יום 9 – לונדון, איזור גריניץ'

יום ארוך ומהנה עבר עלינו. כבר מאוחר  ואנחנו עייפים, אבל ננסה לעדכן לגבי היום.

התחלנו את היום בנסיעה לאיזור הדוקלנדס, לצד הצפוני של הרכבל החדש של אמירייטס איירליינדס, שם הוקם מבנה מעניין בשם The Crystal שאמור להיות מעין מוזיאון חינמי לנושאי תכנון עירוני. הנסיעה לקריסטל היתה נחמדה מאד, כיוון שחלק ממנה היה במערכת רכבות ה-DLR. לא רק שמדובר ברכבת עילית שאפשר לראות ממנה נוף, אלא שגם יצא שישבנו בקרון הראשון, ממש ליד הנהג.

הקריסטל עצמו היה קצת מאכזב. הרבה שואו וגרין ווש לחברת סימנס שמממנת את הפרוייקט. הרבה הפחדה לגבי גורל כדור הארץ ומעט מדי תכנים לגבי השינויים האמיתיים שצריכים לקרות. בכל מקרה, הערך הבידורי של המקום מוגבל וכעבור כחצי שעה יצאנו ממנו. אחרי פיקניק קצר ליד הקריסטל, עלינו על רכבל האמירויות לנסיעה קצרה וחביבה מאד בשמי לונדון, אל העבר השני של נהר התימזה.

היום היה בסימן כלי תחבורה, אז אחרי הרכבת והרכבל, עברנו לכלי שיט. עלינו על ה-river bus שהוא למעשה מעבורת מאד מהירה, מעין קטאמרן ענק, המהווה חלק ממערכת התחבורה הציבורית בעיר. נסענו רק עד גריניץ' ונהננו בדרך מנופי הנהר.

בגריניץ' שוטטנו לנו אט אט והגענו אל המוזיאון הימי. כבר ביקרנו בעבר במוזיאון זה (אני תוהה אם יש מוזיאונים בלונדון שלא ביקרתי בהם בעבר…), אבל נהננו מהאווירה. הילדים התמקדו בסימולטור שיט בנהר (בתשלום) ובאיזור הילדים, שם צוירה מפה ענקית על הרצפה. בילינו שם זמן ארוך במשחקי "ים-יבשה" ו"תופסת גיאוגרפיה".

אחר כך צעדנו אל מאחורי המוזיאון ונכנסנו אל פארק גריניץ'. שוטטנו בשבילי הפארק וטיפסנו עד ראש גבעת מצפה הכוכבים. מזג האוויר היה חמים ושמשי, אז הצטרפנו להמוני האנגלים ופשוט בילינו כשעתיים בפארק, נתנו לילדים להשתולל ולעצמנו לנוח.

אגב, הילדים הפתיעו לטובה היום. נראה שהם מסתגלים לטיול ולאווירת ההרפתקה. זרמו הרבה יותר עם ההצעות שלנו ובאופן כללי היו סקרנים ואנרגטיים. עד כדי כך שלמרות שהצענו להם להתפצל וללכת עם אבא בחזרה לדירה, הם בחרו שכולנו נלך יחד לאיזור מרכז לונדון, שם רציתי לקנות להם ספרים באנגלית. כך, לאחר הבילוי בפארק גריניץ', נסענו שוב ב-DLR ובתחתית עד לייסטר סקוור. עברנו ברובע הסיני ומשם לחנות הספרים הענקית פויילס. קנינו לילדים ספר קומיקס שרצו ורק אז חזרנו לדירה.

לפוסט הזה יש 3 תגובות

 1. עמית סירקיס

  צחי וענת
  לקח לי זמן להבין שאתם עושים זאת שוב. כל הכבוד, אני עומד משתהה מול האומץ וההחלטה לעשות מה שאתם אוהבים. תהנו מאד, עוקב בדרך כלל בשקט.
  עמית

 2. מרוה

  ענת וצחי היקרים,
  את חוויות הטיול הקודם שלכם התחלתי לקרוא חצי שנה אחרי שחזרתם. אני שמחה שהפעם מזדמן לי לקרוא עידכונים בזמן אמת.
  החבר שלי ואני מתוכננים להגיע לניו אינגלנד יחד איתכם. מכיוון שהבלוג שלכם מאוד עזר לי (ואף נתן לי השראה לבלוג משלי) אשמח להיפגש איתכם. אנחנו טסים ביום שלישי הקרוב ל3 חודשים במרכז אמריקה . מקווה שיתאפשר לי להמשיך לקרוא את הבלוג שלכם ולהיפגש איתכם כשנצפין לרוד טריפ שלנו בארה"ב. תעשו חיים!

  1. ענת

   מרוה, תודה ובהחלט שמרו על קשר – נהיה בניו אינגלנד לקראת החצי השני של ספטמבר.

התגובות נעולות.