סן פרנסיסקו – רכב שכור או תחבורה ציבורית

עדכון: עברו כמה שנים מאז שכתבתי את הפוסט הזה. בדיעבד, האינטואציות שלי היו נכונות והתאימו מאד לאופי הטיול שלנו. היינו מאז בסן פרנסיסקו עם רכב כמה פעמים. הנהיגה לא קשה ואפשר למצוא חניונים במחירים מוזלים, בפרט אם מגיעים מוקדם אל העיר וזוכים לתעריף early bird. אפשר למצוא את החניונים באתר שמצוין בהמשך הפוסט.

את המחירים של התחבורה הציבורית לא בדקתי מאז, ואני מניחה שהם לא השתנו מהותית.


והנה עוד דילמה לסן פרנסיסקו. כולם אומרים שהעיר צפופה, קשה למצוא חניה והחניה יקרה ולכן עדיף להשתמש בתחבורה ציבורית.

מאחר וכבר הזמנתי מלון ברחוב לומברד, בדקתי את מסלול התחבורה הציבורית. למשל, כדי להגיע לאיזור פייר 39, צריך לקחת אוטובוס וגם ללכת ברגל למעלה מק"מ, עם סה"כ חצי שעה בין נקודה לנקודה (וזה בלי זמן המתנה לאוטובוס). העלות – $8 לארבעתנו. לשם השוואה, ברכב לוקח 6 דקות והעלות (לא כולל החניה) פחות מדולר. חניה בחניון ליברטי פארק בפייר 39 לכמה שעות שנרצה באותו היום עולה $10. הסתכלתי טוב על המסלול מגובה הרחוב (Google Street View) ועם כל הכבוד, לא נראה נהיגה קשה או כבישים צרים.

אתר מחירי החניונים בסן פרנסיסקו

אגב, מנוי שבועי ב-Muni, עולה $26 לאדם (אין הנחה לילדים). כלומר, כמעט ארבעה דולר לאדם באופציה הזולה יותר. מנוי של שלושה ימים עולה $20 לאדם – קרוב ל-$7 לאדם ליום. תכפילו בארבעה, ואלו מחירי התחבורה הציבורית.

כמובן, יש את עלות שכירת הרכב עצמו, כ-$45 ליום במקרה שלנו.

אבל, כאן נכנסת שאלת הנוחות. למרות כל מה שקראתי על נפלאות מערכת התחבורה הציבורית בסן פרנסיסקו, אני רואה שהתחנות לא תמיד קרובות לאן שרוצים להגיע. אני חושבת על הימים הראשונים בארה"ב, עם נפלאות הג'ט לג ותוהה אם אפשר לסמוך על הילדים שיחזיקו מעמד בהליכות אל ומהמלון. בנוסף, בטיול אנחנו מסתמכים על קניות בסופרמרקטים לאוכל, במיוחד לילדים. כדי להגיע לסופרמרקט "נורמלי" עם מחירים שפויים, ולחזור ממנו עם שקיות של קניות – הרבה יותר נוח עם רכב.

גם סוגית ההגעה משדה התעופה מעניינת. עם כל התחבורה הציבורית המצויינת של סן פרנסיסקו, יוצא שהכי זול לארבעה זה לקחת מונית שעולה כ-$45. מאחר ובמוטל יש חניה חינם – די מתבקש פשוט לשכור רכב, לא?

לפוסט הזה יש 4 תגובות

 1. יעל

  אחלה אתר, מלא אינפורמציה ממש מועילה !
  אשמח לדעת איזה מוטל אתם לוקחים שיש בו חניה ?

  1. ענת

   תודה על התגובות!
   כאן פירטתי לגבי המלונות –
   http://gosite.co.il/westcoast/?p=1228
   הזמנתי בבואנה ויסטה, רק קחו בחשבון שלפחות שם, לפי מה שראיתי לפני שבוע, המחירים עלו בינתיים. עדיין, שווה לבדוק.

 2. ענת

  אני צריכה לעדכן בפוסט בהזדמנות, אבל מה שקורה זה שהחלטתי שנקנה סיטיפאס לסן פרנסיסקו לשבוע הראשון. זה כולל שבוע של נסיעות חינם במוני, כך נראה לי שנדגום בשבוע הזה את סן פרנסיסקו בלי רכב, למעט היום לפני האחרון, שבו נשכור את הרכב, וניסע אולי לאיזור סוסליטו והצד הצפוני של הגשר. בחזור, נהיה עם רכב, ונתכנן את הלינה בהתאם.
  גלגלים פנימה – רשמתי!

 3. אתי

  היי איריס,

  כבעלי ניסיון בסן פרנסיסקו אנחנו התניידנו שם גם עם קרוואן וגם בתחבורה הציבורית.
  היינו בסן פרנסיסקו פעמיים, פעם אחת עם הקראוון, מכיוון שהחניון היה רחוק, נסענו בתחבורה הציבורית אבל ביום למחרת נכנסנו לעיר עם הקראוון מצאנו חניה, הכול היה בסדר.
  בפעם השנייה היינו עם רכב וגם אז בחרנו לפעמים לנסוע בו ולפעמים להשאיר במוטל ולנסוע בתחבורה הציבורית, תלוי לאן נוסעים. לא הייתה בעיה של חניה. הדו"ח היחיד שחברים שלנו קיבלו היה על כך שהם חנו כשהגלגלים לא פונים לכיוון המדרכה. (ככה זה בסן-פרנסיסקו, בגלל הירידות), אז תשימו לב. ובהצלחה.

התגובות נעולות.