בדיוק עוד חצי שנה

אוקי, חצי שנה פחות יום. אתמול חגגנו את נקודת החצי שנה לקראת תחילת הטיול. הזמן עובר ולאט לאט אפילו בני המשפחה מתחילים לקלוט שזה באמת הולך לקרות ואו-טו-טו עוזבים את הבית למאה יום של הרפתקה במערב הפרוע והפרוע פחות.

מתחילים כבר דיבורים על התארגנות מבחינת ניהול משק הבית. מה עושים עם דיווחי מיסים? מה עם קופת חולים וביטוח לאומי? הכנות מסודרות עבור החתולים ומי שישארו כאן בבית מאחורינו. למזלנו הרב, אנחנו חיים במשפחה מורחבת, כשאת החצר המשותפת חולקות שלוש משפחות – אנחנו, הורי בעלי ואחיו ומשפחתו. הבית לא ממש נשאר לבד באף רגע וגם לא החתולים. בנוסף, למשך מספר שבועות יגורו אצלנו בבית אחי ומשפחתו שמגיעים מחו"ל. ובכל זאת, הלב קצת נצבט לי עם כל ליטוף לחמודים הפרוותיים שקשורים אלי כל כך ומן הסתם יעברו תקופת געגועים לא קלה…

ההכנות לטיול מתקדמות בקצב, גם כשאני לא מעדכנת עם פוסט חדש בבלוג. מי שמדפדף בדפים, אולי שם לב שכל הזמן נוספים דפים חדשים. בשבועיים האחרונים, דרום דקוטה זכתה לשלל דפים מפורטים ודפים נוספו גם תחת מדינות אחרות.

הזמנות הלינה מתקדמות אף הן, כשלמעלה ממחצית הלינות כבר מוזמנות. למעשה, כבר הספקתי לבטל כמה הזמנות ולעשות חדשות במקומן, אחרי שינויי מסלול שהחלטתי עליהם.

לפני כשבוע היה לי משבר תכנוני קטן, כשהסתכלתי על התכנית והיתה לי פתאום הרגשה של "המירוץ למיליון". הלינות היו מפוצלות קצת יותר מדי, עם הרבה קפיצות מנקודה לנקודה, לפעמים תוך הארכה משמעותית של המסלולי כדי "לראות עוד משהו". לא טוב. עשיתי חושבים והגעתי למסקנה שחייבים להאט את קצב הטיול ולחתוך קצת בשומנים, לטובת טיול זורם ונינוח יותר. המבנה נוטה עכשיו יותר לכיוון של נסיעות של 5-6 שעות בין איזור לאיזור, עם כמה ימים טובים ורגועים בכל איזור שמגיעים אליו, בהם אפשר לעשות "טיולי כוכב" בהתאם למזג האוויר ולחשק.

אז מה נשאר לעשות?

 • לסיים תכנון החלק האחרון בטיול.
 • להזמין לינות ברבים מהמקומות.
 • להזמין רכב (הרבה עבודת מטה עד עכשיו, אבל טרם התבצעה הזמנה).
 • לארגן את נושא הביטוח (יעשה כנראה דרך קופת חולים, הרבה יותר קרוב למועד הטיול).
 • ובעיקר, לנשום עמוק, להירגע ולאט לאט לכוונן את עצמנו לקראת הטיול עצמו.

לפוסט הזה יש 4 תגובות

 1. ענת

  אין בעיה, כל עוד המזמין עומד בתנאי הביטול. כלומר, חשוב להזמין מלונות שאפשר לבטל ללא עלות עד יום קודם (זה הסטנדרט), לודא שאלו תנאי הביטול ואז לעמוד בהם. אין עם זה שום בעיה. אם היה תשלום מראש, הוא מוחזר. לפעמים אתה אפילו לא משלם מראש, אלא רק נותן כרטיס אשראי לערבון.

 2. אילנית

  הי, אין בעיה עם ביטולי המלונות? מחזירים מיד את הכסף? תודה

 3. עופר

  ענת שלום,
  דבר ראשון אני רוצה להודות לך על המידע המדהים.
  אנחנו זוג + 3 ילדים שמתכננים טיול חוף לחוף לקיץ 2011 והמידע שלך עוזר המון.
  אני מאוד מתחבר ל "בדידותו של המתכנן" אבל מה לא עושים בשביל המשפחה.
  בכל מקרה אני רק רוצה לשאול האם לדעתך כדאי להכניס יותר אטרקציות לילדים בין המסלולים.
  נראה לי קצת עמוס בטיולי טבע.
  מה התקציב היומי שהגדרתם למסלול ואיך אתם מתכננים את המסגרת הכוללת?

  1. ענת

   המון תודה על התגובה! התגובות לבלוג נותנות לי המון מוטיבציה להמשיך ולהרחיב.
   לגבי התקציב – כשהתחלנו לבדוק אם הטיול בכלל אפשרי מבחינת תקציב, חישבנו מאד בגס לפי $250 ליום, או $25,000 לטיול כולו ובדקנו לראות שיש לנו מספיק ספיירים ל"בלת"מים". כמובן, שיש לקחת בחשבון את הפסד המשכורת לתקופת הטיול, אבל כאן זה כבר מאד משתנה, כל אחד וסוג העבודה, ימי החופשה וכו'.

   בתכנון היומי, חישבתי $100 ללילה ללינה, $60 ליום לרכב + דלק, $90 לאוכל ובילויים. מן הסתם, יש ימים "כבדים" בהוצאות, כמו פארקי שעשועים או אתרים יקרים. מצד שני, יש את הפארקים הלאומיים שעולים רק $80 לכל הטיול ואנחנו מתכננים בהם הרבה ימים. עוד לא פרטתי לפרטים, אבל נראה לי שזה מתאזן. בסה"כ, אין לנו הרבה ימים יקרים מבחינת הבילויים. אנחנו פחות אוכלים במסעדות, בגלל הילדים, ואם כבר "מסעדה" סביר להניח שזה יהיה משהו בסגנון מקדולנדס. נמשיך במסורת הטיול הקודם של קניות בסופרמרקט ו"בישול" במיקרוגל בחדרי המוטלים.

   לגבי היחס בין ימים בטבע לאטרקציות עירוניות. הניסיון שלנו לפני שנה וחצי לימד אותנו שימים בטבע, במיוחד עם מסלולי הליכה ארוכים, נוחים לנו מאד ומהנים גם לילדים. תמיד יש המון דברים חדשים לראות מסביב, פרחים שונים, פרפרים, חרקים, שלא לדבר על עדר צבאים במרחק. איכשהו, הימים האלו היו לנו מאד "נוחים" מבחינת הילדים וגם להם הם זכורים כימים של כיף. דווקא באטרקציות שיותר "לילדים" היינו צריכים ללמוד אסטרטגיות השרדות, כמו הפרדת כוחות מדי פעם, כשאחד עם אבא ואחד עם אמא. אני מניחה שזה מאד תלוי במשפחה ובניסיון שלכם עם טיולי טבע בארץ. אני יודעת שאצלנו, אני החוליה החלשה פיזית, כך שבימים אלו התחלתי להתאמן… 🙂

   אשמח לשמוע עוד על המסלול שלכם. חוף לחוף ברכב נראה לי מרתק. תרגיש חופשי לשלוח לי במייל anat @ gosite.co.il (הרווחים נועדו לספאם בוטס, כמובן בלי רווחים בכתובת האמיתית).

התגובות נעולות.