ימים 147-149 – נסיעות וקליפורניה אדוונצ'ר פארק

ממשיכה בעדכונים הרטרואקטיביים. קצת צביטה בלב להגיע כבר לעדכוני השהייה הנוכחית בקליפורניה – המדינה האחרונה בטיול שלנו…

ביום ה-147, בתאריך 8 באוקטובר, עזבנו את יוטה ונסענו לקליפורניה. מדובר במרחק של יותר מארבע מאות מייל, שבתחילת הטיול היינו דואגים לצאת ביום כזה מוקדם בבוקר. עכשיו כבר "קטן עלינו" והרשינו לעצמנו למרוח את הבוקר בקניות (צריך כבר להתחיל לדאוג למתנות לאלו שנשארו בארץ) ולצאת מסיינט ג'ורג' שביוטה רק באחת בצהריים.

הדרך הובילה אותנו דרך לאס וגאס. בבוקר עוד תהיתי אם בכל זאת להכנס אליה ולתת לה הזדמנות נוספת, לאחר שבטיול הקודם קצת איכזבה אותנו. כיוון שיצאנו מאוחר, החלטנו לוותר ולנסוע ישירות עד אנאהיים. צחוק הגורל שפקקים אימתניים בכביש המהיר שעובר בלאס וגאס גרמו לנו "לחתוך" ממש דרך הסטריפ. זכינו לנסוע גם דרך רחוב פריימונט וגם לנופף לשלום למלונות הגדולים, כולל לאקסקליבר בו שהינו בפעם הקודמת.

לאנאהיים הגענו בערב – הישר למלון שהזמנו מהדרך – הקוואליטי אין שהיה די יקר ($120 ללילה) וסיפק חדר קטן מדי ואווירה לא כיפית במיוחד.

אי לכך, את היום ה-148 התחלנו במעבר למלון אחר. עוד 400 מטר במרחק משערי דיסני, אפשרו לנו לעבור לחדר גדול ומרווח בהרבה ב-America's Best Value בחצי המחיר ממה ששילמנו במלון הקודם. את שאר היום בילינו בקניות בדאונטאון דיסני – לגו לרון – ובחדר המרווח במלון, שם הילדים שיחקו ואנחנו נחנו קצת והתלבטנו כל היום – לאיזה פארק נלך למחרת?

הצעה שניתנה לנו בעבר לכרטיסי חינם לשני הפארקים ליומיים נפלה, והחלטנו שיקר לנו מדי לממן יומיים בפארקים על חשבוננו. מחירי הכרטיסים ממשיכים לעלות מדי שנה והשנה, ביקור לארבעתנו עולה מעל שלוש מאות דולר ליום. הוחלט על פארק אחד, אבל באיזה לבחור? בדיסנילנד כבר היינו לפני שנתיים, והוא הוכיח את עצמו כפארק מעולה. מצד שני, בקליפורניה אדוונצ'ר עוד לא היינו, אולי כדאי לנסות? ואולי בכלל נחסוך ונלך לפארק נוטס ברי הסמוך בפחות מחצי המחיר? בסיכומו של דבר, החלטנו לנסות את קליפורניה אדוונצ'ר.

יום 149 – קליפורניה אדוונצ'ר פארק

לפי אתר הפארק, שעת הפתיחה היתה בעשר בבוקר, ועשר דקות לפני כן כבר היינו בשערי הפארק ורכשנו כרטיסים. הסתבר שהפארק כבר היה פתוח, מה שקצת היה מקומם, אבל ניחא.

לא אלאה אתכם בתיאור של כל מתקן, אבל אני כן יכולה להגיד שלדעתנו, דיסנילנד שווה הרבה יותר. קליפורניה אדוונצ'ר הוא פארק נחמד מאד, אבל לגבות עבור הביקור בו את אותו הסכום שגובים עבור ביקור בדיסנילנד זה פשוט מצחיק. יש בו הרבה פחות מתקנים, וכיוון שכך, במתקנים היותר פופולריים יש יותר תור. העיצוב בפארק נחמד, אבל אין את ה"קסם" הזה שיש בדיסנילנד. בנוסף, הפארק עובר עכשיו שיפוצים מאסיביים, כך שהביקור בו כולל הרבה מעברים עם גדרות, צבעוניות אמנם, שמאחוריהן מתרחשים השיפוצים ועליהן פוסטרים יפים שמבטיחים שהפארק יהיה נהדר בקיץ 2012.

יחד עם זאת, נהננו מאד. מאד אהבנו את הסרט התלת-מימדי של החבובות (מצחיק!), את ההופעה המעולה של המחזמר אלאדין וכמובן את המופע של הערב – World of Color, אליו הקפדנו לקחת פאסט פאס מיד עם הגיענו לפארק. בערב נהננו גם מהופעת "טרון" במהלכה הפך חלק שלם מהפארק לעולם עתידני ופלורוסנטי. הילדים השתתפו באופן פעיל בהופעה שהפעה למעין מסיבת רחוב מדליקה ורועשת.

כשהערב הסתיים, הילדים טענו בתוקף שזה הפארק הכי טוב שהיו בו, אם כי הסכימו שדיסנילנד היה טוב באותה המידה. אל תקחו את זה בתור הערכה מהימנה – הם טוענים את זה לגבי כל פארק שאנחנו מבקרים בו…

זהו, הנה תמונות הפארק שלנו לקינוח —

לפוסט הזה יש 5 תגובות

 1. מרגלית חרזי

  שלום רב
  אהיה בסולט לייק סיטי במאי הקרוב, ויהיו לי כ5-6 ימים פנויים לפני החזרה לארץ מסולט לייק סיטי
  חשבתי לנסות להגיע למואב בטיסה לטייל שם יומיים ואז לנסות להגיע גם לברייס קניון ופארק ציון
  איני נוהגת לכן אולי עדיף להצטרף לטיול מאורגן אך היית שמחה לדעת אם ניתן לעשות זאת עצמאית
  תודה מרגלית

  1. ענת

   מרגלית, למיטב ידיעתי, טיולים עצמאיים ללא רכב באיזורים האלו לא נוחים עד בלתי אפשריים. אני לא מומחית לנושא, וממליצה בחום שתשאלי גם בפורום צפון אמריקה:
   http://forum.lametayel.co.il/forum_thread/frm_id-43/

 2. מרגלית חרזי

  שלום רב
  אהיה ביוטה סולט לייק סיטי במאי עם 5-6 ימים פנויים לטיול
  חשבתי על מואב , ברייס קניון, ופארק ציון
  אני לא ממונעת ומטיילת לבד
  מעבר להצעה להצטרף לטיול מאורגן
  יש לכם טיפים לטיול עצמאי , אמצעי תחבורה, לינה וכו?
  תודה
  מרגלית
  0772100790
  0528936933

 3. ענת

  אתי, לשמחתי הילדים הבינו היטב את מגבלת התקציב, המורגשת יותר בשלב זה של הטיול. יוטה בהחלט האירה לנו פנים מבחינת מזג האוויר והשלג בברייס היה בונוס מבחינתנו 🙂

 4. אתי

  אני לא מאמינה שהייתם באדוונצ'ר ולא נכנסתם לדיסנילנד, צריך אופי חזק בשביל לוותר על זה, במיוחד לילדים וזה ממש לא משנה אם הייתם שם לפני שנתיים. אין ספק שמדובר בשתי חוויות שונות.
  אני מבינה שאתם ממש בימים האחרונים לטיול, תמשיכו לבלות ולצבור חוויות אנחנו נהנים מהתמונות. ברייס בשלג נראה כל כך יפה ונשאר לנו רק לקנא שיכולתם לטייל בציון במזג אוויר קריר ונעים. לנו היה שם חם מאוד אבל בגלל שהיה גשום בהרים לא הרשו לנו ללכת במסלול מחשש לשיטפון.

התגובות נעולות.