יום 132 – מרכז החלל ביוסטון

ארזנו בבוקר ויצאנו מהמלון אל מרכז החלל ג'ונסון. יוסטון עיר ענקית בשטחה, ולכן התמקמנו ערב קודם סמוך למרכז החלל, שנמצא במרחק של כמעט 40 דקות נסיעה ממרכז העיר.

הגענו עם הפתיחה, ונשארנו עד הסגירה בשעה חמש. במקום שלל מוצגים ומשחקים אינטראקטיביים, כשגולת הכותרת של הביקור היא סיור במרכז החלל, כולל במרכז הבקרה המפורסם, אליו פנו האסטרונאוטים של אפולו 13 בקריאה "יוסטון, יש לנו בעיה". ביום בו הגענו, התקיים גם מפגש עם אסטרונאוט, וזכינו לשמוע הרצאה מפיו של דייויד הילמרס, אסטרונאוט בדימוס, שהוא גם קולונל במרינס, דוקטור להנדסת חשמל, טייס קרבי ובימים אלו רופא ילדים שעוסק במשימות התנדבותיות ברחבי העולם. אדם מרשים ביותר, אין ספק.

התחושה שיצאנו איתה היתה שמדובר במקום עם בעיות רבות ושימי תהילתה של נאס"א רחוק מאחוריה. כבר אין משימות מאויישות לחלל, ואסטרונאוטים שנשלחים לתחנת החלל צריכים לקבל "טרמפ" מהרוסים. בהתאם לכך, יש במקום תצוגות די מיושנות, וסרט המבוא נגמר בעידן שקדם להתפוצצות הקולומביה… וכן, חיפשנו התייחסות לנושא הקורבנות, אבל היא היתה מינימלית למדי ואיזכור לאילן רמון שלנו לא מצאנו.

היעד הבא שלנו היה אוסטין, שם התכוונו להתארח אצל משפחה מקסימה שכבר זכינו להכיר בישראל במסגרת גלישת ספות. הם מאד מאד רצו שנבוא, אבל היו עמוסים באירועים, כך שהחלטנו לחכות קצת ביוסטון ולהגיע אליהם בימים בהם נוכל באמת להנות מחברתם. את היום סיימנו אם כך במלון קרוב יותר לדאונטאון יוסטון – בסט ווסטרן מקסים ומפנק במחיר משתלם במיוחד.

לפוסט הזה יש 2 תגובות

 1. הי אז אתם ביוסטון עכשו או לא?
  אם כן צרו קשר עם יעלי.
  ומה התכנון לימים הרובים נראה שכבר הייתם בכל מקום?
  מה קניונים, קנית בגדים איך מתנהל שם האם יקר?
  אני מקווה שלא תבזבזו כסף רב מידי על מתנות. המתנה שלי שתחזירו שלמים ובריאים.
  האם הבנת שדחיתי את ניתוח העין? עד שתבואי?
  אוהבת ומתגעגעת סבתא אמא

  1. ענת

   אנחנו כבר מזמן לא ביוסטון. מחר עוזבים את ניו מקסיקו ויוצאים לעבר יוטה. קניות – לא חסר פה איפה. יש בכל המחירים ובכל הסוגים. כיף לקנות מידות גדולות, הרבה מבחר ולא יקר. אדבר איתך בטלפון…

התגובות נעולות.