקצת בילויים (בעיקר טבע ופחות דיסני). לדעתי אפשרי בהחלט.

 41. דביר

  היי ענת,
  אנחנו זוג (28) עם ילד (3) וסבא וסבתא (60)
  לי ולאשתי זו תהיה הפעם השנייה בארה"ב להורים שלי פעם ראשונה
  מתכננים טיול של חודש עם אופציה להוספה של כמה ימים.
  חשבנו להתחיל את הטיול בסן פרנסיסקו המשך על כביש 1 לוס אנגלס ואז ללאס וגאס כמובן שעם רכב.
  רוצים מאוד לסיים את הטיול בניו יורק.
  האם לאחר לאס וגאס לקחת טיסה לניו יורק או שיש מקום לפני לטוס למיאמי להפלגה קצרה?
  תודה מראש

  1. ענת

   הי דביר,
   הייתי מחלקת את זה לשלושה שבועות נינוחים במערב (וזה בלי הפארקים של איזור וגאס, שמצריכים עוד שבוע), לפי המסלול כאן ואז עוד שישה ימים בניו יורק (באמצע יש לכם יום טיסה). אפשר להרחיב ביומיים-שלושה במערב, ואז לקנח בפחות ימים בניו יורק. לחלופין, לגוון עם שלושה ימים ניו יורק ויומיים בוושינגטון דיסי. לא הייתי מגיעה עד מיאמי בשביל הפלגה. בעיני זו עלות גבוהה מדי של ימי טיול מסביב (טיסות והתארגנות) בשביל פחות מדי הפלגה. כמובן, לשיקולכם, בסופו של דבר. לדעתי, אם ממש חשובה ההפלגה, אז לוותר על ניו יורק ולעשות הפלגה של 4-5 ימים. בהצלחה!

התגובות נעולות.