עדכונים מהשטח

כלומר, משוחות התכנון, עדיין לא ממש "מהשטח". הזמן עובר ואנחנו כבר פחות משבעה חודשים לפני תאריך היציאה.  אמנם כבר שבועיים שלא כתבתי פוסט חדש כאן, אבל דפים רבים נוספו תחת קטגוריות קולורדו, דרום דקוטה ווויומינג. אני מנסה ללמוד את האיזורים השונים ומכך לגזור את ימי הטיול, תכנם ומקום הלינה.

למי שזה נראה קצת מוקדם מדי להזמנת לינות, אז יכול להיות שאכן זה מוקדם. יחד עם זאת, בלימוד המקומות, לומדים על זמני השיא בכל מיני אתרים שעבור חלקם זה ממש, אבל ממש לא מוקדם מדי להזמין.

קחו למשל את קודי שבוויומינג. מסתבר שתוואי הטיול שלנו מוביל אותנו אל קודי בדיוק באמצע האירוע השנתי החשוב ביותר בחיי העיר: סטמפיד הרודיאו. גם בימים כתיקונם, קודי אינה מציעה הרבה אפשרויות לינה למאותגרי התקציב, צא ולמד שבימי הסטמפיד גם את המקומות היקרים יותר צריך להזמין מראש. אחרי הרבה עבודת שטח, מצאתי לינה במחיר מאד שפוי – פחות מ-$50 ללילה, בקמפגראונד בתוך העיר שזכה לביקורות חיוביות, במיוחד בתחום הניקיון. אכן, שירותים ומקלחת משותפים, אבל שווה לנו את החיסכון של $100 הדולר, שזו המדרגה הבאה בסולם עלויות הלינה בעיר.

זו רק דוגמה אחת. בדרום דקוטה למשל, משתנה כל סולם המחירים באמצע אוגוסט, כשכל האיזור בין [[פארק לאומי בדלנדס]] ועד [[מגדל השטן]] מוצף באופנוענים המגיעים לשבוע האופנוענים בעיירה סטרג'יס. המחירים באותו השבוע – בהתאם.

בקיצור, שווה ללמוד את המסלול בהתאמה לתאריכים ולדעתי כדאי גם להזמין מקומות מראש, לפחות למי שמעוניין בלינות זולות באיכות מתאימה. אחרת, נתקעים עם מה שנשאר.

לפוסט הזה יש 6 תגובות

 1. ענת

  חמי, שמעתי הרבה דברים טובים על התוכנה הזו. אני בטוחה שתהיה לכם לעזר. בשלב זה, נראה שנהיה עם שני טלפונים משולבי GPS, כך שנראה לי שנקנה אפליקציה של אחת התוכנות המתאימות ונסתפק בזה. לא יהיה לנו GPS נפרד ללפטופ, וגם לא נראה לי שיהיה נוח עם הלפטופ המגושם שלנו.
  מקווה לשמוע מכם גם תוך כדי הנסיעה – איזו התרגשות!

 2. חמי

  ענת, שלום רב !
  הזמנתי תוכנה שנקראת street & trips, הגיע אמש , כבר ממבט ראשון ומהתרשמות ראשונית התוכנה הינה תחליף מעולה ל-GPS (אומנם ידרש לשים ברכב NETBOOK עם GPSאבל זה ניראה מצויין !)
  נכון, גם ל- Google יש משהו דומה אבל זה לא מגיע לקרסוליים
  ממליץ לרכוש אותה, החודש היא במבצע ב – Amazone
  כאחת שמתכננת את המסלול בדיוק של ה- שניה היא יכולה מאד לעזור
  טוב זהו לנו נשארו עוד שלושה שבועות עד ה D-day להשתמע (ולהתראות) בארה"ב
  חמי

 3. דליה

  באוגוסט 2008 היינו בקמפ בקודי, קמפ שהציע גם אוהלים אנדיאנים. התלהבנו והזמנו מקומות לינה. אולם מאוד התאכזבתי מרמת הניקיון בשירותים ובמקלחות. נקווה שלכם יצליח יותר. דרך אגב אני "עוקבת" אחרייך כבר משלב התכנון של הטיול ( באמצעות פורום למטייל) אני מורידה בפנייך את הכובע!! ישר כוח על ההתמדה, הנחישות …. אני קוראת כל קטע מידע שלך ומרגישה כאילו אני עומדת בפני הטיול הגדול… ואולי בזכותך אני מוציאה הקיץ את הטיול -5 שלנו לארה"ב. שוב, כל הכבוד!

  1. ענת

   המון תודה! אני מניחה שאת זו שכתבת את התגובה לגבי הקמפ בקודי גם בפורום. מאד עוזר לי בהחלטה לוותר על המקום.
   מאד מרגש אותי לקרוא את התגובות ומעודד להמשיך ולהוסיף דפים לבלוג – שוב, המון תודה!

 4. ענת

  אופס – כמעט שכחתי לענות! כנראה עניתי לך בראש ולא כתבתי…
  את האירוע בדרום דקוטה קשה לפספס. כבר לפני כמה חודשים, כשהתייעצתי בטריפ אדוויזר לגבי הטיול, מיד בדקו לראות שאנחנו לא שם בתקופת הראלי של סטרג'ס. מדובר באירוע ע-נ-ק שמציף את כל האיזור בעשרות אלפי בייקרים בתלבושות עור. כמעט כל אתר לינה באיזור, ברדיוס די רחב, מפרסם מחירים לקיץ ומציין מחירים אחרים, גבוהים לפחות בשלושים אחוז, לתקופת הראלי.

  על הרודיאו של קודי היה קשה יותר לעלות, אבל איכשהו ראיתי משהו באתר העיר ומשם הגעתי לאתר הרודיאו. אגב, בזמן כתיבת הפוסט, רק שלחתי את האימייל לקמפגראונד והנחתי שיהיה מקום בבקתות לתאריכים האלו. אז זהו, שכבר תפוס ואנחנו הוגלינו לטיפי לשני לילות…

 5. אתי

  אני אנצל אותו כשאתחיל להצמד לתאריכים של הטיול ולבדוק מחירים.
  איך ידעת למשל על הארוע בדרום דקוטה?
  האמת שזה קרה לנו בטיול הקודם. הגענו לעיירה שכוחת אל (ככה לפחות חשבנו) באיידהו והיינו בטוחים שנמצא קמפ פנוי. הבעיה שהגענו בסופשבוע לעיירה היחידה שיש בה מה לעשות כנראה (בריכת שיחה ומסלול אבובים בנהר), היינו בטוחים שאנחנו ישנים בקראוון ברחוב, עד שמצאנו איזה פינה פנויה. לפעמים אי אפשר לדעת ובאמת כדאי לקחת בחשבון הכול.
  להתראות

התגובות נעולות.