יום 21 – סדונה וכביש 89A

יצאנו הבוקר דרומה , אל כביש 89A היפה. היעד שלנו היה רד רוק סטייט פארק – Red Rock State Park – לטיול רגלי. הדרך אל הפארק עוברת בקניון Oak Creek המרשים, ומתפתלת מטה בשורה של עיקולים בין עצים ירוקים וקירות סלע שהולכים ונעשים אדומים יותר.

אחרי נסיעה ארוכה ואיטית בקניון, הגענו לסדונה, העיר האדומה. כל המבנים בעיר נבנים בצבעי אדום וירוק בלבד, במטרה להשתלב בנוף המרשים שמסביב. אפילו מקדולנדס ויתרו על ה-M הצהובה שלהם, וכאן היא בצבע ירוק, על רקע המבנה האדום.

נסענו דרך סדונה בשלב זה והגענו הלאה עד הפארק. דמי כניסה לרכב הם $10, ובניגוד לקליפורניה, כאן הכניסה היא רק לפארק אחד (ולא לכל פארק מדינה שתבקר בו באותו היום).  הדגש בפארק הוא על שימור הטבע – בכל מקום שילוט שמודיע לנו שאסור להיכנס למימי הנחל העובר בפארק. חבל, כי מזג האוויר חם ויבש, ורחצה קלה או שיכשוך רגליים היו מתקבלים בברכה.

הילדים עסוקים מאד, אגב, והאיסורים בפארק לא מטרידים אותם כלל. הם בעיצומו של משחק תפקידים דימיוני, ולאורך כל הטיול, בקושי מתייחסים אלינו או אל הנוף. מצד שני, הם חווים אותו דרך הרגליים, בלי להתלונן, אז גם לנו אין תלונות. שימו לב שבתמונות הם תמיד הולכים ביחד, ותוסיפו לזה פסקול של פיטפוט אינסופי ביניהם.

ביקשנו הפניה למסלול מוצל יחסית, והריינג'רית במקום בנתה איתנו מסלול ששילב שני שבילים לאורך הנחל. המסלול היה נחמד, אם כי לא מרשים במיוחד ובתוך שעה כבר סיימנו אותו. היה כבר חם מאד, ולא רצינו לטייל במסלולים שאינם מוצלים, אז נפרדנו מהפארק לשלום וחזרנו לסדונה.

סיירנו בסדונה, בקטע הרחוב ה"עתיק" יותר, אבל, כפי שאמרה הנציגה במרכז המבקרים של העיר, יחודה של העיר אינו בהיסטוריה שלה, או במבנים ארכיטקטוניים מיוחדים, אלא בסלעים האדומים המרשימים הסובבים אותה. יום ראשון היום, והעיר המתה תיירים, כך שויתרנו על התורים לגלידה והחלטנו פשוט לעשות יום קצר ולשוב למלון. הנסיעה חזרה היא באותו הנתיב, והמראות מקסימים. אחרי שטיפסנו את הקניון, הגענו לנקודת תצפית נחמדה, בה ניתן לחנות במגרש חניה גדול וללכת ברגל לאורך שביל תצפית שמראה נקודות שונות בקניון. במקום יש גם דוכנים לממכר מזכרות של שבט ההופי האינדיאני, שירותים ומים ועמדת אינפורמציה.

זהו. חזרנו למלון, ובפעם הראשונה מאז התחלנו את הטיול, הילדים התיישבו ללימודי חשבון יחד עם אבא, בזמן שאני ישבתי להמשיך את תכנון הטיול לשבוע הקרוב. יש גל חום משמעותי באריזונה, שמכה כמעט בכל מקום, למעט כאן בפלאגסטף הגבוהה. החלטנו לוותר על פייג' (40 מעלות בימים אלו) ואולי גם על קורטז ומסה ורדה, שם יש טמפרטורות דומות. נבקר בהן כשנחזור שוב לאיזור בעוד כמה חודשים, כך אנו מקווים. התכנית כרגע היא להקדים את הביקור בגרנד קניון (אמור היה להיות ביום שישי, וכבר יש הזמנה לבקתה שנאלץ כנראה לבטל) ומשם לנסוע הישר לקולורדו.

לפוסט הזה יש 6 תגובות

 1. ענת

  טודוס – פלאגסטף מקסימה – הוספתי עוד בפוסטים היום. עיר מלבבת, עם אופי מיוחד.

  עופר – הפתרון הוא לא לרדת חזרה לפיניקס, אלא להצפין לקולורדו… בינתיים עובד יופי.

  שירי – אכן, ה-S95. אנחנו מאד מאד מרוצים ממנה. הבעיה היחידה היא שהיא היתה אצל אחד הילדים ונפלה (עוד לפני הטיול) ומאז עדשת הזום לא עובדת 🙁 המלצה שלי – להשאיר מצלמות יקרות אצל ההורים ולתת לילדים מצלמה ישנה שתהיה אצלם.

 2. אל השחר חגית

  חזרנו מהים היינו בנווה ים היה כיף מאד, שירן נשארה אצלי מחר חופש. וסיפרתי לה את סיפורי החויות שלכם ,זה מאד מעניין אותה. תמשיכו לכתוב ולהנות
  כל כך נהניתי מהשיחה עם רון ודן המקסימים שגם אני מתגעגעת אליהם מאד. אבל הזמן רץ מהר והפגישה תהיה נהדרת. עוד מעט סבא עמוס וסבתא צפורה יצטרפו וירגיעו קצת הגעגועים
  נשיקות

 3. שירי זמיר

  הי ענת,

  אני נהנת לקרוא את חוויות הטיול שלכם, מאחלת לכם המשך מהנה וחוויות מופלאות!
  התמונות שלכם נהדרות, קניתם אתם ה-S95?
  האם אתם מרוצים מהמצלמה? מהתוצאות, מנוחות התפעול?
  אנחנו נוסעים בעוד שבועיים (זוג ושתי בנות 6,8), ונהיה בילוסטון בתאריכים שלכם, אולי נפגש…
  חג שמח,
  שירי

 4. עפר

  נהדר לקרוא ולשמוע מכם – נזכרתי שהייתי באזור ועשיתי סקי בחורף לפני שנתיים בפלאגסטף. מקום נחמד. הבעיה היא שבקיץ כאשר יורדים חזרה לאזור פיניקס אפשר לפגוש 45 מעלות ביום…
  מבין שבאוטו מזג האוויר מצוין.
  תמשיכו ליהנות

 5. todos los colores

  40 מעלות! ואני חשבתי שכאן חם…. איזה יופי שיש לכם מספיק זמן ואתם יכולים להיות ספונטנים ולחזור בעונה קרירה יותר. אשמח אם תוכלי לספר קצת על פלאגסטף, כנראה שגם אני אשן שם כדי לטייל באזור סדונה.

 6. אל השחר חגית

  איזה כיף שוב לקרוא על חויות כאלו, כפרה על נכדי הנפלאים, הם כמו תאומים מחוברים, חכמים דמיון פרוע שבו הם שטים מרחפים ומבלים. שני הורים כאלו אין שום סיבה שלא יהיו כאלו תמיד אמרתי כאלו ילדים הייתם צריכים להתאמץ ולהביא עוד כמה חחחחחחחחחחח. מחר ערב שבועות
  אצלנו שמח צחי בגבולות, הצפוני לפחות. אסד מחסל מהם משם ואנחנו מכאן עד שתחזור לא יהיו סורים
  מסכנים.
  המשיכו להנות ושוב תזהר עם המלפפונים

התגובות נעולות.