דרום-מערב ארה"ב 21-30 יום: מסלול טיול

המסלול הזה משלב בתוכו שלוש ערים גדולות לפחות, כל אחת מיוחדת בדרכה היא: סן פרנסיסקו, לוס אנג'לס ולאס וגאס וכן כמה פארקים לאומיים וכביש נופי ידוע אחד. זהו המסלול הפופולרי ביותר בקרב ישראלים הנוסעים בפעם הראשונה למערב ארה"ב.

Capture

כמה פרטים חשובים –

1. עונה מומלצת: אפריל-אוקטובר. ניתן לנסוע גם בחורף, אבל אז הביקורים בפארקים הלאומיים מוגבלים יותר.

2. המסלול הוא מעגלי. ניתן לבחור לעשות אותו בכיוון ההפוך.

3. אפשר להתחיל ולסיים את המסלול בכל אחת מהערים הגדולות: סן פרנסיסקו, לוס אנג'לס או לאס וגאס.

4. יש אפשרות לחסוך נסיעה אחת בין החוף לוגאס, כך שהמסלול מתחיל בחוף ונגמר בוגאס, או ההיפך. כיוון שטיסות ללוס אנג'לס הן הנוחות והזולות ביותר, בחרתי להתחיל ולסיים את המסלול בדוגמה זו בלוס אנג'לס.

5. המסלול כולל נסיעות ארוכות וקלות ברובן. למשפחות, אני ממליצה בחום לשכור רכב מרווח מסוג מיני-ואן. תוכלו לקרוא כאן עוד על השיקולים בבחירת רכב בטיול בארה"ב, כולל המלצה אישית שלי.

יום 1 – הגעה

נחיתה, שכירת רכב, התארגנות והתמקמות באיזור הוליווד. אם יש לכם כוח, בהחלט אפשר לצאת לסיור רגלי במזח של סנטה מוניקה או בשדרות הכוכבים של הוליווד כבר הערב. אל תבנו על יותר מדי אנרגיות. אחרי טיסה טרנס-אטלנטית, לפעמים פשוט רוצים להתקלח ולנוח, וזה בסדר גמור. אתם בחופשה, לא במסע כומתה!

קיראו כאן על מלונות מומלצים בלוס אנגל'ס

יום 2 – לוס אנג'לס

שדרת הכוכבים בהוליווד
שדרת הכוכבים בהוליווד

יום ביקור בלוס אנג'לס. אם אתם עם ילדים, תרצו אולי לבקר במוזיאוני המדע והטבע המצויינים. המבוגרים יותר אולי יעדיפו לבקר במרכז גטי לאמנויות.

לא לפספס: טיול בשדרות הכוכבים בהוליווד.

המלצה אישית: לכו לראות סרט בקולנוע אל קפיטן בהוליווד. תוכלו לקרוא על הביקור שלנו בהוליווד כאן.

קישורים נלווים: מקומות לביקור בלוס אנגל'ס – איך למצוא מלון בלוס אנג'לס (כולל המלצות) – למתקדמים: 10 מקומות מרתקים שלא חשבתם עליהם בלוס אנג'לס

יום 3 – לוס אנג'לס

היום הזה יוקדש לביקור בפארק יוניברסל. הביקור בפארק אורך 3-7 שעות, תלוי עד כמה תרצו לבלות במתקנים השונים. עם ילדים, יש בהחלט מה לעשות כאן יום שלם, אם כי הפארק פחות "עמוס" מדיסנילנד.

המלצה אישית: אם אתם עם ילדים ומדובר ביום חם, קחו בגדי ים. יש במקום "משחקייה" רטובה עם שלל מזרקות כיפיות.

המשחקיה הרטובה בפארק יוניברסל סטודיוס
המשחקיה הרטובה בפארק יוניברסל סטודיוס

ימי אקסטרה – סן דייגו

אם יש לכם אפשרות להוסיף יומיים עד שלושה כאן, זה המקום להדרים כשעתיים נסיעה עד סן דייגו, במפרט הבא:
יום א' – עצירה במפרץ לה הויה לתצפית בכלבי הים, טיול בעיר העתיקה של סן דייגו, ובקורונדו.
יום ב' – בילוי בפארק Sea World או בפארק LegoLand צפונית לסן דייגו. לחלופין, אפשר להקדיש את היום לפארק בלבואה ולשלל המוזיאונים שבו ו/או לגן החיות של סן דייגו (גם הוא בפארק בלבואה).

המלצה אישית: פארק לגולנד מעולה לילדים קטנים יותר (4-10) וגם המבוגרים ירוו נחת מהפיסול בלגו והעיצוב בפארק.

תוכלו לקבל עוד רעיונות מתיאור הטיול שלנו בסן דייגו.

יום 4 – נסיעה ללאס וגאס עם אופציה ל"סיבוב הפארקים" של אריזונה ודרום-יוטה

ביום הרביעי, אתם עוזבים את לוס אנג'לס ויוצאים אל הכבישים הארוכים של המערב. הכיוון הוא וגאס, אבל לפני שנגיע לשם, יש לי עבורכם חלופה כיפית למי שיכול להקדיש עוד שבוע למסלול. במקום נסיעה ישירה לוגאס, ממליצה לכם על מה שנקרא "סיבוב הפארקים". הסיבוב הזה לוקח אתכם אל פארק לאומי הגרנד קניון, ואל שני הפארקים הלאומיים של מערב דרום-יוטה, זאיון וקניון ברייס.

שימו לב שאם הטיול שלכם מוגבל לשלושה שבועות, כנראה שלא תוכלו לעשות את "סיבוב הפארקים" בלי לוותר על מקומות אחרים. מדובר בנסיעות ארוכות ולטעמי, לא כדאי לנסות לדחוס אותן לתוך סד של טיול ב-21 יום. ששת הימים הבאים המתוארים כאן, הם ימי "אקסטרה" שאפשר וכדאי לכלול אם הטיול שלכם בן ארבעה שבועות.

א. נסיעה לכיוון הגרנד קניון

היום הגיע הזמן לצאת אל המרחבים של המערב. אפשר לנסוע ביום זה מלוס אנג'לס עד הגרנד קניון, או הכי קרוב אליו שתצליחו להגיע. לא להבהל, אבל מדובר בכ-800 ק"מ וכתשע שעות נהיגה לפחות. אני ממליצה לחלק אותם ולהנות מהדרך, כשאת העצירה ללינה תעשו בעיירה Kingman.

כשאתם מגיעים לעיירה נידלז Needles, מומלץ לרדת מההייויי ולעבור לכביש 66 ההיסטורי לקטע דרך נופית המכונה Sitegreave Pass . הכביש המתפתל והנידח יוביל אתכם לעיירה החצי-נטושה אוטמן Oatman, לטעימה מאווירת המערב הפרוע. את היום תוכלו לסיים בלינה בעיירה קינגמן Kingman, בה יש שפע של מוטלים ודיינרים אמריקאיים טיפוסיים.

המלצה אישית: עצרו להציץ בדרך במכרות הנטושים בסייטגריב פאס.

ב. הגרנד קניון

היום תמשיכו בנסיעה לעבר הגרנד קניון. מומלץ לרדת שוב לכביש 66 בין קינגמן לעיירה סליגמן Seligman, או לפחות להכנס לסליגמן לביקור קצר. העיירה הזו היוותה את ההשראה לעיירה שבסרט "מכוניות" ולילדים תהיה כאן חוויה נהדרת.

בעיירה סליגמן
בעיירה סליגמן

עד הצהריים תגיעו לגרנד קניון לביקור בפארק. מומלץ ללון בפארק כדי להנות מהשקיעה, או מהזריחה (לחרוצים וממעטים בשינה, אפשר גם שתיהן). לינה בפארק חשוב להזמין מספיק זמן מראש. אם לא מצאתם מקום לינה בפארק, תוכלו ללון בעיירה טוסיאן Tuysayan ליד הפארק.

המלצה אישית: נסו את הגלידה המפורסמת בסליגמן: Snow Cap ice cream.

ג. מהגרנד קניון לפייג'

אחרי שנהניתם מהזריחה בפארק אפשר לצאת אל ארץ הנבאחו שבפייג', אריזונה. אם לא חם מדי, עצרו בדרך, כמה קילומטרים לפני פייג', בעיקול הפרסה – Horseshoe Bend – נקודה בה אפשר לראות את נהר הקולורדו מתעקל בעיקול חד. קחו בחשבון שיש הליכה של כקילומטר ברגל אז קחו איתכם מים, כובע וקרם הגנה מפני השמש. אם תהיו יצאתם מוקדם מספיק, תוכלו להספיק לבקר בקניון אנטילופ עוד באותו היום או לחלופין לצאת לשיט באגם פאוול.

שקיעה בעיקול הפרסה, פייג', אריזונה
שקיעה בעיקול הפרסה, פייג', אריזונה
קניון אנטילופ, פייג'
קניון אנטילופ, פייג'

ד. פייג' 

היום יוקדש להשלמות פייג'. קרי, אם אתמול שטתם באגם, היום תוכלו לבקר בקניון אנטילופ, ולהיפך. אם לא הספקתם אתמול לא את זה ולא את זה, יש לכם זמן לשניהם.

מי שרוצה יכול היום גם לשכור סירה ולצאת לשיט עצמאי באגם פאואל. תענוג לא זול, אבל מומלץ בחום. עוד על מה שאפשר לעשות בפייג', אריזונה.

הלינה הלילה גם היא בפייג'. כדאי מאד להזמין מראש לינות בפייג'. מדובר בעיירה קטנה ועמוסה בתיירים וקשה למצוא מקום לינה במחיר סביר בהתראה קצרה. כמו תמיד, ממליצה לבחור במלון שאפשר לבטל עד יום לפני ההגעה. קישור לחיפוש בתי מלון בפייג'.

ה. פארק לאומי ברייס

בבוקר צאו מפייג' וסעו אל יוטה, אל פארק לאומי ברייס (כשלוש שעות נסיעה). הפארק נחשב אחד המקומות היפים בארה"ב. ניתן למצות את הביקור בו בחצי יום, ולהמשיך הלאה אל עבר העיירה ספרינגדייל Springdale ביוטה ללינה. לחלופין, לחובבי תצפית הכוכבים, ברייס הוא אחד המקומות המומלצים בארה"ב לתצפית כוכבים ובהרבה לילות יש תצפית מאורגנת בפארק בהדרכת הריינג'רים.

פארק לאומי קניון ברייס
פארק לאומי קניון ברייס

גם בספרינגדייל, מומלץ בחום להזמין לינה מספיק זמן מראש. המבחר מצומצם והמקומות הזולים נתפסים מהר. קישור להזמנת לינות בספרינגדייל.

טיפ: אם לא מצאתם מקום לינה מתאים בספרינגדייל, אפשר להוזיל עלויות באמצעות לינה בעיירה הסמוכה  הוריקיין, Hurricane. זה פחות מומלץ, היות וזמן הנסיעה מהעיירה לפארק הוא כארבעים דקות, ואתם מוסיפים שתי נסיעות מיותרות כאלו למסלול שלכם. מצד שני, נתיב הנסיעה יפה ובהוריקיין יש סופרמרקטים ומסעדות במחירים שפויים יותר מאשר בספרינגדייל. קישור להזמנת לינות בהוריקיין.

המלצה אישית: רדו למסלול הליכה בינות ההודוס, המבנים הגיאולוגיים המרשימים של ברייס, במסלול המכונה גני המלכה.

ו'. פארק לאומי זאיון

מפלים במסלול בריכות האזמרגד, פארק לאומי זאיון
מפלים במסלול בריכות האזמרגד, פארק לאומי זאיון

אם הגעתם ערב קודם עד ספרינגדייל, אתם ממש בפתח הפארק. כנסו אליו, עלו על השאטל וסעו בפארק עד סופו, בכניסה אל הקניון הצר המכונה The Narrows. טיילו קצת בקצה, עלו שוב על השאטל והפעם עיצרו בנקודות שונות למסלולים רגליים. פירוט המסלולים בפארק זאיון. ציונים אמיתיים יוסיפו אפילו עוד יום כאן, ויקדישו אותו למסלול בתוך הנארוס (נא להתייעץ קודם עם הריינג'רים, זה לא מתאים לכל אחד ולא בכל מזג אוויר). הרפתקנים אמיתיים לא יפספסו את מסלול Angel's Landing (לא מתאים לילדים קטנים!)

המלצה אישית: בקרו בכמה מסלולים שתוכלו ואל תוותרו על עלייה לבריכות האזמרגד, ה-Emerald Pools.

אם בחרתם לשלב את סיבוב הפארקים בטיול שלכם, זו הנקודה ממנה אתם נוסעים ללאס וגאס. מדובר בנסיעה של כשעתיים וחצי. כאן אנחנו חוזרים למסלול הטיול המצומצם יותר, קרי מלוס אנג'לס, בנסיעה ישירה ללאס וגאס. היינו ביום הרביעי….

ימים 4-7 – לאס וגאס

כחמש שעות של נסיעה לא מרתקת במיוחד, יביאו אתכם מלוס אנג'לס ללאס וגאס. מי שמאד רוצה לטוס במקום לנסוע, זה אפשרי, אבל כשתכללו בזה את החזרת הרכב, הגעה לטיסה, טיסה, נחיתה, לקיחת רכב חדש, תגיעו בערך לאותם זמנים בנסיעה או בטיסה. לשיקולכם. אחר הצהריים תגיעו לוגאס ותוכלו לשוטט בסטריפ, להנות מההופעות השונות ומעיצובי בתי המלון השונים.

כמה ימים צריך להקדיש לוגאס? אין תשובה אחת לשאלה. לדעתי, חייבים להגיע כדי להתרשם ואז להחליט אם אתם אוהבים מאד, או לא אוהבים. אין הרבה באמצע… אוהבי וגאס יגידו לכם שגם ארבעה ימים זה לא מספיק כדי לראות את כל הנצנצים במלונות השונים. אני ומשפחתי, שייכים לזן השני… בכל מקרה, הנה רשימת אטרקציות חלקית לבילוי בעיר. לשם שלום בית בין אוהבי ארה"ב, תכנית זו כוללת שלושה לילות בוגאס. אם הגעתם לוגאס וממש לא אוהבים, אפשר תמיד לנצל את שלושת הימים הלאו לטיול ביוטה השכנה…

יום 8 – דרך עמק המוות לפאתי פארק יוסמיטי

היום אתם עוזבים את וגאס אל עבר הכניסה המזרחית של פארק לאומי יוסמיטי. מדובר בנסיעה ארוכה. גם אם תעצרו בלי וינינג ללינה (מומלץ), מדובר בכשש שעות נהיגה. לא נורא בכלל, אבל קחו בחשבון מראש.

המסלול שלכם יכול לעבור באיזור עמק המוות, Death Valley, מקום מיוחד ומוזר שיש בו גם פארק לאומי. כשמו כן הוא, מקום יבש וחם מאד מאד. מאד חם, כבר אמרתי? לא מתאים לטיול בקיץ, אבל אם במקרה אתם עוברים בתקופה פחות חמה, בהחלט שווה לשלב ביקור בפארק, כולל עלייה לתצפית מנקודת זבריסקי. עוד על פארק לאומי דת' וואלי ונקודות העניין שבו.

תצפית בפארק לאומי עמק המוות
תצפית בפארק לאומי עמק המוות

כאמור, אתם מגיעים ליוסמיטי מצידו המזרחי. כתבתי הסבר מפורט על דרכי הגישה ברכב ליוסמיטי, אז אם אתם לא מכירים את מעבר טיוגה והכניסה המזרחית, כדאי לקרוא כאן. שימו לב: אם אתם מטיילים במאי או בסוף אוקטובר, אתם חייבים לודא מראש שמעבר טיוגה פתוח. התאריכים משתנים בהתאם לכמות השלג. ברוב השנים הכביש פתוח כבר במאי ונסגר רק בנובמבר, אבל בהחלט יכולות להיות חריגות.

בהנחה שאתם נוסעים דרך מעבר טיוגה המזרחי, את היום הזה תוכלו לסיים קצת לפני המעבר, בעיירה לי וינינג Lee Vining. לחלופין, אם תצאו מוקדם מלאס וגאס, תוכלו לחצות את הטיוגה פאס עוד הערב ולהכנס ללינה בעמק של יוסמיטי. תכנית זו מתאימה בעיקר לימות האביב הארוכים ורק אם אין לכם בעיה לנהוג 8-9 שעות ברצף. בסתיו, כשהימים קצרים יותר, בהחלט כדאי לעצור בלי וינינג ללינה ולהמנע מנהיגה באיזור בשעות החשיכה כיוון שמדובר בכבישים הרריים מתעקלים (וגם באמת חבל שתפספסו את הנוף המדהים של מעבר טיוגה). כדאי להזמין לינה מראש בלי וינינג, עם אפשרות ביטול. אם תגיעו לעיירה בערב בלי הזמנה, בהחלט יתכן שכבר לא ישארו חדרים (מדובר בעיירה קטנה). קישור להזמנת לינה בלי וינינג.

ימים 9-10 יוסמיטי

יוסמיטי בחודש מאי
יוסמיטי בחודש מאי

פארק לאומי יוסמיטי הוא מהיפים בפארקים הלאומיים בארה"ב. שיא יופיו של הפארק מתגלה בחודשים מאי-יוני, עם הפשרת השלגים כשהמפלים מגיעים לשיאם. אם אתם אוהבים טיולים רגליים במקומות קסומים ומגיעים למקום בעונה המתאימה, בהחלט אפשר להאריך בביקור בפארק. הוא גדול מאד ויש בו שפע של מסלולי טיול. גם אם אתם מבקרים בעונה אחרת, יבשה יותר, עדיין מדובר בפארק מדהים ואם לא חם מדי, בהחלט שווה לטייל בו הרבה.

קישור למדריך יוסמיטי, כולל הפניות לנושא הלינה ומסלולים מומלצים. ניתן ללון בלילה בעמק עצמו (מומלץ) או לצאת בערב ללינה בעיירות הסמוכות אוקהרסט Oakhurst או מריפוזה Mariposa. ביומיים אלו, אני מניחה לינה בתוך העמק וממליצה להקדיש אותם לטיולים בטיוגה פאס (ביום ההגעה, אם אתם מגיעים אחרי לינה בלי וינינג), בעמק עצמו ובגליישר פוינט. פירוט מלא לגבי כל מקומות הלינה האפשריים בפארק, תוכלו למצוא כאן.

המלצה אישית: למיטיבי לכת בלבד – ניתן לעלות מהעמק אל מפלי יוסמיטי העליונים או אל הגדה ממול, שם נמצא גליישר פוינט. מפלי יוסמיטי העליונים תצטרכו לרדת בחזרה ברגל. מגליישר פוינט תוכלו לחזור עם השאטל של הפארק אל העמק.

יום 11 מיוסמיטי לסן פרנסיסקו

את הבוקר של היום הזה הקדישו לביקור בחורשת מריפוסה – אם היא כבר פתוחה (צפויה להפתח מחדש למבקרים לקראת קיץ 2017). זהו חלק מפארק יוסמיטי שנמצא מחוץ לעמק של יוסמיטי. כאן תוכלו לראות את עצי הסקויה הענקיים. הקדישו 3-4 שעות לביקור ואחריו סעו לסן פרנסיסקו. הנסיעה תארך 5-6 שעות ולקראת ערב תגיעו לעיר סן פרנסיסקו.

ימים 12-14 סן פרנסיסקו

בסן פרנסיסקו אפשר לבלות גם שבועות רבים. שלושה ימים הוא פרק זמן די מינימלי להכרת העיר ואוצרותיה. זוהי עיר של אווירה, היסטוריה ותרבות ושווה להשקיע בה זמן טיול. הנה קישור למדריך סן פרנסיסקו מפורט שהכנתי לנו לקראת הנסיעה. תוכלו למצוא שם רשימות רבות של אטרקציות ולבחור מתוכן את המתאימות לכם.

אריות הים בפייר 39, סן פרנסיסקו
אריות הים בפייר 39, סן פרנסיסקו

המלצה אישית: הסיור באי אלקטרז מעניין מאד ומתאים למרבה הפלא גם לילדים.

ימים 15-16 מונטריי/צפון כביש 1

ההגעה מסן פרנסיסקו למונטריי Monterey תקח לכם חלק נכבד מבוקר היום ה-15 (כשעתיים עד שלוש שעות נסיעה). שווה להקדיש למונטריי החביבה יום וחצי, אז הזמינו שני לילות במוטל נחמד ותהנו לכם.

ביום וחצי הזה נסו לשלב ביקור באקווריום הידוע של מונטריי, סיור בשמורת פוינט לובוס הסמוכה ואם תספיקו, גם את כביש 17 המייל ואת העיירה כרמל. אם לא תספיקו את כביש 17 המייל, ממש לא נורא, כי הוא לא שונה מהותית משאר כביש 1 שעוד לפניכם (למעט העובדה שגובים בו דמי כניסה). עוד פרטים על מונטריי והאטרקציות שבה.

המלצה אישית: בפוינט לובוס, אל תפספסו את החלק הדרומי יחסית של הפארק ורדו אל המפרץ המקסים הקרוי צ'יינה קוב China Cove. מקום מקסים לילדים לשחק קצת בחול ואם יהיה לכם מזל, תראו כלבי ים מציצים אליכם מהמים.

פארק פוינט לובוס, ליד מונטריי
פארק פוינט לובוס, ליד מונטריי

ימים 17-18 כביש 1

כיוון שאת חלקו הצפוני של כביש 1 ביקרתם בעצם במונטריי, תוכלו היום לנסוע את כביש 1 עד לוס אנג'לס, למעט אם תרצו לבקר בטירת הרסט Hearst Castle. הביקור בטירה לוקח זמן ובמקרה כזה יתכן שתעדיפו ללון בסן סימאון San Simeon, או לפחות סן לואיס אוביספו. בכל מקרה, את עיקר האטרקציות של כביש 1 תוכלו לסיים ביום זה.

המלצה אישית: אל תפספסו את פילי הים בפיידראס בלאנקס Piedras Blancas שבכביש 1. הם שונים מאריות הים שבסן פרנסיסקו וכלבי הים שרואים בדרך כלל ליד החוף.

מושבת פילי הים בפיידראס בלנקס
מושבת פילי הים בפיידראס בלנקס

ימים 19-21 לוס אנג'לס וסיום

אם אתם עם ילדים, אפשר בהחלט לקנח את הטיול בביקור בדיסנילנד. יש לדיסני שני פארקים גדולים שכל אחד מהם "שווה" יום ביקור בפני עצמו. תוכלו לבחור באחד מהם או להקדיש יומיים לשניהם. זה גם הזמן לשופינג של סוף הטיול ואם אתם מחליטים שאין לכם בעצם מה לעשות כאן מלבד לחכות לטיסה בחזרה, קחו את שני הימים האלו שהם "עודף" והקדישו אותם לאחת מהנקודות האחרות בטיול, כגון סן פרנסיסקו, לאס וגאס או יוסמיטי. עוד רעיונות למה לעשות בלוס אנג'לס תוכלו למצוא כאן.

אני מקווה שנהניתם מהמסלול! תמיד שמחה לשמוע תגובות ולנסות לענות לשאלות. תוכלו לקרוא עשרות שאלות מגולשים אחרים ואת התשובות להן, כאן בהמשך הדף.

מכירים מישהו שמפנטז על טיול למערב ארה"ב? שתפו את הפוסט הזה איתם, בפייסבוק או באימייל!

לפוסט הזה יש 707 תגובות

 1. יעקב רחמים

  שלום ענת

  תודה מראש על הסיוע.
  אנחנו זוג בגילאי 60+ נבקר משפחה בסן פרנסיסקו ומשם
  נצא ל-10 ימי טיול.
  מתחילים בכביש מספר 1 עד לחסימה (יתכן ונבצע עיקוף כדי
  לראות את פילי הים) ןמשם נמשוך מזרחה ליוסימטי ולעוד מקומות
  שתמליצי לנו עליהם.

  נשמח לקבל התייחסות למסגרת הזמן ולאתרים שניתן להכניס בלוז זה.

  תודה רבה

  יעקב

  1. ענת

   שלום יעקב,
   לא ציינת איפה מסיימים בסוף עשרת הימים. אם חוזרים לסן פרנסיסקו או שאפשר לסיים בוגאס או בלוס אנג'לס? אני אצא מנקודת הנחה שמדובר בקיץ (בין יוני לנובמבר) ואז הייתי במקומכם ממשיכה מיוסמיטי לכמה ימים בוגאס ומסיימת שם. משהו כמו 2-3 ימים מונטריי, 2 ימים יוסמיטי, יום נסיעה לוגאס, שלושה ימים בוגאס וטיסה הביתה. לחלופין, אם אתם מעדיפים טבע, אז לרדת מיוסמיטי לפארק סקויה וקינגס קניון. לבקר בפארק במשך יומיים (יום לקינגס קניון ויום לסקויה) ואז לחזור לסן פרנסיסקו או לטוס מלוס אנג'לס.

 2. שירי

  שלום,
  אשמח לקבל המלצות לתכנון טיול
  אנחנו טסים ב30.03.18 לשבועיים עם שתי בנות בנות 6 ו4
  3 סאן פרנסיסקו
  1 סקרמנטו ביקור משפחתי
  לאחר מכן נרצה לראות את לייק טאהו, יוסימיטי, מונטרי
  ולהגיע לארווין עד ה-9 או 10 באפריל.

  על מה לוותר ואיך כדאי לתכנן את המסלול?
  תודה רבה
  שירי

  1. ענת

   הי שירי,
   אם אני מבינה נכון, רק ב-4 באפריל אתם עוזבים את סקרמנטו? ב-10 אתם צריכים להיות ב-Irvine שזה דרומית ללוס אנג'לס. זה לא מותיר לכם הרבה זמן כי אתם צריכים יום שלם בסוף כדי לנהוג לאירווין מהאיזורים שצפוניים לסקרמנטו. קחו בחשבון שגם עדיין קר עד קר מאד. תבדקו שבאמת מתאים לכם טאהו בטמפרטורות של תחילת אפריל עם הבנות. בלילות יכול בהחלט לרדת מתחת לאפס ולא לכולם מתאים לטייל בבוקר כשבחוץ חמש מעלות במקרה הטוב. גם יוסמיטי יהיה מאד קר אם כי קצת פחות. מונטריי תהיה נעימה כמו שהיא כל השנה (יכול להיות קריר גם בקיץ). לו אני במקומכם, בהתחשב בעונה ובגיל הילדות, הייתי מוותרת על טאהו, שוקלת יוסמיטי בהתאם לתחזית של אותו שבוע ומתמקדת במונטריי ובאיזור לוס אנג'לס ואולי סן דייגו. ממליצה על פארק לגולנד בצפון סן דייגו, וזה גם לא רחוק מאירווין.

 3. דנית

  ענת שלום,
  ראשית מצטרפת לכל המחמאות על האתר המושקע והאינפורמטיבי שלך!
  נשמח לעצתך לגבי מסלול טיול שחשבנו עליו- אנחנו זוג בשנות ה-30, מתכננים לנסוע לארה"ב בספטמבר, פעם ראשונה עבור שנינו. מסגרת הזמנים שלנו היא כ-23 ימים.
  אנחנו מעוניינים לבקר בדרום החוף המערבי ולסיים בכשבוע בניו יורק (מבחינתנו ביקור בניו יורק הוא חובה)- מה שמותיר לנו כ-17 ימים בחוף המערבי. מבחינתנו נסיעה בכביש 1 היא חובה (עם העדפה לבצע אותו מצפון לדרום) וכן כמובן שילוב של טבע וטיולים. חשבנו על החלוקה הבאה:
  התחלה בסן פרנסיסקו- כ-3 ימים
  מונטריי+ כביש 1 – כ-3 ימים
  לוס אנגלס- יומיים
  סיבוב הפארקים של אריזונה ודרום יוטה- כ-6 ימים לפי המלצתך בכתבה זו (גרנד קניון, פייג', ברייס, ציון).
  לאס וגאס- יומיים
  ואז טיסה מלאס וגאס לניו יורק, שהייה של כשבוע וחזרה ארצה.
  *ההתלבטות- במסלול הזה אנחנו למעשה מוותרים על פארק יוסמיטי לגמרי, ומבחינת טבע ופארקים מתמקדים באריזונה ויוטה. אנחנו מבינים שבמסגרת הזמנים המוגבלת שלנו בחוף הדרומי, אין ממש אפשרות שנשלב גם את יוסמיטי ואת סיבוב הפארקים. המחשבה לוותר דווקא על יוסמיטי קשורה גם לעונה- הבנו שבספטמבר די יבש וזה לא שיא העונה שם, כך שאולי עדיף להתמקד באזור אחר בתקווה שעוד נגיע לשם בטיול אחר..
  נשמח לעצתך גם לגבי החלוקה לעיל מבחינת הגיון/מרווחים וכו'. וכמו כן, האם אנחנו צודקים בכך ששמים על המאזניים את יוסמיטי מול סיבוב הפארקים. האם כדאי בכל זאת ללכת על יוסמיטי ולוותר דווקא על גרנד קניון וכו? במקרה כזה נראה לי שהמסלול יהיה "דל" ואני לא בטוחה במה נוכל למלא אותו בזמן העומד לרשותנו.
  אציין שאנו לא כ"כ מעוניינים לעשות סיבוב מעגלי (למשל להתחיל ולסיים בל"א), וגם סגורים על זה שסיומת הטיול תהיה דווקא בניו יורק ולא להיפך. האם יש לך הצעה חלופית/תוספות?
  תודה רבה מראש

  1. ענת

   הי דנית,
   שימו לב שכביש 1 כנראה עדיין יהיה חסום. זה אומר שלא תוכלו לנסוע לאורכו ממונטריי ללוס אנג'לס. תוכלו לנסוע ממונטריי עד נקודת החסימה (ליד גשר ביקסבי) ואז לחזור למונטריי ולנסוע דרך ה-101. תוכלו לעשות עיקוף ארוך ולחזור לכביש 1 לאיזור טירת הרסט ומשם דרומה. לחלופין, לנסוע דרומה.
   אפשר לוותר על יוסמיטי. אין פה "נכון או לא נכון" כמו שאין "חובה" לטעמי. אישית, הייתי מנצלת את כל התקופה בדרום-מערב, או לפחות מנסה לעשות שם כמה שיותר ימים. עד שכבר מגיעים ועוברים את הטיסות והג'ט לג, כדאי לנצל את זה. באופן כללי, הטיול שלכם לחוץ בזמנים. הורדתם את יוסמיטי ואת הנסיעה בין וגאס ליוסמיטי אבל הכנסתם את סיבוב הפארקים של יוטה/אריזונה. זה אומר שאתם עדיין צריכים בעצם כמעט שלושה שבועות לסיבוב ואתם דוחסים אותו ב-17 יום. זה אפשרי, אבל לחוץ ופחות תספיקו להיות בכל מקום. הבעיה העיקרית היא בסן פרנסיסקו. תגיעו לסן פרנסיסקו, תעברו את היום הראשון די בהתאוששות. גם השני. בשלישי כבר תסעו למונטריי בבוקר אני מניחה. זה אומר בסך הכל יום "אמיתי" לטיול בסן פרנסיסקו וזו עיר שמגיע לה קצת יותר, עד שמגיעים אליה. כאמור, המסלול שלכם בהחלט אפשרי, רק קחו בחשבון שהוא אינטנסיבי. למשפחות עם ילדים לא הייתי ממליצה ללכת על זה אבל כזוג זה אפשרי. אם עדיין יש לכם גמישות, לגמרי הייתי מורידה יום או יומיים מניו יורק לטובת סן פרנסיסקו.

   1. אתי

    שלום ענת, האתר שלך נפלא; מאד עזר לי להכין תוכנית טיול לזוג בני 65. אשמח להארותייך
    1. טיסה ללוס אנגלס
    2. לוס אנגלס
    3. לוס אנגלס
    4. לוס אנגלס
    5. נסיעה לכיון הגרנד קניון לינה בקינגמן
    6. המשך נסיעה גרנד קניון
    7. מגראנד קניון לפייג'
    8. פייג' קניון אנטילופ
    9. נסיעה ללאס וגאס
    10. וגאס
    11. לכיון יוסמיטי
    12. יוסמיטי
    13. יוסימיטי
    14. לסן פרנסיסיקו
    15. סן פרנסיסקו
    16. סן פרנסיסקו
    17. סן פרנסיסקו
    18. סן פרנסיסקו /נסיעה למונטריי
    19. גיחה לכרמל וחזרה לסן פרנסיסקו
    20. ניו יורק
    21. ניו יורק
    22. ניו יורק
    23. טיסה הביתה
    התוכנית אמורה לצאת לפועל בתחילת יוני…האם התוכנית לא עמוסה מידי? מהם המלצותייך לגבי עוד מקומות באיזור… די התבססתי על התוכנית שלך ואפילו חשבתי על אופציה של להתחיל בסן פרנסיסקו ולסיים בלוס אנג'לס. מה דעתך?
    תודה מראש 🙂

    המשך נסיעה לגרנד קניון
    מגראנד קניון לפייג'
    פייג' קניון אנטילופ
    נסיעה ללאס וגאס
    וגאס
    לכיון יוסמיטי
    יוסמיטי
    יוסימיטי
    לסן פרנסיסיקו
    סן פרנסיסקו
    סן פרנסיסקו
    סן פרנסיסקו
    סן פרנסיסקו /נסיעה למונטריי
    גיחה לכרמל וחזרה לסן פרנסיסקו
    ניו יורק
    ניו יורק
    ניו יורק
    טיסה הביתה

   2. ענת

    הי אתי, התכנית לא נראית לי עמוסה מדי. אפילו טיפה מרווחת מדי במקומות מסויימים. למשל, מלוס אנג'לס לקינגמן זה בסך הכל 5-6 שעות נסיעה. אם יוצאים מלוס אנג'לס בבוקר אין מה לעצור בקינגמן לחצי יום. אם אתם שני נהגים אז אין סיבה לא להמשיך הלאה. אפילו לשלב ביקור בעיירה Oatman ובעיירה Seligman ואז לעצור ללינה בוויליאמס. לחלופין, אם אתם רוצים לפצל את הנסיעה, אז בבוקר עוד תוכלו לעשות משהו בלוס אנג'לס. יש לכם יותר מדי ימים בלוס אנג'לס לטעמי. החלטתם מה אתם רוצים לעשות שם? אפשר לבלות גם שבוע בעיר אבל אפשר גם להסתפק ביום או יומיים בלי בעיה ולצאת הלאה. בכל מקרה אם לנים בקינגמן, אז למחרת אפשר לעבור בגרנד קניון, לטייל בו שעתיים (אין מה לעשות שם יותר מזה) ואז להמשיך ללינה בפייג' באותו היום. אין סיבה לבזבז ימים יקרים על לא לעשות כלום בדרך.

    בפייג', מציעה לכם לעבות את התכנית ולצאת להפלגה בלייק פאואל ואולי גם לבקר בסכר גלן. כאן יש עוד מידע על פייג'. הסיור בקניון אנטילופ זה עניין של שעתיים-שלוש ברוטו (פחות משעה נטו) אז צריך להכניס עוד תכנים ליום הזה.

    הייתי בהחלט משלבת כאן גם את ברייס וזאיון, כי אתם עוברים כל כך קרוב. ויש לכם אפשרות להוריד יומיים מלוס אנג'לס ולהוריד יום בדרך בשביל זה. גם לגבי וגאס, רוב המטיילים מעדיפים לעשות שם יומיים. לא חסר מה לעשות אבל יש מי שאוהבים את האווירה וגם מי שלא. לשיקולכם. שאר הטיול נראה לי בסדר גמור. מציעה בחום להתחיל לפרוט לפרטים ולהחליט מה תרצו לעשות בכל יעד. יכול להיות שזה ישנה לכם את חלוקת הימים בין הערים הגדולות. בהצלחה!

   3. דנית

    היי ענת,
    תודה רבה על התגובה. מחשבה חדשה שיש לנו היא לוותר על לוס אנג'לס בכלל, זאת בכדי לבקר גם ביוסמיטי ולאור העובדה שנראה לנו שאנחנו פחות מתחברים למה שיש לעשות בעיר. נשמח מאוד לחוות דעתך על המסלול החדש-
    יום 1- נחיתה אחה"צ בסן פרנסיסקו
    ימים 2-3-4 מלאים בסן פרנסיסקו
    5- מונטריי – חצי יום (אקווריום/טיילת- מה שנספיק)
    6- צפון כביש 1- יציאה ממונטריי, אזור הביג סר, הגעה עד פארק גוליה פייפר, כולל טיול בפארק, חזרה למונטריי לפני החשכה.
    7- מונטריי- המשך וביקור בכרמל
    8- נסיעה ליוסמיטי + טיול
    9- יוסמיטי
    10- יציאה מיוסמיטי, מעבר טיוגה, טיולים, נסיעה עד איפה שאפשר *(לינה בדרך? איפה)*
    11- הגעה לגרנד קניון + ביקור קצר ושקיעה
    12- בוקר בגרנד קניון ונסיעה לפייג' – בדרך- סיבוב הפרסה
    13- פייג' המשך (פאוול/אנטילופ). לינה בפייג'.
    14- נסיעה לברייס, טיול ברייס, לינה באזור או התקדמות לציון.
    15- נסיעה לציון וביקור, לינה באזור (ספרינגדייל)
    16-ציון המשך טיול ונסיעה לוגאס הגעה לקראת ערב
    17- וגאס ולינה
    18- טיסה לנ"י בצהריים
    19-23- נ"י (5 ימים מלאים)
    24- טיסה חזרה

    שאלות נוספות לגבי המסלול-
    *יום 6- האם המסלול אפשרי ביום אחד מבלי להקלע לחשכה? היכן מומלץ ואפשרי לטייל רגלית ביום זה בנוסף לגוליה פייפר במסגרת אילוצי הזמנים?*
    **יום 10- כמה זמן יש להקדיש למעבר טיוגה? היכן סביר ללון ביום זה בדרך אם רוצים להגיע למחרת לגרנד קניון?
    שוב תודה,
    דנית

 4. ענבל

  היי, אני ובעלי טסים ביוני-יולי למערב ארה"ב ואחרי מעבר על המסלול המפורט באתר נשמח להתייעץ איתך לגבי המסלול שתכננו:
  1 – נחיתה בסן פרנסיסקו אחר הצהריים
  2 – סן פרנסיסקו
  3 – סן פרנסיסקו
  4 – מונטריי
  5- מונטריי ונסיעה למריפוסה
  6 – יוסמיטי (לינה במריפוסה)
  7 – חורשת מריפוסה (אמורה להיות פתוחה מאמצע יוני), נסיעה ללוס אנגלס.
  8 – לוס אנגלס
  9 – לוס אנגלס – יוניברסל
  10 – לוס אנגלס – דיסני
  11 – נסיעה ללאס וגאס
  12 – לאס וגאס
  13 – לאס וגאס
  14 – לאס וגאס – סכר הובר
  15 – ציון
  16 – פייג
  17 – פייג, לינה יותר קרוב לוגאס
  18 – חזרה ללאס וגאס וטיסה בלילה לניו יורק
  19-25 ניו יורק

  ההתלבטות שלנו בעיקר נוגעת לחלקים הבאים:
  – ימים 7-8: האם כדאי לחלק את הדרך מלוס אנגלס ובמקום לנסוע ביום 7 ללוס אנגלס ישירות לחלק את הנסיעה ולעצור במיקום כלשהו בדרך? (ואז להסתובב קצת יותר באזור יוסמיטי ופחות ביום אחרי באזור לוס אנגלס)
  – ימים 14-17: מאוד היינו רוצים להיות בציון ובאזור קניון אנטילופ אבל אנחנו לא בטוחים מה הדרך הנכונה והיעילה להתנהל מבחינת הימים. האם בשלושה ימים ניתן להספיק את שניהם ולהתקרב חזרה לוגאס? האם כדאי לוותר על אנטילופ שיותר מרוחק לטובת ברייס כדי לקצר נסיעות? לצמצם זמן בוגאס?

  מניסיון של טיולים קודמים אנחנו נוטים למצות מקומות מהר, אבל אנחנו גם לא רוצים ליצור לעצמנו נסיעות ארוכות מדי ומתישות.

  תודה רבה! האתר עוזר לנו מאוד!

  1. ענת

   הי ענבל, אני שמחה לשמוע שהאתר עוזר.
   לגבי ימים 7-8, לא הייתי מחלקת את הנסיעה. אין הרבה מה לעשות בעמק של קליפורניה (האיזור שבין החוף להרי הסיירה נבאדה). מקום חם ומשעמם מבחינה תיירותית. זו גם לא נסיעה ארוכה במונחים אמריקאיים. תלוי לאן בלוס אנג'לס תרצו להגיע ובפקקים, אבל בהנתן שעות בלי פקקים, סדר גודל של 6 שעות נסיעה עד איזור הוליווד. לא נורא בכלל.
   ימים 14-17 לא רואה את ברייס בתכנון? בעיקרון, הימים שלכם שם די צפופים, בהתחשב באילוצי הטיסות. לגבי פייג', לדעתי שווה לשלב שיט באגם פאואל. רק בשביל אנטילופ, והיות ואתם לא משלבים את הגרנד קניון, לדעתי לא שווה את הנסיעה ותשמרו לפעם אחרת. במקום זה קחו את הזמן בזאיון וברייס ואז תחזרו לוגאס. מציעה לכם להושיב את הרעיונות והתכנונים על מסגרת הדוקה יותר עם חלוקה פנימית בתוך הימים ולבחון כמה אלטרנטיבות. תראו מה מתאים לכם יותר. אל תפחדו מנסיעות "ארוכות" כי הן לא באמת ארוכות בין הנקודות האלו. הנהיגה לא קשה ואין צורך לפצל למשל בין פייג' לוגאס. רק לתכנן נכון מבחינת שעות יציאה והגעה.

 5. רותם וקנין

  היי! בלוג מדהים מדהים
  אני ובעלי טסים לארה"ב באוגוסט, טיול של 30 ימים.
  את 20 הימים הראשונים של הטיול נעשה במערב ונסיים בפארק יוסמיטי.
  את 3 שלושת הימים האחרונים נעשה ביו-יורק.
  וכך נותרו לנו כמעט 6 ימים שאנחנו לחלוטין פתוחים להצעות מה לעשות בהם.
  אשמח מאוד לשמוע הצעות! באזור המערב, או באזור ניו-יורק שאנחנו אמורים לטוס אליו בכל מקרה.
  המון תודה!
  רותם.

  1. ענת

   הי רותם,
   למה לא להרחיב במערב לפי הפירוט בפוסט הזה? ושימו לב שלא מסיימים ביוסמיטי, מסיימים בסוף בסן פרנסיסקו כדי להחזיר רכב ולטוס לאנשהו. אני מציינת את זה כי זה דורש עוד יום או יומיים בספירת הימים. אישית, הייתי מרחיבה במערב. אבל אם רוצים, אפשר באותה המידה להרחיב באיזור ניו יורק, זה אומר פשוט שוב לשכור רכב (ובניו יורק הרכבים יותר יקרים) ואז לצאת לסיבוב, נניח למפלי הניאגרה עם אגמי האצבעות בדרך. מציעה להציץ במסלול לצפון-מזרח ארה"ב כדי לקבל רעיונות. אבל שוב, אישית, הייתי מרחיבה במערב.

   1. רותם וקנין

    היי! תודה!
    אשמח לעזרתך בהתלבטות ספציפית יותר.
    מאנשים שאנחנו מכירים והיו ביוסימיטי בשנתיים האחרונות, נאמר לנו שהפארק לא הרשים כפי שציפו.
    אנחנו שוקלים לנסוע לילוסטון במקום (יש לנו מספיק ימים) אבל גם לחזור לאזור קליפורניה כדי להחזיר לשם את הרכב ולא לשלם קנס גדול.

    השאלה היא – האם העיקוף גדול מידי ועדיף לשמור את הילוסטון לטיול הבא?
    או שאולי , המלצה על אזורי טיול ביוסימיטי שהם מיוחדים ומעניינים במיוחד?

    תודה רבה,
    רותם

   2. ענת

    אין ספק שהזמן המתאים לביקור ביוסמיטי הוא בין סוף אפריל לתחילת יולי, שאז המפלים זורמים בצורה מרשימה מאד. מאוחר יותר בקיץ ולתוך הסתו, יוסמיטי עדיין מרשים בצוקים שלו אבל פחות מהמם חושים כמו באביב. מציע לכם לחפש סרטוני וידאו ביוטיוב של יוסמיטי בעונה בה תבקרו ולהתרשם בעצמכם אם מתאים לכם או לא.
    ילוסטון נמצא במרחק של יומיים נהיגה מקליפורניה. כלומר, תקדישו ארבעה ימים רק לנסיעה. קחו בחשבון. לא לכל אחד מתאים זמן נסיעה ארוך כל כך. ועד שמגיעים, צריך לפחות חמישה ימים במקום כדי להנות מילוסטון ומהפארק הצמוד, הגרנד טטונס. כלומר כשאת אומרת "יש לנו מספיק ימים" שימו לב שבסך הכל מדובר בסדר גודל של שבוע וחצי. אם יש לכם יותר מעשרה ימים, אתם מוכנים נפשית לנהיגות הארוכות וממש בא לכם ילוסטון, למה לא. אם לא, אז לשמור לפעם אחרת. יש המון מה לעשות בקליפורניה מעבר ליוסמיטי. מוזמנים להציץ בפוסט שלי על דברים שכדאי מאד לראות בקליפורניה.

 6. שירה

  היי ענת,
  ראשית כמו כולם, מודה לך מאוד על כל המידע העצום שאני מגלה כאן באתר – עשית לי סדר בבלאגן שהיה לי כשהתחלתי לתכנן את הטיול 🙂
  שנית, אני ובעלי (בני 26) מתכננים טיול למערב בקיץ הקרוב – החל מ-25.6 ועד 12.7 (סה"כ 17 יום נטו – רק מדגישה שלצערי אין לנו אפשרות של שינוי תאריכים וזמנים, יש לנו חלון הזדמנויות מדוייק לטוס יחד).
  אחרי קריאה מעמיקה הצלחתי לחשוב על מסלול רלוונטי – אשמח מאוד אם תוכלי לחוות את דעתך עליו ואם יש שיפורים/שינויים כאלה ואחרים שאת ממליצה (רשמתי טיפה שאלות בדרך) :
  25.6 (שני) – נחיתה בסן פרנסיסקו בבוקר
  26.6 (שלישי) – סן פרנסיסקו
  27.6 (רביעי) – סן פרנסיסקו
  28.6 (חמישי) – טיול יומי בצפון כביש 1 (טיול יומי לאורך הכביש, כולל פוינט לובוס, גשר ביג סר, שמורת ג'וליה ושמורת limeklin – מכיוון שהכביש סגור, אנו רק רוצים לחוות מעט את הכביש ואת הנופים שלו, ככה שלא לחוצים להגיע לכל המקומות אלא רק להיות באזור הצפוני שלו לפני החסימה) + שינה בכרמל/מונטריי
  29.6 (שישי) – מונטריי
  30.6 (שבת) – מונטרי
  1.7 (ראשון) – נסיעה ממונטריי לשמורת מריפוזה (שהייה של 3-4 שעות שם) + נסיעה ליוסמיטי
  2.7 (שני) – יוסמיטי
  3.7 (שלישי) – יוסמיטי
  4.7 (רביעי) – יציאה בבוקר דרך הצד המזרחי של ההרים לוגאס ( אשמח לעזרתך : 1. האם את חושבת שיש סיכוי שמעבר טיוגה יהיה סגור בתאריך זה? 2. אשמח אם את יודעת לומר לי בהקשר של יום העצמאות האם תהיה בעיה בנסיעה הזו? לצאת מיוסמיטי וכו'? כבישים עמוסים…) – שינה לילה אחד בוגאס, לפי הגוגל והרשום כאן בתגובות, זו נסיעה ארוכה שמאמינה שאם נצא מוקדם נגיע אחה"צ לוגאס – מה את חושבת?
  מקריאה בלבד נראה לנו שאנחנו פחות מתחברים להסתובב בעיר ביום עצמו אלא רק רוצים לראותה בלילה ועל כן בחרנו לעשות שם לילה אחד)
  5.7 (חמישי) – נסיעה לציון ואחה"צ נסיעה לכיוון ברייס, שינה ליד הברייס. (בהקשר זה, אנו רוצים מאוד לראות את סכר הובר – האם את חושבת שרלוונטי לראותו בבוקר של יום זה ואז לנסוע לציון או שחייבים להגיע לציון מוקדם כפי שציינת בחלק מהתגובות ואת סכר הובר לעשות אולי בדרך חזור ביום 9.7 – ראי מטה)
  6.7 (שישי) – ברייס ונסיעה אחה"צ ללינה בפייג' (אנו שומרי שבת, אז צריכים להגיע אחה"צ למקום הלינה שלנו – האם חצי יום, נגיד 6 שעות, מספיק לביקור בפארק זה?)
  7.7 (שבת) – פייג' (יכולים רק טיולים רגליים, ככה שאנחנו בוחרים ללון שם בשל כך שזה עיירה ונראה לנו נוח יותר)
  8.7 (ראשון) – פייג' – שיט באגם פאוול, סכר גלן וקניון אנטילופ – האם ראלי לעשות את שלושתם באותו היום במידה ומתחילים בבוקר מוקדם? מאוד ארצה לעשות את הסיור בקניון בצהרים כמו שכולם ממליצים, האם רלוונטי אחריו (הבנתי שזה שעה) לעשות את השיט באגם והסכר?
  9.7 (שני) – ביום זה אנו רוצים להתקדם לכיוון ל.א ועל כן – נסיעה מפייג' לכיוון מרכז המבקרים הדרומי של הגרנד קניון, עצירה לתצפית שעתיים/שלוש + נסיעה לעיקול הפרסה + נסיעה ל.א עם שינה באחת העיירות בדרך ברגע שנתעייף
  10.7 (שלישי) – המשך נסיעה לל.א + חצי יום בל.א
  11.7 (רביעי) – ל.א
  12.7 (חמישי) – טיסה חזור לארץ
  תודה רבה מראש!

  1. ענת

   הי שירה,
   החלק הראשון נחמד ומרווח. לא חושבת שתהיה בעיה לצאת מזרחה מיוסמיטי ב-4 ביולי. זה יום שאנשים הולכים בו לאירועים בערים ובעיירות. למעשה, לו אני במקומכם, הייתי שוקלת לעצור בעיירה כמו mammoth lakes כדי לראות את ה-parade שלהם. זה בדרך כלל בשעות הבוקר ואחריו תוכלו להמשיך בנסיעה לוגאס (רק תבררו את השעות ואם אכן מתקיים). מה שכן, אתם בוגאס בלילה של ה-4 שהוא הלילה של החגיגות. אני מניחה שתראו זיקוקים מרשימים מאד, רק שימו לב שאתם מגיעים בזמן לזיקוקים (שוב, לברר בגוגל מה השעות). כן חשוב להזמין כבר עכשיו את הלינות לכל הסופ"ש הזה…
   החלק השני צפוף ועל גבול הבלתי אפשרי. לצאת מוגאס בבוקר, לבקר בזאיון ואז עוד לנסוע עד איזור ברייס זה יותר מדי ואתם מפספסים את הפארק, לדעתי. בודאי שאי אפשר עוד להכניס את סכר הובר באותו היום. צר לי, אבל לדעתי תאלצו לוותר על ברייס, אחרת תהיו בבחינת "תפסתם מרובה, לא תפסתם". לדעתי, בחמישי בבוקר תוכלו לבקר בנחת בסכר הובר ואז לנסוע באיזי לספרינגדייל, ולבקר בפארק בחמישי אחה"צ ובשישי בבוקר וללון שם לשבת. לא חושבת שזה יהיה פחות נוח מפייג' ואולי יהיה קצת פחות חם מפייג' הלוהטת. תוכלו לנסוע לפייג' בשבת בערב ולבלות את ראשון בעיר. לדעתי שיט + אנטילופ זה בסדר. תוכלו לשלב עצירה בסכר גלן אם יהיה לכם כוח, לביקור קצר במרכז המבקרים אבל לדעתי לא יותר מזה וגם את זה אולי תעשו ביום שני בבוקר. עיקול הפרסה זה גם בפייג', אגב, משהו כמו חצי שעה נסיעה מהעיר.
   אל תבנו על חצי יום בל"א ב-10. הנסיעות האלו לפעמים מתארכות יותר מהצפוי ויש מצב שב-9 תלונו קרוב יחסית לגרנד קניון ואז תקדישו את כל ה-10 לנסיעה חזרה. כדאי לשלב את הקטע של כביש 66 (העיירות Seligman Oatman) ביום הזה.
   גם בלי ברייס, זה עדיין מסלול יחסית אינטנסיבי, אפילו מאד. למשפחה לא הייתי ממליצה על קצב כזה אבל אם אתם זוג צעיר ואנרגטי, מאמינה שתסתדרו. טיול נעים!

 7. עמי

  היי ענת,
  כל הכבוד על השיתוף וההשקעה
  אשמח להתייעץ איתך בנוגע לתכנון מסלול במערב ארה"ב
  אנחנו שני זוגות בסביבות גיל 50 היינו במערב אבל חלפו כמה שנים טובות מאז.
  הטיסות שלנו מוזמנות זה אומר שהמסגרת נקבעה כבר. אציג לך את השלד שבניתי ובתוכו אשאל שאלות ברשותך
  1. 31/3 בשעה 17:30 אנחנו נוחתים בסאן פרנסיסקו (ספו)ונכנסים לעיר( לקחת רכב כבר או רק ביום
  האחרון בספו ?יש לך המלצה למלון באזור רציף הדייגים ?)
  2. 01/04-03/04 ספו
  3. 4/04 נסיעה למונטריי וצפון כביש 1 לינה במונטריי /כרמל (תוכלי להמליץ על מלון ?)
  4. 5/04 מונטריי וצפון כביש 1 ( עד להיכן את ממליצה להגיע בכביש ? ללון באזור? באותו מלון ? או לתכנן
  לקראת ערב נסיעה ליוסמיטי?
  5. 06/04 נסיעה מוקדמת בבוקר לכוון היוסמיטי בילוי שארית היום בפארק-לינה ביוסמיטי
  6. 07/04 -יוסמיטי פארק לינה במקום
  7. 08/04 – ביקור במריפוסה פארק(סקויה פארק ) וכאן דילמה קשה …להמשיך בנסיעה לכוון ווגאס (מגיעים
  לווגאס בכל מקרה ) , לטוס מפרסנו/עיר קרובה אחרת לווגאס ? האם כדאי לטוס לפיניקס להתקרב לגראנד
  קניון ? לינה בדרך או בווגאס…..
  8. 09/04 – ווגאס
  9. 10/04 – ווגאס (החברה האחרים מתעקשים אני לא מת עליה….) מקווה שיסכמו לצאת כבר בערב לקניונים.
  10. 11/04- נסיעה מוקדם בבוקר לגראנד הגעה בערב? הגיוני ?כדאי ?
  11. 12/04 – גראנד ופייג' נתאמץ ללון סמוך לברייס…
  12. 13/04 – ברייס ונסיעה לווגאס לטיסת לילה( 23:00) למיאמי לתחילת קרוז….
  הברייס והגראנד מעניינים אותי במיוחד (הייתי מספר פעמים ותמיד דילגתי עליהם- חייב תיקון)
  אשמח להערות/הארות

  1. ענת

   הי עמי,
   אנסה לענות ולהתיחס לפי הסעיפים –

   1. בסן פרנסיסקו, אפשר לקחת רכב ואפשר לא, אין פה קונצנזוס ברור. אישית, ההעדפה שלי היא להיות עם רכב כל הזמן. לא קשה למצוא חניה בסן פרנסיסקו (יש מדחנים ויש חניונים מסודרים שכדאי להכנס אליהם מוקדם בבוקר לתעריף מוזל). אין לי המלצה למלון ספציפי באיזור הזה, אלא הייתי הולכת לפי הביקורות ב-booking ומזמינה. רק שימו לב שאם החלטתם להיות עם רכב, כדאי מאד שלמלון תהיה חניה ויתכן מאד שהיא תהיה בתוספת תשלום.

   3. סורי, קשה לי להמליץ על מלונות כי אני באמת מאמינה שלכל אחד צרכים והעדפות אחרות. אם זה עוזר, אנחנו היינו במונטריי בבסט ווסטרן אבל כזה שנמצא יחסית רחוק מהמרכז, כדי להוזיל עלויות. אני מציעה לך לגבי כל המלצות המלונות, לקרוא את הפוסט שלי על איך למצוא מלון בארה"ב ומהם השיקולים האפשריים ואז לראות מה מתאים לכם. לא בטוח שמה שמתאים למשפחה שלנו יתאים גם לכם 🙂

   4. מציעה להשאר בצפון כביש 1. הכביש חסום לתנועה וגם אם לא היה, אין מה להדרים יותר מדי אם למחרת נוסעים ליוסמיטי. לדעתי, בלו לכם במונטריי עצמה וסעו לבקר בשמורת פוינט לובוס היפה שנותנת טעימה יפה מנופי הביג סר. אחר כך סעו עד לגשר ביקסבי ואז בחזרה למונטריי. אפשר לטייל בטיילת ואפשר בהחלט גם לבקר באקווריום, תראו כמה זמן יש לכם ואיך הקצב.

   7. פארק סקויה וחורשת מריפוזה אינם אותו פארק. חורשת מריפוזה היא חורשה של עצי סקויה בפארק יוסמיטי, מרחק של שעתיים-שלוש נסיעה מפארק סקויה אנד קינגס הדרומי יותר. באפריל חורשת מריפוזה שביוסמיטי תהיה סגורה לרכבים כך שלא תוכלו לבקר בה. גם המעבר לוגאס דרך טיוגה פאס כמעט בודאות יהיה סגור עדיין. כלומר, אם אתם נוסעים ברכב, אתם חייבים לעקוף את רכס הסיירה נבאדה מהצד הדרומי. זו נסיעה של 9-10 שעות שלוקחת יום שלם, מהבוקר עד הערב (עוצרים מן הסתם לארוחות וחילוץ עצמות, כך שאם יצאתם בשמונה בבוקר, סביר להניח שתגיעו לוגאס בשמונה-תשע בערב. מצד שני, אין לכם איפה להחזיר את הרכב ביוסמיטי ולדעתי גם לא בהכרח בפרזנו (תלוי בחברה בה תשכרו). בכלל החזרת רכב, עליה לטיסה – צריך שתהיה כזאת שהיא בשעה שמתאימה לכם – ואז לקיחת רכב שוב בוגאס, לא בטוח שבסופו של דבר יחסוך לכם זמן או כסף. מה שאני הייתי עושה זה לנסוע ברכב (לא אוהבת להתעסק עם לקחת ולהחזיר רכבים). אם מזג האוויר יאפשר, אתם יכולים לנסוע לפארק סקויה (לא ביוסמיטי, אלא פארק סקויה עצמו) וללכת לבקר את עצי הסקויה הגדולים, גנרל שרמן וגנרל גרנט. שימו לב שבאפריל יתכן שהאיזורים האלו עדיין מושלגים והכניסה לפארק והביקור בו יהיו תלויים במזג האוויר. משם תוכלו להמשיך ללינה באיזור Bakersfield ואז למחרת להמשיך עד וגאס. לחלופין, לסגור את כל הנסיעה ביום אחד. לא חייבים גם להחליט מראש אם לפצל את הנסיעה או לא. אפשר גם לא להזמין לינה לאותו לילה מראש ולראות איך מתחשק לכם.

   10. אפשר להגיע מוגאס לגרנד באותו היום, אין בעיה. לא חייבים לצאת מאד מוקדם בבוקר. ממליצה לכם לעבור בדרך בעיירה Seligman לטעימה מאווירת כביש 66. בגרנד אין יותר מדי מה לעשות. עוצרים לשעתיים תצפיות וממשיכים. אם תצאו בשמונה בבוקר, תוכלו להיות בגרנד באחת בצהריים (אחרי עצירה בסליגמן בדרך) ובארבע להמשיך כבר לפייג' וללון שם. למחרת יהיה לכם יום שלם בפייג', תוכלו לעשות שיט של חצי יום ולשלב באותו היום גם את קניון אנטילופ. הייתי נשארת ללינה בפייג' באותו הלילה, כדי קצת לתת הפוגה מהנסיעות.

   אם כבר היית באיזור אתה יודע שמדובר בנסיעות ארוכות. תצטיידו בצידנית עם שתייה קרה, מוזיקה ומצברוח טוב ואני בטוחה שתהנו!

   1. עמי

    תודה ענת, אני מאמץ את כל ההמלצות…
    מספר הימים שהקצתי לסאן פרנסיסקו הוא בסדר? אני רוצה לחוות אותה ממש (הייתי בה לפני 20 שנה ומאד אהבתי )
    מספר הימים ליוסמיטי הוא הגיוני לעונה שנהיה בו?
    תודה על ההבהרה לגבי הסקויה- אנחנו נבדוק את עניין הפתיחה ביוסמיטי וואלי טרם יציאה נשאיר את הלינה גמישה….
    לגבי הגראנד והברייס עשית לי סדר. תודה ענקית

 8. עמוס ואסנת

  היי ענת
  הבלוג שלך פשוט מעולה!!! כל הכבוד על הסבלנות והפירוט!
  אשמח אם תסייעי לנו בתכנון הטיול שלנו.
  אנחנו משפחה עם חמישה ילדים (6-14). מתכננים טיול במערב ארה"ב מאמצע יוני ועד אמצע אוגוסט- 56 ימים.
  מחשבות ראשונות- כרגע בשביל לא להעמיס אחלק את זה לשבועות ולא לימים:
  שבוע ראשון- נחיתה בל.א. , ביקור בשלושה פארקים: גרנד קניון, ציון וברייס.
  שבוע שני – סולט לייק סיטי, יילוסטון ופארק גליישר בגבול קנדה
  שבוע שלישי ורביעי- הרוקיז הקנדיים-עדיין לא החלטנו כמה להצפין- אשמח להמלצות
  שבוע חמישי- וונקובר והאי ויקטוריה
  שבוע שישי-וושיגטון סטייט וחופי אורגון דרומה
  שבוע שביעי- סקרמנטו (יום) סן פרנסיסקו (3 ימים) ופארק יוסמיטי
  שבוע שמיני- לוס אנג'לס- המראה חזרה

  1. ענת

   הי עמוס ואסנת,
   קודם כל, איזה כיף. חוויה משפחתית מהממת. שנית, רכב – בין אם אתם מתכוונים לשכור קראוון או ואן, אל תתמהמהו. אתם צריכים רכב גדול והרכבים לקיץ מוזמנים יחסית מוקדם.
   אתם מתכננים על מקומות נפלאים, אני בטוחה שתהנו! הערותי לחלוקת הזמנים –
   שבוע שני – אני חושבת שכדאי להוסיף כאן ימים, בפרט אם במקרה התכנית היא לשכור קראוון. יש לכם כאן יום נסיעה מאיזור וגאס לסולט לייק סיטי + יומיים בגרנד טטונס + 4-5 ימים בילוסטון + יום הגעה לגליישר + שלושה ימים בגליישר (אולי אפילו ארבעה). זה יותר קרוב לשבועיים מאשר לשבוע.
   שבוע שלישי ורביעי – הרוקיז הקנדיים מהממים. אפשר בהחלט לבלות בהם שבועיים רק בארבעת הפארקים של הרוקיז הקנדיים. לא חושבת שיש לכם מה להצפין מעבר לג'ספר. זה אחלה מקומות (היינו שם בקיץ שעבר) אבל כבר מדובר במרחקים עצומים והנופים לא יפים יותר מאשר ברוקיז ואולי אפילו קצת פחות. יש שם גם פחות אטרקציות. לו אני במקומכם, הייתי עושה כאן 4-5 ימים באיזור באנף ויוהו + יום לכביש הקרחונים + 3 ימים לג'ספר ואז מתחילה לנסוע לכיוון ונקובר. את הימים שנותרו אפשר להעביר לשבוע הקודם.
   שבוע חמישי – לא בטוחה בכלל שכדאי לכם להכנס לונקובר איילנד (ויקטוריה). לטעמי, המקום לא מוסיף נופים או חוויות שאי אפשר לקבל בצורה הרבה יותר כיפית ונחמדה באיזור ונקובר + פארק אולימפיק. זו נסיעה לא קלה ודי יקרה. בפרט אם אתם עם ואן או קראוון, הייתי מוותרת. כדי להגיע לפארק פאסיפיק רים צריך לנסוע כמה שעות בכביש צר ומפותל וכשמגיעים, אלו אותם יערות של הנורת'ווסט וחופי אותו אוקיינוס. במקום זה, לדעתי תחצו לצד האמריקאי וטיילו בו. אתם צריכים את הימים האלו במילא, כי שבוע אחד (שבוע שישי) לא יספיק לכם שם.
   שבוע שישי – צריך להרחיב כאן. אתם צריכים סדר גודל כזה יומיים פארק לאומי ריינייר – יום סיאטל – שלושה ימים פארק אולימפיק – יום חציה לאיזור חופי אורגון – יום לפורטלנד וסיינט הלנס (אופציונלי) – 5 ימים לחופי אורגון עד צפון קליפורניה – אפשר להוסיף עוד יומיים לפארק קרייטר לייק. אפשר גם לעשות את הסיבוב כך שמאולימפיק תסעו לפורטלנד ומשם ל-Bend המקסימה ששווה יומיים ומשם לקרייטר לייק ואז לחתוך לחופי אורגון. בכל מקרה, וושינגטון + אורגון זה סדר גודל של שבועיים. תציץ גם במסלול שהכנתי לחוף המערבי, יש שם פירוט לגבי חלק מהמקומות.
   שבוע שביעי – אתם מפספסים כאן את פארק לאומי רדוודס וחבל. סקרמנטו לא מעניינת כל כך. לדעתי, הצמדו לחוף ובקרו בפארק לאומי רדוודס במשך כמה ימים ומשם ללייק טאהו וליוסמיטי. כל זה יקח לכם קצת יותר משבוע – יותר כמו עשרה ימים. 4 ימים רדוודס – יום חציה להרים – יום לייק טאהו – יום נסיעה ליוסמיטי – יומיים יוסמיטי – יום נסיעה לסן פרנסיסקו
   הייתי חותכת כאן מלוס אנג'לס (נתתם לה שבוע שלם יקר מפז) ומעבירה לגמרי לסן פרנסיסקו ומונטריי. בלוס אנג'לס אפשר לעשות סגירה של יומיים (דיסני + יום סידורים) וזהו.
   מקווה שעוזר. עכשיו הזמן להושיב את זה על ימים ולראות איפה חותכים ולטובת מה.
   קחו בחשבון שאתם גם חייבים גמישות. יולי-אוגוסט זו עונת השריפות ויתכן שתצטרכו לשנות מסלול במקום, אז קחו בחשבון. בהצלחה!

 9. חיים כהן

  שלום
  פעם ראשונה אני נחשף לבלוג הנהדר הזה..שאפו גדול..
  אנחנו זוג בני 55 מתכוונים לטייל בחודש ספטמבר כ 16 יום במערב ארה"ב …ועוד כ 5 ימים …בניו יורק..
  הטיסה היא ללאס אנג'לס והתכנון של הטיול הוא כזה:
  יומיים שלשה בלוס אנג'לס
  עליה צפונה בכביש 1 עם עצירות בדרך בעיירות (אשמח שתמליצי היכן כדאי)…כיומיים שלשה.
  בסן פרנסיסקו יומיים
  מסן פרנסיסקו לפארק יוסמיטי ולפארק סוקויה _ שלשה ימים…
  מפארק סוקויה ללאס וגאס (האם יש אתרים שווים עצירה בדרך?)
  בלאס וגאס 3 ימים.
  מלאס וגאס טיסה לניו יורק ל 5 ימים נוספים
  שאלתי היא האם המסלול הגיוני? יש בעיה שאני נוסע בכביש 1 מדרום לצפון?
  פשוט מהבלוג אני קורא שכמעט כולם עושים את כביש 1 מצפון לדרום.
  אשמח להמלצות נוספות שלך כיוון שנראה לי שיש לי יומיים נוספים ..לטייל במערב..
  הסיבה שבחרתי לנחות דווקא בלוס אנג'לס היא כיוון שהייתה
  משמעותית זולה מלנחות בסן פרנסיסקו
  אשמח לשמוע את דעתך בכלל ואם יש לך תובנות והצעות נוספות..
  תודה רבה
  שבת שלום
  יפה וחיים

   1. חיים כהן

    הי ענת
    נכון הרגע אכן ראיתי שענית קודם….
    תודה רבה

 10. תמרה

  היי ענת,

  תודה על כל המידע באתר שלך. אני מבלה בו המון שעות ולומדת המון לקראת הטיול שלנו. אז המון תודה.

  אנחנו זוג הורים עם שני ילדים קטנטנים ( אחד יהיה בן 3 והשני בן 1) ואנחנו טסים ל28 יום במהלך חודש ספטמבר 2018. בתכנית כרגע חשבנו לעשות את המסלול הקלאסי של מערב ארצות הברית (LA-סאן דייגו- סיבוב הפארקים- לאס וגאס- יוסמטי- סאן פרנסיסקו- מונטריי וכביש 1- לוס אנגלס).
  הטיסה הלוך וחזור היא מלוס אנגלס ולכן זאת נקודת ההתחלה והסיום של הסיבוב שלנו, אך אנו לא מתכננים לשהות בעיר יותר מידי כי נראה לנו שהיא פחות מתאימה לילדים קטנים כשלנו.
  האם בחודש ספטמבר יש משמעות לכיוון הסיבוב, מבחינת מזג אויר?
  באמצע ספטמבר אנחנו צפויים להגיע ליוסמטי, שקלנו ללון בhalf dome באוהל קנבס, האם נראה לך שעלול להיות קר מידי בתקופה הזאת של השנה?
  בנוסף אנחנו מעוניינים לחלק את הנסיעה הארוכה מסאן דייגו לגרנד קניון- אפילו אולי 2 לילות בדרך. ראיתי שהמלצת על kingman, האם יש לך המלצה לעצירה נוספת בין kingman לסאן דייגו?

  תודה רבה

  1. ענת

   הי תמרה, הכיוון לא משנה לדעתי. בחודש ספטמבר הבעיות הפוטנציאליות העיקריות הן שריפות וגלי חום משמעותיים בקליפורניה. ביוסמיטי לא צפוי להיות קר במיוחד אבל בלילות יהיה קריר כנראה. כמו תמיד, לעקוב אחרי התחזיות, בדגש על שריפות ועשן.
   אם אתם נוסעים מסן דייגו לגרנד קניון, אפשר לשנות קצת נתיב ולא לעבור בכלל בקינגמן. אפשר כך לפצל עם עצירות בפאלם ספרינגס וביקור בג'ושוע טרי נשיונל פארק. אפשר אפילו לנסוע דרך פיניקס, זה לא מאריך בהרבה. שוב, לשים לב שאתם לא נופלים על גל חום באריזונה. כמו תמיד בטיולים בארה"ב, כדאי לשמור על גמישות. בהצלחה!

 11. אריאל נתניא

  שלום ענת,

  ראשית הערכה רבה על ההשקעה הרבה והפירוט הרחב לטיול באיזור.
  אשתי ואני (גיל 26) רוצים לתכנן טיול באיזור אוגוסט הקרוב(2018) לאיזור הנל.

  משך זמן הטיול שלנו הינו כ14 יום(משאירים ילדים קטנים בארץ).
  אשמח לשמוע ממך מה מבחינתך must בטווח זמן כזה.

  חשבנו לעשות בערך את המסלול הבא:
  1.לטוס ל-לאס וגאס
  2.להיות יום-יומיים בלאס וגאס
  3.לעשות את הגראנד קניון
  4.zion
  5.לנסוע לLA
  6.שדרת הכוכבים
  7.דיסנילנד/פארק אחר
  8.לנסוע לאורך כביש 1
  9.באמצע הדרך לשבור ליומיים ביוסמיטי
  10.לקנח בסן פרנסיסקו
  11. לטוס חזרה

  כמה שאלות על התכנון המאוד ראשוני.
  א.האם המסלול ברמת על נראה לך הגיוני? או שיש דברים שאנו לא מבינים נכון בתכנון שלנו?
  ב. האם כדאי לטוס ולחזור מהערים היותר גדולות(ולא לחפש טיסה ללאס וגאס)
  ג.האם המקומות שרשמתי במסלול הינם מקומות מומלצים בהתחשב שאנו טסים למשך שבועיים.?
  ד.אילו מקומות כדאי לי להיות באים שלא הזכרתי בתכנון הראשוני.

  שוב תודה רבה על הבלוג המדהים, ונשמח לשמוע את דעתך

  1. ענת

   הי אריאל. המסלול שלכם לא נכנס בשבועיים, סורי. תנסה להושיב את זה על ימים, כולל מרחקי נסיעות (אל תשכח להוסיף עשרים אחוז לזמנים שגוגל נותן לך) ותראה שזה פשוט לא מתכנס… לא סתם בתיאור המסלול כאן בדף זה 21-30 יום. אתה מנסה לדחוס מסלול של שלושה שבועות לשבועיים. שימו לב שכביש 1 חסום וכנראה יהיה עדיין חסום גם באוגוסט 18. אי אפשר לנסוע לכל אורכו. מלוס אנג'לס, סעו ליוסמיטי ומשם למונטריי ולצפון כביש 1. (זה אומר – 1 יום נסיעה מלוס אנג'לס ליוסמיטי + 2 ימים ביוסמיטי + יום נסיעה למונטריי + יום ביקור במונטריי וצפון כביש 1 + כמה שעות נסיעה לסן פרנסיסקו – כמעט שבוע רק לקטע הזה…)
   מבחינת הטיסות, הכל תלוי במתווה הטיול. אם יש לך שלושה שבועות ואתה עושה מעגלי, אפשר טיסות לוגאס, סן פרנסיסקו או לוס אנג'לס. בדרך כלל טיסות ללוס אנג'לס זולות יותר, אבל זה גם עניין של איזה פרמטרים חשובים לך בטיסה.
   לגבי סעיף ד – יש המון מה לראות ולעשות בדרום-מערב. אפשר גם לעשות את המסלול הזה בחודש וחצי 🙂 הכל תלוי בכמה זמן יש לכם. אם זה רק שבועיים, תצטרכו לחתוך ולקצץ במילא אז אין טעם להמליץ לך על מקומות נוספים. אם אתם יכולים להרחיב לשלושה או ארבעה שבועות, אז המקומות שמוזכרים כאן במסלול כדאיים (קח בחשבון שחם מאד בפייג').

 12. מעיין

  היי ענת
  ראשית לייק ענק על האתר. נעזרתי בו בבניית מסלול למאי הקרוב.
  להלן התכנית ואשמח לדעת אם היא ריאלית. התכנון הוא לשלושה שבועות עד חודש
  אנחנו זוג בגילאי ה 55
  נוחתים בן פרנסיסקו שוהים שם יומיים- שלושה
  משם יום אחד צפונה לאיזור הכרמים.
  ובהמשך
  לכיוון סן דייגו, בכביש מספר 1 דרך מונטריי, כרמל , ביג סור. (הבנתי שמסלול 17 המיילס מיותר)
  אני מתלבטת אם להוסיף את מורו ביי וסן לואיס אוביספו.
  בסן דייגו נשהה 4 ימים (אצל חבר) ונעשה טיולים יומיים (כולל לוס אנגלס)
  מסן דייגו נצא לכיוון פארק עצי יהושוע, אוטמן, Sitgreaves Pass, xk סליגמן המדבר הצבוע, דרך כביש 66 ההיסטורי עד סנטה פה. משם לניו אורלינס, (יומיים שהיה) בהמשך (Wilcox County -(black belt, נשוויל ושיקגו, שם 4 ימים וטסים בחזרה לארץ.
  תודה מראש
  מעיין

  1. ענת

   הי מעיין, המסלול שלך יחסית מפורט בחלקו הראשון ואז בכלל לא בחלק השני, כך שקשה לי קצת להגיב. מסן דייגו לניו אורלינס זה כמעט קוסט טו קוסט ויש הרבה מה לעשות בדרך. מניו אורלינס לשיקגו זה גם לא טיול של יום או יומיים. מציעה שתפרטי על בסיס יומי בדיוק מה תרצו לעשות, כולל נקודות הגעה כל יום וזמן נסיעה. קחי בחשבון עשרים אחוז מעל הערכת הזמן של גוגל מפס. אשמח להציץ בתכנית כשתהיה מגובשת יותר ולהגיד מה דעתי. כרגע, לא ברור לי כל כך איך אתם מתכוונים להכניס את זה במסגרת הזמן שלכם. לפי הימים שכן פירטת, נראה לי שאתם אנשים שכן אוהבים להתעמק ולא סתם לנסוע מנקודה א' לב' ואם זה המצב, לא חושבת שמתווה של סן דייגו-ניו אורלינס-שיקגו ריאלי בשבועיים וחצי.

  2. מעיין

   ענת, תודה על תגובתך המהירה. כתבתי בהודעה שאנחנו מתכננים טיול של שלושה שבועות – חודש. והדרך מסן דייגו לשיקגו כוללת את הנקודות הבאות:
   פארק עצי יהושוע, אוטמן Sitgreaves Pass, k סליגמן המדבר הצבוע, דרך כביש 66 ההיסטורי עד סנטה פה. משם לניו אורלינס, (יומיים שהיה) בהמשך (Wilcox County -(black belt, נשוויל ושיקגו.
   האם התכוונת שאפרט מעבר לזה?
   ושוב, המון תודה על ההתעמקות והרצינות

   1. ענת

    מעיין, כן. את צריכה לפרוט את זה לימים בצורת רשימה ברורה. מה בדיוק בכל יום וכמה שעות נסיעה (לפי הערכת גוגל מפס + 20%). קודם כל בשבילכם, כמובן. בשלב הזה לא ברור כמה זמן אתם מתכוונים להקדיש לכל מקום. עצירה של חצי יום בג'ושוע פארק? יום שלם? זה פארק לאומי, בסופו של דבר. המדבר הצבוע – כמה שעות? כביש 66 לאורך כל הדרך עד סנטה פה?? כמה זמן נסיעה זה לוקח? כל יום ויום צריך לשבת על יום בתכנית, כולל פירוט מה עושים, כמה זמן מקדישים לכל מקום וכמה שעות נסיעה. אחרת אין אפשרות לראות אם התכנון ריאלי.

   2. מעיין

    היי שוב
    עברתי שוב על המסלול ואני מציגה אותו
    + צורך בעזרה
    שאלות
    1) איך לנסוע בין ביג סור לסן דייגו (אין לנו עניין בלוס אנג'לס ובהתחשב שכביש 1 יהיה סגור בחלקו
    2) מה לעשות בין סנטה פה לניו אורלינס?
    3) האם יש טעם להשתמש ברכב בסן פרנסיסקו עצמה?

    ימים 1-2 בסן פרנסיסקו

    יום 3 – צפונה לקליסטוגה, עמק נאפה, עמק סונומה וחזרה (אולי תוספת סוסליטו, בהתאם לזמן

    יום 4 – סן פרנסיסקו- ביג סור כולל מונטרי, כרמל

    יום 5- 6 – המשך הדרך לסן דייגו

    יום 7 – 10 סן דייגו

    יום 11 – מסן דייגו לפארק עצי יהושוע- כניסה ב Yucca Valley, לכיוון Cholla Cactus , יציאה ולינה בטוונטי ניין פאלם

    יום 12 – מטוונטי ניין פאלם לפרקר דרך לייק האווסו סיטי, Sitgreaves Pass, קינגמן לינה

    יום 13 – קינמן דרך כביש 66 לסליגמן, סדונה (פארק קוקונינו)

    יום 14 – סדונה- פלגסטףMeteor Crater Natural Landmark, , המדבר הצבוע Petrified Forest
    יום 15 – Petrified Forest- סנטה פה

    פה נתקעתי כי המרחק לניו אורלינס רב ואני לא יודעת כמה מעניין
    חשבתי על אופציה להמשיך לקולורדו ומשם טיסה לניו אורלינס, אבל מעדיפה לא לשלב טיסות

    ימים 16 – 17- ניו אורלינס

    יום 18
    ניו אורלינס- Wilcox County, אלבמה,

    יום 19
    Wilcox County – נשוויל

    יום 20-21
    נשוויל – שיקאגו

    ימים 22- 25 בשיקאגו

   3. ענת

    הי מעיין,

    לשאלותייך –
    1. ממונטריי, לשים ב-GPS את היעד ולתת לו לקחת אתכם 🙂 הוא אמור לדעת שכביש 1 חסום ובכל מקרה לא היה מעביר אתכם משם ממונטריי.
    2. קודם כל, ניו מקסיקו מדינה מקסימה ואם כבר הגעתם אליה, תנו לה יותר מיום. הייתי עוצרת גם ליום באלבקרקי (מוזיאון האטום שם מאד מעניין) ושוקלת להוסיף יום בלוס אלאמוס. בסנטה פה, כדאי יום שלם ולא חצי יום. אחר כך הייתי נוסעת דרומה ל-Carlsbad Caves National Park, לדעתי המערות הכי יפות בארה"ב. משם לסן אנטוניו, טקסס, עיר היסטורית מקסימה ויפה. משם ליוסטון לביקור בנאסא אם מעניין אתכם ומשם לניו אורלינס. אפשר לעצור בדרך באטרקציות שונות בלואיזיאנה, לא חזר. אפשר מטעי כותנה, סיורי ביצות ועוד. לואיזיאנה סטייט עם המון אופי ושונה מאד משאר ארה"ב, אז לא הייתי ממהרת לנסוע בה. הייתי עושה את זה ככה –
    יום 1 – חצי יום הגעה לאלבקרקי מאיזור הפטרייד פורסט וביקור בעיר
    יום 2 – למחרת לוס אלמוס והגעה לסנטה פה
    יום 3 – סנטה פה
    יום 4 – נסיעה לקרלסבד עם עצירה בעיירת החייזרים Roswell
    יום 5 – ביקור במערות קרלסבד והתחלת נסיעה לכיוון סן אנטוניו (אולי תצליחו לסיים אותה באותו היום ואם לא, תעצרו בדרך ללינה)
    יום 6 סן אנטוניו (הנהר ולוס אלאמוס)
    יום 7 נסיעה ליוסטון ואולי ביקור בנאסא
    ימים 8-9 לואיזיאנה בדרך לניו אורלינס
    יום 10 הגעה לניו אורלינס

    אפשר את כל זה לרווח עוד קצת. אפשר להוסיף גם את Big Bend National Park בטקסס ובכלל להוריד קצב. הכל תלוי כמה זמן יש לכם. דברים לעשות לא חסר 😉 אם אין לכם זמן לזה, אז קחו בחשבון שבמינימום אתם צריכים שלושה ימים לנסיעה ואז זה יהיה נסיעה כמעט נטו. הרבה אנשים לא אוהבים את זה – לשיקולכם. בנוסף, עוד לא שאלתי לגבי הרכב, אז זה הזמן – תבררו כמה עולה להחזיר רחוק כל כך מנקודת הלקיחה.

    3. אפשר בהחלט. עניין של טעם. אנחנו תמיד נסענו עם הרכב בתוך סן פרנסיסקו בלי בעיה. צריך להיות מודעים לנושא החניה ולשלם במדחנים או למצוא חניון. זה פחות נורא מאשר חניה בתל אביב.

    חוץ מזה, הערות למסלול –

    ימים 1-2 – מעט מדי לטעמי, אלא אם כן כבר ביקרתם בסן פרנסיסקו. זו עיר מאד מעניינת ולדעתי שלושה ימים מלאים ואפילו ארבעה זה עדיף. קחו גם בחשבון שהיום הראשון של הטיול זה יום מחוק למדי. אל תשכחו גם את הג'ט לג, הוא בדרך כלל קשה יותר דווקא ביום השני והשלישי. אנחנו משתדלים אם אפשר להעביר אותו בלי נסיעות ארוכות.
    יום 3 – זה איזור חביב ומתאים בעיקר לסיורי יקבים וספא. לטעמי האישי, לא מאסט בכלל ולא כזה מעניין. הייתי שוקלת לוותר.
    יום 4 – מעט מדי. תקדישו לפחות לפחות יום וחצי (כלומר שתי לינות במונטריי) יש המון מה לראות ולעשות במונטריי וזו גם תהיה ההזדמנות שלכם לחוות את ביג סר.
    יום 5-6 ממונטריי לסן דייגו זה יום אחד של נסיעה. אין סיבה לפצל ליומיים. זו נסיעה על ההייווי של 8 שעות ככה וגומרים עם זה.
    ימים 12-13 אין סיבה לעצור בקינגמן. צאו מטוונטי ניין פאלם וסעו דרך סייטגריבס פאס וכביש 66 בין קינגמן לסליגמן. תעצרו בדרך לצילומים, תאכלו גלידה בסליגמן ותסיימו את היום בפלאגסטף. אין שום סיבה בעולם לעצור ללינה בקינגמן. זה אמנם סה"כ כשמונה שעות נהיגה, אבל העצירות בדרך קצרות כך שאין בעיה להשלים את זה ביום אחד.
    יום 14 – שימו לב שסדונה ממש לא "על הדרך". דווקא כאן הייתי שוקלת לעצור קצת ולרווח. הגיעו לפלאגסטף ערב קודם והשארו בה לשני לילות. ביום שבאמצע תעשו טיול יום לסדונה ואולי אפילו ל-red rock state park ותחזרו ללינה בפלגסטאף. אם יש לכם כוח וזמן, בערב אפשר לבקר שם במצפה הכוכבים. הנסיעה לסדונה ובחזרה על כביש 89A יפהפיה ואיטית. הכביש מפותל ואין מה למהר שם.

   4. מעיין

    היי שוב
    *בימים 12-13 בין טוונטי ניין פאלמס לסיטגריבס פאס אנחנו נוסעים דרך לייק האווסו סיטי, ולכן אין אפשרות להגיע באותו יום לפלגסטף (אלא אם יש לך רעיון אחר)
    *רציתי לדעת על אלו נקודות עניין את ממליצה בין ביג סור לסן דייגו
    תודה

   5. ענת

    מעיין, מה הבעיה להספיק את כל המסלול ביום אחד? הרי לא מדובר בעצירות של כמה שעות באף מקום. בסך הכל 8-9 שעות נהיגה. נראה לי מוזר מאד לפצל אותן. אתם מתכננים לעשות טיול מאד ארוך מבחינת נסיעות ותצטרכו להתרגל גם לימים של עשר שעות נהיגה ביום ויותר (בחיי שזה לא נורא). באמת שלא הייתי מפצלת את היום הזה, אם כי לשיקולכם כמובן. אולי אפילו לא להחליט מראש ולא להזמין מראש מקום ו"לזרום" עם החשק.
    בין ביג סר לסן דייגו אתם נוסעים בעיקר בכביש המהיר (כי כביש 1 סגור). לא חסרים דברים לעשות בלוס אנג'לס אבל ציינת שאתם מעדיפים לוותר. יש אטרקציות גם בצפון סן דייגו (למשל לה הויה) אבל אם תהיו 4 ימים בסן דייגו יהיה לכם מספיק זמן בשבילן. אגב, לא הייתי מוותרת על הרכב השכור בארבעה הימים בסן דייגו. גם כי להחזיר ולקחת רכב זה קצת מעיק ובעיקר כי לא הייתי מוותרת על ניידות ועצמאות בנפרד מהחברים.

   6. מעיין

    שכחתי להוסיף לגבי הרכב שאנו מתכוונים לשכור פרייבט. באשר להחזרת הרכב בנקודה רחוקה מנקודת ההתחלה – נראה שאין מה לעשות – זה חלק ממחיר הטיול. בסן דייגו אין לנו צורך ברכב. (נשהה אצל חבר) ניתן להחזיר בהגיענו ולשכור שוב כשנצא לדרך אחרי 4 ימים

   7. מעיין

    ענת יקרה
    המסלול מוכן, בעזרתך האדיבה
    ואוטוטו יוצאים לדרך.
    המסלול שלנו הוא מתחיל בקליפורניה וממשיך במדינות הדרום מאריזונה ועד ג'ורג'יה .
    אנו צריכים אינטרנט למטרות תקשורת בוואצ אפ ולצורך ניווט
    (waze או google maps)
    מניסיונך, מהי הדרך היעילה יותר? סים מקומי (איזה?) או חבילת גלישה מהארץ?
    תודה
    מעיין

   8. ענת

    הי מעיין, קודם כל, ברוד טריפ כזה אל תבנו על קליטת דאטה כל הזמן, בכל מקרה. כשתחצו את מרכז היבשת באיזורים הפחות מיושבים, יהיו לכם איזורים בלי קליטת סלולר בכלל, לא משנה עם איזה ספק תהיו. זה לא נורא בכלל, אלו לא ניווטים קשים ותמיד אפשר להוריד בבוקר מהוויפיי של המלון את המפה בגוגל מפס.
    אני תמיד מעדיפה סים מקומי. לא אוהבת להסתבך עם חבילות גלישה וספקי סלולר ישראליים, מבחינת השירות וזה גם יקר יותר. הנה מה שאנחנו תמיד עושים: ביום הראשון, נכנסים לחנות של רשת אמריקאית מוכרת. בטיולים האחרונים בחרנו ב-At&T כי היה להם כיסוי טוב יותר לאיזורים שנסענו בהם. לפני כן עשינו את אותו הדבר עם tmobile. חפשו בגוגל מפס חנות של הרשת שאתם רוצים, נניח At&T ושימו לב שמדובר בחנות רשת "באמת" ולא חנות עצמאית שגם מוכרים בה מוצרים של החברה. אתם רוצים ממש חנות שלהם, עם שלט גדול ולוגו בכניסה 😉 נכנסים ואומרים למוכר שרוצים חבילת pre-paid לסלולר שלכם למשך הטיול. הם יראו לכם את החבילות (אתם כמובן יכולים גם לבדוק כבר עכשיו באתר שלהם, הכל שם). אתם בוחרים חבילה, נותנים לו את הטלפון ומחכים (או הולכים לטייל בקניון). המוכר דואג להכל, פותח לכם חבילה, מתאים סים ושם אותו בטלפון ועושה הכל. אתם רק חותמים על הואוצ'ר. ככה אתם יכולים לבדוק במקום ולהיות בטוחים שהכל עובד כמו שצריך, ואם לא, יש מי שמסדר במקום. בכל מקרה, אתם יוצאים מהחנות עם טלפונים שעובדים כמו שצריך עם סים אמריקאי. העלות היא בסביבות $40-$50 לחודש כולל דאטה ואם יש בעיה, תמיד אפשר להכנס לסניף אחר של הרשת או להתקשר אליהם ולקבל שירות ברמה אמריקאית.

    זו כמובן לא השיטה היחידה. אפשר גם לקחת חבילה מהארץ. הטיולים שלנו ארוכים יחסית, אז אנחנו מעדיפים לעבוד עם סים אמריקאי זול ואמין יותר.

 13. סיגל עדן

  שלום ותודה על כל המסלולים הנהדרים.
  מבקשת להתייעץ- נוסעת בקרוב לארה"ב עם שתי בנותי (12, 20), הנה המסלול עליו חשבתי לאחר שיטוט בפורומים וכו'. אשמח לחוות דעתך. שנוסף- האם כך נראה את מיטב כביש 1? 6.2 עמוס מאוד, כיצד ניתן לרווח זאת לדעתך? הטיסות הוזמנו, אך את המסלול ניתן לשנות.

  1.2.18 נחיתה ב-LA בצהריים
  2.2.18 אולפני יוניברסל
  3.2.18 אזור הוליווד –תצפית בגריפית ; שדרת הכוכבים; התיאטרון הסיני, רודיאו דרייב. בצהריים המאוחרות נסיעה 4 שעות ללאס וגאס.
  4.2.18 לאס וגאס.
  5.2.18 בבוקר נסיעה לכיוון San Simeon- לישון בדרך
  6.2.18 המשך נסיעה לטירת הרסט ב- San Simeon (סה"כ מוגאס 8 שעות), שעה לשמורת Julia Pfeiffer Burns State Park ליד Big Sur. שעה למונטריי.
  דרך 17 המייל מפסיפיק גרוב (Pacific Grove) אל גשר ביקסבי (Bixby Bridge) וכרמל (Carmel By The Sea),
  7.2.18 בבוקר בכביש CA-152 שלוש וחצי שעות ליוסמיטי פארק.
  8.2.18 יוסמיטי
  9.2.18 בבוקר 4 שעות לפיירפילד- מפעל ג'לי בלי; שעה לסן פרנסיסקו. או ישירות לסן פרנסיסקו 3:45 שעות. לינה בסן פרנסיסקו
  10.2.18 סן פרנסיסקו
  11.2.18 טיסה בשעה 15:25

  אנא בדחיפות אם תוכלי. תודה מראש!

  1. ענת

   סיגל, נתחיל בזה שאת מדברת על פברואר! יוסמיטי קפוא לגמרי. זה טיול קרח ושלג, עם שרשרות שלג לרכב (חובה!) וקור של מתחת לאפס. וזה אם לא נפלתם על סופת שלגים חורפית שלגמרי תסגור את הפארק. חוץ מזה, מזג אוויר סוער יכול לגמרי לנטרל את כביש 1 לכל אורכו. גם ככה הוא חסום כרגע דרומית למונטריי ולא יפתח בחודשים הקרובים. אין לך אפשרות לנסוע מסן סימאון צפונה עד מונטריי, סורי. בכל מקרה, כל החישובים שלך שם של זמנים בכביש הזה ממש אופטימיים ולדעתי לא ריאליים. זה כביש לא פשוט לנהיגה וגם כשהוא פתוח, עושים אותו לאט ובזהירות. ממש לא ריאלי – כמעט בלתי אפשרי – ביום אחד מוגאס למונטריי דרך כביש 1. לא שמעתי על אף אחד שעשה את זה. בטח לא בפברואר, כשהימים קצרים והסיכוי לערפל וגשם חזק לאורך החוף גבוה.
   מעבר לכך, לטובת קוראים אחרים שאולי יסעו בקיץ, חייבת לציין שזה מסלול סופר עמוס וצפוף. אין מה לנסוע לוגאס בשביל יום אחד. זו לא נסיעה של ארבע שעות. לזמנים של גוגל מקובל להוסיף עשרים אחוז, כך שאנחנו מדברים על 5 שעות באופטימיות. תוסיפי פקקים ביציאה מלוס אנג'לס (הם נוראיים! אתן יכולות להתקע גם לשעתיים רק עד היציאה מהעיר) ועצירות לתדלוק, שירותים וכד', ואנחנו מדברים על 7-8 שעות. עשיתי את הנסיעה הזאת כמה פעמים ולא הייתי יוצאת אליה מלוס אנג'לס עצמה בשעות אחר הצהריים המאוחרות. וכל זה 4 ימים אחרי שנחתתן. אתן לגמרי עדיין בג'ט לג ואני אניח שרק את נוהגת?
   בקיצור, חשבו מסלול מחדש, לדעתי. טיול בפברואר בארה"ב זה לא טריביאלי בכלל. לדעתי, תתמקדו בסן דייגו – לוס אנג'לס – מונטריי וסן פרנסיסקו. עזבו הפעם את וגאס – לא שווה לנסוע 6-7 שעות לכל כיוון בשביל חצי יום שם. ותרו גם על כביש 1 ושלבו רק את מונטריי, עם נכונות לגמישות בהתאם למזג האוויר.

   1. עודד

    היי ענת,
    אנחנו זוג צעיר (בהריון) ומחפשים מסלול טיול בארה"ב לסוף פברואר-תחילת מרץ (כשבועיים)
    תוכלי להמליץ לנו על כמה אפשרויות?
    חשוב לנו שיכלול הרבה טבע ופחות ערים, ומבחינת מזג אוויר כמובן שיהיה כמה שיותר נוח.
    חשבנו על החוף המערבי אבל לאחר קריאת התגובות פה התחלנו לחשוב שאולי זה לא הזמן המתאים.
    תודה!
    מוריה ועודד

   2. ענת

    הי עודד,
    החוף המערבי יכול להתאים ובתנאי שהטבע שלכם הוא בעיקר חופים ואין לכם בעיה עם רוח קרירה עד קרה ואופציה של גשם. אחרת, בסוף פברואר ותחילת מרץ, הכיוון צריך להיות דרום-מזרח. פלורידה, לואיזיאנה ואולי חלקים מטקסס. זה טבע אחר לגמרי, טרופי ומעניין. לחלופין, לדחות את הטיול למאי ואז הטבע של דרום-מערב בשיאו.

 14. עינב

  היי ענת,
  ראשית אני רוצה לציין שהבלוג שלך ממש מעולה ועוזר לעשות סדר בראש.
  אני רוצה להתייעץ על המסלול שלנו (זוג+ 4) בספטמבר הקרוב.
  4.9 נחיתה בלוס אנג'לס
  5.9 לוס אנג'לס
  6.9 נסיעה לגרנד קניון
  7.9 גרנד קניון
  8.9 פייג'
  9.9 פייג' +ברייס קניון
  10.9 ברייס קניון
  11.9 זאיון פארק
  12.9 זאיון פארק+ לאס וגאס
  13.9 לאס וגאס
  14.9 לאס וגאס
  15.9 יוסמיטי
  16.9 יוסמיטי
  17.9 סן פרנסיסקו
  18.9 סן פרנסיסקו
  19.9 סן פרנסיסקו
  20.9 מונטריי
  21.9 כביש 1
  22.9 כביש 1
  23.9 סן דייגו
  24.9 סן דייגו
  25.9 לוס אנג'לס
  26.9 לוס אנג'לס
  27.9 לוס אנג'לס
  28.9 טיסה לניאגרה פולס
  29.9 אגמי האצבעות
  30.9 ניו יורק
  1.10 ניו יורק
  2.10 ניו יורק
  3.10 ניו יורק

  אני עדיין לא בטוחה לגבי מה בדיוק וכמה זמן אנחנו צריכים לפארקים לכן כתבתי + והכנסתי 2 לאותו יום.
  לגבי הנסיעה לגרנד קניון מלוס אנג'לס – האם שווה לישון יומיים בטוסיאן או שכדאי לעצור לילה אחד בדרך? האם שווה להגיע לפלאגסף ללון בה?
  האם 2 לילות מספיקים בלאס וגאס?
  לגבי כביש מס' 1 ראיתי את החלק שיהיה סגור ואת המעקף שאפשר לעשות, נעשה את הסיבוב ונישן בקמבריה.
  את פארקי השעשועים נעשה בסוף ולא בהתחלה כמו שאצלך רשום. האם יש טעם להכניס יום נוסף לדיסני שמקבלים ב city pass?

  תודה.

  1. ענת

   הי עינב, בסך הכל נראה לי בסדר. בגרנד קניון, לטעמי ממש לא צריך יום שלם. אפשר לעצור בדרך לשעתיים-שלוש. לו אני במקומכם, הייתי יוצאת מלוס אנג'לס בצהריים ונוסעת עד Kingman ללינה (יותר זול מלוס אנג'לס והנהיגה לא קשה ולא ארוכה מדי – משהו כמו 5-6 שעות). למחרת, ביקור בכביש 66 ההיסטורי והגרנד קניון והגעה לפייג'. זה מרווח נסיעות ופעילויות. פלאגסטף זה אחרי הפניה לגרנד קניון, אז פחות מתאים ללינה (למרות שזו עיירה ממש חמודה). יומיים בטוסיאן נראה לי מיותר. אין כל כך מה לעשות בגרנד קניון, עוצרים לכמה תצפיות וממשיכים הלאה.
   לדעתי שני לילות בוגאס זה די והותר, בדגש על ההותר 😉 אבל זה כי אנחנו לא מאוהבי וגאס וכל הרעש, האורות, השיכורים והפריצות הכללית לא נחמדים לנו, בפרט לא עם הילדים. מי שאוהב את וגאס, יכול להיות שם גם שבועות. אם לא הייתם אף פעם, לדעתי לילה אחד כדי להבין את העניין זה כדאי. אבל שוב, זה ממש אישי, אולי אתם דווקא מאד תאהבו.
   לגבי כביש 1, תחשבו טוב אם חשוב לכם לעשות את החלק הדרומי ולהגיע עד קמבריה. זה מוסיף לא מעט נסיעה ולטעמי האישי, לא מצדיק. הייתי פשוט מעמיקה קצת במונטריי וצפון כביש 1 ואז נוסעת ללוס אנג'לס. מונטריי מקסימה ושם אפשר לגמרי להעביר יומיים ויותר עם הילדים ולהנות. אתם יכולים למשל לצאת לשיט לוויתנים. או סתם לטייל בטיילת, בפארק, כרמל, שמורת פוינט לובוס וכמובן לבקר באקווריום. אולי אפילו כבר יהיו פרפרים בשמורת המונארכים.
   לגבי דיסני, תלוי בכם ובילדים, לדעתי אם עושים את שני הפארקים (דיסני וקליפורניה אדוונצ'ר) עדיף יומיים. ביום אחד זה עמוס מדי.
   תהנו!

   1. עינב

    תודה רבה על הייעוץ..
    האם הגיוני לעשות את הנסיעה ישירות מלוס אנג'לס לטוסיאן (מתישה אבל לגמור עם זה..) למחרת להספיק גרנד קניון + נסיעה לפייג'+ קניון אנטילופ?
    לגבי כביש 1 עד לאיזה קטע דרומי את ממליצה להגיע? בכלל לוותר על מורו ביי, הרסט וסולבנג?
    לפי התכנון המקורי הבילוי בדיסני יומיים (יום לדיסני ויום לקליפורניה אדוונצ'ר) השאלה, אם מקבלים יום שלישי בכרטיס להמשיך גם ליום שלישי נוסף בדיסני?

 15. אני

  הי,
  אני מתכננת טיול לספטמבר הבא, ונתקלתי בבלוג שלך, והמסלול שלי ממש דומה למסלול המתואר :-). אשמח מאד לקבל ממך טיפים.
  אנחנו זוג עם 3 ילדים: 7, 9,11, וחשבנו לקחת קראוון לכל הטיול (עדיין בבדיקה). יש לנו נסיון של טיול קראוון משפחתי ארוך בסקנדינביה, וכמו כן טיילנו בעבר המאד רחוק בלי ילדים באיזור זה של הפארקים בארה"ב.
  עדיין לא סגרנו כלום, ואנחנו מתכננים להזמין טיסות ורכב בקרוב.
  זה המסלול בגדול- אשמח לכל טיפ – אנחנו יותר בעניין של טבע מערים, ומקווים להנות – אז אני רוצה לודא שהמסלול לא עמוס מדי:
  יום 1-נחיתה לוס אנג'לס- התארגנות שיטוטים
  יום 2- יוניברסל
  יום 3 – איסוף קראוון ונסיעה לכיון הפארקים
  יום 4- עצירה בעיירה בדרך.
  יום 5 הגעה לגראנד קניון
  יום 6 גרנד קניון
  יום 7- פייג אנטילופ
  יום 8- לייק פאוול (סירות)
  יום 9 קניונסלנד, מוניומנט ואלי (סוסים)
  יום 10 קניונסלנד
  יום 11 ארצ'ס
  יום 12 ברייס
  יום 13 Zion
  יום 14 Z ion
  יום 15 וגאס
  יום 16 וגאס
  יום 17 נסיעה ליוסמיטי (נסיעה ארוכה)
  יום 18 יוסמיטי
  יום 19 יוסמיטי
  יום 20 יוסמיטי
  יום 21 נסיעה לסאן פרנסיסקו
  יום 22 סאן פרנסיסקו
  יום 23 יציאה לכיוון מונטריי
  יום 24 עצירת לינה בכביש מספר 1
  יום 25 הגעה לוס אנגלס
  יום 26 לקיחת משכנתא שניה ודיסנילנד
  יום 27 דיסנילנד
  יום 28 טיסה הביתה

  אלפי תודות

  1. ענת

   נראה לי מצוין ובקצב נכון למעט אולי הקטע של כביש 1. קודם כל, לא בטוח בכלל שיהיה כבר פתוח לכל אורכו. שנית, חייבת להודות שאני לא בטוחה שזה כזה להיט בקראוון (זו תהיה נסיעה מאד איטית בסיבובים ולדעתי לא תספיקו לטייל ותהיו רוב הזמן בנסיעה). אז לא פוסלת את הנסיעה בכביש 1, אבל הייתי בודקת יותר לעומק, בפרט בפורומים של קראוונים ובהתאמה לגודל הקראוון שתשכרו.
   מעבר לזה, נראה לי מאד מאוזן ואהבתי את הפחתת הלחץ בהגעה וביציאה. תהנו המון!

 16. עוזי

  הי ענת,

  תודה רבה על הבלוג והמאמרים המעולים!
  אנחנו משפחה של זוג עם 5 ילדים (גילאים 2-14) שרוצים לתכנן טיול משפחתי לארה"ב בחודשים מאי-יוני, בגדול בין 6-8 שבועות (עוד לא סגורים על זה לגמרי).
  האם זוהי תקופה טובה למסלול זה ובכלל לחוף המערבי?
  אנחנו מאד אוהבים טיולים וקמפינג, ובהתחלה חשבנו לעשות את הטיול עם קרוואן, אבל נראה לי שהעלויות ייצאו לנו גבוהות מאד (במיוחד קרוואן שמתאים ל-7). לעומת זאת אם נשכור מיני-ואן ונישן במוטלים או בקמפינג עם אוהלים, כנראה ייצא יותר זול, לא? (ואולי נהיה קצת יותר גמישים)
  בגדול איך כדאי לתכנן את המסלול? להתחיל מהמסלול הזה עם כל הפארקים ואח"כ להמשיך צפונה לילוסטון ועוד מקומות? (מה מומלץ?).

  תודה רבה!

  1. ענת

   הי עוזי, זו תקופה מצוינת למערב (לא רק החוף המערבי). מיני ואן נראה לי קטן מדי בשביל 7 אנשים וכל הציוד הנדרש. לדעתי אתם צריכים ואן ולא מיני ואן. אל תשכח שלחודשיים צריך לסחוב לא מעט ציוד, אוכל וכד', שלא לדבר על ציוד קמפינג. העלויות בין קראוון לרכב + מוטלים בדרך כלל דומות (בקראוון יש גם את עלות הקמפגראונדים ותוספת הדלק) אבל תבדקו ספציפית כי יכול להיות ששני חדרי מוטל וואן גדול זה כבר יקר יותר.

   מציעה לך להציץ גם במסלול של הרוקיז וגם במסלול האולטימטיבי לחוף המערבי (הרים וחוף) כדי לקבל עוד רעיונות לגבי מה שיש במערב ארה"ב. יש גם כאן מסלול משולב שאולי יעזור לכם גם. תחליטו מה הכי רוצים ואז לפי זה תתחילו לבנות מסלול. תושיבו אותו על טבלה מסודרת, כולל מרחקי נסיעה בק"מ/מיילים ובשעות. את הזמנים תחשבו לפי גוגל מפס + עשרים אחוז להערכת הזמן שלהם. תראו מה מתכנס לכם לחודשיים ואז תתחילו לתקן, להוסיף ולהוציא מקומות. בהצלחה!

   1. עוזי

    הי ענת, תודה רבה על התגובה ועל הקישורים, נראה שיש הרבה מה להספיק!

    לגבי הקראוון – אולי באמת בשבילנו זה לא ייצא יקר יותר כלכלית אם צריך כל פעם 2 חדרים במוטלים (למרות שקמפינג באוהלים זה הכי זול אבל לא יודע אם מזג האויר תמיד יאפשר…)
    מה שבעיקר מטריד אותי זה כמה נהיה מוגבלים בתנועה בכבישים, בלמצוא חניה במקומות, בעיקר בתוך ערים אם נרצה להיכנס (סן פרנסיסקו, לאס וגאס, סיאטל וכו'). יש לך ניסיון לגבי זה?

    שוב תודה!

   2. ענת

    עוזי, קראוון – בפרט גדול מספיק לשבעה אנשים – בהחלט מסרבל את העניינים. נוסעים לאט יותר ובודקים מה עושים בכל עיר. יש ערים שאפשר להכנס בהן עם קראוון ולמצוא חניון בתוך העיר. יש ערים שחונים בהן מחוץ לעיר ונוסעים בתחבורה ציבורית. קראווניסטים מסתדרים גם בערים 🙂 קח בחשבון שגם בפארקים הלאומיים יש כבישים שמגבילים גודל קראוון. שווה לבקר באתרים של כל פארק שתבקרו בו ולחפש את הפרק על נהיגה בפארק כדי לראות אם יש הגבלות ל-RV. בהצלחה!

 17. מיכל

  הי ענת,
  תודה על הבלוג המקסים והשימושי.
  אנחנו מתכננים טיול קראוונים עם ילדים בפסח 2018, סוף מרץ תחילת אפריל. מה דעתך מבחינת מזג האוויר על סיבוב הפאאקים, ציון, ברייס, אנטילופ וגרנד קניון?
  כמו כן, מתלבטים אם לשכור את הקרוואן בלוס אנג'לס או לקחת טיסה לוגאס ושם לשכור. נשמח לשמוע את דעתך.
  מיכל

  1. ענת

   הי מיכל,
   מבחינת מזג אוויר, ברמה העקרונית זו תקופה מצוינת. בארה"ב תמיד כדאי להיות מוכנים לכל אפשרות, כולל סופת שלגים מאוחרת בברייס, אבל הסיכון נמוך מאד ולא הייתי דואגת יותר מדי. אתם כן עלולים להתקל בסופות ברקים וברד באריזונה, אז תעקבו אחרי התחזית וההנחיות.
   לגבי קראוון, קחו בחשבון שזה מתאים לטיול של לפחות שלושה שבועות. יש יתרונות לטיול בקראוון ויש גם חסרונות. מבחינה כספית נטו, זה שקול למיני ואן ומלונות, כך שזה לא השיקול. בכל מקרה, כדי שהיתרונות יתאזנו עם החסרונות, גם חובבי הקראוונים ממליצים לקחת קראוון לפחות לשלושה שבועות ולא פחות כי לקיחת הקראוון לוקחת בערך יום וגם ההחזרה שלו. יש גם עקומת הסתגלות אם זו הפעם הראשונה שלכם. שימו לב גם להגבלת הנסיעה בקראוון בכביש בין זאיון לברייס (נדמה לי שמותר מתחת ל-28 פיט אבל תבדקו). אם לשכור בלוס אנג'לס או וגאס, זה פחות קריטי. זו לא כזאת נסיעה ארוכה בין שני המקומות והיא קלה גם עם קראוון. לדעתי תבדקו מה האופציות מבחינת המחירים ותחליטו לפי זה.

  2. נעמה

   הי ענת.
   אנחנו מתכננות טיול בינואר הקרוב 10 ימים- יומיים בסן פרנסיסקו, 3 ימים כביש מס 1, 3 ימים בסן דייגו, ועוד יומיים בלוס אנגלס.
   האם את חושבת שכדאי, לאור החסימה, לקצר את הזמן שמוקצה לכביש 1?

   1. ענת

    הי נעמה,
    כשאומרים "כביש 1" בדרך כלל כוללים בזה את מונטריי והאיזור. אפשר בהחלט לבלות שם יומיים מהנים ואז לנסוע ביום השלישי עד לוס אנג'לס. לחלופין, אולי יספיק לכן יום באיזור מונטריי – הכל תלוי בהעדפות אישיות של מה תרצו לעשות. תבדקו גם לגבי הערים האחרות, לדעתי אם לא הייתן עוד בסן פרנסיסקו, הייתי מוסיפה שם יום ואפילו יומיים, על חשבון סן דייגו.

 18. נילי גולן

  הי ענת,
  ראשית תודה על המסלולים באתר. מועילים ביותר ומקסימים.
  אני מתכננת טיול ליום הולדת 60 שלי ושל בעלי.
  אנו טסים ללוס אנג'לס ב 14 ליוני וחוזרים מוגאס ב 9 ליולי.
  האם אפשרי לדחוס את כל המסלול כולל סאן דייגו.
  אנו מעוניינים בלוסאנג'לס, סאן דייגו גרנד קניון, ציין וברייס, וגאס ויוסמיט, סאן פרנסיסקו וכמובן הדרך של מונטריי וכרמל
  עזרתך תתקבל בברכה גדולה
  נילי

  1. ענת

   הי נילי, בשלושה שבועות ויומיים זה יהיה טיפה לחוץ מדי, לטעמי. קחי בחשבון שבכל מקרה כביש 1 יהיה סגור עדיין. לדעתי, שבי עם מסלול משלכם בטבלת אקסל, כולל מרחקי נסיעה וזמני נסיעה כל יום ומה תרצו לעשות בכל מקום. בכל מקרה הרי תצטרכו להכין את זה לפני הנסיעה. כך תוכלי לראות אם זה מתאים לכם או לא ואיפה אפשר לקצץ כך שיתאים.

 19. מיה

  הי ענת,
  התייעצתי איתך בעבר ועזרת לי מאד אז זקוקה שוב לעזרתך.. אנחנו זוג+3 טסים לארבעה שבועות בקיץ הקרוב (אמצע יולי-אמצע אוגוסט) ועושים את הסיבוב הקלאסי שהמלצת עליו כולל סיבוב הפארקים וסן דייגו. השאלות שלי:
  לפי מה שקראתי כביש 1 יהיה סגור עדיין בקיץ דרומית לכרמל במידה וכך יהיה האם היית ממליצה לנו על שני לילות לינה במונטריי ואז נסיעה ישירה ללוס אנג'לס (עם חזרה קצרה לכביש 1 על מנת לראות את שמורת פילי הים) או להשאיר את התכנון המקורי שלנו שהוא שני לילות במונטריי ולילה נוסף בסן סימון?
  אנחנו ממשיכים אחרי דיסני לסן דייגו ומשם נתחיל את סיבוב הפארקים שהמלצת עליו כשהגרנד קניון הוא הראשון. חשבתי האם כדאי לנו במקום ללון באמצע בקינגמן (כמו שאת המלצת למי שבא מלוס אנג'לס) ללון בסדונה או בדרך אליה כך שבדרך לגרנד קניון נעבור בה. האם היית ממליצה או שיותר מעניין העיירות של כביש 66 וקינגמן?
  ושאלה אחרונה.. אם חורשת מריפוסה תהיה עדיין סגורה האם הגיוני אחרי יוסמיטי לנסוע לסקויה אנד קינגס? והאם הגיוני ללילה אחד או שמינימום שניים?
  תודה ענקית
  מיה

  1. ענת

   הי מיה,
   אני הייתי מוותרת על כביש 1 והולכת על התכנית של שני לילות במונטריי ואז נסיעה ללוס אנג'לס. לא בטוחה בכלל שהייתי אפילו חוזרת לכביש 1 לראות את פיידראס בלנקאס היות וזו לא נסיעה קצרה בכלל. כביש 1 לטעמי לא "חובה" (ונסעתי אותו לכל אורכו, כולל צפונית לסן פרנסיסקו). הקטע המרשים שלו הוא בכל מקרה באיזור הצפוני, סמוך למונטריי (וקצת דרומית לחסימה) אז תהנו ממנו שם בשמורת פוינט לובוס וזה יספיק. מבחינת פילי הים, זו בהחלט חוויה חביבה אבל יולי-אוגוסט היא לא העונה האידיאלית לצפות בהם (מבחינת הנוכחות שלהם בחוף) וזו לא נסיעה קצרה בכלל. היות ואתם בסן דייגו, הייתי מחליפה בביקור קצר בלה הויה (La Jolla), לראות שם את כלבי הים. לא אותו בעל חיים, אבל רואים אותם יותר מקרוב.
   סדונה מקסימה. כיוון שאתם יוצאים מסן דייגו זו בהחלט אפשרות. תקפידו את הנסיעות שם באיזור לא לעשות בחושך (חבל לפספס את הנוף וגם קצת פחות בטיחותי). לטעמי, יותר יפה ומעניין מהעיירות של כביש 66 (קינגמן עצמה לא מעניינת). אני לא זוכרת לאן אתם ממשיכים מיוסמיטי. אם ללוס אנג'לס אז זו אפשרות. אם לסן פרנסיסקו, זה מאריך את הדרך מאד. יום בשמורה יכול להספיק לנסיעה בכביש העיקרי שלה ועצירות לטיולים בכמה חורשת סקויה. צריך להושיב את זה על זמנים בצורה מדויקת אבל אפשר בעיקרון להגיע ללינה בפרזנו להכנס אליה למחרת מוקדם בבוקר, לעשות יום שלם ולצאת ללינה בצד הדרומי (ליד ויסאליה). זה פארק שאפשר גם לעשות בו שבוע ויותר אבל גם ביום מלא אחד תספיקו לראות הרבה מאד עצי סקויה 🙂
   לא זוכרת אם הזכרתי כבר, אבל קחו בחשבון את העונה. יהיה לכם מאד מאד חם בחלק מהמקומות (חלקים מאריזונה וקליפורניה) אז הערכו בהתאם ונסו לכוון כך שתתחילו לטייל בחוץ מאד מוקדם בבוקר, את הנסיעות תעשו בשעות החמות. בנוסף, שריפות… תהיו מוכנים לגמישות מירבית ותעקבו כל הזמן אחרי השריפות ואחרי מזג האוויר.

   1. חגי

    היי ענת ראשית כל הכבוד לך על העזרה לאנשים ועל הידע הנרחב , אני מבקש את עצתך
    אנחנו זוג בשנות השלושים + שלנו , מגיעים לסן פרנסיסקו מה 13-27 במאי
    רוצים לעשות את המסלול המעגלי שהצעת , ויודעים שעלינו לוותר על כמה מהמקומות שציינת , לנו חשוב להיות קצת בסן פרנסיסקו להרגיש קצת את כביש 1 המלצות על מקומות לינה ולעבור בפארקים לא חייבים טרקים עדיפות לפארקים עם אפשרות טבילה במים אם אפשרי במזג אויר , ולהיות 3 לילות בלאס וגאס , פחות חשוב לנו לאס אנגלס אפשר רק לעבור דרך , מעדיפים לישון בעיירות יפות ורומנטיות , נשמח להמלצתך , תודה מראש חגי

   2. ענת

    הי חגי,
    תראה, אתם מנסים להכניס שלושה שבועות בשבועיים. מבחינת טבילה במים, רק זאיון רלבנטי וגם שם יהיה קר (זו לא שחייה, יותר טבילת רגליים במסלול). אבל בכל מקרה, אין לכם זמן לזה בשבועיים. קח בחשבון שפארק לאומי כזה זו אופרציה. זה לנסוע לשם, לנסוע משם הלאה ובאמצע, חניה ו/או שאטל, מרכזי מבקרים וכד'. יוסמיטי וזאיון הם פארקים מאד גדולים, עם יותר מנקודה אחת לבקר בה כל שזה לא ממש "לעבור" בפארקים, צר לי.
    בתור התחלה, ותרו על מסלול מעגלי, לדעתי. ותרו על כביש 1 שבמילא יש בו סגירה באמצע עכשיו (עדיין תהיה במאי) וותרו הפעם על לוס אנג'לס. בקרו בסן פרנסיסקו, מונטריי, יוסמיטי, וגאס ואולי תשלבו ביקור בזאיון ואז בטיסה בחזרה לסן פרנסיסקו (בהנחה שאין לכם אפשרות להמשיך פשוט מוגאס הביתה). אל תנסו להכניס שלושה שבועות בשבועיים כי תראו בעיקר כביש…

 20. שירלי

  ענת שלום,

  אנחנו רוצים לעשות טיול של 3 שבועות במערב ארה"ב שיכלול פארקים לאומיים ולינת שטח וגם כמובן ערים.
  אנחנו זוג עם שני ילדים שיהיו במעוד המתוכנן בני שנה ושלושה חודשים ושלוש וחמישה חודשים.
  הייתי שמחה לעצה איך עושים טיול עם שני ילדים בגילאים האלו. הקטן יהיה במנשא והגדול לא, אז האם אפשרי לעשות טיולים בפארקים הלאומיים? הטיולים ארוכים? שבילים מסודרים?

  אשמח לקצת עזרה.

  תודה רבה רבה והבלוג שלך נהדר!!!!
  שירלי

  1. ענת

   הי שירלי, וואו, שאלות קשות. אישית, הייתי מוותרת על לינת שטח עם פעוטות אבל אין לי ספק שיש משפחות שעושות את זה. לדעתי, הדבר הנכון לעשות הוא להתאמן בארץ ולראות אם בכלל מתאים לכם לינת שטח עם הקטנים. אפשר תמיד ללון בחדרים מסודרים בפארקים (או מספיק קרוב אליהם). הפארקים הלאומיים מאד מסודרים ובנויים למשפחות. יש מסלולים בכל אורך והריינג'רים יוכלו לעזור לכם. השבילים מסומנים ומסודרים ולרוב יש גם הרבה מסלולים שאפשר לעשות גם עם טיולון (אפשר לקחת אחד זול מתקפל איתכם או לקנות בארה"ב). שוב, שווה להתנסות בישראל קצת לפני הטיול כדי להעריך טוב יותר מה אורך המסלול שמתאים לכם כמשפחה ולטייל בהתאם בארה"ב.

   בכל בעיה או צרה, יש לכם גיבוי של הריינג'רים והם ממש טובים בזה ונחמדים, אז מהבחינה הזאת בעיני לפחות ארה"ב היא יעד נהדר לטיולי משפחות. תהנו!

 21. נעמה

  הי ענת.
  איזה אתר מפורט, ברור ועדכני, ממש תענוג!
  רציתי להתייעץ איתך – אנחנו זוג עם 3 ילדים (13,9,2) מעוניינים לנסוע לטיול בר מצווה בסוף יוני לכחודש.
  חשבנו על המסלול הבא: 4 ימים בניו-יורק, כמה ימים לנייגרה פולס, משם טיסה ללאס וגאס וטיול באיזור במשך 4 ימים, לוס אנג׳לס כולל דיסנילנד למשך 5 ימים, נסיעה דרך מונטריי וכרמל לסן פרנסיסקו ושם שהייה של 5-6 ימים.
  האם זה נשמע הגיוני מבחינת תכנון הזמן והמרחקים? האם את ממליצה על מסלול מוצלח יותר?
  תודה רבה מראש,
  נעמה.

  1. ענת

   הי נעמה,
   בעקרון, בטיול של פחות משלושה שבועות לא הייתי מפצלת בין החוף המזרחי למערבי. הטיסות לחוף המערבי יקרות ומעיקות קצת וגורמות ליותר ג'ט לג. אם כבר עושים אותן, עדיף לנצל את הזמן בחוף המערבי כמו שצריך. ביוני, למשל, ממש כדאי להגיע לפארק לאומי יוסמיטי שלא הכנסת במסלול שלכם. לכן, הייתי ממליצה לוותר על ניאגרה פולס הפעם (הם משתלבים מצוין במסלול אחר לגמרי בצפון-מזרח ארה"ב) ולהתמקד בדרום-מערב, לפי המומלץ במסלול שבדף הזה, כולל להוסיף כמה ימים כדי לרווח, אם אפשר.
   (להבהיר, מה שהצעת אפשרי, פשוט מעייף קצת יותר ולא ממצה את האיזור שתהיו בו במערב, בדגש על יוסמיטי).

 22. שירלי

  ענת שלום,
  אנחנו מתכננים מערב ארה"ב בחגי תשרי שנה הבאה זוג עם שני ילדים בני 3.5 ו1.3.
  האם אפשרי לעשות מסלולי הליכה בפארקים הלאומיים עם שני ילדים? רק אחד יהיה במנשא. האם מדובר במסלולים ארוכים?
  אשמח לדעת מה דעתך בנושא.
  תודה,
  שירלי

  1. ענת

   הי שירלי, בפארקים הלאומיים יש כמעט תמיד מבחר של מסלולים לכל הרמות. יש מסלולים קצרים לנקודות תצפית ולפעמים למפל מעניין או משהו דומה. יש גם מסלולים ארוכים ואפילו ארוכים מאד. בכל פארק תמצאו תיאור מסודר של המסלולים, כולל אורך ודרגת קושי. כמובן, בכל פארק זה קצת אחרת, תלוי בגודל הפארק ומה יש בו. בגדול, הפארקים מאד בנויים גם לביקורי משפחות. לא תהיה לכם בעיה.

 23. מיה

  הי ענת,
  הגעתי במקרה לבלוג ונשאבתי.. ממש מפורט ומעניין כל הכבוד לך!
  אנחנו משפחה של 5 זוג +3 (12,10,7) ואנחנו מתכננים 4 שבועות במערב ארה"ב 17.7-15.8 נוחתים וממריאים מסן פרנסיסקו שם יש לנו משפחה.
  כעיקרון אימצתי את הסיבוב עליו כתבת של 30 יום במערב הסיבוב הקלאסי הכולל את הפארקים ובכל זאת רציתי להתייעץ לגבי כמה נקודות.
  17.7 – נחיתה בסן פרנסיסקו
  18-20.7 – סן פרנסיסקו
  21.7 – סן פרנסיסקו – מונטריי
  22.7 – מונטריי (לפי המלצתך נישאר עוד יום)
  23.7 – כביש 1
  24.7 – כביש 1 – לוס אנג'לס (האם מספיק לדעתך או להוסיף יום לינה בכביש 1? )
  25-27.7 – לוס אנג'לס
  28.7 – לוס אנג'לס קינגמן
  29.7 – קינגמן גרנד קניון (לינה בפארק עדיין לא הזמנתי מקווה שלא מאוחר מדי, אשמח אם תוכלי להמליץ איפה לישון מחוץ לפארק במידה ואין ברירה)
  30.7 – גרנד קניון – פייג'
  31.7 – פייג'
  1.8 – פייג'-ברייס-ספרינגייל
  2.8 – ספרינגדייל – זאיון
  3.8 ספרינגדייל – זאיון – לאס וגאס (הוספתי עוד חצי יום טיול בזאיון)
  4.8 – לאס וגאס (כעיקרון אנחנו איננו חובבים את העיר האם היית ממליצה פשוט להגיע יום קודם אחרי זאיון לישון ולמחרת פשוט להמשיך בהנחה שהגענו בשעה סבירה וראינו קצת מחיי הלילה? לא נראה לי שנזדקק ליותר, או שזה נראה לך עמוס וכן היית עוצרת ליום ולו בשל המנוחה? אם המלצתך שאפשר להמשיך הרי שביום הזה כבר נתקדם והרווחנו יום)
  5.8 – לאס וגאס דרך עמק המוות ללי וינינג
  6-8.8 – יוסמיטי
  9.8 – יוסמיטי חורשת מריפוסה סן פרנסיקו
  הטיסה שלנו חזרה היא כאמור רק ב 15.8 ורצינו לחזור לעיר ב-12 או 13 לחודש להיות עוד כמה ימים עם המשפחה. נוצר לי "חור" בין ה-9 לחודש ועד ה- 12 או 13 באוגוסט. רציתי לשמוע מה דעתך? האם היית ממליצה להוסיף יומיים בסן דייגו? האם ילוסטון בא בחשבון או רחוק מידי? כל המלצה תעזור..
  ושתי שאלות כלליות:
  בהזמנת מלונות (לדוגמא בתוך הפארקים) נספיק לציין שיש לי טריפל A או נדרש מספר חבר או כרטיס (כי עדיין לא עשיתי)
  את ממליצה בסיבוב הקלאסי של המערב על "גנרל שרמן" אבל אם הבנתי נכון הוא נמצא בפארק סקויה אנד קינגס ואנחנו כלל לא מגיעים אליו אם נכנסים ליוסמיטי דרך לי וינינג, נכון? האם שווה לנסוע במיוחד לפארק הזה?
  אני מתחילה לסגור לינות עכשיו אז כל המלצה תתקבל בברכה..
  תודה ענקית!
  מיה

  1. ענת

   סה"כ מצוין, עם כמה הערות.
   כביש 1 – תבדקו שכבר פתוח. כרגע כן מתוכנן להפתח בתחילת קיץ 2018 אבל הכל תלוי גם בחורף הקרוב, אז תעקבו.
   עמק המוות לא מתאים לעונה הזאת. זה חם ברמה שלא נעים לצאת מהאוטו למרכז המבקרים, בטח לא לאחד המסלולים של התצפיות. יכול בשקט להגיע ל-45 מעלות בצל ואפילו יותר. הייתי מוותרת הפעם.
   הייתי בהחלט מוותרת על יום נוסף בוגאס אם אתם יודעים שלא אוהבים. אפילו אין חובה לעצור שם ללינה. אנחנו בטיולים האחרונים עברנו דרך העיר בלי להשאר ללון. אם רוצים, אפשר כמובן, אבל אפשר גם למצוא לינות זולות ושקטות יותר בדרך. כל אלו הם איזורים שגם יחסית קרירים בקיץ ונעימים לביקור. ילוסטון קצת רחוק מדי, אבל… אני לא פוסלת. יש בהחלט אפשרות – אם יש לכם נכונות לנסיעות מאד ארוכות – לבטל את הקטעים באריזונה ואולי גם איזור לוס אנגל'ס ולהחליף בסיבוב שיקח אתכם מסן פרנסיסקו דרך לייק טאהו לילוסטון ולגרנד טטונס ומשם דרומה. צריך להושיב את זה על ימים ולראות אם זה מתאים לכם. היתרון הוא שבילוסטון בדרך כלל פחות חם וגם, ובכן זה ילוסטון!

   הערה כללית לגבי הזמנת לינות – תשמרו על גמישות ככל האפשר ותזמינו רק עם אפשרות ביטול. בשנים האחרונות יש המון שריפות במערב וצריך לקחת בחשבון אפשרות להזזת והצרחת יעדים במקרה הצורך. מבחינת טריפל A, בדרך כלל צריך להזין את מספר הכרטיס אבל לא בכל מקום, תצטרכי לבדוק בזמן ההזמנה.

   הגנרל שרמן בהחלט בפארק סקויה אנד קינגס. אבדוק בפוסט, יכול להיות שהתבלבלתי בינו ובין עץ אחר שבחורשת יוסמיטי. בכל מקרה, סקויה אנד קינגס זו אופציה נהדרת בשבילכם להרחבה. לדעתי בהחלט שווה עוד יומיים. הוא שונה מיוסמיטי, גם באיזור של קינגס קניון וגם באיזור של פארק סקויה. מקומות נוספים שאפשר להרחיב בהם זה באמת סן דייגו, שנהדרת עם ילדים וליד מונטריי, לעצור גם בסנטה קרוז ליום או יומיים.

   1. מיה

    תודה על התשובה המהירה..
    נוותר על ילוסטון (נשמור לפעם הבאה..)
    נוסיף יומיים בסן דייגו..
    שוב תודה ובטח עוד איעזר בך..
    מיה

 24. מיקי

  הי ענת,
  המסלול הנ"ל הוא המסלול הראשון שקראתי כשהתחלתי לחקור את הנושא ועליו ביססתי את הטיול שלנו למעט העובדה שמלוס אנג'לס אנחנו טסים לבפאלו ויורדים ברכב לניו יורק דרך ווטקין גלן. אנחנו זוג + 4 ילדים בגילאים 3-13 נוסעים בספטמבר.
  ההתלבטות שלי היא האם זו לא טעות לעשות את פארקי השעשועים בהתחלה ואח"כ בעיקר טבע? כמו כן האם הנסיעה מוגאס ליוסמיטי לא ארוכה ומשעממת?
  חשבתי על מסלול שונה:
  נחיתה בסן פרנסיסקו, יוסמיטי, מונטריי, כביש 1, לוס אנג'לס, גרנד קניון, פייג', ברייס, ציון, לאס וגאס. משם טיסה לבאפלו ובהמשך ניו יורק.
  היתרון במסלול כזה הוא חיסכון של הנסיעה בעמק המוות, הבעיה שבמסלול כזה לא ברור לי אם נכון להגיע ולחזור ליוסמיטי ממערב או שנכון לחצות את הפארק ממזרח למערב.
  אשמח לחוות דעתך,
  מיקי

  1. ענת

   הי מיקי, אני מקווה שאתם מקצים מספיק ימים לתוספת במזרח 🙂
   לשאלותיך –
   אנחנו העדפנו גם לשמור את פארקי השעשועים לסוף אבל באמת שזה שיקול של כל משפחה בנפרד. יש ילדים שזה לא יפריע להם להמשיך במסלול ולהנות.
   הנסיעה מוגאס ליוסמיטי ארוכה אבל לדעתי לא משעממת. קחו רכב מרווח, הצטיידו בשתייה ומוזיקה טובה ותהנו מהנסיעה. יש נקודות עצירה בדרך אם רוצים אבל אפשר גם פשוט לעצור כשרוצים לתדלק, שירותים וכד'.

   במסלול שלך אתה בכל מקרה חוצה את איזורי המדבר. במקום בעמק המוות (שבמילא לא חייבים לעבור ממש בתוכו) אתם נוסעים בכביש 40 נסיעה די ארוכה. המסלול הזה מכתיב כניסה ליוסמיטי ממערב ויציאה ממערב וזה בסדר גמור. אפשר וכדאי לנסוע את מעבר טיוגה הלוך ושוב, אבל לא תצאו מהפארק ותמשיכו לנסוע מזרחה. זה מסלול בסדר גמור, קצת שינוי כיוון ותוספת של חזרה על הקטע של יוסמיטי-חוף אבל חוסכים את הנסיעה בין יוסמיטי לוגאס אז נראה לי בסדר.

 25. אביאל

  היי ענת,
  נתקלנו באתר שלך בזמן תכנון הטיול לארה"ב ורציתי להגיד שהוא ממש מפורט ומקל על התכנון, תודה רבה!
  אנחנו זוג בני 29, טסים ללוס אנג'לס באמצע נובמבר הקרוב. מבחינת זמנים אנחנו די גמישים ויכולים להאריך או לקצר את הטיול לפי הצורך. השאלה העיקרית שלנו היא היכן מזג האוויר יאפשר לנו לטייל בתקופה הזו? השאלה רלוונטית בעיקר למסלולי טבע אבל גם לערים שמזג האוויר בהן יהיה קר מדי ולא נעים להסתובב במהלך היום. יש מקומות נוספים הנמצאים במרחק נסיעה שהיית ממליצה להגיע אליהם?
  יש לנו אופציה גם להתחיל את הטיול כחודש אחרי, בסביבות אמצע דצמבר אם זה עדיף מבחינת מזג האוויר.

  תודה!

  1. ענת

   הי אביאל, אני שמחה לשמוע שהאתר עוזר.
   נובמבר כבר קצת קריר מדי לטיול בפסגות הגבוהות, אבל בעצם כל השאר פתוח. כלומר, מעבר טיוגה שנמצא גבוה יהיה כנראה סגור וכך גם נקודת גליישר פוינט ביוסמיטי. כל שאר המקומות יהיו פתוחים ונגישים. אם תגיעו לטייל ביוטה, בקניון ברייס ואולי אפילו בגרנד קניון אתם עלולים להתקל בקצת שלג. בשאר המקומות צריך קצת מזל, יכול להיות שירד גשם ואולי אפילו יהיה די קריר, אבל בגדול זה לא שונה מהותית מחורף ישראלי. דצמבר קצת יותר קר מאשר נובמבר, אבל לא משנה מאד. זה לא הקור של ניו יורק או בוסטון בחורף.
   מבחינות מסוימות, נובמבר ודצמבר קצת עדיפים על לנסוע עכשיו כי בימים אלו קליפורניה עדיין בוערת ומי שעושה את המסלול עכשיו או עשה אותו בחודשים האחרונים סביר להניח שנתקל בבעיה של עשן לפחות בחלק מהאתרים. אני מאד מקווה שעד נובמבר ירדו גשמים שיכבו את כל השריפות. נסיעה טובה!

 26. גלעד

  היי ענת,
  תודה רבה על האתר במקסים, עוזר לי ממש!
  רציתי להתייעץ איתך לגבי התכנון של הטיול שלי ושל אישתי.
  אנחנו נוסעים ב1.11 ונוחתים בסן פרנסיסקו. התכנון בגדול מאוד הוא להיות בסן פרנסיסקו מספר ימים ומשם להתחיל לנסוע לכיוון יוסמיטי עמק המוות וגאס ומשם לעוד פארקים (זיון, ברייס- זורמים).
  האם את חושבת שכדאי אחרי יומיים שלושה בסן פרנסיסקו לתת עוד לילה/2 לילות במונטריי/כרמל או לחתוך ישר לכיוון יוסמיטי (שכן אנחנו בסוג של מירוץ נגד הזמן עם מעבר טיוגה שיכול להיסגר כל יום המבלך החודש הזה).
  מבחינת זמן אנחנו מאוד גמישים שכן אנחנו מתכננין לטוס ב1/2 לדצמבר למיאמי, ככה שסה"כ יש לנו די הרבה זמן.

  תודה מראש,

  גלעד

  1. ענת

   הי גלעד, לא כל כך הבנתי את עניין התאריכים אבל אם יש לכם זמן, הייתי קודם כל מוסיפה לילה בסן פרנסיסקו עצמה. יש הרבה מה לעשות בסן פרנסיסקו וזה טוב להתאוששות מהג'ט לג. שאלה טובה לגבי מעבר טיוגה. בדרך כלל הוא נסגר רק באמצע נובמבר אבל בהחלט יכולה להיות סופת שלגים מוקדמת שתסגור אותו מוקדם יותר. אישית, הייתי מהמרת על זה שיהיה פתוח עד ה-10 בנובמבר ומקדישה את הזמן הראוי לאיזור מונטריי (שני לילות, לדעתי). כיוון שאתם גמישים, במקרה הכי גרוע תעקפו מלייק טאהו או אפילו מהמעבר הדרומי.

   1. גלעד

    תודה רבה על התשובה!
    עוד מספר שאלות שהצטברו אצלי בינתיים:
    1.יש לנו 31 יום בכל המערב, כאשר אנחנו נוחתים בסן פרנסיסקו ב1.11 וממריאים מלוס אנג'לס ב2.12. מפחד שאגיע ללוס אנג'לס מוקדם מדי. אילו מקומות לדעתך שווים "להיתקע" בהם יותר, כדוגמת סן פרנסיסקו?
    2. האם ידועים לך עוד מקומות שווים מלבד הפארקאים הלאומיים הגדולים שהכרטיס – america the beautiful מקנים לך ושווה להקדיש להם זמן?
    3. מנסיונך, בתקופה שאנחנו נוסעים (נובמבר), בהנחה שאנחנו מעוניינים גם לשלב לא מעט לינה בקמפינג (אוהלים), יש להזמין את כל הדברים מראש או שנוכל להסתדר יום ביומו?
    4. מה עשיתם לגבי חנייה בסן פרנסיסקו- פשוט לקחתם מלון/מוטל עם חנייה?
    5. האם יש איזשהו פארק לאומי מלבד יוסמיטי שלדעתך שווה להשקיע בו יותר מלילה בודד?

    תודה רבה מראש ומקנא בך מלא על הטיול לאלסקה,

    גלעד

   2. ענת

    הי גלעד,
    1. לדעתי בכל מקום אפשר למצוא מה לעשות. כולל בלוס אנג'לס ובפרט אם מוכנים לנסוע עד שעה וחצי-שעתיים לכל כיוון (תלוי מאיפה אתם יוצאים בלוס אנג'לס) ולשלב את סן דייגו, גושוע טרי פארק ועוד. באיזור המפרץ יש לך מה לעשות לפחות שבועיים בסן פרנסיסקו ושאר הערים שמסביב. רעיונות אפשר למצוא כאן לגבי איזור סן פרנסיסקו וכאן לגבי לוס אנג'לס עצמה.
    2. יש המון. הכרטיס מקנה כניסה ליותר מארבע מאות אתרים ברחבי ארה"ב. הנה הרשימה לקליפורניה. תעברו ותראו מה מזה מעניין אתכם. אנחנו שילבנו הרבה כאלו ותמיד נהננו.
    3. קשה לדעת. יש מקומות פופולריים שקשה למצוא בהם מקום בהתראה קצרה לאורך כל השנה. בנוסף, יש לך שני חגים בנובמבר (veterans day וחג thanksgiving). מציעה לך לבדוק לגבי כל תאריך ומיקום ולראות איפה יש זמינות וגמישות ואיפה פחות. שים לב שקמפינג בהרים ידרוש ציוד מתאים כי יהיה כבר מאד קר ועלול לרדת שלג.
    4. תמיד לקחנו מוטל עם חניה. לפעמים מחוץ לעיר. אפשר למצוא חניה ולבדוק מחירים מראש באתר הזה. הרבה פעמים אפשר לחנות לכל היום במחיר מוזל אם מגיעים מוקדם בבוקר.
    5. סקויה אנד קינגס מתבקש, בקליפורניה. אפשר גם בלילה אחד אבל אם אתם מחפשים מקום לטייל בו ברגל, יש שם כמה שבילים מצוינים.

 27. שירה

  הי ענת אנחנו זוג פלוס ילד בן שנה מגיעים לאזור אחרי שהיה של שבועיים בנוירוק אנחנו יוצאים מפיטסבורג לאזור זה ב3.11. הבאנו שחודש זה הוא קר. יש לנו בערך שבועיים , רצינו לדעת מה את ממליצה לנו לעשות אנחנו אוהבים טבע וחשוב לנו להכניס את זה . התכנון הראשוני היה מLA לסן פרנסיסקו ואז הבנו שקר מידי . מה תוכלי להמליץ לנו? תודה רבה לך!!!

  1. ענת

   הי שירה, דווקא בין לוס אנג'לס לסן פרנסיסקו זה בסדר. בעיקרון, כל עוד אתם לא בהרים (יוסמיטי) לא צריכה להיות בעיה. אתם יכולים לעשות סן פרנסיסקו – סנטה קרוז – מונטריי – לוס אנג'לס – סן דייגו.

 28. מיכל

  היי ענת,
  האתר שלך מדהים! נהנית לקרוא על ההמלצות, ובעיקר את התשובות שלך לגולשים. לא טריוויאלי בכלל.
  אשמח מאוד לקבל את המלצותייך ואם תצליחי לסייע לי לעשות סדר בבלגן, זה יהיה מדהים!
  אנחנו (זוג +2 ילדים בני 8 – 11) נוסעים באוגוסט ל – 18 יום למשפחה שלי בחוף המערבי (גרים ליד סן פרנסיסקו).
  מאחר ואנחנו שוכנים אצלם והעוגן של הטיול הוא חצי שעה מסן פרנסיסקו לא ארגנו לו"ז מסודר לכל יום. אנחנו נישן מרבית מהזמן אצלם בבית וניסע לטיולי כוכב
  (אבל עדיין יהיו לנו שני עוגנים – יוסמיטי (שלא הזמנו מקום והבנתי שזה מאוד בעייתי
  ולוס אנגלס – כדי לבקר עם הילדים ביוניברסל סטודיו.
  רשמתי לעצמי מספר מקומות שחשוב לי לבקר בהם, אבל הייתי יותר משמחה לדעת אם פספסתי משהו,
  ואם יש לך רעיון לסדר הגיוני לביקור במקומות הללו, כדי לא לנסוע לאותם אזורים ולפספס דברים חשובים בדרך. בעיקר חשוב לי שזה יהיה טיול מהנה לילדים ולשלב מקומות שהם מאסט עבורם (אבל זה לא צריך להיות פארק שעשועים, אלא יותר להראות להם מגוון נופים ייחודיים, בעלי חיים, וגם מקומות מפנקים בדרך).
  כרמל / מונטריי/ מורו ביי/Big Sur/פוינס לובוס/ סנטה קרוז / יוסימיטי/ לייק טאהו / סן פרנסיסקו – הם יש עוד מקומות מומלצים לילדים מעבר לאקספלורטוריום (מאחר וזאת נסיעה של חצי שעה מהבית נוכל לקנח שם בימים שאנחנו עושים טיולים קצרים/נשארים באזור הבית).
  הייתי מאוד רוצה להגיע לסן דייגו איתם אבל זה אומר שנצטרך להיות ללא המשפחה כמעט שבוע והמטרה היא לטייל יחד (אז אני לא חושבת שנצליח).
  אשמח לדעת כמה זמן להקדיש לכל אחד מהמקומות ואם פספסתי משהו חשוב בדרך.
  אם יש לך המלצות למקומות שינה ביוסימיטי (בלו"ז הצפוף), זה יהיה מעולה.
  המון המון תודה ויום נפלא,
  מיכל

  1. ענת

   הי מיכל, אני בטוחה שתהיה לכם חוויה נהדרת גם אם לא תתרחקו מאד מסן פרנסיסקו. זה אחלה איזור. אני לא רואה שפיספסת משהו וסה"כ נראה לי בסדר גמור.

   לגבי לינה, נראה לי שתצטרכו ללון ליד יוסמיטי וזה בסדר גמור אם זה ביקור של יום. לונו קרוב לפארק ערב קודם, למחרת הכנסו אליו ובקרו בו וצאו שוב ללינה מחוץ לפארק. עוד פרטים לגבי לינה יוסמיטי יש בפוסט הזה.

   קחו בחשבון שיש חסימה בכביש 1 דרומית למונטריי. אני לא חושבת שזה צריך להפריע לכם כי אתם מתמקדים בצפון כביש 1 (בחירה מצוינת למשפחות!). אתם יכולים לשלב שיט לוויתנים מסן פרנסיסקו או ממונטריי, זו אטרקציה חביבה ומיוחדת. אם כבר נוסעים ללוס אנג'לס, אפשר לשקול עוד מקומות. תבקרו בטח בהוליווד ושדרות הכוכבים. אנחנו אהבנו גם את בורות הזפת ב-la brea (יש שם מוזיאון מאד נחמד לילדים).

   אנחנו לא אהבנו את האקפלורטוריום במיוחד אבל היינו במיקום הקודם. אולי הוא השתפר מאז. הוא מוזיאון מדע לא מאד מרגש. כן אהבנו את ה-Academy of Science בפארק גולדן גייט. מוזיאון באווירה מודרנית יותר, עם הרבה בעלי חיים ואווירה ממש נחמדה. יש שם גם פלנטריום מצוין. יש גם מקומות נחמדים לבקר באיזור המפרץ מחוץ לסן פרנסיסקו. יש את נושאת המטוסים באלמיידה ויש מוזיאונים טובים גם בברקלי ואוקלנד. לא נראה לי שיחסר לכם מה לעשות 🙂 תהנו הרבה!

   1. מיכל

    היי ענת,
    המון המון תודה על התגובה המהירה 🙂
    רושמת לעצמי את כל ההמלצות ואתחיל לעבוד על לוז.
    משאירה לעצמי את האופציה לכתוב לך שוב :))
    סופשבוע מקסים,
    מיכל

 29. שירה

  היי ענת,
  אני לא מצליחה למצוא את הפוסט הקודם ששלחתי לך, אז אני כותבת כאן, למרות שהתגובה היתה בעמוד אחר…
  אנחנו זוג, יש לנו 12 ימים לטיול עם רכב במערב, יציאה מסן דייגו. הכנתי מסלול של הפארקים ביוטה לפי ההמלצות שלך, ולאחר בדיקת מרחקים וזמני נסיעה. הבעיה שאנחנו לא מוצאים כרגע לינה בקמפינג בתוך פארק זאיון, אז הכנתי עוד מסלול חלופי לחוף המערבי עם טיול ביוסמטי. אשמח לשמוע מה דעתך על המסלולים ואיזה את היית מעדיפה, לאור העונה והזמן שיש לנו. מקווה שזה לא חופר מידי 🙂
  אופציה א – מסלול ליוטה:
  24.9 – יציאה מסן דייגו, הגעה לג'ושוע טרי ולינה בקמפינג
  25.9 – טיול קצר בפארק ונסיעה לקינגמן ללינה
  26.9 – מקינגמן לגרנד קניון. לינה בתוך הפארק (לא מצאתי עדיין איך להזמין מקום בקמפינג)
  27.9 – טיול יום שלם בפארק ושוב לינה בקמפינג / טיולון ונסיעה לפייג'
  28.9 – פייג'
  29.9 – מפייג' לברייס וברייס לזאיון ללינה (כרגע אין מקום בקמפינג ונראה שכל המוטלים בספרינגדייל יקרים. אשמח אם יש לך טיפים בעניין)
  30.9 + 1.10 – ימים שלמים של טיול בזאיון ולינה בפארק (אם נמצא כמובן)
  2.10 – מזאיון לוגאס. נהיה בוגאס עד ה-5.10 בלילה ונטוס למזרח

  אופציה ב – טיול על החוף המערבי, יוסמטי וסיום בוגאס (או בכיוון ההפוך: סן דייגו-וגאס-יוסמטי-טיסה מל.א.)
  24.9 – מסן דייגו לל.א.
  25.9 – ל.א.
  26.9 – מל.א. לסאן לואיס אוביספו או עיר אחרת בדרך ללינה
  27.9 – מסאן לואיס אוביספו למונטריי
  28.9 – חצי יום במונטריי ונסיעה ליוסמטי ללינה
  29.9-1.10 – פארק יוסמטי, כשבסוף ה-1.10 לינה בלי וינינג
  2.10 – לי וינינג ללאס וגאס, ואז לאס וגאס עד ה-5.10 בלילה

  תודה רבה מראש!
  שירה

  1. ענת

   הי שירה, למה ללון דווקא בקמפינג בפארק? ללינה לזאיון אפשר לקחת חדר בזול בעיירה הסמוכה Hurricane. זה סדר גודל של 30-40 דקות נסיעה בנוף מקסים. עשינו את זה בפעם האחרונה שהיינו באיזור ולא הפריע לי לנסוע לפארק גם פעמיים ביום הלוך ושוב. לדעתי יש לכם יותר מדי זמן בגרנד קניון. אלא אם כן אתם יורדים למסלול הליכה בתוך הקניון, אין באמת מה לעשות שם יום וחצי. הייתי במקומכם מטיילת שם בבוקר ובצהריים נוסעת לפייג'. בחצי יום נוסף בפייג' יש מה לעשות (למשל סיור בסכר גלן). לכן אם הסיבה לוותר על המסלול הוא לינות, לדעתי אפשר למצוא פתרונות ולהשאר איתו.

   המסלול השני בסדר אבל קחו בחשבון שכביש 1 סגור. בנוסף, לא הגיוני לי כל כך להתקרב כל כך לסן פרנסיסקו ולא לבקר בה. חסר לכם שם גם עוד קצת זמן במונטריי. זה מסלול פחות טוב, בקיצור. אם אתם הולכים עליו, מציעה בחום לסיים אותו בסן פרנסיסקו ולא בוגאס ואפילו לוותר על סן דייגו כדי שיהיה לכם יותר זמן בסן פרנסיסקו (היא הרבה יותר מעניינת).

   1. שירה

    תודה על התגובה 🙂 החלטנו באמת ללכת עם המסלול הראשון. לגבי הגרנד קניון – המחשבה היא באמת לעשות מסלול הליכה שם, ולכן להשאר ללון. את חושבת שהטיול שם לא מצדיק השארות? עדיף להמשיך לפייג'?
    לגבי זאיון – תודה, אבדוק את הלינה שהצעת. גם שם אנחנו רוצים לעשות מסלולי הליכה, ולכן חשבנו שקמפינג בתוך הפארק עדיף. נסיעה כל יום תפריע לעשות טיולים ארוכים, לא?

   2. ענת

    שירה, אין כל כך מסלולי הליכה בגרנד אלא אם כן אתם מתכוונים לרדת לתוך הקניון. כדי לעשות את כל המסלול הזה מקובל להקדיש לכך יומיים. אפשר כמובן לעשות רק חלק מהמסלול, רק קחו בחשבון שזה מסלול של ירידה ושל עליה. רוב המטיילים לא עושים אותו אלא מסתפקים שם בתצפיות בלבד. לרוב 2-3 שעות מספיקות. בפייג' יש קצת יותר מה לעשות, בפרט אם שוכרים סירה ויוצאים לשיט עצמאי. לגבי זאיון, שוב, תבדקו את המסלולים שמעניינים אתכם מראש. רובם לא כל כך ארוכים (יוצאים בשמונה מהוריקיין ומספיקים בקלות). בטיול הקודם שלנו בפארק, בנזוגי עשה גם את הנארוס וגם את אנג'לס לנדינג (פעם שניה) ולא היתה בעיה לנסוע בבוקר מהוריקיין לפארק ולחזור בערב.

   3. שירה בירן

    תודה ענת על התשובות הסובלניות והמפורטות, ועל הבלוג המקסים שעוזר לנו מאוד בתכנון. תהנו בטיול שלכם!

 30. עדי

  שלום רב ענת,

  אני מתכננת טיול לארה"ב עם אחותי התאומה (בנות 21).
  התכנון הכללי הוא כזה:
  17 יום סן פרנסיסקו (ביקור משפחתי + טיול באזור)
  3 יום לוס אנג'לס
  2 יום סן דייגו
  5 יום נבדה (וגאס והאטרקציות שמחוץ לה שקרובות)
  14 יום אריזונה
  14 יום יוטה

  האם לפי דעתך התכנון הוא סביר והגיוני מבחינת משך הטיול והאטרקציות? האם עדיף לקצר את הטיול במדינה מסוימת או יותר?
  נשמח לעזרה בנושא.
  תודה!!!

  1. ענת

   הי עדי, לא ציינת מתי הטיול. אריזונה ויוטה יכולות להיות חמות מאד בקיץ (וקרות מאד בחורף, אגב, בפרט במקומות הגבוהים). גם לא ציינת איפה בדיוק ביוטה ובאריזונה. חודש לשתי המדינות נשמע לי די הרבה ואם העיתוי מתאים, הייתי במקום זה עולה צפונה לוויומינג וגליישר.
   שימו לב לנושא עלויות הרכב. בגלל גילכן הצעיר תשלמו לפי תעריף ביטוח יקר במיוחד.

   1. עדי

    היי ענת,

    זה יוצא שנהיה באריזונה וביוטה באמצע חודש ספטמבר.
    עשינו שינוי וכרגע התכנון כרגע הוא 14 יום באריזונה
    6 יום ביוטה ונסיים את הטיול ב7 יום נבדה (וגאס והאטרקציות שמחוץ לה שקרובות). אנחנו מעדיפות להישאר באזור המערב-דרום.
    תודה על העצה, אנחנו חושבות אם ככה שנצרף את ניו מקסיקו/טקסס ל-3-5 ימים ולקצר את הטיול באריזונה. האם יש לך מידע על טיול במקומות אלו?

   2. ענת

    עדי, טקסס ענקית. גם ניו מקסיקו לא קטנה בכלל. מוזמנת לעשות חיפוש כאן בבלוג על הטיולים שלנו בשתי המדינות הללו. זה בכל מקרה לא עניין ל-3-5 ימים.

 31. יואב

  היי ענת,

  האם המסלול הבא נשמע סביר? אנחנו זוג צעיר ללא ילדים, חושבים לנחות בל.א ולהמריא מסן פרנסיסקו ונשענתי כמעט לגמרי על התכנון שהצעת פה.

  יום 1-2 ל.א נחיתה והתארגנויות, סיבוב בעיר – טיילת, שדרת הכוכבים…
  יום 3 – נסיעה מל.א ללינה בקינגמן/סליגמן עם מספר עצירות בדרך.
  יום 4 – יוצאים לגרנד קניון, הגעה בצהריים ולינה בפארק.
  יום 5 – בוקר בגרנד קניון, נסיעה לפייג׳ – עיקול הפרסה + קניון האנטילופות + לייק פאוול (מה שמספיקים)
  יום 6 – מסלול נוסף באיזור פייג׳, נסיעה לכיוון ברייס ולינה בקרבת הפארק (איפה כדאי?). כאן יש לי התלבטות האם שווה אולי לנסוע לבקר גם בגדה הצפונית של הגרנד קניון? או אולי לתצפית באולחאטו? או שזה עמוס מדי?
  יום 7 – ברייס קניון ונסיעה לספרינגדייל ללינה.
  יום 8 – פארק zion יום שלם, נסיעה ללאס וגאס והגעה בלילה.
  יום 9-10 ימים מלאים בלאס וגאס.
  יום 11 – יציאה מוגאס ללינה בלי וינינג – דרך עמק המוות.
  יום 12 – כניסה ליוסמיטי דרך מעבר טיוגה, מסלול בפארק ולינה בעמק יוסמיטי.
  יום 13 – טיול יום מלא בעמק יוסמיטי.
  יום 14 – עוד טיול קצר ביוסמיטי ובצהריים או אחה״צ יציאה לסן פרנסיסקו.
  יום 15… 18? – סן פרנסיסקו

  תודה!

  1. יואב

   היי ענת?
   יכול להיות שפספסת את השאלה שלי? 🙂

   1. ענת

    יאפ! עומס שאלות בזמן האחרון ואכן התפספס. עניתי עכשיו – סליחה על העיכוב!

  2. ענת

   נראה לי בסדר גמור. הדבר היחיד שהייתי מחדדת זה באיזור פייגי. לדעתי, תחליטו מראש מה אתם רוצים לעשות בלייק פאואל. אם אתם רוצים לשכור סירה לחצי יום או יותר, תעשו את זה ביום 6 ותשארו ללינה בפייג' או לינה בדרך לברייס (יותר זול מחוץ לפייג'). אם אתם מסתפקים בשיט קצר יותר, יש לכם קצת יותר מדי זמן שם ביום 7. יכול להיות שתספיקו לגמרי לטייל בברייס באותו יום ותוכלו כבר להתקדם ללינה הלאה מחוץ לפארק.
   אני לא חושבת שכדאי לשלב את הגדה הצפונית של הגרנד כי כבר ראיתם אותו. בעיני אישית, הוא קצת overrated. הוא כל כך ענק שקשה קצת לתפוס את זה בתצפיות. אנחנו הרגשנו רוויה אחרי 2-3 נקודות תצפית. אתם מתכננים שם לילה אז נראה לי שגם לכם זה יהיה יותר מדי. אני חושבת שגם אתה שמת לב שיש לך שם קצת יותר מדי ריווח. מציעה פשוט להתקדם הלאה ומקסימום יהיה לכם עוד חצי יום בספרינגדייל לטובת זאיון. תוכלו להכנס אחר הצהריים לפארק ולהנות מטיול שקיעה כשקריר יותר.

 32. שי

  היי ענת!
  שאלתי אותך לפני כמה שבועות על מסלולי טיול במערב, והמלצת לי להתחיל בלהשיג ויזה. אז השגנו ויזה והזמנו כרטיסים ועכשיו מתחילים לתכנן את ירח הדבש שלנו 🙂 נוחתים וחוזרים מלוס אנג׳לס. הזמנו כבר רכב דרך הלינק מהאתר שלך.
  יש לנו סה״כ 25 ימים, ואנחנו שומרי שבת. מתכננים לישון במהלך השבוע באתרי קמפינג ובסופי שבוע במלונות זולים.
  אשמח אם תגידי לי מה את חושבת על המסלול הבא-
  24.8- נוחתים בחמישי בצהריים בלוס אנג׳לס.
  נוסעים בשישי ללאס וגאס ונשארים שם בשבת.
  מיום ראשון (27.8) מתחילים את הסיבוב בפארקים של יוטה אותו הצעת פה למעלה, עד לשבת שאחריה שגם אותה נעשה בלאס וגאס או הסביבה (יש לך המלצה למקום אחר לשבת הזאת?).
  3.9- יום ראשון נסיעה ליוסמיטי, ושני שלישי ביוסמיטי.
  רביעי עד שישי בבוקר באגם טאהו (קצת הפוגה מהנסיעות..).
  8-9.9- שישי שבת בסן פרנסיסקו.
  ראשון עד רביעי מונטריי וכביש 1.
  14-18.9- חמישי עד שני לוס אנג׳לס.

  אז מה דעתך?
  ממש תודה רבה!!
  סתיו ושי

  1. ענת

   הי שי, אני ממש שמחה לשמוע שיש ויזות והטיול מתקדם! המסלול נראה לי מצוין למעט העובדה שיש לכם רק יומיים בסן פרנסיסקו. רוב המטיילים מוותרים על טאהו לטובת עוד יומיים בסן פרנסיסקו. במקרה שלכם, נראה לי שכדאי להוריד יום אחד לפחות ממונטריי וכביש 1 ולהעביר אותו לסן פרנסיסקו. קחו בחשבון שכביש 1 חסום, כך שבעצם תתמקדו באיזור מונטריי, תראו משם את צפון כביש 1 ואז תסעו במסלול הקצר יותר ללוס אנג'לס. לגבי השבתות, קטונתי. נראה לי שבעיקרון להיות בעיר גדולה זה טוב. רק שוב, אם זה מגביל אתכם בסן פרנסיסקו, אז על אחת כמה וכמה שכדאי להוסיף שם יום.

 33. שי

  היי ענת,
  ממשיכה לתכנן את הטיול- מתחיל באמת להתקרב!
  ויש לי התייעצות קלה-
  במקור תוכנן כביש 1 לשלושה ימים.. כמובן החסימות שמבאסות מאלצות לשנות תוכניות.
  אז יש לי בינתיים לילה אחד במונטריי ובאזור (כרמל פוינט לובוס אולי 17 מייל)
  השאלה שלי מה לעשות בלילה הבא שתכננתי. האם כדאי פשוט לנסוע ללוס אנג'לס לעוד לילה שם?
  או שאולי עדיף סנטה ברברה או סנטה מוניקה
  או בכלל לילה לפני מונטריי לבלות בסנטה קרוז?
  מנסיונך מה עדיף?
  זוג בני 25 אוהבים הכל מהכל- גם ערים וגם טבע.
  תודה!

  1. ענת

   הי שי, אין פה תשובה אחת שבהכרח תתאים לכולם 🙂 אישית, הייתי הולכת על שני לילות במונטריי. את היום הראשון הייתי מקדישה לאיזור סנטה קרוז וספציפית לביקור באחת משמורות הסקויה ששם. אנחנו היינו בשמורת Big Basin Redwoods State Park אבל יש עוד כמה שמורות סקויה באיזור. דווקא סנטה קרוז עצמה פחות דיברה אלינו. יש שם אטרקציה שהרבה ישראלים הולכים אליה, בשם מיסטרי האוס. אנחנו פחות מתחברים. בערב מגיעים למונטריי ואפשר לטייל במזח ובטיילת. למחרת, יום שכולל את האקווריום וביקור בכביש 1 דרומית לעיר, עד גשר ביקסבי, כולל כמה שעות של טיול בשמורת פוינט לובוס. אולי גם תספיקו לשלב את כביש 17 המייל וכרמל. לינה במונטריי (או סמוך אליה, בכיוון היציאה ללוס אנג'לס). אם מעניין אתכם, אפשר גם לעשות שיט לצפיה בלוויתנים ממונטריי עצמה. בכל מקרה, למחרת הייתי נוסעת ללוס אנג'לס בלי להכנס שוב לכביש 1. דרום כביש 1 פחות אטרקטיבי לדעתי והוא די "פרברי לוס אנג'לס". אבל שוב, זה עניין של טעם. יש מי שלא יוותר על ביקור בטירת הרסט בדרום כביש 1, או על סנטה ברברה. צר לי שאין כאן תשובה אחת "נכונה". מה שכן, מה שלא תבחרו, אני בטוחה שתהנו!

 34. יואב

  היי ענת,

  חשבנו בסיום הטיול לבקר בפארקים של יוטה ולאחר מכן להגיע לסן פרנסיסקו, יש דרך מעניינת לפצל את הנסיעה בין zion לסן פרנסיסקו? אני רואה שמדובר בכ-12 שעות נסיעה, ולא נשמע לי אטרקטיבי לעשות את זה בנסיעה רצופה ללא פעילות מעניינת בין לבין.

  האם התכנון הבא סביר? או שהוא עמוס מדי?
  יום טיול ב zion, יציאה בסביבות 18:00 ותחילת נסיעה ועצירה ללינה לאחר כ5 שעות נסיעה.
  יציאה בסביבות 9:00 בבוקר, והגעה בסביבות 13:00 לטיול של כ 4-5 שעות בתוך סאקויה פארק, לאחר מכן להמשיך לסן פרנסיסקו והגעה מאוחר בלילה.
  אם זה לא מתכנס למסגרת הזמנים הזו, האם יש נקודה מעניינת אחרת בדרך שתאפשר להקדיש רק עוד יום אחד למעבר בין זיון לסן פרנסיסקו?

  תודה

 35. עמית כהן

  ענת שלום,
  ראשית האתר פשוט מדהים. כל כך עוזר לתכנן ולהבין את האפשרויות.
  אנחנו זוג (ללא ילדים) אשר נוסעים מאמצע ספטמבר עד אמתע אוקטובר הקרוב.בינתיים רק טיסות הוזמנו.
  במערב נהיה במשך 15 יום. מאוד חשוב לנו לשלב טבע ולא רק ערים.
  הטיסות הם בהלוך לסן פרנסיסקו בחזור מלאס וגאס. חשבני על החלוקה הבאה:
  סן פרנסיסקן 3 ימים (רביעי עד שישי)
  כביש 1 ומונטריי 3 ימים (שבת עד שני)
  לוס אנגלס 2 ימים (שלישי עד רביעי)
  מלוס אנגלס ללאס וגאס דרך הפארקים (גרנד קניון, פיג..) 4 ימים (חמישי עד ראשון)
  לאס וגאס 2 ימים (שני עד שלישי, ברביעי טסים חזור מלאס וגאס)

  מה דעתך? ריאלי או שהיית משנה? וויתרנו על יוסמיטי מכיוון שאנחנו חייבים להגיע עד תאריך מסוים ללוס אנגלס.
  ההתלבטות שלנו היא בעיקר לגבי הפארקים בין לוס אנגלס ללאס וגאס-איך ניתן לבצע את המסלול כך שיכיל את הטבע המדהים אך יתאים ל4 ימים-חמישי עד שני. המלצןת נוספות לשיפור?
  שוב תודה רבה על האתר המדהים

  1. ענת

   הי עמית, אני רואה ששאלתם גם כאן, אז מעבירה את התשובה לכאן (זה עדיף על פני המיקום השני מבחינת אנשים אחרים שיוכלו לראות אותה).

   שימו לב שהפארקים שאתם מדברים עליהם לא נמצאים בדרך בין לוס אנג'לס לוגאס. הם סיבוב נפרד שבדרך כלל מתחיל ומסתיים בוגאס. אפשר גם להתחיל בגרנד קניון ישירות מלוס אנג'לס או לחזור ללוס אנג'לס דרך וגאס, אבל זה לא חוסך זמן נסיעה.
   לסיבוב הפארקים "של וגאס" צריך חמישה ימים. זוג יכול לעשות את זה בארבעה ימים, בעיקר אם מוותרים על שיט בלייק פאואל. שתי נקודות אחרות לי –
   1. אתם עוברים פעמיים בלוס אנג'לס ומקדישים לה יותר מדי זמן, בפרט בתור מי שמעדיפים טבע.
   2. כביש 1 חסום בקטע שדרומית למונטריי. יהיה סגור גם כשתהיו שם. אולי אולי יפתח לקיץ 2018 (אפילו זה לא בטוח). בכל מקרה.
   כיוון שטבע חשוב לכם, דווקא הייתי שוקלת כן לשלב את יוסמיטי. אמנם המפלים יהיו יבשים, אבל עדיין העמק של יוסמיטי מהמם לא פחות ואולי יותר מהעמק של זאיון למשל… אולי תנסו משהו כזה –
   3 ימים סן פרנסיסקו
   2 ימים מונטריי וטעימה מצפון כביש 1
   3 ימים יוסמיטי ונסיעה דרך הצד המזרחי של ההרים לוגאס
   5 ימים סיבוב "הפארקים של וגאס" – זאיון, ברייס, פייג' והגרנד קניון
   2 חזרה ללוס אנג'לס לטיסה ויום אחד שם

   זה אומר רק ערב אחד בוגאס ורק יום אחד בלוס אנג'לס. אם אתם מעדיפים טבע, אז לדעתי זה מסלול נחמד יותר ולא לחוץ בקטעים של הטבע.

   1. עמית כהן

    היי ענת,
    תודה רבה על התגובה המפורטת! זה מאוד עוזר לנו.
    הטיסה חזור שלנו היא מלאס וגאס ולא מלוס אנג'לס, זה מה שגורם לטיול לא להיות מעגלי: אנחנו מתחילים בסן פרנסיסקו ומסיימים בלאס וגאס.
    לכן, חשבנו לעשות קודם את סן פרנסיסקו, לאחר מכן את לוס אנג'לס ולאחר מכן את לאס וגאס ומשם לטוס בחזרה לישראל.
    כיצד לדעתך אפשר לבצע את חלוקת הימים בהתאם לנתונים הללו?
    תודה רבה!

   2. ענת

    עמית, אם ככה יש לכם אופציה לוותר בכלל על לוס אנג'לס ולטעמי במקרה שלכם זו האופציה המועדפת. לוס אנג'לס נחשבת העיר הפחות מעניינת במסלול של דרום-מערב. היא שם בעיקר כי רוב האנשים טסים אליה או ממנה. אלא אם כן מאד חשוב לכם לבקר בדיסני או יוניברסל, הייתי מוותרת עליה הפעם בהתחשב בכך שיש לכם רק 15 יום. זה יאפשר לכם לעשות את המסלול שהצעתי בצורה נינוחה יותר, להוסיף יום לסן פרנסיסקו (עיר הרבה יותר מעניינת) ולקנח ביומיים בוגאס.

 36. לימור

  שלום, מתכננים טיול דרום מערב ארה"ב עם 3 ילדים (17,12,8) כ21 יום ברוטו, מתוכם יום כיפור שבו אנחנו צמים ומתכננים להיות במלון בעיקר.
  אשמח להערות/הארות והתייחסות לשאלות שצרפתי. האם הגיוני חלוקת הזמנים? המטרה להספיק אבל גם לא להיות נורא לחוצים. רצינו להכניס גם את יוסמיטי אבל לא נראה אפשרי, אם יש למישהו רעיון איך (בלי לוותר על כביש 1) נשמח לשמוע… כרטיסי הטיסה כבר הוזמנו. תודה מראש.
  19.9 ג' – נחיתה בלאס וגאס. לינה בלאס וגאס
  20.9 ד' – לאס וגאס (התאוששות והצטיידות). לינה בלאס וגאס
  21.9 ה'- נסיעה מלאס וגאס לקינגמן. בדרך – סכר הובר. לינה בקינגמן.
  22.9 ו'- נסיעה מקינגמן ל TUSAYAN. בדרך- עצירה בseligman (לראות את המכוניות של הסרט CARS). בתקווה להגיע בזמן לצפות בשקיעה מעל הגרנד קניון. לינה ב TUSAYAN.
  23.9 שבת- גרנד קניון. לינה ב TUSAYAN.
  24.9 א' – נסיעה מגרנד קניון לפייג'. בדרך- HORSESHOE BEND. ואגם פאוול. לינה בפייג' *האם נספיק סיור בשמורת האינדיאנים? מאוד רוצים איזה שהיא פעילות שקשורה לשמורה/ לתרבות הזו… הצעות?
  25.9 ב' – נסיעה מפייג' לקניון ברייס. בדרך- קניון אנטילופ, סכר גלן . לינה בברייס.
  26.9 ג'- קניון ברייס. לינה בברייס.
  27.9 ד' – נסיעה מקניון ברייס לקניון ציון. טיול בקניון ציון. לינה בספרינגדייל.
  28.9 ה'- נסיעה מספרינגדייל ללאס וגאס. לינה בלאס וגאס.
  29.9 ו' – לאס וגאס (ערב כיפור) * האם מכירים בית חבד במרחק הליכה מה"סטריפ" שאפשר להצטרף בו לתפילות ולארוחה מפסקת? איך יוצרים איתם קשר? אתר האינטרנט שלהם לא היה לי לעזר…
  30.9 שבת- יום כיפור
  1.10 א' – לאס וגאס
  * מה מומלץ בוגאס מלבד סיבוב במלונות ועל הסטריפ? כרגע מתוכננים בערך 3 ימים שם. יותר מדי? פחות מדי?
  2.10 ב'- נסיעה מלאס וגאס ללוס אנגלס. לינה בלוס אנגלס, באזור אנהיים.
  3.10 ג'- לוס אנגלס- דיסנילנד. לינה בלוס אנגלס. מלון באנהיים
  4.10 ד'- לוס אנגלס- אולפני וורנר, שדירת הכוכבים, בוורלי הילס *המלצות למקומות נוספים/חלופיים?
  5.10 ה'- לוס אנגלס- יוניברסל
  6.10 ו'- נסיעה מלוס אנגלס ל Cambria. בדרך ביקור ב San Luis Obisapo. לינה בCambria.
  7.10 שבת- נסיעה מ Cambria ל סן פרנסיסקו. בדרך- ביקור ב Monteray. לינה בסן פרנסיסקו.
  8.10 א'- סן פרנסיסקו
  9.10 ב'- סן פרנסיסקו
  10.10 ג'- סן פרנסיסקו *המלצות בסן פרנסיסקו?
  11.10 ד'- טיסה בבוקר לארץ

  1. ענת

   הי לימור. אכן, המסלול כולל יוסמיטי וכולל כל מה שאתם רוצים צריך חודש ולא שלושה שבועות. גם ככה לדעתי יצא לכם עמוס מדי, בפרט שאתם משפחה עם שלושה ילדים מה שמכתיב קצב איטי יותר.
   הנה התייחסות על בסיס יומי –

   19.9 ג' – נחיתה בלאס וגאס. לינה בלאס וגאס
   20.9 ד' – לאס וגאס (התאוששות והצטיידות). לינה בלאס וגאס
   21.9 ה'- נסיעה מלאס וגאס לקינגמן. בדרך – סכר הובר. לינה בקינגמן.
   כאן מדובר דווקא בנסיעה קצרה, אז לדעתי חבל על העצירה ללינה בקינגמן. הייתי שוקלת דווקא כאן פשוט לצאת מוגאס בבוקר (במילא עושים צ'ק אאוט במלון עד 11 בבוקר), לנסוע לביקור בסכר הובר ומשם לסליגמן ולסיים את היום בשקיעה בגרנד קניון. אפשר לנסות למצוא מקום לינה ב-Grand Canyon Village כדי להיות ממש קרובים לקניון. קחו בחשבון שגם בסליגמן וגם בגרנד קניון, אין ממש הרבה מה "לעשות". בעיקר מסתכלים קצת על דברים ואז ממשיכים הלאה.
   22.9 ו'- נסיעה מקינגמן ל TUSAYAN. בדרך- עצירה בseligman (לראות את המכוניות של הסרט CARS). בתקווה להגיע בזמן לצפות בשקיעה מעל הגרנד קניון. לינה ב TUSAYAN.
   23.9 שבת- גרנד קניון. לינה ב TUSAYAN.
   אלא אם כן יש לכם מגבלה בשבת, אין שום טעם לעשות יום וחצי בגרנד קניון. עושים כמה תצפיות וממשיכים הלאה. אין יותר מדי מה לעשות שם, אלא אם כן מתכננים טיול פרדות אל תוך הקניון (פחות מומלץ בקיץ).
   24.9 א' – נסיעה מגרנד קניון לפייג'. בדרך- HORSESHOE BEND. ואגם פאוול. לינה בפייג' *האם נספיק סיור בשמורת האינדיאנים? מאוד רוצים איזה שהיא פעילות שקשורה לשמורה/ לתרבות הזו… הצעות?
   לייק פאואל הוא לא פחות "בדרך" ויותר עיקר הביקור בפייג', בטח למשפחות. תשכרו סירה לחצי יום לפחות וצאו לנהוג באגם. זה לא זול אבל מאד כיפי. דווקא מבחינת שמורת האינדיאנים, פייג' פחות מעניינת. זו עיר של שבט הנבאחו כך שמסביבכם תראו בעיקר את בני השבט, אבל הם לבושים ומתנהגים כמו כל אמריקאי ומלבד תווי הפנים הקצת שונים אין שם מה לראות. מורשת אינדיאנית יותר מתאים לראות במקומות אחרים. מזמינה אתכם לקרוא כאן על פייג' ומה לעשות בה וכאן את סיכום הביקור שלנו בפייג'. העוגנים שלכם כאן חייבים להיות שיט בלייק פאואל + סיור בקניון אנטילופ.
   25.9 ב' – נסיעה מפייג' לקניון ברייס. בדרך- קניון אנטילופ, סכר גלן . לינה בברייס.
   26.9 ג'- קניון ברייס. לינה בברייס.
   לא צריך יום שלם לקניון ברייס. מספיק ביקור של חצי יום. מגיעים לתצפית ויורדים להליכה באחד השבילים בתוך הקניון ואז נוסעים הלאה. חבל ללון שני לילות ליד הקניון (גם יקר שם).
   27.9 ד' – נסיעה מקניון ברייס לקניון ציון. טיול בקניון ציון. לינה בספרינגדייל.
   מציעה לכם לנסות להגיע ללינה בספרינגדייל ערב קודם. כדאי להתחיל את הביקור בזאיון מוקדם בבוקר כי בסביבות תשע בבוקר מגרשי החניה כבר מתמלאים ואז צריך לחנות בעיר ולקחת עוד שאטל (בנוסף לשאטל שבתוך הפארק).
   28.9 ה'- נסיעה מספרינגדייל ללאס וגאס. לינה בלאס וגאס.
   29.9 ו' – לאס וגאס (ערב כיפור) * האם מכירים בית חבד במרחק הליכה מה"סטריפ" שאפשר להצטרף בו לתפילות ולארוחה מפסקת? איך יוצרים איתם קשר? אתר האינטרנט שלהם לא היה לי לעזר…
   30.9 שבת- יום כיפור
   1.10 א' – לאס וגאס
   * מה מומלץ בוגאס מלבד סיבוב במלונות ועל הסטריפ? כרגע מתוכננים בערך 3 ימים שם. יותר מדי? פחות מדי?
   לאס וגאס זו עיר בעייתית מבחינת המלצה. או ששונאים אותה או שאוהבים אותה ואנחנו לא מאלו שאוהבים אותה 😉 קחו בחשבון שזו עיר שמיועדת למבוגרים והדגשים בה הם על הימורים ועל זנות (חוקית במדינת נבאדה). זה כמובן גם אומר הרבה אלכוהול וקזינואים אפופי עשן. האמריקאים שאני מדברת איתם תמיד מתפלאים לשמוע שבישראל זה נחשב יעד למשפחות. לעניות דעתי האישית בלבד, מספיקים היומיים בנחיתה שלכם. לא צריך עוד. כמובן, יתכן שתתאהבו בוגאס ותרצו להשאר בה יותר… קורה לרבים וטובים. אין המלצות מיוחדות מעבר למלונות, שופינג, הופעות והימורים. אם אתם "תקועים בוגאס" אז יש לי כאן המלצות לטיולי כוכב מסביב לוגאס אבל לדעתי אם יש ברירה ומגיעים לטיולים האלו, עדיף פשוט לא להשאר בוגאס.
   2.10 ב'- נסיעה מלאס וגאס ללוס אנגלס. לינה בלוס אנגלס, באזור אנהיים.
   3.10 ג'- לוס אנגלס- דיסנילנד. לינה בלוס אנגלס. מלון באנהיים
   4.10 ד'- לוס אנגלס- אולפני וורנר, שדירת הכוכבים, בוורלי הילס *המלצות למקומות נוספים/חלופיים?
   יש כאן כמה הצעות לדברים שאפשר לעשות בלוס אנג'לס. חלק ניסינו וחלק לא. תראו מה מתאים לכם 🙂 לחלופין, אפשר גם לקצר בלוס אנג'לס, כמובן.
   5.10 ה'- לוס אנגלס- יוניברסל
   6.10 ו'- נסיעה מלוס אנגלס ל Cambria. בדרך ביקור ב San Luis Obisapo. לינה בCambria.
   הממ תראו מה באמת מעניין אתכם בכביש אחד. לעניות דעתי, הקטע הדרומי שלו לא מלהיב. בכל מקרה, מה שהכנסתם כאן זה מעט מאד ותגיעו סתם ללינה מוקדמת בקמבריה. כמובן, לזכור שכביש 1 צפונית לקמבריה חסום, כך שלא תוכלו למחרת להמשיך בכביש 1 עד מונטריי.
   7.10 שבת- נסיעה מ Cambria ל סן פרנסיסקו. בדרך- ביקור ב Monteray. לינה בסן פרנסיסקו.
   דווקא במונטריי שווה להתעכב. משתי סיבות. קודם כל, יש הרבה מה לעשות ולראות במונטריי וזו עיירה נהדרת למשפחות. שנית, כביש 1 חסום ולכן כדי לחוות קצת מנופי ביג סר תצטרכו לעשות טיול ממונטריי דרומה עד גשר ביקסבי ואז לחזור למונטריי. כל זה דורש לפחות יום אחד מלא. אי אפשר לנסוע מקמברייה לסן פרנסיסקו באותו היום, זה פשוט לא מספיק זמן במונטריי.
   8.10 א'- סן פרנסיסקו
   9.10 ב'- סן פרנסיסקו
   10.10 ג'- סן פרנסיסקו *המלצות בסן פרנסיסקו?
   כתבתי כאן על סן פרנסיסקו. יש המון מה לעשות ולראות אבל כמובן שכל משפחה והבחירות שלה.
   11.10 ד'- טיסה בבוקר לארץ

   אם לסכם, יש לכם כאן כמה ימים שהם "מרוחים" ולא מנוצלים. בעיקר באיזור הגרנד קניון וברייס וקצת גם בוגאס ולוס אנג'לס. אפשר "להדק" שם כדי להרחיב במונטריי ואולי אפילו להוסיף יום בסן פרנסיסקו. כדי להוסיף את יוסמיטי תצטרכו לוותר על הסיבוב באיזור וגאס. ממליצה להציץ כאן בעמוד במסלול דרום-מערב ארה"ב, שם פירטתי את כל המסלול המעגלי וכמה ימים כדאי בכל מקום.

 37. רוני

  היי ענת, מה שלומך?
  במקרה הגעתי לאתר שלך ובאמת שאפו!!
  אנחנו טסים לארה"ב בין התאריכים 20/09-06/10 טיסה לניו יורק, חזרה מLA
  חשבנו להיות 4-5 ימים בניו יורק לקחת טיסה לסאן פרנסיסקו משם לנסוע בכביש 1 עד LA.
  ב3/10 אנחנו חייבים להגיע ללאס וגאס.
  אז הבנתי שכביש 1 נסגר בחלקו, תוכלי אולי לעשות לי בזה קצת סדר ולהמליץ לי על מסלול בכביש 1 והמקומות שהכי כדאי להגיע אליהם ואיפה לישון בדרך. ואולי כדאי לשנות מסלול בגלל שכביש 1 נסגר (עוד לא קנינו טיסות פנימיות).
  תודה רבה!!!
  רוני

  1. ענת

   הי רוני, יש לכם בעצם שבועיים לטיול עצמו, שזה לא הרבה זמן. שבוע וקצת במערב זה די לחוץ בכל מקרה לסן פרנסיסקו + כביש 1 + לוס אנג'לס + נסיעה לוגאס. הסיפור הזה עדיף שבוע וחצי בפני עצמו: סן פרנסיסקו 4 ימים, מונטריי וכביש 1 – 2-3 ימים, לוס אנג'לס 3 ימים ונסיעה לוגאס עוד יום אחד. לדעתי, מה שכדאי לכם לעשות – בהתחשב במה שכבר תכננתם – הוא כך –
   3 ימים סן פרנסיסקו
   2 ימים מונטריי וטעימה מכביש 1 (ביקור בשמורת פוינט לובוס וכביש 17 המייל)
   1 יום נסיעה ללוס אנג'לס בכביש המהיר וערב בלוס אנג'לס
   2 ימים בלוס אנג'לס

   לחלופין, אם אתם לא מתכננים על דיסני או יוניברסל, אפשר לוותר על לוס אנג'לס לגמרי, להרחיב בסן פרנסיסקו ובצפון כביש 1 ואולי לשלב גיחה ליוסמיטי או לפארק סקויה אנד קינגס. מקווה שזה עוזר.

 38. ענבל

  היי ענת
  פונה לעזרתך שוב אחרי שעזרת לנו בפעם הקודמת 🙂
  יש לי כמה התייעצויות
  לגבי נסיעה מאל פורטל (יוסמטי פארק) לכיוון לאס ווגס
  א. בדרך ללאס ווגס מאל פורטל באיזה מקום היית ממליצה לישון ללילה (היות והנסיעה הישירה ללאס ווגס מאוד ארוכה ) ?
  ב. יש לנו כשישה ימים בוואגס וחשבנו לפצל אותם לנסוע או לברייס או לזאיון, איך היית ממליצה לחלק את הימים ?
  ג. האם יש אופציה להגיע מאל פורטל לפארקים (זיון וברייס ) ישירות ואז להשאיר את וואגס לסוף ?

  1. ענת

   הי ענבל,
   א. מה שאתם יכולים לעשות, זה לסיים ביום האחרון ביוסמיטי בטיול באיזור טיוגה פאס ולצאת ללינה בעיירה Mammoth Lakes, כשעה נסיעה מהציאה המזרחית של הפארק. זה יקצר לכם את הנסיעה בערך בשעתיים וחצי, בהשוואה לאל פורטל. כך תוכלו לצאת למחרת מממות' לייקס (שהיא עיירת סקי נחמדה לטייל בה גם בערב) ולהגיע לוגאס בסביבות 4-5 אחה"צ.
   ב. אפשר לקחת יומיים ולנסוע לברייס וזאיון, בהחלט. פשוט לצאת מוגאס בבוקר, לנסוע לטייל בפארק לאומי ברייס ואחרי הצהריים להגיע ללינה בספרינגדייל Springdale ליד פארק זאיון. בבוקר לצאת לזאיון, לטייל בפארק כל היום ואחה"צ אפשר כבר לחזור לוגאס. אם אתם רוצים משהו ארוך יותר, אפשר לשלב גם ביקור בעיירה פייג', כולל שיט באגם וביקור בקניון אנטילופ. זה כבר סיבוב של 3-4 ימים, אז תלוי כמה תרצו להיות בוגאס.
   ג. מאל פורטל עד זאיון זו כבר נסיעה די ארוכה. סדר גודל של 12-13 שעות נהיגה. אפשרי, אבל במילא אתם עוברים בוגאס אז אפשר גם לעצור ללון שם או באחת העיירות הלאה אחרי וגאס.

 39. עודד נוי

  לענת
  תודה על ההכוונה והסבלנות
  בשבת אנו טסים
  החזרה לארץ תלויה בתוצאות בקזינו בלס-וואגס……

  1. ענת

   שיהיה בהצלחה בקזינו ותהנו המון!

 40. עודד נוי

  שלום לענת
  מה לגבי הצעתי לשנות את סדר התגובות באתרכם ? פשוט צריך לדפדף בחן כל התגובות הישנות….
  הצעתי שהגולשים הראו תחילה את התגובות האחרונות!!!!
  1.העצירה בעירה רק לצורכי שינה .מלון טוב (ציון8.6 בבוקנינג ) מרוחק כחצי שעה מברייס .אשמח לקבל המלצות אחרות מלבד
  HATCH

  1. ענת

   עודד, תודה על ההצעות. זה בלוג פרטי שמיועד לי, לבני משפחתי ולחברים. על הדרך אני שמחה לעזור לגולשים שמגיעים אליו, אבל זה לא איזה שירות שמחוייב למשהו. מי שקשה לו ולא מוצא חן בעיני, ממש לא חייב להשאר ולגלוש כאן.

   אין לי הצעה או המלצה אחרת לנושא איזור ברייס. כנראה הבנתי לא נכון את התגובה שלך בעניין וחשבתי שאתה מתכוון לעצירה לראות משהו ולא ללינה. זה מקום לינה סביר כמו כל מקום אחר. טיול נעים!

   1. מטייל מתמיד

    לענת שלומות,
    האתר שלך מצוין… רק לא מצאתי היכן להתחיל שרשור הודעות חדש אז בחרתי להגיב להודעתך כי את עושה את כל הענין מהלב… אנחנו טסים לדר׳ מע׳ ארה״ב בסוף מרס 2018 (כן כן, מתכננים את הענין הרבה זמן מראש) ל16 יום בלבד (חופשת פסח). נוחתים בהגעה בסן חוזה (ע״י סן פרנסיסקו), ממריאים מלוס אנג׳לס בעזיבה, זוג הורים ושלשה בנים (17 16 13) בפעם הראשונה לאזור זה של העולם (טיילים מומחים למרות זאת:). היש לך המלצות בעבורנו?

   2. ענת

    הי מטייל מתמיד, אכן אפשר להגיב בכל דף ובכל פוסט. אני מקבלת הודעה לגבי כל תגובה ועונה איפה שצריך 🙂 אם טרם קניתם כרטיסים, הייתי מציעה לנסות להרחיב לשלושה שבועות. פשוט, עד שמגיעים למערב, הטיסות ארוכות כל כך ויש קצת ג'ט לג ולוקח כמה ימים עד שנכנסים לקצב טיול טוב. אם בכל זאת ההגבלה היא 16 יום, ובהתחשב ביעדי ההמראה והנחיתה, הייתי ממליצה על הקטע של סן פרנסיסקו עד לוס אנג'לס, בשילוב כביש 1 (שעד אז נקווה שיפתח לתנועה לכל אורכו). משהו כזה –
    4 ימים סן פרנסיסקו (תגיעו אליה מסן חוזה)
    2 ימים איזור מונטריי
    2 ימים כביש 1
    3 ימים סן דייגו
    3 ימים לוס אנג'לס

    זה קצב מרווח ונחמד שיאפשר לכם לבקר בפארקי שעשועים ואטרקציות לאורך המסלול והאתרים האלו כולם מתאימים למרץ.

   3. שילי

    שלום ענת,

    ראשית כל הכבוד ותודה על האתר, הבלוגים וכל המידע החכם שאת משתפת בו.
    אנחנו משפחה שמתכננת לטייל בגדול במשולש של סן פרנסיסקו- ווגאס- לוס אנגלס בפסח 2018 או סוף יוני 2018. הילדים יהיו בגילאי 7-13.
    מכיון שאנחנו רק בתחילת החשיבה אשמח לכמה הבהרות כלליות :
    1. האם המסלול בטוח לילדים . הצליחו להפחיד אותי מחטיפות ודובים תוקפים . האם כך? וכמה זה אומר שצריך להיות צמודים אליהם ?
    2. האם יש שוני משמעותי בטיול בין 2 האופציות של התאריכים ? יותר מתאים פסח אבל השאלה כמה זה יפגום במסלול..
    תודה,
    שי- לי

   4. ענת

    הי שילי,
    1. המסלול הזה מאד בטוח. משפחות ישראליות (ומכל העולם) מטיילות בו כל הזמן בכיף. אנחנו טיילנו במקומות האלו כמה פעמים עם הילדים (שהיו בני 5 ו-7 בטיול הראשון) והרגשנו בטוחים מאד. מדובים בטח אין מה לדאוג. אני בספק רב אם תצליחו לראות אפילו בדל זנב של דב ואם כן, תשמחו על כך מאד כי צריך הרבה מזל בשביל זה. דובים באופן כללי זה לא מסוכן. היינו באיזורים שבהם יש הרבה דובים באמת, כולל דובי גריזלי (אין במסלול שלכם בכלל) וראינו יותר מחמישים דובים. הם ממש לא תוקפים סתם בני אדם ואלא אם כן תנסו לגשת ללטף את הדב, לא יקרה לכם כלום 😉 מוזמנת לקרוא עוד על דובים בארה"ב אבל שוב, במסלול שלכם זה כמעט ולא רלבנטי בכלל.

    מבחינת בטחון אישי וחטיפות, לדעתי תחושת הביטחון האישי שלנו בארה"ב טובה יותר מאשר בארץ. לא נהוג לתת לילדים בגיל 7 להסתובב לבד, אז מהבחינה הזאת, כדאי שהצעיר יהיה איתכם כל הזמן. בסה"כ האמריקאים מאד ידידותיים ועוזרים בכל מקום. לילדים שלא מדברים אנגלית, כדאי להכין צמיד או שרשרת עם פתק ועליו מספרי הטלפון שלכם, למקרה שתפרדו וילכו לאיבוד, אבל מעבר לזה לא הייתי דואגת, בטח לא יותר מאשר בארץ.

    2. בפסח ביוסמיטי יהיה מאד קר. יכול אפילו לרדת עדיין שלג. זה בערך ההבדל בין פסח ליוני. מעבר לזה, שני המועדים מתאימים לטיול, בכיף.

 41. עודד נוי

  לענת שלום
  הכן אנו זוג ממוקד בשנות ה50 אבל טירונות בצנחנים עברתי ממזמן
  אז הגענו להחלטה ואבקש מספר המלצות:
  1.קיצרנו לצי יום בואגס.בבוקר ה12-6 ניסע לסכר הובר.האם ניתן להגיע לשם ברכב וללקחת טיול מודרך בכניסה לסכר?
  2.מהסכר אנו ממשכים ללינה באזור קניון ברייס.(כחצי שעה משם)HATCH.האם ממלצה ביקור בדרך
  3. 13-6קניון ברייס בבןקר עד הצהריים ונסיעה ללינה בספרינגדייל
  14-6 קניון ציון -הבנתי שהטיול רק בשטל ?,אשמח לקבל המלצות כולל טיולים רגליים .לאחר נסיעה לוואגס לפינוק לפני אחרון
  15 – נסיעה לקניות בBARSTOW OUTLET כולל שינה בעירה
  16 נסיעה בבוקר לשדה התעופה
  תודה
  עודד

  1. ענת

   הי עודד, נשמע לי הרבה יותר מוצלח. שמחה שעדכנתם את המסלול.
   1. יש סיורים מודרכים בהובר. אני לא יודעת מה כרגע הסידור המעודכן שם, שווה לברר באתר שלהם אם צריך להזמין מקומות מראש או לא.
   2. הייתי צריכה ללכת לחפש את האץ' הזאתי במפה 😉 אם יתחשק לכם לעצור לתדלק או לשתות קפה או משהו, היא נראית לי אפשרות כמו כל עיירה אחרת. לא מציעה לתכנן שם עצירה באופן מיוחד. מה תעשו שם?
   3. הטיול בזאיון אכן בשאטל. מוזמן לקרוא עוד על הפארק ועל מסלולים בדף הזה. כמובן, תמיד כדאי להציץ גם באתר הפארק ועוד יותר כדאי להתיעץ עם הריינג'רים כדי לקבל מידע מעודכן מהשטח.

 42. רונן

  שלום ענת,
  אנחנו משפחה בת שלושה ילדים (17, 12, 8) ומתכננים לצאת לטיול ראשון בארה"ב בחגי תשרי (שלושה שבועות מראש השנה עד סוף סוכות). הטיול שאת מתארת נראה מקסים בעיניי ומשלב גם טבע וגם אטרקציות עירוניות, מה שיספק את כל בני המשפחה.
  מספר שאלות:
  1. היות ואנו מוגבלים לשלושה שבועות, אבל לא רוצים לפספס את סיבוב הפארקים, איך היית מציעה לבנות את המסלול?
  2. האם שכירת קראוון עם היציאה מלוס אנג'לס ועד ההגעה ללאס ווגאס (לסיבוב הפארקים) יכולה לקצר זמנים בשל האפשרות ללינה בתוך הפארקים?

  1. ענת

   הי רונן, בשלושה שבועות תצטרכו להחליט על מה מוותרים כדי לבקר בפארקים של יוטה ואריזונה. זה יכול לשנות לכם את הטיסות. למשל, תתחילו בסן פרנסיסקו, תרדו ללוס אנג'לס ומשם לוגאס וסיבוב הפארקים ותטוסו בחזרה מוגאס. לחלופין, אם דווקא יוסמיטי חשוב לכם תוכלו למשל לטוס לסן פרנסיסקו, משם ליוסמיטי ולוגאס והפארקים של וגאס ולסיים בלוס אנג'לס. להכניס את הכל בשלושה שבועות אי אפשר 🙂 אפשר לוותר על כל צלע במשולש, בהתאם להעדפות שלכם, רק קחו בחשבון שאתם חייבים גם לוותר על מה שבאמצע ולהוריד קצת. למשל, אם מוותרים על הקטע בין סן פרנסיסקו ללוס אנג'לס אז מוותרים גם על מונטריי ואולי על אחד הימים בלוס אנג'לס. בתיאור המסלול כתוב כמה זמן כדאי להקדיש לכל מקום, ומכאן הרשות נתונה לכל אחד לבחור ולהרכיב וורסיה שונה של הטיול 🙂
   2. לא מומלץ בכלל קראוון לפחות משלושה שבועות. בשכירת קראוון מאבדים יום בלקיחה ויום בהחזרה ובנוסף, הנסיעה איטית יותר. זו אופציה מצוינת למי שיוצא לטיול ארוך ונינוח יותר. לא מתאים למסלול הזה שהוא צפוף בזמנים וגם כך אתם מחפשים איך לקצץ ממנו. לינה בתוך הפארקים אפשר גם בלי קראוון, היא פשוט יקרה קצת יותר. לרוב יש מקומות לינה במרחק של כחצי שעה עד שעה נסיעה מהפארק ואם בונים את זה נכון, לנים במקום כזה ערב לפני הביקור בפארק, מבלים כל היום בפארק ויוצאים בערב ללינה בנקודה הבאה. קראוון רק יאריך לכם זמנים במקרה הזה (נסיעה איטית בתוך הפארקים וגם הגבלה בתנועה בכבישים צרים בפארק).

 43. עודד נוי

  לענת
  תודה רבה על העזרה
  האמת שלא ראיתי את התשובות שלך והצעתי להציג ראשון את התשובות האחרונות .
  1. בנושא פארק ציון/ברייס.באם נראה לך מבחינת לוח הזמנים להגיע מואגס לטיול בברייס ואז לחזור ללנה בספרינגדייל (הזמנו מלון שם ב 13 )כך שבבוקר ה14 אנו מוקדם נהיה בפתח פארק ציון ומשם ללינה ליד הגרנד קניון?
  2. האמת לא תכננתי מפייג' כלום אז העביר את הלינה סמוך לגנד קניון כך שבבוקר נבקר בקניון וניסע לעשות שופינג ובבוקר נסע לשדה התעופה
  3. שאלה בנושא עצי הסקויה.אנו 3 ימים מלאים בסן-פרנסיסקו האם כדי להקדיש חצי יום לראות באזור(לא זוכר את שם הפארק ) את עצי הסקויה? או לראותם ביוסמטי פארק
  4. איך נוכל להגיע ל shoe horse ?
  תודה
  עודד

  1. ענת

   1+2. החלק הראשון אפשרי אם תהיו מאד ממוקדים ותצאו לא יאוחר משבע בבוקר מוגאס. כך תגיעו לברייס בסביבות אחת בצהריים. לביקור בברייס צריך להקדיש 4-5 שעות אם יורדים לשביל גני המלכה (מומלץ) או כשעתיים אם לא מתכוונים לרדת לתוך הקניון ורק מסתפקים בתצפיות. מברייס לזאיון זה בערך שעתיים וחשוב לנהוג אותם באור יום כי בקטע האחרון מדובר בכביש נופי מרהיב שחבל לעשות אותו בחושך (וגם פחות בטיחותי). לבקר בזאיון ולהגיע באותו היום לגרנד קניון כבר פחות טוב. מדובר בערך בשש שעות נסיעה כשלביקור בזאיון כדאי להקדיש יום שלם בנינוחות. גם אם תתחילו אותו בשמונה בבוקר, כדאי לתת לו עד ארבע-חמש אחה"צ כדי שתספיקו לעשות מסלול אחד רגלי + ביקור בתחנות השונות לאורך המסלול של השאטל ובמרכז המבקרים. אתם יכולים לצאת בסוף היום ללינה זולה יותר בעיירה Kanab אבל לא הייתי נוסעת יותר מזה.

   באופן כללי אתה מנסה לדחוס מסלול של חמישה ימים לשלושה וזה לא בריא כל כך. זה דורש משמעת של מסע כומתה והרבה נהיגה ביחס למה שעושים בשעות האחרות. אני לא זוכרת מה הרכב המשתתפים, אבל אלא אם כן מדובר בטייל יחיד או זוג ממוקד-מטרה מאד, לא הייתי עושה את זה. הייתי מסתפק בגיחה של יומיים לברייס וזאיון ואז חוזרת דרך וגאס בלי הגרנד קניון.

   3. לא חסר מה לעשות בסן פרנסיסקו. הסקויות בסן פרנסיסקו (חורשת מויר) הן סקויות החוף ולא הסקויות של הסיירה נבאדה שביוסמיטי. סוג אחר של עצים. אתה מוזמן לקרוא עוד על עצי הסקויה, ההבדלים ביניהם ואיפה אפשר לראות כל סוג. אם להקדיש את הזמן לראות את אלו או את אלו, לגמרי תלוי בכם. כל אחד וההעדפות שלו בטיול. 🙂

   4. אני מניחה שאתה מתכוון לעיקול הHorseshoe Bend ליד פייג'. סימנתי אותו במפה בדף של פייג'. אני רק לא חושבת שאתה במצב להוסיף אתרים ונקודות תצפית במסלול שלכם, אלא ההיפך.

 44. עודד נוי

  לענת שלום
  ב15-6-17 אנו מגעים לגרנד קניון בסביבות 10 בבוקר לאחר לינה FAGE .
  ב16-7 בשעה 17:00 אנו טסים חזרה לישראל מLA
  אני מתלבט באיזה חלק באיזה חלק מהקניון לטייל —צפוני או דרומי(הבנתי שהחלק הדרומי מפוצץ תיירים ) במידה שתמלצי על החלק הצפוני ,כנראה השנה את מיקום הלינה לאזור הצפוני( מגעים מקניון ברייס)
  בנוסף אשמח לקבל המלצות למסלול במיגבלת הזמן
  תודה
  עודד

  1. ענת

   יש יותר תיירים בחלק הדרומי מסיבה טובה 🙂 זה החלק המומלץ לטיול ושם נמצאים רוב מרכזי התיירים של הפארק הלאומי. אם תהיו ממוקדים, לא צריך יותר משעתיים לביקור בגרנד.
   בכל מקרה, כמו שכתבתי לך בתגובה הקודמת, כדאי לכם להתקרב כמה שיותר ללוס אנג'לס ביום הזה.

 45. עודד נוי

  לענת שלום
  אשמח לקבל את עזרתך במסלול אופטמלי ועצות לשינויים
  9-6 אנו עוזבים את יוסמטי מהצד המזרחי לכיוון לס-ואגס-האם כדאי לשלב עצירה בעמק המוות
  9-13-6 לס וואגס
  13-6 נסיעה פארק ציון -לנה בספרינגדייל
  14-6 נסיעה לבריס קניון ולינה בפייג
  15-6 נסיעה לגרינד קניון ולינה בכיווןLA
  16-6 –טיסה מ LA חזרה לישראל 17:00
  תודה
  עודד

  1. ענת

   הי עודד,
   לגבי עצירה בעמק המוות, בהחלט אפשרי. שימו לב שמן הסתם יהיה חם מאד שם. זה לא מקום שאפשר להסתובב בו יותר מדי זמן ברגל. אפשר כן להתרשם מהנוף, להכנס למרכז המבקרים ואולי לעצור בנקודת תצפית פה ושם. אנחנו עברנו בעמק המוות כשנסענו מיוסמיטי לכיוון וגאס.
   לגבי ה-13 ממליצה לכם לצאת מוקדם בבוקר ככל האפשר מוגאס. לחלופין, לצאת מוגאס ערב קודם ולהתקדם ללינה בעיירה Hurricane. כדאי מאד להיות בזאיון לפני תשע בבוקר ולפחות לפני עשר בבוקר, אחרת החניות בפארק מתמלאות וצריך לחנות בעיר עצמה ולקחת אוטובוס שאטל אל הפארק.
   הסיום של הטיול קצת צפוף. תראו אם יש לכם מספיק זמן לעשות משהו בפייג'. אם אתם לא מתכננים לעשות שם שום דבר, אין סיבה לעצור שם ללינה (זה מקום יקר יחסית). מפייג' ללוס אנג'לס דרך הגרנד קניון זה סדר גודל של 12 שעות נהיגה. אפשרי בהחלט אם כי אני אישית מעדיפה קצת יותר "ספיירים" לפני טיסה, כדי להספיק קצת שופינג ולהגיע רגוע יותר לשדה התעופה. אבל, כאמור, אפשרי, רק שימו לב לשעון.

 46. דובי

  ענת שלום
  אנו נוסעים למערב ארה"ב ומתוכננים לעשות את כביש1 מדרום לצפון.
  האם להוסיף עוד 3-4 שעות נסיעה ולהוריד איזו שמורה (לדוגמא, סקויה?. אנו כן עושים את יוסמיטי יום וחצי) , כדי לעשות כביש1 מצפון לדרום.
  תודה

  1. ענת

   הי דובי, אני לא חושבת שזה משנה אם נוהגים אותו מדרום לצפון או ההיפך. בכל מקרה, קח בחשבון שביקור בפארק סקויה אנד קינגס לוקח לפחות יום שלם. זו לא עצירה על הדרך. כמו כן, בכביש 1 יש חסימה דרומית לגשר Bixby כך שאי אפשר לנהוג את כולו בלי לעשות עקיפה של כמה שעות ב-101. אפשר לקרוא על זה עוד בפוסט הזה. כדאי לקרוא גם בתגובות, יש שם עוד מידע.

 47. דנה

  היי ענת,

  המון תודה על התגובה! בהתאם למסלול שלך חשבנו לשנות המסלול:
  21-21 וגאס
  24 נסיעה מוגאס ליוסמיטי
  25-26 יוסמיטי
  27 נסיעה ללייק טאהו, ביקור בדרום האגם (אמרלד ביי) ולינה צפונית יותר לאורך האגם
  28-29 טאהו
  30 פארק לאומי לאסן.
  31 פארק הרדוודס
  1.8 רדוודס
  1-3 נסיעה דרומה לאורך ה-101
  4-9 סן פרנסיסקו (כולל סוסליטו)

  נראה לך מתאים לילדה בת שנה? יש לך המלצות על איפה לעצור בדרך בנסיעות ארוכות?
  שוב תודה!

  דנה

  1. ענת

   הי דנה, נראה לי שכדאי לכם לשקול הוספה של יום אחד ברדוודס. היום של ה-31 יכלול עדיין נסיעה מאיזור ההרים אל החוף ולא בטוח שתספיקו לטייל בו יותר מדי. הייתי עוצרת לעוד לילה שם באיזור קרסנט סיטי, כדי שיהיה לכם זמן לטייל בנחת גם באיזור ג'דדיה סמית' וגם בחוף. הכל כמובן תלוי בסגנון הטיול שלכם, כמה מסלולים אתם רוצים לעשות ובאיזה קצב. אני יכולה כן להגיד לך שאין רוויה מעניין הרדוודס כיוון שהיערות של הרדוודס שונים מאיזור לאיזור. יש שם איזורים של יער מאד רטוב וטרופי עם שרכים ענקיים (שם צילמו חלקים מפארק היורה ומלחמת הכוכבים) ויש כאלו יבשים ובעלי אופי שונה.
   לגבי התינוקת, אני חושבת שזה עניין של הדינמיקה המשפחתית שלכם. בגיל שנה תינוקות לא מבינים הרבה ממה שסביבם ולדעתי בגילאים האלו הטיול הוא נטו בשביל ההורים. אצלנו הם היו במנשא בגיל הזה ופשוט היו איתנו בכל מקום. לגבי העצירות, תראו כבר בכל יום. עצירה זה בדרך כלל ברמת דיינר או תחנת דלק, בנסיעות כאלו. באיזור של הרדוודס יש כל מיני אטרקציות קטנות מסחריות לצד הדרך, תוכלו להחליט תוך כדי נסיעה על ה-101 מה בא לכם.

 48. גדי

  ענת,
  המון תודה על המידע. אכן נעשה כך.

 49. שי מוסקוביץ

  היי ענת!
  תודה רבה על התשובות.
  טוב לשמוע שהסתיו הוא עונה מתאימה ליוסמיטי.
  שתי שאלות אחרונות (לעת עתה..)
  מדוע את ממליצה על טיסה לסן פרנסיסקו ולא ללוס אנג'לס?
  והאם סכום של 20-25 אלף שקל לטיול כזה, הכולל שלושה שבועות של קמפינג בעיקר ועוד שבוע בניו יורק, הוא סכום הגיוני?
  תודה רבה, את עוזרת לנו מאוד!

  1. ענת

   שי, ציינת שאתם רוצים לבקר גם באיזורים צפונית לסן פרנסיסקו ואני חושבת שאולי באמת עדיף יהיה לכם להתמקד שם ולא בדרום החם יותר. טיסות לסן פרנסיסקו יאפשרו לכם יותר גמישות בעניין הזה. אם תרצו, תסעו משם דרומה ואם תרצו, תסעו צפונה. אבל לא קריטי, אפשר גם לנחות בלוס אנג'לס.
   לגבי הסכום, אתה מתכוון לאדם או לזוג? בגדול, מדובר בסדר גודל של $1500 לאדם לטיסות + $30 לזוג בקמפגראונד + $50 דולר ליום לרכב ודלק (בהנחה שתקחו רכב קטן יחסית). אני לא יודעת לגבי עלויות של ציוד טיולים ואיך חשבתם להתארגן עם זה מבחינת מזוודות ומשקלים. אפשר גם לקנות שם כמובן אבל אז זו הוצאה נוספת. אם תרצו לישון במוטל, מדובר בסדר גודל של $70-$100 ללילה במערב. בניו יורק הלינה יקרה. מנהטן זה באיזור ה-$200+ ללילה לזוג. מציעה לך לפתוח booking.com ולהריץ חיפושים כדי להתרשם. הוצאות אחרות, זה כבר שיקול שלכם. כרטיס כניסה לפארקים הלאומיים זה תשלום חד פעמי של $80 (לרכב). אוכל בסופרמרקט במחירים דומים לישראל. מזון מהיר זול מאד. מסעדות – כל אחד ומה שהוא מעדיף. יש מבחר דיינרים עם ארוחות ב-$20 לאדם. מקווה שעוזר 🙂

 50. דנה

  היי ענת,
  עשיתי שינוי (מהפארקים הלאומיים של אריזונה ויוטה לקליפורניה, בעקבות ההצעות שלך..)

  מה את חושבת על התוכנית הבאה:
  21-23.7- ווגאס
  24-27.7- יוסמיטי (פלוס סקויה?)
  28-30.7- לייק טאהו
  31.7-2.8- REDWOOD
  3.8- סקרמנטו
  4-6.8- נאפה
  6-9.8- סן פרנסיסקו (היינו בעיר כבר לפני שנתיים)

  מה דעתך? קצת לחוץ? האם שווה לוותר על ה-REDWOOD?

  המון תודה!
  דנה

  1. ענת

   המסלול שלכם בעצם יעבור בהתחלה בתואי של כביש 395, מזרחית לסיירה נבאדה. אני מציינת את זה כי זה אומר שפארק סקויה שתהית לגביו לא נמצא בדרך שלכם ופחות מתאים לשלב אותו. לו אני במקומכם לא הייתי מוותרת על הרדוודס אלא מורידה דווקא ממקומות אחרים לטובת ריווח שם ושילוב של פארק לאומי לאסן שגם הוא בדרך שלכם. משהו כזה –
   21-21 וגאס
   24 נסיעה מוגאס ליוסמיטי
   25-26 יוסמיטי
   27 נסיעה ללייק טאהו, ביקור בדרום האגם (אמרלד ביי) ולינה צפונית יותר לאורך האגם
   28 בוקר בטאהו ואז נסיעה צפונה להתמקמות ללינה בכביש 36 (Chester או Mineral)
   29 פארק לאומי לאסן. כנסו מהצד הדרומי ותסעו מדרום לצפון. זה פארק שמספיק בשבילו יום אחד. יש נופים נהדרים מהכביש וכדאי לטייל במסלול Bumpass Hell. תוכלו להמשיך להתקדם בנסיעה בסוף היום או לעצור ללינה איפה שמתחשק לכם (אפשר גם בעיר Redding)
   30 תגיעו לעיירה Crescent City שם בעצם אתם מתחילים את פארק הרדוודס מצפון
   31 הייתי מעמיקה עוד באיזור
   1-3 נסיעה דרומה לאורך ה-101 תוך ביקור בחלקים של הפארק באיזור Arcata ו-Avenue Of the Giants
   4 נאפה ואלי בדרך (אם אתם לא חובבי טעימות יין וכאלו, אין שם יותר מדי מה לעשות) וסן פרנסיסקו מהערב

   יש לכם כאן הרבה גמישות. אפשר גם להוסיף יום ביוסמיטי או בטאהו על חשבון סן פרנסיסקו בסיום. הכל תלוי בהעדפות שלכם. עד כמה שניתן, מציעה לכם גם לשמור על גמישות בשטח. מזג אוויר חם במיוחד או אפילו שריפות הקיץ יכולים לגרום לכם לשנות תכניות.

 51. גדי

  כך חששתי, ותודה על המידע המועיל.
  אז אם לוותר על פייג, מה לגבי לנסוע מלוס אנגלס לספרינגדייל, ללון שם ולמחרת על הבוקר לעשות את זאיון חצי יום ואז לנסוע לווגאס?

  1. ענת

   גדי, זה אפשרי. וגאס בכל מקרה נמצאת על הדרך בין לוס אנג'לס לזאיון, כמובן. אפשר עקרונית גם לעשות את זאיון בתור טיול כוכב מוגאס אם יוצאים בשש בבוקר למשל. אם אתם נוסעים ורוצים ללון קרוב לפארק, אפשר גם ללון בעיירה Hurricane ולמחרת בשמונה בבוקר לצאת לפארק (כארבעים דקות נסיעה). המחירים שם נוחים הרבה יותר גם מבחינת הלינה וגם מבחינת מקומות לאכול וכד'.

 52. גדי

  סעיף 2 – להזכירך הכוונה הייתה לוותר על יום בווגאס לטובת פייג/פארק זאיון. המשמעות היא לנסוע מלוס אנגלס לפייג' (8-9 שעות?), להספיק את קניון אנטילופ אחה"צ, ללון בפייג, ולמחרת לעשות שייט באגם ואז לנסוע לפארק זאיון, לעשות עלייה לבריכות האזמרגד ובסוף היום לנסוע לווגאס. זו הסיבה שאני חייב ללון בפייג ולא בספרינגפילד.
  נראה לך ריאלי? שווה את המאמץ?
  רב תודות

  1. ענת

   אני שמחה שחידדת, כי חשבתי שמדובר בנסיעה מוגאס. אם כך, לא ריאלי. אתה בעצם מדבר על נסיעה של כעשר שעות מלוס אנג'לס לפייג'. וזה בלי לכלול דברים כמו לעצור לארוחת צהריים. זו לא נסיעה שרוב הישראלים עושים ביום אחד וגם אם תעשו אותה, לא סביר שתוכלו באותו היום לעשות משהו בפייג'. למחרת, נסיעה לזאיון זה סדר גודל של שעתיים וחצי. ההתנהלות בפארק איטית. אתם תגיעו כשכבר אין חניה בפארק ותאלצו לחנות בספרינגפילד ולקחת אוטובוס שאטל פנימה ושם להחליף לשאטל של הפארק. אתם צריכים לפחות 5-6 שעות בשביל הביקור הזה. לדעתי, זה תכנון של מסע כומתה. אולי אפשרי, אבל מתיש ולא מאד כיפי. מציעה לוותר על פייג' הפעם 🙂

 53. גדי

  תודה רבה ענת. אשקול לעשות את השינויים המתבקשים.
  1. לגבי היוסמיטי, אני מניח שבסוף ספטמבר הרבה מים אין שם ועל כן שאלתי האם ביום שלם אחד מהשכם בבוקר עד ערב אי אפשר לראות את הדברים העיקריים, ואני באמת צריך להקדיש לזה יומיים?
  2. לגבי "לנסוע לפייג', לעשות את האנטילופ קניון, לישון בפייג', למחרת בבוקר לנסוע ולעשות את ציון פארק עד אחה"צ ולנסוע לווגאס." – זה סביר?
  תודה רבה שוב

  1. ענת

   1. לגבי יוסמיטי, אפשרי, בהנחה שאתם מתחילים בבוקר קרוב ליוסמיטי ומסיימים בערב קרוב מאד. זה אמור להספיק לכם לשלב את גליישר פוינט, העמק, לפחות חלק ממעבר טיוגה ואולי אפילו את חורשת מריפוזה (תלוי בקצב שלכם).
   2. אפשרי. אני לא בטוחה אם כדאי לנסוע כל הדרך עד פייג' וחזרה רק בשביל קניון אנטילופ. לדעתי אם כבר מגיעים, שווה לשלב שיט באגם (אפשר גם מאורגן). מפארק זאיון לפייג', זה סדר גודל של שעתיים וחצי נסיעה לכל כיוון. שווה לכם בשביל סיור של שעה אחת בקניון אנטילופ? ההחלטה שלכם, כמובן. בכל מקרה, אם אתם עושים את זה, נסו לצאת מוקדם בבוקר לפייג' (חמש שעות נסיעה מוגאס), לעשות את הסיור בצהריים בסביבות 12 ואז לצאת בשתיים בחזרה כך שתלונו בספרינגפילד ליד פארק זאיון ולא בפייג'. אולי אפילו תספיקו לעבור בדרך בברייס. הסיבה להמלצה היא שפארק זאיון עמוס מאד וכדאי להגיע אליו מוקדם. אחרי תשע בבוקר כבר קשה למצוא חניה ליד מרכז המבקרים וצריך לחנות בספרינגפילד ולנסוע בשאטל אל תוך הפארק.

 54. שי מוסקוביץ

  תודה רבה ענת!
  אז באמת נתחיל בהליך הוצאת הויזה.
  האם ספטמבר הוא זמן טוב ליוסמיטי לדעתך? כי רוב הטיול יהיה כבר בספטמבר.
  שוב המון תודה!

  1. ענת

   בעיקרון הסתו תקופה מצוינת מבחינת הטמפרטורות. בתחילת ספטמבר צריך קצת מזל כדי לא ליפול על ימים חמים, אבל בהמשך החודש בסדר גמור. המפלים כבר יבשים לגמרי באוגוסט ובספטמבר מפלס המים בנהר מאד נמוך, אבל העמק עדיין מלא הוד והדר – מוזמנים לראות תמונות מהביקור שלנו בספטמבר 2015. אתם שניים, אז אולי אפילו תצליחו לקבל אישור של הרגע האחרון לטפס על ההאף דום.

 55. גדי

  שלום ענת,
  ראשית, מאד נהנה לקרוא את הבלוג ותודה.
  אנחנו זוג בני 50+ ומתכננים טיול למערב ארהב כאשר כרגע התוכנית היא כזו –
  21/9 טיסה לסן פרנסיסקו
  21-24/9 סן פרנסיסקו (3 לילות)
  24/9 אחה"צ נסיעה לכיוון היוסמיטי ולינה במריפוסה/בק מדווס
  25/9 יוסמיטי
  26/9 יוסמיטי ואחה"צ נסיעה ולינה במונטריי
  27/9 מונטריי, כרמל, 17 מייל ונסיעה בכביש 1 (כמה שיתאפשר) ' טירת הרסט ולינה במורו ביי או ונטורה
  28/9 בבוקר הגעה ללוס אנג’לס
  28-30/09 לוס אנג’לס (3 לילות)
  01/10 – נסיעה לווגאס
  01-05/09 ווגאס (4 לילות)
  05/10 – בערב טיסה לניו יורק
  06-09/10 ניו יורק (3 לילות)

  1. אני שוקל לוותר על יום אחד בווגאס, וב-01/10 במקום לווגאס לנסוע לפייג', לעשות את האנטילופ קניון, לישון בפייג', למחרת בבוקר לנסוע ולעשות את ציון פארק עד אחה"צ ולנסוע לווגאס.
  הייתי שמח לשמוע את דעתך על כך
  2. איך התוכנית בכללותה נראית לך? אשמח לשמוע הצעות לשיפור המסלול.
  המון תודה.

  1. ענת

   הי גדי, התכנית נראית בסדר אם כי הייתי מרווחת בעוד יום במונטריי. זמן נסיעה מיוסמיטי למונטריי בקצב טיול הוא לא קצר בכלל, ואין לכם כאן זמן ממש לטייל במונטריי כי ביום של ה-29 יש לכם המון נסיעה והמון פעילות וזה עמוס מדי. בפרט שכביש 1 כנראה עדיין יהיה חסום לתנועה בנקודה מסוימת, כך שלא תוכלו לנסוע ממונטריי לאיזור טירת הרסט בלי לעשות עיקוף רציני (אבל גם אם היה פתוח, זה עדיין יותר מדי). הייתי אפילו מוותרת על שני לילות בוגאס לטובת גיחה לפייג' וזאיון. למעשה, לדעתי כדאי לכם לשקול לוותר על לילה או שניים בלוס אנג'לס (אלא אם כן יש לכם שם תכניות מיוחדות, שלושה ימים בל"א זה קצת הרבה) ועוד שני לילות בוגאס לטובת גיחה מרווחת יותר לפייג', זאיון ואולי אפילו ברייס. לא לשכוח שאתם כנראה צריכים את אחד הלילות הזה לטובת מונטריי. בהצלחה וטיול נעים!

 56. שי

  היי ענת!
  דבר ראשון תודה על ההשקעה בכתיבת הבלוג. הוא מרשים ומועיל מאוד!
  אני ואשתי בהתלבטות רצינית אם לסגור טיול בארה"ב (ירח דבש:-)) ונשמח מאוד אם תעזרי לנו בקבלת ההחלטה.
  העניין הוא ששנינו מאוד אוהבים טבע וטיולים רגליים ואנחנו רוצים לשלב בטיול שלנו גם טיול רגלי רציני של כמה ימים.
  אנחנו מתכננים לטוס בסוף אוגוסט לשלושה שבועות- חודש. חשבתי על מסלול ממש בגדול ואשמח לשמוע מה דעתך עליו.
  נחיתה בלוס אנג'לס. כמה ימים בכביש 1 עד סן פרנסיסקו (יותר מדי כביש 1? אולי במקום זה יום יומיים בלוס אנג'לס?).
  שבוע בערך ביוסמיטי פארק (האם לדעתך נוכל למצוא שם מסלול הליכה של כמה ימים (ממש טרק. לjmt כבר מזמן אי אפשר להשיג פרמיטים..)).
  לאחר מכן בערך שבוע של אזור הגרנד קניון וסביבותיו (אין לי בעיה עם נסיעות ארוכות, השאלה אם זה לא מוגזם מדי), ואז חזרה ללוס אנג'לס, טיסה לניו יורק, כמה ימים בניו יורק ומשם חזרה הבייתה.
  השאלה האם מסלול כזה מומלץ בעינייך? איזה תיקונים ועיבויים היית עושה בו?
  בהנחה ואנחנו מתכננים לישון הרבה בקמפינג, האם לדעתך 20-25 אלף שקל מספיק לטיול שכזה?

  ועוד שאלה בנושא קצת אחר. שנינו צריכים ויזה. האם לדעתך כדאי להזמין טיסה עוד לפני שיש ויזה כדי לא להתעכב עם הזמנת הטיסה וכך אולי להזמין טיסה בזול יותר או שהסיכון גדול מדי? אני סטודנט באמצע לימודים ואשתי עובדת בעבודה קבועה.

  ממש תודה על העזרה! אמשיך לחרוש את הבלוג שלך!

  1. ענת

   הי שי, נתחיל מהסוף. תתחילו בלהוציא ויזה. לא מזמינים כרטיסי טיסה בלי ויזה. סטודנטים הרבה פעמים מסורבים ויזה ואז אין טעם בכל השאר. בגדול, לגבי המסלול, קחו בחשבון שאוגוסט חם גם ביוסמיטי ובטח שבאיזור אריזונה. לא הייתי עושה שם טרקים בחום הזה. אם מה שאתם רוצים זה טיולי הליכה ברגל, הייתי מסתכלת על שילוב של יוסימיטי ליומיים (כי בכל זאת מקום מאד מיוחד), אולי בשילוב לייק טאהו ומשם לפארק redwoods national park שלדעתי עובר בו השביל של ה-Pacific Crest וגם שביל קליפורניה. באיזורים שצמודים לחוף קריר ונעים גם בקיץ ואזורי הסקויה מרשימים מאד. כדי להחליט תצטרכו לשבת ללמוד את האיזור ושבילי ההליכה בו. אני לא מכירה את השבילים והתשתיות בהם מספיק טוב כדי להמליץ. אבל שוב, לא הייתי מזמינה טיסות בלי ויזה כך שזה השלב הראשון ותתחילו בו. אחר כך, תנסו לכוון לטיסות לסן פרנסיסקו ולא LA ומשם כבר תוכלו להרכיב טיול נחמד לצפון קליפורניה ואולי אפילו אורגון. אופציה אחרת היא לטוס לסולט לייק סיטי ולטייל ברוקיז. מוזמנים לחזור עם מסלול מדויק יותר אז, ואני מציעה להושיב אותו על ימים ולכתוב מרחקי נהיגה בכל יום. המון בהצלחה עם הויזה!

 57. דנה

  היי ענת,

  בהמשך לשיחה הקודמת שלנו, אני ממש מתלבטת לגבי זיון, גראנד קנין וברייס (בגלל החום+תינוקת בת שנה..). אנחנו מסיימים ביקור בווגאס ב-24 ביולי, מה שלמעשה משאיר לנו 21 יום. את לוס אנג'לס וסן דייגו אנחנו רוצים לשמור לטיול אחר. אז חשבתי יותר לכיוון של טאהו, מונטריי, רדווד ואולי נאפה. אני קצת מבולבלת. (ודם מתבאסת קצת להפסיד את הפארקים האחרים). יש לך רעיון למסלול עבורנו?
  המון תודה!

  דנה

 58. רויטל

  הי ענת
  תודה על דברייך החשובים
  לאור המלצותייך מאחר וכביש אחד סגור אולי כדאי לנו לשנות את המסלול כך שנגיע ליוסמיטי ממזרח דרך מעבר טיוגה, משם לסן פרנסיסקו., למונטריי, 17 המיילים ואז במקום לנסוע על כביש 101 כפי שהמלצת , להמשיך לסקויה ולקינגס ומשם לסן סימאון? ואם כן כמה ימים זה אמור לקחת? (מזכירה לך שהתלבטנו לגבי הדרך מוגאס לסן פרנסיסקו- חשבנו לעשות בדרך קודם את סקויה וקינגס ואז את יוסמיטי, ומסיומיטי לסן פרנסיסקו, או הפוך, קודם את יוסמיטי?
  יש לנו 21 ימים במסלול שפירטתי : מלוס אנג'לס ישר נסיעה לגרנד קניון, פייג', ברייס וזאיון- כ5 ימים
  לאס וגאס – כ 3 ימים
  סן פרנסיסקו – כ 3 ימים
  ואז כביש מס' 1
  ויומיים אחרונים בלוס אנג'לס
  מודה מאוד
  רויטל

 59. דנה

  היי ענת,
  בהמשך לתגובה הקודמת שלי, קצת הלחיצו אותי על החום בפארקים. האם עדיף לדעתך להתמקד בפארקים של צפון קליפורניה?

  1. ענת

   דנה, אני לא בטוחה לאיזה פארקים את מתכוונת. צפון קליפורניה ענקית ורוב הישראלים לא מגיעים אליה בכלל (אני מדברת על צפונה לקו סן-פרנסיסקו -יוסמיטי). בעיקרון, בהרי הסיירה נבאדה (סקויה אנד קינגס + יוסמיטי) יהיה לכם יותר קריר מאשר בפארקים של יוטה, אבל צריך גם קצת מזל. גם ביוסמיטי אפשר ליפול על ימים חמים מאד מאד בקיץ. המקום היחיד שבו לא סביר שיהיה חם באף יום בשנה זה צמוד לרצועת החוף (מונטריי וצפון כביש 1, וצפונה להם ביערות הרדווד שלצפון קליפורניה וכמובן, חופי אורגון ווושינגטון).
   אנשים מטיילים גם ביוטה ובאריזונה בקיץ ובמקומות היותר גבוהים (ברייס או הגרנד קניון) יש גם ימים נעימים. הכל תלוי ברגישות שלכם לטמפרטורות. הייתי שומרת על גמישות במקרה שיהיה גל חום בלתי צפוי ומנסה לטייל מחוץ לרכב בשעות המוקדמות או המאוחרות ביום ולא בצהריים.

 60. שי

  היי ענת,
  תודה על ההצעה.
  יש לי עוד שאלה מניסיונך-
  האם עדיף מלוס אנג'לס לנסוע לכיוון ציון פארק ומשם לברייס-פייג'-גרנד קניון-וגאס
  או הפוך מלוס אנג'לס לכיוון הגרנד קניון-פייג'-ברייס-ציון-וגאס
  המון תודה

  1. ענת

   הי שי, לדעתי אין הבדל משמעותי. קח בחשבון שבין לוס אנג'לס לגרנד קניון מדובר בנסיעה ארוכה מאד שיש שמעדיפים לפצל אותה ליומיים. בדרך בין לוס אנג'לס לזאיון עוברים בדרך כלל בוגאס (מה שמאפשר לפצל את השהות בוגאס). בדרך בין לוס אנג'לס לגרנד, אפשר לעצור באיזור כביש 66 ההיסטורי.

 61. דנה

  צודקת. אנחנו טסים ביולי-אוגוסט. יהיה כייף חיים מבחינת מזג אויר..
  אנחנו מתחילים ב-23.7 בווגאס (אחרי 3 ימים שם עם חברים). הטיסה שלנו ארצה היא ב-9.8 מסן פרנסיסקו, כאשר אם הבנתי נכון באתר שהמלת, אין תוספת להחזרה במקום אחר.
  בעולם אידיאלי נגיע בסופ"ש הראשון של אוגוסט ליוסמיטי (מבקרים במחנה קיץ שם), מה שמשאיר לנו בסביבות העשרה ימים בין ווגאס ליוסמיטי. המליצו לי לטייל בעיירת רפאים כלשהי בדרך. עוד המלצות? מה נראה לך הגיוני להכניס ב-10 ימים? לייק טאהו נשמע נחמד.

  שוב תודה! דנה

 62. דנה

  קודם כל- ואוווו.. הבלוג מדהים ומדהים בעיניי שאת עונה על כל שאלה ושאלה.. זה ממש לא מובן מאליו, ותודה! למדתי הרבה..

  ולשאלות.. אנחנו זוג עם תינוקת בת שנה. מתכננים בסביבות ה-16 יום בחוף המערבי (מתחילים בווגאס, בגלל אילוצים). אנחנו לא מתכננים להגיע ללוס אנג'לס (כבר היינו). מה את ממליצה? חשבתי לשכור רכב ולנסוע לפארקים (גראנד, ציון, ברייס ויוסמיטי) ובסוף אולי להמשיך לצפון קליפורניה. יש לך המלצות למסלול? (אני רק מציינת שאת סן פרנסיסקו אני מכירה לא רע…)
  אשמח לעצות!
  דנה

  1. ענת

   הי דנה, אני שמחה שאת נהנית מהבלוג!
   לא ציינת מתי הטיול, אז שימי לב לטמפרטורות הלוהטות באיזור בקיץ. בתוך הרכב והמלון זה פחות משנה, אבל בטיולים רגליים בפרט עם תינוקת, זה פחות נעים. 16 יום זה לא הרבה זמן במערב. הפארקים של דרום-יוטה ואריזונה שציינת, זה משהו כמו 5-6 ימי טיול. משאיר לכם עשרה ימים, כשממה שהבנתי אתם יכולים לסיים בכל נקודה שהיא (רק שימו לב לעלויות החזרת הרכב, אם רלבנטי). אם אתם באביב, שווה להמשיך ליוסמיטי – אז הזרימה במפלים בשיאה ואפשר גם לשלב את לייק טאהו. צפון קליפורניה זה איזור עצום. פארק הרדוודס מקסים בכל עונה של השנה, אבל זה משהו כמו 5-6 שעות נהיגה מסן פרנסיסקו לאיזור הדרומי של הפארק, אז תראו אם מתאים לכם. אישית, אם בקיץ מדובר, הייתי מוותרת על דרום-יוטה ואריזונה החמות ונוסעת ליוסמיטי, טאהו והרדוודס וחוזרת לטיסה מסן פרנסיסקו. אם מדובר בסתיו, אז דרום-יוטה ואריזונה בהחלט נהדרות ואז צריך יהיה לוותר על הרדוודס לדעתי. כמובן, בשבועיים מוגאס וחזרה אליה, אפשר גם לשנות כיוון לגמרי ולנסוע לילוסטון וגליישר. תציצו כאן במסלול של הרוקיז ותראו אם מעניין אתכם. רק שימו לב שזה מתאים לקיץ, בין יוני לספטמבר.

 63. רויטל

  הי ענת
  קראתי בשקיקה את המלצותייך, פשוט נהדר! ונשמח לשמוע את חוות דעתך
  אנחנו זוג שנוסעים ב 3.5.17 (עוד מעט) לשלושה שבועות, נוחתים בלוס אנג'לס וחוזרים ממנה.
  המסלול: מלוס אנג'לס ישר נסיעה לגרנד קניון, פייג', ברייס וזאיון- כ5 ימים
  לאס וגאס – כ 3 ימים
  מוגאס לסן פרנסיסקו חשבנו לעשות בדרך קודם את סקויה וקינגס ואז את יוסמיטי, ומסיומיטי לסן פרנסיסקו, האם בסדר הזה או קודם את יוסמיטי?
  סן פרנסיסקו – כ 3 ימים
  ואז כביש מס' 1 – מס' ימים בנחת עם כל העצירות המתבקשות ולסיים בלוס אנג'לס.
  העניין שאת כותבת שהכביש סגור, וזה ממש מבאס אותנו 🙁
  האם תוכלי לפרט מה בדיוק סגור ואיך אפשר לעשות מסלול שיאפשר לפספס כמה שפחות כיון שלא נראה לי שנגיע שוב לחוף המערבי
  אודה לתשובתך
  רויטל

  1. ענת

   הי רויטל, נשמע אחלה טויןל. לשאלותיך – מוגאס לסן פרנסיסקו, סקויה אנד קינגס הוא לפני יוסמיטי. רק שימו לב שיש לכם מספיק זמן בשביל זה. לא ציינת את מספר הימים, אז שימו לב שאתם צריכים סדר גודל של יום נסיעה עד סקויה אנד קינגס. לפחות יום אחד בסקויה אנד קינגס. חצי יום נסיעה ליוסמיטי ולפחות יום וחצי ביוסמיטי (רצוי מאד יותר) ואז חצי יום נסיעה לסן פרנסיסקו.
   כביש 1, לטעמי ממש לא נורא שהוא סגור. הנסיעה לאורך כל הכביש היא ארוכה מאד ובינינו, לא כזאת מעניינת. הנופים בצפון כביש 1 בהחלט נהדרים, אבל 9-10 שעות נהיגה בנופים הכי יפים זה לא מעט. הייתי מקדישה יומיים למונטריי, כולל פוינט לובוס וכביש 17 המייל ועוד קצת טיול בחלק הצפוני של כביש 1. משם עקיפה לסן סימאון והמשך כביש 1 עד לוס אנג'לס.
   וכמובן, מאחלת לכם שתשובו עוד הרבה פעמים למערב ארה"ב! יש המון מה לראות ולעשות חוץ מכביש 1 ושווה להגיע שוב ושוב 😉

 64. שי

  היי ענת,
  תודה על ההצעה.
  יש לי עוד שאלה מניסיונך-
  האם עדיף מלוס אנג'לס לנסוע לכיוון ציון פארק ומשם לברייס-פייג'-גרנד קניון-וגאס
  או הפוך מלוס אנג'לס לכיוון הגרנד קניון-פייג'-ברייס-ציון-וגאס
  המון תודה וחג שמח!

 65. שי

  היי
  אנחנו זוג בני 25 שטסים לחודש וחצי לארצות הברית בספטמבר-אוקטובר.
  נהיה אצל משפחה בבוסטון
  והתכנון הוא אחרי ראש השנה לטוס למערב ל3 שבועות.
  התכנון הוא כזה-
  /9 טיסה לסן פרנסיסקו (חשוב לציין שאנחנו נהיה בארצות הברית כבר שבועיים לפני אז לא יהיו בעיות של ג’ט לג..)
  23-25/9 סן פרנסיסקו
  25/9 נסיעה ליוסמיטי
  26-27/9 יוסמיטי
  28/9 נסיעה לכיוון כביש 1
  29/9 כביש 1
  30/9 הגעה ללוס אנג’לס
  1-3/10 לוס אנג’לס
  החל מה4/10 אני קצת אבודה.
  רוצים את סוף הטיול בלאס וגאס (מה9-11/10)
  מה לעשות בחמשת הימים שנותרו? אנחנו מאוד רוצים את ציון וברייס
  אבל לפי הבנתי מספיק להם יומיים.
  האם יש לך הצעות? האם הגיוני גרנד קניון ביום אחד ולהוסיף את לייק פאוול?
  אשמח לעזרתך
  תודה!

  1. ענת

   הי שי. אני מקווה שאתם חוזרים למזרח בסוף, כי זו בדיוק עונת השלכת. למעשה, לו אני במקוכם ואם הטיסות עדיין לא מוזמנות, הייתי שוקלת לחזור למזרח כבר ב-4 באוקטובר ולהוסיף שם שבוע של טיול שלכת רומנטי. אם בכל זאת אתם רוצים את המערב, אפשר בהחלט בחמישה ימים להוסיף את סיבוב הפארקים הקלאסי של איזור וגאס, כמו שמתואר כאן בפוסט, יום בזאיון, חצי יום בברייס, יום וחצי-יומייםבפייג' (כולל לייק פאואל) ואז יומיים שמוקדשים לסגירת המעגל עם ביקור בגרנד קניון (בגדה הדרומית). שימו לב שלא בטוח שכביש 1 יהיה פתוח לכל אורכו (כרגע מדברים על אביב 2018 בתור תקופת יעד לפתיחת הכביש. במקרה כזה, מה שכדאי לכם לעשות זה לשנות את הנתיב. מסן פרנסיסקו לנסוע למונטריי ולטעום את צפון כביש 1 ומשם להמשיך ליוסמיטי. אחרי יוסמיטי, נסיעה בכביש המהיר ללוס אנג'לס.
   מקווה שעוזר!

 66. אביב

  תודה רבה ענת!

 67. אביב

  היי ענת, תודה רבה. אנחנו אהבנו את ווגאס בעבר כשטיילנו כזוג. 3 לילות הספיקו לנו. אח"כ כבר רצינו לעזוב. נראה לי ש 2-3 לילות יהיו חוויה כייפית ממוקדות אטרקציות משפחתיות ואוכל טוב.

  את יודעת אם ניתן להזמין סירה בלייק פאוול לחצי יום? אולי שווה להפוך את הסדר: נסיעה מווגאס לפייג' ולינה, למחרת קניון אנטילופ, סירה לחצי יום, למחרת ציון וחזרה לווגאס.

  עוד שאלה: אם היינו מחליטים לוותר על פייג' עדיין שווה בעינייך הנסיעה ללילה אחד לפארק ציון?

  1. ענת

   אביב, כן בהחלט אפשר לקחת סירה בפייג' רק לחצי יום, בתנאי שזה לא נופל על חג. הסדר ההפוך גם אפשרי. לדעתי, זאיון שווה גם נסיעה קצרה יותר. הפארק מקסים, אם כי בשנים האחרונות עמוס וצפוף יותר ממה שהיה פעם. מציעה לכם לקרוא כאן על פארק זאיון והמסלולים המומלצים ואולי גם לחפש לפי שם המסלול ביוטיוב כדי להתרשם.

 68. אביב

  היי ענת,

  רוב תודות על התגובה המהירה. אם אני מבינה נכון, אז את מציעה את המסלול הבא:

  שלישי (30.5): נחיתה בסן פרנסיסקו
  יום רביעי – יום שישי (31.5 – 2.6): סן פרנסיסקו (ביום שישי בערב נסיעה של שעתיים ללינה במנטקה)
  יום שבת (3.6): יוסימיטי – כביש טיוגה
  יום ראשון (4.6): יוסימיטי וואלי + גליישר פוינט
  יום שני (5.6): נסיעה למונטריי, עצירה בגילמור אאוטלט, 17 מיילס
  יום שלישי (6.6): פוינט לובוס, החלק הצפוני של כביש 1 עד החסימה, העיירה כרמל
  רביעי (7.6): נסיעה עד לוס אנג'לס (כ 5.5 שעות נסיעה נטו) עם עצירות במורו ביי, סנטה ברברה. לינה בהוליווד
  חמישי (8.6): הוליווד שדרת הכוכבים, בוורלי הילס ובערב הגרוב. נסיעה לסן דייגו ללינה
  שישי (9.6) סן דייגו: חוף קורנדו, מעבורת מקורנדו ל USS midway, סי פורט ווילג'
  יום שבת (10.6) פארק בלבואה + לה הויה
  יום ראשון (11.6): נסיעה לווגאס (עצירה ב- outlet), ערב בווגאס
  יום שני (12.6): ווגאס
  יום שלישי (13.6): נסיעה לפארק ציון מוקדם בבוקר, מסלול riverside והתחלה של narrows, לינה בספרינגדייל
  יום רביעי (14.6): המשך נסיעה לפייג' (כשעתיים נסיעה). בילוי עם סירה באגם. לינה בפייג'
  יום חמישי (15.6): בבוקר סיור באנטילופ, אח"כ נסיעה חזרה לווגאס. בילוי ערב בוגאס
  שישי (16.6): אחה"צ טיסה לפורט לאודרדייל
  שבת – שבת (17.6 – 24.6): שייט לקריביים המערביים
  שבת (24.6): עזיבה של השייט בבוקר, לוקחים רכב ונוסעים לכיוון אורלנדו (3 שעות נסיעה): בילוי 4-5 שעות במרכז החלל (סוגרים ב 18:00) או בסי וורלד (סוגרים ב 21:00)
  ראשון (25.6): אפקוט
  שני (26.6): יום מנוחה בבריכה במלון, ערב בדאון טאון דיסני
  שלישי (27.6): יוניברסל סטודיוס
  רביעי (28.6): יום מנוחה בבריכה במלון, אולי ערב בהופעה של בלו מן
  חמישי (29.6): מג'יק קינגדום
  שישי (30.6): בצהריים נסיעה לטמפה. טיסה חזרה לארץ

  זה מסלול מאד יפה ומגוון. השאלה אם לא עמוס מדי ומרובה נסיעות ארוכות?
  כדי להגיע לציון ב 10 בבוקר צריך לעזוב את המלון בשעה 6 בבוקר (מפסידים שעה בהלוך). לא יודעת אם זה ריאלי אחרי בילוי מאוחר בווגאס.
  מה דעתך?

  1. ענת

   אביב, זה תלוי במשפחה שלכם ואתכם אתם מכירים יותר טוב ממני 😉 התכנון במערב נראה לי בקצב סביר אבל בהחלט אפשר וכדאי להתגמש בשטח. אני בדעה ששום דבר הוא לא "מאסט" ומה שחשוב זה סך כל חווית הטיול. אם מרגישים שרוצים לרווח תוך כדי, זה בסדר, גם אם מרגישים שרוצים דווקא להוסיף, זה גם בסדר. תכנון טוב פירושו להכיר את הדברים כדי שאפשר יהיה לשנות את התכנית "בשטח". מבחינת נסיעות, הנהיגה קלה יותר מאשר בארץ. כמובן שכדאי לכם לשכור מיני ואן ולא רכב משפחתי, כך שיהיה לכולם מספיק מקום. אצלנו הנסיעות הן חלק משמעותי מה"כיף" של ארה"ב. שתיה קרה, מוזיקה ואווירה חיובית וזה כיף גדול.
   לגבי וגאס-זאיון, אכן, נקודה טובה. שוב, קשה לדעת איך אתם תרגישו עם וגאס. מבחינתנו, היינו מוותרים על ערב שני בוגאס לטובת הגעה מוקדמת יותר לזאיון. בסוף יום ב', הייתי נוסעת לכיוון זאיון ועוצרת ללינה במוטל זול ב-hurricane. אולי לכם יהיה נחמד בוגאס ותרצו עוד לילה בעיר, קשה לדעת מראש. לנו היא רועשת, מהבהבת וסליזית מדי. אופציה נוספת היא להוריד יום קודם לכן לטובת ריווח כאן. אפשר לוותר על משהו באיזור מונטריי, דרום כביש 1 או סן דייגו. לשיקולכם.

 69. אביב

  היי ענת,

  הייתי שמחה לקבל את עצתך לגבי מסלול טיול שאנחנו מתכננים לחודש יוני. אנחנו משפחה עם ילדה בת 8 וילד בן 13. הטיול מוגדר כ "טיול בר מצווה" לבכור, ולכן לבקשתו אנחנו מסיימים את הטיול בשייט בקריביים המערביים על אחת מאוניות רויאל קריביאן + 5.5 ימים באורלנדו (יוניברסל סטודיוס, מג'יק קינגדום, סי וורלד, אפקוט סנטר).

  אנחנו מתחילים את הטיול ב 16 ימים נטו בדרום מערב ארה"ב. זה אזור שטיילנו בו בעבר כזוג וגם כשהבכור היה בן 3 ומאד אוהבים.

  התכנון הנוכחי הוא כזה:
  נחיתה ביום ג' 30.5 בסן פרנסיסקו.
  יום ד – ו: סן פרנסיסקו (ביום שישי בערב נצא ללינה במנטקה, כדי לקצר למחרת את הנסיעה ליוסימיטי)

  יום שבת: נסיעה של שעתיים בבוקר ליוסימיטי. אם כביש טיוגה כבר פתוח, אז ניסע לטיול בכביש זה ( חורשת הסקויות טולומ, tenaya lake, olmsted point, tolumn river – dana and lyell forks trail). אם הכביש סגור – עוד יום בעמק יוסימיטי, ואז כנראה שנעלה את מפלי וורנל + האיים השמחים. לינה באל פורטל

  יום ראשון: מסלולי טיול בעמק יוסימיטי ( מפל יוסימיטי, מפל ההינומה, שכשוך באגם מרסד + השכרת סירה לשיט באגם)

  יום שני: גליישר פוינט, נסיעה למונטריי דרך אאוטלט גילרוי. נגיע למונטריי בערב ולא מאמינה שנצליח לטייל שם

  יום שלישי: מסלולי טיול בפוינט לובוס (2-3 שעות ?) נסיעה דרומה עד pfeiffer beach (עד החסימה זה כ 45 דקות נסיעה לכל כיוון). עצירות לנופים ב bixby bridge, big sur light house, בילוי בנהר של big sur ליד big sur river inn או big sur lodge, ארוחת צהריים באחת המסעדות בדרך עם נוף ( בערך 5 שעות לסיבוב הלוך ושוב?) וחזרה בערב לארוחת ערב במונטריי. לינה במונטריי

  יום רביעי: אולי בבוקר אקווריום, 17 מיילס עם עצירות ,סיבוב חנויות וארוחת צהריים בעיירה כרמל, בילוי בחוף של העיירה כרמל. בסביבות השעה 16 נתחיל לנסוע דרומה .

  עד פה, הטיול נראה לי די טוב. מכאן מתחילות הרבה התלבטויות…

  התלבטות ראשונה: היכן לישון בסוף יום רביעי?

  חשבתי אולי לנסוע מכרמל למורו ביי. מניחה שנגיע בשעה 6-7 בערב. בדיוק בזמן לסיבוב על החוף, ארוחת ערב ושקיעה.

  אופציה שנייה – להתקדם עד סולבנג. כלומר, אפשר עדיין לעצור במורו ביי לסיבוב וארוחת ערב ואח"כ להמשיך בנסיעה ללינה בסולוונג.

  אופציה שלישית – לוותר לחלוטין על החזרה ל- 101 ופשוט לנסוע ישירות עד לוס אנג'לס (5 שעות נסיעה לפי גוגל מפס)

  יום חמישי: סיבוב בעיירה סולוונג ו/או סנטה ברברה והמשך נסיעה להוליווד. (הייתי שמחה לבלות בסנטה ברברה שמאד אהבנו כזוג, אבל לא יודעת אם נהנה כמשפחה)
  הגעה להוליווד בצהריים. סיבוב בשדרת הכוכבים, מוזאון שיאי גינס, בוורלי הילס, ערב בגרוב. לינה בהוליווד.

  יום שישי: השלמות בוקר בהוליווד / גריפית פארק ונסיעה בצהריים לסן דייגו.
  אחה"צ – לה הויה, הר סולדד. לינה בסן דייגו

  יום שבת: פארק בלבואה: גן חיות, כפר אומנים / מוזאון / הופעות חיות בפארק.

  יום ראשון: חוף קורנדו, מעבורת מקורנדו ל USS midway, סי פורט ווילג'

  יום שני: נסיעה לווגאס
  יום שלישי: ווגאס
  יום רביעי: נסיעה לספרינגדייל, אחה"צ במילוי במלון עם בריכה יפה ונוף של ההרים האדומים
  יום חמישי: מסלולי טיול בציון (אם יתאפשר אז ה riverside + התחלה של ה narrows שנראה מאד חוויתי). אחה"צ נסיעה חזרה לווגאס. בילוי ערב בווגאס
  שישי אחה"צ: טיסה לפלורידה.

  ההתלבטות העיקרית היא מהיציאה ממונטריי ועד לטיסה לפלורידה:
  1. האם שווה לנסוע ישירות עד לוס אנג'לס ולוותר על מורו ביי – סולוונג – סנטה ברברה?
  היתרון הוא שנוכל לקבל יום מלא ללוס אנג'לס, ואז 3 ימים מלאים בסן דייגו.
  החיסרון – מורו ביי בערב נראית מאד יפה בתמונות, סולוונג חביבה, סנטה ברברה יפהפיה…

  2. האם שווה לוותר על פארק ציון ולהקדיש את הזמן בנחת ללוס אנג'לס – סן דייגו – לאס ווגאס?
  היתרון – פארק ציון נראה מקסים בתמונות, שילוב של מים, סלעים אדומים ועצים ירוקים.
  נראה לי שהילדים ייהנו ממסלול מים ב- narrows, וזה יהווה גיוון של ערים, עיירות וחופים.
  בילוי אחה"צ בבריכה היפה של מלון desert pearl inn כשמסביב ההרים האדומים נראה גם חוויה יפה.
  החסרון – אולי זה לחץ מיותר בטיול? וגם, מסלול ה- narrows היפה לא אפשרי אם היה גשם ויש הצפות.

  אם מוותרים על ציון, אז את היום שהתפנה אפשר להקדיש ליוניברסל סטודיוס בהוליווד (ואז נוכל להגיע באורלנדו למרכז החלל) או ליום טיול מורו ביי – סולוונג – סנטה ברברה.

  מוכרחה לציין שאנחנו כזוג נסענו לגרנד + ברייס ובסופו של דבר הכי נהנו מנופים של ים (העיירה כרמל, כביש מספר 1, לה הויה, איי הוואי), מצד שני זה היה לפני 15 שנים והסיפורים בפורום למטייל מאד מפתים.

  סליחה על האריכות. מקווה לעזרתך.

  רוב תודות,
  אביב

  1. ענת

   סה"כ מסלול מצוין.
   שימו לב שכביש 1 בקליפורניה סגור וכמעט בטוח שיהיה סגור במועד הנסיעה שלכם. מדברים עכשיו על כך שאולי יפתח מחדש רק בשנה הבאה. כיוון שכך, לדעתי בהחלט וותרו על דרום הכביש בטיול הזה. תהנו ממונטריי והאיזור ואז תחזרו ל-101 וסעו ללוס אנג'לס. ממילא לדעתי ילדים לא כל כך נהנים מכביש 1, כי מדובר בנסיעה ארוכה מאד ומפותלת שגורמת להם למחלת נסיעה כשהראש במסכים 😉

   לטעמי, זאיון בהחלט שווה ביקור, רק קחו בחשבון שמדובר כבר בתקופה חמה. יש צל במסלולים ואם תוכלו להכנס למים לתחילת הנרוז אז בכלל מעולה. רוב הסיכויים שזה יתאפשר. מלאס וגאס לזאיון זה בסה"כ כשלוש שעות נסיעה, כך שלו אני במקומכם, הייתי יוצאת מוקדם בבוקר מוגאס ומנסה להגיע עד עשר בבוקר לפארק כדי להתחיל לטייל שם כבר באותו היום. בריכה זה נחמד ואפשר להוסיף אותה לשעה-שעתיים של התרגעות בערב, אבל סיור ראשוני באוטובוס השאטל, כולל מסלול קטן מוצל, נראה לי ניצול נכון יותר של הזמן. מה שהייתי שוקלת זה גיחה עד פייג' לשיט באגם פאואל. מבחינת הבנים שלי, השיט באגם פאואל (הם היו בני 12 ו-14) היה ההיילייט של הטיול האחרון שלנו בארה"ב. לא כל יום יוצא לילד בגיל הזה להשיט סירה במהירות של 70 קמ"ש. הנופים נפלאים ואפשר להוסיף אבוב ולעשות אבובים כמה שרוצים. הייתי מנסה לארגן כך שאת זאיון עושים ביום רביעי וממשיכים ללינה בדרך לפייג' (אולי קיינאב). למחרת, מגיעים לפייג' ועושים חצי יום בשיט ואולי אפילו גם סיור בקניון אנטילופ. אפשר גם ללון בפייג' בלילה הזה כדי להספיק חלק למחרת.

   לדעתי שיט בלייק פאואל יהיה שווה יותר מכל עיירה בלוס אנג'לס או בערך כל דבר אחר שיהיה לכם בטיול, חוץ אולי מהפארקים של דיסנילנד. שאלתי עכשיו את דן והוא אומר שזה היה יותר כיף מדיסני 😉

 70. אופיר

  היי ענת,
  קודם כל כל הכבוד על ההשקעה! שמחתי ממש לראות שיש מסלול כזה מפורט שיכול לעזור לי בטיול.
  אני נוסע ביחד עם עוד חבר (שנינו רווקים בגילאי ה20 לחיינו) והמסלול אמור להתחיל ולהסתיים בסן פרנסיסקו.
  מסן פרנסיסקו ירידה לLA, לאחר מכן וגאס, וחזרה.
  הבעיה היחידה שאת הטיול אנחנו מתחילים באפריל, ולפי הלו"ז אנחנו נצא מוגאס ב23/24.4, זאת אומרת שככל הנראה בהגעה אל יוסימיטי המעבר יהיה סגור.
  יש דרך אחרת לשלב את יוסימיטי? למשל, לעשות עיקוף קטן או משהו בסגנון? כמה גדול העיקוף? (מבחינת שעות) יש בזמן העיקוף אטרקציות מסויימות שאפשר לעשות?
  השאיפה היא לעבור שמה לפני סיום הטיול בגלל שאנחנו רוצים לעשות מסלול סיבובי.
  יש עוד אופציה שהיא לקחת טיסה מוגאס, ולהתחיל את הטיול בנסיעה ליוסימיטי, מה דעתך? כמה ימים נצטרך מהיציאה מסן פרנסיסקו עד ההגעה לLA אם נתחיל מיוסימיטי? כמה זה מאריך את הנסיעה?
  תודה רבה מראש!

  1. ענת

   הי אופיר,
   אם אתם חוזרים ממילא לסן פרנסיסקו לטיסת החזור, אז אתם חייבים לעקוף את הרכס של הסיירה נבאדה. אתם יכולים לנסוע בצד המזרחי של הרכס עד איזור לייק טאהו ושם לחצות מערבה, או לעקוף את הרכס מדרום, באיזור העיירה Bakersville. אם תסעו מהצד הצפוני (טאהו) זה מוסיף סדר גודל של 4-5 שעות לזמני הנסיעה. אפשר את יוסמיטי לשלב בכל מקרה, אם נוסעים מדרום או מצפון, פשוט משלבים את יוסמיטי כיעד לפני שנוסעים לסן פרנסיסקו (תסתכל במפה ותראה איך זה עובד). בהחלט מומלץ. אם אתם רוצים לעשות דברים בדרך, אז המסלול הארוך יותר ממזרח לרכס עדיף לכם. תוכלו כך לשלב ביקור בעמק המוות, באיזור Mammoth Lakes (אפשר עדיין לעשות סקי באפריל) וטאהו (גם סקי וגם טיולים). כמו שאתם מבינים מעניין הסקי, יהיה קר ותראו שלג מסביב. מה שחשוב כאן הוא כמה ימים יש לכם, כי לעיקוף הזה דרך ממות' לייקס וטאהו כדאי להוסיף לפחות שלושה ימים לטיול.

   עדיף בעיקרון לא להתחיל ביוסמיטי כדי לתת לו להתחמם ולהפשיר עוד קצת, (סוף אפריל עדיף בהרבה על תחילת אפריל). בכל מקרה, מסן פרנסיסקו ליוסמיטי זה 5-6 שעות נסיעה. ממליצה לכם להשתמש בגוגל מפס שגם נותן לכם הערכות זמנים, ולהוסיף עשרים אחוז להערכות שלהם.

 71. רותם

  היי ענת,
  אתחיל באמירת תודה! אני משוטטת בבלוג ובכתבות שלך כבר שבועיים והם עוזרים לי מאוד!
  גם התשובות שלך לתגובות הן נהדרות!
  אני נוסעת לשליחות של חודשיים במחנה קיץ בוויסקונסין. בתום השליחות ישנה "תקופת חסד" של כ30 יום בה אני יכולה לטייל בעצמי בעוד כרטיס הטיסה חזור הוא מניו יורק. תקופת הטיול העצמאי תהיה מ7.8.17 עד 6.9.17. את הטיול אני מתחילה לבד (פוגשת חברים שיש לי ברחבי המדינות בהן אהיה) ובאמצעו אחותי מגיעה להמשיך איתי. ראוי גם לציין שאני שומרת שבת.
  תחילה חשבתי להתחיל את הטיול בניו יורק ל8 ימים מתוכם יומיים לאתרים חשובים בוושינגטון.
  משם לטוס ללוס אנג'לס- שם אפגוש את אחותי, ולהמשיך ברכב ללאס וגאס וסן פרנסיסקו.
  בגלל שאני צריכה לחזור לארץ מניו יורק הבנתי שזה פחות משתלם (טיסות פנים לא זולות)
  לכן התכנון הנוכחי הוא כזה:

  7.8- סיום השליחות בוויסקונסין וטיסה לסן פרנסיסקו
  8-12.8- סן פרנסיסקו
  13.8- נסיעה לפארק יוסמסיטי (מומלץ לבד?)
  חשבתי על עמק המוות אך חוששת שיהיה חם מידי
  14.3- הגעה ללאס וגאס (לשם אחותי תגיע מהארץ-האם משתלם?)
  20.8- נסיעה ללוס אנג'לס דרך הפארקים הלאומיים והגרנד קניון (כבר לא לבד…)
  21-27.8 (שבת באמצע)- לוס אנג'לס- הוליווד, יוניברסל ושאר אטרקציות.
  28.8- טיסה לניו יורק
  3-4.9- וושינגטון
  5.9- חזרה לניו יורק ולארץ

  התכנון הקודם שלי היה לדעתי הרבה יותר מוצלח ותאם את רוב ההמלצות שלך מהפוסט, ההבדל במחירי הטיסות מסתכם בכ-150 דולר. האם לדעתך שווה את ההשקעה?
  בנוסף, האם יש לך אתרים טובים ובטוחים להשוואת מחירי טיסות והשכרת רכבים?
  מה לגבי עלות מחיה ואטרקציות בכל איזור?
  מחפשת פוסט שמרכז כמה בערך צריך להשקיע בכל מקום (לינה, נסיעות, אתרים, אוכל)
  שוב תודה רבה ומחכה בציפייה לתגובתך 🙂

  1. ענת

   הי רותם, אני שמחה לשמוע שהבלוג עוזר לך!
   לגבי התכנית שלך, נראה לי שהפקטור העיקרי כאן הוא תחבורה. לא ציינת בת כמה את או בת כמה אחותך ואיך אתן מתכוונות לנסוע ממקום למקום. בגדול, בניו יורק ווושינגטון לא צריך רכב. במערב כן צריך רכב (למעט בסן פרנסיסקו). להגיע ליוסמיטי בלי רכב ולטייל שם בלי רכב לא טריביאלי. עמק המוות באוגוסט לא כדאי. אין מה לעשות שם יותר מאשר לקפץ שם מהרכב למרכז המבקרים ולהרגיש במאתיים מטר האלו איך זה מרגיש להיות בטמפרטורה של 45 מעלות… קחו בחשבון שגם בפארקים של אריזונה ודרום יוטה לוהט בקיץ (ארבעים מעלות ביום זה לא חריג). גם ביוסמיטי אפשר ליפול על ימים של 35 מעלות ויותר… כמובן, גם וגאס לוהטת באוגוסט. לא מנסה להרתיע, רק שיהיה ידוע מראש ותערכו בהתאם. המון אנשים מטיילים שם בעונה הזאת ונהנים. אם בכל זאת יש לכן רגישות לחום (אצלנו יש) אז אפשר לעשות מסלולים אחרים ולהצמד להרים ולחוף.

   לדעתי, לכי על התכנון הראשון שלך, ולו מבחינת עניין הרכב. גם אם את נוהגת, לנהוג לבד במרחבים זה קצת פחות נעים וכיף, לדעתי. לעומת זאת, אין בעיה לבלות בניו יורק, וושינגטון ופילדלפיה ולהתנייד ביניהן בתחבורה ציבורית. בדרך כלל טיסות ללוס אנג'לס זולות יותר מטיסות לוגאס, כך שיכול להיות שבעלות הכוללת של הטיסות לך ולאחותך ההפרשים יתקזזו.

   לגבי השכרת רכב, כתבתי כאן את הטיפים שלי לשכירת רכב בארה"ב. מבחינת לינות, תקראו כאן על טיפים לבחירת מקום לינה בארה"ב. טווח המחירים באיזורים שתטיילי בהם יהיה בסביבות המאה דולר ללילה, פלוס מינוס שלושים אחוז. החריג הוא מנהטן שם המלונות יקרים יותר. אם את מטיילת לבד, אולי תעדיפי מלונות יותר יקרים, אבל מצד שני אולי תעדיפי אכסניות מטיילים זולות. לגבי טיסות, אני אישית משתמשת לרוב באתר קייאק ומשווה (אפשר גם דרך האתר) לאקספידיה ואורביץ. אתרים – תלוי מה תרצו לעשות. ארה"ב זו ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות… ביקור בפארקים הלאומיים עולה $80 לכל הטיול והכרטיס תקף לרכב (כלומר עבור שתיכן). אוכל – תלוי מה רוצים לאכול. בפאסט פוד כמו מקדולנדס אפשר לאכול גם בפחות מחמישה דולר לאדם ולשבוע. בדיינר של רשת כמו applebee's או denny's, אפשר לאכול בחמישה עשר דולר לאדם, ארוחה משביעה כולל טיפ. בסופרמרקטים יש הכל, במחירים דומים לאלו שבישראל (יש דברים זולים יותר ויש דברים יקרים יותר), כמעט תמיד יש גם מדף של אוכל כשר, אם זה חשוב לכן. וכמובן, תמיד יש גם מסעדות יוקרה בכל מקום.
   מתישהו באמת אכתוב פוסט על כמה עולה טיול בארה"ב כי זו שאלה שנשאלת הרבה והתשובה כמובן היא "תלוי" 😉 מקווה שזה עוזר בינתיים.

 72. רז

  הבנתי, אנחנו נעשה את ההתאמות שלנו , תודה רבה על המידע ועל הזמן!

 73. רז

  לגבי ויזה לחברה שלי יש, לי יש דרכון גרמני וכבר קיבלתי את האישור הנדרש, עלות הרכב כמובן מעצבנת ומייקרת את הטיול אבל אנחנו מכירים את המחירים(כבר הזמנו).
  ולגבי הנסיעה מסקויה לממות' אני מכיר ומודע לזמן הנסיעה ואנחנו מתחשבים בזה.
  הייתי רוצה אולי להבין קצת יותר לגבי מה בדיוק אני הולך לפגוש ביוסמיטי בתאריכים האלה. ודרך אגב הבנתי די מהר שבאק מדוז לא מספיק קרוב ואנחנו קרובים לסגור מקום בyosemity vally lodge או בבית הארכה בyosemity west דרך airbnb. לסן פרנסיסקו אנחנו מתכננים לצאת רק ב30 לחודש, זה כבר יהיה סביר? או שזה עדיין בעייתי? לגבי מזג האוויר האם את מעריכה מנסיונך שמעבר טיוגה יפתח בתאריכים הללו?
  ונושא אחרון לגבי כביש 1, ראיתי שפרסמת שהכביש קרס ושלא ניתן לסוע בו מסן פרנסיסקו ללוס אנגלס. את יודעת להגיד איפה בדיוק הוא חסום? ואם אנחנו נוכל לסוע עליו בתחילת יוני או שזה לא יתאפשר.

  תודה רבה!

  1. ענת

   יופי שאתם מסודרים עם הויזות.
   ה-30 בחודש כבר יהיה בסדר. מדובר בסופ"ש ארוך שמגיע עד ה-29 בחודש. ב-30 כבר הולכים לעבודה, אז חוזרים ערב קודם הביתה. לגבי מעבר טיוגה, אין לדעת, אבל סיכוי טוב שעדיין יהיה סגור, בהנתן כמויות המשקעים הגדולות שהיו השנה. מצד שני, במאי יש גם סיכוי טוב שכבר יפתח. קשה לדעת מראש.
   כביש 1 חסום משהו כמו שעתיים-שלוש נסיעה דרומית למונטריי. אפשר עקרונית לנסוע עד שם ואז להסתובב ולעקוף את החסימה (עיקוף שמוסיף כמה שעות נהיגה). כרגע הסיכוי שהוא יהיה פתוח בתחילת יוני נראה קלוש, אבל שוב, אין לדעת. אפילו לא התחילו לנסות לתקן או להעריך כמה זמן יקח התיקון. מחכים שתגמר עונת הגשמים הנוכחית. חלק מהכביש פשוט נפל אל האוקיינוס, כך שזה לא יהיה תיקון פשוט או מהיר. זה נשמע לנו קצת מוזר כישראלים, אבל בארה"ב יש מזג אוויר עוצמתי מאד והם רגילים לדברים האלו ולא מתרגשים מסגירות כבישים כאלו.

 74. רז

  היי ענת, הייתי רוצה לשמוע את דעתך על הטיול שאני וחברה שלי מתכננים לארה"ב. אנחנו בני 22 בערך, אחרי צבא, אוהבים מאוד טבע טיולים וגם את העיר (:
  6.5 – טיסה לוגאס ושהייה בה.
  10.5 – נסיעה לספרינגדייל וטיול בפארק ציון.
  13.5- נסיעה לטרופיק ( ליד ברייס) וטיול בברייס.
  15.5 – נסיעה לפייג' ( לייק פאוול וכו')
  16.5 – נסיעה לטוסאיין וטיול בגרנד קניון.
  20.5 – נסיעה לשמורת הסקוייה ( לינה בדרך באחת העיירות)
  21.5 – טיול בפארק הלאומי סקויה ( לינה בפורטרויל)
  23.5 – נסיעה לmammoth lakes , בעיקר סקי ולהנות מהאזור היפה.
  26.5- נסיעה לפארק יוסמיטי( בתקווה דרך מעבר טיוגה ואם לא אז מסביב למקום הלינה שלנו ליד buck meadwos. וטיול בפארק.
  30.5 – נסיעה לסן פרנסיסקו ושהייה בעיר.
  4.6 – נסיעה דרך כביש 1 לכיוון לוס אנגלס, עושים את הלילה במונטריי ומבקרים בה ביום שלמחרת.
  5.6 – הגעה ללוס אנגלס ושהייה בעיר.
  12.6 – טיסה לבוסטון.

  עד כאן למערב, חשוב לציין שאנחנו עם רכב עד סן פרנסיסקו, מחזירים אותו ולוקחים שוב כדי לסוע ללוס אנגלס.

  אני אתחיל לפרט על הטיול גם במזרח למקרה שאת בקיאה גם בו ותוכלי לייעץ לנו.

  13.6 נחיתה בבוסטון ושהייה בעיר.
  18.6 שכירת רכב ונסיעה לgreat barrington שם אנחנו מתחילים את הטיול באזור ניו אינגלנד.
  20.6 נסיעה למונטריאול לטובת הופעה ( רד הוט צילי פפרס) ושינה שם.
  21.6 נסיעה חזרה לnorth conway טיול באזור ולינה שם.
  22.6 לינה בעיירה בארטלט
  23.6 לינה במונטפלייר
  25.6 לינה ברוטלנד
  26.6 נסיעה לפילדלפיה ושהייה בה.
  28.6 נסיעה וביקור בוושינגטון.
  2.7 נסיעה לניו יורק.

  לא פירטתי את המקומות הספציפים בהם נבקר ונטייל בניו אינגלנד.
  את הרכב אנחנו מחזירים במנהטן שמגיעים.

  1. ענת

   הי רז. קודם כל, רק לודא שיש לכם ויזה? וגם שאתם מודעים לעלויות השכרת הרכב בגילאים שלכם? המסלול שלכם במערב מרווח ונחמד, רק שיש לכם שם תפירה עם פארק לאומי סקויה ואז נסיעה לממות'. לא בלתי אפשרי, רק חשבו את זמני הנסיעה בהתאם (אל תשכחו להוסיף עשרים אחוז לזמן נסיעה בגוגל מפס). הייתי שוקלת להוריד יום מזאיון ולהוסיף למונטריי, שם אתם קצת קצרים מדי. ההערה הכי חשובה אולי היא שאתם נופלים על יוסמיטי בטח בימים הכי עמוסים בשנה כולה. גם אביב וגם חג. ממוריאל דיי יוצא בדיוק על התאריכים שלכם. צפו לפקקים ביום ההגעה שלכם ותבדקו אם בכלל יש לכם מקום לינה איפה שהוא באיזור. באק מדוז לא נחשב באיזור, אם בניתם עליו. זה שלוש שעות נסיעה מיוסמיטי. הכי חשוב, לא לעלות לכביש ב-29 במאי, כי הכל יהיה פקק אחד גדול בדרך לסן פרנסיסקו.

   הקטע במזרח נראה לי בסדר גמור. אני מניחה שתשלבו את ניאגרה פולס. מעבר לזה, במזרח הכל נראה לי קרוב ואפשר לעשות תיקוני מסלול בקלות. שיהיה לכם טיול נהדר!

 75. דניאל

  תודה רבה רבה, הבלוג מדהים ?

 76. דניאל

  היי, את מכירה את האפשרות של טיול יום מוגאס לגרנד קניון? ממליצה אולי על חברה ספציפית?
  פשוט אנחנו לא רוצים לפספס ואין לנו מספיק זמן ליסוע לשם לכמה ימים.

  1. ענת

   הי דניאל, לא התנסיתי בטיולים כאלו אבל אני רואה שבטריפ אדוויזר זו לגמרי החברה המומלצת – http://www.grand-adventures.com/
   אשמח לשמוע פידבק כשתחזרו!

 77. איציק טויזר

  ערב טוב ענת
  האם ניתן לרכוש דרכך מפות / פירוט כבישים /הדרכה אישית בתשלום
  בגדול אנחנו יוצאים בד"כ רכב מסלול התחלה וסוף ומס ימים ואת זה קיבלתי בעזרתך
  אני יודע שאפשר ורצוי להשתמש בתוכנות ניוט אבל אני אוהב מפה מול העניים ושם מסמן מסלול
  לגבי לינות ואוכל "על הדרך" מחפשי BB כמו באירופה
  מאחר וזהו טיול ראשון שלנו לארה"ב אז…
  תודה

  1. ענת

   הי איציק, אני אישית אכן מעדיפה ניווט ממוחשב (עם הטלפון ולא עם GPS יעודי). להסתכל על מפה אני מאד אוהבת בגוגל מפס. בכל מקרה, מפות של ארה"ב אפשר לקנות בממסי, או דרך האתר הזה שם מצאתי לך את מפת דרום-מערב ארה"ב. לא ניסיתי את המפה ואני לא יכולה להבטיח שהיא מכסה את כל האיזור, אז שווה להרים טלפון ולודא שהיא מכסה את המדינות: אריזונה, יוטה, נבאדה וקליפורניה. או לחלופין, לגשת לחנות של ממסי ולבדוק אותה לפני הקניה.

   שים לב לגבי BB על הדרך, שבארה"ב פחות נהוגה שיטת הצימרים ויותר מקובל ללון במוטלים. ממליצה לך לקרוא גם את הפוסטים הבאים:
   האם כדאי להזמין מלון מראש או למצוא תוך כדי הטיול
   טיפים להזמנת לינות בארה"ב

   יעוצים אישיים אני לא עושה (מפאת חוסר זמן, צר לי) אבל אני יכולה להמליץ לך על אושרה קמחי. אושרה בעלת ניסיון לא פחות ממני בטיולים בארה"ב ואפשר ליצור איתה קשר דרך הבלוג שלה כאן. תמסור לה ד"ש ממני 😉

 78. איציק טויזר

  תודה
  קיבלתי מסלול מקיף שרציתי לדרום מערב וגם הזמן מתאים כ 30 יום

  1. ענת

   אני שמחה לשמוע, איציק. שיהיה לכם טיול מעולה! אם יש לכם שאלות, אני תמיד שמחה לעזור. ואשמח אם תוכלו להשתמש בקישורים שלי אם אתם מזמינים רכב ברנטאל קארס או מלונות בבוקינג. תודה!

 79. גיל

  תודה על התשובה.
  בראיית כלל המסלול המעגלי של ה- 3 חודשים (כאמור, מסלול שמתחיל בלאס וגאס, עולה לרוקיס ויורד לאורך החוף), את חושבת שהאזור הנ"ל בתיעדוף נמוך יותר יחסית לשאר או שנכון יהיה לתכנן כך שיישארו לנו שבועיים אחרי סן דייגו ?

  גיל

  1. ענת

   קשה לענות על זה… זה עניין גם של העדפה אישית של נופים. מי שאוהב נופי מדבר עם תצורות סלע דרמטיות, זה בהחלט מקום ששווה להשקיע כדי להגיע אליו. כל האיזור ביחד נקרא Colorado Plateau או רמת הקולורדו. זה איזור ענק שמשתרע על ארבע מדינות, אריזונה, יוטה, קולורדו וניו מקסיקו. יש שם המון המון פארקים של קניונים ושאר תצורות גיאולוגיות מעניינות. למעשה, זה האיזור עם הריכוז הגבוה ביותר של פארקים לאומיים (כולל מוניומנטים לאומיים וכד') בארה"ב. בקיצור, את הכל אי אפשר לראות בטיול של שלושה חודשים (גם לא של שנה). תצטרכו להציץ קצת בתמונות ולהחליט איך אתם מתעדפים לפי ההעדפות האישיות שלכם.

 80. גיל

  ענת שלום,
  בהמשך להתכתבות מה- 24 בינואר והצעתך לחלוקת הימים לאורך ה- 3 חודשים במערב ארה"ב וקנדה.
  על פי המלצתך, סגרנו טיול קרוואנים שמתחיל ומסתיים בלאס וגאס (תודה רבה על ההמלצה).
  לגבי הקצאת הימים לפארקים שביוטה ואריזונה, המלצתך היתה להקצות להם 6 ימים לסיבוב כולו בסיום הטיול.
  אני משתמש בספר של נטע דגני, מסלולים ארה"ב מערב. אני מבין שסיבוב שכולל את שמורת ארצ'ס, ברייס, ציון, עמק המונומנט וגרנד קניון, עשוי לקחת כשבועיים.
  האם את חושבת שנכון לוותר על חלק מהפארקים באזור לאס וגאס, או שנכון יהיה "לרוץ" עליהם ?

  תודה,
  גיל

  1. ענת

   הי גיל, ביוטה יש חמישה פארקים לאומיים בסה"כ, כולם בדרום המדינה. סיבוב שיכלול את ארצ'ס, קניונלנדס ומוניומנט ואלי (באריזונה) הוא נרחב יותר. בהחלט כדאי, אם יש זמן, אבל ממש לא "לרוץ אותו". הוא יכלול נסיעה בכביש 12 כדי להיות מסלול מעגלי. זה מצוין כי זה מאפשר לכם לבקר בגובלין וואלי סטייט פארק ובפארק לאומי קפיטול ריף, אבל כמובן שזה לוקח זמן. "לרוץ" את זה בשישה ימים אי אפשר. אני חושבת ששבועיים זה פרק זמן נכון ואי אפשר לכווץ את המסלול המורחב הזה לפחות מ-11 יום –
   יום 1 – זאיון
   יום 2 ברייס
   ימים 3-4 כביש 12 וקפיטול ריף
   ימים 5-6 קניונלנדס וארצ'ס (אפשר גם להוסיף כאן יום אם רוצים לבקר גם את איזור הנידלז.
   יום 7 מוניומנט ואלי
   ימים 8-9 פייג'
   יום 10 הגרנד קניון
   יום 11 חזרה לוגאס

   בטיול משפחתי עם קראוון, הייתי מרווחת טיפונת יותר, אולי עם עוד יום במואב. אם יש עוד יום-יומיים, הייתי שוקלת לשלב גם את Canyon De Chelly. ה"בעיה" היא שזה איזור יפהפה ותמיד אפשר להוסיף עוד ועוד… שאלו יהיו הצרות שלנו!

 81. יוסי

  היי, מנסה לבנות טיול של בין שבועיים לשלושה בקיץ.

  1. חשבתי על שלד של LA, וגאס ואז נסיעה לסן פרנסיסקו. לגבי הנסיעה מוגאס לסן פרנסיסקו, בקיץ הבנתי שעדיף לנסוע דרך כביש 395 ולא דרך עמק המוות.
  2. הטיסה ל/מ וגאס משמעותית יקרה יותר מנחיתה ב LA או SF, לא מבין מדוע כנראה בגלל שוגאס יעד תיירותי מאוד. לנחות ולהמריא מ LAX , כלומר טיול מעגלי, מומלץ ?
  התכנית המקורית שלי היתה לנחות בוגאס ולנסוע לפריסקו ו להמריא מLA, הפרשי הטיסות מוגאס מצדיקים זאת?

  1. ענת

   הי יוסי, כמו שאתה רואה בפוסט, המסלול הקלאסי הוא מעגלי, כך שאתה יכול להתחיל ולסיים בסן פרנסיסקו, וגאס או לוס אנג'לס. כולן חליפיות. בדרך כלל כרטיסי טיסה הם זולים יותר שמגיעים וחוזרים מאותו היעד, לכן טיול מעגלי מוזיל קצת. אתה יכול בשלד הראשוני שלך פשוט להמשיך מסן פרנסיסקו למונטריי ומשם לבחזרה ללוס אנג'לס לטיסה (דרך כביש או דרך הכביש המהיר). וכן, הטיסות הזולות יותר הן לרוב ללוס אנג'לס, לכן גם המסלול שתיארתי כאן מתחיל ומסתיים בלוס אנג'לס. רק שים לב שצריך שלושה שבועות בשביל המסלול הזה ולא שבועיים.
   לגבי עמק המוות, אכן בקיץ עדיף לוותר. כל כך חם שבמילא לא תצא שם מהאוטו. יש גם סיכון מסוים לתקלות מכאניות ברכב בטמפרטורות האלו (לפעמים גם מעל 50 מעלות בצל – ואין צל…) אז הייתי מוותרת. רק לחדד כי התבלבל לך קצת, נראה לי. המסלול של כביש 395 הוא דווקא זה שכן מעביר אותך דרך עמק המוות. אתה צריך במקום זה את כביש 266 ואז כביש 95.

 82. רז

  הי ענת
  ראשית שאפו על ההשקעה והמקצועיות .
  ממש אהבנו.
  אנחנו זוג אתגרי נועז אך גם שאוהב את החיים הטובים והנוצצים ( איזון בין טיול טבע לטיול עירוני מפונק) בשנות ה40 שיוצאים ב 28.2 עד 28.3 לטיול מערב ארהב.
  נוחתים בל.א 3-4 ימים
  שוכרים רכב ועולים צפונה בכביש 1 למונטה ריי שם נישן לילה ולמחרת נוסעים לסן חוזה ליומיים עד שלושה של פגישות עבודה. משם לסן פרנסיסקו לשלושה ימים .
  המטרה מכאן לשלב טיול טבע ופארקים ונופים שישלב גם 3 ימים בווגאס לקניות ובילויים וחזרה לל.א לטיסה 28.3.
  אנחנו מתכוונים להעזר בחברות שהמלצת אישית להזמין מלונות ורכבים.
  כמה שאלות ברשותך:
  1. חשבנו לשלב 10 ימים של טיול קראוון , האם כדאי לקחת את הקראוון כבר בס.פ. ולנסוע דרך יוסימיטי לווגאס ( 650 מייל ) או שעדיף לשכור רכב או אפילו לטוס לווגאס ולחסוך זמן ודלק יקר בקראוון?
  2. מה דעתך על המסלול והאם יש לך מסלול מתוכנן דומה לשלוח לנו שנעזר בו?
  3. האם יכולה להמליץ מה לעשות בשלושה ימים בסן חוזה ? אולי לנסוע בערבים לסן פרנסיסקו?
  4. מה המסלול המומלץ לטיול רכבי ( כנראה קראוון ) באזור וגאס ומזרחה לקניונים ופארקים? סביבות 10 ימים.
  5. מה האטרקציות שהם חובה בטיול כזה לדעתך?
  6. האם לחזור מווגאס בטיסה או נסיעה ברכב ביום האחרון ? האם יש מה לעשות בדרך ? או שעדיף לחסוך זמן ולוותר?
  תודה רבה רבה
  רז ומיכל

  1. ענת

   הי רז ומיכל, אני שמחה שהבלוג עוזר ותודה שאתם משתמשים בקישורים כדי להזמין! אנסה לענות לשאלות –

   1. קראוון מתאים לטיול ארוך של שלושה שבועות ויותר. יש יום שהולך לאיבוד בלקיחה ויום שהולך לאיבוד בהחזרה. אם אין לכם ניסיון בנהיגה ותפעול של קראוון, בימים הראשונים גם תהיה לכם עקומת לימוד מסוימת, מה שמאט את קצב הטיול. לדעתי, קחו רכב והשארו איתו כל הטיול, בלי להחליף בטיסות. אתם שני נהגים ולא צריכה להיות בעיה לנסוע ברכב שכור מפנק (והרכבים האמריקאים בהחלט מפנקים!)

   2. התאריכים שלכם מתאימים לדרום-יוטה ולאריזונה (אם כי בהחלט אתם עלולים להתקל במזג אוויר קר ואפילו מושלג במקומות הגבוהים!) המסלול שכאן בדף הוא המסלול הבסיסי שכדאי לכם לעשות. אין לכם המון המון זמן, בניגוד למה שנדמה. שימו לב שהמסלול המורחב המתואר כאן (כולל ברייס, זאיון, פייג' והגרנד קניון) מתאים לחודש. אתם גם מוסיפים לו שלושה ימים בסן חוזה, אז בכלל. אם בכל זאת תרצו קראוון, זה אפילו מאט אתכם יותר ותצטרכו לקצץ עוד.

   3. סן חוזה עיר חביבה מאד. בירת עמק הסיליקון ואם מעניין אתכם יש בה מוזיאון מחשבים אחד או שניים. קרוב גם למאונטיין ויו אם אתם רוצים לקפוץ לבקר בגוגל. בערך שעה וחצי נסיעה דרומית לעיר יש לכם פארקים עם עצי סקויה רדווד – Big Basin Redwoods State Park וגם את העיר סנטה קרוז עם המזח שלה (קצת קיטשי, אבל חביב). סן פרנסיסקו נמצאת במרחק של שעה עד שעה וחצי מסן חוזה, תלוי בעומסי התנועה. אם כן או לא, תלוי מאד במתי אתם מתפנים מהעבודה במהלך היום. לא חושבת שהייתי נוהגת שלוש שעות (הלוך ושוב) אחרי יום עבודה בשביל שעתיים בעיר, אבל לשיקולכם. זה קצת כמו להגיע לתל אביב או הרצליה כדי לעבוד ואז בערב לצאת לבלות בירושלים.

   4. אני ממש לא בטוחה שיש לכם עשרה ימים בשביל זה. תושיבו את המסלול על ימים ותראו איך מכניסים אותו בחודש, כולל שלושה ימים בסן חוזה. אל תשכחו לבדוק מרחקי נסיעה בגוגל מפס ולהוסיף להם 20% להערכת הזמנים. לדעתי, יש לכם זמן לסיבוב הקצר, שזה אומר ברייס, זאיון, פייג' והגרנד קניון. אם תוותרו על דברים אחרים, אפשר להתחיל לבדוק עוד אפשרויות ביוטה, כשאחת המגבלות היא מתי במרץ והאם כבישים בפאסים כבר נפתחים אז.

   5. אני לא מאמינה ב"חובה" 😉 כל אחד ומה שמתאים לו. בגדול, המסלול שמתואר כאן בפוסט מקיף את ההיילייטס שרוב האנשים עושים. חובה או לא, לשיקולכם ולשיפוטכם. אני חושבת שהם נותנים יחס טוב של בילוי לזמן נהיגה.

   6. לו אני במקומכם, הייתי חוזרת עם הרכב ומחזירה אותו בלוס אנג'לס, אבל לא ביום האחרון דווקא, אלא משאירה ספייר של יום אחד לתקלות. אבל זה כי אני אישית לא אוהבת את הפרוצדורות של להכנס ולצאת משדה התעופה. אלא אם כן תצליחו למצוא טיסות כאלו שיושבות "בול" עם קונקשן הגיוני בלוס אנג'לס שמאפשר לכם לא לצאת מהשדה ואז אולי. גם תלוי במחיר הכרטיס. עלות רכב היא בסביבות ארבעים דולר ליום, הדלק די זניח בנסיעה קצרה כל כך (קצרה במונחים של המערב 😉 ) וכל הסיפור לוקח חמש שעות. זה רוד טריפ חביב, קל מאד לנהיגה. לוקחים צידנית קלקר (שלושה דולר בוולמארט, תקנו בתחילת הטיול) עם קרח ושתיה קרה, שמים מוזיקה ומתפננים כל הדרך. הרבה יותר כיף בעיני מאשר לעבור תלאות של שדה תעופה.

   7. הוספתי לכם סעיף! תבדקו אם בכלל אפשר יהיה לנסוע מלוס אנג'לס למונטריי דרך כביש 1. החדשות האחרונות (כתבתי על זה פוסט בדיוק היום) הוא שהכביש נסגר ולא ידוע מתי יפתח שוב לתנועה. מניסיון שנים עברו, זה בהחלט יכול להיות רק במאי-יוני, ואולי אפילו אחרי.

 83. אוסנת

  היי ענת
  בלוג נהדר!!אנו מתכננים טיול בחופשת פסח עם שני ילדים בגילאי 12 ו16
  משך הטיול 16 ימים במערב ארה"ב
  חשבנו להתחיל בלוס אנג'לס ( יום 1-8 ), בהמשך להגיע ללאס וגאס (4 ימים) , ומשם בטיסה לסן פרנסיסקו ( 4 ימים) . חזרה לארץ מסן פרנסיסקו
  חשוב לציין שאנו חייבים לשלב באמצע את לאס וגאס בגלל ענייני עבודה.
  אודה לך אם תסייעי לנו לצקת תוכן לימים, טרם הזמנו כרטיסים האם שווה לשנות את המסלול? במידה וכן מה מומלץ? הילדים שלנו לא כל כך אוהבים טבע….
  תודה

  1. ענת

   הי אוסנת. למה בעצם להיות כל כך הרבה זמן בלוס אנג'לס? גם אם הילדים לא אוהבים טבע, עדיין לדעתי חבל לפספס את הפארקים של דרום יוטה, או שילוב של קניון אנטילופ, שכירת סירה בלייק פאואל והגרנד קניון. לו אני במקומכם, הייתי מתרכז בלוס אנג'לס ולאס וגאס במתווה הבא –
   טיסה לוגאס
   ימים 1-2 וגאס – התאפסות (עד כמה שאפשר בוגאס 😉 ).
   ימים 3-4 זאיון וברייס
   ימים 5-6 פייג'
   ימים 7-8 חזרה דרך הגרנד קניון ורוט 66 ללאס וגאס
   ימים 9-12 וגאס (עבודה)
   ימים 13-16 סיום בלוס אנג'לס, כולל יוניברסל סטודיוס, דיסני ו כד'. אם רוצים, אפשר לשלב יום בסן דייגו, אם יש העדפה נניח לגן החיות שם או לסי וורלד
   זה חוסך לכם טיסת פנים אחת (שדי אוכלת יום טיול) ומאפשר לכם טיול רכוב כיפי במערב.

 84. יהודית הרפז

  אנחנו זוג בגילאי 60 + מתכוונים להגיע במרץ לגרנד קניון ומשם לפייג ,לקניונים וללאס וגאס.
  התוכנית שלנו כזו :
  19/3 יציאה מל.א עד לוויליאמס או לקינגסמן
  20/3 נסיעה לגרנד קניון ולינה בפייג
  שאלתנו האם נספיק לראות משהו מהגרנד קניון כשזמן הנסיעה עד לפייג הוא כמעט 3 שעות
  וגם ההגעה לקניון היא בסערך כשעתיים . מצד שני לא מצאנו לינה במחיר סביר בקניון עצמו.
  נשמח להבהרות שלכם

 85. יהודית הרפז

  שלום רב , אנחנו זוג בגילאי 60 + מתכננים טיול באמצע מרץ מל..א. לגרנד קניון ,,דרך פייג' לברייס ולזאיון
  עד לאס וגאס, השאלה מה בעצם יש לעשות בגרנד קניון והאם כדאי ללון בדרך או בקינגסמן או בסלינגן או שיש יתרון להגיע בערב דווקא למלון בגרנד קניון , ?
  תודה מראש על תשובתך, ועוד דבר אנחנו לא מתכוונים לעשות טרקים אבל כן גם לשלב טיולים רגליים.

  1. ענת

   הי יהודית, שאלות מצוינות. עבור המבקר הממוצע, אין באמת הרבה מה לעשות בגרנד קניון. הביקור מורכב מעצירה בכמה נקודות לתצפיות על הקניון + ביקור במרכז המבקרים (למעוניינים). אפשר למצות את הביקור בגרנד קניון בשעתיים-שלוש נינוחות מאד. מי שמחפש טרקים או ביקור מאתגר, בהחלט יכול גם לרדת לתחתית הקניון ולעלות בחזרה, אבל מדובר בטיול שאורך כיומיים, כולל לינה בתחתית הקניון וכמובן, הוא מאומץ מאד. יש גם אופציה לעשות חלק מהמסלול ואז לחזור בחלק אחד של השביל. עדיין לא מסלול קל ורוב המבקרים מוותרים עליו.

   הנסיעה מלוס אנגל'ס לגרנד קניון אורכת כשמונה-תשע שעות. אם משלבים ביקורים בכביש 66 (סליגמן ואוטמן), אנחנו מדברים על יום של 12 שעות בדרכים. לטעמי, עדיף ללון בדרך. הייתי מסמנת את סליגמן או וויליאמס בתוך נקודות אפשריות ללינה ובודקת בשתיהן מקומות סבירים, אבל לא מזמינה מראש. אין סיבה להזמין באיזור הזה לינה מראש במרץ. טיילו לכם בנחת באיזור כביש 66. כשימאס לכם, תעצרו ללינה או בסליגמן, או בהמשך הדרך בויליאמס. למחרת תוך שעה וחצי תהיו בגרנד קניון.

   כיוון ששאלת לגבי יתרון בלינה בגרנד קניון, אציין שיש מי שמעדיף ללון בגרנד קניון כדי לצפות בשקיעה או בזריחה (או שתיהן) על הגרנד קניון. העניין הוא שהשמש מתחילה לשקוע בסביבות 5-6 באריזונה במרץ. אם תצאו בשש בבוקר מלוס אנג'לס, אולי תוכלו להספיק להגיע לשקיעה בגרנד קניון. אם תצאו בשמונה-תשע, זה כבר הופך את היום לדי לחוץ. לשיקולכם, כמובן. בהחלט אפשרות.

   שימו לב רק שדי קר בגרנד קניון באמצע מרץ. יכול גם להיות מעונן וערפילי (פחות טוב לתצפיות) אז אחזיק לכם אצבעות למזג אוויר שמשי ונעים!

 86. גיל בילקוביץ

  ענת,
  מודה לך מאד על המענה המפורט וההמלצה.
  בהקשר להמלצתך, קראתי בבלוג שלך שאת ממליצה על הביקור ביוסימיטי דווקא בתחילת הקיץ ולא בסופו.
  בהנחה שאני עושה את הסיבוב נגד כיוון השעון, אנחנו נגיע אליו בסביבות תחילת ספטמבר.
  התייעצות נוספת, מבדיקה של טיסות מסתמן שיש הבדל די משמעותי במחיר בין טיסה הלוך חזור ל- LA בהשוואה ללאס וגאס (LA זולה יותר). האם נשמע לך הגיוני להתחיל ולסיים ב- LA ועדיין לעשות את הסיבוב לפי המלצתך ? המשמעות להבנתי היא נסיעה מ- LA ללאס וגאס בהלוך, ובחזור נדרש לנסוע מ- LA לפארקים לי לאס וגאס ואז לחזור ל LA.

  תודה רבה,
  גיל

  1. ענת

   יוסמיטי מדהים באביב, בין אפריל ליוני. כיוון שאתם מתחילים ביולי, זה טיפה פחות משנה. אני מסייגת את זה בכפוף לחורף. חורף מושלג במיוחד פירושו שהמפלים אולי עדיין לא יהיו יבשים בתחילת יולי. בכל מקרה, ביולי-אוגוסט יכול להיות מאד חם בעמק. בספטמבר, הסיכוי לימים קרירים ונעימים עולה.
   אם יש הבדלים משמעותיים בעלות, בהחלט הייתי עוברת ללוס אנג'לס בתור עוגן. רק תבדקו גם את עלות הקראוון, כי יכול להיות שגם בזה יהיו הבדלים שיקזזו את עלות הטיסות. אם תעשו את זה כך, הייתי שוקלת לשמור על גמישות ולראות מה קורה מבחינת מזג האוויר. אם לא חם מדי בתחילת יולי, אולי תוכלו לבקר בפארקים של יוטה, בגרנד קניון ובפייג' בתחילת הטיול ואז לא תצטרכו לחזור על הנסיעה מלוס אנג'לס לאיזור וגאס פעמיים. זה כמובן תלוי גם ברגישות שלכם לחום. אצלנו סובלים מאד מהחום ואוהבים לטייל כשקריר. יש כאלו שהחום פחות מפריע להם.

 87. גיל בילקוביץ

  תודה,
  קראתי את מסלול הרוקיז הקנדיים שעשיתם. האם במסלול מעגלי כמו שלנו ניתן לשלב גם את אזור זה או שזה יהיה יותר מדי לחוץ ?

  גיל

  1. ענת

   לדעתי לרוקיז הקנדיים צריך להקדיש עשרה ימים. תוסיף לזה לפחות שלושה ימים להגעה ועזיבה ואנחנו מדברים בעצם על שבועיים. השאלה מה אתם רוצים לעשות ולראות בשאר הזמן ובאיזה קצב. מה עם מקומות אחרים בקנדה, ויסלר? ונקובר? רק הרוקיז? יש לכם דגשים של טבע או ערים מסוימות? יש לכם שלושה חודשים מלאים? בטיול ארוך כדאי בהחלט לשמור על גמישות אבל כן צריך לתכנן מראש את המסלול, כדי שלא תצטרכו פתאום "לרוץ" כדי להספיק לחזוור. בוא ננסה ביחד לעשות סקיצה של המסלול לרגע. גם אם תעשו את זה בכיוון ההפוך, או תבחרו בנקודת התחלה בוגאס במקום לוס אנג'לס, חלוקת הימים עדיין תהיה דומה. לצורך העניין, אני הולכת על הצעה שלי מוגאס לוגאס. החלוקה כאן לימים, אני מניחה 90 יום.
   1-2 התאפסות, שכירת קראוון, קניית ציוד וביקור בוגאס
   3-4 נסיעה לגרנד טטונס
   5-7 גרנד טטונס
   8-12 ילוסטון
   13-14 נסיעה לגליישר עם עצירות בדרך
   15-19 גליישר (שלבו יום נסיעה בשאטל של הפארק ב-GTTS)
   20 הגעה לאיזור באנף
   21-25 באנף
   26-30 ג'אספר
   31-32 נסיעה לונקובר
   33-34 ונקובר
   35-36 סיאטל
   37-40 פארק אולימפיק
   41-42 ריינייר
   43-44 פורטלנד
   45-50 חופי אורגון עד ניופורט
   51-52 קרייטר לייק
   53-58 פארק רדוודס
   59-61 לייק טאהו
   62-68 יוסמיטי
   69-75 סן פרנסיסקו
   76-79 מונטריי ואולי כביש 1 (לא חובה עם קראוון, לדעתי. לשיקולכם)
   80-83 לוס אנג'לס
   84-90 חזרה לוגאס + סיבוב של ברייס, זאיון, פייג' והגרנד קניון וסיום בוגאס

   נראה לי מצוין. קצב מתאים ולא מהיר מדי. אם רוצים, אפשר תמיד להוריד את ריינייר ואת לייק טאהו ולהשאיר אותם לטיול אחר וככה לרווח עוד קצת.

 88. גיל בילקוביץ

  ענת, תודה רבה על התגובה המהירה.
  בכל מקרה, הכוונה היא להיות ברוקיס ביולי – אוגוסט ולא בספטמבר. זה משנה בהיבט הזה מה סדר הטיול ?
  לא בטוח שהבנתי את היתרון של התחלה בלאס וגאס בהיבט העונה. לא עדיף להגיע לאזור לאס וגאס בספטמבר מאשר להתחיל איתה ביולי ?
  מבחינת הפארקים של לוס אנגלס וסן דייגו, הכוונה הייתה להשאיר אותם לסוף כשחוזרים ללוס אנגלס. אם אנחנו מתחילים את הסיבוב מלאס וגאס, המשמעות היא שלאחר הפארקים ממשיכים בטיול לאזור לאס וגאס, השאלה אם נראה לך יותר מתאים ?

  תודה,
  גיל

  1. ענת

   מה שיושב לי בראש זה שאתם רוצים להגיע לפארק גליישר ולילוסטון בסוף יולי-תחילת אוגוסט. אם תתחילו מאיזורי החוף, תגיעו לשם בסוף אוגוסט-תחילת ספטמבר שזה טיפונת פחות טוב (יותר יבש מבחינת הנוף ויותר קר). לא קריטי אבל נראה לי שטיפה עדיף. בגדול, לוקח לכם בערך חודש להגיע לקנדה ואז נניח שבועיים-שלושה בקנדה ואז מתחילים לרדת בחזרה בלג השני. תאריך ההתחלה שלכם משנה כאן גם כן, כמובן.
   לגבי וגאס, אין הבדל משמעותי בין יולי-אוגוסט לספטמבר. עדיין מאד חם. מזג האוויר רלבנטי יותר לנושא הטיול בפארקים של דרום יוטה, ברייס וזאיון. שם עדיף להיות בספטמבר-אוקטובר ולא ביולי-אוגוסט. לכן הצעתי שהפארקים של יוטה יהיו לכם מעין קינוח, אם מסיימים בוגאס.
   אם להשאיר את פארקי השעשועים ממש לסוף או לא, זה לגמרי שיקול משפחתי. אצלנו ההתלהבות של הילדים מהפארקים האלו פחתה עם הגיל וזה לא כזה צ'ופר מדהים ביחס לטיול כולו. הם נהנים לא פחות מההרפתקאות בפארקים לאומיים.
   יש לי הרגשה שאתה מעדיף קצת להתחיל ולסיים בלוס אנג'לס, שגם זה בסדר. גם לעלות דרך החוף ולרדת דרך הרוקיז זה בסדר, רק תנסה להושיב את התכנית בגדול על זמנים ותראה איפה זה שם אתכם ברוקיז האמריקאיים (גליישר וילוסטון) מבחינת התאריכים. כמובן שזה תלוי גם במה תבחרו לעשות בדרך וכמה זמן להתעכב בכל מיני איזורים.

 89. גיל בילקוביץ

  ענת שלום,
  בלוג מצוין !! נהנה מאד לקרוא אותו וללמוד מהנסיון וההמלצות הרבות.
  אנחנו משפחה בת 5 נפשות (ילדים בני 16,12,9). מעוניינים בנסיעה ל- 3 חודשים מתחילת יולי ועד תחילת אוקטובר.
  הכוונה היא לעשות טיול קרוואנים במערב ארה"ב וקנדה. ההתלבטות שלנו היא בין שתי אופציות:
  1. להתחיל ולסיים בלוס אנג'לס, כך שנעשה סיבוב עם כיוון השעון צפונה לאורך החוף, קנדה, פארקים, לאס וגאס וחזרה ללוס אנג'לס (פארקי השעשועים של לוס אנג'לס יישארו לסוף). הרעיון הוא להגיע לאזור לאס וגאס בספטמבר.
  2. להתחיל ולסיים בלאס וגאס ולעשות מסלול מעגלי נגד כיוון השעון, כלומר, לעלות צפונה, קנדה, דרומה לאורך החוף ולחזור ללאס וגאס.

  כמובן שאם יש רעיון אחר נשמח מאד לשמוע.

  תודה,
  גיל

  1. ענת

   הי גיל, איזה כיף לכם! יופי של טיול!
   תבדקו את מחירי השכירות של הקראוונים. אם יש הבדל לטובת לוס אנג'לס, תתחילו איתה. אם אין, אז דווקא הייתי מתחילה ומסיימת בוגאס, במתכונת של וגאס > הרוקיז עד קנדה > ונקובר > ירידה לאורך החוף עד סן דייגו > וגאס והפארקים של יוטה לקינוח. זה גם שם לכם את הפארקים של לוס אנג'לס וסן דייגו יחסית בסוף וגם מתאים יותר מבחינת העונה. שימו לב שמעבר לנושא צפון/דרום, יש פה את ההרים. עדיף לכם להיות ברוקיז בקיץ ולא בספטמבר. אני בטוחה שתהנו מאד בכל מקרה!

 90. צורי גלילי

  הי ענת. אחלה בלוג! עוזר מאוד לתכנון. נשמח לדעתך לגבי התכנון שלנו – מ,פחה עם 3 ילדים (15,10,4). נטו 22 ימים. לוס אנגלס-סאן דייגו-וגאס שאצלנו מאוד אוהבים ויש הרבה מאוד מה לעשות עם ילדים (ברכב). וגאס-סאן פרנסיסקו (טיסה)-יוסמיטי-לוס אנג'לס. חשבנו לשלב מקסיקו, יכול להתאים? תודה מראש

  1. ענת

   הי צורי, 22 יום זה המסלול הקלאסי שמתואר כאן ולא חייבים לשלב טיסת פנים. אם מדובר ביוני-אוקטובר, אפשר גם לנהוג מוגאס ליוסמיטי ולהנות מהדרך.
   לגבי מקסיקו, קחו בחשבון שאי אפשר להכניס רכב שכור מארה"ב למקסיקו. בכל מקרה, טיחואנה, דרומית לסן דייגו, לא נחשבת יעד טוב לטיול במקסיקו. איזור עני וקצת מסוכן. לדעתי עדיף לשמור את מקסיקו לטיול נפרד ולהגיע בה ליעדים אחרים.

 91. flori

  היי ענת,
  פשוט כיף לקרוא את כל העצות שאת כותבת, ניכר ששופע ממך ידע ולכן פנייתי..
  אנחנו משפחת בת חמש נפשות(גילאי הילדים 8,10,13). מעוניינים להגיע באוגוסט ללוס אנג'לס(יש לנו שם משפחה).
  התכנון הוא נסיעה לשלושה שבועות . חשבנו על יוניברסל סטודיו- יומיים
  דיסנילנד-יומיים
  שבוע נסיעה בקראוון לפארק כלשהו- פה את נכנסת לתמונה :), לא יודעים לאן כדאי, יעד הנסיעה הוא בסוף וגאס.
  אנחנו שומרי שבת כך שהיינו רוצים שבת אחת להיות על אגם ואת השבת האחרונה להעביר בווגאס. משם נסיעה חזרה ללוס אנג'לס.
  אשמח מאד מאד על המלצתך ובכלל על תכנון יותר ספציפי
  תודה ענקית

  1. ענת

   הי פלורי, אני שמחה לשמוע שאתם נהנים מהבלוג! אני חושבת שלא כדאי לקחת קראוון רק לשבוע. גם בקרב הקראווניסטים המושבעים, הקונצנזוס הוא שלא כדאי לשכור קראוון לפרק זמן של פחות משלושה שבועות, פשוט כי מפסידים יום בלקיחה ויום בהחזרה וגם לוקח זמן להתרגל לאורח החיים בקראוון. אני מציעה לכם להחליט על אחת מהאופציות הבאות:
   1. טיול שכולו במיניואן שכור ומוטלים (או אירוח אצל משפחה).
   2. טיול שכמעט כולו קראוון והוא טיפה ארוך יותר, כלומר 3-4 ימים אצל המשפחה בלוס אנג'לס ואז לשכור קראוון ולצאת לטיול של שלושה שבועות בקראוון.
   תבדקו כמה עולה לשכור קראוון בלוס אנ'גלס ולהחזיר בוגאס. יכול להיות שיש עלות קנס ושעדיף לכם כבר לנהוג בחזרה לוגאס. אם אתם בוחרים באופציה של הרכב, אז ברוב החברות אין בעיה להחזיר בוגאס, אבל אז אתם צריכים לבדוק עלות טיסות. יכול להיות שלטוס ללוס אנג'לס ולחזור מוגאס יצא לכם זול ויכול להיות גם שלא. אז תבדקו ולפי כל זה תחליטו.
   אחרי שתחליטו אם הולכים על אופציה של רק קראוון או של רק רכב, תוכלו להתחיל לתכנן את המסלול בפירוט. בגדול, ההמלצה שלי היא המסלול שמתואר כאן בעמוד, אבל יתכן ועם קראוון תצטרכו להאט קצת את הקצב ולוותר על חלק מהדברים. באשר לשבתות, זה לדעתי הדבר שתוכלו לתכנן רק אחרי שיהיו לכם כרטיסי טיסה ושלד כללי לטיול. קשה מראש לתכנן את השבת כשבעצם אתם לא יודעים איפה תהיו ומתי.

 92. ויקטור

  היי ענת,
  אני ואישתי מתכננים ירח דבש במערב ארה"ב, כנראה ישר אחרי פסח מה- 18.4.17 עד ה- 18.5.17.
  אנחנו חושבים להזמין כרטיסים בקרוב מאוד וכבר עכשיו להזמין לינה במקומות המבוקשים כמו הגרנד קניון, פייג' וכו' (בתקווה שזה לא מאוחר מדי).
  הייתי מעוניין לשמוע מה דעתך על המסלול הבא:
  19.4 – נחיתה בסן פרנסיסקו
  20-23.4 – סן פרנסיסקו כולל נסיעה ל- UC Davis Picnic Day שאני מניח תיקח נו יום שלם (מתקיים ב 22.4)
  24.4 – שוכרים רכב ונוסעים לסוסליטו, סונומה וישנים ב- Healdsburg
  25.4 – נסיעה לכיוון מונטריי, כולל לינה במונטריי
  26.4 – נסיעה לאורך כביש 1 ולינה כנראה ב San Simeon
  27.4 – הגעה ללוס אנג'לס
  28.4-1.5 – לוס אנג'לס, מתכננים ביקור ביוניברסל ובסיקס פלגס – כנראה ייקח יומיים שלמים.
  2.5 – נסיעה לכיוון סן דייגו
  3.5 – סן דייגו
  4.5 – יוצאים לכיוון הגרנד קניון – לינה בקינגסמן
  5.5 – הגעה לגרנד קניון באזור 12:00- לי נה בגרנד קניון
  6-7.5 – פייג' כולל לינה שם
  8.5 – טיול בברייס קניון – לינה בספרינגדייל
  9.5 – טיול ב- Zion National Park – לינה בספריגדייל
  10.5 – טיול ב- Zion National Park – לינה בספרינגדייל או אולי Hurricane
  11-13.5 – לאס וגאס
  14.5 – טיול ב- Death Valley – אני מניח שמעבר טיוגה יהיה סגור סוג של 50-50
  אם פתוח: אז לינה ב- Lee Vining
  אם סגור: אז או לינה ב Death Valley עצמו או להמשיך לכיוון בייקרספילד ולישון שם, האמת שלא
  ממש תיכננתי את זה עדיין. איפה כדאי לישון לדעתך?
  15.5 – נסיעה ליוסמיטי – לינה ביוסמיטי
  16.6 – יוסמיטי – כולל לינה
  17.5 – חזרה לסן פרנסיסקו -החזרת רכב ולילה בסן פרנסיסקו
  18.5 – טיסה לטורונטו – שם נהיה כמה ימים לבקר את אחי ומשם הביתה.

  תודה מראש,
  ויקטור

  1. ענת

   עונה מצוינת לטיולים ובסה"כ המסלול בסדר, אבל אנסה לחדד לך כמה נקודות – בכוכביות, ההערות שלי:

   19.4 – נחיתה בסן פרנסיסקו
   20-23.4 – סן פרנסיסקו כולל נסיעה ל- UC Davis Picnic Day שאני מניח תיקח נו יום שלם (מתקיים ב 22.4)
   24.4 – שוכרים רכב ונוסעים לסוסליטו, סונומה וישנים ב- Healdsburg
   * בעיני, סוסליטו ונאפה וואלי הם overrated. הייתי מוותרת על הנסיעה הזו צפונה ובמקום זה מרחיבה במונטריי או ביוסמיטי (ראה בהמשך).
   25.4 – נסיעה לכיוון מונטריי, כולל לינה במונטריי
   * אם תצאו מוקדם, תגיעו לפני הצהריים. מותיר לכם קצת יותר מחצי יום. זה יכול להספיק, אבל הייתי שוקלת גם להרחיב כאן, בכפוף למה שתרצו לעשות. לדעתי, בלי ילדים אפשר לסכם ביקור באקווריום גם בשעתיים וקצת. תוסיפו באותו היום את פארק פוינט לובוס ואתם בסדר. אבל שימו לב שאם אתם רוצים עוד דברים במונטריי, אין לכם הרבה זמן).
   26.4 – נסיעה לאורך כביש 1 ולינה כנראה ב San Simeon
   27.4 – הגעה ללוס אנג'לס
   *
   28.4-1.5 – לוס אנג'לס, מתכננים ביקור ביוניברסל ובסיקס פלגס – כנראה ייקח יומיים שלמים.
   *הקצבתם כאן ארבעה ימים שלמים. בנוסף לזה שאולי יהיה לכם חלק מאחר הצהריים/ערב ביום של ה-27. לטעמי, זה ממש יותר מדי זמן בחלוקת הזמנים שלכם (פשוט כי יש לכם מקומות אחרים שדורשים יותר זמן). יומיים זה מספיק. יוניברסל לא חייב לקחת את כל היום, אפשר בהחלט לשלב עם ביקור בהוליווד באותו היום. כנ"ל סיקס פלאגס. אלא אם כן אתם ממש מכורים לפארקי שעשועים ומתכוונים להיות בכל אחד מהפתיחה ועד הסגירה, וגם אז, בררו מה בכלל שעות הפתיחה באותם ימים, כי אולי תגלו שבחמש כבר תהיו חייבים לצאת מהפארק, מה שיותיר לכם ערב שלם של טיול בלוס אנג'לס.
   2.5 – נסיעה לכיוון סן דייגו
   *מדובר בנסיעה קצרה. עד שלוש שעות, אם אתם נוסעים לאט או נכנסים לעומסי תנועה. זה לחלוטין יום טיול בסן דייגו שאפשר לנצל.
   3.5 – סן דייגו
   4.5 – יוצאים לכיוון הגרנד קניון – לינה בקינגסמן
   5.5 – הגעה לגרנד קניון באזור 12:00- לי נה בגרנד קניון
   *לדעתי, אל תחליטו מראש ללון בקינגמן. אתם נוסעים בלי ילדים ואין סיבה מיוחדת לעצור אחרי שש-שבע שעות נהיגה ולהעביר ערב בעיירה משמימה באמצע שומקום. אם אתם מתחלפים בנהיגה, אתם יכולים להגיע באותו היום עד הגרנד קניון. כן, זה בערך עשר שעות נהיגה מסן דייגו. סביר מאד. נהגתי כבר 14-16 שעות ביום, יותר מפעם אחת ובלי להתחלף ועם ילדים באוטו… פעם אחת אפילו עם ילדים ועם חמי וחמותי באותו רכב כמונו 😉 בקיצור, זה לגמרי אפשרי. זו נהיגה קלה מאד ולא כמו בישראל, אז אפשר בלי בעיה להגיע ביום אחד. לכל היותר, אל תחליטו מראש.
   מה שכן, אם אתם רוצים לשלב קצת היסטוריה וקיטש אמריקאי, אפשר ורצוי לעשות את הסיבוב דרך העיירות Oatman ו-Seligman לטעימה מכביש 66. בכלל, אין סיבה להחליט מראש איפה תעצרו בלילה הזה. סעו עד שתתעייפו או עד שתגיעו לפחות עד ווילאמס, שזה כבר קרוב מאד לגרנד קניון. אל תצפו ליותר מדי מהגרנד קניון. בהנחה שאתם לא יורדים למסלול רגלי, מדובר בכמה תצפיות. מאד מרשים, אבל לא לוקח כל כך הרבה זמן. שעתיים-שלוש זה מספיק.
   6-7.5 – פייג' כולל לינה שם
   8.5 – טיול בברייס קניון – לינה בספרינגדייל
   9.5 – טיול ב- Zion National Park – לינה בספריגדייל
   10.5 – טיול ב- Zion National Park – לינה בספרינגדייל או אולי Hurricane
   *בהחלט עדיף בהוריקאן. הרבה יותר זול מאשר בספרינגדייל ועיירה חביבה מאד עם כל מה שצריך. אפשר גם להמשיך ללינה בסיינט ג'ורג' המורמונית ואז אפשר לטייל בה קצת בערב.
   11-13.5 – לאס וגאס
   14.5 – טיול ב- Death Valley – אני מניח שמעבר טיוגה יהיה סגור סוג של 50-50
   אם פתוח: אז לינה ב- Lee Vining
   * אין סיבה ללון בדת' וואלי. זה אחד הפארקים ששוב, לא לוקח כל כך הרבה זמן לבקר בו. עיקר הביקור הוא הנסיעה בפארק. עוצרים במרכז המבקרים + 2-3 נקודות תצפית וזהו. הלינות שם יקרות. ועדיף בהרבה פשוט להמשיך הלאה. אם תסעו דרך מעבר טיוגה, אין בעיה לצאת מוגאס בבוקר, לבקר בנחת בדת' ואלי ולהגיע עד לי וינינג.
   אם סגור: אז או לינה ב Death Valley עצמו או להמשיך לכיוון בייקרספילד ולישון שם, האמת שלא
   ממש תיכננתי את זה עדיין. איפה כדאי לישון לדעתך?
   * אין צורך להחליט מראש. אבל הצעה שלי: כיוון שיש לכם כמה ימים מיותרים כמו שכבר ציינתי, אפשר לנסוע ביום הזה עד איזור העיירה Three Rivers ולמחרת לשלב יום ביקור בפארק סקויה אנד קינגס. הפארקים של הסיירה נבאדה מדהימים בעונה הזאת, אז בהחלט שווה, אם לא נסעתם דרך מעבר טיוגה.
   15.5 – נסיעה ליוסמיטי – לינה ביוסמיטי
   16.6 – יוסמיטי – כולל לינה
   * אוקי, כאן אתם חייבים להוסיף יום או יומיים. לדעתי אחרי שתגיעו תצטערו שלא הוספתם כאן שבוע 😉 יוסמיטי במאי זה אחד הדברים המרהיבים שיש בעולם. מפלים בגובה של קילומטר מסביבכם בכל כיוון. מדהים לגמרי. ממש גן עדן. קחו את הזמן, תעשו מסלולים ברגל, תשתתפו בהרצאות ריינג'ר, לכו לראות את mirror lake (זו העונה!), אולי אפילו כבר אפשר יהיה לבקר בגליישר פוינט. לדעתי, במינימום, הוסיפו עוד יום כאן. לא נורא עם אין מקום לינה כבר בתוך הפארק. תמצאו משהו קרוב ותסעו פנימה והחוצה. שווה בריבוע.
   17.5 – חזרה לסן פרנסיסקו -החזרת רכב ולילה בסן פרנסיסקו
   18.5 – טיסה לטורונטו – שם נהיה כמה ימים לבקר את אחי ומשם הביתה.

   מקווה שעוזר. יהיה לכם אחלה טיול. מקומות נהדרים בתקופה נהדרת. אל תהיו לחוצים על לינות שהן מחוץ לפארקים ולסן פרנסיסקו ואולי פייג'. במאי אין שום בעיה למצוא לינה בכל מקום, בטח לזוג. אל תסנדלו את עצמכם מראש עם לינות.

 93. רותי

  שלום רב
  רציתי לברר אם יש טיסה פנימית מאיזור הגרנד קניון ישירות לאיזור היוסימי?

  1. ענת

   לפי מה שאני רואה, אין טיסות מהפארקים עצמם. שדות התעופה המסחריים הקרובים הם השדה בפלאגסטף Flagstaff באריזונה (עבור הגרנד קניון) והשדה בפרזנו Fresno עבור יוסמיטי. אין טיסות ישירות בין השדות האלו, כך שחייבים להחליף מטוס בפיניקס, אריזונה. צריך כמובן גם להגיע ברכב מהגרנד קניון לשדה בפלאגסטף ומפרזנו ליוסמיטי. לדעתי, כולל עניין הרכבים, עדיף כבר לנסוע ולא לטוס.

 94. Nissim

  היי ענת
  בלי כוונה יצא לנו להיות בתאריך הנ״ל במונטריי.
  מקבל את ההצעה שלך על יוסימיטי.
  תודה על הכל נשתמע ????????

 95. nissim

  ענת אם עשיתי הזמנה ב-Motel 6 Monterey איך את רואה את זה?

  1. ענת

   בכדור הבדולח שלי 😉 אני רואה את ההזמנה, אבל כמובן בלי הפרטים המזהים שלך. מה שכן, אני רואה שאתם שם ב-4 ביולי. זה בכוונה? זה מקום נחמד להיות בו לחגיגות, רק קחו בחשבון שזה חג ולא יום רגיל.

 96. Nissim

  היי ענת.
  תודה על עצתך אז שינינו קצת את התוכנית בגלל הטיפים שנתת לי
  4 לילות סן פרנסיסקו (כאשר שביום השלישי ניקח ואן וניסע לכיוון יוסימיטי ליום טיול וחזרה לסן פרנסיסקו ,האם זה אפשרי ??וניתן לעשות זאת? ) וביום הרביעי נוסעים על כביש 1
  2 לילות במונטריי לטייל ולהנות מסביבת העיר מונטריי וגם כרמל ולהנות מאטרקציות.
  ומשם להמשיך בנסיעה לכיוון לוס אנג׳לס בכביש 1
  *האם בין מונטריי לסן פרנסיסקו יש מקום שאת ממליצה לעצור בו ?(ע״ח לילה במקום אחר)?
  האם סנטה ברברה מקום מומלץ?ויש מה לעשות שם ?(לא מכיר) !!!
  4 לילות בלוס אנג'לס להנות מכל פעילות או מקומות שימליצו לנו במקום.(כמובן שהאוטו עדיין איתנו) בסיומם נסיעה לכיוון סן דייגו.
  2 לילות בסן דייגו.(נשמח לקבל הצעות של טיולים ומקומות באזור )
  ולאחר מכן נסיעה לכיוון לאס וגאס. נשמח להצעות של מקומות בדרך ללאס וגאס כמובן אנחנו עם אוטו ואין לנו בעיית נהיגה.
  4 לילות בלאס וגאס כי רוצים להנות מהמקום באתנחתה. ולעשות טיולים במקום. כמובן שהרכב יהיה איתנו שם רק יומיים. (מה מומלץ לעשות שם?)
  ואז טיסה לניו יורק
  ולהיות 4 ימים בניו יורק זה מספיק????
  שוב תודה ענת

  1. ענת

   יוסמיטי לא יעד טוב לטיול חד-יומי. זמן נסיעה לכל כיוון כחמש שעות. תהיו עשר שעות על הכביש ואולי תבקרו שעתיים בפארק. לא מתאים. או להקדיש לו מינימום יומיים או לוותר.
   מסן פרנסיסקו למונטריי לא צריך לנסוע בכביש 1 דווקא. זה לא נחשב קטע מעניין במיוחד של הכביש. צפו לפקקים ביום הזה כי מדובר בערב יום העצמאות. יוצא לכם טוב להיות במקום אחד ב-3-5 ביולי, ואל תשכחו להקדיש זמן לשני אירועים מקסימים לפחות, המצעד המסורתי ביום רביעי בעשר בבוקר והזיקוקים ביום רביעי בלילה. מה שהייתי עושה במקומכם זה משתדלת לצאת מוקדם מאד לטיול בוקר בשמורת Point Lobos. תהיו שם בשבע וחצי בבוקר, טיילו במשך שעתיים ואז תחזרו למונטריי למצעד ולאירועים נוספים שיש. הנה קישור לכל האירועים של יום העצמאות במונטריי.
   יש הרבה מקומות נחמדים בין מונטריי לסן פרנסיסקו. יש את סנטה קרוז עם הטיילת ובית המיסתורין ויש כמה שמורות של עצי סקויה. לו אני במקומכם, בטיול ראשון באיזור, הייתי נוסעת ישר למונטריי ומנצלת את הזמן לעיר וסביבותיה. הטיילת של מונטריי חביבה מאד, יש לכם גם את האקווריום ואם תספיקו גם את פוינט לובוס, תוכלו את כל יום המחרת לבלות באירועי יום העצמאות.

   לדעתי, סנטה ברברה לא שווה עצירה בפני עצמה. יש שם מוזיאון וחוף ים וזה יכול להיות חביב עם ילדים אבל יש דברים יותר שווים בטיול שלכם.
   בלוס אנג'לס, לדעתי, יש לכם יותר מדי זמן. לא צריך 4 לילות בלוס אנג'לס. יום אחד ביוניברסל סטודיוס ובערב לצאת לבקר בשדרות הכוכבים בהוליווד. לרוב האנשים זה מספיק. אם תרצו גם דיסנילנד, אז עוד יום בשביל זה. ולגמרי צריך רכב בלוס אנג'לס, אז טוב שהוא איתכם. מציעה לכם להעביר את זה ליוסמיטי ולנסוע לשם ממונטריי. בדרך כלל עושים מסן פרנסיסקו ליוסמיטי ומשם למונטריי ולכביש 1, אבל במקרה שלכם, בגלל יום העצמאות, תעשו את זה אחרת. סן פרנסיסקו למונטריי ומשם גיחה ליוסמיטי וחזרה. לא מתאים לנסוע ליוסמיטי ב-4 ביולי, לדעתי, כי אז גם תפספסו את החגיגות וגם הפארק עמוס מאד.
   הצעות לסן דייגו תוכלו למצוא כאן.
   הנסיעה מסן דייגו ללאס וגאס לא מאד ארוכה (כשש שעות, זה נחשב קצר במושגים של המערב האמריקאי). אפשר פשוט לנסוע ובלות בוגאס. בוגאס פשוט מסתובבים בין המלונות, הולכים להופעות ולקזינואים. אישית, לא אוהבת להיות שם וכבר פעמיים רק עברנו בוגאס ולא עצרנו (זה אחרי ביקור ראשון של ארבעה ימים מתוכננים שקיצרנו ליומיים). אבל זה לגמרי עניין של טעם אישי והרבה מאד אנשים נהדרים שאני מכירה מאד אוהבים את וגאס ויכולים לבלות בה שבועות. בכל מקרה, הנה הצעות לטיולי כוכב מסביב לוגאס, אם תרצו לנצל את הרכב כדי לעשות עוד משהו באיזור.

   לטעמי, ארבעה ימים בניו יורק זה בהחלט מספיק לראות את האטרקציות ולהרגיש את האווירה. אפשר גם להיות בעיר הזאת 4 שבועות ולא להספיק את כל המוזיאונים, ההופעות והדברים שאפשר לעשות… הנה רעיונות לגבי מה אפשר לעשות בניו יורק.

 97. יערית ב

  שלום, אשמח אם תוכלי לעזור לי.
  אני קצת מבולבלת עם כול שעות הנסיעה המטורפות.
  אנחנו מתכננים טיול ב4/4 עם קראוון למערב ארצות הברית (עם הילדים) עד ל25/4 (בצהרים טסים לניו יורק).
  אני מנסה לבנות תוכנית שתתאים לזמן הקצר שיש לנו.
  אנחנו מאוד אוהבים את הטבע אבל אנחנו עם ילדים קטנים אז נצטרך להתאים את התוכנית גם לעצירות שמתאימות לילדים.
  הכנתי תוכנית כללית, אשמח אם תוכלי לעיין בה ולשנות בהתאם למה שאת חושבת הכי נוח (האם מתאים לפארקים במערב יום עד יומיים? האם אפשר לנסוע בכבישים באפריל?).
  4/4 הגעה ללוס אנגלס בצהרים- שדרת הכוכבים+סיור רגלי במזח של סנטה מוניקה וכמובן מנוחה.
  5/4 יונברסל סטודיו
  6/4 דיסנילנד
  7/4 השכרת קראוון והתחלת נסיעה לסן פרנסיסקו דרך כביש 1
  8-9/4 המשך נסיעה לכביש 1 והגעה לסן פרנסיסקו ב9
  10-11/4 סן פרנסיסקו
  12/4 נסיעה ליוסימטי
  13-14/4 יוסימטי פארק
  15/4 נסיעה לעמק המוות
  16/4 נסיעה לפארק זאיון
  17/4 נסיעה לפארק לאומי ברייס
  18/4 נסיעה לפייג'
  19/4 נסיעה לגראנד קניון
  20/4 גראנד קניון
  21-22/4 נסיעה חזרה ללאס וגאס
  23-24/4 לאס וגאס
  25/4 טיסה לניו יורק

  דרך אגב, יש חב"ד בסן פרנסיסקו? אנחנו בערב חג פסח מתוכננים לטייל בעיר, במידה וכן, איך יוצרים איתם קשר?

 98. Nissim

  היי ענת
  אנחנו מתכננים מסוף יוני עד אמצע יולי כ-20 יום בערך
  ביום השני בסן פרנסיסקו אנחנו משכירים ואן. ונוסעים איתו עד לאס וגאס. כמובן שעושים את כל הדרך בכביש 1.
  בין סן פרנסיסקו לסן דייגו להיות יומיים בכרמל ומונטריי ולהנות מהאטרקציות שם
  השאלה שלי היא איפה עדיף לקחת מלון ?בכרמל או במונטריי?? אין לנו בעיה לנסוע קצת לא מודאגים מנהיגה.
  איך אני יידע שיש מוטלים טובים? שלא ניפול עם שירותים משותפים????
  לאס וגאס מספיק 3לילות ??
  תודה על העצות שלך ??????

  1. ענת

   נראה לי שהתבלבלת בקטע הראשון ואתה מתכוון שאתם נוסעים מסן פרנסיסקו ללוס אנג'לס דרך כביש 1? אל תסעו לוגאס דרך כביש 1 (לא בכיוון…)
   בין כרמל למונטריי זה עשר דקות נסיעה, אז קחו מוטל איפה שבא לכם ואתם מוצאים משהו זול. אנחנו תמיד היינו במונטריי ולא במרכז העיר כדי לחסוך. במוטל תמיד השירותים/מקלחת הם חלק מהחדר, אלא אם כן מצוין במפורש שהם משותפים (וזה כמעט לא קורה במוטלים, בטח לא באיזורים האלו). אם אתה מעדיף, אתה יכול לבחור במוטלים של רשתות ידועות, ואז אין לך בעיה כי הסטנדרטים ידועים מראש. הרשתות הזולות (בלי שום פינוקים, אבל נקי ועם שירותים מקלחת לכל חדר) הן: Motel 6 ואחריה Super 8. רשתות קצת יותר יקרות כוללות למשל: Days Inn, Best Western, La Quintas. עוד יותר יקר זה Holiday Inn ואחרי זה יש לך כבר את המקומות הממש יקרים כמו הילטון וכאלו. בהנחה שאתה רוצה מקום זול, הנה כמה מקומות סבירים מאד במונטריי שמקבלים ביקורות טובות והמחיר בהם הוא מתחת למאה דולר (כרגע, בחלקם כי יש מבצעים). בדקתי מחירים למאי, יכול להיות שבתאריכים שלכם יהיה יותר יקר. בכל מקרה, שווה להזמין כמה שיותר זמן מראש כי המקומות הטובים נסגרים.
   Monterey Surf Inn
   Motel 6 Monterey
   Lone Oak Lodge
   Monterey Bay Travelodge
   שים לב שהם לא במרחק הליכה ברגל מהאקווריום והטיילת. לכן גם המחיר השפוי. אנחנו לנו באיזור הזה בעבר מספר פעמים. זה איזור נחמד, במרחק של עשר דקות נסיעה מהמרכז. בכולם יהיו לכם שירותים/מקלחת בחדר 😉 אשמח אם תשתמשו בקישורים האלו כדי להזמין (כך אני מקבלת עמלה קטנה ולכם זה לא עולה יותר).

   לגבי וגאס, עניין של העדפה אישית. בשבילי ובשביל המשפחה שלי, שלושה לילות בוגאס זה יותר מדי אבל אנחנו לא אוהבים את וגאס. למי שאוהב, הולך להופעות ולקזינו, זה אולי מעט מדי… אין שם יותר מדי אטרקציות שצריך להספיק, זה פשוט עניין של סגנון בילוי.
   תהנו!

 99. Nissim

  הייי ענת
  אני חדש פה ומאוד התרשמתי מהאתר ומהתשובות אז הייתי חייב להרשם. ???
  אנחנו מתכננים לעשות טיול במערב 2 זוגות
  לנחות ב-sf
  להשכיר אוטו מיני ואן. (לפי הצעתכם)שהתקבלה בחום
  ולטייל בכייף במקומות הנ״ל
  3 ימים סן פרנסיסקו
  1 כרמל
  2 סן דייגו
  4 לוס אנגלס
  4 לאס וגאס
  טיסה לניו יורק
  4 ימים בניו יורק
  כמובן פתוחים להצעות של ימים לפה או לשם עדיין לא הזמנו מקומות.
  השכרת רכב תהיה בסן פרנסיסקו (האם מומלץ להשכיר כבר משם לקחת את האוטו ביום הראשון??)
  והרכב יוחזר בלאס וגאס
  האם הימים והתוכנית נכונה?
  האם מומלץ להוסיף או להוריד ימים?
  וכמובן העלויות של כל הסיפור להערכתך הגסה ?
  תודה.

 100. Nissim

  הייי ענת
  אני חדש פה ומאוד התרשמתי מהאתר ומהתשובות אז הייתי חייב להרשם. ???
  אנחנו מתכננים לעשות טיול במערב 2 זוגות
  לנחות ב-sf
  להשכיר אוטו מיני ואן. (לפי הצעתכם)שהתקבלה בחום
  ולטייל בכייף במקומות הנ״ל
  3 ימים סן פרנסיסקו
  1 סן דייגו
  2 סן דייגו
  4 לוס אנגלס
  4 לאס וגאס
  טיסה לניו יורק
  4 ימים בניו יורק
  כמובן פתוחים להצעות של ימים לפה או לשם עדיין לא הזמנו מקומות.
  השכרת רכב תהיה בסן פרנסיסקו (האם מומלץ להשכיר כבר משם לקחת את האוטו ביום הראשון??)
  והרכב יוחזר בלאס וגאס
  האם הימים והתוכנית נכונה?
  האם מומלץ להוסיף או להוריד ימים?
  וכמובן העלויות של כל הסיפור להערכתך הגסה ?
  תודה.

  1. ענת

   הי ניסים,
   חסר לי קצת דברים בדרך. בין סן פרנסיסקו לסן דייגו, איך אתם נוסעים? גם אם נוסעים את זה בדרך הכי מהירה, זה די יום שלם שצריך להקדיש לנסיעה (סדר גודל של 8-10 שעות). אבל לא חייבים בדרך הכי מהירה. רוב האנשים נוסעים דרך החוף, עוצרים ליום בעיירה מונטריי ואז מקדישים עוד יומיים לנסיעה וטיולים בכביש 1 שצמוד אל החוף.
   לא הבנתי כמה זמן אתם בסן דייגו, יום אחד, שניים או שלושה? הכל אפשרי, כל עוד אתם יודעים מה אתם מתכוונים לעשות שם. כנ"ל 4 ימים בלוס אנג'לס, לא הייתי נשארת בעיר כל כך הרבה ימים, אלא אם כן יש לכם תכנית מפורטת למלא אותם (למשל יומיים של ביקורים בדיסני + ביקור חברים או משהו).
   לא ציינת מתי הנסיעה. אם באביב – מאי-יוני – אני ממליצה לכם בחום לשלב גם קצת טבע בפארק יוסמיטי. בגדול, כדאי לקרוא שוב את הפוסט שהגבת לו כאן, יש בו פירוט של תכנית מאוזנת יותר שאכן כרוכה בתוספת ימים.

   לגבי עלויות, זה כמובן מאד גמיש ותלוי בהעדפות שלכם. אפשר לנסות להשאר במוטלים הכי זולים, או ללכת למלונות מפוארים יותר. אנחנו מנסים לשמור על לינות בתחום ה-$80-$100 ללילה (לחדר), אבל הרבה אנשים בוחרים דווקא בטווח המחירים של $150-$200 ללילה. קחו בחשבון שבסן פרנסיסקו ובניו יורק (מנהטן) המלונות יותר יקרים. אתם יכולים לקרוא כאן על איך לבחור מלון בסן פרנסיסקו. לגבי הרכב, אתה יכול כבר לבדוק כאן הצעות מחיר. מיני ואן אמור לעלות בסביבות החמישים דולר ליום. שאר ההוצאות, זה כבר אפילו יותר גמיש. תאכלו במסעדות? תקנו אוכל בסופרים? בעיקרון הדברים האלו דומים במחיר למה שבארץ, כשמסעדות זולות בערך בעשרים-שלושים אחוז בהשוואה לישראל.

   טיול נעים!

התגובות נעולות.