יום 17 – לוס אנג'לס

בוקר חדש בלוס אנג'לס שטופת השמש. מזג אוויר נהדר, לא חם מדי ולא קר מדי. יצאנו מאוחר מהמלון כי היו לי כמה ענייני עבודה לטפל בהם ונסענו לאורך הרחוב שלנו, אל מוזיאון ההיסטוריה של הטבע. אמנם המוזיאון נמצא ממש "על הרחוב", אבל במרחק של 14 ק"מ מאיתנו…

הנהיגה בלוס אנג'לס שונה מאד ממה שחווינו עד כה. ברגע שנכנסנו אל העיר, מיד השתנתה האווירה על הכביש – המקומיים נוהגים בצורה שמזכירה לנו את הבית. חותכים נתיבים, לא שומרים מרחק וכשזה על האוטוסטרדה, הכל נעשה במהירות שיא. באורח פלא, הכל זורם פחות או יותר ולמעט עומסים קלים, לא נתקלנו בבעיות מיוחדות.

אל מוזיאון ההיסטוריה של הטבע נכנסנו בחינם בזכות כרטיס ה-ASTC. שפע של דיורמות (מעין תמונת נוף משולבת עם פוחלצים ותפאורה) והמון שלדים של דינוזאורים וחיות אחרות. תצוגה מרשימה מאד של סוגי המינרלים. אוסף מדהים ויפהפה של מינרלים מסוגים שונים וכן תצוגה המוקדשת לזהב הקליפורני. בתצוגה יש כמאה חמישים קילוגרם זהב… כולל שני הגושים הגדולים ביותר שנכרו אי פעם בקליפורניה.

שתי נקודות עניין יחודיות במוזיאון היו מעבדת הדינוזאורים, בה צפינו במדענים מטפלים בעצמות, וחדר התגליות, שכולל מוצגים להפעלת ילדים. לא משהו מפואר – אוסף עורות/פרוות של בעלי חיים, שלד דינוזאור שניתן לפירוק (והרכבה), אוסף פוחלצים נוסף ואוסף בובות משחק שעורר התרגשות רבה אצל דן ורון. כמובן, הבנים רוצים מאד לשחק בבובות… ולערוך איתן אינספור קרבות. בחדר התגליות, היתה גם לנו הגדולים תגלית מעניינת. במקום יש דגם של דינוזאור טי-רקס עם נוצות. איש צוות הסביר לנו שלא מדובר בבדיחה או טעות – התיאוריות החדשניות יותר טוענות שמאד יתכן שגורים של טי רקס היו מכוסים בפלומת נוצות!

לא רק פוחלצים ומאובנים, במוזיאון היה גם גן חיות קטן שכולו על טהרת החרקים. הילדים נבהלו מאד מהטרנטולה הענקית ואני נחרדתי למראה הג'וקים הטרופיים שנראים די דומים לג'וקים המעופפים שבישראל, רק גדולים פי שלושה.

סמוך למוזיאון ההיסטוריה של הטבע נמצא מרכז קליפורניה למדע – California Science Center.  נכנסנו להציץ, אבל אחרי שעה קלה היה ברור ששבענו מדע ומוזיאונים להיום. בקומה התחתונה של המוזיאון יש סניף מקדולנדס, וכך, חמושים בארוחות ילדים וקפה יצאנו להנות מזיו החמה בגן הורדים המקסים שליד המוזיאון. עשרות זנים של ורדים, בקבוצות מרוכזות בין דשא ירוק ובאמצע מזרקה – שטפנו את העיניים לא מעט זמן, נתנו לילדים זמן להוציא מרץ וחזרנו לחדר שלנו במלון.

הערב קצת רועש כאן. יש במסדרון שלנו קבוצה של כמה משפחות עם ילדים ונשמע שחוגגים יום הולדת למישהו. הרבה רעש, מוזיקה וצעקות… נראה עד מתי ימשך.

מחר יום הוליווד. מתחילים את הבוקר בבוהריים עם חברה שגרה בסנטה מוניקה ומשם נוסעים איתה לראות את שודדי הקאריביים 4 בקולנוע אל קפיטן – הקולנוע הרשמי של דיסני שבלב הוליווד.

לילה טוב לכולם ותהנו מהתמונות:

לפוסט הזה יש 5 תגובות

 1. אורלי

  ענת תודה רבה מאוד הרגעת אותי.

  אל השחר חגית : אני שאלתי לגבי הבטיחות באיזור המלון, הרי המלון פתוח, ברור לי שענת ומשפחתה נהנים (קוראים זאת בסיכומים) לא היה לי חשש ביוניברסל וטיולים ביום, החשש היה עם השינה מאחר ונהיה משפחה עם ילדים קטנים. עכשיו אני רגועה.

  ענת תודה על הזמן שאת משקיעה לענות , המשיכו להנות , מחכים כל בוקר לקרוא משהו חדש מהטיול שלכם.

 2. ענת

  אורלי, האיזור בטוח לחלוטין. כבר ביום הראשון לבואנו יצאנו לטיול רגלי בערב ולא היתה בעיה בכלל. מדובר באיזור מסחרי באופיו ולא איזור מגורים וזה כמובן משפיע על האווירה, אבל ראיתי גם לא מעט נשים מסתובבות לבד בערב בלי חשש. שוחחנו היום עם חברה מקומית על הנושא הזה בדיוק והיא אמרה שהאיזור שלנו נחשב בטוח (מסתבר שאיזור המוזיאונים שם היינו אתמול, דווקא הוא קרוב מאד לשכונות הפחות סימפטיות).

  אני חייבת לציין שגם אני חששתי באופן כללי מנושא הביטחון האישי בלוס אנג'לס ואני מאד מופתעת לטובה. לא רק שמרגיש מאד בטוח, גם יש כל הזמן אינטרקציות עם אנשים וכולם מאד מאד נחמדים. אפילו הנהגים בכבישים ברובם מאד אדיבים ומפתיעים לטובה.

 3. אל השחר חגית

  למה אורלי שואלת אם אתם מרגישים בטוחים באזור? מה יש שם?
  התמונות ממש מקסימות, שמחתי לשמוע אותכם בטלפון, רון נשמע מפוצץ מהתלהבות ודן כנל. כזה טיול זה משהו לכל החיים כמו לפחות 3-4 שנות לימוד בכיתה. שמרו על עצמכם והמשיכו להנות
  נשיקות חיבוקים בהרבה אהבה סבתא חגית וסבא צביקה וגם עמית מוסרת אהבתה.

 4. אורלי

  ענת תודה על הצילומים של החדר, החדר נראה בהחלט סביר ואמבטיה נקיה

  השאלה שלי האם אתם מרגישים בטוח באיזור ?

  תודה אורלי

 5. עיריתל

  כ"כ כיף לקרוא אתכם ולהתענג על התמונות !!
  עם איזו מצלמה את מצלמת ?

  תמשיכו לכייף !!!

התגובות נעולות.