היום ה-139 – סנטה פה ואלבקרקי, ניו מקסיקו

את שני הלילות הקודמים בילינו במוטל בסנטה פה, אבל את העיר עצמה טרם ראינו. לכן, מיד עם הצ'ק אאוט בבוקר, יצאנו אל עבר מרכז העיר ההיסטורי כדי לחוות קצת סנטה פה.

אחרי שחנינו באחד הרחובות הסמוכים (חניה זולה, עם מדחן), יצאנו אל כנסיית לורטו הידועה בגרם המדרגות שבה. מה יש לראות בגרם מדרגות? אז זהו, שיש סיפור מאחוריהם. מסתבר שלפני כמאה  וחצי, הגיעו למקום קבוצת נזירות שהקימו את הכנסייה, ובה שני מפלסים נאים. אמה מה, שכחו לתכנן מדרגות שיחברו בין החלל העיקרי ל"לופט". פנו אל מיטב הבנאים והנגרים בסנטה פה, וכולם השיבו את פניהן ריקם ואמרו שאי אפשר לבנות גרם מדרגות בשטח הצר הנתון לכך. ישבו הנזירות ופצחו במרתון תפילות וביום האחרון הגיע למקום אדם מבוגר רכוב על חמור וביקש לנסות ולפתור את הבעיה.

אני לתומי חשבתי שהנס היה שגרם המדרגות הופיע שם בן לילה אחרי הביקור, אבל מקריאה מדוקדקת הסתבר שאותו נגר מיסתורי עבד על הפרוייקט במשך יותר מחצי שנה. בסיכומו של עניין, אחרי שיצר מדרגות לולייניות יפות למדי, עזב בלי לבקש תמורה על עבודתו. וזה הנס של גרם המדרגות של לורטו.

אחרי שראינו את גרם המדרגות, החלטנו שהנס העיקרי פה הוא שהכנסייה הקטנה הרוויחה מקור הכנסה בלתי נדלה – מחיר הכניסה לצפייה בנס הוא $3 לאדם ויש ביקור רב. המדרגות עצמן אכן יפות ומיוחדות, אבל לא ראינו שום אצבע אלוהים במעל.

המשכנו משם לסיור חביב במרכז העיר ההיסטורי, כולל הפלאזה של סנטה פה. ריכוז חביב של חנויות יפות ומעוצבות, הרבה תיירים והרבה ארכיטקטורה אדמדמה האופיינית לאיזור. נהננו למדי, ואחרי כשעתיים הרגשנו שמיצינו ונסענו לעבר אלבקרקי.

באלבקרקי כבר ביקרנו בדרכנו מזרחה, ולכן מדובר היה בביקור השני בעיר. הפעם רצינו לבקר בבלון פייסטה – פסטיבל הכדורים הפורחים הגדול בעולם. למזלנו, היתה לנו ספה לגלוש עליה (כלומר מקום לינה באדיבות אתר קאוץ' סרפינג), כי רוב המלונות בעיר כבר היו מלאים עד אפס מקום (וגם המחירים לחדרים פנויים בהתאם). בהמלצת המארחת שלנו, העברנו את החצי השני של היום במוזיאון אקספלורה – מהחביבים במוזיאוני הילדים/מדע שראינו עד כה. שפע של פינות אינטראקטיביות מקסימות, שהעסיקו אותנו ואת הילדים במשך חצי יום בכיף.

זהו, לפני הפוסט הבא, של הבלון פייסטה, הנה כמה תמונות מסנטה פה וממוזיאון אקספלורה –

לפוסט הזה יש 4 תגובות

 1. ענת

  אורי, אני שמחה לשמוע שיש אצלכם ניסים ונפלאות ולא רק קפה של פרקולטור…

 2. אוֹרִי

  למה חייבת להיות יד אלהים במעל? אני מכין לאשתי נס פעמיים ביום…

 3. חמי

  מה קורה ?
  אין כמו סנטה-פה ואל-בור-קקי !!!
  ממליצים לסוע לכפרי האומנים על כביש 14 (הדרך הישנה מסנטה-פה לאלבורקרקי)
  כמו כן אל תשכחו לבקר ב"פואבלו"
  והעיקר תהנו מה"בלון פייסטה" (הרווחתם אותה בצדק !)
  במוצאי יום כיפור אמורים לשדר בערוץ 2 כתבה על משפחות שמתכוונות/היו בטיול ארוך בחו"ל…אנחנו "עמוק" בתוך הכתבה !
  חוץ מזה … מתי חוזרים ? אתם לא מתגעגעים לירקות של הארץ ???
  להשתמע
  רונית, חמי והילדים

  1. ענת

   חמי, לא נראה לי שנראה את קושמרו בלייב… אבל נחפש אחר כך באינטרנט. הם יצרו קשר גם איתנו ולא התאים לנו – מקווה שיצאה כתבה יפה וחיובית, מגיע לכם! אנחנו חוזרים ב-27 לחודש וכבר מתחילים להתכונן להלם החזרה… מתגעגעים כבר מאד, אבל ננצל כל יום שנשאר עד כמה שיותר.

התגובות נעולות.