ימים 61 ו-62 – גרייט פולס, מונטנה

כותבת הערב מקנדה! חצינו את הגבול היום, אחרי שלושה ימים בפארק גליישר היפהפה. סוף סוף, קשר אינטרנט טוב, דבר שחסר לנו קצת במלון בגרייט פולס, אז הגיע הזמן לעדכן לגבי קורותינו בימים האחרונים.

היום ה-61, 14 ביולי

יצאנו לבקר במרכז לואיס וקלארק השוכן על גדות נהר המיזורי שבעיר, ובפארק המפלים שלידו המכונה Giant Springs State Park. לואיס וקלארק האלו, אין להם כל קשר לסופרמן. מדובר בשני גברים שקיבלו על עצמם משימה מאת הנשיא דאז, ג'פרסון, לחקור את צפון מערב ארה"ב, שהיה אז בבחינת ארץ לא נודעת, למרות שארה"ב הצעירה היתה הריבון במקום. לואיס וקלארק ארגנו משלחת חקר ויצאו לחקור את הארץ ובקושי רב פילסו דרך במערב הפראי, דרך הרי הרוקיז, אל עבר חופי האוקיינוס האטלנטי. לאכזבתם, לא הגיעו ספינות לאסוף אותם מהחוף, כך שהם בילו שנה נוספת במסע חזרה מזרחה. בדרך הם פגשו את השבטים המקומיים למיניהם, גילו מיני צמחים ובעלי חיים חדשים, ועוד ועוד.

הם עברו פעמיים במונטנה, וחלק מאתגר במיוחד היה להם במעבר נהר המיזורי באיזור גרייט פולס, שם יש לא פחות מחמישה מפלים מאסיביים, שאילצו אותם להוציא את הסירות מהמים ולשאת אותם על הגב במשך שלושה שבועות. מרכז המבקרים במקום מספר את סיפור המשלחת של לואיס וקלארק וממחיש בשלל אמצעים את מסעם ההירואי. למדנו הרבה בביקור ורון ודן אפילו השלימו חוברות ג'וניור ריינג'ר וקיבלו הפעם פאטץ' ולא סיכה.

מהמרכז, הלכנו ברגל אל פארק המדינה הסמוך לו, אחד הקטנים שראיתי עד כה. הפארק בערך בגודל של גן ציבורי וגם נראה כך. יחודו הוא במפלים קטנים, לא ענקיים כלל, שזורמים ממה שהוכר על ידי ספר השיאים של גינס כ"נהר הקצר בעולם". במקום יש גם מתקן לגידול דגים, בו מגדלים דגי טרוטה על מנת לשחרר אותם בנהרות מונטנה. ניתן לבקר בתצוגה קטנה וכן להאכיל דגים בבריכה סמוכה. בסה"כ, הילדים נהננו מאד מהפארק ומצאנו את עצמנו נשארים בו זמן רב מהצפוי.

לבסוף התנתקנו מבריכות הדגים, עלינו לרכב ונסענו את הנקודה ממנה ניתן לראות את אחד המפלים הגדולים באמת, שהיום בנוי בו סכר להפקת חשמל.

החזרתי את צחי והבנים למלון למנוחה/משחקי מחשב ואני יצאתי לי לשעתיים של שופינג, מתנות יום הולדת לעצמי. בערב, שוב לכבוד האירוע החגיגי, הילדים נשארו בחדר וצחי ואני יצאנו לבלות…. במלון. במקום יש כאמור באר ובו בתולת ים שצוללת בבריכה. נכנסנו, הסתכלנו, צילמנו אבל מכיוון שלא היו מקומות ישיבה אלא ליד הבר, ורצינו ארוחת ערב, ירדנו אל המסעדה שבמלון, הקרויה, איך לא קלארק ולואיס.

היום ה-62 – נסיעה לפארק גליישר

לא אכביר מילים על יום זה ולא אקדיש לו פוסט נפרד. רובו ככולו התמצה בנסיעה ארוכה בכבישי מונטנה, והגעה מגרייט פולס אל פארק גליישר. מהנופים היפים התחלנו להתרשם קרוב לפארק (יש קצת תמונות). הגענו ונכנסנו לחדר בסוויפטקרנט מוטור אין, שהוזמן מראש לשלושה ימים. עוד על הפארק וקורותינו בו – בפוסטים הבאים.

לפוסט הזה יש 2 תגובות

 1. אירית

  ענת ,
  מזל טוב ענקי ליומולדת 25 . .
  רק בריאות , השאר לא חשוב .

  אירית

  1. ענת

   אירית, תודה תודה!

התגובות נעולות.