יום 5 – סן פרנסיסקו, גולדן גייט פארק

הבוקר סוף סוף התעוררנו אחרי שבע בבוקר. נראה שהחלק הקשה של הג'ט לג מאחורינו!

לפי התכנון שלי, היום היינו אמורים לעזוב את המלון ולעבור להתארח במשך יומיים אצל חברים של אחיו של צחי ואשתו. ההזמנה אליהם התקבלה הרבה אחרי שהזמנתי את הלילות כאן במלון, כך שההזמנה שלנו כאן היתה לשישה לילות (עד יום ראשון) אבל חשבתי שלא תהיה בעיה לקצר. אז חשבתי. מסתבר שבמקרה הזה, בו משלמים מראש את ההזמנה, אמנם ניתן לבטל ללא עלות עד יום קודם לכן, אבל רק את כל ההזמנה כולה. מרגע שהגענו והתחלנו את השהות, כבר אי אפשר לבטל ולא נקבל החזר על חלק מהלילות אם נבטל. בקיצור, נשארים במלון.

את הבוקר פתחנו בנסיעה לביתם של החברים, שם חיכה לנו בתיבת הדואר כרטיס אורח לביקור באקדמיה למדעים שנמצאת ב[[פארק שער הזהב]]. עברו יומיים מאז נסענו ברכב, אז הנה הגיע הזמן לעלות שוב לחללית שלנו… הפעם הנהיגה קלה יותר וגם הג'י.פי.אס. כבר מוכר. אוספים את הכרטיס וממשיכים אל הפארק. לפי מה שקראתי, אפשר לחנות בתוך הפארק, וכך עשינו, במקום החניה הפנוי הנוח הראשון שמצאנו. לא מאד קרוב לאקדמיה, אבל נחמד מאד ללכת קצת בפארק.

האקדמיה למדעים שבתה את ליבנו. מדובר בקומפלקס מרשים שנמצא במבנה מרשים לא פחות, מוטמע תחת גג של דשאים ופרחים. לא מדובר במוזיאון של "הפעלות" אלא בכזה שמתמקד בתצוגות מרשימות מאד. במקום יש שתי "כיפות" גדולות. אחת היא הפלנטריום והשנייה היא יער גשם טרופי.  מתחת לשתיהן, במפלס תת-קרקעי משתרע אקווריום גדול ומגוון. בין לבין, מספר תצוגות נוספות, שהדגש שלהן הוא זואולוגי ואקולוגי.

לקחנו כרטיסים למופע הפלנטריום של השעה עשר וחצי ויצאנו לבלות בינתיים באולם אפריקה הסמוך שבו שלל תצוגות של בעלי חיים אפריקאים על רקע סביבתם הטבעית .כשמדובר ביונקים, החיות המוצגות הן פוחלצים, אבל חרקים, זוחלים ופנגווינים מוצגים חיים. פינת הפינגווינים היא פנינה של ממש, והילדים נהנו לשחק עם פינגווין ידידותי מאד שבפירוש יצר אינטרקציות מעברה השני של הזכוכית.

בשעה הנקובה הגענו לפלנטריום. ההופעה עסקה בנושא חיים ביקום. וואו! זה מה שיש לי להגיד עליה.זהו הפלנטריום החדיש ביותר בעולם ובהחלט מרגישים זאת. הסרט חוויתי ועוצמתי – ההקרנה על גבי הכיפה נותנת תחושת תלת מימד חזקה והשילוב של הדימויים החזותיים, הצלילים, התנועה וכל השאר פשוט מרשים מאד. אגב, היה חשוב להם להבהיר שמדובר בתכנית שנבנתה ואושרה על ידי מדענים ומייצגת את העמדות המדעיות המעודכנות ביותר.

אחרי חווית הפלנטריום, יצאנו להתאושש בקפטריה, עם קפה יקר ב-$11 דולר להורים, וצ'יפס לילדים. הקפיטריה נוחה ונעימה ולאורך הקיר בה יש אקווריום עם דגים גדולים, כך שגם לא משעמם. מהקפטריה עברנו לספירה השניה: יער הגשם. מדובר ביער גשם טרופי, כולל עצים, תוכים, פרפרים חיים ושלל תצוגות זוחלים וחרקים. מדהים. במקום חם ולח, והמסלול מעביר את המבקרים בתנועה ספירלית כלפי מעלה ואז מסתיים במעלית שמורידה אותם לתחתית יער הגשם, אל מתחת למים המציפים את העצים. לאחר בדיקה קצרה לוודא שאף אחד מאיתנו לא נושא איתו פרפר סמוי על בגדיו או שערו, יכולנו לצאת אל אותו חלק באקווריום של יער הגשם ומשם גם לשאר החלקים.

האקווריום היה עשיר ומרתק. המון סביבות, המון דגים ויצורי ים, "פינת ליטוף" ועוד ועוד. הילדים התרגשו בלי סוף ונדמה לי שלא היה אקווריום אחד שלא עמדנו להתפעל ממנו. באחת הנקודות עברנו במנהרה מעליה אקווריום ענק של דגי יער הגשם, ביניהם דגי שפמנון ענקיים ועוד.

קינחנו בארוחה קלה נוספת בקפטריה והפעם גיליתי שאפשר גם קפה ב-$2 שבא גם אם אפשרות לריפיל (מילוי מחדש) חופשי במשך היום… עדיף למצוא את זה מאוחר מאשר לעולם לא. שתינו קפה אחד, לקחנו עוד קפה נטול לדרך ונפרדנו לשלום מהאקדמיה.

משם יצאנו אל פארק גולדן גייט, אל עבר הגן הבוטני שבו. לפי כל המדריכים, היה הגן אמור להיות חינמי, אבל מסתבר שמאז אוגוסט שבשנה שעברה גובים דמי כניסה. שילמנו $15 למשפחה, ולמרות שהיינו בו רק שעתיים, וראינו רק כשליש ממה שיש, הרגשנו שהיה שווה ומיוחד.

עזבנו את הפארק אחרי הצהריים, הגענו אל רכב וגילינו מתנה מעיריית סן פרנסיסקו: דו"ח חניה על סך 55 דולרים…  מסתבר שכמו במקומות רבים בעיר, ניתן לחנות במקום רק לשעתיים, ולא יותר. אמנם כשירדנו מהאוטו הסתכלתי לשני הכיוונים לראות אם יש שלט כזה ולא מצאתי, אך הסתבר שהסיבה היתה שעמדתי כל כך קרוב לשלט שלא ראיתי אותו…

משם נסענו לאיזור רחוב הייט להצטרך לארוחת ערב אצל אותם חברים שאצלם היינו אמורים ללון. בילינו ערב נפלא בשיחות איתם ועם שלל חבריהם שהיו גם הם שם. נהננו מאד מאד, וגם הילדים נהננו מהסרטים והמשחקים במקום.

זהו. שוב עייפה מאד, כך שאוסיף את התמונות ואאחל לכולם לילה טוב… תמשיכו לכתוב לנו כאן בבלוג – אני קוראת הכל רק צריכה למצוא את הזמן לענות – בקרוב!

לפוסט הזה יש 6 תגובות

 1. ענת

  אתי וביג או – מכירים את עניין הגלגלים (לזכור בכל פעם זה כבר עניין אחר… אבל בינתיים היה בסדר). השלטים אכן ברורים, גם בעניין הניקיונות – רק צריך לראות אותם ולהפנים…

 2. תמרה

  שלום ענת,אני ממש מצרה על המידע השגוי שניתן לך במלון.גם אנחנו החלטנו לקצר את השהות ביום אחד נאמר לנו להודיע עד 4 אחה"צ וכך עשינו. עזבנו היום במקום מחר ושילמנו עבור 3 לילות על אף שהזמנו 4.
  תוכלי לטעון על אפליה על רקע גזעי (אני שחורה ואת בלונדינית…)
  אנחנו כבר במונטריי הספקנו לעשות סיבוב קצר בקנרי רו ומאוד נהנינו מהאוירה.
  מחר נלך לאקווריום+היתר. הגענו כאן למוטל 8 ברח' fremont 2124 החדרים לא גדולים אך נעימים עם חדר אמבטיה ענקי.המחיר לזוג באמצע השבוע 50$ כולל א.בוקר.לידיעתכם,אם אין לכם עדיין מלון.
  בהצלחה בהמשך הטיול.
  תמרה

  1. ענת

   תמרה, הזמנתם ישירות מהמלון או דרך צד שלישי? נדמה לי שכשמזמינים ישירות מהמלון, משלמים רק בסוף השהות, ואז באמת אפשר לבטל תוך כדי. כך לפחות היה כשהיינו בוגאס. כאן, ההזמנה היתה דרך hotels.com שקיבלו את כל הכסף מראש ואז העבירו אותו מראש למלון. נדמה לי שזה ההבדל – אשמח ללמוד עוד ואם גם אתם שילמתם מראש, אז באמת לא היו בסדר איתנו. אם ההסבר שלי הגיוני, אז למדתי מזה שעדיף להזמין ישירות מהמלון, כי אז יש גמישות רבה יותר תוך כדי.

 3. big O

  נראה ונשמע נפלא.
  תודה על כל הדיווחים והתמונות!
  אם כבר מדברים על דו"חות חניה – שימו לב לשלטים שאומרים באיזה יום ושעות מנקים את הצד הזה של הרחוב – גם אז אסור לחנות ומקבלים דו"ח.

 4. אתי

  נשמע שאתם נהנים מכל רגע.
  עיריית סן-פרנסיסקו אוהבת לתת דוחות. כשהיינו שם החברים שלנו קיבלו דוח כי לא חנו עם הגלגלים כלפי חוץ (כמו שצריך לחנות בירידה אבל מי זוכר את זה אחרי שעוברים את הבחינה בתיאוריה..או שמא זה הגלגלים כלפי פנים..לא זוכרת). בכל אופן אם אתם עדיין שם שימו לב.
  אם יהיה לך זמן לענות אשמח לדעת איזו צידנית קניתם ומה היה מחירה. תודה.
  להשתמע
  אתי

 5. אמא אל השחר

  נהדר לקרוא, מתגעגעת, לא הגבתם לדואר שאנ שלחת שמה לב שחסרה אות לא מתפקדת פשוט עד שאחלף המקלדת, הרבה אהבה חבוק לכל אחד וכף לשמוע שאתם נהנם

התגובות נעולות.