יום 10 – יוסמיטי

הגענו להיום!

כבר מאוחר, אז ממש בקיצור… הבוקר הוקדש לאיזור Happy Isles. ביקרנו במרכז המבקרים הקטן שם שמתמקד בבעלי החיים שבפארק. תצוגות נחמדות שהעסיקו אותנו במשך כשעה.

משם, עם השאטל, לאגם המראה – Mirror Lake. זהו אגם עונתי, שעכשיו אמור היה להיות בשיאו, אך עקב הפשרת השלגים המאוחרת, עדיין לא מלא לגמרי. היום מזג האוויר קצת  יותר סגרירי, כולל רוח, כך שאפקט המראה קצת מוגבל, אבל עדיין מדובר במקום מקסים.

הפעילות הבאה על הפרק: סיור עם ריינג'ר. הילדים חייבים פעילות עם ריינג'ר כדי לקבל את תגי הג'וניור ריינג'ר הנכספים. הסיור מתגלה כמעין הרצאה כשה"מסלול" עצמו קצר. ההרצאה בענייני דובים ולמרות שיש בה עניין רב, היא מתארכת קצת יותר מדי. מזג האוויר המתקדר והרעב שמציק לדן, גורמים לי לפרוש איתו לכיוון הקפיטריה לפני הסיום. בכל זאת, הריינג'ר חתם לשני הילדים על הטפסים (את העיקר אכן שניהם עשו) ובנימה זו יצאנו מהפארק אל המלון שלנו בעיירה אוקהרסט.

אוקהרסט קרוב לצידו הדרומי של הפארק, בו נמצאות הסקויות האגדיות של חורשת מריפוזה. התכנון המקורי היה להשאר גם הלילה בוואלי, אבל החלטנו לפרוש לטובת מוטל עם חשמל וקשר אינטרנט. את התכנים לא משנים – רק את מקום הלינה להלילה.

אנחנו נמצאים בקומפורט אין שבאוקהרסט, על כביש 41. החדר גדול, מרווח ונקי ויש מקרר, מיקרוגל ואפילו חשמל! איזה כיף!

זהו, תמונות להיום ולילה טוב! לכל האימיילים, הודעות פייסבוק וכד' אגיב מחר…

לפוסט הזה יש 9 תגובות

 1. רונן בכר

  שלום ענת
  אנחנו משפחה עם ילדים (10,13,16)
  מתכננים לנסוע לשבועיים לחוף המערב באפריל 17.
  מתוכננים לנו יומיים בעמק יוסימיטי פארק( לא נוכל להגיע למקומות הגבוהים באפריל)
  איזה מסלול את מציעה לכל יום מתוך היומיים בהתחשב שאנחנו ישנים באל פורטל?.
  תודה

  1. ענת

   הי רונן, אין איזה מסלול מיוחד מבחינת הנסיעה. בכל בוקר תסעו אל תוך העמק, תחנו באחד ממרכזי המבקרים ואז תצאו לטיולים ולביקורים בנקודות עניין שונות. אני מציעה לכם ביום הראשון, קודם כל להכנס לאחד ממרכזי המבקרים, רצוי המרכזי של העמק. שם תוכלו להתיעץ עם הריינג'רים ולקבל מהם את התכנית האופטימלית לימי הביקור שלכם. הם יוכלו להתחשב בדברים שאנחנו לא יודעים עכשיו, כמו מזג האוויר באותם יומיים, מצב השבילים (לא כולם יהיו פתוחים) וכד'. זה מה שאנחנו עושים כמעט בכל פארק לאומי. תהנו מהביקור בנחת ובלי לחץ. יומיים זה פרק זמן מצוין לחוות את העמק בלי לחץ. אם האנגלית סבירה, ממליצה בחום להתחבר לפעילויות ריינג'רים והצעיר שלכם גם יוכל לנסות להשיג תג של ג'וניור ריינג'ר. בהצלחה וטיול נעים!

 2. big O

  היינו ביוסמיטי מזמן מזמן לפני פרוץ הטף לחיינו אבל זה היה באוגוסט כשהפארק עצמו היה מפוצץ וישנו ב-B&B משפחתי מקסים כשעה דרומית לפארק.
  אני רושמת לי הערות לטיול שלנו עם הילדים.

 3. אמא אל השחר

  סוף סוף מטר מילים נכסף, שמחה שאתם נהנים , לראות תמונות של צחי ורון צחי ודן, ספוגי שמחה ומדושני עונג. דן כל הכבוד כפרה, תזכור הכול ותספר לי כשתחזור
  עכשו חזרתי מהבריכה ,עייפה הולכת לישון קצת.בייחיבוקים ונשיקות

 4. עיריתל

  כל יום אני בודקת אם עדכנת ….. איזה כיף לקרוא את הפוסטים שלך !! ואיזה תמונות מהממות !!!!! אתמול בערב ישבתי להכין את התכנית שלנו ליוסמיטי (נהיה שם באמצע יולי..) והתמונות שלכם רק מעלות את רף הציפייה שלי……..
  תעשו חיים ושמרו על עצמכם !

 5. אתי

  האוהל נראה לי חוויה מעניינת. כל הכבוד על הטיפוס למעלה.
  אני אנסה לנחם אותך שאנחנו היינו שם בקיץ וכשהגענו לmiror lake לא הבנו איפה הוא. הייתה שם איזו שלולית קטנה (אפילו לא כמו השלולית של נתניה) מהסוג שנוצר פה אחרי גשם.
  עד היום כששואלים את הילדים שלי איזה מן הפארקים הם הכי אהבו הם אומרים שיוסמיטי ומצטערים על כך שלא נהיה בו גם הפעם.
  תמשיכו להנות ואת תמשיכי לעדכן, תהיתי לאן נעלמת כמה ימים ואז נזכרתי שביוסמיטי די קשה להתחבר לאינטרנט.
  מחכה לעדכון הבא.

 6. אסתי

  הנופים ממש מרחיבים את הנפש… איזו חוויה זאת להיות בתוכם ימים שלמים!

  כל הכבוד לדן שעשה את כל העליה! מדהים כמה מהר הילדים גדלים…

  אנחנו הבאנו טרמפולינה ליומולדת של אלמוג (שחל בסתיו…) והילדים כל היום קופצים. כשתחזרו תצטרפו.
  ד"ש לכולם…

  1. ענת

   אסתי, מסרתי לילדים לגבי הטרמפולינה והם התרגשו מאד – תודה!

 7. דפנה

  איזה כיף למצוא בבוקר אתהמשך הטיול שלכם! התמונות מדהימות!

התגובות נעולות.