היום ה-84 – שוב קנדה!

העובדה שנאלצנו ללון בפורט אנג'לס שלושה לילות, פינתה לנו יום באיזור והחלטנו לנצל אותו לטובת גיחה לויקטוריה שבקנדה, בה לא הספקנו עדיין לבקר. לשם כך, החלטנו לנצל את שירות המעבורת בין פורט אנג'לס לויקטוריה ולצאת ללא הרכב לסיור בעיר הקנדית.

מהמלון צעדנו ברגל, מרחק כמה מאות מטרים, לתחנת המוצא של המעבורת. מי שמגיע ללא רכב לא צריך להזמין מקום מראש ולכן פשוט הגענו, רכשנו כרטיסים ואחרי המתנה של כעשרים דקות לבדיקת דרכונים זריזה, עלינו על הספינה.

זו הפעם הראשונה שלנו בהפלגה מסוג זה וההתחלה, שהיתה מלווה בגלים בהחלט היתה חוויה מטלטלת. מהר מאד הים נרגע ובשלב מסוים אף כוסה בערפל. לוויתני אורקה לא ראינו ואחרי כשעה וחצי על הים, עגנה ספינתנו בנמל ויקטוריה.

ויקטוריה הרשימה אותנו מאד בצבעוניות שלה. על גני בוטשארד ויתרנו מפאת חוסר עניין אישי והעובדה שסבא וסבתא כבר ביקרו בהם בעבר, אבל בהחלט התרשמנו מהגינון המדהים ברחובות שסביב לנמל.

ביקרנו במוזיאון רויאל בריטיש קולומביה, שם צפינו יחד בסרט באיימקס וסיירנו בתצוגות המקסימות. התצוגות שראינו התמקדו בטבע ובהיסטוריה של בריטיש קולומביה והיו עשויות לעילא ולעילא. זהו אחד המוזיאונים המעוצבים ביותר שראיתי עד כה – עם תשומת לב לכל פרט ופרט בכל אחת מהתצוגות.

אמנם לסבא וסבתא אין ג'ט לג, אבל אני הייתי עייפה עד מאד וברבע לשלוש הוחלט ברוב קולות לצאת בחזרה במעבורת של השעה… שלוש. המעבורת הבאה אחריה אמורה היתה לצאת רק בשעה שבע וחצי בערב, ולהביא אותנו למלון רק בעשר בלילה, והעדפנו להגיע מוקדם יותר, להתארגן ולנוח לקראת יום המחרת. האם אפשר בתוך רבע שעה לצאת מהמוזיאון, להגיע אל המעבורת ולעלות עליה? אז מסתבר שכן! רצנו ברחובות ויקטוריה והגענו מתנשפים, אחרונים, אל המעבורת. מסתבר שביקורת דרכונים עבור הצד האמריקני עושים על גם על אדמת קנדה, כך שעברנו עוד תשאול, זריז מאד, והחתמת דרכונים מהירה. על טופס המכס ויתרנו לנו כי לא הספקנו למלא וכך, ממש בשניות האחרונות, רצנו ועלינו על הסיפון!

זהו, הגענו אל המלון בזמן, והתארגנו לקראת יום המחרת והנה צרור תמונות מקנדה –

לפוסט הזה יש 3 תגובות

 1. מיכל

  תודה רבה רבה על התשובה המפורטת. אנחנו מאוד נהנים מכל הפוסטים שלך.

 2. מיכל

  שאלה על האי ויקטוריה
  הי ענת, אנחנו משפחה של שישה (14 11 8 3) אנחנו מטיילים שלושה חודשים עם קראואן בארהב וקנדה. עפ התכנון המקורי אנחנו אמורים עוד שבוע לקחת מעבורת מונקובר לאי ויקטוריה, לטייל שם בגנים ולמחרת מעבורת לפורט אנגלס, אנחנו עכשיו בשלב של להזמין את המעבורת ואנחנו רואים שרק הקטע הראשון יעלה לנו כ 200 דולר. אנחנו קצת מתלבטים, האם הביקור בויקטוריה שווה את העלות הגבוהה הזו? נשמח לדעתך. תודה

  1. ענת

   הי מיכל, איזה כיף של טיול! תהנו הרבה! מעבורת באמת יכול להיות יקר מאד. מה שאני מציעה לכם במקום זה לנסוע לפורט אנג'לס בדרך היבשה. כשתגיעו לשם, קחו לכם יום בו תקפצו כל המשפחה בלי הקראוון לויקטוריה ותחזרו בערב. אם שווה או לא, זה כמובן עניין של טעם אישי. אנחנו לא ביקרנו בגנים כי פחות מעניין אותנו. הסתובבנו בויקטוריה והלכנו למוזיאון הגדול שם וזהו בערך. נחזור לשם הקיץ הזה אבל עדיין לא מתכננים להגיע לגנים. אני יודעת שאומרים שהם "מאסט" אבל מבחינתי אין דבר כזה "מאסט" ועושים בטיול מה שרוצים ולא מה שאנשים אחרים אוהבים 🙂

התגובות נעולות.