חוזרים לארה"ב… והביתה! סיכום טיול קיץ 2017

את הפוסט הקודם סיימתי בלילה האחרון בקנדה, אותו בילינו ליד ויקטוריה, בריטיש קולומביה. משם, לקחנו מעבורת שהובילה אותנו בשיט של כמעט שלוש שעות, בין איי סן חואן שבמיצר בין קנדה וארה"ב.

חוצים לארה"ב!

השיט במעבורת אמור היה להתחיל ב-12 בצהריים, אבל כיוון שהפעם מדובר בחציית גבול לארה"ב, בעלי דרכונים זרים התבקשו להגיע שעתיים לפני. תהליך הכניסה לאיזור המעבורת היה יעיל, מהיר וידידותי. נציגים של ארה"ב בדקו את הדרכונים והויזות שלנו וערכו את התחקיר הרגיל. חשבנו שבזה סיימנו את התהליך, אבל הסתבר שגם בירידה בחוף האמריקאי שוב בודקים דרכונים ומתשאלים. לא נורא, כל התהליך לוקח ממש כמה דקות וכולם היו אדיבים, לדעתי יותר מהמקובל במעברי גבול אחרים שחצינו.

אחרי שעוברים את כל הבדיקות, מעמידים את הרכב בטור המתאים לקראת עלייה למעבורת ומחכים כשעה. יש חנות דיוטי פרי קנדית קטנה עם כל מיני מזכרות, קפה וקצת אוכל אז ניצלנו את ההזדמנות לבזבז את כל הכסף הקטן הקנדי שנשאר לנו. עלינו למעבורת, שבעים ומרוצים, החננו את הרכב בבטן המעבורת ועלינו לסיפונים העליונים. המעבורת עוברת בין איי סן חואן ואיי אורקה. לא סתם קוראים לאיים האלו איי אורקה, באמת יש כמה להקות של לוויתני אורקה באיזור באופן קבוע. למעשה, הנתיב של המעבורת נקרא "נתיב הלוויתנים" ועל הסיפון יש פוסטרים כדי לסייע לנוסעים לזהות את שלל היונקים הימיים שאמורים לראות בדרך. בפועל, לא הצלחנו לראות שום דבר חוץ מכמה שחפים.

חוצים את וושינגטון

היה מוזר וקצת מרגש להיות שוב בארה"ב. הרגשנו שבאמת החלק ה"מעניין" של הטיול שלנו כבר נגמר. ביקרנו בוושינגטון, אורגון וקליפורניה כבר כל כך הרבה פעמים שמבחינתנו, הגענו כדי לחצות אותן ולהגיע הביתה. קצת עצוב לכתוב את זה, אבל זו האמת. היתה לנו תחושה של סוף טיול, למרות שנותרו עוד שבועיים עד הטיסה.

נסענו ישירות לסיאטל שם עצרנו ללילה. שמחנו לגלות שיורד גשם שמנקה את האוויר. כבר לא היה עשן ואפשר היה לטייל קצת. למחרת בבוקר נסענו לבקר במוזיאון האווירי של סיאטל שהתגלה כמוזיאון גדול ומרתק. הצטרפנו לכמה סיוריים מודרכים במוזיאון, דגמנו את התערוכות ובילינו שם כמעט עד הסגירה.

20170918_105525 20170918_113329

והלאה… אל אורגון

בערך בחמש עזבנו את המוזיאון ונסענו דרומה, עד פורטלנד, אליה הגענו בשעות הערב. התמקמנו למשך שני לילות באחד מבתי המלון בעיר, בעיקר כי חיכינו להזמנות שערכנו באתר של אמאזון. בתור כתובת המשלוח נתנו את אחד הלוקרים של אמאזון בפורטלנד. למי שלא מכיר את השירות, לאמאזון יש מעין "ארוניות" או לוקרים lockers ברחבי ארה"ב. אפשר להזמין מהאתר ולבחור את אחד הלוקרים בתור היעד. כשהפריט מגיע – תוך יום או יומיים – מקבלים אימייל עם ברקוד, איתו ניגשים ללוקר, סורקים, פותחים ואוספים את החבילה. היה קל מאד למצוא את הלוקר וכבר למחרת התחדשנו בשלל פריטים מאמאזון.

מהלוקר, יצאנו אל דאונטאון פורטלנד. למרות שזה הביקור השלישי שלנו בעיר, עדיין יצא לנו להסתובב סתם ככה בדאונטאון. החננו את הרכב בחניון מרכזי ומשם יצאנו ברגל לכיכר פיוניר ולרחובת העיר. הלכנו לא מעט והגענו עד פארק וושינגטון הענקי. בפארק הזה מצויים גם גן החיות, גן הורדים בו כבר ביקרנו בעבר והגן היפני שהיה יעד הביקור שלנו הפעם.

הכניסה לגן היפני לא זולה בכלל, בסביבות $50 לאדם, אבל החלטנו שאנחנו משקיעים כדי לבדוק את האטרקציה הכי נחשבת באיזור. הגן לא גדול מאד, בהחלט מעוצב ומיוחד. קשה לי לאמר בדיעבד שאני חושבת שהמחיר היה מוצדק, בפרט שגן הורדים המרהיב הסמוך חינמי לגמרי…20170919_143805 20170919_142404 20170919_152015

למחרת, המשכנו בנסיעה, עם עצירות פה ושם לשופינג, כי בכל זאת באורגון אין מס קניה. עד הערב הגענו כמעט עד הגבול עם קליפורניה ועצרנו במלון בעיירה אקראית בדרך – מדפורד. הנסיעה הפתיעה אותנו מבחינת הנוף. כבר חצינו את אורגון בכביש 101 לאורך החוף וגם בכביש 97 דרך בנד, אבל זו היתה הפעם הראשונה שנסענו את i-5 לכל אורכו והוא בהחלט סיפק כמה קטעי דרך עם נופים משובחים.

(לא צילמנו, כי צילמנו. כלומר, לאורך כל הטיול היתה מצלמת גו-פרו מחוברת לרכב שתיעדה בטיים-לאפס את כל הנסיעה. מה שחסר זה רק שנמצא את הזמן כדי לערוך את כל זה לסרטון בהילוך מהיר…)

חוזרים לקליפורניה – איזור המפרץ

הגענו לקליפורניה! כבר ממש מריחים את הבית. היעד הראשון שלנו היה איזור סן פרנסיסקו. ביום ה-60 לחוזה התבקשנו להגיע ללוקיישן ראשי של חברת דולר כדי להאריך את החוזה וכנראה להחליף את הרכב. זה נוהל מקובל בהשכרות ארוכות שמטרתו לודא שהרכב במצב תקין ולקחת אותו לטיפולים ע"פ הצורך. כמובן, בטיולים שלנו אנחנו די "קורעים" את הרכבים מבחינת מרחקים, כך שברור שצריך טיפולים. טיפול אחד עשינו בעצמנו בדרך, ביוקון, כי לא נשאיר רכב 15,000 קילומטר בלי החלפת שמנים. בכל מקרה, היה לנו נוח הפעם להחזיר את הרכב ולא להכנס שוב למוסך, מה עוד שהיו לי עניינים לא פתורים עם חברת דולר. לא אכנס כאן לסיפור כולו, אלא ארחיב יותר בפוסט סיכום מנהלות לטיול.

מימין, הרכב שלקח אותנו מקליפורניה לאלסקה ובחזרה. משמאל, הרכב החדש, זהה לגמרי למעט הצבע, עם פחות קילומטרים ואחרי שהעברנו אליו את הציוד.

20170922_150703

אז נשארנו עם שבוע וחצי שהיינו צריכים להעביר בקליפורניה. המממ… מה עושים? ששת הימים האחרונים היו "סגורים": היתה לנו הזמנה של כמה ימים בפארק סקויה אנד קינגס, ואחריה ביקור אצל חברים לעוד יומיים. עד אז החלטנו פשוט לחלק את הדרך לחלקים קטנים ולהכיר קצת יותר לעומק כל מיני מקומות.

התחלנו בעמק הסיליקון. ביקרנו באוניברסיטת סטנפורד בפאלו אלטו והצטרפנו לסיור מודרך. את הסיור מובילה סטודנטית שנה ב' שמתלהבת כמו שרק צעירה אמריקאית יכולה. כולה אנרגיות חיוביות וקופצניות ואין מאושרת ממנה ללמוד בסטנפורד. למדנו הרבה גם על ההיסטוריה של האוניברסיטה וגם על הווי הסטודנטים שלא ברור לי איך נשאר להם זמן ללמוד בין שלל החוגים, משחקי הספורט וארוחות השחיתות.

20170922_111002 20170922_111507

הביקור מומלץ ולו כדי לראות את העושר המדהים של אוניברסיטת ivy league אמריקאית. השטח של האוניברסיטה גדול יותר מזה של קרית אונו בה אנו גרים אז הסיור המודרך בהחלט כדאי (וגם חינמי).

עוד ביקרנו במוזיאון ההיסטוריה של המחשב בפאלו אלטו. מוזיאון מצוין, עם מוצגים מרתקים והדרכות מושקעות. גם כאן, העושר ניכר… וגם האהבה לטכנולוגיה המדהימה הזאת. מוזיאון חובה לגיקים של מחשבים ומומלץ גם למי שסתם מתעניין.

20170923_111934 20170923_113251

מפאלו אלטו התקדמנו כשעה דרומה אל סנטה קרוז. ביקרנו באחת משמורות הסקויה הצפוניות לעיר. בביקורי עבר היינו בשמורה החשובה יותר – Big Basin State Park – והפעם בחרנו בשמורת Henry Cowell Redwoods State Park שקרובה יותר לעיר. בשמורה יש מרכז מבקרים נחמד ומסלול מעגלי של כקילומטר בין עצי סקויית החוף.

20170924_133850_HDR

סקויות או לא סקויות, היה בפארק ריח של מנגלים ובעיקר רעש. צלילי באסים רועמים הורגשו כבר במגרש החניה ולאורך המסלול של הסקויות. הסתבר שלא רחוק מהפארק נערכה הופעה בשטח פרטי ואין מה לעשות, כל המבקרים סובלים. כדי להרחיב את הטיול ולהתרחק מהמוזיקה, יצאנו למסלול קצת יותר רחוק, שהיה חביב מאד.

עוד בסנטה קרוז, יצאנו לבקר ב-Natural Bridges State Beach, חוף חביב עם "גשר" אחד בים. 20170925_100728

משם המשכנו בטיילת המקסימה של סנטה קרוז עד למזח עצמו. את הבורדווק הידוע, עם מתקני השעשועים ראינו מרחוק, אבל כן הלכנו במזח עד קצהו, אכלנו שם גלידה ועמדנו שעה ארוכה לצפות באריות הים –

20170925_121742(1)

זכינו גם לראות לוטרת ים מקסימה, שבמשך שעה ארוכה צללה בכל פעם והוציאה גוש של צדפות מהעמודים של המזח ואז שטה על הגב ופיצחה אותן אחת אחת. התמונות שלה לא יצאו מוצלחות (היו לנו רק טלפונים) אבל יש לנו כמה סרטונים נחמדים למזכרת.

אחרי יומיים באיזור סנטה קרוז המשכנו בדרכנו לעבר פארק סקויה אנד קינגס. בדרך עצרנו בעיר פרזנו לבקר בגן החיות שלה שמקבל ציונים גבוהים בטריפ אדוויזר. אכן, גן חיות מקסים. לא גדול מדי אבל גם לא קטן, והמתחמים של בעלי החיים מקסימים. במיוחד התרשמנו מהספארי האפריקאי שם בעלי החיים חופשיים בשטח גדול. קצת כמו הספארי שלנו, אבל בני האדם צופים מרחוק ולא נכנסים עם רכב.20170926_140700

20170926_134932

אחד ההיילייטים של הביקור היה האכלת ג'ירפות. כמו בהרבה מקומות בעולם, הבינו גם שם שמבקרים אוהבים להאכיל חיות. אז מצד אחד מקפידים על כך שלא יאכילו "סתם" במזון לא מתאים (יש שילוט, כולל טלפון לאזעקת עזרה, וגם המון אנשי צוות ברחבי הגן) ומצד שני, מאפשרים האכלה מבוקרת בנקודות מסויימות. תמורת שלושה דולר, אפשר לקנות כמה עלי חסה ואישור להאכיל את הג'ירף –20170926_142911

פארק סקויה אנד קינגס

הנקודה המשמעותית האחרונה בטיול היה פארק סקויה אנד קינגס. בפארק הזה היינו בשנת 2009, בטיול הראשון שלנו בארה"ב והתאהבנו בו. בשנת 2015 רצינו לחזור אליו, אבל שריפה עצומה גרמה לכך שנאלצנו לבטל את הביקור. הפעם הצלחנו להגיע. הדגש בביקור היה קינגס קניון, אותו חלק של הפארק שלא היינו בו בעבר.

היינו שלושה ימים בפארק, מתוכם יומים בקינגס קניון שהיה קצת מאכזב. שילוב של עשן באוויר בגלל שריפה לא גדולה מדי באיזור אחר בפארק, יחד עם נוף יחסית שרוף עדיין מהשריפה שהתרחשה שנתיים קודם לכם ויובש של סוף קיץ. הקניון עצמו מעניין ושונה מאד מהקניון של יוסמיטי, אבל גם פחות מרשים ממנו. הוא פחות סלעי ואין לי ספק שהוא יפהפה כשהעצים שעליו ירוקים, אבל בתחילת אוקטובר, הם היו יבשים וחומים. בכל זאת, מצאנו לנו כמה פינות חמד במסלולים רגליים.

20170927_180701 20170927_174444 20170928_092533_HDR 20170927_181538_HDR

ביום השלישי, חצינו את הפארק דרומה ועצרנו בחורשות הסקויה כדי לראות את הגנרל גרנט וידידיו – 20170929_124346_HDR 20170929_125105_HDR

באופן סימלי ומרגש מבחינתנו, המקום האחרון שביקרנו בפארק היה העץ הגדול בעולם: הגנרל שרמן. בשנת 2009, כשביקרנו באפריל, הגענו עד לעץ הזה ממש והוא היה ההיילייט של הביקור שלנו. יש לנו תמונה משפחתית מפורסמת (לפחות אצלנו במשפחה היא מפורסמת) יחד עם הגנרל שרמן –

sherman2009

זה היה הטיול הראשון שלנו בארה"ב והפארק הלאומי הראשון שביקרנו בו. עכשיו, בסגירת מעגל מוזרה, ביקרנו באותה נקודה ממש, וזה היה הפארק הלאומי האחרון שלנו, בטיול האחרון שלנו בארה"ב (לפחות לפי שעה). החלטנו להעמד באותו סידור ולהצטלם שוב. מצאו את ההבדלים…

sherman2017

זהו… את היומיים הבאים בילינו אצל חברים ליד לוס אנג'לס עם הרבה שיחות וחברה וקצת שופינג וארגוני מזוודות. בסוף הביקור נפרדנו מהם ונסענו לשדה התעופה, שם החזרנו את הרכב ועלינו לטיסה מלוס אנג'לס לניו יורק. משם, שוב עם אזארבייג'אן איירליינס, בטיסה נוחה מאד בבואינג 787 לבאקו. המטוס היה חצי ריק, אז הצלחנו לתפוס לנו שורת מושבים לכל אחד וללכת לישון קצת. לסיום, טיסה קצרה מבאקו לישראל, וזהו, אנחנו שוב בבית!

תם וכמעט נשלם סיפור הטיול שלנו לקיץ 2017 – מלוס אנג'לס לאלסקה ובחזרה. עוד יש הרבה עבודה על עריכת תמונות וסרטונים, אבל כמו תמיד, חזרנו לשגרה אינטנסיבית וכל הדברים האלו יחכו עוד קצת. ולא, עדיין אין תכנית לטיול הבא, אז עד שתהיה, אני כאן ואשמח כרגיל לשיתופים ולתגובות!

לפוסט הזה יש 22 תגובות

 1. צחי רוטרו

  היי ענת, שמי צחי ואני מתכנן טיול משפחתי לארצות הברית ל3 שבועות מ24.6 עד 15.7 אני אשתי בני בן ה18 ובתי בת ה8, זהו טיולנו הראשון בארצות הברית אנחנו משפחה שאוהבת טבע .
  רציתי בבקשה את חוות דעתך על המסלול:
  5 לילות בניו יורק, נסיעה לוושונגטון, משם לבולטימור לכיוון פלסינבניה ( איימיש והרשי)משם לכיוון אגמי האצבעות ולניאגרה ,בדרך לעצור במרכזי קניןת , אתרי טבע פארקי מים ואטרקציות.
  מהניגרה לטורנטו ,משם לכיוון ההרים הלבנים ( עם עצירה בברלינגטון) דרך ניו המפדיר ,וורמונט ומשם או ישירות לניו יורק או דרך בוסטון ,בדרך :אטרקציות, טבע , מרכזי מבקרים מעניינים, פארקי מים ואקסטרים.
  האם מסלול הגיוני לפרק זמן של 15 לילות והאם ניתן לעצור בחלק מהמקומות ליותר מלילה אחד?
  תודה מראש.
  תודה מראש.

  1. ענת

   הי צחי,
   על פניו, נשמע לי טיפה צפוף, אבל מה שאתה חייב לעשות בשלב הזה זה להושיב את המסלול על טבלה מסודרת, כולל מרחקי וזמני נסיעה ומה מתכננים בכל יום לעשות (לא רק איפה ישנים בלילה). רק כך תוכלו לדעת אם המסלול מתאים לכם ולא עמוס מדי.
   קחו בחשבון שחם בעונה הזאת וגם שאתם שם ב-4 ביולי, על כל המשתמע מכך (עומסים בסופ"ש של אותו השבוע, וגם יום של חגיגות שצריך לראות איפה עושים אותו). בהצלחה!

 2. איתן

  תודה רבה.

  1. נורית בר עזר

   ענת שלום.
   מתכננים לנסוע לארה"ב בסוף יולי עד אמצע אוגוסט. זוג. לכיוון צפון/ מערב ארה"ב. יש לנו כ- 17יום לטיול. מתלבטים איך לעשות את זה הכי נכון ויעיל. מגיעים לניו יורק וחוזרים לניו יורק. חושבים על קרוון.
   איך את יכולה לעזור לנו עם תכנון ומיקוד?
   תודה. נורית.

   1. ענת

    הי נורית,
    לא כל כך הבנתי למה אתם מגיעים לניו יורק אם מעוניינים בטיול בצפון-מערב ארה"ב? אולי התבלבלת והכוונה היא לצפון-מזרח? נראה לי בתור התחלה שכדאי להתמקד בצד אחד של היבשת ולהבין ש-17 יום זה לא הרבה לטיול בארה"ב, בפרט לא במערב היבשת. קראוון זה טיול באופי קצת אחר והוא דורש יותר זמן וקצב נינוח. נהוג גם להניח שמאבדים יום בלקיחת הקראוון וחצי יום בהחזרתו. לא נורא בטיול ארוך, קצת יותר בעייתי בטיול של שבועיים וחצי.
    אם במערב חשקה נפשכם, מציעה לך לקרוא את המסלול הקלאסי לדרום-מערב ארה"ב. כפי שתראי הוא מסלול של לפחות שלושה שבועות שמתחיל ומסתיים במערב. לחלופין, הנה מסלול לצפון-מזרח ארה"ב. לדעתי, בכל מקרה, בטיול של שבועיים וחצי עדיף ברכב + מלונות. קראוון לא חוסך כסף, אבל כן מאפשר טיול באווירה אחרת, רק שכאמור יותר מתאים לטיול איטי ונינוח.

 3. איתן

  היי ענת,
  ממש מרתק לקרוא את התכתובות השונות ובהחלט יש הרבה מה ללמוד.
  אני מנסה לתכנן טיול בר מצווה בן 10 ימים (2 הורים+ילד) ב12.3 לסן פרנסיסקו(יום מלא) ולוס אנג'לס (המראה מלוס אנג'לס 22.3 בערב).
  אנחנו מתחילים ב 3 ימים מלאים בסן פרנסיסקו
  ולאחריהם מתכננים לרדת דרומה (וכאן מתחילות הדילמות…)
  לאחר שראיתי את הכתבה שלך לגבי כביש 1 חשבתי שביום היציאה מסן פרנסיסקו(חמישי בבוקר) נסע לHalf Moon Bay אח"כ לסנטה קרוז, ל Mystory Spot ונסיים את היום במונטריי.
  ביום שישי חשבתי לצאת לסיור לוויתנים + שמורת פוינט לובוס ולרדת דרומה דרך הכביש המהיר
  וכן עולה השאלה עד לאן ואיך להמשיך במיוחד שנכנסים לסוף השבוע והפארקים אני מניח מתמלאים.
  הייתי רוצה להגיע בטיול לדיסנילנד , גן החיות ואולי גם עולם המים בסן דיאגו+ לוס אנג'לס (יוניברס וכו')
  מה דעתך? אשמח לרעיון איך לבנות ת החלק האחרון של הטיול.

  1. ענת

   הי איתן, זה גם מה שאני הייתי עושה. יש כאלו שמאד חשוב להם לראות את דרום כביש 1, למשל את טירת הרסט או סנטה ברברה (מקומות שאישית לא עניינו אותנו במיוחד). אם זה לא אישו, אז לגמרי מה שכתבת.
   לגבי הפארקים, לא הייתי דואגת מעניין סוף השבוע. גם אני חששתי מזה לפני הטיולים הראשונים בארה"ב אבל מסתבר שהאמריקאים יודעים יופי לתקתק עומסים. נתחיל בזה שהתרבות המקומית היא כזאת שאין עקיפות, דחיפות ולחץ וכולם רגועים. זה ממשיך בזה שהפארק דואג להעסיק את כל האורחים ובסופי שבוע יש יותר הופעות ויותר פעילויות. כך שבסך הכל, לא הייתי נותנת לסופי השבוע להכתיב את התכנית. תקראו ברשת מה האטרקציות הכי פופולריות, תגיעו מוקדם ותנסו לעלות אליהם מוקדם ביום או מאוחר ביום ולא בצהריים (זה נכון גם בימות השבוע) ומעבר לזה, פשוט שחררו ותהנו מהאווירה.
   קח בחשבון שדיסני באנאהיים זה שני פארקים, דיסנילנד וקליפורניה אדוונצ'ר. כל אחד שווה יום מלא. יוניברסל ועולם הים רק קצת יותר קטנים… עדיין אפשר לבלות יום שלם בכל אחד מהם. גן החיות זה 4-6 שעות (הוא גדול מאד) ואם אתם ממש מחובבי הז'אנר, אפשר גם יותר. תחשבו טוב אם מתאים לכם הרבה פארקים בצפיפות כזאת. אולי כן ואולי לא – זה תלוי רק בכם. יש פה גם סוגיה תקציבית כי אלו לא בילויים זולים בכלל…
   מה שלא תבחרו, אני בטוחה שתהנו!

   1. איתן

    תודה רבה על התגובה. אני גם התלבטתי לגבי הצפיפות.
    נראה לי שאוותר על סן דיאגו ואלך לכיוון של נסיעה בשישי (בתום הסיור בפוינט לובוס) מפוינט לובוס לכיוון Morro Bay לצורך לינה.
    למחרת(שבת) נסע בבוקר לטיול בהוליווד ובערב הגעה לאנהיים
    ראשון שני בפארקים של דיסנילנד, שלישי טיול בלוס אנגלס + לינה
    רביעי יוניברסל, חמישי לוס אנג'לס והערכות לטיסה.
    אשמח לדעתך + המלצות לשינוי במידה ויש.
    הרבה תודה מראש

   2. ענת

    איתן, רק מזכירה שכביש 1 חסום דרומית לפוינט לובוס. אי אפשר לנסוע משם ישירות למורו ביי. ממליצה לך להכניס את המסלול לגוגל מפס ולראות את המסלול החלופי ואם שווה לכם להגיע למורו ביי בכלל באותו היום (לגמרי אפשרי, זה 3-4 שעות נסיעה) או לוותר על דרום כביש 1 ולנסוע ישירות ללוס אנג'לס. סה"כ נראה לי בסדר גמור. תהנו!

  2. נורית בר עזר

   ענת, תודה.
   אנחנו טסים לניו יורק כי רוצים להרוויח כמה ימים בתפוח- הגדול וביקור משפחה. בצפון מזרח טיילנו לפני חמש שנים טיול רציני.
   יש לך רעיון לטיול שיהיה נכון בכל זאת למערב ואפשרות לשבועיים? אנחנו מתכננים לטוס טיסת פנים ואז לקחת קרוון.
   כאשר את ממליצה על רכב ומלון, האם כדאי להזמין מראש או להסתמך על הדרכים, כפי שעשינו במזרח?
   אנחנו דווקא מעוניינים לטייל בקצה של הרוקיז הקנדיים ולרדת לכיוון הרוקיז האמריקאיים. בעיקרון כבר היינו בפארקים הגדולים במערב. אפילו שחשבנו כן להספיק גם את הגרנד קניון. הגזמנו?
   תודה על המענה.

   1. ענת

    נורית, מציעה לשבת עם מפה ולבדוק זמנים ממקום למקום. נהוג להוסיף עשרים אחוז לזמנים שגוגל מציע, אבל עם קראוון כדאי אפילו 25%. המרחק בין הרוקיז הקנדיים לגרנד קניון עצום. גם אם הייתם שמים את כל 17 היום במערב, אני לא בטוחה שהייתי ממליצה על מסלול כזה. קחי בחשבון שזה גם לא טריביאלי בכלל לשכור בקנדה ולהחזיר בארה"ב. ברכב זה כמעט בלתי אפשרי ואני מניחה שבקראוון אפילו יותר. אני לא יודעת באיזה פארקים גדולים הייתם, אבל בין הרוקיז הקנדיים לגרנד קניון, הפארק הגדול זה ילוסטון (לא יוסמיטי) והשני בחשיבותו יהיה פארק גליישר במונטנה. רק לבקר בילוסטון עצמו, לא כולל הגעה אליו וממנו, זה 4-5 ימים. המרחקים בין הפארקים מאד גדולים. זה פשוט לא מתכנס לשום מסלול של שבועיים, סורי.

    המסלול היחיד שנראה לי הגיוני בסדר גודל הימים שיש לכם זה לטייל רק ברוקיז הקנדיים בלי לרדת לתוך ארה"ב. אפשר בקראוון אם כי לדעתי הרבה יותר נוח לקחת מלון ל-5-6 ימים באיזור באנף ולטייל ברכב קטן ואז לעלות לג'ספר לעוד 4-5 ימים במלון. לזה אפשר להוסיף גם יומיים בקלגרי ואם אתם בענייני דינוזאורים ודברים מיוחדים, אנחנו מאד נהננו מדראמהלר הסמוכה.

    בהחלט צריך להזמין מראש מקומות ואפילו קריטי. כבר עכשיו לקיץ המחירים מאד גבוהים (כשביקרנו בקיץ האחרון הזמנתי חדרים עשרה חודשים מראש בחצי מהמחיר שהם עלו בהזמנה בטווח קצר יותר). זה נכון גם לרוקיז הקנדיים וגם לאיזור הרוקיז בארה"ב. מונטנה, וויומינג ויוטה, כל המקומות המתויירים מפוצצים ביולי-אוגוסט ויקרים מאד. קראוון לא בהכרח יפתור לכם את הבעיה כי גם אז תצטרכו להזמין מקומות בקמפים בקיץ. אי אפשר לחנות סתם בקראוון באיזה מגרש חניה או ברחוב ברוקיז הקנדיים (ובמילא אתם חייבים חיבורים…)

   2. נורית בר עזר

    ענת, תודה רבה על התגובה.

 4. דליה

  שלום ענת ,
  אנו 4 זוגות שטסים לארה"ב ביוני 2018.
  להלן המסלול ,האם היית אשמח לשמוע תגובתך לגבי המסלול.
  07/06/2018 טיסה לניו יורק
  08/06/2018 ניו יורק
  09/06/2018 ניו יורק
  10/06/2018 ניו יורק
  11/06/2018 טיסה מניו יורק ללאס ואגס
  12/06/2018 לאס ואגס
  13/06/2018 לאס ואגס
  14/06/2018 לאס ואגס
  15/06/2018 לאס ואגס
  16/06/2018 יציאה מלאס וגאס ללוס אנג'לס
  17/06/2018 לוס אנגלס הוליווד סטנה מוניקה והרגוב
  18/06/2018 לוס אנג'לס יוניברסל
  19/06/2018 לוס אנגלס – יציאה לסאן פרנסיסקו – יוסימיטי
  20/06/2018 יוסימיטי
  21/06/2018 מונרטריי וכרמל ונסיעה לסאן פרנסיסקו
  22/06/2018 סאן פרנסיסקו – נופים גשר הזהב עיר והדוקס אלקטרז
  23/06/2018 יציאה מסאן פרנסיסקו לאורלנדו
  24/06/2018 אורלנדו
  25/06/2018 אורלנדו
  26/06/2018 אורלנדו
  27/06/2018 יציאה מאורלנדו למיאמי
  28/06/2018 מיאמי
  29/06/2018 מיאמי
  30/06/2018 טיסה לישראל

  1. ענת

   הי דליה, לדעתי הקטע שלכם במערב קצר ודחוס מדי. אתם מנסים להכניס מסלול של מינימום שבועיים וחצי ל-11 יום. ואתם בהרכב של ארבעה זוגות, מה שיכול להאט אתכם עוד קצת. בין לוס אנג'לס ליוסמיטי יש לכם כמעט יום נסיעה. בין יוסמיטי למונטריי יש לפחות חצי יום אם לא יותר (עצירות לתדלוק, שירותים ואולי אפילו ארוחה בדרך). אם מכניסים את מונטריי, צריך להקדיש לה יום שלם, לדעתי. לבקר בפוינט לובוס, באקווריום ואולי בעוד כמה מקומות. גם סן פרנסיסקו אצלכם ממש קצר. יום אחד בסן פרנסיסקו זה מעט מדי, אלא אם כן כולכם הייתם שם כבר. זו עיר גדולה ותוססת ויש הרבה מה לעשות בה. אלא אם כן הטיסות כבר מוזמנות, הייתי מוותרת לגמרי בטיול הזה על פלורידה החמה והלחה. פארקי שעשועים יהיו לכם גם בקליפורניה וחבל לעשות את דרום-מערב ארה"ב בלחץ. את פלורידה תשמרו לפעם אחרת. אם הטיסות כבר מוזמנות, אז תוותרו על משהו. לדעתי ותרו על לוס אנג'לס הפעם (יהיו לכם מספיק פארקים בפלורידה. מוזמנת לראות איך נראה מסלול דרום-מערב בקצב סביר יותר.

   1. דליה

    ענת ,

    תודה רבה רבה… עזרת לי מאוד.

 5. ליאורה

  תודה ענת, את רושמת נפלא, מהנה לקרוא, תמונות יפיפיות כרגיל,

 6. משה

  היי ענת,
  בלוג מעולה! מאד עוזר לי בתכנון הטיול שלנו בסתיו 2018 לחוף המערבי. אשמח לעזרתך בתכנון הטיול שלנו.
  התכנוו כרגע:
  6.9 הגעה בבוקר לניו יורק עד ה9.9
  9.9 טיסה לוונקובר (למשפחה) עד ה12.9
  12.9 סן פרנסיסקו (הלינה בעצם בסטנפורד אצל אח של אשתי) עד ה16.9
  16.9 נסיעה בבוקר ליוסימיטי לינה בוואלי ביוסימיטי לודג' ב18.8 נסיעה לכוון ווגאס
  18.9 -20 לאס ווגאס
  20.9- 24 לוס אנג'לס
  25-26 כביש מספר אחד לכוון סן פרנסיסקו
  26.9- 28 סן פרנסיסקו (סטנפורד)
  28.9 – 30 ניו יורק וחזרה לארץ
  עכשיו השאלות:
  1. ביוסימיטי אנחנו מתכננים לראות את הגליישר פוינט, מפלי ורנל, נבאדה, מפלי היוסימיטי התחתונים, אגם המראה, ורוצים לראות סקויות. איזה מפלים דעתך יהיו פעילים בתקופה זו? בתחילה חשבתי לנסוע לווגאס דרך מריפוסה גרוב אבל עכשיו שוקל לראות את אחת החורשות האחרות בדרך לטיוגה ולנסוע דרך עמק המוות. מה דעתך? איפה הסקויות יותר מרשימות?
  2. התכנון לוגאס להגיע בערב סיור קצר בסטריפ. למחרת לנסוע לסכר הובר + אגם מיד + מכרה הזהב. בערב סיור בסטריפ וברחוב פרימונט. למחרת קניות ובדרך ללוס אנגלס לעבור בקניון הסלע האדום. מה דעתך?
  3. התכנון ללוס אנגלס – יום ביוניברסל סטודיוס ויום בדיסני לנד לגביי שאר 2 הימים אין לי מושג- מה את ממליצה?
  אשמח לכל הערה/ הארה והמלצה.
  תודה מראש!

  1. ענת

   הי משה וסליחה על העיכוב, אנסה לענות –
   1. בעונה הזאת לא רק שהמפלים יבשים ברובם, גם מירור לייק לא קיים (הוא אגם עונתי). תוכלו בעיקר להתרשם מהצוקים המדהימים של יוסמיטי ומהסקויות. הסקויות הן אותן סקויות של הסיירה נבאדה. העצים עצמם מרשימים כשההבדל הוא בגודל החורשות. במריפוסה גרוב החורש גדול יותר ויש יותר מסלולי טיול בין העצים. בכל מקרה, לדעתי אין היגיון בלנסוע למריפוסה גרוב ומשם לוגאס. אם כבר אז ההיפך, לבקר במריפוסה גרוב בדרך ליוסמיטי ואז לצאת בסוף דרך טיוגה פאס לכיוון וגאס.
   2. נשמע בסדר אבל קצת עמוס ביום של וגאס. יש גם קניות וסתם הסתובבות במלונות וגם אם לא, אז לדעתי סיור בהובר וקצת מנוחה יהיו נעימים יותר. הכל תלוי בקצב שלכם ובחשקים, אבל מציעה להשאיר גמישות וזמן למנוחה, קניות וסידורים.
   3. מציעה להוריד לפחות יום אחד ואולי יומיים מלוס אנג'לס ולהעביר אותם לאיזור מונטריי/סנטה קרוז. אני יודעת שאתם בסטנפורד ואולי תטיילו שם גם ככה כי זה קרוב, אבל זה מקום ששווה להקדיש לו יותר זמן ממה שיש לכם כרגע, וכך גם לגבי סן פרנסיסקו עצמה. לגבי לוס אנג'לס, תמיד אפשר לנסוע לראות את סנטה מוניקה, וניס ביץ', בברלי הילס וכמובן שדרות הכוכבים. יש גם את מרכז גטי ומוזיאונים מוצלחים. והנה עוד כמה רעיונות ללוס אנג'לס. אבל לדעתי מונטריי נעימה ויפה יותר.

   1. משה

    היי,
    יש משהו שקשור למים שניתן לראות ביוסימיטי בתקופה שנבקר שם?

    תודה רבה על התשובה!!

   2. ענת

    הי משה, אין לי מושג מתי תבקרו שם 🙂 בקיץ עוד יש בדרך כלל מים בחלק מהמפלים, אבל זרימה חלשה יותר (הכל תלוי בשלגים שהיו בשנה קודם לכם ומתי הם הפשירו). בנהר שחוצה את הפארק יש מים כל השנה אבל בקיץ/סתיו הזרימה די עלובה. בכל מקרה יוסמיטי מאד יפה, גם בלי המים. הצוקים שלו מרשימים מאד כל השנה.

 7. אלף

  תודה על הדיווח! נשמע שהפעם לא היה מלהיב כמו בפעמים קודמות – או שאולי זה הדיווחים שלאחר-מעשה?
  ותיקון קטן: אוניברסיטאות ה-Ivy League נמצאות כולן בחוף המזרחי של ארה"ב וסטנפורד, על כל עושרה ויוקרתה, לא נמנית עליהן.

  1. ענת

   ואפילו כבר אמרו לי את זה לגבי האייבי ליג. אבל היא מרגישה כזאת 😉
   וכן, השבועיים האחרונים בארה"ב היו פחות מלהיבים. לא נעים להגיד, אבל יש תחושה שמיצינו את החוף המערבי…

התגובות נעולות.